PDA

View Full Version : Trebuie sa isi dea Iordanescu Demisia?



Vadim
17th November 2004, 18:58
Este just ca dupa egalul cu Armenia Iordanescu sa isi dea demisia?

Heath Scumm
17th November 2004, 19:01
Oare? ...

E tragica situatia in care am ajuns ... toata echipa nationala isi pune bazele pe MUTU sa bage gol ... ce treaba e asta?

Baieti! Vedeti ca MUTU nu mai joaca ... e in tribune ... /hello

Socu' psihologic e prea mare pentru ei ... Nationala Romaniei nu stie sa bage mingea in plasa adversarilor ... Nea' Puiu nu i-a invatat asta ... Ei se bazau pe MUTU, saracii!!!

paranghele
17th November 2004, 19:04
se vorbeste despre o actiune pe "petitii online". Faceti ceva, asa nu se mai poate!

ieppy
17th November 2004, 19:04
intrebare stupida. Nu intereseaza pe nimeni ce vrem noi. Niciodata.

Vadim
17th November 2004, 19:10
Ieppy, fa-ti auzita vocea!

cyber_goool
17th November 2004, 19:12
Trebuia demult sa-si dea demisia, nu e decat o fosila comunista care a beneficiat de rezultatele generatiei de aur si i s-a urcat la cap si n-a stiut cand sa renunte. Presimteam ca asa o sa fie, altfel nu ar fi plecat; la sfarsit aproape ca mi-am dorit sa castige Armenia; nu merita nici egal macar...

Rusine Iordanescu...si aia care l-au pus in functie...si aia care-l voteaza :rosu:

Iesi afara... :rosu:

Maximus
17th November 2004, 19:12
Mai ii spuneau Generalu' second-hand! Mai prost de atit NU se poate :rosu:

ieppy
17th November 2004, 19:14
Vadim, cine o aude? Tu? OK, Astia de pe forum? OK care dintre noi avem puterea de a schimba? Nu imi spune ca iesiti in strada.

BlueEnergy
17th November 2004, 19:14
Sunt curios cine voteaza NU?

Dariel
17th November 2004, 19:16
Sunt satul si este vina mea ca mi-am facut iluzii. Cert este ca asa ceva este impardonabil. Si-au dat altii (in tari civilizate ce-i drept) demisia pentru mai putin de atat.

minudoru
17th November 2004, 19:22
M-am saturat sa strig demisia.Asta nu mai e echipa noastra a romanilor,e echipa unui nenorocit care se tine cu dintii de un scaun si pe care-l cheama Iordanescu.

Pustoai-k
17th November 2004, 19:23
Orice am face noi...nimeni nu ne baga in seama pt ca suntem niste nimicuri in fatza lor...

gianni
17th November 2004, 19:24
Daca Nici Acum, Atunci Cand " Cascheta " ?????????????????????????????????????

cip_81
17th November 2004, 19:26
Demisia ar trebui sa si-o dea cu totii,incepand cu Mircea Sandu,un presedinte de federatie care a permis unui selectioner sa se ocupe mai mult de politica decat de fotbal.

Vietnam
17th November 2004, 19:28
Corect Cip 81! Da' cred ca tot degeaba, au distrus astia tot ..!
Iordanescu out :rosu: ! Asta asa, de inceput!

Heath Scumm
17th November 2004, 19:29
Vadim, cine o aude? Tu? OK, Astia de pe forum? OK care dintre noi avem puterea de a schimba? Nu imi spune ca iesiti in strada.

Eu nu ies in strada! Nu imi pasa suficient de mult de FRF ca sa fac o revolutie ... desi as putea ... sunt un bun instigator!

ady_azzuro
17th November 2004, 19:30
iordanescu, CARA-TE!

minudoru
17th November 2004, 19:31
Mircea Sandu nu-l va da niciodata afara pe Cascheta.Ce e nebun?A doua zi Raluca a infundat puscaria.Nu stiti ca PSD are brate lungi?

rivera
17th November 2004, 19:32
Trebuie sa demisioneze dar nu doar el ci si cei din conducerea federatiei si ligii .

ieppy
17th November 2004, 19:32
Scum, ai experienta? Ca daca esti asa bun atunci te platesc eu sa faci revolutie.

Heath Scumm
17th November 2004, 19:38
@Ieppy
Revolutie e numele meu!
Asa imi zice lumea pe forumu' de wrestling :)

Hai nu mai fiti ofticati ca nu se merita!Stiu ca tre' sa eliminati energia negativa ...
Mda, Iordanescu e de kkt! Si ce daca?Credeti ca daca se face o petitie On-line o baga cineva in seama? Sandu nici nu stie ce e ala un Computer!

ieppy
17th November 2004, 19:39
Pai tocmai, ca nu are nici un sens sa ne stricam ficatii pe net in timp ce ei se duc si dau o dusca de whisky.

Vietnam
17th November 2004, 19:44
Sa le stea in gat whisky-ul ala! :jerk:

dragos_popa17
17th November 2004, 19:46
Hai sa-l imploram cu totii pe Iordanescu sa ramana ca poate pleaca. Pana acuma' l-am implorat sa plece si-a stat. Poate ne face in ciuda.

ady_azzuro
17th November 2004, 19:50
Tvr-ul anunta ca iordanescu nu si-a dat demisia, isi reproseaza ca a gresit, dar pastreaza declaratiile despre greseli doar pt el, a zis ca avem inca sanse egale cu cehia si olanda....CE IDIOT! :jerk:

gigel_bucur
17th November 2004, 19:51
si cand te gandesti ca nea' Caşchetă va reprezenta pe cineva in parlamentul romaniei :headbang:
nu stiu daca demisia rezolva multe, poate ceva cartuse, vreo 2 milioane (ca sa nu ne rezumam doar la fotbal).

p.s. - sa nu-mi spuneti c-am fost indulgent, si Brucan a fost:(

Cucu
17th November 2004, 19:55
cred ca ar trebui sa-si dea demisia ... dar ar fi mai frumos sa fie dat afara .

ady_azzuro
17th November 2004, 19:56
Orice utilizator al acestui forum ar pregati nationala mai bine decat iordanescu...

scoopy
17th November 2004, 19:59
s-a gasit un prost care sa voteze NU

ady_azzuro
17th November 2004, 20:01
calin77 :jerk:

Al Dracu
17th November 2004, 20:06
Cum sa-si dea demisia? Voi nu va ginditi ca nu mai are ce sa "maninca gura lui" dupa aceea? Iordanescu are deja scoala de parlamentar, o sa ne reprezinte cu succes... Macar de-ar intra in politica si sa ne lase cu fotbalul!

Kidu
17th November 2004, 20:09
Au reusit gunoaiele astea sa ii i-a romanului si ultima bucurie, nationala de fotbal. Felicitari gunoaielor, v-ati atins scopul, ati format o nationala pSD, o clica numai a voastra a FRF-ului, a LPF-ului si nu in ultimul rand a pSD-ului. Asa sa va ajute Dumnezeu cum ati facut voi bine poporului si romanului nevoias.

dragos_popa17
17th November 2004, 20:20
O fi pseudonimu' lui tata Puiu. Ca numa' el se mai vrea acum.

Angelina Jolie
17th November 2004, 20:27
Da trebuie, dar nu are atata bun simt.

Mariusmadmax
17th November 2004, 20:42
Isi bate joc de noi !
Cu totii vedem ca Nationala este dupa chipul si asemanarea lui Iordanescu :
PLINA DE FITE ... DAR IMPOTENTA !

Nici lipeala de partidul de guvernamant nu este intamplatoare :
VOR SA CONTINUE ... DAR SUNT IMPOTENTI si RATATI !

Ce m-am saturat de astia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JOS !
... dar cum ?

cip_81
17th November 2004, 20:44
Poate-l vedem pe Puiu cum o ia pe urmele lui Borcea si declara "Romania nu mai pierde nici un meci pana la finalul campaniei de calificare".

baubau
17th November 2004, 20:48
De ce nu facem o petitie?

Milan
17th November 2004, 20:58
Nu am vazut meci :( sint cu lucru departe de casa si nu prea am libertate de miscare aici, asa ca l-am vazut "live" pe net. Dar Iordanescu trebuia schimbat de mult, de cind venit la nationala. Este un dinozaur care nu stie sa priveasca in fata sau sa priveasca spre lucruri si idei noi ... si acuma se pregateste sa mearga acolo unde merg toti dinozauri si sa ne mai si conduca .. DOAMNE oare ai uitat de ROMANI. Pentru el football-ul modern este ca baletul pentru mine (va dati seama la cele 120 kg pe care le am). Oricum RUSINE IORDANESCU si am o vorba pentru tine (chiar daca nu sint un mare crestin) "dumnezeu iti da cuie si ciocan .. casa ti-o construiesti tu" Pacat insa pentru noi astia multi ....

huskers
17th November 2004, 21:07
Iordanescu mergi la ministere ca acolo este nevoie de prosti si necalificati. Numai in Romania poti deveni general de armata jucand fotbal:):):)):
Demisia si iN PSD cu tine ca ei te vor intelege, sunt prosti si nesimtiti. Cu siguranta te vei regasi acolo.

Zapada
17th November 2004, 21:08
Iconitele se razbuna si e normal deoarece Iordanescu nu mai are nici un dumnezeu si nu intelege ca vremea lui a trecut de vreo 4-5 ani.

Pacat ca mai trebuie sa pierdem o calificare ca sa scapam de caschetar.

Am vazut in direct Makedonia cu Cehia si a fost un meci foarte bun.
Cehia a marcat 2 goluri in ultimele 3 minute. /hello

Pacala
17th November 2004, 21:10
Imi pare foarte rau ca pierdura, la inceput nici nu-mi venea sa cred.
Un rezulat ca asta anuleaza complet sansele nationalei de calificare asa putine cum erau ele

Aia cu avem accidentati multi sau echipa de mana a doua sint niste aberatii, cu Armenia nu aveam dreptul sa ne plangem de lipsa jucatorilor.

Nu stiu ce tactica a folosit puiutu , n-am vazut meciul, nu l-am asculat dar am vazut ca ainceput cu dpi atacanti mici ca si cand ar fi jucat doar pe contraatac cu Armenia , asta e o nebunie

N-am inteles nici selectia, ori prefera tineri si atunci pe langa Marica ar fi intrat Mitea, Plesan, D. Niculae D.Coman, ma asteptam sa vad un Iacob de la otelul nu d.munteanu si dancia..

ori folosea jucatori consacrati si atunci ma intreb de ce n-au fost macar selectioanti pt meciul asta cand erau atatea accidentari, un Contra, Ad.Ilie care faceau fata meciului, nu inteleg absenta lui Bratu din primul 11

In momentul asta demisia este absolut necesara pentru ca un alt antrenor sa inceapa reconstructia acum nu la startul unei alte campanii.

puiutu e terminat ca antrenor, in acest moment psd-ul a arestat echipa nationala de fotbal si a blocat in functie un antrenor nebun si complet depasit de evenimente

baubau
17th November 2004, 21:31
Conferinta de Presa:NU-MI DAU DEMISIA!

Vadim
17th November 2004, 21:48
Imi pare foarte rau ca pierdura, la inceput nici nu-mi venea sa cred.
Din fericire nu au pierdut, a fost 1-1.

Catalanul
17th November 2004, 21:49
normal ca ar trebui sa-si dea demisia dar cascheta nu are un pic de bun simt :jerk:

@baubau tu chiar speri ca iordanescu sa-si dea demisia? pai asta pana nu-l demite M. Sandu, nu pleaca de la nationala nici daca ar fi sa ne bata andorra acasa :mda:

mman
17th November 2004, 21:49
Primul lucru pe care Iordanescu trebuia sa-l spuna la conferitna de presa de acolo era: "Imi dau demisia, imi cer scuze fata de suporteri"

E o rusine nu atat rezultatul, cat ceea ce a jucat nationala noastra.

Toata ziua ii vedem la televizor implicati in scandaluri de 2 bani, dupa care nu dau declaratii presei, pentru ca 'toti ziaristii este porci', si evident, suporterii habar n-au ce valorosi joaca in echipa....

Uite cine trebuie sa plece: Sandu, Dragomir, toti patronii de cluburi cu finantatori cu tot. Iordanescu e doar un pion.....

Dar intr-adevar, nimeni nu ne asculta pe noi.

iulian
17th November 2004, 21:53
Am pus cratime tocmai pentru a "adanci" semnificatia titlului.....



GAZETA SPORTURILOR

Spune că va fi şi selecţioner, şi senator, fără să īnţeleagă că se comportă ca un om public bolnav, care adună funcţii, declanşīnd alarmele tuturor instituţiilor din care iese


Īmpotriva semnalelor. Īmpotriva uzanţelor. Īmpotriva logicii. Īmpotriva tuturor, dar nu singur, ci protejat de partidul-stat, Anghel Iordănescu susţine că va fi şi senator, şi antrenor īn acelaşi timp! La Erevan, el l-a certat pe Mircea Sandu. "De ce ai declarat că trebuie să aleg īntre senator şi selecţioner?!", i-a spus Iordănescu.

Omul care a intrat īn cabinetele tuturor preşedinţilor Romāniei şi a primit favoruri personale, omul care s-a cocoţat īn ierarhia militară pe merite sportive incontestabile, dar fără legătură cu Armata, īn fine, omul care e plătit mai bine decīt aproape toţi antrenorii din Europa de Est, īn condiţiile īn care FRF e cea mai săracă federaţie din zonă, iar "naţionala" nu mai are performanţe, ei bine, acest om se īncăpăţīnează să creadă că Parlamentul e un soi de comisie tehnică federală: te duci, nu te duci, tot aia e!

Oare cum i se poate explica? Ce argumente au şanse īn faţa lui? Īn ce fel trebuie scuturat? Alintul trebuie să ia sfīrşit! Domnule General, stimate senator, Tata Puiule, Mister, omule, īn decembrie 1989, cīnd ţi-ai pus casca pe cap ca să aperi nici nu ştii ce, mii de romāni, īn primul rīnd tineri, au ieşit īn stradă īn faţa unor tancuri, nu de carton, ca la aplicaţiile care deranjau din timp īn timp antrenamentele din Ghencea!

Erau blindate, arme şi gloanţe adevărate. Care au făcut răni adevărate! Unii dintre copiii aceia au murit de-adevăratelea! Părinţii şi prietenii lor i-au plīns, pīnă cīnd n-au mai avut lacrimi şi apoi le-au pus la cap cruci adevărate. Ei au cerut libertate, hrană şi drepturi. Democraţie, capitalism, partide, vot şi parlament. Toate adevărate. N-au mai apucat să le obţină, pentru că i-a cuprins īntunericul, iar gīngăniile pămīntului, simpatice şi adevărate!, apa din adīncuri şi curenţi pe care noi nu-i cunoaştem i-au descompus, celulă cu celulă.

Din ei n-a rămas decīt o pudră care, cred unii, spuzeşte cerul īn nopţile senine. Sună frumos, dar probabil că nu e aşa. Mai degrabă ni-i amintesc praful de pe străzi, gesturile mărunte, "aşa īşi aprindea Mihai ţigările", şi patetismul de doi bani care ne cuprinde cīnd īncercăm să vă demonstrăm dumneavoastră, domnule selecţioner-general-senator, că nu e bine ce faceţi.

Degeaba īnsă! Sīnteţi, ca persoană publică, ignorant, ahtiat după funcţii şi profund antidemocratic. Cu performanţele din fotbal v-aţi cumpărat statutul de general de carton şi pe cel de senator de pluş.

Succes cu Armenia şi atīt!

"Pot să fiu şi senator, şi antrenor. La Senat mă duc numai cīnd se discută chestii importante"
Anghel Iordănescu

uti2102
17th November 2004, 21:58
Demisia ?!
Primul pas trebuie sa fie facut de Mircea Sandu shi toata shleahta de idiotzi din conducere. :jerk:
Propun un meeting la "casa fotbalului mioritic". Sa-i umplem de oua shi roshii stricate pe mashini, pe haine shi geamuri. Nu ca s-ar schimba ceva. Doar asha, sa ne mai eliberam un pic din energii.

vladONE
17th November 2004, 22:42
Pot să fiu şi senator, şi antrenor. La Senat mă duc numai cīnd se discută chestii importante"
Anghel Iordănescu


Poate ca ar trebui sa fie pensionar si sa ne lase de tot in pace, ca nu cred ca in Senat va face vreo diferenta. O fi fost ghinion cu accidentarile de a trebuit aliniata o improvizatie (repet, o improvizatie de echipa si nu una second hand!) dar parca nea Puiu prea nu stie sa cedeze cand e momentul. A ratat doua calificari, nu-i ajunge, vrea sa o ratam si pe a treia? Adica demisioneaza ditamai ministrul tranporturilor din Spania pentru ca s-a prabusit un amarat de pod si nu pleaca EL, THE CHOSEN ONE, PUIU, dupa atatea esecuri? Ori iti pupi repede iconitele si faci ceva ori, PUIULE, LA GROAPA DE GUNOI TI-E LOCUL! SI ACOLO SA RAMAI! Istoria nu cred ca te va ierta, cu succesul din 1994 cu tot!

Adrian
17th November 2004, 22:43
Pai de ce nu facceti asta? Cei dintre forumisti care ii cunoasteti pe sefii de galerii din Bucuresti! Organizati un miting, oficial si regulamentar (aprobat de primarie si tot tacamul) si sa mearga acolo macar cateva sute de oameni sa le aratati ca bunul simt are niste limite!
Din pacate noi cei plecati de acasa nu putem sa va ajutam decat eventual scriind niste petitii pe care sa le depuneti acolo, in cadrul mitingului.

inter
17th November 2004, 23:04
Cretinul ala de sandu tre sa-l dea afara!
ca cascheta nu va pleca de buna voie!
un singur lucru ma face sa zambesc : alianta puiu -psd ... sa aiba si aia rezultatul poll-ului di seara asta!

Dorin
17th November 2004, 23:51
Eu am votat NU! De ce ? Nu pentru ca il iubesc pe Iordanescu.Nu pentru ca il admir pe Iordanescu .Nu pentru ca il respect pe Iordanescu . Nu pentru ca el ar fi avut performante ca antrenor. Ci pentru ca ar fi prea usor sa rezolvam asemenea probleme la nivelul nationalei de fotbal. E cum ai da vina doar pe Ceausecu ca adus tara de rapa! Afara cu Puiu si gata , toti ceilati sint fara vina . Si sa vezi ce-i batem pe toti! Chiar asa sa fie?
Cu echipa de azi nici marele norocos Murinho n-ar fi scos-o la capat.Cehii avu avut mare noroc cu Macedonia in ultimele 3 minute. Si doar ei au un antrenor asa de bun si jucatori minunati....
OK , impuscati prostu (adica Puiu) si sa facem noi nationala pe Forum! Antrenor putem vota la intamplare ca toti avem doar rezolvarea.
Va inteleg disperarea dar nu ajunge cu invective si dispret sa rezolvam ceva. Sa fim realisti si sa incepem sa construim nu sa distrugem si mai mult. Ca altfel nu mai indrazneste nimeni , de frica, sa vina la nationala ca antrenor .
Cine invata ceva din jigniri si umilinta? Nimeni.Dimpotriva , dorul de razbunare doar strica si distruge si mai mult.
Si in alta ordine de idei : Cunoasteti pe cineva care s-a referit pozitiv la adresa antrenorului si a jucatorilor nostri inainte de meci? Ma si mir ca unii au mai avut putere sa intre in teren dupa ce atitudine jignitoare si agresiva s-a aratat in presa "patriota".
Ma duc sa ma culc , nu de alta dar mi-e tare teama ca acum eu o sa devin Tzap Ispasitor.....
Hai Romania!
:yeah: Dorin

Vadim
17th November 2004, 23:54
Dorine, nu prea ai dreptate. In cazurile astea cade antrenorul...

Dorin
17th November 2004, 23:58
Solomon a dat dreptae si hotului si pagubasului si sfetnicului.Dreptatea depinde si de unghiul de vedere.
Eu nu lupt pentru a avea dreptate si nu sustin ca altii de aici nu au dreptate .Am vazut prea multe si pe lunga durata pentru a nu intelege asta. :yeah: Dorin

ADY19
18th November 2004, 00:00
Iordanescu trebuie sa-si dea demisia sau sa fie data afara. Mi-e indiferent. Propun in locul lui pe....Andreea Marin. :D. Poate astfel jucatorii o sa fie mai activi si mai avem o sansa la calificare. Daca nu...asta e.. macar am scapat de Kasketa:)

Dorin
18th November 2004, 00:02
Andreea ar fi buna(buuunnnnaaa..)) de psiholog ca vorbeste de nu misti! :yeah: Dorin

cyber_goool
18th November 2004, 00:04
Mereu se gaseste cate unu sa faca pe desteptu...Eu nu zic ca Iordanescu e singurul vinovat, insa el este principalul vinovat. Este cel mai prost om din toti.
Iordanescu lasa-ne...iti rup casca :ciocan:

adi_cta
18th November 2004, 00:10
Demisia lui Iordanescu in momentul de fata este primordial. Mai rau de atata nu se poate, deci ................

Triple H
18th November 2004, 00:18
mai rau de atat se poate, sa ajungem in urna a 5-a sau a 6-a valorica la tragerile la sorti in grupe :yeah: haide casketa ca se poate, mai ai putin, deja ne indreptam spre 4.

Vadim
18th November 2004, 00:26
Solomon a dat dreptae si hotului si pagubasului si sfetnicului.Dreptatea depinde si de unghiul de vedere.
Eu nu lupt pentru a avea dreptate si nu sustin ca altii de aici nu au dreptate .Am vazut prea multe si pe lunga durata pentru a nu intelege asta. :yeah: Dorin
Frumos spus. Insa este clar ca situatia este proasta. Trebuie privit din unghiul de vedere al performantei. Cum se poate obtine performanta? Numai cu idei tehnice, numai cu aducerea jucatorilor care merita, numai cu o gindire judicioasa a fiecarui meci. Si lista poate continua. Lucrurile astea le pot face numai antrenorii. Or, in cazul de fata, antrenorul nu face nimic. El TACE. Tace! Sa taca in veceu din punctul meu de vedere. Nu la echipa nationala. La echipa nationala se face, nu se tace. :rosu:

Sandu a zis bine ceva, chiar daca dupa aia s-a sucit. A spus ca vrea 7 puncte din cele trei meciuri. A obtinut 4: unul cu Armenia, 0 cu Cehia si 3 cu Macedonia (o bafta chioara). A spus atunci ca il da afara pe Iordanescu, daca nu obtine cele 7 puncte. Dupa aia s-a sucit. Trebuia sa mentina presiunea, sa isi tina cuvintul. Iordanescu este de dat afara ca popa. Ca uns zboara. Unde duc toate ezitarile, toate comporomisurile astea? Numai la lipsa rezultatelor, din pacate. Comoditatea si lipsa cutitului la osul lui Puiu ne-a adus aici si ne va face sa ratam Mondialul '06.

don_denver
18th November 2004, 01:16
singura sansa a noastra sa ne impunem ca sa-si dea demisia antrenorul sau sa ne asculte cine trebuie: sa nu mai mergem pe stadion. Fra petitii online, in mana etc...Indifirenta doare cel mai tare, asa ca sa le raspundem cu aceeasi moneda...Sa ne vedem..la un meci...intre noi...ca la Romania eu nu ma mai duc...pana nu se schimba ceva..Poate faceti la fel..S-auzim numa de bine

lupisor lupetto
18th November 2004, 01:17
"Demisia!", acest cuvant l-am spus de zeci, de sute de ori

POLI MELBOURNE
18th November 2004, 01:23
Vreau sa va intreb ce va frati mei.....sar retras Cobra Ilie si Vio Moldovan din Nationala? Pre cum ma-am uitat prin cine mai putea sa fie selectati in nationala, generalu putea sai si cheme pe cei doi (daca nu sar retras) si pe Contra chiar si daca nu ie favorit la club. Cei e si cu Raducanu, Niculescu, Plesan si Cristea?
Si chiar asa de timpit e generalu de nu ia pe Mitea la cei mari?
BRAVO Bogdane ne-ai salvat tata.
Scuze ca nu-s asa de bun cu romana.

BlueEnergy
18th November 2004, 02:01
Chiar credeti ca il demite cineva pe Iordanescu? E un foc de paie sa ne inchida noua, romanilor, gura! :no:

SeverDudau
18th November 2004, 02:33
Sigur că trebuie să demisioneze dar n-are coloană. Oricum, ne face un serviciu şi arată şi oamenilor din sport ce moralitate au oamenii PSD-ului. Ferească sfāntul s-ajungă senator!
Votaţi fraţilor īmpotriva lui!

Mariusmadmax
18th November 2004, 02:49
Trebuie !

lupisor lupetto
18th November 2004, 03:22
"M-am gīndit la o destituire a lui Iordănescu. Numele posibililor īnlocuitori sīnt cele vehiculate de presă īn ultima vreme, dar pot apărea şi surprize"
Mircea Sandu

www.gsp.ro

kevinro
18th November 2004, 07:35
Nu va demisiona, dar chiar daca va demisiona: crede cineva ca daca vine Del Bosque sau Scolari, vor face treaba mai buna cu gloabele care se numesc "fotbalisti romani" la ora actuala? :jerk: Problema ca nu mai avem jucatori, nu mai avem pepiniere unde sa-i crestem, nu mai avem antrenori buni pentru copii care sa-i descopere... de-a lungul a 15 ani nenorociti banii pentru cresterea generatiilor care trebuie sa vina au fost bagati in Mertzane si Case de-ale fotbalului, si acum asta e. Eu zic sa va asteptati nu la o calificare, ci la vreo 4-5 calificari ratate de acum incolo.

dlgicu
18th November 2004, 07:49
Va inteleg disperarea dar nu ajunge cu invective si dispret sa rezolvam ceva. Sa fim realisti si sa incepem sa construim nu sa distrugem si mai mult. Ca altfel nu mai indrazneste nimeni , de frica, sa vina la nationala ca antrenor.
Aici te-ai contrazis singur, Dorin, Iordanescu = incremenire in proiect, nu poti incepe sa construiesti nimic cu Generalu' Melcilor. Tocmai pentru ca trebuie sa construim ceva avem nevoie de un antrenor nou.

Sper macar sa fi dat o "lovitura de imagine" pentru PSD cu acest rezultat, ca doar de-aia l-au pus pe lista. Este singurul lucru bun pe care il pot vedea in meciul de azi.

the_big
18th November 2004, 08:51
afrara cu sclavul asta comunist ! o rusine nationala este acest analfabet ! afara sclavule ,cand a fost la Rapid era sa ne bage in b,la nationala Greciei la fel a avut numai infrangeri in Arabia s-a facut de cacao ! afara general facut la apelul bocancilor !
du-te la senat sclavule psd-ist !

Sorin Blaj
18th November 2004, 08:51
Iordanescu trebuia sa-si dea demisia in momentul in care a acceptat sa fie marioneta PSD.

vasile314tzurka
18th November 2004, 09:08
am votata demisia desi ar fi trebuit sa fie darea afara pur si simplu.

gigel_bucur
18th November 2004, 09:14
ciudat e ca nea' Caşchetă cel agramat are trei voturi pro. si noi care ne facem iluzii ca scapam de pesedei :mda:

vladONE
18th November 2004, 09:17
Kashketa ar fi un titlu bun pentru o noua piesa a fetelor de la T-Rio....dupa hitul Choopeta, Jordy al nostru ar fi numai bun de subiect...

HaoTic
18th November 2004, 09:22
Au ajuns sa foloseasca Nationala in scopuri electorale. Astia numai impuscati mai renunta la scaunele lor. "Generalul", un om care nu mai are simtul realitatii si demnitatea de a demisiona. Asta inseamna paranoia.

viorel 31
18th November 2004, 09:33
De ce ne intrebam daca Iordanescu isi da demisia? Vad ca nimeni nu-si pune pb SA FIE DEMIS :rosu:
Cu riscul de a-i plati salariul inca un an tb sa se renunte la nea cascheta cu orice pret.

Sinn Fein
18th November 2004, 09:37
nu sa-i plateasca inca un an, EL ar trebui sa dea bani din buzunar

tanita
18th November 2004, 09:37
tata puiu LASA-NE!!! :rosu:
macar poate mai pierde PSD-ul niste procente dupa rusinea de ieri.... :evil:
GT :evil:

vladONE
18th November 2004, 09:38
De ce ne intrebam daca Iordanescu isi da demisia? Vad ca nimeni nu-si pune pb SA FIE DEMIS :rosu:


Cine sa il demita, Sandu? :D Vrei sa sune Bombo si sa il faca cu spume dupa aceea?

Sorin Blaj
18th November 2004, 09:38
Prima persoana care trebuia sa intervina si sa puna piciorul in prag era presedintele FRF, Mircea Sandu. Ori avem un selectioner al echipei nationale ori un senator al echipei nationale. Singurul senator de drept al echipei nationale a fost Gheorghe Hagi.

vladONE
18th November 2004, 09:39
Singurul senator de drept al echipei nationale a fost Gheorghe Hagi.

Nu te supara pe mine, dar asta de unde ai mai scos-o?

Sorin Blaj
18th November 2004, 09:43
Nu ma supar. Dar ideea este ca la momentul respectiv (cand juca fotbal) Hagi era de neinlocuit, pe cand in cazul lui Iordanescu nu este cazul.

TRUjohn
18th November 2004, 09:49
bai iordanescu e un idiot si un bou si uncretin si imi cer iertare la suprteri si la onlinesport pentru in cum vrobesc dar ma maciini de nervi am stat ca un idiot pina la 3 dimineata sa vad un meci si la ora 5 trebuia sa ma duc la munca. Deci iordanescu sa dea domul sa mori ca un cine, esti un cretin nu isi da demisia de ce? ca inca mai avem sanse de califaicare? vrea sa ne F*&^ din nou la inca un turneu. Mama nici nu mai judec ce zic imi vine sa tip de nervi. Am ajuns risul si baocora la unui bou care nici sa scrie si sa citeasca nu stie, ce a facut irodanescu NIMICA AIA A FACUT ABSOLUT NIKA SI IN 94 DACA NU AVEAM JUCATORI DE VALOARE NICI NU NE CALIFAICAM. acuma scriu e mail la FRF si sa vezi numa ce aude ei acuma de nu ma uita nici o data, nu intelec cium dreacu aia de la frf sint asa de prosti si chior nu vad ca omoul ala e debil mintal? pleca ma duc ca nu mai pot de nervi ciao

Bancaru
18th November 2004, 09:54
Astazi se decide soarta, adica:
- Federatia ii da prelungeste contractul cu inca doi ani, ca nu care cumva sa semneze cu arabii, pentru ca asta nu ar da bine tocmai acum in timpul unui adevarat razboi mondial contra terorismului, in special cel islamic. Normal, salariul se dubleaza.
- si pentru ca o bucurie nu vine niciodata singura, pe linie de partid va fi anuntat ca a ajuns in capul listei propuse de alianta fesenista pentru judetul Ilfov

Asta este soarta pe care Anghel Iordanescu o asteapta increzator ca nu a compromis in nici un fel sansa calificarii. In definitiv mai avem un meci cu Cehia - 3 puncte sigure si doua cu Olanda, normal, alte 6.

Sa va zic eu ce cred despre Iordanescu: eu ma gandesc ca in paranoia lui se crede un om indezirabil si important.
PUIULE, FA-TE CA LUCREZI!

Sorin Blaj
18th November 2004, 10:09
Iordanescu nu are un minim de demnitate ca sa isi dea demisia. Mai ales acum, cand simte ca ii fuge pamantul de sub picioare, atat in ceea ce priveste echipa nationala cat si alegerea ca senator. Exista un proverb romanesc vechi de cand lumea: "cine alearga dupa doi iepuri nu prinde nici unul".

axterix
18th November 2004, 10:10
nu tre sa-si dea demisia
trebuia sa o faca de ani de zile!!!!!!

dmasca
18th November 2004, 10:13
Iordanescule, lasa-ne in mortii ******* in pace si du-te s-o sugi in parlament cu cei care ne-au confiscat demnitatea si au facut din noi ultimile gaini din Europa si nu numai.

bmarian
18th November 2004, 10:33
Iordanescu n-o sa-si dea demisia si Sandu nu o sa-l demita ..... si noi o sa asistam ca prostii la o noua infrangere a nationalei in martie cu Olanda si dupa meciul ala o sa ne spuna iarasi ca mai sunt sanse de calificare si ca nu-si da demisia.
Singura solutie este ca noi sa mergem pe stadioane si sa afisam bannere in care sa cerem demisia tuturor de la General pina la Mitica, Mircea Sandu si toate rudele lui din federatie..... si nici cred ca atunci nu o sa ne asculte nimeni.....dar macar protestam si in afara forumului....

Mihai
18th November 2004, 10:52
Poate Iordanescu crede ca functia de selectioner este la fel ca cea de la PSD, adik are mandat de 4 ani, in care nimeni nu poate sa-l deranjeze, pe el si pe cashketa lui! Singurul lucru bun din egalul asta este ca poate a mai pierdut PSD niste alegatori!

OwenSkeet
18th November 2004, 11:04
Acest pool nici nu ar mai trebui facut pt ca se stie deja raspunsul "DA". Cand am pierdut calificarea la Euro 2004 ii s-a marit salariu poate poate o califaca akum..Dar nu a fost asa si-a batut joc de Visul tuturor ROMANILOR!!!! RUSINE IORDANESCU!! Si poate Mircea Sanu ar face akum o fapta buna si l-ar inlocui ori cu Piturca ori cu Lucescu.

BlueEnergy
18th November 2004, 12:05
Iordanescu lasa-ne lasa-ne lasa-ne! Eu nu inteleg de ce pm se incapataneaza sa tina de scaunul de antrenor? Nu vede ca e pur si simplu depasit de fotbalul actual? El e cu mentalitatea din 1994! Fotbalul s-a schimbat! :no:

bill
18th November 2004, 12:14
Trebuie da sa-si dea demisia. Nu am facut pana acum nici un meci ca lumea in preliminarii indiferent de adversar si de jucatorii trimisi in teren. De ce naiba mai sta?

Adrian 23
18th November 2004, 12:21
iordanescu trebuia sa isi dea demisia dupa 2-5 cu danemarca.parerea mea! poate niste rezultate ca asta cu armenia (ne bate andorra acasa) il vor face sa isi dea seama ca e depasit si ca nu are ce cauta pe banca romaniei.mai bine sa isi vada de afaceri si de politica si sa lase pe altcineva la nationala

livcons
18th November 2004, 13:33
cred ca Sandu ar trebui sa aiba bilutze si sa-l demita. Pana la urma, intr-o economie de piata alegi costurile optime chiar daca sunt cu - . Una e sa platesti 350000 la un imbecil si sa-i mai platesti si cheltuieli la plimbari prin Europa in care nu face absolut nimic. Teoretic, contra armenilor castiga orice echipa din tara. Cum se face atunci ca adunati cei mai buni jucatori din tara (sic) Nationala lui Kasketa nu a fost in stare decat de a-si demonstra impotentza. Inseamna ca problema este la antrenor. Ce sa joace unul caruia antrenorul nu ii traseaza nici o idee clara in cap? Amintitiva ca Iordanescu N-a castigat aproape niciodata in cariera lui decat cu echipe mult inferioare valoric sau cu formatii a carot tactica era ca si a noastra "pe ei si pe mama lor." Nu mai vad de ani de zile in nationala vreun desen tactic, vreo combinatie (doar cand jucau impreuna mutu, chivu si pancu mai gaseai ceva pentru ca baietii aia au talent si nu era rodul "gandirii" gheneralului). Daca nu mircea Sandu, macar armata sa-l penalizeze pentru ca facut tara de ras.
Cat despre Galerii, toata lumea la bannere in toata tara cu "jos Kasketa".

RedBaron
18th November 2004, 13:59
Demisia se striga si la Arad.
Cum naiba sa faci egal cu Armenia??? Ar trebui sa isi dea demisia in bloc toata conducerea fotbalului Romanesc in frunte cu Sandu.
Nu exista scuze de genul "avem 15 indisponibili"... Pai sunt jucatori de care Iordanescu nici nu a auzit. Sunt subiectiv... insa Botis joaca meci de meci pentru campioana Ungariei Ferencsvaros si in cupele europene. Si mai sunt ei jucatori care ar muri pe teren la o convocare. Jucatori talentati. O sa ziceti... k nu se cunosc etc bla bla... Selectionarea nu se face bine, parerea mea. Dar poate mai grav, Iordanescu nu mai e antrenorul care sa motiveze/mobilizeze/etc Nationala Romaniei.
Ne vedem in 2008...

PS=Am vazut niste morti pe teren in Nationala noastra. Din pacate, nu a mai fost Mutu (asa cum era el) sa mai dea un gol prin minutul 85 din ceva lovitura libera.

cocomic
18th November 2004, 15:03
Stop dreaming. All of you. Iordanescu nu isi va da demisia, cel putin pana dupa alegeri. Nici nu va fi demis, parerea mea este ca se fac prea mari presiuni din partea PSD. Daca ar fi demis, ar fi catalogat drept un invins, si asta inaintea alegerilor ar face orice dar numai bine nu imaginii PSD-ului... asteptati inceputul lunii decembrie, atunci probabil va avea cascheta o criza de moralitate.

Mariusmadmax
18th November 2004, 15:19
Stop dreaming. All of you. Iordanescu nu isi va da demisia, cel putin pana dupa alegeri. Nici nu va fi demis, parerea mea este ca se fac prea mari presiuni din partea PSD. Daca ar fi demis, ar fi catalogat drept un invins, si asta inaintea alegerilor ar face orice dar numai bine nu imaginii PSD-ului... asteptati inceputul lunii decembrie, atunci probabil va avea cascheta o criza de moralitate.
cred ca ai dreptate ...
Totusi va fi o tortura pentru mine fiecare zi a lui la destinele Nationalei !
pesedistu mami lui ...

vasile314tzurka
18th November 2004, 15:20
nu visam cocomic, doar spunem ca trebuie dat afara in suturi:(

BlueEnergy
18th November 2004, 15:50
"EXCLUSIVITATE
Anghel Iordanescu a demisionat"
Tocmai am citit asta pe prosport! Si am intrat aici si vad ca si aici scrie la fel! I can`t belive it!!! Sunt asa de fericit!!! Uraaaaaaaa!!!!

CoolRain
18th November 2004, 17:10
139 de voturi pentru demisie, 3 impotriva... In ziarele centrale, tot cam asa sunt sondajele... Ar fi chiar culmea sa nu... :headbang: :headbang:

tchibos
18th November 2004, 21:22
Cred ca ar trebui sa intram si noi suporterii in SILENZIO STAMPA. Ne-am saturat de atatea fitze de jucatori de mare clasa, de conducatori capabili. Ni se face greatza de asa nationala, de asa conducatori, de asa antrenor.

Ce ar fi ca la meciurile nationalei sa nu mai mearga nici un roman, sa inchidem televizorul si radioul, sa nu mai aiba audienta, ziarele sa scrie a doua zi dupa meci evenimente din campionatul intern de parca nimic important nu s-ar fi intamplat. Asta ar merita oameni ca Sandu, Iordanescu, Mutu si alti ca ei. Din pacate asa ceva nu se poate, nu suntem facuti din asa aluat, desi asta ar merita nemernicii astia.

Pentru cei mai sus mentionati am un mesaj: VOI TRAITI DE PE SPATELE NOSTRU, NU INVERS. SA VA FIE RUSINE CA ATI ADUS NATIONALA ROMANIEI LA NIVELUL LA CARE SE AFLA ACUM.

Imi e dor sa strig pe strada CINSTE LOR, CINSTE TRICOLORILOR :mda:

GianiDragan
19th November 2004, 06:05
Am citit ce atzi scris majoritatea .. catzi dintre voi atzi facut sport de performantza sau catzi dintre voi este antrenor ? Ma indoiesc ca sunt printre voi oameni care stiu cum este atunci cand echipa ta nu`tzi merge bine si esti nevoit sa lasi capul jos pentru greseala unora sau altora din elevi tai (jucatorii tai).Romania a jukat foarte slab la Erevan si am fost si eu dezamagit ca si voi toti de jocul prestat de echipa Romaniei si nu am intzeles nici eu de ce au avut aceea mentalitate pe teren .Romania trece printr`un moment greu si daca atzi analiza la rece ce lucruri au putut duce la dezamagirea semi`esecului de la Erevan atzi observa ca problema nu incepe cu Angel Iordanescu ci cu mentalitatea jucatorilor cat si stadiu lor de pregatire de la cluburi sau pana la urma a nivelului scazut de performantza a campionatului nostru intern .Problema pleaka de jos de la juniori nostri care nu sunt educatzi sa aiba o mentalitate de invingator plus ca stadiul in care Romania se afla economic vorbind influentzeaza pe parcursul vietzi unui fotblist mentalitatea pozitiva de care ar trebui sa dea dovada .Ce vina ar Iodanescu ? Ca a avut la dispozitzie un lot pe care nu si`l dorea cred ca niciodata m dar prin lipsa titularilor nu a avut de ales ,credetzi ca daca era echipa Steaua sau Dinamo sau Rapid castigau ?Stitzi ce inseamna sa joci pe un teren inbibat cu apa care nu`tzi permite sa ai o stabilitate si o sigurantza pe terenul de jok ?Stitzi ce este in sufletul unui fotbalist cand isi da seama ca nu poate sa faca mai mult desi si`ar dori in acel moment ? Daca ne amintim bine Frantza Campioana Mondiala si Europeana cu ceva timp in urma a pierdut o calificare care nimeni nu se astepta ..... atzi vazut acolo "plansete' si "boceli" 100 % din partea suporterilor ? In viatza trebuie sa sti sa pierzi si sa castigi . nu este nimeni judecat de altcineva cand acel "altcineva" nu sti cate zile si noptzi si`a sacrificat un jucator sau antrenor pentru meseria lui care pana la urma e o loterie , azi esti bun maine este afara ! Noi romani suferim mult pe planul mentalitatzi , nu stim sa respectam un om si sa`l intzelegem .Bun sa intamplat dezamagirea ... ce va face sa credetzi ca oricine in locul lui Anghel Iordanescu va asigura calificarea si va castiga acasa cu Olanda si cu Cehia ?
Nu cred ca cineva poate asigura de acum acest lucru si trebuie sa admitem ca fotbalul romanesc este intr`o criza ce nu se rezolva prin demisia unuia sau altuia , ci prin incredere si sperantza .Daca ash fi vazut in viatza mea la cate turnee finale am participat ca echipa Romaniei a fost sustinuta de cel putin 10 000 de suporteri cum fac multe echipe ash mai spune ca o ratare a calificarii este un 'Dezastru" pentru natzionala Romaniei .trebuie sa intzelegem , iar ca sa putem intzelege trebuie sa avem o mentalitate matura .Dupa postul meu sunt convins ca majoritatea o sa va simtzitzi jignitzi pentru cuprinsul acestui post dar nu pot avea inca pretentzia ca voi avea prea multzi sustzinatori atata timp cat ....gandirea "multilaterar" dezvolatata a majoritatzi romanilor se bazeaza numai pe moment si efect ! O zi cat mai buna !

the_big
19th November 2004, 10:55
afara taran incult si cretin ! nu-ti mai bate joc de echipa nationala ,ca e mare pacat credinciosule ! habar n-ai de nimik nici de Dumnezeu nu ti-e frica ,mai pupi si la icoane ! lasa-ne !

uti2102
19th November 2004, 12:37
Giani, eshti de admirat pentru ca-tzi doreshti continuitate. :ok: Sa nu cumva sa lipseshti de la vot saptamana viitoare. Shi sa nu uitzi sa pui shtampila pe Iliescu, chiar daca va trebui sa-l gaseshti printre randuri. :evil:

Mihayi
19th November 2004, 13:00
:degete: Iordanescule,du-te tata la PSD ca poate acolo e de tine,dar o sa te faci de rahat cum te-ai facut si la fotbal!Lasa-ne!Nu te mai vrea nimeni!Cred ca nici daca luam bataie de la Luxemburg acasa nu vrei sa pleci!Esti o nulitate!N-avem nevoie de unul ca tine! :degete:

ADY19
19th November 2004, 13:05
Ma Giani..nu vezi ca in toate ziarele sunt date greselile tactice pe care le-a facut iordanescu? Sunt stelist insa Neaga a jucat ca o cizma..nu trebuia tinut intreaga partida. Marica era aproape sa rateze si alta ocazie nu a mai avut. Mar are de crescut. De ce l-a bagat pe Bratu care a revenit dupa o accdentare si l-a lasat pe banca pe Niculae care este in forma? De ce i-a tinut tot meciul in teren pe Barcauan si Moldovan cei 2 fundasi centrali care au fost tot timpul depasiti de armeni? Parca erau pe post de jaloane. Armenia a avut 8 ocazii clare de gol. E vorba de Armenia totusi...ce sa mai zic de Cehia sau Olanda? Aia cred ca faceau 6 sau 7 - 0 cu noi. Mitea care impresioneaza la Ajax si la nationala mica joaca foarte bine de ce nu a fost convocat? Ne-am prezentat jalnic la meci si asta e numai vina lui iordanescu. Si jucatorii au vina lor insa cand echipa joaca asa de prost in ultimul timp vina cade asupra antrenorului ..asadar....AFARA!!!! :rosu:

korro
19th November 2004, 15:45
Nu cred ca Giani vorbeste din punct de vedere al unui sportiv de performanta! In momentul in care jucatorii nu-si mai doresc antrenorul nu ai ce face altceva decat sa-l schimbi! Sa nu reusesti o preluare ca lumea in tot meciul ... o pasa ca lumea ... nu mai vorbim de idei personale ala jucatorilor .... eu cred ca nu mai este loc de discutie. Sa stea rezultatul intr-un singur jucator: Stelea!!! (Altfel luam o bataie :)) ) Ceva e putred aici! Sau sa fi luat Armenia locul Greciei ?!:))
Concluzia ... pana si jucatorii si-au dat seama ca Iordanescu nu e de nationala! Altfel nu-mi explic!!
O zi buna tuturor!

HaoTic
19th November 2004, 15:48
O fi el general, dar de acum trebuie sa adauge si r la titulatura. General(r) Iordanescu. Cum isi pateaza unii cariera, cand nu stiu cand trebuie sa renunte.

jhon_goodboy
19th November 2004, 16:12
Nu e un capat de lume dupa esecul cu Armenia se intampla si la case mai mari.
Iordanescu nu prea a avut multe solutii in alcatuirea unei echipe care sa bata Armenia si iata rezultatul.
Sa zicem ca Mitea si D.niculae jucau impotriva armenilor si Neaga si Marica care jucau la fel de bine in campionatele lor stateau pe banca si faceam acelasi scor 1-1.
Tot scandal iesea in presa si in randul suporterilor.
Generalul a facut bine ce a facut dar randamentul jucatorilor a fost foarte scazut.
Nu e vina dansului ci mai degraba a presei care scormoneste in interiorul echipei nationale sa scoata la suprafata si cea mai mica neregula ceea ce este imoral si facut fara judecata si demonstreaza faptul ca ziaristii de presa sportiva din Romania sunt de fapt niste amatori care incearca sa ia bani de pe urma echipei nationale si in cele din urma sa o distruga asa cum a facut in ultimii 4 ani de zile. :jerk:
Echipa nationala trebuie sustinuta indiferent ce antrenor este la carma ei.
Daca va fi sa plece Iordanescu,sper ca nu se va intampla acelasi lucru si cu urmasii acestuia. :mda:

sotostone
19th November 2004, 16:53
nu potzi sa schimbi totzi jucatorii...n-ai altzii!
nu potzi sa schimbi FRF-ul... nu o sa se lase Nashu
nu potzi sa schimbi altceva important... ce altceva?
da' e clar ca tre' schimbat ceva!...daca nu e clar sunt io orb
nu ramane decat Iordanila... in concluzie.... e singura solutzie! scurt si dureros pt. tine... pt. altzii si pt. Iordanescu

Kfty
19th November 2004, 17:08
Nu inteleg de ce a fost readus :rosu: . A fost clar ptr toata lumea ca nu poate sa mai antreneze la nivelul la care se joaca fotbalul in momentul de fata. De altfel nu cred ca poate face fata nici in divizia A ce sa spun la nivel international. in ultimul timp (cativa ani) nu a reusit mai nimic. :headbang:

In conditiile in care sa spunem ca sunt si alti antrenori, care se zvoneste cel putin , ca sunt cautati de cluburi de afara: Rednic, /hello PITURCA /hello , etc..

sotostone
19th November 2004, 17:12
se pare ca nu a fost clar pt. toata lumea ca nu mai poate sa antreneze la nivelul la care trebuie... d'aia a fost readus...
da' noi romanii suntem mai nostalgici... la noi daca se intoarce............ sa zicem......... Dobrin la Ntzionala il punem titular si capitan la catzi ani o avea!
sa nu fiu inteles gresit am toata stima pt. Dobrin.. !

andreiush
19th November 2004, 17:21
Iordănescu: "Astăzi mi-am prezentat demisia"!!

AMIN!!!

