PDA

View Full Version : Etapa 14: Poli Iasi - Gloria



delaparis
30th October 2006, 02:02
Vineri, 03.11.2006
Poli Iasi - Gloria (TELESPORT) - 19.30
Discutii aici inainte si dupa meci.

codrind
30th October 2006, 02:21
Sper ca la acest meci, DATORNICII să întoarcă datoria!
Ei jucătorii POLITEHNICII au făcut de ruşine oraşul, culorile echipei şi suporterii, prin prestaţia ruşinoasă din Groapă.

Acum e PAY-BACK TIME, faţă de suporteri ! :mda:

B0gdaaaN
30th October 2006, 02:48
Sambata, 04.11.2006
Poli Iasi - Gloria (TELESPORT) - 14.00
Discutii aici inainte si dupa meci.

ai gresit....Vineri, 03.11.2006
Poli Iasi - Gloria (TELESPORT) - 19:30....se joaca in nocturna...primul meci al nostru in nocturna pe teren propriu

delaparis
30th October 2006, 02:53
ai gresit....Vineri, 03.11.2006
Poli Iasi - Gloria (TELESPORT) - 19:30....se joaca in nocturna...primul meci al nostru in nocturna pe teren propriu
:o:
http://www.lpf.ro/etapa14.htm
Daca astia au gresit atunci si eu :)

B0gdaaaN
30th October 2006, 03:01
delaparis .... probabil nu s`a afisat inca pe site`ul Ligii Profesioniste...eu am citit in presa uite un link aici http://www.prosport.ro/articole/cu-gloria-bistrita-in-nocturna/12164

delaparis
30th October 2006, 03:07
:o:
Ei draci acum :headbang:
Ce zic aia de la prosport ? :cool:
Sa vedem daca se confirma.
Daca e adevarat ce se scrie acolo atunci mea culpa si dreptate tie /hello
Se va rectifica :cool:

B0gdaaaN
30th October 2006, 03:11
eee mare paguba sa modifici ....

deci Poli Iasi - Gloria 1...sper sa continuam seria de meciuri in care nu suntem invinsi pe teren propriu

ce_bine_e
30th October 2006, 07:55
ma e in nocturna stiu 100% doamniiiiii

arfel
30th October 2006, 08:10
iasu tre sa bata cu 6-0 altfel..e naspa

Pepsi-Cola
30th October 2006, 08:11
x1 bate Iasul cu 2-1

noir_desir
30th October 2006, 08:23
Nu conteaza cu cat batem, important e sa batem. Un 1-0 e de ajuns, gol prin minutul 80 si ceva. Sa nu uitam insa ca Gloria e o echipa imprevizibila si bataiosa, care ne-a pus probleme anul trecut (2-2 in Copou, 1-0 la Bistrita), asa ca trebuie sa fim foarte atenti. Totusi, iesenii au datoria sa spele rusinea din Stefan cel Mare, si cand un moment mai prielnic daca nu o data cu inaugurarea nocturnei?
Deci, pronostic 1. Un 1-0 mi-e de ajuns.

chinezu
30th October 2006, 12:16
Bistrita este o echipa bunicica. Totusi...1-0

GeKuRA
30th October 2006, 15:00
programul de sambata al TS... desi stiam ca vineri la 19.30..
http://www.telesport.ro/www/index.html/program?weekDay=6&x=12&y=10

sulin
30th October 2006, 15:56
Pana la urma cand se joaca meciul pe telesport sambata 19:30 pe siteul lui poli vineri la aceais ora iar pe prosport si lpf la ora 14 sambata?
Probabil in zilele urmatoare se va rectifica ora si ziua in care se va juca.

kkrrss2003
30th October 2006, 16:38
sper k nea popica sa schimbe naibii asezarea in teren .. si sa nu joace "la plesneala" din nou cum a facut o si cu Dinamo.... cite atacuri au fost pe centrul apararii noastre!? toate au venit de pe benzile laterale...
putem scoate un rezultat bun cu Bistrita, doar daca l va lasa pe greoiul de Cernoch sa se mai odihneasca un pic pe banca...pronostic 2 1 iasul cu cernoch in teren si 3 1 fara el :)

poliis
30th October 2006, 18:33
100% se joaca vineri seara in nocturna...nu va luati dupa situl ligii, ca vor actualiza programul dupa ce se termina campionatul :evil:

sulin
30th October 2006, 19:08
Da am vazut si eu acum la arena la tvr ca jucam vineri la 19:30 am prezentat modernizarile de la stadion pe nocturna.

DanielAndrei
30th October 2006, 19:45
sper sa nu dardaim de frig degeaba...sper sa ne incalzeasca baietii. si oare reflectoarele alea, in afara de faptul ca consuma curent, caldura dau??? :D

crissis
30th October 2006, 21:13
In meciurile de acasa Poli a aratat ca e o echipa de neinvins ,iar Gloria cind joaca in deplasare nu pune probleme mari gazdelor de aceea cred ca Poli isi va pastra invicibilitatea pe teren propriu si vor pastra toate cele trei puncte la Iasi . In acest meci baietii au sansa sa mai spele din rusinea suferita in groapa

hamsterutz
31st October 2006, 02:29
sa vezi daca nu ne fac baietzi o surpriza si ne strica bucuria cu nocturna cu tot :))

crissis
31st October 2006, 02:37
sa vezi daca nu ne fac baietzi o surpriza si ne strica bucuria cu nocturna cu tot :))

Cred ca si dupa meciul cu Gloria echipa noastra va ramine neinvinsa pe teren propriu . Va cistiga Poli cu 2-0 :ok:
De obicei Gloria in deplasare nu e o echipa redutabila si de aceea sunt sigur ca baietii vor cistiga .

Cipus
31st October 2006, 03:15
Popica si-a biciuit zdravan jucatorii, cred ca si-au revenit si vor castiga cu Gloria. Poate ar trebui sa incerce sa joace cu Balba si Mitrovic in atac. Nu inteleg de ce nu primeste si el o sansa si joaca doar 2-3 minute? Czernoch am vazut ce poate. Pentru o inaugurare fericita a nocturnei 2-1 pentru Poli.

pif
31st October 2006, 11:27
Sambata, 04.11.2006
Poli Iasi - Gloria (TELESPORT) - 14.00
Discutii aici inainte si dupa meci.
Poate ca acum ar trebui sa schimbi si tu ora nu ca ar conta prea mult dar e bine sa dai date exacte , a aparut si pe lpf acum .

http://www.lpf.ro/etapa14.htm

delaparis
31st October 2006, 11:39
:ok: done ...

Ati avut dreptate.

Ce ne mai fenteaza astia de la liga :rolleyes:

lucian_iasi
31st October 2006, 12:02
Bate POLI fara probleme..pronostic 2-0..tre sa inauguram nocturna cum se cuvine..adica cu o victorie /hello /hello /hello

poliis
31st October 2006, 14:37
Poate ar trebui sa incerce sa joace cu Balba si Mitrovic in atac.

Se pare ca Balba va lipsi vreo luna de pe teren (s-a accidentat), iar Mitrovic e mijlocas...ma tem ca si Palimaru are ceva probleme

hamsterutz
1st November 2006, 02:05
Se pare ca Balba va lipsi vreo luna de pe teren (s-a accidentat), iar Mitrovic e mijlocas...ma tem ca si Palimaru are ceva probleme

e clar numa cu cernoch in atac...ne bate toata lumea.....deci eu nush ce drq mai cauta ala la echipa...nush ce drq tot il baga popa...chiar nush de ce joaca fotbal....e mai bun la rugby....

Zauri
1st November 2006, 14:13
e clar numa cu cernoch in atac...ne bate toata lumea.....deci eu nush ce drq mai cauta ala la echipa...nush ce drq tot il baga popa...chiar nush de ce joaca fotbal....e mai bun la rugby....

In mod normal Iasu va trebui sa-si mai spele din rusine si prin urmare mizez pe un 2-1.Totusi Gloria e o echipa imprevizibila asa ca nu credeti ca va fi un meci usor.Farsa cu Balba e cea mai tare farsa facuta unui fotbalist roman:happy.BAiatul ala nu e destept da' chiar deloc.

be@
1st November 2006, 23:07
Farsa cu Balba e cea mai tare farsa facuta unui fotbalist roman:happy.BAiatul ala nu e destept da' chiar deloc.

E blond, ma. Ce vrei de la el ? :D
Cica si-au anuntat prezenta la meci si Nasu cu Lupescu.

crissis
2nd November 2006, 02:09
E blond, ma. Ce vrei de la el ? :D
Cica si-au anuntat prezenta la meci si Nasu cu Lupescu.

Ce daca esti blond esti ... mai incet la minte :evil: .
Acest meci va arata la toti suporterii ca ce a fost in groapa a fost un accident
Poli Iasi - Gloria 2-0

be@
3rd November 2006, 00:43
Invitaţi de marcă la primul meci în nocturnă din dealul Copoului

● Preşedintele Federaţiei Române de Fotbal (FRF), Mircea Sandu, directorul general al acestui for, Ionuţ Lupescu sau secretarul general al Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF), Valentin Alexandru, sunt invitaţii de onoare ai conducerii Politehnicii la inaugurarea nocturnei din dealul Copoului
● În tot acest timp, Romulus Miclea a fost operat la Bucureşti şi va lipsi de pe teren până la finalul acestui tur de campionat
● Meciul dintre Poli şi Gloria Bistriţa va fi arbitrat de Alexandru Tudor


Primul meci în nocturnă la Iaşi, programat mâine seară de la ora 19.30, împotriva Gloriei Bistriţa se va bucura de prezenţa unor oaspeţi de seamă la arena din Copou. Astfel, preşedintele Federaţiei Române de Fotbal (FRF), Mircea Sandu, directorul general al acestui for, Ionuţ Lupescu sau secretarul general al Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF), Valentin Alexandru, şi-au anunţat prezenţa la Iaşi, cu ocazia primului meci în nocturnă, de pe Stadionul Emil Alexandrescu. "Am invitat la Iaşi mai multe personalităţi din lumea fotbalului şi dintre acestea şi-au anunţat prezenţa în Copou, Mircea Sandu, Ionuţ Lupescu sau Valentin Alexandru. Ne onorează prezenţa acestor personalităţi la Iaşi, mai ales că este vorba despre un eveniment important pentru noi."

De altfel, cu ocazia acestui moment deosebit de important pentru oraşul Iaşi, clubul Politehnica a pregătit participanţilor bilete cu caracter unicat care vor putea fi păstrate ca bilete de colecţie, totul desfăşurându-se sub sloganul "şi va fi să fie înfruntare cum n-o mai fostu în târgul ieşilor supt lumina lămpilor", a declarat directorul de marketing al Politehnicii Iaşi, Dumitru Doroftei. Meciul dintre Politehnica Iaşi şi Gloria Bistriţa este programat să se dispute mâine seară, de la ora 19.30 şi va fi arbitrat de bucureşteanul Alexandru Tudor, ajutat la cele două tuşe de arbitrii asistenţi Cristian Nica, din Ploieşti şi Daniel Burloiu, din Galaţi, în timp ce arbitru de rezervă va fi Ciprian Amarandei, din Vaslui.

Spectacol grandios

De altfel, conducerea Politehnicii Iaşi vrea să transforme meciul cu Gloria Bistriţa într-un spectacol grandios, pentru a marca aşa cum se cuvine prima partidă în nocturnă, din istoria judeţului Iaşi. În plus, conducerea Politehnicii a anunţat că va pregăti suporterilor ieşeni un spectacol grandios de sunet şi lumină. În acest scop, mâine dimineaţă vor fi puse în vânzare biletele cu caracter unicat, care vor putea fi păstrate de către publicul spectator. Biletele vor avea aceleaşi preţuri ca şi la restul partidelor din campionat (excepţie fac partidele cu granzii Steaua, Dinamo şi Rapid), adică 100 mii lei (10 RON) la tribune şi 50 mii lei (5 RON), la peluze. În tot acest timp, Romulus Miclea a fost operat ieri la Bucureşti şi va lipsi de pe teren până la finalul acestui tur de campionat. După intervenţia chirurgicală la genunchi, făcută de profesorul Gheorghe Popescu, şeful Clinicii I Ortopedie de la Spitalul de Urgenţă Floreasca din Bucureşti, Miclea nu va mai prinde nici un joc în turul campionatului. "Iniţial am crezut că Miclea are dureri la genunchi, din cauza unei fisuri de menisc mai vechi, dar până la urmă doctorul Popescu a curăţat meniscul şi a considerat că durerile provin din altă parte, adică de la o plică sinovială. Chiar şi aşa însă, Miclea nu va putea reveni pe teren mai devreme de 6 săptămâni, perioadă normală pentru o asemenea intervenţie chirurgicală", a declarat doctorul Politehnicii Iaşi, Marius Pralea. În afara lui Miclea, tehnicianul Politehnicii nu poate conta la jocul cu Gloria Bistriţa, nici pe Toma, care este suspendat, pe Gavatorta, plecat în Argentina, dar şi pe accidentaţii Bîlbă, Bordeanu, Miclea sau Ciubăncan. În plus, nici portarul Cristian Brăneţ nu este refăcut sută la sută şi nu ar fi exclus ca Traian Marc să fie titular şi în partida cu bistriţenii.

danny del corco
3rd November 2006, 04:41
Logic Iasul nu are probleme ! 1 solist.

be@
3rd November 2006, 11:48
Nu-i chiar asa. Gloria e o echipa buna, si cu problemele care sunt la noi... vom avea un meci greu.

dardar_3
3rd November 2006, 16:22
Un meci pe care Poli Iasi ar trebui sa il castige fara probleme... insa nu se stie:drak:...

resita
3rd November 2006, 17:09
va castiga poli iasi la 2 goluri diferenta. :ok:

apropo cum e vremea la iasi?

vanina
3rd November 2006, 18:49
majoritatea vor sa castige Iasul!!!
abia astept sa gust din lumina reflectoarelor din seara asta!
HAI POLI!!! TERITORIUL ALB-ALBASTRU!!!

STEEL
3rd November 2006, 19:07
Meci de 1 solist.Dupa o infrangere asa de usturatoare 0-5,Iasiul va incerca din rasputeri sa-si mai spele pacatele in fata suporterilor.

OVIDIU 62
3rd November 2006, 19:18
Moldovenii vor invinge asa ca 1 solist.

Luis Garcia10
3rd November 2006, 20:40
Bate Iasiu ,punctele vandute pe butelii in groapa , le ia azi de la Tata Jean ;)

Poli Timisoara
3rd November 2006, 20:51
2 solist .......apropo,ce e asa liniste la primul meci in nocturna ??? :o:

starsteel
3rd November 2006, 20:54
Felicitari Iasului pt. inaugurarea nocturnei sper ca la inaugurarea nocturnei(?) galatene sa nu avem parte de aceeasi "invitati de marca" nici in tribune si nici pe teren.

Luis Garcia10
3rd November 2006, 20:55
e liniste pentru ca joaca cu Bistrita ;) :lol:

Poli Timisoara
3rd November 2006, 20:59
2 solist .......apropo,ce e asa liniste la primul meci in nocturna ??? :o:

Dedicatie pentru Be@ ............O-1 !!!

delaparis
3rd November 2006, 21:00
0-1

Luis Garcia10
3rd November 2006, 21:02
:o: asta-i buna!

Celso
3rd November 2006, 21:40
pana acum , e un meci urat...nu cred ca Iasiu obtine mai mult de 1 p din acest meci:)

six
3rd November 2006, 21:41
.......apropo,ce e asa liniste la primul meci in nocturna ??? :o::drak: :drak: :drak: si cam gol ...cred ca merge mai degraba spre ICS ;)

Poli Timisoara
3rd November 2006, 21:47
:drak: :drak: si cam gol ...cred ca merge mai degraba spre ICS ;)

2 clar ca lumina nocturnei !!! :happy :happy :happy

hai popica cu icsu !!!

Demisia...demisia...demisia...:evil: :evil: :evil: :D

STEEL
3rd November 2006, 22:27
Mda,m-am inselat in privinta invingatorului.Bine asezata in teren echipa lui Sabau si cred ca a meritat victoria.Iasiul se pare ca-i in cadere libera aflandu-se in continuare sub socul din etapa precedenta.

ASP
3rd November 2006, 22:40
sunt promitatori jucatorii gloriei (stiu cu mingea dar sunt prea individualisti).

tu26dor
3rd November 2006, 22:49
imi pare rau ca a pierdut iasul... nu am fost la meci dar am inteles ca au jucat prost tare... pacat ca bistritenii ne-au stricat petrecerea si astfel inauguurarea nocturnei nu va fi un moment de placere in amintirile noastre.

noir_desir
3rd November 2006, 22:55
nici nu stiu ce sa mai zic... ma las de meserie...
Am jucat extrem de prost, si daca nu se schimba repede ceva, Poli va reincepe sa se bata pentru evitarea retrogradarii... :( Daca mai scoatem 1-2 puncte in astea 3 etape care au mai ramas, e minune mare!

Cipus
3rd November 2006, 23:20
sa vezi daca nu ne fac baietzi o surpriza si ne strica bucuria cu nocturna cu tot :))

Ai avut dreptate, se pare ca nu problemele de lot sunt atat de grave cat sunt cele financiare. De data asta, pe teren a fost o echipa apropiata de cea standard, din care a lipsit doar Balba. Popica avea dreptate ca sunt mari probleme la nivelul conducerii care se reflecta si asupra jucatorilor. Sa vedem in retur ce se intampla. Oricum pacat pentru suporteri ca primul meci acasa in nocturna s-a terminat cu o infrangere a echipei favorite.

delaparis
3rd November 2006, 23:40
Originally Posted by delaparis
Sambata, 04.11.2006
Poli Iasi - Gloria (TELESPORT) - 14.00
Discutii aici inainte si dupa meci.

Mai bine se juca maine :D ce ziceti ?

resita
3rd November 2006, 23:43
nu mi-a venit sa cred cand am aflat rezultatul.

:ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Poli Timisoara
3rd November 2006, 23:55
nu mi-a venit sa cred cand am aflat rezultatul.

:ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Hai ca exagerezi ! Rezultat previzibil si just...vezi postul meu inainte de inceperea partidei...nu-i mai umflati atat...ca va ia moldoveni locul 1.

pif
4th November 2006, 00:03
Poli iasi o sa se bata pt cupa europeana atunci cand va lua campionatul poli timisoara :)).Jucatori lui poli iasi cred ca jucau in deplasare ei erau obisnuiti sa joace si sa daie gol cand rasare soarele:)).
Poli iasi nu are ce sa isi propuna mai mult au obiectiv evitarea ligii 2 si iau bani frumosi pt asta la final cam 5000 de euro.
Popica vrea sa plece si face tot ce poate ca se intamlpe asta si sa il fluere suporteri .Nu au legat o pasa iar palimaru sa se duca inapoi la suceava ca nu are ce faca in liga 1 nu a jucat nimic .
Am inghetat vreo 3 ore degeaba nu au vazut nici o faza frumoasa doar un portar prost care nu stie ce vrea sa iasa sau nu .A nu am vazut ceva artificiile asta a fost tot ce a fost frumos pe stadion in afara de nocturna si era sa uit de trupa aia care inghetase pe pista .
Nici nu vreau altceva decat sa ramana in Liga 1 si joace la lumina reflectoare in liga 1 nu liga 2 ca mai sus de 9 nu or sa se claseze si poate e mai bine asa.

crissis
4th November 2006, 00:43
sa vezi daca nu ne fac baietzi o surpriza si ne strica bucuria cu nocturna cu tot :))

Cita dreptate ai avut :ok:

crissis
4th November 2006, 00:46
Hai ca exagerezi ! Rezultat previzibil si just...vezi postul meu inainte de inceperea partidei...nu-i mai umflati atat...ca va ia moldoveni locul 1.

Ai fi si tu un Nostradamus autohton

Poli Timisoara
4th November 2006, 00:52
Ai fi si tu un Nostradamus autohton

Sunt...citeste posturile mele din Dinamo - Iasi

1.De la inceput am zis 5 - 0
2.La 3 - 0 am zis ca va intra in teren imediat "golul 4 si 5" adica ganea...inlocuire si 2 boabe ganea 5 - 0 !
3.Azi am postat...2 solist clar...asa a fost (as fi vrut un X)
.................................................. ............................
Etapa viitoare infrangere si demisia lui popica...apropo,asa cum ne suportati voi pe noi asa va suportam si noi pe voi ! Multa Bafta :no:

be@
4th November 2006, 00:54
Bate Iasiu ,punctele vandute pe butelii in groapa , le ia azi de la Tata Jean ;)


Da, ma , ati vazut. Blat cu Dinamo etapa trecuta, blat cu Gloria acum. Ne-a dat tata Jean o caruta de bani. :headbang: Se vede ca suntem in forma, si ca atmosfera la echipa e grozava. :headbang:
Doamne, multi penibili mai sunt pe lumea asta.


Pentru ala care zice ca Gloria merita victoria. SERIOS?????????????????
Cate ocazii a avut Gloria in repriza a doua? N-a mai vrut sa joace nimic. Din pacate apararea lor a jucat foarte bine, s-au dublat, noua ne-au lipsit jucatori importanti ca Branet, Balba, Toma, Gavatorta, si asta-i rezultatul. Suntem in criza si sper sa ne revenim cat mai repede ca ne asteapta meciuri infernale cu CFR, Otelul...

Poli Timisoara
4th November 2006, 00:58
Pentru ala care zice ca Gloria merita victoria. SERIOS?????????????????
Cate ocazii a avut Gloria in repriza a doua?

Este o vorba din "batrani"...fotbalul se joaca pe goluri...nu pe ocazi,bare,auturi si mai stiu eu ce...asa ca...capu' plecat ! Infrangerea e cu dedicatie :evil: :drak: :happy

be@
4th November 2006, 01:04
Victoria lui Băd

Poli a “sucombat” pentru prima oară pe teren propriu în actualul sezon

Echipa din Copou a pierdut doua puncte “acasa”, la capatul uneia dintre cele mai slabe prestatii de pe teren propriu de la accederea pe prima scena.

Pentru prima oara sub lumina reflectoarelor, elevii lui Ionut Popa s-au napustit spre poarta lui Albut înca din primele minute dorind parca sa îl faca pe acesta din urma sa renunte la gândul plecarii, însa tot ce au reusit a fost sa îsi puna adversarii în superioritate pe contraatac. Cu toate acestea, Sebastian Sfârlea a fost aproape de a modifica scorul de pe tabela prin doua suturi de la distanta, primul din lovitura libera. Mai relaxati si mai eficienti în combinatii, bistritenii au început sa se apropie treptat-treptat de poarta aparata de Traian Marc.
Cu un sfert de ora înaintea finalului întâiului mitan, goal-keeper-ul gazdelor i-a facut un cadou lui Flavius Bad, care si-a adus echipa în avantaj cu o “bolta” de la marginea careului mare, cu toata opozitia lui Radu Ciobanu.

Finalul reprizei a apartinut lui Poli si mai exact lui Martin Cernoch care a ridicat spectatorii în picioare în trei rânduri, fara vreun rezultat notabil. Dupa pauza, Ionut Popa a fortat egalarea trimitându-si si fundasii centrali în careul advers la unele faze. Astfel, dupa doar patru minute, Marius Onofras a fost blocat in extremis la câtiva metri de poarta dupa ce Martin Cernoch îi “asezase” o minge ca un pivot de hanbal. In conditiile în care bistritenii nu au facut altceva decât sa astepte sa îsi surprinda adversarii pe contraatac, alb-albastrii au aglomerat în dese rânduri careul advers iar Bogdan Onut a ezitat inexplicabil la trei metri de linia portii la ultima faza importanta meciului.

La meci au asistat aproximativ 8.000 de spectatori.

Cu ocazia acestei partide a fost inaugurată instalaţia de nocturnă de pe stadionul „Emil Alexandrescu“ din Dealul Copoului, ocazia cu care a fost organizat un spectacol de artificii şi muzică.
Sursa: Prosport.

Poli Timisoara
4th November 2006, 01:17
Victoria lui Băd

Bine timisorene...fa-ti treaba cum trebuie la gloria ca tata iancu te ia inapoi !


La meci au asistat aproximativ 8.000 de spectatori.

Doar??? La un asemenea eveniment ???


Cu ocazia acestei partide a fost inaugurată instalaţia de nocturnă de pe stadionul „Emil Alexandrescu“ din Dealul Copoului, ocazia cu care a fost organizat un spectacol de artificii şi muzică.
Sursa: Prosport.

Uh ce zi trista...cred ca doare...inaugurare nefericita...asta e ! Bafta :no:

resita
4th November 2006, 01:21
! Rezultat previzibil si just...vezi postul meu inainte de inceperea partidei....

da ai nimerit si tu un meci :P

iar daca ti se parea previzibil de ce nu ai pus la pariu.:ok:

Poli Timisoara
4th November 2006, 01:38
Sunt...citeste posturile mele din Dinamo - Iasi

1.De la inceput am zis 5 - 0
2.La 3 - 0 am zis ca va intra in teren imediat "golul 4 si 5" adica ganea...inlocuire si 2 boabe ganea 5 - 0 !
3.Azi am postat...2 solist clar...asa a fost (as fi vrut un X)
.................................................. ............................
Etapa viitoare infrangere si demisia lui popica...apropo,asa cum ne suportati voi pe noi asa va suportam si noi pe voi ! Multa Bafta :no:

Ce zici...le am?


da ai nimerit si tu un meci :P

iar daca ti se parea previzibil de ce nu ai pus la pariu.:ok:

Am buget mare pe gamebookers datorita previziunilor mele...bafta si tie ! :ok:

Cra10veanu
4th November 2006, 03:21
la ce o mai servi nocturna, ca-n B meciurile se joaca de la 11.

sulin
4th November 2006, 03:47
la ce o mai servi nocturna, ca-n B meciurile se joaca de la 11.
La fel cum va servit si voua sezonul trecut si daca ati fi pe locurile 1-6 as mai intelege dar voi sunteti mai jos ca noi asa ca ciocu mic si veziti de echipa sau tot frustati sunteti si inca credeti ca noi v am retrogradat acum 2 sezoane.

Hard
4th November 2006, 03:50
vai ma simt in al 9-lea cer dupa rezultatul meciului asta...sunt in total extaz:happy

sorin_otelarul
4th November 2006, 09:29
nu stiu ce sa zic darrr cred ca va fi un egal(X)

Cra10veanu
4th November 2006, 09:45
sa pariezi toti banii pe X :D

Zauri
4th November 2006, 12:01
Se vede ca a venit toamna.Meci urat .Nu stiu de ce e asa imprevizibila echipa asta a Bistritei.Dupa cum joaca in momentul de fata Gloria arata altfel.
Be@ aici este un forum .Acesta presupune discutii intre suporteri exprimarea unor opinii si nicidecum afisarea unor articole din ziare locale.Fa si tu un bine si exprima-ti parerile si nu mai da copy si paste la un articol de ziar.Ce inaugurare a nocturnei :)) Nu stiu ce s-a intamplat cu galeria iasului ca nu prea am auzit-o

crissis
4th November 2006, 12:44
Sunt...citeste posturile mele din Dinamo - Iasi

1.De la inceput am zis 5 - 0
2.La 3 - 0 am zis ca va intra in teren imediat "golul 4 si 5" adica ganea...inlocuire si 2 boabe ganea 5 - 0 !
3.Azi am postat...2 solist clar...asa a fost (as fi vrut un X)
.................................................. ............................
Etapa viitoare infrangere si demisia lui popica...apropo,asa cum ne suportati voi pe noi asa va suportam si noi pe voi ! Multa Bafta :no:

Popa nu va pleca de la Iasi
Si in cele trei etape ramase pina la sfirsitul turului sa nu mai scoata nici un punct Poli tot nu-i va cere nimeni demisia lui Popa .

bazz
4th November 2006, 13:16
Cel mai slab joc facut de poli anu asta acasa...asta datorita si Bistritei foarte bine asezata in teren de Sabau. Suntem in cadere libera si nu cred ca mai scoatem puncte urmatoarele 3 etape...da nu se stie niciodata..

noir_desir
4th November 2006, 13:20
Popa nu va pleca de la Iasi
Si in cele trei etape ramase pina la sfirsitul turului sa nu mai scoata nici un punct Poli tot nu-i va cere nimeni demisia lui Popa .

Tare ma tem ca de la finalul turului, sau, in cel mai bun caz, de la finalul sezonului, Ionut Popa va pleca. :( Bineinteles ca nu-i va cere nimeni demisia, dar va pleca satul de situatia de la Iasi.

crissis
4th November 2006, 13:21
In viata unei echipe mai apar si momente mai putin reusite de aceea nu cred ca e cazul sa disperam sunt doua meciuri pierdute asta e se mai intimpla tot ce conteaza e ca echipa sa lupte si sa treaca peste aceste zile mai grele si sa-si recapete increderea .
Hai Poli Iasi
Hai Popa

crissis
4th November 2006, 13:26
Tare ma tem ca de la finalul turului, sau, in cel mai bun caz, de la finalul sezonului, Ionut Popa va pleca. :( Bineinteles ca nu-i va cere nimeni demisia, dar va pleca satul de situatia de la Iasi.

Nu a plecat in vara cind situatia lui Poli era neagra .Cred ca e doar o diversiune de a lui in incercarea de a face echipa sa treaca mai repede peste pasa neagra pe care o trece Poli .
Hai Poli :ok:
Hai Popa :ok:

Zauri
4th November 2006, 13:56
Nu-l prinde pe Popa taiatul porcului la Iasi:evil:.Pariu cu oricine:ok:

ce_bine_e
4th November 2006, 15:49
pun pariu pe 1000 $

Zauri
4th November 2006, 18:30
pun pariu pe 1000 $

Si tu pui pariu ca pleaca??? Se pare ca antrenorul iesenilor a batut deja palma cu Gheorghe Stefan. “Oricum plec de la Poli Iasi. Daca nu acum, în iarna. Am mai multe oferte. Ma mai gândesc. Sunt oameni care lovesc în echipa si nu mai suport acest tratament. S-au uitat imediat lucrurile bune pe care le-am facut aici”, a precizat Ionut Popa.:evil: Macar ai atatia bani sau iti faci reclama??:evil:

arfel
4th November 2006, 19:12
eu pun pe 500 ca nu pleaca

ce_bine_e
4th November 2006, 19:56
am zis 1000 ca nu pleaca

arfel
4th November 2006, 20:12
atunci 500 eu si 1000 tu total 1500

hamsterutz
5th November 2006, 02:39
sa vezi daca nu ne fac baietzi o surpriza si ne strica bucuria cu nocturna cu tot :))

nostradamus ma fac :))))

Cra10veanu
5th November 2006, 02:48
pleaca "Guta" :D plecati si voi, la matineu.

noir_desir
5th November 2006, 13:10
pleaca "Guta" :D plecati si voi, la matineu.

Ai mai spus de vreo "n"spe mii de ori asta...

be@
5th November 2006, 18:39
Se vede ca a venit toamna.Meci urat .Nu stiu de ce e asa imprevizibila echipa asta a Bistritei.Dupa cum joaca in momentul de fata Gloria arata altfel.
Be@ aici este un forum .Acesta presupune discutii intre suporteri exprimarea unor opinii si nicidecum afisarea unor articole din ziare locale.Fa si tu un bine si exprima-ti parerile si nu mai da copy si paste la un articol de ziar.Ce inaugurare a nocturnei :)) Nu stiu ce s-a intamplat cu galeria iasului ca nu prea am auzit-o
Daca eu consider ca un articol trebuie citit, il pun.Nu comanzi tu aici pe forum, si nu-mi spui tu mie ce sa fac.
Iar daca n-ai auzit galeria, ar trebui sa-ti faci un control, sigur ai probleme cu auzul. A fost o atmosfera foarte frumoasa, tot stadionul a cantat, chiar si cand eram condusi.


http://i28.photobucket.com/albums/c219/blue86man/galerie/cu%20bistritza%20aksa/PIC_0094.jpg
http://i28.photobucket.com/albums/c219/blue86man/galerie/cu%20bistritza%20aksa/PIC_0095.jpg
http://i28.photobucket.com/albums/c219/blue86man/galerie/cu%20bistritza%20aksa/PIC_0096.jpg

be@
5th November 2006, 18:43
pleaca "Guta" :D plecati si voi, la matineu.


Ai, nu serios? A cata oara e cand zice Popa ca pleaca? :D
Cat despre matineu... Oltene, ati inceput cu blaturile, si acuma va credeti mare echipa?

*Coco*
5th November 2006, 19:07
Da cum sa nu am inceput cu blaturile da kulmea ca echipele care se chinuie in subsolul clasamentului ca sa stranga si ele ceva pct sa scape de retrogradare fac blat cu noi
be@ tu te pricepi la fotbal cum ma pricep eu la Polo adica deloc
Obisnuieste-te cu ideea ca echipa ta in 3 etape va fi la retrogradare urmeaza niste meciuri dificile pe care le aveti din care nu scoateti nici 1 pct/hello

GeKuRA
5th November 2006, 20:13
am vazut un 0-7 azi... m-am mai linistit pentru etapa asta...

be@
5th November 2006, 21:27
Mda... Macar bine c-am scapat de scorul campionatului. Se mai intampla si pe la altii. :D


@ Coco. Mai baiatule, voi castigati prin blaturi. Panc olteanul si cativa jucatori au evoluat penibil impotriva voastra. Apoi vezi ce declaratii au dat Neagoe de la Pandurii si Simota, astazi. Apoi mai discutam.

six
6th November 2006, 20:24
Ai, nu serios? A cata oara e cand zice Popa ca pleaca? :D
faina nocturna,pacat de galerie :D si cred ca "guta" ia drumul pinaltyului....:D .....asa se aude :happy

poliis
6th November 2006, 20:29
Ce tot ii dati atat cu guta....uitati-va la Turcu de la Dinamo, parca e fratele lui geaman

be@
6th November 2006, 23:38
faina nocturna,pacat de galerie :D si cred ca "guta" ia drumul pinaltyului....:D .....asa se aude :happy

06, stai linistit, ca nu pleaca. Are o clauza de reziliere a contractului foarte mare. :drak: