PDA

View Full Version : Seria B_Etapa 14: Unirea Alba Iulia - FC Caracal



Bogdann
29th October 2006, 19:29
Discutii inainte si dupa meci.

DarkPeace
29th October 2006, 21:57
Echipa se numeste FC Unirea Alba Iulia !!!
De cate ori trebuie sa ma repet?!
un 1-0 tras de coada :D

Bogdann
29th October 2006, 22:35
Si eu stiam ca e Unirea dar vad ca toata lumea zice Apulum, si prin ziare. Am sa corectez. Sper sa castigati, 1-0, 2-0 numai sa castigati.

DarkPeace
29th October 2006, 22:45
ms ms si pt ca ai schimbat numele echipei si pt incurajare:ok:

Bogdann
29th October 2006, 22:46
acu` ca am schimbat numele trebuie sa faceti un compromis si sa castigati:evil:

YodaRo
29th October 2006, 23:08
Victorie FC Caracal cu 2-1. Avem echipa de liga 1.

ALLINN
29th October 2006, 23:22
Ardelenii nu pierd meciul asta.

Pepsi-Cola
30th October 2006, 07:14
Bate Unirea cu 2-1 !!!

Sommerset Hateg
30th October 2006, 15:06
Cat mai poate sa tina bulanul oltenilor?

juventinu88
30th October 2006, 15:52
Daca jucati cum ati jucat la Lugoj nu cred ca bateti...oricum va tin pumnii

blandu
30th October 2006, 18:59
Victorie FC CARACAL !!!

gabi94
30th October 2006, 21:08
Un meci echilibrat,pana la urma se va impune FC Caracal cu 2-1....

King of Hell
31st October 2006, 10:15
Caracal va fi spulberata de Alba Iulia cu 7-0. N-are ce cauta Caracal in A!

YodaRo
31st October 2006, 16:52
Caracal va fi spulberata de Alba Iulia cu 7-0. N-are ce cauta Caracal in A!

Apullum si FC Caracal sunt singurele din liga a 2-a ce continua in Cupa Romaniei...asta dupa ce au invins divizionare A.
cine merita atunci? U Cj e acum pe primul in seria a II-a si iti reamintesc rezultatul direct FC Caracal- U Cj 4-0!!!!

King of Hell
31st October 2006, 18:34
Invocand un accident nu faci nimic mai mult decat sa dai dovada de....se mai intampla! CFR A pierdut acum un an cu 5-1 la JIUL!!!! SI CE? vrei sa zici ca Jiul va termina peste cfr in campionat? RATIONAMENTUL TAU MA OMOARA

YodaRo
31st October 2006, 18:39
real madrid a batut Steaua cu 4-1...cam asta e diferenta de valoare.
Caracalul a batut CJ cu 4-0....iarasi e o diferenta clara de valoare.
Atat am avut de spus.

King of Hell
31st October 2006, 18:53
stii cum e ma...zici multe, si zici nimic

YodaRo
31st October 2006, 19:08
FC caracal a trecut de Gloria Bistrita in Cupa Romaniei. Are cea mai tanara echipa din liga a 2-a. E pe locul 3 in seria a 2-a. Au bani si sustinere locala. Au un presedinte de club rodat in liga 1, Jean Nitzulescu... Ilie Balaci este unul dintre actionari. Primaria locala se implica activ in sustinerea echipei.
Au vandut jumatate de echipa la Stiinta Craiova. Deci talente locale sunt o gramada. Nu promoveaza anul asta o face la anul.... si daca nici la anul ce conteaza? Oricum daca activeaza in prima liga echipe precum urziceniul. uta, pandurii sau jiul nu vad de ce n-ar aea loc si caracalul.
Despre U Cj cred ca nu are forta materiala necesara activarii in liga 1...inca n-am vazut nici un oras de provincie care sa tina cu success 2 echipe in A.
Au fost incercari gen Astra si petrolul la Ploiesti sau Extensiv si U Craiova la Craiova dar au retrogradat ba una dintre ele ba ambele in 2-3 ani.

King of Hell
31st October 2006, 19:24
Nu compara Craiova cu Clujul, ca ma bufneste rasul.

YodaRo
31st October 2006, 19:28
pai nu compara craiova cu clujul.... craiova a fost o forta in fotbalul romanesc. A jucat semifinala de UEFA... spune-mi ce a jucat clujul?
Jucatorii olteni sunt raspanditi in toata tara...la echipele mari. E clara ca zona Olteniei e superioara fotbalistic Ardealului.

King of Hell
31st October 2006, 19:30
ma, vorbesc de ORASE, ca putere financiara, ca tot o lalai aici ca un oras ca si Clujul nu poate tine 2 echipe in A. Pai nu orasul o tine, ca oamenii potenti financiar din oras. Asa ca stai tu linistit ca orasul Cluj va avea 2 echipe in A, 50 de ani de acum inainte. Si nu vor fi echipe sa se lupte la retrogradare an de an...Nu contest Universitatea Craiova ca echipa de fotbal, aici vorbeam de oras, ca putere.

YodaRo
31st October 2006, 19:34
nu stiu ce sustinere financiara are U Cj dar am inteles ca e cam subtzire la aist capitol.
FC Caracal are destula sustinere financiara pentru liga 1. Insa obiectivul lort nu e promovarea...ci mentinerea in liga a 2-a...dar si de ar promova ar merge mai departe...
daca isi mentineau echipa vanduta stiintei acum defilau in liga a 2-a.

Ca si putere financiara Craiova a avut puterea sa mentina 2 echipe in A la timpul acela. Dar depinde si daca banii sunt investiti cu cap. vezi cazul Poli TM.

King of Hell
31st October 2006, 19:38
In momentul actual U beneficiaza de un buget de 200 000 euro din partea Consiliului Local, apoi Oncos mai da 100 000 euro, BT 100 000 euro, Iulius Mall aprox 75 000 euro, deci aprox 500 000 euro pana acum. dar tine cont de faptul ca tocmai a venit la U un nou investitor Ben & Ben care are de gand sa asigure un buget de 5 mil euro anu asta + ala ce urmeaza in A, si lucrul acesta se va vedea in transferurile din iarna. Te asigur ca U Cluj o duce cu banii mai bine ca oricare alta echipa din seria 2 a ligii secunde. Ca sa nu mai pomenesc de faptul ca odata promovati vor veni investitori puternici langa echipa. cat despre cfr, e sustinuta de Paskani ,si stie el sa o meninta lejer in A. asa ca nu mai zice ca orasu asta nu poate tine doua echipe in A. ca nu prea ai motive

DarkPeace
31st October 2006, 20:07
usor baietii ca meciul e Unirea Alba Iulia - FC Caracal , nu "U" Cluj - FC Caracal :P

Ozzy76
2nd November 2006, 21:41
Stiu ca prin postul meu continui discutia OT, dar ma ard degetele sa nu ii raspund lui MAN_US.. Pai mai omule, ma faci sa rad cu lacrimi: daca are Caracalul forta financiara ca sa sustina o echipa in liga I, dupa cum spui, nu are Clujul forta pentru doua? E drept ca la voi se finanteaza si cu bani din afara, de exemplu cu banii cam gri ai lui Nicu Gheara (sau bani "albi"? prietenul Mutu-liniuta stie de ce...), dar sa fim seriosi, tot ne raportam la niste medii economice de nivele muuult diferite.

YodaRo
2nd November 2006, 21:56
o fi avand Cluju bani dar la fotbal v-am troznit. FC Caracal - U Cluj 4-0!!!!
Deci nu numai banii conteaza...ci si talentul fotbalistic in cazul acesta.

Ozzy76
3rd November 2006, 09:46
Ati castigat o lupta, nu si razboiul. Deocamdata sunteti pe 3, asa ca degeaba ati batut voi atunci, sa vedem cand se trage linia.

King of Hell
3rd November 2006, 10:57
o fi avand Cluju bani dar la fotbal v-am troznit. FC Caracal - U Cluj 4-0!!!!
Deci nu numai banii conteaza...ci si talentul fotbalistic in cazul acesta.

traiasca super talentatii si mult mediatizatii fotbalisti caracaleni. :happy Propun sa se faca nationala Romaniei pe scheletul caracalului. acum tre sa ma gandesc vreo 60 minute sa imi vina in minte un jucator de la caracal...brb:jerk:

blandu
3rd November 2006, 12:54
Apullum si FC Caracal sunt singurele din liga a 2-a ce continua in Cupa Romaniei...asta dupa ce au invins divizionare A.
cine merita atunci? U Cj e acum pe primul in seria a II-a si iti reamintesc rezultatul direct FC Caracal- U Cj 4-0!!!!

King, Mans_us doar ti-a reamintit ca in momentul de fata FC CARACAL este peste u cluj. :yeah:
Diferenta din clasament este foarte mica si lucrurile se pot schimba chiar duminica, dupa meciul vostru cu cei din mioveni. :D
In Cupa Romaniei doar FC CARACAL merge mai departe, u cluj .... :headbang:
In meciul direct ati fost penibili :
FC CARACAL - U cluj 4-0
Puteti spune orice dar in prezent sunteti sub FC CARACAL :happy
Asa ca ciocul mic si joc de glezna !

blandu
3rd November 2006, 13:01
F.C. Unirea Alba-Iulia - F.C. CARACAL 1-2
Sunt curios cu cat va invinge Mioveniul etapa aceasta !
FORTA CARACAL !!!

King of Hell
4th November 2006, 13:09
De curiozitate o murit puii de leu. ASA VA VREM MEREU! (caracalenilor si alor mei desigur)

DarkPeace
4th November 2006, 13:22
FC Unirea Alba Iulia - FC Caracal 2-0 !!Nu stiu cum vrea caracalu sa promoveze cu o echipa de talia asta,azi nu a jucat nimic.:no:
Fortza Unirea!!!:yeah:

blandu
4th November 2006, 22:38
Mda, Caracalul a fost invinsa.
Nu a jucat nimic.
Ramanem insa in carti.
FORTA CARACAL !!!

King of Hell
5th November 2006, 00:10
da da ramaneti, bla bla bla

YodaRo
5th November 2006, 03:00
sidaca nu promovam care e problema? E doar un joc. Ar trebui sa privim muuult mai tolerant acest joc...

blandu
5th November 2006, 12:56
King vesnic ma musti de ... mana !
Parca doreai pace ?
Sau ai impresia ca daca esti moderator tie ti se permite orice.
Cum iti permiti sa-mi modifici mesajele atat timp cat ma ataci ?
Fratilor nimeni nu se sesizeaza pe acest forum !!!!
Ma repet Caracalul nu doreste promovarea ci doar cresterea unor jucatori pentru un profit cat mai mare.
Clujul se chinuie de... nu mai retin cati ani sa promoveze, si atat.
Tot ma omorati cu istoria voastra, de parca aceasta va dreptul sa promovati.
Daca este dupa istorie sunt foarte multe echipe care merita promovarea, dar nu sunt atat de multe locuri in LIga I.
Personal imi doresc ca in LIga I sa revad ASA Tg-Mures, Corvinul si chiar... Clujul.
Clujul greu va scapa anul acesta promovarea, dar asta nu-ti da dreptul sa te legi de o echipa pe care o simpatizez, doar pentru simplu fapt ca uni au avut bancile vopsita in mai multe culori.

King of Hell
5th November 2006, 13:01
Io te atac pe tine? si te musc de mana? uita-te la mesajele tale anterioare cu "oare cu cat bate mioveni!" "Ciocu mic si joc de glezne clujenilor!" "caracal-U 4-0 cu font 24" Asa ca fi multumit ca nu am sters mesajele ptr trolling si lasa-ma cu excesele astea ca o dai in paranoia. Daca vrei persiflare continua, aia iti dau. Sau tu crezi ca io stau aici si ma uit la tine cum faci misto non stop si inghit in sec? Vrei sa intorc si ala lalt obraz, ma crezi Iisus? Respecta daca vrei sa fii respectat!

blandu
5th November 2006, 15:30
King este dreptul meu sa cred ca Mioveniul invinge Clujul.
Tu ai adaugat clujeni la ciocul mic, eu faceam referire doar la tine. (jocul de glezna face bine sanatatii)
Este dreptul meu sa scriu cat de mare doresc scorul in care F.C. CARACAL a invins "U" Cluj, atat timp cat site-ul imi permite.(Scorul scris de MAN_US este ok ?)
Scuze pentru muscatul de ....mana !

Parazitu'1919
5th November 2006, 20:49
Kingule nu merita sa te certzi cu astia ...
parca ei is a8a minune de la caracal da si promoveaza caracal cand retrogradeaza steaua dinamo rapid

blandu
6th November 2006, 10:34
Doamne este plina lumea de ....gaze !:happy

Ozzy76
6th November 2006, 11:04
Si unde sunt jignirile ? (asta asa, ca sa nu raman prost :) ).

YodaRo
6th November 2006, 16:59
pana la coada important este sa promoveze echipele cele mai bune si nu prin jocuri de culise. Ca o fi caracalul sau u cj sau mioveniul... nu are importanta ptr mine important e sa castige pe teren promovarea nu in culise.
Pe de alta parte rezultatul Fc Caracal U Cj 4-0 arata o diferenta clara de valoare cel putin in acel meci.
Alba Iulia are echipa buna, dovada ca si ea si caracalul continua cursa in cupa romaniei.

blandu
7th November 2006, 10:05
King ti-a placut ?