PDA

View Full Version : Pacala vs Brimi2004



Pacala
11th November 2004, 23:49
:D brimi , ce mai faci brimi?
lumea zice ca ai fi clona lui edmond dar cum el nu recunoaste ....deocamadata :D iti acord prezumtia de ...nevinovatie.
Vreau sa avem o mica disputa de....principii ...despre comportamentul pe care trebuie sa-l aiba un om ,indiferent daca este moderator sau nu

Deci vreau sa avem un dialog pe marginea a 5 subiecte , vorbim strict principial. Daca vrei, eliminam numele, nu mai scriem Edmond, Pacala, Brimi etc si punem: x, y, z, ......

1. daca nu esti clona lui rulez desi ai acelasi ip cu rulez, :D cum ti se pare mesajul pus de el?
ia uite ce zice: ...."aleo aleo toti oltenii striga m...e dinamo!!!!
Brasovene/aradene/oradene mata e curva pupa-ne pupa-ne in p...la ".....

rulez ,ala care acelasi ip cu tine si edmond,:D are un limbaj adecvat? merita banat pentru acest limbaj?

2. daca nu esti clona lui edmond , principial vorbind acum, cum ti se pare tie atitudinea lui edmond si cam ce parare ai tu despre atmosfera aparuta pe forumul unde el este moderator?
El acuza de clone persoane care nu sint deloc clone si au ip-uri diferite ,locatii diferite etc dar el vine nonsalant cu o clona (sau mai multe..sic) cu acelasi ip etc .
Ei nu-i vorbeau urat dar il acuzau ca nu are un comportament demn, iar el le vorbea urat si le cerea banarea. Asta desi are o varsta, gandeste-te si la cati ani "omul"
cam acelasi lucru pe care il face edmond in arena acum cu Ady daca urmaresti bine discutia lor.

3. inainte de venirea lui ca moderator nu au fost certuri intre suporterii Craiovei . Daca gasesti un contraexemplu, te rog sa-l pui aici.
Dupa venirea lui, i-a determinat sa plece intai pe Ion-1 si Albastreata,
apoi l-a scarbit pe Blue, toi trei erau impotriva lui dinel staicu inca inainte de reprezentatia ninja...dupa aceea a facut in asa fel incat eu si altii sa parem personaje negative, clone dar cu...ip-uri diferite ..sic
iar el vine nonsalant cu clone.
Cu una injura in cel mai josnic mod, cu alta isi sare in aparare dar mai face un lucru interesant.... vorbeste cu el insusi :D ...asta e o chestie foarte interesanta.... ........sa zicem ca are circumstanta atenunata ca vroia sa reanimeze un forum mort mintind ba cu o clona , ba ca il aduce pe Lutu...daca ar fi zis staicu..... :D ..... si totusi, cam ce parere iti faci despre unul care vorbeste singur pe forum :D

4. care dintre voi este mai inteligent si mai cult,tu sau edmond?
macar unul dintre voi sa mai schimbe subiectul de la clone ,avertismente, banari, stergeri abuzive de mesaje, mutari fara sens de mesaje.Interzicerea purtarii unor dialoguri despre staicu
Poate ca unul dintre voi are si alte preocupari...sint aici si alte subiecte in afara de arena si banari. Cam ce alte domenii te intereseaza pe tine sau pe edmond...in afara de postul de moderator.... pe care Edmond nu uita sa spuna ca ii este promis indiferent de ce face
nu de alta dar sinteti in pericol sa va creada lumea ca nu aveti de fapt nimic si ca plateste staicu pe cineva sa faca tot felul de ghidusii prin presa sau printre suporteri :D ..incepem sa cautam ip-ul lui staicu?

5. Am observat ca a mai intrat in dispute si cu alti suporteri ai Craiovei.
si ca zice tot timpul in discutii contradictorii...." n-am ce sa mai discut cu tine, nu meriti sa discute omul cu tine etc..."
daca vrei am sa-ti pun niste exemple de replici de felul asta adresate lui
Ady_azzuro, Juvete, White-blue4ever, Gonzo si mai sint cativa, daca vrei am sa-i pun pe toti si am sa exemplific.
Te intreb toate astea daca nu esti clona lui edmond pentru ca daca esti clona lui edmond , disputa se incheie aici, o singura persoana nu poate purta lupte cu mai multi.... si mai este un motv, mai important decat un punct din regulament,
persoana respectiva care ii acuza pe altii de clone fara a putea dovedi ca sint clone dar el insusi are niste clone ,unele dintre ele care vorbesc de-a dreptul infect, ei bine, acea persoana, nu merita sa fie moderator, sa fie considerat suporter al Universitatii Craiova, nu stiu daca merita sa fie considerat om normal.
Tu ce zici, merita ala numit om?

P.S.: care sint si care nu sint clone am sa-ti explic mai tarziu ce si cum ;)
deocamdata raspunde la intrebari ...doar spui ca nu esti clona lui Edmond :happy

Pacala
15th November 2004, 03:34
brimi, vad ca te-ai imbolnavit subit :D sau poate esti clona lui edmond? :D

vad ca acum disputa lui a devenit un atac la adresa mea , probabil ca s-a simtit atins in amorul(brimi-ul) propriu asa ca iti spun tie sa-i transmiti un mesaj ca tot sinteti foarte "apropiati" ;)

"edmond, nu lansa iar la adresa mea minciuni si josnicia are limitele ei.
clonele mele le-am recunoscut,tu nu-ti recunosti clonele
sa-ti mai spun ca tu ai acuzat de clone si persoane reale care n-au nici o legatura cu mine?

sa stii ca nu e "meritul" meu ca a inceput lumea sa vada ce fel de om esti.
Jur ca nu l-am sfatuit pe ady sa vina sa se certe cu tine in arena si nu am incercat
sa-l conving ca esti o persoana deplorabila. O vede si singurAici il jignesti , crezi ca are nevoie de cineva sa vada un lucru atat de evident? fii serios

Asta este in exclusivitate "meritul" tau, intre timp ai reusit sa mai deranjezi si pe altii ,nu toti ti-au spus-o in fata ai rabdare, ti-o vor spune,nu e vorba numai pe ady si sint sigur ca pe viitor vei deranja si pe altii pentru ca asta este firea ta.

Eu nu aveam de ce sa fiu impotriva ta, mai ales ca esti suporter al Craiovei.
Din cate ai observat nu doream nimic de la tine , nici poze ,casete, nici post de moderator, nimic altceva decat sa ai un comportament demn, era mult, era putin, nu stiu.Doream doar nu sa stergi si sa muti mesajele mele si ale altora sau sa impui subiectele pe care le discutam, in special despre staicu.Subiecte pe care le acceptai numai dupa ce ele erau puse si pe intern.Sa nu acaparezi stirile de pe ols si avancronicile de pe maxima cand stii foarte bine ca sint si altii care tin la aceasta echipa.

Problema este ca la varsta ta, nu cred ca te mai poti schimba si nu cred ca ai puterea sa recunosti nici macar in adancul sufletului ca ai gresit deci vei ramane "caine pana la moarte" vorba ...dinamovistilor "

Pacala
16th November 2004, 04:31
brimi, sa vezi chestie ce mi se intampla , nu crezi daca iti spun :D
imi raspunse edmond prin pm si cand sa-i raspund primii mesaj ca a sa cutituta postala e plina ..full .... asa ca iti spun tie sa-i transmiti.

imi zice ca se ocupa el sa gaseasca in mesajele mele vorbe urate sa vada lumea ce urat vorbesc eu :D

pai sa-ti spun niste motive pentru care nu-mi plac deloc oamenii de teapa lui:

1. il provoaca cineva de 15 ani si il intreaba daca tu ii esti clona.
Crezi ca recunoaste? nuuuuu :D poate in ultima zi sau nici atunci :D
in schimb il ataca pe Ady spunandu-i ca in trecut a vorbit urat. Numai ca Ady a evoluat, nu mai injura, sint placut impresionat de felul in care a purtat disputa
In schimb Edmond a involuat atat in calitatea mesajelor dar mai ales in comportament.
Ca si cand daca Ady a vorbit in trecut urat, "brimi sus rasare" :D

2. Pentru ca ma intreb si eu asa ...ce fel de om este ala care la anii lui Edmond sta de la 2 noaptea pana la 5 jumate sa purice mesajele de nu stiu cand ca sa gaseasca vorbe urte spuse de Ady.
Daca Edmond asta e om normal .... :D
Il vazui inregistrat pe forum

Hai ma brimi, recunoaste tu ca esti clona lui edmond ca edmond n-are barbatia necesara desi i s-a publicat si ip-ul identic...si culmea tocamai el acuza de clone
dar la limbajul murdar pe care il foloseste la adresa lui Ady...ce sa astepti de la el
fii barbat ma brimi ma :D

Pacala
17th November 2004, 01:36
ma brimi ma.... :D ce mai face edmond ?
de trei zile incoace,
gura nu-i mai tace
somnul nu-i prieste
clonele ce le pazeste

:D

Brimi2004
17th November 2004, 21:07
Multumesc pentru prezumtia de nevinovatie. Imi cer scuze pentru intarzierea cu care raspund insa nu prea am timp liber ,deoarece imi schimb locul de munca si in plus este posibil sa plec o perioada in strainatate.

Sincer, nu am inteles scopul acestei provocari. daca doresti doar o discutie , sunt de acord sa o purtam,insa cred ca locul ei este in alta parte (pe forumul Craiovei sau la Intern, Diverse,etc) . Daca te intereseaza o astfel de discutie deschide un thread pe una din aceste sectiuni si iti voi raspunde ,in masura timpului meu liber.
Am impresia insa ca este o postare doar asa de forma, ceea ce doresti de fapt este sa influentezi lupta din Arena, dintre Azzuro si Edmond_
Ceea ce nu este nici elegant , nici fair play. Il desconsideri si pe Azzuro, care, probabil, nu are nevoie de ajutorul tau.
M-ar bucura o discutie sincera si la subiect ,insa ma indoiesc de bunele tele intentii.
O seara frumoasa.

Pacala
17th November 2004, 21:14
brimiiiiii :D salutare ..... ce surpriza placuta pe ziua de azi, ne mai descretim fruntile dupa meciul cu armenia si nea puiu ...huooo


pai hai sa incepem discutia, vezi la mesajul de deschidere despre ce vroiam sa discutam noi, incepe cu care punct vrei tu


salut brimi, :D ei, asa da!