PDA

View Full Version : FC Bihor poze



jorgensen
6th June 2006, 18:30
am facut acest thread pentru ca fiecare dintre noi sa avem cat mai multe amintiri cu echipa ros-albastra. Indiferent ce calitate au, ce extensie, din ce sezon (aici as vrea multe poze din trecutul indepartat) e rugat sa le posteze aici.
Asa ca voi fi eu primul care fac acest lucru.

omul
7th June 2006, 12:38
noah, unde-i poza? :D

pun eu una: actualul presedinte al clubului - Satmareanu - sarind la cap :D asa-i ca nici nu era plin stadionul? :D

jorgensen
7th June 2006, 13:27
ale mele erau prea mari, dar le-am comprimat eu.... CFR Timisoara - FC Bihor 0-1, 24.05.2006

jorgensen
7th June 2006, 13:32
u cluj - FC Bihor 3-2, 3.06.2006

bihoreanul
8th June 2006, 00:12
U Cluj - FC Bihor 03.06.2006

bihoreanul
8th June 2006, 00:13
U Cluj - FC Bihor 03.06.2006

CrAzY92
29th October 2006, 21:27
poze cu Xtrema Ultra [XU]

CrAzY92
29th October 2006, 21:31
Stadionul Municipal Oradea

Capacitate : 22.500
Scaune montate: aprox 9000

Stadionul Municipal a avut intotdeauna un farmec aparte, fiind un stadion de tip britanic - doar pentru fotbal, fara pista de atletism. Tribunele ajung foarte aproape de gazon, lucru care creeaza o presiune foarte mare asupra adversarilor, suporterii oradeni fiind cunoscuti pentru ardoarea cu care isi incurajaza echipa in meciurile tensionate.

In momentul de fata, stadionul este in curs de modernizare, facandu-se lucrari de consolidare, izolare si montarea mult asteptatelor scaune. Cele doua peluze au fost finalizate in totalitate, avand locuri pe scaune, urmand sa fie terminata si Tribuna I si colturile. Din pacate Tribuna II nu poate fi folosita din cauza vechimii si urmeaza, cel mai probabil, sa fie demolata.

Capacitatea Stadionului Municipal era de 22.500 locuri inainte de a fi montate scaunele, care vor duce la o scadere a acesteia. Estimativ, capacitatea stadionului dupa montarea scaunelor va fi de aproximativ 18000 locuri.

Numarul de locuri pe scaune in acest moment (Peluza N + Peluza S + Tribuna I) este de aprox 9000

cristi[XU]
29th October 2006, 22:55
poze de la inceput................

Ra
30th October 2006, 11:34
Sunt mai mult de 9000 de scaune montate :D

CrAzY92
31st October 2006, 20:07
Sunt mai mult de 9000 de scaune montate :D

mnoah imi fine :P

CrAzY92
31st October 2006, 20:07
;877785']poze de la inceput................

macar avem si noi cu ce ne da mare :P

georg40
3rd November 2006, 20:35
[QUOTE=CrAzY92;877532]Stadionul Municipal Oradea
Stadionul Municipal a avut intotdeauna un farmec aparte, fiind un stadion de tip britanic - doar pentru fotbal, fara pista de atletism.
/QUOTE]

Frumos ceea ce scriu tu despre stadionul din Oradea. El s-a numit candva NAC, apoi ICO, Progresul, CSO, Crisul, FC Bihor, acum municipal.

Numai ca afirmatia cu pista de atletism este gresita. Stadionul a avut pista de atletism si inca una foarte buna, ea a gazduit chiar intreceri internationale printre care si un triunghiular feminin cu echipa Romaniei, pe acest stadion a sarit chiar si Iolanda Balas ! Apoi s-a desfinntat pista si atletismul a fost transferat pe Stadionul Tineretului in Parcul Rheday.
In rest este adevarat...

ANTI-CCA
4th November 2006, 07:26
Multimita faptului ca mi-a placut cum v-ati ingrijit topicuriile, am decis sa postez o fotografie cu voi din prima etapa a campionatului .
http://img80.imageshack.us/img80/1403/pics010kx0.jpg

CrAzY92
4th November 2006, 08:36
Multimita faptului ca mi-a placut cum v-ati ingrijit topicuriile, am decis sa postez o fotografie cu voi din prima etapa a campionatului .


Pacat de rezultat :(

CrAzY92
4th November 2006, 08:41
[QUOTE=CrAzY92;877532]Stadionul Municipal Oradea
Stadionul Municipal a avut intotdeauna un farmec aparte, fiind un stadion de tip britanic - doar pentru fotbal, fara pista de atletism.
/QUOTE]

Frumos ceea ce scriu tu despre stadionul din Oradea. El s-a numit candva NAC, apoi ICO, Progresul, CSO, Crisul, FC Bihor, acum municipal.

Numai ca afirmatia cu pista de atletism este gresita. Stadionul a avut pista de atletism si inca una foarte buna, ea a gazduit chiar intreceri internationale printre care si un triunghiular feminin cu echipa Romaniei, pe acest stadion a sarit chiar si Iolanda Balas ! Apoi s-a desfinntat pista si atletismul a fost transferat pe Stadionul Tineretului in Parcul Rheday.
In rest este adevarat...


ok Ms pentru mai multe informati :ok:

starsteel
26th December 2006, 19:42
Un thread in care sa postati poze din orasul vostru....astfel il pot cunoaste si cei care nu au ajuns niciodata la voi.

CrAzY92
28th December 2006, 21:09
Poze din oradea !

CrAzY92
28th December 2006, 21:12
poze din oradea !

CrAzY92
28th December 2006, 21:16
poze din oradea !!!:ok:

omul
24th January 2007, 14:07
Frumos ceea ce scriu tu despre stadionul din Oradea. El s-a numit candva NAC, apoi ICO, Progresul, CSO, Crisul, FC Bihor, acum municipal.

Numai ca afirmatia cu pista de atletism este gresita. Stadionul a avut pista de atletism si inca una foarte buna, ea a gazduit chiar intreceri internationale printre care si un triunghiular feminin cu echipa Romaniei, pe acest stadion a sarit chiar si Iolanda Balas ! Apoi s-a desfinntat pista si atletismul a fost transferat pe Stadionul Tineretului in Parcul Rheday.
In rest este adevarat...

da georg, intr-adevar exprimarea lasa impresia ca stadionul a fost tot timpul fara pista, ceea ce nu este adevarat si stiu bine acest lucru. Iti spune asta cel care a scris articolul de la http://www.fcbihor.com/index.php?act=stadion
Cunosc istoria construirii stadionului nostru, de la tribunele de lemn, stadionul in forma de potcoava, pana la cele patru colturi - ultimele construite. Va fi detaliata pe site la momentul potrivit

iar tu mai crazy92, mai scrie si tu de pe unde dai copy-paste, ca doar esti "fair-play", nu?