PDA

View Full Version : 8-imi: Rapid - Craiova



tuxie
30th October 2006, 14:17
Comentarii despre meci, inainte si dupa.

CRAIOVA-ORADEA
30th October 2006, 14:29
meci echilibrat si interesant va fi merg pe mana stiintei ca se va califica

noir_desir
30th October 2006, 15:08
Si eu zic ca se califica Universitatea... cred ca va fi una dintre surprizele optimilor...

pytzy
30th October 2006, 15:47
Cred ca Rapid va arata prin castigarea meciului cu Craiova ca este o echipa de top. Nu cred ca Craiova ne va putea incurca.

malexoid
30th October 2006, 16:02
dupa traseul Tel Aviv - Galati, e posibil ca giulestenii sa fie mai putin concentrati la aceasta partida...
Si in meciul direct din campionat, doar arbitrul i-a salvat pe Rapid de o infrangere rusinoasa pe propria-i arena, pronostichez calificarea stiintei !

Sunchase
30th October 2006, 17:07
malexoid atunci a gresit tusierul la faza golului pentru ca arbitru LAJOS nu o sa-l uit niciodata a facut praf meciul.cred ca a doua repriza s-au jucat doar 15-20 de minute.partea bun e ca aici e meci eliminatoriu si prin urmare nu o sa mai tina simularile si tragerile de timp.
De vazut usor diferenta enorma de valoare. pe craiova o vad in divizia b

3,4-0.

Lordliv
30th October 2006, 17:23
dupa infrangerile de la tel aviv si galati,probabil rapid nici nu va mai avea antrenor cu stiinta!
rapid fara v moldovan este o echipa de duzina umflata de presa!
stiinta poate produce surpriza - meci decis dupa prelungiri ,sau chiar la 11 m!

Datenshi
30th October 2006, 17:33
Nu e un meci usor, dar Rapidul are prima sansa.

Cra10veanu
30th October 2006, 18:29
are prima sansa...era sa-i batem la ei in giulesti, dar s-a gandit arbitrul sa le acorde un gol total din offside, mare valoare. Eu zic ca ne calificam, rapidul va fi deprimat dupa esecurile de la tel-aviv si poate cel cu galati.

JJ
30th October 2006, 18:37
Iete ma, inviara oltenii. Auzi vise la ei muica, luam bataie cu TelAviv, apoi cu Otelul, apoi cu ei. Ca parca ne-ar chema Craiova si-am juca cu Pobeda Prilep.
Stati linistiti, acum va batem clar, ca golul din ofsaid sa fie deja al treilea si sa nu mai conteze.

Cra10veanu
30th October 2006, 19:10
practic pe giulesteni i-am batut la ei acasa cu stanga antrenor. Cu Stoica antrenor o sa-mi fie mila de ei.

blandu
30th October 2006, 19:11
Am scris din vara ca rapidul va fi deziluzia acestui campionat.
Nu cred vor face fata nici in cupa.
Castiga "U" CRAIOVA
FORTA STIINTA !!!
JJ - Ptiu drace !

Sergio_D
30th October 2006, 19:20
Mănâncă Universitatea bătaie grav... De la 3-0 în sus. Comedia doljeană în cupa României ia sfârşit odată cu acest meci.

Cra10veanu
30th October 2006, 19:58
Mănâncă Universitatea bătaie grav... De la 3-0 în sus. Comedia doljeană în cupa României ia sfârşit odată cu acest meci.
se cam adeveresc acum spusele mele :ok: in timpul liber sclavi

dani3lll
30th October 2006, 20:08
Iete ma, inviara oltenii. Auzi vise la ei muica, luam bataie cu TelAviv, apoi cu Otelul, apoi cu ei. Ca parca ne-ar chema Craiova si-am juca cu Pobeda Prilep.
Stati linistiti, acum va batem clar, ca golul din ofsaid sa fie deja al treilea si sa nu mai conteze.

stai in banca ta tati si lasa impresiile ca pe voi va scoate moldovan ala din kkt de fiecare data asa ca nu mai visati ca ne bateti clar
mai bine ai zica ca e un meci greu pt ambele echipe si gata ai rezolva situatia nu ca bateti voi ca nu sunteti draq barcelona

:ciocan:

*Coco*
30th October 2006, 20:36
Inviara rapidistii:happy Ei nu uita ca marea echipa a lor a facut 1-1 cu Craiova pe Giulesti cand atunci jucam cel mai prost posibil
Si atunci trebuia sa ii batem la cate ocazi am avut de a marca dar asta e fotbalul si in orice caz meciul se va juca la Valcea sau Pitesti unde suntem tot ca acasa

crs13
30th October 2006, 21:40
rapidist fiind, rapid va batea fara proleme.am trecut de perioada aia slaba, asa ca stati linistiti ca va batem lejer...promitem

Nico21
31st October 2006, 09:23
castigam de la 4 boabe in sus...tin minte in Giulesti la meciul din campionat,ca oltenii in repriza a doua nu au mai trecut de centru' terenului,si s-au aparat un 8-1-1:rosu: ...sunt o echipa slaba,o vesnica pretendenta la retrogradare...daca nici pe olteni,atunci pe cine ?...doar nu va inchipuiti ca o echipa ce a facut furori anul trecut prin Europa,si anu' asta a inceput la fel de bine,se va impiedica scuzati-mi expresia si repetitia de "impiedicatii campionatului"?...astept sa ii vad mutra dupa meci lui Dananae,Ciuca et comp alergand dupa vedetele visinii si rugandu-se sa faca schimburi de tricou...:D

pytzy
31st October 2006, 10:39
Stati linistiti ca nu va dam prea multe goluri ca sa nu pareti o echipa de incepatori.Forza Rapid /OLE//OLE//OLE/

dani3lll
31st October 2006, 17:39
huh declaratii aiurea iar voi de fapt muriti de frica
recunoasteti ca suntem pe val sau cel putin ca va fi un meci greu pt ambele echipe asa ca nu va mai vedeti in sferturi ca sa nu o dati draq gresi :ok: :rosu:

Nico21
31st October 2006, 17:50
cred ca iti e rau oltene...sa iti reamintesc ca dupa '92,nu mai sunteti nimic in Romania,reusind sa scoateti doar o echipa din Faroe,in rest iesind in tururile preliminare?....nu stiu de unde aceasta infatuare,cand la voi e omu' mort in papusoi...deci sa iti repet...joaca o echipa ce a facut furori in Europa,si ce da 5 jucatori la nationala,cu o nou promovata...:no:

*Coco*
31st October 2006, 20:52
Prietene da zi si mie cate Cupe si Campionate are Craiova in Palmares si cate are Rapid sau cate participari in cupele europene are Craiova si cate are Rapid sau cati ani a stat Rapid in B si cati ani a stat Craiova
Haiiiiii dute tare...ca ne`am saturat de voi v-am mai auzit si atunci cand am jucat cu voi in campionat ca ne spulberati cu 4,5-0 si ne-ati sppulberat pe draq...:happy

Nico21
31st October 2006, 21:30
avem 12 cupe...voi vreo 6...voi 4 campionate...noi 3....noi am ajuns in sferturile Uefa,si chiar intr-o finala de cupa europeana in '40,nedisputata din cauza inceperii razboiului,voi in semifinale...avem mai multe meciuri ca voi in prima divizie...deci unde vezi tu diferenta de palmares?...la campionate castigate?...pai cu alea 4 ramaneti si peste 20 de ani...


on topic...imi mentin parerea...este prea mare diferenta de valoare dintre o echipa ce a batut pe Feyenoord,Rennes,Hertha,Paok,Hamburg,si nu a pierdut cu Psg,si una de anu' trecut juca prin coclaurile Div B...:D

*Coco*
31st October 2006, 22:15
Cate sezoane aveti in B?:happy
************

crissis
31st October 2006, 22:37
Meci destul de greu pentru ambele echipe si as dori ca Universitatea sa bata

grande
1st November 2006, 00:13
Cate sezoane aveti in B?:happy
************


cu unul mai putin ca voi ,oltene !:ciocan:

Cra10veanu
1st November 2006, 02:37
cu unul mai putin ca voi ,oltene !:ciocan:

cred ca aveti vreo 10 asa, cat sa va faceti celebrii in divizia B :D
Mustata, tu nu vorbi de palmares, ca rapidul e cea mai hulita echipa ca palmares, cea mai mare performanta a voastra, sferturi de finala uefa in care va eliminau blatistii din ghencea :happy sinteti de rasu curcilor. Eu zic sa va apucati de acordeoane si de orchestre ca de fotbal chiar n-aveti fata. V-o dam si de data asta, 2-0 pt Stiinta ! :yeah:

*Coco*
1st November 2006, 09:04
cu unul mai putin ca voi ,oltene !:ciocan:
Da cum sa nu:happy
RAPID CFR 10 ani ai stat in B:happy
Eu din cate stiu noi aveam doar 1 sezon in B dar voi...:happy

tataleone
1st November 2006, 11:48
Cat optimism de ambele parti, n-am vazut asa ceva :)
Evident ca va fi un meci dificil, nu se pune problema ca vreuna din echipe sa castige cu 4-0, 5-0. Sper totusi sa castige Rapidul, chiar daca nu va fi usor :D Pronostic 2-1

Cat despre anii din B, stie toata lumea din cauza cui am fost noi acolo...Asa ca lasati-o mai moale cu chestia asta, am fost aproape in aceeasi situatie in perioada respectiva, chiar daca voi nu ati fost retrogradati si tinuti cu forta in B...

ASP
2nd November 2006, 11:27
COMUNICAT - IN ATENTIA FRF SI A CLUBULUI UNIVERSITATEA CRAIOVA
Am aflat, fara sa fim surprinsi, ca FRF a stabilit ca meciul din Cupa Romaniei dintre Universitatea Craiova si Rapid sa se dispute la Ploiesti , miercuri 8 noiembrie, ora 20.45.
Este o decizie care avantajeaza clar echipa bucuresteana, atat in ceea ce priveste orasul cat si ora de disputare. Probabil jucatorii rapidisti se vor dezechipa in vestiarul propriu de pe "Giulesti" in timp ce jucatorii Universitatii vor avea de parcurs peste 500 de km pentru disputarea acestui meci.
In al doilea rand este o distanta si o ora absolut inacceptabila pentru suporterii olteni, cei rapidisti facand doar o simpla plimbare!
Nu ne intereseaza interesele FRF sau ale postului care doreste televizarea meciului. Cupa Romaniei trebuie sa ramana o competitie dominata de spiritul de fair-play si care sa ofere conditii egale de joc pentru toate echipele.
Consideram ca este o noua decizie impotriva Universitatii Craiova dupa aceea luata la stabilirea datei de disputare a meciului Universitatea - Pandurii , la presiunea oficialilor gorjeni carora, sa nu uitam, li s-a facut cadou un loc in Liga I!
Cerem clubului Universitatea sa nu accepte varianta propusa de federatie si sa solicite conditii egale de joc. Varianta corecta este Pitesti, iar daca Antena 1 nu doreste sa trasmita acest meci, sa aleaga o alta partida din cele opt. Nu este normal ca televizarea unui meci sa lezeze interesele cluburilor si nici sa ofere un avantaj uneia dintre competitoare!

