PDA

View Full Version : CFR Cluj in TCM 2005



Kamikaze
8th November 2004, 01:13
In special pentru cei care joaca TCM 2005, in general pt toti suporterii:

Daca ati jucat TCM 2005 (joc managerial de fotbal) probabil ati constatat ca Divizia A duce lipsa de o baza de date acceptabila (jucatorii echipelor sunt aleatorii, echipele n-au sigle oficiale, etc)

Un membru al forumului Total Club Manager a initiat ideea de a crea un patch global, cu date foarte exacte despre toate ligile incluse in joc, implicit si Divizia A si posibil Divizia B. Impreuna cu alte cateva perosane m-am angajat in a ajuta in aceasta privinta. Ceea ce trebuie sa facem este sa cautam informatii despre cluburi, loturi de jucatori, istoria echipelor, etc. Daca datele fixe despre echipe sunt usor de gasit, informatiile despre abilitatile si datele personale ale jucatorilor sunt foarte greu de procurat. De aceea avem nevoie de suporteri adevarati ai echipelor din Divizia A si probabil si B.

Daca cunosti foarte bine echipa ta favorita (implicit lotul de jucatori) si crezi ca stii detalii despre fiecare jucator(de ex: piciorul cu care suteaza, abilitatea de a pasa, marcajul la adversar, etc) te rog nu ezita sa ne ajuti.

Pentru cei care vor sa acorde o mana de ajutor, va rog dati-mi un mesaj privat pe acest forum pentru a discuta mai detaliat.


Va multumesc anticipat!

andrei_cj
8th November 2004, 11:26
Asta e ala facut de EA SPORT? Ca am inteles ca are si divizia A si divizia B din romania....hmmmm si zici ca nu e facut bine?

Kamikaze
8th November 2004, 15:03
Asta e ala facut de EA SPORT? Ca am inteles ca are si divizia A si divizia B din romania....hmmmm si zici ca nu e facut bine?

Nu e facut bine. Jucatorii din Div A si alte cateva ligi sunt generati aleatoriu cand incepi un joc nou. Pur si simplu baza de date a div A este aproape nula...

andrei_cj
8th November 2004, 15:18
Cum adika aleatoriu? Inteleg..cuvantul dar care e treaba?

Kamikaze
8th November 2004, 17:42
Cum adika aleatoriu? Inteleg..cuvantul dar care e treaba?


Daca incepi un joc nou, constati ca divizia A are jucatori ireali: nume care n-au legatura cu cele reale, abilitatile sunt foarte mici, siglele echipelor lipsesc, etc.

Daca incepi din nou un joc, vei observa ca sunt alte nume ale jucatorilor din div A, diferite de cele despre care am zis inainte. Mai pe scurt, de fiecare data cand incepi un joc nou, sunt creati alti jucatori cu nume si abilitati aleatorii, imaginare. This sux hard, parerea mea... Tre sa luam masuri :)

andrei_cj
8th November 2004, 21:40
Da....ar trbuii....si nu poti configura tu echipa cfr de exemplu de acolo din joc daca tu esti managerul? Si inca ceva...ai jocu'? As fi foarte curios sa-l vad si eu!

bdl
8th November 2004, 23:49
kamikaze daca ai jocu da un pm ...
si daca se face si pt b, intra pe fco.ro pt detalii despre oradea ... numele si varsta sunt acolo

Kamikaze
9th November 2004, 16:30
Da am jocu si imi palce foarte mult, de aia incerc sa il fac mai realist si mai accesibil pt toata lumea. Odata ce baza de data a Div A va fii upgradata, va fii introdusa intr-un patch care va putea fii luat de pe siteul TCM probabil. Patchul va contine si celalte ligi care in momentul de fata au baza de date incorecta.


Detaliile exacte despre jucatori (varsta, pozitia, numarul, etc) si despre echipe (anul infiintarii, conducerea, etc) sunt usor de luat. In schimb e foartegreu sa gesesc abilitatile jucatorilor pt ca nu ma uit la toate meciurile si nu cunosc perfect echipele. Un suporter de la Otelul de exemplu ar stii mult mai bine care sunt punctele slabe si forte ale jucatorilor de la echipa cu care tine. De astfel de suporteri am nevoie, dar pana acum am primit doar un raspuns la rugaminte...

King of Hell
9th January 2005, 00:00
Eu v-as recomanda Football manager 2005 facut de sega...aici data de baze este imensa si jucatorii chiar sunt aia din realitate...si sunt toate echipele din romania divizia A, B si cateva din C ;) este de 20 de ori mai bun ca TCM

andrei_cj
12th January 2005, 00:14
WOW si.....Axaphat nu te supara ca intreb pe Football Manager 2005 by sega poti sa si joci nu si sa si fi manager nu e numai simulator.....?

King of Hell
16th January 2005, 12:31
Mah mie imi place asa cum e...e mai realist....aici nu poti sa bati pe milan cu cfr cluj de exemplu...pana cand nu ajungi sa ai buget mare si jucatori tari...e simulator in toata regula...nu ca si la tcm2005 cand poti castiga CL din primu an cu cfru...

roti
12th February 2005, 21:17
unde pot gasi scorurile pentru tcm2005?

andrei_cj
2nd July 2005, 21:35
nu stiu!