PDA

View Full Version : abuzuri



Bumbescu
28th October 2006, 23:03
O sa incep prin a recunoaste ca nu sunt un personaj comod, ca ma bag in conflicte, ca sunt rau,ca uneori am gura spurcata; dar am limite, nu jignesc grav, nu injur si pot sa recunosc cand gresesc sau n-am dreptate.
Pot parasi oricand acest forum, fara prea mari regrete, dar atata timp cat sunt prezent solicit un tratament corect.
In clipa de fata sunt "vanat" de un individ cu nume din filmele xxx, un anume jerry20cm:) care azi m-a banat pt a doua oara(prima data acum o luna si ceva degeaba) pt o cearta minora cu un alt utilizator.
Am primit doua zile ban pt nimic, in mod absolut abuziv, problema este insa alta, respectivul 20 cm a mai si plasat un post pe threadul "lista negra " in care vorbeste despre "prostia din capul lui bumbescu".
Acel thread este dedicat exclusiv moderatorilor, deci eu nu pot replica(nici n-as face-o, respectivul fiind mult prea mult sub nivelul meu) , pana acum insa nici un alt moderator nu s-a sesizat, asa incat vin si intreb : oare moderatorii sunt toti la fel ca amicul jerry sau exista printre ei si tipi ok, corecti, inteligenti.
Solicit pedepsirea "moderatorului" jerry, vorbesc f serios, pt jignirile pe care mi le-a adus pe "lista neagra"-ma adresez aici lui vadim .
Ar fi o dovada ca lucrurile pe aici sunt corecte si ca legea este aceasi pt toti.
Nu voi mai posta nimic pe acest forum, chiar dupa expirarea pedepsei, voi fi in greva.
Probabil vor fi unii care vor gandi ca nu-i mare pierdere, insa aici vorba de principii, fara de care se duce dracului orice, inclusiv un forum de sport.

delaparis
28th October 2006, 23:09
Deci ...

Problema cu santajul "nu mai postez aici" ramane intre paranteze pentru ca nu asa se poate discuta :rolleyes:

Intrebarea ar fi cum ai trecut de la simplu avertisment la ban 2 zile :o:

Aici cel care a actionat ar fi indicat sa dea o mica explicatie.

Cristian
28th October 2006, 23:15
S-au mai vazut cazuri de "nu mai postez aici" nu delaparis ? :D:D :ras-plans:

Bumbescu
28th October 2006, 23:24
Deci ...

Problema cu santajul "nu mai postez aici" ramane intre paranteze pentru ca nu asa se poate discuta :rolleyes:

Intrebarea ar fi cum ai trecut de la simplu avertisment la ban 2 zile :o:

Aici cel care a actionat ar fi indicat sa dea o mica explicatie.

Nu e santaj, e revolta, ala chiar are voie sa scrie ce vrea doar pt ca e moderator?
Desi s-ar putea ca forumul asta sa fie o romanie in miniatura, cu moderatorii pe post de parlamentari.
Am vorbit f serios cu nepostatul, ala chiar tr pedepsit, ar fi o dovada de corectidudine.

Cum am trecut la ban 2 zile? simplu, asa a hotarat respectivul.
N-ai vazut "dialogul" lui cu man not machine?
"Ce faci, nu-l banezi"?
"Nu, i-am dat avertisment"
"Las' ca-l banez eu" mama lui de nenorocit(completarea mea)

P.S.
Nu sunt razbunator, n-as bana niciodata pe nimeni, decat in fine pt chestii grave gen injuraturi birjaresti, dar de data asta m-am enervat si vreau dreptate

delaparis
28th October 2006, 23:31
Calm ...

De asta am dorit o mica explicatie din partea celui care te-a banat.

Oricum am citit si postul tau la adresa moderatorilor si e mai mult decit impertinent.

Ramane de vazut cum s-a ajuns de la avertisment la ban.

Bumbescu
28th October 2006, 23:37
Calm ...

De asta am dorit o mica explicatie din partea celui care te-a banat.

Oricum am citit si postul tau la adresa moderatorilor si e mai mult decit impertinent.

Ramane de vazut cum s-a ajuns de la avertisment la ban.

Sunt f calm:)
La ce post te referi?
Daca e vorba de cel de pe cupa romaniei adresat lui man not machine "oare toti moderatorii sunt atat de penibili ca tine?" scris insa cu "p------i", ok, asa e, poate fi considerat impertinent.
Daca te referi la postul anterior de pe threadul asta, cu parlamentarii atunci insa gresesti, asta e adevarul, asa se comporta unii moderatori.

delaparis
28th October 2006, 23:40
S-au mai vazut cazuri de "nu mai postez aici" nu delaparis ? :D:D :ras-plans:


pai da ... cazul tau :D
si uite unde ai ajuns :happy

Jerry20cm
28th October 2006, 23:53
woooowww, deci: :D
pt. prima postare pe acest thread intre 4-7 zile:happy
pt. a doua inca vreo 2 zile
total: intre intre 6-9 zile
:happy :happy
Lui bumbescu nici nu trebuie sa-i raspund
a luat ban si gata
l-am mai avertizat de nenumarate ori , el tot nu se potoleste.

SORENSEN
29th October 2006, 00:04
...

Cum am trecut la ban 2 zile? simplu, asa a hotarat respectivul.
N-ai vazut "dialogul" lui cu man not machine?
"Ce faci, nu-l banezi"?
"Nu, i-am dat avertisment"
"Las' ca-l banez eu" mama lui de nenorocit(completarea mea)

....

Nu ciunti din ce am zis....
"I-am dat doar avertisment pt ca nu sunt moderator pe Steaua ...poate merita o pauza"

Daca era acolo unde eram eu moderator SIGUR ITI DADEAM SI EU BAN 1-3 zile eventual... asa am zis ca si un avertisment e ok...jerry a facut oricum ce trebuia dupa parerea mea...
Chestia e ca de obicei nu jignesti dar atunci ai aruncat-o aiurea ...(jignirea)

Bumbescu
29th October 2006, 07:36
Nu ciunti din ce am zis....
"I-am dat doar avertisment pt ca nu sunt moderator pe Steaua ...poate merita o pauza"

Daca era acolo unde eram eu moderator SIGUR ITI DADEAM SI EU BAN 1-3 zile eventual... asa am zis ca si un avertisment e ok...jerry a facut oricum ce trebuia dupa parerea mea...
Chestia e ca de obicei nu jignesti dar atunci ai aruncat-o aiurea ...(jignirea)

Bine, ok, sunt banat pt ca te-am facut penibil, accept, dar pe ala cine-l baneaza pt postul de pe lista neagra?
Eu asta vreau sa stiu.

Iar, referitor la "l-am avertizat de nenumarate ori", sa fim seriosi,eu n-am mai avut nici un dialog cu respectivul in ultima luna....

Elphax
29th October 2006, 08:50
dar eu nu inteleg ce cauti tu pe restricted area...

starsteel
29th October 2006, 14:09
Trebuie folosite si sanctiunile cu punctajul la ora asta Bumbescu e banat si are 0 puncte penalizare?!....cred ca se sar niste etape hai sa incercam sa linistim discutiile iar banarile de linistire trebuie sa fie totusi scurte.
P.S. "Lista neagra" nu e pe RA.

Jerry20cm
29th October 2006, 14:11
Bumbescu are ban.
trebuia sa te consulti si cu mine inainte sa iei decizia de a-i scoate ban-ul:no:
cum spuneam, bumbescu are inca o zi de ban

starsteel
29th October 2006, 14:25
Sorry nu stiam ca pe langa banul de 2 zile a mai intervenit ceva, threadul asta l-am citit acum...asta e si o consecinta a faptului ca nu apar TOATE problemele la avertismente si banari. Banat nebanat trebuie sa apara punctele de penalizare si postarile sanctionate astfel invata toata lumea ceva din greselile altora.

tuxie
29th October 2006, 16:04
Maine-poimaine ne trezim ca va apare postul de avocat al forumului, care sa aiba posibilitatea de a ridica sanctiunile acordate in baza regulamentului si/sau viciilor de procedura :happy
PS: de preferat ar fi sa n-aiba nici cea mai mica idee despre dreptul civil si penal :happy

Cristian
29th October 2006, 17:06
Eu is anu 2 la Drept, ma ofer avocat al forumului :ras-plans: :D

Bumbescu
30th October 2006, 09:17
Bine stimabililor, sunt banat, ok, vreau insa sa stiu, INSIST sa stiu, ce pedeapsa primeste jerry pt postul de pe "Lista neagra".
Voi chiar nu va dati seama ca asta discrediteaza total acest forum?

pinki
30th October 2006, 12:15
Maine-poimaine ne trezim ca va apare postul de avocat al forumului, care sa aiba posibilitatea de a ridica sanctiunile acordate in baza regulamentului si/sau viciilor de procedura :happy
PS: de preferat ar fi sa n-aiba nici cea mai mica idee despre dreptul civil si penal :happy

:happy :happy :happy ma ofer eu! sunt la electronica, deci... e clar! :D ma pricep de minune :ras-plans:

Jerry20cm
30th October 2006, 17:28
Bine stimabililor, sunt banat, ok, vreau insa sa stiu, INSIST sa stiu, ce pedeapsa primeste jerry pt postul de pe "Lista neagra".
Voi chiar nu va dati seama ca asta discrediteaza total acest forum?

cica imi vor scade 20% din salariu :happy :happy

Cristian
30th October 2006, 19:45
20% din cauza celor 20cm ? :))))

delaparis
30th October 2006, 19:58
Eu is anu 2 la Drept,

serios ?

pinki
30th October 2006, 20:06
:happy :happy mai bine din salariu decat din alta parte :)

ps: bumbescule, daca vrei, ii dau eu bataita la funduletz :ras-plans:

Cristian
30th October 2006, 20:10
@pink_me de ce ? s-a plans ca vrea bataita la fundulet si nu-i da nimeni ? :ras-plans:

pinki
30th October 2006, 20:47
pai nu, zicea bumbescu ceva de pedepsirea lui jerry :D si... ma ofeream eu :evil:

Bumbescu
24th November 2006, 12:58
Am fost banat 5 ore, nu protestez:D

Ba, ca sa fiu sincer as vrea doar 4 ore daca se poate:D

starsteel
24th November 2006, 13:43
Banarea scrie ca e pt. 5 ore dar apare o zi, a fost data la ora 12.00 deci la 17.00 expira.....fara discutii suplimentare.

MariusTR
24th November 2006, 13:52
Asa e , la 17.00 banul va fi ridicat.