PDA

View Full Version : Posibil soc in lumea snooker-ului



dextercioby
2nd May 2010, 13:39
Ce-ati spune, daca asa ceva
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/8656637.stm

ar fi adevarat ?? :( :headbang::no:

snookerinfo
2nd May 2010, 13:50
Nu poate fi adevarat din cateva motive (parerea mea):
In snooker nu e ca in fotbal sau alte sporturi,castigurile nu sunt la fel de mari, deci nu cred ca un jucator nu si-ar risca cariera, in special unul ca Higgins.
Ca a pierdut cu Davis surprinzator, asta e pusa doar pentru a face stirea mai interesanta.Asta inseamna ca acum trebuie sa suspectam orice meci care e surprinzator. La fel cu O'Sullivan-Pengfei, s-a spus ca l-a lasat sa castige, dar s-a vazut ca Pengfei stie snooker. Daca ar trebui sa castige favoritii intotdeauna n-ar mai fi atatia outsideri si ar fi campionate paralele.
A mai fost meciul lui Maguire cu Burnett si nu s-a gasit nimic.
Treaba cu blatul in snooker nu prea merge, e ca si cum s-ar spune ca e blat in formula 1 sau alte sporturi cu motor cand sunt iesiri in decor, de parca un pilot ar intra intentionat in alt pilot la 100-200 spre 300 km/h.

Asa ca repet nu cred ca e adevarat. Si asta 100%

TeBat
2nd May 2010, 13:53
Ce-ati spune, daca asa ceva
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/8656637.stm

ar fi adevarat ?? :( :headbang::no:

Nu m-ar mira foare tare. Sunt din ce in ce mai multe vehiculatii in jurul acestui sport. Probabil si din cauza cresterii in po****ritate. :)

krapulax
2nd May 2010, 16:49
pai exista un filmulet destul de clar. pacat. is curios ce-o sa zica marius ancuta, care tocmai ce ne soma sa nu privim orice ratare drept un posibil blat. nu privim asa, dar tocmai higgins, cu figura lui de om cinstit?

TeBat
2nd May 2010, 17:40
Higgins a fost suspendat. :) Ancuta va avea probabil o parere extrem de critica la adresa scotianului. In stilul sau caracteristic. ;)

Sorin Blaj
2nd May 2010, 18:39
Ce-ati spune, daca asa ceva
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/8656637.stm

ar fi adevarat ?? :( :headbang::no:

Daca ar fi? Chiar este.

Mr Cosmin
2nd May 2010, 18:44
http://www.realitatea.net/soc-in-snooker-higgins-numarul-1-mondial-suspendat-pentru-mita-video_711714.html

:(

Sir. Eko
2nd May 2010, 19:55
Din pacate peste sunt manevre de genu...

dumboss_yo
2nd May 2010, 19:57
Ar fi pacat ca acest sport "de gentlemeni" sa se manjeasca de asa ceva ...

Sorin Blaj
2nd May 2010, 20:01
Sa se manjeasca? S-a manjit deja.

atisha
2nd May 2010, 20:07
http://www.youtube.com/watch?v=hIXXPKtWKP8
ce relaxat e Higgins, wow.

dumboss_yo
2nd May 2010, 20:14
E chiar suspect ca e atat de ralaxat ... :P

Sa se manjeasca? S-a manjit deja.
Inca nu a fost declarat vinovat ... desigur, filmuletul atarna greu, e simplu sa-l condamni, dar sa mai asteptam ... Pentru ca un filmulet sa fie acceptat ca proba trebuie sa treaca de anumite teste ... eu inca mai sper sa fie daor o valva aiurea :D.

TeBat
2nd May 2010, 21:28
Nu este prima oara cand Higgins este suspectat de ceva. Imi aduca aminte de un meci cu Doherty de acum cativa ani cand au fost suspiciuni.

michai
2nd May 2010, 22:28
Credeti ca filmuletul e trucat de "News of the world"? Normal ca nu e trucat...ca doara nu isi prosti sa prezinte falsificari:rolleyes:
Pacat:(.Nici de Ronnie nu sunt sigur ca nu a facut asa ceva...desi tin cu el:sleep:

pinki
2nd May 2010, 22:43
ha, si in snooker? incredibil. pt. 300.000?

Liviu
2nd May 2010, 23:48
Nu poate fi adevarat din cateva motive (parerea mea):
In snooker nu e ca in fotbal sau alte sporturi,castigurile nu sunt la fel de mari, deci nu cred ca un jucator nu si-ar risca cariera, in special unul ca Higgins
Pai tocmai ca si-ar risca. Astia sunt banii pe care un jucator bun ii castiga intr-un sezon si mai sunt si neimpozabili. Mai lasati stereotipurile cu sportul de gentlemeni, pana la urma si astia sunt oameni si banii tot bani. N-ar fi primul nici ultimul, sunt sigur ca si Ronnie a facut multe magarii desi la snooker e aproape imposibil sa dai verdicte si sa spui ca un meci e blat, pana la urma e un sport de precizie tehnica.

Ar fi cea mai mare rusine din istoria snookerului si cred ca se va confirma. Sunt curios ce suspendare ar putea lua daca golanul de Hann a luat 8 ani si nici pe marele Ronnie nu l-au iertat cand l-au suspendat doua turnee (din 7) dupa un simplu abandon intr-un joc cu Hendry.

Sorin Blaj
3rd May 2010, 00:10
Momentan este suspendat pe termen nelimitat.

pinki
3rd May 2010, 12:15
toate ca toate, da' lu' ronnie sa nu-i faca nimic :D

dumboss_yo
3rd May 2010, 12:20
^ Suspendare pe viata pentru sindromul plictiselii arogante :P.


Momentan este suspendat pe termen nelimitat.

O decizie cu privire la Higgins va fi luata, evident, dupa finalizarea investigatiilor. Deocamdata, era logic sa il suspende din "functie", cat timp e cercetat.

pinki
3rd May 2010, 12:25
ha! :ban: pt. afirmatia de mai sus :D


cu ronnie alta e povestea... nu ma cunoaste inca pe mine, si de-aia :D

Sorin Blaj
9th May 2010, 16:48
Se pare ca i s-a terminat cariera.

pinki
9th May 2010, 23:16
mare greseala, as zice eu...

relansat
10th May 2010, 10:34
au ajuns astia sa se vanda ca barabulele-n piata.
nici nu mai stiu cand sa ma bucur de-o intoarcere spectaculoasa de scor :(

TeBat
10th May 2010, 11:00
Unul dintre cei mai mari jucatori din lume. Pacat de el...sper sa nu fie si altii.