PDA

View Full Version : Catre administratorul acestui forum



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Gerson
16th November 2004, 19:51
vreau sa stiu pozitia oficiala a lui tudose probabil sau oricere dintre cei care au putut sa furnizeze niste date eronare lui Edmond

in arena edmond a publicat niste informatii complet false

acele ip-uri sint o minciuna frunstata

eu am 67.68.238.254

nu are cum sa fie Blue si altii cu ip-ul meu in nici un caz, cine a pus acele ip-uri a fost rau intentionat si minte, chiar daca este tudose, chiar daca este edmond.
am intervenit in discutie impotriva regulilor pentru ca asta chiar este o minciuna imensa

edmond, este un mincinos de cea mai joasa speta
crezi ca orice ti se permite chiar si aceste minciuni infernale

cum poate el sa puna asemenea lista cand aceasta lista este o imensa minciuna?

Gerson
16th November 2004, 19:56
Astept un raspuns de la Tudose in primul rand dar si de la cei in masura sa o faca

Vadim
16th November 2004, 20:02
Confirm afirmatiile lui EDMOND_. Gerson are IP-uri comune cu Pacala, Blue, Vialli, Sorin si Nemutiror. Ce propuneti?

Gerson
16th November 2004, 20:05
banarea definitiva a celui care minte

daca toate acele persoane au acelasi ip si sint acceiasi persoana trebuie toate banate cu mine in frunte

daca insa edmond a mintit si acele ip-uri sint o masluire, edmond sa fie banat permanet

iataVadim, ai ocazia sa alegi cu cine vrei sa ramai aici si sa cercetezi ce fel de oameni ai pe acest forum

Vadim
16th November 2004, 20:07
Aceste IP-uri sint reale, iar cele spuse de EDMOND_ sint adevarate. Vom analiza ce este de facut. Unde este teoria ca intreaga Canada iese pe acelasi IP? Nu mai e in picioare? Sa caut mesajele in care ni s-a explicat acest lucru?

Gerson
16th November 2004, 20:21
nu sint reale, sint o imensa minciuna
dar daca tu, vadim si tudose si cei care i-ati permis lui edomnd sa spuna asemenea minciuna , ii dai dreptate, eu accept banarea definitiva, inseamna ca nu am ce cauta printre voi.
Daca tu vii si imi spui mie ca sint aceeasi persoana cu ..Blue sa zicem, atunci eu inteleg ca accepti aceste acuze numai ca sa scapi de unii de aici.Plec singur daca la asta s-a ajuns, inseamna ca se pot inventa mesaje,
ip-uri ,orice

ce a facut edond azi este culmea ,mizeriei umane, este inacceptabil

Vadim
16th November 2004, 20:54
Aveti aceleasi IP-uri. Insa asta se stie. Continuati asa. Se va rezolva cazul, iti promit eu. Pina atunci, silenzio stampa.

Gerson
16th November 2004, 21:10
nu vadim, stai asa
daca tu crezi ca toate acele persoane au acelasi ip si sint acceasi persoana si nu verifici acea lista sa vezi daca nu este o imensa inscenare inseamna ca ai scapat de noi, poti sa ne banezi definitiv pe toti

insa daca in urma verificarilor, vei descoperi ca edmond a pus la cale aceasta imensa minciuna, mi se pare normal ca Edond sa fie banat definitiv.

Eu am curajul sa accept verifcarea atenta a ip-rilor cu consecintele de rigoare

ady_azzuro
16th November 2004, 21:12
Vadime, nu conteaza ca au acelasi IP, uita-te la stilul de mesaje care il posteaza amandoi. Nu seamana izbitor cum este in cazul brimi-edmond. Nu poti sa spui ca Pacala=Blue=Gerson...ce naiba...

Gerson
16th November 2004, 21:15
ady, nu avem acelasi ip, stai linistit
ce lista e aia .... inseamna ca edmond este clona mea, tu esti clona lui vadim, iar vasile314tzurca este clona lui Pacala inseamna ca orice poate fi acuza ca e clona
toata lumea are clone chiar si cele mai improbabile

Catalanul
16th November 2004, 21:23
vadim, eu zic ca ar fi bine sa faci un screen-shot la adresele de IP si sa-l atasezi aici :D poate asa ii lamuresti pe amandoi :ok:

ady_azzuro
16th November 2004, 21:27
Bey hai poli, ia baga-i tu pe fiecare imparte in arena si dovedeste ca au clone daca te dai mare si tare.

Catalanul
16th November 2004, 21:35
nu ma duc eu in arena ca sa adun cat mai multe mesaje :p mi-am dat si eu cu parerea... chiar nu ma intereseaza daca unu` are clone si celalalt nu

Gerson
16th November 2004, 21:39
este buna ideea lui Hai Poli
eu stiu foarte bine ce ip am si ca nu am cum sa am acelasi ip cu a unora din lista aia
deja acum s-a pus semnul egal in fata tuturor celor care scriu din Montreal,
deci toata lumea are clone pe toata lumea

Maximus
16th November 2004, 21:44
Pai si clona mea care-i? Ah, am uitat, valimarine. bag mina in foc ca asta-i clona mea :)

EDMOND_
16th November 2004, 22:08
Nu mi-a dat nimeni nici un fel de date! Daca ati avea putina minte ati vedea ca am cules aceste date doar de pe forumul Universitatii Craiova. Initial am plecat de la o afirmatie a lui Pacala cum ca ei sunt de mult aici, dinainte de a veni eu. Am vazut ca existau IP-uri diferite doar atunci cand era o diferenta de cateva ore intre cei din Canada care intrau. In momentul in care erau si postau in acelasi timp pe forum aveau in principiu acelasi IP. Nu am avut timp , asa ca nu am putut urmari decat o perioada scurta din luna iulie 2003. Am avut surpriza sa constat ca au mai existat si alti utilizatori care intrau in acelasi timp si care aveau acelasi IP , Craiovanu si George , insa acestia nu au postat in aceasta perioada decat o data sau de doua ori. Am sa verific in aceasta seara intreaga si urmatoarea luna, august. Nu am facilitati de moderare decat pe forumul Universitatii Craiova si doar de acolo am cules datele.
Thread-ul se numeste chiar Universitatea Craiova si a fost deschis de Nick. Daca este nevoie voi specifica si mesajele respective.Nu as fi facut publice aceste date daca Pacala nu se dadea balena in ligheanul cu apa. Eu am sa lamuresc acuzatiile aduse si am sa raspund pentru eventualele greseli. In ceea ce-i priveste pe canadieni, personal as dori sa aiba un moment de sinceritate si sa spuna clar uite astia suntem cei adevarati, unul sau doi care sunt. Restul de utilizatori, care nu sunt reali sa fie stersi.
Si sa mergem in continuare fara ranchiuna si jigniri aiurea. Este loc pentru toti pe forum,insa in conditii civilizate si fara minciuna. Voi verifica in aceasta seara si luna august si va voi spune concluziile. Nu am nimic cu nimeni, dar este timpul sa ne vedem toti de treaba si unii sa inceteze sa caute scandalul cu orice pret.

Vadim
16th November 2004, 22:09
Am mai facut o data chestia asta cu screenhotul... O mai fac o data, in fine... Atunci parca ei au zis ca e trucaj.

inter
16th November 2004, 22:13
si Pacala de ce nu e inserat in screenuri? :p

Vadim
16th November 2004, 22:16
Uite si Pacala. Foloseste la ceva? Eu m-am saturat de mai demult de subiectul asta si nu am de gind sa polemizez pe marginea lui. Ei sa fie sanatosi.

Gerson
16th November 2004, 22:17
Edmond, lasa asta, tu ai aratat o lista de ip-uri in care spui ca toti cei care scriu din Montreal sint clone si au acelasi ip.
De unde ai scos tu acele ip-uri identice pentru ca eu stiu foarte bine ca nu e adevarat ce spui.

In al doilea rand, iti mai aduci aminte de ce te-ai certat cu mine?
pusem formatiile Universitatii Craiova de-a lungul timpului si tu prima data ai sters mesajul, apoi la insistentele altora l-ai repus dar mutat in alt thread ... pe celelalte forumuri : Craiova-Maxima si pe Stiinta au ramas.
Era munca a multor oameni din tara si de aici si tu ti-ai batut joc. Ai un mod de a trata pe ceialti din care afara de urat.
Ce ai facut tu azi sau ce ai facut ieri toata noapte nu face un om

Azi ai masluit in mod grav niste chestii desi ti s-a pus o intreaga lista de ip-uri in care injurai si vorbeai ingrozitor si alea erau ip-uri reale.


Eu cu Tudose vroiam sa vorbesc, vroiam sa aud parerea lui, daca el a furnizat acea lista si cine a masluit-o , eu nu am ce sa-ti cer tie ca de tine m-am lamurit.
Intre timp s-au lamurit si Blue, Pacala,Ady-Azzuro, Gonzo, Frozen,
Ion-1,Juvete,whiteblue4ever, Albastreata si mai sint destui.

Gerson
16th November 2004, 22:19
Vadim, nu stiu ce este acel scrren shot dar nu vad cum sa aiba Blue si Pacala acelasi ip asta cu siguranta.
Inteleg ca esti de partea lui edmond iar lista aia o consideri reala nu masluita.

P.S. :in afara faptului ca locuim in Montreal si sustinem Craiova cu Blue de exemplu am foarte putine tangente nu l-am vazut de luni de zile cum pot eu avea acelasi ip cu el ramane un mister pentru mine.
Nici nu l-am mai vazut pe forum macar. De unde apare el cu ip-ul asta?
asta e masluirea cuiva de aici

sau faza cu Blue si Pacala e chiar tare de tot

Tudose
16th November 2004, 22:27
Gerson, pentru ca ai intrebat de mine: eu i-am furnizat lui EDMOND_ doar lista cu IP-urile celor din Craiova cu care el era suspectat ca ar fi clona: rulez, Mario375 si florynn. Screen-shot-urile puse de Vadim sunt cele culese de el din paginile de administare a forumului.

Gerson
16th November 2004, 22:32
vadim, daca tu esti cu adevarat convins ca toate alea sint clone te rog chiar sa banezi definitiv toate aceste ip-uri, inseamna ca noi sintem toti nebuni iar edmond e cel sanatos.

dar daca sint niste falsuri, atunci baneaza-l definitiv pe Edmond ca e nebun de legat.

Gerson
16th November 2004, 22:35
tudose, te rog frumos, rezolva problema asta cu ip-urile.
Eu respect parerea ta, daca Edmond are dreptate atunci eu cer sa fie banati toti cei care scriu din Canada, inseamna ca toti sint o singura persoana , adica eu si nu sint pe treaba mea nici nu-mi dau seama ca am atatea clone

daca insa nu e asa, nu stiu, luati masuri cu edmond pentru ca ceva nu e in regula cu tipul

EDMOND_
16th November 2004, 22:37
Mah Gerson , eu nu ma pricep cine stie ce la calculatoare , singurul lucru pe care l-am facut a fost sa dau click pe televizorasul ala mic , care arata IP-ul celui care posteaza
mesajele. Asta am gasit. Daca intrati la cateva ore unul dupa altul aveati Ip-uri diferite. Cand erati pe forum cam in acelasi timp aveati in majoritatea cazurilor acelasi IP. Nu vad ce te miri atat pentru ca s-a mai discutat problema asta a voastra.
Nici macar nu am spus ca sunteti clone. Am aratat ce am gasit si am lasat pe altii sa traga concluziile. Iar Sorin, Pacala, Blue, Gerson, Nestcape, Vialli, Nemuritor,Craioveanu,George sunt oarecum legati intre ei prin aceste IP-uri identice.
Observa te rog ca nu am spus nimic de Ryder,Oltean4ever,Ninel Taicu pe care le consider clar clone, dar nu existau in 2003. Nu am amintit nimic de Albastreata care are tot timpul alt IP. Nici de Hoffa care nu a aparut in nici o ecuatie in perioada mentionata.

Vadim
16th November 2004, 22:40
Eu cred ca pur si simplu e de vina astenia de toamna in Romania si respectiv de iarna in Canada.

Tudose
16th November 2004, 22:43
Am facut si eu verificari din panoul administratorului cu IP-urile in cauza si am obtinut aceleasi rezultate. Nu inseamna in mod obligatoriu ca sunteti clone, insa IP-urile sunt aceleasi.

Gerson
16th November 2004, 22:49
eu nu cunosc toate clonele si istoria lor poate unele dintre ele care :D
dar daca se dovedeste toate acele persoane au acelasi ip cu mine chiar va rog sa banati tot ce vine din Canada

dar daca nu este asa, rog sa se baneze toata lista aia de ip-uri care vine de la tine

E ceva ciudat aici care nu se potriveste si miroase rau de tot a masluire si de chestia asta raspund cu capul

EDMOND_
16th November 2004, 22:49
Gerson , poate nu ai inteles! Este vorba de iulie 2003 , nu 2004!

Gerson
16th November 2004, 22:52
daca sint ip-uri identice cum sa nu fie clone?
eu nu vad o explicatie plauzibila aici . Cum pot mai multe persoiane sa aiba acelasi ip
nu sint maestru in calculatoare dar mai stiu si eu cate ceva dar pe cuvant ca nu gasesc nici o explicatie
Chiar sint curios sa aflu cum pot avea eu ip-urile alea toate

Gerson
16th November 2004, 22:53
Gerson , poate nu ai inteles! Este vorba de iulie 2003 , nu 2004!si ce daca era 2003?
indiferent

Gerson
16th November 2004, 22:55
sau tu cu rulez sau brimi .... eu sint convins ca esti aceeasi persoana daca ai ip identic ...macar de brimi bag mana in foc
nu exista nici o explicatie, ori ceva nu merge acolo
eu nu am cum sa am acele ip-uri cu siguranta cu unii din lista aia este imposibil.

EDMOND_
16th November 2004, 23:01
Nu vorbim de mine, rulez dau Brimi acum. Se discuta asta in alta parte. Credeam ca aici discuti alta problema, am senzatia ca incerci sa abati atentia de la subiect.
Ziceam de 2003, m-am gandit ca poate atunci , in iulie, ati avut o luna prelungita de chefuri si v-ati adunat toti.

Gerson
16th November 2004, 23:06
nu edmond, cer explicatii pentru ca am fost acuzat nefondat si pentru ca stiu ca nu ai dreptate si mai stiu si de ce te-ai certat cu mine

Vadim
16th November 2004, 23:20
Situatia de peste Ocean se stie. Nu mai trebuie luata in discutie, nu se rezolva nimic. Daca erati baieti de inteles, trimiteati o poza cu voi cei 6-7 fericiti acolo. Cum nu ati fost, suspiciunea planeaza si traim cu ea. Pina cind o data o vom rezolva, iti promit eu solemn.

