PDA

View Full Version : CFR Cluj



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

riva
30th June 2003, 10:43
salut :)

ady_azzuro
24th July 2003, 20:11
Nu prea sunt suporteri de a lu' cfr
/nope/ /nope/

EDMOND_
27th July 2003, 19:55
Riva , nu-mi dau seama de ce ai deschis forumul asta , practic nu ai spus nimic....

ady_azzuro
27th July 2003, 19:59
Asha e
Ca sa vada lumea ca a deschi un subiect nou :) :) :? :?

TZEFERU
24th August 2003, 01:25
CFR CLUJ - UT Arad 4-0 :yeah: 23 August 2003, Stadion CFR (Gruia)

MESERIE in GRUIA!!!
Stimabila batrina doamna a treit' sa care in spate un sac de goluri administrate de Bozdog et. comp.
Personal doresc mult success echipei CFR (echipei din Gruia) :yeah: pentru tot cea ce urmeaza pentru ei. Baietii au demonstrat ca se poate incepe campionatul si cu 4-0 si anul trecut a fost doar o intimplare.
Sper ca seriozitatea sa predomine in continuare in tot cea ce se face in cadrul echipei.... :yeah:

Tzeferu

riva
25th August 2003, 19:24
ady_azzuro si EDMOND_ acuma cred ka va dati seama de ce am deschis acest forumul asta ... sau nu?!??

blatistul
26th August 2003, 05:30
Cum se comporta baietzii lui Jean?
Turcu, Anca , Bozdog and Co ?
Ne vedem in A
La anul

ady_azzuro
26th August 2003, 22:39
sper ca o echipa a clujului sa promoveze :happy :happy :happy
Tu riva sa nu mai fi asa laudaros cu gloria ta ca nu are echipa de divizia A.
S-a terminat si vremea blaturilor acum urmeaza divizia B pt voi prea v-ati facut de cap in anii astia :evil: :evil: :evil:
Sunt alte echipe mai inimoase decat bistrita in ardeal.
Ele merita sa aiba echipa in A cu mult mai mult decat meritati voi :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Mai bine ne-ai multumi ca nu v-am umilit pe legendarul ION OBLEMENCO.
Ati scapat usor cu 3-0 :D :D :D

TZEFERU
27th August 2003, 03:52
Si eu sper sa promoveze o echipa a clujului. Cea din GRUIA. Adica CFR.
Eu am vazut-o si in Divizia A, cind le-a tras la Dinamo 3-1 pe vremea cind Ciocan sarea mai sus decit Dudu Georgescu dar chiar si inainte cind Tegean tragea golul anului si invingea Steaua cu 1-0 desi era campioana.

De atunci au trecut 27 de ani.... :shock: dar cred ca e timpul de reimprospatare. :yeah:

Nu stiu cum se comporta baietii (ex-bistritenii) dar banueisc ca bine si sper ca bine, eu sint in Canada, am fost in tara in primavara am vazut echipa dar in primavara nu mai era nici o miza in joc.

Paskanyi zicea ca daca echipa nu va promova va fi OK el va ramine si nu va renunta cea ce suna cel putin reconfortant ca nu va intoarce spatele echipei. :ok: Adevarul e ca in Divizia A este prea multa mizerie parca nici nu mai suna neaparat asa de extraordinar sa promovezi acolo cu atiti oameni de 2 bani in jurul forbalului. :ciocan:

Cel mai important e ca CFR sa faca spectacol si sa aduca oamenii la stadion si sa nu faca orasul de rusine.
Dar binenteles ca daca echipa se va maturiza total in sezonul prezent si va putea face diviziei A va fi un moment istoric. :yeah:

Doresc echipei Gloria revenire in forma, :yeah: bistritenii intotdeauna au fost oameni muncitori ne-coopetativizati.

TZEFERU
27th August 2003, 03:54
Si eu sper sa promoveze o echipa a clujului. Cea din GRUIA. Adica CFR.
Eu am vazut-o si in Divizia A, cind le-a tras la Dinamo 3-1 pe vremea cind Ciocan sarea mai sus decit Dudu Georgescu dar chiar si inainte cind Tegean tragea golul anului si invingea Steaua cu 1-0 desi era campioana.

De atunci au trecut 27 de ani.... :shock: dar cred ca e timpul de reimprospatare. :yeah:

Nu stiu cum se comporta baietii (ex-bistritenii) dar banueisc ca bine si sper ca bine, eu sint in Canada, am fost in tara in primavara am vazut echipa dar in primavara nu mai era nici o miza in joc.

Paskanyi zicea ca daca echipa nu va promova va fi OK el va ramine si nu va renunta cea ce suna cel putin reconfortant ca nu va intoarce spatele echipei. :ok: Adevarul e ca in Divizia A este prea multa mizerie parca nici nu mai suna neaparat asa de extraordinar sa promovezi acolo cu atiti oameni de 2 bani in jurul forbalului. :ciocan:

Cel mai important e ca CFR sa faca spectacol si sa aduca oamenii la stadion si sa nu faca orasul de rusine.
Dar binenteles ca daca echipa se va maturiza total in sezonul prezent si va putea face diviziei A va fi un moment istoric. :yeah:

Doresc echipei Gloria revenire in forma, :yeah: bistritenii intotdeauna au fost oameni muncitori ne-coopetativizati.

blatistul
27th August 2003, 04:54
Sa te auda Bunul D-zeu!
Si eu as vrea ca o echipa din Cluj(CFR-ul) sa promoveze.
Ar fi nedrept ca un oras ca si Cluj sa nu aiba o echipa in A>


Bafta :yeah:

deep purple
27th August 2003, 05:05
Intr-adevar Bistrita e un sfert in comparatie cu Clujul si are o echipa bunicica de Divizia A. Clar trebuie si Clujul sa revina in primul esalon.
E foarte interesant cum dpv economic Banatul si Transilvania sunt mult inaintea Olteniei, Munteniei si Moldovei dar au fost ani in care Divizia A nu trecea Carpatii. Se pare ca balanta se inclina inapoi si vom vedea mai multe echipe din aceste zone ale tzarii. :yeah:
Asteptam si pe UTA, CSM Resita, FC Baia Mare, Olimpia Satu Mare.

Angelina Jolie
27th August 2003, 10:55
O mare diferenta intre 0-4 cu oradea anul trecut si 4-0 cu uta anul asta. Bravo meseriasilor. Tineti-o tot asa si poate promovam.

ady_azzuro
27th August 2003, 13:17
E foarte interesant cum dpv economic Banatul si Transilvania sunt mult inaintea Olteniei, Munteniei si Moldovei dar au fost ani in care Divizia A nu trecea Carpatii. Se pare ca balanta se inclina inapoi si vom vedea mai multe echipe din aceste zone ale tzarii. :yeah:
Asteptam si pe UTA, CSM Resita, FC Baia Mare, Olimpia Satu Mare.

Mai deep vad ca nu incetezi ne ataci pe toate fronturile pai keep-ati mouth aia shut si mai lasa-ne :drak: in pace. :D :D :D

inter
27th August 2003, 13:22
deep, echipele susnumite de tine le vedem si acum in seria a 3-a a Div.B :thinkso: , in Div.A .................va mai curge apa multa pe Bega pana le vei vedea :D :D :D :D

ady_azzuro
27th August 2003, 15:13
lasa-i inter ca la astia le sare inima in sus ca au o echipa in A.
Timisoara la ora actuala nu merita un loc in divizia A.
Echipa aia se numeste AEK BUCURESTI nicidecum poli timisoara.
Poli este o echipa mult mai frumoasa decat pe cea ce o sustineti voi.
Aek este o echipa impostoare, necunoscuta voua. Este alcatuita numai din extra timisoreni . HALAL ECHIPA!!! :D :D :D

deep purple
27th August 2003, 19:46
copile, nu vorbeam cu tine si nici nu aveam de gand sa-mi pierd vremea cu tine in general. Nivelul de trai nu e calculat de mine. Sunt reviste de genul "Capital" care se ocupa de astfel de studii la nivel social.

Ce ziceti ce v-am "atacat" si acum?! :D Iar voi sunteti niste sfinti.

TZEFERU
28th August 2003, 03:40
Personal sint satul de felul de a fi "mitic", nu mi-ar displace o Divizie Transylvana, sa nu mai tot aud "noi oltenii" in stinga si in dreapta.

Sa se puna pe picioare CFR Cluj si apoi vedeti voi oltenii. Electroputere a "gustat" deja gustul lui 3-0. :yeah: Anul trecut cu FC Oradea a fost cam aiurea a fost 0-1 pina prin minutul 75-80 dupa ce CFR a ratat multe ocazii, a avut si mult ghinion, cu Alba Iulia a pierdut in minutul 90 pe nedrept.

Oricum anul asta in Gruia vor fi necesare "sacrificii supreme" din partea adversarilor pentru a scoate puncte ..."don't even go there..." /nope/

Gloria si CFR "Gruia" cele mai meseriase din Ardeal.

TZEFERU
28th August 2003, 03:47
pardon...Electroputere a luat deja gustul lui 5-0 in Gruia :yeah:

inter
28th August 2003, 08:28
visati frumos :D :D :D , nu uita ca anul trecut in cupa National va dat cu rezervele un 4-0 clar.............asta e adevarata voastra valoare :yeah: :yeah:

TZEFERU
29th August 2003, 04:10
Da dupa ce NATIONAL a avut parte de pregatiri in Italia pe iarba nu ia fost greu sa joace pe 5 Martie cupa. CFR a jucat toate meciurile de pregatire pe zapada.

Dar oricum NATIONAL a "piscat" si oltenii chiar in Banie cu un sec 2-0.
Remember? /fu/

Oricum CF Brasov a batut NATIONALUL dar CFR a batut FC Brasov....asa ca desi recunosc NATIONALUL normal e peste CFR dar si conjunctura a fost destul de nefavorabila sezonul trecut CFR a jucat mai bine dupa primele 4-5 meciuri atit toamna cit si primavara. Dar FC Brasov si Sportul nu au scapat. Aceasi Sportul care a spulberat CRAIOVA cu 3-1. :yeah:

Fiti linistiti va vine si voua rindul in GRUIA.

Blue
29th August 2003, 04:38
:D :D :D deobicei nu intru sa scriu la altzii dar tu esti tare distractiv

:D :D :D cum le mai intorci tu, neicushorule :D :D :D
vezi ca si noi, i-am "piscat" in Cotroceni cu 2-1 iar la palmares ,aia la Craiova a fost UNICA lor victorie din ISTORIE :D :D :D , si noi i-am "spulberat" pe Sportul cu 2-0 in retur :D :D :D
spulberat? :D :D :D ce limbaj "ilie dobre" ai ... :D :D :D

de electro imi pare bine ca i-ati batut, pacat ca nu le-ati dat mai multe.


DAR VIN SI EU CU O INTREBARE :
SICER, DUPA TINE, PROMOVATZI IN URMATORII 10 ANI? :D :D :D
Eu fac pariu ca nu promovatzi decat poate dupa o fuziune cu "U" Cluj (care are majoritatea suporterilor) si o ... infuzie de .... ceva banutzi
numai sa nu se darame stadionul Municipal pana atunci. :D :D :D
Auzi mah, da' placutze bilingve la stadion avetzi? :D :D :D

TZEFERU
29th August 2003, 04:50
Ilie Dobre? Mai dal' incolo si pe Ilie....
Vroiam sa subliniez ca mai exista si meciuri nereusite.....

Deocamdata CFR are mai multi bani ca U oricum. Si CFR joaca in GRUIA nu pe Municipal. CFR nu mai joaca pe Municipal din 1973 de cind si-a construit stadion asta pt. cultura ta generala.

Citeste : Monitorul de Cluj 10 Julie, 2003

S-a schimbat obiectivul

Daca pina ieri atacarea promovarii era indicata drept principal obiectiv al gruparii din Gruia, oficialii "feroviari" au afirmat ca s-au razgindit in aceasta privinta. "Vrem sa ne clasam pe un loc mai bun decit in sezonul trecut", a afirmat presedintele executiv Iuliu Muresan. "Nu suntem pregatiti pentru prima divizie, mai ales din punct de vedere administrativ. Trebuie sa fim realisti si sa nu ne hazardam", a mai spus el. Principalul finantator al CFR Ecomax, Pászkány Árpád, a declarat ca oficialii din Gruia vor urmari cu mare atentie parcursul lui FC Oradea si Apulum Alba Iulia in primul esalon, pentru a-si forma o opinie asupra posibilitatilor CFR-ului. "Nu vrem sa promovam pentru a retrograda. Intentionam sa ajungem in A si sa ne mentinem acolo. Daca nu reusim sa cream o echipa care sa fie la nivelul cerut de divizia A, nici nu are rost sa promovam", a mai spus el. Pászkány a apreciat ca echipa sa mai are nevoie de inca doi sau trei jucatori de mare valoare pentru se putea ridica la pretentiile diviziei A.

...deci...important e sa fie oameni cu bani linga echipa, promovarea va veni mai devreme sau mai tirziu. Oricum in ultimii 2 ani sau vazut rezultate, totusi. Vor mai fi si alte rezultate :yeah:

TZEFERU
29th August 2003, 04:54
Da se vor pune si placute bilingve, Ardealul este un loc civilizat.
Nu se compara Clujul cu Craiova...asta vede oricine.

Akarki latja, HAJRA Tziefer!!!!

Blue
29th August 2003, 05:07
:D :D :D am observat cum sta cu "civilizatzia" :D :D :D dar sa nu deturnam discutzia, da' stii ce te rog, in virtutea placutzelor bilingve pune si traducerea la indemnurile de la ultimul rand ca sint extrem de putzini cei care vorbesc "limba" aia :D :D :D

TZEFERU
29th August 2003, 05:10
Campionatul trecut ati fost penibili oltenilor. Abia ati scapat de la retrogradare. Asa ca ciocu mic.


FORZA GRUIA!!!! :yeah: :yeah: :yeah:

Blue
29th August 2003, 05:10
deci voi, inati vedetzi ce patzesc altzii daca promoveaza si pu urma ,hop si voi :D :D :D Exista o solutzie, FUZIONATZI CU GLORIA BISTRITZA :D :D :D

Blue
29th August 2003, 05:15
Campionatul trecut ati fost penibili oltenilor. Abia ati scapat de la retrogradare. Asa ca ciocu mic.

te rog , vorbeste un pic mai "civilizat" , potrivit "supercivilizatziei" voastre. :D :D :D
Sa stii ca dupa ce pierzi 22 (douazeci si doi) de fotbalisti si reusesti sa reconstruiesti o echipa peste noapte ,si sa te clasezi pe 7 la egalitate de puncte cu cei de pe 5 si 6 si la un singur punct de 3, 4 nu e deloc putzin lucru.
Puteam termina usor pe 3 dar asta a fost.
IA SPUNE TU, CARE ESTE CEA MAI MARE PERFORMANTZA DIN istoria chefereului ? :D :D :D
Si inca o intrebare, sintetzi filiala Rapidului? :D :D :D

TZEFERU
29th August 2003, 05:17
Da e OK sa urmaresti fostele adversare in Divizia A, bineteles CFR ar putea promova la anul sint convins de asta.

Semmi gond azzal hogy az elozo ev ellenfeleidet kozelebb figyeld a felso osztalyba, termeszetesen a CFR kepes lenne bejutni.


Esti multumit?
Elegedett vagy?

Blue
29th August 2003, 05:19
aia chiar e ungureste sau e biza?

TZEFERU
29th August 2003, 05:30
Oricum doresc mult succes echipelor Apullum si Gloria in etapa de simbata!!

Sok sikert kivanok a gyulafehervari es a besztercei csapatoknak a szombati forduloban!!!


HAI GLORIA !! HAJRA GLORIA!! :yeah: :yeah:
HAI Apullum !! HAJRA Apullum!! :yeah: :yeah:

PeaceKeeper
29th August 2003, 15:04
multumim Tzeferu ca esti alturi de noi.
Si voua succes in Divizia B.
Sa promovati ati auzit! :pace:
Hai Ardealul!!!!! :yeah:

TZEFERU
29th August 2003, 21:33
Trebe sa bateti Apullum, conducerea CFR -ului e cu ochii pe voi. Daca bateti prind si ei curaj mai mult pentru promovare. FC Oradea la fel.

Simbata Apullum si Gloria HEYYY :yeah:
Tre sa bateti baieti e vorba de obrazul Ardealului la mijloc. :yeah:

ady_azzuro
30th August 2003, 10:13
spune ma ceferistule e maghiara limba aia?
mai mai si yo ziceam ca asta e un forum de lb romana.
SPER SA INFUNDATI DIVIZIA B CHIAR SA RETROGRADATI IN C :ciocan: :ciocan: :ciocan:

TZEFERU
30th August 2003, 13:18
FACE-Ti LOC, FACE-TI LOC CFR PE PRIMU' LOC!!!!! :yeah:
FACE-Ti LOC, FACE-TI LOC CFR PE PRIMU' LOC!!!!! :yeah:
FACE-Ti LOC, FACE-TI LOC CFR PE PRIMU' LOC!!!!! :yeah:

ady_azzuro du-te acasa la tine si fa acolo program in casa ta mitica nesimtit. Scriu in ce limba doresc sa nu te doara pe tine capul.

Voi atita stiti, sa cometati ce sa faca altii in curtea lor. Du-te acasa la miticii tai si la echipa ta. Cit ati luat de la FARUL? 3-0?. Mi-ar fi rusine sa mai apar pe site-ul asta. /fu/
Bea un pahar cu apa si du-te la culcare desteptule.
SPER sa picati odata in B :ciocan: zapacitilor.



FACE-Ti LOC, FACE-TI LOC CFR PE PRIMU' LOC!!!!! :yeah:
FACE-Ti LOC, FACE-TI LOC CFR PE PRIMU' LOC!!!!! :yeah:
FACE-Ti LOC, FACE-TI LOC CFR PE PRIMU' LOC!!!!! :yeah:

ady_azzuro
30th August 2003, 14:22
mai baiatule mai tineti your mouth shut.
tu esti un nimic pe forum asta.
deocamdata cfr e in B. si o sa stea acolo si peste 50 de ani daca nu va mai trece prin onoare sau divizia D.
Se vede mediul civilizat in care traiesti.
N-are rost sa mai comentez , intru in polemica pt nimic.
Cand o sa ajungeti si voi in A atunci sa comentati.
Deocamdata ciocu mic si pasu' mare.
Craiova este un mit inimitabil in romania si tu jignesti aceasta echipa cea mai iubita din tara.
RUSINE!!
P.S.

Du-te pe forumurile maghiare poate iti prinde bine sa vb in lb ta materna poate acolo o sa te inteleaga mai bine, bozgorii tai.
Ai vreo problema daca am pierdut. Ce o echipa nu are voie sa piarda sau ce?
Fi tu linistit ca vom avea mai multe victorii decat infrangeri.
Vezi-ti de echipa aia din cluj care este un gandac pe langa legendara echipa a UNIVERSITATII CRAIOVA!

TZEFERU
31st August 2003, 00:01
De fapt Oltenia e tara ta du-te acolo la ai tai esti bine acolo. Pe mine nu ma intereseaza Oltenia. Fiecare echipa spune ca e cea mai iubita. Uite eu nu iubesc echipele oltenesti. De ce? Pentru ca nu am nimic comun cu ele.

Repet: SINT SATUL DE MITICI. ...Du-te la tine acasa si vinde-ti echipa la miticii tai.

Deocamdata esti un mucos, sterge-te la nas inainte. Pe mine sa nu ma inveti cum se comporta miticii, nici in Oltenia si nici in alte parti ale lumii.

Du-te la tine acasa si fa-ti program si nu mai spune ce sa faca altii in curtea lor MITICA nesimtit. Vorbesc ce limba im place mie AUZI necioplitule? Se vede ca esti tigan.

Tele van a vilag sok hulye tigannyal es bocskorossal.
A sajat udvaromban olyan nyelvet beszelek ami nekem tetszik. Ertem?

HAJRA CFR!!!!!! :yeah: :yeah:
HAI CFR!!!! :yeah: :yeah:

ady_azzuro
31st August 2003, 12:12
poate ****** e singura care intelege ce ai scris in ultimele randuri.
te-a ofticat cruntul adevar ca te-am facut bozgor, yo nu ma oftic ca m-ai facut tigan pt ca in primul lucru nu sunt si nici nu ma simt.
Dar reactia ta mi-a dat de inteles ce fel de om esti.
Daca tu nu placi oltenia asta e oricum esti minoritar, majoritatea oamenilor din romania au stiinta in suflet, fiind cea mai simpatica echipa din romania.
In afara de tine mai e vreun suporter ceferist ca yo nu observ.
:D :D :D
Gandeste-te de2 ori inainte sa scri ,mai bine uita-te la numarul de olteni de pe acest forum care-i jignesti, oricum de-acum incolo o sa te ignor, nu meriti bagare de seama , lumea are alte treburi mult mai interesante decat sa se certe cu tine, care in fond esti unul , nu exista sprijin pt tine.

blatistul
1st September 2003, 02:59
alo Tzefereu,
Ai ceva detalii de la ultimul meci:
F.C. Baia Mare-CFR Cluj 0-7

Acesta a fost scorul, sau e vreo greseala de tipar!

TZEFERU
1st September 2003, 04:58
In primul rind Felicitari pentru victoria importiva Ceahlaului. Meserie Gloria :yeah: :yeah: Gloria reprezinta un nume deja, asta e. 8)

Detalii despre meciul de la Baia-Mare

NU este greseala de tipar este vorba despre meserie GRUIA, desi cred ca au exagerat baietii la faza asta. Nu cred ca era cazul de proportii asa mari. Ma rog daca ei asa au considerat ..... desi acum poate cei din Baia-Mare poate se vor retrage din campinat sper sa isi revina totusi.

Anca a marcat 4 goluri, la pauza era 3-0. La al 2-lea gol sa mentionat o eventual pozitie de off-side, poate un 11 m neacordat gazdelor
la 5 sau 6 zero. Se pare ca baietii au pofta de joc, sper sa mentina ritmul.

