PDA

View Full Version : Kobe pleaca din LA!!!!



Azur89
27th June 2003, 19:28
Kobe pleaca din LA!!!! El a declarat oficial ieri ca vrea sa renunte la contractul cu LA la sfirsitul anului viitor. Se presupune ca Lakers vor incerca sa il transfere undeva...Poate la schimb cu Garnett? :? Oricum, daca il pastreaza tot anul, risca sa il dea degeaba....

Motivul plecarii? Kobe vrea sa fie lider de echipa, vrea sa aiba echipa lui, sa nu mai fie nr 2 in echipa. Poate face un lucru bun, dar eu consider ca singurul invingator va fi Duncan... I se deschid portile ptr. o cariera de exceptie....Numai sanatos sa fie! :P [/b]

Gabriel
29th June 2003, 12:18
He,he..Azur...stiu ca iti pare bine...dar nu e cazul sa folosesti bold pt. titlul unui subiect. Din simplul motiv..ca nu merge ! :P

Chiar ca Duncan o sa aiba o cariera de exceptie. O sa fie care marii pivoti de odinioara....gen Bill Russell. O sa castige 7-8 campionate. :)
Dar , parerea mea , ca Spurs mai are nevoie de un jucator bun , acum dupa plecarea lui Robinson.

Despre Kobe : parerea mea ar fi ca cel mai bine...ar merge la Clippers. Nu se potriveste el la Minnesota. Zi tu Azure ? ....Kobe si Elton Bran n-ar face treaba buna ?

rasheedkpenny
30th June 2003, 11:12
Poate ajunge Kobe la Philly... dupa ce pleaca Iverson, bineintzeles! :))

Ayrton
30th June 2003, 15:03
Ca sa-mi dau si eu cu parerea, cred ca lui Kobe i-ar trebui un oras foarte mare, unde s-ar bucura de mult sprijin si ar fi multi oameni dornici sa-l vada castigand titlul, dar pentru asta mai e nevoie de cativa jucatori buni; eu zic ca New York ar fi locul ideal de mers pentru Bryant... Acum stiu ca o sa vina Azur si o sa zica de patronul din NY, de alte argumente, dar eu acolo l-as vrea.

Azur89
2nd July 2003, 10:27
:ciocan: Ayrton, il urasc pe Kobe precum urasc Dinamo, dar daca ar fi sa vina in NY as fi in culmea fericirii....Din pacate, lucrul asta e imposibil, datorita faptului ca NY ar trebui practic ....sa ce? Nu e posibil, Knicks are dublu peste maximul salarial....

Personal, eu zic 76-ers, dar nu uitati ca la anul apare Bobcats sau cum ii cheama, care practic vin cu buzunarele pline....Nu multe echipe isi vor permite sa discute cu Kobe.

Bineinteles, nu este exclus, daca lucrurile degenereaza putin, ca LA sa nu doreasca sa il piarda pe Kobe degeaba, si atunci sa incerce un deal...Si inchipuiti-va un GArnett ptr. Kobe. Poate chiar McGrady...Aia nu va insemna ca , Kobe va ramine acolo, dar e un scenariu prin care poate ajunge la o echipa surpriza....Dar eu zic ca el nu va mai cistiga un titlu in NBA fara Shaq.....

07Ex
2nd July 2003, 18:00
Daca va pleca Kobe de la LA poate nu mi se vor mai parea chiar asa de antipatici Lakers. :) Sa vedem insa cine-l va lua pe Kobe deoarece le va trebui bani seriosi.

Raptor
3rd July 2003, 00:20
Nu stiu de unde si pana unde ati scos ca va pleca Bryant de la LA... eu n-am auzit de asa ceva si ar fi aparut cu siguranta pe nba.com , mai ales daca a fost o declaratie publica, si chiar daca n-ar fi fost...

Azur89
3rd July 2003, 19:21
A fost o declaratie publica, si pot sa iti dau si data, a fost chiar in ziua draftului....Dute si cauta in arhiva, ai sa gasesti. A spus si de ce vrea sa plece, a spus ca vrea sa demonstreze ca e capabil si singur, si vrea sa arate ca e cel mai bun jucator de baschet din NBA... :rolleyes:

O fi fost sub influenta.... :D

rasheedkpenny
4th July 2003, 09:44
Lasa Raptore, ca vine Kobe la Toronto dupa ce se desfiinteaza echipa! :P Glumeam! Poate dupa ce pleaca Carter de la Toronto o sa fie o echipa adevarata! Desi nu prea cred! Kobe va alege un oras mare in care sa joace, ceva de talia LA-ului. Si sunt putine orase de asemenea talie! NY :?

Raptor
5th July 2003, 14:05
Vine la Washington in locul lui MJ, ca doar tot ii place sa il copieze... :yeah:

07Ex
7th July 2003, 03:08
Vine la Washington in locul lui MJ, ca doar tot ii place sa il copieze... :yeah:

:D :D :D

True that!!!

Azur89
7th July 2003, 05:55
N-are loc acolo, le-a papat Jerry viitorul....O sa il vedeti la Bobcats.... :D

chico
30th November 2003, 21:33
eu locuiesc in los angeles, crede-ma ca daca ar pleca...ar plange LA-ul dupa el. E foarte po****r aici, si la cati bani ia, nu cred ca-i trece nici prin gand. stai calm

rasheedkpenny
1st December 2003, 12:05
Eu zic ca depinde de rezultatul sezonului 2003-2004...

Poate ajunge Kobe la Orlando iar McGrady la Lakers!

rady
1st December 2003, 15:40
Nu stiu de unde si pana unde ati scos ca va pleca Bryant de la LA... eu n-am auzit de asa ceva si ar fi aparut cu siguranta pe nba.com , mai ales daca a fost o declaratie publica, si chiar daca n-ar fi fost...
pe nba.com n-o sa vedeti niciodata zvonuri, indiferent cat de reale sunt, pe nba.com apare stirea abia cand e 100% adevarata adica dupa ce s-a intamplat
zvonuri cu kobe la NY, au fost destule, cea mai recenta, din data de 7 noiembrie in LA Times
nu am linkul dar am un quote:


A few people close to Bryant predict some scenario will arise ? in free agency or by trade ? that would have Bryant play for the New York Knicks, which would give Bryant his large market and his on-court freedom.

Baccardi
2nd December 2003, 00:23
Kobe n-o sa plece nicaieri, pare ca se simte foarte bine acolo in LA si oricum Buss e destul de inteligent sa il "tradeze" acum decat sa il dea gratis la sfarsit de an. O singura sansa ar fi sa-l vedem la Bobcats, doar acolo zic io ca are sanse sa-si faca "echipa lui". In rest cam peste tot sunt alte vedete peste care e greu sa intri.

rasheedkpenny
2nd December 2003, 09:46
Eu zic ca depinde de rezultatul sezonului 2003-2004...

Poate ajunge Kobe la Orlando iar McGrady la Lakers!

Ma repet... Poate ajunge Kobe la Orlando iar Tracy la LA Lakers! Ar fi un schimb 1 la 1!

Tracy ar fi fericit ca nu mai trebuie sa traga de unul singur si ar avea sansa sa fie campion NBA, iar Kobe ar avea in sfârsit echipa lui... merge, nu???

dj_jaxxx
2nd December 2003, 16:02
Mda dar Kobe nu ar fi prea fericit sa castige doar un meci din fiecare 16 partide jucate :)

rasheedkpenny
2nd December 2003, 16:42
Probabil ca ar fi cam la fel si cu Kobe...

Kobe a uitat repede perioada de la inceputul sez. trecut cand, fara Shaq, Lakers au fost "ciuca batailor". :p

dj_jaxxx
2nd December 2003, 17:02
Pai tocmai asta zic, Magic ar fi in aceeasi pozitie daca l-ar avea pe Kobe in loc de McGrady dar Bryant nu ar fi fericit nici in cazul asta (daca ar avea 'echipa lui') pt ca nu ar castiga si e greu pt cineva care nu stie cum e sa stai acasa incepand cu mijlocul lui aprilie sa treaca la o echipa care se pare ca au sanse mari sa aleaga primii la draftul din 2004.

rasheedkpenny
3rd December 2003, 10:08
...se pare ca au sanse mari sa aleaga primii la draftul din 2004.

Sunt favoriti de-a dreptul... :(

Oricum eu il prefer pe Tracy...Kobe e prea "violent"! :p

Azur89
4th December 2003, 23:27
Kobe ptr. McGrady si pick-ul lui Magic....Cele 2 superstaruri nu sint fericite unde sint, iar Kobe e totusi peste McGrady, macar din punct de vedere al dorintei de victorie.

Mai e si acest proces, dar nu uitati ca McGrady declarase inainte de sezon ca se gindeste la ...retragere, deoarece s-a cam..plictisit, si nu mai are nimic de demonstrat ! (si asta se vede in jocul lor)

PS...Mai e si varianta ca T-Mac vrea inca un jucator bun linga el, si de aceea merge intentionat la loterie. In acest caz el e cel inteligent. Dar vorba lui Barkley, nici un superstar in NBA nu a pierdut vreodata 9 meciuri la rind. (afirmatia era facuta acum 2-3 saptamini, cind inca nu se agravase situatia).

rasheedkpenny
5th December 2003, 08:48
Si atunci se pune intrebarea: McGrady nu e un superstar? Sau mai deraba pierde intentionat? Niciuna dintre aceste doua variante nu mi se pare adevarata! Hmm...

Azur89
5th December 2003, 23:16
Si atunci se pune intrebarea: McGrady nu e un superstar? Sau mai deraba pierde intentionat? Niciuna dintre aceste doua variante nu mi se pare adevarata! Hmm...

Are talentul unui superstar, dar nu si mentalitatea... Nu se compara nici macar cu A. Iverson in momentul de fata... Unde pui ca singura victorie a fost obtinuta in overtime, si au ajuns acolo cu un cos de ultima secunda....

Iar de batut i-a batut cine a vrut si cind a vrut.

Noroc ca mai 2 saptamini si au meci iarasi in New York, si mai cistiga si ei un meci, ca altfel...

PS...Nu te-ai gindit ca poate ar trebui sa schimbi avatarul ala, macar ptr. vreun an-doi? :D (Adu-ti aminte de Gabriel anul trecut in play-off, ca a avut vreo 4 in 2 saptamini :p ).

rasheedkpenny
7th December 2003, 11:37
PS...Nu te-ai gindit ca poate ar trebui sa schimbi avatarul ala, macar ptr. vreun an-doi? :D (Adu-ti aminte de Gabriel anul trecut in play-off, ca a avut vreo 4 in 2 saptamini :p ).

Nu schimb avatarul cum a facut Gabriel.... sunt mândru ca tin cu Magic, orice-ar fi!
Pe de alta parte presimt ca saptamâna viitoare Magic o sa bata macar intr-un meci!

Gabriel
7th December 2003, 13:14
da.da. la cat au ajuns ? 19 infrangeri consecutive ? pai cred ca este record absolut. :p

Azur, acum am avatar cu Winnie Pooh, ca sa nu te mai legi tu de mine. :p

rasheedkpenny
7th December 2003, 13:36
da.da. la cat au ajuns ? 19 infrangeri consecutive ? pai cred ca este record absolut. :p

Azur, acum am avatar cu Winnie Pooh, ca sa nu te mai legi tu de mine. :p

Inca nu e record absolut al NBA... mai au 4 meciuri ca sa ajunga acolo!!! Dupa cum scrie si pe NBA.com:

"The Magic became the sixth team to lose 19 in a row and the first since the Vancouver Grizzlies from Nov. 7-Dec. 13, 1996. Just four teams in league history have had longer losing streaks.

Orlando returns home to face Phoenix on Monday. If the Magic lose that game, they will tie the 1972-73 Philadelphia 76ers and 1993-94 Dallas Mavericks for the third-longest slide ever.

The 1995-96 Grizzlies and 1997-98 Denver Nuggets share the all-time mark of 23."

Asa ca mai e ceva...

Cât despre Kobe la Magic... mai bine se muta Kobe la Bobcats, dupa cum zicea si Azur, parca... sau poate se duce la Jazz sa strice putin lucrurile pe acolo! Nu?

