PDA

View Full Version : Etapa 28: FC Timisoara - CFR Cluj 1-1



Pages : 1 [2]

rhadoo
19th April 2010, 22:45
gata, ii 3-0 la masa verde: cadu nu avea voie sa joace in tricoul lui claro :ok:
gresit!tricoul era al lui stancioiu:D

Ess
19th April 2010, 22:46
Nu e bine, schimba regulamentul! A jucat in tricoul lui Stancioiu! Sa speram ca nici asa nu se poate!!!:happy

aha...acum lucrez la proiect :cry:

m8k
19th April 2010, 22:46
Jabba nu ne recunoaste ca si campioana! Ce pierdere!:happy

Telespan
19th April 2010, 22:46
Cum nu avea nevoie? Au avut nevoie de 8 minute de prelungire si de prezenta fundasului nostru in poarta pentru a reusi sa dea gol...
Au avut nevoie de comisii pentru a castiga 3 puncte pierdute in teren cu Rapidul..
Asta e FC Timisoara... Din pacate...



Minutul 28 al meciului cu Timisoara... Fa rost de meci si uita-te sa vezi cine-l trage de tricou pe Traore in careul Timisoarei...
....daca tu nu prea vezi 11 m in primul minut sau in meciul cu RAPID inseamna k nu prea avem treba cu fotbalul..
Meciul l-am vazut de la cap la coada...nu meritati campionatul ...nu jucati nimika.

Lordul
19th April 2010, 22:46
la cate meciuri de fotbal ati vazut penalty-uri acordate in minutul 1

Radu
19th April 2010, 22:46
cfr=Victoria 2

Ess
19th April 2010, 22:47
.
Meciul l-am vazut de la cap la coada...nu meritati campionatul ...nu jucati nimika.

cine-l merita din toate echipele astea de carton? ma intreb asa...
steaua? timisoara?
hai ma...asta e. furam cu talent...

Radu
19th April 2010, 22:48
la cate meciuri de fotbal ati vazut penalty-uri acordate in minutul 1

cat de prost si cat de penibil poate sa fie asta...pai ce trebuia sa ii faca aluia de la timisoara...sa ii rupa capul ca sa se dea penalty?

rhadoo
19th April 2010, 22:48
cfr=Victoria 2

nu e flacara moreni?
intrii in top.CLAR!

Ess
19th April 2010, 22:49
cfr=Victoria 2

de aia, in al 2-lea imn al echipei, este refrenul "cfr, cfr, numele tau e victorie? " :cry:

*Coco*
19th April 2010, 22:50
cat de prost si cat de penibil poate sa fie asta...pai ce trebuia sa ii faca aluia de la timisoara...sa ii rupa capul ca sa se dea penalty?

Sa ii suga pl aia sa ii faca.

Costea si-a rupt picioru si ala tot nu a dat penalty ce plm mai vrei mai mult de atat?

Roddicted
19th April 2010, 22:52
meci tipic pentru liga cacarezilor.

six
19th April 2010, 22:52
gata sa terminat....felicitari pt titlu :)

penalty...nepenalty...nu mai conteaza :(

Ferdininho
19th April 2010, 22:52
Ce se mai bucura timisorenii dupa un asemenea meci.
Rusine ma, cu echipa asta de 2 lei vreti sa ne reprezentati in Europa?

Mah oltene......am avut un penalty clar, taranii de la Cluj nu au jucat nimic 98 de minute, tu ai vazut meciul? Nici 10 minute daca se prelungea nu era mult la cat au tras de timp franarii.

P.S Dar cine sa joace in Europa fotbaliatorii aia de la Severin?!

Grinco
19th April 2010, 22:54
Cocolare, iar ai pierdut la pariuri sau ce-i cu iesirile astea de navetist?:D

Ess
19th April 2010, 22:54
Mah prazare......am avut un penalty clar, taranii de la Cluj nu au jucat nimic 98 de minute, tu ai vazut meciul? Nici 10 minute daca se prelungea nu era mult la cat au tras de timp franarii.

si traore a fost impiedicat sa joace mingea in careu, fiind tinit clar de tricou, da' n-are rost sa-ti spun asta. esti prea nervos la nervi...

Telespan
19th April 2010, 22:55
cine-l merita din toate echipele astea de carton? ma intreb asa...
steaua? timisoara?
hai ma...asta e. furam cu talent...
Steaua ,Timisoara,CFR-ul ,Rapidul,Vaslui,Dinamo nu au treaba cu primele 5 locuri.Romania este o tara corupta de jos shi pina sus......esti fericit?

