PDA

View Full Version : DEPORTIVO la CORUÑA



Pages : 1 [2] 3

baubau
1st September 2005, 08:19
Ai un tic nervos cu "mda"-ul acesta :P

Da e adevarata ca sezonul trecut campionii,Barcelona a castigat ambele meciuri cu Depor (2-1;1-0) in schimb Real Madrid a cam luat bataie si pe acasa si pe Riazor;)

realmadrid.com
1st September 2005, 14:11
Anul acesta nu va mai fi asa :D...sunt sigur :D

PS_Poate Barca sa faca un egal acasa si sa pierda pe Riazor :drak:

dtristan
1st September 2005, 14:47
sal baubau sunt dtristan si sunt de acord cu tine referitor la $$$ celor care fac bisnis din fotbal iar DEPOR e un club care vrea mai mult dar mereu are ghinion
cum pot sa fac si eurost de un tricou de-al lui DEPOR????????????
poti sa-mi spui . TU AI ASA CEVA??

baubau
1st September 2005, 20:39
sal baubau sunt dtristan si sunt de acord cu tine referitor la $$$ celor care fac bisnis din fotbal iar DEPOR e un club care vrea mai mult dar mereu are ghinion
cum pot sa fac si eurost de un tricou de-al lui DEPOR????????????
poti sa-mi spui . TU AI ASA CEVA??

Mi-a placut Depor pt ca tot timpul a fost outsider si a facut surprize placute(sa nu uitam acel 4-0 fantastic impotriva Milan-ului) si e o echipa imprevizbila sa nu uitam si bataia care a luat-o de la Monaco cu 7-3 dar si surprizele cu echipele mari,Arsenal,ManUnited in Champions League

Cu tricoul cel mai bine e sa incerci pe e-bay daca ai cont sau pe site-ul oficial al fanilor www.deportivo-la-coruna.com ,eu am incercat sa-mi iau dar n-am avut banii pt ca banii pt comisioanele de transfer dublau pretul tricoului.

Thanya
1st September 2005, 20:50
Ai un tic nervos cu "mda"-ul acesta :P

Da e adevarata ca sezonul trecut campionii,Barcelona a castigat ambele meciuri cu Depor (2-1;1-0) in schimb Real Madrid a cam luat bataie si pe acasa si pe Riazor;)

MDA.....inseamna ca tor Real rulzzzzzzz daca tu crezi ca Depor` este o echipa de TOP doar pt. ca a reushit performantza de ai invinge pe Galactici :D :yeah:

baubau
1st September 2005, 20:55
N-am zis ca e de top,arata-mi unde am zis,am zis ca este outsider si tocmai de asta imi place ca te poti astepta la orice de la aceasta echipa!;)

Thanya
1st September 2005, 22:07
MDA...cel putin asha mi-ai dat de inteles!!Pacat ca nu e constanta...nu?

Catalanul
1st September 2005, 22:34
sa nu uitam si bataia care a luat-o de la Monaco cu 7-3din cate mi-aduc eu aminte ati luat-o cu 8-3 atunci, 4 golurii fiind inscrise de Dado Prso, chiar de ziua lui :drak: :D

DEPOR4EVER
1st September 2005, 22:47
Atentie Real si Barcelona,nu nai jucam(din pacate!!) in Europa
si ne concentram numai pentru campionat
VAMOS DEPORTIVO!!!!!!!

baubau
1st September 2005, 22:51
Sau 8-3....important e frumusetea echipei prin imprevizibiltatea ei

realmadrid.com
1st September 2005, 22:52
Ma, noi vorbim turca ?...ti-a mai zis cineva ca mai exista un thread dedicat echipei din La Coruna...nu poti sa postezi acolo ?

Uite-l aici...

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=519&page=18&pp=15

DEPOR4EVER
2nd September 2005, 11:07
SCUZE, SUNT NOU IN FORUM!
Greu cu Cadiz. ati avut mare noroc!

realmadrid.com
2nd September 2005, 11:54
Da, greu si norocul se numeste Robihno :D

alamar
9th September 2005, 13:17
"Vom fi iarasi ce am fost, si mai mult decat atat"
SUPERDEPOR !

dtristan
12th September 2005, 19:53
sal BAUBAU poti sa-mi dai si mie adresa ta de email pt a putea vorbi mai mult despre SUPER SUPER DEPOR cred ca CAPAROS a facut o echipa legata si competitiva dar totusi nu au noroc chiar si cu AT madrid dar a mers rezultatul si totusi jucatorii se cunosc foarte bine pt. ca sunt de mult timp impreuna.
sper sa-i bata pe VAlencia si steaua-DINAMO 0-3

dtristan
14th September 2005, 18:47
thania mi-a placut de Iker Casillas cum privea golurile ca si cum ar fi fost spectator in locul lui ma duceam in tribuna macar si aratat clasa la 11 m doar atat a fac

Catalanul
24th October 2005, 00:19
Faza tare in meciul pe care Depor l-a disputat azi la Real Sociedad. Arbitrul nu i-a permis lui Depor sa joace cu niciunul dintre cele 2 echipamente pe care le avea si astfel echipa alb-albastra a trebuit sa joace cu echipamentul de rezerva al celor de la Real Sociedad :D
Din pacate Depor a fost invinsa cu 2-0 de Sociedad :(

PS. mult succes miercuri cu "galacticii" :ok: sper sa aveti parte de acelashi noroc pe care l-ati avut si cu noi :P chiar mai mult daca se poate :D

alejandro
26th October 2005, 15:25
Acum se va vedea daca ai vorbit intr-un ceas bun,Catalane:D

realmadrid.com
26th October 2005, 22:51
Catalane, cu voi nu au avut noroc...ati fost voi prea "praf" :D

Catalanul
27th October 2005, 00:04
ati fost voi prea "praf" :D
asa cum sunteti voi azi ? :D

alejandro
27th October 2005, 09:57
Nu zi asa,sigur ceva arbitru iar ne-a favorizat:drak: a primit cineva de la real vreun galben care trebuie retras???:drak:

Nixx
28th October 2005, 15:07
In ultimii 15 ani cred, de fiecare data cand real nu a pierdut la Deportivo, a luat campionatul.A fost o singura exceptie 97-98.Sper ca sezonul asta sa nu mai fie o alta exceptie.:D

Catalanul
28th October 2005, 15:16
adica de fiecare data cand Depor a invins-o pe Real la ea acasa, Madridul nu a luat campionatul :D :drak: In tot acest timp, Liga ori a fost cucerita de Valencia, ori de Depor iar de cele mai multe ori de Barça :evil:

Catalanul
30th October 2005, 17:31
Deportivo - Getafe, cel mai echilibrat duel al etapei. Va fi interesant sa vedem daca Getafe va fi in stare sa faca fata lui Depor. Eu unul cred ca nu, galicienii au demonstrat etapa trecuta ca sunt o echipa unita, capabila sa invinga pe oricine. Getafe, cum a dat de o echipa mai buna (Real Sociedad) a furat-o rau, cu 3-0. Si azi cred ca echipa romanilor Contra si Craioveanu (care nu vor fi titulari) va pierde... pronostic 3-1.

Echipe probabile:

http://www.geocities.com/bogdan_manea2004/Echipe/Depor-Getafe.jpg

Arbitru: Turienzo Alvárez

DEPOR4EVER
4th November 2005, 22:33
Vamos Deportivo !

Thanya
5th November 2005, 00:13
A Mamaia?

DEPOR4EVER
9th November 2005, 22:45
A Mamaia?
DEPORTIVO-REAL 3:1 SPECTACOL
V-AM BATUT DE CATE ORI V-AM PRINS!
ORICUM SUCCES IN CAMPIONAT DECAT SA IA BARCA MAI BINE REAL!
TRAIM CU SATISFACTIA CA AM BATUT CAMPIOANA!
BAFTA

Thanya
9th November 2005, 23:43
Eu shtiu ca Zaragoza shi Deportivo ne-au cam fost nashi....da ziceam shi eu asha!!Ca mi-am adus aminte de melodia aia :D
Asha ziceam shi eu...decat Barcelona mai bine Real :D

Nixx
9th November 2005, 23:55
Si eu ziceam... altfel :D Daca nu Barcelona, atunci cine? :D

Catalanul
9th November 2005, 23:57
Ciudat DEPOR4EVER :D Iata ce spunea acum cateva saptamani :rolleyes:


Vamos Deportivo Si Bafta Barca,sunteti Prea Tari Pentru Noi Dar Da-mi Voie Sa Sper Si Eu Ca Orice Fan
Real E Varza ,luati Liga

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=364499&postcount=2


probabil ca e suparat pentru ca pe noi nu au reusit sa ne bata... au obtinut doar un egal norocos :)

Thanya
9th November 2005, 23:58
S-a razgandit omul mai!!Care-i faza?S-o fi saturat de atata spectacol :D..ratari peste ratari :P
@Nixx
Mda..dupa avatar shtiam ca eshti cu Fizz!! :D Daca nu Barcelona...oricine!!
Am crezut mereu ca Deportivo poate sa produca marea surpriza!!Mai bine Deportivo decat Barcelona!!

Catalanul
10th November 2005, 00:01
S-a razgandit omul mai!!Care-i faza?S-o fi saturat de atata spectacol :D..ratari peste ratari :P

aha, cred ca a gasit somniferul perfect :D meciurile realului :)

Thanya
10th November 2005, 00:07
Uite acum beau un somnifer!!E mai bun ca ala "Real Madrid"...ala este energizant!!
Totushi..Deportivo se numeste topicul acestui thread!!

Nixx
10th November 2005, 00:08
Cine-i Fizz?

alejandro
21st November 2005, 11:44
inca o victorie frumoasa obtinuta de depor...