Gabriel
7th December 2003, 14:40
da..ar fi bun la Jazz...sa intre cand oboseste Harpring....asa pe ultimele minute. daca au Jazz avantaj de 10 puncte. :D

rasheed..incearca sa raspunzi fara "quote la postul anterior". incarci inutil pagina.

Azur89
9th December 2003, 04:28
VICTORIE! VICTORIE! VICTORIE! It is Magic, isn`t?

rasheedkpenny
9th December 2003, 09:21
VICTORIE! VICTORIE! VICTORIE! It is Magic, isn`t?

DA... asa e! Acum nu mai vine Kobe la Magic! :P


Nu schimb avatarul cum a facut Gabriel.... sunt mândru ca tin cu Magic, orice-ar fi!
Pe de alta parte presimt ca saptamâna viitoare Magic o sa bata macar intr-un meci!

I was so right! :P

SilverZeus
11th December 2003, 12:34
Nici eu nu cred ca Kobe va pleca din L.A....demult se tot vb de conflictul mai mult sau mai putin deschis dintre el si Shaq...si ei sunt tot in L.A..In plus de asta LA ar ramane o echipa de batrinei draguti(vezi Gary si Malone) care nu stiu daca o mai duc mult prin NBA. Personal as vrea sa fie o ruptura de genul asta la LA si Kobe sa ajunga langa Duncan (San Antonio cred ca si l-ar permite),dar si asta pare cam de domeniul SF.
Oricum cred ca la aceasta ora Duncan a ramas cel mai complet jucator din NBA.

SilverZeus
11th December 2003, 12:40
Sunt favoriti de-a dreptul... :(

Oricum eu il prefer pe Tracy...Kobe e prea "violent"! :p

Nu stiu cat de violent e Kobe dar ceva stiu sigur: McGrady are un stil mult mai rafinat de a juca ,comparativ cu Kobe. In plus el e cam singur la Orlando,iar Kobe .....nu mai vb ca nimeni nu ar mai trebui comparat cu Jordan,cu atat mai mult Kobe

rasheedkpenny
11th December 2003, 13:20
Kobe violent... vorba vine! Mai degraba "violant"

Cât despre McGrady nu pot decât sa fiu de acord cu tine! :P

Azur89
12th December 2003, 21:58
McGrady are un stil mult mai rafinat de a juca

E si acesta un mod de a o spune... Eu i-as spune chiar un stil mult mai invizibil, daca nu inexistent. Chiar daca am incercat sa-i dau dreptate, fiindca, de, n-are cu cine sa joace, imi amintesc de M.J. anul trecut si acum 2 ani...La 40 de ani lasa "tot" ce avea pe teren. In timpul asta, "no. 1" (vorba vine :mda: ) T-Mac, are jumatate din anii aia si se considera implinit si realizat. Cica ii lipseste motivatia sa mai continue. Ultima data cind am verificat nu avea vreun inel de campion nici la nivel de gradinita. INzestrat cu talent din plin, dar nu are nimic din alura unui campion... T-Mac sau Malone? Aud? :happy

Kobe, Garnett, A.I., Duncan...Sau sint altii mai putin talentati sau inzestrati de "mama" lor, dar care vin si joaca seara de seara de parca ar fi ultimul lor meci in NBA. ( vezi Wallace de la Detroit).

Asa ca , pina il vad pe T-Mac-Mac cistigind 20 la rind, va rog sa ma lasati sa-l consider doar un oarecare, si cu gura mare. Acum 26 de meciuri afirma ca e bucuros sa se vada si el in turul 2 din play-off, si era foarte mindru sa fie "acolo". Ma rog, atit a ajuns el in turul 2 cit am ajuns si eu. Iar de atunci a cistigat doar 3 meciuri intr-un sfert de sezon. La "mai mare". :evil:

Gabriel
13th December 2003, 12:31
T-Mac sau Malone? Aud? :happy

Care e treaba aici ca nu am inteles ? :rolleyes:

SilverZeus
13th December 2003, 18:25
Asa este...Azur are dreptate ...T-Mac nu are dorinta si placerea de a juca,asa cum o au multi altii....desi nu-mi place deloc Malone( a jucat si joaca la echipele pe care le-am urat dintotdeauna) insa el tocmai de asta s-a transferat la LA:pt un prim titlu NBA...tot respectul. Iar T-Mac aud ca vrea sa plece,cum ca nu mai are nimic de demonstrat...un titlu NBA,oare nu e ceva ce trebuie demonstrat?...oricum eu cred ca erau zvonuri si ar fii mare pacat ca un jucator ca el sa plece .

GO SPURS !!!

Azur89
13th December 2003, 20:30
Care e treaba aici ca nu am inteles ? :rolleyes:


Cu cine ti-ai incepe echipa, cu Malone sau cu T-Mac?

Gabriel
14th December 2003, 11:27
Cu Malone. Chiar daca e batran..face bine (din cate am observat) faza de aparare. Si da si in jur de 15 puncte pe meci. Plus vreo 10 recuperari si cateva pase si interceptii. McGrady e un fel de Iverson...in tineretze...care dadea multe puncte iar echipa lui se clasa pe ultimele locuri. Nu imi explic de ce.
Oricum..probabil am fost subiectiv alegandu-l pe Malone.

Baccardi
14th December 2003, 13:24
ai da bine din coate!!!!!!!

Raptor
17th December 2003, 23:50
ai da bine din coate!!!!!!!

Da, mai ales in fatza lu Steve Nash...!

Baccardi
18th December 2003, 01:33
eh face si el ce poate, acum ca nu mai face fatza la baietzii astia mai tineri: nash, duncan; si la cata disperare are in el sa castige un campionat, e in stare de orice. Cred ca-si taie venele daca nu castiga campionatu anu asta. Cel putin, that's what I hope!!!!! :drak: :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:

rasheedkpenny
18th December 2003, 09:36
Malone mi-e mai simpatic de când e la Lakers... acum ar merita un campionat! La fel si Payton! :D

dj_jaxxx
19th December 2003, 15:43
Si de aceea o sa-l obtina, daca Kobe nu intra la inchisoare pana ce incep playoffs. Ce ma enerveaza tzaranii astia care vor bani si acuza oamenii faimosi si bogati pt ca stiu ca o sa iasa scandal si ca pana la urma obtin ceva numa ca sa taca din gura. (Kobe, Michael Jackson, etc.) Stiati ca Bryant cand da interviuri nu accepta intrebari despre acuzari? Este o persoana de la Lakers care se ocupa cu realatiile cu mass-media si mentioneaza la inceputul fiecarei serii de interviuri ca nu se accepta intrebari de acest gen iar daca totusi unii intreaba sunt dati afara din camera respectiva si e posibil sa li se ia "permisul" de reporter!

rasheedkpenny
19th December 2003, 16:10
Laudabila pe undeva intentia... dar cum mai e cu libertatea presei?
Totusi, sa nu fiu inteles gresit, nu sunt de acord cu asemena hartuiri ale vedetelor! Sper ca totul sa fie ok pt. Kobe! Imaginea lui a avut mult de suferit in ultima vreme!

dj_jaxxx
19th December 2003, 20:15
Pai da, dar libertatea presei nu inseamna sa pui intrebari care stii ca afecteaza si deranjeaza o persoana.

Azur89
19th December 2003, 22:52
In primul rind, procesul lui Kobe este in vara anului viitor, undeva dupa terminarea sezonului. Totusi, n-as vrea sa fiu in pielea lui de acum si pina atunci. :O DAr stiti cum e, "capul" face, capul trage :headbang: .

Revenind la baschet, LA e la fel de buna cu sau fara Kobe. Odata cu revenirea lui Fox vor creste mult in aparare. Dar sezonul e unul lung, jucatorii au o virsta, Shaq se pare ca tot timpul are o accidentare sau ceva, si va depinde de prospetimea lui Mallone si Payton la sfirsitul anului. Contrar evidentelor, eu sustin (putin subiectiv, ce e drept) ca LA nu e cistigatoare din start. De abia astept sa-l vad pe Weber in uniforma, si apoi tripleta lui Wolves care sint accidentati. (poate pierd anul asta, dar la anul cine-i opreste?)

rasheedkpenny
21st December 2003, 15:32
S-au descurcat si fara Kobe... in meciurile pierdute! In meciul cu denver daca nu era Kobe... poate Lakers lua bataie! :D