PDA

View Full Version : Semifinala 2010: Inter - FC Barcelona



Pages : [1] 2 3

delaparis
6th April 2010, 23:49
meci tur: marti 20 aprilie
meci retur: miercuri 28 aprilie

Anarchy1slayer
7th April 2010, 00:17
Merg pe Inter normal , desi va fi un meci foarte greu , o adevarata finala. Probabil Inter va juca in ambele manse cu 10 fundasi + portar si apoi pe contraatac.

delaparis
7th April 2010, 00:23
Probabil Inter va juca in ambele manse cu 10 fundasi + portar si apoi pe contraatac.

nu cred ... asa s-a spus si contra Chelsea dar am vazut toti ca Inter stie sa joace si altceva daca e necesar ...
Aici trebuie mai mult decat "doar un Messi" pentru Barcelona .... :rolleyes:

Sir. Eko
7th April 2010, 00:48
Barcelona.....desi as vrea Inter.

Gooner
7th April 2010, 00:49
Votez Barca, clar!

jo27
7th April 2010, 01:06
Inter. desi nu sint mai mult de 30% sanse. dar si cu Chelsea cam tot pe aici erau cotati.

YoNuTzz
7th April 2010, 01:56
asta este adevarata finala in opinia mea...
sa nu uitam ca inter are dubla victorie in optimi si dubla victorie in sferturi...
dar barca e barca, asha k merg pe barcelona desi as vrea inter

NORGEMAN
7th April 2010, 03:26
Inter Milan !?!?

White Shadow
7th April 2010, 07:38
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/qGaOlfmX8rQ&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/qGaOlfmX8rQ&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

NTM
7th April 2010, 08:22
...
Aici trebuie mai mult decat "doar un Messi" pentru Barcelona .... :rolleyes:

Eu nu cred ca Barcelona sta doar in Messi. Xavi cred ca este la fel de important (un pasator formidabil), Iniesta la fel si mai sunt si altii. Toti care sustin ca Barca e acolo sus doar datoria lui Messi gresesc, parerea mea. Messi este foarte important, corect. Dar Barcelona e o echipa. Cea mai buna echipa din lume.

miril
7th April 2010, 09:32
Am votat cu Inter, ca interist ce sunt, dar va fi foarte greu. Nu si imposibil. Forza Inter!

manai
7th April 2010, 09:40
Eu nu cred ca Barcelona sta doar in Messi. Xavi cred ca este la fel de important (un pasator formidabil), Iniesta la fel si mai sunt si altii. Toti care sustin ca Barca e acolo sus doar datoria lui Messi gresesc, parerea mea. Messi este foarte important, corect. Dar Barcelona e o echipa. Cea mai buna echipa din lume.
cum or fi castigat aia de la rubin kazan pe camp nou?

Mad_max
7th April 2010, 09:51
cum or fi castigat aia de la rubin kazan pe camp nou?

Simplu....Barca nu a jucat la potential maxim, pt ca nu era un meci decisiv....crezi ca daca ar fi jucat cu rusii acum in sferturi ar fi luat bataie acasa?...

miril
7th April 2010, 09:53
Corect!

Mad_max
7th April 2010, 10:10
Oricat de tacticizat si superdefensiv ar juca Mourinho, Guardiola e baiat destept si va sti cum sa contracareze jocul lui Inter.....si mai avem un mic avantaj faptul ca jucam in deplasare primul meci.

Lordul
7th April 2010, 10:15
Barcelona merge in finala....Mourinho e un f.bun tehnician .....probabil va gasi ceva sa-l blocheze pe Messi dar nu va fi suficient

Leo
7th April 2010, 10:20
Barcelona. Nu vad cine ar putea sa-i elimine.

dumboss_yo
7th April 2010, 10:35
Cred ca Barca va avea o dubla foarte grea cu trupa "specialului". Sunt convins ca isi va lua masuri de precautie cu privire la Messi, dar sa vedem daca va fi suficient sau daca asta va lasa spatii pentru alti jucatori ai catalanilor.
Am mai spus-o si o repet, DACA e vreo echipa care sa poata incurca Barca, sa nu o lase sa-si faca jocul obisnuit, aceea e una antrenata de Mourinho. Vom asista la un duel intre tactica si tehnica, sa vedem cine va iesi invingator.

Am votat Inter, dar Barca pleaca evident cu prima sansa (asa cum ar pleca cu orice echipa din lume care i-ar sta in cale la ora actuala).

Celso
7th April 2010, 10:53
are Chivu ac de cojocul lui Messi:drak:

miril
7th April 2010, 11:08
Daca Messi A lasa cojocul la vestiar. Inter joaca pentru a treia oara consecutiv primul meci acasa. Rezultatele de pana acum se stiu. Se vedem ce va fi peste doua respectiv trei saptamani.

NTM
7th April 2010, 12:42
are Chivu ac de cojocul lui Messi:drak:

Barcelona nu il are doar pe Messi...Messi e extraordinar, dar nu e singurul jucator mare din actualul lot al Barcelonei. Eu zic ca Xavi e de clasa mondiala, mi se pare cel mai bun pasator din lume. Iniesta, Alves, Ibrahimovic sunt super jucatori.

Toti spuneti ca Messi face jocul Barcelonei. Daca Messi poate face totul de unul singur, de ce nu merge Argentina?

Celso
7th April 2010, 12:50
pentru ca nu are un antrenor macar de talia lui Ionut Badea:D

Sir. Eko
7th April 2010, 13:31
Barcelona nu il are doar pe Messi...Messi e extraordinar, dar nu e singurul jucator mare din actualul lot al Barcelonei. Eu zic ca Xavi e de clasa mondiala, mi se pare cel mai bun pasator din lume. Iniesta, Alves, Ibrahimovic sunt super jucatori.



Xavi e extraordinar....rar asa jucator.

delaparis
7th April 2010, 13:57
Va fi ca anul trecut cu Chelsea.
Inter va juca excelent dar toata lumea va dori Barcelona in finala ... chiar si arbitrul :)

delaoltenia
7th April 2010, 14:08
Pentru Messi...Barcelona.

Andrei_23
7th April 2010, 14:10
Eu zic ca nu-i neaparat un dezavantaj pentru Inter ca prima mansa se joaca la Milano, ba dimpotriva. Mourinho va juca la 0-0 (1-0 ar fi ideal) prima mansa, in retur va fi multumit sa distruga jocul. Daca juca turul pe Camp Nou, sa zicem ca pierdeau la limita - in retur ar fi fost nevoit sa atace si sa se lase descoperit...

White Shadow
7th April 2010, 15:04
Barcelona merge in finala....Mourinho e un f.bun tehnician .....probabil va gasi ceva sa-l blocheze pe Messi dar nu va fi suficient


doar un gol marcat in minutul 93 mai va poate salva si va mai poate duce in finala.

in rest....nimic si nimeni.

Sezione
7th April 2010, 15:10
Cind ma gindesc la MEssi..nu pot spune decit ..Barca in finala.

moty
7th April 2010, 16:10
Messi :ok:

manai
7th April 2010, 16:10
Simplu....Barca nu a jucat la potential maxim, pt ca nu era un meci decisiv....crezi ca daca ar fi jucat cu rusii acum in sferturi ar fi luat bataie acasa?...
Ce coincidenta ...si anul trecut cu basel s-a intamplat acelasi lucru,si anul viitor se va intampla la fel...barca vad ca nu prea se concetreaza cu echipele cele mai slabe din grupa,tocmai cele pe care lumea le vede spulberate,tocmai pe aia nu pot sa-i bata...

NTM
7th April 2010, 16:19
Ce coincidenta ...si anul trecut cu basel s-a intamplat acelasi lucru,si anul viitor se va intampla la fel...barca vad ca nu prea se concetreaza cu echipele cele mai slabe din grupa,tocmai cele pe care lumea le vede spulberate,tocmai pe aia nu pot sa-i bata...

:happy

tu ai o problema ! :groggy:

cine te-a pus sa joci cota aia de 1.10 ? :happy

p.s: vezi sa nu vada astia de la casele de pariuri ca ai descoperit conspiratia....ai grija ce spui, sunt cu ochii pe noi. :happy

manai
7th April 2010, 16:34
:happy

tu ai o problema ! :groggy:

cine te-a pus sa joci cota aia de 1.10 ? :happy

p.s: vezi sa nu vada astia de la casele de pariuri ca ai descoperit conspiratia....ai grija ce spui, sunt cu ochii pe noi. :happy
ce conspiratie...ce gluma....are curaj sa zica cineva ca barcelona tranteste meciuri...cand o sa aud un ziarist la o conferinta de presa sa-i zica lui guardiola sau lui mourinho sau lui ferguson ceva de genul "cam suspect de prost ati jucat azi" ma sui pe bloc si ma arunc in gat...n-ati vazut unde se fac magarii? la liga 2 din georgia,la liga 3 din islanda,la marile echipe niciodata,se poate asa ceva....marile echipe din europa sunt imaculate...ei joaca numai pe teren,intamplator majoritatea din ele sunt sponsorizate de case de pariuri...daca n-ar fi suporterii sa interzica,ce firma ar aparea pe tricoul barcelonei? bwin sau coca-cola?

Roddicted
7th April 2010, 16:38
Inter nu are sanse.Un egal la macaronari acasa si calificarea e rezolvata.

Anarchy1slayer
7th April 2010, 17:18
Inter nu are sanse.Un egal la macaronari acasa si calificarea e rezolvata.

Pai atunci mai bine nu se prezinta Inter daca tot nu are nici o sansa , asa a fost si in meciul cu Chelsea. Barcelona e mai puternica decat Chelsea dar Inter isi va juca sansa asa cum a facut-o si cu Chelsea. Egal acasa la macaronari e un scor perfect a la Mourinho:ok:.

Anarchy1slayer
7th April 2010, 17:46
Imi amintesc de acel Fc Porto - Deportivo cand Deportivo a fost intr-o forma foarte buna si cand mai nimeni nu dadea sanse atat de mari echipei portugheze si totusi Porto s-a calificat dupa 2 jocuri foarte economicoase. Nu spun acum ca Barcelona e Deportivo , dar nu m-as mira sa se repete episodul de atunci si sa ajunga in finala si o echipa franceza. Cine s-ar gandi la o finala de genu Lyon - Inter ?:))

BlueEnergy
7th April 2010, 17:47
Eu sper sa se repete meciul din grupe din editia asta Barcelona - Inter 2-0 si Inter - Barcelona 0-0.:D Oricum...un plus de sansa pentru Barcelona fiindca joaca returul acasa.:D

iulian_1976
7th April 2010, 18:34
Un meci foarte interesant.:ok:

Greu de spus cine va decide meciul;nu cred ca Messi poate decide un asa meci,aici cred ca antrenorii si echipele in asamblu vor decide calificarea.

El Pistolero
7th April 2010, 18:41
au avut noroc astia de la Barca la tragerea la sorti,si in optimi si in sferturi si chiar si acuma in semifinale vor juca returul acasa.:mda:

BlueEnergy
7th April 2010, 18:50
Nu ma mai satur...:D

http://www.youtube.com/watch?v=_JmClXclel8

messi19
7th April 2010, 19:57
ce conspiratie...ce gluma....are curaj sa zica cineva ca barcelona tranteste meciuri...cand o sa aud un ziarist la o conferinta de presa sa-i zica lui guardiola sau lui mourinho sau lui ferguson ceva de genul "cam suspect de prost ati jucat azi" ma sui pe bloc si ma arunc in gat...n-ati vazut unde se fac magarii? la liga 2 din georgia,la liga 3 din islanda,la marile echipe niciodata,se poate asa ceva....marile echipe din europa sunt imaculate...ei joaca numai pe teren,intamplator majoritatea din ele sunt sponsorizate de case de pariuri...daca n-ar fi suporterii sa interzica,ce firma ar aparea pe tricoul barcelonei? bwin sau coca-cola?

pai cum nu are nimeni curaj sa zica de barca ca tranteste meciuri??? vad ca tu numai asta zici pe aici
tu esti obsedatul ala care tot ii da cu mafia din lumea fotbalului nu??? cu pariurile. din alea 404 mesaje a fost macar unu in care sa nu zici ceva de pariuri??:headbang::headbang:
ia si tu o pauza. ia un kit-kat:rolleyes:

Vladut87
7th April 2010, 20:53
Sincer meciul asta mi-e indiferent. Sa se califice cine s-o califica. Nici una din cele 2 echipe nu imi plac.

atdi
8th April 2010, 02:03
Va fii un duel interesant intre 2 echipe foarte bune dar cu stiluri de joc diametral opuse. Sper ca Barcelona va merge mai departe, subiectiv fiind, in primul rand datorita fotbalului ofensiv pe care il practica, si asta nu de 2, 3 ani ci de prin perioada cand Cruyff era antrenor, adica de prin 89-90.

Sir. Eko
8th April 2010, 02:28
ce conspiratie...ce gluma....are curaj sa zica cineva ca barcelona tranteste meciuri...cand o sa aud un ziarist la o conferinta de presa sa-i zica lui guardiola sau lui mourinho sau lui ferguson ceva de genul "cam suspect de prost ati jucat azi" ma sui pe bloc si ma arunc in gat...n-ati vazut unde se fac magarii? la liga 2 din georgia,la liga 3 din islanda,la marile echipe niciodata,se poate asa ceva....marile echipe din europa sunt imaculate...ei joaca numai pe teren,intamplator majoritatea din ele sunt sponsorizate de case de pariuri...daca n-ar fi suporterii sa interzica,ce firma ar aparea pe tricoul barcelonei? bwin sau coca-cola?

Sa nu iti fie frica manai,spune adevarul!

dani.barcelona
8th April 2010, 09:15
este vreun antrenor care are avantaj in "duelul" direct cu guardiola? nu stiu de ce toti astia anti-barcelona isi pun sperantele in murinio:o:.

miril
8th April 2010, 09:51
Pot sa spun doar atat, daca Inter se va califica mai departe o va face datorita tacticii lui Mourinho necontracarate de Guardiola.

EonLockz
8th April 2010, 10:34
este vreun antrenor care are avantaj in "duelul" direct cu guardiola? nu stiu de ce toti astia anti-barcelona isi pun sperantele in murinio:o:.
stai putin, de cand e guardiola super antrenor? aaaa demonstrat pe la echipele slabe cu care a luat campionatul si champions league damn...uitasem

manai
8th April 2010, 10:35
pai cum nu are nimeni curaj sa zica de barca ca tranteste meciuri??? vad ca tu numai asta zici pe aici
tu esti obsedatul ala care tot ii da cu mafia din lumea fotbalului nu??? cu pariurile. din alea 404 mesaje a fost macar unu in care sa nu zici ceva de pariuri??:headbang::headbang:
ia si tu o pauza. ia un kit-kat:rolleyes:
pai cine sunt eu? eu pot sa zic orice ca nu conteaza...un om important nu are curaj sa zica pt ca barcelona are o armata de avocati si va fi dat in judecata in secunda urmatoare....pacat ca barca e o echipa asa frumoasa,dar nu sunt difeiti de ceilalti....lasa mah ca nu e nicio mafie,sunt eu paranoic,de aia se inghesuie toate casele de pariuri sa sponsorizeze echipele...parca vad la anul ca barcelona pica in grupa cu alde cfr cluj si face iar vreun egal...stiti cum e barcelona : e ca un savant care a facut o descoperire importanta pt omenire,dar pentru a-si finanta cercetarea a trebuit la un momendat sa vanda niste droguri....dar se iarta pt ca a descoperit ceva important? ...asa si barca....joaca un fotbal frumos,dar la un momentdat a trantit niste meciuri,dar se iarta pentru ca atunci cand vrea ,joaca un fotbal frumos,nu-i asa?

dani.barcelona
8th April 2010, 10:45
stai putin, de cand e guardiola super antrenor? aaaa demonstrat pe la echipele slabe cu care a luat campionatul si champions league damn...uitasem

cine a zis ca guardiola e un super antenor:o:? oricum, asa "slab" cum e, se cam apropie de performantele translatorului in europa.

EonLockz
8th April 2010, 10:56
ai cam zis asta cand ai spus ca nu are nimeni avantaj in duelurile cu el. sincer imi place de guardiola dar mai are de mancat pentru a il ajunge pe translator(care imi displace in totalitate atat ca stil de joc cat si ca persoana)

dani.barcelona
8th April 2010, 11:10
ai cam zis asta cand ai spus ca nu are nimeni avantaj in duelurile cu el. sincer imi place de guardiola dar mai are de mancat pentru a il ajunge pe translator(care imi displace in totalitate atat ca stil de joc cat si ca persoana)

de acord cu tine ca guardiola mai are de tras pana sa ajunga un antrenor FOARTE mare, ca mare deja este :D. mai vedem pe 20 si 28 ce se intampla. cred ca portughezul daca nu ajunge in finala la vara va pleca din italia si mi.as dori din tot sufletul sa vina la astia de la madrid. sa.l vezi pe asta imbratisat cu cristinel cum plang dupa o infrangere in fata barcelonei ar fi.....priceless:yeah:

P1ka
8th April 2010, 11:14
Forza Barcelona!! Acest meci il doream in Finala!! BATE BARCELONA.. Messi Messi Messi Ibra Ibra Ibra!!!

miril
8th April 2010, 11:15
Sper ca te intereseaza si fotbalul, Dani, asa dai impresia, nu doar...capra vecinului.

EonLockz
8th April 2010, 11:18
de acord cu tine ca guardiola mai are de tras pana sa ajunga un antrenor FOARTE mare, ca mare deja este :D. mai vedem pe 20 si 28 ce se intampla. cred ca portughezul daca nu ajunge in finala la vara va pleca din italia si mi.as dori din tot sufletul sa vina la astia de la madrid. sa.l vezi pe asta imbratisat cu cristinel cum plang dupa o infrangere in fata barcelonei ar fi.....priceless:yeah:

nici mare nu il consider. cand ai echipa foarte buna si castigi cu ea inseamna doar ca nu esti un antrenor prost.
nu stiu care as vrea sa piarda intr-un duel de genul aluia, imi pare rau ce vad la barca, fanii barcei, incep sa fie lafel de increzuuti ca cei ai realului(nu ma refer la tine)

dani.barcelona
8th April 2010, 11:36
nici mare nu il consider. cand ai echipa foarte buna si castigi cu ea inseamna doar ca nu esti un antrenor prost.
nu stiu care as vrea sa piarda intr-un duel de genul aluia, imi pare rau ce vad la barca, fanii barcei, incep sa fie lafel de increzuuti ca cei ai realului(nu ma refer la tine)

cand pep a venit la echipa jucatorii erau la pamant cu moralul, tocmai se incheiase un campionat in care suferisem mult si ne batusem pana in ultimele etape pt un loc in grupele C.L. cu sevilla. cel mai bun jucator al nostru din acea perioada,ronaldinho, isi dorea sa plece, antrenorul era in conflict cu unii dintre jucatori, presedintele avea si el probleme cu fanii, bastile albe reaparusera in tribune. guardiola a venit in balamucul care era la club atunci si a inceput incet incet sa puna lucrurile la punct. ce a urmat in sezonul urmator deja stie toata lumea, 6 trofee din 6, umilirea rivalui de moarte la el acasa si altele. de asta pentru mine pep e un antrenor mare. nu e obligatoriu sa fie si pentru altii:D.

@ miril
cel mai mult ma intereseaza fotbalul. dar nu suport aroganta unora. ;)

Roddicted
8th April 2010, 11:41
sa spui ca Guardiola nu e antrenor mare e o insulta.
Nu e de ajuns sa ai doar jucatori, iti trebuie si om pe banca

atdi
8th April 2010, 11:46
Guardiola e un antrenor bun, care a inceput de jos, adica de la echipa a doua a Barcelonei cu care a reusit sa se califice in playoff pentru Secunda Division B. Faptul ca vine de la echipa a doua ia creat un avantaj major, deoarece cunostea foarte bine jucatorii tineri si in cosecinta a promovat o parte din ei, iar acestia nu l-au dezamagit. In plus a dovedit ca se poate sa joci frumos si sa castigi.

miril
8th April 2010, 11:54
Guardiola este o surpriza placuta pentru mine. A dovedit ca a invatat meserie din mers, echipa joaca la nivelul vedetelor, spectaculos, iar prezenta lui este telegenica, elegant si placut ca om. Mourinho a facut un parcurs asemanator la mai toate capitolele de mai sus, minus aroganta.

EonLockz
8th April 2010, 11:58
cand pep a venit la echipa jucatorii erau la pamant cu moralul, tocmai se incheiase un campionat in care suferisem mult si ne batusem pana in ultimele etape pt un loc in grupele C.L. cu sevilla. cel mai bun jucator al nostru din acea perioada,ronaldinho, isi dorea sa plece, antrenorul era in conflict cu unii dintre jucatori, presedintele avea si el probleme cu fanii, bastile albe reaparusera in tribune. guardiola a venit in balamucul care era la club atunci si a inceput incet incet sa puna lucrurile la punct. ce a urmat in sezonul urmator deja stie toata lumea, 6 trofee din 6, umilirea rivalui de moarte la el acasa si altele. de asta pentru mine pep e un antrenor mare. nu e obligatoriu sa fie si pentru altii:D.

@ miril
cel mai mult ma intereseaza fotbalul. dar nu suport aroganta unora. ;)
tot nu a cladit o echipa gen lucescu(sa zicem) sau a dus o echipa cu sanse mici sus(mourinho la porto). a reusit sa ridice moralul unei echipe de staruri cu care sa castige trofee.

TeBat
8th April 2010, 12:09
tot nu a cladit o echipa gen lucescu(sa zicem) sau a dus o echipa cu sanse mici sus(mourinho la porto). a reusit sa ridice moralul unei echipe de staruri cu care sa castige trofee.

