PDA

View Full Version : Scapa Steagu' de la retrogradare sezonul acesta?



Darkslowstar
12th November 2004, 16:18
Pareri?

Darkslowstar
2nd February 2005, 16:07
Hai sa revigoram putin threadul asta (ca ati votat pe cel de anul trecut) :).

Eu zic ca avem sanse sa scapam in conditiile in care sunt echipe mai slabe decat noi, Alba, Iasi, Bacau.

King of Hell
9th February 2005, 20:19
Sunt de acord ca Alba e slaba rau...vai de capu lor..oioi...dar despre Iasi si Bacau nu bag mana in foc...

Darkslowstar
10th February 2005, 11:07
Iasul si Bacaul nu au cine stie ce echipa si au si probleme financiare. In cazul lui Seche, eu sincer ma indoiesc ca va mai fi in libertate pana la inceperea campionatului. Iar echipa lui e subtire rau. Iasul sunt vai steaua lor, si probabil o vor lua la vale, odata ce l-au pierdut pe Cristea.
Eu inca am sperante bune, mai ales ca mereu in ultimii ani am avut un retur mult mai bun, decat turul. Si va reveni si Isaila, creierul echipei. Plus ca scoala brasoveana de fotbal are o nou generatie de exceptie. tine minte un jucator, Dedu.

Angelina Jolie
11th February 2005, 10:19
Ca sa scape Steagu' are nevoie si de un public fierbinte cum e la Timisoara. Spun asta pt ca am fost la Bv-CFR si erau creo 300 de oameni in stadion din care 100 CFR-isti. pai asa nici nu mai stiu jucatorii ca joaca acasa sau in deplasare.

adamache
13th February 2005, 14:58
Scapa pentru ca sunt altii mai prosti! Pe langa cei amintiti mai este si Sportul , care n-are nici bani , nici suporteri , nici jucatori si pe aceia pe care-i are ii vinde.In aceeasi situatie este Nationalul , dar acestia , din pacate , au prea mlte puncte... Timpul nu-i pierdut , insa!Marea surpriza , desi nu le doresc , este sa cada Poli , cu toate transferurile ei....
Daca ne uitam bine pe clasament si tinem cont de ultimele evenimente ,sunt opt-noua candidate la retrogradare .... :)

dan-dan
13th February 2005, 19:29
Iasul si Bacaul nu au cine stie ce echipa si au si probleme financiare. In cazul lui Seche, eu sincer ma indoiesc ca va mai fi in libertate pana la inceperea campionatului. Iar echipa lui e subtire rau. Iasul sunt vai steaua lor, si probabil o vor lua la vale, odata ce l-au pierdut pe Cristea.
Eu inca am sperante bune, mai ales ca mereu in ultimii ani am avut un retur mult mai bun, decat turul. Si va reveni si Isaila, creierul echipei. Plus ca scoala brasoveana de fotbal are o nou generatie de exceptie. tine minte un jucator, Dedu.

Tot ce ai scris seamana izbitor de mult ,cu chestia aia "sa moara si capra vecinului".
Daca tu crezi ca din cauza a ceea ce ai scris tu , va scapa F.C. Brasov inseamna ca sunteti disperati tare de tot. De ce nu ar scapa Brasovul prin forte proprii, sa joace bine si sa cistige tot sau aproape tot.
Nu crezi ca ar fi mai fair play sa gindesti asa? :)

Darkslowstar
14th February 2005, 11:25
Prietene ceferist, exagerezi un pic cu nr. de spectatori brasoveni si de suporteri clujeni, din ce am vazut eu la teveu si prin presa, erau vreo 1000-2000 de spectatori si max 30-40 de clujeni, cei drept galagiosi si bine dotati.
Ar trebui sa-ti amintesti putin ca meciul se juca miercuri, la ora 2, cand toti oamenii sunt la munca, la scoala, etc. Mi se pare normal sa fie gol stadionul ,mai ales ca nici Steagu nu joaca acum atat de binen incat sa merite sa te invoiesti (daca poti). Nu spectatorii ne lipsesc nou, ci fotbalul de calitate. Poate in retur.

@Dan-Dan, ce treaba are capra vecinului? Asta e pererea mea, bazta ce-i drept pe informatii venite de aiurea. Si de unde tragi concluzia aberanta cu forze proprii. Deocamdata sunteti peste noi in clasament, asa ca va trebui sa fim mai buni ca sa va depasim.
Oricum, daca ar fi sa aleg intre Brasov si Iasi, iti dai seama ca nici n-as clipi si v-as trimite in B :). Altminteri nu doresc nimanui sa pice.
De acord cu fair playul, din pacate, zvonurile spun ca tocmai meciul direct din tur a fost castigat cu metode ce nu prea aduc a fair play.

Angelina Jolie
15th February 2005, 12:00
CFR-isti au venit cu 2 autocare, deci cam 80 + vreo 15 cu trenul care stateau separat. si NU AU FOST 1000 de oameni la meci. Nici pe aproape. Trebuia sa fi acolo sa vezi situatia ca la tv e alta treaba.

dan-dan
15th February 2005, 12:33
@Dan-Dan, ce treaba are capra vecinului? Asta e pererea mea, bazta ce-i drept pe informatii venite de aiurea. Si de unde tragi concluzia aberanta cu forze proprii. Deocamdata sunteti peste noi in clasament, asa ca va trebui sa fim mai buni ca sa va depasim.
Oricum, daca ar fi sa aleg intre Brasov si Iasi, iti dai seama ca nici n-as clipi si v-as trimite in B :). Altminteri nu doresc nimanui sa pice.
De acord cu fair playul, din pacate, zvonurile spun ca tocmai meciul direct din tur a fost castigat cu metode ce nu prea aduc a fair play.

Aici nu am inteles :
Si de unde tragi concluzia aberanta cu forze proprii

Eu am spus despre voi FC Brasov prin forte proprii, nu sa asteptati ca Poli Iasi sau Apulum A.I. sa pice doar petru ca sunt echipe mai sarace si nu au prieteni la FRF sau LPF.
:ok:

Darkslowstar
15th February 2005, 14:51
Prietene iesean, vad ca, desi m-am exprimat cam alandala :), ai inteles ce am vrut sa spun. Imi doresc ca Brasovul sa se salveze prin forte proprii exclusiv. Din pacate nu-mi pot renege priginea romaneasca si am ceva treaba si cu capra vecinului :D. Te asigur ca eu personal si marea majoritate a suporterilor brasoveni am prefera sa retrogradam decat sa ne salvam prin Cooperativa. Nu stiu cata influenta avem noi la frf si lpf, mai ales ca arbistrii nu ne-au ajutat defel, ba dimpotriva si am vaga impresie ca sa va fi si pe viitor. Romel se pricepea la reciprocitati, dar de catva ani nu mai e cazul si oricum el e acum mai mult de decor la club, nefiind indepartat pt. ca e in relatii bune cu Padureanu, Dragomir, etc.

Am zis de voi ca e probabil sa picati pt. ca n-ati facut transferuri importante si stati si cam prost cu banii. E drept ca nu sunt foarte informat in legatura cu Iasul, asa ca te rog sa ma contrazici daca bat campii. :D
In rest multa bafta. :ok:

Darkslowstar
15th February 2005, 17:07
CFR-isti au venit cu 2 autocare, deci cam 80 + vreo 15 cu trenul care stateau separat. si NU AU FOST 1000 de oameni la meci. Nici pe aproape. Trebuia sa fi acolo sa vezi situatia ca la tv e alta treaba.

E drept ca n-am vazut meciul de pe stadion, ci am vazut doar la stiri imagini. E foarte probabil sa ma insel eu. Tu ai fost cumva la meci?
Eu imi aduc aminte ca am citit in presal locala ca au fost in jur de o mie de oameni. O sa caut si o sa postez pe site, daca gasesc ceva.

Angelina Jolie
15th February 2005, 18:31
Da, am fost la meci. Poate am exagerat eu putin dar oricum nu erau mai mult de vreo 600. Dar si sa fi fost 1000, nu e de ajuns. Trebuie sa fiti multi, sa creati presiune, sa ajutati si voi baietii. Asta voiam sa zic.

Darkslowstar
15th February 2005, 19:15
Te invidiez ca ai timpul sa te duci la stadion la o astfel de ora si zi. Si cred ca ma inteleg ca nu sunt foarte dornic sa ma invoiesc/zile de concediu cand baietii nostrii joaca cum joaca. Pana la urma atasamentul meu este mai fata de culorile clubului decat de Bodea, Dossey & co. Care vin si se duc.
Cand echipa joaca fotbal normal ca faci orice sacrificu si te duci (cum e la voi). Am fost anul asta de mai multe ori la stadion si au jucat execrabil. Desi zic ca nu ma mai duc probabil tot o sa merg la meciurile cu bucurestenele si probabil Poli :).
Uff, viata de microbist :headbang:

Angelina Jolie
15th February 2005, 20:26
Da, asa e. Numai ca vezi tu, in momente din astea are nevoie echipa de spectatori.

Darkslowstar
16th February 2005, 13:56
Da, ai dreptate, dar pe de alta parte prea de multe ori am mers si am vazut balet. Sa moare ei pe teren (caa nu de valoare duc lipsa) si se intorc si spectatorii.
Stai linistit ca si la voi ar fi la fel, daca dintr-o data n-ati mai avea rezultate. Ar pleca lumea de pe stadion. Cand ati jucat prin B si C cati spectatori aveati? Mai putin decat au fost la meciul cu voi probabil.
Oricum, pe mine m-a uns la suflet parcursul CFR-ului din toamna (si mai ales ce echipe a invins).

Angelina Jolie
16th February 2005, 17:16
De fapt nu conteaza daca e A sau B ci cum merge treaba. Ca noi anul trecut in B aveam 5000 de spectatori constant la meciuri acasa. Bine ca acum vreo 3 4 ani cand nici nu visam noi la A erau maxim 500, e drept. Oricum eu sper sa ramaneti si sa ne vedem si la anul.

Darkslowstar
16th February 2005, 18:54
Dar si anul trecut ati jucat un fotbal bun si e normal ca oamenii au venit. Eu sper sa o tineti in sus, mai ales ca ati putea trage la un loc de uefa ce ce fotbal bun jucati. Ultimii ardeleni prin uefa am fost noi parca. :)

Angelina Jolie
16th February 2005, 19:52
Da, revenirea lui Ronaldo. Pai cred ca de acolo se trage, ca ati avut performante cativa ani si s-a obisnuit lumea sa fiti sus, iar acum sunt dezamagiti si nu mai vin.

vlad1607
16th February 2005, 20:10
Avand in vedere afinitatea pe care o am pt echipele din ARDEAL zic un DA raspicat..Brasovul va scapa de retrogradare !

Darkslowstar
17th February 2005, 11:26
Da, a fost memorabil meciul cu Inter. Imi aduc aminte ca Ronaldo tocmai revenise dupa accidentarea aceea grava si cand a iesit la incalzire dupa pauza tot stadionul (era la Brasov) s-a ridicat in picoare si l-a aplaudat. Eram destul de aproape si i-am vazut mutra mirata. Cred ca se astepta sa-l injuram & huiduim. A s facut cateva faze de mare efect, pana a dat Bodea odata cu el de pamant (oamenii l-au injurat pe Bodea, pt. ca ar fi fost pacat sa se accidenteze la noi, mai ales ca interistii erau calificati din meciul tur) si s-a linistit :).
Oamenii sunt in mod clar dezamagiti, mai ales ca de cand am revenit am invins toate bucurestenele, si chiar cand nu am invins am jucat bine (cu Dinamo de ex)


Vlad, multumim pt. urari, te asteptam la meciul de pe Silviu Ploiesteanu (fost Tineretului) cu 3 puncte, pe care, ca un oaspete binecrescut si civilizat ce esti ni le vei lasa. :D

DIXX
20th February 2005, 14:12
Anul asta sincer sa fiu nu cred ca vom mai scapa,dar decit sa fim tot timpul codasi prin A mai bine sa nu se mai auda de noi o vreme.Dinamo a fost singura echipa care a ajutat Brasovul inca din comunism,si Pascu zicea odata la tv asta.

Darkslowstar
21st February 2005, 10:49
Nu stiu de ce mai insisti de povestea asta cu Dinamo, mai ales ca este ceva ce eu as prefera sa uit. Dai naibi si pe ********i, ca ne-au ajutat mai mult de o gramada, ne lua punctele si jucatorii si ne da dea niste firmituri (mingi, tricouri, etc)
Eu inca sper ca Gabelo sa fi pus la punct apararea, care ne-a costat o groaza de puncte in tur, pt. ca in atac si la centru nu stam rau. mai ales ca a revenit si Isa.