Nixx
21st November 2005, 12:32
Eu nu ma pot uita la nici un meci dupa seara de sambata... Mi se par de alt nivel :D

alejandro
21st November 2005, 12:46
cine a zis ca eu m-am uitat?:D

Catalanul
21st November 2005, 18:09
Incet incet Depor revine la forma pe care a avut-o in anii trecuti :) In ultimele 4 partide a acumulat 10 puncte :) Bilant, 3 victorii si 1 egal.

Catalanul
5th December 2005, 00:26
Depor a invins azi la Sevilla cu 2-0. A mai ratat si un penalty in a 2-a repriza. Caparros a invins echipa la care a fost antrenor in ultimii ani :rolleyes: Cu acest rezultat Depor o egaleza pe Sevilla la nr de puncte, 23 si se apropie de zona Champions :)

Catalanul
12th December 2005, 22:57
Echipa lui Caparros a castigat la limita, ieri, cu Cadiz. Singurul gol al partidei a fost marcat de Tristan, in partea secunda. Si uite ca incet incet Depor urca poztii in clasament, iar in acest moment se afla pe locul 5. Sper sa-i vad sezonu' viitor in CL, desi va avea o lupta crancena cu Villareal, Valencia, Sevilla si Osasuna.

Catalanul
14th December 2005, 02:09
Caparros si-a prelungit contractul cu Depor pana la sfarsitul sezonului 2007-2008. El este convins ca va reusi sa o califice pe Depor in grupele CL, iar incepand de anul viitor va lupta pentru titlu, presedintele promitandu-i ca vara viitoare va transfera acei jucatori pe care el ii vrea.

http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/deportivo/es/desarrollo/599688.html

alejandro
14th December 2005, 11:50
Catalane,tu sigur mai esti catalan?:D

Catalanul
14th December 2005, 12:29
:D am facut eu ceva (rau) ca sa te-ndoiesti de acest lucru ? :thinkso:

alejandro
14th December 2005, 12:35
prea ai grija de echipa asta...de fapt daca ma uit mai bine numai catalani vad pe aici...nici unul deportiv autentik:D

Thanya
14th December 2005, 23:42
Pai nu-l vezi pe DEPOR4EVER?.....sau ai uitat deja de el?

alejandro
15th December 2005, 10:58
cred ca mai degraba a uitat el de noi:P

DEPOR4EVER
17th December 2005, 00:30
Eh cum sa uit de voi! Pe Thanya chiar am visat-o dupa DEPOR-REAL=3:1
Asta e trebuie sa se impace cu ideea ca in ultimii ani suntem nasii Real-ului!
Avem meci greu la Celta ! Il da TVSPORT-ul?????
Ar fi pacat! e un derby de traditie!
FORZA DEPORTIVO! Daca batem suntem sus ,unde ne este locul!

Madrid4EVER
17th December 2005, 11:56
Sunteti nasi Realului?
/cateodata,o luam cu 3-1 dar shi cand va dam cate un 5-0!

alejandro
17th December 2005, 12:03
Pe Thanya chiar am visat-o dupa DEPOR-REAL=3:1

ai visat-o pe Thanya?:o: cum arata?e blonda?:P
welcome back depor4ever:happy

DEPOR4EVER
18th December 2005, 19:15
Am batut la Celta! Suntem pe 3 ! Luptam pentru primele 4 locuri!
Miercuri ii didtrugem pe Espanyol!
Barca are noroc ca joaca cu echipele cu care jucam cu o etapa in urma,ii obosim si demoralizam ,d-aia Barca are meciuri usoare

Catalanul
18th December 2005, 19:23
Barca are noroc ca joaca cu echipele cu care jucam cu o etapa in urma,ii obosim si demoralizam ,d-aia Barca are meciuri usoare

http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/21.gif hai ca faza asta m-a dat gata :D vrei sa spui ca noi nu avem nici un merit in victoriile pe care le obtinem ? :D

Frumoasa victoria de ieri, in derby-ul galician, insa ati avut ceva noroc cu eliminarea portarului Pinto (apropo, multumesc in numele Barçei pentru faptul ca portarul revelatie al acestui tur de sezon va lipsi pe Camp Nou :D).

Momentan sunteti pe locul 4, sper sa ramenti acolo si dupa incheierea acestei etape :)

alejandro
19th December 2005, 10:35
@depor,ati jucat si in CL inaintea noastra?:D

DEPOR4EVER
21st December 2005, 00:17
Hai nu te supara ! Daca toata lumea ar tine cu Barca,Juve,Milan,Real,Dinamo.Steaua! cine mai e cu Depor,Chievo,FC Brasov,Getafe etc.?
Pe cine cunosc- tin cu Barca! tin cu Real! tin cu Milan! tin cu Juve!
Bai fratilor dar televiziunea va indoctrinat !in fiecare etapa sunteti fericiti, nu suferiti ca noi, cu echipele mici! Ce satisfactie aveti ca Juve are n-puncte avans ,Barca e de neoprit.Celsea joaca singura,Bayern defileaza,Dinamo si Steaua ca in fiecare an de vreo 50 de ani! nu v-ati saturat?!
FORZA DEPORTIVO! PANA LA MOARTE!
O tempora !, cand bateam Steaua,Dinamo si Rapid ! s-a ales praful de FC Brasov ! oare de ce ? lipsa de interes , de bani, etc ,scuzati-mi vehementa, dar e frustant ca noi suporterii sa depindem de interese,bani, manevre,blaturi!
Va saluta cel mai tare DEPOR-ivist! si inca (depinde de dom' primar) suporter FC BRASOV! - echipa orasului nostru! n-avem ce face, sunt a-i nostrii si la bine si la greu! E bine ca Vasluiul si Petrosaniul(scuze Thanya!) au echipa in A
iar Brasovul,Oradea,Arad,Tg.Mures,Sibiu inoata in anonimat ROMANI TREZITI-VA!
Scuze , poate am deviat de la subiect si tema dar asta e realitatea!
SARBATORI FERICITE TUTUROR si inca o data daca am suparat pe cineva,suntem in luna tolerantelor!
Sorin din Brasov va ureaza "LA MULTI ANI"!

Catalanul
21st December 2005, 00:24
@depor

Mie Depor imi este o echipa draga (si cred ca nu sunt singurul de aici). Cel putin in campionat, daca se intampla ca Barça sa nu castige campionatu' prefer sa-l luati voi, sau Valencia :D iar in Europa, nu mai are rost sa vorbesc, mereu v-am sustinut :ok: M-am bucurat atunci cand ati umilit-o pe Milan acasa (4-0) dar am fost trist cand v-a eliminat Porto, in semifinale.

In ceea ce priveste campionatul romanesc, nu ma bag deoarece nu prea ma mai intereseaza (cel putin de cand am venit aici). Mai ales ca daca e sa compari un meci de nivel international cu unul din Romania iti vine sa razi dar in acelasi moment si sa plangi cand iti dai seama ce diferenta mare este :rolleyes:

La multi ani si tie, si fie ca la sfarsitul acestui sezon sa va calificati in CL :ok:

Thanya
21st December 2005, 19:36
Eh cum sa uit de voi! Pe Thanya chiar am visat-o dupa DEPOR-REAL=3:1
Asta e trebuie sa se impace cu ideea ca in ultimii ani suntem nasii Real-ului!


=)) pai sa nu mai faci prostia asta ca pot fi foarte periculoasa in vise!!
Stiu ca sunteti nasii nostrii de cativa ani,voi shi Zaragoza :D!!Sincera sa fiu nu poate sa-mi displaca aceasta echipa<Deportivo>,imi e simpatica..cand nu joaca impotriva Realului :D
Teoria aia cu :Barcelona are norocul de a juca mereu cu adversarii pe care-i oboseshte Deportivo,e bestiala....ai glumit sau mi se pare mie?
Cat despre "bine ca Jiul are echipa in A"....ce vrei sa-ti fac eu?Cumaparati-va primar my dear!!

@alejandro
Sunt mova :D

DEPOR4EVER
22nd December 2005, 22:06
Avem primar cu acte in regula!Mare microbist in campania electorala!
Venea pe la meciuri statea la peluza cu galeria ce mai ,populism curat.
Promitea nocturna,echipa competitiva!Acum nu mai e nevoie de nocturna in B
se joaca dimineata si basca mai e si lumina afara,iar cu echipa ,sunt treburi mai importante la Primarie pentru ca din nou in Brasov "iarna ne-a prins pe nepregatite"!,echipa e in vacanta -se taie porcu'! era sa zic se taie Ioan Nicolae-mare magnat prin Brasov (-gen Gigi Becali) a cumparat vreo 3 uzine a dat oamenii afara dupa care le-a vandut la fier vechi afacere baroasa! de echipa il doare'in spitz!
Mare tristete DEPOR -ma asteptam sa primesc cadou de Craciun locul 3!
Asta e mergem mai departe ,sunt alaturi de tine Thanya ca si ai tai au zbarcit-o si iti urez tie si tuturor forumist-ilor un 'CRACIUN LINISTIT" si "UN NOU AN PLIN DE REALIZARI"

mila_nezu
23rd December 2005, 01:07
Deportivo Este O Echipa Care A Tinut Piept Marilor Echipe Din Europa!! Stie Cineva Cum Pot Face Rost De Un Fular Sau Un Tricou Cu Depor? Super Depor Forza Napoli Forza Depor

Thanya
29th December 2005, 00:42
Dap..shtiu eu!!Din depozitul mare din Galati :P
@Depor` Si noi am zbarcito dar spre deosebire de voi,noi nu prea suntem obisnuiti.Bafta si voua in noul an..

