PDA

View Full Version : Etapa 14: CFR Cluj - Dinamo



Pages : [1] 2

delaparis
30th October 2006, 01:26
Duminica, 05.11.2006
CFR Cluj - Dinamo (ANTENA 1) - 14.00
Discutii aici inainte si dupa meci.

Red-Castorryy
30th October 2006, 01:33
meci greu pt. noi deoarece cu CFR Cluj jucam in deplasare , sper sa invingem pt. a razbuna ultimele meciuri jucate cu CFR Cluj in deplasare

YodaRo
30th October 2006, 03:49
3-0 pentru Cluj.

Red-Castorryy
30th October 2006, 04:05
3-0 pentru Cluj.

care da mai mult ?
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

noir_desir
30th October 2006, 07:15
bate Dinamo, clar. Bine, acuma depinde si de ce face in UEFA, dar in principiu bate. Un 1-3, sa zicem.

Pepsi-Cola
30th October 2006, 07:19
x1 Bate FC. CLUJ cu 2-1

Ammadeus
30th October 2006, 07:25
daca nu batem pe dinamo, nu meritam loc de muefa, masonic enterprise for low budget teams from low budget countries(MELBTLBC)

Lordliv
30th October 2006, 10:15
clujul nu mai joaca mai nimic in ultima perioada,iar dinamo joaca pe toate fronturile!

grande
30th October 2006, 10:19
O victorie a clujenilor ar mai relansa campoinatul ,totusi mizez pe un X solist !

Rossi
30th October 2006, 10:38
CFR-ul si'a luat 4 goluri cu Steaua si 3 cu Rapid ...

Facem scor la Cluj ...victorie la minim 2 goluri diferenta :ok:

chinezu
30th October 2006, 10:42
Daca trece de turci Dinamo va defila si la Cluj.1-4

dede
30th October 2006, 10:52
castiga cfr
2-1

m8k
30th October 2006, 11:36
E clar!! Va fi un meci frumos, intre echipele care au marcat cele mai multe goluri pina acum:DDinamo 30 si CFR Cluj 28! Mizez pe un meci cu multe goluri (aici sper sa nu avem doar goluri in defensiva:D), 3-2 pentru CFR!

King of Hell
30th October 2006, 12:11
1-4, 0-5, pacolo . Cfr? cine-i cfr?

Ess
30th October 2006, 13:43
1-4, 0-5, pacolo . Cfr? cine-i cfr?

CFR = CAILE FERATE ROMANE. te stiam mai cult:)
OT: cam 2 scrie pe meciu asta...ata ete. Macar sa scapam de bergodi pana in etapa 16...17...
sa ne lase sa ne pregatim pt CL :sleep: :sleep: :sleep:

apercele
30th October 2006, 16:51
va depinde mult de meciul UEFA de joi cred
daca pierdem/egal in UEFA, batem la cluj 3-1
daca batem turcii, atunci batem CFR-ul 5-1 la cluj

Aurel.D
30th October 2006, 17:03
De acum va fi mai greu pt. Dinamo: incepe sa joace si in UEFA, vin si meciurile din Cupa Romaniei, vor aparea accidentari, oboseala...etc..
Sper o victorie la Cluj, chiar si cu 1-0.

YodaRo
30th October 2006, 17:29
Asteptam cu nerabdare decaderea lui DInamo.
Si anul trecut erati campioni de iarna...si va bateau bulgarii in min 90...ca pe ultimii oameni...
De-abia astept sa vad cum luati bataie in retur de la toti ciumetii...gen Ceahlaul, Pandurii, Jiul sau Urziceniul. Sa vezi atunci bal.
Cat despre UEFA deja e o performanta ca ati ajuns pana in faza grupelor.

AxinTe
30th October 2006, 17:39
man_us, anul trecut luam campionatul la pas daca ramanea Andone.. nu uita refrenul arhicunoscut: "Cine vine'n groapa fara 5 nu scapa".. dar asta e.. desi nu am luat campionatul a fost un sezon excelent pentru Dinamo fiindca am scapat de giovanni, netoiu si marionetele lui :)

apercele
30th October 2006, 17:39
opaaa cine a venit, nea carcotake...unul din cei 3 muschetari...samm, guevarax si man us

cum dracu sa nu asteptati cu nerabdare decaderea lui dinamo? debea asteptati sa facem un pas gresit, poate mai aveti si voi vreo sansa la titlu...incalziti acolo locul 2 ca va sta bine, dar aveti multa atentie ca otelul il merita mai mult ca voi, si v-a mai si batut in meci direct

Liviu
30th October 2006, 18:02
Dinamo pare că are un complex în deplasările de la Cluj , de când CFR-ul a revenit în prima divizie .
2004-2005 : CFR-Dinamo 4-2
2005-2006 : CFR-Dinamo 1-0

Prima şansă o are CFR . Dinamo va veni obosită , CFR are nevoie disperată de un rezultat pozitiv . Totuşi după atâtea victorii ale lui Dinamo , un pronostic 1 este riscant . Un egal este cel mai probabil .

vpop
30th October 2006, 18:02
Dinamo nu o sa mai castige la Cluj...ar fii prea mult...:jerk:

apercele
30th October 2006, 18:22
suspiciunile vin de la 3-4 insi, un grup select din care tu faci parte

95% sunt de parere ca dinamo joaca un fotbal superb si nu este nevoie de nici un blat cand talentul isi spune cuvantul pe teren
acum ca stelistii mor de invidie ca echipa lor termina toate meciurile cu 1-0 si 2-1 iar in CL e plin de maro, acum normal ca de acolo vin suspiciunile

restul tarii vede ce fotbal DINAMO joaca, ca deaia are lumea ochi...dinamo face spectacol, si sa dea Domnu' sa o tinem tot asa

georg40
30th October 2006, 19:27
Sigur, Dinamo traieste o perioada de euforie, cum rar se intalneste intr-un campionat de prima liga. Se pare ca totul se potriveste, echipa joaca disciplinat, marcheaza multe goluri, derbiurile le-a transat, de asemenea, cu succes, adica totul pare sa decurga la modul ideal.
Ea trebuie sa mai confirme si in Cupa UEFA pentru a convinge cel putin in acest sezon.
Dar cum fiecare lucru are si un sfarsit, va veni si vrema cand Dinamo va mai si pierde si-atunci urmaritoarele vor incerca sa foloseasca din plin momentul...
Lupta Steaua !!

apercele
30th October 2006, 20:35
aveti 3 jucatori toti 3 fundasi de perspectiva....dar atacu e cam batran

toata apararea nationalei de tineret e dinamovista, deci viitorul e de partea noastra la acest aspect

si acesti batranei, cu bastoane si pensia in buzunar au cam defilat pana acum...deci pentru un an, 2, 3, sunt ultra suficienti

daca te uiti inainte pt sezonul 2012-2013, de acord cu tine, sunt cam in varsta atacantii

Red-Castorryy
30th October 2006, 23:19
stelistii ar trebui sa se roage ca DINAMO sa cistige la Cluj pentru ca steaua sa spere sa ocupe locul 2 la finalul campionatului

rechinul farist
30th October 2006, 23:52
sper ca Clujul sa opreasca Dinamo

Red-Castorryy
31st October 2006, 00:08
ca Clujul

:thinkso:

eddy_27
31st October 2006, 00:10
Clujul nu e in cea mai mare forma..cu Rapidul a fost pe langa in cea mai mare parte a meciului...deci Dinamo are sanse sa isi mentina parcursul formidabil si sa obtina 14 victorii consecutive.../hello

rechinul farist
31st October 2006, 00:21
:thinkso:

CFR Cluj

Cipus
31st October 2006, 00:59
Spuneam in urma cu vreo 3 etape ca singurele puncte pe care le poate pierde Dinamo in tur sunt la Cluj si cu Otelul acasa. Dupa ce am vazut cum pierde Otelul in deplasare numai cu 3-1 e posibil ca CFR sa fie singura echipa care o poate opri pe Dinamo. Meciul dintre echipele cu cel mai bun atac ar trebui sa fie un festival de goluri, cu un 2-2 la final. Cu siguranta oboseala de dupa meciul din UEFA precum si deplasarea lunga la Cluj pot fi 2 factori negativi in evolutia lui Dinamo de la Cluj. Mai poate depinde si de rezultatul pe care il va obtine cu Besiktas, un rezultat negativ (speram sa nu) ar putea avea efecte negative in evolutiile urmatoare, dar si de evolutia CFR-ului, care desi a pierdut categoric deplasarile in Bucuresti, acasa e greu de batut, nici un meci nu seamana cu altul (poate doar la Otelul cand joaca in deplasare). Imi mentin pronosticul de meci egal cu goluri, insa depinde si de meciul din UEFA, vom vedea la sfarsitul saptamanii.

gica
31st October 2006, 01:51
Cred ca se va respecta traditia victoriilor clujene in meciurile din Gruia!
Deci 1-0 chinuit si prima infrangere pt. Dinamo in campionat.Nu ca am avea ceva special cu ei dar ne obliga obiectivul.

FORZA CFR!

Cipus
31st October 2006, 02:05
Imi pare rau sa observ ca CFR are 18 goluri primite, adica foarte multe (ca si National si Otelul). Mi-e greu sa cred ca Dinamo nu va reusi sa inscrie, poate doar daca isi va face meciul din UEFA deosebit de greu si vor fi epuizati toti cei 3 atacanti.

Red-Castorryy
31st October 2006, 03:17
Vasile Turcu a dat un bonus de 5.000 de euro echipei dupa victoria cu Poli Iasi.

Motivul? Actionarul le promisese fotbalistilor ca va premia cu 1.000 de euro fiecare gol înscris împotriva moldovenilor. Bucurestenii au învins cu 5-0, iar totalul a ajuns la 5.000 de euro.

“Le-am dat baietilor 5.000 de euro, si nu 16.000, cum s-a vehiculat în presa”, ne-a confirmat patronul de la RomConstruct. “Ne-a bucurat foarte mult prima pe care am luat-o de la domnul Turcu. Le-am dat si la rezerve, maseur, bucatareasa si sofer”, a spus Ganea. Apoi, atacantul a dezvaluit pe ce prime au evoluat “câinii” la începutul sezonului. “Initial, noi aveam sti****t în Regulament alte sume. Astfel, pentru o victorie acasa, primeam 300 de dolari, iar pentru un succes în deplasare, încasam dublu. La interventia domnului Rednic si în urma rezultatelor noastre foarte bune, actionarii au fost convinsi sa treaca la sistemul cu prime la pachet, dupa câte cinci meciuri’’, a încheiat fotbalistul.

Ulysses
31st October 2006, 13:56
daca nu e iar aranjament, bate clujul, normal,dar cred ca borcea nu va face pasi gresiti pana cand nu va fi "campion" matematic... :rosu:

Red-Castorryy
31st October 2006, 15:12
daca nu e iar aranjament

ikebana , arta de aranjament floral nippon ? :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

superchumbo
31st October 2006, 15:12
asta e, roata se intoarce

pentru voi se intoarce la cluj

si pentru ca tot aveti echipa constanta va doresc aceiasi constanta in rezultatele de la cluj .... ca acum doi ani

apercele
31st October 2006, 17:20
mersi pt urare, dar efectiv nu trebuia sa te deranjezi :)

chinezu
31st October 2006, 18:43
daca nu e iar aranjament, bate clujul, normal,dar cred ca borcea nu va face pasi gresiti pana cand nu va fi "campion" matematic... :rosu:

Spre ghinionul unghiei tale care se va infinge din nou in gatul tau plapand, afla ca si acest meci e ,,aranjat,,

crissis
1st November 2006, 00:10
Ar fi bine pentru spectacolul din liga sa mai piarda si Dinamo si nu o spun cu rautate . CFR -Dinamo 1

bob
1st November 2006, 09:06
meci greu. cfr pare o echipa bunicica. "noroc" ca il au pe bergodi. tipul e penibil. cu el pe banca cfr nu prinde uefa . un 0-1 scurt.

ULTRAS_TAVY
1st November 2006, 09:40
deknd sper sa se incurce dinamo.....sa vdm oare Cfr ii opreste?

Aurel.D
1st November 2006, 11:42
Ultras Tavy,
Numai tu? Sunt mii de suporteri ai altor echipe din tara asta care abia asteapta momentul, fie ca va fi in UEFA, fie in campionat.:D Parca ii si vad pe unii gata sa cante "I love you...." urmeaza numele echipei care o va incurca pe Dinamo.:D Dupa mine, doar Clujul si Otelul pot incurca pe Dinamo in campionat.
In orice caz, orice ar fi, noi suntem multumiti de parcursul din aceasta toamna al echipei, speram sa confirme si in UEFA.

apercele
3rd November 2006, 00:36
din pacate vor juca la mai putin de 48 de ore dupa meciul de uefa...o sa se simta oboseala, dar sper sa nu ii impiedice....
un 0-1 si ma multumesc....nu trebuie mult, doar victorie
probabil multe rezerve vor juca, lasand titularii de azi sa se odihneasca

YoYoyOi
3rd November 2006, 00:47
Am pus 1 ca asa as vrea sa fie. In realitate ce-o sa fie vom vedea. Clujul ar trebui totusi sa puna osul la treaba, ca n-au puncte de impartit cu altii. Au dat dreptul la prea multe suspiciuni in ultimul timp.

whitewildstuff
3rd November 2006, 01:08
Cine,mai YoYO,au dat dreptul la suspiciuni???Exemplifica cand faci o afirmatie,pls!Toata Romania e ca in traista!!!Toti dau exemple si toti demonstreaza,putini sunt cei lucizi:P

YoYoyOi
3rd November 2006, 01:21
Clujul, mai omule. Despre Cluj este vorba in ultima fraza, este subiectul. Si logica gramaticii spune ca in urmatoarea fraza daca nu este specificat subiectul acesta este cel din fraza precedenta.
Cine vrea sa inteleaga pricepe. Doar nu crezi ca m-am referit la Dinamo. Sau iti simteai echipa favorita vizata?

Cipus
3rd November 2006, 02:25
Clujul a jucat corect pana acum, a resimtit plecarea lui Dorinel, normal ca joaca mai slab. Dinamo a avut noroc in seara asta cu Besiktas, n-a jucat cine stie ce de bine, insa la Cluj nu fac mai mult de un egal, 1-1 Semedo si Niculescu par cei mai in forma

danny del corco
3rd November 2006, 03:39
Imi doresc sa bata CFR-ul. Pe de alta parte nici un egal nu ar fi rau. Dinamo ar fi oprita din galopul asta de sanatate intr-un mod onorabil, fara infrangere, iar Clujul si-ar respecta blazonul de echipa corecta. Parerea mea.

Red-Castorryy
3rd November 2006, 09:52
deknd sper sa se incurce dinamo.....sa vdm oare Cfr ii opreste?

viseaza , viseaza :sleep: :sleep: :sleep:

AxinTe
3rd November 2006, 11:10
Blat !!!!

Alberto
3rd November 2006, 11:28
deknd sper sa se incurce dinamo.....sa vdm oare Cfr ii opreste?


mai asteapta...:happy ...La forma pe care o arata Clujul la ora actuala nu poate sa o opreasca pe Dinamo din drumul spre a 14-a victorie consecutiva...;)

Aurel.D
3rd November 2006, 13:16
Bergodi a mai incurcat pe Dinamo, cand era la National...nu este exclus sa o fac si acum...
Sper ca jucatorii sa nu resimta oboseala de joi sau rezervele sa isi faca treaba bine...

starsteel
3rd November 2006, 13:51
Pe langa oboseala mai intervine si valoarea care e artificial umflata acum la Dinamo, asta e primul meci in care dinamovistii o incaseaza iar al doilea pas gresit urmeaza etapa viitoare.......nu va spun cu cine. :evil:

delaparis
3rd November 2006, 14:04
Pe langa oboseala mai intervine si valoarea care e artificial umflata acum la Dinamo, asta e primul meci in care dinamovistii o incaseaza iar al doilea pas gresit urmeaza etapa viitoare.......nu va spun cu cine. :evil:


he he
Cine vine in groapa fara ... 2-1 nu scapa :D

La meciul asta nu prea stiu ce sa zic ... N-am idee de valoarea lui CFR azi :rolleyes: A plecat Munteanu a venit ... cine a venit ? .. nu mai stiu ... Dumitrescu parca :D

remy
3rd November 2006, 15:02
3-0 pentru Cluj.
Nu scapam nici aici de frustrarea si aberatiile tale ?
Tu, care spuneai ca va fi Dinamo-Besiktas 0-5 ?
Deja ma ingrijorez de tine, nici daca Dinamo ar avea titlul asigurat inca din tur, nu ai recunoaste adevarata valoare a lor.
Esti penibil rau. Ca si Iceblu, SAMM, guevarax, etc.
Aveti grija, ca puteti face infarct daca Dinamo se mai distanteaza si o iau inainte stelistilor si Otelul si CFR Cluj ! :evil:

dardar_3
3rd November 2006, 15:03
CFR Cluj - Dinamo poate fi meciul care poate relansa campionatul...:ok:

remy
3rd November 2006, 15:09
Pe langa oboseala mai intervine si valoarea care e artificial umflata acum la Dinamo, asta e primul meci in care dinamovistii o incaseaza iar al doilea pas gresit urmeaza etapa viitoare.......nu va spun cu cine. :evil:
E chiar penibil, de 13 etape tot ne ameninti ca Dinamo va fi spulberata ... si ei sunt chiar primii in Europa, chiar deasupra lui Lyon. :ok:
Mai aberati, ca prinde bine dinamovistilor, le aduce noroc.
Tin minte pe Corleone, care zicea ca Dinamo va ocupa locul 7 la sfarsitul campionatului. Tocmai el, Oracolul din Balcesti ?
Voi credeti in vorbele unui mafiot ?
N-ati obosit sa luati peste picior pe Dinamo ?
Cum ar veni, vorba spusa de stelisti: CURAJ, GAINA, CA TE TAI ! :evil:

dardar_3
3rd November 2006, 15:15
Dinamo nu e invincibila...
S-a vazut aseara in meciul cu Besiktas... Numai norocul din finalul meciului a facut ca Dinamo sa nu piarda..:ok:....

Meciul cu CFR Cluj pe care il au dinamovistii va fi unul foarte greu, chiar si prin prisma ca va aparea oboseala....:ok:...

@doris2001 Corleone zici:drak:... E simpatic omul... insa se crede seful tuturor si se umple cateodata de penibilism...:ok:...

resita
3rd November 2006, 16:21
Pe langa oboseala mai intervine si valoarea care e artificial umflata acum la Dinamo, asta e primul meci in care dinamovistii o incaseaza iar al doilea pas gresit urmeaza etapa viitoare.......nu va spun cu cine. :evil:

vise placute

:sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:

castiga dinamo, greu dar castiga.

OVIDIU 62
3rd November 2006, 18:20
Meci de x solist asa ca sa nu supere pe nimeni.

Sergio_D
3rd November 2006, 19:03
Iar bate Dinamo......... :sleep:

Luis Garcia10
3rd November 2006, 19:49
13 VICTORII VOR fi cu ghinion ! Bate Cluju`! ;)

m8k
3rd November 2006, 19:53
1-0 chinuit!!!

tu26dor
3rd November 2006, 21:56
poate face clujul o minune si bate sau facce macar egal... :p

Ammadeus
3rd November 2006, 22:05
5-2, semedo iese la rampa cu 2 goluri, anca, tilinca si coroian restu'

Chriss34
3rd November 2006, 23:10
1-0 pentru C.F.R. gol Jula , ca si in primavara, HAI CFR!!!!

Red-Castorryy
4th November 2006, 00:14
13 VICTORII VOR fi cu ghinion ! Bate Cluju`! ;)

Parca era vorba ca etapa a 13-a e cu ghinion ? :happy :happy :happy

brandacadabra
4th November 2006, 00:17
cel mai greu meci pt noi de pana acum...pronostic realist : X 2

mark111
4th November 2006, 00:37
urasc toate echipele romane alb-rosii....si totusi dinamo va cistiga fara probleme cu cel putin 2goluri diferenta

Ulysses
4th November 2006, 07:23
acum vor vedea ******* dinamovistii cum e sa joci si in europa(desi cu o echipa vai de ea) si in campionat.bate clujul fara probleme

alex36
4th November 2006, 12:51
un meci fff greu ptr. Dinamo ...de 1x2(sper sa fie 2)

Alberto
4th November 2006, 13:14
al 14-lea meci..a 14-a victorie....

Cel mai greu meci al lui Dinamo de pana akum....va fi o victorie muncita a cainilor...

Diodude
4th November 2006, 15:50
Va fi greu avand in vedere ca am avut meci greu cu Besiktas joi.Eu sper totusi sa bifam a 14-a victorie,cu toate ca fiind realist as paria pe un X2.Oricum Clujul nu ne bate,asta e clar.


Pe langa oboseala mai intervine si valoarea care e artificial umflata acum la Dinamo, asta e primul meci in care dinamovistii o incaseaza iar al doilea pas gresit urmeaza etapa viitoare.......nu va spun cu cine. :evil:

Eu zic ca valoare artificial umflata e in Ghencea ,nu la Dinamo.Cand cristocea,petre marin sau nicolita ajung sa fie jucatori de baza la steaua,asta spune multe despre valoarea echipei.Maine la Cluj este meci de X2,pentru ca noi venim dupa meciul greu cu Besiktas si pentru ca clujul nu au echipa sa ne bata pe noi,mai ales fara d.munteanu.Te inteleg ca tu vrei ca Dinamo sa se impiedice si etapa viitoare,dar daca esti putin realist iti poti da seama ca este imposibil.In afara de cluj,unde e posibil facem un egal(in cel mai rau caz),Dinamo nu mai pierde nici un punct pana la finalul turului.Iar la ce fotbal joaca steaua in ultimul timp,daca as fii suporter stelist,mi-ar fi tare frica de urmatoarele 2 deplasari(piatra-neamt&tg.jiu).

Ulysses
4th November 2006, 17:27
Va fi greu avand in vedere ca am avut meci greu cu Besiktas joi.Eu sper totusi sa bifam a 14-a victorie,cu toate ca fiind realist as paria pe un X2.Oricum Clujul nu ne bate,asta e clar.



Eu zic ca valoare artificial umflata e in Ghencea ,nu la Dinamo.Cand cristocea,petre marin sau nicolita ajung sa fie jucatori de baza la steaua,asta spune multe despre valoarea echipei.Maine la Cluj este meci de X2,pentru ca noi venim dupa meciul greu cu Besiktas si pentru ca clujul nu au echipa sa ne bata pe noi,mai ales fara d.munteanu.Te inteleg ca tu vrei ca Dinamo sa se impiedice si etapa viitoare,dar daca esti putin realist iti poti da seama ca este imposibil.In afara de cluj,unde e posibil facem un egal(in cel mai rau caz),Dinamo nu mai pierde nici un punct pana la finalul turului.Iar la ce fotbal joaca steaua in ultimul timp,daca as fii suporter stelist,mi-ar fi tare frica de urmatoarele 2 deplasari(piatra-neamt&tg.jiu).
mah dude mi-era dor de tine -de gandurile tale:nu!dupa cum vezi , ziarele spaniole i-au laudat atat pe marin cat si pe nicolita(cu exceptia autogolului care oricum nu se va mai repeta). voi ce aveti acolo de baza?in afara de borcea!

chinezu
4th November 2006, 17:37
acum vor vedea ******* dinamovistii cum e sa joci si in europa(desi cu o echipa vai de ea) si in campionat.bate clujul fara probleme

Se cunoaste ca sunteti amandoi de pe langa ,,paris,, Ascute-ti unghia,barbierestete si ia loc in fotoliu duminica de la ora 14.

Diodude
4th November 2006, 20:08
mah dude mi-era dor de tine -de gandurile tale:nu!dupa cum vezi , ziarele spaniole i-au laudat atat pe marin cat si pe nicolita(cu exceptia autogolului care oricum nu se va mai repeta). voi ce aveti acolo de baza?in afara de borcea!

Anul asta avem echipa !!!De la A la Z!!!Si il avem si pe Borcea care e adevarat!!!Si avem si 12 puncte in fata voastra!!!Asa ca daca ash fi tu,m-ash ascunde pentru o perioada de timp!!!:yeah:
Voi il aveti pe lovin,petre marin,oprita si baciu,saban si paraschiv :happy :happy :happy.Daca il apreciezi asa mult pe nicolita,priveste-l bine acum ca in maxim 2 ani nu mai e la steaua.Daca ai vazut si tu la viata ta meciuri de divizia B,stiai ca jucatori de calibrul lui nicolita ii gasesti din plin prin B.

rechinul farist
4th November 2006, 23:22
sper sa bata CFR-ul ca nu mai suport Dinamo......tot respectul pentru ei in Europa, dar in campionat sper sa se impiedice si la Cluj si acasa cu Galatiul...

crissis
5th November 2006, 00:37
sper sa bata CFR-ul ca nu mai suport Dinamo......tot respectul pentru ei in Europa, dar in campionat sper sa se impiedice si la Cluj si acasa cu Galatiul...

Multi o doresc dar oare se poate realiza :ok:
Dinamo :no:

MUSA
5th November 2006, 10:23
Cluj-dinamo 1-2

Celso
5th November 2006, 10:31
Cluj-Dinamo 1-3 goluri Semedo/ Ganea, Danciulescu 2:D ...sunt tare curios cum se vor comporta clujeni acum, dupa ce etapa trecuta iar au "stat":evil:

ady_guru25 dog
5th November 2006, 10:34
Pentru toti clujenii : azi o sa va iasa fotbalul din cap. Cred ca ne confundati cu oile sau cu tiganii, dar noi suntem caini si o sa ramaneti cu sechele de la muskaturi. Mai aveti timp sa visati pana la ora 14.00, apoi veti ramane doar cu visele. :yeah: .
DINAMO /hello
CFR CLUJ :headbang:

TaciAcolo
5th November 2006, 10:44
cfr-dinamo 3-0

Alberto
5th November 2006, 10:44
sper sa bata CFR-ul ca nu mai suport Dinamo......tot respectul pentru ei in Europa, dar in campionat sper sa se impiedice si la Cluj si acasa cu Galatiul...


asta e....mai suportati si voi cateva etape...pana cand se termina turul...:drak: :drak:...nu v-ati convins pana acum ca in Liga I Dinamo nu are adversar? :evil:

brandacadabra
5th November 2006, 10:51
nu e exclus nici un egal in contextul actual...0-5 e mult prea mult

brandacadabra
5th November 2006, 10:52
hai gata cu discutiile castigam si continuam hegemonia

Luis Garcia10
5th November 2006, 10:57
Sa PIARDA DINAMO!!! :ok:

brandacadabra
5th November 2006, 11:17
ba nene las-o in fasole cu copilariile tale ...dc vrei du-te in fata la hotel Vakahia si tzipa acolo ca tot o rupi cu sa piarda Dinamo...si dc o sa pierdem ce? mare chestie...oricum o sa si pierdem nu e o echipa perfecta....

uite eu zic ca facem egal sau castigam cum o vrea Dumnezeu da vezi dc castigam sa nu iti bagi adanc unghia in gat ca e pacat nu mai are mm pe cine pocni dupa...

YoYoyOi
5th November 2006, 11:23
Va arbitra Cristian Balaj, observatori Nicolae Grigorescu si Gheorghe Nedelescu.

Blaugrana_shark
5th November 2006, 12:07
sa dea Dumnezeu sa piarda Dinamo....da nu prea cred........totusi merg pe un egal..1-1

m4st3r
5th November 2006, 12:27
Ics :d

Luis Garcia10
5th November 2006, 12:27
C F R ! C F R! :d

AxinTe
5th November 2006, 12:57
mai e o ora pana incepe.. sper sa vad la sfarsit aceleasi comentarii pe care le dau stelistii din prima etapa (BLAT BLAT BLAT) :D

remy
5th November 2006, 13:26
3000 DE "CAINI" DIN ARDEAL VOR VENI LA MECI !

Fanii dinamovisti care vor sa mearga alaturi de Dinamo la Cluj Napoca pentru meciul cu CFR, sunt asteptati sambata ora 22:00 in fata stadionului Dinamo. Deplasarea se va efectua cu microbuze. Cateva mii de suporteri dinamovisti din Ardeal si-au anuntat prezenta la meci!

FOTO & VIDEO EXCLUSIV / PRIMIRE DE VIS A DINAMOVISTILOR LA CLUJ NAPOCA

http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=1479

http://www.dinamomania.net/arhiva_foto/cluj14.jpg

http://www.dinamomania.net/arhiva_foto/cluj5.jpg

http://www.dinamomania.net/arhiva_foto/cluj10.jpg

gtibi
5th November 2006, 13:54
E timpul pentru prima infringere a lui Dinamo. Hai CFR!!!

Ulysses
5th November 2006, 14:02
E timpul pentru prima infringere a lui Dinamo. Hai CFR!!!

CORPODEAN??? NU SE POATE ASA CEVA !!! TOTUL ESTE CLAR ACUM!

YoYoyOi
5th November 2006, 14:06
Ce Corpodean mai? E Balaj la centru. Corpodean e la Otelul-Rapid.

gtibi
5th November 2006, 14:22
1- 0!!!!!!!! Gol Surdu.

YoYoyOi
5th November 2006, 14:23
Greseala lui Moti poate fi considerata ca un autogol.

YoYoyOi
5th November 2006, 14:23
1-1 Radu Stefan

gtibi
5th November 2006, 14:23
1-1...

Alberto
5th November 2006, 14:25
1111111 Dinamo.....Radu Stefannn

remy
5th November 2006, 14:27
CE MECI SPLENDID !
BRAVO CLUJ, BRAVO DINAMO !
Steaua poate juca doar pe teren meciurile, cum o fac cele 2 echipe la Cluj ???

Jerry20cm
5th November 2006, 14:28
bah ce m-am bucurat la 1-0:D, ajunsesem pe balcon, pana m-am intors eu deja se facuse 1-1 :ras-plans:

YoYoyOi
5th November 2006, 14:32
Nu mai iesi pe balcon. Vezi sa nu racesti :D

Vladek
5th November 2006, 14:36
Mah dar ce mai cersesc penalty invincibilii :happy :happy .... Cad ca mustele, Cristea avea de luat del putin 1 galben pt simulare, exact ca Semedo.

remy
5th November 2006, 14:37
bah ce m-am bucurat la 1-0:D, ajunsesem pe balcon, pana m-am intors eu deja se facuse 1-1 :ras-plans:
Dar daca ar fi 1-3, esti pregatit sa te arunci ? La ce etaj stai ?
Ca Steaua si-asa castiga numai cu ajutorul mafiei de la FRF si LPF !
Aici se vede fotbal curat, nu blaturi ordinare a la Steaua !

BoboCosta
5th November 2006, 14:41
Vezi ma Jerry...ia inchide usa de la balcon.Asa daca mai da Cfr gol sa nu mai ai timp sa ajungi pana acolo ;)

Luis Garcia10
5th November 2006, 14:55
2-1 pt Cfr...

Hard
5th November 2006, 15:05
asta e blat domnule!

YoYoyOi
5th November 2006, 15:07
Mai degraba blat e celalalt meci al altor cfristi

remy
5th November 2006, 15:09
SA IASA GANEA, CA DEJA CU DECLARATIILE LUI ENERVEAZA PE TOTI !
Numai din cauza lui nu mai merge jocul !

Hard
5th November 2006, 15:12
vai tu,dinamo nu stie fotbal,la meciul cu besiktas s-a terminat cu bulanul...

YoYoyOi
5th November 2006, 15:26
Gol anulat Clujului pt ofsaid inexistent. Hegemonia continua....

STEAUA-MANIA
5th November 2006, 15:26
LOL...ce gol au anulat la cfr....mda,dinamo echipa corecta..ahahaha

Vladek
5th November 2006, 15:26
Gol valabil anulat CFR-ului .... bleah, cum sa fie condusi "mega-vedetele" de la Dinamo de 2 ori intr-un meci ...

Margaritescu iar a scapat de al doilea galben ... tot asa dom' arbitru :rosu: :rosu:

BoboCosta
5th November 2006, 15:26
Si uite asa dinamo cik are serie invincibila...sunt Penibili!!!

STEAUA-MANIA
5th November 2006, 15:27
Hotii tot hoti raman...:)) "bunele" obiceiuri nu se uita....

gtibi
5th November 2006, 15:27
Se pare ca CFR nu are voie sa castige in fata lui Dinamo!

malexoid
5th November 2006, 15:29
niste penali, NICIODATA nu au castigat ceva pe teren...

STEAUA-MANIA
5th November 2006, 15:30
Astept mesajele "obiective" semnate de remy!:D
Bineinteless,tot jiji si mm sunt de vina...:D evident ca efectul de sera este cauzat de jiji si mm,nu-i asa remy?:D

remy
5th November 2006, 15:30
E clar: dinamo a obosit, mai ales fundasii sunt terminati rau !
La golul anulat, putea sa dea sau nu ofside, era cam pe linie, daca nu, cu un picior in fata clujeanul.
ORICUM, BRAVO CFR !!!

57
5th November 2006, 15:33
Surdu a inscris din pasa lui Anca, insa golul a fost anulat pentru un ofsaid inexistent

Surdu a marcat, dar Balaj a anulat golul pentru o poziţie inexistentă de offside, la semnalizarea tuşierului Marchiş.

e clar, dinamo a aranjat absolut toate meciurile

remy
5th November 2006, 15:37
ORICUM, SE PARE CA VA FI CA LA Dinamo-Besiktas 2-1

danpuric78
5th November 2006, 15:37
Surdu a inscris din pasa lui Anca, insa golul a fost anulat pentru un ofsaid inexistent

Surdu a marcat, dar Balaj a anulat golul pentru o poziţie inexistentă de offside, la semnalizarea tuşierului Marchiş.

e clar, dinamo a aranjat absolut toate meciurile

Voi ati vrea ca arbitrii sa greseasca numai in favoarea stelei nu?
Fara arbitrii lui becali steaua se lupta acum cu argesul pentru locul 17.:happy :happy :happy

STEAUA-MANIA
5th November 2006, 15:39
nu puricule,vrem arbitraje corecte...la ce dracu mai furati?!Oricum aveti 12 pct avans....nu va puteti lasa de proastele obiceiuri,este?:rosu:

57
5th November 2006, 15:40
Voi ati vrea ca arbitrii sa greseasca numai in favoarea stelei nu?
Fara arbitrii lui becali steaua se lupta acum cu argesul pentru locul 17.:happy :happy :happy

le vrem corecte si atat

nu se poate insa cu nagy, martis, lajos, corpodean, altmayer, deaconu, serea

ei sunt marionetele militiei

remy
5th November 2006, 15:41
Vrem un 11 metri, ca si Steaua !

danpuric78
5th November 2006, 15:42
nu puricule,vrem arbitraje corecte...la ce dracu mai furati?!Oricum aveti 12 pct avans....nu va puteti lasa de proastele obiceiuri,este?:rosu:

Eu nu stiu ce obiceirui proaste crezi tu ca am. Tu poate vrei arbtiraje corecte, dar cei de la steaua in mod sigur nu, vor din alea cu multe 11m.
Golul a fost perfect valabil, indiscutabil. Dra de aici iar sa ajungem la discutii cu cine a furat mai mult si cine joaca mai mult pe teren? Oricum nu vom ajunge nicaieiri.

57
5th November 2006, 15:43
mai bine niste eliminari gratuite ca si Steaua :D

YoYoyOi
5th November 2006, 15:44
Gol Clujul

STEAUA-MANIA
5th November 2006, 15:44
Goooooooooooooooooooool!sper Sa Nu Il Anuleze!

Jerry20cm
5th November 2006, 15:45
e gol e gol e gol e gol e gol
gollllllllllllllll

dardar_3
5th November 2006, 15:45
GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLL:drak:...

/OLE/

remy
5th November 2006, 15:45
A pierdut Lyonul, pierde si Dinamo.
Oricum, au obosit rau, sunt super-epuizati.
Tot prima in Europa este !

57
5th November 2006, 15:46
gooooooooooooooooooooool Surdu

s-a facut dreptate

vor urma 7 infrangeri consecutive pt echipa militiei romane
s-au terminat banii :D

blizz4rd
5th November 2006, 15:46
clujul e o echipa redutabila pe teren propriu. multi o sa se mai inece aici. azi au reusit un rezultat mare cu un arbitraj care pe alocuri le-a fost defavorabil.

kain
5th November 2006, 15:47
Perfect CFR !

BoboCosta
5th November 2006, 15:49
CFR CFR CFR!!!!ole ole multumim Clujule!!!

57
5th November 2006, 15:50
cu toate ca arbitrii au incercat din rasputeri sa ajute militia, dinamo a pierdut

s-au terminat oare banii ?

Hard
5th November 2006, 15:51
unde e dinamo?

STEAUA-MANIA
5th November 2006, 15:51
GAAAAAAAAAATA!huaaaa dinamo!blatistilor!

Prome
5th November 2006, 15:51
gataaaaaaaa! bravoooooo CFR

remy
5th November 2006, 15:52
Merita clar Clujul sa castige !
E o echipa super-buna.
DAR DE CE N-A JUCAT SI CU STEAUA ASA ???

57
5th November 2006, 15:52
un meci in care doar tusierul a fost platit - s-a vazut valoarea dinamului

m8k
5th November 2006, 15:52
2-1 :d

57
5th November 2006, 15:53
Merita clar Clujul sa castige !
E o echipa super-buna.
DAR DE CE N-A JUCAT SI CU STEAUA ASA ???

pt ca Steaua joaca in UCL si dinamo face blaturi in campionat, de aia

reseter
5th November 2006, 15:54
sincer....rezultat incantator.....la mai multeeeeeeee
HAI CRAIOVA, UNICA ECHIPA

Luis Garcia10
5th November 2006, 15:55
2-1 pt Cfr...

Cata dreptate am avut!!! /hello /hello /hello

blandu
5th November 2006, 15:55
Bravo CFR !
Caini au plecat cu coada intre picioare !

57
5th November 2006, 15:56
dak se va juca pe teren pana la sfarsitul turului + cele 2 etape dinamo nu va mai fi pe primul loc

sunt sigur

Cristi_13_0_0
5th November 2006, 15:57
Asta e ...ne-a batut ... Stelei..se mai intampla...Fortza Dinamo;)

alex36
5th November 2006, 15:58
Felicitari CFR!Victorie meritata..Dinamo nu a jucat nimic in repriza a doua

Stevie G
5th November 2006, 15:58
Si uite asa au plecat cainii din Ardeal cu coada intre picioare....:D
Multumim Clujule..../OLE/

57
5th November 2006, 16:01
un meci aproape curat (exceptie asistentul platit) echivalent dinamo pierde lamentabil

@iceblu
mai sterge si tu din mesajele alea din inbox

AxinTe
5th November 2006, 16:02
bravo CFR, victorie meritata... s-a vazut oboseala meciului din UEFA si eram sigur ca o sa fie un meci greu :)

Later Edit : Stelistii sunt in al noualea cer acum ! A PIERDUT DINAMO ! haha

gtibi
5th November 2006, 16:02
Felicitari CFR!!! Pana acum obiectivul e indeplinit!

remy
5th November 2006, 16:03
pt ca Steaua joaca in UCL si dinamo face blaturi in campionat, de aia
De Steaua, nimic, cu vreo 7 de 11 metri gratuite, care a facut ca Steaua sa fie, nemeritat, inaintea lui CFR Cluj si Otelul ! De blaturile cu UTA, Farul si Urziceni, chiar nimic ? CATE PUNCTE AU LUAT CU SMECHERII STEAUA ? PE CE LOC AR FI TREBUIT SA FIE FARA PUNCTELE LUATE CU JAPCA?
Sa vedeti blat deseara cu Ceahlaul.
Pt. ca si Steaua e obosita, si nu poate face minuni decat cu ajutorul arbitrilor sau a gazdelor !
CE VROIATI, NU TREBUIA SA PIARDA ODATA SI DINAMO ?
VRETI SA NU MAI CASTIGE FRF SI LPF BANI DIN TRANSMISII TV, DACA UCIDE DINAMO CAMPIONATUL ? ORICUM, DINAMO ARE DE UNDE DA PUNCTE, CE NAIBA !
A PIERDUT EA SI LYON LA O ECHIPA MAI SLABA DIN CAMPIONATUL LOR ! OBOSEALA ISI SPUNE CUVANTUL.
DINAMO A PIERDUT LA O ECHIPA BUNA, DE LOCUL 2, ASA CA ... NU E MARE SURPRIZA. NU PUTEAU SA JOACE PESTE VREO 2 ETAPE, SA BATA RECORDUL LUI MIRCEA LUCESCU ?
SI, IN PLUS, S-A JUCAT PE UN TEREN INFECT, DENIVELAT !
STIAU CLUJENII CE FAC ! DE-ASTA NU PREA CASTIGA NIMENI ACOLO !

Red-Castorryy
5th November 2006, 16:04
Fortza Dinamo !!!

/OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/ /OLE/

danpuric78
5th November 2006, 16:08
dak se va juca pe teren pana la sfarsitul turului + cele 2 etape dinamo nu va mai fi pe primul loc

sunt sigur

POate, dar daca s-ar juca pe teren steaua sigur ar egala argesul si nationalul la puncte.

m8k
5th November 2006, 16:10
Asta e ...ne-a batut curva Stelei..se mai intampla...Fortza Dinamo;)

Doar atit ai gasit de scuze??? V-am dominat la toate capitolele, v-am batut ca pe o echipa de ultimul loc!!!

Vladek
5th November 2006, 16:16
POate, dar daca s-ar juca pe teren steaua sigur ar egala argesul si nationalul la puncte.

Vezi sa nu ... de-aia suntem noi la 12 puncte, ca nu jucam pe teren ..... Hai, lasati-o moarta ca azi ati fost slabi. V-a iertat nenea tusierul de un gol, Balaj s-a tot uitat in alta parte nu care cumva sa-i dea al doilea galben lui Margaritescu. Si tot degeaba. Mai toate ocaziile au fost la poarta lui Dinamo.

Si sa n-o bagati pe aia cu oboseala ca sunteti jalnici. Pai e prima oara cand jucati joi - duminica intr-o luna de zile. Ce va faceti restul campaniei europene ??
Cascati ochii, ca la ce "joc" a prestat Dinamo azi, nu poate emite pretentii la mai mult de 1 punct cu Brugge daca nu schimba ceva.

Stevie G
5th November 2006, 16:17
[QUOTE=doris2001;890250]
SI, IN PLUS, S-A JUCAT PE UN TEREN INFECT, DENIVELAT !
...mai termina baiatule ca ai luat-o rau pe aratura:happy

57
5th November 2006, 16:24
Doar atit ai gasit de scuze??? V-am dominat la toate capitolele, v-am batut ca pe o echipa de ultimul loc!!!

corect, pai se zbateau la mijlocul clasamentului dak nu erau blaturile din primele etape si arbitrajele comandate din meciurile mai grele

remy
5th November 2006, 16:24
Doar atit ai gasit de scuze??? V-am dominat la toate capitolele, v-am batut ca pe o echipa de ultimul loc!!!
DAR AVEATI ŢURŢURI LA FUND DE 1 METRU, CAND ERA SA DEA GOL CRISTEA, LA 1-1 !
E logic sa se bucure Clujenii ca voi, dar nu vad de ce se baga aici si stelistii, care au luat minim 10 puncte prin trişări !
Deseara vă dă "Pinalty" meciul, sau arbitrul e deja manjit ?

Klingon
5th November 2006, 16:29
Bai astia din Transilvania, nu-mi place Paszany sau cum il cheama si ma enervati cu pilele voastre la Mircea Sandu, dar azi mi-ati facut ziua cu victoria asta asupra Postelnicilor! Excelent! Superb! Fenomenal! Este cel mai bun lucru pe care-l puteati face in sezonul asta, va iubeste o tara intreaga! /OLE/

Nu stiu ce simteau altii la vederea unui clasament in care Dinamo avea 100%, dar eu simteam greata. Multumita fiilor Clujului, de azi inainte pot citi ziarele de sport fara obligatoriul suc de lamaie. Si ca sa nu si-o ia stelistii in cap, treubuie sa spun ca am folosit acelasi suc atunci cand jumate din echipa Farul dadea pe langa minge in meciul cu Steaua.

remy
5th November 2006, 16:31
dak se va juca pe teren pana la sfarsitul turului + cele 2 etape dinamo nu va mai fi pe primul loc
sunt sigur
CE VROIATI, NU TREBUIA SA PIARDA ODATA SI DINAMO ?
VRETI SA NU MAI CASTIGE FRF SI LPF BANI DIN TRANSMISII TV, DACA UCIDE DINAMO CAMPIONATUL ?
ORICUM, DINAMO ARE DE UNDE DA PUNCTE, CE NAIBA !
VREAU SA AUD: CATE PUNCTE SUNT DIFERENTA INTRE STEAUA SI DINAMO ?SI MAI E CEVA: DE CE N-A JUCAT CFR LA FEL SI CU STEAUA?
CEL PUTIN ACUM S-AU DAT BANI GREI CA SA PIARDA SI DINAMO PUNCTE, CA ALTFEL NE PLICTISEAM CAMPIONATUL 2006-2007 !
Fiti cu ochii pe Steaua si jocul ei infect, ca pe butelie, pt. ca presimt ca va fi deseara ceva necurat acolo, ca sa se apropie macar la 9 puncte de Dinamo ! :ok:

gtibi
5th November 2006, 16:32
Dinamo a avut rau de inaltime, erau prea cu nasul pe sus. Ma bucur ca CFR a fost cea care le-a intrerupt sirul victoriilor.

Hard
5th November 2006, 16:35
cum sa joace la fel ma?in primul rand au jucat acasa si in al doilea rand nici un meci nu seamana cu altul.dar aici s-a vazut ca borcea nu mai are bani sau...a fost prea sigur pe el:D

danpuric78
5th November 2006, 16:36
Vezi sa nu ... de-aia suntem noi la 12 puncte, ca nu jucam pe teren ..... Hai, lasati-o moarta ca azi ati fost slabi. V-a iertat nenea tusierul de un gol, Balaj s-a tot uitat in alta parte nu care cumva sa-i dea al doilea galben lui Margaritescu. Si tot degeaba. Mai toate ocaziile au fost la poarta lui Dinamo.

Si sa n-o bagati pe aia cu oboseala ca sunteti jalnici. Pai e prima oara cand jucati joi - duminica intr-o luna de zile. Ce va faceti restul campaniei europene ??
Cascati ochii, ca la ce "joc" a prestat Dinamo azi, nu poate emite pretentii la mai mult de 1 punct cu Brugge daca nu schimba ceva.

Vladek, prietene, Dinamo a pierdut pentru ca echipele mai si pierd. Am postat de acum 2 saptamini ca treaba asta cu invincibilitatea trebuie sa se termine. Am spus ca e preferabil ca DInamo sa piarda in campionat decat in cupa uefa, pentru ca efectele negative ale unei infrangeri sunt mult mai mici.
Dinamo a pierdut si a jucat foarte prost, si a fost iertata de un gol perfect valabil. de aici pana la a trage concluzii generalizate despre intreg campionatul, arbritaje, bani etc. e un pic cam mult si sfideaza logica.
Acum 2 saptamini steaua pierdea la galati, insa unii incercau sa scuze cu "ne-am creat ocazii dar am ratat mult, steaua a jucat extrem de spectaculos si ofensiv, dar dica...". la 2 saptamini, dupa ce apararea din galati a luat 3 goluri de la arges si 7 de la rapid, da-mi voie sa cred ca steaua a facut un meci jalnic atunci (un meci nu seamana cu altul,dar totusi, galatiul e la furat rau de tot). Asta nu a impeidicat-o sa joace frumos pe bernabeu.
Ideal ar fi ca jocul lui dinamo sa traga semnale de alarma pentru rednci si acesta sa remedieze ceva.

remy
5th November 2006, 16:47
Vladek, prietene, Dinamo a pierdut pentru ca echipele mai si pierd. Am postat de acum 2 saptamini ca treaba asta cu invincibilitatea trebuie sa se termine. Am spus ca e preferabil ca DInamo sa piarda in campionat decat in cupa uefa, pentru ca efectele negative ale unei infrangeri sunt mult mai mici.
Dinamo a pierdut si a jucat foarte prost, si a fost iertata de un gol perfect valabil. de aici pana la a trage concluzii generalizate despre intreg campionatul, arbritaje, bani etc. e un pic cam mult si sfideaza logica.
Acum 2 saptamini steaua pierdea la galati, insa unii incercau sa scuze cu "ne-am creat ocazii dar am ratat mult, steaua a jucat extrem de spectaculos si ofensiv, dar dica...". la 2 saptamini, dupa ce apararea din galati a luat 3 goluri de la arges si 7 de la rapid, da-mi voie sa cred ca steaua a facut un meci jalnic atunci (un meci nu seamana cu altul,dar totusi, galatiul e la furat rau de tot). Asta nu a impeidicat-o sa joace frumos pe bernabeu.
Ideal ar fi ca jocul lui dinamo sa traga semnale de alarma pentru rednci si acesta sa remedieze ceva.
Nu prea are ce sa remedieze, s-a vazut ca sunt super-obositi, mai ales toti cei din aparare au jucat sub orice critica.
Daca pana si Moti a facut cadou un gol, ce sa mai zicem ?
La fel, si celalalt gol al clujenilor, a fost dat foarte usor, cu niste fundasi visatori.
MIE IMI PARE RAU DOAR DE RATAREA RECORDULUI INVINCIBILITATII, SI ATAT.
TOT INAINTE !

mirung
5th November 2006, 16:54
se baga, asa cum va bagati si voi in ciorba altora....(Real -Steaua de ex)
asta e primul meci jucat de militieni in conditii de relativa adversitate, cu echipa adversa in 11 jucatori nu 9. si rezultatul se vede!
zic relativa pentru ca Clujul a trebuit sa dea 3 goluri ca sa se puna 2 (gol valabil scos din poarta de Balaj, nu asa zise penalty-uri ce s-ar fi putut da la adversar)

YoYoyOi
5th November 2006, 16:59
S-a lasat in sfirsit linistea peste forum. Dinamovistii nu mai gasesc replicile acide. Restul sint prea fericiti dar si cu bun simt si-i lasa sa-si linga ranile in liniste.

Vladek
5th November 2006, 17:03
Dinamo a pierdut si a jucat foarte prost, si a fost iertata de un gol perfect valabil. de aici pana la a trage concluzii generalizate despre intreg campionatul, arbritaje, bani etc. e un pic cam mult si sfideaza logica.


Eu n-am tras nici o concluzie, si m-am referit strict la meciul de azi. Nu zic ca dupa un meci in care v-a avantajat arbitrul trebuie sa desfiintam acum tot. Sunt perfect constient ca arbitrii au gresit si pro-Steaua, si ca vor mai gresi. Sa zicem ca a fost o intamplare si sa vedem ce va fi in etapele viitoare. Sper ca in urmatoarea etapa sa nu mai fie erori de arbitraj, sau daca se greseste sa se greseasca si contra lui Dinamo, nu doar in favoarea. Cert e ca nu mai e vorba de "hegemonie" sau "10 clase peste Steaua".

Nimeni nu castiga toate meciurile, nici Dinamo, nici Steaua. A pierdut pana si masina de fotbal a Lyon-ului. Insa in ultimele meciuri s-a vazut clar ca Dinamo scade ritmul ... victorie gafaita rau de tot cu Gloria si turcaletii, azi infrangere fara drept de apel. No offense, dar sincer iti spun ca Dinamo e pe punctul sa ia exact aceeasi pacaleala care am luat-o noi cu cativa jucatori care merg in campionat sau UEFA, dar nu au valoare de CL.

57
5th November 2006, 17:04
DAR AVEATI ŢURŢURI LA FUND DE 1 METRU, CAND ERA SA DEA GOL CRISTEA, LA 1-1 !
E logic sa se bucure Clujenii ca voi, dar nu vad de ce se baga aici si stelistii, care au luat minim 10 puncte prin trişări !
Deseara vă dă "Pinalty" meciul, sau arbitrul e deja manjit ?

eu am avut "turturi" cand s-a anulat un gol perfect regulamentar

mi-am adus aminte de celebra fanta de lumina

georg40
5th November 2006, 17:19
Survine azi ceea ce am pronosticat acum cateva zile. Dinamo nu este nici ea imbatabila, infrangerii de la Cluj ii vor urma si altele, dubla prezenta, in campionat si Cupa UEFA ,inseamna o solicitare majora, cam pentru aceeasi jucatori, iar pe undeva puterile te mai lasa.
Infrangerea de azi este pentru Dinamo un soc neplacut, iar pentru campionatul in curs de desfasurare o mana cereasca. CFR, Rapid si Steaua se anunta si pe mai departe urmaritorii cei mai justificati.

Red-Castorryy
5th November 2006, 17:20
Ne revenim noi, trebuie doar sa intre Rednic tare-n ei, ca-s cam visatori.

PS: Ce spate are Radu Stefan! :) :) :)

gtibi
5th November 2006, 17:22
Sper ca anul viitor Dinamo sa piarda ambele meciuri jucate la Cluj, atat cu CFR cit si cu "U".:ok:

Red-Castorryy
5th November 2006, 17:24
V-am dominat la toate capitolele, v-am batut ca pe o echipa de ultimul loc!!!


e buna gluma :happy :happy :happy

starsteel
5th November 2006, 17:26
Besiktas a aratat intregii tari ca Dinamo nu are valoare iar rezultatul de la Cluj a venit firesc chiar daca mijloacele specifice au actionat, vezi faza golului anulat din min.67, oricum extraordinara puterea de lupta a clujenilor. Bravo lor!

Gica Chioru
5th November 2006, 17:27
Cand nu fac blaturi spurcatii fura cu arbitrii, de data asta nu le-a mers si au castigat clujenii.

Ulysses
5th November 2006, 17:37
chinezule, ma , m-am asezat in fotoliu dar am ras de m-am tavalit pe jos cand am vazut un tusier disperat cum anuleaza gol valabil.ai grija cand te barbieresti sa nu te tai la gatutz cu briciul.ce naiba ma, a inceput sa faca borcea economie de bistari?nu a avut pentru toti trei arbitri?in prima saptamana cu doua meciuri ati clacat! asta-i echipa ma? hahahahahaha venim din urma cateilor,nu mai puteti ?

Red-Castorryy
5th November 2006, 17:42
Dincolo de oboseala necazul a fost in linia de fund unde Moti ne cam de emotii in ultima vreme . Jocul pe jos cu pase la firul ierbii nu a mai putut functiona din cauza terenului.
Gaev a jucat bine (minus alea doua degajari din prima repriza, si alea din cauza gazonului )

YodaRo
5th November 2006, 17:53
era previzibil oarecum acest rezultat. Si Besiktas a fost mai buna decat Dinamo. Orice echipa are si perioade bune si proaste. Sa fie acum randul lui Dinamo sa cada in hau? Si anul trecut tot prin iarna a inceput declinul.
Nu ma bucur pentru ei dar trebuie sa se redreseze daca vor sa demonstreze ceva si in Europa. Taman acum si-au gasit sa cada?

Zax
5th November 2006, 18:02
asta e valoarea reala al lui dinamo, numai bulanul si blaturile i-au facut sa minta si proprii suporteri si pe ceilalti ca ar avea valoare, ceea ce e total GRESIT !

danpuric78
5th November 2006, 18:08
asta e valoarea reala al lui dinamo, numai bulanul si blaturile i-au facut sa minta si proprii suporteri si pe ceilalti ca ar avea valoare, ceea ce e total GRESIT !
Auzi, da steaua ce valoare are. A fost batuta de galati, o echipa care a luat 3 goluri de la cel mai incapabil ata din diviza a si 7 de la rapid?
DInamo a pierdut si a jucat foarte slab. Dar de la un caz particular nu se poate generaliza.

Diodude
5th November 2006, 18:38
asta e valoarea reala al lui dinamo, numai bulanul si blaturile i-au facut sa minta si proprii suporteri si pe ceilalti ca ar avea valoare, ceea ce e total GRESIT !
Bulanul,arbitrajele(cum ati avut la pitesti si cu rapid),blaturile genul celui cu Farul cand se arunca Curca pe langa minge,sant cele ce v-au tinut pe voi la varf,pana la golul lui Dennis Serban.De acolo a inceput declinul echipei steaua,si va continua,deoarece cand ai in echipa jucatori de baza pe cristocea,petre marin sau stancu te poti numii o echipa vai de mama ta.Si ca sa iti demonstrez ca sant obiectiv ,uite eu recunosc ca azi am jucat f.slab la cluj,si nu meritam nici macar un meci egal.Dar nu exista niciodata o echipa invincibila,pana la urma tot trebuie sa vina si esecul.Mai devereme sau mai tarziu,tot venea,deci asta nu e problema cand santem la 12 puncte de steaua,care ca sa se apropie de noi trebuie sa bata azi la Piatra-Neamt,ceea ce e mai greu cand ai un nicolita sau un lovin in teren.Asa ca daca as fi in locul stelistilor as lasa ciocu mic,ca deocamdata jucati sub orice critica.Iar referitor la valoare,de voi a facut misto toata lumea inaintea meciurilor cu real si lyon(presa,jucatorii adversi...)care v-au facut sa credeti ca aveti valoare si ati iesit cu golaveraj 1-7 pe ghencea in 2 meciuri.

m4st3r
5th November 2006, 18:43
felicit echipa din gruia...au facut un joc bun, cu un plus fata de ce a aratat dinamo ! totusi trebuia sa vina si infrangerea pt dinamovisti...

Bumbescu
5th November 2006, 18:44
Ha ha,de azi incepe declinul lui dinamo, invincibilii...
Asteptam cu nerabdare si urmatorul scandal, hai Ganea, hai baiatule, pune-ti tu neuronul ala la treaba si mai provoaca ceva...ca poate pune botu si Turcu...poate se refac taberele si gata cu armonia de haita.

STEAUA-MANIA
5th November 2006, 18:46
dudule,las ca ati fost voi galactici cu besiktas..bineinteles,besiktas batea pe lyon si pe real,in consecinta dinamo e mai buna ca real si lyon :yeah:
dudule,du-te si te culca,zau...
oricum campionatul se joaca iti reamintesc ce deplasari aveti in retur:giulesti,STEAUA,timisoara,iasi,constanta,ara d,galati..unde,cu un arbitraj corect scoateti 5 pct.:D

57
5th November 2006, 18:50
oricum campionatul se joaca iti reamintesc ce deplasari aveti in retur:giulesti,STEAUA,timisoara,iasi,constanta,ara d,galati..unde,cu un arbitraj corect scoateti 5 pct.:D

chiar crezi ca vor fi arbitraje corecte ???
tot nagy, corpodean, martis, lajos vor arbitra

danpuric78
5th November 2006, 18:56
dudule,las ca ati fost voi galactici cu besiktas..bineinteles,besiktas batea pe lyon si pe real,in consecinta dinamo e mai buna ca real si lyon :yeah:
dudule,du-te si te culca,zau...
oricum campionatul se joaca iti reamintesc ce deplasari aveti in retur:giulesti,STEAUA,timisoara,iasi,constanta,ara d,galati..unde,cu un arbitraj corect scoateti 5 pct.:D
Maniacule, ai dreptate cand spui ca se joaca campionatul. E tipic romanesc sa se considere, ata de o parte cat si de alta ca lupta e incheiata. Dar dinamo ramane favorita, cel putin pentru moment. Daca se arbitreaza corect, dinamo poate sa scoata in deplasari, 5, 20, 30 sau 1 pct. n-ai tu cum sa stii de pe acum. Insa steaua nu a scos nici cu arbitraje favorabile prea multe puncte.
E sigur ca dinamo va mai pierde puncte. Dar steaua nu? Ei nu o sa mai piarda?

Red-Castorryy
5th November 2006, 19:14
suntem pe primu loc si asta este cel mai important :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

STEAUA-MANIA
5th November 2006, 19:17
castorule,asimilezi mai greu informatia?Aici se discuta despre meci..nu pe ce loc sunteti..felicitari pt victorie,tineti-o tot asa!

Nico21
5th November 2006, 19:18
Maniacule, ai dreptate cand spui ca se joaca campionatul. E tipic romanesc sa se considere, ata de o parte cat si de alta ca lupta e incheiata. Dar dinamo ramane favorita, cel putin pentru moment. Daca se arbitreaza corect, dinamo poate sa scoata in deplasari, 5, 20, 30 sau 1 pct. n-ai tu cum sa stii de pe acum. Insa steaua nu a scos nici cu arbitraje favorabile prea multe puncte.
E sigur ca dinamo va mai pierde puncte. Dar steaua nu? Ei nu o sa mai piarda?


cum sa mai piarda steaua...acum vine returul si joaca iarasi cu prietenii de la Otelul,Jiul,Farul,Vaslui...iar savuram declaratiile lui Porumboiu si Bosanceanu,ca Fecali le umbla la jucatori...si totusi Mitica doarme...:rosu:

Red-Castorryy
5th November 2006, 19:19
Catalin Munteanu: "Mergem inainte"

Catalin Munteanu a declarat dupa meci ca nu e o tragedie ca Dinamo a pierdut primele trei puncte in acest campionat si ca trebuie sa se concentreze pe meciurile care urmeaza: "Am venit ca sa ne facem treaba. Din pacate, de aceasta data nu ne-a iesit. Mergem inainte. Nu trebuie sa ne afecteze aceasta infrangere".

Ulysses
5th November 2006, 19:20
[QUOTE=Red-Castorryy;890437]suntem pe primu loc si asta este cel mai important

deocamdata "zana maselutza" , deocamdata...:jerk:

Red-Castorryy
5th November 2006, 19:23
Nicolae Badea, presedinte CA Dinamo: "Am pierdut în fata unei echipe care a jucat bine. Trebuie sa acceptam ca si înfrângerea face parte din competitie. Stresul si oboseala din campionat si Cupa UEFA si-au spus cuvântul"

resita
5th November 2006, 19:34
bravo cfr /hello

a-ti dominat la toare capitolele. dinamo al doilea meci consecutiv in care nu joaca nimic.

stelisti ce va bucurati asa ne-ati batut voi cumva si eu nu stiu

hai dinamo

starsteel
5th November 2006, 19:37
Pe noi ne-ati batut doar cu ajutorul lui Corpodean asta e realitatea altfel nu mai ajungeati la 13 consecutive.

m4st3r
5th November 2006, 19:45
pe otelu` sau pe steaua...k na u esti bi :) ??? glumesc ;)

YoYoyOi
5th November 2006, 19:45
Ne bucura mai putin decit v-ati bucurat voi cind am pierdut noi. E o bucurie moderata, totusi.
Si pina la urma nu inteleg de ce tot veniti cu scuze ca jucatorii sunt obositi, ca terenul era prost si alte vrajeli. Terenu de la meciul ce Besiktas a fost mult mai prost decit asta si ati cistigat. Si oboseala? Daca acum sint obositi, dupa primul meci in grupa UEFA, cind o sa fie la al treilea meci in grupa si mai joaca si in campionat si cupa cum o sa fie?
@diodude ai ce ai cu valoarea jucatorilor stelisti. Vrei sa spui ca Moti si Radu Stefan sint cumva peste Ghionea si Goian? Sau ca Margaritescu este peste Paraschiv? Aveti si voi 3 jucatori buni, chiar foarte buni Danciulescu, Niculescu si Ganea. Atit. Si ultimul dintre ei s-ar putea sa va scape printre degete. Asa ca nu ai cu ce te lauda.

danpuric78
5th November 2006, 19:47
Pe noi ne-ati batut doar cu ajutorul lui Corpodean asta e realitatea altfel nu mai ajungeati la 13 consecutive.
V-a durut tare tradarea lui Corpodean? Oricum, ucraineinii si interlopii lui Gigi nu-i iarta pe tradatori. Imi pare deja rau pentru Corpodean.
Dinamo v-a batut si asta e. Un egal atunci ar fi fost mai echitabil, dar nu exagerati. Si steaua e plina de victorii, msi putin echitabile.
CFR- jos palaria. Au luptat si au batut dinamo, Echipa asta va mai face cateva surprize pana sa dispara in anonimatul din care a venit.

Cra10veanu
5th November 2006, 19:52
s-au cam terminat oasele :D bravo cfr

crissis
5th November 2006, 20:08
S-a cam terminat benzina la super jucatorii lui Dinamo :no: si dupa cum am mai spus incepe declinul .
Felicitari clujenilor ca au pus capat acestei parodii care a durat 13 etape .
Pacat ca iarasi arbitrii :rosu: au incercat sa ajute pe dinamo :no: anulind eronat un gol perfect valabil .

Liviu
5th November 2006, 20:09
Nu avea cum să mai ţină norocul...Au fost 13 victorii meritate totuşi , dar în niciun meci Dinamo n-a avut ghinionul altora de a lua gol în minutul 94 , sau de a lua goluri aiurea...Din contră...
Mda...faza cu golul anulatul a fost într-adevăr o greşeală de arbitraj dar a fost doar o greşeală ! Nu cred că a fost intenţionat . Faza era grea . Ne chinuim noi cu reluări tv să ne dăm seama , dar arbitrul care nu vede nicio reluare şi are timp de gândire o secundă ? Greşeala ca greşeală , dar omenească .
Dinamo a pierdut din turaţie şi va mai pierde . Au noroc că suntem pe finalul acestui an , dar diferenţa între ei şi contracandidate va mai scădea în următoarele etape .

PS : Observ că un user din ultimele lui 10 postări de pe acest thread în 7 a vorbit de Steaua... Oricum , mai bine aici decât în threadurile Stelei...Ufff...:(

noir_desir
5th November 2006, 20:15
wow, ce surpriza placuta! :D :ok: Bravo CFR!

Red-Castorryy
5th November 2006, 20:19
Pe noi ne-ati batut doar cu ajutorul lui Corpodean

asa e : :sleep: :sleep:

YoYoyOi
5th November 2006, 20:21
Du-te si te culca daca ti-e somn. Am inteles ca sinteti obositi. Asa ca mai bine dormiti.

Red-Castorryy
5th November 2006, 20:22
Du-te tu :ok:

YoYoyOi
5th November 2006, 20:26
Mie nu mi-e somn :D si nici nu arat acest lucru:P

duru2000
5th November 2006, 20:40
:ok: cu un ochi rad, cu altul plang, fiind ex-student clujean si caine roshu pe de alta parte. Daca s-ar mentine clasamentul acesta la sfarsit nu m-as supara. Dinamo a pierdut, a pierdut la una dintre cele mai bune echipe din campionat (Dorinel Munteanu cred ca se zgarie pe ochi), a scapat de apasarea baterii recordului de 14 victorii consecutive. Acum pot sa-si revizuiasca punctele slabe, ca har domnului le au... in special in aparare (Moti).
Trebuie la final sa imi dau jos palaria in fata unui comentariu de bun simt::ok:

Nu avea cum să mai ţină norocul...Au fost 13 victorii meritate totuşi , dar în niciun meci Dinamo n-a avut ghinionul altora de a lua gol în minutul 94 , sau de a lua goluri aiurea...Din contră...
Mda...faza cu golul anulatul a fost într-adevăr o greşeală de arbitraj dar a fost doar o greşeală ! Nu cred că a fost intenţionat . Faza era grea . Ne chinuim noi cu reluări tv să ne dăm seama , dar arbitrul care nu vede nicio reluare şi are timp de gândire o secundă ? Greşeala ca greşeală , dar omenească .
Dinamo a pierdut din turaţie şi va mai pierde . Au noroc că suntem pe finalul acestui an , dar diferenţa între ei şi contracandidate va mai scădea în următoarele etape .

PS : Observ că un user din ultimele lui 10 postări de pe acest thread în 7 a vorbit de Steaua... Oricum , mai bine aici decât în threadurile Stelei...Ufff...:(

Lordliv
5th November 2006, 20:46
sper ca ,prin aceasta infrangere dinamo a scapat de obsesia invincibilitatii,care incepuse sa i inhibe pe jucatori!
trebuie sa si demonstreze valoarea in cele 3 meciuri din uefa!

peri
5th November 2006, 20:53
acum vor urma 13 ihnfrangeri pentru catei
oh, ce seara minunata...Craiova victorie in deplasare iar dinamo invinsa

daca si steaua ar lua bataie..... :ok: :D

YodaRo
5th November 2006, 20:59
Dar cu cine a jucat azi cluju'?

Red-Castorryy
5th November 2006, 21:19
Dar cu cine a jucat azi cluju'?

viitoarea campioana :ok:

m8k
5th November 2006, 21:26
viitoarea campioana :ok:

....CFR Cluj!!!:D

tourist
5th November 2006, 21:26
E normal sa vina si seria infrangerilor.Dar macar sa vedem Dinamo aducand puncte multe pt. coeficientul Romaniei in clasamentul pe tari.

Cand joci pe 2 fronturi , este normal ca Liga 1 sa devina "Baba Cloantza" , fiecare competitie avand dimensiunea si latura ei ...

Este un fel de "filtru" prin care Dinamo trebuie sa treaca si ea , in actuala realitate a fotbalului romanesc de performanta. Steaua si Rapid au trecut deja prin acest "filtru" , vedeti si voi cum e sa joci cu "Real Madrid" si apoi sa ajungi pe meleaguri atat de pitoresti , dar frumoase , din Romania.

Sezione
5th November 2006, 21:27
Victorie meritata. Pina la urma s-a facut dreptate. Ma mir ca tusierul ala n-a vazut ceva la golul de 2 -1. Ar fi putut da fault in atac . ))))))))

crissis
5th November 2006, 21:29
viitoarea campioana :ok:

Nu te amagi ca mai este mult pina sa devina dinamo :no: campioana:jerk:

Red-Castorryy
5th November 2006, 21:30
A venit si prima infrangere. Si ce daca? Infrangerile fac parte din viata. Am pierdut o lupta dar razboiul continua. Am putea spune destule despre acest meci dar nu mai are rost. Eu sunt mandru ca sunt dinamovist, sunt mandru ca echipa mea este cea mai buna!

HAI Dinamo!

crissis
5th November 2006, 21:33
A venit si prima infrangere. Si ce daca? Infrangerile fac parte din viata. Am pierdut o lupta dar razboiul continua. Am putea spune destule despre acest meci dar nu mai are rost. Eu sunt mandru ca sunt dinamovist, sunt mandru ca echipa mea este cea mai buna!



Vor mai veni si altele in liga , in cupa , in uefa si sa-ti vad atunci mindria si aroganta :evil:
Bravo CFR - ului /hello

Diodude
5th November 2006, 21:36
@diodude ai ce ai cu valoarea jucatorilor stelisti. Vrei sa spui ca Moti si Radu Stefan sint cumva peste Ghionea si Goian? Sau ca Margaritescu este peste Paraschiv? Aveti si voi 3 jucatori buni, chiar foarte buni Danciulescu, Niculescu si Ganea. Atit. Si ultimul dintre ei s-ar putea sa va scape printre degete. Asa ca nu ai cu ce te lauda.
Moti este clar peste Goian sau Ghionea,care vrei tu,la orice ora.Lasam la o parte meciul de azi,unde a fost un bou.De Radu Stefan nu pot inca sa ma pronunt,ca e prea devreme de cand joaca ca titular.Nu pot sa zic ca a iesit in evidenta pana acum.In ceea cel priveste pe Margaritescu,e la acelasi nivel cu Paraschiv,adica sant prosti de bubuie amandoi.Blay e bun,Ze Kalanga e bun,C.Munteanu e meserias,Pulhac e bun,iar Cristea e artist.Voi nu aveti un fotbalist care sa stie sa fenteze.M-am uitat la prima repriza a meciului cu Ceahlaul.Tu ai vazut cum a jucat steaua???Nivel de divizia C.

Hard
5th November 2006, 21:37
cum a inceput dinamo sa joace in uefa,cum nu mai pot saracii in campionat...ati intrat in pielea Stelei,cum e?

YodaRo
5th November 2006, 21:38
duminica viitoare vine otelul in groapa. va urma si prima infrangere dinamovista in groapa... nu-i nimic infrangerile fac parte din viatza.

Red-Castorryy
5th November 2006, 21:38
Caini pina la moarte... si dincolo de ea. Cam asta-i rezumatul meciului :ok:

YodaRo
5th November 2006, 21:39
Moti este clar peste Goian sau Ghionea,.
e vorba de fundasul luat cu japca de la olteni? sa stea la dinamo ca sa ne mai faca si noua bucurii.

YodaRo
5th November 2006, 21:41
stai sa vezi cand v-o bate si urzicenul...sa vezi atunci bal.

Red-Castorryy
5th November 2006, 22:38
urzicenul...

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
ps. Never :ok:

YoYoyOi
5th November 2006, 22:43
Moti este clar peste Goian sau Ghionea,care vrei tu,la orice ora.Lasam la o parte meciul de azi,unde a fost un bou.De Radu Stefan nu pot inca sa ma pronunt,ca e prea devreme de cand joaca ca titular.Nu pot sa zic ca a iesit in evidenta pana acum.In ceea cel priveste pe Margaritescu,e la acelasi nivel cu Paraschiv,adica sant prosti de bubuie amandoi.Blay e bun,Ze Kalanga e bun,C.Munteanu e meserias,Pulhac e bun,iar Cristea e artist.Voi nu aveti un fotbalist care sa stie sa fenteze.M-am uitat la prima repriza a meciului cu Ceahlaul.Tu ai vazut cum a jucat steaua???Nivel de divizia C.

Daca Moti este peste Goian si Ghionea, tu esti o domnisoara pasionata de balet si gimnastica ritmica si habar n-ai de fotbal. Si vorba ta, sa lasam la o parte meciul de azi.

crissis
5th November 2006, 22:44
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
ps. Never :ok:

Never say never red dog :evil:

Red-Castorryy
5th November 2006, 23:02
FORZA Dinamo!!! suntem cei mai buni... IUBESC Dinamo!!!! /hello /hello /hello :yeah: :yeah: :yeah: /hello /hello /hello

Rossi
5th November 2006, 23:03
Dinamo ...nu a jucat la valoarea sa ... terenul greu si oboseala acumulata cu Besiktas
si-au pus amprenta asupra jucatorilor ...

In prima repriza la scorul de 1-1 , Dinamo a avut un penalty clar refuzat de arbitru ...
dar si CFRul in repriza a 2 a la scorul de 1-1 au avut un gol valabil anulat in mod eronat ...
Deci nici una dintre cele doua echipa nu are de ce sa acuze arbitrajul ...

CFR a castigat meritat cele 3 puncte !

poli-umt
5th November 2006, 23:06
Bravo CFR CLUJ!Tot asa sa jucati si miercuri cu Poli,macar atunci nu mai visez la cupa(UEFA).

YoYoyOi
5th November 2006, 23:15
Dinamo ...nu a jucat la valoarea sa ... terenul greu si oboseala acumulata cu Besiktas
si-au pus amprenta asupra jucatorilor ...



Nu mai cautati scuze, ca v-au batut la fundul gol. Cu exceptia golului n-ati reusit mai nimic.
si daca acum sinteti obositi peste 3 saptamini ce faceti?

Red-Castorryy
5th November 2006, 23:33
Mircea Rednic s-a considerat principalul vinovat pentru infrangerea suferita in fata lui CFR Cluj. Antrenorul lui Dinamo era extrem de afectat dupa prima infrangere suferita intr-un meci oficial de cand a fost numit pe banca ros-albilor.

crissis
5th November 2006, 23:58
Mircea Rednic s-a considerat principalul vinovat pentru infrangerea suferita in fata lui CFR Cluj. Antrenorul lui Dinamo era extrem de afectat dupa prima infrangere suferita intr-un meci oficial de cand a fost numit pe banca ros-albilor.

Cu inca o infringere in uefa si una in liga isi da demisia si pleaca :evil: :evil: :evil: si dupa aia:cya: CL ,titlul , cupa si calificarea in primavara in uefa :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Red-Castorryy
6th November 2006, 00:11
Cu inca o infringere in uefa si una in liga isi da demisia si pleaca :evil: :evil: :evil: si dupa aia:cya: CL ,titlul , cupa si calificarea in primavara in uefa :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

vise , vise :sleep: :sleep:

Cipus
6th November 2006, 00:19
Mizasem pe 1-1 insa Surdu nu a fost de acord si a mai dat o boaba. In mod normal ar fi trebuit sa fie 3-1 cu golul anulat gresit, insa pana la urma s-a facut dreptate Clujul a meritat sa castige. Dinamo nu a facut un meci stralucit ca si cu Besiktas, Moti a gafat ca in curtea scolii, iar atacantilor nu prea le-a iesit nimic. Cu toate astea raman la parerea ca Dinamo face foarte bine ca mizeaza pe acesti fundasi tineri, care remarcabil au primit doar 9 goluri in 14 meciuri, Moti isi va reveni, Stefan a confirmat la fel si Pulhac.

Diodude
6th November 2006, 00:26
Daca Moti este peste Goian si Ghionea, tu esti o domnisoara pasionata de balet si gimnastica ritmica si habar n-ai de fotbal. Si vorba ta, sa lasam la o parte meciul de azi.
I-am vazut azi la Piatra Neamt pe Goian si Ghionea.Asa fundasi tampiti rar mi-a fost dat sa vad.Tu nu vezi ca Goian nu e in stare sa dea o pasa buna???Cretinu',singurul lucru care-l stie si el e sa se duca sa dea cu capu' ala gol la cornere.Ma intreb,o fi dat si el gol cu piciorul in viata lui???ca vrei sau nu,anul asta steaua are o echipa de mijlocul clasamnetului,si nu va prinde nici locul 2,asta cu siguranta.Dar daca tie iti place sa crezi ca goian si ghinoea sunt jucatori ,e o.k pentru mine,la Dinamo nu ar juca titulari nici unul dintre ei la ora actuala.

crissis
6th November 2006, 00:27
vise , vise :sleep: :sleep:

La Dinamo cind echipa era neinvinsa au aparut scandaluri acum cind nu mai merg lucrurile tot asa de bine ca inainte certurile si scandalurile se vor inmulti si daca se mai reintoarce si Netoiu atunci la Dinamo iar nu va mai fi liniste si adio performanta

Diodude
6th November 2006, 00:47
La Dinamo cind echipa era neinvinsa au aparut scandaluri acum cind nu mai merg lucrurile tot asa de bine ca inainte certurile si scandalurile se vor inmulti si daca se mai reintoarce si Netoiu atunci la Dinamo iar nu va mai fi liniste si adio performanta
crissis:esti paralel!!!De unde scoti tu ghiocei din astia ca nu mai merg lucrurile la dinamo???tu ce te asteptai sa castigam toate meciurile pana la sfarsitul campionatului???Am pierdut un meci,unul singur,din vara pana acum,asta inseamna pentru tine ca nu mai merg lucrurile???vad ca ai 33 de ani,nu te mai arunca in declaratii care ne fac sa credem ca ai avea 10.Spune mai bine unde merg lucrurile???la steaua???sau la rapid???la olimpiakos merg bine,nu???iar aberatia asta cu netoiu de unde o scoti.ii imiti si tu pe cretinii din presa care arunca tot felul de zvonuri ca sa destabilizeze situatia la dinamo???

Diodude
6th November 2006, 01:06
Daca Moti este peste Goian si Ghionea, tu esti o domnisoara pasionata de balet si gimnastica ritmica si habar n-ai de fotbal. Si vorba ta, sa lasam la o parte meciul de azi.
Da,meciul de la paitra neamt ne-a dovedit cine cunoaste mai bine baletul dintre noi doi.Astazi goian si ghionea au fost adevarati stalpi ai apararii.Ma intreb unde or sa isi continue carierele in viitor???in spania sau italia???

rechinul farist
6th November 2006, 01:14
bv cfr, ati reusit ce n-au reusit toate echipele din Liga I.......bv....sa bateti Dinamo...

duru2000
6th November 2006, 01:15
duminica viitoare vine otelul in groapa. va urma si prima infrangere dinamovista in groapa... nu-i nimic infrangerile fac parte din viatza.

Vorebsti de echipa care tocmai a primit 7 goluri de la rapid?
zgarie-te pe ochi fiindca Dinamo face 9 puncte in urmatoarele 3 meciuri ...
cu otelul fiindca doar Steaua poate sa piarda cu 2-1
cu urziceniul fiindca e Dinamo 3
cu Ceahlaul, fiindca batem toti modlovenii, nu ca Steaua:rosu:

Diodude
6th November 2006, 01:25
Vorebsti de echipa care tocmai a primit 7 goluri de la rapid?
zgarie-te pe ochi fiindca Dinamo face 9 puncte in urmatoarele 3 meciuri ...
cu otelul fiindca doar Steaua poate sa piarda cu 2-1
cu urziceniul fiindca e Dinamo 3
cu Ceahlaul, fiindca batem toti modlovenii, nu ca Steaua:rosu:
Sant unii oameni care se uita la fotbal fara sa realizeze nimic,ci doar ca sa poata sparga seminte intre dinti.Li se zice "samantari",iar Man Us este un specimen de asa fel.Eu iti propun nici sa nu mai raspunzi unor samantari,pentru ca pierzi timpul degeaba.Sant multi pe acest forum,Man Us,YoYooiYooioiooioioi,magica steaua,crissis s.a.m.d In general sant fani ai stelei.Nu accepta infrangerile stelei,il vad pe petre marin si pe nicolita jucatori de clasa mondiala,pe olaroiu peste capello,si spera sa ne mai ajunga pe noi in campionat,omitand faptul ca nu o sa prinda nici locul 2.

YodaRo
6th November 2006, 01:37
da cine e dinamo? sunt cumva aia de castiga cu arbitrii? Acum ii stie toata europa ca ii ajuta arbitrii.
sa nu cumva sa credeti ca bateti urziceniul fara sa aranjati,,,patziti ca anul trecut cu vasluiu sau otelu.
sunt convins ca oltelul va bate la kur la voi in cusca.

tedybear
6th November 2006, 01:37
Dinamo a artat ca nu mai joaca nik de la meciul cu Besiktas dar cred ca isi vor reveni cat de curand.

Red-Castorryy
6th November 2006, 01:42
Clujul a meritat sa castige. Doar in prima repriza am mai jucat ceva si pe urma s-a cunoscut ca baietii erau obositi. Bine ca a venit acum infrangerea; are rolul sa ne mobilizeze si sa ne motiveze si mai tare!!!
Suntem alaturi de voi baieti ! /hello :yeah: /hello :yeah: /hello :yeah: /hello :yeah: /hello

Diodude
6th November 2006, 01:50
Clujul a meritat sa castige. Doar in prima repriza am mai jucat ceva si pe urma s-a cunoscut ca baietii erau obositi. Bine ca a venit acum infrangerea; are rolul sa ne mobilizeze si sa ne motiveze si mai tare!!!
Suntem alaturi de voi baieti ! /hello :yeah: /hello :yeah: /hello :yeah: /hello :yeah: /hello
Asta e.Au fost mai buni azi decat noi,au castigat.Pe bune,pe merit.Doar un handicapat mintal putea sa creada ca am fi putut sa castigam toate meciurile pana la sfarsit.Santem la 11 puncte de ***,si la 13 de ***,iar campionatul este decis.*** nu termina nici pe 2.