Ferdininho
19th April 2010, 22:57
Extraordinar, nu s-a mai vazut asa ceva pe un teren de fotbal. Auzi, pai da' cum sa tragi de timp...

Atunci de ce aveti nesimtirea sa contestati ca a prelungit mult 8 minute?

*Coco*
19th April 2010, 22:58
Sa ii suga pl aia sa ii faca.

Costea si-a rupt picioru si ala tot nu a dat penalty ce plm mai vrei mai mult de atat?


@Datenshi tu dai 2 infractiuni pe acelasi post? :headbang:

Ess
19th April 2010, 22:59
Steaua ,Timisoara,CFR-ul ,Rapidul,Vaslui,Dinamo nu au treaba cu primele 5 locuri.Romania este o tara corupta de jos shi pina sus......esti fericit?

fericit sunt din alte motive, nicidecum ca si microbist.
da-i dracu' pe toti...

iulian_1976
19th April 2010, 22:59
Voi chiar stati in ce spune 'Jaba ?!

CFR a jucat pragmatic,asa cum ii cunosc merita sa fie campioana Romaniei.
Orice antrenor are ce invata de la Mandorlini.
Poli Timisoara o echipa cu un stil urat.

*Coco*
19th April 2010, 23:00
Mah oltene......am avut un penalty clar, taranii de la Cluj nu au jucat nimic 98 de minute, tu ai vazut meciul? Nici 10 minute daca se prelungea nu era mult la cat au tras de timp franarii.

P.S Dar cine sa joace in Europa fotbaliatorii aia de la Severin?!


Acum pe bune , cate minute a aratat ala de la margine, ca aia la TV nu au spus nimic.

PS.Spune-ti sincer cate minute a aratat, sau daca a aratat:D

six
19th April 2010, 23:00
deci stim un lucru CFR campioana :rolleyes: ramane 2-6 sa vedem care ii ordinea :o: personal cred asa 2 vaslui 3 urziceni 4 poli 5 steaua 6....rapid :D

Datenshi
19th April 2010, 23:00
Bre Coco, tehnic e imposibil. Iti dadusem galben din greseala prima data. Asta dupa ce te atentionasem si cu o pagina in urma sa ai grija la limbaj. Dati-o dracu' de treaba, se poate discuta si fara injuraturi, fie ele si prescurtate.

EonLockz
19th April 2010, 23:00
de ce s-au dat 8 minute de prelungire ?
pentru ca 5 minute s-a imbracat Cadu;)

Anul asta daca ar fi posibil nu ar trebui sa ia nici o echipa titlul:(

Ianus
19th April 2010, 23:02
Interesant. Oare pentru ce se mai bat urmaritoarele CFR - ului cand oamenii lui "nem tudom romanul" au asigurate arbitrajele pana la finalul campionatului? Magyar piszkos, és keres Romániába? Paszkany, Muresan nem akarom, hogy előtte? Kolozsvár község a vesztesek.

Dar se stia asta parca, nu?:drak:

m8k
19th April 2010, 23:02
Mah oltene......am avut un penalty clar, taranii de la Cluj nu au jucat nimic 98 de minute, tu ai vazut meciul? Nici 10 minute daca se prelungea nu era mult la cat au tras de timp franarii.

P.S Dar cine sa joace in Europa fotbaliatorii aia de la Severin?!

Mai inteligentule! Daca erati o echipa de fotbal atunci o bagati in poarta noastra de vreo 5-0 ori si atunci ieseam sigur la joc! Numai daca ai in fata o panarama de echipa atunci joci si tu ca atare!!! Pe ce loc sunteti cu cele 3 furate pe la masa verde??? Calculeaza si cele 3 de la masa verde cu dinamo! Ne ajungeti asa??? Ciocu mic inteligentule!:headbang:

Ess
19th April 2010, 23:03
Bre Coco, tehnic e imposibil. .

e clara treaba ca esti inginer! ai nascocit tu ceva pe-acolo de ai reusit aceasta performanta :cry:

Novac
19th April 2010, 23:03
Anul asta daca ar fi posibil nu ar trebui sa ia nici o echipa titlul:(

:ok:

Nightwish
19th April 2010, 23:03
Vrajeala ieftina...
Eu zic sa stai sa te gandesti 5 ( cinci ) minute inainte de a posta ca esti prea nervos :D

Ferdininho
19th April 2010, 23:04
Voi chiar stati in ce spune 'Jaba ?!

