PDA

View Full Version : Yahoo Mail creşte din nou capacitatea de stocare



bog_tom
16th November 2004, 23:08
Compania Yahoo va creşte cu mai mult de dublu capacitatea de stocare oferită utilizatorilor serviciilor sale gratuite de webmail, pentru a lupta cu arme mai bune împotriva rivalilor săi Google şi Microsoft. Utilizatorii serviciului Yahoo Mail vor primi 250 MB spaţiu de stocare începând de azi, faţă de cei 100 MB oferiţi până în prezent. Decizia Yahoo este urmarea anunţului făcut de Microsoft referitor la creşterea la 250 MB a capacităţii de stocare oferite odată cu conturile Hotmail.

Atât Yahoo cât şi Microsoft şi-au crescut dramatic capacitatea de stocare oferită pentru conturile de webmail, după ce Google a lansat serviciul propriu de webmail gratuit, la începutul lunii aprilie. Serviciul Google, numit Gmail, îi oferă fiecărui utilizator nu mai puţin de 1 GB pentru stocarea mesajelor.

Spre deosebire de serviciile Yahoo şi Hotmail, Gmail se află încă în faza de teste şi este disponibil doar pe baza unor invitaţii de la Google sau de la cei care deţin deja conturi.

În afară de creşterea capacităţii de stocare, Yahoo a anunţat că şi-a upgradat tehnologia pentru verificarea identităţii expeditorilor mesajelor (folosită la blocarea spam-ului) şi că a îmbunătăţit instrumentele de căutare a conţinutului din e-mail-uri.

(c) Chip Romania - 15 noiembrie 2004

cyber_goool
17th November 2004, 08:35
Cand de astazi? ca eu n-am primit, tot 100 Mb am, pe toate conturile...

fia
17th November 2004, 11:08
Dureaza un pic pana se propaga schimbarea la toata lumea

bog_tom
17th November 2004, 19:11
Cand de astazi? ca eu n-am primit, tot 100 Mb am, pe toate conturile...
si tu umbli cu clone ? :evil:

cyber_goool
17th November 2004, 20:54
Cum adica? Ai vazut vreo clona de-a mea, pe undeva? :o:
Sau te referi, la faptul ca am mai multe adrese de mail :D. Pai incerc si eu o invaluire ;)

LordRhadoo
18th November 2004, 18:48
eu nu cred pana nu vad

Adrian
18th November 2004, 21:38
Eu am cont pe gmail, dar pana sa pot da invitatii cica tre sa ai ceva activitate pe contul respectiv. Asa ca ...ma fac ca lucrez.

ADelPiero
19th November 2004, 01:01
gmail e naspa :D .... yahoo ii cel mai cel ;)

ady_azzuro
19th November 2004, 01:50
Asa e.
Ce naspa iti sta avataru sub nume cu titlurile alea. :D Nu se asorteaza deloc. :D

bog_tom
19th November 2004, 04:11
nu trebuie neaparat sa ai activ. pe Gmail ca sa iti ofere ei invitatiii... tre doar sa ai rabdare !

Adrian
23rd November 2004, 18:37
... tre doar sa ai rabdare !
Cam cata?
Yahoo vad ca tot la 100MG sunt (cel putin pe contul meu)

muthantu
30th November 2004, 14:54
Ehe, la mine au intrat cei 250Mb. e o schimbare. sper sa nu ma insele memoria, dar mai demult erau 10 MB, sau 6...? parca eu asa imi amintesc de acum mult timp de cand m-am inscris pe Yahoo.