PDA

View Full Version : Seria B_Etapa 14: Gaz Metan - Corvinul



Bogdann
29th October 2006, 19:38
Gaz Metan - Corvinul, sambata, 04.11.2006

-ultima etapa:
Corvinul - ISCT 4-1
U Cluj - Gaz Metan 2-0

-pozitia in clasament:
...
5. CORVINUL HUNEDOARA 13 5 6 2 24-13 21p +0
...
16. GAZ METAN MEDIAS 13 3 3 7 10-15 12p -6
...

-ultimele dispute intre cele 2 echipe:
In editia trecuta de campionat cele doua echipe au impartit cele 6 puncte, fiecare castigand in fata propriilor suporteri. In tur, la Medias, Gaz Metan s-a impus cu un categoric 3-0, dar in retur, la Hunedoara, Corvinul si-a luat revansa castigand cu 2-1 dupa ce au fost condusi si detronand echipa medieseana de pe fotoliul de lider.

Discutii inainte si dupa meci aici.

ALLINN
29th October 2006, 23:16
Aparant, se pare ca favorita este Corvinul, insa raman la parerea ca partida va fi grea, destul de disputata, ambele echipe luptand pentru o miza...
Corvinul are moral... dar la Medias oricine poate avea probleme. Sa speram ca scoatem punctE!

bihoreanul
30th October 2006, 00:44
7-2 bate Gazul sa-i readuca cu picioarele pe pamant pe unii :yeah:

King of Hell
30th October 2006, 10:38
Bate Medias...un 3-0 probabil...hai 4 sa fie

bIG bROTHER
30th October 2006, 14:18
vad ca incet incet se formeaza o coalitie clujeano-bihoreana anti Corvinul... voi, care erati "dusmani"... sunteti foarte amuzanti!
Referitor la meci, cred ca va fi unul foarte greu, Stelian Gherman e la prima partida in fata propriilor suporteri si o va pregati cu mare atentie.
Personal, sper la "punctE" (vorba lui Allinn)
FORZA CORVINUL

Sommerset Hateg
30th October 2006, 14:40
Adevarul ca-i singurul meci de care mi-i frica.Va fi foarte greu,pt ca Mediasul se afla in situatia de "All inn".Dar daca jucam asa cum o facem de obicei,nu putem pierde,iar cu un strop de sansa,reintram in carti.

Mi se-apleaca de orice coalitie.

ALLINN
30th October 2006, 14:46
vad ca incet incet se formeaza o coalitie clujeano-bihoreana anti Corvinul... voi, care erati "dusmani"... sunteti foarte amuzanti!
Referitor la meci, cred ca va fi unul foarte greu, Stelian Gherman e la prima partida in fata propriilor suporteri si o va pregati cu mare atentie.
Personal, sper la "punctE" (vorba lui Allinn)
FORZA CORVINUL

Ce coalitie Ioane? Astia is niste copii... Te uiti in gura lor...
Asa e.. un meci important pt ambele echipe.

Dadoman
30th October 2006, 15:04
Batem la medias si intram clar in cursa pentru locurile 1-2!Forza Corvinul!

Ozzy76
30th October 2006, 15:38
Pai daca e vorba sa ne luam dupa ce pronosticuri se dau, asa putem si noi sa zicem ca v-ati coalizat voi cu bihorenii contra noastra :). In etapa trecuta era la greu pronosticat de voi un X2 la meciul cu gazul :happy , iar acuma dati 1 solist la Mioveni...

King of Hell
30th October 2006, 16:03
ma Ozzy ma, taci ca noi suntem copii, si astia in frunte cu alin is octogenari cu experienta in viata...ce stii tu ma.

bihoreanul
30th October 2006, 18:49
Hunedorenii de abia acuma si-au sters mazga de pe ochi si au realizat ca pronosticurile sunt date in dorul lelii aici,pt a-i agasa pe unii si pe altii. :headbang: Acest brand care face furori in Europa, 'Corvinul 2005' a starnit invidia bihorenilor si a clujenilor asupra 'bogatului' palmares acumulat intr-un an.Nemaiputand face fata pe niciun front au pus bazele Aliantei 'Jos Furnalul' si voteaza la greu anti Corvinul :ciocan: Va dati cam mare importanta pt ca in afara de voi ,oamenii realisti din HD isi dau seama ca nu au cu ce sa tina o echipa in A si sa faca un stadion omologabil pt prima divizie cand rata somajului e printre primele in tara. Vedeti-va lungul nasului 'pensionarilor' :jerk:

resita
30th October 2006, 21:33
bate corvinul :ok:

gaz metan nu mai este echipa de anul trecut.

