PDA

View Full Version : Din ciclul "ce nu avem?"



rechinul farist
30th October 2006, 00:59
ziceti-mi si mie un jucator de la Farul care suteaza puternic de la dsitanta din actiune, cum ar fi Sergiu Costin de la Otelul, singurul de la Farul ar fi Lungu.....Gheara si Schiopu din lovituri fixe.......
n-avem un suteour de temut...:ras-plans:

tchibos
30th October 2006, 01:02
Ce ne lipseste?

eu vreau sa aud de la voi cine e golgheterul echipei si cu cate goluri si apoi va intreb ne trebuie sau nu un marcator pur sange cu o medie buna la goluri marcate pe meci?

rechinul farist
30th October 2006, 01:14
Guriţa si Tibi.....astia 2....

tchibos
30th October 2006, 01:15
si ce medie de goluri pe meci au?

rechinul farist
30th October 2006, 01:23
Tibi 4 goluri
Guriţa 3 in liga si 2 in cupa
deci, Tibi 0,285 goluri pe meci
iar Guriţa 0,357
aici incluzand si meciul din cupa....deci 14 meciuri oficiale din Ro..... fara cele din intertoto

am dreptate :D ?

tchibos
30th October 2006, 01:30
ai

.. si ti se pare o medie buna?

Seahawk
30th October 2006, 08:48
ne trebuie un portar, 4 fundasi si un mijlocas dreapta.


alt antrenor si alta conducere.

si eventual sa vindem stadionul sa facem rost de bani ca n-are rost sa jucam pe stadion de 16000 sau cat de cat o fii...18 mii cand avem o medie de 1242-1246 pe meci :)))

Sa joace pe CFR!

b3bito
30th October 2006, 13:54
nu avem o echipa(jucatori care sa joace pt a se afirma,sa joace din placere,sa nu aiba fitze de vedeta in cap) care sa joace pt culori,oras si suporteri...dupa aia nu avem suporteri...nu avem un director de marketing...sau cum plm ii spune...deci nu avem multe...

in schimb avem masinuta ca sa transportam marionetele....cand nu mai au chef sa joace,si fac cate o pauza mik...de cateva minute

rechinul farist
30th October 2006, 22:55
+ tabela (care e pe vine) :happy

danny del corco
31st October 2006, 18:49
Ce nu avem ? Mai simplu este sa enumeram ce avem. Avem suporteri adevarati, oameni care traiesc pentru Farul si pentru Constanta ! Atat avem.
Daca as incepe sa spun ca nu avem fotbalisti, antrenori, conducatori, tabela, bun simt......eh,multe, mult prea multe.

Catalin 06
31st October 2006, 19:28
Da avem suporteri adevarati dar din ce in ce mai putini , si trebuie sa-i intelegem pe cei care renunta , nu poti suporta la nesfarsit incompetenta si bataia de joc a acelor jigodii care conduc clubul asta

Kooler
31st October 2006, 20:31
Ce nu avem ? Hmm.... Entuziasm.:))

danny del corco
31st October 2006, 22:04
Ce nu avem ? Hmm.... Entuziasm.:))

La ce ne-ar mai folosi?

rechinul farist
1st November 2006, 00:51
vorba lu` radulescu: suporterii constanteni sunt foarte pretentiosi, ei nu vin la stadion sa vada o echipa, care se bate de la egal la egal cu una din subsolurile clasamentului, ei(adica noi, suporterii) vor performanta......pe noi nu ne multumeste locurile 8-12,13, noi vrem de la 1-5,6....plus o participare in UEFA.....
performanta se va face poate intr-un an sau 2, de acum incolo, numai daca pastram jucatorii de valoare si sa aducem un antrenor tanar, dar ambitios cum e Grig, si sa tinem de el.....doar asa.....

b3bito
1st November 2006, 22:00
ps: avem si prelata

danny del corco
3rd November 2006, 01:50
Mai nou, incepand de astazi, avem si antrenor. Unul bun .Parerea mea.

rechinul farist
3rd November 2006, 11:22
tanar, ambitios si daca il lasa sa-si faca treaba, va face.......

Kooler
3rd November 2006, 20:16
Acum avem antrenor. Sper sa debuteze cu victorie

rechinul farist
4th November 2006, 23:19
a debutat cu un punct si unul bun, adus din deplasare.. :ok:

Kooler
5th November 2006, 08:51
Am observat ca Farul nu stie sa paseze adica paseaza gresit si foarte lent si pierde prea usor mingea cel putin in meciul cu poli Tim asta trebuie sa se schimbe

Klingon
5th November 2006, 09:00
Asta precis o rezolva Panduru. Specialitatea lui ca jucator erau trasoarele, lansarile in adancime ale varfurilor.

Avem nevoie de conducator de joc si pasatori la mijloc. Totusi l-as cita pe Vukotic asa, ca sa fiu rau: de marcat, marcam. Problema e in alta parte.


Am observat ca Farul nu stie sa paseze adica paseaza gresit si foarte lent si pierde prea usor mingea cel putin in meciul cu poli Tim asta trebuie sa se schimbe

Catalin 06
5th November 2006, 10:53
Trebuie un nr 10 un jucator tehnic daca ar scoate si Bosanceanu asta mai multi bani din buzunar si l-ar lua pe Tibi Balan problema ar fi rezolvata

rechinul farist
5th November 2006, 14:51
Senin e nr. 10, si e tehnic dar nu e in forma.....:)

Seahawk
8th November 2006, 10:36
Senin joaca pe banda stanga si nu l-as vedea niciodata ca fiind un coordonator de joc. E tehnic, dar nu e un adevarat numar 10...

dorryn
8th November 2006, 15:44
nu avem ambitie
nu avem placerea de a juca fotbal(maimutele joaca doar din obligatie)
nu avem conducere profesionista(niste hoti nesimtiti si ipocriti)
nu avem bani(sper ca nu credeti ca avem bugetul care l-au zis hotii astia)
nu avem VALOARE (avem amatori si clovni nu fotbalisti profesionisti)
nu avem caracter
logic ca in conditiile astea nu avem public
e frustrant si trist dar asta e adevarul..asta e farul..o echipa mediocra..slaba chiar..fara nici un viitor.

Kooler
8th November 2006, 22:15
Putin cam dur totusi... parerea mea. Si hotii din conducere sa nu mai zica ca obiectivul clubului e Uefa ca nu-i mai crede nimeni, pe moment, salvarea de la retrogradare

rechinul farist
10th November 2006, 13:13
asta e principalul obiectiv acum: salvarea de la retrogradare!!!
eu nu stiu cine-i credea, ca principalul obiectiv era castigarea Cupei, accederea intr=o cupa europeana prin campionat si ce sa facem acolo? sa ne facem de ras? ei nu au vazut jocul echipei? unul de divizia a 3-a :ras-plans:
acum or sa zica ca vrem intertoto, ca doar ne=am obisnuit cu asta...:happy

danny del corco
12th November 2006, 21:12
Astazi a fost 3-0. Pot sa spun: avem antrenor! Parerea mea este ca de acum avem o raza de speranta.

rechinul farist
12th November 2006, 23:06
stiti ce mai avem? suporterii care nu=i injura nicioadata pe jucatori :D, si stiti cine sunt? copii de 7, 8 -10 ani, care se bucurau azi ca au luat autograf de la Tibi.....frumos si gestul lu` Tibi. cand a fost schimbat s-a dus la gard si a dat autografe celor mici: pe mana, pe brat, pe servetel, pe orice a dat.....si copii aceia il aclamau....:)
avem viitor!!

dorryn
13th November 2006, 04:51
si cum sa nu-i injuri pe jucatori daca ei trantesc meciuri,nu respecta publicul si chiar ajung sa-si insulte proprii spectatori?stai linistit ca atunci cand vor creste si isi vor da seama cum sta treaba,copiii aia vor avea si ei un cuvant de spus.oricum,macar sa aiba cine sa creasca..mie nu mi se pare un viitor asa stralucit cu o medie de 500 de spectatori acasa.

rechinul farist
15th November 2006, 00:34
nu avem o galerie unita, mi-ar placea ca toata peluza sau tribuna, sa fie in alb=albastru, cu stegulete, fulare, cartonase, etc....sa-ti fie mai mare dragul sa vezi un spectacol in tribune, nu batai intre fani....pai eu merg cu prietena la fiecare meci si am un fular cu Farul, si daca stau intre cele 2 galerii si incep sa se bata...o iau la fuga? chiar asa de rau am ajuns? pe propriul teren sa-mi fie frica sa mai intru pe stadion la peluza, la tr, sa nu ma prinda careva la mijloc, suporterii, jandarmi, ca stiti bine, jandarmi dau in cine apuca......

danny del corco
15th November 2006, 00:44
Pe langa toate neajunsurile enumerate aici, pot spune ca avem ANTRENOR ! Si asta este mare lucru.

tchibos
15th November 2006, 00:49
nu mai avem deci frica incertitudinii "cine mai tine carma"

danny del corco
15th November 2006, 00:51
Corect. Avem carmaci, si inca unul bun !

kerosene
15th November 2006, 20:13
Acum avem nevoie de flota.Ca asta de care dispunem e cam subreda.S-ar putea sa nu ajungem pe celalalt mal.

Da,si o galerie ne mai trebuie.Pacat de incidente.

StiL
15th November 2006, 20:21
Da,si o galerie ne mai trebuie.Pacat de incidente.
Galeria o facem noi, eu .. tu .. el.. toti! Daca vrem o galerie frumoasa trebuie sa fim acolo, nu numai brigazile

kerosene
15th November 2006, 20:26
Galeria o facem noi, eu .. tu .. el.. toti! Daca vrem o galerie frumoasa trebuie sa fim acolo, nu numai brigazile

De acord,dar ca sa iasa ceva ar cam trebui sa fie multa lume, tinand cont de faptul ca suntem putini si raspanaditi.(galerie mica-brigazi cam multe).

StiL
15th November 2006, 22:59
parerea mea : oameni putini, galerie mica, brigazi putine

danny del corco
16th November 2006, 02:33
Rezultatele au sa aduca iar oamenii la stadion. Cred eu ca la capitolul "ce nu avem" se poate trece si lipsa de efectiv. Cateva accidentari, unele suspendari,de altfel inerente dea lungul unei competitii lungi cum este campionatul, creeaza probleme mari la Farul. Meciul de Vineri de la Craiova mi se pare mai dificil tocmai din acest punct de vedere, decat din prisma faptului ca oltenii deja au pierdut cu Timisoara, iar orgoliul lor este deja ranit. Lasa ca nu le strica doua batai la rand ! Revenind la subiect, am convingerea ca Panduru se va implica in completarea lotului in perioada de transferari. Nu ne-ar prinde rau nici cooptarea unor tineri din gradina proprie.HAI FARUL!!!:ok:

dorryn
16th November 2006, 15:16
tineri avem ..la capitolul asta stam bine cu pacuraru,soare,larie,neaga si altii care au mai cochetat cu prima echipa.ne-ar mai trebui un mijlocas care sa suplineasca imineneta plecare a lui todoran.avem nevoie de un "motor".am crezut ca poate fi apostol dar m-a cam dezamagit.sa speram ca se va gandi bine panduru ce va lua pentru ca sunt sigur ca va cere cativa jucatori in iarna.

rechinul farist
18th November 2006, 01:07
nu avem constanta in meciuri, de la o victorie categorica cu Iasiul a urmat infrangerea nemeritata cu Craiova, desi si, am dominat meciul avand 5 ocazii de gol, fata de 2 ale Craiovei, o posesie mai buna a balonului, dar cum meciul se joaca pe goluri Craiova inscriind dintr-o neatentie a apararii si a portarului, deci nu avem constanta in jocuri, de la acest meci puteam pleca cu 1 pct sau cu 3, dar asta e, sper ca jucatorii si Pandi sa invete din aceste greseli!!

bahaus_84
18th November 2006, 09:31
nu avem portar fratilor....nush ce o sa ne facem...portarul e primul care da sigurantza unei echipe....si e decisiv....dupa el nu mai e decat plasa....m-am lamurit inca o data de Curca....am mai spus-o....e expert in tampenii....poate Vlas sa mai aiba nevoie de meciuri,dar dupa ce a comis-o in cupa,mi-a pierit cheful si de el....

Bruno
22nd November 2006, 10:34
Corect. Avem carmaci, si inca unul bun !


De ce crezi tu ca e unul bun? 3 meciuri de campionat 4 pct din 9 posibile, 1 meci de cupa pierdut care inseamna inca un de asteptare...?
Mie personal m-i se pare un antrenor cat se poate de normal si atat.

Seahawk
22nd November 2006, 12:07
macar AVEM antrenor. Si asta e bine... trebuie cineva la Farul care sa taie in carne vie... Si nu numai la nivelul jucatorilor...ci si la conducere...

Dar nu cu praf in ochi a`la Bosancila si Sapaligheanescu...ci cu fapte, si rezultate evident.

ultrasblueshark
25th November 2006, 19:09
N-avem echipa... asta-i clar !!!

StiL
25th November 2006, 20:41
Nu avem patron care sa investeasca cum trebuie.
Nu avem presedinte!
Nu avem jucatori.
Incet dar sigur.. la anu.. cred ca ne trezim la 11 sa mergem la meci

rechinul farist
26th November 2006, 01:51
nu cred ca ne vom trezi la 11, pentru ca avem nocturna si vom juca vinerea la 20.00 si meciul va fi transmis de TV Sport!! :D

danny del corco
26th November 2006, 06:47
N-avem echipa... asta-i clar !!!

Mare dreptate ai !

Kooler
26th November 2006, 18:14
nu cred ca ne vom trezi la 11, pentru ca avem nocturna si vom juca vinerea la 20.00 si meciul va fi transmis de TV Sport!! :D

Da mare derby dobrogean : Farul - DeltaTulcea

edyfcn
26th November 2006, 19:09
hmm .. cu putin noroc poa` intra aia in a .. :headbang: si la 11 nu e bn ... :sleep: deloc ... las` mha k sunt si alte echipe mai slabe ...

Kooler
26th November 2006, 19:24
Altele mai slabe sunt dar cand se uita la Farul si vede pozitia ei din clasament nu se sperie intra pe teren cu curaj pentru ca noi nu mai speriem pe nimeni

edyfcn
27th November 2006, 19:15
mare pacat .. in mare e aceasi echipa k aia d anu` trecut .. mai putin cristocea si pascovici .. totusi ... cred k maririle de salarii i`au facut p fotbalisti s se gandeasca la altceva in afara d fotbal ..

bahaus_84
27th November 2006, 20:32
pai au plecat cei mai importanti,cristocea era creierul,in lipsa lui a ramas todoran care din pacate s a accidentat,iar pe pascovici din nefericire momentan nu l inlocuieste nimeni....nu mai avem pe nimeni care sa dea gol cu capul...ca sa nu mai zic ca pe benzi e bulevard....

Klingon
28th November 2006, 09:00
Subscriu. Jucatorii plecati in ultimul an au fost mai importanti pentru echipa decat cei veniti. La plecati il pun si pe Todoran care practic n-a jucat. Alte echipe s-au intarit, noi ne-am inmuiat. Daca vrem performante mai mari, echipa ar fi trebuit sa creasca nu sa scada ca valoare. Logic, Barcagiule, nu?


pai au plecat cei mai importanti,cristocea era creierul,in lipsa lui a ramas todoran care din pacate s a accidentat,iar pe pascovici din nefericire momentan nu l inlocuieste nimeni....nu mai avem pe nimeni care sa dea gol cu capul...ca sa nu mai zic ca pe benzi e bulevard....

danny del corco
28th November 2006, 21:27
Apropo de tema threadului : ce nu avem !? Va fii grav cand nu vom mai avea speranta ca lucrurile pot sa se indrepte, si vom fii iar ceea ce am fost cu doar 2-3 ani in urma.

tchibos
30th November 2006, 09:08
nu avem capacitatea de a iesi din criza.. inca

sk8t3rool
30th November 2006, 14:03
noua ne trebuie o galerie unita..care sa se bata cu adversarii.nu intre ei...da ce sa facem...astia suntem noi... cred k near mai trebui shi alta conducere...

sk8t3rool
30th November 2006, 14:07
pai au plecat cei mai importanti,cristocea era creierul,in lipsa lui a ramas todoran care din pacate s a accidentat,iar pe pascovici din nefericire momentan nu l inlocuieste nimeni....nu mai avem pe nimeni care sa dea gol cu capul...ca sa nu mai zic ca pe benzi e bulevard....
ai mare dreptate frate..:rosu: pt conducere :ciocan: ne mai trebuie speranta..k la cum jukm...peste 2-3 etape..o sa o pierdem shi pe aia..:no:

bahaus_84
3rd December 2006, 12:05
nu mai avem echipa....si e cel mai dureros...ma doare sincer...

CosminGrc
3rd December 2006, 14:35
mai bine faceti un subiect "ce avem" ca e mai putin de scris...

bahaus_84
3rd December 2006, 18:18
avem antrenor,dar mai bine dam si noi o fuga pe la el,poate ne antrenam mai cu spor

tchibos
3rd December 2006, 18:25
avem antrenor si inca unul foarte bun.. sper sa aiba sustinerea celor care trebuie si rezultatele pe are le asteptam cu totii.. nu avem rabdare si asta e intodeauna impotriva noastra.. ni s-a spus sa avem rabdare cu toti incompetentii (vezi Vukotic si altii la care nu vreau sa fac referire ca poate din nefericire se afla in curtea noastra) iar acum cand avem asa un om de valoare nu stim sa mai avem rabdare. Ne-am pierdut increderea in tot ce tine de Farul iar cand apare o persoana ca Panduru care vrea binele Farului nu mai stim sa il separam de restul celor rau intentionati sau incompetenti

Kooler
3rd December 2006, 19:21
Panduru e antrenor bun. In comparatie cu Grigoras nu are un Pascovici, Cristocea si un Todoran, Cheile jocului RUTA pe care circula mingea pe vremea lui Grigoras Schema foarte bine gandita de Grigoras(ca avea cu cine) Pascovici recupera si dribla 2-3 adversari inainta si pasa pe diagonala la Cristocea acesta dribla si el 1-2 si reusa sa trimita o centrare perfecta si in acelasi timp om bun cu capul era tot Pascovici care inscriea (bun tare pascovici asta ataca apara facea orice era necesrar pacat ca lustruieste banca la dinamo) Deci un concluzie panarama aia de bosanceanu care i-a dat pentru ca nu avea ce sa manance sau pentru ca se imbogateau sa faca bine si sa cumpere in p... mea vreun pascovici sau vre-un cristocea si sa nu care cumva sa vinda pe Senin sau pe Todoran sau oricare altu ca ne ducem in B. Si Panduru daca e asa bun sa gandeasca si el o ruta pe care sa curga mingea ca e vai si amar atacanti nostri care cauta sa dribleze pana ajung singuri cu poarta goala (numai asa ar putea sa inscrie)

tchibos
3rd December 2006, 21:45
Da asa e, nu avem un Pascovici sau un Cristocea dar si fara ei se poate face treaba. Si tot din ciclul "ce nu avem" raportandu-ne la era Grigoras este acel "triunghi" de pase care functiona.. ma gandesc la momentele cand juca fotbal si farmache si cand era si Cristocea si tot timpul urcau fundasii si faceau acele pase care scoteau din joc orice adversar. Aseara am vazut ca s-a incercat asa ceva, insa Gheara a gafat din pacate. A fost o singura incercare care insa nu a reusit. Daca vor merge bine pasele vom avea si rezultate.

Quartz@nu
3rd December 2006, 22:03
nu avem echipa, asta este f. clar ....."se vede si cu ochii inchisi "

danny del corco
3rd December 2006, 22:52
nu avem echipa, asta este f. clar ....."se vede si cu ochii inchisi "

100% de acord cu tine!

Kooler
3rd December 2006, 23:38
Avem echipa. Nu avem atacanti cu toti 3 in teren si nu facem nimic or dribleaza ca bezmetici or paseaza aiurea (pentru ca ceilalti nu stiu sa se demarce bine)Lipsa de strategie. A si nu avem unu care sa intre in careu si sa dea cu capu la ce incearca sa centreze Apostol. Oare vorbesc intre ei? Apostol a executat multe lovituri de colt pe coltul lung si nici unu acolo... Or nu s-au prins ca le da pe toate acolo or el incerca sa le dea in alta parte si ele se innimereau acolo :)

danny del corco
4th December 2006, 00:10
Avem echipa. Nu avem atacanti cu toti 3 in teren si nu facem nimic or dribleaza ca bezmetici or paseaza aiurea (pentru ca ceilalti nu stiu sa se demarce bine)Lipsa de strategie. A si nu avem unu care sa intre in careu si sa dea cu capu la ce incearca sa centreze Apostol. Oare vorbesc intre ei? Apostol a executat multe lovituri de colt pe coltul lung si nici unu acolo... Or nu s-au prins ca le da pe toate acolo or el incerca sa le dea in alta parte si ele se innimereau acolo :)
Si cu tine sunt de acord. Din pacate ne lipseste cam tot ce inseamna fotbal.