PDA

View Full Version : Etapa 14: Poli Timisoara - Farul Constanta



delaparis
30th October 2006, 00:57
Sambata, 04.11.2006
Poli Timisoara - Farul (TVR 2) - 14.00
Discutii aici inainte si dupa meci.

Cra10veanu
30th October 2006, 01:04
Pronostic 1.

tchibos
30th October 2006, 01:11
normal.. nici nu ne asteptam la altceva. Pentru prima data insa bate Farul dupa mult timp

noir_desir
30th October 2006, 07:13
eu zic ca o sa fie X, cu meci cu destule goluri. Un 2-2.

Pepsi-Cola
30th October 2006, 07:21
x1 Merge pe Timisoara bate cu 1-0

Sauron
30th October 2006, 09:40
Din nou meci fara emotii, batem 1-0 in min.94 :D

andrei1921tm
30th October 2006, 09:53
Poli ia bataie.Totusi pot spera insa si la un egal, pt k nici Farul nu se simte prea bine.Noi suntem insa, praf.Daca o sa fie 10.000 de oameni in tribune o sa fie mult.

Lordliv
30th October 2006, 10:06
merg pe farul!
poli dupa cum joaca acasa,cel putin un egal poate spera!

grande
30th October 2006, 10:26
Nu vad cum marinarii s-ar putea ineca pe Bega !

Rossi
30th October 2006, 10:33
bate Poli ... greu , ca de obicei

ibraso
30th October 2006, 10:52
1-0

malexoid
30th October 2006, 12:35
Farul si-a luat-o in ultimele 3 deplasari - e drept ca doua dintr-e ele au fost partide cu echipe de top...Poli chiar si cand joaca prost, e extrem de greu de biruit pe Dan Paltinisanu, nu exclud un egal in partida asta, dar merg totusi pe victoria noastra si sper intr-o partida frumoasa!!!

joeker
30th October 2006, 13:30
Bate Farul :yeah: :yeah: :yeah: ...greu dar bate 1 - 2

blandu
30th October 2006, 19:18
Victorie Poli Timisoara
2-1

rechinul farist
30th October 2006, 23:39
meci de X2, ca sa razbunam meciul de anul trecut.....

Cipus
31st October 2006, 00:08
Farul incepe sa se miste si chiar daca a pierdut ultimele 3 deplasari le-a pierdut la limita, inscriind de fiecare data. La Timisoara va fi mai greu pentru ca Poli este o echipa care pune accent pe aparare si apoi pe atac. Desi nu este tipic lui Poli speram sa fie un meci pe contre cu multe goluri, ca in sezonul trecut, mai ales ca Farul are nevoie de puncte si va trebui sa atace. Personal cred ca se va termina egal 1-1 sau 2-2

chinezu
31st October 2006, 18:49
Va vastiga fulgerul pt ca intalnesc o echipa inferioara chiar si lor(!)

crissis
1st November 2006, 00:21
Meci de 1X2

ULTRAS_TAVY
1st November 2006, 09:32
Bate Farul....desi noi suntem praf....ei sunt shi mai paraf...se va alege parfu de meciul asta...bate Farul:ok:

Aurel.D
1st November 2006, 11:49
Sa inteleg ca va fi un meci praf?:D
Cred ca se va termina egal. Farul va juca la mica ciupeala, se va multumi cu un egal iar Poli nu va reusi prea multe.

Zauri
1st November 2006, 13:22
Merg pe mana Farului. 0-2

andrei1921tm
1st November 2006, 13:27
Pai joaca 2 echipe varza.Noi chiar nu avem cu sa castigam, insa cred ca nici ei u prea au sanse mari sa plece cu toate punctele.Cred k o sa fie X, dar miroase si a 2.

six
1st November 2006, 17:01
Bate Farul....desi noi suntem praf....ei sunt shi mai paraf...se va alege parfu de meciul asta...bate Farul:ok:praf si pulbere.....:D pronostic 1:ok: :ok: :ok:

luciano_1644
1st November 2006, 17:35
Timisoara daca nu isi revine,are putine sanse sa invinga pe Farul.Si nu cred ca au sa-si revina,ptr ca nu antrenor.X2!

malexoid
1st November 2006, 17:40
Urmeaza un pachet de 3 meciuri dificile...Farul care joaca 'altceva' de la o vreme, deplasarea de la Oradea din cupa, deplasarea la Craiova pentru meciul cu Stiinta...proba de foc pentru violeti, sper sa o trecem cu bine!

ULTRAS_TAVY
1st November 2006, 19:30
Dak ar veni la noi panduru ce bn ar fi....favoriti sunt Balint shi Panduru:ok:

andrei1921tm
1st November 2006, 20:29
La noi tre sa vina Panduru!!!

