PDA

View Full Version : Etapa 27: Otelul Galati-Gloria Bistrita 3-0



Ulysses
8th April 2010, 20:43
Sambata, 10 aprilie, ora 15
GSP TV
Discutii inainte si dupa meci, aici.

Denis
9th April 2010, 07:23
Jucam fara 2 jucatori importanti in aparare. Nu m-as mira sa ne luam vre-o doua goluri. Cu un egal as fi multumit daca jucam decent.

mihai_alex
9th April 2010, 07:45
Du-te ma cu egalul tau.Victorie si nimic altceva.De parca Bistrita ar avea cine stie ce atac,sau ar fi cine stie ce echipa.A castigat cateva meciuri in retur,dar in afara de FC Vaslui,ce echipe a batut?toate praf si pulbere.

Denis
9th April 2010, 07:54
La felul cum am jucat cu Brasovul, si cu Pandurii care nu-s deloc peste Gloria Bistrita, vom avea viata grea etapa asta. Asta bineinteles daca nu ne revenim. Daca am juca la capacitate maxima ar trebui sa-i batem cu 3-0 pe astia.

Dregan
9th April 2010, 11:29
In aparare va intra Sipovic de la Otelul II. Trebuie sa invingem. Cu astea 3 puncte cred ca scapam definitiv de pericolul retrogradarii.

Denis
9th April 2010, 11:33
Mai e si Hristian. Sigur intra Sipovici?

TeBat
9th April 2010, 12:00
Merg pe un egal.

Lordul
9th April 2010, 12:58
2 solist....B-ta trebuie sa castige pentru a ramane pe locurile fruntase in clasamentul returului :ok:

cristy1110
9th April 2010, 14:33
merg pe victoria Bistritei...consider ca au echipa buna,cu toate ca nici otelarii nu sunt de lasat...

Denis
9th April 2010, 19:27
2 solist....B-ta trebuie sa castige pentru a ramane pe locurile fruntase in clasamentul returului :ok:

Nu trebuie neaparat.:D

delaoltenia
9th April 2010, 19:32
Victorie pentru otelari

Denis
10th April 2010, 09:57
Jucatorii pe care ne vom baza azi:

Portari: Baotici, Grahovac
Jucatori de camp: Antal, Cojoc, Giurgiu, Ibeh, Ilie, Iorga, Neagu, Nikolici, Ochirosii, Paraschiv, Pena, Rapa, Salageanu, Sarghi, Sipovici si Viglianti.

Echipa probabila: Grahovac - Salageanu, Sipovici(debut), Sarghi, Rapa - Neagu, Giurgiu - Ochirosii, Paraschiv, Antal - Pena

Steel Jar
10th April 2010, 10:00
Iar jucam in 10, asta pentru ca Pena sta degeaba in teren.Mai bine baga un atacant de la juniori, nu s-ar simti lipsa lui Pena absolut deloc ptr. ca el nu conteaza in jocul echipei.
Castiga Bistrita.

Trim0b
10th April 2010, 10:32
X.

Denis
10th April 2010, 12:13
Iar jucam in 10, asta pentru ca Pena sta degeaba in teren.Mai bine baga un atacant de la juniori, nu s-ar simti lipsa lui Pena absolut deloc ptr. ca el nu conteaza in jocul echipei.
Castiga Bistrita.

Are si el momente de exceptie. Sa speram ca le va avea cat lipseste Axente si nu cand sta pe banca de rezerve.

Steel Jar
10th April 2010, 13:07
Cand? O data la 30 de etape? :ras-plans: Nu vreau, de la meciul asta, decat sa incerce si alt atacant, sa vad si eu ce pot si altii. Nu doar cei care sunt bagati etapa de etapa fara sa faca nimic.
Cred ca stiu de ce am pierdut acasa puncte. La meciul cu Dinamo , eram la Slanic Moldova si nu am reusit sa ajung decat cand s-a terminat meciul. La meciul cu pandurii am fost cu un prieten si nepotul meu. In ambele meciuri nu am fost la meci cu taicamiu . El a fost la cel cu Dinamo fara mine , eu la cel cu Pandurii fara el.
Astazi ne reunim si mergem la meci amundoi si merge si unchiul meu deci sunt sanse mari sa castigam. :D
Au pus-o astia de la Bistrita, cand mergem noi, impreuna, la meci nu pierde echipa.:sneaky: http://i42.tinypic.com/k05150.jpg

Denis
10th April 2010, 13:15
Ai rabdare. Poate din sezonul viitor vom vedea si alti jucatori in atac, insa in stadiul asta al campionatului e riscant sa bagi un jucator nou lipsit de experienta si care nici nu s-a antrenat cu actualul lot al echipei mari. Sipovici trebuia bagat ca nu puteam juca cu un singur fundas central, dar in atac e altceva. La 3-0 si cu 15 minute inainte de final n-are decat sa bage pe cine vrea in atac dar asa nu ne permitem sa mai pierdem puncte acasa. Acum ca ne tragem si noi nocturna nu ne-ar fi de folos la ora 11.:D

Steel Jar
10th April 2010, 13:39
Bine, dar lui Nikolici de ce nu ii da o nenorocita de sansa? Nu ar fi ca si cum ai scoate un atacant important si ai baga unul fara valoare.
Vreau sa il vad si eu pe Nikolici la treaba un meci intreg, pentru ca Pena si Axente sunt singurii care au avut incredere din partea lui Munti , seznul asta.

Denis
10th April 2010, 14:29
Pai Nicolici din cate stiu nu face senzatii nici la echipa a doua dapai la echipa mare. Sincer, si eu as vrea sa-l vad 90 de minute. Poate echipa a II-a nu-i pentru el, si poate nu se intelege prea bine cu ai nostri sub 17-18 ani. Interesant e ca a venit la Galati drept golgeterul ligii intai din Bosnia iar la noi, in 2 ani de cand e aici n-a reusit sa marcheze nici macar un gol. Talent are insa trebuie "redescoperit".

purpleheart
10th April 2010, 14:42
Bistrita greu de batut returul asta , iar Otelul joaca acasa si are nevoie mare de puncte ! meci interesant ,merg pe-un ... 1 .

Trim0b
10th April 2010, 15:24
1-0 deja?

Denis
10th April 2010, 15:39
Da. Si ratam de spargem :headbang: trebuia sa mai dam inca 2 goluri.

Trim0b
10th April 2010, 15:56
un link bun?:D pls

Denis
10th April 2010, 16:05
www.digi-sportstv.com

Trim0b
10th April 2010, 16:11
www.digi-sportstv.com

ms:bere:

Denis
10th April 2010, 16:30
Nah ahh,:shocked: ce gool!!!:shocked::shocked::shocked:

(npc trim. sper ca ai vazut golul 2:D)

Denis
10th April 2010, 16:52
Felicitari Otelul Galati! /hello

Asa mai merge. Am spalat rusinea de la Brasov.

Bravo baieti!:ok:

purpleheart
10th April 2010, 16:53
mai clar decit ma asteptam ! Felicitari invingatorilor :ok:

mihai_alex
10th April 2010, 17:03
Felicitari Otelul Galati! /hello

Asa mai merge. Am spalat rusinea de la Brasov.

Bravo baieti!:ok:

Victorie si nimic altceva.:ok:

Novac
10th April 2010, 17:05
Doh ma, te cred si eu ca le-ati tras'o ... erau mega-obositi de Barcelona estului:ras-plans:

Steel Jar
10th April 2010, 17:22
Am zis eu, inainte sa plec la meci, ca daca merg impreuna cu taicamiu nu pierdem.
Felicitari echipei. Lipsa de fair-play a celr de la Bistrita, care era cat pe ce sa ne coste. Cineva de la Bistrita, nr 18, i-a dat cu pumnul in fata lui Rapa si trebuia sa fie eliminat, dar a luat doar galben.

Lordul
10th April 2010, 17:40
victorie clara a Otelului , felicitari invingatorilor , ati evitat retrogradarea !

Steel Jar
10th April 2010, 17:52
Mai avem de luptat pentru a ne mentine pe locul 8 , sau pentru a urca pe 7. Se iau niste bani buni pentru locurile a7-8 si noi stim ca o sa avem nevoie de fiecare banut , pentru sezonul urmator.

Trim0b
10th April 2010, 18:31
Nah ahh,:shocked: ce gool!!!:shocked::shocked::shocked:

(npc trim. sper ca ai vazut golul 2:D)

am vazut toate golurile:D

felicitari otelarilor,nu ma asteptam:yes:

Denis
10th April 2010, 21:03
Ce-o fi durat asa mult pana l-a bagat pe Vigli??? El a fost cheia acestui succes. Mi-a placut inca odata de Antal. Un jucator foarte constant pentru varsta sa. El si Rapa cei mai constanti galateni. Imi pare rau ca Antal ia foarte usor cartonas galben, dar in rest e un jucator excelent pentru liga 1. Ibeh trebuie mutat la echipa a doua vreo 4-5 etape si sa revina pe final de sezon sau din sezonul viitor. Trebuie sa lucreze mult la capitolul exercitii fundamentale. Urmeaza meciul de la Iasi, unde trebuie sa intram pe teren lafel cum am facuto azi cu Gloria.

bada_otelul
10th April 2010, 21:09
Ce-o fi durat asa mult pana l-a bagat pe Vigli??? El a fost cheia acestui succes. Mi-a placut inca odata de Antal. Un jucator foarte constant pentru varsta sa. El si Rapa cei mai constanti galateni. Imi pare rau ca Antal ia foarte usor cartonas galben, dar in rest e un jucator excelent pentru liga 1. Ibeh trebuie mutat la echipa a doua vreo 4-5 etape si sa revina pe final de sezon sau din sezonul viitor. Trebuie sa lucreze mult la capitolul exercitii fundamentale. Urmeaza meciul de la Iasi, unde trebuie sa intram pe teren lafel cum am facuto azi cu Gloria.

Unde-i Relansat sa ne mai povesteasca despre duelul Costly-Ibeh, poate facem un schimb:D?
Cred ca meciul poate fi rezumat astfel: am ratat de 4 ori din pozitie de singur cu portarul, ori cu asta am cam zis tot despre replica data la gloria. La Galati nu merge bishnitza :D.
La Iasi nu va juca Antal din cate tin minte dar si un 0-0 fara ocazii ar fi bun, ca sa dormim noi linistiti ca nu am dat meciul :D. Oricum zicea Stan ca in vara va vinde 1-2 jucatori. Antal e unul, celalalt urmand a fi rapa probabil.
Si o ultima idee: potrivit momentul debutului pentru Sipovic.

Denis
11th April 2010, 08:39
Si un debut chiar bunicel pentru Sipovici. Rapa sa zicem ca e ok daca il da, pentru ca il avem si pe Cojoc, dar Antal e de neinlocuit. E maestru tanarul asta. De cand a venit la Galati l-am urmarit in fiecare meci foarte atent si cred ca toata lumea vede ca joaca un fotbal mai matur decat unii de 26-27 de ani. Alearga de rupe pamantul, stie sa dribleze, sa centreze, are viteza, si stie sa dea gol (si nu doar din penalty:D) Singurul defect este ca ia foarte multe cartonase.

Daca ii vinde pe amandoi si nu scoate cel putin 2,5 milioane pe ei nu a facut nimic.:ok: Daca nu reuseste sa scoata atat eu zic sa mai astepte pana in vara 2011.

Izbeh a fost sub orice critica.:( Sa-l dea pe asta si sa ia 100k si as fi multumit.

delaoltenia
11th April 2010, 21:21
Bai otelarilor,am impresia ca ati facut cel mai bun meci din retur...ma insel?

bada_otelul
11th April 2010, 22:47
Bai otelarilor,am impresia ca ati facut cel mai bun meci din retur...ma insel?

DA! Otelul - CFR 1-0 iti spune ceva?:D

delaoltenia
11th April 2010, 22:51
Ai impresia ca n-am vazut si meciul asta...imi exprimam o parere doar,cred ca meciul cu Gloria este cel mai bun meci facut de voi.
Nu inseamna ca ma supar daca ma contrazici. :D

bada_otelul
11th April 2010, 23:02
Din punctul de vedere al modului in care ne-am impus, goluri, ocazii, o fi. Dar nu se poate face o comparatie intre o victorie cu CFR, liderul la zi si atunci si acum, si Gloria, o echipa care se zbate sa scape de retrogradare. In plus, Otelul a facut un meci perfect din punct de vedere tactic cand a jucat cu CFR-ul ;).

delaoltenia
11th April 2010, 23:17
Ai dreptate dar eu raman la parerea mea.Daca CFR-ul este liderul la zi nu inseamna neaparat ca joaca si cel mai bun fiotbal.
Ma rog,eu va felicit si va dorec o participare in cupele europene..meritati.