King of Hell
31st October 2006, 10:14
Nu subestima gazu', le da Gherman sa mance jar si le cresc aripi la toti.

Sommerset Hateg
31st October 2006, 15:45
Aripi nu le mai cresc,daca nu s-or facut "ingerashi' dupa accidentul ala,ce le mai trebe acu`...:drak:

CrAzY92
31st October 2006, 20:13
Gaz metan 5-0 Corvinul scor de tennis :yeah: :yeah:

ginu
31st October 2006, 20:56
ca sa fiu carcotas, 5-0 nu e scor de tennis. Nici macar de tenis. Eu zic un 2-2. Deci X. Corvinul va egala pe final.

Sommerset Hateg
1st November 2006, 20:22
Sigur dam gol.Daca apararea se va descurca o sa iasa bine.

King of Hell
1st November 2006, 20:39
ca sa fiu carcotas, 5-0 nu e scor de tennis. Nici macar de tenis. Eu zic un 2-2. Deci X. Corvinul va egala pe final.

Se referea scor de tennis ca in Cupa Davis...la general, meciuri...5 din 5, 5-0 :D

Tony_Viola
1st November 2006, 21:45
7-2 bate Gazul sa-i readuca cu picioarele pe pamant pe unii :yeah:

anul trecut cand iti ziceam ca bihorul va fii varza radeai. acuma iti zic ca bate corvinu:D

Bogdann
1st November 2006, 21:57
Sper sa ai dreptate din nou:D

ALLINN
2nd November 2006, 19:47
Va dati cam mare importanta pt ca in afara de voi ,oamenii realisti din HD isi dau seama ca nu au cu ce sa tina o echipa in A si sa faca un stadion omologabil pt prima divizie cand rata somajului e printre primele in tara. Vedeti-va lungul nasului 'pensionarilor' :jerk:

Pushtiule, mai ai ceva pana sa te maturizezi... Mai umbla si tu prin tara si mai viziteaza stadioanele...
...Imi aduc aminte si de o replica a unui clujean care spunea ca ofera nota 6 stadionului din HUNEDOARA si 9 celui din Oradea. Ia cititi, voi astia care nu prea aveti carte sau cultura generala, ce scrie site-ul "Violamania" :

"Oficialii lui Poli au schimbat locatia de disputare a optimilor de finala din Cupa Romaniei Timisoreana, impotriva lui CFR Cluj, miercurea viitoare, de la ora 13.00. Desi initial se anuntase si FRF a girat ca meciul sa se joace la Oradea, timisorenii au decis in cele din urma sa joace pe arena "Michael Klein" din Hunedoara. "La Oradea nu aveam asigurate toate conditiile, au fost si unele neintelegeri, asa ca am preferat sa jucam la Hunedoara", a spus Paul Cazan, directorul general al Timisorenilor, pentru violamania.ro."


Iata ce scrie un alt ziar de sport din regiune:

"Considerat unul dintre cele mai echilibrate dueluri ale optimilor Cupei Romaniei, meciul Poli – CFR Cluj se va disputa in data de 8 noiembrie incepand cu ora 13.00, pe stadionul Michael Klein, din Hunedoara. Cele doua echipe au ales stadionul hunedorean ca loc de disputare, datorita distantei aproximativ egale fata de Hunedoara si conditiilor bune pe care le poate oferi arena „Michael Klein”."

Asadar, stadionul din Oradea nu intocmea toate conditiile necesare disputarii unei astfel de partide... astfel incat a fost refuzat; iar aleasa a fost arena hunedoreana.
Studiati...dupa care va puteti da cu parerea...

