PDA

View Full Version : Etapa 27: FC Vaslui-Unirea Urziceni 1-1



Ulysses
8th April 2010, 20:52
Sambata, 10 aprilie, ora 21
Digi Sport

Discutii despre un meci cat un campionat pentru ambele echipe, aici

Uimirea
8th April 2010, 22:40
Jucam in deplasare,adica 2.

TeBat
9th April 2010, 12:03
x.

Lordul
9th April 2010, 12:56
meci egal

rober7
9th April 2010, 13:10
2-0

cristy1110
9th April 2010, 14:31
castiga Unirea la un gol...

Sezione
9th April 2010, 17:57
Cel mai tare meci al etapei...bate Vasluiul.

relansat
9th April 2010, 18:01
1 solist. astept acum dinamovistii si stelistii sa vina cu "X".

delaoltenia
9th April 2010, 19:28
2 solist

Stefan_Cel_Mare
9th April 2010, 20:34
1-0 si atat .

Nightwish
10th April 2010, 09:21
Meci de 1x2... Probabil se va termina egal...

Denis
10th April 2010, 09:29
Cel mai mare 1x2 din retur, parerea mea. Numai sa nu fie ca in liga a II-a unde s-a disputat derby-ul Dinamo II vs. Juventus Bucuresti, si s-a terminat 5-0 pt Dinamo.:groggy:

Totusi 2-1 Unirea.

Trim0b
10th April 2010, 10:33
ics

dumboss_yo
10th April 2010, 14:09
Se anunta un meci foarte echilibrat, asa ca probabil X.

purpleheart
10th April 2010, 14:53
pe-un egal merg si eu !

El Pistolero
10th April 2010, 21:27
Akakpo 1-0

Lordul
10th April 2010, 21:29
o sa egaleze Unirea....dar Levy s-ar putea sa nu prinda sfarsitul campionatului la Urziceni

M.I.B.
10th April 2010, 21:31
Da? Ai citit in cafea? :D Sau ti-a zis Baba Cloanta ca va egala si nu va prinde omu tot returul? :D

relansat
10th April 2010, 21:53
iar facem spectacol. pacat ca nu vom castiga acest campionat. avem cel mai bun lot si cel mai complet joc.

Datenshi
10th April 2010, 22:00
Poate il castigati, totusi... Intradevar, lotul e bun.

Ulysses
10th April 2010, 22:05
relansate de ce nu te-ai dus la meci?
na, :rosu: pt Nicu, unirea-in zece oameni

relansat
10th April 2010, 22:24
sunt in iasi + alte treburi. :)

a fost weekend totusi. crezi ca vreau sa revad vasluiul? is satul de el :D

relansat
10th April 2010, 22:51
de ce nu l-au prelungit pana in min 100? :)
seara buna, baieti! urmeaza el clasico.

Lordul
10th April 2010, 22:51
ce v-am zis ? 1-1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

astept niste scuze din partea unora.........

El Pistolero
10th April 2010, 22:55
asta se intampla cand la 1-0 si om in plus freci menta in loc sa ataci si sa dai 2,3-0. 2 puncte importante pierdute de Vaslui,Urziceni in schimb tot una-i cu punctul asta sau nu.

Trim0b
10th April 2010, 22:58
de ce nu l-au prelungit pana in min 100? :)
seara buna, baieti! urmeaza el clasico.

il da la TV?:confused:

ON: mia iesit pronosticu yee

El Pistolero
10th April 2010, 22:59
pe digi

iulian_1976
10th April 2010, 23:03
asta se intampla cand la 1-0 si om in plus freci menta in loc sa ataci si sa dai 2,3-0. 2 puncte importante pierdute de Vaslui,Urziceni in schimb tot una-i cu punctul asta sau nu.

Asta merita o echipa ce se apara in 11 impotriva unei echipe in ce joaca in 10.
S a intamplat si la case mai mari vezi Chelsea:Barça de anul trecut.:D

Lacatus nu stie sa gestioneze finalurile de partida si in general avantajul;parca CFR incepe sa arate mai echipa.

Lordul
10th April 2010, 23:05
drughi, Duarte, Duba, dumboss_yo, eventHorizon, k1in, m8k, mateiasi, nayram, Nightwish, purpleheart, Trim0b1923, ZEROSASE

Felicitari celor care au pronosticat corect !

sergiudaniels
10th April 2010, 23:19
cu Dinamo in min 95, acum la fel,:headbang::headbang::headbang: noroc chior ca la Unirea, n-am mai vazut.

Bine, asta nu scuza jocul nostru extrem de prost (in ritmul asta...se anunta vremuri nasoale)

LE: Mi-a placut cum a fost primit arogantul de Frunza.:yes:

razwan_vs
10th April 2010, 23:25
2 puncte pierdute pe mana noastra si pe a lui lacatus :(

M.I.B.
10th April 2010, 23:30
ce v-am zis ? 1-1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

astept niste scuze din partea unora.........

Ce spui ma? Du-te ma cu prostiile de aici ,dupa ce ca vorbeste gura fara tine,mai ai si pretentii sa fii respectat,cu dorinte ,demiteri ,plecari si alte aiureli tampite :rosu:

Lordul
10th April 2010, 23:34
am zis ca egaleaza Unirea si a egalat

Poli Timisoara
10th April 2010, 23:43
e clar...tot timisoara e de vina ca meciul sa prelungit atat de mult si unirea a egalat...asta declara porumboiu la gsp...PENIBIL !

relansat
10th April 2010, 23:46
daca a declarat asa ceva e de-a dreptul penibil... si paranoic.

razwan_vs
11th April 2010, 00:00
nu a spus de timisoara nimic .....dar tie iti place sa mananci mult .....

P1ka
11th April 2010, 00:04
Imi pare rau pentru Vaslui.. vroiam sa ia campionatu!

relansat
11th April 2010, 00:13
lacatus, daca esti pe net undercover, te rog sa-mi raspunzi la http://relansat.wordpress.com/2010/04/11/trei-intrebari-pentru-antrenorul-lacatus/#more-1687 . mersi mult.

florin_vs
11th April 2010, 00:18
LE: Mi-a placut cum a fost primit arogantul de Frunza.:yes:

mie mi s'a parut de'a dreptul penibil ...un jucator care a dat totul pentru echipa timp de 5-6 ani, care a jucat de nenumarate ori accidentat , care ne incanta cu sprinturile pe partea stanga de ziceai ca e terenul inclinat numai spre zona lui... a dus atatia ani echipa asta in spate... de la meciuri cu CFR Pascani, viitorul harlau sau rulmentul barlad pana in liga 1 si acum il injuri ca pe ultimul om ... sau esti din categoria celor care iau de buna tot ce zice porumbelul ? :ok:

relansat
11th April 2010, 00:25
iaca ce spune porumbelu: http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=35105&title=Porumboiu____quot_Am_v__zut_un_r__njet_pe_fa __a_arbitrului_c__nd_ne_a_egalat_Urziceni__quot_

m-a dezamagit total la faza aceasta. in loc sa-si vada de echipa lui, el se uita la arbitraj ... ca l-a furat arbitrul cu doua minute! gandire de rahat.

florin_vs
11th April 2010, 00:27
2 puncte pierdute pe mana noastra si pe a lui lacatus :(

e greu sa faci ceva cand joci fara varf, e greu cand la gheorghiu e mereu capat de linie, e greu cand sanmartean pierde mingea si il tii doar pt lovituri libere zici ca e johnny wilkinson, e greu cand costin e acolo la mijloc si nu stie sa lege jocul, e greu cand la ei intra rusescu si onofras iar la noi delgado si zmeu, e greu cand din punct de vedere fizic adversarii te surclaseaza ... neagu ar trebui sa bata mingea cu juniorii de la echipa a 2'a nici o treaba cu fenomenul numit fotbal ... lacatus face si el ce poate chiar daca trebuia sa le zica sa tina jocul sus, nu sa bubuie mingea aiurea pe wesley care inota pe final .... mare pacat ca ne lipsesc in special gerlem si burdujan si trebuie sa jucam cu petardele astea pe benzi ..

Poli Timisoara
11th April 2010, 00:41
nu a spus de timisoara nimic .....dar tie iti place sa mananci mult .....

kkt mananci tu daca nu te pricepi sa "citesti printre randuri"...zi tu atunci la cine se referea daca esti asa de destept ...

relansat
11th April 2010, 00:45
florine, si vanzatorul de seminte de la poarta stadionului ar reusi sa faca mai multe decat lacatus. noi nu jucam nimic de multe meciuri, sa fim sinceri. cu alba iulia am frecat-o intens la rece, cu rapidul am invins pentru ca erau prea slabi, timisoara cam la fel (au avut maxim 2 ocazii), la astra am clacat, iar cu unirea nu am reusit sa batem 11 contra 10. suntem ridicoli daca spunem ca hategan e de vina sau lacatus nu are ce sa faca. daca el nu poate face nimic si spune ca nu are un super lot, atunci sa plece. poate sunt alti doritori ... aici s-a investit imens, trebuie sa obtinem ceva. un loc de cupa uefa, in conditiile in care contracandidatele joaca si mai penibil decat noi, e mult prea putin. de l-am prinde si p-ala.

iulian_1976
11th April 2010, 01:07
e clar...tot timisoara e de vina ca meciul sa prelungit atat de mult si unirea a egalat...asta declara porumboiu la gsp...PENIBIL !

Cu defensiva lui Poli si atacul lui Vaslui ar iesi o echipa buna de Ch.Leag. sa treaca si de CFR :D

Acum serios Lacatus a pierdut cand la scos pe Ghiorghiu;Lacatus a dat semnalul.
Este las sa te aperi in 11 si uite ca de obicei esti pedepsit.

Urziceniul e mai slaba valoric insa au mai multa ambitie si se cunoaste ca au jucat in Ch.Leag. joaca finalurile asa cum nici o echipa din Romania nu joaca.
Urziceniul cu Wesley si Gerlem in echipa ar castiga din nou campionatul.:D

relansat
11th April 2010, 01:39
iuliane, ai niste texte-n tine care-mi amintesc de marele antrenor ilie dumitrescu, cel care l-a botezat timp de 40 minute pe pedro (pedros) :D
avem o super aparare, problema e ca golul vine inevitabil daca stai cu fundul in poarta o intreaga repriza. singura diferenta dintre noi si cfr este ca ei stiu sa omoare jocul la mijloc.
PAPP, GLADSTONE, MILANOV, AKAPKO !! Ce vrei mai mult?

sergiudaniels
11th April 2010, 07:36
mie mi s'a parut de'a dreptul penibil ...un jucator care a dat totul pentru echipa timp de 5-6 ani, care a jucat de nenumarate ori accidentat , care ne incanta cu sprinturile pe partea stanga de ziceai ca e terenul inclinat numai spre zona lui... a dus atatia ani echipa asta in spate... de la meciuri cu CFR Pascani, viitorul harlau sau rulmentul barlad pana in liga 1 si acum il injuri ca pe ultimul om ... sau esti din categoria celor care iau de buna tot ce zice porumbelul ? :ok:

Sunt de acord ca a faacut traba buna cat a fost la Vaslui, dar dupa ce a plecat a fost un pic cam prea arogant la adresa noastra (probabil ar fi trebuit sa se gandeasca ca o sa mai ajunga sa joace la Vaslui), si la noi stii cum e, tii minte numai lucrurile rele, cele bune se uita repede.

Cat despre Porumboiu, nu sunt nici intr-un caz un fan de-al lui si sunt perfect de acord ca o cam da prin...balarii cateodata.

Una peste alta am pierdut 2 pcte ca prostii, si nu putem decat sa tragem o concluzie pur romaneasca: ASTA E!!!

Sa vedem ce-o fi joi cu Brasovul, poate o sa ne spalam toate pacatele, ca ar fi tare frumos sa jucam finala de la IASI

Vladek
11th April 2010, 09:55
Iar l-au furat arbitrii pe sfantul Porumbou. Asta de fiecare data cand nu-i convine rezultatul ori descopera vreun jucator care "l-a tradat" ori il fura arbitrii. :rolleyes::rolleyes: Desigur, el nu are butoane si arbitrii nu-l avantajeaza. Never :groggy:

relansat
11th April 2010, 10:06
sergiudaniels, o sa fim ca barcelona de anul acesta, daca se vor califica si ea in finala UCL :cry:

Ulysses
11th April 2010, 10:10
Daca Hategan tragea cu Unirea, nu-i dadea :rosu: lui Epaminonda in min 48.:sleep:
N-am vazut meciul in totalitate, a arbitrat cu tenta, intr-o singura directie?:confused:

six
11th April 2010, 11:18
foarte bun rezultat :ok:

relansat
11th April 2010, 11:37
Daca Hategan tragea cu Unirea, nu-i dadea :rosu: lui Epaminonda in min 48.:sleep:
N-am vazut meciul in totalitate, a arbitrat cu tenta, intr-o singura directie?:confused:

dar ce trebuia sa faca? :happy
epaminonda va lua si vreo 3 etape probabil. bineinteles ca a arbitrat cu tenta bre, a tinut cu vasluiul tot meciul. ca bonus am primit inca 3 minute in plus fata de cele 3 minute date initial :lol:
@zerosase in ritmul acesta veti lua campionatul :cry:

avram.iancu
11th April 2010, 13:03
Scor corect.Bravo Hategan ! ,Ai sange in instalatie. D-le Porumboiu,nu mai dati declaratii la cald ,va pierdeti din credibilitate !

rober7
11th April 2010, 13:34
Scor corect.Bravo Hategan ! ,Ai sange in instalatie. D-le Porumboiu,nu mai dati declaratii la cald ,va pierdeti din credibilitate !

szopás fasz:rolleyes:

six
11th April 2010, 13:58
@zerosase in ritmul acesta veti lua campionatul :cry: nu cred :D cred ca vine Rapidul de pe sapte :yeah:

iulian_1976
11th April 2010, 17:05
iuliane, ai niste texte-n tine care-mi amintesc de marele antrenor ilie dumitrescu, cel care l-a botezat timp de 40 minute pe pedro (pedros) :D
avem o super aparare, problema e ca golul vine inevitabil daca stai cu fundul in poarta o intreaga repriza. singura diferenta dintre noi si cfr este ca ei stiu sa omoare jocul la mijloc.
PAPP, GLADSTONE, MILANOV, AKAPKO !! Ce vrei mai mult?

Mai multi jucatori romani care sa puna osul,Vasluiul imi pare mai mult o echipa de mercenari pe etapa ce trece.

delaoltenia
11th April 2010, 21:19
Felicitari ambelor echipe :D

relansat
11th April 2010, 22:39
Mai multi jucatori romani care sa puna osul,Vasluiul imi pare mai mult o echipa de mercenari pe etapa ce trece.
si ce-ai vrea sa faca strainii? sa invete imnul echipei, sa stie istoria "metropolei"? :)
sa fim seriosi, fotbalul se joaca pe bani. cine da mai mult sta in fata.

Ferko
12th April 2010, 15:31
Porumboiu daca tacea dupa meci era mult mai bine. Declaratiile lui Porumboiu pe GSPTV arata disperarea care l-a cuprins ca nu mai are sanse sa castige campionartul si nu mai ia banii de la UEFA. Isi vede porumbelul investiile cum se duc pe "garla".

relansat
12th April 2010, 17:06
naspa reactia, intr-adevar. dar la fel de bine poate vinde jucatorii daca vrea sa isi scoata banii investiti. probabil nu va luat 10-15 mil, cat da uefa :D ... dar tot e ceva. probabil acum face dansul ploii:D banii si-i scoate daca va ploua la timp

delaoltenia
12th April 2010, 18:15
Bai Florinele,pe ce lume traiesti?...Porumboiu chiar nu are nevoie de 10-12 milioane de euro? :mda:

Sezione
12th April 2010, 18:15
Imi pare rau pentru Vaslui.. vroiam sa ia campionatu!

MI Tuuu...:no:

florin_vs
12th April 2010, 18:20
si nu mai ia banii de la UEFA

vai de capul tau daca poti crede ca porumboiu sta in banii care ar veni de la uefa ... el investeste foarte putin din avere ca sa zic asa... si relansat - intr'adevar lacatus e principalul vinovat si ce ma supara e ca ne'a facut praf cu pregatirea fizica ... astia de la urziceni zburdau pe teren in 9 iar noi abia ne mai tineam pe picioare ... le facea asta semne de pe margine sa urce dar in zadar ca erau vraiste, plus ca datorita acestei pregatiri ai nostri jucatori se rup pe banda rulanta ... ce ii dau dreptate e ca in situatia asta chiar nu avea cu cine juca; nimanui nu'i convine ca joaca zmeu,costin,pavlovici care nu pot lega 2-3 pase sa tii jocul sus si mereu o bubuie spre wesley si da Doamne sa faca asta ceva , dar pe cine puteai baga ? eu cred ca am scos chiar mult daca te uiti la ce prim 11 am avut fata de cel al urzicenilor