Cipus
1st November 2006, 21:09
Oricine ar veni, la Poli e de lucru si nu va putea sa faca nimic peste noapte, poate in retur. Pana atunci se va chinui, speram insa ca in meciul cu Farul sa nu se rupa traditia si sa fie un meci frumos, desi Farul se afla cam in aceeasi situatie. Cre ca o sa bata farul de data asta

THE HUN
2nd November 2006, 02:54
1 solist.nothing else.

cosmin_farul
2nd November 2006, 10:36
FORZA FARUL!
Se pare ca noul antrenor al Farului va fi chiar fostul si iubitul antrenor al lui Poli ,Basarab Panduru!
Speram ca sa semneze Pandi si sa ii puna la treaba pe mercenari!
POLI - FARUL 1-2( GURITZA SI TIBI MOLDOVAN)
cu Farul pana la moarte!
GRIGORAS CEL MAI ADEVARAT FARIST!
GRIGORAS PT NOI VINO INAPOI!
NU TE VOM UITA NICIODATA!
DUMNEZEU SA IL IERTE PE NEA IOJI( IOSIF BUKKOSI)

Zauri
2nd November 2006, 11:00
Apariţie-surpriză în faţa stadionului Santiago Bernabeu ieri după-amiază. Şeful galeriei lui Farul Constanţa, Sorin Mihăilescu, era îmbrăcat din cap pînă-n picioare în echipamentul trupie din Ghencea (foto)! În plus, el vindea cu 10 euro fulare care pe o faţă aveau însemnele Stelei, iar pe cealaltă cele ale lui Real Madrid. SCLAVILOR !!!!!!!! Auzi seful galeriei constantene :))

Poli Timisoara
2nd November 2006, 11:07
Apariţie-surpriză în faţa stadionului Santiago Bernabeu ieri după-amiază. Şeful galeriei lui Farul Constanţa, Sorin Mihăilescu, era îmbrăcat din cap pînă-n picioare în echipamentul trupie din Ghencea (foto)! În plus, el vindea cu 10 euro fulare care pe o faţă aveau însemnele Stelei, iar pe cealaltă cele ale lui Real Madrid. SCLAVILOR !!!!!!!! Auzi seful galeriei constantene :))

Stiam de mult de aceste "perversiuni"...toti constanteni sunt juma' stelisti !:rosu:

Zauri
2nd November 2006, 11:31
Dar totusi seful galeriei constantene??? Indiferent cat de stelist e nu avea voie sa faca asa ceva prin calitatea sa.E cea mai tare stire pe ziua de azi

offline
2nd November 2006, 14:37
Panduru vine la TM sa castige?
sper sa dea Poli gol in prima repriza si sa castige cu 2-1!

LazioRoma
2nd November 2006, 15:11
batem cu 2-0

andrei1921tm
2nd November 2006, 17:17
Respect Panduru!!!Sunt sigur ca Farul o sa ajunga in uefa la anu`.Au facut cea mai buna alegere, si imi pare rau ca Pandi nu a ajuns la Poli!Oricum sunt sigur ca o sa faca numai lucruri bune la malul marii, si echipa o sa aiba o rautate pozitiva in joc.Acum sunt sigur ca nu putem sa batem.
Pronostic:x2

tchibos
2nd November 2006, 20:20
Stiam de mult de aceste "perversiuni"...toti constanteni sunt juma' stelisti !:rosu:


Vorbesti prostii fara sa stii. Nu sunt TOTI stelisti. Dimpotriva numarul celor din Constanta care tin cu Steaua scade simtitor. De cate ori trebuie sa ma repet ca sa intelegeti pentru totdeauna?... poate o sa pun un anunt la fiecare tread deschis pentru meciurile Farului ca sa nu mai vad astfel de mesaje.

Cat despre meci.. venirea lu' Panduru la Farul este cea mai buna mutare care s-a facut dupa mult timp. E un antrenor bun care poate face treaba la Farul si chiar are si cu cine. Veti vedea! Totusi intr-o perioada asa scurta nu cred ca poate face nimic. Asa ca desi sper sa bata Farul cred ca va fi greu. Ce poate face, asa cum singur a mentionat la conferinta de presa este sa schimbe atmosfera existenta la echipa si sa stea de vorba cu jucatori pentru a le schimba putin mentalitatea.

Poli Timisoara
2nd November 2006, 20:41
Vorbesti prostii fara sa stii. Nu sunt TOTI stelisti. Dimpotriva numarul celor din Constanta care tin cu Steaua scade simtitor. De cate ori trebuie sa ma repet ca sa intelegeti pentru totdeauna?... poate o sa pun un anunt la fiecare tread deschis pentru meciurile Farului ca sa nu mai vad astfel de mesaje.

Ai mai jos un exemplu ! Uite-te la avatarul si la nick-ul lui...arata fain? :no:


batem cu 2-0

Vise stelistule ! :ok:

tchibos
2nd November 2006, 20:44
pai pe astia ca el sa ii faceti sclavi.. nu mai generalizati..

cat despre partea cu 2-0 nu se stie niciodata.. nici timisoara nu sta prea bine asa ca .. e posibil un 0-2

Poli Timisoara
2nd November 2006, 20:49
pai pe astia ca el sa ii faceti sclavi.. nu mai generalizati..

cat despre partea cu 2-0 nu se stie niciodata.. nici timisoara nu sta prea bine asa ca .. e posibil un 0-2

Nu v-am facut sclavi...

