PDA

View Full Version : 8-imi: Steaua - Apulum



tuxie
30th October 2006, 14:07
Comentarii despre meci, inainte si dupa.

best_lazialul
30th October 2006, 14:10
Un meci usor pentru Steaua. Daca data trecuta am picat cum nu se putea mai rau, de aceasta data am picat cum nu se putea mai bine. Sper sa nu faca Unirea vreo surpriza, chair daca Steaua va juca cu cateva rezerve.

dede
30th October 2006, 14:27
chiar daca Steaua va juca cu rezervele, va merge mai departe...

noir_desir
30th October 2006, 15:09
un meci "dezechilibrat". Se califica Steaua...

Luis Garcia10
30th October 2006, 15:12
Un meci foarte usor pentru campioni :ok:

SORENSEN
30th October 2006, 15:26
Un adversar usor..trebuie sa castigam.

malexoid
30th October 2006, 17:16
Steaua a fost ocrotita de zeita Fortuna la tragerea la sorti, personal exclud orice surpriza in partida asta...Steaua in sferturi.

Cra10veanu
30th October 2006, 20:13
cu ce echipe cade steaua in cupa....mda

YoYoyOi
30th October 2006, 20:24
Trebuia sa apara si o astfel de opinie, ca altfel nu era in ordine.
Chiar ma gindeam cind am auzit rezultatul extragerii, ca vor aparea astfel de pareri cretinesti.Ar fi fost si culmea ca Steaua sa cada cu o echipa slaba in optimi. Ca sa fie corecta extragerea trebuia sa cada cu Dinamo sau Rapid. Nu Craioveanule?

Cra10veanu
30th October 2006, 20:40
prima data am inchis ochii ! acum vad ca se ingroasa gluma :D

DarkPeace
30th October 2006, 21:51
NU SUBESTIMATI Unirea Alba Iulia!!! Tin sa va aduc aminte ca de 2 ori a venit Steaua la Alba Iulia si a reusit doar 2 egaluri.Tot ce ramane acu de facut e ca meciul sa se joace la Alba Iulia:D si sa avem mult noroc :P ,fiindca nu mai exista echipa din "A" ce a terminat pe locul 6 /hello
Hai Unirea!!!/hello

ultra_alba
30th October 2006, 22:55
ar fi foarte bine sa se joace la Alba Iulia...oricum sper sa nu ne facem de ras

pinki
30th October 2006, 23:05
tot 3-0 si aici :)

delaparis
30th October 2006, 23:08
tot 3-0 si aici :)


:o:

totusi ... Alba Iulia nu e Lyon :happy

pinki
30th October 2006, 23:11
ce, ma, ca e steaua - apullum :D de-aia am pus 3-0 :D

tataleone
31st October 2006, 12:06
Ce chestie ciudata...
Cum a anuntat Steaua ca anul asta vrea Cupa (competitie pentru loseri de altfel) cum a picat cu cea mai slab cotata echipa...
Al dracu' "noroc" :rolleyes:

yang
31st October 2006, 13:47
Frustrarea intrece orice limita in randurile antistelistilor... Dupa norocul provebial pe care l-am avut la tragerea pentru grupele CL e incredibil ca si aici am avut noroc... Sau poate au fost masluite capacele de bere folosite la tragerea la sorti.

STEAUA-MANIA
1st November 2006, 17:11
Ce chestie ciudata...
Cum a anuntat Steaua ca anul asta vrea Cupa (competitie pentru loseri de altfel) cum a picat cu cea mai slab cotata echipa...
Al dracu' "noroc" :rolleyes:
Da,nenea simpatizant al celor de sub pod...suntem pe blat cu cei de la Timisoareana!:yeah: Blat,se stie..bine,nu atingem perfectiunea precum meciul de la dej,cel intre ceferisti..dar,nu dezarmam!:yeah:

CrAzY92
1st November 2006, 18:39
bate steaua :yeah:

*Coco*
1st November 2006, 19:35
Ma Stelistilor da unde jucati meciul de CUPA la CRaiova:happy

CrAzY92
1st November 2006, 23:54
scor de tennis 5-0 /hello

yang
2nd November 2006, 00:04
La tenis nu se termina 5-0 niciodata... :headbang: :rosu: :no: :drak: Doar daca abandoneaza vreounul !

pinki
2nd November 2006, 00:10
5-0 la tenis? tu te-ai uitat vreodata la tenis?

pt ca sa nu mai gresesti si alta data, la tenis se termina 6-ceva sau 7-ceva :)

tataleone
2nd November 2006, 00:44
Da,nenea simpatizant al celor de sub pod...suntem pe blat cu cei de la Timisoareana!:yeah: Blat,se stie..bine,nu atingem perfectiunea precum meciul de la dej,cel intre ceferisti..dar,nu dezarmam!:yeah:

Nenea simpatizant al echipei din cimitir, explica-mi te rog care e legatura intre ce am scris eu si Timisoreana:o: ? Am zis eu ceva de vreun blat :confused:

crissis
2nd November 2006, 02:09
Meci de antrenament pentru stelisti care deja cred ca se gindesc la urmatorul adversar din cupa

ASP
2nd November 2006, 10:39
oare cine a fost cretinul de la s****a care a fost de acord cu locul de disputare?
o sa se joace si joi. o sa fie o super comedie.

mblue
3rd November 2006, 15:22
ce porcarie din partea stelei, iar joaca meciul pe teren propiu. deja mie imi e scarba, oricum castigau cu alba dar sa joci 2 meciuri la rand ce trebuiau sa fie pe teren neutru acasa deja pute

gooby
3rd November 2006, 17:05
nesimtzitzi astia de la steaua,sa joace iar acasa la ei.pesemne ca au invocat iar motive de oboseala ca sa nu se mai deplaseze in tzara.chiar si asa sper sa jucam bine si sa ii eliminam.FORZA APULUM!