CFR a jucat pragmatic,asa cum ii cunosc merita sa fie campioana Romaniei.
Orice antrenor are ce invata de la Mandorlini.
Poli Timisoara o echipa cu un stil urat.

Ai dreptate jucam prost si nu era asta meciul care sa salveze un sezon.....sunt intrigat doar de faptul ca unii contestau cele 8 minute de prelungiri acordate.

zebe
19th April 2010, 23:04
Interesant. Oare pentru ce se mai bat urmaritoarele CFR - ului cand oamenii lui "nem tudom romanul" au asigurate arbitrajele pana la finalul campionatului? Magyar piszkos, és keres Romániába? Paszkany, Muresan nem akarom, hogy előtte? Kolozsvár község a vesztesek.

Dar se stia asta parca, nu?:drak:

Nem. :D

Banuiesc ca ai vazut si penalty-ul la Traore. Poate nu la fel de spectaculos, dar la fel de penalty. Dar na, daca presa zice ceva, asa e!

*Coco*
19th April 2010, 23:04
Alo Timisoara, mai intreb odata CATE MINUTE A ARATAT ARBITRUL DE LA MARGINE????
Sau nici nu a aratat:D

PS.Sa spuna cei care au fost pe stadion, ca Ferdininho asta era pe forum nu are de unde sa stie, e afon saracu.

Ess
19th April 2010, 23:04
Interesant. Oare pentru ce se mai bat urmaritoarele CFR - ului cand oamenii lui "nem tudom romanul" au asigurate arbitrajele pana la finalul campionatului? Magyar piszkos, és keres Romániába? Paszkany, Muresan nem akarom, hogy előtte? Kolozsvár község a vesztesek.

Dar se stia asta parca, nu?:drak:

unde dracu' ai gasit translatoru' asta, ma pista? :cry:

EonLockz
19th April 2010, 23:04
Acum pe bune , cate minute a aratat ala de la margine, ca aia la TV nu au spus nimic.

PS.Spune-ti sincer cate minute a aratat, sau daca a aratat:D


8 s-au dat

omul a postat inainte de gol deci probabil a auzit ceva sau a vazut:P

Datenshi
19th April 2010, 23:05
e clara treaba ca esti inginer! ai nascocit tu ceva pe-acolo de ai reusit aceasta performanta :cry:

Si la un oltean iute la manie m-am gasit sa gresesc formulele... :happy

Ferdininho
19th April 2010, 23:05
Alo Timisoara, mai intreb odata CATE MINUTE A ARATAT ARBITRUL DE LA MARGINE????
Sau nici nu a aratat:D

Cat ai pierdut la pariuri pe meciul asta de te arde atata?

@ESS M-am calmat si felicitari :D

m8k
19th April 2010, 23:05
pentru ca 5 minute s-a imbracat Cadu;)

Anul asta daca ar fi posibil nu ar trebui sa ia nici o echipa titlul:(

Si totusi de la margine s-au aratat 7 minute! Chiar si mitica care nu ne are la suflet zice ca arbitrul a prelungit exagerat meciul!

*Coco*
19th April 2010, 23:06
Cat ai pierdut la pariuri pe meciul asta de te arde atata?

@ESS M-am calmat si felicitari :D

N-am jucat:)

Nightwish
19th April 2010, 23:08
Atunci de ce aveti nesimtirea sa contestati ca a prelungit mult 8 minute?

Pentru ca 8 minute se prelungeste cand intra hultrasii polisti in teren sau e intrerupt meciul pentru pauza de curent sau ceva de genul.... Sau in timpul lui Ceasca atunci cand trebuie sa castige una dintre echipele de aur... In mod normal, cand au loc trageri de timp, se prelungeste 4...5...6 minute. Cate meciuri ai vazut in liga 1 sa se prelungeasca 8 minute? Ia spune...

Datenshi
19th April 2010, 23:09
Ursuletule, ne suparam...

Ianus
19th April 2010, 23:10
Mai inteligentule! Daca erati o echipa de fotbal atunci o bagati in poarta noastra de vreo 5-0 ori si atunci ieseam sigur la joc! Numai daca ai in fata o panarama de echipa atunci joci si tu ca atare!!! Pe ce loc sunteti cu cele 3 furate pe la masa verde??? Calculeaza si cele 3 de la masa verde cu dinamo! Ne ajungeti asa??? Ciocu mic inteligentule!:headbang:

In locul vostru, la cat ati furat in acest campionat, mi-as pune lacat la gura si mi-as taia degetele de la maini. Dar la cata nesimtire ati dobandit in ultima vreme, nu ma mai mir.