Bogdann
2nd November 2006, 20:33
Se pare ca timisorenilor le convine sa joace pe un stadion de nota 6 si refuza unul de nota 9. Stiu ei ce stiu doar nu`s nebuni sa vina la Hd sa joace pe un stadion mai "slab cotat" ca cel de la Oradea. Sper ca ati inteles cum e cu stadioanele, nu? Cred ca nu ati nimerit care e de 6 si care e de 9;)

Ozzy76
2nd November 2006, 21:35
De parca jucatorilor nu li se rupe daca cei de la peluza stau pe scaune sau pe betonul gol. Pai pe ei ii intereseaza de exemplu mult mai mult starea gazonului... Sincer, nu sunt un admirator al oradenilor, dar trebuie sa fiu obiectiv si sa spun ca stadionul lor este peste cel de la HD (asta din punct de vedere al unu spectator).

cristi[XU]
2nd November 2006, 21:35
eu zic sa postaze fiecare parte poze cu stadionul...si sa lasam pe altii sa isi dea cu parerea....ce ziceti pustilor??
cat despre meciul de la medias...eu zic un x2,

King of Hell
2nd November 2006, 23:04
Alinne, Timisorenii stiu ei bine dc au ales Hunedoara. Pentru ca acolo vor fi sustinuti de publicul din localitate! Si totul va culmina cu o ploaie de scanduri si bolovani spre galeria cfrista. nu de alta, da musteste de cultura tribuna voastra

Sommerset Hateg
3rd November 2006, 00:10
Hi-hi,si cei care au strigat "cfr",joi vor stiga haide U :happy

ALLINN
3rd November 2006, 01:11
Hi-hi,si cei care au strigat "cfr",joi vor stiga haide U :happy

Asa e, Clujul e in Ardeal si nu m-ar surprinde ca publicul hunedorean sa sustina echipa cfr-ista. Oricum, sunt sanse si ca Poli sa fie echipa ovationata. Cel mai important lucru este ca hunedorenii vor asista (sper eu) la un meci spectaculos, asa cum merita.
Poate vin la meci...mai vedem...

Ozzy76
3rd November 2006, 09:48
Hi-hi,si cei care au strigat "cfr",joi vor stiga haide U :happy

Nu m-ar mira, cand franarii au jucat in turul trecut al Cupei la Oradea, s-a scandat de catre localnici "haide U". Oamenii care au astfel de manifestari nu sunt interesati de ce fac/striga, cat timp se pot refula in acest mod.

King of Hell
3rd November 2006, 10:53
Hi-hi,si cei care au strigat "cfr",joi vor stiga haide U :happy

nici nu trebe sa strige haide U, e de ajuns sa tina cu Poli, si is convins ca o vor face. Acum faza ar fi ca slabe sanse sa vedeti galerie de la cluj la meciu ala...da noh, un 20 de sufletele acolo, tinte vii pentru bolovani, poate ca or fi :ok:

bihoreanul
3rd November 2006, 12:38
A fost ales stadionul din HD pt ca aflandu-se in relatii nu tocmai amicale, Iancu nu a fost de acord cu propunerea lui Pazkany ,ultimul fiind multumit de conditiile de la Oradea.Si da,la meciul Somesul Satu Mare - CFR Cluj ,toti spectatorii au tinut cu Somesul (exceptand galeria CFR-ului :D) si da s-a scandat 'Haide U'. Din cate stiu a fos si un mic conflict cu un suporter franar care era aproape sa fie linsat de cativa spectatori ,acesta scapand dupa ce a luat-o la fuga si s-a refugiat dupa cordonul de jandarmi ce separa cfr-istii de restul spectatorilor.Oricum CFR-ul ar fi castigat acel meci ,dar si arbitrul a avut o influenta ffff mare asupra rezultatului.
PS: hunedorenilor exista o vorba: 'cand o suta de oameni iti spun ca esti beat ,mergi si te culci' ,asa ca nu o mai ardeti aiurea pe aici cu stadionul pt ca deja cadeti in penibil

CrAzY92
3rd November 2006, 14:51
7-2 bate Gazul sa-i readuca cu picioarele pe pamant pe unii :yeah:

chiar ca o sa bata :D

omul
3rd November 2006, 16:44
bate gazu
p.s.: crazy boy, schimba mah avataru, ca ma incurci rau de tot

Sommerset Hateg
3rd November 2006, 17:31
chiar ca o sa bata :D

Pentru voi ar fi bine sa nu bata,sa intre jos de tot,la apa,sa va faca voua lupta mai usoara.dar,binenteles,ati prefera sa jucati cu Stei,Ineu sau Somesul,decat sa castigam noi.Ai grija ce-ti doresti,ca s-ar putea sa ti se-ntample....asa ca daca punctele vor ramane la gazde,voi vedea si eu,jumatatea plina a paharului...Haide Gazu`!...:happy

Tony_Viola
3rd November 2006, 18:25
Pentru voi ar fi bine sa nu bata,sa intre jos de tot,la apa,sa va faca voua lupta mai usoara.dar,binenteles,ati prefera sa jucati cu Stei,Ineu sau Somesul,decat sa castigam noi.Ai grija ce-ti doresti,ca s-ar putea sa ti se-ntample....asa ca daca punctele vor ramane la gazde,voi vedea si eu,jumatatea plina a paharului...Haide Gazu`!...:happy

ce v-a facut-o!!!:happy :happy :happy :happy

Bogdann
3rd November 2006, 20:47
Lasati-l mai ca are 13 ani, el nu se gandeste decat la faptul ca noi trebuie sa pierdem, nu conteaza ca ei cad in C, problema e sa pierdem noi:happy

bihoreanul
3rd November 2006, 21:38
El are 13 si tu 17........ai dat cu bata-n balta 'majorule' :ciocan:
PS: stai flexat ca nu mor caii cand vor cainii,dar voi oricum pierdeti la Medias :D

Tony_Viola
3rd November 2006, 21:40
El are 13 si tu 17........ai dat cu bata-n balta 'majorule' :ciocan:
PS: stai flexat ca nu mor cai cand vor cainii,dar voi oricum pierdeti la Medias :D

si tu ai 31 dar nu esti in stare sa judeci nici cat unul dintre ei:no:

CrAzY92
4th November 2006, 09:19
bate gazu
p.s.: crazy boy, schimba mah avataru, ca ma incurci rau de tot

OK

Bogdann
4th November 2006, 11:41
El are 13 si tu 17........ai dat cu bata-n balta 'majorule' :ciocan:
PS: stai flexat ca nu mor caii cand vor cainii,dar voi oricum pierdeti la Medias :D

Nu am spus ca sunt major, am 17 ani si 11 luni daca esti interesat si la varsta asta pot gandi mai mult ca tine sau mai putin ca cel de 13 ani, e deja problema mea, nu crezi?:no:
Daca pierdem e in dezavantajul vostru pt ca voi aveti probleme cu retrogradarea, nu noi./hello

CrAzY92
4th November 2006, 12:45
Gaz metan 3-1 Corvinul :yeah: :yeah: Bv asa mai departe

King of Hell
4th November 2006, 13:08
Weekend Perfect

Dadoman
4th November 2006, 16:49
Eventual daca bate cfr cluj.

bihoreanul
4th November 2006, 16:54
Tony Viola ce treaba ai tu totusi ca Poli e in A,sau nu te baga nimeni in seama pe acolo? Hai pa :jerk:

Tony_Viola
4th November 2006, 17:01
Tony Viola ce treaba ai tu totusi ca Poli e in A,sau nu te baga nimeni in seama pe acolo? Hai pa :jerk:

ma pun bine cu hunedorenii ca miercuri jucam la ei:D ... si nu-mi place oradea:jerk:

Bogdann
4th November 2006, 21:37
bravo tony, incerci sa ne castigi:happy oricum vor fi multi care vor sustine poli dar nu cred ca vor fi fani adevarati poli, oricum o sa aveti ceva sprijin hunedorean.

CrAzY92
4th November 2006, 22:44
ma pun bine cu hunedorenii ca miercuri jucam la ei:D ... si nu-mi place oradea:jerk:

da unde e timisoara pe harta k nu o vad e prea mica..!:evil:

Tony_Viola
5th November 2006, 12:36
da unde e timisoara pe harta k nu o vad e prea mica..!:evil:

inseamna ca te uiti de pe marte:no:

Bogdann
5th November 2006, 13:50
Nu va faceti probleme ca Timisoara si Oradea se vad, Hunedoara nu se prea vede ca e cam mica, dar asta e, noua ne place asa cum e...

CrAzY92
5th November 2006, 15:23
inseamna ca te uiti de pe marte:no:

trebe sa ma uit cu microscopul la ea . apropo 1-1 :happy Steaua va bate azi pe ceahlau :yeah: