PDA

View Full Version : 8-imi: Pandurii Tg. Jiu - Dinamo Bucuresti



tuxie
30th October 2006, 14:12
Comentarii despre meci, inainte si dupa.

noir_desir
30th October 2006, 15:13
Normal ar trebui sa bata Dinamo, dar meciul asta depinde si de parcusul lor in campionat si in cupa uefa...

TaciAcolo
30th October 2006, 16:00
daca accepta sa se joaca la tg-jiu ii batem :D

marcel
30th October 2006, 18:51
daca accepta sa se joaca la tg-jiu ii batem :Dvise tata! la cum joaca acum dinamo ,luati cel putin 3 ! forta sportul!

in divizia a doar din vina altora!

Sergio_D
30th October 2006, 19:08
Oare de ce au unii doljeni boală pe Pandurii ? Vă e teamă de competiţie sau ce ? Aduceţi într-una aminte de Sportul... ce să faceţi mă... îmi pare rău de voi că veţi trăi restul vieţii cu această frustrare...

În acest moment, U Craiova este sub Pandurii. Treziţi-vă la realitate!

ON-TOPIC: Fără dar şi poate... se califică Dinamo.

YoYoyOi
30th October 2006, 20:01
Bate Dinamo :D

Cra10veanu
30th October 2006, 20:09
cu toate ca urasc dinamo, pot sa zic ca vor zdrobi glumele astia de la pandurii cu un scor destul de evident.

Luis Garcia10
30th October 2006, 20:22
S-o indura Vranjkovic sa le dea 2 si la caini? SPER :D

TaciAcolo
30th October 2006, 20:47
Nu se stie ii prindem obositi :P dupa meciu din uefa si ii arata Vranjkovic lu niculescu ca stie si el s abata :D
ps: pt craiovenii ofticati de pe forum Pandurii e peste Craiova si clasamentul o spune

*Coco*
30th October 2006, 20:48
:D Orice e posibil
Dinamo in groapa sezonul acesta deabia ne`au batut 1-0
In orice caz ei nu o sa joace cu echipa de baza o sa ii bage si pe jucatori de au jucat mai putin in acest sezon si cine stie...

dede
31st October 2006, 10:06
in mod normal, se califica dinamo...dar cine stie, poate pandurii va prinde o zi mare

marcel
31st October 2006, 18:45
Oare de ce au unii doljeni boală pe Pandurii ? Vă e teamă de competiţie sau ce ? Aduceţi īntr-una aminte de Sportul... ce să faceţi mă... īmi pare rău de voi că veţi trăi restul vieţii cu această frustrare...

Īn acest moment, U Craiova este sub Pandurii. Treziţi-vă la realitate!

ON-TOPIC: Fără dar şi poate... se califică Dinamo.sa faceti cat mai multe poze cu pandurii in liga 1 sa aveti amintire! stai linistit ca nu doar doljenii au boala pe pandurii,e la fel in tara.chestia cu frustrarea (cum zici tu)nu va dura decat anul asta !:rosu: :) forta stiinta.v-am vazut la petrosani,toti aveati fulare cu craiova:)

Cra10veanu
1st November 2006, 02:39
aia care au vazut fotbal aveau fulare cu Craiova, nu generatia de dupa 89 care vad numai becali si steaua la tv. Tin si ei cu Craiova doar cand e de tinut, dar acuma si-au tras echipa in cartier, ce sa faci.

TaciAcolo
1st November 2006, 10:16
Echipa de cartier o inghite pe Craiova usor da sigur:drak: si voi rmaneti cu amintirile

crissis
2nd November 2006, 02:18
In mod normal va fi meciul lui Dinamo care chiar daca vor juca si cu echipa a doua tot vor cistiga

CrAzY92
2nd November 2006, 18:14
bate Panduri 2-0 :yeah: :yeah:

Red-Castorryy
3rd November 2006, 19:08
Bate Dinamo cu 3-1

TaciAcolo
6th November 2006, 11:39
dinamo in revenire de forma :)) sa o tina tot asa sin meciu de cupa

rechinul farist
7th November 2006, 10:54
sper ca Pandurii sa produca surpriza :D........si nu cred ca ar fi imposibil, Pandurii sunt pe val, iar Dinamo e un pic dezamagita :D

MagicTouch
7th November 2006, 14:13
Un Southend United - Manchester United romanesc...greu de dat un pronostic :happy

dardar_3
7th November 2006, 16:28
Un Southend United - Manchester United romanesc...greu de dat un pronostic :happy

:o:...:o:.... De cand au ajuns sa fie Pandurii comparati cu Manchester Utd...:drak:....

MagicTouch
7th November 2006, 16:48
:o:...:o:.... De cand au ajuns sa fie Pandurii comparati cu Manchester Utd...:drak:....

de cand Man Utd. are si o echipa de juniori sub 10 ani :drak:

dardar_3
7th November 2006, 17:25
Pandurii cu Dinamo va fi cea de-a doua infrangere consecutiva... Pana la 13 mai sunt de numarat....

PS: Quittaro promit sa tin pumnii in meciul cu Brugge:drak:...

YoYoyOi
7th November 2006, 19:07
promit sa tin pumnii in meciul cu Brugge:drak:...

strinsi?:drak:

*Coco*
7th November 2006, 19:33
Un Southend United - Manchester United romanesc...greu de dat un pronostic :happy

Bai gazare eu in locul tau mi`asi vedea draq de echipa aia care se taraste de cativa ani buni prin B si zice ca promoveaza si tot acolo a ramas
Noi nici in Stefan cel mare in campionat deabia am pierdut cu 1-0 si atunci era tocmai etapa a II-a si jucatorii veniti la echipa de 2 saptamani si am luat doar 1-0
Maine orice e posibil mai ales ca cu siguranta dinamo nu va folosii echipa de baza

MagicTouch
7th November 2006, 23:56
Southend Utd. - Man Utd. 1-0 cu 3 minute inainte de final.
Sper sa-mi se anuleze si acest mesaj. Banuiesc ca daca as fi inceput cu "bai gazare" ar fi avut mai multe sanse sa ramana aici :happy

Hard
8th November 2006, 00:05
sa piarda dinamo,chiar daca nu am nici o simpatie pt echipele oltenesti

YoYoyOi
8th November 2006, 00:09
@ Hardliner - Eu as prefera totusi sa cistige Pandurii :drak:

crissis
8th November 2006, 00:50
@ Hardliner - Eu as prefera totusi sa cistige Pandurii :drak:

In afara de caini toata lumea o vrea:evil:

Celso
8th November 2006, 10:18
meci greu:D ....nu se stie:P ..la Dinamo nu vor juca Blay,Ganea,Margaritescu,Pascovici(asta nu e titular:D )...totusi va bate Dinamo...1-0,2-0:rolleyes: meciul este programat la ora 13.00 pe Lia Manoliu

Aurel.D
8th November 2006, 11:48
Dinamo nu o sa bata asa usor pe Pandurii, care este o echipa bine organizata de Neagoe...o sa fie un meci interesant, dar nu unul usor pt. Dinamo



Quittaro promit sa tin pumnii in meciul cu Brugge:drak:...

Sanchiu!:D

JJ
8th November 2006, 12:57
Hai Pandurii! Hai minerii! Bateti-i pe dinamovisti ca pe suporterii lor jandarmi acum cativa ani. Rupe-ti-le capul :D

starsteel
8th November 2006, 14:24
Se cam chinuie Dinamo cu Pandurii....inca e 0-0?!

TaciAcolo
8th November 2006, 14:32
min 73 0-0 hai Pandurii /hello

Aurel.D
8th November 2006, 15:10
Exact cum am spus nu va fi usor..tocmai a marcat Pandurii :headbang:
Sper ca Ganea va rezolva meciul...altfel nu cade bine...

STEAUA-MANIA
8th November 2006, 15:12
Min 100' Iordache inscrie pentru Pandurii ! 1-0 !

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
STARSTEEL:nu stii,e borcea la meci?:D

starsteel
8th November 2006, 15:12
Pandurii conduc in prelungiri.......bagati repede mijloacele specifice ca se darama sandramaua.

mblue
8th November 2006, 15:14
meciul se joaca la bucuresti , ioi , tulai doamne ce fain cadou imi fac oltenii cu ocazia onomasticii

TaciAcolo
8th November 2006, 15:24
olee Bv PANDURII

starsteel
8th November 2006, 15:25
Cu 9 minute inainte de final scorul era 1-0....:yeah: acum mai sunt 5 minute de joc

dardar_3
8th November 2006, 15:26
Goooollll Pandurii!!!!

Azi E Ziua Oltenilor!!!!!
/ole/

TaciAcolo
8th November 2006, 15:28
cu 2 min inainte de final :P

STEAUA-MANIA
8th November 2006, 15:31
1-0 scorul finaaaaaaaaaaaaaaaaal!
Esteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee,dinamo out!dinamo 007 is back!

TaciAcolo
8th November 2006, 15:37
Nu va bucurati stelisti voi urmati la tg-jiu;)

STEAUA-MANIA
8th November 2006, 15:40
robi,nu conte...nimic nu-i mai frumos pt un STELIST,decat sa savureze umilintele lui dinamo :yeah:
Hai dinamo ca si anu asta in stefan cel mare.... :D

maonel
8th November 2006, 15:43
bravo voua!!!!!!!!!
cei de la dinamo si-o merita

dardar_3
8th November 2006, 15:44
Dinamo out!....:drak:..
Astazi e vremea oltenilor...

Hai Craiova!!!:drak:...

noir_desir
8th November 2006, 15:52
Wow, ce surpriza! Bravo Pandurii! :ok:

AxinTe
8th November 2006, 15:53
tocmai am venit de la meci.. am avut un ghinion in meciul de azi cum au avut besiktas in meciul cu noi.. in ultimul minut a ratat ganea cu capul din 2 metri cu poarta goala.. singurul sut al pandurilor a venit in prelungiri si a fost gol.. dupa aia meciul s-a stricat dossey fiind numai pe jos.. bleah!

fandinamo_cta
8th November 2006, 15:54
1-0 scorul finaaaaaaaaaaaaaaaaal!
Esteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee,dinamo out!dinamo 007 is back!



sTIAUA MAGARIA NU TE UITA IN CURTEA NOASTRA CA VOI SUNTETI PENIBILI DE CATEVA MECIURI . INCA NE PERMITEM SA NE RELAXAM ,ORICUM NOI O SA JUCAM TOTUSI IN UEFA SI VOI NU CRED DACA O SA JUCATI ASA IN CONTINUARE SI DINAMO KIEV FACE O SURPRIZA(NU CU VOI CA ORICUM SUNTETI VICTIME PE GHENCEA)

TaciAcolo
8th November 2006, 15:55
Pandurii 6 meciuri fara infrangere :cool:
Bravo cateii inca 10 infrangeri va doresc:drak:

cimitiru branesti
8th November 2006, 15:57
Ce saptamina frumoasa :)
Acum, dupa ce s-au terminat banii lui Borcea, se vede ce echipa de kkt au ciinii; 2 meciuri pe bune - 2 infringeri. Sper din tot sufletul ca hotii din CA al lui Dinamo nu mai au bani de cheltuit pe blaturi...si atunci o s-o depasim pe dinamo in 5 etape.

AxinTe
8th November 2006, 16:02
@zob79.. ce echipa de kkt avem ma ? a fost un meci gen steaua-ceahlaul numai ca dinamo a avut ocazii multe si la ceahlaul a aparat cernea suturile.. nu mai dati mesaje de astea infecte daca nu ati vazut jocul..

Zax
8th November 2006, 18:35
HAHAHAHAHA, s-au terminat banii lu borcica? ce echipa jenanta, s-a demonstrat ca pana acum au facut numai blaturi in campionat....

YoYoyOi
8th November 2006, 18:41
Rezultat surprinzator in acest meci. Chiar nu ma asteptam. E dovada clara ca nici o echipa romaneasca nu poate rezista sa joace in mai multe competitii importante.

*Coco*
8th November 2006, 18:41
Pandurii va cam dadu la _____ dinamovistilor va batu si la voi in buCUResti si tocmai ca juca cu o echipa din care 6-7 jucatori erau rezerve:happy
ASta e sunteti varzaaaaaa

Ravelly
8th November 2006, 18:55
funny rau...

kain
8th November 2006, 18:56
Nu ma asteptam la asa ceva.. e de rasul curcilor :D

TaciAcolo
8th November 2006, 19:00
Bravo Pandurii ...nu e o surpriza asa mare tinand cont ca au jucat cu Pandurii nu cu orice echipe care stau capre

YodaRo
8th November 2006, 19:19
dar pe cine au batut oltenii de la Pandurii azi?

Zax
8th November 2006, 19:20
urmeaza oo7 =)))

*Coco*
8th November 2006, 19:21
Daca jucam cu echipa de baza nu era nici o surpriza daca ii bateam ,dar cand joci cu 7 jucatori care erau rezerve in echipa de start poti zice ca e surpriza :D
P.S. Vad stelistii cam bine dispusi dar peste 10 zile va vine si randul vostru:P

starsteel
8th November 2006, 19:22
Dinamo a fost salvata astazi aici doar de imposibilitatea temporara a postarilor ca altfel sigur nu ar fi fost pana acum 4 pagini ci cel putin 8. Din partea mea sper sa o comiteti in continuare.....un reloaded la 007 ?
Si-au mai descretit un pic fruntile stelistii cu ajutorul "cainilor"....:D Va multumim!

Zax
8th November 2006, 19:23
Daca jucam cu echipa de baza nu era nici o surpriza daca ii bateam ,dar cand joci cu 7 jucatori care erau rezerve in echipa de start poti zice ca e surpriza :D
P.S. Vad stelistii cam bine dispusi dar peste 10 zile va vine si randul vostru:P





e hai....nu fi obraznic =))), azi ati jucat cu o echipa de mana a 2-a , e un rezultat normal, cu Steaua e deja un nivel superior ;)

YodaRo
8th November 2006, 19:28
a obosit Lyon-ul Romaniei... e de inteles sunt si ei oameni. Incepe circul...sa vezi cum ii bate Urziceniul... ei credeau ca au echipa buna si au uitat sa aranjeze meciurile cu echipele subtiri.... patesc ca anul trecut...

Zax
8th November 2006, 19:30
n-au cum sa piarda cu urziceniu, e satelitu lor...

YodaRo
8th November 2006, 19:32
dar ce kiar i-a batut Pandurii cu rezervele asa cum se aude?
acum sincer daca ne gandim pe vremea aia rea...sa se murdareasca pe labutze...

TaciAcolo
8th November 2006, 19:35
au lipsit 6 titulari

Zax
8th November 2006, 19:35
astept sa vad si parerea lu doris2001 despre meci ....sunt curios daca mai traieste nu de alta =)))

starsteel
8th November 2006, 19:38
Remy e sanatos el traieste prin insuccesele Stelei si daca a rezistat sezonului trecut o mai duce lejer pana la titlul cu nr. 40-50. :D Al Stelei bineinteles ca a lui Dinamo nu apuca saracu.....:P

*Coco*
8th November 2006, 19:38
dar ce kiar i-a batut Pandurii cu rezervele asa cum se aude?

Dossey(saracu de el nu prindea nici lotul), Mandrean(asta la inceputut era rezerva de cateva meciuri joaca titular), C. Ursu(asta era rezerva daca in sezonul asta a jucat si el 30 min e bine), Vatavu(era rezerva), Orac(el de cateva etape era rezerva de lux), Bogoi(asta era rezerva a mai intrat si el in cateva partide pe la sfarist), Luca(asta tot asa rezerva putin a jucat anul acesta)

TheIceMan
8th November 2006, 19:38
Rusinica, Dinamo, rusinica!

Cand am vazut rezultatul: :scared: :o:

Cam nashpa...

YodaRo
8th November 2006, 19:38
apare Netzoiu la interval. Incepe el sa le mai aduca niste jucatori sa le mai vanda altii... omul potrivit la momentul si locul potrivit.

delaparis
8th November 2006, 19:40
Rezultat surprinzator in acest meci. Chiar nu ma asteptam. E dovada clara ca nici o echipa romaneasca nu poate rezista sa joace in mai multe competitii importante.

Singurul post obiectiv :ok:

Vad ca Pandurii a devenit subit cea mai iubita echipa din tara :rolleyes:
sau poate filozofia "anti" creste iar fata de cea "pro" ? :D

Dinamo nu avea voie sa piarda meciul asta oricum :no: Se pare ca scenariul de anul trecut bate la usa :mda:

YodaRo
8th November 2006, 19:41
dar ala cu blaturile facute de dinamo nu e adevarat? Ei gresesc ca nu aranjeaza pana si meciurile cu echipe mici....n-au invatat nimic de anul trecut din pacate.

starsteel
8th November 2006, 19:43
Netoiu are un tupeu extraordinar a plecat echipa a avut rezultate neasteptate iar acum revine si dupa 2 infrangeri deja arata cu degetul spre jucatori......chiar numai 5 sunt de valoare, aici sper sa aiba dreptate desi Ze Kalanga pare un transfer reusit.
P.S. Delaparis nu poate fi iubita Pandurii se pare ca au omorat Sportul cel putin temporar dar adevarul e ca joaca in aceste momente ceva.....eu unul totusi ma abtin sa-i laud sunt totusi patati dar le recunosc o oarecare valoare.

Ulysses
8th November 2006, 19:43
toata tara se bucura de eliminarea cainilor! doris unde te-ai ascuns? nu mai ai replica ???????/:headbang:

Zax
8th November 2006, 19:43
baetii din galeria militiei deja pregatesc vopseaua :)

delaparis
8th November 2006, 19:48
toata tara se bucura de eliminarea cainilor! :
Se iese in strada /hello

giulestina
8th November 2006, 19:51
Nu mai vad pe nici un dinamovist pe forum.Probabil si=or linge ranile dupa esecul cu Pandurii.

delaparis
8th November 2006, 19:52
Nu mai vad pe nici un dinamovist pe forum.Probabil si=or linge ranile dupa esecul cu Pandurii.


:hmm: Cine ?

six
8th November 2006, 19:53
Pandurii va cam dadu la _____ dinamovistilor va batu si la voi in buCUResti si tocmai ca juca cu o echipa din care 6-7 jucatori erau rezerve:happy
ASta e sunteti varzaaaaaace bine graiesti,oltene.....:happy :happy :happy

Sergio_D
8th November 2006, 19:56
Netoiu are un tupeu extraordinar a plecat echipa a avut rezultate neasteptate iar acum revine si dupa 2 infrangeri deja arata cu degetul spre jucatori......chiar numai 5 sunt de valoare, aici sper sa aiba dreptate desi Ze Kalanga pare un transfer reusit.
P.S. Delaparis nu poate fi iubita Pandurii se pare ca au omorat Sportul cel putin temporar dar adevarul e ca joaca in aceste momente ceva.....eu unul totusi ma abtin sa-i laud sunt totusi patati dar le recunosc o oarecare valoare.

Cum adică pătaţi mă ? Pătaţi īn concepţia unora... dar de Timişoara ce spuneţi ? sau de Arad ? Toată lumea atacă Pandurii... ce era de făcut, să refuze locul īn prima ligă ? :)

Īn fine... puteţi să vă daţi cu capul de pereţi, faceţi ce-aţi vrea... Pandurii joacă fotbal şi a arătat astăzi. Rezultat surprinzător... nu cred că a crezut cineva īn victoria oltenilor. Eu am rămas şocat cānd am auzit, speram doar să nu luăm prea multe goluri, mai ales că Neagoe a băgat īn teren jucători de la echipa a doua :rolleyes:

duru2000
8th November 2006, 20:03
Cum adică pătaţi mă ? Pătaţi īn concepţia unora... dar de Timişoara ce spuneţi ? sau de Arad ? Toată lumea atacă Pandurii... ce era de făcut, să refuze locul īn prima ligă ? :)

Conducera voastra a votat cu Mircea Sandu, de aceea mai sunteti ilegal in Liga lu' Mitika, precum UTA de asemenea!
Felicitari pentru calificare! pur si simplu N&D&G nu au reushit sa o introduca in plasa azi! Anti-dinamovistii sa nu se bucure prea repede, fiara ranita e cea mai periculoasa, si noi sangeram acum, dar NU NE PREDAM !!!
Hai DINAMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

starsteel
8th November 2006, 20:04
Sa revedem golul care a trimis pe Dinamo acasa.....si reactia unui "catel" care a necesitat interventia "dulailor fara creier".

http://img472.imageshack.us/img472/5444/1uz4.jpg (http://imageshack.us)http://img69.imageshack.us/img69/7296/2yj4.jpg (http://imageshack.us)

Zax
8th November 2006, 20:05
durule parca nu mai esti asa dur...ti s-au inmuiat stixurile cumva?

YoYoyOi
8th November 2006, 20:07
Singurul post obiectiv :ok:

Vad ca Pandurii a devenit subit cea mai iubita echipa din tara :rolleyes:
sau poate filozofia "anti" creste iar fata de cea "pro" ? :D

Dinamo nu avea voie sa piarda meciul asta oricum :no: Se pare ca scenariul de anul trecut bate la usa :mda:

Una si cu una fac doua. Nu pot sa ascund ca m-a bucurat infringearea lui Dinamo. Doar ca nu credeam ca se va intimpla asta. E o surpriza nu doar pentru mine, ci chiar si pentru cei de la Pandurii. Asta e clar. Aici nu e vorba de valori egale, hai sa fim seriosi! E clara diferenta de valoare intre Dinamo si Pandurii, in favoarea celor dintii. Doar ca Dinamo in ultimul timp a acumulat oboseala, stres si presiune si era normal sa cedeze. Aceasta s-a vazut inca dinaintea meciului cu Besiktas. Asa cum a cedat Steaua in citeva meciuri asa a cedat si Dinamo. Nu avem echipe cu loturi puternice, destul de numeroase si valoroase, ca sa poata rezista pe toate fronturile. Fiecare crede si gindeste ce vrea. Dar adevarul asta este. Citeva meciuri cistigate cu greu sau cu noroc (ca sa nu zic altceva) pentru Dinamo au dus la acele 13 victorii consecutive. Dar era clar ca intr-un final se va ajunge si la esec. Inca nu s-a inventat echipa perfecta si daca se inventa, sigur nu era in Romania.
Atit Dinamo, cit si Rapid si Steaua au loturi subtirele ca sa poata duce in toate cele 3 competitii din care fac parte. Si problema este ca aceste deficiente nu pot fi refacute decit in campania de transferari din intersezon. Pina atunci fiecare se descurca asa cum poate.

Cra10veanu
8th November 2006, 20:39
zi mare pt olteni, sa vedem daca si ai mei o comit :D, ce frumos ar fi o cupa fara sdr.

resita
8th November 2006, 20:42
bravo pandurii /hello

ne-ati batut inseamna ca meritati sa mergeti mai departe.

dinamo in cadere libera.:headbang:

bada_otelul
8th November 2006, 20:50
ba eu am trisat la poll am votat victorie pandurii in minutul 120

delaparis
8th November 2006, 20:52
ba eu am trisat la poll am votat victorie pandurii in minutul 120


esti sigur ? :cool:

Cra10veanu
8th November 2006, 20:57
sa se afle si el in treaba, lasa-l :D ca pana acuma ce mai iubea oltenii :D

duru2000
8th November 2006, 21:09
durule parca nu mai esti asa dur...ti s-au inmuiat stixurile cumva?
Sunt suparat, dar asta nu inseamna ca am sa incep sa dau in echipa mea favorita.
La bine si la greu, cu Dinamo !!!
Cred in continuare ca a fost doar o sincopa, avand totusi ceva ocazii de a inscrie, asta e, un front mai putin de luptat!

delaparis
8th November 2006, 21:10
sa se afle si el in treaba, lasa-l :D ca pana acuma ce mai iubea oltenii :D

Da si mai ales ca am inchis poll'ul in prima repriza :rolleyes:

Jerry20cm
8th November 2006, 21:12
Cu Ilie Iordache am fost coleg de clasa in liceu:) , talentat rau baiatu asta;)
El e imprumutat de Dinamo la Pandurii, anul asta:)

crissis
8th November 2006, 21:13
bravo pandurii /hello

ne-ati batut inseamna ca meritati sa mergeti mai departe.

dinamo in cadere libera.:headbang:

Iarasi ati avut un accident?:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Felicitari Pandurii :ok:

AxinTe
8th November 2006, 21:32
nu incerc sa dau vina pe arbitri dar se pare ca au gresit de 2 ori decisiv.. gol ganea anulat eronat pe motiv de offside si penalty la cristea..

*Coco*
8th November 2006, 21:39
Cu Ilie Iordache am fost coleg de clasa in liceu:) , talentat rau baiatu asta;)
El e imprumutat de Dinamo la Pandurii, anul asta:)
Nu e cumparat definitiv de Pandurii:P Are contract pe 3 ani cu Pandurii si a dat pe el in jur de 50000 de Euro

Pandurii nu au nici un jucator imprumutat de la alta echipa

YoYoyOi
8th November 2006, 21:40
nu incerc sa dau vina pe arbitri dar se pare ca au gresit de 2 ori decisiv.. gol ganea anulat eronat pe motiv de offside si penalty la cristea..

Hai ba da-o naibii! Cum pierdeti cum dati vina pe arbitru.:evil:

Cra10veanu
8th November 2006, 21:41
Hai ba da-o naibii! Cum pierdeti cum dati vina pe arbitru.:evil:
ca si voi de-asemenea, o apa si un pamant :evil:

crissis
8th November 2006, 21:44
nu incerc sa dau vina pe arbitri dar se pare ca au gresit de 2 ori decisiv.. gol ganea anulat eronat pe motiv de offside si penalty la cristea..

Bla Bla Bla ... :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: nu mai cauta motive :ok:
Daca si pe Dinamo au ajuns arbitri sa o fure ...:happy :happy :happy e penibil

Grinco
8th November 2006, 21:45
Felicitari pt Pandurii ca ne-au scapat de o prezenta dinamovista in finala :D

YoYoyOi
8th November 2006, 21:45
ca si voi de-asemenea, o apa si un pamant :evil:

De parca voi ati fi facuti din alta plamadeala:cool:

Pina la urma nici unul dintre oficialii dinamovisti nu au acuzat arbitrajul. Dar ca suporter e greu sa accepti ca echipa ta poate fi invinsa, mai ales dupa ce pozitie are Dinamo in clasament. Eu inteleg aceasta stare. Cind pierzi cauti motivele esecului, iar in fotbal acestea pot fi arbitrul, starea terenului, oboseala, ratarile, valoarea lotului etc. Ordinea este cea a preferintelor.

*Coco*
8th November 2006, 21:46
Deci dinamo e varzaaaaaa ...
Pandurii echipa organizatoare : - Propune ca loc de disputare a acestui meci Bucurestiul
-Joaca cu o echipa in care din primul 11 de star 7 jucatori sunt rezerve

Ce vreti ma dinamovistilor mai mult de atat?:happy

Jerry20cm
8th November 2006, 21:47
Nu e cumparat definitiv de Pandurii:P Are contract pe 3 ani cu Pandurii si a dat pe el in jur de 50000 de Euro

Pandurii nu au nici un jucator imprumutat de la alta echipa

asta n-o stiam:) , atunci e mult mai bine, puteti scoate o suma excelenta pe el;)
La Faur,la varsta de 16 ani era golgheter la echipa mare-divizia C.
A iesit la 17 ani cel mai bun jucator de la Cupa McDonalds
sa-mi laud si eu colegul:P

poliis
8th November 2006, 22:06
Deci dinamo e varzaaaaaa ...
Pandurii echipa organizatoare : - Propune ca loc de disputare a acestui meci Bucurestiul
-Joaca cu o echipa in care din primul 11 de star 7 jucatori sunt rezerve

Ce vreti ma dinamovistilor mai mult de atat?:happy

ati facut si voi o fapta buna :evil:

bada_otelul
8th November 2006, 22:21
sa se afle si el in treaba, lasa-l :D ca pana acuma ce mai iubea oltenii :D

si la mintea ta de oltean crezi ca din dragoste am votat pandurii in min 120 cand era deja 1-0?:rosu:

bada_otelul
8th November 2006, 22:23
Da si mai ales ca am inchis poll'ul in prima repriza :rolleyes:

nu stiu cum l-ai inchis dar eu am votat la sfarsitul meciului,pe bune:)

delaparis
8th November 2006, 22:34
Ce ora era ?

Cra10veanu
8th November 2006, 22:41
si la mintea ta de oltean crezi ca din dragoste am votat pandurii in min 120 cand era deja 1-0?:rosu:

moldovene, pliscu jos, 0-7 :drak:
bravo pandurii

malexoid
8th November 2006, 22:46
cam devreme a inceput dinamo procesul de...dezumflare :)
urmeaza inevitabilele scandaluri interne in groapa, spre deliciul a 99% din Romania...

FELICITARI PANDURII TG JIU, ATI FERICIT O TARA INTREAGA!!!!!!!

delaparis
8th November 2006, 22:59
cam devreme a inceput dinamo procesul de...dezumflare :)
urmeaza inevitabilele scandaluri interne in groapa, spre deliciul a 99% din Romania...

FELICITARI PANDURII TG JIU, ATI FERICIT O TARA INTREAGA!!!!!!!

A inceput ...ok ...
La voi continua de ani si ani ...:evil: :D

crissis
8th November 2006, 23:11
Unde sunt suporterii dinamovisti cei care se bateau cu caramida in piept ca si la bine si la greu cu Dinamo mereu .
Bravo Pandurii

Sezione
8th November 2006, 23:12
1-0 Bravo Pandurii!!

tedybear
8th November 2006, 23:24
piaza rea Netoiu ala
cum a venit pe langa echipa cum au inceput dinamovistii sa o ia pe coaja
mortii mamii lui de distrugator de visuri

Hard
9th November 2006, 01:02
dinamo e pe val:happy
ce muzica ascultau oltenii in autocar:ras-plans:

Bnistorv
9th November 2006, 01:07
Felicitam echipa dinamo pt. victoriile obtinute si ii dorim sa aiba rabdare pana la viitorurul campionat cand poate va obtine altele

duru2000
9th November 2006, 01:31
Unde sunt suporterii dinamovisti cei care se bateau cu caramida in piept ca si la bine si la greu cu Dinamo mereu .
Bravo Pandurii

Inca celebreaza victoria cu Poli Iasi, poti sa-mi aminteshti te rog cat a fost scorul?
:evil:

apercele
9th November 2006, 03:52
stati cuminti copilasi mici si penibili...nu s-a destramat dinamo, nu e criza la dinamo cum tot sperati voi

facem show cu otelul si o sa vedeti ca tot pe locul I vom ramane, mult inainte
si chelsea a pierdut, si manchester in cupa....mare rahat, a pierdut dinamo
bucurati-va pana simbata

Aurel.D
9th November 2006, 09:40
Ce se mai bucura unii stelisti de aceasta eliminare! Si ne mai acuzati pe noi si pe rapidisti ca ne bucuram de infrangerile voastre!:no:
Dar stiti care este una din marile diferente dintre noi si voi?
Dupa meciul cu CFR Cluj, tot ce inseamna Dinamo, conducatori, antrenori, jucatori, suporteri (inclusiv pe site-uri) au recunoscut ca ardelenii au fost mai buni si ca Dinamo nu merita sa invinga in acel meci.
Dupa meciul de ieri la fel: desi lui Ganea i s-a anulat un gol perfect valabil, nimeni nu a cautat scuza arbitrajul, ora la care s-a jucat, etc. ci s-a recunoscut ca ne-am meritat-o!

Noi avem caracter, mai stim si sa pierdem si sa recunoastem cand un adversar este mai bun, calitate necesara unei echipe ce se respecta si unor oameni cu caracter si personalitate!!
Voi niciodata nu veti fi capabili si nu veti avea avea puterea sa recunoasteti cand altii sunt mai buni, mai ales oficialii, antrenorul si jucatorii vostrii!!
ASTA ESTE DIFERENTA ESENTIALA!

Si in plus, noi in orice situatie suntem alaturi de echipa!/hello

JJ
9th November 2006, 10:15
Culmea e ca a pierdut si Dinamo doua meciuri la rand si deja a inceput scandalul, desi au 11 puncte avans in campionat si stau bine si in UEFA. Exista riscul ca Dinamo s-o ia la vale, ceea ce daca se intampla in campionat nu poate decat sa ne bucure, ca incepem sa recuperam puncte.
Dinamovisti pregatiti-va, ca vine Netoiu.

dede
9th November 2006, 10:33
lool...marea echipa dinamo nu mai poate sa bata pe nimeni... ntz ntz ntz :evil:
se pare ca dinamo o ia incet incet la vale...asa s-a intamplat si anul trecut, la inceputul sezonului toata lumea zicea ca dinamo iese campioana, joaca bine bla bla, iar la sfarsit stim cu totii ce s-a intamplat...

ne mai putem astepta de la astfel de rezultate din partea lui dinamo...

remy
9th November 2006, 11:13
Pandurii elimina specialista Cupei
Dupa 13 victorii in campionat Dinamo se afla la a doua infrangere din ultimele trei zile. Elevii lui Mircea Rednic nu au tras asa cum trebuia contra Pandurilor, in optimile Cupa Romaniei, fiind eliminat in prelungiri.
Oficialii echipei Dinamo au anuntat ca mai multi jucatori vor fi sanctionati dupa ce "cainii rosii" au pierdut meciul din optimile Cupei Romaniei cu Pandurii Targu Jiu, cu 1-0, fiind eliminati din competitie.
Liderul campionatului nu a reusit un joc stralucit, desi, teoretic, beneficia de avantajul terenului aflat in Bucuresti, meciul disputandu-se pe Stadionul National din complexul Lia Manoliu. La finalul celor 90 de minute regulamentare scorul era 0-0, meciul intrand in prelungiri.
Unicul gol al partidei a fost inscris de Ilie Iordache, in minutul 100. Acesta a patruns pe partea stanga, i-a driblat pe Moti si Mihut si a strecurat mingea pe sub portarul Gaev. Dinamovistii au avut mai multe ocazii in minutele ramase, decat avusesera pana la golul oaspetilor, dar nu au reusit egalarea.
Ionel Ganea a fost aplaudat la incalzire de suporterii prezenti in tribuna. Atacantul introdus spre finalul jocului n-a plecat cu echipa de la stadion, ci s-a urcat in masina personala, un Porsche Carrera, demarand in tromba. 'Sa vorbeasca altii cu presa. N-am jucat doar eu. De ce ma intrebati doar pe mine?', a declarat 'Ganezul', aflat pe 'lista neagra'. Ganea e decis sa plece de la echipa si sa nu se prezinte azi, la reunirea echipei.

SE VEDE CA N-AU VRUT SA CONTINUE SI CU EFORTUL DIN CUPA ROMANIEI, CARE NU E VITALA, MAI ALES CA POATE CASTIGA LEJER CAMPIONATUL ! AU SI IN CUPA UEFA DE JUCAT, SI AU RENUNTAT LA CUPA ROM., IN FAVOAREA CELOR CARE AU NEVOIE DE CUPA UEFA ! ZIC DE POLI TIM., RAPID, POLI IASI, OTELUL
A PIERDUT EA SI MANCHESTER, LA O ECHIPA DE LIGA A 3-A !
Nasol e ca iar isi baga nasul si creeaza scandal, hienele care vor si ei faramituri de la Dinamo, cum e Netoiu, care l-a bagat in fata pe Ganea.
Sa vedem cine-l mai angajeaza pe Ganea, la cat de infect si increzut este ! Zici ca el e actionar sau antrenor ! Ciudat personaj, dar sigur a fost pus sa creeze atmosfera de cearta.
Chiar ca, dupa ce a spus Netoiu, vrea sa revina la club, in stil golanesc.
Noroc ca Dinamo are avans mare in fata, si ca Steaua e la pamant, ca altfel, era nasol momentul.

dardar_3
9th November 2006, 11:21
Intr-adevar si-a luat bataie si Manchester...:drak:...
Insa ei nu prea pun mare pret pe cupa si de obicei in astfel de competitii evolueaza cu o echipa de rezerva....;)....

Meciul pe care l-a pierdut Dinamo cu Pandurii e normal sa ne bucure, pentru ca missis Borcea nu mai incapea de aere si vedea pe Dinamo direct in finala Ch. League de la anul.... O sa se trezeasca cu siguranta dupa dusul rece de la Brugge:drak:...

PS: Quitarro meriti felicitari pentru ca ai recunoscut ca CFR-ul a fost mai bun:ok:... Meciul cu Pandurii nu l-am vazut insa am auzit ca i-ati dominat.... Se mai intampla sa si pierzi....;)
PS2: Recunosc si eu ca egalul de la Piatra Neamt a fost nemeritat...:mda:... :ok:

remy
9th November 2006, 11:22
ce cadou frumos am primit de ziua mea :D :D :D
oooooooooooollllllllllllllllllleeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeee
Mai JIJI, ai revenit din morti, si ai prins glas ?
Unde fusesi pana acum, cand Steaua innota in mocirla ?
Tu te bucuri doar la infrangerea lui Dinamo ?
Dar cum ramane cu Steaua, care a picat rau de tot ?
Se bucura de parca ar fi Steaua la zeci de puncte diferenta pe primul loc.
Esti masochist ? Ce cadou e asta pt. tine ?
A fost doar un meci amarat de Cupa, si s-au odihnit si ei, ca era obositor sa mearga pe toate planurile. De Manchester United ce zici, ca a pierdut la o echipa de Liga a 3-a !
De-acum, vor pregati in liniste meciurile din Campionat, ca se merita mai mult CH. LEAGUE.
Oricum, Steaua, daca nu pierde acum, cu Unirea Alba Iulia, in Ghencea, nu vor ajunge sigur in finala.
Si sa vezi ce vom rade de ei !

TaciAcolo
9th November 2006, 11:23
SE VEDE CA N-AU VRUT SA CONTINUE SI CU EFORTUL DIN CUPA ROMANIEI, CARE NU E VITALA, MAI ALES CA POATE CASTIGA LEJER CAMPIONATUL ! AU SI IN CUPA UEFA DE JUCAT, SI AU RENUNTAT LA CUPA ROM., IN FAVOAREA CELOR CARE AU NEVOIE DE CUPA UEFA ! ZIC DE POLI TIM., RAPID, POLI IASI, OTELUL
A PIERDUT EA SI MANCHESTER, LA O ECHIPA DE LIGA A 3-A !
Nasol e ca iar isi baga nasul si creeaza scandal, hienele care vor si ei faramituri de la Dinamo, cum e Netoiu, care l-a bagat in fata pe Ganea.
Sa vedem cine-l mai angajeaza pe Ganea, la cat de infect si increzut este ! Zici ca el e actionar sau antrenor ! Ciudat personaj, dar sigur a fost pus sa creeze atmosfera de cearta.
Chiar ca, dupa ce a spus Netoiu, vrea sa revina la club, in stil golanesc.
Noroc ca Dinamo are avans mare in fata, si ca Steaua e la pamant, ca altfel, era nasol momentul.

LOOOL Dinamo a jucat cu echipa de baza aproape toti titularii care au jucat in toate meciurile de pana acum daca nu o interesa cupa bagau rezervele ....poti sa zici de Pandurii ca nu a interesat-o cupa a acceptat sa joace la voi acasa a bagat si rezervele si tot v-am batut:happy :happy :happy

Aurel.D
9th November 2006, 11:40
Facand o paralela, Dinamo a pierdut primul meci in campionat in acelasi week-end in care au luat-o si Chelsea si Lyon (tot la prima infrangere).:D
In Cupa a pierdut odata cu Manchester, numai ca englezii au pierdut cu ultima clasata din Liga a II-a! Si tot cu 1-0.
Noi macar am luat-o de la o echipa din Liga I:D

Pe de alta parte, cred ca Dinamo nu ar fi rezistat in trei competitii si daca vor avea un parcurs bun in UEFA, le-as ierta aceasta eliminare.

remy
9th November 2006, 11:46
LOOOL Dinamo a jucat cu echipa de baza aproape toti titularii care au jucat in toate meciurile de pana acum daca nu o interesa cupa bagau rezervele ....poti sa zici de Pandurii ca nu a interesat-o cupa a acceptat sa joace la voi acasa a bagat si rezervele si tot v-am batut:happy :happy :happy
MAI JOS AVETI DOVADA CA PANDURII N-AU FACUT MARE LUCRU, CI DINAMO LE-A FACUT CADOU OLTENILOR ACEST MECI, PT. CA NU SE MERITA O OBOSEALA IN PLUS, PT. CA DINAMO TREBUIE SA IA OBLIGATORIU TITLUL ! CUPA ROMANIEI NU SE MERITA CAND ESTI PE PRIMUL LOC (VEZI MANCHESTER UNITED) SI JOCI SI IN UEFA !
TOATA LUMEA CARE A FOST LA MECI VEDE REALITATEA CA PANDURII N-ARE MARI MERITE LA MECIUL ASTA, CI DINAMO A JUCAT IN TANGO, NU VA BATETI CU PUMNUL IN PIEPT:

Groapă de potenţial
Dinamo a ratat un obiectiv. Şi a oferit încă o dovadă că echipele noastre nu rezistă deocamdată pe mai multe fronturi. Solicitate la maximum în ultima perioadă, resorturile fizice şi psihice ale echipei s-au relaxat în ultimele două meciuri.
Clubul din Ştefan cel Mare s-a concentrat asupra campionatului. S-a distanţat în fruntea clasamentului cu o aparentă uşurinţă. Efortul se resimte abia acum. O groapă de potenţial cu totul firească, avînd în vedere programul aglomerat şi resursele umane limitate. Prea multe meciuri şi prea puţini jucători de cursă lungă.

Puriul s-a făcut purpuriu şi şi-a cerut scuze. “E o ruşine să fii eliminat din Cupa României”, zice el. Dar au mai păţit-o şi alţii. N-are rost ca taraful acţionarilor să-i facă lui Rednic capul calendar pe diferite voci şi tonalităţi. S-o lase mai jos cu o octavă! Eşecurile nu se gestionează la fel ca victoriile, ar trebui s-o ştie managerii din Ştefan cel Mare. Criticile se fac în vestiar, nu la rampă. Mai pe şleau, rufele murdare se spală în familie şi în nici un caz nu se storc peste capul antrenorului.

Dar managerii dinamovişti cred, ca de obicei, diferite lucruri. Badea rămîne de un calm olimpian. Nu i se pare că Dinamo trece printr-o perioadă neagră. Turcu, în schimb, vrea să dea milităria jos din pod. Nu se ştie cum a ajuns milităria acolo, probabil a fost urcată ca să fie loc pentru jandarmerie, poliţie şi serviciile de informaţii. În fine, Turcu vrea armată, deci e nevoie de un comandant, deci. Neţoiu a şi intrat în rol. Vorbeşte deja despre “bombe” care încep să explodeze. Şi face echipa din umbră. A pîndit criza, a adulmecat-o, acum se întoarce ca şmenarul la locul şmenului, doldora de soluţii ingenioase. Ştie cine e bun şi, mai cu seamă, cine ar fi bun pentru Dinamo.
Echipa din Ştefan cel Mare are nevoie de el ca Irakul de petrol şi ca Afghanistanul de talibani. Dar, fost “gradat”, Neţoiu nu se poate abţine s-o facă puţin pe analistul militar. Pe specialistul în amorsarea transferurilor şi dezamorsarea conturilor. Bine măcar că a plecat la timp de pe cîmpul de bătaie. Altfel cine ştie dacă nu-i exploda vreo bombă din aia pe lîngă el. Şi rămînea mut din cauza şocului.

“La greu se arată specialiştii” — Mircea Rednic http://www.blogsport.ro/andries/2006/11/08/groapa-de-potential/

Au comis-o din nou!
Dupa ce a fost eliminata anul trecut de Petrolul in optimi, Dinamo a capotat iar in aceeasi faza a Cupei. Sa nu cumva sa credem insa ca cei de la Pandurii au realizat meciul vietii. Pur si simplu, ciinii au facut cea mai proasta partida a sezonului.
Cunoastem cu totii cliseul cu extazul si agonia. Cam asa e Dinamo anul acesta. 13 victorii consecutive, recorduri care stateau sa cada, fericire si liniste, pe care doar Ganea o mai perturba din cind in cind. Un joc care mergea ceas, adversari care tremurau si care nu mai aveau nici puterea sa mai acuze arbitrajele sau ghinioanele.
Si acum, cealalta fata. Prima repriza. Doar o ratare mare a lui Niculescu. In rest, nimic! Absolut nimic. In a doua repriza, in schimb, s-au intimplat multe. Primul care a iesit in evidenta a fost Danciulescu. Cap pe linga din cinci metri, reluare cu spatele de la aceeasi distanta, si bomboana, de si mai aproape, cea mai proasta executie din cariera.

Sa nu aveti impresia ca a fost singurul. Cristea e regele indolentei, Stefan Radu, ca fundas stinga, nu poate sa atraga atentia Romei, ci cel mult a impresarilor din Uzbekistan, Niculescu s-a incurcat cu toata lumea, Mihut a demonstrat ca permisiile in Belgia ar trebui suprimate, iar Ze Kalanga... surse din cadrul clubului spun ca ar fi jucat ieri. Greu de verificat informatia asta. Asa ca mai bine nu o publicam.

Si acum, sa trecem la Tames. Combativ, muncitor, determinat, bun pasator. Cam asa suna caracterizarea lui. Pe site-ul clubului, la ce va gindeati? Ieri, a fost catastrofal. Cu el conducator de joc, e de mirare ca Dinamo si-a creat ocazii. Am uitat pe cineva? A, da, Galamaz. A comis-o si el, doar o data. La gol! Si acum ceva despre invingatori. Disciplinati, cuminti, inestetici, seci pe alocuri. N-au jucat cine stie ce, dar e meritul lor pina la urma.

MARIN CONDESCU (presedinte Pandurii): "Am cistigat in special datorita faptului ca am acceptat sa jucam la Bucuresti. De aceea, baietii au evoluat fara presiune, si au reusit sa faca un joc bun, chiar daca am menajat citiva jucatori pentru meciul de la Vaslui"

Condescu era fericit si cu 0-0
Presedintele gorjenilor a stat pe toata durata partidei in picioare, minutul 90 prinzindu-l extrem de fericit. Chiar daca urmau inca doua reprize de prelungiri, Marin Condescu a tinut sa bata palma de bucurie cu Adnan Guso, semn ca deja era multumit de scor.

Artimon: "Doamne ajuta!"
In momentul in care a fost informat de ziaristi de faptul ca Dinamo a fost eliminata de Pandurii, tehnicianul Politehnicii Timisoara, Alin Artimon a reactionat bucuros: "Doamne ajuta!!". Prin eliminarea ciinilor, banatenii au scapat de un adversar puternic in lupta pentru cucerirea trofeului. Finala se va juca chiar la Timisoara.

Al doilea esec fara Borcea
Actionarul dinamovist nu a fost prezent nici ieri pe stadion. Directorul executiv al ciinilor este la a doua partida consecutiva la care lipseste, dupa ce nu a fost nici la jocul cu CFR Cluj. Daca atunci cind George Copos nu vine la meciuri, Rapid invinge, in Stefan cel Mare, Cristi Borcea este un fel de talisman pentru formatia condusa de Mircea Rednic.

S-a rupt Pulhac
Pe linga infringere, Mircea Rednic a avut un nou motiv de suparare, dupa ce l-a pierdut si pe Cristi Pulhac in vederea meciului cu Otelul Galati, de la finalul saptaminii. Din cite se pare, fundasul stinga a suferit o entorsa la glezna, in locul lui pe banda stinga fiind reprofilat Stefan Radu. Tehnicianul dinamovist nu l-a avut la dispozitie pe Cosmin Pascovici, fotbalistul fiind invoit, pentru ca fiul sau va suferi o noua operatie pe creier.
Autor: Victor Stoicescuhttp://www.spt.ro/index.php?section=1&subsection=22&articol=14608
Cum e, dragilor ?
Mai ales robi_remus, care ne spuneai ca Dinamo a jucat de spargeau avioane la meciul asta, cu titularii care-si dadeau viata pe teren de nu mai puteau !
DINAMO A VRUT SA SCAPE DE CUPA ROMANIEI, CA ERA CEVA OBOSITOR.
CUPA E PT. ECHIPELE MAI MICI, CARE VOR SI ELE SA JOACE IN CUPA UEFA !
PUNCT !

TaciAcolo
9th November 2006, 11:54
Ba nu ma lasi ;) daca nu vroiati sa castigati ..erau rezervele pe teren nu ,niculescu -daciulescu -ganea impotenti ieri sau aparearea noastrea mult prea buna pt voi.

dardar_3
9th November 2006, 11:59
Comparatia cu Manchester e putin cam idealista:drak:...
Poate ca am ajuns si noi prin evolutiile in Cupele Europene sa ne putem compara cu Man Utd, Chelski etc....
@doris2001... tot cu blaturile lui Becali?....:happy

@Quittaro intr-adevar a fost un weekend nebun... Marile echipe au fost invinse...sau cel mult au scos un egal...:D...

STEAUA-MANIA
9th November 2006, 12:10
dar pe cine au batut oltenii de la Pandurii azi?
Pe o echipa slaba..si blatista :rosu:

Aurel.D
9th November 2006, 12:57
Steaua Mania,
daca ai avea sustinere in realitate la ceea ce spui, ti-as da dreptate, zau. Dar mai bine te-ai uita in curtea voastra si ai vedea paiul din ochii vostri!



@Quittaro intr-adevar a fost un weekend nebun... Marile echipe au fost invinse......

Asa este, dar cele care au facut egal nu se pun.:D

remy
9th November 2006, 12:59
Ba nu ma lasi ;) daca nu vroiati sa castigati ..erau rezervele pe teren nu ,niculescu -daciulescu -ganea impotenti ieri sau aparearea noastrea mult prea buna pt voi.
DAR DE ASTA CE ZICI:

Savulescu e optimist
Dragos Savulescu spune ca eliminarea nu e o tragedie: "Normal ca nu sint bucuros, dar nici nu fac o tragedie. Sa ne gindim ca eram angajati pe trei fronturi, campionat, cupe europene si Cupa Romaniei. Asta era si ordinea importantei". Actionarul crede ca acum echipa va avea mai mult timp sa se concentreze pe competitiile care conteaza: "Echipa e intr-o pasa proasta, dar e greu sa lupti pe trei fronturi. Tot raul spre bine".

Nicolae Badea considera ca victoria gorjenilor este meritata: "Au cistigat pe merit, pe fondul apatiei jucatorilor nostri".

Batuti de propriul jucator
Fotbalistul care a reusit sa inscrie golul eliminarii ciinilor din Cupa Romaniei este chiar jucatorul lui Dinamo. Ilie Iordache a fost adus in Stefan cel Mare de la Universitatea Craiova in vara anului 2005, in pachetul din care mai faceau parte Cosmin Moti, Mihaita Plesan, Mariko Daouda si Adnan Guso. Din pacate pentru atacant, acesta nu a evoluat nici un minut pentru echipa mare, fiind exilat la echipa a doua. In pauza competitionala a acestui sezon a fost imprumutat pentru un an la Tirgu-Jiu.

N-a fost ofsaid la golul anulat!
In minutul 118, Ganea a primit o pasa excelenta si a marcat la coltul scurt, pe linga Dossey. Asistentul Stanescu a ridicat insa fanionul si golul a fost anulat. Reluarile au demonstrat ca decizia acestuia a fost eronata, atacantul nefiind in afara jocului in momentul pasei.

ILIE IORDACHE: "Am driblat, m-am gindit sa trag, si uite ca am avut si un pic de noroc si am reusit sa marchez. Poate pe viitor o sa ma reintorc la Dinamo. Imi pare bine ca acum ma regreta. As reveni oricind, pentru ca este visul meu. Imi pare rau pentru ei, dar noi trebuia sa invingem. N-as juca la Steaua sau la Rapid"
ATI VAZUT CA DINAMO A DAT UN GOL PERFECT VALABIL ? SI N-O SPUN EU, O SPUN CEI CARE AU FOST LA MECI !
ASTA CA SA NU MAI BAGATI CA DINAMO NU-I FURATA DE ARBITRI !

TaciAcolo
9th November 2006, 13:11
Nu va intereseaza cupa ...pierdeti si campionatu ca o sa mai urmeze ceva infrangeri acum ca sunteti debusolati (oo7):) si va chinuiti de pe locul 3 sa intrati in europa

remy
9th November 2006, 13:37
Nu va intereseaza cupa ...pierdeti si campionatu ca o sa mai urmeze ceva infrangeri acum ca sunteti debusolati (oo7):) si va chinuiti de pe locul 3 sa intrati in europa
ALO, N-O DA IN DIVERSE, CA ESTI MAI PENIBIL DECAT STELISTII !
COMENTEAZA, TE ROG, ACEST ARTICOL, DACA TOT TE BATI CU PUMNUL IN PIEPT CA PANDURII AU CASTIGAT MERITAT SAU AU JUCAT INCREDIBIL:

N-a fost ofsaid la golul anulat!
In minutul 118, Ganea a primit o pasa excelenta si a marcat la coltul scurt, pe linga Dossey. Asistentul Stanescu a ridicat insa fanionul si golul a fost anulat. Reluarile au demonstrat ca decizia acestuia a fost eronata, atacantul nefiind in afara jocului in momentul pasei.:rosu:
Repet: n-am vazut meciul, si citesc comentariile dupa meci din presa, ale celor care au vazut meciul, si deja ma intreb cum naiba nu a fost furata la meciul asta Dinamo de un gol clar, deci, a fost viciere de rezultat ? Si, cu toate astea, cei de la Dinamo n-au acuzat arbitrajul, ci unii bucurandu-se ca au scapat de Cupa Romaniei, care era una obositoare, mai ales pt. viitoarea campioana ! :evil:
Bucurati-va acum, cat mai aveti timp, ca din iarna Dinamo isi va aduce jucatori care sa-i suplineasca pe titulari, care au cam obosit dupa seria asta incredibila in lume, fiind chiar primii in Europa, inaintea unor echipe ca Lyon, Chelsea, Barcelona, Man. United, Real, etc. !
Chiar daca e ceva trecator, asta-i adevarul crud !
Dinamo, e, de departe, cea mai buna echipa din Romania, oricat v-ati forta voi sa atacati fara sens.
Cum cei de la Steaua, in vara, se bateau cu caramida-n piept ca vor lua titlul fluierand, timp de cateva zeci de ani, fara nicio impotrivire din partea nimanui, de-acum putem sa zicem si noi: CINE RADE LA URMA, RADE MAI BINE !
sau LAUDA DE SINE NU MIROASE-A BINE ! :ok:
Ce se ataca acum Oracolul de la Balcesti, don ' Corleone, care spunea ca Dinamo va ocupa locul 7 in campionatul 2006-2007 ! Ce ma distreaza astfel de pseudo-profeti, care si-o iau in manaa !
Tineti-o tot asa, ca Dinamo o sa va dea peste nas la sfarsit, in vara ! ;)
Tineti minte: CINE RĀDE ... :evil: :jerk:

Aurel.D
9th November 2006, 13:42
PS: Quitarro meriti felicitari pentru ca ai recunoscut ca CFR-ul a fost mai bun:ok:... Meciul cu Pandurii nu l-am vazut insa am auzit ca i-ati dominat.... Se mai intampla sa si pierzi....;)


Multumesc, dar si celalti suporteri precum si tot staff-ul lui Dinamo merita felicitari pt. fair pay atat dupa meciul de la Cluj cat si dupa cel din Cupa!
O mica lectie pt. altii...se stiu ei :ok:

mblue
9th November 2006, 14:13
ALO, N-O DA IN DIVERSE, CA ESTI MAI PENIBIL DECAT STELISTII !
COMENTEAZA, TE ROG, ACEST ARTICOL, DACA TOT TE BATI CU PUMNUL IN PIEPT CA PANDURII AU CASTIGAT MERITAT SAU AU JUCAT INCREDIBIL:

Repet: n-am vazut meciul, si citesc comentariile dupa meci din presa, ale celor care au vazut meciul, si deja ma intreb cum naiba nu a fost furata la meciul asta Dinamo de un gol clar, deci, a fost viciere de rezultat ? Si, cu toate astea, cei de la Dinamo n-au acuzat arbitrajul, ci unii bucurandu-se ca au scapat de Cupa Romaniei, care era una obositoare, mai ales pt. viitoarea campioana ! :evil:
Bucurati-va acum, cat mai aveti timp, ca din iarna Dinamo isi va aduce jucatori care sa-i suplineasca pe titulari, care au cam obosit dupa seria asta incredibila in lume, fiind chiar primii in Europa, inaintea unor echipe ca Lyon, Chelsea, Barcelona, Man. United, Real, etc. !
Chiar daca e ceva trecator, asta-i adevarul crud !
Dinamo, e, de departe, cea mai buna echipa din Romania, oricat v-ati forta voi sa atacati fara sens.
Cum cei de la Steaua, in vara, se bateau cu caramida-n piept ca vor lua titlul fluierand, timp de cateva zeci de ani, fara nicio impotrivire din partea nimanui, de-acum putem sa zicem si noi: CINE RADE LA URMA, RADE MAI BINE !
sau LAUDA DE SINE NU MIROASE-A BINE ! :ok:
Ce se ataca acum Oracolul de la Balcesti, don ' Corleone, care spunea ca Dinamo va ocupa locul 7 in campionatul 2006-2007 ! Ce ma distreaza astfel de pseudo-profeti, care si-o iau in manaa !
Tineti-o tot asa, ca Dinamo o sa va dea peste nas la sfarsit, in vara ! ;)
Tineti minte: CINE RĀDE ... :evil: :jerk:

daca dinamovistii se scuza cu arbitrajul dupa un meci cu targu jiu in bucuresti, atunci e grav de tot , se umplu si mai mult de penibil

mblue
9th November 2006, 14:16
eu zic sa nu mai fie permisa folosirea caracterelor prea mari, is foarte obositoare. si iar cred ca ar fi o idee sa nu mai fie prea multe culori intr-un mesaj. mesajele lui remy sunt foarte foarte foarte obositoare, numai cand vad ca scrie cu litere mari si bolduite imi dau seama ca nu e departe demintea lui vadim si a lui gigi.

STEAUA-MANIA
9th November 2006, 14:38
tot stuff-ul lui Dinamo merita felicitari pt. fair pay atat dupa meciul de la Cluj
Uite,IN SFARSIT un dinamovist care recunoaste ca stuff?:happy :happy poate staff...:yeah: dupa cum ziceam,un dinamovist care recunoaste ca "stuff-ul":happy "plateste" fair.quittaro,pretul corect,este?:D
Mersi quittaro!:yeah:

remy
9th November 2006, 15:09
eu zic sa nu mai fie permisa folosirea caracterelor prea mari, is foarte obositoare. si iar cred ca ar fi o idee sa nu mai fie prea multe culori intr-un mesaj. mesajele lui remy sunt foarte foarte foarte obositoare, numai cand vad ca scrie cu litere mari si bolduite imi dau seama ca nu e departe demintea lui vadim si a lui gigi.
Ce sa facem, daca "e" unii pe aici care nu inteleg odata pt. totdeauna, si nici macar nu raspund la ce-i intreb eu ?
Eu cred catrebuie sa le desenez, poate-poate nu vor mai abera.
Ce subliniez sau bolduiesc e sa arat ce vreau sa spun, cu dovezi, sa vada oricine.Nu-ti convine sublinierea, scoaterea in evidenta, nu mai citi.
CONTEAZA ESENTA A CEEA CE SCRIU EU. :ok:

P.S.
TOT NU MI-A RASPUNS NIMENI IN PRIVINTA GOLULUI ANULAT AL LUI DINAMO: A FOST SAU NU OFFSIDE ?

mblue
9th November 2006, 15:38
subliniezi pe dracu, tu in afara de steaua nu sti nimic, bati apa in piua de fiecare data, se stie foarte bine ca s-au facut blaturi in romania, ca in epoca lui ceasca steaua si dinamo erau super avantajate, ca becali e un fost cioban, ca copos e un fost utc-ist, ca borcea e un nesimtiti si jumatate ca patronul de la craiova e un analfabet. ce dracu poti sa scoti in evidenta. zici ca ai 40 de ani dar scri de parca ai avea 17 ani, de parca ai fi copilul lui borcea. iei din ziare doar ceia ce iti place si ceia ce vrei sa citesti. sincer nu iti citesc posturile ca is mult prea lungi si mult prea deviate de la subiect, dar cand vad pe jumate de pagina toate culorile din lume si toate boldurile imi dau seama ca esti iremediabil. la inceput credeam ca faci doar ironii, dar mi-am dat seama pe parcurs ca totusi asta esti si e grav ca se afla oameni din astia intre noi . si daca nu a fost offside pt dinamo nu se schimba absolut nimic, arbitri au gresit si vor grei mereu, eu zic ca e grav ca o echipa ca dinamo sa se lege de un gol anulat in minutul 117 , la scorul 0-1 cu pandurii , meci care se joaca in bucuresti. punct.

Aurel.D
9th November 2006, 15:50
Uite,IN SFARSIT un dinamovist care recunoaste ca stuff?:happy :happy poate staff...:yeah: dupa cum ziceam,un dinamovist care recunoaste ca "stuff-ul":happy "plateste" fair.quittaro,pretul corect,este?:D
Mersi quittaro!:yeah:

Ooaauuu, ce gresela monumentala am putut sa fac!:o: Nu imi vine sa cred!!
Trebuie sa trimit un mesaj cu scuzele de rigoare Academiei Romane, Uniunii Scriitorilor, Bibliotecii Britanice din Bucuresti si Asociatiei Lingvistilor din Marea Britanie.
Steaua Mania, sa nu-i instiintezi ca am dat de dracu'!:headbang:

Ok, am scris gresit, dar ma bucur ca ai inteles ideea!:ok:

mblue
9th November 2006, 16:02
bag picioarele, cand vom avea si noi o cupa ok, meciurile pe terenuri neutre fac foarte mult rau. nu stiu ce au in cap federalii, daca au ceva. numai interese personale, numai conturile lor. avem o cupa de rahat, un campionat cu prea multe echipe, conducatori care iti provoaca greata. legat de meci, dinamo a scapat de o grija, oricum pt mine conteaza mai mult cupele europene si campionatul

STEAUA-MANIA
9th November 2006, 16:18
quittaro,esti praf..daca nu stapanesti un cuvant ..mai bine nu-l scrie,vad ca anumite cuvinte in engleza iti sunt cam "straine"..:D
Oricum,ai recunoscut ca ,conducerea lui dinamo plateste :D
pe cand va recunoaste si remy...sa vedem:D

Sunt praf? Daca zici tu....dar ce, ti-e teama ca te-am intrecut pe tine?
Multa minte iti mai trebuie...

Aurel.D
9th November 2006, 16:25
mblue,
la noi regulamentele palesc in fata sentimentelor si intereselor.
1. Cupa Romaniei trebuie sa se desfasoare pe terenuri neutre, dar cele 3 pariticipante in cupele europene au fost favorizate, jucand in Bucuresti/Poiesti, iar Steaua chiar pe teren propriu(??)
2. Cand trebuia sa fie suspendat Neaga pt. dopaj, pe vremea cand juca la FC Arges, Dragomir a intervenit sa i se reduca pedeapsa pe motiv ca "ii stricam viitorul bietului baiat"
3. De curand s-a luat decizia penalizarii cu 3 puncte a echipei al carei conducator jigneste alti oameni din fotbal, dar cand s-a pus problema sa se puna in aplicare, s-a pus in discutie anularea ei.
4. Calificarile in fazele superioare ale Cupei se fac dupa interesul federatiei legat de vanzarile de bilete pt. finala. Adica nu ii convine sa se califice in finala echipe gen National sau Sportul Studentesc, etc cu spectatori putini!
Sandu chiar a recunoscut asta odata!

Si multe altele!! Scuzati off topicul

STEAUA-MANIA
9th November 2006, 16:37
quittaro,esti prea badaran..ca ce chestie iti lasi porcariile in mesajul meu?!Daca ai ceva de spus,fa-o de pe userul tau,nu te baga pe mesajele altora..
LOL am fost penalizat de 24h/24h ols aka parizer boy...francezule,ai auzit de viata sociala?Stii tu,iesi in oras,socializezi cu alte persoane reaaaaaaaaaaaaaaaale,nu usere de pe web...n-ai de unde sa stii...esti vesnic pe ols LOL...oricum de lucrat nu lucrezi,se pare ca se traieste bine din ajutor social acordat de statul francez :rosu:

mblue
9th November 2006, 16:42
mblue,
la noi regulamentele palesc in fata sentimentelor si intereselor.
1. Cupa Romaniei trebuie sa se desfasoare pe terenuri neutre, dar cele 3 pariticipante in cupele europene au fost favorizate, jucand in Bucuresti/Poiesti, iar Steaua chiar pe teren propriu(??)
2. Cand trebuia sa fie suspendat Neaga pt. dopaj, pe vremea cand juca la FC Arges, Dragomir a intervenit sa i se reduca pedeapsa pe motiv ca "ii stricam viitorul bietului baiat"
3. De curand s-a luat decizia penalizarii cu 3 puncte a echipei al carei conducator jigneste alti oameni din fotbal, dar cand s-a pus problema sa se puna in aplicare, s-a pus in discutie anularea ei.
4. Calificarile in fazele superioare ale Cupei se fac dupa interesul federatiei legat de vanzarile de bilete pt. finala. Adica nu ii convine sa se califice in finala echipe gen National sau Sportul Studentesc, etc cu spectatori putini!
Sandu chiar a recunoscut asta odata!

Si multe altele!! Scuzati off topicul

este foarte clar asta, dar fazele astea nu prea duc la nimic bun . nu prea vad rostul cupelor in contextul actual al competitilor europene, cred ca s-ar relansa rolul cupelor daca in preliminarile cl sa mearga mai degraba castigatoarele cupelor nationale decat echipele clasate pe locul 2 in campionat. champions league inseamna liga campionilor, echipele de pe locul 2 nu au castigat absolut nimic iar castigatoarele cupelor totusi au castigat un trofeu. parerea mea.

delaparis
9th November 2006, 16:51
LOL am fost penalizat de 24h/24h ols aka parizer boy...francezule,ai auzit de viata sociala?Stii tu,iesi in oras,socializezi cu alte persoane reaaaaaaaaaaaaaaaale,nu usere de pe web...n-ai de unde sa stii...esti vesnic pe ols LOL...oricum de lucrat nu lucrezi,se pare ca se traieste bine din ajutor social acordat de statul francez :rosu:

Daca asa crezi tu :rolleyes:

Inca un post de genul asta si vei face o pauza meritata "lucratorule" ... vad ca esti cam nervos in ultimul timp :cool:

YodaRo
9th November 2006, 17:09
totusi un lucru e clar. Anume ca rezervele lui Pandurii sunt mai bune decat titularii lui Dinamo.
Si mai este inca un alt lucru clar...anume ca dinamovistii nu vor sa aranjeze meciurile cu echipele slabe crezand ca ii pot bate. Si asa pierd.
astept sa vad cum ii bate urziceniul....

STEAUA-MANIA
9th November 2006, 17:32
Delaparis,vad ca esti "praf", dintotdeauna!Fericirea individului din paris,sa "sanctioneze" persoane de pe web..ce trist,chiar asa,n-ai altceva mai bun,decat sa o arzi aiurea pe ols?Trist,zau...
Hai,ia masuri,ti-am zis,atata stii...ii fi tu in franta,dar ai atutidini de comunist....altfel nu se explica de ce,cei care sunt "sanctionati" nu pot sa se "apara"...ciao,parizerule..sedere placuta si eterna pe ols!:D

Aurel.D
9th November 2006, 17:35
quittaro,esti prea badaran..ca ce chestie iti lasi porcariile in mesajul meu?!Daca ai ceva de spus,fa-o de pe userul tau,nu te baga pe mesajele altora..


Baietica, daca ma mai jignesti o singura data fara motiv, ne certam!
Am dat din greseala "edit" la mesajul tau in loc sa dau "quote", dar am sters imediat si nu ti-am modificat cu nimic mesajul!
Daca nu stii sa faci fata unei ironii si una doua, faci din tantar armasar, inseamna ca tu ai nevoie de o viata sociala mai bogata, nu delaparis!!

Ia aminte si mai reflecteaza inainte sa bati cu degetele pe tastatura aiurea!:rosu:

remy
9th November 2006, 18:21
Saracutul stelist, deja, cand nu mai are replica la ce se scrie pe Forumuri, ataca pe unul si pe altul.
NU MAI SPUNETI NIMIC, VOI FORUMISTI, SI NICI VOI, ZIARISTI, DESPRE RAUL DE LA STEAUA, CA VETI FI JIGNITI SI INJURATI !
Cel putin azi, rar mi-a dat sa vad un Moderator ca Jerry_20cm, care m-a penalizat pt. ... jigniri usoare, scriind cuvantul "PENIBIL" despre cineva care abera aici !!!??? Asa am primit multe penalizari ciudate, pe motive puerile, si aproape toate de la Jerry.
Penibil e cumva o injuratura, dupa mintea lui ? Daca e stelist, abia asteapta sa inchida "gura" celor care mai rad de clubul Steaua, de parca ar fi el angajat acolo !
Sa fiu iar ON-TOPIC, revin cu golul anulat lui Dinamo ! Chiar daca nu e neaparat o scuza ca a pierdut Dinamo, dar s-a batut joc de munca lui Ganea, Rednic si de Dinamo !!!
Chiar asa, cam bate la ochi cum lui Dinamo incepe sa i se faca tot felul de sicane, numai sa se echilibreze campionatul !

Dinamo 0-1 Pandurii / Golul lui Ganea a fost valabil !!!

"Nu vreau sa cred ca este o conspiratie impotriva noastra" a spus astazi Cristi Borcea facand referire la un penalty neacordat cu CFR Cluj, un penalty neacordat cu Pandurii si la golul lui Ganea inscris ieri in prelungiri pentru Dinamo. Dupa cum se poate vedea dintr-un screen suprins de la Antena 1, Ionel Ganea era in pozitie corecta cand a primit pasa de la Iulian Tames.

http://www.dinamomania.net/arhiva_foto/ganea_noofsaid_pandurii.jpg

YodaRo
9th November 2006, 18:28
doris, mi-ai facut ziua cu postarea asta faina.
imaginea spune totul DINAMO-PANDURII 0-1.
Restul sunt vorbe in vant.

TaciAcolo
9th November 2006, 18:33
frumos scor/hello /hello /hello
primu post inteligent postat de tine :)

olaru_george72
9th November 2006, 19:01
anul acesta nu ne mai intereseaza cupa Romaniei,avem de jucat in alte competitii

apercele
9th November 2006, 19:01
haha bucurati-va copilasi la esecul lu' DINAMO, ca oricum aveti echipe puscarie si ele nu va pot aduce bucurii

nu ne suparam noi dinamovistii cat va bucurati voi "PENIBILISTII"
mie mi se rupe de cupa DINAMO, scuze cupa romaniei....am castigat-o de 7 ori in 10 ani, sau ceva de genul asta...bateti-va pt ea saracilor, si bucurati-va la dinamo-pandurii....hahaha cum dracu sa nu rada toata lumea de voi?

olaru_george72
9th November 2006, 19:06
trebuie sa ne pastram locul ocupat acum si la sfirsit mai stam de vorba,nu credeti? E greu sa tragem concluziile acum,nu?FORZA DINAMO!

superchumbo
9th November 2006, 19:08
bucurandu-se ca au scapat de Cupa Romaniei, care era una obositoare, mai ales pt. viitoarea campioana !



:happy :happy :happy :happy :happy



corect .. propun pe viitor ca Barcelona sa joace direct finala CL iar titlul sa i se dea din oficiu.

The same pt dinano

TaciAcolo
9th November 2006, 19:09
poza spune totul Dinamo (titularii ) 0 - 1 Pandurii ( rezervele ):happy :happy :happy

Luis Garcia10
9th November 2006, 19:37
Ce meci mare a facut Dinamo! Au fost furati de arbitru , dar au marele merit de a fi terminat la egalitate cu marea echipa PANDURII TARGU JIU!:D

TaciAcolo
9th November 2006, 19:40
marea echipa o vei vedea si in meciul Pandurii - steaua ;)

Ulysses
9th November 2006, 19:51
haha bucurati-va copilasi la esecul lu' DINAMO, ca oricum aveti echipe puscarie si ele nu va pot aduce bucurii

nu ne suparam noi dinamovistii cat va bucurati voi "PENIBILISTII"
mie mi se rupe de cupa DINAMO, scuze cupa romaniei....am castigat-o de 7 ori in 10 ani, sau ceva de genul asta...bateti-va pt ea saracilor, si bucurati-va la dinamo-pandurii....hahaha cum dracu sa nu rada toata lumea de voi?

de fapt ati furat-o nu ati castigat-o sau ai uitat nemuritoarele meciuri cu astra , national, etc? stii proverbul cu strugurii acri cand nu ajungi la ei, nu?si sa stii ca nu ne bucuram de pandurii-dinamo,dar ne tavalim de ras !!!hahahahahahahahahaha/hello inceputul sfarsitului pentru dinamo!!!

apercele
9th November 2006, 19:56
sanki nu va bucurati...se vede de la o posta
cred ca toata ghencea a avut motiv de shpritz ieri, chit ca steluta lor nici nu a jucat

dar de ce sa mint, ca si eu ma bucur la toate esecurile stelei, acasa sau in europa
dar in nici un caz nu mai mult decat victoriile lui dinamo....la voi, din pacate conteaza mai mult esecurile noastre decat victoriile voastre

YodaRo
9th November 2006, 20:10
dar totusi una e sa te bata Realul sau Lyonul...si alta e sa te bata Pandurii cu rezervele...

Luis Garcia10
9th November 2006, 20:28
asta sa o crezi tu...

apercele
9th November 2006, 20:36
dar totusi una e sa te bata Realul sau Lyonul...si alta e sa te bata Pandurii cu rezervele...

lasa ca voi ati umilit ceahlaul piatra-neamt cu 0 suturi pe poarta :D

CrAzY92
9th November 2006, 20:52
waishamar a revenit blestemul?!:mda:

Sezione
9th November 2006, 23:35
Hmmm... Ce penibil este sa va certati pe criteriul ''voi ati jucat mai slab ca noi''.......

remy
9th November 2006, 23:36
de fapt ati furat-o nu ati castigat-o sau ai uitat nemuritoarele meciuri cu astra , national, etc? stii proverbul cu strugurii acri cand nu ajungi la ei, nu?si sa stii ca nu ne bucuram de pandurii-dinamo,dar ne tavalim de ras !!!hahahahahahahahahaha/hello inceputul sfarsitului pentru dinamo!!!
Ti-ai revenit din pumni, flacau ?
Unde fusesi cand erau rusinea tuturor, stelistii tai cei viteji de pe-aici ?
Te-ai dat repede la fund, in loc sa-i sustii !
Acum, cand ai vazut ca a pierdut si Dinamo primele meciuri (era normal sa se intample odata), sari doar cu lucruri puerile, ciudate, mai ales acum, cand e o diferenta imensa intre Dinamo si Steaua !
Macar daca era echilibru cat de cat, aveai tupeul sa te dai mare pe-aici.
Pana atunci, ... lasa-neeeee ! :mda:
Chiar ca ai cu ce sa te lauzi, dupa "incredibilul" meci de pe Ghencea, cu o amarata echipa din B (cea mai slaba din 16-imi !). Noroc cu autogolul si cu arbitrul, care ii ajuta la sfarsit pe stelisti cu decizii ciudate, enervandu-l la culme pe antrenorul din Alba-Iulia !
Cel putin la Dinamo-Pandurii, lui Dinamo i-a fost anulat un gol perfect valabil !

Sezione
9th November 2006, 23:37
haha bucurati-va copilasi la esecul lu' DINAMO, ca oricum aveti echipe puscarie si ele nu va pot aduce bucurii

nu ne suparam noi dinamovistii cat va bucurati voi "PENIBILISTII"
mie mi se rupe de cupa DINAMO, scuze cupa romaniei....am castigat-o de 7 ori in 10 ani, sau ceva de genul asta...bateti-va pt ea saracilor, si bucurati-va la dinamo-pandurii....hahaha cum dracu sa nu rada toata lumea de voi?

Si mie mi se rupe cind bate New York METZ)))))))))))))))0


Ti-ai revenit din pumni, flacau ?
Unde fusesi cand erau rusinea tuturor, stelistii tai cei viteji de pe-aici ?
Te-ai dat repede la fund, in loc sa-i sustii !
Acum, cand ai vazut ca a pierdut si Dinamo primele meciuri (era normal sa se intample odata), sari doar cu lucruri puerile, ciudate, mai ales acum, cand e o diferenta imensa intre Dinamo si Steaua !
Macar daca era echilibru cat de cat, aveai tupeul sa te dai mare pe-aici.
Pana atunci, ... lasa-neeeee ! :mda:
Chiar ca ia cu ce sa te lauzi, dupa "incredibilul" meci de pe Ghencea, cu o amarata echipa din B (cea mai slaba din 16-imi !). Noroc cu autogolul si cu arbitrul, care ii ajuta la sfarsit pe stelisti cu decizii ciudate, enervandu-l la culme pe antrenorul din Alba-Iulia !
Cel putin la Dinamo-Pandurii, lui Dinamo i-a fost anulat un gol perfect valabil !

Cred ca ar fi mai bine sa va comparati evolutiile echipelor favorite la nivel superior... de exemplu cum a jucat dinamo cu Everton si Steaua cu Valencia...


Ce sa facem, daca "e" unii pe aici care nu inteleg odata pt. totdeauna, si nici macar nu raspund la ce-i intreb eu ?
Eu cred catrebuie sa le desenez, poate-poate nu vor mai abera.
Ce subliniez sau bolduiesc e sa arat ce vreau sa spun, cu dovezi, sa vada oricine.Nu-ti convine sublinierea, scoaterea in evidenta, nu mai citi.
CONTEAZA ESENTA A CEEA CE SCRIU EU. :ok:

P.S.
TOT NU MI-A RASPUNS NIMENI IN PRIVINTA GOLULUI ANULAT AL LUI DINAMO: A FOST SAU NU OFFSIDE ?

Citeodata in ce scrii tu nu se vede ESENTA...

delaparis
9th November 2006, 23:45
reveniti la subiect va rog frumos ... Nu se intelege despre ce mai vorbiti

MariusTR
10th November 2006, 07:12
A inceput declinul cainilor.
Multi asteptau acest eveniment,s-a lasat destul asteptat. Tot asa ...

Oricum nu aveau sanse sa ia si Cupa Romaniei ;)

Aurel.D
10th November 2006, 10:29
doris, mi-ai facut ziua cu postarea asta faina.
imaginea spune totul DINAMO-PANDURII 0-1.
Restul sunt vorbe in vant.

Asa este, ai dreptate 100%.
Dar cand un arbitru va defavorizeaza pe voi.....conspiratie nationala, sfarsitul lumii... furaciune.... hotii, vor sa ne fure muncusoara noastra de atatia ani.
PS: Iti recomand cu caldura postul nr. 121 de pe acest thread. Face bine la ten.:)


reveniti la subiect va rog frumos ... Nu se intelege despre ce mai vorbiti

Despre NIMIC!
Sunt unii care sunt specialisti in a discuta despre nimic!:rosu: :ok:

mblue
10th November 2006, 11:39
dinamo e prima echipa de pe pamant caruia is e anuleaza un gol perfect valabil, daca gasesti asta scuza esti de-a dreptul penibil. dinamo a jucat cu prima echipa, a a jucat in bucuresti, si acum gaseste scuza ca a fost eliminata ca i-a fost refuzat un gol valabil. multor echipe li s-a refuzat goluri valabile , 11 metri in competitii mult mai mari si in faze mult mai inaintate.

caine19
10th November 2006, 23:38
Dinamo e cea mai buna echipa din sezonul acesta si nimeni nu are ce sa zica.
A intervenit o perioada de oboseala dupa meciu foarte greu cu Bjk si deplasarea de la cluj si s-a vazut in desfasurarea jocului.

Ce lucru interesant... anul trecut cupa Romaniei era pt stelsiti un trofeu de looseri , iar acum e singurul trofeu pe care il pot castiga!

SUNTETI PENIBILI!!!

remy
11th November 2006, 11:09
doris esti penibil, dinamo e prima echipa de pe pamant caruia i se anuleaza un gol perfect valabil, daca gasesti asta scuza esti de-a dreptul penibil. dinamo a jucat cu prima echipa, a a jucat in bucuresti, si acum gaseste scuza ca a fost eliminata ca i-a fost refuzat un gol valabil. multor echipe li s-a refuzat goluri valabile , 11 metri in competitii mult mai mari si in faze mult mai inaintate, tu esti un prost, tampit, (PENALIZARI PT. STELISTI NU EXISTA PT. ASEMENEA CUVINTE ALE UNUI ZBUCIUMAT ?) ai un iq si eq mic, esti o rusine a spetei umane, pot sa iau ban nu mai ntereseaza , chiar m-as bucura sa iau un ban pe un site unde doris este lasat sa abeereze liber.
Iar esti penibil, copile zbuciumat, cel care crede ca Forumul asta e o cocina in care chiar traiesti tu ? Bāşti de-aici, ca esti mic si neinsemnat pt. mine daca jignesti. :jerk: Jigneste-i pe ai tai, nu face din Forumul asta o latrina !
Fa-te barbat, copile, ca nu stii ce inseamna dialogul civilizat, esti un mucos doar care nu accepti dialogul. Daca nu-ti convine ce scriu eu sau ziaristii pe care-i citez, fa reclamatie la U.E. ca te oftici tu din cauza mea. Sezi bland, ca deja sunt imun la jigniri, nu rezolvi nimic asa.
Unde vezi tu ca scuz jocul lui Dinamo, care chiar n-a vrut sa se oboseasca pt. meciul asta, care ii solicita aiurea, pt.ca era un amarat meci de Cupa ?
Asa-i ca din fraza asta se intelege clar ca scuz pe Dinamo: Chiar daca nu e neaparat o scuza ca a pierdut Dinamo, dar s-a batut joc de munca lui Ganea, Rednic si de Dinamo !!! ???
Chiar asa, cam bate la ochi cum lui Dinamo incepe sa i se faca tot felul de sicane, numai sa se echilibreze campionatul ! :jerk:
VEZI CE AM SPUS AICI: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=896522&postcount=154
SAU http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=896080&postcount=136 (MA CITEZ, ASTA E: n-am vazut meciul, si citesc comentariile dupa meci din presa, ale celor care au vazut meciul, si deja ma intreb cum naiba nu a fost furata la meciul asta Dinamo de un gol clar, deci, a fost viciere de rezultat ? Si, cu toate astea, cei de la Dinamo n-au acuzat arbitrajul, ci unii bucurandu-se ca au scapat de Cupa Romaniei, care era una obositoare, mai ales pt. viitoarea campioana !)
Deja incep si eu sa cred pe Borcea, chiar daca uneori mai si glumeste:


Borcea nu crede intr-o conspiratie impotriva cainilor

Directorul general al FC Dinamo, Cristian Borcea, a comentat eliminarea dinamoviştilor din Cupa Romāniei.

'Cupa nu era unul dintre obiectivele noastre principale, dar nu putem spune că suntem bucuroşi după această eliminare. Īn acest moment, obiectivele noastre sunt calificarea īn primăvara europeană şi terminarea turului pe primul loc. Chiar dacă nu am jucat asa cum i-am obişnuit pe suporteri, să nu uităm că am avut un gol valabil anulat si al saselea penalty care ni s-a refuzat. Nu vreau sa cred ca este o conspiratie pentru a se apropia celelalte echipe de noi pentru ca noi alergam prea tare... După meciul de la Cluj s-a vorbit doar de golul anulat CFR-ului, regulamentar după părerea mea. Dar la 1-1 am avut un penalty neacordat. Suntem, probabil, singura echipă din Europa care nu a primit un penalty īn 16 meciuri disputate, īn campionat şi īn Cupa Romāniei !!! Nu vreau să cred că este o conspiraţie īmpotriva noastră pentru a se apropia celelalte echipe', a declarat Cristian Borcea.
Directorul General al clubului din Şoseaua Ştefan cel Mare i-a īncurajat pe jucători īnainte de plecarea īn cantonamentul de la Săftica, pentru meciul cu Oţelul. 'Sunt aceiaşi băieti care au reuşit un parcurs extraordinar. I-am īncurajat şi le-am spus că sunt cei mai buni din Romānia. Am vorbit cu Ganea şi vă spun că nu va pleca nici īn iarnă. Are un contract cu Dinamo pānă la finalul sezonului. Īntre atacanţii lui Dinamo nu există nici un conflict.

Sunt cei mai buni din Romānia! Sunt sigur că veţi vedea din nou acel Dinamo care v-a obişnuit cu victoriile', a mai spus Cristian Borcea, citat de site-ul oficial al clubului Dinamo.
Dinamo e prima, sa moara dusmanii de ciuda ! :headbang:

tu26dor
12th November 2006, 16:10
oare borcea a declarat ceva gen becali anul trecut? : "la ce ne trebuie cupa daca tot castigam campionatul?" :)) hi hi