Gerson
16th November 2004, 23:23
rezolv-o cat mai repede
ca s-au depasit toate limitele
edmond ti-a trebuit, asta ai

Gerson
16th November 2004, 23:41
iar tu edmond dupa josnicia de azi nu pot sa-ti spun decat ca nu cunosc un om cu un caracter mai josnic ca al tau, faci gesturi de o mojicie fara limite sa ne amintim de gestul tau la adresa mesajului meu cu formatiile Universitati Craiova de-a lungul anilor si de mizeria cu clonele pe care ai aruncat-o azi.

despre caracterul tau vorbesc mult certurile tale pe acest forum si pe forumul Craiovei-Maxima cu o multime de persoane pe care i-ai jignit si fata de care ai facut niste gesturi incalificabile.
Despre lunga ta istorie de certuri cu suporterii Craiovei am sa amintesc certurile tale cu :Ady_azzuro,Albastreata, Blue, bluescorpion, DjKlaus,Gerson,Gonzo,Hoffa,
Ion-1, Juvete,Lion, Pacala,PIMP, Sorin,Vialli, whiteblue4ever

iti doresc sa stai toata ziua si toate noptile sa le petreci si pana acum cautand mesaje si nod in papura, mintind din greu si certandu-te cu toti ca si pana acum cu suporterii Universitatii .Asta sa fie blestemul josniciei tale

Pacala
16th November 2004, 23:53
Ce pot sa spun mai mult ca n-am cuvinte.
felicitari vadim, in afara unui chef recunoscut nu cred ca ai vazut tu aceleasi ip la toate acele persoane dar poate stie edmondul mai bine :D sau poate brimi si reluez sa recunoasca :D
pana atunci ma uit ca sint pe forum cu Gerson si probabil avem si acelasi ip nu?
ce tot ne omoram noi cu accentele si zonele care apartineau Imperiului Roman
...lasa ca mai bine stie edmond, probabil toti cei 16 sint clone :D
vadime, vrei poza cu mine?
daca imi trimiti una cu tine si calculatorul de la care ai descoperit tu ca am acelasi ip cu toti din Canada :D

EDMOND_
17th November 2004, 00:08
Gerson, ai inceput sa prinzi posturi straine.Ai luat-o pe aratura si nu mai ai nici o logica. Nu stii cum sa justifici situatia si cum procedeaza de obicei grupul din care faci parte, cand nu mai ai argumente incepi sa jignesti.
Mint eu, probabil minte si Vadim, la fel si Tudose. Sa te intreb? Ai incredere in cineva de pe forum care sa verifice daca spun adevarul? In cine, zii un nume!
Uite, am mai scos inca o pagina sa o analizezi, retine insa ca eu nu fac nici o afirmatie deocamdata, doar arat ce am gasit .

23 iulie 2003 Pacala The IP Address is: 67.68.208.240. The host name is: Toronto-HSE-ppp3776929.sympatico.ca.
23 iulie 2003 Sorin The IP Address is: 67.68.208.240. The host name is: Toronto-HSE-ppp3776929.sympatico.ca.
23 iulie 2003 Gerson The IP Address is: 67.68.208.240. The host name is: Toronto-HSE-ppp3776929.sympatico.ca.
23 iulie 2003 Blue The IP Address is: 67.68.208.240. The host name is: Toronto-HSE-ppp3776929.sympatico.ca.
24 iulie 2003 vialli The IP Address is: 67.68.208.240. The host name is: Toronto-HSE-ppp3776929.sympatico.ca.




25 iulie Pacala The IP Address is: 67.68.230.226. The host name is: Toronto-HSE-ppp3782503.sympatico.ca.
25 iulie Blue The IP Address is: 67.68.230.226. The host name is: Toronto-HSE-ppp3782503.sympatico.ca.

26 iulie Blue The IP Address is: 67.68.231.55. The host name is: Toronto-HSE-ppp3782586.sympatico.ca.
26 iulie Sorin The IP Address is: 67.68.231.55. The host name is: Toronto-HSE-ppp3782586.sympatico.ca.
26 iulie Nestcape The IP Address is: 67.68.231.55. The host name is: Toronto-HSE-ppp3782586.sympatico.ca.


Tu poti sa zici ce vrei, nu iau in seama aiurelile tele. Si nici nu o sa fac o lista cu toti cei pe care i-ati jignit sau cu care v-ati certat in existenta voastra pe acest forum.
Ghinionul si disperarea voastra este de fapt alta. Faptul ca noi am inceput sa ne cunoastem , stim multe unii despre ceilalti, ne-am vazut , am baut o bere impreuna .
vreau sa spun ca nu mai plecam urechea asa usor la o barfa venita despre unul dintre noi.
Imi este indiferent ce spui, chiar imi pare rau de situatia in care te afli, dar nu eu te-am adus aici.

Pacala
17th November 2004, 00:22
mai edmond, eu n-am avut niciodata acel ip care il spui tu acolo .... nu face pe prostul ca te prinde de minune ...... :D
ip-urile mele incep cu 67 si urmate de grupuri de cate 2 cifre in care primele sint 7 sau 8, sint cate doua cifre fiindca nu e high speed
alea cu 200 si ceva sint High Speed .... n-ai tu treaba cu alea

nu stiu ce pui tu acolo in dreptul meu si de la ce intalnire a fost dar eu nu am ip-ul tau
sa stii si nici ip-rile alea. :D
tu vezi ce faci cu birmanezul brimi cu rulez care e suparat pe toata lumea la fel cum esti si tu suparat pe toata lumea.... :D

ce-ai facut azi noapte intre 1-2 noapte si 5.30 dimineata? :D
tu nu vezi ma ca esti plecat rau cu sorcova? :D

ce mandru pui tu ip-rile alea :D ce pui tu acolo este vax.... pui probabil dintr-o zi in care am vazut mai multi un meci sau cine stie ce ca nu mai stiu ce a fost atunci
dar avem fiecare ip-rile noastre de regula, n-avem nevoie sa ne spui tu.
De fapt tot ce spui tu este doar un lung sir de minciunele si mizerii la adresa tuturor.
Pe mine ma doare in cot dar uite ca pe Gerson sau Ady_azzuro ii deranjeaza.

Pentru mine esti un om dus cu sorcova pe care imi place sa-l mai supar din cand in cand si atat .... n-ai dovedit niciodata ca te duce capul la ceva...indiferent la ce...

ce te tot invarti pe aici ca tu te-ai certat cu toata lumea.... si suporteri craioveni..in special. Tu nu vezi ca te certi in arena numai cu suporteri olteni?


sa-ti traiasca ninel taicu dar vezi ca ramai fara el sa vezi atunci ce-am sa te mai bazai pe toate forumurile :D

Hoffa
17th November 2004, 00:25
edmond tu esti bolnav
cei care i-ai insiruit tu nu sint clone in schimb eu iti spun ca tu ai mai multe clone decat si-au facut ei.Aud ca ai stat noptile sa cauti o intalnire a lor de acum un an si ceva .Un control medical nu ti-ar strica.

Vadim
17th November 2004, 00:28
ip-urile mele incep cu 67 si urmate de grupuri de cate 2 cifre in care primele sint 7 sau 8, sint cate doua cifre fiindca nu e high speed
alea cu 200 si ceva sint High Speed ....
Asta era povestea: cu high-speed. O uitasem. Pacala e pe high-speed, ca e premiant. Restul pe low speed, dau la rame peste ocean. iar ati aparut ca hienele in asteptarea macelului. Faceti incalzirea pentru miine in sistemul vostru clasic de hartuire pe mai multe fronturi? :evil: :drak: :D Nu va fi asa, asta o as fie miine inchis cind se va deschide dezbatarea la lupta ady vs edmond_.

Gerson
17th November 2004, 00:33
vadim, e o mare minciuna asta cu ip-ul nu stiu de ce insisnti?
gandeste-te ca este imposibil ca Pacala sa aiba acelasi ip, in momnetul asta sintem amandoi pe forum si avem ip-uri diferite dar si structura numerelor este diferita in fncte de felurile internetului. Eu nu stiu sa se poate ca cineva sa aiba un ip si doar nu stiu cand toate acele ip-uri sa coincida
ma mira si pozitia ta in favoarea lui edmond cand edmond este oaia neagra a suporterilor Craiovei, singurul care este in conflict cu ceilalti, vei vedea ca situatia sta la fel si pe Craiova Maxima si cu alti participanti dar edmond ramane acelasi

EDMOND_
17th November 2004, 00:41
Pai , Pacala , nu am pus o singura zi.. dupa cum ai vazut in Arena si pe acest thread am pus perioada cuprinsa intre 12 iulie 2003 si 26 iulie 2003 .
Ce ai zice daca l-am pune pe Azzuro sa verifice , ca se pricepe la IP-uri _ sa lamurim naiba problema.
In rest... ti-am mai spus.Cand esti lipsit de argumente incepi sa jignesti .Doar atat poti!?

Pacala
17th November 2004, 00:49
edmond, eu unul n-am high speed, am intermediar, e internetul pe care il dau astia in camin la faculta
doar daca ma duc in laborator sau in salile de calc am asa ceva dar acolo ai sa vezi McGill in ip , deobicei evit pentru ca nu prea ai voie sa pierzi vremea cu situri din astea,
mai inchid ei ochii dar asa nu e frumos

daca tu te uiti la fazele astea cu ip-uri si viteze ca la felul 14 asta e din cauza ca ai inceput sa semeni cu dinel staicu adica te inconjori de tipi ca edmond care caut nu stiu ce zi in care am fost toti la chef sau cine stie ce s-a intamplat cu serverul vostru sau baza de date. asa face si dinel staicu, se inconjoara cu frate-su luptatorul ninja , cu mitirta sobolanul hotoman caruia ii trimite nevasta-sa bani din USA cu mititelu si spera sa faca treaba la echipa.
de acolo au inceput si dincutiile cu edmond, toti pe care ii vezi tu, si n-ai vazut nimic, sa intri si pe Craiova Maxima, ne-am certat cu el pe dinel staicu si pe maniera lui de a ne face sa nu vorbim decat ce vrea el.
Pe bune, fereste-te sa te uiti in gura unora ca edmond ca de astia nimic nu se lipseste, numai dusmani isi fac si toti il dispretuiesc

Vadim, unul ca el care a stat toata noapta ca sa caute prin mesaje injuraturi vechi de-ale lui Ady , omule , a stat toata noaptea ca l-am vazut logat

care sta toata ziua sa caute din 2003 alinierea planetelor :D
Iti spun cu mana pe inima ca edmond nu este om sanatos la cap si n-are nici o urma de caracter. Unde ai mai vazut tu om la varsta lui sa piearda noptile cautand astefel de mesaje de ani de zile ca sa dovedeasca ce?
ce e josnic si nu stie nimic?
:D pai mai trebuia sa demonstrze asta? :D

Pacala
17th November 2004, 00:56
Pai , Pacala , nu am pus o singura zi.. dupa cum ai vazut in Arena si pe acest thread am pus perioada cuprinsa intre 12 iulie 2003 si 26 iulie 2003 .
Ce ai zice daca l-am pune pe Azzuro sa verifice , ca se pricepe la IP-uri _ sa lamurim naiba problema.
In rest... ti-am mai spus.Cand esti lipsit de argumente incepi sa jignesti .Doar atat poti!?


mai iedmoande, ce ai pus tu acolo e o prostioara dragule :D
poate o fi ceva in baza de date , nu stiu exact ce s-a intamplat , am vazut ca ieri ati avut probleme serioase cu baza de date .... dar stai tu cuminte ca
esti departe de orice urma de adevar ..... nu te agita degeaba

de curiozitate? de ce n-ai cauat mai recent, de exemplu acum ce ip am?

:D se potriveste cu al lui Gerson .... pe Blue lasa-l ca ala nu mai cunoaste lumea de la un timp si oricum ala nu cred sa-si aduca aminte de tine daca nu-si aduce aminte nici de prieteni

Un lucru iti spun sigur, eu n-as fi fost in stare sa pierd toate noptile ca sa caut mesaje.
Tu probabil ca crezi ca ai descoperit America, te inseli dragule, n-ai descoperit nimic. Ai lasat doar pe ceiallti sa vad cat esti de lipsit de caracter si cat de putine cunostinte ai

cum se face ca ai acelasi ip cu rulez care injura la greu pe aici?
sa fie si in cazul asta baza de date alterata?
nu ma lua tu pe mine cu ip-ri ca iti prinzi urechile :D

Vadim
17th November 2004, 00:58
Vadim, unul ca el care a stat toata noapta ca sa caute prin mesaje injuraturi vechi de-ale lui Ady , omule , a stat toata noaptea ca l-am vazut logat
Pune suflet, asta inseamna ArenA. Eu zic sa lasi afirmatiile legate de starea unora de sanatate si sa uiti mai intai la tine. Esti mai tinar decit Edmond_, dar cred ca ai mult mai multe de rezolvat la "surubarie". Nu bag mina in foc, dar asa cred.

ps: in schimb ai o viteza la tastare de imi inchipui ca scrii cu patru miini. Ai 4 miini si un tub care te tine legat la computer? :D

EDMOND_
17th November 2004, 00:58
edmond tu esti bolnav
cei care i-ai insiruit tu nu sint clone in schimb eu iti spun ca tu ai mai multe clone decat si-au facut ei.Aud ca ai stat noptile sa cauti o intalnire a lor de acum un an si ceva .Un control medical nu ti-ar strica.

Prietene, ma bucur ca ai aparut. Intalnirea aia a lor de acum un an a tinut se pare cel putin doua saptamani !? Erau doi din ei in luna de miere si ceilalti sarbatoreau?
Daca ai sti cat de putin imi pasa de rezultatul meciului cu Azzuro nu v-ati mai agita atat! Chiar imi place ideea ca v-ati adunat sa-l ajutati ! E un semn de prietenie si prietenii sunt foarte rar in ziua de astazi.
Sa stii ca pe aici pe forum pariurile nu s-au facut daca veti aparea sau nu , si cand se va intampla acest lucru ... cu o zi sau cu o saptamana inaintea votului! Succes baieti ! Sa nu aveti naiba vreo surpriza si sa se anuleze lupta ! Ca v-ati zbatut degeaba!

Pacala
17th November 2004, 01:10
Pune suflet, asta inseamna ArenA. Eu zic sa lasi afirmatiile legate de starea unora de sanatate si sa uiti mai intai la tine. Esti mai tinar decit Edmond_, dar cred ca ai mult mai multe de rezolvat la "surubarie". Nu bag mina in foc, dar asa cred. cum crezi tu dar sa nu-ti para rau mai tarziu ca i-ai luat partea cum am facut-o eu :D
pune suflet?................ daca stat toata noaptea sa cute injuraturi ? :D
daca tu asa consideri ca asta inseamna ca pune suflet.....
eu credeam ca asta e dovada josniciei lui ...dar nu mai zic nimic...
timpul va demonstra ca am avut dreptate dar sa stii ca atunci am sa-ti aduc aminte de ce ti-am zis azi .....


in schimb ai o viteza la tastare de imi inchipui ca scrii cu patru miini. Ai 4 miini si un tub care te tine legat la computer? :D
:D eu sint foarte obisnuit cu pc-rile ..... pot da si meditatii in unele aspecte
scriu repede , normal :D

Pacala
17th November 2004, 01:13
Prietene, ma bucur ca ai aparut. Intalnirea aia a lor de acum un an a tinut se pare cel putin doua saptamani !? Erau doi din ei in luna de miere si ceilalti sarbatoreau?
Daca ai sti cat de putin imi pasa de rezultatul meciului cu Azzuro nu v-ati mai agita atat! Chiar imi place ideea ca v-ati adunat sa-l ajutati ! E un semn de prietenie si prietenii sunt foarte rar in ziua de astazi.
Sa stii ca pe aici pe forum pariurile nu s-au facut daca veti aparea sau nu , si cand se va intampla acest lucru ... cu o zi sau cu o saptamana inaintea votului! Succes baieti ! Sa nu aveti naiba vreo surpriza si sa se anuleze lupta ! Ca v-ati zbatut degeaba!
uite ca ai reusit sa aduni suporterii Craiovei dar impotriva ta.... :D
tu crezi ca e cineva interesat de rezulatul luptei din arena in afara de tine si poate de azzuro? :D ... las-o incolo :D

dar sa te agit imi face placere pentru ca stiu ce fel de om esti :D
stiu ca tii mult la postul de moderator pentru ca iti place la nebunie sa-ti dai ifose, se vede dupa cum tragi cu dintii de aceasta lupta si dupa cat timp ai pierdut in ea, ca nici noptile nu mai dormi :D stiu ca esti inbunit cand lumea nu-ti acorda nici un pic de respect ...ar fi culmea sa o faca cand te porti cum te porti :D Tu daca nu poti sa-ti dai aere de sefulet si esti contestat, inebunesti de oftica, nu mai am liniste si somn, iti pierzi cumpatul , esti inebunit si asta e tot spilul. De asta imi si place enorm sa te zgandar :D


P.S. : daca reusesti sa-i readuci si pe Blue, Albastreata si Ion sa tii ca iti fac cinste cu un butoias de vin Molson ...pe bune

EDMOND_
17th November 2004, 01:39
Esti derutat si nu-ti convine deloc ceea ce s-a intamplat. Eu zic sa te opresti aici pentru ca nu ai cum sa castigi. Nu ai decat trei variante. 1.Demonstrezi in mod clar ca exista posibilitatea sa se intample asa, adica sa fiti foarte diferiti , dar sa aveti acelasi IP. 2. Accepti situatia ca atare, spui cinstit si franc, astia suntem cei reali , unul,doi, restul au fost niste improvizatii , asa pentru distractie . 3. O tii asa ca berbecul, te arunci cu capul inainte in zid , incerci sa ne aiuresti si sa spui ca mintim toti. Este o varianta, insa parerea mea ca este cea mai proasta pe termen lung.
Succes, oricum. In ciuda divergentelor,mi-ai fost oarecum simpatic.

fia
17th November 2004, 02:10
Hai sa ramanem la ip-uri :)
www.whatismyip.com

Pacala
17th November 2004, 03:55
Edmond, sa stii ca tu imi cel mai simpatic de pe forumul asta, crede-ma ca cu tu esti persoana care ma distreaza cel mai mult pe forumul asta...esti distractia :D si de data asta sa stii ca nu exagerez absolut deloc :D


Esti derutat si nu-ti convine deloc ceea ce s-a intamplat..derutat nu sint deloc ...de convenit nu-mi convine sa se arunce minciuni pe seama mea pentru ca ip-rile alea n-au cum sa fie identice la mine si la alte persoane decat ori in cazul in care baza de date a forumul a fost alterata ori este o minciuna pusa la cale de tine si de vadim ca cine stie poate recunoaste cineva cine stie ce.... Eu stiu foarte bine ca nu am ip-ul unora dintre aia de acolo si ca este imposibil

ti-am zis, eu nu am avut nimic cu tine dar am pretentia sa mi se recunoasca faptul ca am fost primul care mi-am dat seama ca esti o persoana jalnica. Din prima, de cand te-am vazut ca te iei de Ion am stiut ca ne vom certa si te vei certa cu toti, probabil te-ai mirat atunci ca am refuzat caseta aia

edmond, fii atent, eu iti garantez ca tu te vei certa in lunile urmatoare si cu alti suporteri ai Craiovei pe amandoua forumurile oricat ai incerca tu sa te porti de bine pentru ca tu ai in sange aceste porniri de a jigni pe ceilalti de
a-ti da aere de sefulet, de a lingusi sefii de moment gen dinel staicu, va urma soloman :D , esti rachiunos .... ai niste porniri ciudate.... eu stiu ca tu n-ai cum sa-ti dai seama dar sa stii ca am ramas cu gura cascata aseara cand am vazut ca ai stat toata noaptea sa cauti injuraturi pentru adi si pe urma cautasi ip-uri false, asta e vrajeala, cu ip-urile, ori esti inteles cu vadim sa vedeti ce pica la plezneala ori e vraiste in baza de date dar nu cred. mai degraba prima varianta.

ce nu intelegi tu este altceva, degeaba cauti injuraturi in trecutul lui ady sau clone imaginare , tu tot nu te scoti, te afunzi si mai rau

Pentru ca tu ai clone ...pe brimi si pe rulez si o lista intraga.... unele le-ai folosit sa vorbesti singur.... ai injurat cu altele si cel mai grav dintre toate , erai moderator, acuzai pe altii si tu aveai cele mai penibile clone, din alea care injura tiganeste si altele cu care te aparai dar vorbeai si singur cu ele.


si pentru ca tu te-ai certat cu prea multi suporteri craioveni si asa ceva eu
n-am mai vazut la altcineva pe vreun site. Ce sa-ti fac, asta este firea ta
iar mie recunosc ca imi place sa zganderesc oamenii de te teapa ta asa ca cu mine vei fi tot timpul intr-o arena imaginara ca nu ma pot abtine cand te vad ce aere iti dai :D .... dar poate iti lasi barba, iti pui peruca si iti schimbi nickul sa nu te cunosc ...poate ma pacalesti doua trei zile :D

dar vreau totusi sa te intreb doua chestii:

1. ai cautat toate mesajele astea de azi si pana ai ajuns la acel an ? :D
2. a fost ideea ta sa bagi minciuna cu ip-urile identice sau a altuia ? :D
3. ce simti tu cand stai in fiecare noapte sa cauti prin mesaje vechi injuraturi, ip-uri chestii din astea?

daca raspunzi la intrebarile astea trei promit ca te las o zi in pace :D

Ehcar
17th November 2004, 08:50
Exista dispozitive care nu te lasa sa vezi ce se intampla in spatele lor.
Cei din Canada sunt abonati la acelasi furnizor de servicii
care se pare ca isi protejaza clienti printr-un dispozitiv gen firewall.
Deci in acest caz puteti vedea chiar 100 de utilizatori cu acelasi IP.
Lucrul acesta l-am mai povestit la
Razboiul clonelor si
Concursuri 2003-2004.

EDMOND_
17th November 2004, 10:36
derutat nu sint deloc ...de convenit nu-mi convine sa se arunce minciuni pe seama mea pentru ca ip-rile alea n-au cum sa fie identice la mine si la alte persoane decat ori in cazul in care baza de date a forumul a fost alterata ori este o minciuna pusa la cale de tine si de vadim ca cine stie poate recunoaste cineva cine stie ce.... Eu stiu foarte bine ca nu am ip-ul unora dintre aia de acolo si ca este imposibil


dar vreau totusi sa te intreb doua chestii:

1. ai cautat toate mesajele astea de azi si pana ai ajuns la acel an ? :D
2. a fost ideea ta sa bagi minciuna cu ip-urile identice sau a altuia ? :D
3. ce simti tu cand stai in fiecare noapte sa cauti prin mesaje vechi injuraturi, ip-uri chestii din astea?

daca raspunzi la intrebarile astea trei promit ca te las o zi in pace :D


Nu este o minciuna, asta arata baza de date. Nu cred ca este vraiste, pentru ca arata asa doar in mesajele postate atunci cand sunteti prezenti in acelasi timp doi sau mai multi, daca postati la oarecare interval ( cateva ore ) arata
ca aveti IP-uri diferite. Nu stiu daca Albastreata este sau nu canadian, dar IP-ul lui este totdeauna diferit de al vostru. Spre deosebire de tine eu nu am aruncat nici un fel de acuzatii, i-am aratat doar lui Ady IP-urile si l-am intrebat ce parere are. Nu am spus ca sunteti clone,nu m-am omorat sa demonstrez asta, desi exista si alte elemente care pot veni in sprijinul acestei afirmatii. Nu asta ma intereseaza acum.

1. Nu am cautat mesajele de astazi pana la acel an, am luat-o invers. Am plecat din momentul in care a aparut forumul Craiovei pe Online , cautarea mea s-a oprit doar la douzeci de zile din luna respectiva . Au aparut si alte elemente interesante, dar am sa le spun ulterior dupa ce am sa le verific. Cand o sa am timp o sa verific si alte perioade cand ati fost foarte activi .

2. Nu este nici o minciuna,ti-am spus sa spui o persoana in care ai increder sa verifice aceste IP-uri. Ti l-am propus dec cateva ori chiar pe Azzuro. Ai ocolit tot timpul raspunsul si nu ai luat in calcul propunerea mea.

3. Nu stau in fiecare noapte, ci doar atunci cand am timp si nu sunt obosit.
Nici injuraturi nu a fost nevoie sa caut, stiam de ele de mult,deoarece s-a discutat acest lucru pe restricted in momentul in care Azzuro a fost propus pentru ban permanent. Nu sunt nici asa de vechi,este vorba de perioada februarie- octombrie in acest an. Daca nu ma insel ultimul avertisment luat de Azzuro a fost in octombrie anul acesta. Poate ma insel, nu am timp acum sa verific.

Imi este indiferent daca ma lasi in pace sau nu, pentru ca daca vom continua asa probabil nu iti voi mai da atentie. Iti pun si eu o intrebare: Ryder , Oltean4ever, Ninel Taicu, Craiovean si George sunt clone sau sunt persoane reale !?

Pacala
17th November 2004, 21:02
Nu este o minciuna, asta arata baza de date. Nu cred ca este vraiste, pentru ca arata asa doar in mesajele postate atunci cand sunteti prezenti in acelasi timp doi sau mai multi, daca postati la oarecare interval ( cateva ore ) arata
ca aveti IP-uri diferite. !?nu cred asta, ieri cred ca aveam ip diferit de Gerson si Hoffa desi eram toti trei ...ceva nu merge acolo si daca nu e baza de date intradeevara este a doua varianta, v-ati vorbiti sa aruncati la pleseala faza asta cice stie poate recunoaste cineva vreo clona.... brimi si rulez ce mai fac? :D



Nu am cautat mesajele de astazi pana la acel an, am luat-o invers. !? :D fac pariu ca le-ai luat pe toate si ai pierdut zile si nopti intregi :D ...sint absolut convins :D


Nu stau in fiecare noapte, ci doar atunci cand am timp si nu sunt obosit. :D


Nici injuraturi nu a fost nevoie sa caut, stiam de ele de mult,deoarece s-a discutat acest lucru pe restricted in momentul in care Azzuro a fost propus pentru ban permanent. Nu sunt nici asa de vechi,este vorba de perioada februarie- octombrie in acest an. tocami ca nu trebuia sa cauti si totusi ai cautat si ai mai luat-o si cu februarie :D
si daca a injurat crezi ca brimi si rulez clonele dau alta imagine unui MODERATOR CARE ACUZA DE CLONE CAND I SE ZICE CEVA ,nu schimba cu nimic datele problemei sau faptul ca cel care te-a acuzat a injurat in trecut, mai ales ca el a dovedit ca si-a imbunatatit stilul.

Iti pun si eu o intrebare: ..... Ninel Taicu. etc .....sunt persoane reale !?[/QUOTE] :d tu tocmai de ninel taicu te iei ? :D
ia te rog sa-l lasi in pace pe ninel taicu, eu credeam ca iti place de el si esti in stare sa te certi cu toti suporerii Craiovei pentru el :D

EDMOND_
17th November 2004, 22:26
Pacala, problema ta este ca nu stii cand sa te opresti!
Am verificat astazi luna iulie 2004. Este adevarat ca in aceasta luna nu se mai intampla sa aveti IP/uri identice, probabil insa ca la aceasta au contribuit si scandalurile repetate pe marginea acestui subiect. Putem admite ca v-ati luat anumite masuri de "siguranta" !
Altfel cum iti explici ca in perioada de inceput, in lunile iulie, august 2003 se intampla frecvent sa aveti Ip-uri identice , iar dupa un an , in iulie 2004 nu. Ce s-a schimbat in acest timp!?

Pacala , daca as fi trecut prin toate mesajele, ceea ce practic imi era imposibil,as fi spus, care era problema, sa inteleg ca nu aveam voie?
Daca ar fi cum spui tu, nu as fi postat doar despre luna iulie 2003, as fi postat despre tot ce am gasit. Insa iti promit ca voi face o astfel de analiza, vad ca insisti.
Sunt si alte elemente pe care pot sa le aduc in discutie pe marginea acestui subiect, dar avem tot timpul.

Sunt si alte asemanari intre tine si Vialli de exemplu. Amandoi ati jignit grav un moderator,fara motiv, la cateva zile unul dupa altul,adresandu-i exact aceleasi cuvinte pe care nu le pot transcrie, dar pentru care eu nu v-as mai fi lasat sa mai intrati vreodata pe forum. Daca imi aduc aminte ati primit ban trei zile si altul sapte zile .Este corect?

De fapt nu vad de ce sa mai prelungesc aceasta discutie , inutil.
Nu te intereseaza sa lamuresti problema, ci doar cauti prilej de a jigni intr-una.
Nici nu ma intereseza daca sunteti clone sau nu.

Pacala
17th November 2004, 22:41
Pacala, problema ta este ca nu stii cand sa te opresti!
Am verificat astazi luna iulie 2004.. Putem admite ca v-ati luat anumite masuri de "siguranta" !
Altfel cum iti explici ca in perioada de inceput, in lunile iulie, august 2003 se intampla frecvent sa aveti Ip-uri identice , iar dupa un an , in iulie 2004 nu. Ce s-a schimbat in acest timp!?.
bai dar tu esti bagat in priza rau de tot .... :D
asta inseamna ca ori baza de date este varza , ori ca ai pus cu cineva minciuna asta la cale ca sa scapi tu de acuza cu clone.
Ce ti-ai zis tu si cu altcineva, tot banuim noi ceva, ia sa masluim si sa zicem ca si aia au acelasi ip, nu se stie niciodata poate asa o fi :D
tu cauta toate lunile si in toti anii cum e cu ip-urile :D


Pacala , daca as fi trecut prin toate mesajele, ceea ce practic imi era imposibil,as fi spus, care era problema, sa inteleg ca nu aveam voie?!?. :D problema e ca nici nu-ti dai seama care e problema :D
numai un om nebun ar cauta toti anii si toate mesajele, zile si nopti.
Acum imi dau seama ca tu nu realizazi chestia asta :D .....


