PDA

View Full Version : U CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI ( comentarii inainte si dupa meci)



EDMOND_
11th November 2004, 21:59
Este una din marile noastre batalii , pe perioada careia uitam de toate problemele si de toti dusmanii si facem front comun impotriva " inamicului" nr.1.
Nu exista liant care sa ne uneasca mai bine si sa faca sa dispara animozitatile dintre noi (chiar daca numai temporar ) ca ura pe care o nutrim pentru ceea ce inseamna Dinamo in istoria noastra trecuta si prezenta.
Spectatori , antrenori si jucatori , uitam pentru o zi de orice si avem doar o dorinta comuna , aceea de a ingenuchea si umili echipa care a avut o contributie deosebita la decaderea fotbalului craiovean si romanesc ( prin aranjamentele , santajul si satelitii pe care i-a avut , prin promovarea intereselor proprii si a sferelor de influenta ) .
Nu avem nimic cu suporterii bucuresteni , nu avem nimic cu antrenorii si jucatorii , avem insa o alergie profunda la ideea de Dinamo.Ne supara trecutul , dar si o parte din prezent.
Indiferent de rezultat vom castiga . Pentru ca in acest meci vom fi din nou alaturi toti , o intreaga regiune va vorbi din nou alb-albastru si poate ne vom regasi identitatea. Aceea de echipa independenta ,orgolioasa , gata sa se ia la harta si sa invinga pe oricine. Poate ne vom aduce aminte vorbele lui Sorin Cartu .." Noi am inventat fotbalul de performanta in Romania .
Dinamo , bine ai venit in infern!

inter
11th November 2004, 22:38
desi conjunctura actuala nefavorabila, sper ca cei 11 actori din teren sa dea dovada de demnitate ... si sa lupte pt. Stiinta!

ady_azzuro
11th November 2004, 22:47
Trebuie sa invingem cainii, sa le demonstram tuturor ca Stiinta inca mai are un cuvant de spus in acest campionat!
Cred ca le dam 2-1!

Ayrton
12th November 2004, 09:04
Ce frumos vorbeste EDMOND_ ...
Ce idilic si romantic prezinta situatia... Aproape ca mi-au dat lacrimile la gandul suferintelor pe care vi le-a produs "ideea de Dinamo"...

Pacala
12th November 2004, 09:18
ayrtonule, nu n-ai cum sa intelegi ce este aia ideea de dinamo pentru ca esti dinamovist.....adica un tip care a ales compromisul din start...ca si cand ai fi ales o femeie urata foc dar care este fiica militanului si scapi nepedepsit daca furi ...dinamo... :no:

Forza Stiinta! :ok:

rasheedkpenny
12th November 2004, 09:44
Nu vreau sa par prea dur ... dar Craiova rar a facut fata celor de la Dinamo. Tot timpul puneau probleme mari altor echipe... dar rar echipei Dinamo, chiar daca interesul Craiovei era in joc.
A trecut de mult perioada echipelor morale... probabil Craiova ar fi trebuit sa-si vada interesul propriu si la finalul sezonului 1997-1998... si la finalul sezonului 2001-2002.

In concluzie.. oricat as vrea ca Stiinta sa faca o figura frumoasa cu Dinamo, din pacate, nu prea cred ca acest lucru este posibil... cel putin din perspectiva istorica! :(

Pacala
12th November 2004, 09:51
tu te gandesti la cei doi ani de netoiu si de asta ai impresia asta.....
97-98 moralitate insemna sa joace corect..... confunzi moralitatea cu interesul propriu...inseamna altceva ;).... stiu ca a pierdut rapidul titlul.... a pierdut si dinamo titlul la Craiova nu numai voi ;)

pompieru
12th November 2004, 10:04
mizez pe o mobilizare exemplara a jucatorilor craioveni si o daruire totala, fapt ce ne va putea da speranta unui rezultat bun. mai avem si niste avantaje fata de dinamovisti prin prisma absentelor importante din prima echipa a unor jucatori de valoare pe care-i au. pb noastre se rezuma la danciulescu si niculesu, fara de care dinamo e moarta cu orice echipa ar juca...

zolo
12th November 2004, 17:32
Abia Astept Sa-i Batem, Beau Trei Zile De Bucurie

EDMOND_
12th November 2004, 18:04
Din cate am inteles clubul Dinamo a acceptat prpunerea Craiovei ca meciul sa se dispute la ora 14.00. Ramane ca si televiziunea romana sa-si dea acordul pentru ca partida sa nu se mai dispute in nocturna. In rest , deocamdata se pare ca , in afara de Bastina si Stoianof , tot lotul este valid .

Adrian
12th November 2004, 20:19
Niculescu e varza, in Danciulescu le era speranta. Iar fara Petre...chiar ca nu mai valoreaza nimic. Ii zapacim cu bataia!!! Oh, de ce mai e atat de mult pana la meci?!!!

corinutza_88
12th November 2004, 20:33
ii batem de vor pleca cu coada intre picioare!
un pronostic 2-0!

Vadim
12th November 2004, 20:48
Nu vreau sa par prea dur ... dar Craiova rar a facut fata celor de la Dinamo. (
Nu esti dur deloc. Bine ca nu a facut des cate un baiat jumate alb jumate negru. :drak:

corinutza_88
12th November 2004, 21:03
Nu esti dur deloc. Bine ca nu a facut des cate un baiat jumate alb jumate negru. :drak:
pai cum sa faca vadime fata cand toate meciurile erau jucate dinainte de a se intra pe teren! :degete:
mai gandeste-te! :evil:

Maximus
13th November 2004, 11:02
La dinamo n-o sa joace nici Danciulescu si nici Petre. E cazul sa-i batem. In mod cert stadionul o sa fie plin. Cred ca o sa ne impunem.

Minunea Blonda
13th November 2004, 22:13
Pronosticul meu
Universitatea - Dinamo EŢOIU 2-1
Marcatori: Luţu şi Njock pentru "alb-albaştri"
Am eu o presimţire că va da Luţu gol, şi înaintea meciului de Cupă am avut o întălnire cu el şi a dat gol....

ady_azzuro
13th November 2004, 22:19
Asa sa fie Minuneo! /hello

Luxen
14th November 2004, 11:23
oricum ar fi.....vorba lui Lutu :"sa-si dea ei autogol si sa castigam noi cu 1-0"...
Victoria e importanta! /hello /hello /hello

vlad1607
14th November 2004, 14:11
Mmuuiicaaaaa ce miroase a divizia B pe aici :D

ady_azzuro
14th November 2004, 14:54
Dispari mah de aici ca ai gresit forumul. dINAMO II e in alta parte.

Maximus
14th November 2004, 16:54
vladut, cred ca mirosul ala ce-l simti tu vine de la spatele tau. te-ai uitat cine e la fundul tau?

EDMOND_
15th November 2004, 10:23
exista posibilitatea ca atat Danciulescu cat si Florentin Petre sa joace in meciul de la Craiova. Ambilor li s-a recomandat o pauza cam de 9-10 zile si cred ca vor intra in teren.

In ceea ce priveste ora de disputare a meciurilor, din pacate, desi cluburile si lpf au stabilit ora 14.00 , televiziunea romana nu a fost de acord. asa ca vom juca la ora 20.15 iar vremea se anunta foarte proasta.
Sunt curios ce arbitru si ce observator va fi trimis la Craiova ...ce ziceti de Serea!??

EDMOND_
15th November 2004, 19:07
Intrare generala > 50 000 lei ( inclusiv la peluza ..probabil Staicu a considerat ca 30 000 era prea putin pentru numarul injuraturilor venite din sectorul respectiv! )
Deocamdata gazonul arata destule de rezonabil , insa daca va ploua in continuare pana la ora meciului cred ca vor fi probleme destul de mari.
Marius Iordache si-a revenit aproape total , a participat la antrenamentul de astazi.
A revenit si Njock din Germania , dupa invoirea de trei zile. ( "prietenii" bagau mana in foc ca nu va mai veni ! ).
Apropo de Njock. Doreste sa dea un gol pe care il va dedica sotiei sale care va fi prezenta in tribuna! (si-a confectionat deja un tricou !) > De asemenea , Njock si Daouda au pregatit un dans special pe care il vor prezenta daca unul dintre ei va inscrie!

Rechinul Ucigas
15th November 2004, 21:00
Forza Farul!!! Stiinta Sa Casige !!! Anti-caini !!!

Ayrton
16th November 2004, 09:55
vise ... vise...
parca revad perioada de anul trecut dinainte de meciul direct din Banie... identice comentariile voastre... nimic nou sub... ploaie.

EDMOND_
16th November 2004, 10:32
ayrton, ce faci mah... iti faci curaj singur!? Mai bine fa un efort si vino la meci, sa-l vezi in direct, pe tine si pe Ieppy va protejez eu ... vizitam si parcul, bem o bere, va duc la "Groapa Ursilor " ... Hai, ce naiba,fa si tu un act de curaj, nu te multumi cu putin. Chiar voiam sa te intreb, e adevarat ce zic astia, rautaciosii ,aici pe forum, cum ca la meciul de cupa, cu Braila, suporterii oaspetilor ar fi fost de vreo trei ori mai numerosi decat ai vostri !? Eu nu cred, dar gura lumii e sloboda si vorbeste...

Luxen
16th November 2004, 18:52
De asemenea , Njock si Daouda au pregatit un dans special pe care il vor prezenta daca unul dintre ei va inscrie!


e altul fata de ala care il stim cu totii???
sa speram ca vom avea ocazia sa-i vedem dansand!!!

six
16th November 2004, 20:36
se pare ca petre,grigorie si danciulescu nu vor juca
am luat bataie in ultimi 4 ani,dar tebuie sa spargem gheata odata si odata

vlad1607
16th November 2004, 20:50
Peste vreo 12 16 ani cam asa..pana atunci va spargetzi capatzanele ca in fiecare an :D

Maximus
16th November 2004, 21:02
se pare ca petre,grigorie si danciulescu nu vor juca
am luat bataie in ultimi 4 ani,dar tebuie sa spargem gheata odata si odata

Si in primavara lui 2003 cum a fost? 3-1 iti spune ceva?

EDMOND_
17th November 2004, 12:06
Nu stiu daca ma insela memoria dar am senzatia ca Grigore a cam refuzat sa joace la Craiova, contra Craiovei. Cel putin imi aduc aminte ca intr-un an chiar a fost o discutie in ziare desprea asta. Exista semnale ca Danciulescu ar fi totusi apt de joc si ar evolua in partida de la Craiova.

Surpriza de astazi este, ca dupa o saptamana de vreme rece si ploaie, la Craiova este soare si bate si vantul. Daca vremea se pastreaza asa vom avea un gazon foarte bun si se va putea juca fotbal

iohannfus
17th November 2004, 15:52
cred ca o fiu pe stadion ... nu pot sa pierd asemenea meci
HAI CRAIOVA

Maximus
17th November 2004, 16:01
Danciulescu declara astazi ca face alergari usoare si ca o decizie finala va fi luata in ziua meciului! Eu zic ca joaca.

vlad1607
17th November 2004, 16:29
MAximus si eu zic ca joaca..joaca si va da si o boaba :D

Maximus
17th November 2004, 16:33
Sa dea. Bobite de-ale din nas scot si eu cite vrei...

vlad1607
17th November 2004, 16:35
Sunt convins ca le scotzi cu degetzelul tau gingas...hai ca iti traduc: Va da un goolll ! :D sau o baga in ate! acuma cred ca ai inteles :D

ady_azzuro
17th November 2004, 16:36
Vladele, ce boabe sa dea ma? De orez sau mazare? :D Va rupem duminica de nu mai prindem nici un picior de dinamovist pe forum. :D

cip_81
17th November 2004, 16:44
Pe pariu ca o sa prindeti?Macar unul si tot o sa prindeti.

Maximus
17th November 2004, 16:47
Sunt convins ca le scotzi cu degetzelul tau gingas...hai ca iti traduc: Va da un goolll !

Il simti? Ce te exciti asa? e acolo unde trebuie?

EDMOND_
17th November 2004, 17:50
Pastrati va rog un echilibru in postari si, pe cat posibil, fara atacuri reciproce.
Pentru asta aveti la dispozitie thread/urile speciale deschise pe intern , sau Arena.
Sa ramanem la subiect. Vom castiga acest meci.

ieppy
17th November 2004, 17:53
Parca subiectul e meciul Craiova-Dinamo, nu daca castigati sau nu. ala nu e subiect, ala e vis. :D

Zebrone
17th November 2004, 17:55
exista o sansa sa invinga craiova dupa cum spera toata suflarea bipeda (patrupezii nu intra in calcul) asa ca pe ei pe mama lor :yeah:

EDMOND_
17th November 2004, 18:06
Ieppy , ce-ti veni mah!? Noi nu visam, altii viseaza sa se antreneze pentru Liga Campionilor. Nu vorbesc cu tine decat dupa ce ii gonesti pe Borcea si Netoiu! Badea mai merge... Revenind la meci, iti dau si scorul ... 2-0 , Njock ( ca trebuie sa-i dedice golul sotiei si sa ne arate dansul pregatit cu Daouda! ) si Lutu ( dupa ce a fost prezent pe forum este favoritul nostru!). Este clar!?

Smokedawg
17th November 2004, 18:09
pt toti cei ce se dau bipezi...in ultimii 6-7-8 ani sau de cand mi-aduc aminte craiova a batut o data ( acu vreo 2 ani, cand v-am dat meciu... ca aparusera tentative de sinucidere si ne-a fost mila...si deja meciul nu avea miza) hables oltene?

inter
17th November 2004, 18:16
Edmond sterge mesaju de mai sus ... si-a luat avertisment, la urmatoarea abatere vine banu!

EDMOND_
17th November 2004, 18:27
Deocamdata l-am editat!
Smokedawg,te sfatuiesc sa postezi in mod civilizat. Nu stiu pe ce forumuri ai mai intrat, insa aici este obligatoriu sa folosesti un ton civilizat.
Revenind la meci, probabil,in ciuda frigului si a ploii, vor fi prezenti peste 25000 de suporteri ... din declaratiile jucatorilor dinamovisti se vede clar ca se tem de acest de meci si mai ales de presiunea publicului...

ieppy
17th November 2004, 19:02
Edmond, adica noi nu va dam voua gol? :)

Mai vedem, nu prea mai am chef dupa ce am vazut acum.

Vietnam
17th November 2004, 19:22
Noi ne certam pe cai verzi pe pereti sincer! Avem o Nationala de rahat, echipele de club sunt varza si numai scandaluri si probleme au....iar noi ne scoatem ochii pentru cine invinge simbata....Mitica Dragomir si Sandu o sa cistige ..in nici un caz noi! :headbang: Eu ma duc sa ma plimb ...cred ca doua zile nu mai vreau sa aud de meciuri de fotbal............. :mda:

zolo
17th November 2004, 21:47
dinamovistilor o sa va batem si vrea sa-l aud pe " inteligentul " de Borcea cum se antreneaza pt divizia B

inter
17th November 2004, 23:17
eu nu inteleg de ce cainii tot vin si posteaza aici.. pe intern e ok, dar pe suporter sa posteze frate la ei pe dinamo ca si asa 50% din posturile lor sunt facute de altii!
n-am nevoie sa "aud" urlete pe aici...
dupa cate stiu eu este threadul suporterilor Stiintei!

gicu
18th November 2004, 00:31
pai si n-ar fi monoton s-auzi acelasi lucru? :D

EDMOND_
18th November 2004, 02:02
Prezent ieri,pe internet, la intalnirea cu suporterii Frunza a caracterizat foarte exact intalnirea de duminica dintre Universitatea si Dinamo : VA FI RAZBOI !

Ayrton
19th November 2004, 09:11
aha, repede cu banu' inter... acum nu mai ai "urme de indoiala"? :D

EDMOND_
19th November 2004, 11:01
I-auzi ce zice seful galeriei bucurestene ...
“E posibil ca stadionul să fie plin, deoarece īn Craiova sīnt 40.000 de şomeri care vin la meci că n-au ce face. Dar e o diferenţă de atitudine īntre cele două galerii, iar partida sperăm s-o tranşăm şi de această dată īn favoarea noastră”.

Mai sa fie! Abia acum imi dau eu sema de ce sunt meciuri la Dinamo in care galeria oaspete este mai puternica decat cea dinamovista!
Asta din urma e alcatuita numai din intelectuali, muncitori, directori, taximetristi, ziaristi , etc.. adica doar din oameni foarte ocupati care muncesc zi si noapte si abia au timp saracii sa vada meciul la televizor! Unii afla rezultatul doar a doua zi , din ziar..
Bine ca ne lumina Elias Bucurică ca ne tot framantam unde sunt suporterii lui Dinamo!

inter
19th November 2004, 11:08
aha, repede cu banu' inter... acum nu mai ai "urme de indoiala"? :D

pai da-mi un credit si se rezolva :cool:

EDMOND_
19th November 2004, 17:24
Partida de duminica starneste un interes urias in Oltenia si se apreciaza ca incepand de sambata nu vor mai exista bilete la vanzare.
Arbitrul partidei va fi Sorin Corpodean, ajutat la tusa de Cristian Nica si Aurel Onita.
Corpodean...

Maximus
19th November 2004, 18:56
...tot lui Corpodean

corinutza_88
20th November 2004, 18:19
Partida de duminica starneste un interes urias in Oltenia si se apreciaza ca incepand de sambata nu vor mai exista bilete la vanzare.
Arbitrul partidei va fi Sorin Corpodean, ajutat la tusa de Cristian Nica si Aurel Onita.
Corpodean...
stii cumva daca mai sunt bilete?(eu nu prea am trecere pe la stadion)
nu vreau sa vad meciul la Tv! :mda:

EDMOND_
20th November 2004, 20:29
Asta dupa amiaza mai erau. Problema este ca in aceasta seara la ora la care se va juca meciul temperatura era de numai un grad peste zero. Astia din liga si federatie ar trebui sa gaseasca o alta formula de desfasurare a campionatului, pentru ca este aproape inuman sa-i faci pe spectatori sa participe la un meci in asemenea conditii.

Zapada
20th November 2004, 20:33
sper sa bata Craiova

nu voi tine niciodata cu dinamo in campionatul intern pentru ca au castigat jumate din cupe si campionate cu arbitri (i-au santajat pe arbitri si acestia au favorizat echipa militienilor)


pe ei Njock & co

gicu
20th November 2004, 22:28
zapada, care jumatate? :D

EDMOND_
21st November 2004, 01:28
De ce intrebi , Gicu !? Te gandesti ca procentul ar fi mai mare ?! :drak:

Ieri , la ora 15.00 Pavel Badea a condus un antrenament cu portile inchise.
Antrenamentul s-a desfasurat pe stadionul Tineretului si au fost facute ultimile retusuri inaintea partidei cu Dinamo.
Exista indicii ca Pavel Badea ar putea incepe in urmatoarea formula de joc :
Guso -Daouda, Moti, M.Iordache - Dobre, Bundea, Plesan, Lutu, Buhus - Borbely, Njock . insa la fel de bine locul lui Borbely ar putea fi luat de Frunza si ar fi primul meci in care Lutu si Frunza ar incepe impreuna ca titulari....

Alte surse dau ca sigura o formula de joc inedita , cu Borbely si Njock fundasi centrali si Marius Iordache si Daouda atacanti , iar o alta formula probabila ar fi cu Badea intrand in echipa de start din primul minut , iar Gane si Papura titulari... si tot asa pana cand Andone nu va mai intelege nimic si , debusolat, il va introduce pe Grigore ( aflat in stare de suspendare !) in teren... :D

six
21st November 2004, 11:55
cam multi dinamovisti pe aici...probabil ca pe sctiunea lor de forum nu prea au activitate si se cam plictisesc....
la craiova e vreme frumoasa ,putin cam frig ce-i drept dar conditii bune pt meciul de diseara.
se pare ca niculescu s-a antrenat cu mutu la loviturile libere.
se spune ca toţi suporterii olteni vor găsi pe scaunele de pe stadionul "Ion Oblemenco" steguleţe alb-albastre. Īn ciuda frigului de afară, peluza "Cristi Neamţu" va "arde" astă-seară, aşa cum s-a īntīmplat mereu
suporterii se mobilizeaza intotdeauna in meciurile care conteaza cel mai mult si sunt alaturi de echipa indiferent de locul ocupat in clasament
dinamo nu mai e cea din sezoanele trecute....

HAI CRAIOVA
craiova dinamo 3-1
(doua plesan,unu njock)

vlad1607
21st November 2004, 12:51
Fiind dedicata suporterilor olteni aceasta sectiune spun si eu : Hai Craiova...hai in BEEE :D

EDMOND_
21st November 2004, 13:30
vlad1607, nu ma pot supara pe tine pentru ca esti mic si nevinovat.
Si postezi in genul unuia dintre suporterii nostri ,cand o face pe alte forumuri. Gandesc ca sunteti cam de aceeasi varsta..
Cum eu sunt un tip cu bun simt nu-ti pot spune cuvinte dulci , vreau doar sa-ti atrag atentia ca ai scapat din lant si ai gresit ograda. Mergi in alta parte ca aici nu primesti nimic de mancare.

La aceasta ora atmosfera este relativ calma, insa suporterii olteni sunt pregatiti sa-i primeasca cu multa "caldura" pe suporterii, jucatorii si oficialii dinamovisti. Pentru a preveni manifestarile lor de simpatie si admiratie fortele de ordine au pregatit o desfasurare de forte fara precedent. Cam 1500 de jandarmi sunt deja pe pozitii...

ieppy
21st November 2004, 13:37
edmond, simpatie si admiratie? Nu stiam ca ne iubiti asa mult. :D ar trebuii sa venim mai des ca se pare ca nu puteti traii fara noi. :)

Catalanul
21st November 2004, 13:42
bate craiova :yeah: cu 2-0 :drak:

vlad1607
21st November 2004, 14:13
Edmond e clar ca nu stii de gluma :) asta e...:)
Vad ca te flatezi si singur...:D ..oare de ce nu ma mita treaba asta :D
Nu poti sa ma faci "mic si nevinovat" pt ca nu ma cunosti....aici in fatza monitorului totzi suntem tari si desteptzi ....ar fi interesant sa vedem in realitate ce si cum...deci lasa-ma cu din astea ! Vb din cartzi ! :) :rosu:

EDMOND_
21st November 2004, 14:25
Bey , ce gluma este asta , cu Craiova in B !? Nu puteai sa ne jignesti mai mult decat daca ne faceai dinamovisti !!! :ciocan:

Mihai
21st November 2004, 17:25
Craiova in B??? Frumoasa idee dar sa nu uitam ca nici Dinamo n-a fost niciodata in B!!! Edmond ai zis ca cea mai mare jignire era sa asemanam oltenii cu dinamovistii, dar oare nu va asemanati un pic, ca inainte de '89 ambele echipe erau impinse de la spate, una de un minister intreg, alta de oameni politici foarte importanti, parca si Ceausescu tot oltean era NU????


Mihai , tu cine mai esti mah... ca nu am timp sa cercetez... cu ce echipa ziceai ca tii?


PS. Am trecut pe la stadion. Cu o ora si jumatate inainte de uinceoperea meciului erau deja inauntru cam 7000 de oameni. Primii au fost la porti la ora 17.00 ( cam cati dinamovisti au fost la meciul de acasa din cupa cu Braila! ).
Acum plec si ne auzim dupa meci. Daca pot mai dau un mesaj inainte de inceperea trasmisiunii TV/

Gerson
21st November 2004, 17:45
mihai , si ce echipa zici ca sustinea ceausescu?

vlad, am vazut ca strigi "BEEE"..ce-ai , esti stelist acum?
tu parca erai cu ham-ham

Gonzo
21st November 2004, 18:06
lasa-l ca stie si limbi straine :D

Mihai
21st November 2004, 18:13
Nu am zis ca Ceausescu sustinea vreo echipa, (doar ala mic pe Steaua), am facut doar o aluzie ca si el e tot din Oltenia, chiar nu am vrut sa zic ca el personal a influnentat ceva pe la Craiova ci doar ca unii oameni care erau in jurul lui sustineau Craiova! Dar vreau sa fiu clar inteles ca nici nu se compara Craiova cu Dinamo, in sensul ca Dinamo a fost impinsa de la spate PUTERNIC de militie pe perioada comunista!!! Si nu numai...

Gonzo
21st November 2004, 18:17
ai dreptate...

zolo
21st November 2004, 19:19
ca dinamo n-a fost nici o echipa ajutata in trecut, asa ca toti cainii capul in nisip, ca noi dam suturi in fund

EDMOND_
21st November 2004, 19:30
Craiova in B??? Frumoasa idee dar sa nu uitam ca nici Dinamo n-a fost niciodata in B!!! Edmond ai zis ca cea mai mare jignire era sa asemanam oltenii cu dinamovistii, dar oare nu va asemanati un pic, ca inainte de '89 ambele echipe erau impinse de la spate, una de un minister intreg, alta de oameni politici foarte importanti, parca si Ceausescu tot oltean era NU????


Mihai , tu cine mai esti mah... ca nu am timp sa cercetez... cu ce echipa ziceai ca tii?


PS. Am trecut pe la stadion. Cu o ora si jumatate inainte de uinceoperea meciului erau deja inauntru cam 7000 de oameni. Primii au fost la porti la ora 17.00 ( cam cati dinamovisti au fost la meciul de acasa din cupa cu Braila! ).
Acum plec si ne auzim dupa meci. Daca pot mai dau un mesaj inainte de inceperea trasmisiunii TV/

Mihai
21st November 2004, 20:22
Edmond eu tin cu Rapid, dar nu asta conteaza, pe mine ma streseaza echipele si suporterii lor care se bat cu pumnul in piept ca nu e de ei B, pt ca nu au fost niciodata in B!!! Trebuie sa recunoastem ca unele echipe care au aparut prin 50, au fost impinse de la spate!!! REPET nu ma refer direct la Craiova!!! Era in jurul meciului Craiova - Dinamo!!!

zolo
21st November 2004, 22:21
ce noroc au javrele, de ce tine ma norocul cu ei ca ma ia dracu de nebun

Mihai
21st November 2004, 22:25
Mai Zolo nu au avut noroc dinamovistii si ati jucat prost mai baieti!

zolo
21st November 2004, 22:28
dar cainii cum au jucat ma???

Mihai
21st November 2004, 22:31
Si ei au jucat la fel de prost!!! Si plus incidentul cu suporterul... A fost stricat un derby care incepuse frumos (in tribuna ma refer) de un om! Pacat...

zolo
21st November 2004, 22:33
dar de ce a stricat derbyul suporterul? ca nu vad care a fost influenta asupra meciului

Mihai
21st November 2004, 22:37
Pai pe teren oricum nu s-a jucat nimic! Macar in tribune sa fie frumos pana la sfarsit!

zolo
21st November 2004, 22:50
pai asta nu a fost in tribune a fost pe teren asa ca nu se pune

EDMOND_
21st November 2004, 23:17
Edmond eu tin cu Rapid, dar nu asta conteaza, pe mine ma streseaza echipele si suporterii lor care se bat cu pumnul in piept ca nu e de ei B, pt ca nu au fost niciodata in B!!! Trebuie sa recunoastem ca unele echipe care au aparut prin 50, au fost impinse de la spate!!! REPET nu ma refer direct la Craiova!!! Era in jurul meciului Craiova - Dinamo!!!

Pai daca era si cazul Rapidului, te bateai si tu cu pumnul in piept. Ati retrogradat vreodata din cauza noastra , de esti asa pornit?
Vreau sa vad caseta meciului, maine si dupa aia ma pronunt. eu cred ca am avut un unsprezece metri clar, dar este posibil sa ma insel.
Maine, dupa ce voi privi caseta , voi avea mai multe de spus.

zolo
21st November 2004, 23:23
nu a fost penalty, din pacate

EDMOND_
21st November 2004, 23:40
Probabil. Insa arbitul a tras discret cu Dinamo. In prima repriza au fost cateva intrari extrem de dure, de cartonas. Nu a dat nimic. Dupa ce Dinamo a dat golul, a inceput sa-i umple de cartonase galbene, le-a dat patru in 30 minute.

zolo
21st November 2004, 23:49
sincer eu cred ca arbitrul nu gresit mai deloc, nici nu a avut ce de fapt

Maximus
22nd November 2004, 00:43
Arbitrajul nu mi s-a parut partinitor. A fost un arbitraj bun. N-a fragmentat jocul n-a dat cartonashe excesiv de multe. A fost decent.
Am avut ghinion si, momentan, atit putem. Sper sase trezeasca cine trebuie pentru ca suntem pe penultimul loc...

Microb
22nd November 2004, 02:41
Sa moara dinamo din tot sufletul !!!
Andone cand a dat chilotii jos pe timpul lui Ceausescu a fost ridicat erou,iar acum se agita din cauza unui fular !!
Postasu este un adevarat erou al suporterilor STINTEI !..merita o bere de la New york !
La anul ne va razbuna Sorinel !
Hai STINTA !!! :degete:

Pacala
22nd November 2004, 03:02
si cateva navete din Montreal :) :ok:

chiar asa, cine sa gasi sa faca pe mimoza, tocmai andone...... omu cu chilotii in vine pe stadion.... :jerk:

OwenSkeet
22nd November 2004, 07:43
Gestul lui Mihalcea este de CONDAMNAT...nu treabuia inmbrancit acel suporter care a intrat pe teren....se pare ca nervii si l-a varsat pe acel suporter!!

Kfty
22nd November 2004, 09:32
:rosu: Gestul lui Mihalcea e de Cartonas rosu :rosu: si aici vorbesc in timpul meciului. Nu are voie sa-l atace pe suporter indiferent de ce face el. E treaba jandarmilor sa nu-i permita intrarea pe teren suporterilor in timpul meciului.

Vietnam
22nd November 2004, 10:03
Bai, eu am vazut alt meci? Mie mi-a placut meciul ( nu mi-a placut scorul , asta este alta treaba) dar ai nostrii atita au putut atita au dat.Nu poti sa te astepti ca peste noapte Borbely sa fie un mic Zidane iar Njock marcatorul din orice pozitie. Pur si simplu atit ii duce mintea atit pot! Pentru capacitatile lor a fost un meci bun, daca marca Moti in prima repriza comentam poate altfel meciul dar ... acest joc se bazeaza pe goluri nu pe ratari ( chiar daca unii incercau sa dea gol din foarfeca cand nu era cazul). Si cu orgoliul ranit ca iar mincaram bataie de la ciini si ca mai avem putin si le umflam lanterna alora de dupa noi, acum o sa raminem si fara Badea parca nu era de ajuns ca primaria cica e "patron". Copii stam bine..mai avem nitel si zbieram dupa Netoiu sa vina sa ne faca satelitul lui DInamo!!! Merita sa pierdem doar doua meciuri pe an sigur...fata de cite am pierdut acum.... :mda: piei Satana!!!!! :ciocan:

Ma care ai ceva maruntis prin buzunare ..cam asa vro' 6 milioane de Euro ? :drak:

Mihai
22nd November 2004, 14:47
Am si eu o intrebare pentru suporterii Craiovei, a declarat banderas din Banie ca la faza aceea in care s-a cerut penalty " a simti ca-l atinge cineva si s-a ARUNCAT" pai pana si el a recunoscut ca nu l-a faultat nimeni mai se poate pune problema de vre-un penalty???

Maximus
22nd November 2004, 14:49
Mihai, unde ai vazut tu ca am reclamat penalty?

Mihai
22nd November 2004, 15:04
Mihai, unde ai vazut tu ca am reclamat penalty?

In primul rand zicea Edmond ca de pe Stadion a vazut penalty, dar nu poate sa zica sigur pana nu vede meciul si pe TV, deci nu de el era vorba, ci eram curios daca sunteti de acord cu atitudinea lui Plesan ca "am simtit.... m-am aruncat"... pai ce e asta, nu ai vazut cum a sarit Plesan cand nu s-a dat penalty de parca ii murise cine stie ce... (Doamne fereste)

inter
22nd November 2004, 15:29
sa-mi dau si eu cu parerea :
meci de kkt, in care cainii au dat un gol norocos prin care au obtinut victoria.

jocul echipei de tot rahatul .. au alergat ca musca fara cap... la stilul de joc al lui Badea nu inteleg de ce mai avem nevoie de mijlocasi, cand peste 95% din actiuni se desfasora dupa tipicul(schema): minge bubuita de aparatori spre careul advers!

Badea a inceput cu Borbely ... care parca era trenuletul lui fiumeu pe sine.. alerga intr-una pe aceleasi trasee fara sa aiba treaba cu "obiectul" muncii
la mijloc... Plesan si Bundea ... catastrofe ... mai bine ramanea in tribune!
Moti e plin de fite atat in aparare cat si in atac ... nu-l mai suport dupa ce el incearca sa incheie faza marii(galacticii) ratari cu o executie aflata in manualul lui Sorin sau Ilie ... mai bine scotea brazde din teren , decat sa-l vad cu "fineturi" de care habar nu are (si prostia lui e ca face aceleasi tampenii si in aparare!)

mai mult de 5 pase consecutive nu am reusit .... si alea cu noroc, ca sarea mingea din jucatori mai rau ca-n curtea scolii!

Cocluzia mea :
Badea a pierdut pe mana lui deoarce a folosit niste "prieteni" cu fotbalistii... care ar fi bine sa puna mana de la mana sa plateasca amenda "Postasului"... daca mai vor sa stea in Craiova!

EDMOND_
22nd November 2004, 17:42
si cateva navete din Montreal :) :ok:

chiar asa, cine sa gasi sa faca pe mimoza, tocmai andone...... omu cu chilotii in vine pe stadion.... :jerk:\

Se pare ca supararea lui Andone a venit de la un mic incident petrecut in timpul meciului. La una din faze Andone a protestat si a venit la banca de rezerve craiovene vrand sa-i convinga si pe acestia ca are dreptate. Badea sau Neagoe au ripostat destul de energic invitandu-l sa-ti tina gura si sa ia loc pe banca . Mr. Andone s-a suparat foc, s-a simtit jignit , apoi s-a suparat si pe reporterii craioveni, care ,atunci cand el vorbea de suporterul care a patruns pe teren, l-au intrebat ce crede despre gestul lui Mihalcea ( Porumboiu a declarat ca fotbalistul trebuia sa ia cartonas rosu! ).

panDUR
23rd November 2004, 11:22
Felicitari "Postasule".Gestul tau trebuia repetat de toti suporterii Craiovei.Felicitari inca odata pentru gestul tau. Ai dat dovada de un adevarat spirit de curaj si toata Oltenia te va sustine.

BRAVO

cipi13
23rd November 2004, 14:30
Eu nu mai stui ce sa zic...
Pe de o parte cum au jucat a fost relativ bine...
Pe de alta parte nu avea sens sa te astepti la prea multe de la o schema tactica pe care o stie deja toata divizia A....minigii bubuite la Njock si pe urma daca iese bine daca nu incercam faza urmatoare.....asta a fost lipsa de imaginatie...din punctul meu de vedere..

Nasol e locul pe care il ocupam si faptul ca nici viitorul nu stiu cit e de roz....

Cit despre gestul postasului.....felicitari

Mihai
23rd November 2004, 16:33
Felicitari "Postasule".Gestul tau trebuia repetat de toti suporterii Craiovei.Felicitari inca odata pentru gestul tau. Ai dat dovada de un adevarat spirit de curaj si toata Oltenia te va sustine.

BRAVO

Eu cred ca toti oltenii trebuiau sa sara pe jucatorii lor! Ca saracii dinamovisti nu prea aveau nici o vina ca scorul era atat sau ca au luat bataie! Daca vreti sa faceti ceva constructiv uitati-va intai la voi in ograda si dupa aia si la altii :evil:

EDMOND_
23rd November 2004, 21:12
Mihai , eu cred ca vorbesti mult si fara rost. Ti-am citit postarile pe mai multe thread-uri si am vazut ca postezi cu insistenta si destul de mult antiCraiova.
Ia povesteste-ne tu, de exemplu, cum ne-ati facut de ras, suporterii Rapidului, la meciul de la Praga ..si pot sa-ti spun destule alte faze in care suporterii echipei cu care tii si-au dat in petec.
De ce esti asa ofticat? Fa-ma te rog sa inteleg. A trecut destula vreme de cand am contribuit la retrogradarea voastra in B, iar campionatul ala l-ati pierdut pe mana voastra, ca nu ati fost in stare sa-l castigati....
Atunci !?
ca daca ma gandesc bine chestia cu ograda vi se potriveste si voua, ca sunteti pui de gaina abia iesiti din ou in toate deplasarile.

EDMOND_
28th November 2004, 10:02
Am revazut aseara, la "rece" partida cu Dinamo. Nu am jucat deloc rau, iar Dinamo nu a fost cu nimic peste noi in acest joc. Era clar ca ca castiga echipa care va marca prima. Din pacate, a facut-o Dinamo. Insa Universitatea a avut ambitie in acest joc, a fost foarte determinata... o determinare pe care as fi vrut sa o vad la toate meciurile disputate. Asta este ce asteapta suporterii, ambitie si lupta pana la epuizare.
Daca am fi jucat toate partidele din acest tur la fel de motivati,am fi fost in acest moment, undeva in prima jumatate a clasamentului.
Atmosfera creata de suporteri la inceputul meciului a fost superba.