Poti sa ai sub comanda si World Team, daca nu esti un antrenor cat de cat bun, iti iei bataie pe unde apuci.

dani.barcelona
8th April 2010, 12:11
tot nu a cladit o echipa gen lucescu(sa zicem) sau a dus o echipa cu sanse mici sus(mourinho la porto). a reusit sa ridice moralul unei echipe de staruri cu care sa castige trofee.

staruri precum sergio b. , pedro, pique, keita, jeffren sau bojan? :D
barcelona era la pamant in vara lui 2008 iar pep i.a redat pofta de joc. noi eram atunci cum sunt astia de la juventus acum. as face si pariu ca guardiola daca s.ar duce in vara la juve in urmatorul sezon de C.L. ii duce cel putin pana in semifinale.

Sir. Eko
8th April 2010, 13:31
cine a zis ca guardiola e un super antenor:o:? oricum, asa "slab" cum e, se cam apropie de performantele translatorului in europa.

Ca sa il ajunga trebuie sa castige si Europa League :D

dani.barcelona
8th April 2010, 13:40
Ca sa il ajunga trebuie sa castige si Europa League :D

o va castiga si pe aia, cu osasuna:D.

inter
9th April 2010, 11:37
Special One .. are ocazia de a scrie din nou istorie ... si el nu cam rateaza momentele astea .

Forza Inter :yeah:

ucvfc_danni19
9th April 2010, 11:52
Barça va merge in finala dupa Santiago Bernabeu! :)

Lordul
9th April 2010, 12:51
Special One .. are ocazia de a scrie din nou istorie ... si el nu cam rateaza momentele astea .

Forza Inter :yeah:

a ratat cu Chelsea de 2 ori...

ar fi interesant ca aceasta semifinala sa se incheie la penalty-uri

BlueEnergy
9th April 2010, 18:04
Interesant poll-ul pana acum...32 au votat Barca 18 Inter...era mai strans poll-ul la Barca-Arsenal. Chiar f strans.:) Un plus de sansa pentru Barcelona banuiesc. Daca mai prinde si Messi o zi de gratie...banuiesc ca nu e nevoie de comentarii.:) Oricum va fi diferit de meciul din grupe insa pe Barcelona o motiveaza ceva foarte tare...sa joace finala Champions League pe Santiago Bernabeu si sansa asta e o data in viata. Plus ca returul se joaca si pe Camp Nou. Personal, mie unul mi-a fost mai frica de meciul cu Arsenal decat cel cu Inter. Nu spun ca va fi usor, sa nu uitam ca Inter a trecut de Chelsea, deci va fi greu sau f greu insa cred in echipa mea de suflet...Barca!:)

White Shadow
9th April 2010, 18:09
acest poll este asa deoarece multi prefera o finala cu Barca ...o finala mai spectaculoasa....decat o finala cu Interul lu Mourinho...mult mai tacticizata.

TeBat
9th April 2010, 18:27
Interesant poll-ul pana acum...32 au votat Barca 18 Inter...era mai strans poll-ul la Barca-Arsenal. Chiar f strans.:) Un plus de sansa pentru Barcelona banuiesc. Daca mai prinde si Messi o zi de gratie...banuiesc ca nu e nevoie de comentarii.:) Oricum va fi diferit de meciul din grupe insa pe Barcelona o motiveaza ceva foarte tare...sa joace finala Champions League pe Santiago Bernabeu si sansa asta e o data in viata. Plus ca returul se joaca si pe Camp Nou. Personal, mie unul mi-a fost mai frica de meciul cu Arsenal decat cel cu Inter. Nu spun ca va fi usor, sa nu uitam ca Inter a trecut de Chelsea, deci va fi greu sau f greu insa cred in echipa mea de suflet...Barca!:)

Sunt multi fani Arsenal pe forum. :)

Fanfoot
10th April 2010, 11:58
:happy

tu ai o problema ! :groggy:

cine te-a pus sa joci cota aia de 1.10 ? :happy

p.s: vezi sa nu vada astia de la casele de pariuri ca ai descoperit conspiratia....ai grija ce spui, sunt cu ochii pe noi. :happy
Ce faci ma ,,Bad boy" sau ,,Golden boy" cum vrei sa iti spun?:drak:

Sir. Eko
10th April 2010, 14:27
acest poll este asa deoarece multi prefera o finala cu Barca ...o finala mai spectaculoasa....decat o finala cu Interul lu Mourinho...mult mai tacticizata.

Eu prefer sa mearga Inter...dar am votat Barcelona...nu prea vad cum poti sa ii opresti.

Lordul
10th April 2010, 14:37
Mourinho poate.....poate ordona jucatorilor sai sa-l faulteze cat mai mult pe Messi poate se accidenteaza

jo27
10th April 2010, 18:13
Mourinho poate.....poate ordona jucatorilor sai sa-l faulteze cat mai mult pe Messi poate se accidenteaza

lui Materazzi nu cred ca trebuie sa-i ordone Mourinho sa-l rupa pe Messi, ala o face de capul lui.

Sir. Eko
10th April 2010, 19:05
lui Materazzi nu cred ca trebuie sa-i ordone Mourinho sa-l rupa pe Messi, ala o face de capul lui.

Noroc ca Materazzi nu prea prinde echipa :D .

Vladut87
10th April 2010, 19:12
lui Materazzi nu cred ca trebuie sa-i ordone Mourinho sa-l rupa pe Messi, ala o face de capul lui.

Asta cam asa e. Daca Materazzi il ia in vizor pe Messi nici nu vreau sa ma gandesc ce se poate intampla. Dar asa cum a spus Eko bine ca nu prea prinde echipa.

Lordul
10th April 2010, 20:17
poate il baga special cu Barca !

Sir. Eko
10th April 2010, 20:19
poate il baga special cu Barca !

Fii serios :D .

Lordul
10th April 2010, 20:40
Sunt

M.I.B.
10th April 2010, 23:38
:happy

Sir. Eko
11th April 2010, 12:59
Sunt

Daca vrea sa adopte tactica asta...nu are nevoie neaparat de Materazzi....mai e un Lucio,Samuel acolo :D .

BlueEnergy
11th April 2010, 13:53
Tin cu Barcelona din 2003. In aceeasi perioada plecam din tara, avea Gigi Becali sa strice faima unui club cu care tinusem de mic copil, Steaua, asa ca mi-am indreptat atentia si sufletul catre o echipa care sa ma incante prin fotbalul practicat si fiecare meci pe care l-as urmari sa ma faca sa zambesc si sa vad zambetul pe chipul celor care il joaca. Poate si faptul ca Ronaldinho avea sa ajunga in acelasi an la Barcelona si de atunci clubul avea sa-si schimbe stilul de joc. In acelasi an Frank Rijkaard avea sa devina si antrenorul Barcelonei. Au fost mai multi factori cand sufletul avea sa-mi aleaga aceasta minunata echipa si iata, au trecut 6-7 ani de cand sunt un fan fidel al Barcelonei si sincer, anul trecut cand Barcelona a demonstrat de ce este cel mai bun club din lume, castigand tot ce se putea castiga, bucuria a fost pe deplin. Nu ai cum sa nu iubesti un club, cand acum cativa ani acel Ronnie care ne incanta cu tehnica, pasele si golurile lui chiar daca nu ii iesea ceva avea uneori un zambet pe buze...era placerea de a juca fotbal. Aseara peste tot si toate a castigat fotbalul in dauna banilor. S-a dovedit inca odata ca oricati bani ai da pe cei mai buni jucatori, fotbalul e un sport de echipa, se joaca in 11 nu in individualitati. Luati 1 cate 1 Realul e peste Barca ca jucatori. Dar Barca e peste Real ca echipa. Sub bagheta lui Xavi in zi de gratie un Messi, Bojan, Pedro sunt de neoprit. Anul acesta Barcelona inca scrie istorie. Daca anul trecut era primul club care castiga tot ce se putea castiga, anul asta doboara alte recorduri...4 victorii la rand in El Clasico, 2 victorii la rand in deplasare la Real Madrid si isi pune candidatura serioasa de a dobora acel mit cum ca, o echipa care a castigat in anul precedent Champions League nu si-a aparat niciodata trofeul. Deocamdata e doar speranta, chiar daca Barca nu va ajunge in finala, sau chiar daca ajunge si nu va castiga, sunt sigur ca fanii vor fi alaturi mereu de aceasta minunata echipa care este...Barcelona!:)

mariomax
11th April 2010, 15:03
cam asa si eu, cu un singur 'amendament'. n-as fi asa sigur ca luati unu la unu jucatorii Realului sunt peste cei ai Barcelonei.

dani.barcelona
12th April 2010, 13:27
Tin cu Barcelona din 2003. In aceeasi perioada plecam din tara, avea Gigi Becali sa strice faima unui club cu care tinusem de mic copil, Steaua, asa ca mi-am indreptat atentia si sufletul catre o echipa care sa ma incante prin fotbalul practicat si fiecare meci pe care l-as urmari sa ma faca sa zambesc si sa vad zambetul pe chipul celor care il joaca. Poate si faptul ca Ronaldinho avea sa ajunga in acelasi an la Barcelona si de atunci clubul avea sa-si schimbe stilul de joc. In acelasi an Frank Rijkaard avea sa devina si antrenorul Barcelonei. Au fost mai multi factori cand sufletul avea sa-mi aleaga aceasta minunata echipa si iata, au trecut 6-7 ani de cand sunt un fan fidel al Barcelonei si sincer, anul trecut cand Barcelona a demonstrat de ce este cel mai bun club din lume, castigand tot ce se putea castiga, bucuria a fost pe deplin. Nu ai cum sa nu iubesti un club, cand acum cativa ani acel Ronnie care ne incanta cu tehnica, pasele si golurile lui chiar daca nu ii iesea ceva avea uneori un zambet pe buze...era placerea de a juca fotbal. Aseara peste tot si toate a castigat fotbalul in dauna banilor. S-a dovedit inca odata ca oricati bani ai da pe cei mai buni jucatori, fotbalul e un sport de echipa, se joaca in 11 nu in individualitati. Luati 1 cate 1 Realul e peste Barca ca jucatori. Dar Barca e peste Real ca echipa. Sub bagheta lui Xavi in zi de gratie un Messi, Bojan, Pedro sunt de neoprit. Anul acesta Barcelona inca scrie istorie. Daca anul trecut era primul club care castiga tot ce se putea castiga, anul asta doboara alte recorduri...4 victorii la rand in El Clasico, 2 victorii la rand in deplasare la Real Madrid si isi pune candidatura serioasa de a dobora acel mit cum ca, o echipa care a castigat in anul precedent Champions League nu si-a aparat niciodata trofeul. Deocamdata e doar speranta, chiar daca Barca nu va ajunge in finala, sau chiar daca ajunge si nu va castiga, sunt sigur ca fanii vor fi alaturi mereu de aceasta minunata echipa care este...Barcelona!:)

cam acelasi "parcurs" l.am avut si eu:D, cu unele mici diferente. se facea ca eram prin clasa a4a sau a5a (anii '96-'97) si aveam program dupa amiaza la scoala deci toata dimineata eram acasa. tin minte si acum ca miercuri dimineata la 9 si jumatate nu ma luai din fata televizorului nici batut, era emisiunea eurogoluri pe eurosport si o urmaream de fiecare data. in perioada aia am fost lovit de microbul numit FC BARCELONA, golul lui luis enrique dintr.un voleu superb la coltul lung in urma unei centrari de pe stanga a lui sergi din meciul cu compostela (parca) nu.l voi uita niciodata. probabil a contat mult si faptul ca barca avea aceleasi culori ca ale stelei, prima mea iubire in fotbal. cu steaua am tinut de mic copil, inca de la acel 6-0 aplicat celor de la fc national prin '93 sau '94, meci pe care l.am ascultat la emisiunea minut cu minut la radio romania. apoi pe parcurs mi.am pierdut prima iubire, steaua face maine 3 ani de cand a murit pentru mine, de la acel meci cu timisoara din cupa, sper ca acel cancer sa plece odata de la club si sa le redea suporterilor echipa.
sper din tot sufletul sa castigam trofeul anul asta pe bernabeu, ar fi pur si simplu fabulos daca am face asta:ok:. cred ca orice suporter ar dori sa.si vada echipa iubita castigand un trofeu pe stadionul rivalilor.

dumboss_yo
12th April 2010, 14:29
cred ca orice suporter ar dori sa.si vada echipa iubita castigand un trofeu pe stadionul rivalilor.
Ca echipa favorita sa castige trofeul Uefa Champions League e visul oricarui suporter, pentru ca UCL e cea mai importanta competitie in care pot fi angrenate echipele de club europene. Desigur, a-l castiga pe terenul rivalei condimenteaza si mai mult reusita, insa asta e doar un aspect secundar.
Oricum, pentru ca Barca sa reuseasca asta, trebuie sa treaca in primul rand de Inter, care e o nuca tare, probabil mai tare decat celelalte doua semifinaliste pe care le-ar putea intalni in marea finala.

P.S. Si eu tot de la Eurogoals am inceput sa tin cu Sevilla, pentru ca ma uimea Julio Baptista care intr-o perioada marca aproape etapa de etapa, adica emisiune de emisiune :D.

Sir. Eko
12th April 2010, 17:35
Ca echipa favorita sa castige trofeul Uefa Champions League e visul oricarui suporter, pentru ca UCL e cea mai importanta competitie in care pot fi angrenate echipele de club europene. Desigur, a-l castiga pe terenul rivalei condimenteaza si mai mult reusita, insa asta e doar un aspect secundar.
Oricum, pentru ca Barca sa reuseasca asta, trebuie sa treaca in primul rand de Inter, care e o nuca tare, probabil mai tare decat celelalte doua semifinaliste pe care le-ar putea intalni in marea finala.



Mult mai important campionatu,parerea mea.

dumboss_yo
13th April 2010, 11:06
S-ar putea sa ai dreptate in ceea ce priveste unele echipe (vezi Liverpool :D).
Insa eu spuneam ca din punctul meu de vedere UCL e cea mai importanta competitie inter-cluburi pentru ca aici apar cele mai bune echipe din campionatele europene. E altceva sa joci cu cele mai bune de la nivel european, decat cu cele mai bune de la nivel national. La asta ma gandeam, insa repet, probabil ai si tu dreptate, poate ca unii fani nu au aceeasi parere si pentru ei conteaza mai mult campionatul (chiar daca m-am hazardat eu sa zic "visul ORICARUI suporter" :P).

NTM
13th April 2010, 11:42
Ce faci ma ,,Bad boy" sau ,,Golden boy" cum vrei sa iti spun?:drak:

astept meciul lui Badr cu Hesdy Gerges. :D

Badr in K1, Fedor in MMA, Barcelona in fotbal - duc sportul spre perfectiune.

Mario Di Lazi
15th April 2010, 12:00
Barcelona este favorită. În acest moment într-un sistem de meciuri tur-retur, nimeni nu poate elimina pe Barca.

mariomax
15th April 2010, 13:32
Barcelona este favorită. În acest moment într-un sistem de meciuri tur-retur, nimeni nu poate elimina pe Barca.

corect, si asta pentru ca e greu sa ii prinzi de 2 ori in zile proaste....
dar orice e posibil pana la urma.

Lordul
15th April 2010, 17:59
va fi greu pentru Barca....Mourinho stie sa inchida jocul ca nimeni altul !

miril
16th April 2010, 15:59
Acum a mai aparut un factor de perturbare. Sa vedem ce zice si...vulcanul. Forza Inter!

Sorin Blaj
17th April 2010, 14:20
va fi greu pentru Barca....Mourinho stie sa inchida jocul ca nimeni altul !
Noroc ca Barcelona are jucatori care pot sa-l deschida.

Adevarul este ca singura sansa in fata Barcelonei este inchiderea jocului. Chelsea era sa dea lovitura anul trecut. Din pacate, Iniesta nu va fi pe teren, dar Xavi a aratat ca poate sa faca sa nu se simta aceasta absenta, iar Messi este peste tot.

Mourinho? The Best, dar Guardiola are jucatori care stiu sa desfaca orice lacat.

Sir. Eko
17th April 2010, 14:26
Noroc ca Barcelona are jucatori care pot sa-l deschida.

Adevarul este ca singura sansa in fata Barcelonei este inchiderea jocului. Chelsea era sa dea lovitura anul trecut. Din pacate, Iniesta nu va fi pe teren, dar Xavi a aratat ca poate sa faca sa nu se simta aceasta absenta, iar Messi este peste tot.

Mourinho? The Best, dar Guardiola are jucatori care stiu sa desfaca orice lacat.

Nu a revenit pe teren inca?A jucat si in meciul cu Arsenal parca,s-a lovit iarasi?

Sorin Blaj
17th April 2010, 14:55
S-a reaccidentat la un antrenament. Ar putea reveni doar in finala, dar tinand cont ca vine Campionatul Mondial, nu cred ca va risca. Doar daca e vorba de ceva usor.

Ulysses
20th April 2010, 18:59
Inter și Barcelona se vor duela în această seară pentru un loc în finala Champions League, într-o partidă contând pentru manșa tur a semifinalelor.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în acest sezon, în faza grupelor, Inter nereușind să obțină decât un punct din dubla confruntare cu catalanii: 0-0 pe teren propriu și 0-2 în deplasare.

Antrenorul italienilor, Jose Mourinho, recunoaște că trupa lui Guardiola a meritat victoria în partida disputată pe 24 noiembrie 2009, dar afirmă că echipa sa va da o replică mult mai consistentă decât în faza grupelor.

"Barcelona a meritat victoria în meciul din grupe. Ei sunt la fel de puternici ca atunci, dar noi suntem mult mai pregătiți acum decât am fost la acea partidă. Nu mă deranjează că lumea fotbalistică îi consideră pe ei favoriți, eu consider că avem 50% șanse să jucăm finala. Ceea ce mă deranjează cu adevărat este că acest meci este considerat drept o finală. Adevărata finală se va disputa la Madrid. Toată lumea vorbește despre Messi, însă fotbalul este sport de echipă", a declarat Mourinho, citat de uefa.com

Din cauza condițiilor meteo nefavorabile, formația catalană a străbătut distanța dintre Barcelona și Milano cu autocarul, iar Guardiola a făcut haz de necaz afirmând că spre norocul lor Inter a eliminat din competiție pe ȚSKA Moscova, altfel ar fi avut de parcurs un drum mult mai lung.

"Nu este tocmai o situație ideală pentru noi să parcurgem un drum de 14 ore înaintea unei semifinale de Champions League, dar nu putem opri un vulcan, nu? Am decis să folosim două autocare pentru a avea mai mult spațiu, iar eu nu am călătorit alături de jucători deoarece am considerat că e mai bine pentru ei să nu aibă tot timpul antrenorul alături. Din fericire, Inter a eliminat pe ȚSKA așa că nu am fost obligați să mergem până la Moscova cu autocarul. Inter a fost campioană în Italia de patru ori la rând și are jucători versatili care pot îndeplini cu ușurință orice sarcină trasată de antrenor", a declarat Guardiola.

Partida poate fi urmărită pe TVR1
Echipe probabile

Inter Milano: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Samuel, Chivu - Zanetti, Cambiasso - Pandev, Sneijder, Milito - Eto'o

Barcelona: Valdes - Dani Alves, Pique, Puyol, Maxwell - Toure, Xavi, Busquets - Messi, Ibrahimovic, Pedro

Partida se va disputa la Milano, pe stadionul "Giuseppe Meazza", cu începere de la ora 21:45.

mariomax
20th April 2010, 19:16
http://www.elmundodeportivo.es/gif/20100420/e__archivo_graphic_10_1_2_20100420_YKAP20.eps.jpg

Anec
20th April 2010, 21:49
eu vad un 1-2

Roddicted
20th April 2010, 21:56
Mi se pare mie sau Eto'o vrea sa demonstreze ceva?

Sir. Eko
20th April 2010, 21:58
Mi se pare mie sau Eto'o vrea sa demonstreze ceva?

Sa vedem...

tu26dor
20th April 2010, 21:58
Barcelona este favorită. În acest moment într-un sistem de meciuri tur-retur, nimeni nu poate elimina pe Barca.

subscriu si eu aici.

Sir. Eko
20th April 2010, 22:04
1-0 Barcelona.

Anec
20th April 2010, 22:04
gol !! pedrito

tu26dor
20th April 2010, 22:04
gol barca!!!
brusc s-a facut liniste pe Giuseppe Meazza... hi hi

TeBat
20th April 2010, 22:07
gol Barca si s-a dus dracu biletu' de pariuri :headbang:

mariomax
20th April 2010, 22:08
pentru liniste, golul 2

El Pistolero
20th April 2010, 22:10
e gata s-a dus planul lui mourinho:(

tu26dor
20th April 2010, 22:10
da da... cu siguranta tre sa schimbe tactica...sau se face liniste de tot vorba lui mariomax

Xaviesta
20th April 2010, 22:12
1-0 Barca:yeah:....
Parca Eto'o a zis ca nu o sa se bucure daca o sa dea gol impotriva Barcei:o:
gol Inter:headbang:

tu26dor
20th April 2010, 22:14
1-1... interesant.

Anec
20th April 2010, 22:14
mda 1-1

EonLockz
20th April 2010, 22:15
1-1 si apararea barcelonei nu exista:))

Sir. Eko
20th April 2010, 22:16
1-1 Frumos,hai cat mai multe goluri :) .

mariomax
20th April 2010, 22:32
1-1 si apararea barcelonei nu exista:))

mult fotbal mai sti si tu. daca alves e cu capul in nori de multe ori, apararea nu exista???

meci la discretia Barcei, care daca nu greseste nu are cum sa ia gol. gresesti iei gol, asta e legea, de la o echipa precum Inter.

tu26dor
20th April 2010, 22:33
da... greu de dat un pronostic pentru repriza a doua. barca poate sa mai inscrie insa uneori e vulnerabila in aparare. 2-2 ar fi un scor teroretic corect la final.

delaparis
20th April 2010, 22:37
Desi nu sunt suporter Barca trebuie sa recunosc meritul acestei echipe. Joaca o semifinala CL, conduce cu 1-0 si continua sa joace pe atac imperturbabil. Normal ca lasa loc in aparare deci Inter profita dar totusi jos palaria fata de atitudine.
Fotbal cinstit ...:ok:

YoNuTzz
20th April 2010, 22:41
sincer, inter merita sa egaleze...

