PDA

View Full Version : Editia XV - Playoff



georgebz
22nd April 2010, 08:12
cojanu - emiliano_cp
georgebz - packman_gb
exodus - cosmin_dh
dinumbra - dumboss_yo

dumboss_yo
22nd April 2010, 21:44
Eu vreau sa joc cat mai repede, deocamdata nu am reusit sa iau legatura cu DinUmbra.

cojanu
23rd April 2010, 11:30
vreau si eu id-ul lui emiliano_cp !

andi15ro
23rd April 2010, 14:00
ala e id-ul :P, e prieten de-a lui Paul :P, grija ca stie

dumboss_yo
23rd April 2010, 16:40
grija ca stie
Pe mine m-a batut in grupa (nu ca as fi vreun etalon :P).

dumboss_yo
23rd April 2010, 17:55
DinUmbra [PATRIOTS] 0 - 34 dumboss_yo [PACKERS]

Nu am poza si nici gamelog-ul pentru ca mi s-a blocat calculatorul cand am incercat sa ies din Madden, asa ca a trebuit sa-l restartez.

dumboss_yo
25th April 2010, 12:47
Haideti, domnilor, GAME ON ! :D

packman_gb
25th April 2010, 23:33
Broncos[packman_gb] @ Saints[georgebz]
24 - 14
La scorul de 7-0pt mn Moreno, a facut un catch controversat, nush ce sa spun, a cam aratat a fi afara, dar se poate in momentu cand a prins mingea sa fii avut varful piciorului stang in teren, tough call, drive-ul terminandu-se cu un TD inscris de acelasi Moreno. Am avut 21-0 cand George a revenit cu 2 TD, pe tabela. Champ Bailey, a fost un beast cu 2INT si alte 2 missed INT. Moreno a nother big beast on the run, iar Orton si-a trecut 2 TD in contul sau plus 1TD PASS. Un meci greu devenit pe final dar am reusit sa il inchei cu o INT la scorul de 21-14 in ultimul minut.

packman_gb
25th April 2010, 23:34
Pardon Corell Buckhalter a fost cel cu TD-ul inscris :D

cojanu
26th April 2010, 09:06
emiliano daca intrii in seara asta da-mi de stire. eu o sa fiu de pe la ora 21 pe acasa :D
hai sa jucam :P id-ul meu este fastd3vil . lasa-mi mesaj cand poti juca

dumboss_yo
26th April 2010, 10:41
Care este "imperecherea" pentru semifinale ?

L.E. Georgebz - Packman_GB cred ca a fost meciul de 2A - 3B, deci invingatorul ar trebui sa joace cu cel din 1B-4A => packman_GB - dumboss_yo in semifinala. Em ai rait ?

exodus
26th April 2010, 21:19
exodus [steelers] - cosmin_dh [eagles] 20 - 17

meci f greu, ca mai toate cu Cosmin. am jucat impreuna o groaza de amicale si cam stim jocul celuilalt pe dinafara. de data asta am avut 13-0 pt ca apoi sa preia el conducerea cu 14-13. ajung in red zone, ma precipit cu pasa si dau int. urm atac il tin cu greu la fg si e 17-13 cu 1:35 ramas din meci. greseste coverageul si prind pasa la wallace care fuge peste 70 yds si iese un td nesperat. la ult lui drive face turnover on downs dupa ce il scot pe tusa pe mcnabb.
ca o nota suplimentara: am fortat 6 fl si am recuperat doar pe primul cand s-au succedat vreo 3-4 fl de fiecare parte in aceeasi faza si la review s-a analizat doar primu.
felicitari lu Cosmin pt joc si bafta data viitoare!

exodus
26th April 2010, 21:20
ete si gamelogul ca l-am uitat :D

cojanu
26th April 2010, 23:05
cojanu FALCONS 18 - 17 COWBOYS emiliano_cp

meciul s-a jucat in 2 "reprize"
prima parte s-a intrerupt in sfertul 2 cu scorul 3 - 10 pt emiliano
al doilea s-a terminat 15 - 7 pentru mine
dupa ce s-a intrerupt meciul am propus ca al doilea sa il jucam full si sa adaugam scorul

mi s-a reprosat lipsa de fair-play :( dar eu zic ca nu pe buna dreptate. am castigat la 1 punct prin conversie de 2 pct si vreo 3 4th downuri reusite.
nu am facut aceste 4th downuri si conversie doar de dragu de a le face ci cu scopul de a castiga meciul.
daca in loc de conversie alegeam extra punct tot ar fi trebuit sa marchez ca sa pot castiga meciul asa ca am ales conversia.
ma asteptam sa inscrie dupa ce am dat eu, dar din fericire nu a reusit si am castigat fara sa fie nevoie sa marchez

packman_gb
27th April 2010, 13:49
The Championships are ready:D
Broncos @ Packers
Steleers @ Falcons
Is it corect?

emiliano_cp
27th April 2010, 16:22
Intr-adevar Cojanu a incercat 4th down conversions ca sa castige meciul. Dar incepand din primul sfert al meciului. Pur si simplu m-a scos din sarite cu refuzul lui de a da punt un meci intreg plus inca o repriza jumate. Probabil asta e fair-play-ul de care imi spunea Georgebz cand m-am inscris in campionat si nu l-am inteles eu bine.Sa nu mai vorbim de 2pt conv pe care l-a incercat dupa ce mi-am ales formatia de field goal block, lucru ce m-a costat un timeout. Asta drept recompensa ca am fost de acord sa jucam un meci intreg dupa ce s-a intrerupt primul. Cu scorul dupa trei reprize eu as fi fost calificat. Dar asta e! I should've known better! Shame on me!

Cosmin_DH
27th April 2010, 17:59
Felicitari Bogdan pentru meci si victorie ,din pacate pentru mine iar am ales pe finalul meciului formatia gresita si am primit un TD lung cum am patit si in meciul din editia trecuta de la George,sper ca m-am invatat minte de acum incolo si nu o sa mai repet gresela.Felicitari si bafta in meciurile viitoare.

cojanu
27th April 2010, 18:11
Intr-adevar Cojanu a incercat 4th down conversions ca sa castige meciul. Dar incepand din primul sfert al meciului. Pur si simplu m-a scos din sarite cu refuzul lui de a da punt un meci intreg plus inca o repriza jumate. Probabil asta e fair-play-ul de care imi spunea Georgebz cand m-am inscris in campionat si nu l-am inteles eu bine.Sa nu mai vorbim de 2pt conv pe care l-a incercat dupa ce mi-am ales formatia de field goal block, lucru ce m-a costat un timeout. Asta drept recompensa ca am fost de acord sa jucam un meci intreg dupa ce s-a intrerupt primul. Cu scorul dupa trei reprize eu as fi fost calificat. Dar asta e! I should've known better! Shame on me!

eu nu contest nimic din ce zici tu, dar nu ma poti invinui ca am incercat sa castig.
legat de problema cu rejucarea intregului meci, din punctu meu de vedere putem sa anulam ce am jucat pana acuma si sa jucam unul intreg de la 0-0.
am propus sa jucam unul intreg si sa adaugam scorul pentru ca era mai corect fata de amandoi. daca pana in sfertul 3 as fi reusit sa marchez cat sa te depasesc tu nu ai fi putut beneficia de avantajele sfertului 4 ( opriprea timpului la pase incomplete si la iesirea din teren ) cum la fel nici eu nu as fi beneficiat daca nu reuseam sa te depasesc.
putem cere si sfatul lui georgebz sau al celorlati sa decida daca ar trebui sa lasam asa cum s-a terminat dupa sfertul 3.
imi pare rau ca am inceput din sfertul 1 cu 4th down conv, dar am mai trecut printr-un meci asemanator si stiam ca va trebui sa fac tot posibilul sa obtin cat mai multe puncte ca sa am o sansa.

apropo, de saints ce zici ca au dat onside kick la inceputul sf 3 si au castigat superbowlul ... lipsa de fair play sau curaj nebun ?

emiliano_cp
28th April 2010, 08:09
Bine mă Florin. Dacă tu spui că ai procedat corect,așa e cum spui tu. Eu mă joc de plăcere. Dacă era atât de importantă pt tine victoria,trebuia să îmi zici și poate o puneam de un blat. ;) Într-adevăr ai fost mai bun decât mine. Ai un joc mai complet și mai inspirat. Jos pălăria! Ai și o atitudine de învingător nu de loser ca mine! Felicitari pt jocul tactic excelent pe care l-ai făcut. Sper ca și pe teren să ai aceeași atitudine și aceeași tenacitate de care dai dovadă pe madden. Data viitoare o să știu la ce să mă aștept de la tine. Adevarul e că nu îți puteai permite să pierzi la un newbie :p Dacă vrei să jucăm ceva meciuri amicale,eu sunt disponibil. Succes in Championship game și de ce nu și mai departe in OLS Superbowl.

cojanu
28th April 2010, 09:46
Joc sa castig, dar nu vreau sa castig pe "blat" sau pe nemerit de asta ti-am si zis ca sunt pro - rejucare sau orice altceva se decide !
Inteleg ironia cu "ai fost mai bun" si tin sa precizez ca si tu ai jucat bine si daca mergeai mai mult pe run as fi avut probleme mari :)

exodus
28th April 2010, 14:07
pai decideti cum ramane ca sa jucam si meciurile din semifinale :) . cred ca e corect tintarul broncos vs packers si steelers vs falcons/cowboys

emiliano_cp
28th April 2010, 16:50
Scorul corect al meciului dintre mine si Cojanu este: Falcons 15 @ Cowboys 7 .Nu ma intereseaza o rejucare a meciului. Victoria ramane victorie.
Astept editia urmatoare.

packman_gb
28th April 2010, 20:44
Let The Championships begin!!! :D

cojanu
28th April 2010, 20:57
ok !

exodus
29th April 2010, 22:59
exodus [steelers] - cojanu [falcons] 25-21

pfoa ce meci! primul play fl returnat pt td de cojanu. nu prea m-a ajutat pasa in meciu asta asa ca am mizat pe rush. decisiva a fost insa defensiva care m-a tinut in meci si pan la urma l-a si castigat. ult drive al lu cojanu s-a terminat cu turnevor on downs la mm in 30ul meu. ambilor ni s-a parut ca a fost first down da nu s-a dat review (desi era sub 2 min). oricum sunt multumit ca am castigat desi am fost f neinspirat in multe randuri (2 conversi esuate plus play selection destul de tampit pe pasa).
felicitari Cojanu pt joc si determinare si respect ca a ajuns pan aici cu falcons.

cojanu
30th April 2010, 20:20
:) mersi frumos.

a fost un meci greu, pe care nu ma asteptam sa il pierd :(
a marcat pe final si desi am avut un 2 min drill cu 3 timeouturi ... nu am reusit :)
oricum frumos meciul. cam greu de alergat importriva astora de la steelers :D pe weak era aglomeratie iar pe strong ... troy si inca un ciocan

Bafta in finala !

cojanu
2nd May 2010, 21:56
cand jucati si voi finala ?
eu abia astept sa inceapa campionatul urmator, desi nu prea vad oameni entuziasti pe aici :p
eu sunt pentru ca am descoperit o echipa bunicica "sleeper" :P

dumboss_yo
2nd May 2010, 22:34
O sa incerc sa joc si eu zilele astea semifinala cu Packman. Deocamdata n-am reusit din motive medicale, imi cer scuze.

dumboss_yo
7th May 2010, 13:35
packman_GB [BRONCOS] 7 - 38 dumboss_yo [PACKERS]

Cred ca la pauza a fost 6-0 pentru Packers, dar apoi a urmat o "avalansa" de puncte.

dumboss_yo
8th May 2010, 22:14
exodus [STEELERS] 0 - 19 dumboss_yo [PACKERS]

Perfect D###. Champ again ! :P