GRUPPO MAXIMA - grupare a suporterilor Universitatii Craiova

ASP
2nd November 2006, 11:28
NE VREM FOTBALUL INAPOI

Fotbalul e o afacere! Este o sintagma foarte des folosita, dar nimeni nu se gandeste ca este o afacere doar pentru cei care il conduc, iar suporterii - cei pentru care se joaca in teren - sunt cel mai putin importanti in acest mecanism. S-a ajuns in situatia in care un post de televiziune sa dicteze nu numai ora de incepere a unei partide de fotbal, ci si locul. Nu conteaza daca una dintre echipe este clar dezavantajata de distanta prea mare dintre orasul de resedinta si cel unde se va juca. Nu conteaza, pentru ca televiziunile, la orele la care ar fi normal sa se joace, au programata vreo telenovela sau o emisiune pentru femei dependente de canapea. Noi nu contam, nu intereseaza pe nimeni ca vineri toata lumea lucreaza si este foarte greu sa ajungi la un meci de acasa, dar, mai ales, la un meci in deplasare, la cateva sute de kilometri. Important este, pentru cei care au drepturile de televizare, obtinute cu mari interventii la sefii fotbalului, doar audienta pentru a le creste pretul la minutul de publicitate.

Toata lumea se intreaba de ce sunt stadioanele goale. Este foarte simplu. Pentru ca absolut toate meciurile sunt televizate. Imaginati-va Divizia A sau, mai nou Liga I -pentru ca “dragii” nostri din LPF nici macar nu au putut inregistra marca la OSIM - sa se joace in aceeasi zi, la aceeasi ora. Stadioanele ar fi pline, fiindca nu ar mai fi posibila televizarea tuturor meciurilor. Asa s-ar strange si banii ce ar fi venit din drepturile de televizare si ar fi mult mai bine pentru jucatori sa joace in fata a 20.000 de spectatori decat in fata a 3-4.000, iar restul sa “incurajeze” echipa in fata televizorului.

Preturile biletelor la unele cluburi sunt incredibile - 10 la suta din salariul minim. Imaginati-va cat trebuie sa cheltuiasca pentru o deplasare suporterii veniti de la Constanta la Arad.

Totul este, in mare parte, din vina celor doi sefi ai fotbalului romanesc. N-ar trebui sa ne mire ca cei doi sunt foarte mandri de poreclele dubioase pe care le poarta. Unul dintre ei, fost militian, a ramas cu aceleasi conceptii comuniste. Vorbeste cu atata placere cand povesteste despre suporterii loviti de militieni. Are o avere incredibila, facuta, in mare parte, din comisioanele primite de pe urma contractelor incheiate cu liga. Jigneste cu zambetul pe buze o tara intreaga si moderatorii acelorasi televiziuni rad, fericiti ca le mai creste un pic audienta.

Toti se plang ca nu avem stadioane moderne. Pentru cine sa se faca stadioane moderne? Fotbalul actual se poate juca si in sala, pentru ca mai atrage doar cateva mii de oameni pe stadioane. De ce? Foarte simplu, nu prea mai exista suporteri prezenti meci de meci pe stadion. Toti vor sa il vada la televizor, cu berea in mana, la caldura, cu picioarele intinse pe scaunul captusit cu vinilin. Suntem convinsi ca suporterii adevarati ne impartasesc parerea si ca, impreuna, putem realiza ceva.

FOTBALUL ESTE AL NOSTRU!

IMPOTRIVA FOTBALULUI MODERN...

ULTRAS CRAIOVA

luciano_1644
2nd November 2006, 20:05
Batem usor,Rapidul e slaba rau de tot.Au meritul ca in campionat au avut arbitrii buni.Buni ptr ei.Chiar acum vad cum sunt chinuiti rau de tot de niste submediocri din Israel.Jalnica echipa! Celui care cateva postari inainte spunea ca mereu am fost slabi,i-i pun intrebarea: CATE TITLURI ARE CRAIOVA SI CATE ARE a 3-a ECHIPA A CAPITALEI? Multumesc,era o intrebare retorica!

LUTU
3rd November 2006, 10:40
giulestenii ar trebui sa nu mai incerce sa ne copieze, scoatem noi un cantec, la 2 saptamani incep si ei sa-l bage
ar trebui sa inteleaga ca nu sunt manele, unde mai multi manelisti canta acelasi cantec, e de inteles ca ei au inclinatii native spre a canta poate mai frumos in timpul meciului, dar am dori sa nu ne mai copieze... sa fie originali!

Sunchase
3rd November 2006, 10:45
Spune daca esti amabil si despre ce cantec vorbesti :D

blandu
3rd November 2006, 12:05
Sper ca rapidul sa joaca la fel de bine ca in Israel ! :evil:

Lordliv
3rd November 2006, 13:10
repet ,rapidul fara moldovan este o echipa mediocra !
a scapat ieri ,de infrangere,datorita arbitrului care nu a sanctionat un hent clar in careul de 16 m!
de cand a beneficiat de mierea puterii ,prin actionarii sai ,rapid a inceput sa faca si jocuri de culise murdare,cum ar fi si programarea meciului de cupa la 60 km de bucuresti,intr o periferie a sa ,cu miros de petrol!
atentie la suporterii rapidisti cu doua fapte comise in ultimul timp ( cu iasul si clujul)
noi trebuie ,mai intai ,sa batem la petrosani si apoi sa ne gandim serios la datele problemei acestui meci( cine ne arbitreaza,cati suporteri au permisiunea sa vina la meci...)
antena 1 ,deja se gandeste la o finala poli -rapid la timisoara!
FORZA CRAIOVA!

luciano_1644
3rd November 2006, 22:07
repet ,rapidul fara moldovan este o echipa mediocra !
a scapat ieri ,de infrangere,datorita arbitrului care nu a sanctionat un hent clar in careul de 16 m!
de cand a beneficiat de mierea puterii ,prin actionarii sai ,rapid a inceput sa faca si jocuri de culise murdare,cum ar fi si programarea meciului de cupa la 60 km de bucuresti,intr o periferie a sa ,cu miros de petrol!
atentie la suporterii rapidisti cu doua fapte comise in ultimul timp ( cu iasul si clujul)
noi trebuie ,mai intai ,sa batem la petrosani si apoi sa ne gandim serios la datele problemei acestui meci( cine ne arbitreaza,cati suporteri au permisiunea sa vina la meci...)
antena 1 ,deja se gandeste la o finala poli -rapid la timisoara!
FORZA CRAIOVA!

Sper ca miercuri finala de care vorbesti sa fie...imposibila,dupa eliminarile celor 2!:ok:

777
4th November 2006, 00:50
Imi e scarba de voi. Marea echipa rapid: zicu, maladarasanu, sapunaru...sunt mari fotbalisti. :headbang:
de suporteri ce sa mai vorbesc... stau pe la colturi la metrou sa bata toti copiii care se intorc neinsotiti de la diverse meciuri.
RUSINE BUCURESTI:rosu:

cum de steaua a reusit sa mute locatia meciului de cupa? imi pare inadmisibil sa jucam pe terenul satelitului lu rapid! :o

Nico21
4th November 2006, 19:00
mah oltenilor,citesc si ma crucesc...auzi la ei,fac misto de unii care joaca an de an prin cupele europene...ca in fabula cu vulpea si strugurii...sa va amintim ca dupa anii '90 ati fost batuti de toti amatorii prin Uefa ?...miercuri va vom demonstra ca Happoel are 3 clase peste voi...;)

starsteel
4th November 2006, 19:14
Dupa dusul rece de la Galati in mod sigur rapidistii ii spulbera pe craioveni, din seria de trei meciuri macar unul sa castige....adica pe cel mai usor.

Cra10veanu
5th November 2006, 01:43
ne spulbera cum ne-au spulberat pe ghiulesti ultima data ? :D eu ma indoiesc, le dam peste ochi de nu se vad.
pt mustata : rapidul an de an in uefa ? in afara de anul trecut nu stiu ce mare rahat ati invartit prin uefa, asa ca las-o cum e, n-o mai da de gard, sinteti o echipa de pluton, norocul vostru ca sinteti in bucale, ca in alt oras zaceati in B si acum.

Nico21
5th November 2006, 17:36
dupa lectia predata la Galati,imi pun doar problema scorului cu echipa fanion(a se citi mediocra) a Olteniei...nu stiu ce sa iau la pariuri...intre 3-5 boabe marcate,sau intre 5-7?...parca vad un 3-0 scurt pt rapidisti,si Ionescu si Ciuca alergand dupa vedetele rapidiste pt un schimb de tricouri...:happy :happy :happy

*Coco*
5th November 2006, 19:51
Prietene nici un meci nu seamana cu altul:rolleyes:

crissis
5th November 2006, 22:19
Dupa cum au jucat la galati rapidisti nu cred ca oltenii au vreo sansa sa cistige in cupa .
:cya: cupa pentru olteni

Cra10veanu
6th November 2006, 00:11
aparura moldovenii, supusii sdr-ului. din nefericire (pt voi) o sa batem rapidul si ne calificam mai departe /hello Forza Stiinta, multumim fane :yeah:

Sunchase
6th November 2006, 11:34
Intre Bucuresti si Ploiesti sunt 60 de km iar intre Craiova-Ploiesti 260 km , prin urmare cel mai corect ar fi fost sa se joaca la Pitesti !! Insa Rapid nu are nicio legatura cu asta ba mai mult nici suporterilor rapidisti nu le convine deloc ora la care se desfasoara meciul si care este inaccesibila pt multi !
Insa Pitestiul nu are nocturna si Antena 1 este cea care decide ora la care sa fie transmis meciul.
De aici si pana la circul pe care l-au facut oltenii cum ca acum le-au scazut sansele de la 20% la 10% e cale lunga.
Se pare ca marele mititelu ia niste bani de pe urma transmisiei tv . Sa'i anunte si pe compatriotii sai ca sa nu se mai vaite pe forum.
A scris cineva mai sus despre o anumita prietenie din ploiesti.Ma faci sa rad.Se pare ca nu stii deloc de rivalitate dintre Rapid si petrolul. Deja sunt unele semnale de lucruri necurate :mda:

Nico21
6th November 2006, 11:51
mda...cica 1000 de lupi vor astepta in gara cele 2 grupuri de suporteri...va iesi cu batai cu siguranta...in orice caz,suporterii adevarati ai Stiintei si Rapidului vor fi acolo..:cool:

ASP
6th November 2006, 12:26
care 1000 de lupi???? ei nu sunt mai mult de 100 in tot judetul... iar la gara s-ar putea sa se intalneasca cu nasul...

pytzy
6th November 2006, 14:02
lasai sa spere 'ASP' sa se duca unde vor ei.

nr.zece
6th November 2006, 18:47
multumita frf-ului jucam in suburbia bucurestiului si nu prea cred ca ne mai intereseaza aceasta competitie
oricum rapid este peste noi in momentul de fata si nu avea nevoie de acest avantaj in confruntarea cu noi
in campionat au castigat cu un gol din offside si acum vin cu alta manevra ieftina
nea copos a invatat ceva de la caini si aplica si el mijloace specifice
sa va spalati in ea de cupa daca asa vreti sa o castigati

grande
6th November 2006, 20:05
nu prea cred ca ne mai intereseaza aceasta competitie


Atunci va dam numai 5 , ca sa nu va stricam golaverajul:ras-plans: :ras-plans:

starsteel
6th November 2006, 20:11
Rapid castiga fara probleme dar daca voi mai sperati la partide cu 4-5 goluri in mod sigur va inselati.

grande
6th November 2006, 20:15
Rapid castiga fara probleme dar daca voi mai sperati la partide cu 4-5 goluri in mod sigur va inselati.