Daca ar fi cum spui tu, nu as fi postat doar despre luna iulie 2003, as fi postat despre tot ce am gasit. Insa iti promit ca voi face o astfel de analiza, vad ca insisti.
Sunt si alte elemente pe care pot sa le aduc in discutie pe marginea acestui subiect, dar avem tot timpul. chiar asta te si rog :D
fii sigur ca avem mult timp ....

lasa ca te intereseaza discutia daca ai cautat toate mesajele forumului :D
asta imi si place la tine :D

ce mai fac brimi si rulez?
azi ti-ai mai facut un nou adversar printre suporterii Universitatii Craiova?
dar mesaje cate ai sters sau ai mutat?
sic
:D

EDMOND_
17th November 2004, 22:54
Ce naiba sa vorbesc cu tine, ca nu am cu cine. Cand nu-ti convine ceva treci pur si simplu cu vederea si incerci sa abati discutia in alta parte. Discuta cu administratorul forumului , daca mai ai nelamuriri.
Am sa verific insa in continuare activitatea voastra pe forum si am sa pun aici tot ce cred eu ca trebuie lamurit.

Pacala
17th November 2004, 23:15
Ce naiba sa vorbesc cu tine, ca nu am cu cine..
unul dintre motivele pentru care imi place sa te zgandar este ca fraza asta o repeti la infinit cu toti cei care nu sint de acord cu tine


Cand nu-ti convine ceva treci pur si simplu cu vederea si incerci sa abati discutia in alta parte. Discuta cu administratorul forumului , daca mai ai nelamuriri.. eu ti-am raspund la faza cu ip-urile, lasa-ma tu pe mine cu dume din astea cu acelasi ip
tu ai grija ca ESTI MODERATOR, SI AI O GRAMADA DE CLONE DEMONSTRATE CU CARE VORBESTI SI SINGUR :D

n-ai avut minima barbatie si bun simt si sa recunosti ca ai clona nici pe brimi2004

tu ce tupeu mai ai sa ma iei pe mine ca am avut nu stiu ce ip acum nu stiu cati ani pentru ca cine stie ce s-a intamplat , ca a vorbit Ady urat sau nu stiu cine....
Cum ai tu tupeul sa vorbesti cand TU ESTI OM BATRAN, VORBA AIA
ESTI MODERATOR SI AR TREBUI SA RESPECTI PRIMUL TOATE REGULILE

SI MAI ALES ESTI SINGURUL MODERATOR CARE SE CEARTA CU SUPORTERII ECHIPEI LUI FAVORITE PESTE TOT .....te-ai certat cu o gramada de suporteri ai Craiovei. .....dar bineinteles ca dupa tine tu esti buricul pamantului si ai intotdeauna dreptate, nu dai socoteala la nimeni, iti permiti orice
chiar si sa stai noapte de noapte sa ne spui noua ce-am facut in ultimii 5 ani
:D

Fugi ma cu cercul de aici :D

asta e farmecul tau, ca esti antipatic, nu-ti ia nimeni bani, moderare, sapca de militian pe care ti-a dat-o dinel staicu , dimpotriva
iti dam de gandit si de lucru.... tu ce-ai vrea acum, sa stai noptile fara ocupatie? :D

EDMOND_
18th November 2004, 00:57
Este felul in care postezi permanent. De cate ori esti acuzat de ceva ataci si jignesti pentru a te indeparta de ceea ce nu-ti convine. Felul in care o faci imi intareste convingerea ca lucrurile stau exact asa cum se presupune. Eu voi lamuri toate problemele. Tu o vei face ?

Pacala
18th November 2004, 02:45
nu zau?
eu ti-am raspuns la acuza sau nu esti multumit de raspuns, ai fi vrut sa accept minciuna ta absurda.
zaaaau, te-am jignit? ........... de ce te-am jignit?
pentru ca te-am intrabat ce mai face brimi?
ca am atras atentia celorlalti despre comportamentul tau anormal......
motivele pentru care tu te-ai certat cu suporterterii Universitatii sint anormale
ca sa nu mai vorbesc despre comportamentul tau bizar ....... cauti ce-a facut lumea in ultimii 5 ani numai sa nu recunosti faza cu brimi etc.

pai cine raspunde la acuzatii cu jigniri si acuzatii?
totul a plecat de la faptul ca ady_azzuro te-a intrebat ce e cu brimi, te-ai certat cu el 10 zile, timp in care ai rascolit toate mesajele scrise vreodata pe acest forum si ai atacat pe toata lumea cu cele mai fantasmagorice acuze ......
ai recunoscut cumva ca brimi este clona ta?

tu chiar ai tupeu la faa asta.... si fii atent, esti moderator si le ceri altora sa respecte ce tu incalci, ca sa nu mai vorbesc de varsta ta ,certurile continue cu suporterii Craiovei etc

EDMOND_
18th November 2004, 10:54
tupeu ai tu Pacala, dupa toata istoria ta pe acest forum , iar varsta nu are nici o importanta , poti sa fii batut in cap si sa bati campii la orice varsta.
Nu este vorba numai de mine, este vorba ca, impreuna cu cei din grupul tau ati fost o permanenta sursa de conflicte pe forum ( si nu este vorba doar de sectiunea Craiovei ).Ati primit avertismente cat toti ceilalti la un loc, ati fost banati de nenumarate ori. Am spus ceva neadevarat am nascocit ceva legat de ceea ce am scris in Arena ? Nu, amice, am scris doar ceea ce era real. Azzuro chiar a rostit toate acele cuvine, chiar a primit avertismente si banari si toate astea s-au intamplat in acest an, in ultimile opt luni ! Tu si cei din grupul tau chiar aveti Ip-urile identice in cele doua luni verificate din 2003. Probabil ca acest lucru s-a intamplat si in alte luni, cand o sa am timp am sa verific. Daca este ceva sau nu cu baza de date, daca v-a modificat cineva IP-urile iar nu am de unde sa stiu , eu am scris ce am vazut acolo, lucru pe care il poate confirma orice utilizator. In loc sa lamuresti problema ai sarit ca ars si ai inceput sa jignesti , ceea ce pe mine ma face sa cred ca asta este adevarul, sunteti cel mult doua persoane reale. Ai fost rugat de nenumarate ori sa pui o fotografie cu voi toti, undeva la un chef , la o aniversare , oriunde. Ai refuzat de fiecare data. De ce oare ? Toti pe care i-ai acuzat ca sunt clone au aparut in carne si oase la intalnirile onlinesport. Toti au fotografii puse pe forum , la diverse intalniri, chiar si multi din cei plecati in strainatate.Numai grupul vostru nu. Fa o fotografie cu voi ,cei vreo zece care ati intrat pe onlinesport din Canada si care apartin de grupul tau si dupa asta vorbim despre ce vrei tu.

Pacala
18th November 2004, 17:59
iar varsta nu are nici o importanta , poti sa fii batut in cap si sa bati campii la orice varsta
una este sa faci prostii la 15 ,16 , 20,22 etc si alta e sa faci la 48,50,60


Ati primit avertismente cat toti ceilalti la un loc, ati fost banati de nenumarate ori.oare cate dintre ele au fost date in urma unor dispute privind comportamentul tau pe forumul Craiovei
oricare dintre noi vorbeste mai frumos ca tine , tu esti un tip conflictual datorita caracterului tau, ai intrat in conflict si cu suporterii altor echipe si cu suporterii Craiovei. De cate ori ai fost contestat in arena sau pe administrativ pentru felul tau de moderare?


am scris doar ceea ce era real. Azzuro chiar a rostit toate acele cuvine, chiar a primit avertismente si banari .
te-a intrebat daca brimi este clona ta, tu ai refuzat sa raspunzi si l-ai atacat ca a injurat in trecut.Ai stat noptile ca sa cauti mesajele lui, asta divedeste cat esti de josnic.


Daca este ceva sau nu cu baza de date, daca v-a modificat cineva IP-urile iar nu am de unde sa stiu .
atunci taci ....mai ales ca tu ai clone si esti moderator, adica pus sa pazesti regulamentul ...tu ar trebui sa fii primul care respecta regulamentul nu sa fii primul care il incalca


In loc sa lamuresti problema ai sarit ca ars si ai inceput sa jignesti.nu te-am jignit deloc
de jignit , ai facut-o tu in arena cu Ady cand te-a intrebat de clona eu am dat niste explicatii,tu n-ai dat niciuna, pur si simplu nu i-ai raspuns.


Ai fost rugat de nenumarate ori sa pui o fotografie cu voi toti, undeva la un chef , la o aniversare , oriunde .
Intradevar puteam sa punem, in ultimul timp relatiile au fost incordate, poate vor veni si pozele , sa fie si altii de acord.Pana atunci pune tu o poza cu tine , brimi si rulez.
Intai pune tu o poza cu tine si cu brimi :D

dlgicu
18th November 2004, 19:00
... apoi una cu brimi si rulez si in final cu tine si rulez. La fel si canadienii, combinatii de cate 10 luate cate 2, 3, cate vrei.
Asa o sa se stie sigur ca nu mintiti :D

Astept cu nerabdare sa vad cu ce mai vin oltenii (echipa, suporterii, forumistii, nu conteaza) dupa ce se incheie razboiul clonelor. Va rog, nu ma lasati fara spectacol tocmai de Craciun!

Pacala
19th November 2004, 01:21
Edmond, ne spui si noua de ce nu mai esti moderator pe forumul Craiova-Maxima?
si de ce pe forumul Stiinta esti vazut rau?

Tot vina mea este?

iulian
19th November 2004, 01:35
Pentru ca acolo voi aveti mai multa influenta decat aici...simplu!

Pacala
19th November 2004, 01:43
gresesti.....pentru ca nu ai fost de prea multe ori pe forul Craiovei de aici sau in alte parti ca sa stii cum se poarta Edmond de fapt....dincolo de masca care si-o pune in fata voastra

nu ti-a fost niciodata sters mesaj doar pentru ca este impotriva lui dinel
mie mi-a fost sters mesaj la stiri in care am scris ca njock este in probe la metz sau la guimaraes... nu stii tu cate s-au intamplat pe forumurile Craiovei in special aici.

sau tu stii ca pe forumul asta la 40 de ani de istorie acum sint formatiile Unoiversitatii craiova de-a lungul timpului, stiiai ca prima data cand a postat Gerson mesajul , edmond i-a sters mesajul? a doua oara cand l-a postat l-a ascuns la un subiect nu stiu unde, dupa lungi discutii si banari a ajuns totusi la 40 de ani de istorie dupa ce a vazut si vadim ce continea acel mesaj....
daca ai stii tu ce face edmond ca hotul , pe furis ...cate mesaje sterge numai ca sa faca persoanele pe care nu le suporta sa nu mai intre acolo.....

iulian
19th November 2004, 01:46
Daca sub stirea ca Njock este in probe la Metz aparea si "edmondel este tampit" este normal sa fie sters...sincer.

Pacala
19th November 2004, 01:50
ce Dumnezeu, era doar stirea... ce treaba avea Edmond cu njock....
deci cam asa iti inchipui tu ca se deruleaza lucrurile......
nici vorba.....
ehe, daca ai stii tu ce gesturi face edmond pe furis......

iulian
19th November 2004, 01:56
la threadul amintit de tine eu vad acum asta:


Gerson, adauga acolo " prima echipa din Romania care elimina o formatie din Anglia " , " prima echipa care a eliminat o formatie din Germania " , "prima echipa romaneasca care s-a calificat in semufinalele unei cupe europene" , ...
dupa ce faci asta eu voi sterge mesajul meu . Ai avut o idee excelenta cu aceasta postare...

ori tu spui ca l-a sters de cateva ori....

Pacala
19th November 2004, 02:02
:D alo, iulicaaaa! este vorba de mesajele cu echipele Craiovei de-a lungul anilor ... pe alea initial le-a sters, pe urma le-a mutat si tot asa
nu e vorba de primul mesaj
mesajul asta al lui era inainte de a se supara pe noi ca nu-l avem la inima pe dinel staicu

pe urma nu i s-a mai parut o idee buna.... sa fie prezentate echipele

pe urma singura ideea buna dupa el ar fi sa fie banati definitiv ,impuscati etc toti cei care il contrazic sau nu respecta pe luminatia sa ..dinel staicu

ce vezi tu mai jos, acele echipe , le-a sters
au fost oameni banati pentru a fi puse acolo..... asa stau treburile

Maximus
19th November 2004, 09:58
Edmond, ne spui si noua de ce nu mai esti moderator pe forumul Craiova-Maxima?
si de ce pe forumul Stiinta esti vazut rau?

Tot vina mea este?

Este moderator si acolo!

EDMOND_
19th November 2004, 10:21
Edmond, ne spui si noua de ce nu mai esti moderator pe forumul Craiova-Maxima?
si de ce pe forumul Stiinta esti vazut rau?

Tot vina mea este?


Esti informat gresit. Spune-i celui care s-a grabit sa-ti dea raportul sa mai cerceteze. Posibil sa nu ma mai implic prea mult in moderare deoarece am fost rugat sa ma ocup si de altceva pe forumul respectiv, impreuna cu Minunea Blonda. Ca sa zic asa,am fost promovat.
Pe forumul Stiinta nu am intrat niciodata, dar din ce s-a scris pe Maxima , e normal sa se scrie rau acolo, deoarece actorii principali sunt Ion-1, si niste utilizatori din Canada pe care ii cunoastem foarte bine. Si probabil Trasca care a avut un conflict cu DoRyN.Insa ma bucura atentia pe care mi-o dati pe un forum pe care nu sunt prezent si nici nu am fost vreodata.
Ma bucura atentia acordata.
Sper sa nu procedati si acolo cum ati facut-o la inceputurile acestui forum,
lasati-l sa se dezvolte normal si sanatos. Nu-l imbolnaviti.

Gerson
19th November 2004, 10:34
Posibil sa nu ma mai implic prea mult in moderare deoarece am fost rugat sa ma ocup si de altceva pe forumul respectiv, impreuna cu Minunea Blonda. Ca sa zic asa,am fost promovat..
ai fost promovat? :evil:


Pe forumul Stiinta nu am intrat niciodata, dar din ce s-a scris pe Maxima , e normal sa se scrie rau acolo. poate vei fi promovat :happy


Ma bucura atentia acordata..
Edmond, inseamna ca esti om bun :D

EDMOND_
19th November 2004, 10:40
Gerson, parca vorbeam cu Pacala ! Cum naiba se face ca atunci cand vorbesc cu Pacala raspunzi tu , si atunci cand stau de vorba cu tine raspunde Pacala...

Am mai primit odata un raspuns: "magie, smecherie" . Este in continuare valabil?

Gerson
19th November 2004, 10:43
m-ai facut curios

Gonzo
29th March 2005, 18:34
de cand da un moderator asa explicatii pt editarea unui mesaj?

