PDA

View Full Version : Etapa 27: Univ.Craiova-Astra Ploiesti 1-0



Ulysses
8th April 2010, 20:46
Sambata,10 aprilie, ora 17
Digi Sport

Discutii despre meci, aici

ucvfc_danni19
8th April 2010, 21:01
Victorie clară pentru Știința!

3-0 la pauză,5-4 la final!:))

stiintacv
8th April 2010, 21:02
Victorie clară pentru Știința!

3-0 la pauză,5-4 la final!:))

:confused::confused::confused: cum sa luam gol??imposibil!5-0 rezultat final.:ok:

ucvfc_danni19
8th April 2010, 21:04
:confused::confused::confused: cum sa luam gol??imposibil!5-0 rezultat final.:ok:


:ciocan:

Gabri3l
9th April 2010, 09:09
ics...

TeBat
9th April 2010, 12:01
Victorie clară pentru Știința!

3-0 la pauză,5-4 la final!:))


:confused::confused::confused: cum sa luam gol??imposibil!5-0 rezultat final.:ok:

Parca vad ca luati bataie. :D

ucvfc_danni19
9th April 2010, 12:31
Parca vad ca luati bataie. :D

E binevenită o înfrângere.
Să nu luăm la scor ne e frică :happy

stiintacv
9th April 2010, 12:32
Parca vad ca luati bataie. :D

Bataie??:shocked:nu mai vrem bataie,ne-am saturat de bataie.:(:groggy:

Lordul
9th April 2010, 12:55
2 solist :ok:

ucvfc_danni19
9th April 2010, 13:59
2 solist :ok:

:rosu:

cristy1110
9th April 2010, 14:27
niciuna dintre echipe nu isi mai permite sa faca pasi gresiti...fiecare punct conteaza enorm....eu totusi merg pe o victorie clara a Craiovei...la un 4-0 ma gandesc...

stiintacv
9th April 2010, 15:39
niciuna dintre echipe nu isi mai permite sa faca pasi gresiti...fiecare punct conteaza enorm....eu totusi merg pe o victorie clara a Craiovei...la un 4-0 ma gandesc...

Deci fara ironii din astea ieftine...:headbang:

ucvfc_danni19
9th April 2010, 15:39
niciuna dintre echipe nu isi mai permite sa faca pasi gresiti...fiecare punct conteaza enorm....eu totusi merg pe o victorie clara a Craiovei...la un 4-0 ma gandesc...

Să te-audă Dumnezeu!:bere:

Sezione
9th April 2010, 17:39
:rosu:

Nu mai baga travestitu' in seama:evil: ..numai un moldovean caruia ai e rusine sa tina cu Poli Iasi sau Ceahlaul..care in cel mai pur stil sekurist se poate bucura de faptul ca cineva este furat constant de prietenii istorici ai echipei favorite ... arbitrii. pentru astai ca el asta e NORMALITATE... asa ca ignora-l .. Lasa-ma pe mine sa ma okup de el!! :)))))))

Sezione
9th April 2010, 17:47
MEci greu cu Napoli,, mi-e frica de al nostru Liviu Ganea..ce bine i-ar sta la noi in lot in lokul zero-baratilor Piturca si Dina...
Sper sa batem ..da usor nu o sa fie.

delaoltenia
9th April 2010, 19:30
2-0 pentru Stiinta.

iulian_1976
10th April 2010, 00:04
Craiova trebuie sa castige.
Daca Wotte va fi demis de Mititelu asa cum se aude prin targ cred ca au sanse sa pice in 'B.

Lexus.
10th April 2010, 01:11
Un x2 mic si un pas mare pentru cei din craiova (sau severin) catre spart seminte la matineu:D

Lordul
10th April 2010, 01:14
Sezione travestit esti tu mai baiatule...tu nu ai nici o tangenta cu fenomenul numit fotbal......tot timpul va plangeti ca va fura arbitrii...ca nu sunteti lasati sa jucati....bla-bla-bla.....pai nu aveti valoare mai mare de locul 15....

Forta Astra in meciul asta....Liviu Ganea da 2 boabe :ok:

*Coco*
10th April 2010, 01:21
Sezione travestit esti tu mai baiatule...tu nu ai nici o tangenta cu fenomenul numit fotbal......tot timpul va plangeti ca va fura arbitrii...ca nu sunteti lasati sa jucati....bla-bla-bla.....pai nu aveti valoare mai mare de locul 15....

Forta Astra in meciul asta....Liviu Ganea da 2 boabe :ok:

Ba **** vezi ca Sezione putea sa iti fie tata.Omu' asta e de 2 ori mai mare ca tine la varsta si tu iti permiti sa vb in halul asta moldovean **** ce esti:mda:
Voi vorbiti ma de valoare?Momentan ne pisem pe voi de sus ca sunteti sub noi si v-am batut si ne doare in ****

Lordul
10th April 2010, 01:24
si daca Sezione are 40 de ani ii da dreptul sa vorbeasca asa ?

si daca ne-ati batut ce ? pai voi ati pierdut cu alba iulia ultima clasata.......si o sa va bata si ceahlaul

*Coco*
10th April 2010, 01:29
Si care e problema ma daca am pierdut cu ei?
Uita-te si vezi ca echipa asta Unirea Alba-Iulia a luat in tur 10 puncte numai echipelor din moldova.
Jumate din punctele lor sunt luate cu echipele voastre.
Asa ca ciocu mic si joc de glezne.

*Coco*
10th April 2010, 01:42
Bre delaparis ce dracu ma tocmai ce il editam si sari repede cu ROSU.
Ce arbitru hot esti si tu:D

delaparis
10th April 2010, 01:43
gata am dat reverse ... esti un tip cumsecade :D

Denis
10th April 2010, 09:52
Nu cred ca va castiga cineva. X cel mai probabil. 0-0 sau 1-1.

Trim0b
10th April 2010, 10:33
iese 2

purpleheart
10th April 2010, 14:51
bat craiovenii !;)

Lordul
10th April 2010, 17:42
2 solist...raman pe pozitii

M.I.B.
10th April 2010, 17:49
Iote-te la asta,ce mare cunoscator :cry:

Daca esti asa smecher,ia zi,ce nr.iese azi la lotto? Vai de cap de om :o:

Lordul
10th April 2010, 17:53
Iote-te la asta,ce mare cunoscator :cry:

Daca esti asa smecher,ia zi,ce nr.iese azi la lotto? Vai de cap de om :o:

am zis eu ca sunt cel mai mare cunoscator din lume ?

nr de la loto : 9,16,17,25,31,36

*Coco*
10th April 2010, 18:28
Gooooooooooooooooooooooooooooool:d

Sezione
10th April 2010, 18:33
2 solist...raman pe pozitii

Pe pozitiile permise de intelectul tau limitat..adika in afara de subiectul fotbal..da te iertam ...pi la voi e limba straina:happy

M.I.B.
10th April 2010, 18:35
2 solist Duarte.Ramai o ...daca atat te duce capul....asta postezi.

1-0 Craiova Vai,mai vezi acum 2 solist? Cum mai e pozitia? :D

*Coco*
10th April 2010, 18:42
Nu il mai luati pe ala in seama, voi nu vedeti ca el tine cu jumatate din Liga I.Nu ai ce sa ii cer, daca atat il ajuta mansarda.

M.I.B.
10th April 2010, 18:45
E prea flexibil si nu se poate hotari :cry: Toti se asteapta sa-si revina din prostie,dar poate nu se va trezi niciodata ca nu vrea.Poate in realitate e mic si nu prea vorbeste de fel,si aici e luat de prost ca nu-si poate stapani hormonii :o:

Cu victoria asta,universitatea scapa sigur de retrogradare :ok:

Sezione
10th April 2010, 18:50
Si acum conform travestitului antitalent asteptam sa ne bata si aia di sub chietrishica ..tot asa cu 0 -1. Si mai casca okii si pe la clasament asa putin..sa vezi cine e pe lokul 15...hai pa ..ca deja ai facut icter:)))

Si acum dupa sesiunea obisnuita de dresaj.... sa vorbim si despre meci. Am jucat slab ., avem citiva jucatori in afara subiectului : Balace penibil ca de obicei, Mihai Costea a luat lokul de ratangiul campionatului de la fratele sau, Prepelita jalnik... singurul castig in afara celor 3 puncte este acest Buleica..

Lordul
10th April 2010, 18:51
ati castigat si voi un meci si gata sunteti cei mai tari.......dar uitati ceva : campionatul inca nu s-a terminat

*Coco*
10th April 2010, 18:53
Inca 3 victorii in 7 meciuri si suntem scapati 100%:X

stiintacv
10th April 2010, 18:59
2 solist...raman pe pozitii

Esti praf,mars la culcare.:yeah:

Sezione
10th April 2010, 19:05
ati castigat si voi un meci si gata sunteti cei mai tari.......dar uitati ceva : campionatul inca nu s-a terminat

Am castigat mai multe ...da eu cred ca pentru suporterul universal din virful dealului care sustine toata crema fotbalului european ..e mai interesant sa se pregateasca de el clasiko decit sa isi roada unghiile de invidie ca Ceahlaul si Poli Iasi ( echipe cu care ar fi mai normal sa tii decit cu Juve sau bayern ) , sint pe cale sa ajunga unde ne doreai noua,...IN beeeeeeeeeeeeeeeeeee:happy

M.I.B.
10th April 2010, 21:09
ati castigat si voi un meci si gata sunteti cei mai tari.......dar uitati ceva : campionatul inca nu s-a terminat

Nu puisor,campionatul se joaca,si inca foarte bine,


ia uita-te mataluta cu cine joca Craiova in ultimele etape si cu cine joaca Iasiul si Piatra Neamt si calculeaza matale totul dupa valoare/rezultate,clasament si nu dupa prejudecati,asa cum esti obisnuit :ok:


Iata si realitatea,nu vorbe http://www.prosport.ro/clasament/fotbal-intern/liga-1/clasament-liga-1-2009-4697430


Sigur retrogradata este Alba Iulia.Cele cu 26 de puncte trebuie sa bata minim de 2 ori ca sa ajunga la Craiova,si Craiova trebuie sa piarda de 2 ori,ceea ce este greu,de nu imposibil.

Prin urmare:


- avantaj Universitatea.Cum zicea cineva mai sus,inca 2,maxim 3 victorii,sau 2 egaluri si 2 victorii si sunt 100% salvati.

Pe cand Ceahlaul cat si Iasiul trebuie sa castige minim 3-4 meciuri,si sa piarda maxim 1 si sa remizeze de 2 ori.


Eu nu am vazut pana acum asa ceva.Trebuie o minune ca ambele sa se salveze.


In pericol in momentul de fata sunt Gaz Metan,Astra si Curtea de Arges.Iasiul are sanse,dar daca o da cu mata-n balta cu Steaua,atunci sunt clar sortiti retrogradarii.Si asta este o realitate,nu o chestie pe care o zic fiindca asa-mi place mie.

Trezeste-te!:ok:

Morom3t3
10th April 2010, 22:04
Un x2 mic si un pas mare pentru cei din craiova (sau severin) catre spart seminte la matineu:D
pe mine ma pusara s-arunc punga cu pretioase rumegaturi. un card de bani! 1.3 lei!

noroc ca loai si covrigi.

golu' nu-l vazui ca sarira aia brusc in picioare si nici buton de replay nu avui.

iulian_1976
10th April 2010, 23:37
Am privit in ultima vreme Craiova mai ales de cand a venit Wotte pentru ca echipa joaca foarte interesant chiar daca a pierdut de cateva ori;meciul cu Alba Iulia nu l am vazut.

Sa enumar cateva lucruri care le am observat :
-pe linia de fund Balace nu imi pare fundas stanga de Liga1,
-Gaman fundasul central cred imi pare slab si timorat;pe final trage des echipe in careu, multe erori ale lui Gaman din care Iliev il mai salveaza.
-la mijloc stau foarte bine Prepelita dupa mine este un jucator deja de nationala.
-in fata cred ca M.Costea mai mult incurca pe finalul meciurilor decat ajuta;el nu poate tine mingea mult in posesie, pierde des mingea dar nu face presing cand o pierde
-tot despre M Costea cu cat vine finalul de partita incepe sa piarda tot mai des baloane,astfel echipa e prinsa des pe pozitii de atac.
De asta in timp tot ratand sau pierzand mingea echipa craioveana se trage pe final in careul propriu acolo unde Gaman si Balace o comit des.
...probabil este si o mica ,,dictatura,, a fratilor Costea pe teren cel putin.:D

Un plus si pentru Gangioveanu pe partea stanga nu pare timorat de nimeni si el imi pare un jucator de nationala.
Depinde foarte mult de Wotte cat mai ramane la Craiova 2 jucatori sunt certi de nationala insa nu fratii Costea asa cum s ar crede.

Cred ca vor retrograda sigur Alba Iulia,International si Pandurii.

Lordul
10th April 2010, 23:40
@M.I.B nu am zis ca se vor salva si Iasiul si Ceahlaul.......una dintre ele va retrograda.....

@iulian_1976 ....nu cred ca International va retrogra....au ajuns acum la 29 de puncte....si chiar joaca....sunt intr-o forma f.buna ....

M.I.B.
10th April 2010, 23:44
Am privit in ultima vreme Craiova mai ales de cand a venit Wotte pentru ca echipa joaca foarte interesant chiar daca a pierdut de cateva ori;meciul cu Alba Iulia nu l am vazut.

Sa enumar cateva probleme care le am observat :
-pe linia de fund Balace nu imi pare fundas stanga de Liga1,
-Gaman fundasul central cred imi pare slab si timorat;pe final trage des echipe in careu,plus dese erori din care Iliev il mai salveaza.
-la mijloc stau foarte bine Prepelita dupa mine este un jucator deja de nationala.
-in fata cred ca M.Costea mai mult incurca decat ajuta;el nu poate tine mingea mult in posesie, pierde des mingea dar nu face presing cand o pierde
-tot despre M Costea cu cat vine finalul de partita incepe sa piarda tot mai des baloane,astfel echipa e prinsa des pe pozitii de atac.
De asta in timp tot ratand sau pierzand mingea echipa se trage pe final in careul propriu.
...probabil este si o mica ,,dictatura,, a fratiolor Costea pe teren cel putin.:D

Un plus pentru Gangioveanu pe partea stanga nu pare timorat de nimeni si el imi pare un jucator de nationala.
Depinde mult de Wotte cat mai ramane la Craiova.

Cred ca vor retrograda sigur Alba Iulia,International si Pandurii.

Cam asa gandesc si eu privind Universitatea :ok:


Numai ca la retrogrdare sigur o vad pe Unirea si pe Piatra Neamt.

Cred de asemenea,dar nu sustin cu voce tare,caci se mai pot intampla multe lucruri,ca Targu Jiu se va salva,probabil in dauna lui International. Cred ca se va decide intre Gaz Metan,care nu a progresat mult si Poli Iasi,din cauza meciurilor care urmeaza,dar nu poti fi niciodata sigur in totalitate.

*Coco*
10th April 2010, 23:52
@M.I.B nu am zis ca se vor salva si Iasiul si Ceahlaul.......una dintre ele va retrograda.....

@iulian_1976 ....nu cred ca International va retrogra....au ajuns acum la 29 de puncte....si chiar joaca....sunt intr-o forma f.buna ....

Cum plm nu ai zis ma ca nu se salveaza Iasiul si Ceahlaul?
Acum o dai la intors? Treci si uita-te pe topicul "Cine retrogradeaza 2009/2010 " si vezi ce ai spus in plm de copil fara minte.:headbang:

Lordul
10th April 2010, 23:56
unde plm am zis asta , am zis doar ca vor retrograda unirea , international ,pandurii si gaz metan , dar asta nu inseamna ca nu se mai pot schimba lucruri...probabil se vor schimba....nu am exclus insa ca ceahlaul sau iasiul sa pice

*Coco*
11th April 2010, 00:00
Cred de asemenea,dar nu sustin cu voce tare,caci se mai pot intampla multe lucruri,ca Targu Jiu se va salva,probabil in dauna lui International. Cred ca se va decide intre Gaz Metan,care nu a progresat mult si Poli Iasi,din cauza meciurilor care urmeaza,dar nu poti fi niciodata sigur in totalitate.


Clar Ceahlaul si Alba Iulia sunt picate, nu mai au nici o sansa.
International chiar daca au 29 de puncte in acest moment slabe sanse pentru ei sa se mai salveze in situatia in care au un program infernal.

Internațional Curtea-de-Argeș va mai juca în acest sezon cu: Astra Ploiești (d), FC Vaslui (a), Universitatea Craiova (d), Unirea Urziceni (d), Ceahlăul Piatra-Neamț (a), CFR 1907 Cluj (d), Steaua București (a).

Dupa parerea mea maxim 4 puncte mai poate lua aceasta echipa din intalnirile acestea.

Pentru ultimul loc se bat Pandurii si Iasi, evident Iasiul are meci direct la Tg-jiu a pierdut aceasta partida poate sa spuna adio si se pregateste pentru matineu.

*Coco*
11th April 2010, 00:02
unde plm am zis asta , am zis doar ca vor retrograda unirea , international ,pandurii si gaz metan , dar asta nu inseamna ca nu se mai pot schimba lucruri...probabil se vor schimba....nu am exclus insa ca ceahlaul sau iasiul sa pice

Pai in plm de babuin fara cap ce esti daca ai spus ca pica international,pandurii, gaz si alba iulia asta nu inseamna ca se salveaza Ceahlaul si Iasi:headbang::headbang:

P1ka
11th April 2010, 00:02
Scaparam Noi!!!!!

Forza Craiova Ale ale ale !!!!

iulian_1976
11th April 2010, 00:03
Merci M.I.B. de aprecieri:ok:

Sa explic de ce vad eu astea retrogradate,in general echipele care stau prost pe atac si cu psihic prost cred ca vor retrograda.
-Alba Iulia sta slab in defensiva si atac deci nu are rost sa o lungim.
-International este o echipa ce des joaca prost a doua repriza in defensiva .
Un plus pe atac in prima repriza insa se sting repede ,de obicei insa in cazuri din astea ai nevoie sa dai gol pe final,nu i vad bine.
-Pandurii nu i vad castigand multe meciuri pe viitor,nu te poti salva doar cu defensiva.Solutii in atac nu au si nu stiu daca Cartu va gasi solutii in atac.

A 4 a e greu de spus insa nu o sa fie o echipa slaba dar trebuie sa cada una:D
-Ceahlaul cred ca au echipa eu vad tragand Internationalul la fund si salvandu se.Au forta sa atace si sa marcheze pe finalul meciurilor.

*Coco*
11th April 2010, 00:06
Pentru Ceahlaul e ff greu sa se salveze daca pierd partida de maine.
Daca e sa castige maine in fata Timisoarei, au sanse si ei sa scape

@Iulian dar de Iasi nu zici nimic ca ei saracii sunt vai de ei nu leaga 2 pase...
Vezi tu Iasiul castigand in urmatoarele etape la Steaua si la Dinamo?

M.I.B.
11th April 2010, 00:12
unde plm am zis asta , am zis doar ca vor retrograda unirea , international ,pandurii si gaz metan , dar asta nu inseamna ca nu se mai pot schimba lucruri...probabil se vor schimba....nu am exclus insa ca ceahlaul sau iasiul sa pice


gaz metan , international , pandurii , unirea


Nu ai exclus? Eu nu vad nicaieri ca ai pomenit de ele.Adica nu ai scris ca nu este exclus.Cand ai zis 4 nume clare,nu ai mai adaugat nimic.

Prin urmare nu ai dreptate.

Q.E.D.

iulian_1976
11th April 2010, 00:25
Pentru Ceahlaul e ff greu sa se salveze daca pierd partida de maine.
Daca e sa castige maine in fata Timisoarei, au sanse si ei sa scape

@Iulian dar de Iasi nu zici nimic ca ei saracii sunt vai de ei nu leaga 2 pase...
Vezi tu Iasiul castigand in urmatoarele etape la Steaua si la Dinamo?


Poli cred ca vor produce cel putin o surpriza cu bucurestenele,asa cred cel putin poate ma insel:D
Insa fii atent Poli Iasi si Ceahlaul au meci direct cu Pandurii atunci o sa fie care pe care si parca ii vad pe Pandurii fara gol:D
Din pacate trebuie sa cada una chiar bunicica din Liga1.

Sorin Blaj
11th April 2010, 00:48
MEci greu cu Napoli,, mi-e frica de al nostru Liviu Ganea..ce bine i-ar sta la noi in lot in lokul zero-baratilor Piturca si Dina...
Sper sa batem ..da usor nu o sa fie.

Victorie necesara ca aerul. Greu ne mai castigam punctele. Sper sa legam doua victorii consecutive, sa lasam in spate nisipurile miscatoare. :ok:

whiteLion
11th April 2010, 02:19
http://www.legivneagemina.ro/images/slideshow/sezonul09-10/etapa%2027,%20craiova%20-%20astra,%201-0/images/P1040447_resize_jpg.jpg

http://www.legivneagemina.ro/images/slideshow/sezonul09-10/etapa%2027,%20craiova%20-%20astra,%201-0/images/P1040437_resize_jpg.jpg
Am avut un meci foarte greu sâmbătă, deoarece echipa este decimata, este lovită din toate părțile, dușmanii stau în cârca noastră cu toptanu, deci, mai rău de așa nu știu dacă se poate! Deși nu am jucat extraordinar și nu am rupt gura târgului am câștigat cele 3 puncte puse în joc, puncte care ne vor fi de mare folos la final, când se va trage linie și se va contoriza totul!

Felicitări tuturor celor care au fost sâmbătă lânga noi și au susținut echipa 90 de minute, noi credem că merită mai mult de atât, nu se poate să ne zbatem atâta în mediocritate, "o răsări soarele și pe strada noastră"!

Felicitări ție suporter al Universității Craiova fie că ești din Severin, din Craiova, din Tg. Jiu, din Râmnicu Vâlcea, din Motru sau de aiurea, tu ești cel care crede până la final că ne vom izbăvi și că alături de băieți vom reuși să depășim momentele grele pe care le traversăm. Important este să le treversăm împreună și uniți, pentru că numai așa suferința este mai ușoară!

FORZA ȘTIINȚA! Oriunde ai juca
whiteLion, 10.apr.2010

six
11th April 2010, 11:17
Felicitari Craiova :ok:

Lordliv
11th April 2010, 13:30
daca mititelu nu semneaza anexa la contractul de concesionare al stadionului ion oblemenco,universitatea craiova nu va primi licenta pentru sezonul urmator!
derogarea de la regulament privind permisiunea sa joace la severin este valabila numai sezonul acesta.
si nu va fi prelungita.

consiliul local a pregatit actele, dar doreste si audit la clubul mititelului pentru verificarea modului de folosire a banilor dati pana acum.
mititelul nu este de acord cu auditul.


@ white,daca tu te bucuri aratandu-ne ce a mai ramas din galeria stiintei,este treaba ta,dar ar fi bine ca sa nu faci de ras spiritul universitatii craiova...


este greu sa faci o echipa de fotbal fara bornescu,dananaie,stoica,mitchell,rose,wobay,soava ,costea,baird...

whiteLion
11th April 2010, 14:39
daca mititelu nu semneaza anexa la contractul de concesionare al stadionului ion oblemenco,universitatea craiova nu va primi licenta pentru sezonul urmator!
derogarea de la regulament privind permisiunea sa joace la severin este valabila numai sezonul acesta.
si nu va fi prelungita.

consiliul local a pregatit actele, dar doreste si audit la clubul mititelului pentru verificarea modului de folosire a banilor dati pana acum.
mititelul nu este de acord cu auditul.


@ white,daca tu te bucuri aratandu-ne ce a mai ramas din galeria stiintei,este treaba ta,dar ar fi bine ca sa nu faci de ras spiritul universitatii craiova...


este greu sa faci o echipa de fotbal fara bornescu,dananaie,stoica,mitchell,rose,wobay,soava ,costea,baird...

ti se pare ca ma bucur? parca am mai avut un diferend pe tema asta ..... ma bucur pentru 3 puncte, ATAT!!!!

Lordliv
11th April 2010, 14:56
nu am ajuns inca sa ma bucur pentru 3 puncte luate cu amaratii de la astra...
ce vrei,suporterii stiintei din craiova au alte pretentii!:)
probabil si de aceea mititelul fuge ca dracul de tamaie ca sa joace pe fostul " central "!

nu white,noi nu am mai avut diferende...
ai in schimb tu "diferende" cu prietenii mei just sau alex de pe craiova maxima!;)

iulian_1976
11th April 2010, 17:23
Primaria Craiovei trebuie sa sustina cu cheltuielile de intretinere ale stadionului si atat eu nu stiu sa fi dorit Mititelu altceva.

Poti sa ceri un audit doar in cazul in care Primaria baga banii in club si se duc pe cumpararea de jucatori,marketing si alte lucruri.

Daca nu se intelege cu Primaria poti fi sigur 100% ca vor juca la Severin cu siguranta.:D Acum depinde si cine va fi primar pe viitor Solomon cred ca stii unde este :D

Lordliv
11th April 2010, 17:44
iuliane,lasa cunostiintele tale legate de finante publice locale,de administratie sau de regulamente federale pentru aia din severin...astia pun botul cum au pus si la minciunile grobianului din booveni...cel putin 5 etape!;)

pe altii, insa este greu sa-i inseli cu tampenile tale...

iulian_1976
11th April 2010, 17:52
:shocked: a tu esti unul din grupul contra lui Mititelu.
Tu visezi la cai verezi pe pereti Craiove maxime cand echipa asta este lovita din toate partile.

Probabil ai iesi cu pancarde in sustinerea lui Solomon te inteleg :o:

Lordliv
11th April 2010, 18:28
baietel bolnav, numai pentru faptul ca sunt un anti pedelist convins, si nu cred ca poti sa ai o viziune cu mine manifestand cu o pancarda pro jigodia solomon!:D

" grup contra mititelu "? bai baietele, esti caraghios!
fac parte din aia ,vreo 35.000 de suporteri de pe central, de care mititelu si-a batut joc si in meciul cu vaslui din sezonul trecut...

si am bagat bani in universitatea craiova,numai abonamentul vip platit vreo 15 ani si tot insreamna ceva,puisor.
asa ca am dreptul sa-mi spun parerea despre fenomen, spre deosebire de tine ,un neica nimeni care cade ca musca in lapte pe threadurile stiintei de fiecare data.
pastreaza-ti logorea pentru intentii mai bune,baietel.

ps. universitatea craiova poate sa joace anul viitor tot la severin,dar numai sub denumirea de universitatea severin,adica sa-si schimbe sediul.
si atunci sa se duca in p...ma-sii impreuna cu o alta jigodie din booveni.:ok:

whiteLion
11th April 2010, 19:10
nu am ajuns inca sa ma bucur pentru 3 puncte luate cu amaratii de la astra...
ce vrei,suporterii stiintei din craiova au alte pretentii!:)
probabil si de aceea mititelul fuge ca dracul de tamaie ca sa joace pe fostul " central "!

nu white,noi nu am mai avut diferende...
ai in schimb tu "diferende" cu prietenii mei just sau alex de pe craiova maxima!;)

Originally Posted by lordliv View Post
white,daca echipa va pleca la severin se va numi fc muicelu sau fc booveni.

faceti-va echipa acolo, ca-i raman bani multi din traficul de arme, lui stanisoara si lui lascu si nu mai incercati sa furati de la altii!

"nu inteleg de ce ma certi pe mine, parca o mut io "

nu am nici-o discutie cu vreunul dintre cei amintiti de tine aici din simplul motiv ca eu nu mai postez acolo, ala nu este site-ul suporterilor poate este site-ul anti-suporterilor echipei .....

Lordliv
11th April 2010, 19:36
te pomenesti ca suporterii stiintei sunt numai aia din severin,sau aia care il ling in cur pe mititel?
mai baiete, esti in eroare totala.

am observat zilele trecute un white lion pe craiova maxima care facea apologia mititelului.
este o simpla coincidenta de nick-uri?
nu cred!

apreciez efortul tau de ati argumenta afirmatia,dar foloseste-ti timpul mai bine.

delaoltenia
11th April 2010, 21:18
Adevarati suporteri la Severin,o sa ma mai duc la meciurile Universitatii.

P1ka
11th April 2010, 22:29
Adevarati suporteri la Severin,o sa ma mai duc la meciurile Universitatii.

Ai fost la meci? ... Am incurajat-o pana la final..

delaoltenia
11th April 2010, 22:38
Am fost...si nu-mi pare rau. :)

whiteLion
11th April 2010, 22:45
te pomenesti ca suporterii stiintei sunt numai aia din severin,sau aia care il ling in cur pe mititel?
mai baiete, esti in eroare totala.

am observat zilele trecute un white lion pe craiova maxima care facea apologia mititelului.
este o simpla coincidenta de nick-uri?
nu cred!

apreciez efortul tau de ati argumenta afirmatia,dar foloseste-ti timpul mai bine.

am acelas nick pe toate forumurile whiteLion, observi vreo diferenta?
si ti-am mai zis ca NU MAI POSTEZ de mult acolo, cauta si ai sa vezi cand am ultima postare, cred ca dupa meciul cu rapizii am mai bagat ceva, asa "subtire", dar deja suntem OFF! scuze anticipat la moderatori!

Lordliv
11th April 2010, 23:14
ah,deci ai postat acolo,nu am avut vedenii!
stai linistit, am observat diferenta, dar eu nu ma obosesc sa folosesc majuscula!;)
si ai plecat cu coada intre picioare!:D
doar ai intrat in conflict cu zece,just sau alex!
normal, este site-ul suporterilor cu vechi stagii, ai universitatii craiova.
nu prea sunt inghititi mititeii sfaraitori.

whiteLion
11th April 2010, 23:29
si de unde ma rog ai dedus tu ca am facut apologia mititelului?
stai linistit ca nu am plecat cu coada intre picioare, tot acolo sunt, dar mie sila de unele discutii de acolo.
Daca voua va place, nu ma deranjaza sa va varsati laturile, dar pana la atacuri la persoana, pentru ca unii dintre prietenii tai sunt cel putin prost crescuti ca sa nu zic altcumva:rosu:

Lordliv
11th April 2010, 23:34
ai si tu dreptatea ta, white!
multi din ei sunt baieti de treaba, white, dar sunt foarte dezamagiti de ceea ce se intampla la stiinta.
eu cred ca de vreo doi ani n-am mai mazgalit pe acolo ceva,dar pe atunci curentul pro mititelu era majoritar si eu eram cu minoritatea.
acum am observat ca mititeistii sunt vanati cu placere pe acolo!
ce vrei,jocuri de societate!:)

whiteLion
11th April 2010, 23:42
Si eu sunt foarte dezamagit dar asta este, daca si cu parca se plimbau in barca nu? sau cum era, dar asta este io veni mintea boului la cap, o face draq rost de bani, ne-om bate si noi la trofee, acum ciocu mic si joc de glezne, noi suntem mai fanatici asa, a nu se confunda asta cu pro-mititelu!

Lordliv
11th April 2010, 23:45
esti fatalist?!:D
eu, nu!

whiteLion
11th April 2010, 23:49
esti fatalist?!:D
eu, nu!
Nu, nu, Doamne fereste! Dar suntem in situatia in care trebuie sa fim langa echipa, nu ma intereseaza k e boul ala patron, sper sa-l lase pe Marcel Popescu presedinte cum se aude prin targ, asa cum ziceam, trebuie sa fim langa ei altfel o sa fiu foarte dezamagit daca ajungem prin B.

Lordliv
11th April 2010, 23:57
marcel popescu?
ultima data cand m-am intalnit cu el ,intr-un mol ( anul trecut),il injura pe mititel.
iancu si paskany l-ar sfasia dupa cate tepe le-a tras.
stiu ca prin 2ooo si ceva pe vremea lui staicu,ii adusese pe ruiz si barbosa la craiova si chiar ca promiteau,dar comisionul lui era mare,foarte mare si nu s-a batut palma.
oricum este mai bun decat stalinescu.

whiteLion
12th April 2010, 00:01
pai la meciu cu astra a stat langa miti si comentatoru a zis k se pare k va fi numit in functia de presedinte

Lordliv
12th April 2010, 00:11
a fost si la meciul cu timisoara...miti il tine dupa el ca pe un talisman!;)
in politica si in fotbal niciodata nu esti dusman/prieten, pe viata!

hai sa-ti mai spun un mic secret.
miti este la comisii ( si va ajunge la tas ) cu neplata contractelor lui mitchell,baird si rose!
se tot amana decizia.
stalinescu (care ii impresariaza pe australieni) este un vechi colaborator al lui marcel si miti vrea sa profite de bunele relatii dintre acestia.
poate scad din cei peste 300.000 de euro pe care ii pretind de la maricel!:D
este fantastic de bagacios omul acesta!
imi aminteste de mihailescu al batran de la extensiv!:D

whiteLion
12th April 2010, 00:40
plm, pai si se mai mira de ce nu ii merg bine afacerile, pai daca este pus pe inselat! Dumnezeu nu bate cu paru'

Lexus.
12th April 2010, 01:50
Inca un meci ca asta si mititelul va anunta (iar:cry:) ca juvetii se bat la titlu:yeah:

Lordliv
12th April 2010, 14:33
inca un meci cu prunea pe banca,inca un punct castigat pe teren,pierdut la masa verde!:D


white,fara sa te jignesc,observi ca unii suporteri din craiova cunosc mai bine unele dedesubturi ale domniei mititelului si s-au cam saturat...
sa discuti la o bere cu cioroianu,stefan stoica sau neagoe despre viata lor la stiinta si te face dusman pe viata al mititelului,chiar daca esti bolnav incurabil de stiintita!:D
baietii astia nici acum nu au fost platiti.
ai dreptate,nu au facut nimic bun la stiinta,dar au facut parte din grandiosul proiect al mititelului.!
il cunosti,da?
acela de a trai de pe urma echipei de fotbal,el si familia lui.
fara sa-l intereseze performanta sportiva.
"lordul" padureanu,( ala de la bistrita, dar oltean de-al nostru),mentorul secret al mititelului, traieste de douazeci de ani asa,si traieste bine...

whiteLion
12th April 2010, 14:48
inca un meci cu prunea pe banca,inca un punct castigat pe teren,pierdut la masa verde!:D


white,fara sa te jignesc,observi ca unii suporteri din craiova cunosc mai bine unele dedesubturi ale domniei mititelului si s-au cam saturat...
sa discuti la o bere cu cioroianu,stefan stoica sau neagoe despre viata lor la stiinta si te face dusman pe viata al mititelului,chiar daca esti bolnav incurabil de stiintita!:D
baietii astia nici acum nu au fost platiti.
ai dreptate,nu au facut nimic bun la stiinta,dar au facut parte din grandiosul proiect al mititelului.!
il cunosti,da?
acela de a trai de pe urma echipei de fotbal,el si familia lui.
fara sa-l intereseze performanta sportiva.
"lordul" padureanu,( ala de la bistrita, dar oltean de-al nostru),mentorul secret al mititelului, traieste de douazeci de ani asa,si traieste bine...

nu ma jignesti este si normal sa stie mai multe decat noi, k doar stau acolo si lumea vorbeste .....
dupa ce imi spui nici nu vreau sa stau cu ei de vorba:(
oricum aveam o parere ff proasta despre bou (l-am sunat intr-o seara anul trecut, eram cu baietii, nu mai stiu exact pentru ce problema, park aveam un meci important si sa ne dea un om de legatura pentru cand o sa ajungem la stadion, sau ceva de genu' si tzaranu ne-a inchis telefonu in nas k il deranjam ...plm), asa ca acum chiar ca il urasc
....dar important este cu ce ramai in suflet, tinem toti cu Stiinta asta e clar si ne afecteaza foarte mult deciziile lui idioate, dar echipa nu poate sa ne-o scoata din suflet ..... eu chiar daca il urasc nu pot sa ma uit la un meci de-al echipei si sa nu am emotii, mai tin minte cum imi tocam nervii in tur la ratarile lui Florin ...... el o sa treaca ECHIPA VA RAMANE, si atunci cand ne va fi mai bine ar trebui sa ne privim toti in oglinda si sa ne spunem daca am facut bine ca am parasit-o sau am fost langa ea, eu si cu ai mei facem parte din categoria a2a .... numai bine celor care sunt mai fanatici asa:D (a nu se intelege fatalisti :D)