PDA

View Full Version : De ce, Ayrton?



Rechinul Ucigas
16th November 2004, 22:33
BA pe mine de ce m-a banat ayrton ? cica pt ca am scris pe forumul lui dinamo ! nici macar o injuratura nu am zis ! bulangiu !

Rechinul Ucigas
16th November 2004, 22:41
e adevarat ca i-am enervat pe astia de la dinamo dar nu am zis nici o injuratura !!! am folosit imaginea cu degetele , dar voi ati pus-o , deci inseamna ca putem sa o folosim !!!

inter
16th November 2004, 22:43
fi mai explicit ca daca ai folosit doar emoticonul acela ... va fi rau de catei!

inter
16th November 2004, 22:45
chiar as fi interesat sa vad mesajul pt. care a fost banat faristul...

Vadime... ceva detalii ... sau a fost o comanda din "groapa"!

Vadim
16th November 2004, 22:48
A spus Ayrton. A zis jigniri grave si am banat. Nu cred ca a fost numat emoticonul ala cu degetele.

Rechinul Ucigas
16th November 2004, 22:55
Ce jicniri grave am zis mai Vadime ? las-o balta , m-am luat de dinamo si am zis ca sunt CAMPIONII BLATURILOR ceea ce e un lucru adevarat , si normal cand vezi ca te injura doctor satan si multi alti , uita-te ce a scris pe farul satanistu ala si pe urma mai vb , sa imi zici tu cine jicneste !!

dlgicu
16th November 2004, 23:01
Nu stiu care este politica acestui forum in legatura cu flooding-ul, insa ieri intre orele 20 si 21 FARIST 100% a scris peste 15 mesaje de cate o propozitie (in general la sectiunea Suporter, in cate un thread al fiecarei echipe, pe unde a nimerit, fara nici o legatura cu threadul respectiv - de exemplu la FC Arges la "Danut Coman invitat permanent..."), in genul "Forza Farul! [Parerea lui FARIST 100% despre echipa respectiva]"

Nu am citit decat doua-trei dintre ele, dar cred ca toate sunt la fel.

P.S.: am vrut sa anunt ieri acest lucru pe sectiunea "lista neagra" dar am vazut ca acolo au acces numai moderatorii; exista vreo sectiune unde si utilizatorii obisnuiti pot face observatii de acest gen, sau numai cu pm la moderator?

inter
16th November 2004, 23:01
Vadime, ia verifica.. pt. ca daca cateii dau avertismente pt. asta.. e chiar aiurea..
pai pe threadul Craiova- dinamo trebuia sa banez la greu dupa regulile lor...!
eu te rog sa verifici!

inter
16th November 2004, 23:03
Am observat ca nu te-a prins ideea cand ti-am zis sa nu mai injuri la noi pe forum!
Asadar, incepem!
Asta-i doar de incalzire!
Pe m*-*a de su**ci im***it ca**nar la***iu po***ar dav-as m**e de tigani care va place sa-njurati si sa sugeti pe unde nu va e locul!

__________________
mda Dr.satan are cam 7 zile de repaus.... parerea mea

Rechinul Ucigas
16th November 2004, 23:05
si ce daca am scris atatea mesaje ? ce nu am voie sau ce ? iar la forumul lui arges am scris RESPECT PT ARGESENI !!! nu vad ce te deranjeaza pe tine ?

Catalanul
16th November 2004, 23:07
si-asa mr. Satan intra din an in paste pe forum asa ca nu cred ca o sa-l afecteze cu nimic :D
cat despre Farist100% am vazut ca a avut multe ''ciocniri'' cu suporterii dinamovistii... chiar si cu cei clujeni, eu tin minte un post in care ii jignea pe toti ardelenii :rosu:

oricum cred ca 7 zile e prea mult :no: 1-2 zile ar fi destul :ok:

ady_azzuro
16th November 2004, 23:08
Farist nu cred ca treabuia banat, probabil ca ayrton a revenit pe forum cu dorinta de a bana pe cineva....

