PDA

View Full Version : Coman, uitat iar de Iordanescu



Sinn Fein
12th November 2004, 14:39
A cata oara se intampla ca portarul Argesului sa fie "uitat" de la nationala? NU mi se pare corect si nu cred ca decizia avantajeaza echipa nationala, asta care mai exista (pacat de ea....)

vladi
12th November 2004, 14:50
..si eu sint putin suparat, altfel ma uitam la meciul de la Erevan daca era Coman al nostru in poarta!:-)

....Iordanescu merge pe logica lui, sper sa nu greseasca. Eu nu as fi chemat un portar (Popa) care nu a apucat sa apere decit intr-un singur meci, de Cupa, dupa o accidentare destul de serioasa.

Oricum, Dani e tinar, nu s-au terminat sansele pentru el.

ultravioletcanada
12th November 2004, 15:56
mda...
acu iordanescu o sa trebuiasca sa care dupa el si arcul de triumf, sa aiba stelica ce apara. ce dracului ma, unii chiar nu au bun simt?

Darkslowstar
12th November 2004, 15:58
Tu cred ca ai uitat de cine vorbesti. Iordanescu si bunul simt! Cred ca ai uitat de celebrul: "Fiti alaturi de echipa nationala, fiti alaturi de PSD".

Maximus
12th November 2004, 16:04
Nu simpatizez FC Arges, dar asta chiar e o magarie! Coman e no 1 acum in campionatul intern.

Sinn Fein
12th November 2004, 17:25
Multzumim de aprecieri (de parca noi, suporterii pitesteni am face echipa :)) )...NU am inceput acest thread pt ca eu tzin cu Arges, ci pentru ca in acest moment, indiferent de locul ocupat de echipa, Coman este nr. 1, cum a spus si ex-Valimarine, Maximus. Iar parerea despre Coman este pozitiva in proportie mare pe forum. Pacat ca Iordanescu nu stie sa citeasca si sa vada anumiti jucatori.

Maximus
12th November 2004, 18:11
Nu-i vede koko, ca n-au contract cu cine trebuie. Iordanescu&Becali :rosu:

dragos_popa17
12th November 2004, 18:21
Da, cam asa sta treaba. Oricum, interesanta ideea de a convoca doar doi portari dintre care unul incert.

Vulturul
12th November 2004, 21:57
:rosu: Mafia Din Fotbalul Romansec Isi Spune Din Nou Cuvantul...rusine Frf,rusine Generale!!! :rosu:

lucas1977
15th November 2004, 09:21
E INCREDIBIL! ASA A FOST SI CU BARBU ACU 6 ani cand toata presa striga ca Barbu merita la nationala numai antrenorul nu-l vedea (parca Ziua a facut atunci campania "Barbu - meserie" pt. a forta convocarea lui la nationala)
HAI ARMENIA! Sa dea zeul din icoanele de plastic ale lui iordanescu sa ia stelea 5 goluri, toate de la jumatatea terenului!
O sa ma duc si io la popii de la care isi cumpara iordanescu iconite, le sfintzesc cu Isvoru Minunilor, dau acatiste format A3 si bag 666 de matanii numa sa ia bataie romania.
HAI ARMENIA! Lupu la Nationala!

DComan
15th November 2004, 17:46
Inca o data va multumesc pentru increderea acordata si pentru aprecierile voastre.
Promit sa nu va dezamagesc nici de acum inainte.

lucas1977
18th November 2004, 09:13
[OFF-TOPIC, Da' am promis mai sus ceva asa ca vreau sa va arat ca eu ma tin de cuvant]
FRATILOR, AM REUSIT! Acatistele mele au dat rezultat! Iconitele mele de plastic cu add-on vodoo au functionat aproape perfect. Multumesc pe aceasta cale lu baba Safta din Shtrand si lu' popa Cuviosu Anticristie care mi-au furnizat materia prima.
Traiasca antrenoru romaniei!
romani! votatzi-l ca senator psd! a dovedit ca poate!

Sinn Fein
18th November 2004, 09:39
Bravo Lucas...asteptam efectele si la meciul urmator, in cazul in care ramane acel TAMPIT la nationala.

vladi
18th November 2004, 20:41
la ce se intimplar la Erevan, cred ca e mai bine pentru un fotbalist ca numele lui sa nu fie asociat cu dezastrul de acolo.

Cum ar veni, tot raul e spre bine :-D

Tudose
19th November 2004, 21:25
Sper ca acum, dupa ce Iordanescu a plecat, viitorul selectioner sa il ia in vederi si pe Coman, pentru ca merita cu adevarat!

Vulturul
19th December 2004, 14:44
Īntr-un clasament bazat pe īnălţimea portarilor titulari din Divizia A, Dănuţ Coman ar fi īn coadă. Are numai 1,78 metri. Dar ierarhia făcută īn urma notelor obţinute de la reporterii Gazetei pe parcursul turului īl plasează pe locul īntīi.

"L-am selecţionat la echipa de tineret cīnd era o speranţă. El şi Dolha erau titularii mei. Din păcate, s-a accidentat de foarte multe ori şi şi-a pierdut locul", īşi aminteşte fostul antrenor al Argeşului, Ion Moldovan. "Acum a fost apt şi şi-a demonstrat valoarea. Īl dezavantajează īnălţimea, īnsă este un portar de reflex, cu o bună viziune şi anticipare a jocului. A fost īngerul păzitor al echipei īn acest tur de campionat", mărturiseşte Comisarul.

Fostul mare portar al Stelei şi al Craiovei, Silviu Lung, crede că Dănuţ Coman, alături de Bogdan Stelea, este cel mai bun goalkeeper din ţară. "Iese foarte bine pe centrări, e sobru şi concentrat, aceasta din urmă fiind o mare calitate pentru un portar".


6,47 este media notelor obţinute de Dani Coman īn tur de la Gazeta Sporturilor, fiind primul īn clasament, urmat de Stăncioiu (Sportul), cu 6,36, şi Cernea (Oţelul), cu 6,33. S-au luat īn considerare doar portarii care au apărat minimum 5 meciuri


Tatăl său, primul antrenor

"Cīnd eram copil, de abia aşteptam să vină iarna. Ieşeam cu tata unde era zăpada mai mare īn Ştefăneşti şi plonjam pīnă ce obosea el să mai arunce mingile", īşi aminteşte Dani Coman, al cărui idol este neamţul Oliver Kahn.

Pariuri cu Mutu şi Neaga

Coman īşi aminteşte de prietenii săi din copilărie, alături de care a crescut la juniorii Argeşului: "După fiecare antrenament rămīneam cu Mutu şi Neaga şi executam lovituri libere de la 17-20 de metri. Puneam cīte un tricou pe fiecare vinclu şi de cīte ori mingea lovea vreunul din tricouri, se considera gol. Miza era un pahar de suc de la dozator, că bani de Coca-Cola sau Fanta nu prea aveam. Adi şi Rică au plătit de cele mai multe ori sucurile".

"Meritam o şansă īn Armenia"

Dani Coman nu are īncă nici o prezenţă la reprezentativa de seniori. "Nu sīnt supărat pe Iordănescu, deşi la meciul cu Armenia ar fi trebuit să-mi dea şi mie o şansă. După evoluţiile din campionat, o meritam". Portarul e convins că "naţionala se va califica la Mondial cu Piţurcă antrenor şi cu Mutu pe teren".

A vrut să renunţe cu Dinamo

Goalkeeper-ul piteşean nu-şi explică nici acum prestaţia echipei sale īn ultima etapă, la 0-4 cu Dinamo, atunci cīnd s-a spus că argeşenii ar fi primit 30.000 de dolari pentru a pierde meciul. "Sīnt credincios din fire şi, dacă ştiam ceva, īmi aruncam mănuşile şi ieşeam de pe teren. La 0-3 am vrut să cer schimbare", spune Coman.

http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=31268