Last edited by EDMOND_ : Today at 15:15. Reason: fa o plimbare si racoreste-te

si poate edita un mesaj doar pt faptul ca ce am scris nu este pe placul lui?

nu poate omul posta ca sare cu editatul si mai si jigneste in explicatie :mda:

Vadim
29th March 2005, 18:43
Omule iar incepi, iar te maninca la lingurica? De aia e cimp acolo, ca daca un moderator vrea sa scrie ceva, sa scrie. Chiar nu poti sa te rezumi la a scrie pe forum fara sa ataci gratuit? E o intrebare retorica. Keep going.

Gonzo
29th March 2005, 19:00
nu am intrat sa ma cert ci din contra sa discut pe acel thread... dar am vazut ca nu e lasata lumea in pace si orice subiect care nu este deschis de moderator este atacat... ti se pare normal?

poate imi spui si mie unde era jignirea care i-am adresat-o si daca explicatia lui este demna de un moderator si daca asa trebuie sa explice moderatorii editarea unui mesaj...

si daca esti de acord cu el atunci ce pretentii sa mai ai de la useri...

Vadim
29th March 2005, 19:43
Moderatorii nu explica editarea sau stergerea unui mesaj. Ar trebui sa fie o onoare pentru tine ca Edmond_ a catadicsit sa isi dea un sfat. Nu era obligat.

Gonzo
29th March 2005, 19:52
inteleg ca ii tii partea si ii dai nas... k, noi ne retragem si ne cerem scuze de deranj si pt ca am indraznit sa discutam si noi pe un thread... nici tu nu te-ai schimbat prea mult, poate iti dai si tu seama ca scopul lui e acela de a racola membrii aici, pe care ii duce pe forumul privat al gruparii... de ce crezi ca au disparut de aici toti simpatizantii lui? in sfarsit nu asta e problema mea...

EDMOND_
29th March 2005, 20:00
Au disparut din acelasi motiv pentru care au disparut si utilizatorii de pe Craiova-Maxima..pentru ca echipa este pe ultimul loc .
Gonzo, problema ta este ca te-au banat cam mult pe forumul respectiv si acum trebuie sa prestezi pe aici... Daca vrei sa postezi pe "singurul thread interesant" poti sa o faci, dar la subiect, nu legat de activitatea mea.
Sunt altii in masura sa judece asta.

Hoffa
29th March 2005, 21:37
Acelasi Edmond, un "caracter", o "inteligenta prodigioasa", o "cultura remarcabila" ..
un tip "educat" .

Gonzo, ai gresit intrand pe sectiunea Universitatii Craiova. S-a transformat in locul de joaca exclusiv al lui Edmond.Copiii au nevoie de un loc de joaca,e preferabil sa dai o preocupare unor oameni ca Edmond, altfel pot face rau oamenilor de pe strada , ar putea face acte antisociale. Aici, doar sterge sau editeaza mesaje, isi astampara dorinta de a face rau cu lucruri care nu conteaza. E mai bine asa.

EDMOND_
29th March 2005, 21:48
Uite ce chestie....aparu si Pacala 2....

Hoffa
29th March 2005, 21:55
il cunosc pe Pacala.Din pacate am avut neplacerea sa te cunosc si pe tine, doar prin intermediul internetului dar este arhisuficient,chiar prea mult.
Pe Gonzo il stiu mai putin, probabil nici el nu cunostea prea multe despre tine daca a facut greseala sa intre pe sectiunea Universitatii. Sau poate a facut greseala sa credea ca te poti schimba.

EDMOND_
29th March 2005, 22:42
Normal ca il cunosti.... Si pe tine te cunosc toti pe aici... Si toti se bucura cand apari... :D

Gonzo
29th March 2005, 23:19
in schimb cand apari tu fug toti :D :D :D

dan-dan
24th April 2005, 18:42
O INTREBARE pt Tudose:

Vad ca e plin de moderatori, care mai de care mai priceput sau NE-priceput.
Dar daca un asa-zis moderator depaseste limita (a bunului simt, a Fair-play-ului etc...) unde ma pot adresa, si cum aflu daca s-au luat ceva masuri (macar o urecheala) impotriva unor "semi-zei" pe pseudo-numele de "moderator". :ok:

pashpa
24th April 2005, 18:58
Cum se iau deciziile paici????????????Adica cum se hotarasc ei sa stearga mesaje sau sa dea ban la cineva???????Eu mi-am "pierdut" cateva mesaje si am fost si avertizat, prieteneste cica.
Un tembel,un porc ca nu pot sa-i spun altfel,ma streseaza de vreo 2 zile cu nijte mesaje "siropoase " pe privat,umbla cu amenintari si mi-e ciuda ca am vazut nijte chestii scrise pe aici de acest talentat tanar de iti vine sa il dai imediat afara.Da ne asta nu a fost inca observat,mai asteptam poate cine stie.............Pt dvs d-lor moderatori: nick-name lui este ASP.Fiti cu ochii pe el!!!!!!!!!!!!!!!!!!Eu un mitocan

Profetu
26th April 2005, 11:48
Am facut foarte multe atentionari folosind functia "Report Bad Post" insa se pare ca nu s-a dat importanta.
Vreau sa ridic o problema foarte enervanta, cel putin pentru mine.
Este vorba despre posturile aiurea, posturile facute din goana dupa "numar", posturi facute fara a avea nimic de spus.
Moderatorii carora le-am trimis "rapoartele" mele nu au dat nici cea mai mica importanta acestei sesizari. Am in vedere discutiile despre fotbalul italian, in special la "AS Roma" unde alpi, miril sau adelpiero posteaza doar ca sa se afle in treaba.
Eu intreb: Asta este modalitatea de a modera o discutie ? Sa nu te implici deloc in limitarea off-topicului ? Care este treaba moderatorului daca nu are nici o treaba cu ce se scrie pe thred-ul "pastorit" de el ?

Zebrone
26th April 2005, 12:26
profetule, acolo doar tu postezi ca sa te afli in treaba.
scrie undeva ca esti proprietar de thread? mai mult, ti s-a parut ca ma adresam tie? ia o pastila, chill out.
goana dupa numar? spre deosebire de tine unii au si viata sociala nu si-au facut din forum scopul existentei lor. cambia canale!

inter
26th April 2005, 13:20
profetule n-ai dreptate, da chiar deloc!

Profetu
26th April 2005, 13:28
profetule, acolo doar tu postezi ca sa te afli in treaba.
scrie undeva ca esti proprietar de thread? mai mult, ti s-a parut ca ma adresam tie? ia o pastila, chill out.
goana dupa numar? spre deosebire de tine unii au si viata sociala nu si-au facut din forum scopul existentei lor. cambia canale!

Inca o data, daca mai era nevoie, alpi-nistul face dovada celor ce spuneam mai devreme.
Ce legatura are ceea ce indruga el cu subiectul discutiei de pe acest thread.
Inter zici ca nu am dreptate ? Asta e argumentul meu ...
Offtopicul e proliferat cu foarte mare succes de catre acest "montanist" ...
Aveti aici dovada spiritului de fair-play de care este in stare "personajul". El considera ca la toate comentariile trebuie sa spuna ceva, sa dea o replica, sa posteze indiferent ce ... lucru care cred ca nu este in regula.
Astept decizii, nu polemici !!!

ieppy
26th April 2005, 13:36
decizia a fost luata de inter. A zis ca nu ai dreptate now move on.

ADelPiero
26th April 2005, 14:25
profete, 0% adevar in ce ai zis :cool:

Zebrone
26th April 2005, 14:36
da, eu consider ca daca asta este intra-adevar un forum de discutii, atunci se va discuta, chiar daca asta inseamna polemica si uneori exagerari (inter stie :D).
vad ca ma jignesti gratuit in continuare, dovedind exact ce am spus mai devreme despre anumite limite. grow up copile!
montanist? mai citeste tzutzule, vorba al :drak: -ului :D

Profetu
26th April 2005, 15:34
Bineinteles ca discutia presupune pe alocuri "contre", insa numai atunci cand ai ceva de spus si subiectul discutiei ramane in atentie !
Bucurati-va ... alpi a depasit 1600 de posturi ... asta chiar ca e de apreciat ... /OLE/

Zebrone
26th April 2005, 15:45
poti sa faci si temenele daca vrei, ca nu ma supar...copile :D

realmadrid.com
26th April 2005, 15:56
Sunt destui care alearga dupa posturi...si acele mesaje ar trebui sterse fara discutzi...mai ales cand vezi ca toate mesajele personajului nu au mai mult de 1 rand...
Un exemplu bun este chiar un moderator...nu dau nume...se stie el:D

Zebrone
26th April 2005, 16:05
pai incepeti cleaningul ce mai asteptati? :D ooops, ia uite numai un rand...nasol :D :D

realmadrid.com
26th April 2005, 16:09
alpi...exagerezi...
Curatzenia va incepe...pe Spania cand voi prinde un mesaj in genul ala...fie ca e off topic sau nu...il voi sterge:ok:

Catalanul
26th April 2005, 16:14
dictatorule :P :D :pace:

realmadrid.com
26th April 2005, 16:17
Mai..nu ma refer la cineva care scrie 10 posturi bune..si 1 la caterinca...mai trebuie sa ne si distram...nu doar sa ne certam:P
Dar cei care scriu posturi sa se afle in treaba...merita asta:D

ADelPiero
26th April 2005, 18:59
alpi...exagerezi...
Curatzenia va incepe...pe Spania cand voi prinde un mesaj in genul ala...fie ca e off topic sau nu...il voi sterge:ok:


de aceea pe spania vad numai realmadrid.com ... :cool:

p.s. o sa pun quote, sa indeplinesc baremul de 3-4 randuri :ok:

realmadrid.com
26th April 2005, 19:03
Ia uite cine se simte:D
Daca verific mesajele tale...pai....mai mult de 70% sunt puse pt marirea nr de posturi...
Pe Spania vezi numai realmadrid.com...nu vezi bine...acolo mai vezi si un Catalan...mai vezi o Thanye...vezi useri care nu fac doar off topic...:)...
Intai fotbalul si apoi distractzia:D...si e valabil pe tot forumul:ok:

PS_Vrei sa iti dau linkuri catre ultimele tale mesaje pe Spania:D?

pashpa
26th April 2005, 19:07
Don administrator. Sunt stresat de un tanar pe nume ASP, care si astazi mi-a trimis un msg privat ce contine ceva cuvinte jignitoare.Ce naiba sa ma mai fac cu el??????
Cer urgent sa se ia masuri!!!!!!!! Va multumesc

ADelPiero
26th April 2005, 19:15
real, ce ma incalzeste pe mine ca le dai ... care`i faza? ... chiar nu ma intereseaza ;) ... ca sa fii multumit, promit ca nu mai postez pe spania si nu mai intru acolo :ok: .. asta asa, sa nu iti mai dau de lucru ... poate faci intindere la degete... sau poate ai cosmaruri cu delete ...

da... sunt doar 3 persoane active pe spania ... si acuma daca tu 65% ai scris mai mlte randuri si ai pus 1-2 poze ...crezi ca le fac uitate pe alea de 1 rand ... sau puse la misto ? :rolleyes:

p.s. daca vrei sa iti maresti numarul de posturi, poti baga si linkuri ... dar cu conditia sa fie 1 link - 1 post

realmadrid.com
26th April 2005, 19:19
Delpi..ma refeream pe tot forumu...:)...si fi sigur ca nu sunt singurul care este de parerea asta...:D...
Putin ma intereseaza ce faci pe Spania...atata timp cat ai ceva de spus:)

pashpa
26th April 2005, 19:24
Ma baga cineva in seama?????? Am nijte probleme da se pare ca sunte-ti ocupat dom administrator. De ce mai exista acest topic????? Se pare ca doar pt dialoguri nonsens.
Ramane sa vad daca se rezolva ceva cu problema mai sus amintita.Astept!!!!!Multumesc pt intelegere

realmadrid.com
26th April 2005, 19:26
Ai si tu rabdare...oameni mai au si treaba...
Dai un PM lui Vadim si te rezolva el:)

pashpa
26th April 2005, 19:32
K multumesc frumos.Asa am sa fac

Gonzo
27th April 2005, 00:33
Sunt destui care alearga dupa posturi...si acele mesaje ar trebui sterse fara discutzi...mai ales cand vezi ca toate mesajele personajului nu au mai mult de 1 rand...
Un exemplu bun este chiar un moderator...nu dau nume...se stie el:D

daca nu iti respecti promisiunea ai cuvantul meu ca te bag in Arena... si la fel ar trebui sa se procedeze si pe intern... m-am saturat sa intre toti babuinii si sa se zbenguie la gratii :D :D :D :D

Vadim
27th April 2005, 01:14
@Pashpa: Care e problema cu ASP?

grig_jr
27th April 2005, 09:38
ca sa intretzin voia buna de aici inca un mesaj pt administratorul acestiu forum,..... who ever you are :drak: :

se putea face mai cu cap, daca chiar trebuia,.. sa se deschida unu, dupa care sa NU se mai deschida cate unu pt fiecare operatie pe care o fac. da, da, .... o sa imi sariti in cap ca nu am pop-up blocker sau ceva,.. sp2,.. dar astea sunt conditiile si nu depinde de mine,... parca as fi pe ceva site din ala ieftin,. se deschid ferestre in ne-stire ! SUX

Vadim
27th April 2005, 12:00
Aoi probleme grave. Consulta cit mai repede un specialist.

grig_jr
27th April 2005, 12:54
repet ca sa nu fie dubii:

Pop-up-ul care apare este de toata jena. cine plateste ca el sa apara la fiecare operatiune pe forum isi face mai multa antireclama decat reclama ! arunca cu banii pe fereastra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hai, editati si asta :degete:

Vadim
27th April 2005, 13:27
Asa e, ai dreptate. Da-le un mail, poate te iau in echipa project manager. Insa, repet, ai nevoie de specialist? :D

Darkslowstar
27th April 2005, 13:57
repet ca sa nu fie dubii:

Pop-up-ul care apare este de toata jena. cine plateste ca el sa apara la fiecare operatiune pe forum isi face mai multa antireclama decat reclama ! arunca cu banii pe fereastra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Despre ce pop-up vorbesti? Pe OLS? :o:

Vadim
27th April 2005, 13:58
Are probleme. Grave. Si nu numai pe forum :D Cred ca inchide popup-uri si cind merge pe strada. E plin de popup-uri! Noroc ca are un popup blocker la curea. :drak:

grig_jr
27th April 2005, 14:12
stiam ca nu ai o parere prea buna despre mine, dar chiar asa imbecil ma crezi ?

uite,. pt fiecare fereastra de ols pe care o deschid imi iese pop-up-u asta

Vadim
27th April 2005, 14:14
Ai probleme cu browserul. Nu apar popup-uri le fiecare pagina.

Darkslowstar
27th April 2005, 14:24
Mie nu-mi apare asa ceva, probabil ca e o problema la tine.

inter
27th April 2005, 14:26
nici mie !

Mihai
27th April 2005, 14:32
Nici mie nu mi-au parut vreodata popup-uri! Si am folosit Ie, Opera, mozilla si netscape :ok:

Vadim
27th April 2005, 14:34
Mie imi apare o singura data pe zi, prima oara cind deschid siteul.

grig_jr
27th April 2005, 14:45
okay, m-am lamurit. pop-up-ul apare o singura data daca esti logat. daca surfezi forumul ne-logat apare la fiecare click.

ar fi frumos sa cercetezi o problema ridicata vadim inainte sa te apuci sa ma faci imbecil. boule

Vadim
27th April 2005, 14:50
Ok. Ia vezi daca atunci cind esti banat o zi iti apar la fel popupurile.

ps: m-am delogat si nu imi apare nici un popup. Poate in pauza asta cauti un specialist in browsere. Sistemul de aici este pus la punct. Iesi si tu la o iarba verde, mai fa niste poze in macro.

desdemona
27th April 2005, 14:58
Aoleu.. nu mi-a aparut niciodata vreun pop-up, nici acasa, nici la munca, adica ambele locatii de unde accesez OLS-ul. Si nu este pentru ca mi-am blocat aparitia lor, pentru ca pe alte site-uri apar fara jena, sa zicem ;) Dar deocamdata sunt de bun simt si nu m-au deranjat :evil: Insa asta e treaba mea cu alte site-uri... cum spuneam, pe OLS nu am avut probleme, nici pe site, nici pe forum.

Profetu
27th April 2005, 15:03
Chiar daca apar sau nu pop-up-uri ... cei care sunt responsabili ar trebui sa trateze cu mai multa seriozitate sesizarile.
Nu cred ca grig merita un astfel de tratament ...
Rusine ...

josephine
27th April 2005, 16:00
Are probleme. Grave. Si nu numai pe forum :D Cred ca inchide popup-uri si cind merge pe strada. E plin de popup-uri! Noroc ca are un popup blocker la curea. :drak:

ce nostim! oare cum ma abtin sa nu ma tavalesc pe jos?

am si eu o intrebare pentru adminul acestui forum: ce trebuie sa faca userul vadim ca sa ia ban?

ps: am incercat sa nu ma bag ca cica is subiectiva dar nah... nu pot!

fia
27th April 2005, 16:05
Pentru ca Vadim sa ia ban trebuie sa plicul sa fie suficient de mare :D
Si sa fie la plural: bani :)

josephine
27th April 2005, 16:06
Pentru ca Vadim sa ia ban trebuie sa plicul sa fie suficient de mare :D
Si sa fie la plural: bani :)

vezi tu vezi ca poate o ia ca pe o insulta shi itzi iei tu ban - la singular! doar se poarta! nu cred ca tre sa te chinui mult! azi e in forma! deja shi-a facut antrenamentul!

Mihai
27th April 2005, 16:10
:D:Pjosephine vezi ca ai dat quote la mesajul anterior vezi ca esti pasibila de un avertisment :P:D

fia
27th April 2005, 16:12
Ban sa fie, dar macar d-ala greu (nou).... ca asta vechi e cam fara valoare.

josephine
27th April 2005, 16:12
io zic ca eshti/suntem off topic si eshti/suntem pasibil/i de un ban (aproximativ 100 lei in lei vechi) :P

dlgicu
27th April 2005, 16:14
si mie imi apare acelasi pop-up, aproape pentru fiecare fereastra noua pe care o deschid din lista cu "new posts", de vreo 2 zile. si e la fel de enervant. sper sa nu imi iau si eu ban pentru asta.

fia
27th April 2005, 16:18
Jose te rog sa taci toata lumea stie ca scrii la comanda aici!
La fel ca si mine de altfel... asa ca o sa tac si eu.

josephine
27th April 2005, 16:28
Jose te rog sa taci toata lumea stie ca scrii la comanda aici!
La fel ca si mine de altfel... asa ca o sa tac si eu.

mah! tu imi zici mie sa tac? :P lasa ca ma fac eu mare admin si iti dau ban! :)

Darkslowstar
27th April 2005, 16:39
Mie personal mi s-a parut ca postul lui Vadim intra la categoria misto(careala - asta ca sa nu fie dubii) pe cand a lui Grig a fost clar jignire. Parerea mea.

Darkslowstar
28th April 2005, 15:24
Grig, iti raspund aici pt. ca simpli muritori nu pot scrie pe Vale decat dupa ce o comit. E adevarat ca Vadim ti-a raspuns la misto, dar asta nu te scuza pe tine, ai raspuns la un misto (nu discutam daca e deplasat sau nu) cu o jignire. Chiar daca ne-a mai ciondanit, ti-am apreciat multe posturi, si imi pare rau ca ai ajuns in situatia asta.
Iti spun si tie ce le-am zis la olteni, daca nu-ti place de cineva, nu-l mai baga in seama si ai rezolvat problema. Nu inteleg rostul acestor razboaie, decat daca respectivul intra pe un forum numai pt. scandal (nu cred ca e cazul tau).
Daca as fi in locul tau as sta linistit pana imi expira banul si apoi iti mi-as relua (sau nu) activitatea pe threadurile care ma intereseaza si cu oamenii care mi se par interesanti. Nu se vreau sa-ti dau sfaturi, e doar parerea mea.

inter
28th April 2005, 15:34
[QUOTE=Darkslowstar]
Iti spun si tie ce le-am zis la olteni, [QUOTE]


ce noroc ai tu ca suntem in Saptamana Mare :drak: , da vb. la FM :evil:

Darkslowstar
28th April 2005, 15:54
Ok, si daca e vreun broblem, il inecam in vin (ca parca imi aduc aminte ca preferi vinul fata de bere :D). Din pacate n-am zaiber, asa ca va trebui sa te multumesti cu ce au la Shorley :)

PS sarbatori fericite

inter
28th April 2005, 15:59
La fel! :D:D

dan-dan
23rd May 2005, 22:42
CATRE ADMINISTRATORUL FORUMULUI!

Daca U Craiova a retrogradat, RETROGRADEAZA si asa-zisii moderatori de sorginte olteneasca?????

Asa ar fi normal, nu de alta dar s-ar putea instala frustrarea si apoi NU AR MAI FI impartiali! :ok: (nu ca acum sunt impartiali, dar poate pe viitor....)

inter
23rd May 2005, 22:55
mari probleme ai ... ete ca "retrogradez" cand vreau eu ... asa ca mai bine scrie decent pe acest forum si la fel in"pm"-uri ... si apoi vei avea calea deschisa spre moderare "fuhrere" :D:D

altfel vei fi "concentrat" la Auschwitz, Birkenau, Bergen-Belsen sau unde vrea muschiul tau sa-ti petreci "vacanta"!

BornWild
23rd May 2005, 23:09
CATRE ADMINISTRATORUL FORUMULUI!

Daca U Craiova a retrogradat, RETROGRADEAZA si asa-zisii moderatori de sorginte olteneasca?????

Asa ar fi normal, nu de alta dar s-ar putea instala frustrarea si apoi NU AR MAI FI impartiali! :ok: (nu ca acum sunt impartiali, dar poate pe viitor....)

Dragul meu utilizator al acestui forum.....poate sunt acuzat de un oarecare "nationalism" , dar te anunt de pe acum ca am cateva cunostiinte din Moldova, trecute prin multe filtre de spalare a stampilei de a se numi moldovean , ce-i drept.
Eu unul nu inteleg de ce te iei de Craiova.......oare pentru ca strange oameni la un meci cat Iesul intr-un campionat?
Ceea ce faci tu acum, nu este altceva decat sa parasti si aceasta practica din pacate exista in timpul anilor de gradinita.
Iasul tau natal, este un oras frumos, l-am vizitat, dar ce pacat ca e locuit de niste oameni pe care parsivenia si viclenia ii caracterizeaza.Ca sa incerc sa iti deschid mintea(desi cred ca ma obosesc degeaba), iti propun o tema de meditatie:Oare de ce orice actiune si orice aluzie la natia voastra se bazeaza pe forta?( vezi avatarul tau...ca sa iti dau un prim exemplu)...imi vei raspunde probabil cu o mandrie ca "esti tare'n pumn" ........citeste presa si vezi femeile batute si violate in coltul vostru de lume si iti vei da seama de "vitejia" voastra.
P.S
Mi-a dat un prieten telefon din strainatate si se intreba de ce toate bordelurile sunt pline cu moldovence :happy

dan-dan
23rd May 2005, 23:27
mari probleme ai ... ete ca "retrogradez" cand vreau eu ... asa ca mai bine scrie decent pe acest forum si la fel in"pm"-uri ... si apoi vei avea calea deschisa spre moderare "fuhrere" :D:D

altfel vei fi "concentrat" la Auschwitz, Birkenau, Bergen-Belsen sau unde vrea muschiul tau sa-ti petreci "vacanta"!


Q.E.D.
NUMAI URA SI LIPSA DE FAIR-PLAY!
Pe acest forum MODERATORII POT FACE CEEA CE VOR, SI CIND SE PRIMESC PLINGERI, pun pumnul in gura amenintind cu ban-ul.
NU moderator ci CENZOR . Asta cred ca e denumirea adevarata.

Vreau un raspuns sincer: Daca imi dai ban de 7 zile , somnul tau va fi mai LINISTIT la noapte, sau vei "vina" alt forumist.


MIT GOTT UND POLI IASI

HEIL POLI IASI

inter
23rd May 2005, 23:32
ghiocelule , unde erai tu , vai te-am intristat cu "ineptiile" mele?

nu te amenint , te previn , deoarece vrei sa te erijezi in postura de "lider" si ... esti fragil ... mult prea fragil sa-mi pun mintea cu tine ...

BornWild
23rd May 2005, 23:33
HEIL POLI IASI[/B]


Ce spuneam mai devreme?......totul bazat pe forta.......daca reproduc bine o expresie din italiana ar suna cam asa......"braccio di ferro, testa di legno".......traducerea nu cred ca mai trebuie facuta.
Daca este sa fim paraciosi.......ce a scris acest utilizator, nu cumva sunt indemnuri fasciste? :o:

dan-dan
23rd May 2005, 23:35
Dragul meu utilizator al acestui forum.....poate sunt acuzat de un oarecare "nationalism" , dar te anunt de pe acum ca am cateva cunostiinte din Moldova, trecute prin multe filtre de spalare a stampilei de a se numi moldovean , ce-i drept.
Eu unul nu inteleg de ce te iei de Craiova.......oare pentru ca strange oameni la un meci cat Iesul intr-un campionat?
Ceea ce faci tu acum, nu este altceva decat sa parasti si aceasta practica din pacate exista in timpul anilor de gradinita.
Iasul tau natal, este un oras frumos, l-am vizitat, dar ce pacat ca e locuit de niste oameni pe care parsivenia si viclenia ii caracterizeaza.Ca sa incerc sa iti deschid mintea(desi cred ca ma obosesc degeaba), iti propun o tema de meditatie:Oare de ce orice actiune si orice aluzie la natia voastra se bazeaza pe forta?( vezi avatarul tau...ca sa iti dau un prim exemplu)...imi vei raspunde probabil cu o mandrie ca "esti tare'n pumn" ........citeste presa si vezi femeile batute si violate in coltul vostru de lume si iti vei da seama de "vitejia" voastra.
P.S
Mi-a dat un prieten telefon din strainatate si se intreba de ce toate bordelurile sunt pline cu moldovence :happy

M-am adresat ADMINISTRATORULUI acestui FORUM!
DACA esti TU ALA, atunci cred ca am gresit "persoana" (crezind ca persoana respectiva - administratorul - e ferit de ipocrizie si de fudulie).
DACA NU, atunci cred ca meriti :rosu: .

PS TE simti racorit acum??? DUPA O asemenea postare ( adica te duci la crisma - unde bei tuica de praz- si te bati cu pumnul in piept : AZI l-am pus la colt pe un moldovean!)



Daca este sa fim paraciosi.......ce a scris acest utilizator, nu cumva sunt indemnuri fasciste? :o:

In mintea TA - poate. :ciocan:
Dar pt. cei ce STIU intradevar GERMANA -NU.

As vrea sa te "luminez", dar cred ca e mai bine sa te las putin in intuneric. :evil:

CIND te vei "lumina" astept un PM, si poate atunci vei afla ADEVARUL! :ok:


MIT GOTT UND POLI IASI

HEIL POLI IASI

Zebrone
23rd May 2005, 23:39
da te-a pus la colt pe coji de nuca, mai nazi man, ca la humulesti la scoala :))

BornWild
23rd May 2005, 23:44
M-am adresat ADMINISTRATORULUI acestui FORUM!
DACA esti TU ALA, atunci cred ca am gresit "persoana" (crezind ca persoana respectiva - administratorul - e ferit de ipocrizie si de fudulie).
DACA NU, atunci cred ca meriti :rosu: .

PS TE simti racorit acum??? DUPA O asemenea postare ( adica te duci la crisma - unde bei tuica de praz- si te bati cu pumnul in piept : AZI l-am pus la colt pe un moldovean!)

MIT GOTT UND POLI IASI

HEIL POLI IASI

Doamne......ce imi e dat sa vad..o copie fidela a unuia de pe maxima.
Hai sa iti desenez ca vad ca esti putin cam iritat si nu mai poti ramane lucid.
Deci, iti repet.......daca iti place sa parasti , te poti inscrie la gradinita si acolo poti spune tot timpul: "Doamna, ia uitati la ala mi-a luat plastilina"
In alta ordine de idei, vad ca ataci o cultura care e mult superioara culturii biciuscariilor voastre.
Daca vrei, eu pot bea "tuica de praz" (desi nu am auzit de asa ceva) .....insa poate tu ne povestesti cum faceti sa pacaliti controlul pe tren....din cunostiintele mele va suiti pe vagoane si cand se apropie cablul electric, striga unul care e mai ochios din fire: "sarma 'aiiiiiiii"
Repet un lucru, dar vad ca persisti in dorinta de a te simti important........fascismul este interzis in orice colt de lume.

dan-dan
23rd May 2005, 23:44
da te-a pus la colt pe coji de nuca, mai nazi man, ca la humulesti la scoala :))

URA a mai aparut unul (cica e tot oltean).
Mein Gott , dar cita frustrare pe aici. Sa fie de vina ]"minima"[/SIZE] retrogradata, sau doar .... :ciocan:


Altul care ( ca la gradinita) se bucura .... :jerk:


MIT GOTT UND POLI IASI
HEIL POLI IASI

dan-dan
23rd May 2005, 23:50
........fascismul este interzis in orice colt de lume.

COPILE (asta dupa postari,ca virsta nu e afisata) fascism e NUMAI IN CAPUL TAU! :ciocan:

Lasa-ma sa cred in DUMNEZEU si in POLI IASI

SI in acelasi timp sa urez NOROC (FERICIRE) echipei mele de suflet POLI IASI

MIT GOTT UND POLI IASI

HEIL POLI IASI

Sergio
23rd May 2005, 23:51
dane, pe aia cu naturlich liebe o stii? :happy

BornWild
23rd May 2005, 23:59
COPILE (asta dupa postari,ca virsta nu e afisata) fascism e NUMAI IN CAPUL TAU! :ciocan:

Lasa-ma sa cred in DUMNEZEU si in POLI IASI

SI in acelasi timp sa urez NOROC (FERICIRE) echipei mele de suflet POLI IASI

MIT GOTT UND POLI IASI

HEIL POLI IASI

In capul tau la 38 de ani, imi pari un tip cu destule complexe...........spunea cineva odata."monstrii nasc monstrii"........tu ai inceput luandu-te de Craiova.......normal ar fi ca la varsta ta sa taci din gura, stiind ce reprezinta Universitatea pentru Romania........dar se pare ca in acel colt uitat de lume, nu exista mijloace de informare ca in orice lume civilizata.
Intrebare:
Cati jucatori a avut Iesul la nationala?.
Sa fie aceeasi intrebare valabila si in cazul Craiovei?

:evil:

P.S
Ai platit drepturi de autor S.O.S -ului?.........vad ca folosesti cuvantul "copile" .....sper sa nu fii din aceia rau intentionati care s-au gasit pe mahalalele voastre de atentau la un copil :o:

Sergio
24th May 2005, 00:05
Poate e clona sosului... :evil: :o:

inter
24th May 2005, 00:06
nu cred :happy :happy , ia vezi sergio ca iulian vegheaza :happy :happy

Sergio
24th May 2005, 00:11
Asa si...? Iulian e prietenul meu... :D

Zebrone
24th May 2005, 00:12
danutz draga, sunt oltean dupa tata si banatean dupa mama. tu esti degeaba. continua sa stai flexat
born: de ce te chinui sa rationezi cu capitanul? mai bine striga SIEG HEIL!

dan-dan
24th May 2005, 00:23
In capul tau la 38 de ani, imi pari un tip cu destule complexe...........spunea cineva odata."monstrii nasc monstrii"........tu ai inceput luandu-te de Craiova.......normal ar fi ca la varsta ta sa taci din gura, stiind ce reprezinta Universitatea pentru Romania........dar se pare ca in acel colt uitat de lume, nu exista mijloace de informare ca in orice lume civilizata.
Intrebare:
Cati jucatori a avut Iesul la nationala?.
Sa fie aceeasi intrebare valabila si in cazul Craiovei?


TOTI care nu sunt de acord cu tine , sunt complexati??
Nu stiu de unde, dar pe forumuri apar din ce in ce mai multi "psihiatri", toti stiind SIGUR ce e un complexat.

Mein Gott, stiam ca Romania are citiva care se cred "arieni", dar vad ca acum e molima generalizata. Vorba aia :Mai intii in T...oara si apoi in toata tara! :o:

TOTI FUDULI nevoie mare !
Ramii sanatos cu "minima" in B, noi POLI IASI in A. Si poate peste 2 ani ne vom intilni din nou pe forumul dedicat DIVIZIE A! :ok:

MIT GOTT UND POLI IASI

HEIL POLI IASI

Marquise MGP
24th May 2005, 00:23
citeam in ultimele zile pe la "perfectul simplu" si ma minunam de marea contributie olteneasca la cultura nationala...datata istoric " de la Pacala incoace "...cica sunt cei mai buni dintre romani...cum oameni buni?...injurandui,hulindui si denigrandui pe cei care impart aceeasi tara cu voi?...aveti tot respectul meu...intradevar sunteti cei mai buni :ok:

Zebrone
24th May 2005, 00:26
marquise, my friend, asta nu are de a face cu tine si ceilalti cu care se poate discuta. e strict intre "za german" si restul lumii. probabil are nevoie de spatiu vital mai mult :ok:

Sergio
24th May 2005, 00:26
Mai degraba de spatiu virtual... :P

Gonzo
24th May 2005, 01:14
citeam in ultimele zile pe la "perfectul simplu" si ma minunam de marea contributie olteneasca la cultura nationala...datata istoric " de la Pacala incoace "...cica sunt cei mai buni dintre romani...cum oameni buni?...injurandui,hulindui si denigrandui pe cei care impart aceeasi tara cu voi?...aveti tot respectul meu...intradevar sunteti cei mai buni :ok:



ma dan-dan, trebuie sa recunosc ca ai dreptate... ar trebui schimbati toti moderatorii si sa fie pusi cel putin 5 urmasi ai lui Stefan...

tu, be si ce bine e :happy

desdemona
24th May 2005, 08:22
Fain v-ati mai distrat aseara, imi pare rau ca nu eram prin zona, in special in cazul de fata :D


TOTI care nu sunt de acord cu tine , sunt complexati??
Nu stiu de unde, dar pe forumuri apar din ce in ce mai multi "psihiatri", toti stiind SIGUR ce e un complexat.
Mai bine te-ai uita cu atentie cine ne-a demonstat ca e complexat, dupa definitia data chiar de tine :ok: Nici p-aia vad ca nu o stii: cand iti spun mai multi ca esti beat, te duci si te culci :D:D Vad ca tie ti-a trebuit cam mult sa intelegi :evil:

Mai dan-dan, de ce ti-ai mai pus semnatura aia daca nici macar tu nu te ghidezi dupa cuvintele alea? :happy

Darkslowstar
24th May 2005, 09:47
Dan-Dan-Dan

Sunt foarte dezamagit ca m-ai uitat pe mine, care sunt tot moderator si retrogradez si eu cu amarastenii mei de la Steagu' (ca sa nu mai cauti pe google iti spun eu ac e vorba de FC Brasov).
Spre deosebire de ceilalti eu cunosc bine germana si pot sa-ti spun ca Heil este perceput ca un salut nazist, chira risti in Vaterland sa te pasca legislatia anti-nazi daca strigi asa ceva. Heil Poli iasi mi se pare oki, daca tu vrei sa-i dai o mica tenta nazi e oki din partea mea.

Ich sage dir dass du sehr nahe zu eine Ruhezeit bist. Du sollst dich ein bischen beruhen, mein Kleiner :)

Gonzo
24th May 2005, 11:02
dupa cate stiu eu si la noi in tara se pedepsesc inscriptiile naziste asa ca aveti grija ca va reclam :evil:

CoolRain
24th May 2005, 12:41
CATRE ADMINISTRATORUL FORUMULUI!

Daca U Craiova a retrogradat, RETROGRADEAZA si asa-zisii moderatori de sorginte olteneasca?????

Asa ar fi normal, nu de alta dar s-ar putea instala frustrarea si apoi NU AR MAI FI impartiali! :ok: (nu ca acum sunt impartiali, dar poate pe viitor....)
CATRE DAN-DAN-DAN-DANA!

Daca moldovenii vorbesc GERMANA, vorbesc cu accent moldovenesc si asa-zisii nemti de sorginte moldoveneasca??????

Asa ar fi normal, nu de alta dar s-ar putea instala retrogradarea prin Moldova si apoi NU AR MAI FI cine sa tzipe "pinalti ba, o fost pinalti !!!", "Haidi Foriesta Faltishieni" sau "Miet Ghiott undi Politiehnica Iashi!"
(nu ca acum s-ar instala, dar poate pe viitor....)

dan-dan
24th May 2005, 12:46
CATRE DAN-DAN-DAN-DANA!

Daca moldovenii vorbesc GERMANA, vorbesc cu accent moldovenesc si asa-zisii nemti de sorginte moldoveneasca??????

Asa ar fi normal, nu de alta dar s-ar putea instala retrogradarea prin Moldova si apoi NU AR MAI FI cine sa tzipe "pinalti ba, o fost pinalti !!!", "Haidi Foriesta Faltishieni" sau "Miet Gott undi Politiehnica Iashi!"
(nu ca acum s-ar instala, dar poate pe viitor....)




DOAR ATIT: FRUSTRARE IMENSA ! :ciocan:

In rest sanatate si spor la toate (chiar si in Divizia B)


MIT GOTT UND POLI IASI

HEIL POLI IASI

CoolRain
24th May 2005, 13:01
Adica oltenii sunt invidiosi ca Iasul ramane in A si Craiova se duce in B? Lol de lol. Te supra-evaluezi.
Bai Dan capitan de plai, tu ai mah habar cate campionate a jucat Iasul in B in ultimii 20 de ani si cate in C? Vezi-ti ba tu de derby-ul cu Textila Husi si las-i pe altii in pace...

GoPens
24th May 2005, 13:12
Heil este perceput ca un salut nazist

cind nu stii ce inseamna cuvintul. e un salut folosit de prin evul mediu si regasit in diverse opere literare ale sec. 18 si 19.
la fel ca crucea de fier (care dateaza de pe vremea razboaielor napoleonice) salutul a fost monopolizat de nazisti, dar nici cuvintul in sine nici semnificatia lui n-are vreo legatura cu acestia, existind in vocabularul folosit cu sute de ani inainte.

CoolRain
24th May 2005, 13:51
Aha. Si eu care credeam ca nazistii inventasera limba germana :headbang:
Dar moldovenii nostri ce au cu sarmanii nazisti?! Nu pot sa cred ce le-au facut!! I-au batut la Iasi de le-au mers crucile de fier!
@GoPens: zii de simbolistica Babelor (din Bucegi)

Zebrone
24th May 2005, 14:19
go pens, ma ierti, dar nimeni nu avea habar ca stramosii se salutau cu "heil ciobane!" pe plaiurile unde acum salasluieste capitanul. "Heil" s-a consacrat ca salut nazist si treaba cu "mit gott" desi pare duioasa o aveau si SS-ul pe centiroane cand macelareau fara discernamant milioane de oameni.
danutz, singura ta legatura cu cei pe care ii admiri e exact discernamantul, mai exact lipsa lui. continua sa stai flexat!

gicu
24th May 2005, 14:26
ete na! Asta doar pt. cei care informatia referitor la Nemtia se reduce la Hitler & co. Nemtia inseamna pt. lumea civilizata mult mai mult...iar respectivele simboluri (ca multe altele) existau cu mult inainte. Comunistii l-au "ingropat" pe Nietsche pt. ca a fost citit de Adolf...si cica chiar s-a inspirat :ciocan:

EDMOND_
24th May 2005, 14:28
De cate ori vreau sa ma retrag , sa nu mai fiu moderator , apare cate un utilizator care reuseste sa ma faca sa rad ( sincer si sanatos) :ok: ...exista o continuitate pe OLS.... Uite ca nu ma mai retrag , mai raman putin..ba chiar ma bate gandul sa cer sa ma puna moderator peste zona Moldova... promit sa fiu impartial si sa nu ma cert cu oamenii ... insa vom face totul sa inveselim utilizatorii... va fi o veselie si buna dispozitie permanenta... :)

GoPens
24th May 2005, 14:41
"Heil" s-a consacrat ca salut nazist si treaba cu "mit gott" desi pare duioasa o aveau si SS-ul pe centiroane cand macelareau fara discernamant milioane de oameni.

pe centiroanele SS scria "Für Gott und Vaterland" iar la Wehrmacht scria "Gott mit uns".
lucru care iara nu a fost inventat de nazisti. deviza e preluata mo-ta-mo de pe centironul prusac introdus in 1847. singura modificare introdusa de nazisti a fost inlocuirea vechii acvile imperiale cu cea nazista care tine in gheare zvastica.

Darkslowstar
24th May 2005, 14:48
Gopens, de data asta vorbesti ca sa nu adormi. Cunosc limba germana mai bine decat crezi tu. Daca ai fi citit atent (si inteles) ti-ai fi dat seama ca vorbesc de prezent si nu ma refer la originea sau sensurile pre-nazi ale cuvantului.
Alpi, pe centiroanele Wehermachtului (pe pafta mai exact) scria Got mit uns (d-zeu fie cu noi).

nazistii au preluat majoritatea simbolurilor si ideilor lor de altundeva. Zvastica este un vechi simbol egiptean, pe vecie compromis. Daca nu ma insel, este un soare stilizat, simbol al zeului-soare Ra.

CoolRain
24th May 2005, 14:51
Deci nazistii au inventat acvila! Mi se parea mie ca era ceva ciudat la avioanele alea de pe Discovery... Auzi GoPens, da' centironul prusac de cine a fost inventat? Spune-mi "mo-ta-mo" te rog, cu toate ca nu ma cheama asa, dar aduce a "motan" si-mi place.

GoPens
24th May 2005, 14:57
pai daca o cunosti de unde concluzia ca semnatura ieseanului nostru ar fi cu tendinte naziste?
semnatura, daca omul ar fi nazist, ar fi gresita, daca tot invoci legislatia anti-nazi pe care ai adus-o in discutie.

facind abstractie de demonstratia, din nou evidenta, ca legea lui Goodwin e adevarata, a-l face pe unul nazist fara probe mai clare de atit este, formulat precaut, "aventurios" din pdv. legal.



Auzi GoPens, da' centironul prusac de cine a fost inventat?

a fost introdus sub Friedrich Wilhelm IV, regele prusiei pina in 1861.

Darkslowstar
24th May 2005, 15:05
In primul rand cunosti limba germana? Ceva istorie vad ca stii, asa ca nu inteleg ce cu intrebarea asta? Pune mana pe o carte de istorie cu II world war

GoPens
24th May 2005, 15:11
In primul rand cunosti limba germana?

da


Ceva istorie vad ca stii, asa ca nu inteleg ce cu intrebarea asta? Pune mana pe o carte de istorie cu II world war

hai ca-ti explic: sunt modelist si "istoric" amator. as vrea 1 euro pentru fiecare data cind steagul imperial a fost confundat cu un simbol nazist sau vreun amic colectionar de militaria pre-1914 a fost intrebat daca e nazist.
ma bag atunci cind se fac la repezeala connexiuni cu "nazistii", care de fapt nu sunt.

inter
24th May 2005, 15:12
am o cruce de fier de vanzare ... din WWI :D:D

GoPens
24th May 2005, 15:14
pai zi cit vrei :)

CoolRain
24th May 2005, 15:18
am o cruce de fier de vanzare ... din WWI :D:D
Pentru cine nu stie:
WW inseamna "World War" (adica razboi mondial)
I inseamna "1", adica 1 :ok:

inter
24th May 2005, 15:19
exact .... Go Pens .. ti-am dat niste "detalii" , le-ai primit?

Darkslowstar
24th May 2005, 15:24
da

hai ca-ti explic: sunt modelist si "istoric" amator. as vrea 1 euro pentru fiecare data cind steagul imperial a fost confundat cu un simbol nazist sau vreun amic colectionar de militaria pre-1914 a fost intrebat daca e nazist.
ma bag atunci cind se fac la repezeala connexiuni cu "nazistii", care de fapt nu sunt.

Pai in cazul asta da-ti raspuns singur si nu ma mai stresa pe mine.

GoPens
24th May 2005, 15:31
stresatule :P :D

EDMOND_
24th May 2005, 18:57
De cate ori vreau sa ma retrag , sa nu mai fiu moderator , apare cate un utilizator care reuseste sa ma faca sa rad ( sincer si sanatos) :ok: ...exista o continuitate pe OLS.... Uite ca nu ma mai retrag , mai raman putin..ba chiar ma bate gandul sa cer sa ma puna moderator peste zona Moldova... promit sa fiu impartial si sa nu ma cert cu oamenii ... insa vom face totul sa inveselim utilizatorii... va fi o veselie si buna dispozitie permanenta... :)

M-am hotarat sa insist si sa pun la bataie toate armele de care dispun..vreau sa fiu un supermoderator peste toata zona Moldova... chiar nu ma sprijina nimeni....!!?? :drak:

GoPens
24th May 2005, 19:16
asta parca se numeste "voievod" :drak:

EDMOND_
24th May 2005, 19:22
Eh..si tu acum... vorba este , ma sprijini sau nu, sa stiu pe cine contez inainte de a face demersurile necesare!? :)

Gonzo
24th May 2005, 19:58
te sprijin eu, in 3 zile ii potolesti pe toti :drak:

EDMOND_
24th May 2005, 20:03
In sfarsit cineva care ma sprijina.... Gonzo, nu ai inteles ..eu ma duc acolo sa astern un covor cu flori...multa armonie..sa curga lapte si miere peste tot....si sa aducem multa veselie pe forum.... nu ma duc la lupta, mah, ce iti veni....

desdemona
24th May 2005, 20:14
Off, te-as fi sprijinit si eu, dar sa fii "voievod"... :D Combinatia de lapte si miere ma duce cu gandul la altceva :D Nu poti s-o mai piperezi nitzel, sa o gustam cum se cuvine? :evil:

@Gonzo, serios acum.. tie ti-ar ajunge 3 zile de distractie? :D:D Vorbesc la modul general, fara legatura cu covorul de flori :)

Gonzo
24th May 2005, 20:22
@Gonzo, serios acum.. tie ti-ar ajunge 3 zile de distractie?

pai eu nu prind niciodata 3 zile de distractie ca dupa prima iau ban :happy

deci nu stiu cum e :P

@ Edmond daca ai nevoie de cineva care sa iti care covorul, laptele si mierea in Moldova, sa-mi spui ca te ajut :evil:

Zebrone
24th May 2005, 21:30
@dark: pai eu de asta vorbeam, de consacrarea ca simboluri naziste atat a zvasticii, de altfel un semn al pacii daca e facut corect cat si a strigatului "Heil!"

inter
24th May 2005, 21:35
Edmond , Maria Ta , porunceste si-i vom trece prin ascutisul sabiei sau prin caterinca pe toti! /hello

Zebrone
24th May 2005, 21:39
vornice edmond glasuieste, cum ti-e voia? ii spintecam cu dumele pe toti? :D

EDMOND_
24th May 2005, 22:03
Care toti , Boieri Mari , ca vad ca nu misca nimeni pe aici... sunt la arest , pe Lista Neagra si nu e rost nici de lupta nici de caterinca.... Lasati-i sa respire, sa isi revina, sa avem cu cine lupta...

PS. Cand va vazui pe toti adunati aici ma si speriai, crezui ca navalira turcii ...

Gonzo
24th May 2005, 23:28
Maria Ta, daca ii vom birui eu vreau voievodatul lui Ge, Be si Ce bine e :drak:

acu' hai ca ma duc sa strang razesii... la si 43 navalim pe ei :D

Marquise MGP
24th May 2005, 23:36
@ gonzo

strangi razesii ca sa navalesti moldova...ce tare :D

Gonzo
24th May 2005, 23:48
pai normal ma... nu era sa car vlahii mei de aici... dau 100 de lei la 100 de moldoveni si se bat intre ei :happy

Marquise MGP
24th May 2005, 23:54
razi degeaba gonzo...si incerci sa scoti caciula...da degeaba...faci tu cum faci si te impiedici...te dai cu capu de perete dar degeaba ca tot nu te trezesti :D :D

dan-dan
25th May 2005, 00:11
am o cruce de fier de vanzare ... din WWI :D:D

SI EU am o cruce de fier dar din WW zwei.
Si nu cred ca te doare! :ciocan: sau poate ma insel! :headbang:

PS Pt. cei , ce-i ...doare grija, duminica merg si cumpar si una din WW I.


pai normal ma... nu era sa car vlahii mei de aici... dau 100 de lei la 100 de moldoveni si se bat intre ei :happy

Mai "trompisor" RAMII in B, ca noi MOLDOVENII avem de pregatit si de disputat inca un campionat in Divizia A


asta parca se numeste "voievod" :drak:

Aici gresesti!

Edmond e oltean, iar la ei se numeste BAN!
Si uite asa Banul Edmond umbla pe forum, toata ziua, ca sa dea un (de un alt) ban ! :mda:



MIT GOTT UND POLI IASI


HEIL POLI IASI

desdemona
25th May 2005, 00:20
Cred ca mai degraba o sa dai tu de ala, daca mai postezi multe consecutive.. ai ajuns la 3, nu ti-ai facut norma? :evil: Vezi ca e un buton edit pe undeva :mda:

Sergio
25th May 2005, 00:24
Asa desde... fii dura! :drak:

desdemona
25th May 2005, 00:28
Pai ma deranjeaza destul cu greselile de gramatica pe care le face, trebuie sa-i suport si consecutivele? Daca are de gand sa umple forumul cu ele inseamna ca n-are habar de regulament si trebuie sanctionat! :rolleyes: Rog administratorii sa ia atitudine (ca sa fim on topic) :evil:

Gonzo
25th May 2005, 00:31
Maria Ta, daca ii vom birui eu vreau voievodatul lui Ge, Be si Ce bine e :drak:

acu' hai ca ma duc sa strang razesii... la si 43 navalim pe ei :D

@ gonzo

strangi razesii ca sa navalesti moldova...ce tare :D
marchize, nici nu sunai adunarea si aparurati?

ma ia beliti ochii la mine sa va zic cum facem:

ma luati voi niste straie de olteni pe voi si la si 43 navalim pe ei... hai si imartiti si suta asta de lei :evil:

Marquise MGP
25th May 2005, 00:32
sergio vezi ca si tu incalci regulamentul...ca esti off-topic...acusica te ia desde la rost :D

gonzo,inviasi voinice?...eu nam kemat pe nimeni ,ca nam nevoie de ajutor,tu vad ca faci staruinte multiple :D

Sergio
25th May 2005, 00:46
Nu incalc regulamentul ci o incurajam pe desde sa-l aplice. Asta e permis. :D

desdemona
25th May 2005, 01:22
Hahaha, tocmai ma pregateam sa ma iau de Marquise mai devreme ca se ia de altii ca sunt off-topic, tocmai printr-un mesaj off-topic :) Dar culmea, a fost baiat cuminte si si-a editat mesajul, in loc sa posteze consecutiv... :D

Apropo de off-topic, ma intreb ce a fost on-topic pe threadul asta :evil:

EDMOND_
25th May 2005, 01:29
Dan-Dan, invata mai frate alfabetul intai, apoi citeste regulamentul forumului si apoi stai la colt , pe coji de nuca vreo doua luni si citeste cateva carti de poezie... largeste-ti putin orizontul si apoi vino sa discutam....

PS. Pai off topic este peste tot ... e farmecul forumului...

Sergio
25th May 2005, 01:29
Apropo de off-topic, ma intreb ce a fost on-topic pe threadul asta :evil:
dan dan, cum cine... :rolleyes:

Ma bucur ca te distrezi. Mie nu-mi mai arde la ora asta. :sleep:

desdemona
25th May 2005, 01:48
dan dan, cum cine... :rolleyes:
Ete na, el era mai degraba on-topic pe threadul ala cu greseli de gramatica, nu aici :D Vad ca la 3 minute dupa ce am postat mesajul ala - si l-a modificat si el pe al lui si si-a corectat greseala :D
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=276202&postcount=205
Buna treaba, altfel.. mai mai sa sa cred ca ca asa vorbeste el de fapt "pentru cei, cei doare..." :evil:

Mare dreptate avusasi Edmond cu orizontul ala :rolleyes:

dan-dan
25th May 2005, 02:09
Ete na, el era mai degraba on-topic pe threadul ala cu greseli de gramatica, nu aici :D Vad ca la 3 minute dupa ce am postat mesajul ala - si l-a modificat si el pe al lui si si-a corectat greseala :D
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=276202&postcount=205
Buna treaba, altfel.. mai mai sa sa cred ca ca asa vorbeste el de fapt "pentru cei, cei doare..." :evil:

Mare dreptate avusasi Edmond cu orizontul ala :rolleyes:

Si pe tine te-a durut, prima data???!!! Hai fii sincera ! :ok:

desdemona
25th May 2005, 02:16
Nu discut cu cei care se confunda cu apelativele pe care le folosesc. Invata sa vorbesti mai intai si dupa aia poti avea pretentia sa scoti capul in lume si sa discuti civilizat :D

pashpa
25th May 2005, 04:52
Dar cine e administrator?????????????????????

mortu
25th May 2005, 05:30
dar cine vrei sa fie administrator???????????????????

Zebrone
25th May 2005, 10:59
desde, pai ce faci te certi cu danutz? tu nu stii ca din fata anumitor chestii te dai la o parte? si cum el nu e masina...:P

desdemona
25th May 2005, 11:18
Eiii, nu ma cert :D Ma mai amuz si eu de ce tampenii debiteaza, la fel cum am facut-o si cu alta ocazie si o sa o mai fac, daca o sa fie cazul :)
Ma gandesc, pe de alta parte, ca tare nefericiti trebuie sa fie astfel de oameni, e si pacat sa razi de ei. Ce vina au ca s-au nascut asa? Ca fug poate de o viata fada sa se dea zmei pe aici si sa starneasca furtuni intr-un pahar cu apa? De obicei astia care se cred superiori celorlalti sunt exact opusul a ceea ce se chinuie cu tot dinadinsul sa demonstreze... O persoana cu adevarat superioara in inteligenta, experienta etc. NU s-ar purta in halul asta :evil: Hai ca ma apuca iar rasul cand mi-l imaginez. De fapt cred ca ar trebui sa-mi fie mila :P

Zebrone
25th May 2005, 14:07
pai in acest caz nu cred ca mai trebuie sa iti fie dor de Pacala :D

desdemona
25th May 2005, 17:23
Ce treaba are Pacala cu ce am scris eu mai sus? Iti spun eu: nici una!

Il percepeti voi gresit, asta e buba :mda: De Pacala n-are ce sa-mi fie altceva decat dor :D

Sergio
25th May 2005, 17:26
Noi il percepem bine. Tu s-ar putea sa-l percepi gresit. Cand te-ai inscris el era deja banat asa ca nu prea v-ati intalnit pe aici. :evil:

Totusi, ce putem face noi, restul lumii, ca sa-ti alinam dorul de Pacala? :rolleyes:

desdemona
25th May 2005, 17:34
Sergio, lasa-ma sa stiu ca stiu mai bine si ca pot sa judec pentru mine :) Banarea nu are nici o legatura cu ce vrei tu sa spui acolo si cu nimic altceva. Ca sa te lamuresti partial, afla ca nu era banat cand am intrat eu pe forum.
Daca tie nu-ti place, e problema ta, dar atunci ce tot vorbesti de el? :mda:

Dorul? Stai linistit, nu e nevoie :)

Sergio
25th May 2005, 17:47
Ce sa nu-mi placa? Imi place tot. :D

Daca te referi la Pacala, eram prieten cu el pe forum, deci... :rolleyes: Sa inteleg ca iti plac baietii rai care mai sunt si banati pe deasupra. :D Dar n-am de gand sa iau ban nici macar pt asta... :evil:

desdemona
25th May 2005, 17:52
Bun, daca-ti place atunci nu te mai lega de semnatura mea :evil: si suntem si noi doi prieteni .. sau pe aproape :D

Nu ma interseaza prieteniile nimanui, azi sunt egoista :D

CoolRain
25th May 2005, 18:16
Mie mi-e dor de Zapada :rolleyes:

fia
25th May 2005, 18:18
Du-te la munte... :D

sun
25th May 2005, 18:34
mie mi-e dor de grig, vitalie_killer si mai ales de remus :) :) :)

desdemona
25th May 2005, 18:38
Bai , sunteti off-topic, vorbeam de Pacala :D

fia
25th May 2005, 18:39
dar de ady nu ii e dor nimanui?

Marquise MGP
25th May 2005, 19:24
ba da ... lui vadim :D :D

desdemona
25th May 2005, 19:29
Care ady? Ca ala celebru e printre cei vii.... :evil:

Marquise MGP
25th May 2005, 19:30
este ...dar e intro stare latenta :D

desdemona
25th May 2005, 19:47
Ba nu :) Isi da' drumu mai incet cred, cate putin in fiecare zi :D

Zebrone
26th May 2005, 08:56
eu as vrea sa imi fie dor the "za german" :D

desdemona
26th May 2005, 09:54
Poate ca ne va asculta cineva "rugile", prea ne dorim cu foc :drak:

EDMOND_
26th May 2005, 12:59
La Vasile nu se gandeste nimeni?

fia
26th May 2005, 13:03
eu as fi vrut sa zic... dar cum discutia a luat o panta de misto, am zis mai bine nu....

ieppy
27th May 2005, 10:46
vasile si gigel. Clar ca ne e dor. :)

Angelina Jolie
21st June 2005, 11:32
Am prins foarte tarziu discutia despre dan dan dan dan dan danutz dar vreau sa va zic o chestie. Voi stiti de ce nu mai prea scrie el mai nou? Pentru ca rudele din Germania s-au saturat de parazit si l-au trimis acasa. Si aici nu mai are bani de net individul. :happy :happy

desdemona
21st June 2005, 11:50
Avea rude in Germania? Eu credeam ca le are la Iasi pe toate si acolo e plecat sa munceasca :cool:

Sergio
21st June 2005, 11:59
Mi s-a facut dor de capitan. :evil: E cam liniste fara el. :happy

Mihai
21st June 2005, 12:01
:happy :happy :happy
Chiar ma miram de ce nu mai scrie danX2, oricum faza cu rudele din germania e buna :D

desdemona
21st June 2005, 12:07
@sergio, vezi ca o sa ti se faca dor si de TV SPORT - cat de curand.. Pleaca toti, unul cate unul.... :happy

Mihai
21st June 2005, 12:12
Dar TV sport deja mi-e dor...
Ma gandesc sa fac si eu un thread de genul..
Eleberati-l pe TVsport sau Tv Sport inapoi pe OLS :D

Sergio
21st June 2005, 12:14
N-am eu treaba cu teveul. Ii prefer pe astia care se dau barosani si se cred inca in evul mediu. :happy Sunt mai greu de stapanit. :D

desdemona
21st June 2005, 12:14
@Mihai, daca ai face asta ... si ai mai si avea rezultat in urma campaniei, o sa ma cam inlocuiasca TV SPORT .. sau eu pe el... ;)

Sergio
21st June 2005, 12:16
Tu pe el, el pe tine, nu conteaza. Ne-am obisnuit. :D