Cat despre Coco asta, ma gandesc ca o fi luat-o pe la buci fortat de la vreun timisorean de va ataca atat timisorenilor, ce ziceti? Va aduceti aminte de un prazar pe nume Coco pe care sa-l fi luat la impins vagoane? Ar fi o explicatie psihanalitica.

Ess
19th April 2010, 23:10
szopást magyar!

"szopt ki a ghetzi turos marmelades es mucsok faszamat" , este mult mai literar mai radule :cry:
of of...cum educ eu generatii intregi de olesisti :cry:

delaparis
19th April 2010, 23:10
Hai sa ne calmam un pic.

Pe cine avantajeaza rezultatul asta ?

Radu
19th April 2010, 23:10
ursuletule, ne suparam...

:d

RADUPE
19th April 2010, 23:11
Ai dreptate jucam prost si nu era asta meciul care sa salveze un sezon.....sunt intrigat doar de faptul ca unii contestau cele 8 minute de prelungiri acordate.

In minutul 85:42 arbitrul arata cartonasul rosu, minutul 88:33 Cadu loveswte mingea cu piciorul la degajare = 2 minute si 51 de secunde intreruperea meciului pt. eliminare! Asta ca sa nu se mai speculeze!

Ess
19th April 2010, 23:11
Pe cine avantajeaza rezultatul asta ?

welcome to the earth! cum a fost colaborarea cu hustonu'? :D:D:D

Datenshi
19th April 2010, 23:11
Pai in principiu pe CFR o avantajeaza, zic eu. Se putea si mai bine, dar...

Radu
19th April 2010, 23:12
"szopt ki a ghetzi turos marmelades es mucsok faszamat" , este mult mai literar mai radule :cry:
of of...cum educ eu generatii intregi de olesisti :cry:

In plm nu merge sa traduc cu goagl...:cool:

Ess
19th April 2010, 23:13
In plm nu merge sa traduc pe goagl...:cool:

pai nu, ca mi-e lene sa insertez caracterele alea panonice.
dar crede-ma: e poezie curata. daca vrei sa o umezesti pe ildiko, baga textu' asta! :ok:

m8k
19th April 2010, 23:14
Atunci de ce aveti nesimtirea sa contestati ca a prelungit mult 8 minute?

Pentru ca de la margine s-au aratat 7!

six
19th April 2010, 23:14
Pentru ca 8 minute se prelungeste cand intra hultrasii polisti in teren sau e intrerupt meciul pentru pauza de curent sau ceva de genul.... Sau in timpul lui Ceasca atunci cand trebuie sa castige una dintre echipele de aur... In mod normal, cand au loc trageri de timp, se prelungeste 4...5...6 minute. Cate meciuri ai vazut in liga 1 sa se prelungeasca 8 minute? Ia spune... tati,urmareste si europa :D ieri la greci aek :P cu nush' ce desculti de la ei sa jucat 102 minute un meci :happy pe care l-am castigat solist :ok:

Rossi
19th April 2010, 23:15
am avut un penalty clar

Dupa ce ati FURAT 3 pct la masa verde, tipi dupa un penalty ?! :happy

Dar de ce a fost eliminat portarul CFR-istilor ?

Dar de ce au fost aratate 7 minute de prelungire si ati dat gol in min 8 al prelungirilor ?

Taci dreaq cu clona ta de echipa ...

delaparis
19th April 2010, 23:15
welcome to the earth! cum a fost colaborarea cu hustonu'? :D:D:D

Tu cred ca ai relansat economia locala prin consum :D



Pai in principiu pe CFR o avantajeaza, zic eu. Se putea si mai bine, dar...