Urmeaza meciul cu Industria Sirmei si apoi cel cu Gaz Metan de la Medias.

Personal pentru mine conteaza mai mult meciuri bune in care spectatorii pleaca satisfacuti de la stadion, zic mai mult decit o promovare si apoi sa te chinui sa te mentii. Mai bine fruntas in Divizia B decit codas in A asta e cert.

Eu oricum sint alaturi de CFR Ecomax Cluj asa cum am fost in ultimii 30 de ani.
Meserie GRUIA!!!! :yeah: :yeah:

sorinl
3rd September 2003, 09:39
tzefereule,salut
sant ceahlauan,si ma intereseaza daca mai tii minte un portar care a ajuns la voi prin 79, venit de la ceahlaul.
e vorba de paul bukossy. cum a mai evoluat cariera sa dupa aia?
la noi a fost portar timp de 3-4 ani.
si apropo,gresesc eu sau dupa retrogradarea cfr-ului, in 1976,o parte din jucatori
au trecut la bistrita( moga,hurloi,butuza)?

RedBaron
3rd September 2003, 14:47
Felicitari CFR-ului, a jucat bine, frumos, bravo lor!
Dar, nu va imbatati cu apa rece! Au trecut doar 2 etape si ati jucat cu UTA care nu a jucat nimic, deci practic nu ati avut adversar, si cu Baia Mare, o echipa de juniori, aceeasi situatie! Inca CFR-ul nu a intalnit o echipa serioasa... Asta nu inseamna ca nu va castiga si urmatoarele meciuri, dar eu zic ca aceste prime rezultate pot fi inselatoare!

Tudose
3rd September 2003, 15:03
CFR Cluj este cea mai veche echipa dn Romania care se afla inca in activitate: a fost infiintata in anul 1907.

TZEFERU
3rd September 2003, 22:45
Salut la toti!!!

Da, CFR Cluj a fost infiintata in 1907.

Sorin, il tin minte pe Bukkosy am jucat fotbal cu el la juniori un baiat inalt, nu mai stiu prea multe de el, eu nu am mai continuat fotbalul dupa 1980 (adica dupa treapta II-a). El parca a mai jucat ceva dar nu mai stiu cit, dar il tin minte foarte bine.

Valoarea echipei CFR este superioara campionatului trecut, acum exista mai multa experienta, sint si jucatori de valoare sint convins ca ar putea intra in A, dar nu se stie daca conducerea va dorii acest lucru (cititi Monitorul de Cluj rubrica sport din 10 Iulie despre detalii).

Important e sa fie meciuri k lumea ca pe vremuri....

UTA e drept a inceput slab, dar poate are vre-un AS prin mineca. :P


Meserie GRUIA!!! :yeah: :yeah:

TZEFERU
4th September 2003, 02:05
Dupa 1976, dupa retrogradare, anul urmator a fost lupta cu Baia-Mare, a intrat echipa lui Mateianu la un punct differenta desi au luat 5-2 la Cluj. (in GRUIA binenteles). Pe vremea acea jucau inca Tegean (care a stat pe tuse aproape 2 ani, era vorba de transfer la Craiova si nu l-au lasat). Asta poate fi una din motivele retrogradarii, el nu a mai jucat in acel an, desi CFR a inceput bine campionatul 3-1 du Dinamo, 2-2 la Timisoare cu Poli, apoi un 1-0 cu UTA parca...dar pe urma 0-3 la Rapid si apoi a venit ASA si a batut cu 2-0 in GRUIA. Naghel(ASA) a scos un 11 m, apoi sa transferat la CFR unde a stat ani de zile.

Multi jucatori au plecat la Bistrita, pe Moga l-am auzit eu personal cind vorbea cu Ciocan(el a plecat la U...after) ca va pleca la Bistrita. Hurloi a plecat si el...si altii. Apoi in al 2-la an de B, multi jucatori au plecat la U, sa hotarit la nivel de oras ca U va fi ajutata, mai ales dupa ce intr-un meci amical o selectionata a clujului (CFR + U) a invins echipa Olimpica cu 7-1 pe Municipal.

CFR nu a mai reusit sa isi faca echipa de atunci...desi pe vremea lui Vidican mai facea harcea-parcea echipele in GRUIA.

...dar ce vremuri...acum se pare ca vin vremuri mai bune pentru CFR.

TZEFERU
4th September 2003, 04:21
Tocmai citeam intr-un interviu dat de Iuliu Muresan ziarului "Szabadsag" de miercuri 3 Septembrie, ca echipa CFR ECOMAX cu un buget de 600.000 $, are ca tel propus ocuparea unuia din primele 3 locuri. (se specifica 1-3...) Se mai mentioneaza ca UTA are o echipa puternica iar Turcu dupa o pauza reintra si demonstreaza ca are loc in prima echipa. Echipa are multi jucatori acum care au forta de atac si chiar cu citiva accidentati se poate alinia o formula competitiva.

Unul din primele 3 locuri?...hmmmm putem specula mult daca vrem sa "descifram" mesajul. Am sa ma gindesc la un algoritm din "artificial inteligence" pe viitor ...... :P
Oricum s-ar intimpla e OK cu mine sper ca sponsorii ECOMAX sa ramina mult timp in GRUIA vorba aia' si in Divizia B se poate construi un nume. (asa cum a facut GLORIA) Pe cind Gloria promova in Divizia A toata lumea stia cine sint si cine joaca la ei.


Orschcit' HAI CFR ECOMAX Cluj !! :yeah: :yeah:
MESERIE GRUIA !! :yeah: :yeah:

sorinl
4th September 2003, 07:40
cam asa e,tin minte cand u i-a luat pe ciocan,boca,liviu mihai, poratki,ulterior si pe tegean de la cfr,dar in cluj cam toti au trecut strada,si fratii bretan au inceput la u si au ajuns la cfr,fanea lazar si soo au inceput la cfr si au ajuns la u,iar visan si petrescu au devenit tot studenti,dar la timisoara.
totusi cum explici ca in ciuda faptului ca santeti cei mai vechi din tara,si implicit din cluj, u e considerata echipa orasului?
traditia? poate faptul ca u a jucat in europa?
m-ar interesa pentru ca e oarecum similar situatiei din timisoara,unde cfr-ul ,desi mai veche decat poli ,e mult mai putin iubita...

deep purple
4th September 2003, 07:51
La Timisoara cfr-ul a fost o prezenta continua in A candva prin anii '50. A fost aproape de promovare imediat dupa revolutie dar nu a fost sa fie. Poli a fost mai mult prezenta in Divizia A a castigat si ceva cupe ale Romaniei in ciuda sprijinului acordat de guvernul comunist cluburilor departamentale si a avut si ceva prezente in Europa unde a eliminat echipe ca Celtic Glasgow, Atletico Madrid si-a facut un egal acasa cu marele Real prin '94. Pe langa asta Poli fiind o echipa studenteasca a atras mai intai toti studentii in tribune care la ora actuala in Timisoara sunt in jur de 30 000. Nu stiu exact cati au fost dupa razboi cand a inceput sa urce Poli. Apoi, stadionul CFR-ului e langa gara cum e la moda cu toate cluburile CFR, Rapid, Locomotiva etc si are o capacitate de aprox 8000 de locuri. De 5-6 ori mai mic decat cel pe care joaca Poli.

P.S. CSS Timisoara, viitoarea Stiintza Timisoara si mai apoi Politehnica a luat fiintza in 1920 iar in acea vreme echipa cailor ferate Regionala Timisoara era celebra Chinezul care nu cred ca are legatura cu cfr-ul de azi.

TZEFERU
4th September 2003, 09:17
Clujul e privit in primul rind ca un oras Universitar, ca si Timisoara si nu oras muncitoresc. Daca te gindesti la Brasov de exemplu, notiunea de "Universitar" deja nu mai e asa de puternica.

Cred treaba porneste si de la psihologia omului, un club muncitoresc arata urit, murdat, jegos in imaginatia multora desi chiar si pe vremuri nu stiu citi CFR-isi au muncit la CFR...e doar psihologie....AC Milan si Inter. Milan are rezultate mai bune daca ne gindim la ultimii 20 de ani desi avea rezultate inainte si totusi reprezinta echipa muncitorilor. Dar acolo fiind oameni de afaceri au avut mai mult teren de manifestare.

In anii cumunismului era mai usir sa te identifici cu U. Dar acum cind apar sponsori si situatia se schimba celor traditionali nu le mai place, stii obisnuinta....

Cei din Cluj de la U intotdeauna se comportau prea arogant si nu i-mi placea...stii e usor sa iubesti copilul "minune" asociat notiunii de Universitar, e mai greu sa iubesti copilul vitreg, sarac poate mai necajit cum ar fi CFR - ul. Pentru mine Clubul CFR a insemnat tot sport, in mintea mea nu sa asociat nimic aiurea si murdar cu notiunea de club muncitoresc. Binenteles blazonul orasului era mai bine reprezentata de "U"
si de acea era aparea mai mult in centrul atentiei.
Pot intelege si asta cea ce nu inteleg de ce trebuie sa existe atita ura din partea unora fata de cealalta echipa.
Personal am fost la multe meciuri ale lui U si normal pe undeva am tinut si cu ei doar reprezentau tot clujul, dar GRUIA tot GRUIA ramine. :yeah:

Acum din nou exista febra rivalitatii si trebuie sa spun...mult mai radicala decit pe vremuri. Am fost in Mai in tara si am urmarit meciul U-CFR 1-1
meci foarte slab dealtfel, in care multi suporteri de la U s-au remarcat prin "belciuge" puse de Politie.
Acum ca CFR are sponsor nu le place si nu le place ca CFR incearca sa isi construiasca echipa, chiar si cu jucatori din alte orase. Pina reusesti sa cresti ceva trebuie sa faci fata cu altceva, si apoi daca numai cresti jucatori de valoare in saracia ta...toti pleca pe bani putini. Adica afacere de 2 bani.....

Sper ca acum si CFR va putea sa creeze ceva si cred va fi benefic orasului. Spectatorii incep sa mearga la meci daca e spectacol.

La sfirsitul lunii Septembrie se joaca U-CFR pe Municipal. Cred ca anul asta CFR-ul le-o frige...si va "arde" galeria ULTRASilor.... :yeah:

Daca CFR va juca ca acum....cei de la U nu au nici o sansa. Daca puteti, mergeti la meci, va fi interesant. Cei de la U isi vor da sufletul sa nu piarda.

TZEFERU
6th September 2003, 11:14
Min 2: 1-0 Ghirma suteaza slab o lovitura de la 11 m dar Dan Florin reia din apropiere

Min 6: 2-0 Toma sut de la aprox 11 m. :yeah: :yeah:

Angelina Jolie
6th September 2003, 11:44
Scrie scorul ca eu is in San Francisco si ard de dorinta sa aflu ce face CFR. Daca poti scrie si de u. Sper ca pierd. Hai CFR OLE!

TZEFERU
6th September 2003, 11:59
Scoruri la pauza:

CFR ECOMAX Cluj - ISCT 2-0
Armatura Zalau - U 0-1
Oasul Negresti - ACU Arad 0-0
Corvinul - Gaz Metan 0-1
CS Deva - FC Baia-Mare 3-0 (meciul se joaca la Alba-Iulia)
Tricotaje Ineu - CSM Resita 3-0
Jiul - Minaur Zlatna 0-0
UTA - Olimpia Satu-Mare 0-0 ( UTA a ramas in 10 oameni)

Eu sint in Canada, dar ascult meciurile la Radio Cluj, descarca Real Player
si conecteaza-te la Radio Cluj, au transmisie online.

TZEFERU
6th September 2003, 12:07
Adresa Radio Cluj


http://www.radiocluj.ro/htm/go.htm

Selecteaza din meniul din stinga...Radio CJ Online

apoi pe pagina deschisa cu programul este un link cu un icon sub forma de difuzor ...Asculta-l si vei sti.....daca ai Real Player instalat se conecteaza Radio Cluj.

Angelina Jolie
6th September 2003, 12:07
Nu pot ca is la slujba si nu am voie. Da oricum ma bazez pe ajutorul tau ca sa aflu scorurile.

Angelina Jolie
6th September 2003, 12:11
Daca nu oricum le voi afla un pic mai tarziu nu e problema. Si sper intr-un succes al frumoasei echipe salajene Armaturra Zalau. Ha ha ha.

TZEFERU
6th September 2003, 12:23
Aprox min 66:

CFR ECOMAX - ISCT 3-0 min 64 Dan Florin :yeah: :yeah:
UTA - Olimpia 1-0 ( si Olimpia evolueaza in 10 oameni)
Tricotaje - CSM Resita 4-1 (la pauza a fost doar 2-0)
Jiul - Minaur Zlatna 1-0
Oasul Negresti - ACU Arad 1-0
CS Deva - FC Baia Mare 3-1

FORZA CFR !!! MESERIE GRUIA!!!! :yeah: :yeah:

Angelina Jolie
6th September 2003, 12:34
Da ce Dumnezeu, asa bine joaca CFR anul asta? Eu nu stiu decat ce gasesc pe internet da vad ca is pusi pe fapte mari. Oricum in 2 oct ma intorc acasa si ii urmaresc pe viu. Mersi de informatii cu scorurile.

Angelina Jolie
6th September 2003, 12:56
No astept corurile finale. Nu ma lasa acuma.

TZEFERU
6th September 2003, 13:05
Rezultate Finale , etapa 3-a.

CFR ECOMAX - ISCT 3-0 :yeah:
Corvinul - Gaz Metan 0-1 (Gaz Metan a ramas in 9 oamnei)
Oasul Negresti - ACU Arad 3-0
Jiul - Minaur Zlatna 3-0
CS Deva - FC Baia-Mare 3-2 (la Alba - Iulia)
Armatura Zalau - U 0-2
Tricotaje Ineu - CSM Resita 5-2
UTA - Olimpia 1-0

FORZA CFR!!! --> http://rhp.ro/CFRCluj/

Angelina Jolie
6th September 2003, 13:13
Bravo CFR.

www.cfr-ecomax.ro

Angelina Jolie
6th September 2003, 16:08
Nu mai e nici un suporter CFR-ist prin zona? Ca ma plictisesc pe aici. Oricum frumos noul site al CFR, pacat ca e un pic comunist. Un pic prea oficial ca sa zic asa. Oricum se pare ca anul asta terminam in primele 3 dupa cat de turbat am inceput.

sorinl
7th September 2003, 08:33
tzefereu,deep-multumesc de raspunsuri,mai ales ca reflecta puncte de vedere si din tabara studentilor,si din ceea a "cluburilor muncitoresti"
o observatie,totusi ,pentru deep-poli timisoara a beneficiat de disparitia ripensiei si a chinezului,cu care ar fi trebuit sa-si dispute intiietatea in timisoara.
tzefereu,cand i-am enumerat pe cei ce au jucat pentru ambele echipe,l-am uitat pe adam,poate cel mai reprezentativ,daca nu gresesc golgeter national cu ambele echipe

TZEFERU
7th September 2003, 23:38
Se pare ca au scos linkurile de pe Onlinesport cu echipele...ma rog.
Eu am fost in Cluj in Mai....am prins caldurile mari de 30+ C si umezeala.
Am urmarit 2 meciuri ale CFR-ului, cel cu ISCT care sa terminat 1-1.
Sirma a jucat bine atunci, putea chiar cistiga, apoi am vazut meciul de pe Municipal cu U care sa terminat tot 1-1.
Galeria lui U a strigat mai tot timpul "**** CFR" atita pot ei, la ce poti sa te astepti de la ei, cica sint "educati." /nope/ . Bineteles ca Politia alerga dupa ei pe linga stadionul de zgura, ma astia sint tare recalcitranti, cred ca au pus de un..... "hooligans".
Oricum in cele 2 meciuri vazute nu am vazut prea multe, au fost rare fazele care i-mi aminteau de CFR -ul de altadata. Macar de CFR -ul de pe vremea lui Vidican.
Sper ca acuma baietii i-si vor da drumul....spre A. :yeah: :yeah:

La stadion ar cam trebui schimbata tabele aia deja urita....si demodata, desi la vremea acea era printre primele tabele electronice din tara.

Sper sa batem Gazul la Medias.
FORZA CFR!!!

07Ex
8th September 2003, 09:03
CFR Cluj este cea mai veche echipa dn Romania care se afla inca in activitate: a fost infiintata in anul 1907.

Doar pentru asta si ar trebui sa promoveze in A. :happy

rasheedkpenny
8th September 2003, 12:24
Daca cei de la CFR o sa promoveze in A, atunci sigur U CLuj-ul o sa va poarte o pica si mai mare! Poate va uniti fortele cu ei(ceva gen Astra Petrolul) si rezistati in A!

Ce ziceti?

Angelina Jolie
8th September 2003, 13:02
Pai suporterii u-isti nici somn nu o sa mai aiba daca promovam. Si nu vad de ce s-ar uni acum CFR cu ei. Noi avem bani, ei nu au. Noi avem jucatori ei nu au. Daca s-ar uni CFR cu u ar trebui ca Paskany sa le plateasca si lor datoriile. Deocamdata, oricat de superiori ni se cred, in clasament ii privim de sus. Asta conteaza, nu gargara lor.

TZEFERU
8th September 2003, 23:14
Bine zis Vali!!!

Suporterii u-siti se comporta "intzepat" ca "fata mamii" ca vez' doamne nu primesc destula atentie. :D

Daca batem la Medias nimeni nu va mai zice nici "milc".... In seria a III se va asterne linistea.... 8) ..

FORZA CFR!!!!

TZEFERU
9th September 2003, 03:26
FORZTA CFR!!!! MESERIE GRUIA!!! :yeah: :yeah:

http://www.cfr-ecomax.ro/admin/images/players_img/echipa1.jpg

Angelina Jolie
9th September 2003, 10:04
Pai cred ca meciul de la Medias o sa fie primul test din campionatul asta. Acolo sunt curios ce valoare vom avea. Daca batem si acolo cred ca o sa incep sa sper chiar si intr-o promovare. DAR, cel mai important pt mine, sa batem u in 27. Atunci cred ca, cel putin pana la primavara, ne-am scapat de gura lor.
PS: Pt Tzeferu: Pe vineri noaptea am incredere in tine ca ma tii la curent cu scorurile ca voi fi din nou la serviciu.

TZEFERU
9th September 2003, 20:07
Da asa e, Mediasul este un test, sper sa il treaca baietii.
Binenteles meciul cheie este cel de pe Moina unde tre sa batem. Nici un "mistake" nu este acceptabil pe Moina.
Da, Vineri noaptea rezultatele vor fi transmise...

FORZA CFR!!!

Angelina Jolie
10th September 2003, 09:14
Mersi fain, Radio Tzeferu. Atunci vineri noaptea voi fi pe tava sa aflu rezultatele la cald. Sper sa fie bune pentru noi.

sorinl
11th September 2003, 15:35
tzefereu,valy,am o rugaminte: care era lotul cfr-ului in anul in care a cazut? eu nu tin minte decat pe fratii bretan,tegean,hurloi si moga si vreau sa-mi completez golurile...

TZEFERU
11th September 2003, 20:19
Din lotul CFR -ului mai faceau parte:

Lupu, Szoke, Liviu Mihai, Mihai Adam, Bakos, Soos, Visan (actualmente antrenor Poli), Marius Bretan, Sorin Bretan...si binenteles Tegean, Boca,
Moga....si portarul Moldovan ...cam atit imi mai amintesc...

FORZA CFR!!!!

TZEFERU
11th September 2003, 20:38
Hurloi nu era inca la CFR atunci, venise abia in anul urmator daca bine tin minte

Angelina Jolie
12th September 2003, 09:44
Pe vremea cand a cazut CFR nici macar proiectat nu eram, d-apoi nascut. Deci sincer nu stiu. /nope/ Dar il cred pe Tzeferu pe cuvant. Am citit ca jucam cu u si in cupa, in 24. Doamne, daca ne elimina cumva nu mai scapam de gura lor. Sper sa nu se intample asta.

TZEFERU
13th September 2003, 07:39
REZULTATE ONLINE @ http://rhp.ro/CFRcluj/

Am sa incerc sa le pun si aici.

Meci mare pt "Tzefer" sa vedem daca baietii vor re-edita ce au facut in primavara..... :yeah:

HAI CFR!!!!!!!

Angelina Jolie
13th September 2003, 10:49
Is pe tava si astept rezultate. Sper sa iasa bine. Daca batem si azi inseamna ca chiar e ceva de capul nostru. Asta e meci greu nu cele dinainte. HAI CFR!

Angelina Jolie
13th September 2003, 11:21
Meserias. 1-0 . Cine a dat golul? Scrie aici ca dincolo nu pot pune numa 1 mesaj.

TZEFERU
13th September 2003, 11:21
Min 2: FC Baia-Mare -UTA 0-0 ...Baia Mare in 10 jucatori, eliminare Oana min 2 dupa ce au ratat ocazie mare

Min 10: Olimpia Satu-Mare - Oasul Negresti 1-0

Min 16: Gaz Metan Medias - CFR ECOMAX Cluj 0-1 GOOOOOOL, Goia :yeah:

Min 20: Olimpia Satu-Mare - Oasul Negresti 2-0

Angelina Jolie
13th September 2003, 11:23
Hai ca suntem tari. Sa vedem ce se mai intampla. sper sa nu si-o ia in cap CFR-istii si sa se faca de minune.

Angelina Jolie
13th September 2003, 11:25
Apropo, tzeferule. La tine cat e ceasul? La mine e 1.19 am. Tu te trezesti noaptea numa ca sa asculti meciurile?

TZEFERU
13th September 2003, 11:34
Min 20: 11 la la Zlatna...si Minaur - Armatura Zalau 0-1
Min 21: FC Baia-Mare -UTA 0-1
ACU Arad - Jiul 0-1

TZEFERU
13th September 2003, 11:43
Min 40: Gaz Metan - CFR ECOMAX Cluj 0-2 GOOOOLL, Anca :yeah:
Min 42: Gaz Metan - CFR ECOMAX Cluj 1-2, Negut reduce scorul
ACU Arad - Jiul 0-2

La Pauza:

FC Baia-Mare - FC UTA 0-1
IS Cimpia Turzii - CS Deva 0-0
Gaz Metan Medias - CFR ECOMAX Cluj 1-2 :yeah:
CSM Resita - Corvinul Hunedoara 2-0
Univ. Cluj - Tricotaje Ineu, aminat pentru Miercuri 30 Sept
Minaur Zlatna - Armatura Zalau 0-1
ACU Arad - Jiul Petrosani 0-2
Olimpia Satu-Mare - Oasul Negresti 2-0

Aici e ora 2: 50 AM (Mountain Time). Da trag un "nap" si ma trezesc la meciuri.

TZEFERU
13th September 2003, 12:10
Min 54: GAZ Metan - CFR ECOMAX Cluj 2-2
Min 62: Minaur Zlatna - Armatura Zalau 0-2
Min 76: FC Baia-Mare - UTA 0-2
Min 72: CSM Resita - Corvinul Hunedoara 3-0
Min 73: Minaur Zlatna - Armatura Zalau 0-3

Angelina Jolie
13th September 2003, 12:35
Mai zi ceva si de CFR. Ce dracu fac acolo?

TZEFERU
13th September 2003, 12:41
Se joaca la Medias, inca nu se stie ce va fi, CFR joaca, nu acuza socul celor 2 goluri...e min 87...tot 2-2..asta e. Parca ma asteptam la mai mult dar sa nu fim nemultumiti Gaz Metan totusi este o echipa solida. Este un rezultate pozitiv.

Min 87: ISCT - CS Deva 1-0 din 11 m
ACU Arad - Jiul 1-2

Rezultate finale:

FC Baia-Mare - FC UTA 0- 3
IS Cimpia Turzii - CS Deva 1-0
Gaz Metan Medias - CFR ECOMAX Cluj 2 - 2
CSM Resita - Corvinul Hunedoara 3-1
Univ. Cluj - Tricotaje Ineu aminat pt 30 Sept.
Minaur Zlatna - Armatura Zalau 0-5
ACU Arad - Jiul Petrosani 1-2
Olimpia Satu-Mare - Oasul Negresti 3-0

Angelina Jolie
13th September 2003, 13:43
e bine si asa. Daca nu s-a putut mai mult. Dar sa tinem cont ca a fost deplasare si ca mediasul a terminat pe 3 anul trecut. Speram sa jucam tot mai bine si in 24 si 27 sa facem spectacol. Hai CFR!

TZEFERU
14th September 2003, 04:04
In ansamblu cred ca e bine acest 2-2 macar echipa stie pe unde sta, a avut forta sa dea 2 goluri in 40 de minute la Medias cea ce spune totusi ceva. Echipa are potential, daca ar fi batut poate li s-ar fi urcat la cap si cine stie ce dezastre ar fi putut urma. Un rezultat bun, dar ii mai aduce cu picioarele pe pamint (asta nu ca nu ar fi...dar stii cum e... :thinkso: ).

Din comentariu sa transmis ca CFR a jucat agresiv in bunul sens al cuvintului meciul a fost de calitate fara altercatii decit pe la sfirsit Oncica cred ca a luat galben. CFR a jucat pe contra-atac mai mult.

In tribune au fost prezenti Pojar si Cojocaru sa urmareasca CFR -ul pentru marele derby.

Pe Moina TREBE' sa cistigam. :yeah: :yeah:

FORTA CFR!!!!!

Angelina Jolie
14th September 2003, 05:19
Pai in Gazeta scrie ca si-ar fi luat-o in cap la 2-0. Sper sa nu fie asa. Si sa tina minte ca pana la divizia A mai e cale lunga. Sa isi faca ei treaba fara impresii in cap ca n-are rost. Sa vedem ce va fi pe Moina. Sper sa le scoata fotbalu' din cap la U.

sorinl
14th September 2003, 07:59
tzefereu,valy,mersi mult. dintre acestia boca,tegean,l.mihai si moldovan au trecut ulterior la uta,plus vidican-deci tot o "fuziune" a fost...

TZEFERU
14th September 2003, 10:37
In care Gazeta scrie? unde?

Sorin...la uta nu a plecat nimeni. Au plecat la U si Bistrita, Visan a plecat la Poli. Tegean a jucat vreo 2 editii la u in A. (Tegean a fost un fel de Dobrin pentru CFR)

Angelina Jolie
14th September 2003, 17:40
In Gazeta Sporturilor din 9/14. Acelasi lucru si in Prosport

Pancu
14th September 2003, 23:44
Salutare!
Sper ca meciurile din 24 si 27 septembrie sa fie cat mai frumoase si sa castige "U" desigur :drak:
Oricum ar fi foarte bine pentru Cluj ca una din echipe sa promoveze in A,iar daca una din cele doua echipe va promova nu as fi de acord cu fuzionarea deoarece fiecare este o echipa cu traditie in fotbalul romanesc si ar fi pacat ca una dintre ele sa moara.Si in plus ar fi probleme la denumirea echipei si stadionul pe care ar juca.
HAIDE "U"! :happy

sorinl
15th September 2003, 08:36
tzefereu,desigur m-am gandit la u cluj,nu uta,a fost o scapare...

TZEFERU
15th September 2003, 09:35
Spioni la Medias (Adevarul de Arad)

--------------------------------------------------------------------------------

„Stufosul" staff tehnic al „Bãtrânei Doamne" s-a înjumãtãtit cu ocazia meciului de la Baia Mare, unde pe bancã au stat doar „principalul" Gigi Borugã si unul dintre „locotenentii" sãi, Adi Ungur. Ceilalti doi, Radu George si Dan Tapos au fost însãrcinati sã spioneze la Medias, derby-ul rundei dintre Gaz Metan si CFR Ecomax Cluj. Si asta mai ales pentru cã dupã partida din etapa viitoare cu ISC Turzii, de la Arad, UTA se va deplasa tocmai la Medias, pentru un joc care va spune multe despre sansele celor douã combatante la un loc sub soarele Diviziei A. La sfârsitul partidei, încheiate nedecis, 2-2, concluzia celor doi „secunzi" a fost cã gazdele suferã de „sindromul" CFR Cluj, echipã care de-a lungul istoriei a fost un fel de „bestia nera" pentru medieseni, cãci altfel, Gaz Metanul - dupã aspectul jocului - se puteau alege cu toate punctele dacã nu ar fi început emotiv confruntarea. Dupã pãrerea lui George Radu, UTA s-ar putea impune la Medias dacã i-ar anihila pe cei doi mijlocasi de bandã Negut si Boaru, servantii ideali pentru rapidele „vârfuri" Dulcea si Gavrilescu. Cât despre fundasii Gaz Metanului, bine clãditi, dar destul de lenti, acestia ar putea fi usor depãsiti în vitezã de F. Popescu, Stefeligã sau Petrut. „În general, mediesenii formeazã o echipã bunã, însã cu destule puncte vulnerabile, care exploatate la maximum pot aduce rezultatul scontat" - a încheiat George Radu.

Aradenii astia au darul de a nu se observa ca nu le prea merge echipa.
Baietii "nu se sesizeaza"...sufera de sindromul "tough guy".....
Sper sa prinda "Sirma" o zi buna la Arad. Ei stiu cum sa invinga Mediasul din tribune dar echipa lor se chinuie cu Baia - Mare care a jucat mult cu un om in minus....Bullshit...

FORZA CFR!!!! :yeah:

Angelina Jolie
17th September 2003, 11:24
Mai inainte am gresit. Nu jucam cu u in cupa ci cu Chimica Tarnaveni. Meciul va fi marti 9/23 la ora 16 la Tarnaveni. Sper ca nu se va pune problema invingatorului. Hai CFR!

TZEFERU
18th September 2003, 08:58
Da cred ca nu se pune problema invingatorului la fel ca si pe Moina. CFR va invinge de fiecare data fara prea multe batai de cap.

FOZTA CFR nu mai e o gluma. Demult.

HAI CFR!!!

ady_azzuro
18th September 2003, 20:59
:D :D :D
Mai baieti se pare ca nu suntem singurii cu optimismul pana in gat , ii mai avem si pe cfr.
Dupa romania danemarca la unii dintre noi ni s-a scarbit de fotbal , dar nu-i nimic ne trece repede :thinkso: :D 8)

Angelina Jolie
19th September 2003, 09:45
Pai pana una alta CFR e la un nivel la care si un egal cu Gaz Metan Medias ne bucura. Dar poate anul viitor pe vremea asta ne vom lupta chiar cu Craiova, cine stie. Oricum noi suntem optimisti pt ca acum avem un patron adevarat care taie si spanzura, si cel mai important, face treaba. Hai CFR.

TZEFERU
19th September 2003, 17:28
Tocmai vroiam sa spun ca Clujul ar putea avea 2 echipe in A, avind in vedere ca judetul are 3 municipii si 3 orase. Ma gindeam la axele Gherla - Dej si Turda - Cimpia Turzii de unde deseori au venit jucatori de valoare.
...dar tocmai citeam in Monitorul de azi (vineri) ca Ajax Amsterdam e mai in fata si are in vedere schimburi de jucatori la nivel de tineret.

Da, sintem optimisti cred ca avem tot dreptul. HAI CFR!!! :yeah: :yeah:

Despre Romania ce sa spun e o echipa in formare care a ajuns la forma maxima la sfirsitul meciurilor din grupa. Asta e. You have to live with that.
Oricum bravo lor, au aratat ca pot...partea proasta e ca sint prea multi MITICI "involved" in fotbalul romanesc. (in special in Divizia A).

MESERIE GRUIA!!! :yeah: :yeah:

ady_azzuro
19th September 2003, 19:07
MITICI DE CARE VB SUNT OLTENII CEI CARE JOACA LA MARILE CLUBURI IN STRAINATATE , VEZI CHIVU VEZI MUTU CARE SUNT OLTENI.
NOI DUCEM GREUL FOTBALULUI FARA NOI N-AR MAI FI NIMIC BUN IN FOTBALUL ASTA ROMANESC , ATI FACE BINE SA NE MULTUMITI IN CULCARE SI IN SCULARE CA EXISTAM :D :D :D

TZEFERU
19th September 2003, 21:10
Si in Somalia si in Ethiopia sint valori, dar nu suficiente.
Exceptiile doar confirma regula.
Normal ca cei din jurul Bucurestiului si din sud au sanse mai mari, doar acolo s-a acumulat capitalul. Interesele mari sint acolo.
Multi din Ardeal trebuie sa dea spagi pentru a putea face ceva oficial si normal. Da, dar nu te poti pune cu miticii.
Am mai spus-o si mai spun:
MITICII STIU MAI BINE CUM SA FACI ORDINE IN OGRADA PROPRIE.
Iti spun ei cum si ce sa faci in casa ta si cum e bine pentru tine. " Ca tu nu stii"....vez' doamne.

Angelina Jolie
20th September 2003, 09:30
Mai oameni buni, stati flexati. Lasati povestile cu mitici si nemitici ca nu isi au rostul. Intr-adevar multi jucatori talentati vin din Oltenia dar nu numai. Si noi tre sa le multumim oltenilor dar si ei Ardealului care este locomotiva tarii d p d v economic ca sa zic asa. Da oricum asta e mai putin important. Eu acuma sunt in San Francisco, unde ii plin de nebuni, drogati, poponari, travestiti si alte cele, asa ca numa cand aud de romani deja ma simt mai bine. Nu conteaza care de unde ii, roman sa fie. Azi doresc victoria CFR-ului, in rest nu ma prea intereseaza. Numai bine.

deep purple
20th September 2003, 11:24
Vad ca mai nou si Pitestiul si Resita sunt in Oltenia. Lasand la o parte locul de provenientza al bunicilor acestor jucatori ei au fost crescuti la cluburile din orasele in care s-au nascut.
Ady, nimeni n-a contestat valoarea scolii de fotbal a Craiovei care acum a fost intarita si de Gica Popescu, dar sa nu exageram aiurea ca o sa ajungem sa bagam comuna Sacele din Judetul Constanta in Oltenia. :D

Angelina Jolie
20th September 2003, 11:30
tzeferule, unde esti cu scorurile? Zi ceva.

TZEFERU
20th September 2003, 11:40
Min 40:

UTA - ISCT 1-0
FC Baia-Mare - Olimpia 0-1
Tricotaje Ineu - Minaur Zlatna 0-1 ..11 m ratat de Ineu in min 35
Jiul - Oasul Negresti 1-0
CFR ECOMAX Cluj - CSM Resita 0-0
Muresul Deva - Gaz Metan 0-1 (se joaca la Alba-Iulia)
Corvinul - U Cluj 0-0
Armatura Zalau - ACU Arad 0-0

Min 45: aceleasi rezultate...UTA in 10 jucatori
(scuze au mers transmisiile prost azi)

min 46:
CFR ECOMAX Cluj - CSM Resita 1-0, Turcu :yeah: :yeah:
a mai fost o bara in prima repriza chiar in forcingul de la inceput
min 62:
FC Baia-Mare - Olimpia 0-2
Tricotaje Ineu - Minaur Zlatna 0-2
min 65:
Tricotaje Ineu - Minaur Zlatna 1-2 (din 11 m)
min 68:
UTA - ISCT 2-0
min 74:
Muresul Deva - Gaz Metan 1-1
Jiul -Oasul Negresti 2-0
Corvinul - U Cluj 0-1
min 78:
Jiul - Oasul Negresti 4-0
min 80:
Jiul - Oasul Negresti 5-0
min 85:
Tricotaje Ineu - Minaur Zlatna 2-2
CFR ECOMAX Cluj - CSM Resita 4-0 :yeah: :yeah:
Anca min 78, Anca 82 (11 m), Dan Florin min 88, ...nu sa putut interveni telefonic....multa vreme

Rezultate finale, etapa 5-a Seria III-a Divizia B

UTA - ISCT 2-0
FC Baia-Mare - Olimpia 0-2
Tricotaje Ineu - Minaur Zlatna 3-2...min 91
Jiul - Oasul Negresti 7-0
CFR ECOMAX Cluj - CSM Resita 4-0
CS Deva - Gaz Metan 1-2 (la Alba-Iulia)
Corvinul - U Cluj 1-1...in min 93 egalitate
Armatura Zalau - ACU Arad 0-0

CLASAMENTUL

1. CFR Cluj 5 4 1 0 20 - 2 13 4
2. Jiul 5 4 0 1 18 - 2 12 3
3. Olimpia Satu Mare 5 4 0 1 5 - 1 12 6
4. FC UTA 5 4 0 1 8 - 5 12 3
5. Gaz Metan 5 3 1 1 6 - 3 10 4
6. Tricotaje Ineu 4 3 0 1 13 - 7 9 0
7. Oasul Negresti 5 3 0 2 9 - 12 9 3
8. Univ. Cluj 4 2 1 1 6 - 4 7 4
9. Armatura Zalau 5 2 1 2 8 - 6 7 -2
10. IS Campia Turzii 5 2 0 3 4 - 10 6 0
11. CSM Resita 5 2 0 3 9 - 18 6 0
12. Corvinul 5 1 1 3 9 - 10 4 -5
13. ACU Arad 5 1 1 3 4 - 6 3 -2
14. CS Deva 5 1 0 4 5 - 8 3 -6
15. Minaur Zlatna 5 0 0 5 2 - 17 0 -6
16. FC Baia Mare 5 0 0 5 4 - 22 0 -9

Angelina Jolie
20th September 2003, 11:58
Nici o problema, bine ca esti pe fir acuma.

Angelina Jolie
20th September 2003, 13:18
E bine. La un moment dat ma si intrebam cum de e numai 1 0 la CFR. Suntem beton deocamdata. Numa sa nu ne facem de kkt in 27. Asta e cel mai important. In rest numa bine. Si mersi de rezultate

TZEFERU
20th September 2003, 13:23
Da sintem beton. Sper intr-o victorie pe Moina. Neaparat.
Am pus si clasamentul.
FORTA CFR!!! :yeah:

ady_azzuro
20th September 2003, 15:54
Vad ca mai nou si Pitestiul si Resita sunt in Oltenia. Lasand la o parte locul de provenientza al bunicilor acestor jucatori ei au fost crescuti la cluburile din orasele in care s-au nascut.
Ady, nimeni n-a contestat valoarea scolii de fotbal a Craiovei care acum a fost intarita si de Gica Popescu, dar sa nu exageram aiurea ca o sa ajungem sa bagam comuna Sacele din Judetul Constanta in Oltenia. :D

Mutu si chivu au recunoscut ca sunt olteni
Degeaba te oftici ca chivu nu e banatean tot oltean e :D :D :D
Mutu tot la fel , asa ca las-o mai moale si ar fi bine sa inveti randurile de mai jos... 8) 8) 8)


Suntem cei mai buni dintre romani,
SUNTEM OLTENI!!!!!!!!!!!!!
Si intotdeauna vom striga,
HAI CRAIOVA!!!!!!!!!!!!!!!!


Poate o sa te simti mai bine dupa :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Angelina Jolie
21st September 2003, 02:33
Daca asa zici tu mai ady asa sa fie. Nu trebuie sa ne preocupe problema olteni, ardeleni, moldoveni. Numai toata chestia e sa nu v-o luati in cap. Si pana una alta, sa fii cel mai bun dintre romani nu e mare lucru. E chiar putin daca stau sa ma gandesc bine.

PeaceKeeper
21st September 2003, 11:32
ady sa iti spun o faza,niciunul nu e mai bun ca celalalt,sti versiunea aia a cantecului este si la noi in ardeal:

Suntem cei mai buni dintre romani,
Suntem ardeleni!!!
Si intotdeauna vom striga,
Fortza Unirea!!!
(ultima parte difera de la galerie la galerie)
Numai bine!
HAI UNIREA! :yeah:

ady_azzuro
21st September 2003, 15:26
problema este ca noi am inventat acest refren.
dar nu-i nimic va respect parerea ca ardelenii sunt cei mai buni dintre romani :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Angelina Jolie
21st September 2003, 17:17
In regula. Atunci si eu iti respect parerea ca oltenii sunt cei mai buni dintre romani. Deci suntem o tara formata numai din cei mai buni. Ce bine. Ca deja ma speriasem. Credeam ca numai cei mai rai s-au adunat in Ro.

RedBaron
21st September 2003, 20:21
La cat de buni sunt romanii in general... nu-i de mirare... Apropo... mie mai mult imi place acea fraza: Suntem olteni/ Suntem cei mai destepti dintre romani( sau ceva de genul). Sau ce mai frumosi... nu stiu... oricum cei mai... sunteti!
Oricum ptr cei cu astfel de ganduri... ganditi-va ca din moment ce voi sunteti cei mai... restul is... neglijabili. Ce Cluj??? Ce Timisoara??? Doar astea-s orase de centura, judete fara istoric, fara nivel economic, fara... .
De ce am scris acest mesaj? Ptr ca am observat mai multi olteni au obiceiul sa se "puna in frunce" (cum zic banatenii).
Lasati-o draqului de mandrie! Hai mai bine sa vedem cum se poate face ca "U" Craiova sa mai ia un titlu, ce putem face ca Romania sa nu mai fie furata ca-n codru... etc. Ca deocamdata romanii (inclusiv oltenii) is printre ce-i mai... nedoriti oameni din Europa geografica.
Scuze ptr acest mesaj Off-topic.

TZEFERU
22nd September 2003, 01:35
Bine grait Valy si Daphix... 8)

Se pare ca Oradea isi revine din socul Diviziei A, lucru imbucurator.

Avem meci greu simbata pe Moina, sper ca baietii sa ia lucrurile in foarte serios!!!, avem nevoie de victorie sa ne mentinem lideri.. Mai sper sa fie un meci fara duritati si sa NU curga singe.

HAI CFR ECOMAX!!!
http://www.cfr-ecomax.ro

ady_azzuro
22nd September 2003, 15:31
despre discutii economice poti citi in liniste la topicul "cea mai tare galerie"
vizionare placuta :) :) :)

TZEFERU
24th September 2003, 21:00
Am iesit din Cupa 1-2 cu Chimica la Tirnaveni.
Si U a pierdut cu 2-0 la Ineu cu Tricotaje.
Se pare ca toate energiile se concentreaza spre meciul de simbata.

HAI CFR!!!

jay
24th September 2003, 21:16
"U" va cistiga! Pentru ca este echipa reprezentativa a Clujului, un simbol al Ardealului, pentru ca, exceptind suporterii clubului din Gruia, nimeni nu vrea ca voi sa promovati. Fara suparare!

Sper sa promoveze prietenii nostri din Arad! Iar la anul din B3 sa promoveze "U"!

TZEFERU
25th September 2003, 08:41
Fotbalul nu se joaca pe simboluri si nici pe reprezentativitate ci se joaca pe bani. Au trecut timpurile cind se juca de placere ...doar. "Aia" merge la o miuta, la o bere. Aici e vorba de salariile unor jucatori. Din partea mea sa promoveze U daca e in stare, dar sa fie in stare. Si daca promoveaza sa nu piarda cu 5-0 acasa asa de dragul diviziei A si sa faca orasul de rusine asa de simbol si de reprezentativitate. Si sa rida toti cu gura pina la urechi.

Eu sint multumit daca CFR joaca bine si cistiga si ne nu face de rusine. Personal as vrea sa intre in A, dar sa si arate ceva. Mai bine fruntas in B decit codas in A si sa te arate lumea cu degetul.

Si oricum stiu ca sinteti suparati pe CFR vez' doamne va batut anul trecut in cupa.
Toti sinteti bosumflati si suparati ca "fata mamii" daca pierdeti.

Mai mult cei de la U considera CFR-ul este echipa de spetza joasa ca doar e echipa muncitoreasca. FC Brasov ce echipa e? Cumva muncitoreasca?
Inseamna ca sinteti la fel ca CFR-ul. No more comments.


HAI CFR!!!!

Angelina Jolie
25th September 2003, 11:29
Sa-l ignoram pe acest brasovean nepoftit de nimeni aici. Tzeferule, pe vineri noaptea is prezent aici si astept scorul in direct. Si te rog da cat mai multe detalii de meciul asta, celelalte nu is de loc importante, cel putin pt noi. Si da Doamne sa batem simbolul Ardealului. Ei sa ramana cu traditia si iubirea si noi cu rezultatele. Acum este momentul sa le inchidem gura. Pt mine asta e cel mai important meci al anului. Restul nu ma intereseaza.
Si ca sa parafrazez un suporter din Alba Iulia zic: "Atata stiu ca o sa batem pe u!". Restul nu conteaza. Haide CFR! Luptati pt noi si pt voi. Inchideti-le gura la reprezentativi.

jay
25th September 2003, 21:02
Se pare ca ar fi fost mai bine sa nu va impartasesc parerea. Regret sincer, intentia mea nu a fost sa va jignesc! Uitasem de acel meci de Cupa, postarea precedenta n-a avut nici o legatura cu acea victorie a feroviarilor clujeni pentru care va felicit.

Ma intrebati daca FC Brasov este club muncitoresc. A fost pina in 1989, acum nici noi nu mai stim ce este. :) Nu vad nici o rusine, dar nici un motiv de lauda in originea cluburilor noastre.

Denigrarea Brasovului nu va face cinste. Afirmatia este eronata, fara nici o legatura cu topicul acestui forum si murdara. Am fost intr-o vreme singurii "vestici" care am scandat "Ar-de-le-nii" pe stadioanele Diviziei A!

Va rog inca o data sa-mi acceptati scuzele! N-o sa va mai deranjez.

votan
25th September 2003, 21:32
S-ar parea ca revine Sabau pe teren in meciul cu CFR.
Se schimba datele problemei... :drak:

Abia astept meciul.Oare tot la 11 dimineata ii,ca pe vremuri?

TZEFERU
25th September 2003, 22:05
Interesant, noi toti trebuie sa inghitim jignirile altora, dar daca raspundem si noi la provocari toti se umfla in pene. Noi nu avem treaba cu nimeni, daca nu laudam un club macar tacem din gura. Dar nu poti sa lasi tot neamul sa isi verse acreala pe CFR. Mai intru si eu pe alte site-uri si le doresc succes anumitor echipe, dar nu intru sa dau cu tifla.
Iar daca mai vorbesc si urit citeodata e pentru ca vad cuvinte murdare la adresa CFR-ului. Asta pentru ca unii oameni in viata asta nu inteleg altfel decit daca raspunzi cu aceasi moneda. Din pacate.

HAI CFR!!!

TZEFERU
26th September 2003, 01:44
Am sa incerc sa dau detali cit pot vineri noaptea, dar din pacate de multe ori se intimpla ca legatura cu Clujul sa nu mearga. La meciul cu UTA am aflat abia tirziu cind era deja 2-0 prin min 40. Duminica trecuta din nou multa pauza.
Sper sa mearga OK simbata.

Intra Sabau? Na' si? E OK cu mine.

HAI CFR ECOMAX!!!

Angelina Jolie
26th September 2003, 12:48
Pt Claudiu: Nimeni nu are nimic cu brasovenii. Sunteti mult mai de treaba ca multi altii.
Pt Votan: Probabil ca tot la 11 pt ca asta inseamna ca pana una alta suntem 0 in fotbalul romanesc. Atat CFR cat si U, degeaba va credeti voi cei alesi. Numai cu rezultate poti insemna ceva in ziua de azi, nu cu bani, nici cu iubire, traditie si suporteri. Datele pb nu se schimba cu Sabau. Daca cei de la CFR nu sunt doar niste mercenari, tre sa isi dea sufletul pe teren. E ocazia lor sa demonstreze cine e echipa momentului in Cluj. NU cred ca o vor rata. Sper cel putin.
Pt Tzeferu: Nu mai fi asa acid cu ceilalti ca e si normal ca cea mai multa lume e anti CFR, pt ca nu stiu nimic de noi. Las sa intram in A si apoi isi schimba ei singuri parerea.

Si in sfarsit: Hai CFR sambata. Faceti-mi si mie o bucurie.

Angelina Jolie
26th September 2003, 14:20
Si inca o chestie. Daca suntem asa tari cum ne credem de ce dracu nu am batut o echipa din C cu echipa a doua? Sper sa fie asta o chestie datatoare de ambitie si nu demoralizatoare. Dar oricum un campionat nu se joaca cu numai 11 jucatori. Just think about that, d-le Paskany.

TZEFERU
26th September 2003, 21:15
Da si eu ma gindeam la Cupa Romaniei dar se pare ca totusi nu sint resurse suficiente pentru a merge pe doua cai (eu cred ca pina la urma si problema financiara se pune). Chiar daca ar fi ajuns pina in sferturi din nou deja trebuia implicata prima echipa...si se pare ca in campionatul romanesc e inca problema sa joci simbata -miercuri - simbata. Ce ar fi daca ar fi 42 de etape ca in Aglia? Dar binenteles acolo se joaca pe alti bani. Pin' la urma tot la bani ajungem, stii bine doar esti in SF. Make sense?
Sper sa trateze serios meciul jucatorii. Nu prea inteleg ce vor sa spuna cu "mercenari"????? Chivu este mercenar? Ronaldo este mercenar? Cum sa inteleg chestia asta? Cum sa o privesc din colt sau din profil?... :P
Da nu voi fi acid dar mi se urca la cap porcaria de *uie CFR....

Pina la urma Paskany este finantatorul, nu prea avem sa ii reprosam prea multe. Totusi a facut ceva de cind a pus mina. Nu poti sa le ai pe toate. Tot timpul. Mai ales la nivelul asta. Dar totusi parca ar fi bine sa stim incotro mergem si daca sint si "long-term and medium term plans" nu doar short-term.
Eu nu pot decit sa ii urez succes in afaceri d-lui Paskany si sa fie alaturi de echipa in continuare. Nu ne este indiferent.

HAI CFR ECOMAX!!!
LUPTAM,LUPTAM LUPTAM SI CISTIGAM!!!

SI CU TURCU IN ECHIPA NICI DE AJAX NU NIE' FRICA
IAR CU GOIA FUNDAS CENTRAL BATEM SI PE ARSENAL!!!!!!

HAI CeFeReuuuuuu!!!!

TZEFERU
27th September 2003, 10:44
In asteptarea primului fluier.....

Primele relatatari de la Cluj, cam 8000 spectatori, dar nici un comentariu despre ce se intimpla pe gazon inca.

Min 2:
Olimpia - Jiul 0-1
Min 11:
Oasul; Negresti - Armatura 1-0
Min 15:
CSM Resita - CS Deva 1-0
Min 16:
Olimpia - Jiul 1-1
Minaur Zlatna - Corvinul 0-1

Min 20: CLUJ
Confetiile aruncate de galeria lui U sau aprins pe pista si au intervenit pompierii, nimic deosebit meciul a fost intrerupt 5 minute. Atmosfera pe stadion, aprox 10.000-12.000 spectatori.

La ocazii 2-2, meci pe contre, min 23 0-0

Min 24:
GOOOLLLLL U Cluj - CFR ECOMAX 0-1, TURCU

Min 25:
Oasul Negresti - Armatura 1-1
Minaur Zlatna - Corvinul 0-2

Min 38:
Cluj, CFR bine asezata in teren joaca pe contraatac e periculoasa, U domina putin teritorial dar atacurile sint lente cu suturi de la distanta ...dar multe "avioane". Min 42 0-1 in continuare.

ISCT - FC Baia-Mare 1-0
ISCT - FC Baia -Mare 1-1

GOOOLLLL DE CNN...ANCA sut sub bara...gol de GENERIC
U CLUJ - CFR ECOMAX 0-2 MESERIE GRUIA!!!!!

Scoruri la pauza:

U Cluj - CFR ECOMAX 0-2 HEY-HEY
Gaz Metan - UTA 0-0, Gaz metan a ratat 2 ocazi in ultimele 5 minute
ISCT - FC Baia - Mare 1-1
Oasul Negresti - Armatura 1-1
ACU Arad - Tricotaje Ineu 0-0
Minaur Zlatna - Corvinul 0-2
Olimpia -Jiul 1-1
CSM Resita - CS Deva 1-0

Min 48: la Cluj nimic deosebit, CFR bine asezata in aparare, U are joc cam incilcit.

Min 56:
Olimpia - Jiul 2-1
Oasul Negresti - Armatura Zalau 2-1

Min 62: la Cluj nimic deosebit, U a avut o ocazie in min 50, Cocis cu spatele a incercat cu calciiul sa il pacaleasca pe Piglisan. Comentatorul....zice minge in jumatatea de teren a clujenilor...dar nu specifica care clujeni....asa ca ramin "confused".

Min 70:
CSM Resita - CS Deva 2-0

Minutul si scorul: Min 72: U - CFR 0-2

Min 78 U Cluj - CFR ECOMAX 0-2, Cocis a fost eliminat la al 2-lea cartonas galben. Nu cred ca mai putem pierde victoria.

ISCT - FC Baia Mare 2-1

La Cluj, U forteaza spre final a ratat vreo 2 ocazii.
Dar in concluzie studentii mai au de invatat.

Rezultate Finale:

U Cluj - CFR ECOMAX 0-2 VICTORIE!! :yeah: :yeah: :D
Gaz Metan - UTA 0-0
ISCT - FC Baia - Mare 2-1
Oasul Negresti - Armatura 2-1
ACU Arad - Tricotaje Ineu 0-0
Minaur Zlatna - Corvinul 0-2
Olimpia - Jiul 2-1
CSM Resita - CS Deva 2-0

Angelina Jolie
27th September 2003, 11:29
Nu ii reprosez nimic d-lui Paskany ca a facut destule deja si sunt convins ca va mai face. Astept cat de multe detalii de la meciul nostru. Hai CFR!

Angelina Jolie
27th September 2003, 11:33
Betooooooooooooooon! Suntem tari! TOt asa!

gyulesti
27th September 2003, 11:43
SUCCES CFR, IN meciul de sambata cu "U"!!!!
Va asteptam in Divizia A


VA UREAZA ,GYULESTI :happy

Angelina Jolie
27th September 2003, 11:58
Uimitor, exista cineva in Romania care tine si cu CFR! Ai vazut Tzeferule? Stai numai sa ii batem si apoi le-am inchis gura si la uisti. Si Forza Rapid!

Angelina Jolie
27th September 2003, 12:02
Tzeferule cred ca tu stii cum e sa stai la mii de kilometri de casa si sa afli ca echipa favorita iti conduce cu 2-0 la pauza echipa pe care o urasti cel mai mult. Eu acuma pot sa zic ca urasc u si tot ce tine de acest club, si asta numai datorita suporterilor lor de kkt. Mersi de informatii, si mai zi. Orice ma intereseaza din ce-i acolo pe stadion.

TZEFERU
27th September 2003, 12:04
Da am vazut, multumim gyulesti pentru urari.
Scorurile tot in aceasi fereastra de mai sus. Incepe repriza a 2-a.
HAI CFRuuuu!!!!

Angelina Jolie
27th September 2003, 13:00
No, s-a terminat? Suntem cei mai meseriasi dintre clujeni?
Le-am scot impresiile din cap astazi. N-am mai fost asa fericit de nu stiu cand. Multumesc CFR! Lupta in continuare!

TZEFERU
27th September 2003, 13:06
Ce bine ar fi fost sa fiu si eu pe stadion sa vad chestia asta pe viu.
Ultima data in 1976 CFR a invins U de 2 ori pe Municipal, in primavara a marcat Bakos, iar in toamna Batacliu. Scorurile au fost 0-1.
Sintem mai buni ca ei ce mai. Trebuie sa accepte, cred ca suporterii de kkt de care amintesti sint in COMA acum.
Pentru CFR acum urmeaza o serie de meciuri mai usurele, dar trebuie mentinut ritmul.
JIUL este o echipa tare, a pierdut greu. La Medias 0-0, care ne avantajeaza acum. Olimpia ne sta in coasta.

HAI CFR ECOMAX !!!! MESERIE GRUIA!!!!

Inca o data:

UNIVERSITATEA CLUJ - CFR ECOMAX CLUJ 0-2 :yeah: :yeah:

CLASAMENTUL

L Echipa J V E I Golaveraj P Adevar
1. CFR ECOMAX Cluj 6 5 1 0 22-2 16 7
2. Olimpia Satu-Mare 6 5 0 1 9-2 15 6
3. FC UTA 6 4 1 1 8-5 13 4
4. Jiul Petrosani 6 4 0 2 19-4 12 3
5. Oasul Negresti 6 4 0 2 11-13 12 3
6. Gaz Metan Medias 6 3 2 1 8-4 11 2
7. Tricotaje Ineu 5 3 1 1 13-7 10 1
8. IS Cimpia Turzii 6 3 0 3 6-11 9 0
9. CSM Resita 6 3 0 3 11-18 9 0
10. Univ. Cluj 5 2 1 2 6-6 7 1
11. Corvinul Hunedoara 6 2 1 3 10-9 7 -2
12. Armatura Zalau 6 2 1 3 9-8 7 -2
13. ACU Arad 6 1 2 3 4-6 4 -4
14. CS Deva 6 1 0 5 5-8 3 -6
15. Minaur Zlatna 6 0 0 6 2-19 0 -9
16. FC Baia-Mare 6 0 0 6 5-24 0 -9
(am tinut cont de meciurile directe nu de golaveraj in primul rind)

Aceasta victorie a CFR -ului impotriva rivalilor de la "U", i-mi creaza o senzatie ca si cum as fi primit premiul NOBEL.

MULTUMIM CFR ECOMAX !!!

Angelina Jolie
27th September 2003, 13:37
Si mie imi creeaza tot felul de senzatii victoria asta. Is in culmea fericirii. Nimic nu ma mai intereseaza. Pt mine asta a fost meciul anului. Le-am inchis gura, asta e cel mai important. Si in ca la ei acasa, cu un scor sec. Banuiesc ca nu au cum sa conteste arbitrajul sau sa ne puna victoria la indoiala in vreun anume fel, nu? Acum sunt curios sa vad ce vor zice ziarele. Si cred ca deja incepe sa auda lumea si de CFR, daca nu au auzit pana acuma. Apropo, a jucat pana la urma Sabau?

TZEFERU
27th September 2003, 13:45
Nu am auzit nimic de Sabau, dar sincer asa am fost de concentrat la meci incit abia abia am reusit sa tin pasul cu celelalte. Parca nu mai auzeam nimic din celelalte comentarii.
Da CFR revine in elita fotbalului. Oricum nu se punea probleme de valoare CFR este o echipa mai tare, dar era incarcatura psihologica mare.
Da nici pentru mine celelalte meciuri nu mai conteaza asa de mult. Asta a fost meciul anului si in primavara va fi cel de pe GRUIA. Unde sper ca cei de la U sa simta ca aerul este "tare".

Acum voi lua o pozitie de "relaxat" si e timpul sa mai deschid un Tuborg. Ce bine merge. Sit back and relax.....

CFR azi ai fost inca o data MESERIAS!!!! FELICITARI!!

Pancu
27th September 2003, 14:48
bravo mah,sunteti buni...

Angelina Jolie
27th September 2003, 15:02
Multumim. Tu trebuie ca nu esti la fel ca majoritatea suporterilor U-isti pt ca ei nu ar putea recunoaste asa ceva. Si tot datorita comportamentului lor multi clujeni U-istise dezic de echipa si trag spre CFR. Poate voi inca nu va dati seama dar asta e adevarul. Si cand va veti da seama va fi prea tarziu pt ca nu va va mai baga nimeni in seama. U nu este cu nimic superioara CFR-ului, ba chiar invers, si suporterii vostrii nu sunt cu nimic superior CFR-istilor. Eu va garantez ca daca CFR promoveaza in A, pe stadion la U vor fi numai Sepcile Rosii si inca alti 300 de spectatori. Veti fi uitati si ignorati, degeaba va credeti unici si de neatins. Concluzia ar fi: mai multa modestie, un comportament mai civilizat, incurajarea propriei echipe si nu injurarea rivalilor v-ar aduce mai multe satisfactii pe termen lung decat ce faceti acum. Cam atat ca am obosit.

ady_azzuro
27th September 2003, 15:02
felicitari cfr .
Acum voi sunteti sefii clujului.
Dar ia spuneti-mi ceva.
E adevarat ca sunteti infratiti cu dinamo , voi orasul cluj? :evil: :evil: :evil:

Angelina Jolie
27th September 2003, 15:04
In general ardelenii sunt anti Bucuresti, deci eu as zice ca nu. personal tin cu CFR in primul rand, apoi cu echipele din Ardeal(mai putin U), apoi cu restul provinciei si cu bucurestenii doar cand joaca in cupe europene.

ady_azzuro
27th September 2003, 15:36
Intelesai.
Totusi pe vremea lu ceausila , orase gen bacau cluj , erau de partea lui dinamo.
Numai timisoara si CRAIOVA se duelau cu dinamo.

Angelina Jolie
27th September 2003, 15:42
CLUJ nu e oras gen bacau. Asta in primul rand. Nu stiu cum se duela craiova cu dinamo, da oricum CLUJUL nu s-a duelat cam de mult cu echipe de talia lui Dinamo. Poate la anu' CFR se va duela cu ei. Eu sper oricum.

Tudose
27th September 2003, 17:30
Bravo si din partea mea!
Va rog sa imi povestiti si mie putin despre modul cum sunt impartiti intre "U" si CFR suporterii din Cluj, ca numar si localizare. Am auzit ca CFR are sediul in cartierul Gruia, dar eu nu cunosc orasul si asta nu imi spune nimic.

PeaceKeeper
27th September 2003, 18:18
Felicitari CFR pt. victorie,sper sa va vedem in A la anul.Tineti-o tot asa!
HAI Ardealul!!!
Hai Provincia!!!

Pancu
27th September 2003, 21:15
valy, suporterii aia de care zici tu ca trag spre Cfr nu sunt suporterii adevarati ai lui "U".Iar daca intra Cfr in A normal ca o sa ma duc shi eu la meciuri, nu de alta da nu am mai vazut un meci de A in Cluj de multi ani.
Cat despre injuraturile de pe stadioane ele nu vor disparea prea curand,chiar si in Italia de exemplu cand joaca doua echipe din acelasi oras galeriile nu se "iubesc" prea mult. :drak:

dinamo????????????/ Clujul infratit cu dinamooooo!??????????
:o
ady iata parerea clujenilor despre dinamo: /fu/ /fu/ /fu/

Ieseanul
27th September 2003, 21:32
Sa fie baieti!Va urez multa bafta!Merita Clujul o echipa in A asa cum merita si Iasul. :happy :happy :happy Sper ca la anu' sa se bata pentru titlu CFR Cluj si "Poli" Iasi! :happy Speranta moare ultima ,nu baieti?
Va salut si va astept la Iasi!:happy

TZEFERU
27th September 2003, 23:27
Infratiti cu DINAMO? Asta de unde mai vine?
Sa ne readucem aminte:
1975: Prima etapa a Diviziei A: IN Gruia CFR Cluj - Dinamo 3-1
A fost meciul de debut a lui Ciocan. Au marcat: Moga si Bakos. Stadionul CFR a fost asa de plin cum poate nu a fost niciodata, desi meciul era televizat. (in cronicile vremurilor se mentiona 17.000).
Din acel moment DINAMO a prins ura pentru CFR si binenteles ca anul urmator au picat in B. ( a mai patit asa parca si Poli acu vreo 15-16 ani, tin minte in aceasi etapa U Cluj juca pe Municipal contra Craiovei in fata 30.000 de spectatori. A fost 3-1 pentru U. A fost meci frumos, Suciu le-a facut "capu mare oltenilor", iar Poli cistigase cu 2-0).

Acum veniti sam' spune-ti ca CFR ar fi infratit cu Dinamo? Pfffffffffff :shock: :x ....no way....

TZEFERU
28th September 2003, 00:21
Bineteles o alta cauza a "picarii" din A pentru CFR a fost Tegean. L-au vrut cei de la Craiova, nu stiu ce sa intimplat in culise dar Tegean a fost "afara" aproape 2 ani. Practic aproape din intreaga editie 1975-1976
a lipsit. Tegean a fost argintul viu al echipei....daca ma intelegeti a fost un Hagi, un Dobrin pentru CFR. Din pacate Tegean nu a jucat in NATIONALA desi era mai bun ca multi din cei care jucau atunci. Cind prin anii 80 Tegean a fost transferat la U(in Divizia A) pentru un retur si inca o editie nu a primit mai putin de nota 8. In permanenta numele lui era subliniat si numele lui era mentionat pentru ce facea pentru echipa. Toti cronicarii vremurilor in laudau....Mircea M. Ionescu, Stelian Trandafirescu, Ioan Chirila..etc....toti spuneau "cita clarviziune are in joc baiatul acesta"....

Si ca raspuns pentru cei din Craiova mai ales, ca vez doamne ei au dat multi la nationala era pentru ca cei din CLUJ au fost IGNORATI si nu li sa recunoscut valoarea. Vreti sa spuneti ca Ciocan nu ar fi putut juca in nationala? ...da, numai ca interesele MITICILOR erau altele. Tegean, Ciocan puteau juca linistit la nationala si nu se faceau de ris. Poate chiar si Moga putea....care era un fel de Gerd Muller....ca stil de joc.

Cartierul GRUIA este un cartier situat in spatele hotelului Transylvania (fost BELVEDERE), in spatele dealului Cetatuia. Exista si citeva blocuri in botul de deal, dar este un cartier cu case selecte si care rivalizeaza cu cartierul Andrei Muresanu.
Stadionul CFR este construit "in deal" practic, spatiul este destul de limitat.
Nu stiu ce interese nu le-au permis sa nu il construiasca linga turnul parasutistilor acolo unde si-a facut CMC baza sportiva, teren si ceva tribune, acolo ar fi fost mai mult spatiu pentru stadion.

Vizitati http://www.cfr-ecomax.ro

Angelina Jolie
28th September 2003, 01:27
Pt Tudose: suporterii is impartiti in felul urmator: toti is uisti cu mici exceptii. Uistii sunt cam din toate cartierele. CFR-istii sunt mai degraba din Gruia care este un cartier format in mare majoritate din case si vile. Cu toate astea uistii care stau in cartierele "muncitoresti" ca sa zic asa, ne fac pe noi tarani. Dar nu ne mai pasa. Acuma suntem serifii Clujului. Nu avem nevoie de suporterii lor, dar ei ar avea nevoie de banii nostrii.[/quote]

gyulesti
28th September 2003, 20:17
PT. ady_azzuro:VERE AI UITAT SI RAPIDUL IN AIA CARE SE BATEAU CU jigodiile!!!!


FELICITARI CFR

Ieseanul
28th September 2003, 23:53
:yeah: Baietzi ne vedem la anu' in A! :yeah:

Angelina Jolie
29th September 2003, 00:05
Sa ramanem totusi cu picioarele pe pamant. De abia au trecut cateva etape. Am avut niste rezultate bune, avem echipa si bani, dar pt promovare mai trebuie si continuitate in rezultate. Campionatul e lung si se joaca inca. Eu sper sa promovam dar mai e mult pana acolo.

TZEFERU
29th September 2003, 01:24
Arpi va investi 500 de mii si mai e nevoie de 500 de mii pentru A, i sa luat interviu acu 2 zile (Prosport Editia Transilvania care nu e pe Web) a investit 10000 $pentru a latii terenul care nu prea corespunde si nu e sigur ca va fi omologat pentru Divizia A, se vorbeste si despre posibilitatea jucarii pe Ion Moina daca promoveaza. Cei de la CFR(regionala) care sint proprietarii ar trebui sa puna putin mina si sa lungeasca terenul, nu e mare lucru, spatiu ar mai fi inspre plopi mai ales daca se pune si o placa de beton in spate daca e nevoie. Dar se pare ca CFR(regionala) asteapta sa ii cada "para in gura". Totusi este un avantaj in ziua de azi sa nu platesti taxe pentru stadion si sa poti juca gratis meciurile de acasa.
Personal nu as dorii ca CFR sa se mute pe Moina, GRUIA trebuie sa fie fieful echipei. Mutarea pe Moina este ca o lovitura in plex.

Rugam REGIONALA CFR Cluj sa se implice in problema asta ca PROPRIETAR, chiar daca probabil nu este de prima prioritate in prezent. E drept mai e putina vreme dar....timpul trece

HAI CFR!!!!

TZEFERU
29th September 2003, 07:23
..din Romania Libera - Editia Transilvania

Derby-ul Clujului a atras circa 10.000 de spectatori pe Stadionul "Ion Moina", agitatia pe strazile orasului facandu-se simtita inca de la primele ore ale diminetii. Suporterii Universitatii, evident mai numerosi, au inceput inca de la ora 8.00 sa scandeze impotriva rivalilor din cartierul Gruia. "Indiferent de rezultat, CFR e de c...t", a fost sloganul preferat al suporterilor lui "U".

In tribune, "ceferistii" au fost mai multi ca oricand, semn ca suporterii clujenii au raspuns rezultatelor obtinute de trupa lui Ciorceri, trecand de partea gruparii din Gruia. Partida n-a fost la nivelul asteptarilor, cele doua formatii evoluand fara sclipire. CFR-ul, mult mai pragmatic si bine asezat in teren, a punctat de doua ori intr-o repriza prin Ad. Anca, atacantul dorit in mod special de antrenorul Ciorceri, ajuns la opt goluri marcate in sase intalniri.

Cu Sabau in tribune, acordand indicatii prin telefon fostului sau "secund", "universitarii" au fost incapabili de reactie. Cei 11 jucatori ai "alb-negrilor" au fost radiografia perfecta a diletantismului care domina in acest moment clubul universitar, ros de invidii, lipsit de minimala strategie de conducere si fara bani in cont. Gafa lui Ciurar de la primul gol le-a taiat picioarele gazdelor care nu si-au mai revenit decat in mitanul secund cand scorul era deja 0-2.

La adapostul celor doua goluri, CFR a gestionat excelent repriza secunda, inchizand toate culoarele spre poarta lui Piglisan. Florescu si Pacurar au incercat sa desfaca apararea feroviarilor, insa n-au avut catre cine sa trimita pasa decisiva, intrucat Codreanu a fost invizibil. Timpul s-a scurs in favoarea oaspetilor, mult mai stapani pe joc decat studentii. Lipsiti de coordonare si experienta fotbalistii de la Universitatea nu au reusit nici sa puna in pericol poarta oaspetilor. Din minutul 75 "U" a ramas in zece oameni, dupa ce Cocis a fost eliminat pentru doua galbene. CFR, o echipa experimentata, cu un lot omogen si bine condusa de pe banca tehnica, a castigat absolut meritat derby-ul Clujului. Nici atmosfera din tribune nu a fost ca altadata. Singurul incident notabil a fost aprinderea miilor de confetti aruncati pe pista stadionului, focul fiind greu stins de pompierii clujeni. Victoria CFR-ului a aparut logic pe fondul jocului de sambata, formatia antrenata de Ciorceri dovedind ca este echipa fanion (=CFR Cluj)a orasului in momentul de fata si ca detine prima sansa la promovare in B3. Speculatiile cu privire la o posibila aparitie in echipa lui "U" a antrenorului demisionar Ioan Ovidiu Sabau nu s-au adeverit. El nu si-a propus nici un moment sa intre pe teren, dand dovada de intelepciune. Cu toate acestea, deciziile sale haotice, si campania de transferuri din vara au afectat negativ jocul Universitatii in ultimele etape. Vatavu, Ciurar, Tarlea, proaspete achizitii, au fost cei mai slabi din teren.

sorinl
29th September 2003, 08:39
tzefereu,eu cred ca stiu de ce craiovenii au impresia ca dinamo si cfr-ul ar fi "infratite" prin 73,cand dinamo a luat craiovei titlul la un gol diferenta,in ultima etapa dinamo a batut cfr-ul cu 4-0,exact cat era nevoie. cred ca nu gresesc,dar oricum se poate verifica.
clujul n-a fost persecutat din punct de vedere al nationalei.
multi internationali antebelici erau clujeni:sepi gratian,gain silviu ploesteanu,iar dupa razboi ivansuc,petre emil sau dan anca(ultimul titular pe wembley) au prins nationala. e drept ,toti erau "u"isti,dar cand tegean era la apogeu concurentii sai pe post erau,dobrin,dumitru,apoi balaci sau iordanescu,jucatori mult mai mediatizati.
stiu ca vidican era in vederile nationalei prin 1979,dar el n-a confirmat.
batacliu a fost prin 72 la nationala de tineret,asa-i?

Angelina Jolie
29th September 2003, 08:56
Tzeferule zici tu ceva cu stadionul, da eu te asigur ca si suporterii lui u ar da in coma daca CFR ar juca pe moina. Ar fi chiar amuzant, da tot in Gruia e locul nostru.

votan
29th September 2003, 19:45
Felicitari ... Momentan aveti o echipa mai buna,mai experimentata.
La noi Sabau cred ca mai mult incurca lucrurile(vezi si comentariul din Romania Libera). :x

TZEFERU
29th September 2003, 21:11
Poate si ziarele au interpretat in felul lor "miscarea" lui Sabau la antrenamente. Dar e cert ca "ba s' aici ba nus' aici" nu face bine nici echipei "U" si nici imaginii lui Sabau poate...sau poate gresesc.

Dar asta nu e treaba noastra oricum....am cistigat un meci important prin care "AM PROMOVAT" la noi acasa in Cluj, si poate in viata nimic nu mai e important decit recunoasterea valorii in fata celor de acasa.
Cred si sint convins ca aplauzele si caldura cu care te inconjoara si te primesc cei de acasa nu poate fi schimbata cu nimic.


HAI CFR!!!!

TZEFERU
29th September 2003, 21:23
Sorinl...
Da e adevarat in perioada "antebelica"....dar atunci inca nu era comunism.
Apoi..mai tirziu...cum spui altii au fost mult mai mediatizati.
Tegean a fost mai bun ca Dumitru asta e clar, nu stiu ca Dobrin. Dar si Tegean ar fi putut creste inca poate mult cu experienta internationala. Dar nu a avut ocazia si nici Ciocan. Au fost citiva la tineret dar stii in tinerete nu toate ies cum trebe'.....Tegean la 25-26 putea juca linistit in nationala.....dar ma rog nu a fost sa fie. Pesonal nu i-mi amintesc vreodata ca Tegean sa nu fi fost aplaudat de spectatori daca a fost vreodata schimbat. "Gusti" a fost si va ramine o amintire placuta pentru CFR...el acum este in "THE HALL OF FAME" al CFR -ului.
D-nu Gusti D-zeu sa iti de-a SANATATE.

HAI CFR!!!!

Angelina Jolie
30th September 2003, 14:29
Eu am pornit spre casa si de acolo direct la Felix vreo 2 saptamani. Revin dupa aceea. O sa ma duc sa vad si un meci la Oradea daca reusesc. Pana atunci: Hai CFR! Lupta in continuare. Numai bine.

ady_azzuro
30th September 2003, 17:45
tzefereu,eu cred ca stiu de ce craiovenii au impresia ca dinamo si cfr-ul ar fi "infratite" prin 73,cand dinamo a luat craiovei titlul la un gol diferenta,in ultima etapa dinamo a batut cfr-ul cu 4-0,exact cat era nevoie. cred ca nu gresesc,dar oricum se poate verifica.
clujul n-a fost persecutat din punct de vedere al nationalei.
multi internationali antebelici erau clujeni:sepi gratian,gain silviu ploesteanu,iar dupa razboi ivansuc,petre emil sau dan anca(ultimul titular pe wembley) au prins nationala. e drept ,toti erau "u"isti,dar cand tegean era la apogeu concurentii sai pe post erau,dobrin,dumitru,apoi balaci sau iordanescu,jucatori mult mai mediatizati.
stiu ca vidican era in vederile nationalei prin 1979,dar el n-a confirmat.
batacliu a fost prin 72 la nationala de tineret,asa-i?

exact sorine, clujul ne-a furat un titlu la fel si uta cand ambele echipa au vandut meciurile lor lui dinamo
:ciocan: :ciocan: :ciocan:

ady_azzuro
30th September 2003, 17:49
PT. ady_azzuro:VERE AI UITAT SI RAPIDUL IN AIA CARE SE BATEAU CU jigodiile!!!!


FELICITARI CFR

VOI RAPIDUL ATI INCEPUT SA VA BATETI CU DINAMO NUMAI DUPA REVOLUTIE.
SA VA PUN ASA SI PE VOI PE LISTA CA SA NU VA SUPARATI :P :P :P

TZEFERU
1st October 2003, 03:37
E greu de crezut ca CFR ar fi dat meciul la Dinamo, asa de buna voie /nope/ , nu cred ca l-au dat ci l-au luat ei fortzat cu pistolul in mina.
Echipele din Cluj au fost la rivalitate cu echipele din Bucuresti nu e specific sa fi dat meciul Bucurestiului. Cred ca si altii au fost in situatii similare in alte circumstante la case mai mari...vezi meciul Argentina-Peru 6-0, in CM din 1978 ...etc.


Drum bun Valy..te asteptam inapoi!!!

TZEFERU
2nd October 2003, 03:46
Mda rezultate interesante in Cupa Romaniei, la Ineu la Petrosani....hmmmm
Daca Ceahlaul spune ca nu mai vrut Cupa Romaniei, OK, dar daca spune asta si Craiova asta no mai cred.
Poate ady_azzurro ne lamureste care e treaba cu "oricum sinteti o echipa de Divizia B"....Da sintem echipa de B dar se pare ca si Craiova merge "mina in mina" cu B-ul. Sau am inceput sa vad in cruce?
Se pare ca CFR -ul nostru trebe' sa se lege bine la sireturi si la nadragi mai ales ca vom juca cu aceste echipe in deplasare in tur.

HAI CFR!!! FORTZA GRUIA!!!

ady_azzuro
2nd October 2003, 18:57
vezi in cruce tzeferule
:D :D :D
NOI NICIODATA NU O SA AJUNGEM IN DIV B
SUNTEM UNICI :yeah: :yeah: :yeah:
AVEM CEVA PROBLEME INTERNE DAR SE VOR REZOLVA INCURAND :thinkso: :thinkso: :thinkso:

TZEFERU
2nd October 2003, 20:38
:mda: ..se pare ca vad "in cruce" dupa cite sint informat. Interesant nu mi s-a mai intimplat. Probleme interne? :) ...mai cunoastem o alta "Universitate" cu probleme interne..... :naughty:

FORTA CFR!!! FORTA GRUIA!!!! :yeah:

RedBaron
2nd October 2003, 22:10
NOI NICIODATA NU O SA AJUNGEM IN DIV B :thinkso:

SUNTEM UNICI :naughty:

clujul ne-a furat un titlu la fel si uta cand ambele echipa au vandut meciurile lor lui dinamo :deal:

TZEFERU
3rd October 2003, 04:09
Mohammed Saeed al-Sahaf alias COMICAL ALI revine in Romania sub numele de GIGI BORUGA!!!!! la ARAD
dupa meciul cu Gaz Metan declaratiile lui:
COMICAL ALI: (antrenor UTA): ...... Pentru promovare se vor lupta UTA, Gaz Metan si Olimpia. Echipele din Cluj n-au nici o sansa.

Parca daca bine i-mi aduc aminte in GRUIA nu demult UTA a fost zdrobita ...nu putin, scor 4-0. Mai mult CFR GRUIA este lidera seriei a III-a. Fara infringere.
Dar..... guess what? Apare COMICAL ALI!!!!! Hai ca e bunaaa!!!!

HAI CFRuuuuuuu!!!! FORTA CFR!!!!

TZEFERU
4th October 2003, 11:03
Etapa 7-a, Seria III-a Divizia B

In asteptarea fluierului de inceput.....
FC Baia-Mare - Gaz Metan - nu se joaca inca, poaie torentiala

min 2:

CFR ECOMAX Cluj - Minaur Zlatna 1-0, Turcu
Corvinul - ACU Arad 1-0, M. Popescu

min 15:
CFR ECOMAX Cluj - Minaur Zlatna 2-0, Anca :yeah: :yeah:

min 22:
CS Deva - U Cluj 0-1, Codreanu min 7.
CFR ECOMAX Cluj - Minaur Zlatna 3-0 (11 m) Anca

min 29:
CFR ECOMAX Cluj - Minaur Zlatna 4-0, Turcu
UTA - CSM Resita 1-0

min 42:
Tricotaje Ineu - Oasul Negresti 0-1
CS Deva - U Cluj 0-2

Scoruri la pauza:

Armatura - Jiul 0-0
Cs Deva - U Cluj 0-2
Corvinul - ACU Arad 1-0
CFR ECOMAX Cluj - Minaur Zlatna 4-0
UTA - CSM resita 1-0
Tricotaje Ineu - Oasul Negresti 0-1
ISCT - Olimpia 0-0

Repriza II
min 53:
Tricotajul - Oasul 1-1
Armatura - Jiul 1-0

Min 62:
CS Deva - U Cluj 1-2
CFR ECOMAX Cluj - Minaur Zlatna 5-0

Min 71:
Tricotaje -Oasul 2-1
Armatura - Jiul 1-1

min 82:
Armatura - Jiul 1-2
CS Deva - U Cluj 2-2
ISCT - Olimpia 1-1
CFR ECOMAX Cluj - Minaur Zlatna 6-0

Rezultate finale:

CFR ECOMAX Cluj - Minaur Zlatna 10-0 (DON'T EVEN GO THERE) <-- CRIME SCENE !!!
Tricotaje Ineu - Oasul Negresti 2-1
ISCT - Olimpia 1-1 BRAVO Sirma!!!! :kiss: :ok:
Armatura Zalau - Jiul 2-2
CS Deva - U Cluj 2-2
Corvinul - ACU Arad 1-0
UTA - CSM Resita 1-0
FC Baia-Mare - Gaz Metan Medias 1-4 (disputat duminica)

RedBaron
4th October 2003, 13:40
10-0 :shock: :o
1-0 :oops: :(

ady_azzuro
4th October 2003, 17:12
felicitari pt victorie sunteti tari :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Daphix tu esti dus cu pluta de mult saracu de tine
Gura nu ai sa vb?
Nu mai prin semne sti sa vb?
Sau asa e la voi in civilizatia din arad? :D :D :D

deep purple
4th October 2003, 18:16
Ady, nu mai abera, pana si Njock poate sa-ti explice cum e Aradul fatza de Craiova.

Bai clujenilor dar voua nu va e mila de ardelenii de la Zlatna? Crimianali mai sunteti. :D

RedBaron
4th October 2003, 18:48
"Daphix tu esti dus cu pluta de mult saracu de tine
Gura nu ai sa vb?
Nu mai prin semne sti sa vb?
Sau asa e la voi in civilizatia din arad?"

Ti-as spune eu cine e dus cu pluta, dar aici nu e locul! Vezi-ti de mesajele tale, ok? Lasa la o parte jignirile, ca nu-si au rostul! Vrei sa ma ataci, fa-o dar cu argumente... Nu am stiut ca exista vreo restrictie la folosirea "iconitelor emotive"!

Cat despre civilizatia din Arad prefer sa nu iti povestesc! Prin faptul ca ai amintit-o, inseamna ca ea exista! Apropo, in contextul mesajului tau "nu mai" se scrie "numai", apoi propozitia "sau asa e la voi in civilizatia..." nu e corecta! Dar... sunt sigur ca te-ai grabit, si nu ai dat atentie la mesaj... probabil ai avut multe de spus, si a iesit asa! Nici o problema, apropo, eu in asemenea situatii folosesc ceva de genul: :D :D :D :D ca sa nu ma mai complic! Numai bine!

TZEFERU
4th October 2003, 21:38
Da sincer sa fiu si pe mine ma sperie, lipsa de mila fata de ardelenii de la Zlatna. Asa cum poate nu era chiar cazul acelui 0-7 de la Baia-Mare, dar se pare ca aceste meciuri devin meciuri de antrenament in care se exerseaza anumite "scheme tactice" :rolleyes: ....si pina la urma poate e si placerea fotbalului de ce nu?

ady.... citeste http://www.monitorulcj.ro/arhiva/2003/2003.10.03/sport2.html
articulul despre Craiova si lamureste-ne care e treaba cu "avem niste probleme" la echipa "sintem unici".

CLASAMENTUL la zi Seria III-a, Divizia B

L Echipa J V E I Golaveraj P Adevar
1. CFR ECOMAX Cluj 7 6 1 0 32-2 19 7 (CFR cistiga un "tempo" in stabilitatea pozitiei de lider)
2. Olimpia Satu-Mare 7 5 1 1 10-3 16 7
3. FC UTA 7 5 1 1 9-5 16 4
4. Gaz Metan Medias 7 4 2 1 12-5 14 5
5. Jiul Petrosani 7 4 1 2 21-6 13 4
6. Tricotaje Ineu 6 4 1 1 15-8 13 1
7. Oasul Negresti 7 4 0 3 12-15 12 3
8. Corvinul Hunedoara 7 3 1 3 11-9 10 -2
9. IS Cimpia Turzii 7 3 1 3 7-12 10 -2
10. CSM Resita 7 3 0 4 11-19 9 0
11. Armatura Zalau 6 2 2 3 11-10 8 -4
12. Univ. Cluj 6 2 2 2 8-8 8 2
13. ACU Arad 7 1 2 4 4-7 4 -4
14. CS Deva 7 1 1 5 7-10 4 -8
15. FC Baia-Mare 7 0 0 7 6-28 0 -12
16. Minaur Zlatna 7 0 0 7 2-29 0 -9


Revenind la "U Cluj - CFR Cluj 0-2, bucurie dupa golul 2 (vom mai reveni, fiind o "partitura" tip Bolero :thinkso: )
VIOLA SECTORE

http://usr.rhp.ro/Cfrcluj/126284.jpg

ady_azzuro
5th October 2003, 23:01
tzeferule cand o sa ajungeti si voi la nivelul nostru atunci sa va permiteti sa ne critici.
Deocamdata noi ne mentinem de 40 de ani si ceva in A fara sa retrogradam, si cred ca UNIVERSITATEA CRAIOVA a reprezentat ceva in fotbalul romanesc.
Ar fi bine sa respecti un pic numele acesta.
Apoi si cfr va fi respectat :thinkso: :thinkso: :thinkso:

ady_azzuro
5th October 2003, 23:03
"Daphix tu esti dus cu pluta de mult saracu de tine
Gura nu ai sa vb?
Nu mai prin semne sti sa vb?
Sau asa e la voi in civilizatia din arad?"

Ti-as spune eu cine e dus cu pluta, dar aici nu e locul! Vezi-ti de mesajele tale, ok? Lasa la o parte jignirile, ca nu-si au rostul! Vrei sa ma ataci, fa-o dar cu argumente... Nu am stiut ca exista vreo restrictie la folosirea "iconitelor emotive"!

Cat despre civilizatia din Arad prefer sa nu iti povestesc! Prin faptul ca ai amintit-o, inseamna ca ea exista! Apropo, in contextul mesajului tau "nu mai" se scrie "numai", apoi propozitia "sau asa e la voi in civilizatia..." nu e corecta! Dar... sunt sigur ca te-ai grabit, si nu ai dat atentie la mesaj... probabil ai avut multe de spus, si a iesit asa! Nici o problema, apropo, eu in asemenea situatii folosesc ceva de genul: :D :D :D :D ca sa nu ma mai complic! Numai bine!


:D :D :D
Sa sti ca yo m-am complicat cu multi pe forumul asta.
Cat despre gramatica as zice sa o lasi mai moale :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Daca ma apuc acuma sa iti caut toate mesajele iti voi gasi o suma de greseli.

Cu aroganta las-o mai moale cand o sa aveti echipa in A atunci o sa mai vb :thinkso: :thinkso: :thinkso:

ady_azzuro
5th October 2003, 23:05
avusai niste probelme cu netu' si de'aia trimisai 3 mesaje :) :) :)

phil
5th October 2003, 23:14
TZEFERULE, singurul motiv pentru care folosesti culoarea violet la fonturi e pentru ca nu ai alta optiune mai aproape de culorile clubului? acuma n-o lua ca o critica, intreb si eu. nu crezi ca rosul asta inchis e mai valabil?

ady_, de ce-l ataci pe Daphix_ absolut gratuit? daca postarea lui te-a suparat puteai fi mai subtil nu asa de grobian. si acum fuga la DEX sa vezi ce inseamna ultimul cuvant :thinkso: .

alt.core
5th October 2003, 23:19
chiar asa, Tzefereu, aveti violet in culorile oficiale? VIOLA SECTORE ?

RedBaron
5th October 2003, 23:20
Am vazut ca te-ai complicat cu multi... e treaba ta, nu ma intereseaza!

Apoi, nu imi spui tu mie sa o las mai moale cu aroganta, deoarece nu eu am scris fraze de genul "cei mai destepti dintre romani", "suntem unici", "cand o sa aveti echipa de div. A", "civilizatia din Arad", "numai prin semne stii sa vorbesti", "UTA a furat Craiova" vrei sa continui??? etc.

Eu nu am avut treaba cu nimeni, in general altii se baga in seama cu mine! Asta ca sa clarificam acest aspect si sper sa nu mai discutam pe tema aceasta! Daca tu imi indici un mesaj in care am incercat sa (te) provoc prin aroganta, atunci... scuzele mele! Daca nu...
Daca mai simti nevoia, scrie-mi un PM, ptr. ca "remarci inteligente" cu referire la alte subiecte, deci nu cu referire la CFR Cluj, nu-si au rostul aici! Poti sa-mi cauti si greseli de gramatica, pronuntie, etc... e la latitudinea ta!

In incheiere, eu nu ti-as dori sa se intoarca deviza "cand aveti echipa de A..." impotriva ta... ca s-au mai vazut si "din astea"!
OK, imi cer scuze ptr. mesajul off-topic, la moderatorul de la CFR Cluj! In viitor sper ca se va apela la acele PM, ptr schimbul altor idei! Numai bine!

Kidu
6th October 2003, 04:28
Dorele, lasa-l naibii de pricajit. El e oltean, asha e el. Nu e vina lui. Shi tu prazarule, nu te mai baga. Nu te-a provocat nimeni. Cat despre o comparatzie Arad-Craiova nu poate fi vb. /fu/ /fu/ /fu/

TZEFERU
6th October 2003, 05:29
Culorile clubului CFR Cluj sint alb-violet de cind ma stiu.(urmaresc meciurile lui CFR din 1972) Poate ca culorile au migrat spre visiniu intre timp dar nu stiu asta oficial. E posibil ca sa fie alb-visiniu acum mai ales ca site-ul oficial al clubului (sponsorizat de ECOMAX) este in visiniu si echipa foloseste echipament visiniu destul de des.

Stiu ca si Poli are alb-violet...(probabil ca Visan le-a luat cu el cind a plecat de la CFR....am glumit).

CFR Cluj este o echipa infiintata in 1907.

POLI, please NO OFFENCE :e?:

Iata echipa din 1971-1972
http://usr.rhp.ro/Cfrcluj/126449.jpg
__________________________________________________ _________________

Echipa in 1992-1993
http://usr.rhp.ro/Cfrcluj/126450.jpg
__________________________________________________ _________________

Echipa actuala 2003-2004

http://usr.rhp.ro/Cfrcluj/123312.jpg

http://www.cfr-ecomax.ro

phil
6th October 2003, 08:08
hey, Tzeferule, multumim de informatii. intr-adevar nu stiam ca CFR-ul are culori oficiale alb-violet. credeam ca, asemeni celorlalte echipe ceferiste culorile sunt alb-visiniu (vezi Rapid si CFR Timisoara).

asa cum Poli, la infiintare, avea culorile alb-negru, la fel ca si celelalte echipe studentesti: Sportul si...sa fie cu iertare, U Cluj.

vezi tu, in Divizia A ar trebui sa fie cat mai multe din echipele cu traditie adevarata, fie din Ardeal sau din Regat. poate atunci competitia ar fi mai curata.

ady_azzuro
6th October 2003, 15:03
Dorele, lasa-l naibii de pricajit. El e oltean, asha e el. Nu e vina lui. Shi tu prazarule, nu te mai baga. Nu te-a provocat nimeni. Cat despre o comparatzie Arad-Craiova nu poate fi vb. /fu/ /fu/ /fu/

Desigur ca nu poate fi vorba tu in primul rand foloseste acele iconite emotive jignitoare la adresa noastra. Pe voi nimeni nu v-a injurat in halul asta /nope/ /nope/ /nope/
Pe voi nimeni nu v-a facut pricajiti si prazari.
Incetul cu incetul incep sa imi fac o parerea despre vestul tarii.
Sa stiti ca nu sunteti cu nimic superiori celorlalte regiuni ale tarii :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Dar oricum nu ma mai intereseaza , traiesc intr-o tara straina si nu mai are o importanta deosebita acest subiect :thinkso: :thinkso: :thinkso:

nr.zece
6th October 2003, 15:19
Lasa-i ady nu ii baga in seama, astia sunt atat de insignifianti ca nu ne pot jigni.
Pur si simplu sunt complexati ca a trebuit sa vina o echipa din bucuresti ca sa mai vada si ei fotbal ca divizia B si C nu se transmit la tv.

Kidu
6th October 2003, 17:38
Uite ce e. Eu zic sa va vedetzi de treaba shi sa ne lasatzi pe noi in durerile noastre. Voi sa va vedetzi de recolta voastra de praz shi totul va fi bine.

nr.zece
6th October 2003, 18:15
Orice ai incerca tu sa rezolvi cu chestia cu prazul nu o sa reusesti.
Prazul deja face parte din cultura noastra si nu ne este rusine de chestia asta. Daca te mai legi si de zaibar ai toate sansele sa devii penibil.
Suna destul de amenintator ce latri tu acolo in culori de catel. Dar pacat ca sunteti atat de efemeri pe prima scena ca le e rusine si javrelor sa se alieze cu voi.
Cand o sa renuntati la complexe poate ca o sa mai discutam dar pana atunci suferiti de la mare distanta.

TZEFERU
6th October 2003, 18:42
Imaginile de la bucuria golului 2 cu U Cluj, stadion Moina cu o rezolutie marita

http://ca.geocities.com/tzeferu/Bucurie.html

ady_azzuro
6th October 2003, 19:04
Uite ce e. Eu zic sa va vedetzi de treaba shi sa ne lasatzi pe noi in durerile noastre. Voi sa va vedetzi de recolta voastra de praz shi totul va fi bine.

tot taran ramai
hai ca te las :cya: :cya: :cya:

TZEFERU
6th October 2003, 21:15
Da si eu propun sa se cam termine cu ciondaneala. :ciocan: O spui o data de doua ori ....dar mai si termini odata. CORECT????

Deocamdata sintem BETON si mergem la ARAD sa jucam cu ACU si sa aducem 3 PUNCTE in GRUIA!!!

HAI CFR!!! FORTA CFR!!!

ady_azzuro
6th October 2003, 21:23
Corect
Succes la arad.
Aveti echipa si cred ca veti invinge :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Kidu
6th October 2003, 22:29
We will see ...

Kidu
6th October 2003, 22:41
Si ca sa ii raspund lui frozen. UTA a fost infintata in 1945 (culorile clubului fiind inspirate de la Arsenal Londra, deoarece Baronul Neuman era fan Arsenal , stadionul UTA-ei fiind tot o replica a celor de la Arsenal la aceea vreme), iar Dinamo in 1948, doar nu vrei sa spui ca i-am copiat pe ei. Voi v-atzi infintzat tot dupa noi, palmaresul nostru este va este net superior. Fara suparare, nu veni cu aberatzii din astea. Documenteaza-te prima data. Hai noroc !

TZEFERU
6th October 2003, 23:09
Da va invit sa mergeti la meci la ACU si sa vedeti o echipa meseriasa (numita de U-isti CFR GRUIA)...iar apoi vreau sa vad pe toate site-urile UT-ei comentarii de genul.....Da e diferenta, CFR este peste UTA cu o clasa. :yeah:
iar dupa meci voi aradenii veti fi: /jaw drop/

nr.zece
7th October 2003, 16:57
Daca voi vreti sa traiti din amintiri este treaba voastra, nu contest meritul vostru fata de miscarea fotbalistica de la noi, dar nu despre asta era vorba ci despre faptul ca ai atacat un suporter oltean si ma deranjat chestia cu asha e el, e oltean. Nu generaliza disputa ca ai dreptate nu se pot compara cele doua orase sau oamenii din ele : unii sunt inceti ceilalti sunt iutzi si n-au plecat capul niciodata in fata nimanui ardelene.

EDMOND_
7th October 2003, 19:32
Sa spui ca Tegean a fost poate mai bun ca Dobrin mi se pare o prostie , pana la urma chiar o lipsa de bun simt la adresa fotbalului...
A fost un jucator bun , atat!
In rest ma bucur de revenirea CFR Cluj si astept sa va revad pe prima scena! Succes!

Kidu
7th October 2003, 23:16
frozen eu nu am nimic nici cu tine, nici cu ady, in fond shi la urma urmei traim intr-o tzara libera. Totzi avem dreptul la opinie shi nu putem avea de fiecare data aceleashi pareri.
Cat despre faptul ca tu ne compari pe noi ardelenii ca fiind incetzi, molai sau mai stiu eu cum ne numitzi, iar voi oltenii suntetzi deshteptzi, permite-mi sa am unele retzineri. Tot timpul va place sa va imbatatzi cu apa rece, insa de cele mai multe ori apa e doar dezmortzita (ex. ultimul vostru meci acasa cu Dinamo). Cum va mai laudatzi inainte shi ce penibili atzi fost dupa. La fiecare inceput de campionat va laudatzi ca tragetzi la titlu shi sfarshitzi campinonatul in lupta pt evitarea retrogradarii. Nu vreau sa continui polemica cu voi pt ca nu are rost.
Noi aradenii nu am plecat capul niciodata. Va spun eu ce va roade pe voi. Va roade invidia ca UTA v-a batut pe voi in anii 70 intr-un campionat in care voi va bateatzi la titlu cu Dinamo. In urma infragerii Dinamo a luat titlul. Asta a fost tot, de unde pana unde ne acuzatzi ca am plecat capul, nu stiu ?! Oricum daca atzi fost mai buni shi meritatzi titlul atzi fi cashtigat meciul ala. Ne-atzi mai facut tzarani, sa nu ma apuc sa va spun unde e prostia shi fudulia mai mare. Nu ar avea rost. Eu nu voi mai posta nimic de voi atat timp cat shi voi facetzi acelashi lucru.
Sa auzim de bine.....

ady_azzuro
7th October 2003, 23:24
fi linistit ca nu murim noi de invidie.
voi ati fost slugile lu' dinamo so i-ati ajutat.
dar asta a fost demult .
acuma CRAIOVA E IN A iar uta e in B.
la anu' sper ca ambele echipe sa fie in A :happy :happy :happy

Kidu
7th October 2003, 23:44
Tu o tzii pe a ta eu pe a mea :( . E parerea ta e problema ta. Sper shi eu sa repromovam. :yeah:

TZEFERU
8th October 2003, 01:39
PT Edmomd....
Se pare ca nu ai inteles si ai interpretat "ad literam"...
Daca Tegean ar fi jucat in nationala si ar fi avut sansa ar fi fost si el la un nivel mai ridicat ....e greu sa compari asa. Poti compara merele cu mere si perele cu pere. Dar binentels noi nu sintem linga Bucuresti (..de fapt doamnetz' multam) si nu sintem asa mediatizati.....de la Cluj la Buc sint 450-500 km, Budapesta este mai aproape.
Sigur te poti intreba de ce nu a jucat in Nationala? Pai asta e....
Daca joci cu echipe medii si mediocre nu dai totul din tine, e dificil (e dificil sa gasesti motivatie deseori), nationala este un loc unde poti juca contra jucatori de valoare este alt nivel....Ma mir ca sinteti Manager si nu te-ai prins. Ca Manager m-as fi asteptat sa intelegeti. Mai mult nu stiu de cite ori l-ati vazut tu pe Tegean jucind si cit de des pe Dobrin.
Oricum ca Dumitru si Stoica a fost mai bun, Tegean putea fi un fel de Boloni, dar stim Boloni nu avea technica , dar Tegean avea si avea si sut bun.

Dar asta e, nu toti au sansa, in viata mai tre' sa ai si un dram de noroc. Pe linga calitati. ....Dar de aici a spune ca e o insulta fotbalului....nu mai am cuvinte. Sigur, totul este insulta cind nu spui fiecaruia ce ii place sa auda.......(ex: incearca sa ii spui nevestei tale ca nu are dreptate...sau ca cea ce spune ea este insulta...apoi sa vezi... :ciocan: )
Oricum sint norocos ca nu am luat un ciocan in cap se pare.

Multi au complexe de inferioritate in viata, mai ales daca s-au obisnuit cu succesul. La nivelul acela totul li se pare efemer... Oricum nu am zis ca ar fi fost mai bun ca Dobrin...ci am zis nu stiu, poate..eventual.

Oricum am vazut fotbal destul si nu vorbesc chiar aiurea mai ales ca am trait in 3 tari cel putin 5 ani in fiecare chiar daca Canada este una dintre ele.

A fost un interviu interesant cu Marlon Brado..odata la TV si a spus multe lucruri interesante despre viata.

Ca curiozitate la biblioteca exista colectia Sportul cititi si compara-ti comentariile cronicarilor despre Dobrin si Tegean...(ar fi un start bun de comparare)..asta cind Tegean a jucat la "U" 1 sezon si jumate(pe la inceputul anilor 80). Nu mai tin minte daca Dobrin juca, dar e posibil.

Nu stiu citi dintre voi mai tineti minte in 1977 cind Baia-Mare a promovat
a luat 5-2 in Gruia inainte cu vreo 3 etape de sf. sezonului. Tegean le-a dat clasa la toti si a dat un gol cum numai el stia sa inscrie. Iar la Baia-Mare CFR a pierdut cu 1-0 print-un gol norocos marcat de Rozsnay in min 78. importiva cursului jocului.

Apoi Baia-Mare a intrat in A si i-a zapacit pe aproape pe toti, inclusiv Craiova si nu mai tin minte poate si pe Arges.
Baia-Mare parca avea 6-7 jucatori la nationala pe vremea acea. (aici fac aluzie...din nou.....dar nu mai dau detalii sa nu-mi sara nimeni in cap).
Apoi da tin minte ultima etapa in 1979 cind Argesul a luat campionatul.
Dinamo-FC Arges 3-4 intr-un meci memorabil pe stad. Dinamo....dupa care ziarele scriau....." Dobrin si-a cistigat dreptul de veto"......(a marcat si 2 goluri unul chiar la final). Argesul ar fi fost campioana chiar si cu egal dealtfel.

EDMOND_
8th October 2003, 20:37
Nu exista termen de comparatie ! Si nu amesteca lucrurile , nu uita ca Dobrin a fost un provincial , nu a jucat niciodata in capitala ... a fost de departe cel mai talentat jucator din fotbalul romanesc! Nu a avut proptele , nu a jucat in Bucuresti ( si cat l-au ademenit! ) , cu atat mai mare a fost meritul lui... Iar cel ce scrie aici este suporter al Universitatii Craiova si nu al Argesului... Am in minte si un CFR CLUJ - Pitesti 2-2 , la golul doi Dobrin plecand practic din propriul careu de 16 m , sper ca memoria sa nu-mi joace feste! Tegean a fost un jucator foarte bun , care-mi placea , dar atat .. Dobrin a fost un geniu...s-a nascut jucand ...

EDMOND_
8th October 2003, 20:38
Ma bucur insa de ascensiunea voastra ! Clujul merita echipa in divizia A!
Era si timpul...

TZEFERU
8th October 2003, 21:34
Da sper sa nu fie un foc de paie ascensiunea CFR -ului.
Si mai sper ...daca vor promova sa nu isi propuna din start "evitarea retrogradarii" ci sa faca treaba si sa joace fotbal.
La fel odata cu schimbarea "arerului" diviziei A...sa mai inceteze mirlaniile care se petrec si sa mai vedem mai mult fotbal adevarat.

HAI CFR!!!!

sorinl
9th October 2003, 08:24
tzefereu,poate ca explicatia de ce in 78 a promovat baia mare si nu voi sta in antrenor...
la baia mare era regretatul mateianu care a facut o formatie superba cu jucatori refuzati de altii,(rosznay si radu pamfil de dinamo,ariciu de fc arges,condruc de uta si koller de asa tg mures).
era o echipa frumoasa chiar si cand pierdea,tin minte ca acum un 1-3 la pitesti,(trei goluri dobrin,apropo...) si un 2-5 la craiova.
eu tin minte ca marele merit al lui tegean in acele 2 sezoane cand a trecut la u a fost in special colaborarea sa cu septimiu campeanu,care pe pasele sale a si iesit golgeter.

Vulturul
9th October 2003, 12:26
www.fcarges.3x.ro

TZEFERU
11th October 2003, 07:55
Azi tzefereul nostru va intilni ACU Arad pe stadionul Vagonul din Arad.
Sa speram ca Anca et. comp vor putea implementa stilul "nemtesc" aplicat pina acum si celor de ACU.
Evaluare:
1 - 10%, X - 20%, 2 -70%

UTA in schimb va juca pe Moina unde nu demult s-a jucat derbyul orasului.
Ramine de vazut cum se vor descurca aradenii in fata U-istilor care sint in continuare intr-o criza ...de fapt in mai multe crize.
Evaluare:
1 - 25%, X - 50%, 2 -25%

Succes CFR!!!

Min 15:

Gaz Metan - ISCT 1-1
U Cluj - UTA 2-0
Oasul Negresti - Corvinul 1-0
CSM Resita - FC Baia - Mare 2-0
Olimpia -Armatura 1-0
Jiul - Tricotaje Ineu 1-0
ACU Arad - CFR Cluj 0-0...dar se pare ca ACU domina inceputul meciului

Min 17:
Olimpia - Armatura 2-0
Minaur Zlatna - CS Deva 0-1

Min 20:
CSM Resita - FC Baia Mare 2-1

Min 23:
Olimpia - Armatura 3-0
Minaur Zlatna - CS Deva 1-1
CSM Resita - FC Baia -Mare 2-2

Min 38:
Olimpia - Armatura 3-1
Jiul - Tricotaje 2-0
ACU - CFR Cluj 0-1 .......Turcu meserie :yeah:

La pauza:

CSM Resita - FC Baia - Mare 2-2
U Cluj - UTA 2-0
Jiul - Tricotaje Ineu 2-0
ACU Arad - CFR ECOMAX Cluj 0-1 :yeah:
Olimpia - Armatura 3-1
Gaz Metan Medias - ISCT 1-1 (din min. 37 Mediasul in 10)
Minaur Zlatna - CS Deva 1-1
Oasul Negresti - Corvinul 1-0

Min 51:

Olimpia - Armatura 4-1

Min 60:
Gaz Metan Medias - ISCT 2-1 (11 m si eliminare la Sirma)
Jiul - Tricotaje 3-0
ACU Arad - CFR Cluj 1-1
Minaur Zlatna - CS Deva 1-2

Min 70:
UTA - U Cluj 3-0
Olimpia - Armatura 5-1

Min 78:
CSM Resita - FC Baia - Mare 2-3

Min 84:
CSM Resita - FC Baia - Mare 3-3
Minaur Zlatna - CS Deva 1-3
Gaz Metan Medias - ISCT 3-1
Oasul Negresti - Corvinul 2-0

Rezultate finale:

CSM Resita - FC Baia - Mare 3-3
Olimpia - Armatura Zalau 5-1
Jiul Petrosani - Tricotaje Ineu 3-0
Minaur Zlatna - CS Deva 1-4
Oasul Negresti - Corvinul 2-0
Gaz Metan Medias - ISCT 3-1
U Cluj - UTA 3-0
ACU Arad - CFR ECOMAX Cluj 1-1


L Echipa J V E I Golaveraj P Adevar
1. CFR ECOMAX Cluj 8 6 2 0 33-3 20 8
2. Olimpia Satu-Mare 8 6 1 1 15-4 19 7
3. Gaz Metan Medias 8 5 2 1 15-6 17 5
4. Jiul Petrosani 8 5 1 2 24-6 16 4
5. FC UTA 8 5 1 2 9-8 16 4
6. Oasul Negresti 8 5 0 3 14-15 15 3
7. Tricotaje Ineu 7 4 1 2 15-11 13 1
8. Univ. Cluj 7 3 2 2 11-8 11 2
9. Corvinul Hunedoara 8 3 1 4 12-12 10 -2
10. IS Cimpia Turzii 8 3 1 4 8-15 10 -2
11. CSM Resita 8 3 1 4 14-22 10 -2
12. Armatura Zalau 8 2 2 4 12-15 8 -4
13. CS Deva 8 2 1 5 11-13 7 -5
14. ACU Arad 8 1 3 4 5-8 5 -6
15. FC Baia-Mare 8 0 1 7 9-31 1 -11
16. Minaur Zlatna 8 0 0 8 3-33 0 -12

CFR Cluj ramine neinvinsa la Arad dar nu a reusit sa invinga pe ACU, UTA cam iese din calculele promovarii, se pare ca Olimpia, Gaz Metan...si Jiul se vor lupta cot la cot cu CFR. (peste 2 saptamini Jiul - CFR)

EDMOND_
11th October 2003, 14:25
Mi se pare riscant sa apreciezi ca o echipa nu are sanse desi mai este o gramada de jucat! UTA are acelasi numar de puncte ca Jiul , de ce nu ar avea sanse cat de cat egal....

TZEFERU
11th October 2003, 22:35
Am apreciat UTA mai mult "moral" decit la diferenta de puncte. Sigur si UTA mai are sanse, poate reveni in joc, dar parca celelalte echipe Olimpia, Gaz Metan...chiar si Jiul par a fi mai competitive, mi se par cel putin mie mult mai "aspre". UTA parca a jucat mai mult pe "momentul" si inertia Diviziei A unde a fost nu demult.
Si..pina la urma chiar si U Cluj parca "arata" mai bine(mai ales daca cistiga si restanta miercuri) si daca nu pierdea cele 4 puncte in judetul Hunedoara in ultimele minute.....sa zicem 2 s-ar compensa cu Jiul unde poate au cistigat cam nemeritat dupa cite am auzit.

EDMOND_
11th October 2003, 23:40
Posibil! Este insa prematur...o sa vezi mai limpede la sfarsitul turului!

Kidu
12th October 2003, 21:16
Deocamdata este prematur sa spunem ca iesim din cartile promovarii. Cert e un lucru. Deocamdata CFR este mai buna decat noi. Sa asteptam sa se limpezeasca putin apele. EU zic ca ne vom reveni. Cel putzin am dreptul sa traiesc cu speranta. Inca ceva, nu stiu de ce va razboitzi voi acolo, dar mie baietzii din Vechia Guardia mi-au placut shi dupa meci, noi ashtia din S.U.R am stat cu ei la o bere shi s-au dovedit a fi baietzi faini. Tot respectul pt ei. In rest numai bine.

TZEFERU
14th October 2003, 04:48
Pai da luind asa lucrurile "la o bere" sint baieti "faini". Dar ei sint cei care striga pe stadioanele din tara "m*ie CFR" si isi bat joc...cu "frinari", "tarani" si mai nou "mercenari" ....
In primavara mi-a povestit un prieten din Satu-Mare ca strigau "m*ie CFR" in loc sa isi incurajeze echipa lor.....No comment.
De fapt lucrurile de genul asta nu demonstreaza decit faptul ca in Romania oamenilor nu le place sa fie identificati cu "munca fizica" si tot ce tine de munca fizica este josnic si nu exista nici un rspect pentru asa ceva chiar ...si din asa zisul domeniu Universitar transpira mentalitati de genul acesta. La ce bun te poti astepta??? aceste lucruri de fapt merg mult mai departe decit sa fie chestii izolate doar pentru stadioane.
Se leaga de orice articol aparut in ziar despre CFR si sufera de complexe de inferioritate. Desi au fost mai mult in A, nu au prea facut prea multe valuri numai cu "traditia". UTA macar a cistigat niste titluri de campioana are ce sa arate. U ce are? un singur loc 2..iar ultimele 15 participari in A sint pentru ca toate resursele au fost orientate spre ei, iar CFR -ul nu a stat cu mina intinsa a facut ce a putut. Acum ca a venit Arpi si ajuta echipa cu bani...ei nu pot suporta asta si "crapa" de invidie.

Nu cred ca suporterii CFR -ului de la Arad s-ar fi comportat necivilizat si sa fi denigrat echipa U...doar pentru ca ar fi rivala.

Clujul ar trebui sa se bucure ca are o rivalitate in fotbal, ar trebui sa fie benefic pentru ambele tabere...desi tinind cont de saracia din Romania poate ar trebui sa se formeze o singura echipa (asa cum sa discutat deja despre asta chiar cu Sabau prin vara)dar nu exista conjunctura favorabila pentru asa ceva.....si nici nu stiu daca ar fi bine sau nu. E doar un motiv din cauza saraciei....si conducerea de la U seamana mai mult cu o caracatita deocamdata.

TZEFERU
14th October 2003, 06:21
Huiduieli pentru CFR

Galeria “sepcilor rosii” a primit cu fluierături vestea că Turcu a deschis scorul pentru CFR Cluj în meciul de la Arad. În repriza secundă, cînd arădenii au egalat, din acelasi sector de tribună s-a auzit o explozie de bucurie. Clujenii au fost în bune relatii cu cei 50 de suporteri arădeni care au venit la meci, scandînd de cîteva ori numele echipei oaspete. Fanii arădeni si-au apostrofat favoritii, iar prin minutul 68 multi dintre ei au părăsit tribuna.
.......................mai trebuie sa comentez? cultura de 2 bani.

Diu
16th October 2003, 14:49
CFR`u nu va bucurati nu promoveaza.

TZEFERU
16th October 2003, 21:48
E posibil ca CFR sa nu promoveze dar numai din cauza ca nu poate financiar, nu ca nu ar putea. Oricum vom vedea la primavara....

Dupa meciul U - Tricotaje....
"«U» e peste CFR, Gaz Metan si Olimpia"...zice Cigan.

La conferinta de presa de dupa meci, antrenorul oaspetilor, Sorin Cigan, a afirmat ca a fost impresionat de jocul Universitatii, in special de cel al lui Razvan Cocis, fara indoiala cel mai in forma dintre "alb-negri". Mai mult, antrenorul celor de la Tricotaje a afirmat ca, in comparatie cu principalele candidate la promovare, "U" i se pare o echipa mai buna. "Universitatea e peste CFR Ecomax, peste Gaz Metan si peste Olimpia Satu Mare", a declarat Cigan.

Oricum aveti meci greu cu U peste citeva etapa acasa, oricum declaratia lui Cigan este trasa de par k lumea.

Oricum va rog mult daca cei de la U striga obscenitati la adresa CFR -ului la Satu-Mare va rog sa ii fluierati.

HAI CFR !!!!

TZEFERU
16th October 2003, 22:03
M.M.
Joi, 16 Octombrie 2003

Vesti imbucuratoare de la conducerea CFR -ului. In continuare vom fi COMPETITIVI.

CLUJ. Chiar daca rezultatul partidei din etapa a 8-a, de la Arad, pe care CFR Ecomax l-a disputat in compania celor de la ACU, nu multumeste conducerea feroviara, presedintele Iuliu Muresan vede partea plina a paharului: „noi sintem in continuare lideri, am cistigat un punct in deplasare, un punct in clasamentul «adevarului». De altfel, baietii au incasat deja prima si se pregatesc pentru partida de simbata”. Pentru ca sint posturi pe care concurenta nu este cea dorita, CFR se gindeste la achizitionarea a doi-trei jucatori, probabil din iarna, linia de mijloc fiind cea vizata.

We are looking good MAN!!!!

HAI CFR!!!

TZEFERU
18th October 2003, 10:01
Azi in Gruia CFR ECOMAX - Oasul Negresti
la Satu-Mare Olimpia - Gaz Metan meciul "tare" al etapei.
Turcu, Anca, Dan Florin va asteptam la datorie....

HAI CFR!!!!

TZEFERU
18th October 2003, 10:53
Azi in Gruia CFR ECOMAX - Oasul Negresti
la Satu-Mare Olimpia - Gaz Metan meciul "tare" al etapei.
Turcu, Anca, Dan Florin va asteptam la datorie....

HAI CFR!!!!

La ora asta Australia tocmai ne scoate rugby-ul din cap.
Scor: "enspe mii" la 8.

Min 16: CFR ECOMAX - Oasul Negresti 1-0 , Turcu sut la vinclu de la 23 m din lovitura libera... :yeah:
Min 19: CS Deva - ACU Arad 1-0
Min 24: CS Deva - ACU Arad 2-0
Min 25: ISCT - CSM Resita 0-1
Min 32: Corvinul - Jiul 0-1
Min 36: Tricotaje Ineu - Armatura Zalau 1-0
Min 39: FC Baia-Mare - "U" Cluj 1-0...gol de la 30 de m
Min 41: CS Deva - ACU Arad 3-0

Scoruri la pauza:
CFR ECOMAX - Oasul Negresti 1-0
ISCT - CSM Resita 0-1
UTA - Minaur Zlatna 0-0
CS Deva - ACU Arad 3-0
Corvinul - Jiul 0-1
Tricotaje Ineu - Armatura 1-0
FC Baia-Mare - "U" Cluj 1-0
Olimpia - Gaz Metan Medias 0-0

Min 51: Olimpia - Gaz Metan 1-0
Min 61: FC Baia-Mare - "U" Cluj 2-0
Min 64: Tricotaje Ineu - Armatura Zalau 1-1
Min 72: CFR Ecomax - Oasul Negresti 1-1
Min 73: Corvinul - Jiul 1-1
Min 82: Tricotaje Ineu - Armatura Zalau 1-2
Min 85: UTA - Minaur Zlatna 1-0
Corvinul - Jiul 1-2
CS Deva - ACU Arad 4-0
Min 88: CS Deva - ACU Arad 5-0

Rezultate finale:
CFR ECOMAX - Oasul Negresti 1-1
ISCT - CSM Resita 0-1
UTA - Minaur Zlatna 2-0
CS Deva - ACU Arad 5-0
Corvinul - Jiul 1-2
Tricotaje Ineu - Armatura 1-2
FC Baia-Mare - "U" Cluj 2-0
Olimpia - Gaz Metan Medias 1-0

O etapa a surprizelor !!!!.....(vezi Cluj, Baia-Mare, Ineu, Cimpia Turzii)
Iata CFR Ecomax cedeaza sefia clasamentului dupa un meci egal "aiurea" in Gruia. Se pare ca CFR nu este in forma prea buna.(..ce spunea Ciorceri inaintea meciului.." Nu ne propunem sa cistigam toate meciurile...se confirma"). Daca ei asa vor e OK, daca nu mai este timp de revenire nu e dracu chiar asa de negru...desi jucam la Petrosani saptamina viitoare....
Astfel Olimpia preia nesperat locul 1 in Seria III-a.

CLASAMENTUL

L Echipa J V E I Golaveraj P Adevar
1. Olimpia Satu-Mare 9 7 1 1 16-4 22 7
2. CFR ECOMAX Cluj 9 6 3 0 34-4 21 6
3. Jiul Petrosani 9 6 1 2 26-7 19 7
4. FC UTA 9 6 1 2 11-8 19 4
5. Gaz Metan Medias 9 5 2 2 15-7 17 5
6. Oasul Negresti 9 5 1 3 15-16 16 4
7. Univ. Cluj 9 4 2 3 13-10 14 2
8. Tricotaje Ineu 9 4 1 4 16-15 13 -2
9. CSM Resita 9 4 1 4 15-22 13 1
10. Armatura Zalau 9 3 2 4 14-16 11 -1
11. CS Deva 9 3 1 5 16-13 10 -5
12. Corvinul Hunedoara 9 3 1 5 13-14 10 -5
13. IS Cimpia Turzii 9 3 1 5 8-16 10 -5
14. ACU Arad 9 1 3 5 5-13 5 -6
15. FC Baia-Mare 9 1 1 7 11-31 4 -11
16. Minaur Zlatna 9 0 0 9 3-35 0 -12

EDMOND_
18th October 2003, 14:05
Ce-ti spuneam in urma cu nici o saptamana!?? Nimic nu este jucat si nimeni nu a iesit din carti..Ba dimpotriva...UTA este si ea la numai 2 puncte de CFR ....

Diu
18th October 2003, 16:14
Ma mira ca ce o facut "U".
Oricum.. tzeferule. Eu zic ca UTA ne e echipa de A, si nici Gazu`!
Promovarea sa va da intre OLI si CFR.
Iar despre ce ai zis ca noi sa fluieram sepcile rosii, nu o vom face pt. ca noi nu avem nika cu ei si nici nu vrem sa avem dar nici nu vom canta pro "U" si nici mumu cfr. Eventual daca canta anti-UTA ii fluieram . In rest in retur s-au comportat exemplar la Satu Mare. La fel si galeria voastra deci nu vrem sa ne rivalizam din cauza voastra.
Ei anti-CFR.
Noi anti-BAIA MARE!!!

TZEFERU
18th October 2003, 22:59
Da cam asa arata acum, Olimpia pare o echipa constanta, CFR parca vor sa mai astepte pina la primavara, tot repeta ca nu au bani de A deocamdata.
Nici nu stiu cum sa interpretez aceste ultime 2 egaluri, e posibil sa treaca pe bune printr-o pasa proasta....sau vor sa cedeze puncte dar nu la contracandidate. E posibil sa fie vreo smecherie de la conducere, ei stiu mai bine.
In orice caz Gaz Metan deocamdata mai poate emite pretentii, Jiul inca nu stiu clar dar par a fi destul de tari, iar UTA trebuie sa aiba o schimbare in joc. UTA mai are meciuri usoare exceptind meciul de la Jiul...dar usor a parut a fi si cel de Simbata.

Sper ca CFR sa isi revina si sa scoata un egal la Petrosani...altfel ne paste un scor aiurea....

Angelina Jolie
18th October 2003, 23:27
N-am mai scris cam de mult pe aici, dar... Dupa ce m-am intors in tara am fost si la meciul de la Arad si la cel cu Negresti si pot sa va spun atat: nu va mai faceti iluzii ca nu joaca nimic CFR. Suntem 0 ca joc si tactica. Tzeferule sa nu te iei dupa ce zic ziarele ca asa m-am pacalit si eu. CFR nu are echipa de primele 3 locuri. DE fapt poate ca echipa ar avea dar nu are antrenor. Ciorceri este 0 barat la capitolul tactica sau scheme de joc. CFR joaca la fel ca anul trecut cu goluri din lovituri libere si lovituri de colt sau alte faze intamplatoare. Ascultati ce spune un CFR-ist care de acum va incerca sa mearga la toate meciurile. Suntem foarte slabi. AM avut pana acum 2 meciuri tari cu Uta si Medias. Restul au fost de umplutura. Sa vedem meciurile cu contracandidatele la promovare, dar eu sunt sceptic. Sper sa ma insel.

TZEFERU
19th October 2003, 03:48
Da stiu ce zici, am fost si eu in primavara la 2 meciuri cu ISCT 1-1 si U tot 1-1. Au fost un fel de fotbal de curtea scolii...poate nici macar...foarte slab. Eu nu mai fusesem la meciuri demult fiind tot timpul plecat prin strainatate cred ca am mai fost prin 1998 poate la un meci si inainte cred prin 1991. Oricum nu mai este asa cum era prin anii 80, acum se joaca un fotbal de "ciurli-burli". Despre viteza de joc....a fost "viteza melcului turbat"

Ma gindeam ca dupa ce au mai adus alti jucatori in vara poate dade-dade se face ceva. In primavara Ciorceri a fost fluierat si i sa cerut demisia. Trebuie un antrenor bun cu idei, Ciorceri nu este potrivit. Nivelul fotbalului in Romania este foarte slab totusi. Eu oricum eram reticient cu intrarea in A, nu are rost sa intrii si sa te faci de rusine.
Anul trecut erau niste discutii sa il aduca pe Ienei...
Acum se joaca un fel de fotbal la intimplare asa "la ce iese"....

Angelina Jolie
20th October 2003, 09:19
Eu am fost printre cei putini care l-au fluierat constant pe Ciorceri de anul trecut si pana in prezent. Nu are valoare de loc. Insa cei mai multi suporteri sunt prostiti de rezultate si nu observa ca echipa nu joaca nimic. Eu cred ca rezultatele se datoreaza numai jucatorilor care acum sunt f buni, mai ales Anca, Turcu,, Bozdog, Toma. Eu zic ca solutii ar fi in locul lui Ciorceri. Sa mearga sa scoata ASA-ul de unde l-a ingropat. Parerea mea.

TZEFERU
20th October 2003, 19:21
Mi se pare corect. Nu te poti ascunde la infinit in spatele rezultatelor facute de jucatori. CFR are totusi zic eu un lot valoros cu care se poate face ceva dar trebuie un antrenor pe masura.
Acum Ciorceri zice ca are citiva jucatori buni iar ceilalti sint de duzina, iar la inceputul campionatului zicea ca totul e OK.

TZEFERU
24th October 2003, 06:44
Minerii din Petrosani se inarmeaza cu rangi, masini de perforat, MIS-uri(masinile lor de incarcat) si vor incerca distrugerea locomotivei din Gruia.
Nu este exclus ca ei sa foloseasca si "explozibil".
Minerii vor intra in "abatajul" CFR ECOMAX si vor incerca sa "coptureasca" "tavanul" Seriei a III-a.

Vom vedea in curind daca bolidul din Gruia va reusi sa produca "colateral damage" in Petrosani.
Tocmai de acea HAI CFR!!!!

FORZTA CFR!!!!

TZEFERU
25th October 2003, 11:13
Etapa 10-a Seria III-a

Min 7: Oasul Negresti - CS Deva 1-0
Min 8: ACU Arad - UTA 0-1
Min 11: "U" Cluj - ISCT 1-0
Min 15: Armatura Zalau - Corvinul 0-1
Tricotaje Ineu - Olimpia 0-1

Scoruri la pauza:

Tricotaje - Olimpia 0-1
Jiul - CFR Cluj 0-0
U Cluj - ISCT 1-0
Armatura Zalau - Corvinul 0-1
Minaur Zlatna - FC Baia-Mare 0-0
Oasul Negresti - CS Deva 1-0
ACU Arad - UTA 0-1 (ACU a ratat un 11 m..."normal")
CSM Resita - Gaz Metan 0-0

Min 49: Armatura Zalau - Corvinul 1-1
Min 52: Minaur Zlatna - FC Baia-Mare 1-0
Min 56: Armatura Zalau - Corvinul 2-1
Min 67: CSM Resita - Gaz Metan 0-1
Min 69: Tricotaje - Olimpia 1-1
Min 73: U Cluj - ISCT 2-0
Min 76: ACU Arad - UTA 0-2
Min 77: Tricotaje - Olimpia 2-1
Min 85: Oasul Negresti - CS Deva 1-1
Min 90: Oasul Negresti - CS Deva 2-1

Rezultate finale:

Tricotaje - Olimpia 2-1 (Tricotaje in 10 oameni in repriza a 2-a)
Jiul - CFR Cluj 0-0
U Cluj - ISCT 2-0
Armatura Zalau - Corvinul 2-1
Minaur Zlatna - FC Baia-Mare 1-0
Oasul Negresti - CS Deva 2-1
ACU Arad - UTA 1-2 (ACU a ratat un 11 m..."normal")
CSM Resita - Gaz Metan 0-1

Mai este de jucat 1 minut si sa intrerupt legatura cu Petrosaniul la scorul de 0-0. Sper ca Jiul sa nu inscrie gol.
Nici Olimpia nu a reusit sa cistige la Ineu chiar cu avantaj de un om si a fost stopata din asa zisul "mars" al lor. Acum simte si Olimpia pe pielea ei cum e sa joci cu ajutoarele UT-ei....ca au cam ris de noi in ultimele etape.

CLASAMENTUL

L Echipa J V E I Golaveraj P Adev.
1. CFR Cluj 10 6 4 0 34 - 4 22 +7
2. Olimpia Satu Mare 10 7 1 2 17 - 6 22 +7
3. FC UTA 10 7 1 2 13 - 9 22 +7
4. Jiul 10 6 2 2 26 - 7 20 +5
5. Gaz Metan 10 6 2 2 16 - 7 20 +8
6. Oasul Negresti 10 6 1 3 17 - 17 19 +4
7. Univ. Cluj 10 5 2 3 15 - 10 17 +2
8. Tricotaje Ineu 10 5 1 4 18 - 16 16 -2
9. Armatura Zalau 10 4 2 4 16 - 17 14 -1
10. CSM Resita 10 4 1 5 15 - 23 13 -2
11. CS Deva 10 3 1 6 17 - 15 10 -5
12. Corvinul 10 3 1 6 14 - 16 10 -5
13. IS Campia Turzii 10 3 1 6 8 - 18 10 -5
14. ACU Arad 10 1 3 6 6 - 15 6 -9
15. FC Baia Mare 10 1 1 8 11 - 32 4 -11
16. Minaur Zlatna 10 1 0 9 4 - 35 3 -12

Jiul este tinuta la respect, Gaz Metan ajunge in "avanposturi", UTA este la egalitate de puncte cu liderul dupa un meci "amical" (se spune ca la 11 m ACU a tras slab, banuiesc ca impotriva CFR-ului nu s-ar fi tras slab) iar Olimpia se vede invinsa dupa ce a avut "pasarica" in mina.
Jiul nu a reusit sa "coptureasca" CFR -ul de pe locul doi. CFR este totusi o nuca mai tare.
Privind peste clasament, se vede cu ochiul liber ca primele 5 echipe emit ceva pretentii.(sigur cu mentiunea ca vorbim de fotbal..slabutz in general) Ne bucuram ca CFR a revenit acolo unde ii este locul. :thinkso: MESERIE GRUIA!!!

HAI CFR!!

RedBaron
31st October 2003, 00:13
se spune ca la 11 m ACU a tras slab, banuiesc ca impotriva CFR-ului nu s-ar fi tras slab

Raman doar speculatii (banuieli)... nu poti acuza.

TZEFERU
31st October 2003, 00:52
De fapt nici nu acuz, nu am de ce. Nu te poti astepta ca ACU sa reprezinte Poli pentru UTA. Daca Poli ar fi sa ajute UTA...poate nu ar fi chiar asa due usor. Ca ACU ajuta UTA e OK. Nu e nici un "big of a deal" cu asta. Ziceam si eu asa ca impotriva rivalilor la promovare s-ar fi tras poate cu mai multa "ura" (sau sa zicem sete). :thinkso:

HAI CFR GRUIA!!!

RedBaron
31st October 2003, 14:10
Cam asa... :thinkso:

Rapidulet
31st October 2003, 22:13
Care sunt culorile clubului sau ale echipamentelor de joc ale celor de la CFR Cluj ?

