PDA

View Full Version : Etapa 2: Oţelul - FC Argeş



Vulturul
2nd August 2004, 02:58
Etapa 2: Oţelul - FC Argeş
duminică (8 august): Oţelul - FC Argeş (18.00, netelevizat)
Discutii si pronosticuri despre acest meci, aici.

baden
2nd August 2004, 10:40
castiga otelul! ... cu publicul si echipa pe care o au ... galatiul va castiga clar!

STEELMAN
2nd August 2004, 22:01
castiga otelul! ... cu publicul si echipa pe care o au ... galatiul va castiga clar!

jucam cumva in gl si eu nu stiu?
asta nu inseamna ca nu o sa castigam
la bacau sau la constanta v-om vedea!

baden
3rd August 2004, 14:01
jucam cumva in gl si eu nu stiu?
asta nu inseamna ca nu o sa castigam
la bacau sau la constanta v-om vedea!
la bacau galatiul a avut 50 de suporteri care au facut cat restul de 2500 (si-au sustinut echipa aproape tot timpul)
Daca joci la constanta sau la bacau crezi ca echipa nu va fi sustinuta?

Saber Rider
5th August 2004, 02:56
" Noi parcurgem o distanţă mai lungă pīnă ajungem īn oraşul unde se dispută partida de pe teren propriu decīt adversarul "

Sorin Cartu

Vulturul
6th August 2004, 16:51
x2 -argesul are si el sansa lui!!!

STEELMAN
6th August 2004, 18:03
la bacau galatiul a avut 50 de suporteri care au facut cat restul de 2500 (si-au sustinut echipa aproape tot timpul)
Daca joci la constanta sau la bacau crezi ca echipa nu va fi sustinuta?

la bacau galatiul a avut 90 de suporteri i-am numarat personal la intrarea in stadion
echipa v-a fi sustinuta oriunde ar juca .oricum este un mare dezavantaj ca nu jucam in galati
rusine autoritatilor locale!

Vulturul
6th August 2004, 21:44
pacat ca un oras precum galatiul nu reuseste sa aiba un stadion care sa permita echipei otelul sa joace acasa!!!

valys
7th August 2004, 00:32
Bate Otelul 2-0

STEELMAN
8th August 2004, 02:50
otelul-fc arges 1-2
nu stiu de la cine aveti rezultatele fratilor eu abia am ajuns acasa de la meci si pe toate site-urile se da scorul de 1-1!?
RUSINE NICU BOGHIGI sa fugaresti echipa pe toate stadioanele din tara numai la gl nu.
DEMISIA!

dlgicu
8th August 2004, 07:28
In primul rand RUSINICA prosport si/sau onlinesport (tot aia e) pentru care informarea corecta a celor care nu au acces decat la internet este pe ultimul plan. Cred ca si cei de la livescore.net au surse tot din randul vostru, pentru ca toate trei site-urile enumerate mai sus inca indicau la o ora dupa incheierea meciului scorul de 1-1, ducandu-ma deja cu gandul la faptul ca Moldovan inca nu a invatat dupa catastrofele din campionatul trecut aritmetica simpla ca doua egaluri sunt mai putin decat o victorie si a tras de egal cu un om in plus pe teren.
O bila alba gazetei care este ceva mai prompta si corecta in informatii, chiar daca dupa aceea comentariile si barfele in care le imbraca devin dezgustatoare.
Una peste alta, felicitari baietilor pentru victorie si sa speram ca Moldovan va juca anul asta toate meciurile la victorie si nu la "si egalul este bun". Special pentru el: la sfarsitul campionatului un 17 0 13 e mai bun decat un 10 20 0 :)

Vulturul
8th August 2004, 13:17
dupa rezultatul de aseara sper sa obtinem cel puntin un punct la constanta!

ultravioletcanada
8th August 2004, 21:02
sper si eu, dar cred ca va fi destul de dificil, din cite am inteles, farul i-a cam calarit pe olteni, cel putin pe final de meci! :rolleyes:

STEELMAN
8th August 2004, 21:54
Una peste alta, felicitari baietilor pentru victorie si sa speram ca Moldovan va juca anul asta toate meciurile la victorie si nu la "si egalul este bun". Special pentru el: la sfarsitul campionatului un 17 0 13 e mai bun decat un 10 20 0 :)

nu stiu ce merit are moldovan asta ! ce tactica frate?primul gol din penalty inventat si eliminare!injust!apoi in 10 otelul a avut puterea sa marcheze si alte cateva ocazii apio in 9..... nu il mai ridica in slavi ca antrenorul vostru nu a avut nici un merit . din contra
oricum felicitari arges
RUSINE PRIMARULUI, CL, BOGHICI!

dlgicu
8th August 2004, 22:12
Steelman, cred ca m-ai inteles gresit, daca te uiti mai atent felicitarile sunt adresate baietilor; despre Moldovan am scris doar ca imi pare bine ca si-a schimbat mentalitatea si nu mai trage de egal ca anul trecut, cand am pierdut multe puncte doar din cauza ca primul obiectiv era apararea lui 0-0, 1-0, 1-1 s.a.m.d. chiar si in superioritate numerica. Despre tactica lui, nu am vazut meciul, nu ma pronunt, dar cred ca ai dreptate si nu s-o fi schimbat el din antrenorul plat care a fost in ultimii ani in ceva spectaculos peste noapte :)
Importante raman cele 3 puncte ajunse la Pitesti, asa ca cel putin pana miercuri nu am decat motive de bucurie.

P.S.: Misto protestul cu scaunele :ok: Poate daca promiteti ca veniti cate 7000 la fiecare meci acasa si fiecare cu scaunul lui, va omologheaza stadionul Dunarea :) Din pacate ramane un fel de haz de necaz... sper sa nu le vina si alor nostri idei din astea daca vor dori sa renoveze stadionul.

ultraviolet
13th September 2004, 20:53
2-2 cu steaua...multumim dica...am auzit ca argesu a jucat bine...hai la mai mare!!!