Daca Timisoara bate in Ghencea revine la 2 pct :rolleyes: iar CFR nu se stie ce vor face acolo unde "sunt primiti cum trebuie" :D

Datenshi
19th April 2010, 23:16
Bre 06, hotaraste-te, ori esti solist, ori esti polist?

m8k
19th April 2010, 23:16
In plm nu merge sa traduc cu goagl...:cool:

Te-a laudat nu te teme!:happy

Ess
19th April 2010, 23:16
ok, noapte buna!
incepe o noua saptamana de munca, in tara fagaduintei :mda:

six
19th April 2010, 23:17
Pentru ca de la margine s-au aratat 7!ok,meciul este istorie :( dar mi-s curios daca vreun suporter clujean ia placut de echipa campioana :) cu 8 fundasi centrali :D

Datenshi
19th April 2010, 23:17
Daca Timisoara bate in Ghencea revine la 2 pct :rolleyes: iar CFR nu se stie ce vor face acolo unde "sunt primiti cum trebuie" :D

Pe scurt... Timisoara nu e in stare sa bata tot pana la final indiferent de adversar, CFR mai pierde maxim 3 puncte daca se merge cap la cap.

six
19th April 2010, 23:20
Bre 06, hotaraste-te, ori esti solist, ori esti polist? hai,hai ca v-am bagat in sasari in dauna lu' aee aooo :D

Ferdininho
19th April 2010, 23:20
Pentru ca 8 minute se prelungeste cand intra hultrasii polisti in teren sau e intrerupt meciul pentru pauza de curent sau ceva de genul.... Sau in timpul lui Ceasca atunci cand trebuie sa castige una dintre echipele de aur... In mod normal, cand au loc trageri de timp, se prelungeste 4...5...6 minute. Cate meciuri ai vazut in liga 1 sa se prelungeasca 8 minute? Ia spune...
Aiurea, prelungirile au fost pt. tragerea de timp la Cadu. Cand ii pana de curent se reia meciul din minutul respectiv sau se pierde cu 3-0 (intreaba un rapidist ca stie mai bine). De cand ii Liga I etalon? In alte campionate sau chiar la mondiale am vazut meciuri prelungite si cu 10 minute.
Arata-mi o regula care spune ca nu ai voie sa prelungesti mai mult de 6 minute un meci daca esti asa tare?

keluba
19th April 2010, 23:20
oameni buni... asta este. chefr campioana, iar resturile aduna... resturile ce mai pica de pe masa... verde:D

Rossi
19th April 2010, 23:21
Ce inversunati sunt Iancu Puscarie si Chivorchian Blatistul ....

Cand au FURAT 3 puncte cu Astra , a fost bine ... acum tipa ca niste tarfe violate ...

m8k
19th April 2010, 23:21
tati,urmareste si europa :D ieri la greci aek :P cu nush' ce desculti de la ei sa jucat 102 minute un meci :happy pe care l-am castigat solist :ok:

Nu fugii departe! Vezi numai meciul de la Vaslui! A fost chiar azi, si acolo a fost eliminat portarul! Ai vazut acolo 8 minute???

Ferdininho
19th April 2010, 23:22
Dupa ce ati FURAT 3 pct la masa verde, tipi dupa un penalty ?! :happy

Dar de ce a fost eliminat portarul CFR-istilor ?

Dar de ce au fost aratate 7 minute de prelungire si ati dat gol in min 8 al prelungirilor ?



Ca sa intrebe unul ca tine.

PerVersion
19th April 2010, 23:24
ok,meciul este istorie :( dar mi-s curios daca vreun suporter clujean ia placut de echipa campioana :) cu 8 fundasi centrali :D

In primult rand, nu este nici pe departe echipa campioana.. mai sunt 6 etape in care se poate intampla orice.

In alta ordine de idei, evident ca nu are cum sa-ti placa o echipa care in prima repriza nu are nici un sut la poarta. Iar in a 2-a au jucat exact cateva minute, pana a picat golul. Problema nu e ca s-au aparat, pt ca au facut-o si in alte meciuri... problema e ca s-au aparat ca disperatii, cu un joc haotic si mingi bubuite. In alte meciuri au tinut de minge chiar daca se aparau, si au dat impresia de echipa solida.

In fine, consider ca meciul asta l-a mancat Nuno Claro. Daca isi vedea de treaba, cred ca nu ati fi inscris, nici daca dadea 15 min de prelungire.

Grinco
19th April 2010, 23:25
Pentru ca de la margine s-au aratat 7!

FreeDaddy@jilava.ro... Asta e adresa de mail unde puteti sa-l bombardati pe Augustus cu mail-uri despre morti si mame, dupa modelul Urs Meier ;)

six
19th April 2010, 23:27
Nu fugii departe! Vezi numai meciul de la Vaslui! A fost chiar azi, si acolo a fost eliminat portarul! Ai vazut acolo 8 minute???bah,ati castigat campionatul :) dar raspunde cu da sau nu ti-a placut cum a jucat echipa ta??? sincer....shi a doua intrebare:am jucat noi la Clooj cu 4 fundashi centrali???? merci anticipat :)

m8k
19th April 2010, 23:30
bah,ati castigat campionatul :) dar raspunde cu da sau nu ti-a placut cum a jucat echipa ta??? sincer....shi a doua intrebare:am jucat noi la Clooj cu 4 fundashi centrali???? merci anticipat :)

Am jucat cum a cerut adversarul! Daca era 3-0 la pauza pentru voi atunci jucam si noi mai ofensiv! Crezi ca il mai baga Mandorlini pe Alcantara, al 11-lea aparator daca eram condusi! Ati jucat penibil si in consecinta am jucat si noi!!! V-am dat o boaba frumoasa totusi! Voi ati egalat din noroc si din disperare!

iulian_1976
19th April 2010, 23:33
Ai dreptate jucam prost si nu era asta meciul care sa salveze un sezon.....sunt intrigat doar de faptul ca unii contestau cele 8 minute de prelungiri acordate.

Fiecare echipa ataca cum poate insa este o rusine sa nu poti centra o minge in careu de 4 ori ;sa centrezi in primul fundas.
Asta este mai frustrant decat cum se apara CFR.


ok,meciul este istorie :( dar mi-s curios daca vreun suporter clujean ia placut de echipa campioana :) cu 8 fundasi centrali :D

CFR se apara pe final foarte prost,partea negativa este ca echipele romanesti nu prea stiu pe final sa-i marcheze.
Nu este cred nimeni de vina ca coechiperii si chiar adversarii scot mingea de pe linia portii :D

In meci de Ch.Leag. CFR ar fi primit 2,3 pe final de ar fi spus Mandorlini ca nu a avut noroc in viata :o:

Grinco
19th April 2010, 23:34
6 secunde in plus...pentru atat va agitati ma?:D

iulian_1976
19th April 2010, 23:42
Am jucat cum a cerut adversarul! Daca era 3-0 la pauza pentru voi atunci jucam si noi mai ofensiv! Crezi ca il mai baga Mandorlini pe Alcantara, al 11-lea aparator daca eram condusi! Ati jucat penibil si in consecinta am jucat si noi!!! V-am dat o boaba frumoasa totusi! Voi ati egalat din noroc si din disperare!

CFR joaca in functie de adversar este adevarat,insa CFR putea sa rezolve meciul pe final si sa joace ofensiv.

Aceasi partitura si cu Dinamo,Rapid,Pandurii etc... ce este negativ ca in cupele europene nu poti castiga asa;mai toate echipele marcheaza in ultimele 20 de minute.

In rest se stie ca CFR este cea mai completa echipa cu exceptia fazelor cand sunt cu fundul in poarta si arata foarte urat.
Sunt o duzina de echipe in Europa care marcau cel putin 2 gouri lui CFR astazi,desigur nu Poli sau vre-o echipa romaneasca.

Datenshi
19th April 2010, 23:42
bah,ati castigat campionatul :) dar raspunde cu da sau nu ti-a placut cum a jucat echipa ta??? sincer....shi a doua intrebare:am jucat noi la Clooj cu 4 fundashi centrali???? merci anticipat :)

Pai nu aveati cum, ca nu aparuse ideea. Abia saptamana trecuta a zis Maradona ca joaca cu 4 fundasi centrali la mondiale. :P

PerVersion
19th April 2010, 23:44
Lasa ca n-ati jucat cu 4 fundasi centrali, dar nici n-ati jucat ofensiv, nici macar cand am ramas in 10. Si fie vorba intre noi, italianul a jucat azi cu doar 3 fundasi centrali. :)

six
19th April 2010, 23:48
Si fie vorba intre noi, italianul a jucat azi cu doar 3 fundasi centrali. :) ok,merci :)

Ramirez
20th April 2010, 02:00
Felicitari! sunteti campioni, da-l in ma-sa de penalty, daca eram echipa mare dadeam 3-4 goluri dar asa...
Smecheria e alta, aia de acuzau fanta de lumina si mai stiu eu ce, incep sa imparta dreptatea, penal frate! Imi doresc sa castige dinamo, Steaua, Rapid, oricine, n-avem fata de campioana, daca Clujenii cred ca sunt mai breji ii compatimesc(n-are nicio legatura cu meciul de azi)
ce rusine sa fi caine sa se ......:lol:

Lexus.
20th April 2010, 04:04
ok,meciul este istorie :( dar mi-s curios(1) daca vreun(2) suporter clujean ia(3) placut de echipa campioana :) cu 8 fundasi centrali :D
Si eu "mi-s curios" daca "tia" facut ceva limba romana de-o maltratezi in halul asta?!?!:happy

Cat despre meci, echipa fara nume din banat seamana tot mai bine cu sora ei mai mare, rusinea romaniei din ghencea, a tinut arbitrul prelungirile pana a intrat mingea in poarta lui Cadu...daca era nevoie cred ca vedeam prelungiri de 20+ de minute:happy...deja vu, numai hotilor din ghencea li se prelungeau meciurile pe vremuri pana intra mingea in poarta:rosu:

O intrebare pentru balena iacu si discipolii lui: nu e rost de nici o reclamatie, contestatie, memoriu, ceva acolo, ca sa castige echipa fara nume cu 3-0 la masa verde??? mai "ganditiva":cry:

El Pistolero
20th April 2010, 07:44
pana la urma egal care mai pastreaza ceva sanse la titlu si pentru celelalte contracandidate.

red-bull
20th April 2010, 08:46
Meci facut praf de arbitru.Penalty clar neacordat pt Timisoara.Apoi faulturi clare nesanctionate in compensatie.Eliminarea a fost corecta dar prelungirile au fost cam dubioase.
Totusi eu v-am zis timisorenilor ca punctele luate cu Rapid la masa verde va vor costa mult mai mult.

m8k
20th April 2010, 09:10
E clar, am revazut faza aceea cu "penaltyul"! Comentatorii mitici cum sunt ei si-au dat seama ca a fost penalty numai dupa a patra reluare si aceea din spatele portii! Cand auzi cretini ca craciunescu ca toata lumea a vazut numai arbitru nu inseamna clar reavointa si campania impotriva CFR-lui! Cine are dubii sa revada meciul si daca e obiectiv isi da seama ca a fost o faza extrem de dificila in prima faza! Ca Traore a fost tinut ca in codru in careu de nobimbe nici pomeneala sa il mai vedem vreodata!

Ferko
20th April 2010, 11:07
Las ca merge el, Iancu, la TAS si castiga niste puncte. Gaseste el un motiv.

mblue
20th April 2010, 11:59
ok,meciul este istorie :( dar mi-s curios daca vreun suporter clujean ia placut de echipa campioana :) cu 8 fundasi centrali :D

Raspuns : NU, mi-a displacut total, nu au meritat nimic dupa modul in care s-au prezentat, Nuno Claro e un idiot, cum sa tragi de timp cand ai deja galben si s-au facut toate schimbarile, daca isi vedea de treaba si in ultimele 10 minute incercam sa iesim din aparare puteam castiga lejer, asa mumu, au cules ce au meritat:rosu:

mblue
20th April 2010, 12:03
In locul vostru, la cat ati furat in acest campionat, mi-as pune lacat la gura si mi-as taia degetele de la maini. Dar la cata nesimtire ati dobandit in ultima vreme, nu ma mai mir.


Furturi in campionat.
La Timisoara, a fost 11 metri pt Timisoara, dar daca era arbitru smecher nu-l elimina pe Nuno Claro si fluiera finalul in minutul 95.
In meciul cu Dinamo, fault in atac la M Niculae la golul egalizator, stiu faza asta nu se pune ca nu e in trend.
Asta ca sa zic doar ultimele meciuri.
Si pe gsp aseara nu stiau miticii cum sa dea vina pe arbitraje ca se apropie al 3-lea an fara nici un trofeu in capitala.

mblue
20th April 2010, 12:05
Daca Timisoara bate in Ghencea revine la 2 pct :rolleyes: iar CFR nu se stie ce vor face acolo unde "sunt primiti cum trebuie" :D

Va castiga !CFR-ul isi permite 2 egaluri in 6 etape.

cirdois
20th April 2010, 12:06
fanii CFR-ului ar trebui sa aiba macar bunul simt sa TACA atunci cand vine vorba de greseli de arbitraj, ei care au fost impinsi de la spate intr-o gramada de meciuri decisive in ultimii ani.
oricum, portocaliotii nu raman vesnic la putere.......:rosu:

mblue
20th April 2010, 12:10
fanii CFR-ului ar trebui sa aiba macar bunul simt sa TACA atunci cand vine vorba de greseli de arbitraj, ei care au fost impinsi de la spate intr-o gramada de meciuri decisive in ultimii ani.
oricum, portocaliotii nu raman vesnic la putere.......:rosu:

Ma tu esti batut in cap, ti-am aratat cum a fost impisa CFR in ultimii ani:
Recapitulam, cand am luat titlul:
2 penaltyuri clare neacordate in Ghencea.
Cazul Valiza, pana una alta ciobanul se lauda cu prime si cu alte cele.
Mai nou:
Gol in minutul 98, daca era sa fie impins de la spate , fluiera in minutul 93, si nu-l elimina pe Nuno Claro.
Gol dupa fault in atac al lui Niculae, nu-i asa ca vezi doar ce vrei, si ce iti prezinta gsp tv?

mblue
20th April 2010, 12:12
6 secunde in plus...pentru atat va agitati ma?:D

Daca te dai corect si faci pe lupul moralist, conteaza si alea 6...
Oricum noi un meritam victoria, nici macar egalul... dar macar nu dati vina pe arbitraj cand ii clar ca aveti probleme mari de tot la voi in curte. Nu mai gasiti alibiuri in arbitraje ca nu va ajuta cu nimic pe termen mediu, lung, doar va complaceti in faze de genul: suntemi buni dar nu ne lasa altii.

cirdois
20th April 2010, 12:31
Ma tu esti batut in cap, ti-am aratat cum a fost impisa CFR in ultimii ani:
Recapitulam, cand am luat titlul:
2 penaltyuri clare neacordate in Ghencea.
Cazul Valiza, pana una alta ciobanul se lauda cu prime si cu alte cele.
Mai nou:
Gol in minutul 98, daca era sa fie impins de la spate , fluiera in minutul 93, si nu-l elimina pe Nuno Claro.
Gol dupa fault in atac al lui Niculae, nu-i asa ca vezi doar ce vrei, si ce iti prezinta gsp tv?

prietene, vrei sa-ti aduc aminte cate greseli flagrante au fost de partea CFR-ului?vrei sa-ti aduc aminte cum ati ajuns in finale de cupa?si vis-a-vis de chestia cu minutul 98, vrei sa ma apuc sa iti calculez cat ati tras de timp?in plus, numai cu schimbatul tricoului portarului si cu 6 schimbari ai aproape tot timpul ala.
P.S. : batut in cap sa le spui alora cu care te-ai tras de sireturi cand erai mic, intelegi prietene?nu permit unuia care , din ce vad, haba nu are pe ce lume traieste, sa faca astfel de aprecieri. ;)

Grinco
20th April 2010, 20:12
Daca te dai corect si faci pe lupul moralist, conteaza si alea 6...
Oricum noi un meritam victoria, nici macar egalul... dar macar nu dati vina pe arbitraj cand ii clar ca aveti probleme mari de tot la voi in curte. Nu mai gasiti alibiuri in arbitraje ca nu va ajuta cu nimic pe termen mediu, lung, doar va complaceti in faze de genul: suntemi buni dar nu ne lasa altii.

Unde am dat eu vina pe arbitraj sau unde am zis ca jucam ca Barca? M-am luat doar de aia care se agitau ca a prelungit peste alea 7 minute. Poate n-ati aflat, dar un meci se mai poate prelungi si in caz ca se intampla rahaturi dupa minutul 90. Ce ati fi vrut? Sa fluiere finalul cand mingea din corner era in aer? Daca arata 3 minute de prelungire si ar fi prelungit aiurea inca 5, da, ati fi avut motiv sa comentati. Asa insa, exagerati ;)

PerVersion
20th April 2010, 20:24
Sa fluiere finalul cand mingea din corner era in aer?

Avand in vedere cum s-a terminat... n-ar fi fost rau. :happy

Acum ce vrei si tu, daca nu s-ar discuta dupa fiecare meci despre penalty-uri, minute de prelungire, furaciuni si alte chestii de genul, ar trebui sa se vorbeasca mai mult despre fotbal. Iar la ce campionat avem, ar fi cam dificil.

In schimb, sunt convins ca si de vedeam ieri seara un meci de genul Barcelona-Arsenal, tot despre *****uri de genul asta vorbeam aici. :)

Novac
24th April 2010, 21:26
Chiar acum s-au aratat 8 minute de prelungire in Arsenal-City ...si aia au jucat fotbal frate nu teatru cu tavaleli la firul ierbii. Rusine mercenarilor pentru lipsa de atitudine aratata:rosu: