PDA

View Full Version : Etapa 14: Pandurii Tg Jiu - FCM UTA



delaparis
30th October 2006, 00:59
Sambata, 04.11.2006
Pandurii - FCM UTA - 14.00
Discutii aici inainte si dupa meci.

noir_desir
30th October 2006, 07:09
delaparis, vezi ca ai trecut Gloria in loc de UTA in poll
ontopic: cred ca va fi un X... 1-1.

Pepsi-Cola
30th October 2006, 07:10
"x" 0-0

Lordliv
30th October 2006, 10:08
bate uta!

Rossi
30th October 2006, 10:32
1 Solist .... ce a facut UTA pe inceput de campionat , a fost doar un foc de paie

chinezu
30th October 2006, 11:22
bat pandurii...2-0

*Coco*
30th October 2006, 12:58
Chiar daca nu joaca Vranjkovici fiind suspendat tot ii batem
2-0;)

micutzu
30th October 2006, 15:51
Nun stiu de sa zic.
Am pronosticat in poll "2".
Daca jucam ca si cu Nationalul o luam la 2 diferenta.

TaciAcolo
30th October 2006, 16:02
Greu d ejucat la Tg-jiu 1x sa nu zic ca e 1 clar

delaparis
30th October 2006, 16:23
delaparis, vezi ca ai trecut Gloria in loc de UTA in poll
ontopic: cred ca va fi un X... 1-1.

s-a rezolvat :ok:

Cipus
31st October 2006, 02:50
Fara Vranjkovic va fi cam greu pentru Pandurii pentru ca e cheia echipei, omul cu golul din lovituri libere, si servantul lui Vintilescu. Nu e Laca genul sa bage autobaza in poarta dar cred ca UTA se va multumi cu un egal daca nu va reusi chiar sa inscrie un gol pe contraatac. Unul ca ne-am obisnuit sa nu inscrie mai multe. deci pronostic X2. 0-0 sau 0-1

Ulio singuraticu
31st October 2006, 19:17
Hai sa bata UTA ca doar ii trebe pct.:P
Yo si dak nu sunt realist tot cu UTA votez ca doar dc sunt suporter utist nu? :happy Mama dak ati vedea voi carei primu motiv pt care sunt suporter utist care e si cel pt care nu as fi...:happy

Oricum 2 solist si...Bafta UTA!!!:ok:

*Coco*
31st October 2006, 20:47
Voi ce credeti ma ca Vranjkovici ala face tot jocul la Pandurii vai de capul vostru:happy
Ala in afara ca poarta nr 10 si da goluri din lovitura libera nu stie nimic
Avem destui jucatori de valoarea lui Vranjkovici sau peste el in echipa
Pleaca UTA batuta de la Tg-Jiu si in meciul de campionat si in cel de cupa care se va juca tot la Tg-Jiu:evil:

crissis
1st November 2006, 00:17
Cred ca avantajul terenului propriu isi va spune cuvintul si Pandurii vor cistiga
Pandurii-UTA 1 dar daca ma gindesc bine cred ca un 1X e mai potrivit

redneck
1st November 2006, 10:31
Am votat X. dar imi schimb parerea si zic 2.
Scor 1-2...asa simt eu ...

Sergio_D
2nd November 2006, 20:47
Eu zic că meciul se va termina cu victoria Pandurilor.
Argumente: sunt în formă, au 4 meciuri fără înfrângere, joacă pe teren propriu.

Argumentele arădenilor, de fapt, presimţirile şi dorinţele nu ţin de foame. Nu aţi adus nici un argument solid... doar aşa... bate UTA că vă e echipă favorită... :)
Noroc! :P

danny del corco
3rd November 2006, 03:46
Un egal este bun pentru toti.

Cipus
3rd November 2006, 04:23
Pana una alta Vranjkovic v-a adus 3 puncte de la Jiul si unul de la Craiova, de aceea am zis ca e greu fara el. Nu stiu alt mijlocas mai bun de la Pandurii mai bun decat Vranjkovic, dintre rezerve, sa fie oare Zoicas? Orac in nici un caz, Cristea nici atat, Vidakovic a prins sporadic cate un final de meci, si mai sunt inca doi de care nu am mai auzit absolut nimic, Frasinescu si Murdarea. Astia sunt toti, in afara de ceilalti titulari Popescu, Stanga si Vancea care nici ei nu joaca mai nimic. A mai adus Condescu vreun mijocas si nu am aflat eu?

TaciAcolo
3rd November 2006, 09:46
Si fara Vranjkovic batem ..gol sa dea Uta nu cred la ce portari avem :D dossey si guso depinde pe cine va baga in poarta da cred ca mai bun ar fi dossey
Victorie 2-0

TaciAcolo
3rd November 2006, 09:53
Duelul promovatelor nefotbalistic

Mâine, pe Municipal, se vor confrunta două echipe care în mod normal nu şi-au câştigat dreptul de a evolua în Liga I pe cale fotbalistică. UTA şi-a cumpărat locul de la Liberty Salonta şi, în loc să joace pe maidanele din Liga a III-a, a ajuns să joace pe prima scenă a fotbalului românesc. De partea opusă, Pandurii a repromovat pe cale administrativă, după ce Sportul Studenţesc a pierdut licenţa şi dreptul de a evolua în Liga I. Chiar dacă cele două echipe şi-au asigurat prezenţa în Liga I pe alte căi, acestea nu au dezamăgit şi au dovedit că pot face faţă rigorilor acestui eşalon. „Atât noi cât şi UTA am dovedit că suntem două echipe bune care merită să joace în prima divizie după aceste 13 etape. Ambele echipe ocupă poziţii bune, nu suntem în coada clasamentului aşa cum s-ar fi aşteptat unii”, spune Neagoe despre evoluţia celor două echipe în primele 13 runde ale Ligii I.

redneck
3rd November 2006, 11:22
Eu zic că meciul se va termina cu victoria Pandurilor.
Argumente: sunt în formă, au 4 meciuri fără înfrângere, joacă pe teren propriu.