Poli Timisoara
2nd November 2006, 20:51
pai pe astia ca el sa ii faceti sclavi.. nu mai generalizati..

cat despre partea cu 2-0 nu se stie niciodata.. nici timisoara nu sta prea bine asa ca .. e posibil un 0-2

Nevasta-mea e constanteanca...mai vin si eu prin concediu prin C-TA si mai aud ce vorbesc "suporteri"...totusi de unde atata ura impotriva echipei mele??? De unde atata ura pe timisoreni??? Imi poti explica? De ce la ultimile meciuri de la constanta ne-ati dat la "m..e" tot meciul...???

tchibos
2nd November 2006, 20:55
nu pot.. eu nu am nimic cu Timisoara.. poate doar cu Iancu

Poli Timisoara
2nd November 2006, 21:00
nu pot.. eu nu am nimic cu Timisoara.. poate doar cu Iancu

Poate tu nu...dar grupul tau de la tribuna a-2-a stie mai multe (daca faci parte din acel grup de ultrasi)...in fine,nu intru in polemica !

andrei1921tm
2nd November 2006, 22:48
Nevasta-mea e constanteanca...mai vin si eu prin concediu prin C-TA si mai aud ce vorbesc "suporteri"...totusi de unde atata ura impotriva echipei mele??? De unde atata ura pe timisoreni??? Imi poti explica? De ce la ultimile meciuri de la constanta ne-ati dat la "m..e" tot meciul...???

Pai din cauza lu` hagi...dar oricum nu sunt singurii care dau m**e.Acum au inceput si moldovenii,bine dar lor nici nu ai ce sa le ceri,atat pot.Cat despre constanteni,ar fi trebuit sa ishi dea seama k hagi e doar un mercenar,si a venit la bani.Nu noi suntem devina,ci "regele".

Poli Timisoara
2nd November 2006, 23:20
Pai din cauza lu` hagi...dar oricum nu sunt singurii care dau m**e.Acum au inceput si moldovenii,bine dar lor nici nu ai ce sa le ceri,atat pot.Cat despre constanteni,ar fi trebuit sa ishi dea seama k hagi e doar un mercenar,si a venit la bani.Nu noi suntem devina,ci "regele".

Iti zic eu ca e mai devreme de "era" Hagi...mai precis de cand suntem din nou in "A"...ai dreptate...si moldoveni chiar si olteni ne urasc...motivul???habar nu am...:mda:

Cipus
3rd November 2006, 03:41
Intre Farul si Poli erau lucrurile cam tensionate si inainte, acum ca Panduru e la Farul cred ca se vor tensiona si mai tare. Dupa meci, din respect pentru Panduru ar trebui sa se revina la sentimente mai bune. Am observat ca Poli este cam singura pe lume si are multi dusmani, din invidie ca a facut Iancu super echipa (numai pe hartie). E absurd ca echipa nu merge, nici Chelsea nu este iubita, dar macar ei castiga campionat dupa campionat. E nashpa si pe locul 6 si urat de toti. Ontopic raman la parerea ca Farul castiga, 2-1 sau 3-2.

danny del corco
3rd November 2006, 03:45
Vine Farul cu Panduru ! Deci 2 solist, fara discutii !
HAI FARUL!!!

Sauron
3rd November 2006, 09:17
Nici un antrenor din lume nu va scapa de bataie.:ciocan:
3-0,si-l aplaud pe Basa /hello

paulgsm
3rd November 2006, 10:19
Noul antrenor al Farului, Basarab Panduru a refuzat in aceasta dimineata sa urce in avionul ce face deplasarea la Timisoara in vederea meciului Poli - Farul! Si fusese numit oficial antrenor al rechinilor ... ieri ...

Poli Timisoara
3rd November 2006, 10:29
Noul antrenor al Farului, Basarab Panduru a refuzat in aceasta dimineata sa urce in avionul ce face deplasarea la Timisoara in vederea meciului Poli - Farul! Si fusese numit oficial antrenor al rechinilor ... ieri ...

Sursa si motivul ?

paulgsm
3rd November 2006, 10:34
Sursa: cineva dintr-o televiziune din c-ta. Motivul inca nu se stie.

Poli Timisoara
3rd November 2006, 10:45
Sursa: cineva dintr-o televiziune din c-ta. Motivul inca nu se stie.

Pe tv neptun? esti constantean?

paulgsm
3rd November 2006, 10:56
Nu pe tv neptun. Stirea e prea proaspata sa fie difuzata pe vreo televiziune :D . Am aflat de la cineva. La noi televiziunile au transformat strile sportive in informatii despre manelistii care mai canta la petrecerile fotbalistilor si ce masini sau femei si-au mai luat jucatorii.
Poate suna cineva de la onlinesport si reuseste sa vb. cu Panduru.

Poli Timisoara
3rd November 2006, 10:59
Nu pe tv neptun. Stirea e prea proaspata sa fie difuzata pe vreo televiziune :D . Am aflat de la cineva. La noi televiziunile au transformat strile sportive in informatii despre manelistii care mai canta la petrecerile fotbalistilor si ce masini sau femei si-au mai luat jucatorii.
Poate suna cineva de la onlinesport si reuseste sa vb. cu Panduru.

Daca e asa cum zici tu inseamna ca isi lasa loc de "buna ziua" ! Bafta dar dupa meciul cu noi...:ok:

cosmin_farul
3rd November 2006, 13:02
panduru a parasit farul!
rusine conducerii! rusine bosanceanu! ai gonit lumea de la stadion! rusinea e prea mare, pleaca bosanceanule! ne-am saturat de zgarcenia ta! FARISTI TREZITI-VA SI HAI SA FACEM REVOLUTIE, AFARA CU ACEST INDIVID CARE ISI BATE JOC DE FARUL SI NOI!
GRIGORAS PENTRU NOI VINO INAPOI!

GGG
3rd November 2006, 13:21
Panduru A Plecat

Aurel.D
3rd November 2006, 13:29
Ce tare....acum doua pagini aflasem ca Panduru este antrenor la Farul si acum pe ultima pagina aflu ca a plecat!:happy
A durat destul de putin mandatul sau....

Cred ca merita o sansa la Farul...ar fi pus cu botul pe labe "vedetele" care l-au fortat pe Grigoras sa plece..

andrei1921tm
3rd November 2006, 15:05
Ce pacat....poate vine la POLI:D

dardar_3
3rd November 2006, 15:09
Poli - Farul este un meci in care timisorenii vor trebui sa castige pentru a emite pretentii la un loc de Cupa Uefa... in timp ce Farului... o infrangere ar fi fatala... Un meci de 1 sau 2 :ok:

Benny
3rd November 2006, 17:26
...si moldoveni chiar si olteni ne urasc...motivul???habar nu am...:mda:
Nu poti generaliza. Nu mai departe de userii de pe acest forum. Adevarat e, ca cei care urasc Timisoara striga cel mai tare, dar nu inseamna, ca sunt majoritatea. In plus am cunoscut olteni stabiliti la Timisoara, care vin regulat la stadion si incurajeaza pe Poli. Doar cand joaca Poli cu Craiova au sentimente impartite.

In decembrie ma viziteaza doi buni prieteni din Constanta. El e moldovean, ea olteanca. Hai noroc.

OVIDIU 62
3rd November 2006, 18:19
Bar marinarii si sper sa fie de bun augur numirea lui Panduru la echipa.

m8k
3rd November 2006, 19:48
1x2 rezultat final:D

Luis Garcia10
3rd November 2006, 19:50
bate Poli! 1-0 :D

six
3rd November 2006, 20:31
Poli - Farul este un meci in care timisorenii vor trebui sa castige pentru a emite pretentii la un loc de Cupa Uefa... in timp ce Farului... o infrangere ar fi fatala... Un meci de 1 sau 2 :ok:da ai dreptate ......pronostic 1 :ok:

Kooler
3rd November 2006, 21:22
Sper sa bata Faru. Arogantilor !!!

Poli Timisoara
3rd November 2006, 21:34
Sper sa bata Faru. Arogantilor !!!

Bine...tzaranule ! :ok:

delaparis
3rd November 2006, 22:08
Sper sa bata Faru. Arogantilor !!!


de ce "aroganti" .?

Tony_Viola
3rd November 2006, 22:10
de ce "aroganti" .?

ca i-am batut si anul trecut:D

Poli Timisoara
3rd November 2006, 22:13
de ce "aroganti" .?

Ba da esti culmea ! Numai eu iau avertisment? Cel ce ma face arogant nu jigneste??? Nici a fi "tzaran" nu e o jignire...

delaparis
3rd November 2006, 22:22
Ba da esti culmea ! Numai eu iau avertisment? Cel ce ma face arogant nu jigneste??? Nici a fi "tzaran" nu e o jignire...


hai mai serios acum ... toti aveti avertismente :no:
Nimicuri de felul asta chiar nu credeam ca le discutam acum ...

Va rog sa reveniti la meci si sa lasati "caracterizarile" mai mult sau mai putin deplasate ...

Poli Timisoara
3rd November 2006, 22:30
Desteptul cedeaza intotdeauna...continuarea nu o ai spun !!!


Sper sa bata Faru. Arogantilor !!!

Mancati bataie de umblati apoi...pardon,inotati ca niste rechini fara aripi si coada...cu burta-n sus !

PS: Sefu' si asta e jignire?

delaparis
3rd November 2006, 22:37
:D
Sa zicem ca e o figura de stil ...

oricum ai beneficiul ca ai cedat primul :ok:

Tony_Viola
3rd November 2006, 22:38
Desteptul cedeaza intotdeauna...continuarea nu o ai spun !!!



Mancati bataie de umblati apoi...pardon,inotati ca niste rechini fara aripi si coada...cu burta-n sus !

PS: Sefu' si asta e jignire?

pestisori pe uscat...sau sa-i aruncam in bega ca nu cumva sa moara?:D poate s-au trezit si ai nostri si ne arata cum se joaca fotbalu...2-0 pt noi:ok:

Poli Timisoara
3rd November 2006, 22:42
pestisori pe uscat...sau sa-i aruncam in bega ca nu cumva sa moara?:D poate s-au trezit si ai nostri si ne arata cum se joaca fotbalu...2-0 pt noi:ok:

Cu siguranta...gigel bucur va face un meci mare...el e obisnuit numai ziua sa joace !!!

delaparis
3rd November 2006, 22:45
da ... cu spatele la poarta :P

Poli Timisoara
3rd November 2006, 23:39
da ... cu spatele la poarta :P

Ai avertisment :D ...maine ai sa-ti schimbi parerea (in bine) despre Poli Timisoara...:ok:

delaparis
3rd November 2006, 23:42
stai usor ca eu am zis ca mi-a placut golul lui si poti sa verifici :P

resita
3rd November 2006, 23:42
logic ar fi o victorie a timisoarei dar ...............................

poli - farul = 1-0 :bere:

mark111
4th November 2006, 00:30
1x2 rezultat final:D

sigur cistigi la pariuri.....1 solist,scor dorit2-0:ok:

Ulysses
4th November 2006, 07:20
timisoara la ora asta nu are identitate, nu are antrenor iar echipa nici atat. bate farul

sorin_otelarul
4th November 2006, 08:27
un mare X desi as vrea sa bata farul:P

andrei1921tm
4th November 2006, 09:11
Meci de X...2.Cu parere de rau spun ca noi o sa facem un meci slab si urat.Poate doar Faru sa faca spectacol si sa castige...cu toate ca si lor le este greu.
Totusi sunt sigur ca nu o sa batem.:(

poli-umt
4th November 2006, 11:28
timisoara la ora asta nu are identitate, nu are antrenor iar echipa nici atat. bate farul

Ce vrei sa spui ca Timisoara la ora asta nu are identitate,te referi la oras sau la echipa?

crissis
4th November 2006, 11:49
Bate Farul
Poli Tm de citeva etape mai mult se tirie decit joaca fotbal si pacat de banii lui Iancu de care isi bat joc toate rebuturile aduse de timisoreni ca si mari jucatori si cu un antrenor de renume .Deci Poli Tm-Farul 2

Kooler
4th November 2006, 12:52
de ce "aroganti" .?

Timisorenii se cred miezul pamantului, cei mai tari din tara, si noi ceilalti (aia care cica ii uram) nu stim de unde si pana unde.

andrei1921tm
4th November 2006, 12:59
Timisorenii se cred miezul pamantului, cei mai tari din tara, si noi ceilalti (aia care cica ii uram) nu stim de unde si pana unde.

Acum chiar cred k exagerezi.Arata-mi si mie un post in topicu asta care sa arate ca ce ai spus este adevarat!Acu` cred k ai ceva pica pe noi,dar lasa k poate iti revii.
eu plec...FORTZA VIOLA!!!

poli-umt
4th November 2006, 13:16
Timisorenii se cred miezul pamantului, cei mai tari din tara, si noi ceilalti (aia care cica ii uram) nu stim de unde si pana unde.

DA!!!Si care-i problema?Te simti tu ca pamantul?:jerk:

Poli Timisoara
4th November 2006, 13:17
Si eu am plecat catre stadion...Doamne Ajuta !

2-0 /hello /hello /hello

Alberto
4th November 2006, 13:17
castiga Timisoara...1-0 sau 2-1...

poli-umt
4th November 2006, 13:28
Greu de zis cine castiga,eu sper ca Poli cu un gol diferenta,in orice caz nu mai vreau EGAL m-am saturat!!!"Ori la bal ori la spital"

poli-umt
4th November 2006, 14:39
Iar un meci urat,ca socramea...

resita
4th November 2006, 14:42
domina farul si cand ma gandesc ca am pus la pariu pe poli :headbang:

poli :no:

poli-umt
4th November 2006, 14:59
Tii cu dinamo si pariezi pe Poli...lasa pariurile si apucate de pescuit,poate ai mai mult noroc!

rechinul farist
4th November 2006, 15:03
castiga Farul!!!

Ulysses
4th November 2006, 15:12
Ce vrei sa spui ca Timisoara la ora asta nu are identitate,te referi la oras sau la echipa?

NU AM TREABA DRAGA CU ORASUL. CU ECHIPA DE FOTBAL(AUZI, CHELSEA DIN BANAT, HAHAHAHAHA)CARE E DE DIVIZIA B CEL MULT.

rechinul farist
4th November 2006, 15:15
cati spectatori sunt? 20 ? :happy

resita
4th November 2006, 15:21
Tii cu dinamo si pariezi pe Poli...lasa pariurile si apucate de pescuit,poate ai mai mult noroc!

tii cu poli si nu esti la meci? :thinkso:

iar in privinta pariurilor ce legatura are echipa favorita cu ce pariezi?:bere:

rechinul farist
4th November 2006, 15:24
uuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!
1-0!!!!!!!!!
hai cu egalarea!!!

tuxie
4th November 2006, 15:25
tii cu poli si nu esti la meci? :thinkso:


Si eu tin cu Poli si nu sunt la meci, fiecare are motivele lui pentru care nu s-a dus sau nu a avut cum sa mearga, n-are rost sa-l critici.
Partea buna e ca vad ca au inceput sa mearga mai mult de 3 pase consecutive :D
Balace in locul lui Mansour? Grrrr.

resita
4th November 2006, 15:27
Si eu tin cu Poli si nu sunt la meci, fiecare are motivele lui pentru care nu s-a dus sau nu a avut cum sa mearga, n-are rost sa-l critici.


nu-l criticam ma miram doar:D

1-0.asa sa se termine.:ok: sa nu mai marcheze nici o echipa.

poli-umt
4th November 2006, 15:28
Momentan 1-0 pt. Poli asa ca ciocu' mic si stati la coada!Tin cu Poli dar la meci ma mai duc cand joaca fotbal adevarat si nu la simulari din astea.

B0gdaaaN
4th November 2006, 15:28
si cand ma gandesc ca am pus x pauza 1 final :) go go go Poli Tm :)

YoYoyOi
4th November 2006, 15:29
Nu am vazut de la inceput meciul, dar vad ca se joaca fotbal. Asta e bine. Bun golul lui Cristea. A cazut mult in ultima vreme si acum sper sa-i revina pofta de gol.

poli-umt
4th November 2006, 15:44
tii cu poli si nu esti la meci? :thinkso:

iar in privinta pariurilor ce legatura are echipa favorita cu ce pariezi?:bere:

1.Tu ai fost azi de dimineata la Poli 2-FCM Resita?Te duci si la Dinamo?O intrebare fara sens.2.Pai are:nu pariezi pe o echipa pe care nu o apreciezi,poti doar sa pariezi ca pierde.Si eu ma refeream la "dragostea" dintre Poli si dinamo.Apropos:ce banatean esti tu de tii cu dinamo,nu cumva esti venit si tu cu rapidu' di Iesi?:happy

B0gdaaaN
4th November 2006, 15:51
hmdea...pot sa arunc biletul la cos...Poli Tm - Farul 1-1...gol Gurita

poli-umt
4th November 2006, 15:53
Pe Poli asi paria numai egal daca joaca acasa...asta e...1-1 de gunoi!

rechinul farist
4th November 2006, 15:54
1-1 bv baieti

YoYoyOi
4th November 2006, 15:54
Eu am vazut ofsaid la Gurita. Nu era? Ca n-au mai dat astia reluari.

resita
4th November 2006, 15:56
1.Tu ai fost azi de dimineata la Poli 2-FCM Resita?Te duci si la Dinamo?O intrebare fara sens.2.Pai are:nu pariezi pe o echipa pe care nu o apreciezi,poti doar sa pariezi ca pierde.Si eu ma refeream la "dragostea" dintre Poli si dinamo.Apropos:ce banatean esti tu de tii cu dinamo,nu cumva esti venit si tu cu rapidu' di Iesi?:happy

daca era meciul la resita fi sigur ca ma duceam.

merg la dinamo la anumite meciuri

daca sunt banatean trebuie sa tin neaparat cu poli? sa fim seriosi.

am pierdut biletul :headbang: :headbang: :headbang:

crissis
4th November 2006, 15:57
2-0 /hello /hello /hello

Esti cu adevarat Nostradamus :evil:
1-1:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

poli-umt
4th November 2006, 15:57
Eu am vazut ofsaid la Gurita. Nu era? Ca n-au mai dat astia reluari.

Nu mai conteaza,nu cunosti faza cu "FANTA DE LUMINA"?De la Timisoara a plecat intr-un meci cu dinamo...

gtibi
4th November 2006, 16:00
Se pare ca Poli s-a speriat cand s-a vazut pe locul 3. Asa cu 1 - 1 e pe 6.

poli-umt
4th November 2006, 16:02
daca sunt banatean trebuie sa tin neaparat cu poli? sa fim seriosi.

Nu trebuie dar nu trebuie sa tii cu dinamo!:no:

poli-umt
4th November 2006, 16:05
Se pare ca Poli s-a speriat cand s-a vazut pe locul 3. Asa cu 1 - 1 e pe 6.

Exact,ai dreptate.Cu alte cuvinte sunt varza.:rosu: Sa vezi ce-o fura in cupa cu CFR -ul...:(

resita
4th November 2006, 16:06
hai ca deviem de la subiect. :bere:

poli a mai pierdut azi 2 pct. si lupta pt. primele 3-4 locuri este tot mai grea.

m4st3r
4th November 2006, 16:07
a fost ofsaid la golu` farului...dar nu mai conteaza ! asta e, mergem mai departe

Catalin 06
4th November 2006, 16:07
Haide faristi la lupta sa ne recastigam gloria pierduta . Farul victorie Farul Victorie Farul

poli-umt
4th November 2006, 16:10
Da asa e,gata,prieteni:kiss: :bere:

Diodude
4th November 2006, 16:10
[QUOTE=poli-umt;888885 Apropos:ce banatean esti tu de tii cu dinamo,nu cumva esti venit si tu cu rapidu' di Iesi?:happy[/QUOTE]
Nu are motive sa tina cu poli timisoara,e simplu.Uitate si tu in istorie la palmares poli timisoara comparativ cu dinamo,si atunci vei vedea de ce a ales dinamo.Fara a fi rautacios,cu toate ca detest timisoara,si asta numai datorita fanilor lui poli care intretin artificial ura fata de dinamo,ce a insemnat de-a lungul istoriei Poli timisoara pentru fotbalul romanesc???Ce rezultate notabile a avut poli???a castigat macar odata campionatul romaniei???Sa fim seriosi,au fost tot timpul o echipa de pluton,care s-a plimbat intre diviziile A si B non stop.

m4st3r
4th November 2006, 16:12
off-topic...auzitzi nu mai intereseaza cu cine tzinetzi !!! putetzi tzine si cu FC Guta, nu ma intereseaza...dak vretzi sa vb, at facetzio despre meci

poli-umt
4th November 2006, 16:15
@diodude
Mestere ai incurcat topicul,cu dinamo o strada mai departe pe stanga,hai plimba ursu ca nu ma intereseaza ca tu detesti Timisoara cum nici pe tine nu te intereseaza ca eu detest bucale al vostru!Mars Mars cu nu am chef de un ANTIRABIC care nu inseamna ANTIBUCURESTI...

delaparis
4th November 2006, 16:16
Asa e :ok:
Sunt thread'uri pe suporter si pe intern in legatura cu subiectele astea.

On-topic: Poli nu reuseste mai mult desi a jucat bine azi

PS. atentie la limbaj totusi

poli-umt
4th November 2006, 16:18
Corect!

rechinul farist
4th November 2006, 16:25
primul pct obtinut cu noroc in era Panduru.....sper sa vina si altele etapa de etapa......:)

m4st3r
4th November 2006, 16:44
nu a fost ofsaid la gurita...m`am uitat mai bine la reluari si golu` e valabil ! asta e prosti suntem, prosti vom fi !!! am avut sansa, DIN NOU, sa urcam pana pe 3, dar iar am dat KIKS !!!

STEAUA-MANIA
4th November 2006, 17:20
13:00 Poli AEK Timisoara Farul Constanta 1 - 1 0 - 0
Rezultat luat de pe sport1.at destepti austrieci:happy :yeah: :ras-plans:

starsteel
4th November 2006, 17:49
Din nou Timisoara dezamageste soarta se pare ca nu ii accepta nici macar temporar pe podium, oricum poate cel mai elocvent lucru il reprezinta nr. suporterilor care devine cu fiecare meci acasa din ce in ce mai mic. Asta e destinul timisorenilor, datorita unui manageriat defectuos sa fie o echipa de pluton.

Luis Garcia10
4th November 2006, 17:56
Pacat de Poli..:D

rechinul farist
4th November 2006, 18:34
gol corect:

".....la o bâlbâiala în careu a fundasilor timisoreni, experimentatul Gurita a înscris de la marginea careului mic, dintr-o pozitie la limita ofsaidului, dar corecta, aducând egalarea pe care oaspetii probabil nici nu o mai sperau."

prosport

m8k
4th November 2006, 19:14
2 goluri dupa doua bâlbâieli in aparare! Rezultat echitabil!

Diodude
4th November 2006, 20:00
@diodude
Mestere ai incurcat topicul,cu dinamo o strada mai departe pe stanga,hai plimba ursu ca nu ma intereseaza ca tu detesti Timisoara cum nici pe tine nu te intereseaza ca eu detest bucale al vostru!Mars Mars cu nu am chef de un ANTIRABIC care nu inseamna ANTIBUCURESTI...
Se pare ca imensa burta a lui iancu a explodat la golul lui gurita improshcand tot stadionul cu ceva de culoare maro!!! :happy :happy :happy :happy :happy :happy
P.S Felicitari pentru punctul luat azi!!!!V-ati apropiat la 16 puncte de noi!!!:yeah:

YoYoyOi
4th November 2006, 20:03
Am vazut si eu acum reluarea la golul lui Gurita. N-a fost ofsaid. Pozitie corecta a marcatorului. Bravo lui Gurita si bravo si tusierului.

dani3lll
4th November 2006, 20:11
Pacat ca cei de la Poli nu au reusit decat un egal astazi ..au jucat bine dar dehh fotbalul e pe goluri :)

crissis
4th November 2006, 20:38
Timisoara a fost sub orice critica .Daca timisorenii vor performanta sa vinda toti mercenarii si rebuturile de jucatori cumparati pe bani grei si sa-si aduca jucatori care sa dea totul petru culorile Timisoarei ,cu actualul lot de jucatori performanta va ramine departe de Timisoara .

malexoid
4th November 2006, 20:43
am inceput sa ma obisnuiesc cu faptul ca dupa fiecare meci al politehnicii sa felicit echipa adversa...nu prea am de ales, trebuie s-o fac si acuma.
rezultatul il gasesc echitabil, Farul isi merita punctul cu prisosinta...

Cipus
4th November 2006, 21:52
Nu a fost offside la Gurita, am vazut ca timisorenii de pe acest forum sunt corecti si au recunoscut si ei ca la faza in care Gurita a egalat nu a fost offside. Ii felicit pentru asta si le doresc sa vina si zile mai bune pentru echipa lor. Azi a avut ghinion, a jucat bine 89 de minute, a fost de ajuns o singura eroare sa profite vulpoiul Gurita. Cred ca vina apartine lui Emeghara, tocmai unul dintre jucatorii mei preferati, el ar fi trebuit sa se afle acolo. De acum, Otelul cred ca are cele mai mari sanse sa prinda un loc de cupa europeana

andrei1921tm
4th November 2006, 22:37
mai sunt totusi 20 de etape...nu putem sa zicem k Poli a pierdut uefa...mai putem spera,dar numai daca jocul nostru se imbunatateste.

rechinul farist
4th November 2006, 23:00
nici Farul n-a pierdut UEFA......mai sunt sanse destule...........pentru toate echipele, sincer as vrea sa mearga in Europa: Farul, CFR, Otelul si Poli Tim. :P

mark111
5th November 2006, 02:32
[QUOTEce a insemnat de-a lungul istoriei Poli timisoara pentru fotbalul romanesc???Ce rezultate notabile a avut poli???a castigat macar odata campionatul romaniei???Sa fim seriosi,au fost tot timpul o echipa de pluton,care s-a plimbat intre diviziile A si B non stop.[/QUOTE]
nu prea le ai....
pentru cultura ta:poli ajucat multe meciuri in cupele europene si nu a pierdut nici un meci acasa ,doar real madrid a facut x,spre deosebire de dinamo infrinta umilitor acasa de pescarii,factorul postal si ospatarii de la kusysy lahti sau de albanezii 17 nentorii.....referitor la campionat ,cred ca dinamo nu exista cind ripensia si chinezul adunau titluri; plimbari intre A siB da, dar cu capul sus,mai bine decit sa luam titluri si cupe cu japca si blaturi militienesti......:rosu: :rosu: :rosu:

POSTAREA e pentu DIODUDE......SI NU NUMAI

Cipus
5th November 2006, 02:55
mai sunt totusi 20 de etape...nu putem sa zicem k Poli a pierdut uefa...mai putem spera,dar numai daca jocul nostru se imbunatateste.

Ai mare dreptate, doar daca jocul se imbunatateste, insa acest lucru nu cred sa se intample, cel putin pana in retur. Deocamdata Poli nu are fata de UEFA, si va trebui sa lupte serios ca sa ajunga Otelul din urma. Deocamdata Otelul merita, chiar daca are la activ niste meciuri pierdute dubios, daca se trezeste poate bate pe oricine si Poli nu va mai avea sanse chiar daca isi revine. Deci Poli sta la mana Otelului. CFR Cluj cred ca nu mai are puterea necesara sa lupte pentru UEFA.

YodaRo
5th November 2006, 03:04
e doar un joc... nu va mai infoiati atat. Viata-i scurta.

Blaugrana_shark
5th November 2006, 12:02
Farul a avut mare noroc ieri...Poli a controlat 80 la suta din joc, dar totusi norocul a fost de partea noastra:)

blandu
5th November 2006, 15:18
Pacat de ce se intampla la Timisoara.
Poli merita victoria desi nu a jucat mai nimic, cu exceptia inceputului celei de-a doua repreza.
Farul insa a fost varza, nu merita sa marcheze. Golul a fost perfect valabil.
Sper ca Poli sa-si revina, dar dupa meciul de la Craiova.
Voi fii alaturi de Poli la meciul cu uta.

Poli Timisoara
5th November 2006, 17:36
Nu a fost offside la Gurita, am vazut ca timisorenii de pe acest forum sunt corecti si au recunoscut si ei ca la faza in care Gurita a egalat nu a fost offside. Ii felicit pentru asta si le doresc sa vina si zile mai bune pentru echipa lor. Azi a avut ghinion, a jucat bine 89 de minute, a fost de ajuns o singura eroare sa profite vulpoiul Gurita. Cred ca vina apartine lui Emeghara, tocmai unul dintre jucatorii mei preferati, el ar fi trebuit sa se afle acolo. De acum, Otelul cred ca are cele mai mari sanse sa prinda un loc de cupa europeana

Prin posturile tale si atitudinea ta fata de orice echipa meriti tot respektul si toata stima din partea tuturor forumistilor.punct :ok:

six
6th November 2006, 18:36
Farul a avut mare noroc ieri...Poli a controlat 80 la suta din joc, dar totusi norocul a fost de partea noastra:)corect,oricum felicitari si voua pt prestatie....:rolleyes: