PDA

View Full Version : Mai am un singur dor...sa-i vad pe Falemi si Bostina in zbor



ADY19
8th November 2004, 00:23
Incredibil cat de prost pot sa joace 2 jucatori. Pe astia 2 ar trebui sa-i dea pe la conferinte drept specimene de neputinta, prostie si lipsa valentelor tehnice. Falemi se teme de minge, macar de ar da in ea , dar cateodata nu reuseste, fuge mingea de el. :o: Falemi a trait mult pe seama acelui gol cu Rapid, apoi s-a crezut chiar bun. Ma trec toti fiorii cand il vad la minge.
Bostina a avut o perioada buna la meciurile neoficiale insa acuma nu stie unde e plasata poarta, nu are o tangenta...nimic, zero :jerk: Nu are fata de Steaua, nici macar de Steaua II. :rosu: Afara ca ne mancati zilele!! :headbang:

uti2102
8th November 2004, 15:16
Lui Falemi nu i se va prelungi contractul, scadent in iarna. Pe postul sau sunt inlocuitori viabili, Lovin ca inchizator shi Baciu/Curt ca fundashi. Deci Fale nu prea ishi mai are locul la Steaua.
Despre Bostina, eu sunt de parere ca este unul dintre jucatorii cei mai disciplinatzi tactic. Are shi tehnica buna insa da dovada de multe ori de superficialitate cand are mingea la picior. Daca ar face lucruri mai simple ar fi mai apreciat. Eu cred k Steaua are inca nevoie de el. De fapt, dintre toate rezervele, el pare singurul capabil sa intre oricand in prima echipa.

Mariusmadmax
8th November 2004, 15:57
Bostina este un jucator bun , cu fizic bunicel ... cel putin este inaltut ...
La Falemi se cunoaste ca joaca din an in paste , si de fiecare data pe alte posturi ...
Ne plangem de forta fizica a echipei si propunem inlocuitori gen Lovin ?
... nu stiu ce sa mai zic !
Poate este si presiunea extrem de mare , atatea jocuri si toate cu miza , in scurt timp ...

uti2102
8th November 2004, 17:30
Lovin arata ca are potentzial. Doar ca suntem noi prea critici shi nu vrem sa-i vedem shi partzile bune. E inalt, va pune shi masa musculara (nu uitatzi ca e de scurt timp la echipa shi mai e shi in creshtere ~ Cristea) shi are abilitatzi de inchizator. Eu cred k va "creshte" daca se va tzine de treaba.
Ca sa avem linie de fund beton shi fortza fizica eu zic ca ar trebui adus Goian. Ar juca Ghionea shi Goian in centru shi Radoi pe dreapta. Aia da aparare...

OwenSkeet
8th November 2004, 20:39
Se spune ca Falemi va pleca in iarna si va sosi Goian de la bacu, iar Bostina pareara mea ca este un jucator f bun..dar intra prea putin pe teren ca sa demontreze ce stie.

Mariusmadmax
8th November 2004, 21:13
amandoi sunt jucatori f buni ... nu au jocuri in picioare ...

suporter-I-S
8th November 2004, 21:23
bostina parerea mea mai joaca ceva; falemi - dupa cat joaca nu prea il pot judeca; dar vizavi de dorul tau........pe dica nu ti-ai dori sa il vezi zburand??? hai sa uitam ca a venit ca o mare speranta in ghencea si sa il judecam din prisma jocurilor sale la steaua: dica = 0 absolut.

P.S.: de abia astept sa vad cate reactii vor aparea ca vb prostii ca dica este superstarul si faraonul fotbalului..............eu inca mai visez sa il vad ca inscrie macar in 10% din fazele clare; da' ce ii nashpa ca visul a devenit cosmar si talentul nostru nu numai ca nu da gol(uri), dar a ajuns si in nationala lui "cashketa" unde face ce stie el mai bine: nimic (de fapt face ceva - rateaza si strica orice minge prinde)

OwenSkeet
8th November 2004, 21:36
Dica nu prea joca nimik in ultima vreme..dar a jucat sooper bine si joca..dar trebuie sa-si revina..poate e pera obosit..insa Falemi asa joca de ani de zile deci la el nu mai e 1 problema de forma.

Mariusmadmax
8th November 2004, 21:38
Pana acum Piturca era de vina ca jucatorii nu mai joaca , din pacate conditia fizica nu le permite sa joace atat de multe jocuri ...
Dica joaca prost in ultima vreme ... de ce numai d-zeu o stie ! Dar tipu' este foarte talentat !

uti2102
8th November 2004, 22:02
pe dica nu ti-ai dori sa il vezi zburand??? hai sa uitam ca a venit ca o mare speranta in ghencea si sa il judecam din prisma jocurilor sale la steaua: dica = 0 absolut.

De acord ca Dica are o perioada slaba, insa sa nu uitam ca, cel putzin pana acum, s-a ridicat la nivelul ashteptarilor. A inscris mai mult de 10 goluri, shi nu e nici macar de un an la Steaua. Asta ca o comparatzie cu "idolul" peluzelor, Marian Aliutza.

Mariusmadmax
10th November 2004, 00:12
Sunt multe suparari la suporterii stelisti vis-a-vis de jucatori , de joc ... dar de faptul ca fundasi centrali au jucat Ogararu si Falemi , in loc sa fie iertat Rachita ,unul din stalpii apararii alaturi de Radoi sozonul trecut !