ASP
3rd November 2006, 19:04
e blat 100% ca altfel nu acceptau cei de la alba iulia sa joace in ghencea. doar daca isi primesc partea de la becali. daca doreau cu adevarat sa joace nu acceptau.

Red-Castorryy
3rd November 2006, 19:07
In urma presiunilor facute de clubul militar la FRF, partida din optimile Cupei Romaniei se va juca pe stadionul “Ghencea”, pe 9 noiembrie, de la ora 20:45, si nu pe “Ion Oblemenco” asa cum se stabilise initial.

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

starsteel
4th November 2006, 19:23
Devine ridicol Steaua joaca in Ghencea iar Dinamo pe Lia Manoliu, chiar nu se putea pe alte stadioane?

crissis
8th November 2006, 00:58
Poate Muta Si Finala In Ghencea :D

Inca nu e tirziu pentru a muta finala la Bucuresti:rosu:
Bine ca nu se joaca in Stefan cel Mare meciul Steaua - Apulum atunci sa fi vazut ras si panarama .
FRF= ... :jerk:

crissis
8th November 2006, 01:03
Devine ridicol Steaua joaca in Ghencea iar Dinamo pe Lia Manoliu, chiar nu se putea pe alte stadioane?

Si asa sunt obositi si fostii si viitorii campioni de ce sa nu ii menajeze putin FRF ca doar ambele echipe au programul foarte incarcat saracii de ei
RUSINE FRF:rosu: :rosu: :rosu:

remy
8th November 2006, 01:10
Devine ridicol Steaua joaca in Ghencea iar Dinamo pe Lia Manoliu, chiar nu se putea pe alte stadioane?
Baremi Dinamo nu joaca pe teren propriu, iar Steaua e la al doilea meci in care joaca acasa, in Ghencea, si asta cu doua echipe de Divizia B !!!
Asa ceva n-am auzit in nicio tara din lume, sa nu se respecte regulamentul, macar sa se joace in Bucuresti, dar pe un stadion neutru, nu la misto, acasa la ... fosta campioana !
Ce rusine !
Dar ce-ati zice sa piarda Steaua, ce bomba imensa ar fi !
Totusi, ca si Forexul, si Apullum a venit doar in plimbare pe Ghencea, urmand sa piarda fara lupta, dupa un joc penibil ! :rosu:

Vadim
8th November 2006, 01:23
Se joaca si pe Ghencea, cartile au fost facute. Apulum o sa vada live Ghencea, se paote zice ca nu a trait degeaba.

Cra10veanu
8th November 2006, 05:21
de rasul lumii :rosu:

mblue
8th November 2006, 10:24
Se joaca si pe Ghencea, cartile au fost facute. Apulum o sa vada live Ghencea, se paote zice ca nu a trait degeaba.

ce ironic poti sa fi, trebuie sa te anunt daca ai uitat ca apulum a mai jucat cu steaua pe ghencea, a retrogradat de curand in div b. oricum penibil comentariu , rusine:rosu: la fel de mare rusine si pt conducerea stelei , care isi afecteaza destul de urat imaginea cu aceste 2 meciuri jucate in ghencea.

Aurel.D
8th November 2006, 11:42
Cum naiba sa joci doua meciuri consecutive din cupa pe teren propriu:o: ...nici nu ii aduc aminte sa se mai fi intamplat asa ceva...macar daca avea o adversara mai puternica..Apulum...cred ca ardelenii se duc ca mieii la taiere.:mda:
Aiurea rau!

DarkPeace
8th November 2006, 15:24
La cum a jucat Steaua la Piatra Neamtz,veti fi surprinsi cat de greu va reusi sa treaca de Unirea,si by the way Vadim sincer ne doare undeva de Ghencea ,am mai fost acolo si am jucat onorabil mai ales ca pe Cetate am scos de ambele ori cand a venit Steaua cate un punct.Asa ca vom trai foarte bine in continuare cu sentimentul ca Steaua nu ne-a fost niciodata superioara pe teren propriu :ok:
Hai Unirea Alba Iulia!!!/hello

six
8th November 2006, 19:55
Forza bianco-nerii.....:yeah: :yeah: :yeah:

be@
8th November 2006, 22:58
Apulum, rusinea tarii !!!
Dupa Forex, inca o echipa care se prostitueaza pe banii ciobanului.

malexoid
8th November 2006, 23:33
Se joaca si pe Ghencea, cartile au fost facute. Apulum o sa vada live Ghencea, se paote zice ca nu a trait degeaba.

eu inca stau si ma intreb: dupa cine a alergat dingding cu servieta de bani ca sa reuseasca asa o performanta? cat de umflat era diplomatul respectiv?
asta se numeste: "protejam ciuca batailor din ChL"?
cu Forex tot acasa au jucat...:rosu:
oare lor nu le e jena? macar suporterilor, daca conducerea e nesimtita!

milanezu
8th November 2006, 23:36
nu inteleg ce te intereseaza asa de tare unde joaca steaua.
mai bine bucura-te ca a batut poli si gata.

YoYoyOi
8th November 2006, 23:40
Pina la urma asta conteaza? Unde se disputa meciul?
V-ati gasit de ce sa va legati. :mda:

malexoid
8th November 2006, 23:41
nu inteleg ce te intereseaza asa de tare unde joaca steaua.
mai bine bucura-te ca a batut poli si gata.

nu ma intereseaza unde joaca aia, mi-e si sila de ideea ca joaca pe undeva...la fel cum mi-e sila de mizeriile pe care le poate realiza (in tara asta) un incult a carui singura "calitate" sunt oarece bani...

nici macar nu ma mai mira ca pe voi - suporterii lor, nu va deranjeaza asta :)

YoYoyOi
8th November 2006, 23:52
Nu ne deranjeaza cum nici pe voi nu va deranjeaza afacerile dubioase ale patronului timisorean si declaratiile lui belicoase.
Dar mi se pare putin exagerata toata treaba asta cu jucarea meciului pe Ghencea. Nu vad care e problema. Ca doar nu s-a dus GG sa le puna cutitul la git celor de la Alba sa-i oblige sa joace pe Ghencea.

Cra10veanu
9th November 2006, 01:01
esti orb daca nu vezi care e problema, voi si dinamo jucati meciurile din cupa in bucuresti, in timp ce restul echipelor joaca pe terenuri neutre ( aaa uitasem, si rapidul). Chiar nu ti se pare o inegalitate ? ma rog, v-a luat berbecali si simtul ratiunii.
ot: apulum vine la plimbare pe ghencea, frf s-a asigurat ca steaua sa cada si cu o echipa foarte slaba.

puppydog
9th November 2006, 09:07
E adevarat. Alba Iulia nu trebuie subestimata. Dar totusi, nu e Lyon. Si chiar si cu ei, Steaua putea scoate un... 3-0!( pentru Steaua, bineinteles ):)

Aurel.D
9th November 2006, 10:11
Orice s-ar spune, nu trebuia ca Dinamo si Steaua sa joace in Bucuresti in optimi, mai ales ca Steaua joaca pe teren propriu (??) ca si in 16-imi si tot cu o echipa mai slab cotata.

tataleone
9th November 2006, 15:46
Dar mi se pare putin exagerata toata treaba asta cu jucarea meciului pe Ghencea. Nu vad care e problema. Ca doar nu s-a dus GG sa le puna cutitul la git celor de la Alba sa-i oblige sa joace pe Ghencea.

Nu le-a pus cutitul la gat...le-a pus banii in buzunar!

STEAUA-MANIA
9th November 2006, 16:03
:rosu:
nu ma intereseaza unde joaca aia, mi-e si sila de ideea ca joaca pe undeva...la fel cum mi-e sila de mizeriile pe care le poate realiza (in tara asta) un incult a carui singura "calitate" sunt oarece bani...

nici macar nu ma mai mira ca pe voi - suporterii lor, nu va deranjeaza asta :)

eh,da,rade ciob de oala sparta...:happy sa-ti reamintesc ca tatuca vostru din giulesti aka iancu ,a avut un comportament de tigan...cand l-a scuipat pe un ziarist!Ca sa nu mai spun de "comunicatul" emis de locuitorul giulestiului,un comunicat pe masura locului de nastere...:rosu:
xoid-ule,ciocu mic,nu uita cum ati ajuns sa jucati in prima liga....
ps nici nu ma mira ca-l iubiti pe evazionistul din giulesti,doar sunteti infratiti cu echipa de langa sine...cu alte cuvinte,frustratii s-au infratit..:ras-plans: :ras-plans:
leule,ai grija ,integritatea ta este pusa in pericol...se stie ca in giulesti,foamea e mare...vezi sa nu ajungi frigaruie,dupa episodul lebedele..everything is possible!:D

Kainsashiki
9th November 2006, 16:04
X pauza \ 1 Final..

Trust me :)

tuxie
9th November 2006, 16:20
:rosu:
eh,da,rade ciob de oala sparta...
Hai, meheheheheeeergi in panonia ta si scuteste-ne de ineptiile tale eterne, geniu neremarcat.

STEAUA-MANIA
9th November 2006, 16:24
Uite-l pe "iei":D Sper ca ai aflat varianta corecta,daca nu..iti spun eu:"ei" Cand o sa inveti a scrie corect,mai discutam..pana atunci,du-te si scrie ceva pe masura ta:bastonase,"A" ,"B","C"(locul unde se afla ADEVARATA poli timisoara)samd.
eu inca stau si ma intreb: dupa cine a alergat dingding cu servieta de bani ca sa reuseasca asa o performanta? cat de umflat era diplomatul respectiv?
asta se numeste: "protejam ciuca batailor din ChL"?
cu Forex tot acasa au jucat...:rosu:
oare lor nu le e jena? macar suporterilor, daca conducerea e nesimtita!
Eh,da,el se "inteaba"...alo,unde ai mai auzit ca finala sa se joace in orasul sponsorului..pana si Cupa Italiei,care are sponsor Tim,nu se joaca in gradina lui moratti...deah,banateanu moralist..:happy :rosu:
Ca in orice tara care se respecta...Finala trebuia sa se joace tur -retur sau in capitala!In plus,au mutat finala cupei,intr-un oras,in care simpatizantii echipei locale se falesc cu sloganul "banat is not romania!!!". :rosu:

Liviu
9th November 2006, 16:42
Este numai treaba lui Apullum ca a acceptat sa joace in Ghencea . Bineinteles ca au fost de acord daca se joaca în Ghencea .

... "protejam ciuca batailor din ChL"?
Care dintre ele ? Dinamo Kiev ? Levski ? ...Hamburg ? :confused:
Ce treaba are FRF-ul şi aceasta competitie cu protejarea unor echipe din alte campionate ? :hmm:

Apullum e oricum o echipa medie de divizia B nu ca Forex care era pe primul loc .
Steaua-Apullum 4-1 (pauza 2-1)

andrei1921tm
9th November 2006, 16:50
Meci de kko, aranjat din start.de draq se joaca in bucale si nu in Alba-iulia.
Probabil si arbitrul e aranjat,daca e aranjat tot.

YoYoyOi
9th November 2006, 20:48
Cele doua formatii de start:

CrAzY92
9th November 2006, 20:52
hai baieti ii rupem!:yeah:

Ella14
9th November 2006, 21:13
A innebunit Oli, Dica nu e nici macar rezerva!! Bai da idiot e Oli asta, cum zice Gigi ceva, gata se conformeaza!!!

Ella14
9th November 2006, 21:16
Autogol Apulum!!!!

Cra10veanu
9th November 2006, 21:17
daca nu e in stare steaua s-o bage in plasa, o baga adversarii... :D

apercele
9th November 2006, 21:19
haha de ce sa isi mai bata capul arbitrii cu penaltiuri inventate, mai bine si-o baga adversarii in propria poarta ca sa fie mai usoara treaba

hahaha jaleeeee

Ella14
9th November 2006, 21:19
Eu nu stiu ce cauta toti polistii pe threadul stelei??? ALOOOOOOOOOOOOOO, la culcare, sau n-aveti treaba??? Nu va mai inttrati in piele de bucurie ca ati castigat si voi un meci si gata, va bagati in seama????? Hai gata, ajunge ca imi vine sa vomit!!!

Andutzu
9th November 2006, 21:20
steaua trebuie ajutata sa dea gol :rosu:
1-0 :headbang:

Ella14
9th November 2006, 21:21
Pandurii n-au vrut sa si-o bage singuri in poarta??? Sau cum sa inteleg?? Nu le-a dat Porcea malaiul?? Odata uita Porcea sa-si faca datoria si si-o si ia Dinamo in freza!!!

Ella14
9th November 2006, 21:23
Uite bai ca nu e blat. A dat gol Apulum!!!

apercele
9th November 2006, 21:24
1-1....acum e timpul penaltiului

Luis Garcia10
9th November 2006, 21:24
1-1

DarkPeace
9th November 2006, 21:25
s-a facut dreptate,nu merita steaua sa castige printr-un autogol
Steaua Bucuresti - FC Unirea Alba Iulia 1-1
HAI Unirea!!!/hello

Andutzu
9th November 2006, 21:25
BRAVO! 1-1!!!
GO APULUM /hello

Luis Garcia10
9th November 2006, 21:25
ce aproape..:D

apercele
9th November 2006, 21:26
Imensa gafa a celor de la Apulum, la un pas de al doilea autogol...


hahahaha

malexoid
9th November 2006, 21:26
:happy trebuie neaparat aplicat "planul B" (sarsanaua cu bani)

Ella14
9th November 2006, 21:27
Cum dau aia autogol, BLAT. Dau astia gol. PENALTI!!! Baaaaiiiii, dar ma lasati-o cu gargara!! Uitati-va la echipele voastre si discutati despre ele.

Cra10veanu
9th November 2006, 21:27
hopa, veni si golul Unirii :D foarte slaba echipa din ghencea

Cra10veanu
9th November 2006, 21:29
Bai da sunteti penibili, frustrati si un pic cam redusi!!! Cum dau aia autogol, BLAT. Dau astia gol. PENALTI!!! Baaaaiiiii, dar ma lasati-o cu gargara ca ne-am saturat de aberatiile si tampeniile pe care le spuneti!! Uitati-va la echipele voastre si discutati despre ele.

vezi sa nu plezneasca ceva pe la creier de atata agitatie, relax, vrem doar sa ne amuzam si noi, si uita c-am gasit ocazia, joaca steaua :D

apercele
9th November 2006, 21:31
ello, zici ca ai 75% din actiunile clubului, ce te ataci in halul asta?
nu prea tii la caterinca

Vadim
9th November 2006, 21:31
Imensa gafa a celor de la Apulum, la un pas de al doilea autogol...
Era sa dea autogol marcatorul golului. :D

crissis
9th November 2006, 21:35
Noroc ca dau gol adversarii lui Steaua pentru ambele echipe ca altfel iar se termina 0-0:evil:

malexoid
9th November 2006, 21:36
Eu nu stiu ce cauta toti polistii pe threadul stelei??? ALOOOOOOOOOOOOOO, la culcare, sau n-aveti treaba??? Nu va mai inttrati in piele de bucurie ca ati castigat si voi un meci si gata, va bagati in seama????? Hai gata, ajunge ca imi vine sa vomit!!!

:o: nasol...ai exagerat cu substantza?
bea si tu un coniac, lasa dreq chimicalele alea, or fi ele la moda printr-e "adevaratzii ultrashi" stelishti, dar sunt rau nocive!

PS: pentru cultura ta generala, e un forum deschis tuturor!

YoYoyOi
9th November 2006, 21:36
Eu una n-am vazut ca a fost autogol. Si grafica televiziunii zice ca golul l-a marcat Ghionea.

apercele
9th November 2006, 21:36
nu vad veciul vadim, sunt la birou
doar vad ce scrie pe onlinesport

dar cica la un pas apulum de al 2lea autogol...eu propun daca se intampla inca un autogol, sa fie anulat...macar sa fie meciul mai echilibrat

Zax
9th November 2006, 21:38
n-a fost autogol, imbecilul de comentator rapidist baleanu inventeaza ca de obicei, a fost corner, Ghionea a dat cu capu si un fundas advers a incercat s-o respinga dupa linie, oricum se ducea in poarta...

Cra10veanu
9th November 2006, 21:41
autogol il transformam in gol pt stelisti, sa nu para chiar asa incapabili :D

Ella14
9th November 2006, 21:43
Malexoid, printre si nu printr-e!!! Mai pune mana pe o carte ca esti varza cu limba romana!! Vadim, ce jigniri??? Iar apercele., poate am 75% de unde sti tu?? Caterinca e una iar prostie e alta!!

GeKuRA
9th November 2006, 21:44
HAIDI APULLUM !!!
in finala va vad daca treceti de Steaua.. :happy :happy :ok:

Vadim
9th November 2006, 21:45
Si eu care credeam ca e blat... :D Se joaca. :)

UrsMeier
9th November 2006, 21:46
haide apulum ca se poate:D......................

schwurtz
9th November 2006, 21:48
Iceblu, a fost autogol. Mingea era usor in afara cadrului portii. Oricum un autogol simpatic! Steaua are meciul la discretie, dar se joaca cu ocaziile si asa destul de putine. Apulum se apara cu toata echipa. Am mai vazut filmul asta. Dar asta nu-i meci de campionat, nu se joaca pe puncte. La acest scor, Apulum n-are ce apara, asa ca FORZA STEAUA!

Vadim
9th November 2006, 21:48
Chiar e un supermeci. :D

YoYoyOi
9th November 2006, 21:50
Si eu care credeam ca e blat... :D Se joaca. :)

Asa putem intelege mai usor punctul de vedere al redactiei?:rosu:

Vadim
9th November 2006, 21:52
Nu, e un punct de vedere personal. Si o gluma pentru cei cu simtul umorului. :rosu:

DarkPeace
9th November 2006, 21:55
Apulum o sa vada live Ghencea, se paote zice ca nu a trait degeaba.
Acu am trait destul Vadim...?suntem la egalitate cu steaua:P

Vadim
9th November 2006, 21:55
Totusi vizita lui Apulum pe 'Beranabeul' Romaniei s-a transformat intr-un meci de la egal la egal. Asta e punctul de vedere oficial al redactiei. :D

Kainsashiki
9th November 2006, 21:59
exact cum am prezis..X pauza 1 final...inca 2 le mai da si pleaca si apulum fericiti ca au calcat pe ghencea. din pacate ii vad cam tristi pt ca dica nu e nici macar rezerva:( lasa ca se intalnesc ei dupa meci si ii cer un autograf

DarkPeace
9th November 2006, 22:02
Eu cred ca o sa-i cereti voi autograf lu' Rotaru:evil:

Cra10veanu
9th November 2006, 22:03
exact cum am prezis..X pauza 1 final...inca 2 le mai da si pleaca si apulum fericiti ca au calcat pe ghencea. din pacate ii vad cam tristi pt ca dica nu e nici macar rezerva:( lasa ca se intalnesc ei dupa meci si ii cer un autograf

ce are de superioritate va dati, cand incolo voi sinteti niste incapabili :ciocan:

Kainsashiki
9th November 2006, 22:03
cred ca il pupati voi pe baciu :happy

pe cuvantul tau, cra10veanu ? :)

Kainsashiki
9th November 2006, 22:04
goooooooool cristocea...inca 1 si gata..3-1 se termina:D

DarkPeace
9th November 2006, 22:05
imi retrag cuvintele :D

TheIceMan
9th November 2006, 22:05
57' Baciu rateaza cu poarta goala!

La care poarta ? :lol:

Kainsashiki
9th November 2006, 22:06
:happy buna intrebarea ta TheIceMan


Welcome back Cristocea !!

McGigi
9th November 2006, 22:09
exact cum am prezis..X pauza 1 final...inca 2 le mai da si pleaca si apulum fericiti ca au calcat pe ghencea. din pacate ii vad cam tristi pt ca dica nu e nici macar rezerva:( lasa ca se intalnesc ei dupa meci si ii cer un autograf

fericiti or mere steaua acasa ca nu si-au furat-o pe "bernabeul" romaniei. Nu e unirea mai buna, dar steaua joaca cam timorat. Cat despre fericire, din nou, fericiti cei din ardeal, cand iesim de-aici, ne pare rau de ce vedem.

Vadim
9th November 2006, 22:16
Eu cred ca o sa-i cereti voi autograf lu' Rotaru:evil:
Nici baiatu' ala Kelemen nu e de evitat. :D

Serios, Steaua nu are voie sa piarda, Apulum nu e Pandurii.

Vladek
9th November 2006, 22:37
Vai, nu-mi vine sa cred, Oli risca, i-a dat un minut intreg de jucat lui Ochirosii. :mda: :mda:

Ella14
9th November 2006, 22:58
Doris2001, eu nu mai intru in polemici cu tine ca iar iti zic vreo doua de plangi iar trei zile ca data trecute de mi-ai "prezantat-o" si pe tovarasa ta de viata de 16 ani!!! Las-o mai moale ca esti varza. Vezi sa nu plangi iar, si ai grija cum te exprimi nu cu de-alde scursuri sau femeie de doi lei. Asta este Remy, jigneste oamenii pe privat si aici se da lovit!! Cu riscul ca-mi iau ban esti un ratat!!!

danpuric78
9th November 2006, 23:16
Iceblu, a fost autogol. Mingea era usor in afara cadrului portii. Oricum un autogol simpatic! Steaua are meciul la discretie, dar se joaca cu ocaziile si asa destul de putine. Apulum se apara cu toata echipa. Am mai vazut filmul asta. Dar asta nu-i meci de campionat, nu se joaca pe puncte. La acest scor, Apulum n-are ce apara, asa ca FORZA STEAUA!
In fata super atacului stelist toate echipele se apara cu 11 oameni:happy :happy .
Era logic ca steaua sa castige, parerea mea. Nu zic ca e vorba de vreun aranjament, nu prea are rost la nivelul asta sa-ti faci obligatii inutile. Oricum se pare ca anul asta cupa merge spre ghencea. Deja a fost repartizata, ca sa fie cel mai bine, sa fie toata lumea multumita si sa fie liniste.

Grinco
9th November 2006, 23:19
Meserie Steaua...Desi a beneficiat de miloaga celor de frf si Alba Iulia, s-au chinuit pe teren propriu cu aia :D

starsteel
9th November 2006, 23:37
Partea proasta pt. alde voi e ca in primavara fata Stelei va fi cu totul alta iar voi evident veti fi carne de tun pt. campioni....indiferent de locul intalnirii poate sa fie si pe DP insa dupa meci sa paziti piata sa nu cumva sa apara stelistii.:happy

Sezione
9th November 2006, 23:45
goooooooool cristocea...inca 1 si gata..3-1 se termina:D

Cita bucurie.......Mare Victorie..... Si gata ati trecut de grupele CL)))))))))))000

YoYoyOi
9th November 2006, 23:50
O dati in ridicol si nu e bine. Nu puteti spune ca Steaua s-a chinuit cind a avut 11 ocazii de a marca iar Unirea doar 1. S-au chinuit cu Ceahlaul, e drept, pt ca aia au inchis jocul. Dar faptul ca ai ratat 11 ocazii nu inseamna ca te-ai chinuit, ci doar ca Thereau, Baciu si ceilalti n-au reusit sa marcheze si ca portarul lor a facut un meci excelent.

Nexus
9th November 2006, 23:50
Lasind cre(s)tinii uzuali sa isi vada de ale lor va intreb on topic : cind se trag la sorti sferturile si cind se joaca ?

E un sfirsit obositor de sezon in care am bifat un obiectiv, urmatoarele fiind UEFA si consolidarea locului 2.

Sezione
9th November 2006, 23:52
O dati in ridicol si nu e bine. Nu puteti spune ca Steaua s-a chinuit cind a avut 11 ocazii de a marca iar Unirea doar 1. S-au chinuit cu Ceahlaul, e drept, pt ca aia au inchis jocul. Dar faptul ca ai ratat 11 ocazii nu inseamna ca te-ai chinuit, ci doar ca Thereau, Baciu si ceilalti n-au reusit sa marcheze si ca portarul lor a facut un meci excelent.

Era si normal sa bata... Dar a facut-o mai greu decit se atepta toata lumea.

Grinco
9th November 2006, 23:58
Starsteel, stai chill ca nu o sa iasa prea curand stelistii prin centru sa se bucure ;)

remy
10th November 2006, 00:00
Eu una n-am vazut ca a fost autogol. Si grafica televiziunii zice ca golul l-a marcat Ghionea.Doamne, iar nu intelegi ceva, vrei sa-ti desenez iar ?
Cel mai bine, revezi autogolul ciudat aici: http://www.onlinesport.ro/sport/multimedia/index.php?meniuId=63&viewCat=1857&viewItem=11269
Cum naiba poate cel din Alba Iulia, sa dea mingea, care se ducea lejer afara, direct in poarta, de nici atacantii n-au reusit ?
Cati marafeţi si-o fi luat flacaul de la Jiji, sa-si dea gol in proprie poarta ?
Ciudat ca arbitrul si televiziunea l-a dat pe Ghionea ca marcator, tocmai cand, se vede clar traiectoria mingiei, iesea fara probleme afara, si autogol mai clar de-atat, nu exista. Le era frica sa nu se supere cei de la Steaua daca scriau autogol ?
Se poate, stelisti, sa castigati iar dubios ?
RADEA CHIAR SI ARBITRUL, CAND ISI NOTA AUTORUL GOLULUI !

Vadim
10th November 2006, 00:19
Doris, te opresti? A castigat Real Madrid dubios cu autogolul lui Nicolita? Hai sa fim seriosi, asta e fotbalul. Iti inteleg frustrarea, dar scoate-ti te rog din custom title textul 'anti-spurky', pentru ca vad ca pe PM nu reactionezi. Daca nu o sa reactionezi o sa plangi pe mail din nou, dar fara succes, iti garantez.

dardar_3
10th November 2006, 00:19
foa:o::o:.... Cred ca gresisi meciul vere...:P...
Acum pe bune... daca Unirea Alba Iulia nu il aveau pe Rotaru in poarta scorul era lejer 4-1...5-1...
Pe stadion nu s-a vazut cu a deviat mingea in poarta insa la capul lui Ghionea se ducea tot in poarta... asa ca scuzele nu prea tin:drak:...
18587

PS: mesajul este special pentru cei ce nu au uitat data de 20.09.2006

Vadim
10th November 2006, 00:20
Ai ajuns la meci? :)

remy
10th November 2006, 00:28
Doris, te opresti? A castigat Real Madrid dubios cu autogolul lui Nicolita? Hai sa fim seriosi, asta e fotbalul. Iti inteleg frustrarea, dar scoate-ti te rog din custom title textul 'anti-spurky', pentru ca vad ca pe PM nu reactionezi. Daca nu o sa reactionezi o sa plangi pe mail din nou, dar fara succes, iti garantez.
A mea e frustrarea ? E a stelistilor, care iar au amutit, vazand cum a castigat Steaua !
Cum se poate da un asemena autogol, si sa fie trecut ca gol normal ?
Tu ai vazut faza ? Sincer, eu am vazut ultima parte a reprizei a doua, dar, cand am luat golul de pe GSP, mi-am dat seama de ciudatenia meciului asta !
Zi sincer, nu a fost un autogol dubios, tocmai cand mingea se ducea clar afara, ala o da in poarta ?
Chiar esti multumit de Steaua ?
Eu replic stelistilor care se bateau cu caramida-n piept ca Dinamo face si drege, tocmai cand e la 11 puncte fata de Steaua !

YoYoyOi
10th November 2006, 00:34
@doris Faptul ca nu-ti raspund nu inseamna ca am amutit. Inseamna ca te ignor. Obisnuieste-te cu acest lucru.


Si ramin la parerea ca nu a fost autogol. Si pe gsp este dat ca marcator Ghionea si in comentariul meciului de pe prosport se spune acelasi lucru "(...)dar si golul lui Ghionea. Fundasul a trimis cu capul, mingea odihnindu-se în plasa si cu largul concurs al unui aparator de la Unirea, incapabil sa degajeze de pe linia portii."

Vadim
10th November 2006, 00:38
Pe onlinesport scrie ca a fost autogol. Kelemen a deviat mingea.

Si cred ca si la al doilea gol al Stelei mingea a fost deviata de zid.

dardar_3
10th November 2006, 00:44
Doris... atunci Rotaru de ce a aparat c un erou...?... sa faca senzatie?...:D...
Ca daca ar fi dupa parerea ta.... trebuia sa o lase mai moala... sau a fost sa nu bata la ochi?:drak:..

Oaia Dolly
10th November 2006, 00:48
doris, fetito zi si tu e normal sa irosesti bunatate de oxigen cand planeta e si asa suprapo****ta.
on- topic:meci slabut dar trebuia bifat.Singurul meci cu adevarat greu ala acestui sfarsit de sezon e cu kiev(la lyon sper sa facem o figura frumoasa dar nu va mai conta)

Vadim
10th November 2006, 00:52
Uitati-va la linkul de mai sus pus de Doris, la autogol, pe final. La ultima reluare se vede ca mingea se duce departe de poarta, da este deviata. Se schimba clar directia, e autogol 100%.

Aurel.D
10th November 2006, 10:48
In sfarsit o victorie clara, la scor, dupa un joc excelent, realizata pe terenul neutru din Ghencea, in fata unui adversar de mana a V-a.
Felicitari.

SAMM
10th November 2006, 10:54
chiar dak a deviat mingea nu cred ca se poate spune ca a fost autogol

la sutul lui robinho deviat de Goian in gol s-a pus golul lui robinho asa ca e cam aceeasi situatie

oricum tot meci slabut sper sa isi revina o data pt ca repet dak vom castiga toate meciurile pana la iarna cred ca vom fi pe primul loc sa oricum la sub 5 p de dinamo

jas2002ro
10th November 2006, 11:27
A fost autogol clar. Mingea iesea afara, dar a fost deviata in poarta. Chiar nu stiu la ce reluari va uitati voi de sunteti asa de convinsi ca nu a fost autogol.

Ella14
10th November 2006, 12:18
Autogol sau nu. 2-1 pentru Steaua si atat. Steaua s-a calificat. Punct.

tafu
10th November 2006, 13:01
cand e urmatoarea etapa din Cupa Romaniei si cand se trag la sorti meciurile ?

pinki
10th November 2006, 13:06
27/28 febr... da' nu stiu cand se fac tragerile la sorti...

tuxie
10th November 2006, 13:07
Cred că pe luni va fi tragerea la sorţi.

starsteel
10th November 2006, 13:14
Nu cred, tragerea din cate stiu e programata pt. anul viitor.

dardar_3
10th November 2006, 14:52
Sferturile de finala se vor juca pe 29 moiembrie....:ok:...

Sa speram ca nu vine zapada...
Mai ales ca va fi etapa si pe 10 dec.:mda:.... Craiova-Steaua:evil:...

pinki
10th November 2006, 14:56
esti sigur? :P

ca eu sunt sigura ca se vor juca in februarie :D

dede
10th November 2006, 15:38
meci slabut facut de Steaua, insa victoria tot victorie ramane :D
Steaua s-a calificat mai departe si va juca in sferturi :P

Liviu
11th November 2006, 00:20
:mda: Mda...Steaua nu-si revine chiar vad ca joaca din ce in ce mai slab . Era normal ca dupa extraordinarul sezonul trecut sa fie o cadere la echipa dar aceasta nu poate sa apara in plin campionat si sa tina atata timp . Nu e vorba ca echipa nu poate - a putut pana la meciul cu Rapid , nu e nici vorba de Radoi - la Kiev nu a fost pe teren . La Kiev s-ar putea sa fi fost finalul acestui grup . Adica ultima mare performanta reusita cu acest grup , care s-a plafonat . Schimbari necesare in iarna , nu multe dar utile . Daca Steaua va aduce 5 jucatori e musai sa intre direct titulari , daca ii ia ca sa fie rezerve degeaba...
Sau , mai sti ? Poate sfiintirea stadionul Steaua o fi scos niste duhuri rele care s-au revarsat acum asupra echipei...Cam de atunci Steaua joaca prost...:scared: :D

Apullum a jucat mult mai bine decat Forex . Surprinzator .


Sa speram ca nu vine zapada...
Mai ales ca va fi etapa si pe 10 dec.:mda:.... Craiova-Steaua:evil:...
Pai nu trebuia sa se mareasca Liga la 18 echipe...sunt curios daca masura nu a venit si pentru ca sa se transmita mai multe meciuri si ca acel contract cu Telesport sa mearga mai departe .
O prostie 18 echipe , mai ales ca acum jucam multe jocuri in Europa...Capete PATRATE !

Vadim
11th November 2006, 00:27
Eu cred ca Steaua va avea o crestere fantastica de forma cand vor reveni Radoi si Iacob. Si poate cu un portar constant bun, nu zic genial.

dardar_3
11th November 2006, 02:34
Asa e... Lovin in meciul de joi a fost foarte slab...
Desi a recuperat multe mingi, a dat recuperari*2 pase gresite....:mda:...

Iacob nu e genial, insa se lipeste golul de el... Cu Badea si Iacob in atac ne vom crea mai multe sanse...:ok:

remy
11th November 2006, 13:18
@doris Faptul ca nu-ti raspund nu inseamna ca am amutit. Inseamna ca te ignor. Obisnuieste-te cu acest lucru.

Si ramin la parerea ca nu a fost autogol. Si pe gsp este dat ca marcator Ghionea si in comentariul meciului de pe prosport se spune acelasi lucru "(...)dar si golul lui Ghionea. Fundasul a trimis cu capul, mingea odihnindu-se în plasa si cu largul concurs al unui aparator de la Unirea, incapabil sa degajeze de pe linia portii."
Esti incredibila, pe cuvant !
Te rog eu, lasa fanatismul, si gandeste singura, nu te lua dupa ce scrie orice papagal.
TU AI REVAZUT GOLUL DIN LINKUL PUS DE MINE ?
UNDE, DOAMNE IARTA-MA, AI VAZUT ACEL FUNDAS CA ERA PE ... LINIA PORTII ???!!! E "grele" cu vederea asta ... obiectiva, la stelisti(e) !
Esti de-a dreptul pur si simplu, cred ca degeaba te mai pot "asculta", pt. ca nici macar un lucru banal nu-l vezi: ca mingea iesea afara, si cel din alba-Iulia si-a impins-o in poarta, deci, clar autogol, fara dubii, poate spune oricine orice aberatie !
Nu am zis ca n-a meritat Steaua victoria, ci doar ca iar castiga cu ajutorul cuiva, fie arbitrul, fie un adversar.
Cat ii mai tine pe astia, sa castige ciudat ?

remy
11th November 2006, 16:30
LASA AUTOGOLUL CARE A FACUT CA STEAUA SA CASTIGE, MAI BINE VEZI DE ARTICOLUL ASTA, CARE NE ARATA "VALOAREA" ADEVARATA A STELEI ( http://www.blogsport.ro/andries/2006/11/10/epoca-gri ):

Epoca gri

Steaua a gifiit in Cupa cu o echipa de Divizia B. Nu neaparat din pricina oboselii ori a echipei schimbate, ci din cauza lacunelor din lot. Tot mai evidente de la un meci la altul.

In locul unei echipe stralucitoare, Becali a reusit sa impuna epoca gri la clubul ros-albastru. O parte dintre jucatorii de la Steaua nu au valoare de Steaua, asa cum apare ea proiectata in visele ambitioase ale lui Gigi si ale suporterilor. Au cam spus ce-au avut de spus, au cam aratat ce-au avut de aratat. A venit timpul pentru nume noi si pentru nume mari in Ghencea. Pentru investitii serioase in transferuri, nu pentru zvonuri neserioase, dinspre Rio, Chisinau, Bermude sau Groapa Marianelor.

Pina acum, politica de transferuri la Steaua a fost una intuitiva, din ochi. Becali a luat ce-a apucat. Pe Badea de la Vaslui, pe “copiii” Coman si Ovidiu Petre de la Poli, pe Lovin si Baciu de la Bacau, pe Cristocea de la Farul, pe Stancu de la Sportul. Pe Saban, Thereau, Carlos din cotloane straine de marea performanta. La citi bani s-au cheltuit cu aducerea lor, au dat un randament excelent, pe ansamblu. Excelent, dar nu suficient pentru nevoile Stelei. Daca tine la emblema de mare club, echipa ros-albastra nu-si permite sa devina lot experimental, pentru diversele combinatii ale patronului.

Inainte de a turna peste Dica o galeata de reprosuri, Becali trebuie sa-si traga partea leului din vina. Altfel, magareata se va plimba de la un jucator la altul, asa cum se plimba banderola de capitan. Si nu se va opri niciodata unde trebuie, pentru ca nu fotbalistii, ci conducatorii sint datori sa astupe lipsurile din lot. Nu Dica e responsabil pentru jocul modest al colegilor sai. De unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere. Becali o stie, de aceea cere poruncitor de la cei mai buni. Dar cererea lui e cu totul nefondata.

Cu un lot jumatate mediocru si pe sfert suferind, echipa din Ghencea n-are cum sa creasca in Europa. E ca si cum ai semana griu si ai astepta sa creasca palmieri. Ca sa obtii mult, trebuie sa-ti propui si mai mult. Sa investesti o buna perioada mai mult decit cistigi, sa lucrezi cu bugetul pe minus, dar dupa o strategie pe termen lung. Pe termen lung insemnind nu pina la Sfintul Asteapta, dupa ce cistiga Becali prezidentialele, ii scoate pe unguri din campionat si impoziteaza fluieratul arbitrilor.

“Trebuie sa aducem intariri in pauza de iarna” — Mihai Stoica

yang
12th November 2006, 16:52
Cand au batut Betis nu mai aveau limite...

milanezu
12th November 2006, 17:01
cine s-a gandit sa comenteze de steaua.
sunteti tari.

remy
13th November 2006, 01:28
Si ce, Mariuca n-are dreptate ?
Voua va trebuie ca 100% dintre oamenii de fotbal sa va spuna ca Steaua are o echipa slaba anul asta, si abia atunci recunoasteti ? Nasol moment pentru stelisti sa rada si o femeie de jocul lor !

yang
13th November 2006, 13:57
Asa e dorris

CrAzY92
27th November 2006, 16:09
Sferturile de finala se vor juca pe 29 moiembrie....:ok:...

Sa speram ca nu vine zapada...
Mai ales ca va fi etapa si pe 10 dec.:mda:.... Craiova-Steaua:evil:...

Noiembrie nu Moiembrie te corectez numa :D