PDA

View Full Version : Cristian Ianu



Ebbe04
9th April 2010, 23:34
In Axpo Super League (Elvetia) este romanul un nume destul de cunoscut. Regulat iese cu goluri extrem de importante in evidenta.
Jucatorul de 26 de ani are 1,77 si s-a transferat la inceputul sezonului de la FC Aarau la Luzern. http://www.tagblatt.ch/storage/pic/newsml-si/unknown/66978_1_20080809192231681.jpg

Lordul
10th April 2010, 00:31
si in continuare nu pare a intra in vederile echipei nationale

Ebbe04
10th April 2010, 00:36
Ce zici, ar putea sa faca fata?

Lordul
10th April 2010, 01:31
pentru a ne face o idee despre potentialul lui , trebuie convocat si testat in meciurile amicale.....eu zic ca ar putea face fata....ar fi interesanta o linie ofensiva : Daniel Niculae-Cristi Ianu-Ciprian Marica

Ebbe04
11th April 2010, 01:14
Da, dece nu.... Eu zic ca cu performantele aratate de Ianu merita mai mult, dacat alti convocati!

El Pistolero
11th April 2010, 20:21
inca un gol azi!

Ebbe04
11th April 2010, 20:48
Constant performante bune aratate de Ianu..... Nu asta cauta Lucescu jr.?

Marius
12th April 2010, 14:27
ce mi-e prima liga din elvetia, ce mi-e prima liga din singapore. alaturi de ianu eu zic sa-l cheme tiganelul la nationala si pe ghindaru ala...

relansat
12th April 2010, 15:21
:cry: :cry:
ce dume de jucatori scoateti, sa moara bibi :happy

El Pistolero
12th April 2010, 21:01
ce mi-e prima liga din elvetia, ce mi-e prima liga din singapore. alaturi de ianu eu zic sa-l cheme tiganelul la nationala si pe ghindaru ala...

de acord aici:ok:

Sir. Eko
12th April 2010, 22:04
ce mi-e prima liga din elvetia, ce mi-e prima liga din singapore. alaturi de ianu eu zic sa-l cheme tiganelul la nationala si pe ghindaru ala...

Omu are un obicei bun,da goluri ....Niculae a dat 4 goluri in 2 ani.Mutu e gata.Marica are ceva gen 11 goluri in 2 -3 ani de cand e la Stuttgart.Nu ai cu cine...merita si el incercat.

Marius
13th April 2010, 12:25
Da ma, de acord cu tine, dar una e sa dai gol lu' AC Bellinzona sau FC Aarau si alta e sa o bagi in ate pe Allianz Arena, iar asta vine de la cineva care nu-l suporta de nicio culoare pe marica :)

Ebbe04
13th April 2010, 16:13
Daca fotbalul Elvetian este chiar asa de slab, precum cel din Singapore, atunci dece are nationala elvetiei mai mult succes decat a noastra?? Din nationala Elvetiei peste 50% joaca in campionatul intern!

Pentru o tara atat de mica, sa sti ca au fotbal okay! Si eu crec ca Ianu ar face fata fara probleme si in Liga romana!

Lordul
13th April 2010, 18:24
@Ebbe04 aici gresesti.....natioanal elvetiei are performante fiidca are f.multi jucatori naturalizati :

Murat si Hakan Yakin -turci
B.N`Kufo -camerunez
Behrami-albanez
Shaqiri-sarb
Gokhan Ilner-turc
Derdyok-turc
Bunjaku-albanez kosovar
Gelson Fernandes-nascut in I-le Capului Verde
Djorou-nascut in Cote d`Ivoire
Almen Abdi-Yugoslavia
Dzemali-Yugoslavia
Senderos-descdenta Spanio-sarbeasca

Denis
13th April 2010, 18:27
Daca fotbalul Elvetian este chiar asa de slab, precum cel din Singapore, atunci dece are nationala elvetiei mai mult succes decat a noastra?? Din nationala Elvetiei peste 50% joaca in campionatul intern!

Pentru o tara atat de mica, sa sti ca au fotbal okay! Si eu crec ca Ianu ar face fata fara probleme si in Liga romana!

Good point. Oricum, nu conteaza cate goluri da la club. Trebuie convocat neaparat la nationala pentru 2-3 meciuri amicale pentru a ne face o idee despre el. De ce? Exemplu Mutu. Desi ajuta nationala cat de cat, nu o face nici macar 15% cum o face la echipa de club. Hai, sa fie cu succes. Avem nevoie de atacanti.

Denis
13th April 2010, 18:28
@Ebbe04 aici gresesti.....natioanal elvetiei are performante fiidca are f.multi jucatori naturalizati :

Murat si Hakan Yakin -turci
B.N`Kufo -camerunez
Behrami-albanez
Shaqiri-sarb
Gokhan Ilner-turc
Derdyok-turc
Bunjaku-albanez kosovar
Gelson Fernandes-nascut in I-le Capului Verde
Djorou-nascut in Cote d`Ivoire
Almen Abdi-Yugoslavia
Dzemali-Yugoslavia
Senderos-descdenta Spanio-sarbeasca

Si ce conteaza asta? Joaca in liga elvetiana, acolo unde joaca si Ianu?

Ebbe04
13th April 2010, 19:08
@Ebbe04 aici gresesti.....natioanal elvetiei are performante fiidca are f.multi jucatori naturalizati :

Murat si Hakan Yakin -turci
B.N`Kufo -camerunez
Behrami-albanez
Shaqiri-sarb
Gokhan Ilner-turc
Derdyok-turc
Bunjaku-albanez kosovar
Gelson Fernandes-nascut in I-le Capului Verde
Djorou-nascut in Cote d`Ivoire
Almen Abdi-Yugoslavia
Dzemali-Yugoslavia
Senderos-descdenta Spanio-sarbeasca

Eu vorbeam de calitatea ligii din elvetia..... Und joaca si romanusul nostru Ianu si unde face fata intre acesti jucatori!

Roddicted
13th April 2010, 19:39
Merita incercat.Si cred ca Lucescu o va face

Denis
13th April 2010, 20:21
Pai ce plm altceva are de facut? Ca ma si enerveaza. Numai Piturca punea accent pe aceeasi jucatori fara sa dea o sansa si altora care erau in forma.

Vreau sa vad, Ianu, Jula, Cristi Bud, Ovidiu Hoban, Stefan Radu, ... Cred ca mai sunt dar nu mii amintesc. Chair si Rapa de la Otelul ar merita incercat, inca de pe acum.:ok:

Ebbe04
13th April 2010, 22:42
Poate ca cu convocarea jucatorilor ,,no-name" ii poti motiva si pe cei vechi sa isi schimbe mentalitatea. Daca simt un mic val de concurenta serioasa, poate isi dau seama ca trebuie sa isi schimbe modul de a juca!

Marius
13th April 2010, 23:03
da da, numai ca Piturca ne si califica la niste turnee finale, mai avea si niste rezultate cu echipe destulde importante, pe cand tiganelul...

Denis
14th April 2010, 03:58
Un lucru as vrea sa se intample, si nu-mi pasa de ce va iesi, dar daca dupa primele 2 partide din calificari nu vom obtine 6 puncte (cu Albania si Belarus) selectionerul va trebui schimbat imediat dupa meciul cu Belarus. Nu stiu, Petrescu, Grigoras, Munteanu, Napoli, nu-mi pasa pe cine aducem dar oricine altcineva. Astfel, noul selectioner ar avea la dispozitie exact o luna pentru a pregati meciul cu Franta.

Dar tare imi e ca va da gres, si nu se vor lua masuri serioase.:(

Ebbe04
14th April 2010, 19:29
Asta intr-adevar ar fi o mare greseala..... Daca nu castigi cu Albani sau Belarus, calificarea deja este mai grea de optinut! Atunci chiar ca ar fi timpoul sa incepem sa cautam o alternativa pentru Lucescu!

Marius
14th September 2010, 15:44
ianu vrea sa joace in nationala elvetiei.

Cipri
14th September 2010, 15:49
Pai daca Razvanel prostanel nu il cheama la nationala .

relansat
14th September 2010, 16:14
bun asa.

xisco
14th September 2010, 18:19
ianu poate vrea el sa joace pentru elvetia nu cred ca il vor elvetienii.viseaza si el frumos.

Marius
14th September 2010, 20:21
el zicea ca a facut deja demersuri pt cetatenie si ca a avut ceva contacte cu federalii... acum plm, poate se baga singur in seama sa-l mai vada tiganelul nostru,

Sir. Eko
14th September 2010, 22:04
ianu poate vrea el sa joace pentru elvetia nu cred ca il vor elvetienii.viseaza si el frumos.

Nu stiu...elvetienii primesc pe toata lumea am observat :D .