Argumentele arădenilor, de fapt, presimţirile şi dorinţele nu ţin de foame. Nu aţi adus nici un argument solid... doar aşa... bate UTA că vă e echipă favorită... :)
Noroc! :P

Am mai vazut eu meciuri care "trebuiau" cistigate pe baza de argumente !:happy
Noi o sa batem...simplu ...!

TaciAcolo
3rd November 2006, 11:37
Vizită la mănăstire


După ce a câştigat partida cu Unirea Urziceni, în urma unei vizite la mănăstire, la gruparea Pandurii a devenit o tradiţie ca, înaintea unui joc oficial pe teren propriu, gorjenii să se roage pentru o victorie. Tehnicianul Eugen Neagoe îşi va duce elevii la Mănăstirea “Lainici”, pentru a cere ajutor divin. Cum, în ultimele etape, gorjenii au obţinut numai rezultate favorabile, se pare că rugăciunile acestora au fost ascultate. Pentru partida cu UT Arad, de mâine, antrenorul pandurilor are la dispoziţie tot lotul, cu excepţia celor doi jucători suspendaţi, pentu cumul de cartonaşe galbene: Florin Popete şi Vojislav Vranjkovic. Dacă în locul lui Popete, pe postul de fundaş dreapta, va fi introdus ex-bistriţeanul Sergiu Mândrean, în locul sârbului Vranjkovic, Eugen Neagoe are de ales între Ursu şi Orac, aceştia fiind singurii din lot care au mai evoluat pe postul de mijlocaş stânga. Partida cu UTA este considerată de gorjeni drept una destul de accesibilă, aceştia având ca obiectiv câştigarea celor trei puncte. Pentru a pregăti jocul cu “Bătrâna Doamnă”, pandurii au efectuat în această săptămână un singur antrenament pe zi.

Nu aveti nicio sansa :) 2-0

dardar_3
3rd November 2006, 15:21
Dupa ce au scos un punct la Craiova.. Pandurii vor obtine toate punctele cu cei de la UTA... care au facut un meci slab cu Nationalul etapa trecuta...:ok:

OVIDIU 62
3rd November 2006, 18:21
Sper civilizatia sa vina din vest asa ca 2 solist.

Sergio_D
3rd November 2006, 18:54
Am mai vazut eu meciuri care "trebuiau" cistigate pe baza de argumente !:happy
Noi o sa batem...simplu ...!

Să mori tu ? :happy
Meciuri câştigate pe bază de argumente ??? Asta cum vine ? :o:
UTA nu e în stare să producă surpriza şi să plece neînvinsă de aici. Forma lor din ultimele meciuri arată asta. :ok:

Luis Garcia10
3rd November 2006, 20:00
De ce ,, FCM " Uta ?

six
3rd November 2006, 20:35
De ce ,, FCM " Uta ?Pot sa raspund eu????:D :D :D

TaciAcolo
3rd November 2006, 21:04
da spune fotbal club municipal :))

Poli Timisoara
4th November 2006, 00:06
Am votat X. dar imi schimb parerea si zic 2.
Scor 1-2...asa simt eu ...

Min.1___________________0-0
Min.10__________________1-2
Min.90__________________5-2
Min.90+4+arbitri__________5-4

Punct final...1 clar !

resita
4th November 2006, 00:30
Punct final...1 clar !

de acord cu tine.:ok:

pandurii - uta = 2-0

mark111
4th November 2006, 00:32
4-1 no coment.....

sorin_otelarul
4th November 2006, 08:32
egal

TaciAcolo
4th November 2006, 10:32
ce vreme nasoala afara cine baga la pariuri un <2.5 cel mai potrivit :D 1-0 pt noi

crissis
4th November 2006, 16:01
Felicitari Pandurilor pentru victorie

duxdeorum
4th November 2006, 16:08
bv pandurii!!!

Sergio_D
4th November 2006, 16:20
Hehehe! S-a terminat 2-0, salutări cu această ocazie arădenilor :evil:

Ciaooo !!! :drak:

TaciAcolo
4th November 2006, 16:22
ati venit v-am batut v-am pupat .....:cya: next acasa steaua:evil: /hello

delaparis
4th November 2006, 16:23
Chiar daca nu joaca Vranjkovici fiind suspendat tot ii batem
2-0;)

Mai ce bine le nimeresti :ok:

resita
4th November 2006, 16:24
de acord cu tine.:ok:

pandurii - uta = 2-0

uta pierde teren. :ok:

dupa un start peste asteptari a batranei doamne lucrurile incep sa intre in normal la arad.

Sergio_D
4th November 2006, 16:27
Putea foarte uşor să fie 3, 4-0 chiar, dacă nemernicul de Vintilescu nu rata de 3-4 ori, când scăpase singur cu portarul... :rolleyes:

Asta e, rezultat foarte bun, Pandurii confirmă şi arată că merită să fie în prima ligă :yeah:

*Coco*
4th November 2006, 16:32
La cate ocazi am avut in repriza a II -a tr sa le dam lejer 4-5 dar asta e:headbang: ne multumim si cu 2-0 dar am urcat pe locul 8;)

TaciAcolo
4th November 2006, 16:33
Pandurii peste craiova cu 4 puncte acum :P

dani3lll
4th November 2006, 20:07
Hai pandurii bv baietzii :D

Lordliv
5th November 2006, 20:41
deocamdata un punct remus. deocamdata....
geana continua sa ma uimeasca !