Rechinul Ucigas
16th November 2004, 23:12
sincer cred ca va deranjeaza faptul ca sunt impotriva lui dinamo , nu-i nimic voi sunte-ti moderatori , deci eu nu pot sa zic nimic in fata voastra pt ca voi face-ti regulile !

Rechinul Ucigas
16th November 2004, 23:14
Thanks Ady_azurro !!! Un Oltean Sincer !!!

Rechinul Ucigas
16th November 2004, 23:15
PENTRU CAT TIMP AM FOST BANAT ? ca am uitat , o saptamana sau doua ?

Vadim
16th November 2004, 23:15
Nu deranjeaza pe nimeni ca esti andi-dinamo. Daca ayrton a cerut banare aiurea, va fi ridicata stai linistit. Deocamdata ai 7 zile.

ps: @dlgicu: Nu sta in politica forumului sa impiedici lumea sa scrie. Daca farist100% a gasit ceva de scris, a scris. Nu se pun interdictii. Daca mesajele sint aiurea, se sterg ulterior de catre moderatori.

inter
16th November 2004, 23:16
las faristule ca vb. eu cu , cateii maine... sa vad motivele ... oricum satan ala are si el 7 zile de vacanta pe litoral :D:D

Vadim
16th November 2004, 23:17
Mai bine la munte, sa se mai racoreasca. ;) Si poate mai pune si el mina pe o carte, mai face niste cornete...

Catalanul
16th November 2004, 23:18
7 zile :o: eu cred ca e prea mult... era de ajuns o zi, maxim 2 :)

Rechinul Ucigas
16th November 2004, 23:23
STI de ce i-am jicnit pe clujeni HAI POLI ? Cand a jucat farul cu cfr cluj ,eu am accesat centrul de urmarire live al etapei , si erau numai clujeni , nici un farist , si au inceput toti sa ma injure de toti sfinti ! dar de ce le-am zis aici pe forum , pt ca clujeni care ma injurase-ra erau chiar TZEFERU VALI2345 si nu mai stiu inca cativa

inter
16th November 2004, 23:24
la cine te referi hai poli?
cu 7 zile ...dr. satan le merita din plin!
cat despre farist ii astept maine pe ieppy si ayrton sa vad ce argumente au!

Catalanul
16th November 2004, 23:27
dr. satan merita si mai mult de 7 zile la ce a scris :no:
eu vb de farist... cred ca un ban de 7 zile e exagerat, asa cum am mai spus 1 zi sau 2 sunt de ajuns :ok:

Vadim
16th November 2004, 23:28
Ii asteptam miine pe ieppy si ayrton si vedem dupa aceea ce facem.

Rechinul Ucigas
16th November 2004, 23:29
pai cel care a scris mai sus , HAI POLI polist catalan !

Rechinul Ucigas
16th November 2004, 23:31
Bafta Baieti Si Ne Mai Auzim !!! Farist Pana La Moarte !!!

Ayrton
17th November 2004, 10:05
1. Ai primit de la mine in ultimele 2 luni vreo 3-4 pm in care te rugam sa te potolesti in a mai posta pe threadul "Suporter Dinamo" aberatii... si nu doar o aberatie ai scris ci vreo 20... daca nu stii sa verifici pm-urile invata!

3. Nu minti, n-ai folosit doar iconul cu degete!!! Ai folosit si alte cuvinte, inclusiv ceva de m**e.

2. Chiar ieri am editat un mesaj in care spuneai de doi useri ai forumului doar atat: cutare si cutare sunt analfabeti. Si nu a fost singura data.
Am fost nevoit sa iau masura aceasta intrucat am primit plangeri din partea altor useri pe pm de genul <<"FARIST 100%" ne jigneste. Nu se poate face ceva?>> In calitatea mea de moderator al sectiunii "Suporter Dinamo" a trebuit sa iau masurile ce se impun. Nu uita ca ai mai avut un ban temporar de 3 zile tot pt chestia asta (asta si pt Hai Poli).

4. Si celalat moderator de pe threadul "Suporter Dinamo" ti-a sters o gramada de posturi jignitoare. Ai primit avertisment din partea lui pe threadul "Lista neagra".

5. Ady si inter: eu mi-am dat cu parerea pe cine sa banati si pe cine nu pt threadul "Suporter Craiova"?

6. Sunt de acord sa i se ridice interdictia lui FARIST cu o singura conditie: sa nu mai posteze NICIODATA pe threadul "Suporter Dinamo".

ady_azzuro
17th November 2004, 13:32
Ayrton, nu cred ca poti sa-i interzici unui utilizator sa posteze pe o anumita sectiune a acestui forum. Ai putea sa-i zici sa nu mai jigneasca echipa dinamo si ceilalti utilizatori, dar sa nu mai posteze deloc e cale lunga...

vasile314tzurka
17th November 2004, 13:40
ayrton solutia e simpla. trebuie banat daca mai vorbeste urit. simplu. de oricite ori e posibil chiar 4ever.

nu sunt de acord cu ridicarea banarii pentru ca oricum va jigni pe alte subforumuri, asa ca adio si n-am cuvinte... :rosu:

Vadim
17th November 2004, 13:50
Daca a jignit, ramin 7 zile mai ales ca are recidiva.

Rechinul Ucigas
17th November 2004, 14:46
SA imi zica si mie ayrton unde am folosit cuvantul m..e ? Nu cred ca am folosit asa ceva !

Catalanul
17th November 2004, 15:42
2. Am fost nevoit sa iau masura aceasta intrucat am primit plangeri din partea altor useri pe pm de genul <<"FARIST 100%" ne jigneste. Nu se poate face ceva?>> In calitatea mea de moderator al sectiunii "Suporter Dinamo" a trebuit sa iau masurile ce se impun. Nu uita ca ai mai avut un ban temporar de 3 zile tot pt chestia asta (asta si pt Hai Poli).

pentru mine ce ca nu te-am inteles??? :no: vrei sa zici ca eu am avut ban 3 zile pe acest forum deoarece am jignit pe cineva :o:

realmadrid.com
17th November 2004, 16:03
Nu cred ca ai inteles ce a spus Ayton:D
Daca a folosit cuvantul m.... eu zic sa ramana banat 7 zile, mai ales ca a mai avut avertismente si dupa cum zice Ayrton, a fost si banat...
Nu potzi sa ii interzici unui user sa nu posteze undeva, dar daca o face cu mesaje stupide, sau injura tre' sa primeasca avertismente si daca tot nu se potoleste ban, exact ca "faristul" de mai sus:D

Rechinul Ucigas
17th November 2004, 20:05
bai baieti ! voi nu intelegeti ca nu am folosit cuvantul m.... ! ayrton e nebun la cap !

Vadim
17th November 2004, 20:14
Uite mai jos unul dintre mesajele pe care ti le-a editat Ieppy. Probabil ai continuat la fel si a trecut Ayrton la editat. Daca ai folosit cuvintul "m..e" nu pot sa vad, dar merg pe mina lui Ayrton.

ady_azzuro
17th November 2004, 20:55
Pai pt cuvantul analfabet isi ia ban 7 zile?

ieppy
17th November 2004, 21:25
nu ady, nu pentru cuvantul ala. Nu mai pune intrebari tembele ca o sa creada oamenii ca asa esti. Eu i-am sters un mesaj fara sa ii dau avertisment. A mai postata odata ceva asemanator si i-am dat avertisment.

Dupa care a mai scris 2 mesaje editate de ayrton in care nu pot decat sa presupun ca a continuat in acelasi stil.

cat despre injuratura aia cred ca ayrton se referea ca a folosit-o in trecut si nu in acest caz. Si eu am impresia ca l-am vazut pe farist folosind acest cuvant insa nu bag mana in foc si nici nu conteaza. Conteaza ca el a fost somat de atatea ori sa se calmeze si cand a vazut ca i-au fost sterse mesajele in loc sa intrebe pe PM sau sa se potoleasca a continuat in acelasi stil.

ady_azzuro
17th November 2004, 21:34
Bey handibelule, tu ma faci pe mine tembel? :D
O fi asa cum zici tu, dar farist zice ca e nevinovat, daca voi spuneti ca e vinovat asta e, a meritat banul...

ieppy
17th November 2004, 21:37
pai atunci de ce te tot bagi?

Ady, vezi ca nu te-am facut tembel, am zis ca daca mai pui multe intrebari din astea o sa se intrebe lumea daca esti. Ai grija cum vorbesti ca e o diferenta intre ce am scris eu si ce scrii tu.

farist poate sa spuna ce vrea, ayrton si cu mine l-am tratat cat se poate de correct iar faptul ca tu(ca moderator) te bagi peste noi fara sa ai habar de cele intamplate ma nelinisteste si imi da de crezut ca vorbesti numai ca sa mia te faci de ceva mesaje si sa nu uite lumea ca mai esti si tu pe forum.

inter
17th November 2004, 22:48
hmm, am totusi o urma de indoiala... prea se jura faristul ca nu a folosit acel cuvant .. iar voi o "leganati" ca parca ar fi scris , parca asa imi amintesc ..... ciudat!
iar daca faristul a scris asa ceva e ok cu banul lui... dar prea e mare nesiguranta voastra!

si nici n-am vazut vreun "reported post" nimic...

Vadim
17th November 2004, 22:58
Nu mai pune intrebari tembele

Bey handibelule, tu ma faci pe mine tembel? :D


Ady, vezi ca nu te-am facut tembel.
Streche?

Ayrton
18th November 2004, 09:18
Vad ca iar sunt nevoit sa o iau pe puncte...

1. Hai Poli, am vrut sa zic ca FARIST 100% a mai avut un ban mai mic (3 zile), asa cum propuneai tu in postul acela.
2. Nu sunt nebun la cap.
3. Daca nu facea nimic nu il banam, asta si pentru inter, care are "o urma de indoiala"... Cand ai scris si tu pe "Suporter Dinamo", si ai scris impotriva dinamovistilor si a lui Dinamo, nu te-a banat nimeni, asa ca nu mai fi avocatul unuia care de cand a venit pe onlinesport a scris numai posturi stupide si fara de nici un interes.
4. Sa ramana banat si sa se invete minte.
5. Iar pe viitor promit sa-i trimit pe pm lui inter si lui ady toate posturile pe care le face FARIST 100% pe suporter Dinamo, si sa-i intreb ce parere au de fiecare post in parte. Daca nu-mi raspund (cu o analiza detaliata a cuvintelor, topicului frazei, intelesului propozitiilor si semnificatia postului respectiv) atunci voi presupune ca se baga aici doar ca se se afle in treaba si sa ma enerveze pe mine, si ii voi ignora de atunci inainte (asta in special pentru inter, pe care il respectam, dar vad ca invers nu era valabil... ).

ieppy
18th November 2004, 09:57
intere, si ce daca sew jura faristul, intre el si mine il crezi pe el? Ce dracu ma pasioneaza farist asta pe mine ca sa ii dau ban? Te pomenesti ca e un user asa important incat merita o atentie speciala. Eu l-am observat numai pe Dinamo, pe intern o fi scris insa eu nu l-am vazut. Pana una alta sunt chiar dezamagit de atitudinea ta. In fine daca inter considera ca faristul care se jura nu a facut nimic si ayrton si cu mine l-am urmarit atunci debanatil pe Farist si puneti alti moderatori la Dinamo, ca e clar ca ayrton si cu mine nu suntem credibili pe cand Farist asta are o reputatie de neclintit.

Maximus
18th November 2004, 10:09
Puneti-ma pe mine moderator la dinamo :drak:

Ayrton
18th November 2004, 13:17
De ce pe tine?

Maximus
18th November 2004, 13:33
Asa ca sa ne distram :drak:

Rechinul Ucigas
18th November 2004, 13:53
PT ayrton si yeppi , deja o dati in sf-uri ! E pentru ultima oara cand va zic , nu am folosit cuvantul m... , si nici alt cuvant vulgar ! Ce am folosit : imaginea cu degete , blatisti , campiona blaturilor , analfabet (satan) , si sunteti echipa de divizia b ! si de ce sa te creada pe tine yeppi ? ce daca esti moderator sau ce esti tu acolo , inseamna ca trebuie sa te creada ? eu v-am spus ce cuvinte " vulgare" am folosit ! sa stii ca nu ma rog de voi sa imi ridicati banarea , ce ma nemultumeste este faptul ca nu recunoaste-ti ca eu nu am injurat ! FARIST PANA LA MOARTE !!!

Ayrton
18th November 2004, 15:32
hai FARIST, ca deja ai fost mult prea mult bagat in seama...

Doctor_Satan
18th November 2004, 17:17
Am observat ca nu te-a prins ideea cand ti-am zis sa nu mai injuri la noi pe forum!
Asadar, incepem!
Asta-i doar de incalzire!
Pe m*-*a de su**ci im***it ca**nar la***iu po***ar dav-as m**e de tigani care va place sa-njurati si sa sugeti pe unde nu va e locul!

__________________
mda Dr.satan are cam 7 zile de repaus.... parerea mea

As vrea sa folosesc in apararea mea mesajele postate de Farist 100% pe forumul pentru suporterii Otelului! As vrea sa mai luati in considerare si faptul ca dupa ce i-am precizat sa nu mai scrie tampenii, el a continuat sfidator!
Vreau doar sa mi se acorde circumstante atenuante si sa luati in considerare si aportul lui Farist in aceasta situatie si sa se ajunga la unele consecinte!
Va multumesc!

Doctor_Satan
18th November 2004, 17:30
dr. satan merita si mai mult de 7 zile la ce a scris :no:
eu vb de farist... cred ca un ban de 7 zile e exagerat, asa cum am mai spus 1 zi sau 2 sunt de ajuns :ok:
Zici ca eu merit mai mult,nu? Ai vazut de la mine sa mai sar calul sau sa scriu pe alte forumuri aberatii cum scrie Farist?
Din putinele mesaje pe care le are postate as putea sa bag mana in foc ca mai mult de jumate au fost scrise pe alte forumuri care nu i se adreseaza si a postat acolo doar pentru a enerva oameni!
Sa fiu sincer, nu am citit regulamentul in privinta stelutelor, dar daca voi nu faceti nimic impotriva celor ca el, am eu metode si fara stelute, ai auzit Faristule?
Parerea mea este ca Farist a adus mai multe prejudicii forumurilor pe care a scris decat mine care am trantit niste injuraturi pe un singur forum!
Nu cred ca m-ati vazut pe mine postand pe alte forumuri, desi as putea, ca nici eu nu-i suport pe dinamovisti, stelisti s.a., dar eu am un pic de bun simt si nu ma port urat decat cu cai care au ceva de inpartit cu mine!
Imi accept sentinta, dar ar trebui sa faceti ceva impotriva lipsei de respect a lui Farist, altfel, nu prea vad ce autoritate aveti voi pe aici la cat de bine se pot simti unii oameni cand vad mesaje cu tot felul te porcarii la adresa echipei lor!

vasile314tzurka
18th November 2004, 17:34
autoritate avem. e de preferat sa incerci a te gindi doar la tine si sa nu mai faci comparatii. nu suntem dumnezei sa nu gresim, mai avem si altele de facut. o sa luam in considerare o reducere.

Doctor_Satan
18th November 2004, 17:47
autoritate avem. e de preferat sa incerci a te gindi doar la tine si sa nu mai faci comparatii. nu suntem dumnezei sa nu gresim, mai avem si altele de facut. o sa luam in considerare o reducere.
Multumesc pentru bunavointa! :ok:

Doctor_Satan
18th November 2004, 17:49
autoritate avem. e de preferat sa incerci a te gindi doar la tine si sa nu mai faci comparatii. nu suntem dumnezei sa nu gresim, mai avem si altele de facut. o sa luam in considerare o reducere.
Si scuze daca v-au ofensat cu ceva pe voi moderatorii ultimele mele mesaje, dar eram suparat pe faptul ca ofensele aduse de Farist nu sunt luate in considerare ci doar faptul daca a injurat sau nu!

vasile314tzurka
18th November 2004, 17:53
are si el ban asa ca nu te nelinisti de pomana.

Doctor_Satan
18th November 2004, 17:56
1. Ai primit de la mine in ultimele 2 luni vreo 3-4 pm in care te rugam sa te potolesti in a mai posta pe threadul "Suporter Dinamo" aberatii... si nu doar o aberatie ai scris ci vreo 20... daca nu stii sa verifici pm-urile invata!

3. Nu minti, n-ai folosit doar iconul cu degete!!! Ai folosit si alte cuvinte, inclusiv ceva de m**e.

2. Chiar ieri am editat un mesaj in care spuneai de doi useri ai forumului doar atat: cutare si cutare sunt analfabeti. Si nu a fost singura data.
Am fost nevoit sa iau masura aceasta intrucat am primit plangeri din partea altor useri pe pm de genul <<"FARIST 100%" ne jigneste. Nu se poate face ceva?>> In calitatea mea de moderator al sectiunii "Suporter Dinamo" a trebuit sa iau masurile ce se impun. Nu uita ca ai mai avut un ban temporar de 3 zile tot pt chestia asta (asta si pt Hai Poli).

4. Si celalat moderator de pe threadul "Suporter Dinamo" ti-a sters o gramada de posturi jignitoare. Ai primit avertisment din partea lui pe threadul "Lista neagra".

5. Ady si inter: eu mi-am dat cu parerea pe cine sa banati si pe cine nu pt threadul "Suporter Craiova"?

6. Sunt de acord sa i se ridice interdictia lui FARIST cu o singura conditie: sa nu mai posteze NICIODATA pe threadul "Suporter Dinamo".
De ce doar pe threadul "Suporter Dinamo"? Mai sunt si altele pe care Farist s-a comportat ca un neanderthal! V-as ruga sa aruncati o privire cu ce a scris si pe "Suporter Otelul Galati" doar ca sa va faceti o idee despre ce vorbesc!
Daca i se interzice sa scrie la Dinamo, eu unul doresc sa i se interzica sa scrie si la Otelul (sunt ei campionii, dar avem si noi drepturile noastre)!

vasile314tzurka
18th November 2004, 17:58
nu se interzice nici-o postare pe subforumuri. in caz de comportament necivilizat se da ban. atit.

ieppy
18th November 2004, 17:58
nu i se poate interzice nimic. Insa daca continua in acelasi stil o sa isi mia ia banuri la greu. Apropo la voi la Otelul cine e moderator?

inter
18th November 2004, 18:26
te oferi tu ieppy? :D:D:D

ieppy
18th November 2004, 18:32
nu, si asa nu am timp pentru astea 2 pe care le am. :)

Doctor_Satan
22nd November 2004, 11:51
nu i se poate interzice nimic. Insa daca continua in acelasi stil o sa isi mia ia banuri la greu. Apropo la voi la Otelul cine e moderator?
La noi este Edgar. De ce?

ieppy
22nd November 2004, 11:54
NU stiam pur si simplu. De curiozitate. :)

Vadim
22nd November 2004, 12:31
Nu-i adevarat, la Otelul nu este moderator. As vrea sa pun unul.