Rapidulet
31st October 2003, 22:13
Care sunt culorile clubului sau ale echipamentelor de joc ale celor de la CFR Cluj ?

ady_azzuro
31st October 2003, 22:19
Alb-visiniu
:thinkso: :thinkso: :thinkso:

TZEFERU
31st October 2003, 23:56
Am scris ceva cu referire la culorile echipei CFR Cluj in pagina 7.
Culorile sint ALB-VIOLET.
Echipa joaca des in echipament visiniu. Nu stiu oficial sa fi schimbat culorile.

HAI CFR GRUIA!!!!!

TZEFERU
1st November 2003, 11:07
Min 6: Olimpia Satu-Mare - CSM Resita 1-0
Min 15: ISCT - Minaur Zlatna 0-1
Min 20: CFR Cluj - Armatura Zalau 1-0, Oncica :yeah:
Min 19: Gaz Metan Medias - "U" Cluj 0-1
Min 25: ISCT - Minaur Zlatna 1-1
Min 30: ISCT -Minaur Zlatna 2-1
Min 33: FC Baia-Mare - ACU Arad 1-0
Min 34: Gaz Metan Medias - "U" Cluj 1-1
Min 36: Olimpia Satu-Mare - CSM Resita 2-0
Min 39: CS Deva - Jiul Petrosani 1-0

Repriza a 2-a
Min 49: FC Baia-Mare - ACU Arad 1-1
Min 54: UTA - Oasul 1-0
Min 58: Corvinul - Tricotaje 1-0
Min 56: UTA - Oasul 2-0
Min 57: FC Baia-Mare - ACU Arad 2-1
Min 66: Olimpia - CSM Resita 3-0
Min 67: FC Baia-Mare - ACU Arad 3-1
Min 69: UTA - Oasul 3-0
Min 78: CFR Cluj - Armatura 1-1
Min 78: Corvinul - Tricotaje 1-1
Min 77: Gaz Metan Medias - "U" Cluj 2-1
Min 78: UTA - Oasul 4-0
Min 82: UTA - Oasul 4-1
Min 81: Gaz Metan Medias - "U" Cluj 2-2
Min 89: Corvinul - Tricotaje 2-1
ISCT - Minaur Zlatna 2-2
CFR Cluj - Armatura Zalau 2-1 :yeah:


Rezultate finale:

Corvinul - Tricotaje 2-1
Gaz Metan Medias - "U" Cluj 2-2
UTA - Oasul 4-1
ISCT - Minaur Zlatna 2-2
CFR Cluj - Armatura Zalau 2-1
CS Deva - Jiul Petrosani 1-0
Olimpia - CSM Resita 3-0
FC Baia-Mare - ACU Arad 3-1

CLASAMENTUL

L Echipa J V E I Golaveraj P Adev.
1. CFR Cluj 11 7 4 0 36 - 5 25 +7
2. Olimpia Satu Mare 11 8 1 2 20 - 6 25 +7
3. FC UTA 11 8 1 2 17 - 10 25 +7
4. Gaz Metan 11 6 3 2 18 - 9 21 +6
5. Jiul 11 6 2 3 26 - 8 20 +5
6. Oasul Negresti 11 6 1 4 18 - 21 19 +4
7. Univ. Cluj 11 5 3 3 17 - 12 18 +3
8. Tricotaje Ineu 11 5 1 5 19 - 18 16 -2
9. Armatura Zalau 11 4 2 5 17 - 19 14 -1
10.CS Deva 11 4 1 6 18 - 15 13 -5
11. Corvinul 11 4 1 6 16 - 17 13 -5
12. CSM Resita 11 4 1 6 15 - 26 13 -2
13. IS Campia Turzii 11 3 2 6 10 - 20 11 -7
14. FC Baia Mare 11 2 1 8 14 - 33 7 -11
15. ACU Arad 11 1 3 7 7 - 18 6 -9
16. Minaur Zlatna 11 1 1 9 6 - 37 4 -11

Era sa pierdem locul 1 din nou, CFR ne da emotii, se rateaza parca prea mult si scenariul din meciul cu Oasul era sa se repete ...domnu Ciorceri nu stim ce face cu echipa. Semnal de alarma , domnu CIORCERI !! Sau trebe' sa merg eu sa trag fluieru' locomotivei? Conditii aveti, puneti-va pe treaba domnilor !
Iar jucatorii sa se trezeasca din amorteala si sa o lase mai moale cu pusul centralelor. (vor avea timp la iarna). Greu sa mai spart gheata celor 3 egaluri....pfffff. Era si culmea sa mai facem un egal "idiot".
Gaz Metan a luat o corectura la adevar, Jiul ramine in urma, UTA si Olimpia cistiga la pas.
Urmeaza deplasarea de la Ineu....meci dificil, iar apoi acasa cu Corvinul si Olimpia.

Angelina Jolie
2nd November 2003, 22:08
Vai de capul nostru. Am ajuns sa castigam din mila arbitrilor. Un antrenor penal=un fotbal de kko practicat de CFR. Nici o sansa cu dl "prof" ciorceri. Pacat de echipa si de banii investiti. Fara antrenor e degeaba.

TZEFERU
3rd November 2003, 00:30
Pai da, de la antrenor personal eu nu mai astept nimic, doar jucatorii sint cei care pot face treaba doar trebuie disciplinati. Am jucat si eu fotbal si nu trebuia sa i-mi spuna antrenorul sa alerg. Nu cred ca in divizia B romanesca se joaca ultrasofisticat si tacticizat...daca jucatorul pune sufletul si osul se face treaba...si exemple sint: Tricotaje reuseste sa bata Olimpia dupa ce este condusa (nu cred ca antrenorul le-a soptit la ureche cum sa ii bata, de multe ori chestia cu antrenorul este trasa de par..cum ca vezi doamne el a "facut" victoria). Dar e clar ca un antrenor cu autoritate ar scoate mai mult din ei. Nu stiu daca CFR are vre-un lider de echipa care sa traga echipa dupa el, sa fie exemplu de disciplina si ambitie.
Urmeaza 4 meciuri grele si daca CFR nu face nimic sa se trezeasca nu stiu daca vom mai bate pe cineva. Intr-adevar e RUSINE daca 11 m nu a fost corect. (desi nu stiu de ce arbitrii trebuie sa anuleze goluri ca sa de-a pe urma 11 m ca compensatie).
Pesonal nu astept scoruri de 6-0 sau 7-0, dar macar scoruri normale.
E foarte dificil sa cresti jucatori profesionisti in Romania sa aiba mentalitate sanatoasa competitiva. In pauza de iarna trebuie schimbat ceva acolo, e clar, numai ca pina la pauza mai sint inca 6 meciuri (daca se joaca si 2 etape din retur). CFR trebuie sa bata tot acasa si cam 5 puncte din deplasare ca sa emita pretentii, dar sincer nu prea vad cum ar putea realiza asta.

Kidu
6th November 2003, 01:57
Suntem cu ochii pe voi. Incet , incet shi la voi incepe sa scartzaie locomotiva din Gruia. Oricum bafta in continuare shi fie ca cel mai bun sa cashtige. Sper sa fie UTA !!!

TZEFERU
8th November 2003, 10:47
Etapa 12-a.
Azi se joaca tare pe toate fronturile......Succes echipei CFR la Ineu.

Min 13: "U" Cluj - CSM Resita 1-0
Min 15: Oasul Negresti - FC Baia-Mare 0-1
Min 17: Armatura Zalau - CS Deva 1-0
Min 19: ACU - ISCT 1-0
"U" Cluj -CSM Resita 2-0
Min 34: Oasul Negresti - FC Baia-Mare 1-1
Min 39: Tricotaje Ineu - CFR Cluj 0-1, Anca :yeah:
Min 41: Tricotaje Ineu - CFR Cluj 0-2, Stanciu :yeah: MESERIE GRUIA !!!! :yeah:
Min 44: Oasul Negresti - FC Baia-Mare 2-1

Scoruri la pauza:

ACU - ISCT 1-0
Oasul Negresti - FC Baia-Mare 2-1
Jiul - UTA 0-0
Tricotaje Ineu - CFR Cluj 0-2, MESERIE GRUIA !!!
Armatura Zalau - CS Deva 1-0
Corvinul - Olimpia 0-0
"U" Cluj - CSM Resita 2-0
Minaur Zlatna - Gaz Metan Medias 0-0


Min 49: Tricotaje Ineu - CFR Cluj 0-3, :yeah: Anca (11 m) MESERIE GRUIA !!! :yeah:
Min 52: "U" Cluj - CSM Resita 3-0
Min 55: Oasul Negresti - FC Baia-Mare 3-1
Min 59: Jiul - UTA 1-0
Min 57: Oasul Negresti - FC Baia Mare 3-2
Min 58: Oasul Negresti - FC Baia-Mare 3-3
Min 62: "U" Cluj - CSM Resita 4-0
Min 67: ACU - ISCT 2-0
Min 72: Tricotaje Ineu - CFR Cluj 0-4, Oncica :yeah: MESERIE GRUIA!!! :yeah: ........PA SI PUSI!!!! :cya: :kiss:
Min 69: Minaur Zlatna - Gaz Metan Medias 0-1
Min 81: Tricotaje Ineu - CFR Cluj 1-4
Min 84: "U" Cluj - CSM Resita 5-0
Min 88: Tricotaje Ineu - CFR Cluj 2-4

Rezultate Finale:

ACU - ISCT 2-0
Oasul Negresti - FC Baia-Mare 3-3
Jiul - UTA 1-0
Tricotaje Ineu - CFR Cluj 2-4, MESERIE GRUIA !!! :yeah:
Armatura Zalau - CS Deva 1-0
Corvinul - Olimpia 1-0
"U" Cluj - CSM Resita 5-0
Minaur Zlatna - Gaz Metan Medias 0-1


CLASAMENTUL

L Echipa J V E I Golaveraj P Adev.
1. CFR Cluj 12 8 4 0 40 - 7 28 +10
2. Olimpia Satu Mare 12 8 1 3 20 - 7 25 +7
3. FC UTA 12 8 1 3 17 - 11 25 +7
4. Gaz Metan 12 7 3 2 19 - 9 24 +9
5. Jiul 12 7 2 3 27 - 8 23 +5
6. Univ. Cluj 12 6 3 3 22 - 12 21 +3
7. Oasul Negresti 12 6 2 4 21 - 24 20 +2
8. Armatura Zalau 12 5 2 5 18 - 19 17 -1
9. Corvinul 12 5 1 6 17 - 17 16 -5
10. Tricotaje Ineu 12 5 1 6 21 - 22 16 -5
11. CS Deva 12 4 1 7 18 - 16 13 -5
12. CSM Resita 12 4 1 7 15 - 31 13 -2
13. IS Campia Turzii 12 3 2 7 10 - 22 11 -7
14. ACU Arad 12 2 3 7 9 - 18 9 -9
15. FC Baia Mare 12 2 2 8 17 - 36 8 -10
16. Minaur Zlatna 12 1 1 10 6 - 38 4 -14

Iata ca CFR -ul nostru face galop de sanatate la Ineu. Meserie Gruia !! :yeah: pe chestia asta. Locomotiva inca nu a deraiat.....chiar daca nu sintem la un nivel prea competitiv, dar ne-am revenit cit de cit. Echipa si-a permis un "relax" spre final din care au incasat 2 goluri...hmmmm, oricum in GRUIA este :sun: . (am fost foarte aproape de o victorie de "tip" Chelsea)
Avem 3 puncte avans si avem putina liniste inaintea celor 2 meciuri dificile de acasa cu Corvinul si Olimpia.


HAI CFR!!! BRAVO BAIETI !!!

TZEFERU
11th November 2003, 00:22
http://ca.geocities.com/tzeferu/Turcu.html
http://www.evenimentulzilei.ro/transilvania/?news_id=137249
http://www.evenimentulzilei.ro/transilvania/?news_id=137248

Angelina Jolie
14th November 2003, 08:42
Bai Tzeferule, daca poza aia cu Turcu era mai generala ma vedeam si eu din tribuna si ajungeam vedeta. Ha ha ha. Sa vedem ce or face maine CeFeRe-ii cu Corvinu. Am inteles ca la Ineu ar fi jucat bine da eu dupa ziare nu ma mai iau. Da cred ca totusi si-au mai revenit ca in ultima vreme au fost jenanti.

TZEFERU
15th November 2003, 00:42
Vezi Valy..data viitoare bagi si tu capu' la cutie.... :thinkso:

Tot din meciul cu Armatura
http://ca.geocities.com/tzeferu/Anca.html
HAI CFR!!!

TZEFERU
15th November 2003, 11:13
Etapa 13-a

min 10: ISCT -Oasul Negresti 1-0
min 11: UTA - Armatura Zalau 1-0
min 12: CFR Cluj - Corvinul 1-0 :yeah:, Toma
min 22 : FC Baia-Mare - Jiul 0-1
min 29: CFR Cluj - Corvinul 2-0 :yeah:, Vasiie (CFR in 10 din min 22)
min 30: ISCT - Oasul Negresti 2-0
min 30: CS Deva - Tricotaje Ineu 1-0 (11 m)
min 34: UTA - Armatuta Zalau 2-0

Rezultate la Pauza:

CS Deva - Tricotaje Ineu 2-0 (Deva in 10)
ISCT - Oasul Negresti 2-0
UTA - Armatura Zalau 2-0
FC Baia-Mare - Jiul 0-1
CSM Resita - Minaur Zlatna 0-0
Gaz Metan - ACU Arad 0-0
CFR Cluj - Corvinul 2-0 (CFR in 10)

CFR Cluj - Corvinul Hunedoara 2-1 (CFR in 9 oameni, eliminare aiurea)
CFR Cluj - Corvinul 2-2
Gaz Metan Medias - ACU Arad 1-0
ISCT - Oasul Negresti 2-1
CSM Resita - Minaur Zlatna 1-0
CFR Cluj - Corvinul 2-3 (gol din ofsaid)
FC Baia-Mare - Jiul 0-2

TIGANI IMPUTITI DE ARBITRII se pare ca acum vor sa se razbune daca li se fac observatii ca sint HAMESITI si vor bani.

Daca CFR a dat gol si in 10 oameni a trebuit sa mai da-ti unul afara NESIMTITILOR.

Gaz Metan Medias - ACU Arad 2-0
CFR Cluj - Corvinul 2-4

Campionat de 2 bani....

Presedintele Muresan a anuntat vineri seara la redactia Prosport din Cluj ca Arpad Paskanyi se retrage din a mai investi in fotbal. Se poate ca acest rezultat sa puna chiar capac.

Le urez CIOBANILOR de arbitrii sa joace intre ei si sa isi faca campionat si sa arbitreze eventual pe Minerul Tior-Tiur.

votan
15th November 2003, 15:46
Ce magari de arbitrii !! :x
Cum s-au potrivit toate exact acum...
Foarte bine a facut Arpi.Nu cred ca mai are rost sa continue..

:x :x

Ultras
15th November 2003, 18:33
Chiar imi pare rau de franari, dar mafia condusa de Paszkany trebuie sa dispara odata. Din pacate, fara banii lui cFR-ul nu va mai avea nici jucatori si nici sustinatori la stadion (nu se va mai da suta de mii pentru saniuta). Sper sa nu ajungeti prin Onoare, Doamne fereste! :D

TZEFERU
16th November 2003, 01:37
NUi nimic sa TRAIASCA mafia arbitrilor si MITICILOR si mafia de la U.
Si mafia celor de la Bucuresti. De fapt tot rostul vostru in tara este sa munciti pentru mitici pina va iese pe nas. Succes!!!

Pászkány Árpád se lasa de fotbal

Decizia a fost luata in urma declararii sale drept "persona non grata" in fotbalul romanesc de catre Comisia de Disciplina a FRF

In decursul a doar 24 de ore, scandalul din jurul unei declaratii referitoare la arbitrajul romanesc a principalului finantator al divizionarei B CFR Ecomax a luat o intorsatura neasteptata: Pászkány Árpád a declarat ieri ca in proportie de 99% iese din fotbal. Consultindu-se si cu colaboratorii sai apropiati, omul de afaceri va lua o decizie definitiva in cursul saptaminii viitoare, dar sansele ca el sa se razgindeasca sint infime.

Contactat de Monitorul de Cluj, Pászkány a declarat: "In sufletul fiecarui om exista pahare in care picura constant, iar in momentul in care unul se umplu, vine o decizie importanta. Ceea ce se intimpla si acum. Nu mai vad sensul sa ma lupt cu morile de vint. Punind in balanta ceea ce mi-a adus bun si rau aceasta implicare a mea in fotbal, decizia nu poate fi alta decit sa ma las. Daca in afaceri te zbati, stii pentru ce o faci: ca sa supravietuiesti. Iar eu am ajuns la concluzia ca zbuciumul meu pentru fotbal, sport pe care il ador, nu poate avea in conditiile actuale nici o finalitate. Am avut foarte multe satisfactii de cind am preluat echipa din Gruia, dar adevarul este ca mi s-au inmultit si problemele. Cum insa sint responsabil de soarta unor oameni care mi-au fost alaturi, decizia este mai complexa. Daca in pauza competitionala de iarna voi avea posibilitatea sa ma achit de datoriile morale si financiare, voi iesi atunci din fotbal. Doresc s-o fac intr-un mod elegant, astfel ca s-ar putea sa plec abia la finele sezonului." (T.-J. L.)

TZEFERU
17th November 2003, 03:20
Fasolea a inceput sa se umfle in oficialii de la FRF. Dupa mai bine de 10 etape mai marii si-au aruncat o privire pe clasamentul din B3 si au vazut cocotata in varf o micuta echipa. CFR Ecomax. "Ce-i cu astia aici?!" s-au intrebat ei si au purces la puricat ziare. Da de pica de pe undeva ceva compromitator. Si, in lipsa de altceva, au luat o declaratie a lui Arpad Paszkanyi la citit. "daca as pune arbitrii intr-un sac si as da in sacul respectiv, as avea 90% sanse sa dau intr-un arbitru coprupt!", suna declaratia finantatorului feroviarilor clujeni. Repede, repede, trebuie facuta dreptate! tup tup la Comisia de diciplina, audieri, anchete, si o decizie mareata! 35 de miliaoane de lei amenda si declararea lui Paszkanyi persoana non grata in fotbalul romanesc. Fasolea s-a umflat bine in stimabilii diribuitori ai fotbalului nostru muribund. In primul rand Comisia de disciplina est econdusa de fostul ministru d einterne, Doru Viorel Rusu. Cel care a fost nas la cununia fiicei minore a regelui Cioaba, cel care a declarat ca "nici o prevedre europeana nu va pute opri o serie de traditii". In viziunea lui " lu' fostu' dom' Ministru de Interne, mancati-as, daca familia lui Gheorghe are o traditie de ucigasi, ce sa facem asta e! O acceptam! In fond, daca alde Puwak, sau Beuran nu si-au dat demisia de ce ar face-o Doru. Sa fim seriosi. Dar sa revenim la ale noastre. Comisia de disciplina a judecat o persoana fizica, un simplu cetatean roman. Ca mine, ca tine, ca alte 22 de milioane! Care intamplator este finantatorul unei echipe de fotbal! Dar nu face parte din structurile echipie respective! Deci, atentie ce si cum injurati pe stadion sau in troleu! Securitatea, pardon Comisia de Disciplina nu doarme! Apoi, Paszkanyi e acum persona non grata! Sa fie sanatos, ca noi oricum nu stim cu ce sos se mananca "persona" asta! Vorba lui Bula, "Te reneg esti tu!". FRF a uitat sa ne si explice ce o fi insemnand persona non grata asta! O fi o decoratie, o injuratura, o recunoastere a faptului ca un "nebun frumos" a investit aproape un milion de dolari deja intr-o echipa de Divizia B?! Probabil nici Federatia nu stie ce e cu persona non grata, dar, oricum, suna bine si grav pentru oficialii fotbalului romanesc! Cazul lui Paszkanyi nu este insa unic. Fostul presedinte (sau director executiv?!) al FC "U", Tiberiu Petris,a fost suspendat trei etape plus o amenda de cateva milioane bune, pentru ca, I-a strigat unui arbitru sa fie corect! La nivelul primei divizii declaratiile incendiare si cu "bulinuta rosie" sunt ceva la ordinul zilei. Celebrul "Las ca ti fac io pi tini!" al lui Pinalti de la poale Ceahlaului, e deja ceva blandut. Alde Sechelariu sau Becali fac troaca de porci arbitrii, presedintii de cluburi sau conducatorii Fedratiei sau a LPF-ului! Dar ei nu patesc nimic sau , in orice caz, penalizarile sunt mizilicuri. Ei sunt de-ai nostri. De-ai lor adica! si sunt in "schema". Alde, Paszkanyi sau Petris, sunt mici, departe si nu sunt ai lor! Nici nu sunt in "schema"!. Asa ca, pe ei pe mama lor! Bucurestiul s-a saturat probabil de atacul Ardealului asupra primului esalon. Unirea Alba Iulia e pe podium, Poli da semne de revigorare, iar acum doar o noua echipa ce sa incurce socotelile lui Jenel, Ionel, Romel si alti "-el" mai lipsea. Mai ales ca aceasta noua echipa ce vine puternic din urma, are parte de o sustinere financiara deloc de neglijat! "Raul trebuie starpit din radacina!" si acesta e doar inceputul. Cu siguranta ca vom ave aparte sI de continuarea acestui serial!

...din ziarul BunaziuaArdeal

Angelina Jolie
19th November 2003, 12:16
Toate bune si frumoase, dar hai sa zicem si de ciorceri ceva. La 2-0 il scoate pe Oncica care a fugit ca un disperat tot meciul si fost cel mai bun si baga un fundas. Dupa un sfert de ora la scorul de 2-3 desteptul il scoate pe ala pe care l-a bagat si baga un atacant. Dati-i nota si faceti-i media. Eu ii dau 2. Nu stiu de ce Pascany nu se gandeste sa il schimbe pe idiot, pt ca sincer vorbind eu nu cred ca are vreo intentie sa plece(Pascany).