Mariusmadmax
19th November 2004, 17:36
"Astăzi mi-am prezentat demisia. Cu acordul verbal al preşedintelui FRF, am redactat demisia şi īn scris"

"Eu sīnt principalul vinovat. Eu am fost antrenorul echipei, eu sīnt vinovat pentru rezultatul din Armenia"

"Din păcate am dezamăgit"

"Am muncit mult, din păcate nu am reuşit"

"Mă dau la o parte īn interesul echipei naţionale"

"Īmi cer scuze suporterilor echipei naţionale"

"Urez succes viitorului selecţioner"

"Personal voi face o pauză. Vreau să fiu alături de familie"

"Īnmīnez īn faţa dumneavoastră demisia mea, domnului preşedinte Mircea Sandu"


Declaraţiile lui Anghel Iordănescu īn timpul conferinţei de presă

bmarian
19th November 2004, 17:41
La inceput am fost fericit ca Iordanescu si-a dat demisia, am fost surprins de gestul lui pentru ca ma asteptam sa continue...... Iordanescu a gresit ca a intrat in politica, Iordanescu a luat bataie la Praga, Iordanescu a facut egal cu Armenia si voi mai putei sa adaugati cate vreti...... dar nu Iordanescu e vinovat de mizeria din fotbalul romanesc, nu Iordanescu e vinovat de veleitatile bahice ale jucatorilor romani, si iarasi mai putei voi adauga cate si mai cate...... Prin demisia lui Iordanescu nu se rezolva nici o problema a fotbalului romanesc. "Baietii" o sa se duca din nou la baut si la streaptease.......
Acum nu mai vad nici un motiv de bucurie in demisia lui Iordanescu ........
Acum sunt trist cand ma uit la cum a ajuns echipa nationala:((

Mariusmadmax
19th November 2004, 17:52
La inceput am fost fericit ca Iordanescu si-a dat demisia, am fost surprins de gestul lui pentru ca ma asteptam sa continue...... Iordanescu a gresit ca a intrat in politica, Iordanescu a luat bataie la Praga, Iordanescu a facut egal cu Armenia si voi mai putei sa adaugati cate vreti...... dar nu Iordanescu e vinovat de mizeria din fotbalul romanesc, nu Iordanescu e vinovat de veleitatile bahice ale jucatorilor romani, si iarasi mai putei voi adauga cate si mai cate...... Prin demisia lui Iordanescu nu se rezolva nici o problema a fotbalului romanesc. "Baietii" o sa se duca din nou la baut si la streaptease.......
Acum nu mai vad nici un motiv de bucurie in demisia lui Iordanescu ........
Acum sunt trist cand ma uit la cum a ajuns echipa nationala:((
jucatorii au ajuns asa pentru ca gheneralu cashcheta a permis asta !!!
Nu conta ca mai joaca ceva pe la echipele de club , sau freaca bancile din tribunele stadioanelor ( Mutu , Pancu , Barcaoan etc ) la noi , la Nationala erau titulari !!!
Daca au fugit din cantonamente si puiu a tacut ... nu inseamna ca i-a acoperit ? TREBUIA SA-I EXCLUDA CA PE ZICU SI GOIAN !!!
Dar este un papa lapte !!!
La Piturca s-au Halagian se putea intampla astfel de neprofesionalisme ?
NU !
Piturca i-ar fi exclus !
Halagian i-ar fi exclus , da' le-ar mai fi tras si cateva scaltoace !!!
Puiu de Avicola n-a gestionat nimic cum trebuie !
A creat bisericute ! Cavalerii ( Muta , Chiva , Panca , Stoicana , Marica etc ) si ostirea ( Dica , Cernat etc )
Si-a batut joc !

uti2102
19th November 2004, 17:59
Ne bucuram degeaba. Mircea Sandu a ramas in functzie, de parca totul nu s-a intamplat shi datorita lui.

Mariusmadmax
19th November 2004, 18:01
este totusi un pas !
Se prea poate daca vine Basescu sa avem mari surprize pe la FRF !!!

bmarian
19th November 2004, 18:02
Daca sa presupunem Piturca era antrenor si il dadea pe Mutu afara nu sarea toata presa la gatul lui????? ....... a mai existat un episod de genul asta...... sa fim serisosi......nu avea ce sa-i faca lui Mutu

Mariusmadmax
19th November 2004, 18:05
Piti a jucat fara Hagi cu Portugalia la Lisabona si am batut cu 1-0 ...
Ceilalti si-au vazut de treaba !

bmarian
19th November 2004, 18:10
Si apoi nu l-au dat afara pe Piturca???

miril
19th November 2004, 18:12
Daca Basescu va castiga (si va face greseala sa se bage peste tot) si eu cred ca se vor ivi surprize mari, nu numai la FRF, ci si...

Mariusmadmax
19th November 2004, 18:28
Si apoi nu l-au dat afara pe Piturca???

516. PORTUGALIA - ROMĀNIA 0-1 (0- 0), Porto, 10.10.1998.
Campionatul European, faza preliminară.
Stadion: das Antas. Spectatori: 60.000. Arbitru: Krug (Germania).
A marcat: D.MUNTEANU (88’).
PORTUGALIA: Vitor Baia - Abel Xavier (85’ Dani), Fernando Couto, Jorge Costa, Dimas - Figo, Paulo Bento (70’ Sérgio Conceiēăo), Rui Costa, Paulinho Santos - Joăo Pinto (79’ Nuno Gomes), Sį Pinto. Antrenor: Humberto Manuel Coelho.
ROMĀNIA: Bogdan STELEA (Salamanca 55/0) - Dan PETRESCU (Chelsea 77/12) /83’ Cosmin CONTRA (Dinamo Buc. 5/0), Liviu CIOBOTARIU (Dinamo Buc. 10/0), Gică POPESCU–cpt.(Galatasaray 86/15), Iulian FILIPESCU (Galatasaray 22/0) - Florentin PETRE (Dinamo Buc. 4/0), Constantin GĀLCĂ (Espanyol 42/4), Cătălin MUNTEANU (Salamanca 5/1)/62’ Ionuţ LUPESCU (Dinamo Buc. 56/5), Dorinel MUNTEANU (FC Köln 71/8) - Viorel MOLDOVAN (Fenerbahēe 33/16)/88’ Adrian MIHALCEA (Dinamo Buc. 3/0), Laurenţiu ROŞU (Steaua 1/0)desc.65’. Antrenor: Victor Piţurcă 4 meciuri ca selectioner

korro
19th November 2004, 18:30
Care tot ii ia apararea lu' Iordanescu ? Vai de mine ca nu-i o tragedia egalul cu armenia ...etc! Chiar este ... daca stam si analizam si celelalte meciuri ... e una mare de tot! Lipsa jucatorilor nu e o scuza!! Echipa nu sta in 2-3 jucatori .... la urma urmei e joc de echipa.. ce naiba?

PS: Cred ca ar trebui un antrenor de talia lui Lucescu si mentalitatea lui Panduru sa mai avem o sansa! :D

Mariusmadmax
19th November 2004, 18:34
de votat in apararea lui puiu , am vazut , da' sa posteze ceva nu !

bmarian
19th November 2004, 18:39
Ideea e ca nu Iordanescu e singurul vinovat . Toti trebuie sa plece !!!!!!!!!!!!!!
Dar noi ne multumim doar cu chipiul generalului!!!
Mariusdamax eu incercam sa spun ca Piturca avea dreptate in cearta cu Hagi la echipa nationala si cu toate acestea el a fost dat afara din cauza presei........Tu ai inteles altceva...