Lordul
20th April 2010, 22:42
da a jucat mai bine dupa primirea golului....

foarte bun acest olandez Sneijder

miril
20th April 2010, 22:43
Inter si-a creat sansele, vreo trei, Barca a profitat de greseala in lant a apararii lui Inter, singura de altfel. Putea sa fie 2-0 pentru Inter (daca nu exista greseala) dar sa si raman 1-0 pentru Barca. Eu nu sunt de acceasi parere ca Barca a jucat cool, ci, mai degraba, crispat. Semifinala, inca, se joaca.

delaparis
20th April 2010, 22:49
Miril, normal ca se joaca si asta chiar daca Inter pierde azi la un gol diferenta. Echipele astea doua au valoare cat toata Europa la un loc. Orice e posibil in meciul retur daca scorul ramane relativ strans.

tu26dor
20th April 2010, 22:50
bun inceput pt inter 2-1

Anec
20th April 2010, 22:50
2-1, grav

Sir. Eko
20th April 2010, 22:50
Ce contra :) . 2-1 Inter.

Lordul
20th April 2010, 22:51
2-1 Dreptinho Maicon

tu26dor
20th April 2010, 22:52
sa vedem revenirea barcei acum... :D deocamdata interul sta foarte sus.

EonLockz
20th April 2010, 22:53
mult fotbal mai sti si tu. daca alves e cu capul in nori de multe ori, apararea nu exista???

meci la discretia Barcei, care daca nu greseste nu are cum sa ia gol. gresesti iei gol, asta e legea, de la o echipa precum Inter.
gol si pe centru, acum esti multumit?

Xaviesta
20th April 2010, 22:54
GOl inter:headbang: 2-1...nu stiu ce naiba e cu Barca:mda:

delaparis
20th April 2010, 22:55
Puyol nu joaca returul

Anec
20th April 2010, 22:57
mai e timp, barça o sa revina...

EonLockz
20th April 2010, 23:03
3-1...

tu26dor
20th April 2010, 23:03
3-1... la asta chiar nu ma asteptam... buna actiunea interului... barca a fost depasita...

Sir. Eko
20th April 2010, 23:03
3-1 Inter .Shadow unde esti tu ? :)

Anec
20th April 2010, 23:03
hopa, se impute treaba...

Xaviesta
20th April 2010, 23:03
3-1:shocked...ce naiba e cu barca...nu prea joaca nimic:mda:

lucian_iasi
20th April 2010, 23:04
3-1 Inter :(

Riddler
20th April 2010, 23:04
Haha.... ce si-o ia Barsa. =)))))

TheIceMan
20th April 2010, 23:05
3 - 1, chiar ca e cool !!!

Lordul
20th April 2010, 23:05
ce schimbare idioata a facut Guardiola la 3-1 pentru adversari scoate un atacant si baga un fundas ?!

Anec
20th April 2010, 23:06
cam offside dar asta e

TeBat
20th April 2010, 23:06
interesant...

tu26dor
20th April 2010, 23:07
eu inca astept revenirea barcelonei... daca mai da interul un gol e belea...

Anarchy1slayer
20th April 2010, 23:07
Nu-mi vine sa cred :happy:happy. Bv Inter!! , imi vine sa turb ca nu pot vedea meciul

Anec
20th April 2010, 23:08
arbitrul asta pare cam tantalau

tu26dor
20th April 2010, 23:11
interul se apara foarte sus, pandind orice sansa pentru contraatac. barcelona pare sa nu gaseasca solutii deocamdata.

Xaviesta
20th April 2010, 23:11
Haha.... ce si-o ia Barsa. =)))))

Se scrie Barca:sleep:...tu te bucuri ca pierde Barca nu te bucuri ca bate INter...ce sa mai zic:) fan real. Mi se pare normal:):rosu:

mariomax
20th April 2010, 23:11
numa eu am vazut offside la golul 3?

aparare slaba, atac nepenetrant...

EonLockz
20th April 2010, 23:13
si eu cred ca a fost offside. acum e slaba?:P

tu26dor
20th April 2010, 23:14
intra chivu

Xaviesta
20th April 2010, 23:14
Si mie mi s-a parut ca a fost offside...Parca e Barca de anul trecut cu Chelsea:o:.

Anarchy1slayer
20th April 2010, 23:16
Banuiesc ca acuma toti fanii Barcelonei vor da vina pe arbitru da vreau sa-mi spuneti si mie ca eu nu pot vedea meciul , messi a jucat meciul asta?

Anec
20th April 2010, 23:17
[QUOTE=mariomax;3011343]numa eu am vazut offside la golul 3?

nu, toata lumea a vazut, mai putin arbitrul

tu26dor
20th April 2010, 23:17
messi a jucat meciul asta?
messi a jucat, a avut vreo doua suturi frumoase, cateva driblinguri, insa nimic special.
mai are timp, totusi.
inca un sut bun al lui messi. scoate excelent portarul interului.

EonLockz
20th April 2010, 23:21
s-au retras cam mult italienii

Lordul
20th April 2010, 23:22
Barca are nevoie de un gol altfel...

delaparis
20th April 2010, 23:26
Arbitrul a vazut invers ... a fost penalty la Alves dar ...

lucian_iasi
20th April 2010, 23:27
Cica galben pentru simulare :headbang: ce arbitru penibil :headbang:

tu26dor
20th April 2010, 23:28
interesanta faza..., insa nu cred ca a fost penalty. la reluarea din fata se vede ca nu e nici urma de contact.

tu26dor
20th April 2010, 23:29
barca pare mai lucida, insa nu reuseste sa concretizeze... inter trage cu dintii de rezultat. se dau lupte ca in curtea scolii pt minge.

EonLockz
20th April 2010, 23:30
din lateral s-a vazut ca a fost contact, din spate e posibil ca arbitrul sa nu fi vazut, tusierul ar fi trebuit sa ii zica

Xaviesta
20th April 2010, 23:30
Interul si mai penibil:headbang: numai in aparare sta de cateva minute...:mda:

Lordul
20th April 2010, 23:31
a fost penalty clar ca lumina zilei

ce frumoasa foarfeca

Trim0b
20th April 2010, 23:34
eram sigur ca va castiga Inter,cineva trebuia sa bata si Barcelona

TheIceMan
20th April 2010, 23:34
Interul si mai penibil:headbang: numai in aparare sta de cateva minute...:mda:

Really? Barca ce-a facut in semifinala anu' trecut pe Stamford Bridge?

Xaviesta
20th April 2010, 23:36
Really? Barca ce-a facut in semifinala anu' trecut pe Stamford Bridge?

A atacat:) si pana la urma a dat gol;). Nu a stat in aparare cum a facut Interul in ultimele minute.
3-1.

mariomax
20th April 2010, 23:36
mare noroc pe Inter pe final....
Barca poate remonta.

delaparis
20th April 2010, 23:36
Ce a lipsit asta seara la Barca ?
Un Messi in forma.

Inter a jucat exact cum credeam ... pragmatic, bine organizat, eficace.

Calificarea se joaca

Lordul
20th April 2010, 23:37
greu de tot sa mai remonteze....Mourinho o sa inchida jocul....

Mad_max
20th April 2010, 23:37
Bravo Inter....insa nu s-a terminat, italienii au o conditie fizica slaba si putem reveni...oricum am jucat slab,mai ales in aparare

Sasuke Uchiha
20th April 2010, 23:38
super inter !!
BRAVO MOU!!!!!!!!

tu26dor
20th April 2010, 23:38
da... dupa parerea mea a fost un rezultat surpriza... 3-2 poate era mai echitabil... greu si arbitrajul... oricum barca parca nu a jucat la nivelul ei real.
delaparis - admirai in prima repriza atitudinea bacelonei care a ramas in atac cand conducea cu 1-0... din nefericire nu acelasi lucru se poate spune despre inter. s-au aparat precum cfr cluj aseara cu timisoara (nu cred ca afirmatia mea e deplasata)

Mad_max
20th April 2010, 23:39
Really? Barca ce-a facut in semifinala anu' trecut pe Stamford Bridge?

Prietene ai scos o perla mai mare decat tine....Barca nu a stat niciodata in aparare, cel putin de vreo 15 ani de cand tin eu cu ei

Radu
20th April 2010, 23:41
Excelent rezultat pt Inter...o sa bata si in spania!:ok:

Anec
20th April 2010, 23:41
asta e, dar nu e dracu' asa negru, un 2-0 pe camp nou nu e asa greu de obtinut

YoNuTzz
20th April 2010, 23:41
wtf was that...
inter care este o echipa care se apara tot timpul i-a dat 3 goluri barcei...nu-mi vine sa cred...dubla victorie cu chelsea si acum victorie cu barca...

Catalanul
20th April 2010, 23:41
Felicitari Inter pentru victorie! Este prima echipa care reuseste sa castige la o diferenta mai mare de un gol impotriva Barcelonei de cand antreneaza Guardiola

Arbitraj jenant, probabil UEFA vrea sa ne pedepseasca pentru ce s-a intamplat sezonul trecut. Faza golului 2 a lui Inter porneste de la un fault clar asupra lui Messi iar la golul 3 mi s-a parut offside (desi era greu de vazut).

Mourinho a reusit sa ii scoata din joc pe Xavi si Messi, iar Guardiola a gresit pe final, trebuia sa mai bage macar un atacant :mda:

In fine, calificarea inca se joaca desi va fi destul de greu pentru noi, inca am incredere in aceasta echipa minunata cum este Barcelona :ok:

Ne vedem peste 8 zile. VISCA EL BARÇA!

relansat
20th April 2010, 23:44
catalane, dar offsideul inexistent la milito (parca) nu l-ai vazut? :cry:

rezultat surprinzator. inter va merge mai departe.

Anarchy1slayer
20th April 2010, 23:44
Victorie mare pt Inter. Nici in cele mai frumoase vise nu ma asteptam sa bata Inter cu scorul asta. Intr-adevar Barca poate bate cu 2-0 in retur dar nu cred ca nu putem sa mai bagam si noi odata o boaba pe Camp Nou. Mingea e in terenul Interului in momentul de fata o sa vedem peste o saptamana care va fi deznodamantul. Din ce am inteles de la niste prieteni a fost un meci frumos cu ocazii de ambele parti , probabil cu mai multe de partea Barcelonei, dar norocul a fost de partea Interului in seara asta. La urma urmei si norocul e de partea celor puternici. Asa a fost si anul trecut intre meciul dintre Chelsea si Barcelona.

TheIceMan
20th April 2010, 23:45
A atacat:) si pana la urma a dat gol;). Nu a stat in aparare cum a facut Interul in ultimele minute.
3-1.

si tu, si mad_max faceti confuzii, meciul respectiv Barca nu a facut absolut nimica in fata lui Chelsea, doar au dat mingile in tribune, ba mai i-a si iertat arbitru de vro doua penaltiuri, si apoi cu noroc la singurul sut pe poarta au inscris... norocos. Deci, daca inter au fost "penibil" cum insinuezi aici, atunci si Barca a fost.

Xaviesta
20th April 2010, 23:45
Nu e imposibil sa le dam 2 goluri pe Camp Nou:) asa a fost si cu Arsenal si dupa 1-0 au urmat 4 goluri:ok:.

EonLockz
20th April 2010, 23:47
sincer, chiar daca sunt fan arsenal, inter nu e arsenal adica are aparare;)

atdi
20th April 2010, 23:47
Guardiola a fost fara reactie. Nu e posibil sa faci o singura schimbare, in conditiile in care faza de atac nu mergea si ii aveai pe banca pe Bojan si Henry. Azi a fost depasit total de situatie.

mariomax
20th April 2010, 23:48
Barcelona a jucat bine, dar a ezitat cu greseli la mijloc si apoi in aparare.

acuma una peste alta trebuie zisa si partea cealalta...
- golul 2 precedat de fault.
- golul 3 dat din offside.
- penalty neacordat la Alves.
- aparare de toata jena pe final + ghinion la vreo 4 faze...

calificarea se joaca, meciul din grupe s-a terminat 2-0...

delaparis
20th April 2010, 23:48
.
delaparis - admirai in prima repriza atitudinea bacelonei care a ramas in atac cand conducea cu 1-0... din nefericire nu acelasi lucru se poate spune despre inter. s-au aparat precum cfr cluj aseara cu timisoara (nu cred ca afirmatia mea e deplasata)

De asta am spus ca Inter a jucat pragmatic. Mourinho nu se joaca cu rezultatul de amorul artei fotbalului :D

Inter a marcat de trei ori si a incercat sa nu mai ia inca unul ... :rolleyes:

TheIceMan
20th April 2010, 23:49
Corect!
Arsenal fara Fabregas & van Persie este exact ca si Barcelona fara Messi si Xavi daca vrei, adica ii bate aproape orcine, dovada si ultimele doua meciuri in Premier League le-au pierdut. Pe cand Inter are echipa completa, nu cred sa piarda califiacrea.

Sa nu uit ca si Arshavin e pe tusa acuma :(

Anec
20th April 2010, 23:50
mda, &#161;Hala Barça! &#161;Visca Madrid!

EonLockz
20th April 2010, 23:51
calificarea se joaca, meciul din grupe s-a terminat 2-0...

nu mai sunt grupe:)

Radu
20th April 2010, 23:51
Barcelona a jucat bine, dar a ezitat cu greseli la mijloc si apoi in aparare.

acuma una peste alta trebuie zisa si partea cealalta...
- golul 2 precedat de fault.
- golul 3 dat din offside.
- penalty neacordat la Alves.
- aparare de toata jena pe final + ghinion la vreo 4 faze...

calificarea se joaca, meciul din grupe s-a terminat 2-0...

Si Milito a fost oprit eronat la o faza 1-1 cu portarul in prima repriza!Deci calmeaza-te!:ok:

mariomax
20th April 2010, 23:55
Si Milito a fost oprit eronat la o faza 1-1 cu portarul in prima repriza!Deci calmeaza-te!:ok:

faza aia o compari cu toate celelalte date [sau nedate] eronat impotriva Barcei? :lol:
ca iti place, ca nu, Inter a jucat in 12.

Mad_max
20th April 2010, 23:56
si tu, si mad_max faceti confuzii, meciul respectiv Barca nu a facut absolut nimica in fata lui Chelsea, doar au dat mingile in tribune, ba mai i-a si iertat arbitru de vro doua penaltiuri, si apoi cu noroc la singurul sut pe poarta au inscris... norocos. Deci, daca inter au fost "penibil" cum insinuezi aici, atunci si Barca a fost.

OFF: Frateee esti dus cu capu pe bune....tu ai vazut meciul de anu trecut?....acu vii si spui ca au dat minigile in tribuna...e adevarat ca nu am jucat mare lucru cu Chelsea insa ei au fost cei care s-au aparat...
ON: Asa cum nu am jucat mare lucru cu Chelsea (dar am atacat de la inceput la sfarsit) si ne-am calificat asa si acum....ceea ce am observat eu e ca jucatorul cu conditia fizica cea mai buna de la Inter este Zanetti care are 36 ani parca...ne putem folosi de acest lucru.

miril
20th April 2010, 23:56
Catalane, n-a fost niciun fault la Messi, aproape inexistent, iar penalty nu a fost, nu l-a atins, in schimb catalanul brazilian a fost de...Buftea. Despre golul trei nu ma pot pronunta, dar nu exclud ofsaidul, reluarile nu au fost concludente, din unghi inselator. Inter a dominat 70 de minute din joc, Barca a dominat copios ultimele 20 de minute. Putea sa fie 3-2 dar putea sa fie si 4-1. Inter a jucat perfect, pragmatic, matur, Barca traieste intr-un romantism care poate sa o elimine. Inter poate marca calificator pe Neu Camp. Forza ragazzi, forza Inter!

Anarchy1slayer
20th April 2010, 23:57
lasa mariomax , anul trecut ati castigat voi datorita arbitrului , anu asta se schimba roata:ok:

mariomax
20th April 2010, 23:57
ceea ce am observat eu e ca jucatorul cu conditia fizica cea mai buna de la Inter este Zanetti care are 36 ani parca...ne putem folosi de acest lucru.

corect. i-a alergat Barca pana n-au mai putut. adevarul ca au alergat si ei pe contre, altfel nu marcau 3 goluri. dar la final erau pe jos...

Radu
20th April 2010, 23:58
faza aia o compari cu toate celelalte date [sau nedate] eronat impotriva Barcei? :lol:
ca iti place, ca nu, Inter a jucat in 12.

Pai faza aia era la 0-0...deci scorul putea sa devina 1-0...
P.S Oricum in proportie de 90% calificarea e jucata!

Mad_max
20th April 2010, 23:58
Din ce am vazut la reluari nu a fost offside la golul 3...sa fim corecti.

delaparis
20th April 2010, 23:58
Oricum a fost un meci tare ... merita o semifinala CL.

Cine va juca in locul lui Puyol in retur ?
Abidal ??

tu26dor
20th April 2010, 23:58
De asta am spus ca Inter a jucat pragmatic. Mourinho nu se joaca cu rezultatul de amorul artei fotbalului :D

Inter a marcat de trei ori si a incercat sa nu mai ia inca unul ... :rolleyes:

corect. sunt insa convins ca returul va avea o alta turnura, chiar daca inter va intra sa faca ceea ce stie cel mai bine o echipa italiana: sa se apere.

una peste alta, spectacolul e cel mai important, suspansul nu ar fi fost acelasi saptamana viitoare in cazul unui rezultat de egalitate astazi.

mariomax
21st April 2010, 00:00
Catalane, n-a fost niciun fault la Messi, aproape inexistent, iar penalty nu a fost, nu l-a atins, in schimb catalanul brazilian a fost de...Buftea. Despre golul trei nu ma pot pronunta, dar nu exclud ofsaidul, reluarile nu au fost concludente, din unghi inselator. Inter a dominat 70 de minute din joc, Barca a dominat copios ultimele 20 de minute. Putea sa fie 3-2 dar putea sa fie si 4-1. Inter a jucat perfect, pragmatic, matur, Barca traieste intr-un romantism care poate sa o elimine. Inter poate marca calificator pe Neu Camp. Forza ragazzi, forza Inter!

era sa zic: ce comentariu bun. ultima fraza te-a dat de gol insa...:rolleyes:
penalty si offside au fost fara dubii.


lasa mariomax , anul trecut ati castigat voi datorita arbitrului , anu asta se schimba roata

dar io n-am zis ca nu, numa insiram niste evenimente. adica daca o zicem una, sa o zicem si pe cealalta.

Fanfoot
21st April 2010, 00:00
A atacat:) si pana la urma a dat gol;). Nu a stat in aparare cum a facut Interul in ultimele minute.
3-1.
A atacat fara sa aibe nici un sut,cu exceptia celui din minutul 93+.Cu alte cuvinte inter calificata mai departe.Se pare ca barca anul acesta va lua apa de ploaie:D

Anec
21st April 2010, 00:02
offside , neoffside nu mai conteaza , s-a terminat , bafta Interului pe Camp Nou, or sa aiba nevoie.

iulian_1976
21st April 2010, 00:02
O intrebare, credeti ca exista vreun jucator din echipele ramase care, om la om, sa-l poata anihila pe Messi? .




miril@ tu te uiti la Primera ?!
Messi nu cred ca este jucatorul sa ti bata singur echipele ce au ramas in Ch.Leag. depinde mult de Guardiola ce va aduce nou,eu unul cred ca vor avea mari probleme poate cu exceptia lui TSK in rest va fi foarte greu.

Cine il mai poate opri pe Messi?! :o:

mariomax
21st April 2010, 00:03
A atacat fara sa aibe nici un sut,cu exceptia celui din minutul 93+.Cu alte cuvinte inter calificata mai departe.Se pare ca barca anul acesta va lua apa de ploaie:D

a aparut si afonul cu verdictele. doamneeee...


suspansul nu ar fi fost acelasi saptamana viitoare in cazul unui rezultat de egalitate astazi.


foarte adevarat. Barca va trebui sa atace din min.1. si la fel cum Inter ar putea sa marce in retur, la fel de bine Barca ar putea avea rezultat de calificare inca de la pauza...vom vedea.


Cine il mai poate opri pe Messi?!

Messi e clar intr-o perioada mai slaba.

Radu
21st April 2010, 00:03
Oricum a fost un meci tare ... merita o semifinala CL.

Cine va juca in locul lui Puyol in retur ?
Abidal ??

Milito sau Marquez!

miril
21st April 2010, 00:05
Inter se va apara ca pe Stamford Bridge. Cred ca se face confuzie de termeni, aici.

Gabri3l
21st April 2010, 00:06
1/2 Final UCL

INTER - Barcelona 3 - 1 ...fara alte comentarii
http://s3.postimage.org/MZZh0.gifhttp://s3.postimage.org/MZZh0.gifhttp://s3.postimage.org/MZZh0.gif

mariomax
21st April 2010, 00:07
Inter se va apara ca pe Stamford Bridge. Cred ca se face confuzie de termeni, aici.

da, iar Chelsea a atacat precum Barcelona...:lol:

M.I.B.
21st April 2010, 00:09
Cred ca e clar,Inter junge-n finala,dar nu Mourinho va castiga Liga Campionilor... :)

miril
21st April 2010, 00:10
era sa zic: ce comentariu bun. ultima fraza te-a dat de gol insa...:rolleyes:
penalty si offside au fost fara dubii.


dar io n-am zis ca nu, numa insiram niste evenimente. adica daca o zicem una, sa o zicem si pe cealalta.

Imi pare rau dar tu vezi cu alti ochi. Reluari peste reluari pe Canal Plus care transmite meciul aici, in Suedia, comentatori, experti, sunt unanimi, niciun penalty. Alves credea ca va fi atins si-a facut pe mortul, RUSINE. Messi se crede in campionatul spaniol unde orice atingere este fault in favoarea lui, aici vorbim de meci pentru barbati, nici vorba de fault la faza de gol a Interului, iar la golul lui Milito lumea este impartita, dar este greu de apreciat datorita pozitiei camerei. Sincer, Milito s-a uitat dupa gol la tusier, a simtit si el probabil ca faza a fost la limita.

iulian_1976
21st April 2010, 00:10
gol barca!!!
brusc s-a facut liniste pe Giuseppe Meazza... hi hi


pentru liniste, golul 2


e gata s-a dus planul lui mourinho:(

...s-a dus :D

delaparis
21st April 2010, 00:10
Inter se va apara ca pe Stamford Bridge. Cred ca se face confuzie de termeni, aici.

Exact asta vroiam sa postez.

Mourinho este antrenorul care se "apara" modern ... el aplica exact ce trebuie cand trebuie adica atacul ca aparare si invers :)

Daca Barca se lanseaza orbeste in atac nu e de bine in retur ... e complicat pentru catalani

Catalanul
21st April 2010, 00:11
La faza golului doi sunt sigur ca a fost fault, nu neaparat la deposedare ci de-alungul fazei, cand avea Messi mingea la picior. Offside-ul recunosc, e foarte greu de vazut, de abia ne-am dat noi seama dupa 3 reluari daca a fost sau nu, ce sa mai vorbim de tusier ? Penalty nu stiu ce sa zic, mie unul nu mi s-a parut.

Ce m-a deranjat cel mai mult la arbitru a fost faptul ca aceleasi faulturi pe care le vedea la jucatorii Barçei se facea ca nu le vede la Inter. E exasperant sa vezi cand impotriva ta fluiera si cand e pentru tine nu da nimic. Te scoate din sarite, eu unul asa am patit azi...

Per total trebuie sa recunoastem ca Inter a fost superioara, mai ales din punct de vedere fizic. Nu ma asteptam sa reuseasca sa presioneze asa cum a facut-o azi pe toata durata partidei. N-as vrea sa cred ca faptul ca jucatorii Barçei au facut aproape 1000 de km cu autobuzul a avut ceva de spus in meciul din aceasta seara... insa mi s-au parut mai obositi decat deobicei, nu presionau asa cum au facut'o in meciul cu Arsenal, din tur, de exemplu.

Inter are un avantaj considerabil, probabil va veni pe Camp Nou sa se apere, insa am incredere in Guardiola si ai sai jucatori. Daca se vor mobiliza asa cum au facut-o in momentele importante sunt sigur ca avem sanse sa jucam finala de pe Bernabeu :ok:

Fanfoot
21st April 2010, 00:15
a aparut si afonul cu verdictele. doamneeee...


foarte adevarat. Barca va trebui sa atace din min.1. si la fel cum Inter ar putea sa marce in retur, la fel de bine Barca ar putea avea rezultat de calificare inca de la pauza...vom vedea.



Messi e clar intr-o perioada mai slaba.
Ati luat-o in...barba,ce sa va fac ba baiatule?Degeaba ne bateti pe noi daca nu castigati cu celalalte echipe:D Sa dus liga,acum se duce si campionatul,unde sa recunoastem aveti sanse minime tinand cont ca jucati cu villiareal si sevilia in deplasare.Deci cu alte cuvinte cat sa mai poate si xavi cu messi ma baieti?

TheIceMan
21st April 2010, 00:16
OFF: Frateee esti dus cu capu pe bune....tu ai vazut meciul de anu trecut?....acu vii si spui ca au dat minigile in tribuna....

ok, Barca a atacat extraordinar de mult dar totusi nu a reusit atunci decat un singur sut pe poarta, care s-a dovedit un gol norocos.
Acu' au incasat-o daca nu au mai avut noroc, sau o echipa slabuta in fatza.

iulian_1976
21st April 2010, 00:16
Messi se crede in campionatul spaniol unde orice atingere este fault in favoarea lui, aici vorbim de meci pentru barbati, nici vorba de fault la faza de gol a Interului, iar la golul lui Milito lumea este impartita, dar este greu de apreciat datorita pozitiei camerei. Sincer, Milito s-a uitat dupa gol la tusier, a simtit si el probabil ca faza a fost la limita.

In Spania era penalty.
Meciul l-am vazut aprox. jumate pe un program brazilian Sopcastul fiind mort.
Brazilienii strigau ,,Piquelitoooo,Piquelitooo la ratarile lui,, sau foarfeca lui Pedro,, Pedritooooooooo,,:D

mariomax
21st April 2010, 00:18
discutam catalane, desi in definitiv, Inter a meritat victoria pentru cum a jucat.

fanfut, du-te la culcare, chiar n-are niciun rost, nu se oftica nimeni la comentariile tale, e clar ca ca esti inca tinerel...

miril
21st April 2010, 00:19
Catalane, Messi a pierdut mingea, pe flancul drept de atac al Barcei, fiind deposedat din spate perfect regulamentar. nici vorba de fault. Sa stii ca nu-mi place sa fiu subiectiv caci nu-mi este firea sa ma mint pentru ca-mi convine. Va fi un retur interesant caci Guardiola isi da examenul de maturitate. Mou face ce stie mai bine, cum a sesizat si Delaparis, se apara avansat cu mingi directe pe varfuri, lucru care poate ucide frumoasa Barca. Forza Inter!

zebe
21st April 2010, 00:22
Chiar nu ma asteptam la un asemenea deznodamant. Bravo Inter!

delaparis
21st April 2010, 00:23
Milito sau Marquez!

Abidal e accidentat grav ? ... credeam ca revine in cateva zile

iulian_1976
21st April 2010, 00:23
....si totusi cine il mai poate opri pe Messi?!:o:

Dupa Arsenal misuna forumul Messiiiii incredibil Maradona e copil :D
Oare Sorin ce parere are ...mai este Barça cea mai buna echipa din lume ?!:shocked:

Mai este Messi ,,coborat din Ceruri ,, ?!

Radu
21st April 2010, 00:25
Daca pui un fotbalist calumea langa messi,argentinianul e zero barat!

Fanfoot
21st April 2010, 00:25
discutam catalane, desi in definitiv, Inter a meritat victoria pentru cum a jucat.

fanfut, du-te la culcare, chiar n-are niciun rost, nu se oftica nimeni la comentariile tale, e clar ca ca esti inca tinerel...
Ce sa oftica asta :lol: Parca voi erati aia care tot spuneau ca nimeni si nimic nu va opreste sezonul asta sa luati cupa pe bernabeu.Cand nu va mai ajuta arbitrii luati bataie si dupaia strigati hotiii,hotii ne-au furat cu arbitrii :happy

delaparis
21st April 2010, 00:26
....si totusi cine il mai poate opri pe Messi?!:o:

Dupa Arsenal misuna forumul Messiiiii incredibil Maradona e copil :D
:

Stai mai ca a avut si el o seara in forma de ... Dica :D

Sa vedem daca in retur iar baga trei si ceilalti se bucura :)

miril
21st April 2010, 00:27
Nu in seara acesta, dar Barca se poate califica. Inter este o echipa mai compacta, omogena, fara jucatori de la care se asteapta mai totul. Barca are cativa superjucatori care, singuri, pot decide meciul. Nu si in aceasta seara. Repetitie necesara. Totusi, Messi este formidabil dar si Maradona are dreptate, sa-l vedem si la mondiale. Mie imi place mult, mai ales ca nu are fite de vedeta, precum Ronaldo.

Catalanul
21st April 2010, 00:31
Catalane, Messi a pierdut mingea, pe flancul drept de atac al Barcei, fiind deposedat din spate perfect regulamentar. nici vorba de fault.

Deci am zis si mai sus, deposedarea mai mult ca sigur a fost regulamentara, insa inainte de a i se lua mingea, in timp ce incerca sa avanseze a fost tras de nenumarate ori si nu s-a sancionat nimic pana cand Messi nu a mai putut reactiona si bineinteles ca pana la urma a pierdut mingea... eu unul asa am vazut. La fel ca tine, si eu cred ca nu sunt subiectiv deloc.

Daca era sa fiu subiectiv dadeam vina in mare parte pe arbitru, insa offside-ul mi s-a parut la limita regulamentului si penalty, sincer, nu cred ca a fost.

A gresit Guardiola tactica in meciul asta, cred ca vroia sa asigure calificarea in finala inca din tur. Ar trebui sa stim si noi sa aparam un rezultat atunci cand avem nevoie. Am patit-o de 2 ori pana acum, la Londra si acum la Milano. Sper sa reusim sa rezolvam totul pe Camp Nou, avem nevoie de o noapte magica pentru a reusi sa ajungem pe Bernabeu.

WebMan
21st April 2010, 00:31
Până la proba contrarie, ceea ce scrie pe tabela de marcaj e ADEVĂRUL!!!!

Cel mai bun câștigă...

Catalanul
21st April 2010, 00:33
Pentru cei care cred ca Abidal va fi fundas central in retur le zic ca mai mult ca sigur apararea Barçei va arata asa: Abidal - Milito - Pique - Alves

miril
21st April 2010, 00:35
Guardiola s-a blocat la schimbare caci era prevazuta pentru scorul de 2-1. Intre timp Inter facuse, deja, 3-1.

Frate impotriva altui frate. Sa vedem cine-si adjudeca...branza. Se zvoneste ca cel mic este in drum spre Milano, de la vara. La Inter, bineinteles.

delaparis
21st April 2010, 00:38
Pentru cei care cred ca Abidal va fi fundas central in retur le zic ca mai mult ca sigur apararea Barçei va arata asa: Abidal - Milito - Pique - Alves

Spune-i asta lui Domenech :D ... asta tot vrea Abidal fundas central.

Totusi cu Milito esti sigur ca face fata in caz ca ... ?

iulian_1976
21st April 2010, 00:38
Ceea ce trebuie sa intelegeti o parte din fanii Barça :
orice antrenor isi epuizeaza ideile tactice intr-un timp mai scurt sau mai lung

Aici este si cazul lui Guardiola din punctul meu de vedere nu poate scoate nimic din palarie in retur.
Un jucator te poate scoate sau te ingroapa insa viata unui antrenor pe banca este data de ideile tactice si inventivitatea care o are dealungul timpului.

...Morinho va pregati cu surprize returul
...Barça joaca ce trebuie sa joace asta este efectul revers cand joci pe un singur jucator Messi.
Nu poti crea altceva cand Messi te scoate regulat din ,,probleme,, ,semnul de intrebare :
Va juca inca o data Messi ...ca Dica returul :)

Pareri?:D

milanezu
21st April 2010, 00:40
nu stiu ce tot se vorbeste atata de messi.
diego milito a fost omul meciului.
cu 2 pase de gol si un gol.
astazi el a fost argentinianul nr.1 pe teren.
oricum calificarea se joaca.

miril
21st April 2010, 00:46
Corect, Milito omul meciului dar as remarca si un jucator fara registru larg, dar precis, Motta. Recuperatorul de serviciu. Numarul Unu.

Catalanul
21st April 2010, 00:46
Totusi cu Milito esti sigur ca face fata in caz ca ... ?

Milito a fost titular pe Bernabeu cu Realul. Nu cred ca o sa fie mari probleme.

iulian_1976
21st April 2010, 00:51
nu stiu ce tot se vorbeste atata de messi.
diego milito a fost omul meciului.
cu 2 pase de gol si un gol.
astazi el a fost argentinianul nr.1 pe teren.
oricum calificarea se joaca.

