PDA

View Full Version : Examenul auto: ramine un singur traseu!



bog_tom
12th November 2004, 00:45
Structura examenului pentru obtinerea permisului auto va ramine neschimbata: sala si o singura proba practica. Cel putin asa sustin oficiali din Ministerul Administratiei si Internelor (MAI). Aceasta desi, la sfirsitul lunii septembrie, seful Directiei Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Vehiculelor (DRPCIV) anunta ca din 2005 vor fi patru probe practice.
Vestea modificarii sistemului de examinare a adus un val imens de candidati la examenul pentru obtinerea permisului. Intrucit nu aveau intreg sistemul pus la punct si s-au grabit cu anuntul, Internele s-au vazut nevoite sa dea un pas inapoi.

Surse din MAI au precizat pentru Mediafax ca examenul auto va consta tot intr-o singura proba practica, ca si in prezent, fapt confirmat si de purtatorul de cuvint, Marius Tache. Modificarea ar consta in faptul ca examinatorul va fi cel care va putea decide conditiile in care grupele de candidati vor sustine proba practica (traseul): fie ziua, fie noaptea, fie in afara orasului.

Durata de sustinere a probei practice va ramine si ea neschimbata: cel mult zece minute. In privinta chestionarelor de examinare, acestea vor contine tot 26 de intrebari, ca si pina acum.

(c) Evenimentul Zilei - 11 noiembrie 2004

uti2102
12th November 2004, 00:58
Uite c-am shi io unde sa ma laud. :drak: Tocmai am luat azi carnetu' ! O sa vi-l scanez, sa vedetzi ce infractor o sa fie la volan... :happy

Catalanul
12th November 2004, 01:02
felicitari :p

bog_tom
12th November 2004, 01:15
Uite c-am shi io unde sa ma laud. :drak: Tocmai am luat azi carnetu' ! O sa vi-l scanez, sa vedetzi ce infractor o sa fie la volan... :happy
asadar, oameni buni, evitati sa va aflati in postura de pietoni prin Bucuresti... :D

cocomic
12th November 2004, 03:10
popica, felicitari :D... sa ne transmiti insa circulara de fiecare data cand iesi din casa, cu durata calatoriei si traseul :D...

uti2102
12th November 2004, 13:32
10x
Atzi intzeles greshit :D . NU la volan E infractor. Infractorul e la volan. :evil:
Deci nu va temetzi shi nu mai solicitatzi circulare. :drak:

bog_tom
13th November 2004, 01:48
alpopa, cat ai "marcat" ca sa treci examenul ? :D

uti2102
13th November 2004, 23:22
25 :D

bog_tom
14th November 2004, 06:12
cred ca esti fericit ca nu ai intrat in noua grila de examene; as fi fost curios sa vad cum conduci noaptea (singur in masina) :o:

PS. 25 de ... "bucks" ? :D

fia
14th November 2004, 11:13
Din cate am inteles tot un examen a ramas.... doar ca poate fi fie ziua fie noaptea fie in oras, fie in afara localitatii. Cred ca si-au dat seama ca nu au suficienti politisti ca sa dea 4 examene cu fiecare candidat :D

andreiush
14th November 2004, 12:39
Si la proba de sala vor fi intrebari cu un singur raspuns corect...parca...

uti2102
14th November 2004, 13:58
PS. 25 de ... "bucks" ? :D
Mda. 25 de bucatzi ca una s-a pierdut pe drum... :drak:

bog_tom
15th November 2004, 03:12
una ? si era blonda, bruneta sau satena ? :D

uti2102
15th November 2004, 12:00
Tzin minte doar ca avea girofar. Albastru. :D

sotostone
15th November 2004, 12:06
Felicitari!
o sa te vedem mai putin pe forum? ca o sa te plimbi cu mashina acu'...
asa ca o sa mai respire si dinamovishtii ca tu prea ne lashi :D