Catalanul
8th January 2006, 01:38
Athletic Bilbao - Deportivo la Coruńa 1-2. Frumos, iar i-au lasat galicienii cu moralul la pamant pe rivalii nostri din etapa viitoare :D Cu aceasta victorie "SuperDepor" a urcat pana pe locul 3.

Thanya
8th January 2006, 02:56
"superDepor" asta chiar ca devine din nou Super...bravo lor!!

DEPOR4EVER
9th January 2006, 23:20
Vezi Catalane ca am avut dreptate,ii bateti pe Bilbao ptr. ca noi i-am
demoralizat
Multumesc Thanya pentru compliment ,daca locuiai in Brasov te invitam
in oras la o.... orice si oriunde doreai tu sa mergem ;crede-ma ,nu ca ma laud
dar aveam unde in Brasov,apropo ai fost vreodata,la vara te invit ,fac cinste
pentru ca o sa castig concuesul de pronosticuri,DEPOR va castiga Cupa Spaniei ce mai o punem de o fiesta adevarata in Poiana Brasov!

Thanya
9th January 2006, 23:39
Pai hai sa punem o vorba la federatie sa nu mai joace Barcelona cu adversarii vostri` imediat dupa ce-i zapaciti voi!!:P Asta e deplasat...serios!!
PS_sunt satula de munte..casa de vacantza nu ai ? :P :D

Catalanul
13th January 2006, 15:19
DEPOR va castiga Cupa Spaniei ce mai o punem de o fiesta adevarata in Poiana Brasov!
aveti un rival greu in sferturi, poate cel mai dificil dupa Barça :P Dar, daca aveti pretentii la cupa trebuie sa treceti de oricine, inclusiv de Valencia :cool: Poate merg sa "va vad" in retur :D ca se anunta a fi o dubla interesanta :)

Thanya
14th January 2006, 13:14
Ce Ctalane,ti se pare ca Valencia este cel mai mare pericol din Primera dupa Barcelona?:sleep:

Catalanul
14th January 2006, 15:00
Daca nu Valencia atunci cine ? :D Depor ? ar fi o posibilitate... in orice caz, nu realul :D nu in acest moment :P

alejandro
16th January 2006, 10:26
Depor - Alaves 0-2:ciocan:
Aloisi min 22 si Bodipo min 51:mda:

Catalanul
16th January 2006, 15:40
Mda, Super Depor nu convinge deloc pe El Riazor, unde deja a pierdut 4 partide :D In schimb in deplasare, au o multime de victorii :rolleyes: nu-i vad in CL daca o tin tot asa :sleep:

Catalanul
22nd January 2006, 22:03
Ca deobicei, Depor dezamageste pe teren propriu, 2-2 cu Mallorca dupa ce a condus cu 2-0 :mda:

Catalanul
22nd January 2006, 22:52
Si inca o veste proasta pentru suporterii lui Depor, Valeron s-a rupt si va lipsi intre 6-8 luni. :rolleyes:

http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/deportivo/es/desarrollo/611181.html

DEPOR4EVER
24th January 2006, 23:38
Nu pot sa-mi explic,echipele mici iau puncte de la noi!
Parca suntem mama ranitilor!
Catalane, chiar mi-ai dat o veste proasta cu Valeron,era singuru care
mai putea face ceva la iesirea din impas,asta e,mergem mai departe!
In cupa in retur cu Valencia e foarte greu,recunosc dar nu stie!
Mergem la Madrid sa castigam!
Forza Depor!

Catalanul
25th January 2006, 00:01
Valeron a marcat un gol sambata si a provocat un penalty, pe care Tristan l-a transformat :) A fost omul meciului, pacat insa ca s-a accidentat :rolleyes:

Maine voi fi prezent pe Mestalla si am sa-ti vad echipa favorita :P Voi sustine insa pe Valencia, pentru ca astfel exista o posibilitate de a o vedea pe Barça aici :D :P

DEPOR4EVER
26th January 2006, 23:58
Ce s-a intamplat Catalane la Valencia ,am inteles ca ai fost prezent
la meci,ce zici se da 3:0 ptr. Depor!
Nu m-as bucura de aceasta pomana ar fi fost bine sa continue meciul,
exista si arbitru' de rezerva, parca prea s-a exagerat ,nu?
Zaragoza conducea cu 3-0 in minutul 27,a revenit Barca!
Se intrevede o finala Barca-Depor cum am zis eu?!!
Daca nu cer prea mult vino cu amanunte de la Valencia-Depor,fiind acolo e alt cumva,pe la noi la stirile sportive mai este putin si apar si rezultate diferite la
un meci oarecare !

DEPOR4EVER
27th January 2006, 00:15
Scuze ,am intrat pe Valencia si am citit tot!
Merci pentru informatii,dar eu nu cred ca o sa se reia meciul de la 1:0
Este ceva oficial de la Federatie?
Daca se reia meciul,pe bune,mi-e frica ,poate sunt pesimist ,dar am inteles ca Valencia e (a fost) pe val!
Fara Valeron si Tristan e foarte greu!
In Romania pe TVSPORT in sfarsit sambata live Atletico-DEPOR
Catalane,Barca este vizionata in fiecare etapa indiferent de adversar, se exagereaza,n-am nimic dar daca si Barca-Alaves era meci de transmis ,hai sa fim seriosi!
Un caz asemanator a fost acum 3-4 ani cand la PROTV la meciurile din
CL nu vedeam decat Galatassaray si Dinamo Kiev!
Tin minte ca in loc de DEPOR-Monaco, PROTV ne-a delectat cu un Galatassaray-nu mai stiu cu cine(eram nervos) fara miza!
Si ce daca juca Hagi! Mare jucator ,nimic de zis,dar Fotbal cam subtirel in Turcia s-o recunoastem!
DEPOR-PSG =4-3
DEPOR-MILAN=4-0 ,meciuri memorabile,de colectie,fara comentarii!

Catalanul
27th January 2006, 00:18
Meciul nici macar nu trebuia suspendat, tusierul ar fi fost in stare sa arbitreze in continuare (desi a fost lovit de o moneda venita din tribuna). Ba chiar il putea inlocui arbitrul de rezerva, insa centralul a ales cea mai proaste decizie si-anume amanarea meciului.
Si cred ca actionat in acest mod deoarece si-a dat seama ca partida i-a scapat de sub control... nu stia cand se fluiere fault, cand nu, publicul il huiduia mai tot timpul iar jucatorii valencieni aveau mereu ceva ce sa ii reproseze (aveau dreptate, zic eu, depor tragea de timp intr-un mod barbar :D).

Da, e oficial, meciul se va relua de unde s-a terminat (adica din minutul 44, ramne de stabilit data) si se va juca cu portile inchise. Depor are un avantaj mare din acest punct de vedere, va fi mai odihnita, va juca in superioritate numerica si nu va mai fi supusa la presiunea.

Thanya
30th January 2006, 20:18
Pai da mey....pedeapsa pt. comportamentul suporterilor!!

Catalanul
30th January 2006, 20:55
suporterului imbecil mai bine zis, ca doar unu` a fost cel care a aruncat o moneda in capul asistentului :D :P

Thanya
30th January 2006, 20:57
Ai fost tuh...cred :P...suporter-suporteri=toti pt. unu` si unu` pt. toti :D

Catalanul
30th January 2006, 20:59
da da, eu am fost, imi doream un rival mai ushor pentru Barça in finala :D pacat ca nu am reusit sa imi ating scopul :P partida se va juca de unde s-a terminat si cel mai probabil Valencia va merge mai departe :rolleyes:

Thanya
30th January 2006, 22:24
Eu vreau sa mearga Deportivo....Niciodata nu m-a impresionat Barcelona...asha ca Hai Depor :P

DEPOR4EVER
30th January 2006, 22:53
Catalane ne subestimezi ,dar intai sa treceti de Zaragoza!
Thanya multumesc ca esti alaturi de mine in aceste momente grele!
Finala de vis DEPORTIVO-REAL ,mai ti minte in 2002 cand ati sarbatorit(scuze v-am stricat petrecerea) centenaru' v-am batut !
Tin minte ca am vazut meciul pe TVE ,era in 6 martie -exact data infiintarii
Real-ului-ce m-am bucurat-MARE VICTORIE ! O TEMPORA!

Thanya
31st January 2006, 00:31
Cu placere :P
Adevarul e ca o sa prefer mereu Deportivo in lucul Valenciei :D.....

DEPOR4EVER
2nd February 2006, 21:32
DEPOR IN SEMIFINALE!
In sfarsit dupa chiflele din campionat ,mergem in Cupa!
Macar salvam sezonul ,nici nu-mi fac probleme ca nu jucam finala!

Thanya
2nd February 2006, 23:10
Si asta ti se pare "salvarea sezonului"?

Catalanul
3rd February 2006, 00:48
Pai si normal, sanse la campionat nu mai au iar in competitii europene nu participa :D asa ca, singura lor speranta ramane cucerirea cupei :P

Tristan
3rd February 2006, 18:30
Indiferent ce se va intampla in campionat daca trecem de Espanyol jucam in UEFA. e totusi ceva. Ma bucur ca cu Caparos am regasit pofta de joc pe care o pierdusem cu Irrureta.

DEPOR4EVER
3rd February 2006, 23:19
Oricum obiectivele in acest an a lu' DEPOR sunt mult mai modeste
decat ale Real-ului si pana acum stam destul de bine,mai sunt sanse si la
CL,cu toate ca avem un program infernal(deplasari la Real,Barca,Villareal,Osasuna)!
Tristane nu uita ca cu Irrureta am obtinut cele mai bune performante!
Nu mi se pare ca cu Caparos jucam mai ofensiv!
Sambata la 23,00 in direct pe TVSPORT- Depor-Valencia
Tristane(cel adevarat) te astept cu un gol(cel putin)

Tristan
4th February 2006, 01:52
E normal! Caparos e doar de o juamate de sezon. Dar eu nu vorbesc de intreaga perioada Irrureta. Eu vorbesc de ultina perioada in care se simtea o plafonare in jocul echipei, mai ales dupa descalificarea din semifinala cu Porto. Cu siguranta Irrureta are meritele lui, dar in ultima parte a sezonului trecur eram de nerecunoscut. este motivul pentru care a si fost inlocuit de Caparos

DEPOR4EVER
4th February 2006, 22:12
Vai de mine! jucam fara Tristan! sunt da-ti ca titulari
Arizmendi & Senel ,cu atacu' asta cam greu cu Valencia
Sa dea D-zeu sa ma insel!
FORZA DEPOR!

Catalanul
4th February 2006, 23:25
moama, ce gol a dat Villa :shock: de la mijlocul terenului :o:

1-0 pentru Valencia, minutul 21.

incredibil Cańizares, 2 penalty-uri aparate :o:

DEPOR4EVER
6th February 2006, 22:22
Adio CL,asta e,ne concentram pentru Cupa.
N-am pomenit asa ceva,Caparos joaca cu Senel care in prima
repriza a itins mingea de 3 ori,ambitie prosteasca cu Tristan rezerva,
si pe vremea lu' Irurreta Tristan era "oaia neagra" o perioada!
S-a vazut clar ca in repriza a II-a ,atacu s-a miscat mai bine.
Victor m-a imbolnavit,bai frate daca ratezi primu 11 m,ai moralul scazut
lasa pe altul-o lege nescrisa-,"vezi Caparros daca-l ti pe Tristan pe banca!"
Penalty clar la Tristan !!!

Thanya
7th February 2006, 01:46
Pai si normal, sanse la campionat nu mai au iar in competitii europene nu participa :D asa ca, singura lor speranta ramane cucerirea cupei :P

Nu conteaza..o Copa del Rey nu inseamna salvarea sezonului :D

DEPOR4EVER
8th February 2006, 22:09
Sa stii Thanya ca in Spania Copa del Rey e o traditie si se tine cont de asta
spre deosebire de Italia,Franta etc,doar in Anglia se respecta si se onoreaza
castigatoare Cupei!
Tin minte in 2002 cand am luat Copa am urmarit TVE(care a si transmis finala)
reportaj,interviuri,imagini pana la 3 noaptea!
Pe ecran din 10 in 10 minute:CAMPEON COPA DEL REY 2002:DEPORTIVO
Anul acesta avem centenaru' finala pe Riazor -parca n-as vrea cu Real!
Razbunare dupa ce v-am stricat centenaru in 2002????

Catalanul
8th February 2006, 22:17
Anul acesta avem centenaru' finala pe Riazor -parca n-as vrea cu Real!
rectific, nu s-a decis inca unde se va disputa finala, insa cele mai mari sanse la are El Riazor :)

DEPOR4EVER
9th February 2006, 22:42
Nici la Madrid nu-i rau dupa ce le-a facut Zaragoza!
Eh,astea sunt iluzii,tot oe teren se decide totul
Chestia cu "al 12-lea jucator" incepe sa dispara,daca ai valoare si sange in tine joci si contra lu.........

realmadrid.com
9th February 2006, 23:47
Doamne, cat regret ce ne-a facut Zaragoza :(...numai pt ca aveam sansa sa jucam cu voi pe Riazor si sa va stricam centenarul...
Exact asa cum ati facut si voi, cand fostul nostru portar tembel, Cesar a vandut echipa :D

Sasuke Uchiha
10th February 2006, 01:16
cine zice .com-ule ca depor se va califica ż?
o finala espanyol vs realmadrid :D

DEPOR4EVER
10th February 2006, 22:01
Mai este si returul,e drept ca un 1:1 era mai cool,dar s-a gasit
Pandiani (pe care l-au dat afara) sa ne rasuceasca cutitu!
Ultima data cand a fost deportat la Mallorca ,tot in cupa
ne-a dat 2 goluri,dar conducerea n-a invatat nimic din asta!
Toata stima pentru Pandiani(a fost unul din jucatorii mei preferati)-
vezi meciu cu PSG din CL acel 4:3 de senzatie cu Pandiani
"one man show" si chiar cu Milan ,tot el a deschis balul sau golurile cu
Juve din CL etc.
Profesionist adevarat si noi jucam cu Senel in atac!!!!!!!!!!!

Sasuke Uchiha
13th February 2006, 01:36
depor castiga cu 1-0 gol minutu 93(ruben) cu betis sevilla

Thanya
13th February 2006, 01:51
Mda..nu am vazut meciul dar scorul si minutul imi spun totul !!!

Catalanul
13th February 2006, 01:58
Multumim Depor ca ne-ati demoralizat urmatorul rival, din nou :D mai ales cu un gol marcat in ultimul minut al meciului :rolleyes:

DEPOR4EVER
14th February 2006, 23:45
Hai ,nu faceti bascalie, e o victorie importanta ,chiar daca a fost in ultimul minut.S-au castigat campionate si Ligi Europene in ultimul minut!
Catalane campionatul se joaca ,nu va vad bine!
Aveti acasa cu Villareal,cu DEPOR,"il classico" asa ca nu se stie!

Nixx
15th February 2006, 00:39
Acasa, in deplasare nu prea avem meciuri grele.

calipeta
24th February 2006, 15:20
Lasa-i DEPOR4EVER k pt ei nici un meci nu e greu...doar au o multime de extraterestri in echipa :) Eu nu ii vad bine nici in meciu de la Zaragosa !!!

Thanya
25th February 2006, 19:16
O sa fie un meci greu pt. Deportivo cu Osasuna insa (asha cum am si pronosticat) cred ca va fi un 1-2 pt. Depor!!

alejandro
27th February 2006, 10:04
Wow Thanya cata exactitate:)
Se pare ca intradevar Depor joaca mai bine in deplasare:D



Eu nu ii vad bine nici in meciu de la Zaragosa !!!
1.Am crezut prima oara ca e o greseala automatam,dar vad ca se repeta,se scrie Zaragoza,trebuia sa stii daca urmaresti demult fotbalul spaniol.
2.Sper ca de-acum inainte vei vedea mult mai bine,si vei putea fi obiectiv sa-ti dai seama cine face legea in campionat...

DEPOR4EVER
28th February 2006, 01:15
Merci Thanya pentru pronosticul tau( care a si iesit!!!) si nu pot decat sa ma bucur,cu toata rusinea eu nu prea credeam ca batem la Osasuna,la concursul de pronisticuri am "mers" doar 1:1
Sunt lider! La vara la Brasov va astept pe toti la o bere rece in Poiana( si tu Catalane cu premiu cu tot!)

calipeta
1st March 2006, 23:01
1.Am crezut prima oara ca e o greseala automatam,dar vad ca se repeta,se scrie Zaragoza,trebuia sa stii daca urmaresti demult fotbalul spaniol.
2.Sper ca de-acum inainte vei vedea mult mai bine,si vei putea fi obiectiv sa-ti dai seama cine face legea in campionat...

1.Crezi k ma intereseaza asa mult cum se scrie ? Daca sunt un fan al fotbalului spaniol nu inseamna k tre sa stiu cum sa scrie la fix toate echipele din spania...! :no: Si daca tot esti asa "fixist" se scrie: REAL ZARAGOZA SAD
2.Stiu cine face legea in campionat...sunteti cei mai buni(pt moment!) :drak:
un fel de echipa momentului!
__________
hala madrid!

Nixx
2nd March 2006, 00:00
1.Ce bine ca exista google...:D
2.Ekipa momentului de 2 ani? :thinkso:

Thanya
2nd March 2006, 01:21
OOOO...merci,merci!!Acum v-ati dat seama ca le am?:P
Dap nixx..poate sa fie echipa momentului si 5 ani!!S-a mai intamplat asha ceva in Spania!!Daca tot ai auzit de google poti sa cauti "Real Madrid La Pelicula" si acolo nu gasescti dor istoria Realului....e si istoria Primerei...succes :D

alejandro
2nd March 2006, 09:58
Ma gandeam eu ca le ai,da' nici chiar asa:P

@calipeta,eu iti zic de una tu de alta...:sleep:

DEPOR4EVER
3rd March 2006, 22:15
Hai Thanya,te astept cu un pronostic la Barca-DEPOR,hai te rog !
Ne porti noroc!

iuli
3rd March 2006, 22:38
calipeta, alejandro ti-a zis ca se scrie zaragoza,pt ca ai scris tu de mai multe ori "zaragosa" atata tot...punct

alejandro
6th March 2006, 09:53
Hmmm...de data asta Thanya n-a pronosticat...si depor a pierdut...bine macar ca a jucat cu Barca:P

Catalanul
6th March 2006, 15:41
degeaba, indiferent de pronosticul ei tot Barça ar fi castigat :D

Catalanul
12th March 2006, 00:04
Deportivo - Real Sociedad 0-1, de aproaep 3 luni Depor nu reuseste sa castige pe teren propriu :o:

DEPOR4EVER
12th March 2006, 21:43
Eu am fost si la bine si la greu cu Depor,dar ce se intampla acum....
Nu se poate ca un Arzimendi sa fie titular(nici in campionatul romanesc nu are loc!),Ruben vrea mult si poate putin,Ivan Carril -nevinovat,Tristan-plictisit,
Arzimendi-nici o treaba cu fotbalul ,asta e.... "pe astia-i avem cu ei defilam"
Of,unde esti tu Fran,Mauro Silva,Donato -mancau gazonul si alta nu!
Cum se poate ca rezerva rezervelor la Atletico sa fie titular la Depor
Iaca vanzarile domnu Leondorio!( Luque,Pandiani) atacanti care puneau osu' la treaba,imi pare rau poate sunt nervos si suparat dar Arzimendi NU ARE CE CAUTA IN CAMPIONATUL SPANIOL!!!!!!

Sasuke Uchiha
12th March 2006, 22:31
voi trebuie sa cumparati jucatori buni, ca nu aveti nici unu

DEPOR4EVER
13th March 2006, 23:30
Cu ce bani?
Au vandut tot ce-i mai bun ,dar tot in datorii sunt?
Urmeaza Victor,Scaloni,Duscher etc,ne ducem de rapa!
La anu' (doamne fereste!) cu cine ramane la echipa ,suntem la retrogradare!
Daca pleaca Arizmendi ma imbat!

Thanya
16th March 2006, 00:30
Nu retrogradati voi...stai linishtit!!
Vai de mine...imi cer scuze dar am uitat de pronosticuri...si daca nu ma anunta nimeni ce sa fac?Nu Catalane? :P Sau nu am fost anuntzata ca iti era frik de pronosticul meu?:D

Catalanul
16th March 2006, 00:33
Deportivo - Espanyol 0-0. Cu parere de rau pentru DEPOR4EVER, trebuie sa-l anunt ca echipa sa favorita a fost eliminata din cupa.

DEPOR4EVER
16th March 2006, 00:41
Mare pacat,aveam sansa sa salvam sezonu'!
Un adevarat blestem la meciurile de acasa!
Iuda de Pandiani ne-a ingropat din nou!(cu golul din tur in min.89)
Alooooooooooooooo! domnu Leondorio ,e a doua oara (si cand era la Mallorca,tot el!)
Tristete putin atenuata de calificarea Rapidului-un meci extraordinar cum de mult n-am mai vazut!

Thanya
16th March 2006, 00:44
Nu mai dramatiza...sezonul nu este chiar pierdut de tot.Asta e trebuie sa te multumeshti cu ce ai!!

realmadrid.com
16th March 2006, 10:33
Eliminata din Cupa, deci nu mai are ce sa castige in anul centenarului :D...ma bucur foarte mult :ok:

alejandro
16th March 2006, 11:13
Mey,Thanya a spus ca nu-i chiar totul pierdut,deci mai are sanse la titlu:happy
Centenarul lui Depor iti aduce aminte de ceva?:D

realmadrid.com
16th March 2006, 11:15
Pai daca nu-mi aducea aminte de nimic, nu ma mai bucura faptul ca au fost eliminati :D

alejandro
16th March 2006, 11:21
Las' ca poate la urmatorul centenar vor fi amintiri mai bune:happy

DEPOR4EVER
16th March 2006, 21:29
Totusi pentru Real a fost mai dureros cand v-am batut in Cupa
chiar acasa!
Si eu ma bucur ca ne-a scos Espanyol si nu Real!
Nu te bucura prea mult si vezi de ai tai ca si pentru REAL sezonu e gata!
Macar la DEPOR pretentiile nu sunt asa mari,eu voi fi super multumit
daca prindem un loc de UEFA! (si este foarte posibil,mai ales dupa ce batem peste 2 etape la REAL!)

DEPOR4EVER
20th March 2006, 23:25
VIVTORIE!Renasc sperantele pentru un loc in UEFA!
Din nou victorie in deplasare si tot cu 2:1( dupa Bilbao,Betis,Osasuna)
Mi-e si frica de meciurile de acasa!
Din deplasari am adunat 27 pct.!!!! ca si Barcelona!

Thanya
21st March 2006, 20:26
Mda....dar din pacate trebuie sa jucati si acasa!!!

Catalanul
21st March 2006, 20:46
Hai ca poate maine spargeti si voi gheata si bifati 3 puncte acasa dupa 3 luni de seceta :D Jucati cu ultima clasata, Malaga, o echipa care se afla cu un picior in Segunda Division :rolleyes:

DEPOR4EVER
21st March 2006, 22:18
Noi suntem "mama ranitilor" au luat puncte de la noi cine a vrut
si cine n-a vrut!
Am ajuns sa-mi fie frica de meci acasa cu Malaga decat
deplasarea la Real!
Daca nici pe Malaga......

Catalanul
22nd March 2006, 23:04
A mai castigat si Depor acasa (nu o mai facuse din 7 decembrie :D), chinuit insa, scor 2-1 cu Malaga dupa ce a fost condusa.

Acum sunteti pe loc de CUPA UEFA, insa pana la CL diferenta e prea mare pentru voi :rolleyes:

relansat
22nd March 2006, 23:09
Ms Depor, chiar am avut ceva emotii ... o jucasem la pariuri, am trait meciul cu sufletul la gura si cu ochii benoclati pe livescore :)

DEPOR4EVER
22nd March 2006, 23:32
Uf! In sfarsit victorie,ma asteptam sa fie greu!
Mergem la Real pe cai mari!
O victorie la Real si intram in carti pentru CL,of -of punctele
pierdute acasa ,eram sus !

Thanya
7th April 2006, 19:51
Au fost cam mari caii aia...:D si nu a fost bine ca a durut cazatura :P

Andy1987
13th April 2006, 15:09
din pacate Super-Depor a ramas cu numele si nik mai mult....

apparte
7th May 2006, 23:57
Athletic isi consolideaza ramanerea in Primera prin victoria din seara asta! ATHLETIC!

Thanya
24th May 2006, 03:10
Ce rau au ajuns...pacat!!

SILVIU99
15th July 2006, 18:54
VENIRI: Estoyanoff (Cádiz) , Cristian Hidalgo (Barça B) , Riki (Getafe) , Pablo Álvarez (Sporting) , Juan Rodríguez (Málaga) , Lopo (Espanyol) , Bodipo (Alavés).
PLECARI: César, Romero (Betis) , Molina, Jesús Muńoz, Gallardo (Sevilla)
POSIBILE VENIRI: Fredson (Espanyol) , Nené (Alavés) , Diego López (Real Madrid) , Aouate (Racing) , Llera (Nástic)

SILVIU99
5th August 2006, 00:14
Fundaşul spaniol Antonio Barragan a semnat un contract pe 5 ani cu clubul iberic Deportivo La Coruna, transfer pentru care Liverpool va &#238;ncasa un milion de euro.
Fosta campioană a Europei are o clauză &#238;n contract care &#238;i permite să răscumpere jucătorul cu 700.000 euro după al 2-lea sau al 3-lea an.
Barragan, 19 ani, a fost transferat de Liverpool &#238;n iulie 2005 de la Sevilla şi a jucat &#238;n echipa "cormoranilor" un singur meci. El a c&#226;ştigat cu Spania titlul european la CE Under 19 din Polonia.

Sasuke Uchiha
23rd October 2006, 22:17
pt prima data in acest sezon depor este in posturi de cupa campionilor

DEPOR4EVER
9th November 2006, 14:04
Am revenit prieteni!
Imi place noua echipa a lui DEPOR!
Mi-am facut probleme dupa ce am vazut achizitiile,fara nume , au plecat jucatori buni cu care ma obisnuisem,
cel mai mult imi pare rau de Tristan(pe unde joaca ???!)
Sambata am vazut primul meci din acest sezon, ne-am
miscat bine,Catalane m-am gandit la tine, am jucat de la egal la egal cu Barca, as fi prea subiectiv sa spun ca puteam castiga !
Cu emotii mari in Cupa!
Duminica nici nu ma gandesc sa nu castigam la Taragona!

DEPOR4EVER
14th November 2006, 12:05
Din pacate numai 0:0, e clar , meteahna din sezonul
trecut, ne mobilizam cu echipele mari, iar cele mici
ne ciupesc puncte!
De-abia astept meciul cu REAL!
Adio cu meciurile din Spania, ne-a amagit B1TV cu 4
meciuri si gata!
Singura solutie:BOOM TV!
Canal propriu BOOM SPORT(Spania,Italia)
Sport Klub(Franta,Germania,Olanda)
In schimb nu au Telesport care are Anglia!
Nici cum nu-i bine!
Daca aflati noutati ,scrieti !!!

Sasuke Uchiha
27th November 2006, 18:37
osasuna vs depor 4-1
depor nu mai pierduse la osasuna acasa de mai mult de 40 de ani

DEPOR4EVER
27th November 2006, 23:22
Asta e, pacat, cu Barca am jucat frumos
Oricum ,achizitii slabute anul asta! Valeron ,hai odata la joc!

DEPOR4EVER
4th December 2006, 00:01
Doar 0:0 cu Santander, e clar anu asta suntem praf.
Chiar ma uitam la 11-le de inceput,numai Capdevilla a ramas din campionatul trecut!
Pai cu Verdu,Riki,Estoyanoff,etc ce putem face?
Tristan facea cat toti atacantii la un loc din lotul actual!
Prea usor s-a renuntat la Scaloni,Victor,Molina,Tristan,Romero,Munitis jucatori care puneau osu la joc!

garpy
4th December 2006, 16:51
S-au cam terminat banii, asta e motivul, cred.

Sasuke Uchiha
8th December 2006, 22:57
azi depor a implinit 100 de ani !

vicente_vcf
10th December 2006, 23:53
d villaaaaaaaaa

vicente_vcf
11th December 2006, 13:35
/ole/ 1-5,4-0,.......

DEPOR4EVER
11th December 2006, 23:08
Nu contest victoria Valenciei dar arbitrul "a rupt" meciul in min.25-nici vorba de penalty , basca si eliminare(Juanma),s-a vazut clar cum Jaunma a atacat mingea care de fapt si-a si schimbat directia(mingea), cine a vazut faza penalty-ului din finala C.M. 1990 -Germania-Argentina , faza aproape identica! Oricum, felicitari Valencia,dar se putea si fara ajutorul arbitrului!
Asta e, dupa ce acum 2-3 ne bateam in liga si aliniam Europa(Milan,Arsenal,Manchester) acum ne batem la retrogradare!
CU DEPOR PANA LA MOARTE!!

DEPOR4EVER
11th December 2006, 23:16
Merci ValiEnte dar cam trista aniversare, nu stiu ce sa zic dar parca jucatorii actuali ori nu vreau, ori nu pot.Daruire ZERO!
Tii minte ValiEnte,cum Naybet "musca" din atacant,Cum Mauro Silva ara terenul,cum Makaay se pravalea in poarta cu tot cu fundasii si multi altii!
A era sa uit de legendele Fran si Donato ...fara comentarii!

Sasuke Uchiha
12th December 2006, 00:01
avea o super echipa inainte, acu nu mai are nici macar un jucator cu nume, si bani au insa nu stiu de ce nu cumpara
in curand poate revine valeron dupa o foarte lunga accidentare , ar fi o veste buna !

DEPOR4EVER
12th December 2006, 20:15
Si ce poate sa faca Valeron de unul singur?

Sasuke Uchiha
12th December 2006, 20:22
nu stiu, insa era un jucator f bun inainte de accidentare, oricum va fi greu sau imposibil ca depor sa revina la cea a fost

vicente_vcf
12th December 2006, 20:23
am luat dupa net meciu cu valencia sincer imi retrag acuzele nu a fost pen la villa dar totusi cred ca nu puteati sa faceti ceva oricum vad realitatea nu is precum catalanu sau care mai is pe aji care se iau dupa un simplu ziar imi aduc aminte meciu ala cu milan l-am avut la pariuri ca merg mai departe cata super mare aveati echipa nu gluma

Sasuke Uchiha
12th December 2006, 20:35
acel meci a fost incredibil, pacat ca nu au mai facut nimic dupa acel an, au un conducator la fel de zgarcit precum am auzit ca e copos :D

DEPOR4EVER
13th December 2006, 10:17
In ultimii ani a vandut aproape 2 echipe si a cumparat jucatori submediocrii de pe la filiale,iaca acum se vad rezultatele,de se intampla asa ceva la Real sau Barca era demult debarcat!
Cred ca pe Caparros nu-l prinde primavara, nu-l da afara ,dar presimt ca-si va da demisia,acum sincer vorbind nici nu are cu cine sa fac un 11 competitiv!
Din kkt sa faci bici si sa mai si pocneasca!
Pacat de Valeron,pacat de accidentari dar poate mai bine asa, daca era valid il vindea si pe el!!!!!

DEPOR4EVER
13th December 2006, 10:26
am luat dupa net meciu cu valencia sincer imi retrag acuzele nu a fost pen la villa dar totusi cred ca nu puteati sa faceti ceva oricum vad realitatea nu is precum catalanu sau care mai is pe aji care se iau dupa un simplu ziar imi aduc aminte meciu ala cu milan l-am avut la pariuri ca merg mai departe cata super mare aveati echipa nu gluma
O tempora,amintiri,am vazut meciul cu un milanist( a plans,
pe bune) ,ce meci ,traim din amintiri!
P.S.Aboneaza-te la BOOMTV ,merita! vezi 5 meciuri din Spania in week-end ,toate LIVE plus rezumatele la toata etapa(detalii www.boomtv.ro)

vicente_vcf
13th December 2006, 20:38
pai poa imi zici si mie ce tre sa fac sa ma abonez draq ca eu am prin rds cablu ce tre sa fac ca stiu ca da spania draq ca mor dupa valencia dar imi zici si mie ce tre sa fac am intrebat pe multii dar nu stiu ce tre sa fac sa trec ca is pe rds si am contract cu ei ma anunti si pe me

DEPOR4EVER
15th December 2006, 00:02
Nu are nicio treaba cablu!
Iti monteaza o antena parabolica si un receiver.
Poti sa ai in casa 10 cabluri si 10 parabolice , nu conteaza e cu totul separat!
www.boomtv.ro
Daca erai din Bv. de rezolvam in 2 zile!

vicente_vcf
15th December 2006, 08:29
ms raman dator cu o bere

DEPOR4EVER
15th December 2006, 14:32
da-mi adresa ta de pe messenger si incerc prin webcam
sa-ti pun live Zaragoza-Valencia sambata la 23,00

DEPOR4EVER
17th December 2006, 00:28
DEZAMAGITOR!N-am jucat nimic,n-avem atac,n-avem daruire,n-avem ECHIPA!
Cum e posibil sa incepi fara Sergio si Coloccini care cat de cat...
Verdu,Adrian,Arizmendi,Iago -jucatori de liga III!
Lui Caparos -Fii barbat si da-ti demisia!
Lui Leondorio-Baga senor mana in buzunar si cumpara jucatori, nu figuranti!
Echipei-Jucati fratilor ptr.ca purtati tricoul unei echipe care a fost un nume in Spania si-n Europa si sunteti urmasii unor mituri!
Spectatorilor -Iertati-i , atata pot!
Mie- Pe astia-i avem, cu astia defilam!
DESTEPTAREA! Vine Sevilla!

vicente_vcf
17th December 2006, 17:19
vicente_marius

Sasuke Uchiha
18th December 2006, 17:28
depor, in criza totala !

DEPOR4EVER
21st December 2006, 01:04
Asta ne trebuia de Craciun un sac de goluri!
Criza putin zis,dezastru!
Urmatoru meci, acasa, cu Real bine ca-i tocmai la anu ca imi strica si Revelionul! Craciunul....e compromis!
DESTEPTAREA FRATILOR!

milanezu
21st December 2006, 01:07
incredibil ce a ajuns super depor.
ce masina de fotbal era candva.

DEPOR4EVER
21st December 2006, 01:07
Tuturor un "Craciun Fericit" un An Nou mai bun si daca in unele postari am fost mai acid acordati-mi circunstante atenuante!
Si celor "pro" si celor "contra" un sincer "LA MULTI ANI"

DEPOR4EVER
21st December 2006, 01:08
Da Prietene Dar Masina Aia Avea Piese Precum Fran,makaay, Donato,mauro Silva,tristan Si Multi Altii

milanezu
21st December 2006, 01:12
djalminha, valeron, manule pablo, scaloni.
se anunta vremuri grele la deportivo.

lucian_iasi
21st December 2006, 20:38
Da Prietene Dar Masina Aia Avea Piese Precum Fran,makaay, Donato,mauro Silva,tristan Si Multi Altii

Si avea si antrenor...caderea lui Depor a inceput dupa plecarea lui Irureta:no: :no:

milanezu
21st December 2006, 23:51
Si avea si antrenor...caderea lui Depor a inceput dupa plecarea lui Irureta:no: :no:

da anul trecut tare bine a mers depor cu irureta.
:no: :no:
nu au jucatori asta ii problema.

lucian_iasi
22nd December 2006, 01:07
Sa nu uitam ca ,cu Javier Irureta antrenor depor a facut cele mai mari performante din istoria clubului..o sa spui ca au avut jucatori..da cum a plecat irureta au inceput sa dispara jucatorii buni.

lucian_iasi
7th January 2007, 22:26
Bravo SuperDepor :D :D :D :D :D ..real madrid a mai plecat inca o data in genunchi de pe El Riazor :D :D :D /hello /hello

aLEX_U_1919
7th January 2007, 22:29
Bravo Deportivo !!! :ok:

Deportivo La Coruna 2 - 0 Real Madrid (10' J. Capdevila, 56' C. Hidalgo) /hello
http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)http://img329.imageshack.us/img329/7325/steagulq8.gif (http://imageshack.us)

DEPOR4EVER
7th January 2007, 22:33
VICTORIEEEE! joc incantator, ca in vremurile bune!
ce schimbare de joc si atitudine...BRAVO DEPOR !
Ce faza a avut Arizmendi.... a la Maradona... pacat ca n-a fost gol
A intrat si Valeron in ultimul minut..... tot stadionu in picioare!
Moral bun ptr miercuri,cupa la Mallorca-"nasii " nostri!

DEPOR4EVER
7th January 2007, 22:34
Multumesc ALEX! ai vazut meciul... daca nu.... ai pierdut 10 ani din viata!

lucian_iasi
7th January 2007, 22:41
Nici eu nu l-am vazut :headbang: :headbang: :headbang:

DEPOR4EVER
7th January 2007, 22:56
in cluj nu aveti BOOM TV?
www.bootv.ro ma interesez eu in bv daca se poate si la voi... stiu ca echpa de montaj merge si in afara......

Sasuke Uchiha
8th January 2007, 09:00
felicitari depor pt victorie, real madrid...15 ani fara sa castige la depor acasa :D

lucian_iasi
8th January 2007, 21:33
felicitari depor pt victorie, real madrid...15 ani fara sa castige la depor acasa :D

Si aceasta perioada va creste cu fiecare an care trece /hello /hello

Riazor teritoriu interzis ptr ''galactici'' :yeah: :yeah:

lucian_iasi
9th January 2007, 23:59
Sper ca aceasta victorie cu real sa le dea ceva mai multa incredere

Haideti baietii..victorie si maine la Mallorca :ok: :ok: :ok:

Sasuke Uchiha
11th January 2007, 09:08
tur
mallorca vs depor 1-2

lucian_iasi
11th January 2007, 21:05
A 2 a victorie consecutiva /hello /hello /hello urmeaza si o a treia la Huelva?:D :D :D

Sasuke Uchiha
14th January 2007, 21:48
nu, se pare ca nu a urmat a 3 victorie, doar egal cu recreativo
1-1

Sasuke Uchiha
4th February 2007, 10:48
depor - mallorca 1-0 Estoyanoff (p.)

Sasuke Uchiha
12th February 2007, 11:10
depor nu a pierdut nici un meci in acest an, incet incet se apropie de uefa
villareal vs depor 0-2

handoyo
17th February 2007, 03:09
Salutare tuturor . Se anunta o perioada involburata pentru echipa noastra. Sunt foarte multi jucatori care vor parasi echipa in vara , iar cel mai probabil inlocuitorii lor nu vor fi pe masura .
Printre plecari se anunta : Duscher,Andrade in cazul lui Valencia a inaintat deja o oferta , Collocini,Arizmendi,Juanma si Capdevilla

Fara acesti jucatori , putem sa punem o mare cruce acestui club :headbang:

Sasuke Uchiha
25th February 2007, 01:29
depor castiga la real sociedad 0-1 gol arizmendi

lucian_iasi
25th February 2007, 01:39
Depor e pe 9 cu 33 puncte,pana la meciurile de maine,insa la 5 puncte de zaragoza care joaca maine cu levante si e greu de crezut ca nu va castiga :(

Deci,diferenta pana la un loc de uefa va fi de 8 puncte...foarte greu :( :(

Sasuke Uchiha
25th February 2007, 01:41
greu dar nu imposibil, mai sunt multe meciuri si depor pare in forma

lucian_iasi
25th February 2007, 09:59
Pai nu prea pare in forma..etapa trecuta a facut 0-0 acasa cu levante...daca ar fi castigat era la 2 puncte de zaragoza(5 dupa meciul de azi al zaragozei,tot cu levante)

Sasuke Uchiha
25th February 2007, 12:23
zic ca e in forma deoarece in 2007 inca nu a pierdut nici un meci, nici in cupa si nici in campionat unde a obtinut 4 victorii si 4 egaluri

kain
25th February 2007, 13:37
Impresionant parcurs, tot asa Depor :D

lucian_iasi
26th February 2007, 00:13
Depor e la 6 puncte de zaragoza(care a facut doar 0-0 la levante :yes: ) dar va fi greu ptr depor sa ajunga pe un loc de uefa :(

In etapa urmatoare,deportivo joaca acasa cu Betis un meci care trebuie castigat.

DEPOR4EVER
2nd March 2007, 00:48
E greu si-n cupa! speram ca sevilla si barca sa nu se califice! orice rau e spre bine daca jucam finala cu una din ele suntem un uefa...chiar daca -doamne fereste pierdem!

alejandro
2nd March 2007, 13:02
Stai fara griji,castiga Depor finala:D:D

Sasuke Uchiha
12th March 2007, 16:07
Joan Capdevila fundasul stanga al lui depor va parasi echipa in vara
capdevila va pleca dupa 7 ani la depor, noua sa echipa va fi villareal

Sasuke Uchiha
18th March 2007, 22:10
deportivo vs getafe 1-0 Barragán, min. 80

Luis Garcia10
12th April 2007, 18:00
Victorie cu 1-0 acasa ,in fata unor tribune deloc pline, in fata celor de la Nastic! A marcat Yago din lovitura libera! :D Depor merge etapa viitoare pe "Balaidos" sa infrunte rivala de moarte si noua echipa a Castravetelui Sef Hristo Stoichkov ! Sper sa-i batem rau...poate ii bagam in Segunda :P

Luis Garcia10
12th April 2007, 20:07
Capdevilla : "Trebuie sa profitam de presiunea care e pe cei de la Celta" Asa sa fie Capde :D Sa-i mancam :P Pacat ca lipseste Javi Arizmendi :(

Luis Garcia10
14th April 2007, 14:05
Se pare ca Joaquin Capparos, tehnicianul celor de la Deportivo se afla intr-o dilema si anume daca sa joace cu cei mai buni oameni pe care ii are la dispozitie si sa riste ca acestia sa se accidenteze si sa devina indisponibili pt meciul crucial cu Sevilla din semifinala Cupei de joi , sau sa inceapa cu Pablo Alvarez , Yago ,Filipe , Barragan ,jucatori care au fost mai mult pe banca in acest sezon si astfel sa isi odihneasca piesele de baza Riki , uruguayanul Estoyanoff , Aldo Duscher !
Pentru meciul de maine cu Celta vor lipsi oricum accidentatul Arizmendi si suspendatul Cristian Hidalgo!

Luis Garcia10
16th April 2007, 14:25
A invins Celta cu 1-0..gol Baiano in minutul 61 :(

DEPOR4EVER
8th May 2007, 22:54
salut p:( the page cannot be displayed http://quicknews.info/error.jpg Something was wrong !!! Check it again and tell me later. THanks:( the page cannot be displayed http://quicknews.info/error.jpg Something was wrong !!! Check it again and tell me later. THanks

DEPOR4EVER
8th May 2007, 22:55
salut prieteni...am revenit...sunt suparat Depor m-a dezamagit rau anu asta....ca niciodata...

Catalanul
8th May 2007, 23:02
e o echipa in formare :) au multi tineri in lot... pacat insa ca vand jucatori valorosi in continuare (de exemplu Arbeloa la Liverpool sau Arizmendi la Valencia)... oricum important e ca s-au salvat de la retrogradare iar in cupa Spaniei au avut un parcurs bun.... la anu' poate prin un loc de intertoto sau de ce nu de uefa :)

Luis Garcia10
8th May 2007, 23:18
Asta e fotbalu` ..fara bani..fara valori nu putem face lucruri mari! Caparros ..un antrenor slab..slab rau :(

Catalanul
8th May 2007, 23:27
Caparros nu e deloc un antrenor slab... insa ai pus tu punctul pe i ... fara bani nu faci nimic... iar depor trece printr-o criza financiara... cat timp a fost la Sevilla Caparros a avut rezultate destul de bune

Luis Garcia10
8th May 2007, 23:36
Cati brazilieni aveam inainte..acum? Ne bazam pe "vedete" gen Cristian Hidalgo, Estoyanoff, De Guzman .. :( Avem 2-3 bunicei.. 1-2 de clasa dar iesiti din forma ..Asta e Depor la ora actuala ... o echipa de pluton in La Liga :(

lucian_iasi
8th May 2007, 23:46
Pacat :( :( :(

Catalanul
8th May 2007, 23:47
A fost o echipa de pluton... a avut o scurta perioada de glorie (4-5 ani) iar acum a redevenit o echipa de pluton... in viitor cine stie poate va veti bate din nou pentru titlu :P speranta moare ultima :D

Luis Garcia10
8th May 2007, 23:49
Mda..fara investitii masive e greu de crezut :(

DEPOR4EVER
21st May 2007, 11:07
alta dezamagire....am sperat la 1:0 dar.....aoleu mergem la REAL.....asta e anul asta am fost "mielul" campionatului

Bogdy LFC
21st May 2007, 11:08
Imi vine pur si simplu sa plang cand ma gandesc ce se intampla cu aceasta echipa:(

Sper k isi va forma din nou o echipa cu acesti jucatori fara nume,la fel cum a facut Villareal:)

Sasuke Uchiha
21st May 2007, 14:51
Caparros ca fi antrenorul lui recreativo din sezonul viitor
se vedem cine va veni la depor

Bogdy LFC
30th May 2007, 22:25
Jorge Andradae ala pe unde mai joaca k nu am mai auzit de el de cativa ani:confused:

Sasuke Uchiha
31st May 2007, 02:32
tot la depor joaca, insa probabil acesta va fi ultimului lui sezon la depor, il vor multe echipe de top

Sasuke Uchiha
10th June 2007, 23:54
DEPORTIVO 2-5 RECREATIVO

un sezon foarte slab pt depor, doar locul 14

Luis Garcia10
11th June 2007, 00:00
Deocamdata 14 :rolleyes: E posibil sa mai coboram... :( Oricum un sezon slab! :( Poate la anu`...desi sunt sceptic! :( :mda:

Andreiy
12th June 2007, 11:51
DEPORTIVO 2-5 RECREATIVO

un sezon foarte slab pt depor, doar locul 14


cumva naiba sa pierdut cu 2-5 chiar acasa si tocmai cui? lui huelva? :sleep:

Catalanul
12th June 2007, 14:49
Deocamdata 14 :rolleyes: E posibil sa mai coboram... :( Oricum un sezon slab! :( Poate la anu`...desi sunt sceptic! :( :mda:

coborati pe 15 etapa viitoare :D va intrece Levante "al meu" :P :D desi tare mi'e ca o sa le dea meciul celor de la Bilbao ca sa se salveze :rolleyes:

Lordul
19th June 2007, 18:29
ce vremuri erau ..ce meciuri facea Deportivo cu Manchester in Ch.League ce jucatori erau atunci la Depor : Victor ,Makaay , Pauleta ,Tristan

Luis Garcia10
22nd June 2007, 14:36
Dupa un sezon slab am terminat pe 13 in cele din urma :rolleyes: Insa macar am reusit sa scapam de Joaquin Caparros! :D
Noul antrenor se pare ca va fi Miguel Angel Lotina, care a pregatit pe Real Sociedad in finalul sezonului recent incheiat si a fost aproape sa-i salveze pe bascii , care la venirea lui Lotina pareau retrogradati deja! Alte cluburi la care a antrenat ar fi Espanyol si Celta :D
Se pare ca noul antrenor nu va veni cu mana goala, ci il va aduce pe mijlocasul ofensiv al celor de la Real Sociedad , Xabi Prieto :rolleyes: :D

Pe de alta parte ..echipa se afla intr-o situatie dificila prin plecarile aproape sigure ale lui Arizmendi, Andrade, Capdevilla si Juanma! :(

Sasuke Uchiha
22nd June 2007, 19:16
stau prost lucrurile pr depor, arizmendi a plecat la valencia, capdevilla din iarna trecuta a semnat cu villareal iar andrade este dorit de multe echipe si va pleca si el in aceasta vara
lotina suna si pt getafe daca va pleca schuster

Sasuke Uchiha
26th June 2007, 10:46
Miguel Ángel Lotina este noul antrenor al lui deportivo
a mai antrenat in primera pe osasuna, celta, espanyol si real sociedad, echipa pe care nu a putut-o salva de la retrogradare
cred ca este un antrenor bun pt depor

Lordul
26th June 2007, 10:57
sa vedem

Luis Garcia10
26th June 2007, 12:48
E bun :ok: Oricum mai bun decat Cap(pa)ros :evil: :D

lucian_iasi
11th July 2007, 01:49
Deportivo l-a transferat pe mijlocasul mexican Andrés Guardado pentru 7 milioane de euro.

http://www.elmundodeportivo.es/20070710/NOTICIA357035060.html

Luis Garcia10
12th July 2007, 02:44
:yes: :yes: :yes: Super fotbalist :D :P Si in plus a mai fost transferat si centralul celor de la Las Palmas , Aythami Artiles :yes: /hello Alt super fotbalist :D ;)

Luis Garcia10
27th August 2007, 00:35
Mda...un start de sezon dezastruos! O infrangerea fara drept de apel, 0-3 in fata nou promovatei Almeria! :( E dureros! :|

YoNuTzz
27th August 2007, 03:04
asta chiar este un rezultat socant...

Bogdy LFC
27th August 2007, 12:36
Din cauza problemelor financiar care sunt de cativa ani,NU m-ar mira k ''SUPER-DEPOR''-ul meu sa retrogradeze :sad:

Catalanul
27th August 2007, 14:41
nu cred ca se pune problema ca depor sa retrogradeze... sunt echipe mai slabe decat cei din A Coru&#241;a... probabil ieri a fost doar un accident, nimic mai mult :)

Luis Garcia10
27th August 2007, 18:41
Sa speram ca ai dreptate Catalane! :D

Luis Garcia10
3rd September 2007, 00:25
Valladolid 2-2 Deportivo, si baietii lui Lotina obtin primul punct din noul sezon cu doua goluri marcate de Taborda si Riki, reusind sa revina de doua ori dupa ce au fost condusi pe tabela de marcaj! Parca e mai bine :D :ok:

Thanya
4th September 2007, 20:10
Vai de capul meu.....parca e mai bine?Au fost condusi de doua ori de Valladolid!!Iti aduci aminte ca Valladolid au venit din Secunda?Groaznic....

Sasuke Uchiha
4th September 2007, 21:38
valladolid in prima etapa a batut in deplasare pe finalista cupei uefa , chiar daca vine din B nu e o echipa slaba

Luis Garcia10
16th September 2007, 20:02
Prima victorie a alb-albastrilor in acest sezon! :ok: :D /hello /hello :yes: 1-0 contra celor de la Betis pe Riazor! A marcat Andres Guardado in minutul 8! :D :)

milanezu
19th January 2008, 05:51
se apropie sugunda din ce in ce mai clar.
cu actualul lot nu ma mir.

Bogdy LFC
27th January 2008, 11:15
Se-ntoarce Juan Carlos Valeron! Sper s-o salveze pe SUPER-DEPOR :)

Sasuke Uchiha
28th January 2008, 11:23
Deportivo
3
1
Valladolid

deportivo nu mai castigase acasa de 133 de zile , din 16 septembrie anul trecut :D

3 puncte foarte importante insa nu paraseste zona retrogradarii

kain
3rd February 2008, 22:54
Unul dintre cei mai sclipitori mijlocași din lume revine în iarbă după doi ani de la o accidentare teribilă, care părea să-i încheie cariera.

E greu să nu ți-l aduci aminte pe Juan Carlos Valeron, chiar dacă nu te pasionează fotbalul spaniol. Ca telespectator român, ai prins cu siguranță măcar un meci memorabil făcut de Deportivo la Coru&#241;a în Liga Campionilor, în urmă cu șase-șapte sezoane. Sau măcar un “regal” de Primera Division, între SuperDepor și Real Madrid, Barcelona ori Valencia.

Valeron era acolo. Era regele “Riazorului”, în cea mai frumoasă epocă pe care a prins-o vreodată Deportivo. Pasele lui luminoase compuneau de cele mai multe ori 75% din gol, ca să nu răpim nici din meritele unor Tristan, Makaay sau Pandiani. Nu de puține ori, chiar el făcea onorurile și arunca tribunele în extaz.

Așa a fost și cu Manchester, și cu Arsenal, și cu Bayern, pe “Olympiastadion”, sau cu Milan, la acel halucinant 4-0 din 2004, din Galicia. Sînt meciuri care definesc un fotbalist, iar cunoscătorii nu vor avea nimic împotriva afirmației că Valeron e un jucător de geniu. Un fotbalist impresionant și în naționala Spaniei, cu care a prins două campionate europene și mondialul asiatic. Și, nu în ultimul rînd, un model de modestie, devotament și pasiune pentru copiii care îmbrățișează fotbalul.

Ghinionul nu le face însă favoritisme celor înzestrați: pe 22 ianuarie 2006, adică acum doi ani, Valeron a suferit o ruptură de ligamente ale genunchiului stîng, într-o partidă contra celor de la Mallorca. Verdictul medicilor a fost necruțător: era “out” pentru restul sezonului. N-ar fi fost nimic neobișnuit pentru un fotbalist profesionist, știut fiind că astfel de lucruri se întîmplă. Numai că abia acum începea calvarul lui Valeron (32 de ani). După o recuperare de șase luni, în iulie 2006, mijlocașul a suferit o ruptură a aceluiași ligament, cînd tocmai se pregătea pentru stagiunea următoare. Din nou o operație, iar reintrarea se amîna pentru startul lui 2007.

Coșmarul playmaker-ului avea însă trei părți: revenit la antrenamente în luna ianuarie a anului trecut, Valeron a suferit o lovitură care a necesitat, după două luni, intervenția chirurgicală.

Trecut prin chinurile iadului, ibericul n-a mai riscat nimic, iar medicii lui Deportivo au conceput ca la carte perioada de recuperare. După doi ani groaznici, Valeron a primit în sfîrșit unda verde să se antreneze normal. Nu s-a schimbat: are același zîmbet molipsitor pe buze. Și, deși părea un fotbalist terminat, speră să aducă revirimentul lui Depor, care fără dirijorul ei a fost atinsă de frigurile retrogradării.

Sasuke Uchiha
10th March 2008, 20:02
dupa rezultatele bune din ultimul timp depor paraseste zona retrogradarii
in ultimele 5 meciuri , 1 infrangere, 2 egaluri si 2 victorii

Sasuke Uchiha
27th April 2008, 00:55
depor - barsa 2-0
rezultate foarte bune pt depor , aceasta este a 5-cea victorie consecutiva , momentant sunt pe locul 7

Catalanul
27th April 2008, 00:58
asa este... extraordinara revenirea lui depor :) de pe locul 19 a ajuns pana pe 7 :D este cea mai buna echipa din retur :ok:

Catalanul
17th July 2008, 03:54
Programul lui "Super Depor" in urmatorul sezon: Inceput cu Real Madrid si sfarsit cu Barcelona, frumos asa :D

Etapa 1 31/08/2008: Deportivo -- R. Madrid
Etapa 2 14/09/2008: Villarreal -- Deportivo
Etapa 3 21/09/2008: Deportivo -- Mallorca
Etapa 4 24/09/2008: Osasuna -- Deportivo
Etapa 5 28/09/2008: Valencia -- Deportivo
Etapa 6 05/10/2008: Deportivo -- Numancia
Etapa 7 19/10/2008: Racing -- Deportivo
Etapa 8 26/10/2008: Deportivo -- Sporting
Etapa 9 02/11/2008: Betis -- Deportivo
Etapa 10 09/11/2008: Deportivo -- Espanyol
Etapa 11 16/11/2008: Atlético -- Deportivo
Etapa 12 23/11/2008: Deportivo -- Athletic
Etapa 13 30/11/2008: Almería -- Deportivo
Etapa 14 07/12/2008: Deportivo -- Málaga
Etapa 15 14/12/2008: Valladolid -- Deportivo
Etapa 16 21/12/2008: Deportivo -- Recreativo
Etapa 17 04/01/2009: Getafe -- Deportivo
Etapa 18 11/01/2009: Deportivo -- Sevilla
Etapa 19 18/01/2009: Barcelona -- Deportivo

Luis Garcia10
8th August 2008, 13:08
Frumos intr-adevar....mai ales daca ii batem si pe unii si pe altii! :drak: Pana una alta joi e mansa tur a dublei din Uefa contra croatilor de la Hajduk Split! Sper sa nu fie mari probleme! :ok: :D

Luis Garcia10
15th August 2008, 00:20
0-0 in tur contra lui Hajduk Split, iar partida din Croatia se anunta una foarte dificila! A fost un meci alert, cu un ritm bun, dar din pacate Deportivo este la inceputul sezonului si nu a putut trece de o defensiva supra-aglomerata! Fiind o echipa de contra-atac, sper sa reusim sa profitam de acest avantaj in meciul retur, si mai ales sper sa poate fi recuperat omul numarul 1 al galicienilor, Angel Lafita! :ok: Vamos DEPOR! :D

Catalanul
15th August 2008, 00:26
bafta in retur :ok: chiar mi-ar placea sa o vad din nou pe "super-depor" in actiune in europa :) :D