Ai dreptate ,7 va dam numai voua !:happy

giulestina
6th November 2006, 21:05
Rapidul castiga fara probleme la o diferenta mare care-i va aduce pe olteni cu picioarele pe pamant.Mai putin pe Mititelu care e aerian rau de tot!
Forza RAPID!

Lordliv
6th November 2006, 21:45
se pare ca voi ,stimati giulesteni trebuie sa reveniti cu picioarele pe pamant!
meciul cu otelul - o simpla intamplare!
meciul cu evreii- o realitate!
daca ,stiinta DORESTE sa mearga mai departe in cupa ,fiti siguri ,ca cu ( cu cacofonia de rigoare) toate pilele pe care le are pionieru' TOT va batem!
FORZA STIINTA!

giulestina
6th November 2006, 22:03
se pare ca voi ,stimati giulesteni trebuie sa reveniti cu picioarele pe pamant!
meciul cu otelul - o simpla intamplare!
meciul cu evreii- o realitate!
daca ,stiinta DORESTE sa mearga mai departe in cupa ,fiti siguri ,ca cu ( cu cacofonia de rigoare) toate pilele pe care le are pionieru' TOT va batem!
FORZA STIINTA!

Ne veti bate numai in visurile voastre!

ASP
6th November 2006, 22:07
am tot vazut amenintari de o parte si de alta de genul "va rupem, va omoram, va spargem". eu nu prea cred in dusmania asta artificiala dintre Giulestina si Craiova. de furat ne-au furat altii tot timpul.
mistourile sunt mistouri dar pana la "cafteala" e cale lunga. drept urmare eu cred ca vom asista la un meci fara scandal intre suporterii nostri. asta nu inseamna ca nu se vor gasi niste copilasi teribilisti care sa se dea in stamba. pana una alta cica puii de lup din ploiesti vor neaparat sa dea niste frunti in buric. s-ar putea cu ocazia asta sa o faca la dublu.

*Coco*
6th November 2006, 22:13
Pai ploiestenii nu au 100 in galeria lor si vin sa se ia la bataie cu 1000 de Olteni sau 1000 de rapidisti ...Hai sa fim serosi:rolleyes:
Si voi Rapidistilor asa ati zis si in meciul de campionat ca ne rupeti ca ne dati scor bla bla bla... si a fost 1-1 :happy
Acuma orice e posibil ,dar Rapid are prima sansa ptr noi nu e chiar asa de importanta Cupa daca mergem mai departe bine daca nu tot bine

Cra10veanu
6th November 2006, 22:13
au cojones lupisorii, vor scandal cu cele mai intepate galerii din romania si anume Craiova si Rapid, sa vedem ce-o iesi. De calificat oricum mergem mai departe.

Nico21
6th November 2006, 22:23
mda...daca pun de o alianta de moment OH-ul rapidist,Ultras Unione sau Torcida si Sezione,nu mai vezi o coada de lup intr-un perimetru de 3-4 km...ei nu preau stiu cu cine se pun...rapidistii de foarte putine ori au fost prinsi in offsaid de rivalii din Capitala,de cele mai multe ori cainii si cimitirenii scotand steagul alb si fluturandu-l...:D in plus pana si celebra grupare Boulogne Boys a fost alergata prin Gara de Nord,iar unei grupari pariziene i-a fost capturat steagul de gard...la fel au patit si grecii de la Paok anul trecut in Potcoava...rapididistii sunt harjaiti in lupte cu rivalii de zeci de ani de zile...primele atestand de prin anii '70...greu la deal cu lupii mici...:ciocan:

giulestina
6th November 2006, 22:49
Craiovenii pot spune orice, dar trebuie sa recunoasca ca Rapidul e mai puternica la ora actuala.Merg pe victoria noastra fara probleme.

ASP
6th November 2006, 23:32
noi am recunoscut acest lucru.
da intr-adevar rapid este mai puternica decat noi, dar mingea e rotunda si se pot intampla multe. la fel si in meciul de campionat rapid era mai puternica dar s-a terminat cum s-a terminat.
la fel si in meciul de maine nu va conta cine e mai puternic ci doar cine este in stare sa duca meciul pana la sfarsit. eu sper sa fie Stiinta.

Nico21
6th November 2006, 23:41
da...meciurile se castiga pe teren...nu cu numele si forma de moment...sa vedem ce va fi...

giulestina
7th November 2006, 05:56
da...meciurile se castiga pe teren...nu cu numele si forma de moment...sa vedem ce va fi...

Sa speram ca manine pe teren jucatorii nostri vor face un meci bun si se vor califica mai departe.Asa l-ar mai imbuna si pe Copos...

nr.zece
7th November 2006, 09:07
pe copos nu l-a imbunat decat basescu si dna-ul
si-a gasit linistea odata cu retragerea din functia publica
nu mai intreaba nimeni de combinatiile pentru care era anchetat
el nu s-a putut abtine nici dupa un 7-0 in deplasare
urmatoarea lui strategie cred ca va fi sa nu mai dea bani decat daca se califica in champions league ca sa economiseasca primele de victorie

pytzy
7th November 2006, 10:15
pe copos nu l-a imbunat decat basescu si dna-ul
si-a gasit linistea odata cu retragerea din functia publica
nu mai intreaba nimeni de combinatiile pentru care era anchetat
el nu s-a putut abtine nici dupa un 7-0 in deplasare
urmatoarea lui strategie cred ca va fi sa nu mai dea bani decat daca se califica in champions league ca sa economiseasca primele de victorie
Esti aproape de adevar.....cine stie ce-i mai trece prin cap acestui personaj....:mda:

JJ
7th November 2006, 12:46
Sunt de acord aici cu Copos-cu o floare nu se face primavara. Sa confirmam cu Craiova si Mlada, si apoi putem zice ca jucam bine.

MagicTouch
7th November 2006, 14:03
Rapidul nu-si mai permite pasi gresiti si vor dori sa demonstreze ca acel 7-0 nu a fost chiar intamplator. Teoretic vad o victorie a Rapidului. Practic se poate intampla orice mai ales ca olteni sunt ambitiosi. Personal doresc o victorie a Rapidului (cu 5-0 daca se poate) pentru un motiv pur legat de acest forum si anume incapabilitatea (probabil genetica) a olteanului de a avea o conversatie fara jigniri, insulte si atacuri la persoana sau echipa favorita.

dardar_3
7th November 2006, 15:19
7-0 intamplator...:drak:... mda... No coment despre apararea Otelului care s-a comportat magistral...:P

Meciul cu oltenii va fi unul incins...
Ultima partida intre cele doua formatii s-a terminat 1-1 , insa Craiova merita mai mult...:P....

La sfarsitul meciului castigatorii sa spuna: Invinsara cei mai buni!:drak:...:P

in1923
7th November 2006, 15:20
4-1 pentru Rapid !!! Ii zobim pe prazari !!!!

blandu
7th November 2006, 15:43
Rapidul nu-si mai permite pasi gresiti si vor dori sa demonstreze ca acel 7-0 nu a fost chiar intamplator. Teoretic vad o victorie a Rapidului. Practic se poate intampla orice mai ales ca olteni sunt ambitiosi. Personal doresc o victorie a Rapidului (cu 5-0 daca se poate) pentru un motiv pur legat de acest forum si anume incapabilitatea (probabil genetica) a olteanului de a avea o conversatie fara jigniri, insulte si atacuri la persoana sau echipa favorita.

Magic eu tot cred ca echipa mea (PREFABRICATE 05 MODELU :drak: ) merita sa castige in meciul cu voi ! :D

dardar_3
7th November 2006, 15:50
4-1 pentru Rapid !!! Ii zobim pe prazari !!!!:drak:

Vai..:drak:... prinsarati aripi dupa meciul cu Otelul sa inteleg....:drak:....

Cat despre olteni... or sa joace... ora joace bine...
intere?.... ai o statistica in meciurile directe...?...:P

777
7th November 2006, 16:34
daca batem... iar apar declaratii de genu: "ne luptam pentru un loc de cupa uefa!"
daca ne bat.. "pana si chelsea mananca bataie!"

eu prefer prima varianta... nu de alta, da sa deconspiram BLATU de la galati! ;)

dardar_3
7th November 2006, 17:22
Nu fu Blat vere... Ca la blat se discut numai la 3-0 si atunci cand joaca Steaua... La Rapid totul e spectacol... Ce-i drept uneori mai prost regizat....:evil:

Angel66
7th November 2006, 17:32
La sfarsitul meciului castigatorii sa spuna: Invinsara cei mai buni!:drak:...:P

corect:drak: presimt ca ionut rada o sa spuna asta!:P

PS zicea cineva de un blat la galati???sunteti extraordinari....:headbang:hai mai dardar...ai dreptate...la Rapid e spectacol:P la 7-0...hai mai lasati-o de treaba...

dardar_3
7th November 2006, 17:40
Pai ce sa faci vere?... Numai voi sa vorbiti de blaturile lui Steua...
Nu mai pui ca cel putin 4 goluri de-ale lui Rapid au fost marcate prin driblinguri printre jaloane...;)

Acum ne amendati ca strigam ca a fost blat?....
Daca batea Steaua la Piatra Neamtz.....
Se auzeau iarasi: MM a pus-o de un blat mic cu Pinalty...

PS: S-au achitat si prime la Otelu:drak:..

Angel66
7th November 2006, 17:44
pai s-or fi achitat!!doar au batut pe steaua...:drak: poate au platit cu intarziere:P

TYPI-STIINTA
7th November 2006, 20:02
eu zic ca va fi 2-0 pt univ craiova, deoarece noi o sa jucam pe cartea contraatacului si la asa ceva suntem maestri

ayo
7th November 2006, 20:07
rAPID 1 - 2 "U"

giulestina
7th November 2006, 20:19
Daca Copos va continua sa fie zgarcit si sa faca gafe ca cea de azi cand nu a acjitat decat 50% din prime se va trezi ca si echipa noastra va juca la jumatate din valoare.

Lordliv
7th November 2006, 20:30
pentru ca sunt doua echipe de traditie din fotbalul nostru ,putina istorie nu strica!
cele doua echipe s au intalni pana acum de 2 ori in optimi:
83/84 2-1 rapid
90/91 3-2 craiova
ultimul meci in cupa 99/00 semifinale 2-0 craiova tur
2-1 rapid retur
craiova joaca finala ,dar pierde la dinamo!
avem 2 finale jucate cu rapid : in 75 ,2-1 rapid ( craiova 2 eliminari,gol anulat balaci, arbitru rainea in prim plan)
in 98 1-0 rapid ( 11 metrii care nu a fost,dar cine mai protesta dupa ce cu trei zile inaine ,pe central ,ganea si cativa craioveni ,refuzau un titlu meritat rapidului!)
in concluzie ,meciuri foarte echilibrate in cupa !
azi ,rapidul are un lot mai bun ,dar mofturos,vesnic nemultumit de propriile venituri,iar stiinta un lot tanar ,cravasat insa puternic de fane !
rapidului ii este frica de acest meci,dovada, televizarea meciului in nocturna,programat la periferia orasului lui bucur,si nu la pitesti, (apropos, de ce voiculescu & copos nu televizeaza poli - cfr ,considerat ca derby al optimilor?),apelul lui zicu catre suporteri ( avem nevoie de voi,veniti cati mai mult!),dar si declaratile mai mult decat ponderate ale juniorului!
maine stiinta nu are ce pierde,dar rapidul are nevoie de moral si liniste inantea meciului cu boleslav,decisiv pentru multi jucatori din giulesti.
asa ca presiunea e pe ei!
FORZA STIINTA!

blandu
7th November 2006, 21:00
lordliv : /hello

dani3lll
7th November 2006, 22:23
sa speram intr`o victorie baietzi si sa alungam feroviari de pe sine :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Sunchase
7th November 2006, 22:33
7 nu va dam , dar 2-3 tot intra :D

Sorin Blaj
7th November 2006, 22:39
Stoica nu va juca la fel de deschis ca si Grigoras. Grigoras a gresit strategia jocului, iar jucatorii Otelului nu mai stiau ce joaca. Ei stiu sa joace pe contraatac. Asa au castigat cu Steaua si dintr-o data li s-a cerut sa joace altceva. Si nu au putut.

Doresc ca sa castige Universitatea Craiova si sunt sigur ca Rapidul nu va avea un meci usor. Ba mai mult, vor avea o mare surpriza.

YoYoyOi
7th November 2006, 23:16
Rapid va cistiga acest meci si cred ca o s-o faca la scor. Nu de alta dar trebuie nu doar sa marcheze dar s-o faca si cu stil, sa dea dovada patronului Copos ca merita atit prima de victorie cit si prima de gol. Ca la meciul cu Otelul degeaba au marcat 7 goluri, ca patronului nu i-au placut o mare parte din ele si zice ca nu merita premiati acei marcatori. Deci nu e de ajuns sa marchezi. Trebuie sa o faci cit mai credibil, sa te chinui pt acel gol, sa fie cu calciul sau din foarfeca, altfel nu se pune.

Nico21
7th November 2006, 23:29
va fi un meci frumos si in teren,si in afara lui...ne vedem la Ploiesti !:cool:

Lordliv
7th November 2006, 23:51
pacat ,mare pacat ca meciul se joaca pe un teren de cartier marginas al orasului lui bucur!
pe acest stadion ,nerecomandat ligii lui mitica ,cu toata indulgenta lui duru,si a lui nea vali ( cat ne a mai tarat ploiesteanu' ,cu nocturna ,prin comisii),cele mai frumoase si nebune galerii din tara ,nu se pot desfasura in voie!
dar ce conteaza spectacolul tribunelor pentru antena 1 ? ei vor ca toata lumea sa stea acasa ,sa faca rating baietii!
ps maine pe vremea asta ,sarbatorim calificarea in sferturi!
FORZA STIINTA!

crissis
8th November 2006, 00:54
Rapid se va califica si nu vor mai repeta greselile facute in meciul din liga .

Cra10veanu
8th November 2006, 05:49
presimt ca mergem mai departe :drak:

dani3lll
8th November 2006, 05:53
Va fi un meci mare de partea ambelor echipe !!
Sper in victoria craiovei

nr.zece
8th November 2006, 09:24
ce egalitate la voturi !!!!

J.A.N
8th November 2006, 09:50
cata bataiei isi iau oltenii azi. doamne.......

grande
8th November 2006, 09:54
presimt ca mergem mai departe :drak:

Drum bun catre Liga 2 :happy

J.A.N
8th November 2006, 11:52
si tu acarule de ce te bucuri asa. bulan ca la galati nu o sa mai aveti de acum incolo. o sa va primiti si voi portia mai devreme sau mai tarziu in campionatul asta. asta ti-o garantez.......

pytzy
8th November 2006, 12:02
Nu este normal sa se bucure ? Daca vom mai avea asa bulan sau nu ramane de vazut. Si in privinta portiei.... cu scorul ala de 0-7 nu o sa ne-o luam stai linistit, poate cu un scor cat mai mic, pana la urma nimeni nu este de nebatut. Forza Rapid

stefy_deva
8th November 2006, 15:18
eu merg pe mana rapidului, care....sper k in sfarsit s-au trezit la realitate si o sa dea tot ce au mai bun p teren. ma bucur k a inceput sa marcheze si mazilu si sper k o va face si in seara asta.
nu stiti e televizat meciul?

pronostic rapid 4-1 u. craiova

Angel66
8th November 2006, 15:28
antena 1,20 45...
de acord cu scorul!:D

confusion
8th November 2006, 19:54
Craiova 2 - 1 Rapid, ca doar ne-am obisnuit cu scorul asta :D

adygrassoo
8th November 2006, 20:01
Eu merg pe mana RAPIDULUI !!! Avem un moral mult prea bun...O sa perpelim frumusel "mititei" dupa meci:drak: :drak:

adygrassoo
8th November 2006, 20:02
Eu deja pregatesc gratarul...........:D

dardar_3
8th November 2006, 20:33
Pronostic
Rapid - Craiova 7-0:drak:
http://www.jurnalul.ro/pictures/2317_poza.jpg

:evil::evil::evil:

Cra10veanu
8th November 2006, 20:53
dominam clar rasurile astia de sub pod

Cra10veanu
8th November 2006, 20:57
da-le gol da-le gol haide hai CRAIOVA da-le gol :D

confusion
8th November 2006, 20:58
si sa ne mai lasati cu 7-0 al vostru... nicio minune nu dureaza mai mult de 3 zile :drak: :P

starsteel
8th November 2006, 20:58
Eu deja pregatesc gratarul...........:D
Chiar vrei sa te prajesti in cazul unui insucces....nu se merita.

YoYoyOi
8th November 2006, 21:02
Este de condamnat totusi, faza de la inceputul meciului, cu acea petarda aruncata in teren. Ca ar fi fost rapidisti, craioveni sau neutri, sint de condamnat. Inca nu ne invatam minte, ca astfel de comportamente ar trebui sa dispara din rindul galeriilor.

Cra10veanu
8th November 2006, 21:07
ca sa vezi, dadura cu dinamita peste sapunaru.....

YoYoyOi
8th November 2006, 21:24
1-0 pt Rapid. Frumos golul lui Badoi din lovitura libera. Bara, bara, gol. Asta chiar merita sa ia prima de gol de la Copos. Doar daca nu i se va parea patronului ca a fost prea complicat si l-a tinut in suspans. Oricum sint de laudat jucatorii Rapidului ca, la cite prbleme sint pe la club, ei isi fac datoria.

TheIceMan
8th November 2006, 21:34
Bara, bara, gol
Tulai ce băftoşi şi rapidiştii ăştia, dom'le.... Hai cu egalarea!!!

Datenshi
8th November 2006, 21:35
Io zic ca a vrut sa centreze. :D Probleme la club sunt din cauza lor, daca-si faceau datoria de la inceputul sezonului nu mai era situatia asta.

Cra10veanu
8th November 2006, 21:39
penny aia am zis si eu, a vrut sa centreze, si a intrat la misto golul ala, dar na, e un gol, mai este o repriza, avem timp sa ne revenim

adygrassoo
8th November 2006, 22:09
Din greseala sau nu tot gol ii zice....:D Si asta poate insemna calificareeeeee:yeah: :yeah: :yeah:

Cra10veanu
8th November 2006, 22:19
norocul face parte din joc, dar pana acum nu ati demontrat ca sinteti superiori.

Nico21
8th November 2006, 22:33
oltenilor,ati scapat ieftin...am ratat de 5 ori fata in fata cu Bornescu...declarati-va multumiti !

crissis
8th November 2006, 22:35
:cya: cupa pentru Craiova

Cra10veanu
8th November 2006, 22:35
nu ati ratat, a aparat bornescu, e altceva, v-ati calificat din noroc

Nico21
8th November 2006, 22:38
:happy :happy :happy :happy pai inseamna ca Bornescu are vreo 7 m...dupa cum a tras de 2 ori Buga...am jucat la misto cu voi...:happy :happy

crissis
8th November 2006, 22:39
Ca au ratat rapidistii sau a aparat Bornescu conteaza mai putin ceeace conteaza e cine s-a calificat in sferturi

*Coco*
8th November 2006, 22:40
LAsa ma ce sa le ceri la niste ____i Ei nu se uitara la ce suturi avusaram si noi repriza a II-a asta e incepuram prost prima repriza si dadu Badoi golul ala norocos:headbang:

Cra10veanu
8th November 2006, 22:44
rapidistii macar trebuie sa recunoasca ca au stat cu morcovu-n sorturi, nu le-a fost deloc usor cu noi, dar azi norocul a fost de partea lor, nu e nimic, sintem inca in formare, si vorba aia e cupa, campionatul e mai priotar.

Nico21
8th November 2006, 22:45
ocazii mari de poarta...6-1...no comment...dintre care 5 singur singurel cu Bornescu,de partea Rapidului...daca se termina 4,5-0,nu se mira absolut nimeni...venirati,vazurati,plecarati !:happy :happy

inter
8th November 2006, 22:46
:happy :happy :happy :happy pai inseamna ca Bornescu are vreo 7 m...dupa cum a tras de 2 ori Buga...am jucat la misto cu voi...:happy :happy

sa vedeti cum o sa pierdeti orice sansa la titlu ... cand o sa va dam "la caterinca" vreo 2 la Craiova ... de se "coloreaza" aia de pe banca voastra!

Fane face treaba buna la noi ... nu-i nimic..... baietii au jucat!:ok:

*Coco*
8th November 2006, 22:46
Lasa ma ca fotbalul se joaca pe Goluri nu pe ocazii....:P
Scor final 1-0 asa ca lasa`ma draq cu ocazile voastre ca si noi avusaram

Datenshi
8th November 2006, 22:50
Concluzia e ca noi ne calificaram. Meritat zic eu. :)

Sezione
8th November 2006, 22:56
Mănâncă Universitatea bătaie grav... De la 3-0 în sus. Comedia doljeană în cupa României ia sfârşit odată cu acest meci.

Ai luat viteza copilas... Nu te mai umfla atat cu Pandurii tai . Ati produs o mare bucurie in toata tara ca ati batut *** da las-o mai moale.

Sezione
8th November 2006, 22:59
Eu unul sint multumit de jocul Craiovei. E clar Rapid este peste noi, deocamdata. Nu stiu ce se tot infoaie unii rapidisti pe aici de parca ar fi eliminat pe Chelsea. erati favoriti oameni buni. Ati jucat mai bine, nu extaordinar. Cu jocul asta nu treceti de grupele UEFA.

Nico21
8th November 2006, 23:03
asta e...daca inscriam din imensele noastre ocazii,cred ca ne apropiam de scorul de la Galati...asa doar un 1-0...e bun...calificare...topic inchis... !

Sezione
8th November 2006, 23:04
:happy :happy :happy :happy pai inseamna ca Bornescu are vreo 7 m...dupa cum a tras de 2 ori Buga...am jucat la misto cu voi...:happy :happy

Asa la misto jucati cam de mult. Tot la misto era sa luati bataie la Tel Aviv, si tot la misto o sa spuneti bye bye UEFA. Totusi ATI JUCAT CU O NOU PROMOVATA , CU O ECHIPA DE COPII. Ati cistigat bravo!! Da cam atat. Eu unul in locul vostru n-as prea fi multumit. Prin 1980 -90 cind va dadeam decit 2-0 era rau de tot. Cind ati facut un egal cu noi la Craiova v-ati imbatat de fericire. Atunci noi eram cei care eram pe cai mai mari. O mica comparatie pentru tine.

delaparis
8th November 2006, 23:04
Ai luat viteza copilas... Nu te mai umfla atat cu Pandurii tai . Ati produs o mare bucurie in toata tara ca ati batut javrele da las-o mai moale.

apasa si tu pe frana ... pericol :D

Sezione
8th November 2006, 23:05
LAsa ma ce sa le ceri la niste ____i Ei nu se uitara la ce suturi avusaram si noi repriza a II-a asta e incepuram prost prima repriza si dadu Badoi golul ala norocos:headbang:

Sa fim corecti. Norocos sau nu a fost un SUPER GOL. IAr Rapizii au meritat sa cistige.

adygrassoo
8th November 2006, 23:07
Eu unul sint multumit de jocul Craiovei. E clar Rapid este peste noi, deocamdata. Nu stiu ce se tot infoaie unii rapidisti pe aici de parca ar fi eliminat pe Chelsea. erati favoriti oameni buni. Ati jucat mai bine, nu extaordinar. Cu jocul asta nu treceti de grupele UEFA.

Nu s-a umflat nimeni,vericule...Voi va fortarati sa dominati forumul p'aci de parca il citea vreun jucator si prindeau aripi....Ete ca nu se poa' ba....
Acum sunteti mult prea mici ca sa va afirmati in fotbalul mare :drak: :drak:

SI....sa nu uit.....DEJA AM HALIT MITITEII:drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:

Sezione
8th November 2006, 23:08
Pronostic
Rapid - Craiova 7-0:drak:
http://www.jurnalul.ro/pictures/2317_poza.jpg

:evil::evil::evil:

Aha... si Romania - Brazilia 4-0 in finala mondialelor.

Sezione
8th November 2006, 23:10
Nu s-a umflat nimeni,vericule...Voi va fortarati sa dominati forumul p'aci de parca il citea vreun jucator si prindeau aripi....Ete ca nu se poa' ba....
Acum sunteti mult prea mici ca sa va afirmati in fotbalul mare :drak: :drak:

SI....sa nu uit.....DEJA AM HALIT MITITEII:drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:

Eu unul sint de acord ca sintem inca mici ... Problema ta ar trebui sa fie faptul ca nici voi nu prea sinteti mari.

tedybear
8th November 2006, 23:10
bre da bine mai joaca tinereii aia de la Craiova....

daca nu vine un "Netoiu" si fura toata echipa iar, s-ar putea sa iasa treaba buna

adygrassoo
8th November 2006, 23:11
Eu unul sint de acord ca sintem inca mici ... Problema ta ar trebui sa fie faptul ca nici voi nu prea sinteti mari.

DOAR CU VREO CATEVA CAPETE MAI SUS:drak: :drak: :drak: :drak:

inter
8th November 2006, 23:14
DEJA AM HALIT MITITEII:drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:

asta e ... sa va stea in gat .. ca acum ati castigat meritat fata de furaciunea din acest tur ....
pe noi ne intereseaza ai nostrii , care chiar joaca CEVA ..la varsta lor fata de "gloabele" voastre !

Cra10veanu
8th November 2006, 23:14
pai ce crezi ca netoiu face ce vrea la Craiova, e "banned" pe judetul dolj, sa vedem cu ce se mai alimenteaza dinamo acum

YoYoyOi
8th November 2006, 23:19
DOAR CU VREO CATEVA CAPETE MAI SUS:drak: :drak: :drak: :drak:

se mai laudau altii zilele trecute ca sint cu 10 clase mai sus ca altii. si au cam luat-o. Asa ca las-o mai jos, ca nu se site.:ok:

inter
8th November 2006, 23:19
, sa vedem cu ce se mai alimenteaza dinamo acum

o lua ceva de la Rapid? :D:D ca si asa l-au "cedat" la parametru "zero" pe Zicu :ras-plans: :ras-plans:

Sezione
8th November 2006, 23:25
DOAR CU VREO CATEVA CAPETE MAI SUS:drak: :drak: :drak: :drak:

Nu se vede... deocamdata e doar un cap.

grande
9th November 2006, 00:16
Mama mia, ce gol a marcat Badoi ! A dat norocul peste olteni sa vada si ei live un gol de antologie ,dar vad pe aici ca nici unul dintre ei nu ne-a multumit pentru acesta capodopera !

Sunchase
9th November 2006, 00:25
Ca joc ma asteptam la un meci usor.Scorul mai surprinde.In mod normal un 4,5-1 ar fi fost mai realist.Pacat ca in prima repriza Moldovan in special si-a batut joc de o ocazie.De neinteles atitudinea lui precum si schimbarile lui Lucescu,probabil a vrut sa odihneasca unii jucatori.
In prima repriza trebuia sa fie 3,4-0 am dominat jocul clar.L-am fi putut inchide imediat dupa pauza insa Mazilu a vrut sa pastreze suspansul.Dupa minutul 60 nu s-a mai jucat mare lucru si din cauza terenului mizerabil mingea sarind in tot felul de directii ciudate.inteleg intr-un fel si executiile lui buga.
Despre olteni ce sa te astepti la cei mai buni dintre romani.E specific lor sa jigneasca indiferent de scor dar mai ales atunci cand sunt dominati net.

am avut 5 ocazii singur cu portarul + o bara , voi 3 ocazii dintre care 2 suturi de la 25 de metri.oltenii sustin ca au fost mai buni
singura greseala majora in meciul asta a fost a tusierului care l-a oprit pe zicu eronat din offside cand scapase si el singur.oltenii sustin ca au fost furati.
am citit pe aici jignirile cuiva cu tenta rasista.e chiar amuzant avand in vedere faptul ca oltenia este zona cu cei mai multi rromi din europa , cu cele mai multe infractiuni comise anual.din nou oltenii vad altceva.

ma gandesc sincer daca nu cred ca de fapt ei au castigat meciul.
succes in sferturi celor mai buni dintre romani ! :D

Sunchase
9th November 2006, 00:56
jigniri..normal,specific :)

Referitor la meci.. din nou fantastic Lazar !! Incredibil cat de bine poate juca meci de meci ar trebui folosit titular cu Spania

Ravelly
9th November 2006, 01:56
Asta e, nu tb deloc dramatizat. Rapid a fost per' ansamblu mai buna si a meritat calificarea. Cu putin noroc poate reuseam mai multe...ramane in schimb jocul care e datator de sperante.

Sergio_D
9th November 2006, 02:13
Ai luat viteza copilas... Nu te mai umfla atat cu Pandurii tai . Ati produs o mare bucurie in toata tara ca ati batut javrele da las-o mai moale.

Nu ştiu cum de dăduşi tocmai peste mesajul meu...:D
Nu mă umflu deloc... nu am de ce. Am spus că U Craiova ia bătaie... acuma deh... a fost doar 1-0, dar tot înfrângere se numeşte.

După cum mai spuneau unii pe forum, Craiova e în formare, e cam greu să facă faţă pe două fronturi :)

În fine... hai Pandurii! :P
Era frumos dacă oltenii scoteau şi pe Rapid din cupă, dar asta e...

LUTU
9th November 2006, 09:21
penibili giulestenii, trageau de timp...
v-au cam fugarit copiii nostri :D
cred ca alta era situatia daca se juca pe teren neutru :)
frf :jerk:

Datenshi
9th November 2006, 09:27
De cand e la Ploiesti terenul Rapidului?

LUTU
9th November 2006, 09:34
jucandu-se la 60 km de buc, si la 250 km de craiova, ploiestiul nu poate fi considerat un teren neutru pt meciul rapid-craiova
de ce nu s-a jucat la caracal sau la timisoara??
cred ca cel mai corect era sa jucam la pitesti

blandu
9th November 2006, 09:48
Rapid a meritat victoria.
Dar cu putin noroc....
La gol portarul nostru, Bornescu, a gresit...
Sper ca POLI TIMISOARA sa castige cupa.
FORTA STIINTA !!!

Aurel.D
9th November 2006, 09:50
Jucatorii Craiovei au jucat bine dar greseau mereu ultima pasa...Rapid a ratat foarte mult si cel mai mult mi-a placut de Lazar...
Golul lui Badoi, superb.

JJ
9th November 2006, 10:11
Putea sa fie 4-0, dar la fel de bine putea sa fie 1-1 si sa se ajunga in prelungiri. Craiova s-a aparat bine prima repriza, dovada ca n-am prea ajuns la poarta. Cum a trebuit sa atace, cum au aparut spatii si ocazii pentru noi.

Acum echipa noastra a fost putin ciudata.
1. A fost titularizat Sapunaru, care a jucat bine de data asta.
2. Perja in locul lui Karamian a fost OK, totusi n-a ajutat echipa in atac la fel cum o facea Kara.
3. Mijloc Lazar-Grigore. OK, parca fara aportul decisiv din alte meciuri. Important ca nici n-au gresit decisiv.
3. In atac fara Buga. Desi nu au marcat, atacantii nostri s-au miscat binisor, ca si Buga dupa ce a intrat. Desi Buga parca s-a hotarat sa-i arate lui Copos ca are dreptate sa nu-i dea mai multi bani - mingile alea in plopi singur cu portarul. Griffiths s-a dovedit in schimb un bun pasator, atat pt. Buga, cat si pt. Moldovan.
4. Schimbarea Stancu pe dreapta. Stancu a fost catastrofa pe dreapta, cred ca in momentul ala mai bine schimba partea cu Perja.

In concluzie, un meci cu ceva experimente, care n-au prea confirmat. Perja se simte mai bine ca fundas, iar Stancu sesimte mult mai bine pe stanga.

grande
9th November 2006, 10:19
jucandu-se la 60 km de buc, si la 250 km de craiova, ploiestiul nu poate fi considerat un teren neutru pt meciul rapid-craiova
de ce nu s-a jucat la caracal sau la timisoara??
cred ca cel mai corect era sa jucam la pitesti

Dar daca jucati cu Steaua pe Ghencea ce mai ziceai acum ,oltene ?:o:

pytzy
9th November 2006, 10:23
Nu mai comentau atat doar jucau cu steaua....de trebuia sa vocifereze si ei.

JJ
9th November 2006, 10:26
Antena1 a vrut in nocturna. Variante erau Bucuresti, Ploiesti, cateva orase din Moldova, Constanta si Timisoara. Ploiesti-ul era cel mai aproape de teren neutru in acest caz. Cu toate cate le zice Mititelu, ma indoiesc ca ar fi preferat Bacau sau Timisoara, adica o deplasare si mai lunga cu autocarul.
Oricum Mititelu s-a umplut de penibil in momentul in care a acuzat arbitrajul, nefiind decat una-doua faze neclare de ofsaid de ambele parti.

dardar_3
9th November 2006, 10:40
jucandu-se la 60 km de buc, si la 250 km de craiova, ploiestiul nu poate fi considerat un teren neutru pt meciul rapid-craiova
de ce nu s-a jucat la caracal sau la timisoara??
cred ca cel mai corect era sa jucam la pitesti

Pitestul nu are deocamdata nocturna si cei de la Antena 1 au vrut cu orice pret sa televizeze meciul seara...:drak:...


Dar daca jucati cu Steaua pe Ghencea ce mai ziceai acum ,oltene ?:o:

Pai orice echipa din tara asta viseaza sa evolueze macar cateva minute in Templul Fotbalului...:happy

PS: Se pare ca am gresit specia la bufnita... ca le adusa noroc giulestenilor....

grande
9th November 2006, 10:47
Pai orice echipa din tara asta viseaza sa evolueze macar cateva minute in Templul Fotbalului...:happy


murdar :ciocan:

dardar_3
9th November 2006, 10:53
Supara adevarul?...:drak:...
Era si o problema de televizare a meciului... Si pe alt stadion nu aveam unde sa jucam... :P.....
Pe Lia Manoliu jucara dinamo:ras-plans:....
Pe National nu se putea... ca avem duminica meci cu ei si nu e frumos:drak:
In Stefan cel Mare nu jucau nici macar juniorii...
Pe Giulesti ne era teama ca nu merge nocturna si nu mai vedea Banel poarta adversa...:D:D:D...

PS: quot erat demonstrandum....:drak:

alexdolofanul
9th November 2006, 11:12
si mie mi se pare nedrept ca meciul s-a disputat la ploiesti. regulamentul spune ca meciul trebuia sa se dispute la jumatatea drumului dintre buc si craiova. cluburile au stabilt sa fie pitesti. in schimb au intervenit bani. eu de eram in locul lui mititelu NU lasam echipa sa joace la ploiesti. alt meci in care si-au bagat nasul cei de la federatie este poli -cfr. cluburile au stabilit ca meciul sa se joace la oradea. federatia a schimbat locatia in hunedoara. ce stadion e in hunedoara si ce stadion e in oradea.sa nu mai vorbesc despre conditii.
CAT TIMP VOR FI LA CONDUCEREA FRF SI LPF ACTUALI OAMENI VA FI HOTIA LA EA ACASA
ANTI buCUResti
felicitari rapidului pt victorie

JJ
9th November 2006, 11:28
@alexdolofanul: Exagerezi. Daca televiziunea vroia nocturna, si platea pt. asta, cum sa se joace la Pitesti? Cu lanterna?

Aurel.D
9th November 2006, 11:35
Penibil Mititelu dupa meci (numai?:D) cand una doua a dat vina pe arbitraj desi s-a arbitrat corect si Balaj, eu zic ca este cel mai bun arbitru de la noi.
Bine ca i-a taiat-o scurt Vochin, ca meciul s-a pierdut din alte cauze.
Asta este, jucatorii Craiovei sunt talentati, dar tineri si mai au de invatat, au gresit mult ieri
La Rapid s-a vazut de la o posta experienta....

dardar_3
9th November 2006, 11:54
Singura faza care poate fi incriminata de olteni e lovitura libera indirecta din prelungiri care trebuia acordata...:ok:....

TYPI-STIINTA
9th November 2006, 12:00
@alexdolofanul: Exagerezi. Daca televiziunea vroia nocturna, si platea pt. asta, cum sa se joace la Pitesti? Cu lanterna?

LA PITESTI ERA CORECT SA SE JOACE, CHIAR DACA SE JUCA ZIUA. ce , au ajuns televiziunile sa ne spuna noua ora si unde sa jucam???!!! pt ca acolo era corect si era conform regulamentului. nu ne intereseaza pe noi banii antenei 1, ci nu vrem ca o echipa sa fie dezavantajata din cauza intereselor lui sandu si dragomir si ratingului antenei1. a facut o greseala mititelu ca s-a prezentat la meci, cu toate ca noi suporterii i-am cerut sa nu se prezinte ca s-a facut o nedreptate

dardar_3
9th November 2006, 12:11
Ce zic Olteni Cind Isi Scot Pantofi?
Oleo Muica A Mai Trecut Un An !

Fara jigniri ca ne suparam...:galben:...

grande
9th November 2006, 12:14
Fara jigniri ca ne suparam...:galben:...

Te simti cumva atins si spune-mi si mie unde sunt acele jigniri ?

alexdolofanul
9th November 2006, 12:14
dk conditiile din romania nu permit disputarea meciului in nocturna conform regulamentului asta e. nu eu sunt e vina. dar in acest caz nu trebuia dezavantajata Craiova prin disputarea meciului la ploiesti. s-a incalcat regulamentul din cauza Antenei1. pe mine nu ma interesa dk se juca la pitesti la lumina lanternei atata timp cat conditiile minime pt disputarea meciului erau indeplinite

dardar_3
9th November 2006, 12:28
Te simti cumva atins si spune-mi si mie unde sunt acele jigniri ?

Off: E un alt thread de bancuri, glume....
Si mai lasa mistoul la o parte ca nu tine....
Eu nu m-am apucat sa fac glume cu moldoveni, munteni sau "luxemburghezi"...
E o diferenta intre a face o gluma printre randuri si alta e sa arunci un banc sec, unde numai cei "nevinoavti" rad sau au puterea sa rada....:ok:

PS: Cu asta am incheiat discutia...:ok:

inter
9th November 2006, 12:38
bag seama ca unii au ajuns acum la ora de bancuri ... mai subtire .. ca pe urma va apuca plansul!

grande
9th November 2006, 12:39
Dar te oftici ca am batut ieri ,spune-mi cinstit ?

JJ
9th November 2006, 12:40
@alexdolofanul: Lamureste-ma cum s-a incalcat regulamentul? Regulamentul zice ca se stabileste o locatie de comun acord, din cate stiu eu. Iar ora si ziua e stabilita de televiziune, ca doar de-aia plateste pt. asta. Cine s-ar fi uitat la un meci la ora 14 intr-o zi de munca?

In al doilea rand, echipele nu erau obisnuite cu stadionul Astrei, deci singura problema a fost ca galeria Rapidului a fost mai mare. Acum de la Pitesti la Ploiesti se fac maxim 90 de minute (prin Gaesti-Targoviste) cu masina. Era greu rau de ajuns, daca vroiai neaparat sa ajungi?

In al treilea rand, Pandurii au batut Dinamo chiar in deplasare :D Deci n-ar fi trebuit sa fie o problema pentru voi, mai ales ca erati "specialisti" in meciuri in deplasare.

inter
9th November 2006, 13:11
Dar te oftici ca am batut ieri ,spune-mi cinstit ?


voi chiar aveti probleme majore , avand in vedere ca ne asemuiti pe noi suporterii Stiintei cu mititelu :mda: ... cred ca nu v-ar conveni ca la fiecare thread cu voi sa va facem utc-isti , blat de torturi sau coposei ...:evil:

si cu atat mai ciudata e "virulenta" voastra , cu cat noi ... oltenii nu v-am reprosat nimic la meciul de ieri pe care marea majoritate am considerat ca l-ati castigat corect... v-ati mai indreptat putin fata de furtul din Giulesti!

multumit?

TYPI-STIINTA
9th November 2006, 14:06
@alexdolofanul: Lamureste-ma cum s-a incalcat regulamentul? Regulamentul zice ca se stabileste o locatie de comun acord, din cate stiu eu. Iar ora si ziua e stabilita de televiziune, ca doar de-aia plateste pt. asta. Cine s-ar fi uitat la un meci la ora 14 intr-o zi de munca?

In al doilea rand, echipele nu erau obisnuite cu stadionul Astrei, deci singura problema a fost ca galeria Rapidului a fost mai mare. Acum de la Pitesti la Ploiesti se fac maxim 90 de minute (prin Gaesti-Targoviste) cu masina. Era greu rau de ajuns, daca vroiai neaparat sa ajungi?

In al treilea rand, Pandurii au batut Dinamo chiar in deplasare :D Deci n-ar fi trebuit sa fie o problema pentru voi, mai ales ca erati "specialisti" in meciuri in deplasare.



Pai tocmai aia e faza ca locu nu s-a stabilit de comun acord si nici nu s-a respectat distanta dintre cele 2 orase..NORMAL CA S-A INCALCAT REGULAMENTU...universitatea nu a fost de acord, dar frf nu a luat in calcul parerea craiovei. bine ca nu ne-au pus sa jucam in giulesti, ca erau in stare. cea mai penibila organizare in cupa romaniei a fost anu asta si va fi in continuare. pacat de fotbalu romanesc ca unii isi bat joc de anumite echipe si de suporterii lor.

JJ
9th November 2006, 14:12
A naibii distanta, ca nici Pitesti-ul nu e fix la mijloc. La Albota o fi vreun stadion?
Eu tot n-am inteles care a fost problema. N-a avut galeria Craiovei bani de benzina pana in Ploiesti, sau ce? Tot atatia rapidisti ar fi fost si in Pitesti.

TYPI-STIINTA
9th November 2006, 14:24
A naibii distanta, ca nici Pitesti-ul nu e fix la mijloc. La Albota o fi vreun stadion?
Eu tot n-am inteles care a fost problema. N-a avut galeria Craiovei bani de benzina pana in Ploiesti, sau ce? Tot atatia rapidisti ar fi fost si in Pitesti.

:happy :happy esti sigur? :D . acolo se schimba raportu suporterilor, pt ca veneau si suporteri de-ai craiovei si din valcea , gorj, sibiu, olt..am vb cu baietii din vl si sibiu si au zis ca nu vin ca e prea departe.. oricum, nu a fost corect cu terenu ales..mai bine jucam la piatra neamt, iasi sau timisoara ca sa fi impacat pe toti si sa se fi putut juca si seara, dar nu s-a putut pt ca altele au fost interesele acolo sus la federatie

Sunchase
9th November 2006, 14:50
Culmea e ca in Pitesti exista unul dintre cele mai mari fan cluburi Rapid din tara.Am fi avut mai multi suporteri indiferent de oras(in afara craiovei )

Suntem peste tot acasa :P

TYPI-STIINTA
9th November 2006, 15:11
Culmea e ca in Pitesti exista unul dintre cele mai mari fan cluburi Rapid din tara.Am fi avut mai multi suporteri indiferent de oras(in afara craiovei )

Suntem peste tot acasa :P

:) misto imnu rapidului..dar asta cu "suntem peste tot acasa" nu merge...poate pt stelisti..."Am fi avut mai multi suporteri indiferent de oras(in afara craiovei )"..ai uitat sa spui in afara de craiova si orasele: rm valcea, dragasani, slatina, corabia, caracal, bals, targu jiu, drobeta turnu severin,... DU-TE ACOLO SI INSPECTEAZA LOCU` DACA NU MA CREZI, ca sa nu zici ca sunt subiectiv

pytzy
9th November 2006, 15:25
Frate stai linistit ca si la severin avem brigada.

Nico21
9th November 2006, 15:44
:) misto imnu rapidului..dar asta cu "suntem peste tot acasa" nu merge...poate pt stelisti..."Am fi avut mai multi suporteri indiferent de oras(in afara craiovei )"..ai uitat sa spui in afara de craiova si orasele: rm valcea, dragasani, slatina, corabia, caracal, bals, targu jiu, drobeta turnu severin,... DU-TE ACOLO SI INSPECTEAZA LOCU` DACA NU MA CREZI, ca sa nu zici ca sunt subiectiv



astea nu poti sa le treci la categoria orase...si are dreptate Sunchase cu Pitestiul...doar la meciul cu Hertha au fost din Pitesti vreo 60 de suporteri rapidisti cu trenul...iar la cel cu Psg cam tot la fel,plus cei care au fost cu masini ori maxi taxi...oriunde se juca in afara de zona Olteniei in tara,aveam mult mai multi suporteri decat craiovenii...

nr.zece
9th November 2006, 17:20
ca si comparatie 60 de suporteri avem noi in bals sau filiasi in pitesti avem multi mai multi

Nico21
9th November 2006, 18:54
60 de insi prezenti la meci,ma refeream...asa cred ca sunt vreo 1000-2000 in oras de rapidisti...peluza e mereu plina aici cand vine Rapidul...olteni in Pitesti?...mai mult de 5-6 insi nu cred...

TYPI-STIINTA
9th November 2006, 20:00
astea nu poti sa le treci la categoria orase...si are dreptate Sunchase cu Pitestiul...doar la meciul cu Hertha au fost din Pitesti vreo 60 de suporteri rapidisti cu trenul...iar la cel cu Psg cam tot la fel,plus cei care au fost cu masini ori maxi taxi...oriunde se juca in afara de zona Olteniei in tara,aveam mult mai multi suporteri decat craiovenii...

NICI BUCURESTI NU POTI SA-L TRECI LA CATEGORIA CAPITALA DE O TARA EUROPEANA.:ok:
pai ce 60 de suporteri din pitesti veniti pt rapid la UN MECI DE UEFA este mult?? :no:

kain
9th November 2006, 20:02
Nu inteleg ce legatura are locul in care s-a disputat meciul cu prestatia jucatorilor din teren, oriunde s-ar fi jucat, s-ar fi jucat tot fotbal, iarba era cam la fel peste tot, mingea rotunda :P aceeasi jucatori .. Dar acum noi vrem conditii perfecte de disputare, ca de.. suntem in Romania :D

alexdolofanul
9th November 2006, 20:05
REGULAMENTUL

DESFĂŞURĂRII CUPEI ROMÂNIEI – TIMIŞOREANA, EDIŢIA 2006/2007

1. Începând cu ediţia 2006/2007, Federaţia Română de Fotbal organizează competiţia sub denumirea CUPA ROMÂNIEI – TIMIŞOREANA.
2. Începând din faza şaisprezecimilor de finală se aplică următoarele reguli:

jocurile se stabilesc prin tragere la sorţi conform procedurii prevăzută de art.64.5 din Regulamentul de organizare a activităţii fotbalistice.
cluburile organizatoare ale jocurilor se stabilesc, de asemenea, prin tragere la sorţi.
jocurile se desfăşoară în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, de regulă, pe teren neutru;
localităţile şi stadioanele pe care se desfăşoară jocurile se stabilesc de către FRF, având în vedere ca, de regulă, stadioanele să fie dotate cu instalaţie de nocturnă şi sistem de încălzire a terenului de joc;
în funcţie de calendarul competiţional al Ligii I şi de programul de transmisii televizate, jocurile din Cupa României – Timişoreana se desfăşoară în zilele de marţi sau miercuri la ore de începere care se stabilesc de FRF, în termen de 2 zile de la tragerea la sorţi, conform propunerilor făcute de societatea de televiziune care transmite meciurile.

3. Cluburile deţinătoare ale stadioanelor sunt obligate:

să le pună la dispoziţie pentru organizarea jocurilor din cadrul Cupei României – TIMIŞOREANA, în condiţiile în care stadioanele – inclusiv sala de conferinţe de presă – sunt libere de publicitate;
să asigure condiţii optime sponsorilor competiţiei pentru comercializarea în stadion a produselor acestora, cu respectarea condiţiilor prevăzute de ROAF.

4. Cheltuielile de organizare a jocurilor privind chirie teren, asistenţă medicală, măsuri de ordine, pompieri, indemnizaţii de arbitraj, observare, cheltuieli de transport pentru oficiali şi altele asemenea se efectuează de către clubul desemnat ca organizator al fiecărui joc şi se suportă în mod egal de ambele cluburi, iar beneficiul net se împarte în mod egal, după scăderea cheltuielilor de organizare din totalul încasărilor.


5. Începând cu faza şaisprezecimilor de finală, drepturile de reclamă, publicitate, de transmisie radio şi televiziune aparţin FRF.


6. Biletele de intrare la jocuri, mai puţin cele pentru finală, se pun în vânzare de clubul organizator stabilit prin tragere la sorţi, iar încasările se distribuie în mod egal celor două cluburi, după scăderea cheltuielilor de organizare.


7. Cluburile organizatoare sunt obligate să pună în vânzare bilete de intrare cu însemnele sponsorilor competiţiei şi partenerilor FRF. Biletele de intrare se tipăresc prin grija FRF şi se distribuie, la cerere, cluburilor organizatoare, acestea urmând să achite costurile de tipărire a numărului de bilete solicitat.


8. Finala Cupei României – TIMIŞOREANA se organizează de FRF, iar biletele de intrare se tipăresc şi se pun în vânzare de către FRF, care încasează veniturile.


9. Din şaisprezecimile de finală, la toate jocurile se folosesc mingi Lotto – Cupa României, care vor fi puse la dispoziţie de FRF (câte 10 mingi pentru fiecare joc).


10. Din beneficiile financiare obţinute pe baza valorificarii drepturilor de reclamă, publicitate, de transmisie radio / televiziune şi a vânzării biletelor de intrare la finală, Federaţia Română de Fotbal acordă cluburilor participante premii în funcţie de rezultatele sportive ale acestora. Pentru ediţia 2006/2007, valoarea totală a premiilor care se acordă cluburilor participante este de 231.000 Euro, repartizarea acestora fiind următoarea:

10.1. OPTIMI DE FINALĂ:


echipa învingătoare: 5.000 Euro
echipa învinsă: 2.500 Euro
10.2. SFERTURI DE FINALĂ:
echipa învingătoare: 7.500 Euro
echipă învinsă: 4.000 Euro

10.3. SEMIFINALE ( TUR – RETUR ):

echipa învingătoare: 10.000 Euro
echipa învinsă: 5.000 Euro

10.4. FINALA:

echipa învingătoare: în total, 100.000 Euro (din care numai pentru finală 77.500 Euro);
echipa învinsă: în total, 40.000 Euro (din care numai pentru finală 17.500 Euro)
10.5. Sumele respective se virează în contul cluburilor îndreptăţite la aceasta în termen de maximum 30 de zile de la data jocului.

11. Antrenorii principali ai echipelor participante sunt obligaţi să participe la flash – interviurile realizate de postul TV Antena 1, imediat după terminarea jocului, şi la conferinţele de presă, sub sancţiunea penalizării clubului cu suma cuvenită ca premiu pentru fiecare fază a competiţiei.

12. La toate jocurile din Cupa României – TIMIŞOREANA, în incinta terenului de joc au acces, pe lângă persoanele prevăzute de art.33.1 din ROAF, cameramanii şi personalul de specialitate al postului TV Antena 1 care deţine exclusivitatea televizării meciurilor din ediţia 2006/2007.

13. Jucătorii, antrenorii şi ceilalţi oficiali ai cluburilor sunt obligaţi să se abţină de la orice declaraţii sau acte care ar fi de natură să prejudicieze imaginea competiţiei sau a sponsorilor acesteia sub sancţiunea penalizării clubului cu suma cuvenită ca premiu pentru fiecare fază a competiţiei.

14. Calendarul desfăşurării Cupei României – TIMIŞOREANA, ediţia 2006/2007, din faza şaisprezecimilor şi până la finală sunt prevăzute în anexă.


sunt om am gresit recunosc mai rau era de nu recunosteam
FORZA STIINTA
anti buCUResti

YoYoyOi
9th November 2006, 20:15
Pina la urma meciul s-a jucat pe .... surpriza....GIULESTI

Scandal între olteni şi giuleşteni la şedinţa tehnică

Oficialii Rapidului şi cei ai Craiovei s-au certat înainte de meci la vestiare şi la şedinţa tehnică. Oltenii reclamau faptul că giuleştenii nu ar fi avut dreptul să îşi aleagă culoarea echipamentului, banca de rezerve şi jumătatea de teren în care să facă încălzirea. "Sîntem organizatori", a încercat să explice Constantin Zotta. "Nu e adevărat, se joacă pe teren neutru!", a reacţionat Adrian Mititelu. Observatorul jocului, Valentin Alexandru, a pus capăt conflictului: "Rapid e clubul organizator, deci e ca şi cum meciul s-ar juca în Giuleşti".

GSP

Cra10veanu
9th November 2006, 21:38
deci sa modifice paragraful din regulament, barem sa stim sa organizam noi data viitoare, pe central.

Sezione
9th November 2006, 23:10
60 de insi prezenti la meci,ma refeream...asa cred ca sunt vreo 1000-2000 in oras de rapidisti...peluza e mereu plina aici cand vine Rapidul...olteni in Pitesti?...mai mult de 5-6 insi nu cred...

MDa...cind o sa aveti o deplasare in care o sa fiti 6000 sa vorbiti... LA Pitesti eram pe putin atatia. Nu stiu cum vorbiti de cifre care oricum sint departe de voi. 10000 -12000 sinteti acasa maxim si asta la meciurile mari. Nu are prea mare importanta faptul ca la Ploiesti ati fost 2000 si noi 500. Daca se juca la Pitesti erati tot 2000 si noi 5000. Nu e obligatoriu sa fi fost altfel rezultatul dar vad ca faceti atata tapaj de cifre.


A naibii distanta, ca nici Pitesti-ul nu e fix la mijloc. La Albota o fi vreun stadion?
Eu tot n-am inteles care a fost problema. N-a avut galeria Craiovei bani de benzina pana in Ploiesti, sau ce? Tot atatia rapidisti ar fi fost si in Pitesti.

Normal ca aia sint toti iar diferenta ar fi fost ca noi eram de 2 ori mai multi ca ei.


Penibil Mititelu dupa meci (numai?:D) cand una doua a dat vina pe arbitraj desi s-a arbitrat corect si Balaj, eu zic ca este cel mai bun arbitru de la noi.
Bine ca i-a taiat-o scurt Vochin, ca meciul s-a pierdut din alte cauze.
Asta este, jucatorii Craiovei sunt talentati, dar tineri si mai au de invatat, au gresit mult ieri
La Rapid s-a vazut de la o posta experienta....

Ai si tu dreptate citeodata))))))


si mie mi se pare nedrept ca meciul s-a disputat la ploiesti. regulamentul spune ca meciul trebuia sa se dispute la jumatatea drumului dintre buc si craiova. cluburile au stabilt sa fie pitesti. in schimb au intervenit bani. eu de eram in locul lui mititelu NU lasam echipa sa joace la ploiesti. alt meci in care si-au bagat nasul cei de la federatie este poli -cfr. cluburile au stabilit ca meciul sa se joace la oradea. federatia a schimbat locatia in hunedoara. ce stadion e in hunedoara si ce stadion e in oradea.sa nu mai vorbesc despre conditii.
CAT TIMP VOR FI LA CONDUCEREA FRF SI LPF ACTUALI OAMENI VA FI HOTIA LA EA ACASA
ANTI buCUResti
felicitari rapidului pt victorie

Totusi nu de aia am pierdut meciul...


Ca joc ma asteptam la un meci usor.Scorul mai surprinde.In mod normal un 4,5-1 ar fi fost mai realist.Pacat ca in prima repriza Moldovan in special si-a batut joc de o ocazie.De neinteles atitudinea lui precum si schimbarile lui Lucescu,probabil a vrut sa odihneasca unii jucatori.
In prima repriza trebuia sa fie 3,4-0 am dominat jocul clar.L-am fi putut inchide imediat dupa pauza insa Mazilu a vrut sa pastreze suspansul.Dupa minutul 60 nu s-a mai jucat mare lucru si din cauza terenului mizerabil mingea sarind in tot felul de directii ciudate.inteleg intr-un fel si executiile lui buga.
Despre olteni ce sa te astepti la cei mai buni dintre romani.E specific lor sa jigneasca indiferent de scor dar mai ales atunci cand sunt dominati net.

am avut 5 ocazii singur cu portarul + o bara , voi 3 ocazii dintre care 2 suturi de la 25 de metri.oltenii sustin ca au fost mai buni
singura greseala majora in meciul asta a fost a tusierului care l-a oprit pe zicu eronat din offside cand scapase si el singur.oltenii sustin ca au fost furati.
am citit pe aici jignirile cuiva cu tenta rasista.e chiar amuzant avand in vedere faptul ca oltenia este zona cu cei mai multi rromi din europa , cu cele mai multe infractiuni comise anual.din nou oltenii vad altceva.

ma gandesc sincer daca nu cred ca de fapt ei au castigat meciul.
succes in sferturi celor mai buni dintre romani ! :D

Opreste-te.. Ati fost mai buni...Era normal sa cistigati...Dar exagerezi putin cu scorul ala. Ati avut un meci greu ... reactia lui Copos spune multe. Nu ati invins pe Chelsea omule... Ati jucat cu o nou promovata care are o medie de virsta de 22 de ani. Si care poate peste putin timp o sa va invinga . Corect spus Roman( es ) in cazul vostru.


Nu ştiu cum de dăduşi tocmai peste mesajul meu...:D
Nu mă umflu deloc... nu am de ce. Am spus că U Craiova ia bătaie... acuma deh... a fost doar 1-0, dar tot înfrângere se numeşte.

După cum mai spuneau unii pe forum, Craiova e în formare, e cam greu să facă faţă pe două fronturi :)

În fine... hai Pandurii! :P
Era frumos dacă oltenii scoteau şi pe Rapid din cupă, dar asta e...

E vorba de exprimarea ta putin cam apropiata de unele specimene din zona... Si e pacat

Si ca inchei orice polemika cu rapizii din zona... Eu unul nu am nimic cu Rapid... Chiar pot spune ca imi e un club simpatik... Si asta de mult de pe vremea lui Tira Et Co. PE vremea aia aveam multe lucruri care ne apropiau. Nu ai vad ca pe niste rivali... prefer sa cistige ei campionatul in locul sovieticelor. Dar cind vad ca unii o iau rau pe aratura cu tot felul de afirmatii gen: V-am batut , sintem cei mai tari uitind de fapt ca ei erau favoriti ( parca anul trecut eliminau pe HSV si Feyenoord , cind noi jucam la Corabia ) ... Anumite postari ale unor pusti de aici ma fac sa rid... Cind Rapid lua 7 goluri la Craiova nu ne facea placere sa - i umilim....( Nu ca dupa 90 nu i-am fi batut de mai multe ori ...)Si stateam in tribune unii linga altii.

Nico21
9th November 2006, 23:54
stateam pana cand ati dat titlul clonelor comuniste,in ultima etapa...spuneai cand am fost noi 6000 intr-o deplasare...chiar la meciul ala din 1998,una dintre cele mai triste zile din viata mea...nici eu nu ii vad rivali pe olteni...chiar ii simpatizez...

TYPI-STIINTA
10th November 2006, 00:28
cam la fel si eu n-am nimic cu rapidu.. mai ales ca anu trecut am fost la meciurile voastre din uefa (herta, hamburg, steaua) si am tzipat si eu pt voi...si am mai vazut olteni pe la meciurile alea, ca vorbeau la perfectu simplu si vb despre universitatea craiova. Nu am dat titlu "clonelor comuniste", ci voi l-ati pierdut; noi ne-am jucat corect sansa..ce trebuia sa facem, sa ne lasam batuti? ce , eu nu as fi vrut ca voi sa luati titlu atunci si noi sa mergem in uefa?!..dar asta a fost

Sezione
10th November 2006, 09:11
Dar te oftici ca am batut ieri ,spune-mi cinstit ?

De ce sa supere ??? Cind vezi ca echipa da totul pe teren nu ai motive. Asta e .. rapid a fost peste noi si gata.

Sezione
10th November 2006, 09:17
stateam pana cand ati dat titlul clonelor comuniste,in ultima etapa...spuneai cand am fost noi 6000 intr-o deplasare...chiar la meciul ala din 1998,una dintre cele mai triste zile din viata mea...nici eu nu ii vad rivali pe olteni...chiar ii simpatizez...

Da ai dreptate . Ati fost 5000- 6000 atunci... Imi aduc aminte...inainte de meci am baut o bere cu vreo 4 rapizi baieti simpatici. Dart cred ca despre meciul de atunci avem opinii diferite. Te-ai fi simtit mai bine daca Craiova se dadea la o parte ??? Eu unul daca eram in locul tau preferam sa pierdem decit sa facem un blat. Pe e alta parte daca intr-adevar meritati sa fiti campioni trebuia sa ne bateti!!! Sincer preferam si eu sa luati voi campionatul. Poate nu stii ce s-a intimplat cu adevarat in culise.... Ilinca s-a inteles cu Copos...doar ca jumatate de echiopa cu Ganea in frunte au fost impotriva. A fost 2-2...Poate ca daca veneati mai motivati ( de echipa vorbesc ) era altfel... Eu spun ca daca nu ne-am dat la o parte nu e un motiv sa ne blamati!!

chipy_1923
10th November 2006, 23:00
Da ai dreptate . Ati fost 5000- 6000 atunci... Imi aduc aminte...inainte de meci am baut o bere cu vreo 4 rapizi baieti simpatici. Dart cred ca despre meciul de atunci avem opinii diferite. Te-ai fi simtit mai bine daca Craiova se dadea la o parte ??? Eu unul daca eram in locul tau preferam sa pierdem decit sa facem un blat. Pe e alta parte daca intr-adevar meritati sa fiti campioni trebuia sa ne bateti!!! Sincer preferam si eu sa luati voi campionatul. Poate nu stii ce s-a intimplat cu adevarat in culise.... Ilinca s-a inteles cu Copos...doar ca jumatate de echiopa cu Ganea in frunte au fost impotriva. A fost 2-2...Poate ca daca veneati mai motivati ( de echipa vorbesc ) era altfel... Eu spun ca daca nu ne-am dat la o parte nu e un motiv sa ne blamati!!

normal....bine in meciul ala din cate tin eu minte ni s-a anulat si un gol valabil..intrase mingea clar in poarta si totusi nu s-a acordat golul...insa Steaua a castigat destule campionate asa in ultima etapa...insa ii vad pe unii dintre voi mai apropiati de echipa de langa cimitir...si nu prea inteleg motivele....or fi stat suporterii vostri impreuna cu ai nostri..dar la cat de urat ati vb. unii de Rapid..se pare ca ati uitat..pt. Sezione..la meciurile cu Steaua si Dinamo stadionul e plin mereu...vreo 16-17 mii de oameni...dc e sa o luam asa pe cifre...la voi cata lume vine acum pe stadion...?la meciurile de anul trecut din Uefa stadionul a fost plin la fiecare meci important...si atmosfera zic eu ca a fost una super...poate sunt subiectiv...dar o atmosfera ca la meciul cu Hamburg sau Hertha nu am mai vazut in ultimii ani in Romania la meciurile internationale...vad ce simpatic iti e Rapidul...nu stii cum sa mai faci misto din ala de 2 lei de echipa si mai ales de suporteri...dc si de galeria noastra faci misto...pai de celelalte galerii c mai zici?si pt. Typy...da,poate ca versul " suntem peste tot acasa" li se potriveste mai bine lanosilor...Steaua are cei mai multi suporteri din tara...nu zic nu...dar cati dintre ei au habar cat de cat de echipa?cati dintre ei tin doar cu Steaua...la meciurile cu Jiul si Pandurii de anul trecut f multi olteni strigau Steaua si erau imbracati in ros-albastru....hibrizi din astia are ca suporteri Steaua....la Arad la fel..bine..inteleg ca nu pot sa tina cu Pandurii doar pt. ca nu au performante...dar trebuie sa tina cu Universitatea care are o traditie bogata..la Arad la fel...si exemplele pot continua...o groaza de romani tin cu Steaua acum si din cauza fenomenului Becali...asa ca decat suporteri din astia mai bine lipsa...oricum nu or sa fie in stare in vecii vecilor sa aiba un imn ca al nostru...tot tap tap tap tar tar tap tap e baza....oricum,la un moment dat eram cea mai simaptizata echipa din tara din c am citit si eu...ca acuma nu mai suntem...probabil pt. ca am inceput sa avem performante cat de cat si am inceput sa fim catalogati la fel ca Steaua sau Dinamo...inainte eram infratiti cu multe galerii..cu voi.cu pitestenii,timisorenii au ramas,pana si cu lanosii am fost(nu pot sa inteleg cum am putut sa fim infratiti cu ei)..si cred ca au mai fost galerii cu care am fost infratiti..asta e...oricum e aiurea ca suporterii unei echipe care era considerata prietena sau cel putin neutra sa vb asa de noi cum au facut-o unii din voi...mai ales la inceputul acestui thread...

Nico21
10th November 2006, 23:05
normal....bine in meciul ala din cate tin eu minte ni s-a anulat si un gol valabil..intrase mingea clar in poarta si totusi nu s-a acordat golul...insa Steaua a castigat destule campionate asa in ultima etapa...insa ii vad pe unii dintre voi mai apropiati de echipa de langa cimitir...si nu prea inteleg motivele....or fi stat suporterii vostri impreuna cu ai nostri..dar la cat de urat ati vb. unii de Rapid..se pare ca ati uitat..


da...sutul fantastic al lui Lucian Marinescu de pe la vreo 35 de m...bara si gol...mingea a ricosat vreo 2 m in interiorul portii,insa asistentul a inchis ochii...cum a facut si cu cateva etape inaintea acestui meci,in deplasarea de la Bacau,scor 1-0 pt moldoveni...cand ne-a anulat iar un gol clar ca lumina zilei...in acel campionat am fost furati ca in codru de Paunescu & FrF...

Cra10veanu
10th November 2006, 23:07
ho ma ce aveti ? o luarati pe aratura ? :D

dani3lll
10th November 2006, 23:48
pacat de baietzi ..parca meritau mai mult

Cra10veanu
10th November 2006, 23:50
daca meritau, bateau si terminau balamucu.

grande
11th November 2006, 16:29
ho ma ce aveti ? o luarati pe aratura ? :D

nu stimate oltean ,noi o luam pe asfalt ;)