Nu poti spune asta , Inter este genul de echipa in care fiecare contribuie cu partea lui,orice pozitionare in teren conteaza ;toate golurile au fost marcate dupa o insiruire de pase si devieri.

WebMan
21st April 2010, 00:52
Dacă nu-l pui pe Milito, în pui pe Marquez, amândoi fură găina...

Să nu se întâmple ce s-a întâmplat cu Chelsea, să-i batem și la ei acasă ;)

Catalanul
21st April 2010, 00:57
De Marquez nici nu are rost sa vorbim, sezonul asta a fost mult pe langa, Milito in schimb joaca din ce in ce mai bine (si sa nu uitam ca a stat mai bine de un an si jumatate pe bara).

Intr-adevar, niciunul nu se compara cu Puyol, insa mai mult ca sigur Milito va fi titular in retur.

Oricum, nu avem nevoie ca fundasii sa prinda o zi mare ci ca Messi si Xavi sa joace la randament maxim.

iulian_1976
21st April 2010, 00:59
Eu cred ca Inter va marca cel putin 2 goluri in retur,sa vedem cate poate Barça.:o:

WebMan
21st April 2010, 01:02
Oricum, nu avem nevoie ca fundasii sa prinda o zi mare ci ca Messi si Xavi sa joace la randament maxim.

Și Inter să joace cu juma' de echipă...

Să fim serioși, Barca nu a avut niciun meci serios anul ăsta, poate doar cu Real...
Pe Arsenal i-a bătut că a jucat cu copii...

Și (nu vreau să zic că asta îi de-legitimează din cea mai bună echipă a lumii) să nu uită că anul trecut au ajuns în finală cu arbitrii....

Boul ăla de Ovrebo care a dus în semifinale pe Bayer anul ăsta....

iulian_1976
21st April 2010, 01:11
Cam asta a fost echipa lui Inter.
Surpizele lui Mourinho au fost Pandev si Motta pe flancuri.

...si echipa care a pierdut a Barçei.
Busquets,Keita si Maxwell din zona aceea au venit golurile.
In atac Barça a fost standard.

El Pistolero
21st April 2010, 07:35
Inca o data s-a vazut ca Barca e praf cand Messi nu joaca nimic.
Felicitari Inter si Mourinho sa dai 3 goluri dupa ce esti condus acasa de Barca nu oricine poate.:ok:
Calificarea inca se joaca,daca prinde Messi o zi buna Barca poate sa intoarca scorul.

White Shadow
21st April 2010, 08:04
3-1 Inter .Shadow unde esti tu ? :)

am fost plecat de acasa si nu am vazut meciul :headbang:

urgentele astea :(

sa vedem daca ramane valabil pentru retur ce am scris pe acest thread in primele posturi :


doar un gol marcat in minutul 93 mai va poate salva si va mai poate duce in finala.

in rest....nimic si nimeni.

si am mai zis eu multe....ca Barca fara Messi e varza...cand ala prinde o zi proasta atunci e clara treaba...si mult mai multe chestii dar nu mai are rost...ca iar apar aia din familia Adams pe aici si fac spume la gura :lol:

Mourinho http://www.roportal.ro/discutii/style_emoticons/default/yahoo.gif.........dar.....cum naiba a primit gol Inter ? :(...se putea si la 0..era totusi mai sigura treaba....

hey ....fanii Barcelona si spectatorii neutri care au orgasme multiple atunci cand joaca Barca sau atunci cand il vad pe Messi, nu fiti tristi http://i17.photobucket.com/albums/b67/music_girl408/sad54.gif...veti castiga in retur cu 2-0, exact ca si in grupe :ok:










aha...sigur ca da...cand o ploua cu covrigi http://www.roportal.ro/discutii/style_emoticons/default/rofl.gif

pana una alta....sa ma uit si eu pe rezumat daca tot nu am vazut meciul :

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Q1EfgwSMvK8&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Q1EfgwSMvK8&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Mario Di Lazi
21st April 2010, 08:12
Calificarea nu este jucată. Barca are nevoie de un gol pe repriză și fără să primească.
Mare atenție Inter.

White Shadow
21st April 2010, 08:28
stai linistit Mario......Mourinho are deja surprizele pregatite pentru meciul retur :yeah:

Ulysses
21st April 2010, 08:32
Inter a produs aseară o mare surpriză, învingând-o cu 3-1 pe Barcelona, în turul semifinalelor Ligii Campionilor.

Deși eliminase în optimi una dintre cele mai puternice echipe din Ligă, pe Chelsea, cu dublă victorie, puțină lume dădea șanse Interului să o îngenuncheze pe deținătoarea trofeului, FC Barcelona. Cele două echipe se mai aflaseră față în față la începutul competiției, în faza grupelor, și Barca făsuse lejer 0-0 pe "Giuseppe Meazza", iar acasă se impusese cu 2-0. Acum, la returul de pe "Camp Nou", Barcelona e obligată să repete același scor dacă vrea să ajungă în finala de pe "Santiago Bernabeu", terenul marelui dușman autohton, Real Madrid. Altfel, extratereștrii lui Pep Guardiola vor redeveni brusc pământeni.

Când Messi nu e, nimic nu e
Inter a făcut aseară un meci tactic absolut perfect și a reușit să devină prima echipă în sezonul 2009-2010, în toate competițiile, care i-a marcat trei goluri Barcelonei! Inter a câștigat cu 3-1, apărarea blaugrana semănând în multe momente cu un șvaițer printre ale cărui găuri s-au strecurat oamenii lui Mourinho. Inter a avut și un moral fenomenal, pentru că deși au jucat prost, catalanii au lovit primii prin singurul jucător adevărat al lui Guardiola în acest meci, Pedro. Însă când Messi nu e, nimic nu e. Explicația dispariției sale din joc stă în fantastica prestație a compatriotului său Javier Zanetti, care la 36 de ani l-a blocat cum puțini au izbutit vreodată să o facă.

Chivu a intrat pe final
Golurile milanezilor, operele lui Sneijder, Maicon și Diego Milito, au fost de o simplitate dezarmantă, ca în curtea școlii, mai ales ultimul, inadmisibil pentru o echipă de talia Barcelonei. În ultima parte a meciului a intrat cu inconfudabila-i cască și Cristi Chivu, Zanetti trecând pe dreapta, după ce jucătorul cel mai fragil de pe teren, Messi, l-a trimis pe targă pe Maicon, cu un atac de hocheist la mantinelă. Inter face un pas uriaș către finală, pe care o așteaptă de 38 de ani.

Mad_max
21st April 2010, 09:48
Chiar nu ma asteptam la un asemenea deznodamant. Bravo Inter!

Inca nu e nimic stabilit....mai e un meci, sa vedem care va fi scorul general, si atunci vom vedea deznodamantul....
In acest tur de semifinala cred ca cel mai mult ne-a lipsit Iniesta...

Mad_max
21st April 2010, 09:59
stai linistit Mario......Mourinho are deja surprizele pregatite pentru meciul retur :yeah:

Prea il preamariti pe Mourinho...e si el om si daca Cel de Sus va dori sa mearga Barca in finala asa va fi....nu e nimic jucat, mai sunt inca 90 min...si apropo de surprize, cum fiecare nas isi gaseste nasul asa se va intampla si cu preadragul vostru "Mou"...mai devreme sau mai tarziu.

superchumbo
21st April 2010, 11:00
barca e extraterestra cand joaca cu aparari de carton din spania, germania sau cu naivii lui wenger .... cand a dat de chelsea sau de italieni a sfeclit-o .... guardiola trebuie sa-si dea seama ce a facut dandu-i la o parte pe eto si henry .... anul trecut aveau o echipa independenta de messi

Vladut87
21st April 2010, 11:00
Sincer eu ma asteptam la un egal, in nici un caz la un asemenea rezultat. Desi nu sunt fan Inter felicitari pentru ei.

dumboss_yo
21st April 2010, 11:11
Eu nu am fost foarte surprins de desfasurarea partidei, pentru ca am spus de la inceput ca Interul lui Mourinho poate "strica" jocul minunat al Barcei si cam asa a fost. Daca le iese macar partial si pe Camp Nou, s-ar putea sa prinda finala.

Cred ca Barca va avea o dubla foarte grea cu trupa "specialului". Sunt convins ca isi va lua masuri de precautie cu privire la Messi, dar sa vedem daca va fi suficient sau daca asta va lasa spatii pentru alti jucatori ai catalanilor.
Am mai spus-o si o repet, daca e vreo echipa care sa poata incurca Barca, sa nu o lase sa-si faca jocul obisnuit, aceea e una antrenata de Mourinho. Vom asista la un duel intre tactica si tehnica, sa vedem cine va iesi invingator.

Am votat Inter, dar Barca pleaca evident cu prima sansa (asa cum ar pleca cu orice echipa din lume care i-ar sta in cale la ora actuala).


Oricum, calificarea nu e nici pe departe jucata, Barcelona are forta de a domina si de a castiga la doua goluri in Spania. As spune doar ca italienii au sanse de 60% sa mearga pe Bernabeu.

EonLockz
21st April 2010, 11:51
au mai mult de 60% sanse, sa ii dai 2 goluri interului fara sa iei gol la randul tau tinand cont de apararea barcelonei(in retur si fara puyol) e o idee cam extraterestra;) messi cel mai probabil iar nu va juca nimic, nu pentru ca nu ar vrea ci pentru ca iar va avea 2-3 jucatori "italieni" pe el.

la golul 3 a fost offside, adevarul ca e greu de observat din cauza paselor rapide in faza finala a atacului

Xaviesta
21st April 2010, 11:59
Si crezi ca Guardiola nu o sa faca nimic? Iti zic eu;) cred ca Inter va avea o surpriza nu Barca:). O echipa nu invata numai din victorii ci si din infrangeri.

EonLockz
21st April 2010, 12:16
e obligata sa atace...cu ce sa mai surprinda? sa joace cu henry sau cu bojan? nu are cu ce sa surprinda in partea de sus. in aparare e irelevant pe cine baga tinand cont ca barca trebuie sa dea minim 2 goluri. in mijloc iniesta nu poate sa joace(el ar fi putut schimba ceva)

Sezione
21st April 2010, 14:07
Barca sub asteptari, Inter pragmatica cum era de asteptat... Barca poate a juns sa fie prea dependenta de Messi. Calificarea nu e nici pe departe jucata totusi ., dar deja e GREu de tot pentru Barca. Nu mai joaca cu Stuttgart sau cu un Arsenal fara 6 titulari . Cu genul de echipe care joaca deschis le-a mers tot timpul , cu Chelsea si Inter e mai greu. Degeba tipa catalanii ca arbitrajul a fost pro Inter..se mai intoarce roata. Ca doar nu vor sa-l aiba pe Oerbro la fiecare meci , vorba lui Mourinho .

Urmuz
21st April 2010, 14:29
Calificarea s-a jucat la Milano. Mourinho a demonstrat metodele prin care Barca poate fi invinsa. Bun, se poate intampla ca Inter sa ramana in 10 jucatori in minutul 20 sau sa incaseze un gol in minutul 3.