PDA

View Full Version : Ce antrenor ar fi bine sa avem din iarna?



Spery
9th November 2004, 21:45
In ultimi 5 ani Craiova a avut mai multi antrenori decat a avut de la infiintarea echipei pana atuci. Acest lucru s-a reflectat si se reflecta in jocul echipei cu varf si indesat. Ar fi cazul ca din iarna sa se limpezeasca apele, un adevarat oltean sa preia echipa si sa instaleze pe banca tehnica un antrenor, caruia sa i se dea timp pentru a face o echipa competitiva, si sa imbataraneasca la carma acesteia.
Intrebarea este:"Cine este cel mai potrivit om pentru aceasta functie?"

parerea mea e ca cel mai potrivit om pentru functia de antrenor al UNIVERSITATII CRAIOVA este tot un oltean si anume Sorin Cartu.

kimy
15th November 2004, 08:52
Spery are dreptate si a ales o tema super...In privinta antrenorului sunt de aceeasi parere cu el deoarece noua ne trebuie un descopertor de talente si acela este doar SORIN CARTU!

EDMOND_
15th November 2004, 09:42
oricare dintre primii doi, insa mie mi-ar place o combinatie Badea presedinte si Cartu antrenor ..asta nu pentru ca Badaa nu ar putea reusi ca antrenor si doar pentru ca Sorin este mult mai iubit de galeria organizata si ar avea mai multa liniste.

Maximus
15th November 2004, 09:59
Trebuie continuat cu Badea. Iar ne apucam sa schimbam antrenorii?

ady_azzuro
15th November 2004, 12:46
Sorin Cartu! :yeah:

Adrian
15th November 2004, 17:25
Echipa are deja un antrenor cu rezultate bunicele. Eu merg in continuare pe mana lui PAVEL BADEA

Spery
15th November 2004, 17:35
Mie mi-a placut f mult de Badea pana cand s-a inhaitat cu Staicu:"tot timpul i-a luat apararea ,chiar daca nu avea dreptate si in plus cand toata lumea striga sa plece staicu el declara ca incearca sa il faca sa se razgandeasca. El cu cine tine cu Universitatea Craiova sau cu staicu...ce face ne prosteste pe fata...si incepe cu declaratii de genul ca ii pupam ghetele?...nu e frumos din partea lui. Ca fotbalist nota 10 dar atat.Parerea mea e ca cel mai potrivit pentru a antrena Universiatea este Sorin Cartu un om cinstit care isi vede de treaba lui si stie sa se impuna.

Adrian
15th November 2004, 17:40
Bai eu as fi de acord sa plece Staicu atunci cand exista cineva mai bun care sa preia echipa. Dar asa?
Ce vrei, s-o puna pe EBay, poate o cumpara cineva? El a dat de inteles de atattea ori ca vrea sa plece, dar daca nu s-a dus nimeni cu oferta concreta, voi ce ati vrea, s-o lase pus si simplu de izbeliste? PLatiti voi contractele jucatorilor?

D10
16th November 2004, 01:48
Ordinea: Cartu, Sandoi, Badea.

Luxen
16th November 2004, 19:17
Ne trebuie continuitate......Badea.

Spery
8th December 2004, 21:05
Victorie!!! Primaria a preluat echipa si sper sa vina Cartu!!!

Zapada
9th December 2004, 12:30
Panduru sau Cirtu

EDMOND_
9th December 2004, 12:39
Ce naiba de mare antrenor este Panduru!?
Eu votez pentru Badea.

cipi13
9th December 2004, 12:51
L-am votat pe Badea in ideea de continuitate la echipa....
Urmatoarele optiuni ar fi Cirtu si Sandoi...
Chiar nu inteleg ce cauta Panduru acolo...de cind a ajuns antrenor ?

Zapada
9th December 2004, 12:56
parerea mea

Piturca e exclus pentru ca e la nationala
Cirtu vine daca va avea putere maxima si daca se va intelege cu primarul la bani,e posibil sa vina deoarece Camataru e prezidente.

Cel mai bun dintre restul e Panduru, a demonstrato la timisoara

EDMOND_
9th December 2004, 13:04
Ce a demonstrat la Timisoara ?
Daca ma iau dupa rezultate mult mai buni ca Panduru sunt Grigoras de la Farul, Sunda de la CFR... etc

Profetu
9th December 2004, 13:09
L-am votat pe Badea in ideea de continuitate la echipa....
Urmatoarele optiuni ar fi Cirtu si Sandoi...
Chiar nu inteleg ce cauta Panduru acolo...de cind a ajuns antrenor ?

offtopic ... tu ai ceva cu Panduru de cand i-a injurat pe ziaristi ... :mda:

Ghici pe cine am votat io ?

Exact. Panduru ... Doar trei antrenori cred ca ar putea face treaba la Craiova: Lacatus, Panduru si Cartu ... restu celor din top sunt "de garnitura" ... optiunea mea !!!

Zebrone
9th December 2004, 13:09
cartu ar fi ok, dar echipa o sa joace precum galatiul cu 10 fundasi. oricum acum nu joaca nimic asa ca si sorinaccio e o solutie macar pana la vara cand as vrea sa vina alesanco:thinkso:

cipi13
9th December 2004, 13:42
offtopic ... tu ai ceva cu Panduru de cand i-a injurat pe ziaristi ... :mda:

Ghici pe cine am votat io ?

Exact. Panduru ... Doar trei antrenori cred ca ar putea face treaba la Craiova: Lacatus, Panduru si Cartu ... restu celor din top sunt "de garnitura" ... optiunea mea !!!

Offtopic....Nu mai am nimic cu Panduru...ce a facut atunci a facut a trecut si gata....Da asta nu inseamna ca il consider un antrenor bun...Ce rezultate senzationale a avut el ?
Nu imi aduc aminte de nici unul....

Iar sandoi a avut niste rezultate bune la echipa....nu cred ca e de garnitura...

EDMOND_
9th December 2004, 15:58
De Panduru nici nu imi aduc aminte ca a fost antrenor... in afara injuraturilor cu ziaristii, oricat ma straduiesc nu imi spune nimic ca antrenor.

Profetu
9th December 2004, 17:41
De Panduru nici nu imi aduc aminte ca a fost antrenor... in afara injuraturilor cu ziaristii, oricat ma straduiesc nu imi spune nimic ca antrenor.

offtopic ... Daca te asteptai sa castige Liga Campionilor cu Timisoara ... te-a dezamagit, si te inteleg ... daca asteptai sa mentina echipa aia in prima liga romaneasca, si-a indeplinit obiectivul, deci ... nu te mai inteleg !!!

Oricum, cred ca Panduru ar avea parte de aceelasi tratament de care s-a "bucurat" si Lacatus ... atunci ... sa vina Cartu.

EDMOND_
9th December 2004, 18:29
Pai sunt o gramada de antrenori specializati pe salvarea de la retrogradare..ce ma intereseaza pe mine asta....

inter
9th December 2004, 18:45
Piturca e out ...pacat
Sorin ar putea salva cate ceva ....
restul ..apa de ploaie

Vietnam
9th December 2004, 18:47
Poate Alesanco?

Maximus
9th December 2004, 19:13
Asta nu-mi place mie. Ca ne apucam la fiecare sfert de sezon sa vorbim despre antrenori. Unul ca ala-i bun, celalalt ca ala-i mai bun si nu rezolvam nimic. Da' chiar nimic!
Asta nu mi-a placut nici la Nedelescu. Ieri, cind s-au clarificat cit de cit lucrurile s-a apucat sa declare "Nu stim ce antrenor vom aduce la echipa". Pai, fratele meu, n-ai antrenor in functie? Care s-a mai interesat si de transferuri in perioada asta? Lasa-l omule pe ala ca nici nu-i prost si nici nu vrea raul clubului.

Zebrone
9th December 2004, 20:58
pai da maximus dar daca esti antrenor pune mana pe bici si nu mai ameninta cu demisia,potopul si cele 7 plagi dupa fiecare joc. Badita e un super om si nici ca antrenor nu e de lepadat, dar sa fie mai "rau" sa nu se mai lase calcat de toate capusele ce roiesc in jurul echipei. in rest hai ai nostri:headbang:

Zapada
10th December 2004, 12:23
vad ca pe lista posibililor antrenori este si Panduru.

Panduru se potriveste de minune la U Craiova deoarece are temperament peste olteni (e posibil ca sa aiba parinti olteni) iar la Craiova este nevoie de un om ca Panduru care nu da inapoi.
Panduru este si unul dintre cei mai buni antrenori dpdv. tactic iar Craiova are nevoie sa joace cu tactica in retur pentru a se salva de la retrogradare.

Pentru Craiova va fi un + daca vine Panduru

EDMOND_
10th December 2004, 13:19
Bey, m-ati omorat cu Panduru... Il scoserati mare antrenor dupa doar unul sau doi ani de antrenorat... Ce naiba, incepem iar experimentele?

Zapada
10th December 2004, 13:28
Bey, m-ati omorat cu Panduru... Il scoserati mare antrenor dupa doar unul sau doi ani de antrenorat... Ce naiba, incepem iar experimentele?


pai tocmai ca Panduru nu experimenteaza cum fac alti antrenori!
Panduru este cel mai ofensiv antrenor dar nu neglijeasa nici tactica.

Ai uitat ce spunea Mourinho antrenorul lui Porto si acum al lui chelsea despre Panduru?

Maximus
10th December 2004, 13:34
Ce spunea Zapada ca n-am fost pe faza?

Zapada
10th December 2004, 13:50
Ce spunea Zapada ca n-am fost pe faza?

spunea ca a fost unul dintre cei mai buni elevi ai sai si mai spunea ca va ajunge un mare antrenor daca nu face compromisuri

Maximus
10th December 2004, 14:07
Sincer sa fiu n-am auzit dar se pare ca n-a fost antrenat si la bune-maniere...

Profetu
10th December 2004, 15:35
Sincer sa fiu n-am auzit dar se pare ca n-a fost antrenat si la bune-maniere...

offtopic: E antrenor de forbal ... nu profesor de dans ...

Zebrone
10th December 2004, 15:45
panduru nu s-ar descurca la craiova cu metodele lui, ar fi sapat de jucatori pot sa pun pariu pe chestia asta. Ce mai atata vorba sa ramana Badea si gata si eventual din vara sa ne gandim la altcineva:)

Maximus
10th December 2004, 16:16
offtopic: E antrenor de forbal ... nu profesor de dans ...

Asta poti sa spui si despre Cirtu? Poti sa-mi spui cit a stricat firea lui neortodoxa?
Asa si cu Panduru. Nu poti fii leader fara sa fii un exemplu. Cu "baga-mi-as" si "du-te-n" nu poti antrena nicaieri...

Profetu
10th December 2004, 16:46
Asta poti sa spui si despre Cirtu? Poti sa-mi spui cit a stricat firea lui neortodoxa?
Asa si cu Panduru. Nu poti fii leader fara sa fii un exemplu. Cu "baga-mi-as" si "du-te-n" nu poti antrena nicaieri...

Exagerezi ... Panduru a fost un jucator care a activat cu succes ani buni in campionatul Portugaliei lucru care demonstreza caracterul si seriozitatea jucatorului Panduru.

Ca antrenor, dupa parerea mea, a avut rezultate foarte bune. Consider ca supravietuirea in A cu Poli e un succes.

Va ramas in cap numai faptul ca a injurat niste lichele de ziaristi care si-au batut joc de munca lui si a jucatorilor din echipa. Tu crezi ca asta in descalifica pe Panduru ca antrenor, lucru cu care eu nu sunt de acord.

Nu uitati ca fotbalul nu e un sport pentru "sensibili". E simplu, mie imi place de el, tie nu. Am inteles mesajul.

Oricum, repet, nu cred ca ar putea ajunge la Craiova avand in vedere trecutul lui stelist.

Maximus
10th December 2004, 16:50
Profetule, iti respect decizia dar da-mi voie sa nu fiu de acord. Sensibili, nesensibili, fotbalistii sunt oameni. Daca ii tratezi ca pe animale asa o sa te trateze si ei.
Sa vedem ce antrenor or aduce noii conducatori si atunci vom avea ce comenta :ok:

Profetu
10th December 2004, 17:03
Cartu are cele mai mari sanse, stiindu-se faptul ca nu a vrut sa prelungeasca cu Otelu.

Zapada
10th December 2004, 17:57
Cartu are cele mai mari sanse, stiindu-se faptul ca nu a vrut sa prelungeasca cu Otelu.


am citit att frati becali negociaza cu el prezidente de Galati pentru prelungirea contractului si salarul lui Cirtu

Spery
10th December 2004, 20:55
Panduru este un mare antrenor pt ca a reusit sa tina o echipa cu jucatori refuzati de toate cluburile in diviza A. Sa fiu sincer, la poli nu auzisem decat de Batranu si de Buia care erau destul de batrani...Asta e meritul lui Panduru. Dar cum zicea si cineva mai inainte la noi in echipa sunt cateva lichele care l-ar sapa si nu ar rezista mult la Craiova(ceva gen Rednic). Publicul cred ca il va primi bine... De Badea nu prea vreau sa mai vb pt ca m-a dezamagit rau de tot in ultimul timp... Dupa parerea mea cel mai potrivit antrenor ar fi Cartu(pt ca e oltean) si pe locul 2 Panduru si Alexanco.
SA SPERAM CA TOTUL SE VA TERMINA CU BINE!!! Fortza Stiinta!!!

Zapada
11th December 2004, 22:24
nu va puneti sperante prea mari in antrenor la Craiova!
pina nu se rezolva cu echipa (a cui va fi, a primariei sau a lui Staicu) nu vine nici un antrenor nou.
poate ca de aceia staicu o tot suceste ín fecare zi ca sa nu vina alti sa faca liniste la U Craiova deoarece el are novoie de reclama pentru alte afaceri!

inter
15th December 2004, 09:06
Cartu la Arges ..asa ca iarasi nu avem antrenor..

EDMOND_
15th December 2004, 10:29
Conform declaratiilor recente ale lui Cirtu, nu a avut loc nici o discutie concreta intre el si Solomon cu privire la eventuala sa venire la Craiova, iar recenta numire a sa pe banca Argesului tine de mai noile relatii pe care le are cu Netoiu.
Dupa incetarea tratativelor intre Staicu si primarie Badea a fost reconfirmat antrenorul echipei pana in vara.

Zapada
16th December 2004, 17:38
se zvoneste prin Craiova ca vine nevasta lui Staicu sa-i antreneze pe baieti

Spery
16th December 2004, 20:29
Cine ne-o fi blestemat sa vedem cum ne moare echipa incet incet... cum se chinuie... DE CE OARE NU NE-OM fi nasct si noi acum 30-40 de ani...

LUTU
22nd December 2004, 00:04
Badea- trebuie sa continuam cu el

bogho
22nd December 2004, 10:18
eu am votat continuitate, deci Badea.
apoi Sandoi si Panduru!