PDA

View Full Version : Etapa 24: FC Brasov-CFR Cluj 0-1



Ulysses
22nd March 2010, 21:23
29.03.2010, ora 20

Digi Sport

Discutii despre meciul cu implicatii directe la varful clasamentului, inainte si dupa partida, aici:

delaoltenia
22nd March 2010, 21:29
1 solist

Hingherul
23rd March 2010, 01:30
si eu mi-ar dori in prim solist d`ala dar mi-e ca nu se prea poate.
votez totusi unu, poate fortez astrele :D

numaiu
23rd March 2010, 07:38
Allez Brasov, allez allez! Allez Brasov, allez allez! Allez Brasov, allez! Allez Brasov, allez! Alleeeez Brasooov, alleeeeez!

/OLE/
:cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

dumboss_yo
23rd March 2010, 11:02
Meci egal.

emil_bv
23rd March 2010, 11:56
si eu mi-ar dori in prim solist d`ala dar mi-e ca nu se prea poate.
votez totusi unu, poate fortez astrele :D

Numai astrele pot ajuta pentru un astfel de rezultat. Steagu nu mai joaca nimic. Idei de constructie 0, apararea da cu minus. Poate doar sa greseasca CFR-ul poarta.

Ferko
23rd March 2010, 13:12
Pentru felul in care este protejata CFR doresc un IMENS 1 (3-0) ! si nu la "masa verde" ci pe teren. Greu de crezut ca v-a fi asa, dar eu asta doresc.

Lordul
23rd March 2010, 13:42
Cfr-ul este favorita prin prisma ultimelor rezultate slabe ale Brasovului dar pe teren nu se stie ce va fi...

prefer un egal

Denis
23rd March 2010, 16:59
29.03.2010, ora 20

Digi Sport

Discutii despre meciul cu implicatii directe la varful clasamentului, inainte si dupa partida, aici:

Numai ca Brasovul se bate acum penru un loc in Europa, nu tocmai la varful clasamentului.:D

Totusi sper sa bata CFR-ul. Brasovul nu trebuie sa urce in fata Otelului!!!

Duba
23rd March 2010, 17:06
Sper la un X, dar CFR-ul are prima sansa.

Leo
23rd March 2010, 20:06
1 solist.

Ulysses
23rd March 2010, 20:29
Numai ca Brasovul se bate acum penru un loc in Europa, nu tocmai la varful clasamentului.:D

Totusi sper sa bata CFR-ul. Brasovul nu trebuie sa urce in fata Otelului!!!

Daca bate Brasovul, acest lucru va avea implicatii directe asupra varfului clasamentului fiindca CFr-ul poate pica pana pe locurile 4-5-6 in functie de rezultatele urmaritoarelor:)

JJ
23rd March 2010, 21:22
Doi solist. Asta-i meci de jucat la pariuri...

Ess
23rd March 2010, 23:23
din ciclul de emisiuni "frunza verde sh'o batista/ prosti ca noi nu mai exista", 1 solist
din lipsa de alternative (a se citi bani si rationament) mandorlina asta si dream team-ul jalat vor fii magaiati alene si parinteste pe scalpuri de catre nenea "si echipa de rezerva e capabila sa ia campionatul"

pam pam...
noroc ca mi-am dobandit alte hobby-uri, ca sa-mi omor vastul timp liber, cum ar fii metode noi de schingiuire a pisicii consoartei :ok:

ps: stiati ca (de fapt ii clar ca nu stiati ca sunteti niste inculti) pisicile se distreaza de se kk realmente pe dansele la centrifugarea cu 1600 rot/min?
cand vede masina de spalat, matza consoartei lesina literalmente. de fericire!!!

Rossi
24th March 2010, 14:13
Poate isi revin brasovenii si reusesc sa-i puna o piedica cfr-ului ... X

Denis
24th March 2010, 22:11
Sau poate vor obtine toate cele 3 puncte ca sa fim mai siguri.:D

Telespan
25th March 2010, 05:30
Coltescu ajutat de Nica shi Onita Aurel:(:(

TeBat
25th March 2010, 20:15
Daca e sa ne luam dupa rezultatele din ultima vreme, castiga clujenii.

Rossi
27th March 2010, 01:37
Pe cfr-isti ii asteapta un meci dificil ... Brasovul e in revenire ...
Si pe cfr-isti ii asteapta si alte partide dificile ...

24. Brasov - CFR Cluj
25. CFR Cluj - Bistrita
26. Poli Iasi - CFR Cluj
27. CFR Cluj - Rapid
28. Timisoara - CFR Cluj
29. CFR Cluj - Alba Iulia
30. Astra - CFR Cluj
31. CFR Cluj - Vaslui
32. Craiova - CFR Cluj
33. CFR Cluj - International
34. Ceahlaul - CFR Cluj

keluba
27th March 2010, 02:13
si-o fura paskany in ajunu' pastelui. ce nu pot javrele, rezolva tractoarele.

spartacus
27th March 2010, 08:46
din ciclul de emisiuni "frunza verde sh'o batista/ prosti ca noi nu mai exista", 1 solist
din lipsa de alternative (a se citi bani si rationament) mandorlina asta si dream team-ul jalat vor fii magaiati alene si parinteste pe scalpuri de catre nenea "si echipa de rezerva e capabila sa ia campionatul"

pam pam...
noroc ca mi-am dobandit alte hobby-uri, ca sa-mi omor vastul timp liber, cum ar fii metode noi de schingiuire a pisicii consoartei :ok:

ps: stiati ca (de fapt ii clar ca nu stiati ca sunteti niste inculti) pisicile se distreaza de se kk realmente pe dansele la centrifugarea cu 1600 rot/min?
cand vede masina de spalat, matza consoartei lesina literalmente. de fericire!!!

:ras-plans: esti nebun shogore...si eu cred ca ii place... e siameza sau doar are cearcane?:D
cu meciu, ramine cum am stablit...apel restrictionat la fotbal...MANDO le are cu icsu

delaoltenia
27th March 2010, 10:42
Brasov-CFR,finala cupei :D

Denis
27th March 2010, 11:55
Spartacus, tu cu Ess sunteti veri?:shocked:


Brasov-CFR,finala cupei :D

Da, vine mai devreme.:D

veritaskiller
28th March 2010, 05:29
Allez Brasov, allez allez! Allez Brasov, allez allez! Allez Brasov, allez! Allez Brasov, allez! Alleeeez Brasooov, alleeeeez!

/OLE/
:cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

PentrU asta ai tot respectUl meU !


2-1 pt Steagu , Dusan Savic golul 2

spartacus
28th March 2010, 16:49
Spartacus, tu cu Ess sunteti veri?:shocked:



Da, vine mai devreme.:D

rave...mai degraba cumnat...:D. oricum interpretarea e mai complicata...sa zica luluta cum sta treaba:D

Ess
28th March 2010, 23:31
rave...mai degraba cumnat...:D. oricum interpretarea e mai complicata...sa zica luluta cum sta treaba:D

te pune dracu' sa scobor sfinti si hristosi pe al tau fatzau :D:D:D

Bumbescu
29th March 2010, 12:00
Cum e ma melodia aia cretina? Forza, forza cfr.....:D
Pana la urma, echipa patrupezilor comunitari e destul de periculoasa si parca emite ceva pretentii. Asa ca nu ar strica ca voi ungurii sa va luati ceva avant. :D
Ca sa nu mai spun ca Brasovul e una din cele mai urate echipe din div A.

Ess
29th March 2010, 12:29
Cum e ma melodia aia cretina? Forza, forza cfr.....:D
Pana la urma, echipa patrupezilor comunitari e destul de periculoasa si parca emite ceva pretentii. Asa ca nu ar strica ca voi ungurii sa va luati ceva avant. :D
Ca sa nu mai spun ca Brasovul e una din cele mai urate echipe din div A.

e echipul kolozsvarului, mandrie erdely-ului
de la '907 mik voltunk aia primii cu beshiche care jucam in curte la ady endre :cry:

luam avant in p### de cerb de aur, ciocoflendere :D

keluba
29th March 2010, 20:18
hai brasovu'

zebe
29th March 2010, 20:23
1-0, gol Bud dupa o actiune frumoasa a lui Kone.

Marius
29th March 2010, 20:23
mai e cineva care a auzit de "burchinavezul" kone? :thinkso:

Kainsashiki
29th March 2010, 20:32
Ce mielusei astia de la Brasov...

M.I.B.
29th March 2010, 20:38
Kone este din Burkina Faso,nu se spune simplu burkinez? :thinkso:

Nightwish
29th March 2010, 20:52
O repriza buna a CFR-ului, sper sa urmeze una macar la fel de buna...

Kone este din Burkina Faso,nu se spune simplu burkinez? :thinkso:
Nu...

keluba
29th March 2010, 21:25
hai ma cu egalu ala

YoYoyOi
29th March 2010, 21:30
Kone este din Burkina Faso,nu se spune simplu burkinez? :thinkso:

e burkinafasonez :D

Nightwish
29th March 2010, 21:31
Mda, Voicu scapa de eliminare dupa ce da un cot in gura...
Cred ca antrenorii italieni sunt masochisti, cum sa tot bagi jucatori defensivi si accepti sa fii dominat in halul asta???

M.I.B.
29th March 2010, 21:33
e burkinafasonez :D

sau burkinofasonez :D tot din Africa de V este :P

tot 0-1?

Tyler Durden
29th March 2010, 21:34
Daca se termina asa, e perfect.

Marius
29th March 2010, 21:36
da Tailare, avesti sanse mari la locul 7, dar vezi ca vine Otelul din spate :D

keluba
29th March 2010, 21:38
nervos ii coolio asta

Tyler Durden
29th March 2010, 21:38
Mi se clatina, important e ca CFR-ul sau Vasluiul sa ia titlul.

Marius
29th March 2010, 21:41
CFR ca CFR, sa zicem ca inteleg fratia intre un club departamental si surata lui din Ardeal, dar cu Lacatus ce ai? :D

Tyler Durden
29th March 2010, 21:42
Hai ca devii impertinent.Orvoar.:D

delaoltenia
29th March 2010, 21:43
Este stelist.. :D

m8k
29th March 2010, 21:54
Ce mielusei astia de la Brasov...

Nu ca altii, oi in toata firea!:D
Eu inteleg ca apararea castiga titlul dar chiar cu 7?! Facem premiera in fiecare etapa, am batut la Urziceni, Brasov unde nu am batut pina acum, dar oare cate preinfarcte mai avem nevoie pina castigam si noi un meci cu 2-0! Ma plictisesc urmarind meciurile noastre, rar am trait asa meciuri! Prefer totusi meciuri cu 5-6 goluri decat asemenea meciuri cu 3 ocazii!
Una peste alta felicitari Mandorlini, scopul scuza mijloacele!:yeah:

White Shadow
29th March 2010, 21:59
ce penibila a fost faza aia din ultimile 30 de secunde...de la acea lovitura libera :sleep:

de multe ori cand vad faze din astea..stau si ma intreb :

jucatorii astia romani...ori sunt prosti ?...ori o fac intentionat ?

M.I.B.
29th March 2010, 22:15
ce penibila a fost faza aia din ultimile 30 de secunde...de la acea lovitura libera :sleep:

de multe ori cand vad faze din astea..stau si ma intreb :

jucatorii astia romani...ori sunt prosti ?...ori o fac intentionat ?

Ambele variante,din pacate.

Ess
29th March 2010, 22:23
argaseala la ivanovici: au lipsit 5 titulari de la brasov, deci e blat...
chiar am un sentiment de mila fata de stelisti si fata de acest club (asta o spun fara nici o rautate): sa fii dictat de un megaloman neandertalian, asisitat de un oligofren. ce sa mai? ...:rosu:

ot: precum urziceniul, brasovul a fost o echipa NAIVA in fata cfr-ului. singurul remarcat de la stegari, a fost idiotul de zaharia... :rosu: in rest, sterilitate dusa'n deserticiune...
cfr-ul, ca de obicei, echipa "economicoasa" (a se citi impotenta), vai de p*** noastra.
o spun (din nou) sincer: per ansamblu, vasluiul are o umbra de pretendenta la titlu (si mai nou dinamo- mai cu scandal, mai cu turcu -isi vede de jocul de fotbal).
in rest, niste caricaturi demne de catavencu :rosu:

Marius
29th March 2010, 22:26
argaseala la ivanovici: au lipsit 5 titulari de la brasov, deci e blat...
chiar am un sentiment de mila fata de stelisti si fata de acest club (asta o spun fara nici o rautate): sa fii dictat de un megaloman neandertalian, asisitat de un oligofren. ce sa mai? ...:rosu:


poate reusim totusi sa scapam de indivizi anul asta :)

Lordul
29th March 2010, 22:30
Cfr-ul scapa in frunte.....

m8k
29th March 2010, 22:34
Cfr-ul scapa in frunte.....

...scapa bozgorii aia care fura! Brasovenii sunt fratii nostrii de 26 de ani, ne lasa ei de fiecare data sa castigam!
...dar eu tot nu inteleg nimic,....altadata cand ma faceam turta dupa 10 beri si juma de tuica faceam egal, azi sunt la fel si hoop am castigat! Sa traieasca turcu, becali (toti 3) si gspetv!:D

Ess
29th March 2010, 22:39
poate reusim totusi sa scapam de indivizi anul asta :)

cam slabe sanse, dar sa dea d-zeu...
pt divertisment, e si "prietenu'to" turcu la emisiunea cu pricina.
da pilde.
de viata.
oare daca-mi maresc si eu Ø-ul organului, devin mai celebral? :cry: "mai barbat" nu-i cazu' :cry:

rober7
30th March 2010, 01:11
un singur lucru de remarcat la meciul asta...in sfarsit au schimbat si brasovenii mingea cu,care joaca meciurile de acasa...in rest cam putina dorinta din partea gazdelor

emil_bv
30th March 2010, 01:31
Sa inteleg ca ar trebui sa ma bucur ca nu am avut cum sa vad meciul. Am scapat de niste nervi inutili. Da Moldovan ce zice, cum a fost arbitrajul, gazonul, mingea, vantul batand dinspre Tampa nu dinspre Codlea?
Privind totusi spre clasament ramane consolarea ca mai avem pentru ce sa luptam: evitarea retrogradarii e un obiectiv indrasnet dar in fotbal orice se poate intampla.

Multumim Viorel Moldovan

iulian_1976
30th March 2010, 02:06
ot: precum urziceniul, brasovul a fost o echipa NAIVA in fata cfr-ului. singurul remarcat de la stegari, a fost idiotul de zaharia... :rosu: in rest, sterilitate dusa'n deserticiune...:

Este destul de greu sa compari Urziceniul cu Brasovul.:o:
Difera echipele astea prin punctele esentiale.:D