PDA

View Full Version : ady_azzuro vs edmond_



ady_azzuro
7th November 2004, 22:44
Deschid acest topic pentru ca am dovezi ca moderatorul de la Universitatea Craiova, edmond_ are o clona sigura, si anume Brimi2004. Mai sunt inca 7 clone dar nu sunt prea active.
Edmond discuta cu aceasta clona pentru ca vrea sa faca forumul Stiintei mai activ si sa suplinieasca absenta celor care au parasit forumul din cauza lui.
Orice moderator de pe acest forum poate sa-mi confirme ca Edmond si Brimi2004 au aceleasi IP-uri...mai mult am descoperit cateva mesaje asemanatoare intre Brimi2004 si Edmond. Iata ce scria edmond pe forumul www.craiova-maxima.ro dupa meciul din cupa U Craiova - Dinamo II(sectiunea U Craiova, pagina 21):
Spuneam ieri pe un thread ca nu-mi plac cantecele de jale.... astazi spun ca putem sa ne regasim doar prin fortele noastre...daca vom fi uniti vom reusi.... au inscris astazi Njock , Lutu , si Vigariu.... toti din vechea garda ..inainte de venirea lui Rednic.... Lutu a fost astazi in teren 120 de minute...a dat un gol si pasa de gol la Njock..120 de minute si chiar daca nu a fost stralucit si-a facut datoria fata de echipa.... Imi aduc aminte cum era bagat cate 15 minute in cate un meci si apoi i se facea atmosfera inclusiv in ziare... Badea antreneaza fiind injurat meci de meci ... o buna parte din cei din galerie vor ca Badea sa vina la ei sa le ceara scuze...

Iata ce scrie Brimi2004 (alias edmond)http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=149367&postcount=43
Eu am fost la meci...acum am revenit in Craiova...... Dinamo a jucat ceva mai bine in prima repriza , dar in cea secunda a fost un festival al ratarilor.din partea oltenilor...... Golurile au fost inscrise de fotbalisti din vechea garda....Njock , Lutu , Vigariu ... si uite ca Badea l+a tinut pe Lutu in teren 120 de minute.... Lutu a dat un gol si pasa la golul lui Njock... jucatorii lui Dinamo meritau mult mai multe cartonase..Plesan a fost lovit aproape la fiecare faza.... Cum necum , Badea a reusit sa treaca de doua etape de cupa ducandu-ne spre primavara....


Nu e asa ca mesajele de mai sus seama izbitor? Acelasi stil, aceleasi virguli intre 2 spatii...aceleasi "..."...
Parerea mea e ca edmond isi bate joc de noi pt ca isi face clone si vorbeste de unul singur. Mai merita acest personaj sa fie moderatorul forumului Universitatea Craiova? Eu zic ca trebuie inlocui pentru ca si-a facut clone si le-a folosit pt a anima forumul Universitatii Craiova!

Eu spre deosebire de Edmond, desi am fost banat, nu mi-am facut niciodata clone, pt ca nu imi place sa trisezi si respect utilizatorii acestui forum.

EDMOND_
8th November 2004, 00:01
Presupunand ca ai avea dreptate si as avea cele sapte clone ai dat-o in bara de la bun inceput pentru ca nu vad scopul acestei lupte . Problema respectiva era de competenta administratorilor carora trebuia sa li te adresezi. Nu am deocamdata timp de tine deoarece plec in aceasta noapte la Bucuresti . Admit insa ca ar trebuie sa ti se dea o lectie pentru ca esti ca o musca care bazaie intr-una incercand sa intepe in stanga si in dreapta fara nici o noima , doar ,doar o ramane in centrul atentiei , dar, mai ales , pentru ca eu nu agreez luptele intre moderatori in Arena.
Iti reamintesc insa regulamentul Arenei : Cel care deschide provocarea trebuie sa spuna clar scopul luptei. Provocari de genul “ Hai ma aici sa vedem daca te tine!!!” se soldeaza cu cartonaj rosu direct."
Pentru ca nu vad aici scris clar scopul acestei lupte , solicit aplicarea regulamentului si atribuirea cartonasului rosu celui care a lansat aceasta provocare. Pana am sa ma intorc de la Bucuresti am sa rog moderatorii sa-si spuna parerea in thread-ul deschis pe restricted , daca in aceasta provocare a fost sau nu respectat regulamentul , adica daca a fost formulat clar scopul acestei lupte. Pana atunci iti urez bafta, pentru ca in mod sigur o sa ai nevoie .

ady_azzuro
8th November 2004, 10:42
edmond, de ce tie firca si nu vrei sa accepti lupta :)
Acum daca ai raspuns esti direct implicat si nu mai ai scapare. :) N-ai nimic de spui in apararea ta la argumentele aduse de mine mai sus? :)

ady_azzuro
8th November 2004, 21:33
In primul rand mi-ai raspuns la fel cum i-ai raspuns si lui dj klaus cand ai avut lupta cu el:

"Cel care deschide threadul trebuie sa gaseasca scopul luptei. Cel care deschide provocarea trebuie sa spuna clar scopul luptei"

Am extras din regulamentul Arenei! Poate ti-as fi raspuns daca provocarea ta ar fi avut un subiect bine determinat! Moderatorii au dreptul sa stearga anumite mesaje fara sa dea explicatii. daca fiecare moderator care sterge un mesaj ar fi chemat in arena pentru asta probabil aceasta sectiune ar fi cea mai activa de pe forum si noi am renunta sa mai moderam. Stergerea unui mesaj nu poate fi "scopul" unei lupte in Arena!
Imi cer scuze pentru faptul ca nu am stiut ca esti suporterul Universitatii ,dar nu ai postat mesaje decat pe intern unde eu intru destul de rar si doar pe anumite subiecte.
Pe forumul unde sunt moderator am mai sters mesaje sau parti de mesaje ale suporterilor craioveni (care contineau cuvinte de genul tigani , aurolaci , javre , dracu' sau diverse injuraturi )>
Cererea de retragere a dreptului meu de a modera trebuie sa o faci direct administratorului acestui forum! Iti doresc o zi buna!
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2038

Acum am sa vin cu mai multe argumente despre demonstrarea faptului ca Brimi2004 si Edmond stau pe acelasi scaun.
Iata cateva mesaje de ale lui Brimi:

EDMOND_ , poate aranjezi cu cineva ca atunci cand lipsesti tu sa scrie cineva despre acest subiect ..acum de exemplu nici eu nu am vazut si am auzit ca a fost interesant... de asemenea am aflat ca s-ar trasmite si a doua zi , in reluare.
EDMOND_ , in ultima vreme nu prea mai esti asa promt in postari....
Au fost rezolvate transferurile lui Mutica si Lucian Dobre care se pare ca sunt buni de joc pentru partida cu Steaua...

Mai sus se poate observa foarte clar cum Brimi incearca sa anime forumul pt ca edmond 'lipseste' de pe forum.


Pe Cartu l-a dat afara Staicu , pentru ca nu s-au inteles aproape nici un moment...si pentru declaratiile aiurea facute prin ziare!
In ceea ce-l priveste pe Papura nu stiu de ce esti asa sigur si îi dai credit total lui Rednic... Papura a fost un jucator important pentru noi, a castigat o cupa pentru Universitatea , a fost printre putinii jucatori care s-a impotrivit lui Netoiu si Florin Marin , cand acestia distrugeau echipa.... cand s-a pus problema sa reconstruim echipa a fost printre primii care si-au oferit sprijinul....daca echipa a terminat anul trecut pe patru s-a datorat si lui Papura..apararea a fost cel mai bun compartiment , iar Papura a fost titular incontestabil. Fiecare suporter are parerea lui , dar a-i jigni in public pe niste jucatori care au pus suiflet pentru Craiova..
Aceasta este parerea lui edmond de asemenea, si inca un motiv ca edmond si brimi sa fie una si aceiasi persoana.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=124251#post124251


Nu am mai intrat cam de multa vreme pe aici ...vad ca spiritele s-au cam aprins...Nu uitati ceva?!...am senzatia ca va intereseaza destul de putin echipa pe care o iubim toti.... daca vreti un alt moderator aici de ce nu propuneti pe cineva. Nu am vazut sa fi facut vreo propunere nici unul dintre cei care-l contestati pe EDMOND_ , cred ca va place sa va certati... sau de ce nu va oferiti unul sa moderati forumul..de ex. tu Gerson ca vad ca le ai cu statisticile...http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=105612#post105612
Iata cum Edmond isi foloseste clonele ca sa-si apare pozitia de moderator de la Universitatea Craiova.


Am postat putin dar am citit destul de mult... nu stiu ce a fost in trecut , dar acum nu-i pot da dreptate lui Gerson... nu mi s-a parut ca EDMOND_ a fost rau intentionat ... am observat si eu ca exista un subiect deschis intitulat " Despre fostii jucatori".. Sincer , cred ca reactia voastra a fost mult exagerata. Este pacat s aintretineti o astfel de atmosfera , pentru ca este un forum destul de intersant si foarte vizitat. Am multi priteni care intra doar sa citeasca si sa primeasca informatii despre echipa. M-am logat tarziu , dar intru si citesc mesajele inca de la inceputul acestui forum ...arata mult mai bine si ofera informatii mai multe decat anul trecut...
Cred ca ar fi cazul sa o lasati mai moale si sa va rezolvati problemele prin mesaje private.
Acelasi lucru, brimi il scuza pe edmond.

Nu cred in chestia asta cu " o anumita linie"...am vazut ca ati deschis subiecte si sondaje contra lui Staicu si chiar contra lui ( a moderatorului )..imi aduc aminte ca am vrut sa votez pe unul din subiectele respective , sau chiar am votat. Nu am vazut sa aiba greturi ca ati postat voi subiectele respective..ce mare lucru era sa le stearga....
Cred ca , mai degraba , are " o anumita linie " privind forumul ...nu cred ca are treaba cu politica clubului. Eu nu am avut probleme cu el , ba chiar a fost destul de amabil. Stiu ca nu-ti va place, dar il voi spărijini daca se va pune problema s afie indepartat.
Eu vorbeam despre ceea ce s-a intamplat in aceste zile aici , legat de Gerson , vad ca tu ocolesti si ma duci la alta perioada.
Gata. Ne mai auzim maine


Cam asta as fi vrut si eu sa spun.As dori liniste pe forumul Craiovei si nu mi se pare deloc ca moderatorul este cel care face probleme... Plus ca am primit un mesaj privat care ma atentioneaza sa nu-i mai iau apararea lui EDMOND_. Nici nu i-am luat apararea , vad ca se descurca si singur. Mi-am spus doar parerea ... nu stiu cine este Ninel Taicu , dar mi se pare total lipsita de fair play incercarea de a ma influenta pe privat(dupa ce s-a incercat acelasi lucru si pe forum ). Sunt destul de mare ca sa iau deciziile singur. Parerea mea este ca nu va intereseaza prea mult acest forum si imaginea Craiovei in general... conteaza mai mult mandria voastra...Am s arasfoiesc si paginile din urma cu cateva luni , dar aceasta disputa ati inceput-o fara un motiv serios.
Cred ca e destul de clar cum brimi insista asupra faptului ca edmond e un moderator perfect, dar el nu face alt lucru de cat sa induca in eroare ceilalti utilizatori cum ca primeste suport de la alti utilizatori si ca el modereaza corect, fara nici o greseala.

Stii ce Gerson ,incepi sa ma calci si pe mine pe coada..nu am spus nicaieri ca cineva m-a amenintat , am spus doar ca a incercat sa ma influenteze prin mesageria privata...ceea ce nu este deloc corect. Plus ca ,desi nu ne cunosteam nici macar salut nu mi-a spus.... Am incercat sa-i vad profilul , ninel asta are doar cinci mesaje postate si cred ca nici nu exista ...dupa continutul mesajelor cred ca este inventia unuia dintre voi.
Vad ca nu iti convine de nimeni care posteaza ceva in favoarea lui EDMOND_ , de ce nu incerci tu sa postezi normal cum o facem toti ceilalti...
Crezi ca daca eu voi deschide un thread aici , si respect regulile forumului imi sterge moderatorul threadul sau mesaje din el Ma indoiesc! Pot s apun si mesajul primit de la Titel sau cum il cheama dar are vreo importan
Si inca ceva. Incearca sa nu-mi dai lectii de omenie pentru ca nu ne cunoastem in nici un fel si nu stim nimic unul despre celalalt decat ce citim pe forum.
Vad ca te agiti cum ca ti s-ar fi respins propunerea de pace. Nu am vazut un mesaj din partea lui in directia asta , am vazut doar ca nu prea intrat astazi... mai astepta si tu ca nu mori. Si gandeste-te ca forumul nu este al tau personal s apostezi peste tot pe unde iti vine fara sa respecti nici o regula. Si fara sa-ti pese de noi ,ceilalti suporteri ai Craiovei care mai intram pe aici...

Pai noi oricum vorbim degeaba , ce iti pasa tie de ce spunem noi ? Nu cred ca iti pasa prea mult de forumul asta! Ai facut un spectacol inutil astazi. Si nu te supara, am citit tot ce s-a scris. Este vina ta , nu ai fost jignit in nici un fel si nu ai acceptat nici o discutie normala cu EDMOND_ . Reciteste ce ti-a scris Fia , a sintetizat cel mai clar situatia.

Gerson , nu te gandesti nici o clipa ca poate gresesti.? Eu nu iau apararae nimanui , spun doar ce vad , si am vazut ca majoritatea mesajelor voastre sunt provocatoare...cel putin pe " Stiri de ultima ora " ati postat cum ati vrut , chiar si al misto, desi este un thread foarte serios si foarte vizitat ( daca ma iau dupa numarul vizualizarilor ). Apoi ati tipat ca din gura de sarpe ca v-au fost sterse mesajele.
De ce nu puteti fi si voi mai linistiti si mai seriosi , sa facem impreuna un forum foarte puternic!?

Nu EDMOND_ a cerut banarea , ci Inter, care l-a si avertizat pe Gerson chiar aici pe forum. Cred ca ati facut un fix cu EDMOND_ si nu mai puteti gandi logic si nici sa postati in mod normal. As fi vrut s afie liniste aici , dar imi pare rau sa o spun ,aproape toate mesajele voastre sunt cu adresa precisa : atac spre moderatorul forumului. Incercati sa ne impuneti parerea voastra , dar de ce nu va purtati normal si sa ne lasati sa judecam noi actiunile moderatorului . In ceea ce ma priveste sunt convins ca daca nu ati fi din cale afara de orgoliosi ar fi liniste aici. Zilele astea chiar ati facut scandal pentru nimic. Nu am vazut ca moderatorul forumului sa va provoace in vreun fel. As zice ca dimpotriva. Si imi pare foarte rau.Pentru ca am fi putut sa fim toti pe acest forum fara nici o problema.
Din cate am vazut Inter nu a cerut banarea lui Gerson pentru ca l-ar fi jignit , ci pentru prestatia lui pe forumul Craiovei.Nu-l cunosc pe Inter dar din postari mi se pare destul de echilibrat si un suporter patimas al Universitatii.
Fata de mine el are avantajul multor postari pe acest forum , am vazut ca este printre cei mai vechi si probabil este la curent cu ce s-a intamplat pe acesr forum. Reactia lui inter ma face sa cred ca moderatorul acestui forum nu este atat de vinovat pe cat ati vrea voi sa-l scoateti.
Mai sus sunt mai multe mesaje de ale lui brimi puse intr-un singur quote. Acelasi stil al lui brimi...pro edmond...


Adi , ce-ti veni mah , parca ti+ar parea rau ca vin jucatori pe forum , yau ca nu te inteleg... daca vrei sa faci comentarii de ce nu le faci pe alt thread , nu cred ca te-ar impiedica nimeni. Pana si baiatul ala din Pitesti a inteles si si-a cerut scuze.
Ia uitati cum brimi imi da sfaturi in aceiasi maniera ca edmond, probabil uitand ca se afla pe alt cont si crezandu-se moderator si pe username brimi.

Nu sunt adeptul nimanui , si sunt foarte linistit. Nu inteleg insa de ce trebuie sa te dai tu in spectacol chiar pe forumul nostru , sa rada altii de noi. Du-te tata in alta parte , chema-l pe Edmond in arena , sau asteapta-l in fata casei si cearta-te cu el.
Acesta este punctul culminant al acestei lupte, brimi ( alias edmond) chiar ma invita in arena si sa ma 'cert' cu edmond deci este destul de clar ca edmond are ceva de zis.

Daca il urmariti bine pe Brimi veti vedea ca el este la inceput PRO Rednic, iar mai tarziu impotriva la fel ca edmond.

Amandoi urmaresc satelitul Universitatii in acelasi fel.

Inclusiv incapatanarea de al sustine pe staicu in toate situatiile le puteam gasi la cele 2 clone. In privinta lui Pavel Badea acelasi lucru. In acelasi fel comenteaza si situatia tinerelor sperante ale Craiovei...

In acelasi timp vreau sa mentionez ca Brimi si-a uitat parola si a facut Brimi2004 pt ca deja avea mai multe clone la care nu mai stia parolele...

Si inca un lucru foarte important de mentionat, eu, personal, nu i-am vazut niciodata pe brimi si edmond online in acelasi timp, dar l-am vazut pe brimi pe onlinesport si pe edmond pe www.craiova-maxima.ro in acelasi timp.

Astept raspunsul lui edmond la cele scrise mai sus.

EDMOND_
8th November 2004, 22:14
Am sa-ti raspund mai tarziu pentru ca acum nu am timp si este un mesaj prea lung ca sa stau sa-l citesc. Astazi este ziua mea si incep deja sa sarbatoresc. Asa ca o sa-mi acord un moment de respiro....
Asta nu ma impiedica sa-ti acord un cartonas galben (cred ca trebuia sa ti-l acorde Vadim ?! ) .. Regulamentul spune - Adversarii pun mesaje alternativ. E normal sa astepti intai raspunsul adversarului, nu sa pui 10 mesaje la rand, lucru care face subiectul greu de citit. Incalcarea acestei reguli duce la primirea unui cartonas galben.

Si sa fac o observatie. Te rog sa scrii corect gramatical pentru ca altfel ma enervez si nu ma pot concentra . "edmond, de ce tie firca si nu vrei sa accepti lupta " "N-ai nimic de spui in apararea " .. " tie firca " " nimic de spui in apararea " Prietene , inteleg ca esti emotionat si iti tremura mana. Aduna-te , ce naiba ...
La Multi Ani si tie.

ady_azzuro
8th November 2004, 22:35
Asta nu ma impiedica sa-ti acord un cartonas galben (cred ca trebuia sa ti-l acorde Vadim ?! ) .. Regulamentul spune - Adversarii pun mesaje alternativ. E normal sa astepti intai raspunsul adversarului, nu sa pui 10 mesaje la rand, lucru care face subiectul greu de citit. Incalcarea acestei reguli duce la primirea unui cartonas galben.

Si sa fac o observatie. Te rog sa scrii corect gramatical pentru ca altfel ma enervez si nu ma pot concentra . "edmond, de ce tie firca si nu vrei sa accepti lupta " "N-ai nimic de spui in apararea " .. " tie firca " " nimic de spui in apararea " Prietene , inteleg ca esti emotionat si iti tremura mana. Aduna-te , ce naiba ...
La Multi Ani si tie.
Edmond, habar n-ai ce e ala regulament...ia uite ce spune, citeste-l de 10 ori daca nu-ti intra in cap:
Adversarii pun mesaje alternativ. E normal sa astepti intai raspunsul adversarului, nu sa pui 10 mesaje la rand, lucru care face subiectul greu de citit. Incalcarea acestei reguli duce la primirea unui cartonas galben. Totusi, se pun mesaje consecutiv, daca nu s-a primit un raspuns intr-un interval de 10 ore.

Tu citesti printre linii si nu poti sa observi ca ai voie sa postezi mesaje consecutive la 10 ore?
Pt asta ai un cartonas galben de la mine, la urmatorul pas gresit iti dau :rosu: si te voi da afara din arenA...daca nu stapanesti bine regulamentul ce cauti aici? :ciocan:
Pe arena nu e loc de amabilitati, aici se demoleaza, spanzura si se musca pana la os, asa ca nu te astepta la expresii de genul 'la multi ani', 'numai bine', 'prietene' etc.

Cand nu mai ai ce sa comentezi la argumenele mele, incepi sa te iei de gramatica mea? Asta e scopul luptei? 'cat de corect gramatical scrie ady_azzuro pe forum?" sa fim seriosi, se vede clar ca esti in pana de idei, daca ai ceva de spus la obiect, spune, nu o mai da in vraja marii... :no:

EDMOND_
9th November 2004, 03:43
Pai ma iau de ce vreau eu si ma justific atunci cand vreau eu . O pot face acum sau peste cinci mesaje , este problema mea. In ceea ce priveste gramatica ta ma miram si eu ca pustiul teribil al forumului nu stie sa puna o liniuta sau ca stalceste cuvintele.
Trebuie sa stiu si eu , dar si cei care ne privesc cine este cel care a deschis lupta si ce reprezinta el pe forum, care este caracterul lui.
"Ady_azzuro are o istorie tumultoasa si rusinioasa " . Este caracterizarea pe care i-o face chiar cel mai puternic om al forumului , Vadim. O sa vedem mai tarziu in ce consta aceasta . Acum insa imi amintesc de unul din momentele lui penibile , tot la o lupta in Arena , cu Utilizator , din cate imi aduc aminte. a umblat efectiv cu mana intinsa dupa voturi .. a trimis mesaje , printre care si mie unul prin care isi exprima speranta ca voi vota . Nu am facut-o deorece in opinia mea nu a avut dreptate , iar Utilizator ii fusese net superior in acea disputa. A pierdut cu 20 - 19 si traieste si acum cu parerea gresita ca a pierdut din cauza ca nu am votat eu! De atunci nu pierde nici o ocazie sa ma atace mai mult sau mai putin subtil indiferent de forum . Asta dupa ce cu un an in urma era un catelus care imi manca din palma . Acum mananca din palma lui vadim , insa acesta este pregatit , stie ca se poate transforma oricand intr-o hiena ( o fi oare animal mai urat!? ) gata sa te atace cand stai cu spatele...
Voi incerca sa ma documentez mai bine despre istoria rusinoasa a lui azzuro , deocamdata sa trecem la subiectul clonelor. O sa discut altadata despre posibilele clone ale lui Azzuro pe acest forum , sunt convins ca au fost , fie si daca ma gandesc doar la momentul in care nu stiu ce coleg de scoala de acolo din Kuweit a intrat pe forum sa-l ajute intr-o disputa sau daca ma refer la concluzia lui Vadim adresata lui Azzuro dupa acelasi meci , cu Utilizator ( "In disputa de cere spui, tu si altii ati facut useri numai pentru a vota cu ei " - 25 martie 2004 ) . Vadim este destul de rezervat acum , cica Azzuro nu a avut clone " detectabile" , o sa mai discutam asta in alta zi,,
insa cu prilejul aceluiasi meci mi s-a parut destul de jalnic modul in care adi a incercat sa castige meciul... a votat si el ! desi utilizator a avut eleganta sa se abtina la vot , copilul teribil al forumului a apasat scurt si tare pe tasta care indica chiar numele lui !!

Afirmatia Azzuro : "Din pacate informatiile de mai jos le poate verifica orice moderator de pe acest forum:
Edmond = Brimi2004, Brimi, Einsten, rulez, Mario375, florynn, Glamdringer.
Cate clone sunt? " Pai o sa le luam pe rand , sa discutam fiecare caz in parte .

rulez , ia spune azzuro care este legatura dintre mine si acest nume !? A intrat pe forum la 23 mai 2003 a postat putin peste 30 de mesaje si la profil are in semnatura
"Suntem cei mai buni dintre romani !!!!!!!!
Suntem olteni !!!!!!!!!!!!!
Si intodeauna vom striga !!!!!!!!!!!!!
Hai CRAIOVA!!!!!!!!!!!!!!! "

Asta seamana mai mult cu o clona de-a ta ! M-ai facut chiar curios!!

ady_azzuro
9th November 2004, 15:27
Edmond, eu nu am inceput sa te atac cand nu m-ai votat la arena, pt ca nici inter nu m-a votat atunci si sunt in relatii foarte bune cu el. Atunci am pierdut doar pt ca Vadim mi-a sters 2 voturi ca altfel castigam cu 21-20. Felul tau de a fi enerveaza lumea iar faptul ca semeni foarte mult cu dinel staicu chiar deranjeaza.
In plus ai nesimtirea sa spui ca iti mancam din palma...chiar atat de nerusinare ai in tine? Incepi sa vorbesti de trecutul meu cand aici e vorba de clone? Iar iti bati joc de utilizatorii acestui forum dezinformandu-i cu minciunile tale ieftine? Trezeste-te ca n-ai raspuns la acuza cu clonele, dar in schimb ma jignesti grav si vorbesti de caracterul meu desi eu nu te-am jignit in nici un fel. Cat despre faptul ca-i mananc din mana lui vadim, alta minciuna grosolana, adu dovezi, ca vorbeste gura fara tine.
Merita mentionat si faptul ca mai multi utilizatori au parasit acest forum si forumul maxima din cauza ca li s-a facut scarba de tine...
Dar hai sa vin si eu cu niste intrebari:
De ce majoritatea suporterilor Universitatii nu mai intra pe forumul tau?
Cati moderatori ai sectiunilor echipei lor favorite au dispute cu suporterii echipei respective?
Cum se face ca ceilati suporteri ai Universitatii Craiova nu s-au certat intre ei iar tu te-ai certat cu suporterii Stiintei si pe acest forum si pe forumu nostru oficial www.craiova-maxima.ro ?
Acum vreau sa-ti reamintesc ca scopul acestei dispute este FAPTUL CA AI CLONE SI NU DEVIA DE LA SUBIECT FACANDU-MA HIENA. Esti om batran si este rusinos sa jignesti asa pe unul mult mai tanar ca tine numai pentru ca ti-am atras atentia ca incalci regulamentul, asta rezulta numai ca n-ai curajul raspunderii dar ai o parsivitate de nedescris.
Dumneavoastra, spectatori, ce fel de caracter credeti ca are edmond daca la varsta lui face asa ceva?
Apropo, poti sa-l chemi si pe brimi sa te ajute aici ca nu incalca regulamentul de fel, doar e clona ta iubita. :)
Daca tu incepusi cu hiene si alte animale hai sa te intreb si eu, cum ti se pare sconcsul, animalutul care impute atmosfera si-i face pe toti sa plece de langa el la fel cum au plecat suporterii Universitatii de pe forumul Craiovei? :D
Nu e asa ca atunci cand faci pe moderatorul dai cu pumnul in masa, zicand 'eu sint seful aici!' si strigi: "sa vina brimi sa ma aprecieze!" :lol:

Later edit:
Cum sa fie rulez ala clona mea daca are IP-ul tau? :D

EDMOND_
9th November 2004, 19:43
Pai majoritatea suporterilor care nu mai intra pe forumul Universitatii sunt cei de peste ocean , care nu prea mai intra pe tot forumul , din alte motive decat cele pe care le insinuezi tu. Ei au avut dispute cu multa lume , inclusiv cu Vadim, au primit si ban de mai multe ori. Ca sa mai lamuresc , eu nu m-am certat cu suporterii Stiintei , ca am avut unele dispute cu unii suporteri , din diverse considerente , da.
Sa-ti explic , nu sunt un om batran . Batranetea nu este neaparat o perioada a varstei , vine si de undeva din suflet , iar din acest punct de vedere uneori se pare ca esti mult mai batran decat mine. Probabil ai ajuns la limita daca ai adus in discutie si aceasta chestiune. O sa fiu batran in momentul cand nu o sa mai iubesc , nu o sa mai citesc , nu o sa mai calatoresc . Cand nu o sa mai admir cu incantare un rasarit de soare si cand nu o sa mai am puterea de a urca pe o creasta de munte.
Nu am de ce sa ma feresc si am sa lamuresc problema fiecareia dintre presupusele mele clone. NU-mi bat joc de nimeni , stai calm si nu te mai agita , am la dispozitie in total 10 zile in care sa fac acest lucru .
Sa terminam in primul rand cu rulez. In mod sigur nu am nici o treaba cu rulez . Am sa dovedesc asta, insa deoarece esti atat de sigur ca este o clona de-a mea hai sa punem si un pariu , 100 de Euro ca nu este clona mea . Mai mult , daca esti de acord , putem plusa... 100 de EURO pentru fiecare din cele sapte nume pe care le-ai aruncat in discutie . Ce zici ? Sa te vad ce sange ai in tine !

ady_azzuro
9th November 2004, 20:44
Edmond, ma faci sa rad, tu crezi ca la 15 ani am un loc de munca stabil si am salariu suficeint ca sa fac pariu cu tine pe 100 euro? Sa fim seriosi, cand o sa ajung la varsta cand voi putea munci, voi pune pariu cu tine, pana atunci luptam pe argumente, nu pe pariuri...oricum la cate milioane de euro ai in cont...100 de euro nu e o gaura asa ca iti permiti sa pierzi pariul...
Vad ca te lipesti doar de un subiect si il eviti pe cel important, anume brimi, nu ai nimic de spus in privinta mesajelor de mai sus. Cum iti explici ca absolut toate IP-urile lui brimi coincid cu ale tale?
Iti propun eu un pariu mai' realist'...iti aduc o camila la vara daca dovedesti ca rulez e clona mea...sa te vad...daca ai sange in tine :evil:
Ia uite un mesaj de pe un alt forum al Stiintei, sa vezi ce parere au altii despre tine:

nu stiu ce reguli trebuie dar prima regula ar fi sa nu existe moderatori lipsiti de bun simt care infecteaza atmosfera in jurul lor cum este edmond, unde el este moderator, eu nu intru
nu ma intereseaza sa aud doar parerile lui si sa vad cum incepe tataie sa sicaneze pe cei care au alte pareri. Acesti oameni nu se "cern" singuri, mai degraba fac gol in jurul lor. Sint multi care stiu despre ce vorbesc
Pacala,Gonzo,Juvete, Ady_Azzuro ,Ion-1,Blue,Albastreata, eu
si suntem mult mai multi cei care au fost sicanati de "gazele de esapament" iesite din el.
Consider insa ca greseala nu este a lui Edmond ci a administratorilor care i-au tolerat iesirile la adresa celorlalti.

Ar trebui sa-ti dea de gandit ca ti-au sarit in cap destul de multe persoane de cand ai inceput sa intri pe forumurile din Romania, ideile tale fixiste supara pe multi, iar forumurile pe care le moderezi devin din ce in ce mai pustii din cauza ta...
Apropo de cei din Canada, ei au primit ban din cauza ta, pt ca ii enervai la culme stergandu-le mesaje pt ca se luau de tine si dinel...astfel au ajuns sa fie banati de Vadim. Probabil ca acelasi lucru vrei sa-l faci si cu mine, dar n-o sa-ti mearga, desi duminica te-ai gandit sa ma 'incerci' putin stergandu-mi unele mesaje...dar pana la urma ai facut la loc comanda punand mesajele inapoi la cererea 'celui mai puternic om al forumului, Vadim(ca sa citesc din clasici in viata...)

EDMOND_
9th November 2004, 22:00
Acest mesaj al lui Gerson l-ati pus si pe Maxima , si nu spune nimic. Pentru ca cei care i-au apucat pe canadieni pe forum stiu foarte bine problemele care au fost cu ei.
Ti-am spus ca voi lamuri problema fiecarei " clone". Am tot timpul . Faptul ca nu vrei sa faci pariu nu este pentru ca nu ai bani si pentru ca nu esti sigur. Daca erai sigur ai fi facut pariul pentru ca nu iti trebuiau bani.
Sa lamurim daca poate fi "rulez" clona mea > Si apoi vom discuta si celelate propuneri ale tale inclusiv Brimi. Nu stiu de ce te agiti atat , pentru ca oricum nu castigi nimic prin aceasta batalie. Chiar in eventualitatea ( probabila ) ca ai castiga , de fapt vei pierde pe termen lung. Sa tii minte ce ti-am spus acum si ai sa vezi ca am avut dreptate.In rest , de ce mi-ar pasa?Vadim a afirmat clar ca nu se pune problema sa fiu schimbat indiferent rezultatul luptei cu tine. Eu stiu exact ce pot si cat valorez.Prietenii , aia care sunt , vor ramane langa mine ,berea va avea acelasi gust.
Si oricum , mie imi pasa mult mai putin de calitatea de moderator fata de disperarea care te cuprinde pe tine atunci cand o pierzi. Eu nu am fost banat , nu am jignit niciodata pe altii prin violente de limbaj si nici nu m-am rugat ca tine sa devin moderator. Mi s-a propus , am acceptat si asta este. Daca ma gandesc putin, cred ca nu este forum ( in afara de maxima ) unde sa nu fi fost banat macar odata. Aici, pe online ai fost banat de cel putin doua ori . Faci pe sfantul, ma acuzi ca m-am certat cu unul sau cu altul , dar nu spui nimic de lista lunga a celor pe care i-ai jignit si cu care ai avut dispute. Avem tot timpul sa vorbim si de activitatea ta si de eventualele clone. Si inca ceva , Vadim nu mi-a cerut sa pun mesajele inapoi, mi-a spus sa nu mai sterg altele.Daca nu crezi , intreaba-l. Le-am pus eu, ca asa am considerat. A dorit unul dintre cei care intra pe suporter sa le vada . Deocamdata sa vorbim de clonele mele!

Sa revenim la "rulez".
Respectivul a intrat pe onlinesport in data de 23 mai 2003 si a avut, se pare, ultima activitate pe 23 noiembrie 2003, timp in care a scris 37 de mesaje.
Eu am intrat pe forum in 29 iunie 2003 si sunt si astazi. Cred ca era prima suta de euro pe care o castigam.
Este clar ca nu are cum sa fie clona mea, daca vrei poti sa afirmi ca eu sunt clona lui "rulez" ala, ca am intrat cu peste o luna mai tarziu.
Insa nici nu ma intereseaza IP-ul , pentru ca eu stiu ca nu am nici o legatura cu el.
Sa vedem si stilul lui in scrierea mesajelor si apoi discutam.
Sa citim cateva.
"23rd May 2003, 22:52
rulez
incepator Join Date: May 2003
Posts: 37
dinamo
--------------------------------------------------------------------------------
baubau,schimba ba fata aia.esti dinamovist nu?apropo daca voi sunteti caini mamele voastre ce sunt?????????????????????raspunsul e simplu!
pentru dinmovisti: :fuck_off: "

23rd November 2003, 01:18
rulez
incepator Join Date: May 2003
Posts: 37
aleo aleo toti oltenii striga m...e dinamo!!!!
Brasovene/aradene/oradene mata e curva pupa-ne pupa-ne in p...la
__________________
Suntem cei mai buni dintre romani !!!!!!!!
Suntem olteni !!!!!!!!!!!!!
Si intodeauna vom striga !!!!!!!!!!!!!
Hai CRAIOVA!!!!!!!!!!!!!!!

Astea sunt mesaje pentru care eu ii ceream ban direct,am cautat si am vazut ca nu are nici macar un avertisment.
Oricum nu este stilul meu, nu as posta in acest mod niciodata. Cum am spus este mult mai apropae de felul in care postezi tu uneori.
Insa cred ca putem trece peste cazul "rulez " si admite ca a fost o gresala si nu este clona mea. Poti sa sustii in continuare fie ca eu sunt clona lui "rulez" , fie ca nu am nici o legatura cu el si ca ai facut o gresala. Ce alegi , sa stiu daca putem trece la alta clona sau discutam in continuare despre asta?

ady_azzuro
9th November 2004, 23:18
Deschid acest topic pentru ca am dovezi ca moderatorul de la Universitatea Craiova, edmond_ are o clona sigura, si anume Brimi2004. Mai sunt inca 7 clone dar nu sunt prea active.
Edmond, am impresia ca tu citesti doar liniile care iti convin si nu cele esentiale. Am spus ca brimi2004 este clona sigura, si te-am invitat sa explici aceasta acuzatie...de celelalte clone nu prea ma intereseaza pt ca nu ai fost prea activ cu ele.
In urmatorul mesaj al tau vreau sa-mi spui exact daca brimi este clona ta sau nu si sa aduci argumente....tu vad ca eviti intentionat subiectul brimi, cea ce este suspicios...
Cat despre rulez, te cred in stare sa postezi astfel de mesaje...la cate fetze ai...
Ti-am mai spus orice moderator poate verifica ca mai multi uitlizatori au scris de pe IP-urile tale. Pe mine ma intereseaza cel mai mult brimi pt ca pe el l-ai folosit sa ne iei peste picior.
Cred ca e destul de clar...astept dezbaterea subiectului brimi. Pe rulez lasa-l in pace ca m-am lamurit.

Cat despre celelalte povesti de adormit copiii, e clar...incepi s-o iei pe aratura cam devreme..in ziua a3a...

Eu nu sunt asa bogat ca tine si nu-mi permit sa fac un asemenea pariu...dar iti promit ca eu ma retrag de pe acest forum, nu mai postez nici un mesaj si am sa-i cer lui vadim sa-mi dea ban definitiv daca tu demonstrezi ca eu mi-am facut clone pe acest forum, dar tu esti in stare sa promiti acelasi lucru?

EDMOND_
10th November 2004, 02:24
In ce sens te-ai lamurit cu rulez ?

ady_azzuro
10th November 2004, 16:21
In sensul ca poti sa treci la brimi si sa nu-mi mai explici de rulez. Eu in aceasta lupta nu am vorbit de rulez, am vorbit de brimi. Sa te vad acum ce ai de spus despre brimi.

EDMOND_
11th November 2004, 11:00
In mesajul de deschidere ai vorbit de inca sapte clone, iar eu vreau sa lamuresc in mod clar problema. Faptul ca am existat deja cu sapte clone o vreme asa indelungata fara sa-si dea seama Vadim ma face deja unul din cei mai tari de pe forum, chiar daca in sens negativ. Pe de alta parte in ciuda regulamentului Vadim a admis de fiecare data clone pana in momentul in care i-au pus nervii la incercare. In ceea ce te priveste esti suspect deja de cel putin doua clone care, cum spune Vadim, nu sunt "detectabile" insa nu trebuie sa uiti ca eu am intrat pe acest forum aproape in acelasi timp cu tine si am fost martor la discutiile avute in perioada respectiva despre aceste posibile clone ale tele. Chiar, iti mai aduci aminte de colegul tau de clasa din
Kuweit care a descoperit peste noapte onlinesport si a sarit sa-ti dea ajutorul in nu stiu ce disputa? Sunt chiar curios, mai stii cum il chema ? Nu de alta, dar dupa ce a intervenit in favoarea ta, a disparut ca si cum nu ar fi fost .
Aveam dreptul sa nu raspund provocarii tele in Arena, pentru ca nu sunt de acord cu disputele publice intre moderatori cu atat mai mult atunci cand acestia sunt suporteri ai Universitatii.
M-a enervat insa faptul ca te-ai gasit tocmai tu sa faci pe justitiarul. Tu care ai scris poate cea mai neagra pagina din istoria onlinesport ( pe langa tine, amicul Gabilove era chiar un dulce uneori, macar ala ne facea sa radem!) .
Daca tu , arabul cel cinstit si integru , erai atat de pornit impotriva clonelor de ce nu ai pornit cruciada cu multa vreme in urma atunci cand acestea invadasera spatiul oltean de pe online sport ? Si nu vorbesc de clonele clasice, cele acceptate de Vadim pana in momentul cand l-au calcat prea tare pe bombeu,vorbesc de cele de o zi si o noapte , genul colegului tau de clasa ( oltean4ever,nineltaicu , etc ).
De ce tu , luptator al adevaraului nu ai protestat in cel mai energic mod atunci cand unele clone te-au ajutat sa castigi lupte in Arena ?
De ce sufletul tau cel zbuciumat si cuprins de neliniste nu a protestat cand unele clone interveneau intr-o disputa pe care un utilizator obisnuit o credea onesta, de unul la unul ?
Legat de Arena trebuie sa-ti spun si adevarul pana la capat. Sper ca sufletul tau cel nelinistit poate sa suporte!
Primele lupte in Arena le-ai castigat mai ales datorita faptului, ca noi,oltenii, am votat pentru tine , disciplinat si unitar , fara sa tinem seama de prestatia in Arena !
Este , sufletel? Poate am gresit , te-am facut sa te consideri cel mai tare si destept de pe aici. Nu esti ! Uneori prestatia ta este jalnica si cum au spus multi, ai sarit peste primii sapte ani , cei mai importanti in viata si educatia unui om.
Nu am timp sa caut prin ungherele intunecate ale forumului, dar daca voi considera ca este nevoie o sa caut. Pentru ca material "indecent" ai lasat destul, slava Domnului.
Asa ca sa ne marginim la subiectul in discutie, desi in mod clar nu asta te intereseaza pe tine in momentul de fata, ci cu totul altceva!( O sa vorbim si de asta la momentul potrivit!)
Ai amintit in mesajul de deschidere de cele sapte ( de fapt opt cu Brimi ) clone pe care le-as avea . Am spus ca sunt de acord sa lamurim fiecare caz in parte. Trebuie sa ai rabdare,( nu stabilesti tu regulile !), si vom ajunge si la Brimi . Deocamdata sa terminam cu "rulez". Accepti ca acesta nu este o clona a mea sau va trebuie sa cer o comisie de "specialisti" din randul moderatorilor ? Spune da sau nu ca sa putem progresa si trece la alt nume.

ady_azzuro
11th November 2004, 16:04
Se pare ca acest personaj de mai sus nu vrea sa raspunda acuzatiilor mele ca brimi este clona lui. De ce n-ai curaj? De ce esti fricos si nu vrei sa raspunzi la urmatoarea intrebare? Este brimi clona ta care ai folosit-o sa-ti bati joc de utilizatorii acestui forum? Acum ca sa-ti gasesti scuze, ai inceput sa vorbesti despre trecutul meu de pe acest forum. Dar hai sa-ti spun ca eu am avut deminitatea sa recunosc ca am facut atat lucruri bune pe acest forum cat si lucruri rele, iar pt acele lucruri rele chiar mi-am cerut scuze postand un thread la Intern: 'Imi cer scuze', din cate stiu eu greselile recunoscute sunt jumatate iertate atata timp cat nu se repeta cea ce la mine nu a fost cazul. Dar tu nu ai avut taria de caracter sa-ti recunosti greselile si sa spui 'uite domne' am gresit, imi cer scuze, nu se va mai intampla', asta tine de educatie care se pare ca-ti lipseste...si acum te intreb...cu ii lipsesc cei 7 ani de acasa?
Brimi s-a inregistrat in vara acestui an, asa ca nu e vechi ca tine, cand ai vazut ca nu mai posteaza aproape nimeni pe forumul Stiintei te-ai gandit sa-ti faci clone sa-i minti pe ceilalti ca forumul tau e mare, tare si activ. Macar recunoaste acum in al12lea ceas ca brimi e clona ta si nu se supara nimeni. Vei fi apreciat de toti utilizatorii acestui forum, chiar si de mine ca ti-ai recunoscut greseala si din momentul acela voi inceta sa te mai atac.
Te rog sa nu mai bati campii, eu nu am absolut nici o clona, intreaba-l pe vadim, chiar am jurat ca nu m-am folosit de astfel de trucuri.
Intr-adevar recunosc, i-am recomandat unui prieten de-al meu de clasa care stie cat de cat limba romana si-i place fotbalul romanesc la nebunie, sa posteze pe acest forum, il cheama Yousef iar acum nu mai este la mine in scoala. Dar asta inseamna ca mi-am facut clone?
El nu mai posteaza pe acest forum pt ca probabil ca nu i-a placut si nu se simte in largul lui, dat fiind faptul ca apartinem unor culturi diferite.
Am deschis aceasta lupta acum pt ca tocmai am observat ca ti-ai facut clone dintre care brimi este sigur clona ta. Nu ti-am verificat niciodata IP-urile, dar mi s-a parut suspicios asemanarea dintre mesajele tale si ale lui brimi si le-am verificat.
Iar o iei pe aratura, ce clone m-au ajutat sa castig la arenA? La arenA am castigat cinstit si meritat, asa cum o s-o fac si acum.
Poate tu ai votat pt mine pt ca sunt oltean, dar ceilalti au votat pt mine pt ca am meritat si i-au convins mesajele mele. Sa vedem acuma, intr-o lupta oltean vs. oltean cu cine vor vota suporterii Stiintei.
Mai bine reciteste-ti mesajele cand dialogai de unul singur cu brimi si recunoaste ca e clona ta...nu mai evita din rasputeri sa eviti raspunsul ca si cand ai ascunde o comoara...

EDMOND_
11th November 2004, 17:29
Vad ca ai gandit destul de mult raspunsul, de obicei raspundeai imediat ce apareai pe forum. A fost nevoie sa te consulti cu prietenii de peste mari si tari ? Am observat ca unul dintre ei te poarta de mana pe mai multe forumuri. Crezi ca sunt atat de naiv sa cred ca asta este doar o disputa intre mine si tine ? Sau ca miza e recunoasterea de catre mine a faptului ca am sau nu o clona? Stim amandoi foarte bine cine te mana pe tine in lupta si care ati dori voi sa fie miza !Mai ales ca razboiul este deschis in acelasi timp pe trei fronturi , nu doar pe online.
Asa este ! Tu nu ai nici o clona! Doar ai recomandat lui Yousef care este mort dupa fotbalul romanesc sa intre pe aici , pe online. Si al naibii Yousef asta cum nu a nimerit el exact acolo unde aveai tu nevoie sa puna o vorba buna. Si nu a intrat si el pe forumul nici unei echipe , nu a mai stat de vorba cu nimeni , si-a facut datoria si a plecat , pentru ca nu i-a placut atmosfera. Apropo , cate mesaje a postat ?
Incepi sa devii un mic papagal , repeti intr-una Brimi in sus , Brimi in jos. Ti-am spus ca ajungem si acolo . Ai facut insa afirmatia in mesajul de deschidere , ca am cam opt clone. Am zis ca vreau sa le discutam pe toate. Daca nu faceai aceasta afirmatie era ok , dar ai facut-o. Si vreau sa o lamurim.
Care este de fapt problema ta ? Esti in tensiune , transpiri , a venit iarna in desert si nu mai faci fata ? Su nu-ti convine ora, ca este un fus orar care te impiedica sa te sfatuiesti cu prietenii ?Te-am avertizat ca indiferent daca vei castiga aceasta lupta vei pierde mult , si ca imagine si ca respect din partea altora. Si este abia la inceputul ,mai avem destul timp pana se incheie cele zece zile. Sa vina sambata sau duminica sa am putin timp , si sa vezi atunci!
Vad ca nu te pronunti legat de " rulez" am sa iau tacerea ta drept un raspuns cum ca acesta nu este clona mea. Si am sa trec mai departe! La alt nume din lista ta.
PS. Succes la "conferinta" .

ady_azzuro
11th November 2004, 17:51
:D: esti comic edmond, dar chiar imi inspiri mila, deja a inceput sa-mi placa aceasta lupta pt ca ai devenit tare caraghios. :D
Ti-am raspuns tarziu pt ca fusai la dentist daca te intereseaza :D...nu stiu care e problema ta...sunt obligat sa raspund la ore fixe? Hai ca si curcile rad de tine. :D
Fii linistit ca prietenii de peste mari si tari au aceiasi opinie ca mine, asa ca nu-mi trebuie sa ma consult cu ei, pt ca am puterea sa duc aceasta lupta pe cont propriu, spre deosebire de tine care eviti in continuare subiectul brimi. Vrei sa te intreb la infinit de brimi? :D Scularea edmond, asta e scopul luptei, brimi, raspunde la el, ca daca nu vei pierde lamentabil in aceasta lupta.
Ce treaba are Yousef cu aceasta lupta? El nu este clona mea, este doar un fost invitat de la meu pe acest forum. Chiar asa de greu iti e sa intelegi...
Eu am deschis lupta, eu dau oridinele aici :D asa ca explica mai repede subiectul brimi, nu-l mai evita de milioane de ori.
Problema mea este ca ai clone si nu mai trebuie sa fi moderator la U Craiova, ai facut destul rau acelui forum asa cum a facut si dinel rau Stiintei...
Ce sa pierd daca voi castiga aceasta lupta? Un edmondel in plus? Sa fim seriosi, tot forumul va avea de castigat daca voi demonstra ca brimi este clona ta...cea ce incepe sa fie din ce in ce mai evident pe zi ce trece...

Incepi sa ma ameninti acum? :D 'sa vina sambata si duminica..' pai ce e atunci mah? sfarsitu pamantului? Alea sunt zilele tale norocoase si raspunzi doar atunci? :D
Despre rulez, uite raspunsul meu aici...se vede ca citesti doar ce iti convine, dar nu uita, spectatorilor nu le scapa nimic...

Cat despre rulez, te cred in stare sa postezi astfel de mesaje...la cate fetze ai...
Ti-am mai spus orice moderator poate verifica ca mai multi uitlizatori au scris de pe IP-urile tale. Pe mine ma intereseaza cel mai mult brimi pt ca pe el l-ai folosit sa ne iei peste picior.
Cred ca e destul de clar...astept dezbaterea subiectului brimi. Pe rulez lasa-l in pace ca m-am lamurit.

EDMOND_
11th November 2004, 19:04
"Eu am deschis lupta, eu dau oridinele aici "

oridinele !? astea ce sunt , un fel de prajiturele ?
In ceea ce priveste pe prietenul tau stim toti ca a fost o clona, doar nu ne crezi asa naivi.Ca doar nu-l invitasi sa intre si sa posteze in favoarea ta !
Fusasi la dentist ? Te dor maselele de minte sau ce ?!

ady_azzuro
11th November 2004, 19:47
Nu sunt prajiturele, sunt ordine, eu conduc lupta aici...ce ti-am atins simtul de sef de turma? :D
'In ceea ce priveste pe prietenul tau stim toti ca a fost o clona' hai nu ma innebuni, chiar asa? :D Cum sa fie clona mea daca e prietenul meu...e clar frustrarile te chinuie...
Fusai la dentist pt control, nu am nimic, am dinti si masele sanatosi, din nefericire pt tine. :)
Dar iti recomand si tie dentistul asta...am auzit ca le scoate si gargaunii la unii care se cred capo di tutti capi... :)
Apropo, de ce raspunzi asa greu...faci conferinta cu brimi sa va hotarati ce sa-mi raspundeti? :D
Din pacate...destinul ti-a demonstrat ca nu-l meriti...

EDMOND_
11th November 2004, 20:04
Vad ca esti din ce in ce mai derutat ! Incepi sa copiezi ce spun eu ( chestia cu "conferinta" ) !
Nu vad de ce te straduiesti sa ne convingi ca beduinul ala e prietenul tau ca oricum si daca a fost clona (sigur!) a fost civilizat , nu a jignit pe nimeni ..a fost oricum mult diferit de tine .Citesc acum niste mesaje de ale tele postate aici nu cu multa vreme in urma si mi se face parul maciuca de ce puteai sa debitezi.
Si zici ca dentistul iti spuse ca nu ti-au dat inca maselele de minte , ca mai ai de asteptat!? Parerea mea este sa schimbi dentistul , cauta si tu unul sa le faca sa iasa mai repede!

PS. Cu Brimi nu pot face conferinta!Doar daca participi si tu! Ca altfel este vorba de dialog ! Sau nu ai ajuns la lectia asta?!

ady_azzuro
11th November 2004, 20:20
Ba am trecut de ea edmond. :D
Poti sa faci si conferinta: tu cu brimi, brimi2004 si alte clone de ale tale. :D Dar sa nu uiti sa ne faci copy+paste pe forum sa ne distram si noi un pic :D
De ce tot insisti cu beduinu ala cum ii zice tu? Nu e clona mea te asigur...intre timp iti aduc aminte de brimi, inca n-ai adus nici o explicatie :D Probabil ca primesti mesajele in reluare. :D
'Conferinta' e cuvant inventat de tine? Daca e asa, sa-mi dai nr. de cont(nu te hackuiesc, fii linistit :D) sa-ti virez o camila pt drepturile de autor. :D
Maselele de minte mi-au dat deja, probabil ca tie iti lipsesc de postezi in halul asta. :D
Iti mai fac eu o copie din ale mele si le trimit prin DHL sa fiu sigur ca ajung la destinatie. :D

EDMOND_
11th November 2004, 21:10
Nu ai tu o camila , fii sigur de asta.Si nu o sa ai nici peste cinci ani. Doar in urma cu cateva mesaje te plansesi ca nu ai de unde imprumuta 100 de Euro pentru un pariu pe care stiai ca-l vei castiga sigur.
" Nu ti-am verificat niciodata IP-urile" spui in Arena .
"Am verificat ip-urile " ai spus pe forumurile Craiovei.
Ce o tot intorci ca la Ploiesti , foarte bine ca le-ai verificat dar nu o tot da la intors .
Ce naiba , nu tii minte de la mana pana la gura ce spui ?!
In vreuna din perioadele in care ai fost banat a mai intrat cumva si alt prieten al tau din Kuweit pe forum ? Asa , din curiozitate !

ady_azzuro
11th November 2004, 23:28
Am spus ca nu ti-am verificat IP-urile inainte, adica mai demult cand nu eram moderator...e grav, ai probleme in understanding. :D Dar acum, bineinteles ca ti le-am verificat doar brimi=edmond. :)
N-am eu camila, dar are prietenu :D si imi face el cadou una :D...sa ti-o dau tie. :D
N-a mai intrat niciunul, nu am fost mai mult de 5 zile banat, nu mi-am facut nici clone, pt ca trisam daca faceam astfel. In schimb tie nu ti-a pasat si ai apelat la serviciul 'clone'.

Pt ca iti observai mintea sclipitoare(cum reusesti sa eviti subiectul brimi) sa vedem care este nivelul tau intelectual cu un mic test simplu alcatuit din patru intrebari.

Trebuie sa raspunzi instantaneu, fara sa te gandesti prea mult.


Intrebarea 1:

Participi la un concurs de alergari, il depasesti pe cel de pe a doua pozitie. In ce pozitie te afli ?

EDMOND_
11th November 2004, 23:32
Pe a doua , azzuro, dar este singura intrebare de genul asta la care iti raspund. Nu meriti mai mult!

ady_azzuro
11th November 2004, 23:38
Cam mult te gandisi...5 m...era vorba de un raspuns instantaneu...dar in fine:

Intrebarea 2:

Daca il depasesti pe ultimul , in ce pozitie vei ajunge ?

EDMOND_
11th November 2004, 23:52
Bai ady tu esti sarit la cap sau ce dracu, ne luptam sau stam la povesti !!!
Chestiile astea sunt pentru copii mici asa cam ca tine, eu sunt in grupa mare , treb sa vii cu chestii mai grele.
Nu ai cum sa-l depasesti pe ultimul decat daca vii dintr-un spital de nebuni, sau daca alergi in cerc , esti primul si il prinzi din urma cu un tur!
Nu mai pune intrebari ca am incheiat deocamdata , plec acasa. Tot copil ai ramas , ma si mir ce drac mi-am prins mintea cu tine !
Sau tragi de timp pana se schimba fusul orar!?

ady_azzuro
11th November 2004, 23:57
:D:D:D:D ma distrez si eu ce sa fac? :D Daca chestia cu clonele am lamurit-o cum sa mai facem spectacol? :D Daca tu nu vrei sa vorbesti de brimi, te iau cu alte intrebari mai hazlii. :D
Ce sa-i faci, e bine sa fi copil, sa fi plin de viata. :D Unde pleci ca mai am 2 intrebari. :D
Intrebarea 3:

Ai 1000. Adauga 40. Adauga 1000. Adauga 30. Si inca 1000. Plus 20. Plus 1000. Si plus 10. Care este totalul ?

ady_azzuro
12th November 2004, 22:59
Edmond, ce zici tu ca sef ca brimi asta sta toata ziua cu ochii pe satelitul Universitatea II in loc sa fie la munca? :D Vad ca de acum nu-l mai lasi si te duci doar tu. :D
Hai sa iti pun si ultima intrebare ca ti-am ramas dator de ieri :D
Intrebarea 4 :

Tatal Tantei are 5 fete:
1. Chacha
2. Cheche
3. Chichi
4. Chocho
Intrebare: Care este numele celei de-a cincea? Gandeste repede...

ady_azzuro
13th November 2004, 23:09
2-10, 2-10, proba, proba...brimi se usca mai bine pe soba. :ok:

EDMOND_
15th November 2004, 03:58
Recunosc ca vazand ultimile tele mesaje, cele cu intrebarile alea de doi lei cu care doreai probabil sa-mi testezi inteligenta am ramas putin derutat.
Mi-am dat seama ca esti doar un copil, mi-am adus aminte de cei 15 sau 16 ani ai tai si am inteles perfect dorinta ta de a parea mai mult decat esti si de a fi luat in serios . Stiu si faptul ca esti in permanenta in contact cu echipa ta de "avocati" veniti de peste ocean si ca anumite actiuni le faci influentat de acestia. Chiar unele intrebari puse pe acest thread ti-au fost sugerate de alte persoane, pe care cei mai vechi de pe forum le stiu sau le banuiesc..
Tinand cont de toate astea as fi putut sa te iert si sa nu mai continui disputa. Insa, mi-am adus aminte ca , intentionat ai pus anumite informatii in mai multe zone ale forumului , unele absolut mincinoase , doar cu scopul de a ma discredita. M-am legat mai mult de Rulez , deoarece aceasta presupusa clona a mea folosea un limbaj absolut penibil , cu care eu nu am fost si cu care nu o sa fiu vreodata de acord.
Sa revin cu un singur mesaj al respectivului :
"...."aleo aleo toti oltenii striga m...e dinamo!!!!
Brasovene/aradene/oradene mata e curva pupa-ne pupa-ne in p...la ".....
Ai scris in mai multe locuri ca ar avea acelasi Ip ca mine si l-ai facut sa creada acest lucru si pe unchiul tau Pacala , "Regele clonelor" de pe acest forum.
( uite ce zice aici : "rulez ,ala care acelasi ip cu tine si edmond, are un limbaj adecvat?" ) Am spus ca exprimarea pe care o are acest utilizator este mult mai aproape de prestatia pe care ai avut-o tu pe forum ( inclusiv semnatura din profil ). De prestatia ta si a mentorului tau actual , daca tin cont de anumite interventii pe care am sa le amintesc mai tarziu.

Am rugat pe unul din administratori sa verifice . am primit urmatorul raspuns , care demonstreaza clar ceea ce eu am afirmat, nu am nici o legatura cu acest utilizator : "rulez are 22 de adrese IP de la care a scris, nici una nu coincide cu adresele tale." Raspunsul a fost primit din partea lui Tudose .

Am cerut si verificarea altor nume din lista ta , dar o sa discutam in alt mesaj de acest lucru.
Pana atunci as vrea sa stiu care a fost adevaratul motiv pentru care ai deschis acest thread , pentru ca pana acum nu te-am vazut luand pozitie in niciunul din cazurile in care alti utilizatori au fost suspectati ca avand clone , inclusiv cel care te invata acum cum sa duci aceasta lupta?
Am sa arat in continuare ca din punct de vedere moral nu aveai nici un drept sa deschizi o astfel de lupta , sa incerci sa pari un luptator pur si cinstit , aflat in slujba adevarului. Nici pe departe!

ady_azzuro
15th November 2004, 13:29
Edmond, chiar ma obosesti, tu inca n-ai inteles ca subiectul acestei lupte este brimi=clona ta? N-ai vazut ca Pacala s-a jurat ca nu m-a ajutat in aceasta lupta, ce tot bati campii? Te simti deja umilit in aceasta lupta? Nu mai ai resurse?
Rulez are IP-ul tau, nu stiu ce ti-a spus Tudose, dar daca te duci la Mod CP, Search IP Addresses, Enter Username EDMOND_ Depth Search 2 vei vedea urmatoarele date:

IP Address Search for User: "EDMOND_"
193.165.253.98 [Find More Users with this IP Address]
193.230.197.194 [Find More Users with this IP Address]
194.102.108.2 [Find More Users with this IP Address]
194.30.204.75 [Find More Users with this IP Address]
213.154.105.65 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.65 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.66 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.66 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.67 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.67 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.68 [Find More Users with this IP Address]
213.154.105.69 [Find More Users with this IP Address]
Brimi 213.154.105.69 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Brimi2004 213.154.105.69 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.70 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.70 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.71 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.71 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.72 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.72 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.73 [Find More Users with this IP Address]
Brimi 213.154.105.73 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Brimi2004 213.154.105.73 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.74 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.74 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.75 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.75 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.76 [Find More Users with this IP Address]
213.154.105.77 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.77 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.78 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.78 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.79 [Find More Users with this IP Address]
Brimi 213.154.105.79 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Brimi2004 213.154.105.79 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.80 [Find More Users with this IP Address]
Brimi 213.154.105.80 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Brimi2004 213.154.105.80 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.81 [Find More Users with this IP Address]
Brimi 213.154.105.81 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Brimi2004 213.154.105.81 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.82 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.82 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Ionut Lutu 213.154.105.82 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.83 [Find More Users with this IP Address]
Brimi 213.154.105.83 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Brimi2004 213.154.105.83 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.84 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.84 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.85 [Find More Users with this IP Address]
Brimi 213.154.105.85 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Brimi2004 213.154.105.85 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.86 [Find More Users with this IP Address]
Brimi 213.154.105.86 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.87 [Find More Users with this IP Address]
Brimi 213.154.105.87 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Brimi2004 213.154.105.87 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.88 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.88 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.89 [Find More Users with this IP Address]
Brimi 213.154.105.89 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Brimi2004 213.154.105.89 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.90 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.90 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.91 [Find More Users with this IP Address]
213.154.105.92 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.92 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Einstein 213.154.105.92 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.93 [Find More Users with this IP Address]
Brimi 213.154.105.93 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Brimi2004 213.154.105.93 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.105.94 [Find More Users with this IP Address]
Brimi2004 213.154.105.94 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
213.154.131.171 [Find More Users with this IP Address]
213.154.131.184 [Find More Users with this IP Address]
213.16.241.2 [Find More Users with this IP Address]
213.16.241.78 [Find More Users with this IP Address]
213.233.110.179 [Find More Users with this IP Address]
213.233.65.217 [Find More Users with this IP Address]
213.233.78.36 [Find More Users with this IP Address]
217.195.164.18 [Find More Users with this IP Address]
62.103.243.114 [Find More Users with this IP Address]
62.103.243.65 [Find More Users with this IP Address]
62.103.243.67 [Find More Users with this IP Address]
62.103.243.78 [Find More Users with this IP Address]
62.231.98.198 [Find More Users with this IP Address]
62.46.153.112 [Find More Users with this IP Address]
62.46.153.16 [Find More Users with this IP Address]
80.97.40.65 [Find More Users with this IP Address]
81.12.219.100 [Find More Users with this IP Address]
81.12.219.129 [Find More Users with this IP Address]
81.12.219.56 [Find More Users with this IP Address]
81.18.67.21 [Find More Users with this IP Address]
rulez 81.18.67.21 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
81.18.67.3 [Find More Users with this IP Address]
rulez 81.18.67.38 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
rulez 81.18.67.35 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
rulez 81.18.67.33 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
81.18.67.32 [Find More Users with this IP Address]
81.18.67.34 [Find More Users with this IP Address]
81.18.67.4 [Find More Users with this IP Address]
81.18.67.5 [Find More Users with this IP Address]
81.18.67.60 [Find More Users with this IP Address]
81.18.67.61 [Find More Users with this IP Address]
81.18.67.7 [Find More Users with this IP Address]
rulez 81.18.67.78 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
81.18.67.70 [Find More Users with this IP Address]
81.18.67.87 [Find More Users with this IP Address]
81.18.67.90 [Find More Users with this IP Address]
81.18.74.24 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.10 [Find More Users with this IP Address]
rulez 81.196.228.104 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
81.196.228.100 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.101 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.11 [Find More Users with this IP Address]
Mario375 81.196.228.110 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
81.196.228.110 [Find More Users with this IP Address]
Mario375 81.196.228.110 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
81.196.228.117 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.121 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.135 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.140 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.142 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.153 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.165 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.169 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.17 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.177 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.179 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.180 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.181 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.184 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.187 [Find More Users with this IP Address]
rulez 81.196.228.187 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
81.196.228.195 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.200 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.21 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.213 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.215 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.22 [Find More Users with this IP Address]
florynn 81.196.228.22 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
81.196.228.221 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.222 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.228 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.229 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.236 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.237 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.244 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.30 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.42 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.43 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.5 [Find More Users with this IP Address]
rulez 81.196.228.55 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
rulez 81.196.228.58 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
81.196.228.50 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.51 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.64 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.68 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.70 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.71 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.72 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.75 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.84 [Find More Users with this IP Address]
81.196.228.91 [Find More Users with this IP Address]
82.76.136.139 [Find More Users with this IP Address]
leu_alb_albastru 82.76.136.139 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
82.77.160.108 [Find More Users with this IP Address]
Glamdringer 82.77.160.108 [Find Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]


Datele acestea le poate verifica ORICE administrator si moderator de pe acest forum. Ai legatura cu rulez, dar am spus ca nu sunt sigur ca el e clona ta.
Cat despre brimi(brimi2004) e clar...am prezentat in mesajele anterioare mesajele asemanatoare, acum si IP-uri identice, acelasi stil, ce mai vrei?

EDMOND_
15th November 2004, 14:41
Daca nu este clona mea ce legatura pot sa am cu rulez ? Si acum minti , ai spus categoric ca este clona mea , ai afirmat acest lucru pe restricted in fata celorlalti moderatori , iar aici ai spus ca mai sunt inca sapte clone , fara sa le nominalizezi
Probabil ca nu esti asa de bun cum crezi , pe EDMOND_ pot sa am peste 100 IP-uri !
Lasam deocamdata Brimi , vom lamuri si problema asta!

UIte raspunsul lui Tudose pentru cele trei nume pe care l-am rugat sa le verifice !

"Re: verificare
--------------------------------------------------------------------------------
Quote:
Originally Posted by EDMOND_
rulez , Mario375 , florynn sunt utilizatorii pe care doresc sa ii verifici daca au ceva in comun cu vreunul din IP -urile mele. Iti multumesc anticipat.


"rulez are 22 de adrese IP de la care a scris, nici una nu coincide cu adresele tale.
Mario375 are 4 adrese IP de la care a scris, una coincide cu o adresa de la care ai scris si tu.
florynn are o singura adresa IP de la care a scris, care coincide cu o adresa de la care ai scris si tu.

Lucrurile mi se par explicabile, atat timp cat si tu ai nu mai putin de 115 adrese IP de la care ai scris - e vorba de modul in care provider-ul de Internet din Craiova le aloca. Pot confirma aceste lucruri (care vorbesc in apararea ta) si pe "Restricted Area"."

Probabil ca lui Tudose i-a scapat vreun IP dar din punctul meu de vedere este clar ca nu am nici o legatura cu aceste trei nume asa ca am sa procedez la verificarea si discutia celorlalte. Mario ala are patru mesaje la pronosticuri , de ce sa-mi fac eu o clona daca doream sa intru sa dau pronosticuri , mai ales ca nu am intrat niciodata.
Florynn are un singur mesaj pe extern ..asta "salut.sunt florin din craiova am 17 ani si sunt un infocat suporter al rosonerilor.am si eu o intrebare.cum pot sa dau probe de joc la centru de copii si juniori la acmilan.adica daca sti o pagina de... "
de ce sa-mi fi facut o clona doar sa postez un astfel de mesaj pe extern ?

Am spus aici ca din anumite motive tu nu ai avea dreptul moral sa ridici aceasta problema aici , pe Arena si am sa si spun de ce in urmatorul mesaj.
Pana atunci vreau sa lamuresc cateva lucruri.
In calitatea ta de moderator stiai ca sunt utilizatori pe forum care au clone , si daca da de ce nu ai luat o pozitie in momentul respectiv ?
Care este rolul tau pe forum, de ce crezi ca ai fost facut din nou moderator, crezi ca ai meritat aceasta calitate?

ady_azzuro
15th November 2004, 16:30
Lasam deocamdata Brimi , vom lamuri si problema asta!
In calitatea ta de moderator stiai ca sunt utilizatori pe forum care au clone , si daca da de ce nu ai luat o pozitie in momentul respectiv ?
Care este rolul tau pe forum, de ce crezi ca ai fost facut din nou moderator, crezi ca ai meritat aceasta calitate?
Poti sa consideri ca pana acum am dialogat degeaba atata timp cat tu n-ai adus nici o explicatie la faptul ca brimi este clona ta. Eviti cu inversunare sa discuti despre brimi cea ce este extrem de ciudat. Eu zic sa lasam celelalte clone la o parte si sa ne concentram asupra lui brimi. Schiteaza macar un gest in care sa argumentezi ca brimi nu e clona ta.
N-am luat o pozitie fiindca nu am fost sigur, mesajele nu semanau asa izbitor cum seama cele ale lui brimi cu ale tale de aceea am deschis aceasta lupta in Arena.
Dar tu in calitate de moderator stiai ca sunt utilizatori care au clone, de ce nu ai luat o pozitie in momementul respectiv?
La a2a intrebare cauta raspunsul la Vadim ca el m-a pus moderator. Daca nu iti convine ca sunt moderator, du-te si plange-te lui nu ma intreba pe mine daca merit aceasta calitate ca nu m-am intitulat singur moderator.

EDMOND_
15th November 2004, 18:00
Nu evit sa vorbesc despre Brimi, o voi face, nu avea tu grija.
Insa dupa ce am sa arat cine este cu adevarat omul care m-a provocat in Arena .
Sa continuam !
Sa vedem cat de repede poti raspunde la urmatoarea intrebare :
Daca ne referim numai la anul asta, 2004, cate avertismente ai avut ?
Si cate banari ? Daca raspunzi corect am sa-ti spun si de ce te-a pus Vadim moderator , poate nu stiai!

ady_azzuro
15th November 2004, 18:47
O faci acum, altfel nu continuam.

EDMOND_
15th November 2004, 19:20
Continuam , de ce nu !
Ce e , nu ai reusit sa faci socoteala in 45 de minute ? Pai cred si eu ca e greu de socotit. Hai , pe bune acum .. sa aproximam macar...sa discutam ultimile opt luni !
Crezi ca putem sa ne oprim la trei banari ( sa zicem vreo cinsprezece zile in total ) si la vreo inca sase avertismente !? Ce zici , este relativ corect !? In opt luni !!!?
Este destul de bine pentru un utilizator care apoi a primit rasplata titlul de moderator!!
Daca nu ai nici o obiectie trec mai departe , ca juriul asteapta sa vada ce am de spus eu despre acuzatiile tele dar in acelasi timp trebuie sa cunoasca si profilul moral al celui care face acuzatiile!
Deci, aproximarea este corecta!? Hai ,baga, lasa-l pe Pacala, te consulti cu el mai tarziu... Nu esti curios de ce urmeaza ?!!
Ca am si uitat de propunerea de ban permanent facuta la adresa ta :no:

ady_azzuro
15th November 2004, 20:01
:D:D:D esti chiar amuzant draga edmond, crezi ca ma doare undeva de acuzatiile tale? Eu am recunoscut ca am gresit, am facut si un poll, iar majoritatea utilziatorilor m-au iertat, ce mai vrei tu acum? Mesajul de mai sus nu te salveaza sa iesi cu capul din pamant din aceasta lupta. E clar brimi este clona ta, de ce minti cu nerusinare in continuare?
Chiar asa de mult te ofitici ca sunt moderator? :D La o anume sectiune a acestui forum chiar s-a facut un sonaj daca eu sa fiu reprimit in echipa de moderatori iar toti moderatorii care au votat au facut-o pt mine, tu de ce n-ai votat atunci, de frica? :)
Cu Pacala nu m-am consultat niciodata in viata mea, am curajul sa jur asta...tu ai curajul sa juri ca brimi nu este clona ta? :)
Hai, arata-ne curajul tau! :)

EDMOND_
16th November 2004, 01:08
"draga edmond_ " ! Marturisesc ca mi-au dat lacrimi le, zau asa!

Stiu ca nu te doare,pentru ca de fapt ai fost fals de la bun inceput. Scuzele alea le-ai pus doar asa, de forma, nici tu nu ai crezut in ele.
Doar ca te-a obligat Vadim si tu nu ai avut incotro... ca il disperasasi sa te puna moderator. Si nici sa nu crezi ca te-au iertat majoritatea utilizatorilor . Ti-au dat doar o ultima sansa.
Nu este adevarat ca ma oftic pentru ca esti tu moderator. De vreo cateva luni imi este absolut indiferent ce se intampla cu tine.
Cu Pacala nu te-ai consultat decat asa, putin. Amandoi v-ati grabit sa-mi atribuiti vorbele alea obscene ale lui "rulez " si tot amandoi m-ati acuzat ca mint cu privire la aducerea lui Lutu pe forum.
De fapt cum a inceput disputa in arena au aparut si baietii pe rand, ba chiar ti-au dat instructiuni pe PM. Sau negi ca dintr-o data ti-ai adus aminte de "fratiori "si ai inceput brusc o poveste de dragoste pe "privat"...
Mda! Am uitat sa-ti raspund la niste intrebari pe care ti le-a dictat fie Pacala, fie Nemuritor ...aea pe care le-ai pus cu bold, tot la sugestia lor.
A fost o neglijenta, iti promit insa ca am sa-ti raspund in cursul zilei de astazi.

In ceea ce priveste intrebarea daca un utilizator care in nici opt luni a fost banat de trei ori si mai are si vreo sase avertismente merita sa fie moderator nu este nevoie sa-l intreb pe Vadim. Stiu deja raspunsul. Ai fost nominalizat la functia de troll al forumului. Si marturisesc , la asta te pricepi !
Sunt obosit si nu am nici prea mult timp,continuam dimineata.

ady_azzuro
16th November 2004, 01:16
:lol: hai ca mesajele tale ma disteaza din ce in ce mai mult, audienta acestei lupte va fi tare dezamagita de faptul ca tu esti deja in penultima zi a luptei si inca nu ai raspuns la subiectul acestei dispute. Dar mai ai cel putin o zi, sa vedem daca vei avea taria sa recunosti ca BRIMI ESTE CLONA TA (asta tot la ordinul lui Pacala&co am scris-o, nu e asa? :D hai ca esti simpatic :D)
Vad ca de la o vreme tot imi promiti ca o sa vorbesti despre brimi, dar nu te tii de cuvant...numaratoarea inversa a inceput...;)
Ai obosit deja dupa 8 zile de arena? :D Ai rabdare ca mai e putin si se va termina si lupta asta extrem de distractiva. :)

EDMOND_
16th November 2004, 04:21
Vom vedea.Arena imi acorda zece zile sa lamuresc problema pe care ai ridicat-o.Si o voi face. Pana una alta sa-ti spun de ce nu ai avut drept din punct de vedere moral sa deschizi acesta lupta.
= Pentru ca o perioada lunga de timp am fost printre putinii care ti-am luat apararea atunci cand aproape toti doreau sa te vada inlaturat de pe forum!
Si stii foarte bine asta pentru ca acum esti moderator si ai acces pe "restricted"... Uite ce imi scria in urma cu cateva luni acolo unul dintre moderatori :

""Eu cred ca Ady_azzuro aduce mari deservicii imaginii echipei Universitatea Craiova si Olteniei in general. Nu e suficient sa scrii mii de mesaje, trebuie ca acestea sa aiba si un continut. Iar cand acestea sunt pline de atacuri de genul celor de mai sus, impresia formata este jalnica. EDMOND_, parerea mea e ca te chinui degeaba cu pustiul. De el ar trebui sa se ocupe cineva care ii e aproape (parintii??), altfel, continuand in acest stil, va avea mult de suferit in viata. Iar noi ii facem si ne facem un mare rau acceptandu-l in acest fel."

Te-ai atacat pentru ca nu am votat pe sondajul cu "Azzuro moderator"
Nu am facut-o tocmai datorita faptului ca ar fi trebuit sa votez impotriva, m-am abtinut tocmai pentru a nu se vedea ca cel care te-a sprijinit cel mai mult nu te mai sustine . Am considerat ca daca altii vor sa-ti mai dea o sansa nu are rost sa ma opun tocmai eu, un oltean.
Nu am votat pentru ca am considerat indecent sa punem moderator un utilizator care in opt luni a luat trei banuri si si de vreo trei ori mai multe avertismente, un utilizator care la 15 ani poate posta in acest fel , indiferent unde o face :
"uiti cum faceai pe sluga si o luai in gura la arena"
"la olteni ne s*g*ti p**a"
sa-l f*t in gura
"o iei in gura pe toate forumurile"
"esti un gay de nedescris , o iei in mana prin toate locaruirile bucurestene , tigan imputit si infect ca tine nu am mai vazut,continua sa o sugi din plin "
" s-ar putea sa o iei in bot de la fiecare trecator la ce mutra "
"toata lumea ca tu esti un GAY imputit " ..
..si asa mai departe.

Regret , dar eu nu mai pot sa am nici un fel de respect pentru un astfel de utilizator si mai ales nu pot sa accept ca el poate deveni moderator fara sa treaca printr-o perioada in care sa demonstreze ca s-a schimbat .
Vadim te-a pus moderator dintr-un singur motiv. Este nevoie de un troll , de unul care sa-i atate pe ceilalti si sa-i faca sa scrie cat mai multe mesaje. Daca ai fi ramas un simplu utilizator probabil ai fi fost banat poate chiar definitiv ( sa nu uiti in nici un moment ca esti printre foarte putinii utilizatori ai acestui forum propus pentru un ban definitiv ) pentru ca in mod sigur nu te-ai fi putut abtine. Sa nu uitam ca ai reusit performanta sa fii banat pe toate forumurile pe unde ai trecut , cu exceptia forumului nostru oficial .
Tinand cont si de faptul ca ai avut o clona care a postat in favoarea ta ( daca tu crezi ca a inghitit cineva povestea cu colegul din Kuweit care a venit si postat in favorea ta tocmai atunci cand nu prea mai faceai fata adversarilor,afla ca te inseli!) si de ceea ce am scris mai sus, cred ca normal era sa stai in banca ta si sa te abtii.

Priveste bine cele scrise mai sus. Asta este in primul rand imaginea ta pe acest forum. Asta ai lasat in urma. In urma acestui mesaj au si ceilalti utilizatori imaginea exacta a ceea ce ai insemnat tu pe forum, in afara miilor de mesaje care de multe ori nu spun nimic. Iti doresc sa reusesti sa o schimbi in totalitate, sa te schimbi si tu si sa cresti frumos , sa te porti in mod natural corect, nu doar de frica pierderii calitatii de moderator.( posibil ca Vadim sa fi intuit bine aici ).

Daca ar fi deschis acest thread un utilizator corect si fara probleme nu as fi raspuns acestei provocari. As fi lamurit problema pe restricted, dar daca ai facut-o tocmai tu, ai rabdare si suporta pana la sfarsit.

ady_azzuro
16th November 2004, 13:29
Hai ca esti penibil, si ce legatura au toate aceste mesaje cu clonele tale? Baga tu un link unde am scris eu cuvintele de mai sus sa vada toti utilizatorii...iar vorbesti din carti? E clar, esti disperat si in lipsa de idei, imaginea mea pe forum este destul de buna in prezent, in trecut am facut si greseli, dar am recunoscut, dar pana la urma ce te freaca pe tine pe cine am injurat eu si pe cine? Vezi-ti de treaba si adu motive la acuzatia mea, nu mai bate campii cu mesaje din astea.
Dar hai sa pun si eu niste mesaje de la topicul Universitatea Craiova, sa vedem ce pareri au si alti utilizatori despre caracterul tau:

merita edmond sa fie moderator la universitatea craiova?
eu am votat nu pentru ca mi-au fost sterse nejustificat si rusinos mesaje care nu trebuia sterse
vreau sa stiu cine este acest edmond de isi permite sa stearga mesajele cum bunul plac chiar daca ele sint mesaje decente.Cine este acest moderator? este normal sa fie moderator? exista un cod de conduita al moderatorilor?
am mai scris niste mesaje dar din motive neclare mi-au fost sterse.
Am sa reformulez ideile cat mai frumos posibil pentru ca vreau totusi o explicatie asupra acestor mesaje sterse
- tot stadionul a vazut blatul
rusine frf si liga pentru ca permite blaturile
rusine dinel staicu si jucatorilor ca le fac
rusine moderatorului care nu lase suporterii craiovei sa-si exprime punctul de vedere
propun ca la urmatorul meci, galeria sa afiseze mesaje la protest la adresa blaturilor si a politizarii la care asistam in ultimul timp pe central
propun ca suporterii craiovei de pe forum sa vorteze daca edmond trebuie sa ramana. Am observat cand un suporter advers ne-a zis ciocu mic si cand un criovean i-a raspuns sa zica ciocul mic la altcine, edmond l-a atentioant pe craiovean.
sper ca am fost foarte decent in exprimare chiar daca parerile mele nu coincid cu cele ale lui edmond


esti dus cu pluta edmoande
n-ai tu nici o legatura cu nimic. Mori de oftica nu -ti acorda lumea importanta pe care ai vrea tu s-o ai
mi-e scarba de oameni de felul tau.Esti meschin si inganfat
Oamenii minusculi cand capata si ei o data in viata un mic avantaj fata de ceilalti, nu pierd niciodata prilejul sa le arata ce putere au ei. Amenintarea ta la adresa mea si a altor forumisti este gestul lui juma de tabla din armata care uraste studentii stiind ca este sansa vietii lui de a-si bate joc de unii cu 1000 de ani in fata lui
eu sint total de acord cu olteanul,asta inseamna ca mai sint inca suporteri ai Stiintei cu verticalitate
ti s-a parut normal cand m-a amenitat desi nu spusem nimic urat aluia care ne zice ciocu mic?
daca gasesti normal sa-l votam si sa-l apreciem pe un militian care ataca niste tineri cu sabiile ..... indiferent cat ar fi scuipat sau ar fi injurat acei copii, nu avea dreptul asta. Explicatiile pe care le dai sint lipsite de demnitate.
N-am sa fiu niciodata de acord cu un moderator care-si permite sa provoace certuri cu suporterii echipei favorite din nimic.Ce a facut el este josnic
Iar dinel este un personaj lugubru
cred ca la edmond nu e vorba de superbiectivitate , e vorba de rea intintie la adresa suporterilor craiovei si slugarnicie la adresa lui staicu.
de fapt el l-a atacat pe sorin in momentul in care s-a certat cu staicu, l-a aparat pe staicu cand s-a certat cu suporterii .
ar face orice ca imaginea hada a militianului sa para cat mai cosmetizata.
cand ii vad pe babalicii aia dpoi, staicu si bulucea cu parasutele electorale si alte mizerii cum se folosesc de imaginea Universitatii .....
si cand il vad de hedmond cum se lupta cu unii suporteri pentru el, mai ca si-ar dori din tot sufletul sa disparem si sa nu se mai auda decat cantece patriotice ceausiste



cat despre Edmond, nu stiu catzi de aici ar avea timp disponibil, placerea
si ...vigilentza lui. Eu cred ca nu trebuie schimbat.
Ce trebuie schimbata ar fi atitudinea lui.
EDMOND TREBUIE SA PRICEAPA CA OAMENII AU PARERI DIFERITE DESPRE ACELASI EVENIMENT. DE REGULA, EDMOND A CAM DAT-O IN BARA DACA STAU SA MA GANDESC LA ISTORIA CONTRAZICERILOR CU ANUMITE PERSOANE.
Edmond, daca omul nu are un limbaj indecent nu e cazul sa te prevalezi de faptul ca potzi sa stergi mesaje sau sa propui ,in general oamenii slabi fac parada de fiecare mic avantaj pe care il au in unele momente si fac abstractzie de ansamblu.
Edmond, eu doar te rog sa faci mai putzina valva si sa nu creezi chiar tu problemele,atunci nu se mai cheama ca moderezi, se cheama altfel ,crede-ma pe cuvant.

adica pe tine nu te intereseaza parerile altora decat daca sint pozitive?
am spus de mai multe ori ca nu ma intereseaza parerea oricui ...nu candidez la primarie

ai obiceiuri de tzatza NF (nu vine de la newfoundland)

edmond sa stearga stie
dinel pentru primarie !

P.S.: nici dupa meci nu prea te luminasi?
sa fii iubit!


auzi edmond, poti sa stergi , sa faci ce crezi tu, uite mai pun o data mesajul ala aici, ca este despre tine, asa de curiozitate, ce parte a mesajului o gasesti tu inacceptabila ,triviala ,plina de expresii de mahala etc.....
Si te rog sa-mi raspunzi la o intrebare : de ce nu stergi unele remarci ale tale la adresa mea sau a altora care cu sigurantza nu-si aveau locul si care sint evident mincinoase?
vrei sa stie lumea doar parerea ta? pai da, ca si e o parere foarte avizata


Uite mai jos mesajul, ia spune mah, care e problema cu mesajul asta?
..............


"edmond,tu oi fi fost coleg cu dinel la cursurile foto de aici o veni cultura ta

Imagineaza-tzi ca nu toti sintem clone si sintem un grup de 7-8 amici ,unii chiar din copilarie iar Stiinta legatura cu tara.

Tu in locul lor, ce parere ai avea despre unul care are fata de unii ,dublul varstei lor, nu doarme noaptea(fus orar deh)sa le stearga meseje decente dar care-l deranjeaza.

Imagineaza-tzi cat rad si ce parere au ei despre un personaj care indiferent de subiect replica doar clone..clone...clone si cauta in mesajele lor eventuale cuvinte carora le-ar putea da o semnificatzie negativa pentru a avea un motiv cat de mic ca sa le stearga sau mute mesajele,sa-i avertizeze, baneze etc....



el , dinel edmondescu , nu merita o astfel de "onoare" ...
adica sa nu mai fie ...
lasati-i jucaria !

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3078


Ce sa suport eu ma edmondel? :D Ti se pare ca m-ai facut pana acum? :D Vezi ca mai am dovezi sa-ti demonstrez caracterul, sa vedem cine va avea de suferit la urma urmei. :drak:

EDMOND_
16th November 2004, 16:22
Da , amice, numai ca gresesti ..eu am vorbit in primul rand de actiunile tele, de avertismentele si banarile primite de tine, de cuvintele folosite de tine ( si la unele am pus eu steluta, m-am gandit sa protejez adultii de pe forum !).
Tu aduci drept argumente mesajele altora ...daca nu era Marius puteam sa spun linistit ale altuia ....vom ajunge si la Ryder si Oltean4ever, ai rabdare.
Ai facut asta, pentru ca stii si tu foarte bine ca, in ciuda unor controverse si dispute pe forum eu am pastrat intotdeauna un limbaj civilizat ,si nu ai sa gasesti nicaieri obscenitati de genul celor pe care le folosesti tu frecvent. :rosu: Ai insa o scuza. La fel vorbeste si Pacala.Dar despre asta mai tarziu.

M-a induiosat felul in care ati sarit unul in apararea celuillat, tu si Pacala.
El a bagat urgent un mesaj in apararea ta , un copil mic, neajutorat si persecutat..iar tu te-ai repezit ca o fiara postand chiar pe thread-ul deschis de el in Arena.Erai gata sa-l rupi in bucati pe cel care a indraznit sa intre acolo. Desi, daca ma gandesc putin, as putea sa spun ca are dreptate. Suntem absolut penibili.
Asa ca, Azzurel, sa ne bucuram ca nu mai este mult si se termina aceasta lupta. Sper ca nu-ti vei pierde cumpatul si iti vei da arama pe fata, sa te ineci ca tiganul la mal. Pentru ca in ciuda argumentelor pacalicesti tu nu te-ai schimbat prea mult. Doar titlul de moderator te tine in lant, insa am senzatia ca nu este departe ziua in care nu te vei mai simti confortabil in aceasta postura, dar sa nu anticipam.
Sa raspundem intrebarilor tele care, ce coincidenta sunt cam cele pe care le-a pus si Pacala in thread-ul deschis de el.Inclusiv cu bold. Parca ati fi balaurul cu doua capete. Doua active, ca mai sunt vreo zece care stau la panda in intuneric.

Nu este nevoie sa bag nici un link, o parte sunt pe Arena in disputa cu Gigel Bucur care a tinut cont ca esti un copil , si altele sunt in diversele thread-uri deschise despre tine. Vreo patru la numar. O sa bag si link daca insisti.
Sa trecem la intrebari. Prima ar suna asa:
"De ce majoritatea suporterilor Universitatii nu mai intra pe forumul tau?"

Pentru ca suporterii la care te referi tu erau sau nu erau.Sa discutam . In primul rand in proportie de 99% suporterii pe care i-ai enumerat tu pe restricted ( de ce nu i-ai enumerat si aici ?) nu erau din tara, majoritatea de peste ocean si pe care nu i-a vazut nimeni, niciodata.Cea mai mare parte dintre ei au fost implicati in multe din scandalurile care au avut loc pe forum.
Mai mult, nimeni nu stie cati dintre ei sunt reali si cati nu. Pentru ca am vazut ca ai devenit specialist in Ip-uri am sa-ti dau o tema sa o analizezi acasa, ca ma vazut ca ai timp liber berechet. Sa luam perioada de inceput, 2003, cand a inceput sa se nasca forumul Craiovei ( inca odata mii de multumiri ,"nick",oricine ai fi si oriunde ai fi!) si cand au inceput sa intre utilizatorii>.. Priveste aici :

12 iulie 2003/ Blue The IP Address is: 67.68.236.68. The host name is: Toronto-HSE-ppp3783869.sympatico.ca.
12iulie 2003>Gerson The IP Address is: 67.68.236.68. The host name is: Toronto-HSE-ppp3783869.sympatico.ca.
12iulie 2003>Vialli The IP Address is: 67.68.236.68. The host name is: Toronto-HSE-ppp3783869.sympatico.ca.

12iulie 2003 seara tarziu > Vialli The IP Address is: 67.68.211.198. The host name is: Toronto-HSE-ppp3777649.sympatico.ca.
13iulie 2003 ora 1.00 Pacala > The IP Address is: 67.68.211.198. The host name is: Toronto-HSE-ppp3777649.sympatico.ca.

15iulie / Pacala >The IP Address is: 67.68.211.119. The host name is: Toronto-HSE-ppp3777570.sympatico.ca.
15 iulie Blue >The IP Address is: 67.68.211.119. The host name is: Toronto-HSE-ppp3777570.sympatico.ca.

15 iulie, iar, mai tarziu > Gerson The IP Address is: 67.68.208.14. The host name is: Toronto-HSE-ppp3776703.sympatico.ca.
Blue > The IP Address is: 67.68.208.14. The host name is: Toronto-HSE-ppp3776703.sympatico.ca.

si iar 15 iulie ,seara tarziu Sorin .. The IP Address is: 67.68.90.90. The host name is: Toronto-HSE-ppp3746807.sympatico.ca.
Nestcape.. The IP Address is: 67.68.90.90. The host name is: Toronto-HSE-ppp3746807.sympatico.ca.
Blue The IP Address is: 67.68.90.90. The host name is: Toronto-HSE-ppp3746807.sympatico.ca.
Pacala The IP Address is: 67.68.90.90. The host name is: Toronto-HSE-ppp3746807.sympatico.ca.

17 iulie … Pacala The IP Address is: 67.68.89.22. The host name is: Toronto-HSE-ppp3746485.sympatico.ca.
Sorin The IP Address is: 67.68.89.22. The host name is: Toronto-HSE-ppp3746485.sympatico.ca.

21 iulie Sorin The IP Address is: 67.68.231.145. The host name is: Toronto-HSE-ppp3782676.sympatico.ca. _ plus Nestcape , plus Pacala

22iulie Blue .. The IP Address is: 67.68.237.158. The host name is: Toronto-HSE-ppp3784213.sympatico.ca. /// apare George ( de asta nici nu auzisem pana astazi!)

22 iulie apare Craioveanu (ce dragut!!)The IP Address is: 67.68.90.227. The host name is: Toronto-HSE-ppp3746944.sympatico.ca. plus Sorin , plus Nemuritor si Gerson tot cu adesa asta de IP

Ce-ti spune ochiul tau de specialist ? Daca ii adaugam pe Ryder si Oltean4ever nascuti peste noapte si daca ii adaugam si pe Ninel Taicu si pe altii ce parere ai, cam cu cati oameni m-am certat eu aici si cati au parasit forumul din cauza mea. Cam cati crezi ca este ei , Azzuro ?
In afara lor au mai fost pe aici Albastreata , care a pledat permanent pentru plecarea de aici si adunarea tuturor pe forumul oficial si apoi galacticul Ion minus unu sau trei, nu mai stiu nici eu. El a plecat din cauza ca nu s-a adaptat pe forum , daca ai sa urmaresti postarile lui vei vedea ca a vut probleme cu toata lumea... era un mediu mult prea toxic pentru el.
Astia sunt cei cu care zici tu ca m-am certat si au plecat din cauza mea.
Daca imi reprosez ceva imi reprosez ca am jucat o vreme cartea lor si tot din cauza lor am avut dispute cu anumiti utilizatori. A trecut insa vremea aia.
Au plecat ei, insa pe forumul Craiovei sunt, alaturi de mine, Inter, Frozen si de tine,alti utilizatori, care, chiar daca nu posteaza foarte mult, sunt reali si plini de intentii bune. Pe majoritatea ii cunosc personal si in mare parte se cunosc si ei. Mai merg la un meci impreuna, mai merg la o bere ..
Deci alturi de Inter, EDMOND_,Azzuro, Frozen(Pimp) sunt acum Maximus, Vietnam, Vane , Cipi13, D10, pompieru, Kelu, Luxen, Six,Gonzo, Zolo,Hai Craiova, Matrix98 ,Dragosblue, ganticik, oameni pe care ii cunosc si stiu clar ca exista., au venit de foarte curand JuniorBoy4 ,alpi,Spery..
Ti se par mai putini decat inainte!? Iti spun eu ca nu sunt! Si in curand vor mai veni si altii. Sper ca esti multumit de raspunsul la aceasta intrebare.
Poate unchiului tau, Pacala sa nu-i convina. Apropo, de ce a trebuit sa-l introduci si pe el in joc? Te-ai gandit ca esti mai convingator daca postati acelasi lucru pe doua thread-uri?

Baga repede sa am timp sa raspund si la celelalte doua > Si sa afli si istoria lui Brimi :)

ady_azzuro
16th November 2004, 21:31
Da , amice, numai ca gresesti ..eu am vorbit in primul rand de actiunile tele, de avertismentele si banarile primite de tine, de cuvintele folosite de tine ( si la unele am pus eu steluta, m-am gandit sa protejez adultii de pe forum !)
Ai facut asta, pentru ca stii si tu foarte bine ca, in ciuda unor controverse si dispute pe forum eu am pastrat intotdeauna un limbaj civilizat ,si nu ai sa gasesti nicaieri obscenitati de genul celor pe care le folosesti tu frecvent. Ai insa o scuza. La fel vorbeste si Pacala.Dar despre asta mai tarziu
Cu ce drept ai vorbit in primul rand de actiunile mele, cand scopul acestei lupte este faptul ca brimi este clona ta?
Oi fi pastrat tu un limbaj civilizat, dar ambitia ta cu care stergeai mesaje si te incapatanai sa le impui tuturor parerea ta ca fiind cea mai buna lasa de dorit, este incalificabil cea ce ai incercat tu pe acest forum, iar acum suporti consecintele, forumul Craiovei este foarte putin po****t.
Ce rost are sa-mi gasesti scuze? Aici e vorba de Pacala sau despre clonele tale? Infloresti fara sens discutii fara noima...

M-a induiosat felul in care ati sarit unul in apararea celuillat, tu si Pacala.
El a bagat urgent un mesaj in apararea ta , un copil mic, neajutorat si persecutat..iar tu te-ai repezit ca o fiara postand chiar pe thread-ul deschis de el in Arena.Erai gata sa-l rupi in bucati pe cel care a indraznit sa intre acolo. Desi, daca ma gandesc putin, as putea sa spun ca are dreptate. Suntem absolut penibili.
Asa ca, Azzurel, sa ne bucuram ca nu mai este mult si se termina aceasta lupta. Sper ca nu-ti vei pierde cumpatul si iti vei da arama pe fata, sa te ineci ca tiganul la mal. Pentru ca in ciuda argumentelor pacalicesti tu nu te-ai schimbat prea mult. Doar titlul de moderator te tine in lant, insa am senzatia ca nu este departe ziua in care nu te vei mai simti confortabil in aceasta postura, dar sa nu anticipam.
Unde ai vazut tu ca l-am aparat pe Pacala? I-am atras atentia (in calitate de moderator) lui Darkslowstar pt ca nu avea voie sa posteze pe threadul Pacala vs Brimi2004 fiind doar o lupta unul contra unul. Inca n-ai citit regulamentul la arena? N-ai vazut ca orice moderator poate sa intervina cand ceva este in neregula? Mai citeste-l o data daca n-ai inteles cum trebuie...
Ne bucuram edmondel, ne bucuram, doar de asta am deschis aceasta lupta...sa ne distram :). Nu-mi pierd cumpatul, sunt lucid, te asigur ca m-am schimbat, dar tu esti de moda veche si nu vezi schimbarile, dovada ca preferi un patron comunist la Universitatea Craiova, pe dinel staicu.
Acum ce incerci sa faci? O iei pe calea mamei omida si mercedesa sa ghicesti viitorul? Esti tare daca ai ajuns sa facem chestia asta, poate vorbim cu Vadim sa te angajeze la onlinesport sa ghicesti stirile de a2a zi...

Sa trecem la intrebari. Prima ar suna asa:
"De ce majoritatea suporterilor Universitatii nu mai intra pe forumul tau?"
Pentru ca suporterii la care te referi tu erau sau nu erau.Sa discutam . In primul rand in proportie de 99% suporterii pe care i-ai enumerat tu pe restricted ( de ce nu i-ai enumerat si aici ?) nu erau din tara, majoritatea de peste ocean si pe care nu i-a vazut nimeni, niciodata.Cea mai mare parte dintre ei au fost implicati in multe din scandalurile care au avut loc pe forum.
Mai mult, nimeni nu stie cati dintre ei sunt reali si cati nu. Pentru ca am vazut ca ai devenit specialist in Ip-uri am sa-ti dau o tema sa o analizezi acasa, ca ma vazut ca ai timp liber berechet. Sa luam perioada de inceput, 2003, cand a inceput sa se nasca forumul Craiovei ( inca odata mii de multumiri ,"nick",oricine ai fi si oriunde ai fi!) si cand au inceput sa intre utilizatorii>.. Priveste aici[...]
Ce-ti spune ochiul tau de specialist ? Daca ii adaugam pe Ryder si Oltean4ever nascuti peste noapte si daca ii adaugam si pe Ninel Taicu si pe altii ce parere ai, cam cu cati oameni m-am certat eu aici si cati au parasit forumul din cauza mea. Cam cati crezi ca este ei , Azzuro ?
In afara lor au mai fost pe aici Albastreata , care a pledat permanent pentru plecarea de aici si adunarea tuturor pe forumul oficial si apoi galacticul Ion minus unu sau trei, nu mai stiu nici eu. El a plecat din cauza ca nu s-a adaptat pe forum , daca ai sa urmaresti postarile lui vei vedea ca a vut probleme cu toata lumea... era un mediu mult prea toxic pentru el.
Astia sunt cei cu care zici tu ca m-am certat si au plecat din cauza mea.
Daca imi reprosez ceva imi reprosez ca am jucat o vreme cartea lor si tot din cauza lor am avut dispute cu anumiti utilizatori. A trecut insa vremea aia.
Au plecat ei, insa pe forumul Craiovei sunt, alaturi de mine, Inter, Frozen si de tine,alti utilizatori, care, chiar daca nu posteaza foarte mult, sunt reali si plini de intentii bune. Pe majoritatea ii cunosc personal si in mare parte se cunosc si ei. Mai merg la un meci impreuna, mai merg la o bere
Tu chiar crezi ca toti utilizatorii care i-ai enumerat tu mai sus sunt clone? Nu ai observat ca au stiluri diferite? Uita-te la mesajele lui Blue, Pacala, Gerson, vially, Sorin si nemuritor si vei vedea ca n-au cum sa fie clone? De ce nu aduci si tu dovezi ca mine cu mesaje asemanatoare? Tu ai postat doar IP-uri, dar mesaje asemanatoare nu, eu le-am facut pe amandoua, din asta rezulta ca esti cu un pas in spate. :drak:
Hai sa-ti spun utilizatorii care au plecat din cauza ta de pe forumul Stiintei:
Cei din Canda: Blue, Pacala, Sorin, Gerson, Lion, vialli, nemuritor, Albastreata, bluescorpion.
Din America: ion-1
Altii: PIMP(frozen).
Pe astia ii stiu eu sigur, dar mai sunt si altii pe care poate i-am omis.
11 sunt sigur, dintre care cu PIMP, Pacala, bluescorpion si ion-1 ai 'reusit' sa te certi si pe www.craiova-maxima.ro
Bluescorpion si ion-1 au spus adio forumului maxima din cauza certurilor cu tine...sa nu mai punem la socoteala certurile cu JUVETE si Gonzo, dar ei n-au parasit inca forumul, rezistant comportamentului tau iesit din comun.

Deci alturi de Inter, EDMOND_,Azzuro, Frozen(Pimp) sunt acum Maximus, Vietnam, Vane , Cipi13, D10, pompieru, Kelu, Luxen, Six,Gonzo, Zolo,Hai Craiova, Matrix98 ,Dragosblue, ganticik, oameni pe care ii cunosc si stiu clar ca exista., au venit de foarte curand JuniorBoy4 ,alpi,Spery..
Ti se par mai putini decat inainte!? Iti spun eu ca nu sunt! Si in curand vor mai veni si altii. Sper ca esti multumit de raspunsul la aceasta intrebare.
Poate unchiului tau, Pacala sa nu-i convina. Apropo, de ce a trebuit sa-l introduci si pe el in joc? Te-ai gandit ca esti mai convingator daca postati acelasi lucru pe doua thread-uri?

Baga repede sa am timp sa raspund si la celelalte doua > Si sa afli si istoria lui Brimi
Si ia zii edmoande, unde ai vazut tu ca Frozen posteaza des pe forumul Stiintei? Iata care au fost ultimele sale mesaje pe forumul Craiova:http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=5095&page=2&highlight=PIMP

ce vadime ti-e dor de comunitatea olteneasca, ti-a scazut ratingul
vad ca ai inceput sa faci oferte imposibil de refuzat
lui edmond ii promiti sectiune exclusiva, altuia ca-l schimbi pe edmond daca pierde in arena
mare diversionist esti, ai invatat lectia
altfel cum o mai duci ? ti-a fost dor de mine? cred ca da, dar ti-a trecut a?

din comunitatea "oltenieasca" faci tu parte ca noi nu!
dor de tine nu cred ca ni s-a facut, ca altfel nu mai apareau atatea clone...........
daca tu nu ai spus ce ti-am scris eu mai sus si eu iti dovedesc, dai un bax de j&b?
nu-ti face tu griji de cum schimbam noi conducerile, la noi este o stare de fapt asta, la voi este una mai jenanta pentru fotbal, suporteri, si tara asta care nu receptioneaza sloganuri mechedoneano-legionare


am uitat sa spun ce jucator vreau pe forum: maradona, sa-mi spuna cum i-a inspirat pe catei sa traga pe nas si tusa de la 16 metri
e voie ca nu se precizeaza de la ce echipa sa fie si eu cred in maradona si adolf, ca-i placea "folbalu"
Dar acest ultim mesaj a fost editat de tine din motive nestiute...
Iti spun eu cine posteaza cat de cat constant pe Suporteri Craiova: Inter, Vietnam, Brimi2004(nu stiu ce s-o fi intamplat cu el in ultimele zle de nu mai posteaza...), Maximus, eu, Gonzo(de putin timp) si hai craiova!!!!
In rest, ceilalti utilizatori posteaza foarte rar, iar pe Maximus, Vietnam, Vane , D10, pompieru, Kelu, Dragosblue, ganticik i-ai adus tu de pe www.craiova-maxima.ro sa 'animezi' forumul.
De unde sa mai vina altii, de la tine de la servici? :D Sa fim seriosi, n-ai altii, ori ii 'furi' de pe forum maxima or iti faci clone ca din burta nu poti sa-i scoti. :D
Edmond, eu iti jur ca nu am planuit nici un joc cu Pacala, suntem pe cont prorpiu, nu eu i-am sugerat sa porneasca lupta cu brimi si nici el nu mi-a sugerat sa pornesc lupta cu tine si nici mana in mana nu suntem, chiar asa de greu iti e sa intelegi? Din pacate pt tine mai ai doar o zi si nu o sa ai prea mult timp sa intelegi...
/hello de abia astept sa pui istoria lui brimi, dar daca bagi varianta cu colegul de serviciu care intra pe net in lipsa ta nu tine. :D

Acum am sa prezin un dialog intre fia si edmond pe o anumita sectiune a acestui forum:

fia: La ora 21:44 se termina lupta
Hai mai ady nu fii rau, raspunde si tu sunt curios cine e Brimi
Hai ca a devenit telenovela.

edmond: Fia, mai este timp, nu te las in ceata !
Si, oricum , pot sa mai apara surprize. Poate intra si Brimi in Arena , poate mai apare cineva, cine stie.

fia: Pai daca apare Brimi sa apara mai repede ca trec cele 7 zile pana "expira" lupta cu Pacala (nu mai numar ca iar gresesc )

edmond: Pai poate trebuie sa se lamureasca daca Pacala este una din clone, sau este titularul... nu ar fi oare misto o lupta clona contra clona?

Este destul de clar, acest personaj recunoaste ca brimi(cel care se lupta cu pacala in arena) este clona lui.
Eu sper sa nu ne mai minti si sa recunosti ca brimi este clona ta si pe acest thread.


Acum am sa-ti scriu si un banc in care indeplinesti perfect rolul scheletului... :drak:

Intuneric... intr-un cimitir... un gropar blazat sapa o groapa...noaptea...Un schelet iese dintr-un mormant vecin si incearca sa-l sperie...omu` scarbit... mai trage doua fumuri din Carpati si-si vede de treaba... Scheletul tot mai insistent ... nu renunta ... il ia prin invaluire... si iar sare sa-l ingrozeasca... Groparu` nimic.. .. scheletul ... dezamagit... se indeparteaza si da sa sara gardul cimitirului... Groparul pune mina pe lopata si-i da una de-l darama de pe gard... " Ridem, glumim.. da' nu parasim incinta, da...?!"

EDMOND_
17th November 2004, 02:23
Regret , Azzuro, esti derutat de intorsatura pe care a luat-o situatia si te-ai lansat intr-un mesaj atat de lung incat nu-l vor citi prea multi. Eu unul in mod sigur nu-l citesc. Nu mai vorbesc ca ai adus in favoarea ta mesajele unor clone clare , RYder, Oltean4Ever. Ti-ai cladit o parte din strategie bazandu-te pe ajutorul prietenilor de peste ocean. Posibil sa fi gresit si sa fie o sabie cu doua taisuri...
Nu mai vorbesc de surpriza care te asteapta maine ! Te las acum sa te reculegi si sa-ti aduni puterile. O sa ai nevoie.

EDMOND_
17th November 2004, 12:30
In primul rand vreau sa-ti urez inca odata "La Multi Ani ",sa ai parte doar de bucurii in viata si sa devii mult mai intelept. La varsta asta probabil si eu consideram ca sunt buricul pamantului si ca toate drumurile imi sunt deschise. ca stiu tot si sunt cel mai bun in orice domeniu. Iti doresc sa primesti un cadou si de la echipa ta favorita, victoria in meciul cu Dinamo!
In legatura cu ceea ce ai transcris cu bold de pe restricted vreau sa-ti spun ca ai rupt mesajul din contextul general. Era doar o gluma pe care am facut-o pentru Fia ,
spuneam doar ca ar fi misto sa intre Brimi in Arena , sa-i raspunda astfel lui Pacala.
Inca odata o zi buna, inchid ostilitatile pentru cateva ore sa te las sa bei sampania si sa mananci tortul.
O sa beau si eu un pahar in cinstea ta!

ady_azzuro
17th November 2004, 21:49
In primul rand vreau sa-ti urez inca odata "La Multi Ani ",sa ai parte doar de bucurii in viata si sa devii mult mai intelept. La varsta asta probabil si eu consideram ca sunt buricul pamantului si ca toate drumurile imi sunt deschise. ca stiu tot si sunt cel mai bun in orice domeniu.
Inca odata o zi buna, inchid ostilitatile pentru cateva ore sa te las sa bei sampania si sa mananci tortul.
O sa beau si eu un pahar in cinstea ta!
Merci, la multi ani si tie. Sunt curios ce ostilitati mai ai de gand sa arunci dupa ce ai postat injuraturile acelea pe acest topic, aceasta lupta se va incheia peste o ora, iar eu inca sarbatoresc...

Regret , Azzuro, esti derutat de intorsatura pe care a luat-o situatia si te-ai lansat intr-un mesaj atat de lung incat nu-l vor citi prea multi. Eu unul in mod sigur nu-l citesc. Nu mai vorbesc ca ai adus in favoarea ta mesajele unor clone clare , RYder, Oltean4Ever. Ti-ai cladit o parte din strategie bazandu-te pe ajutorul prietenilor de peste ocean. Posibil sa fi gresit si sa fie o sabie cu doua taisuri...
Nu mai vorbesc de surpriza care te asteapta maine ! Te las acum sa te reculegi si sa-ti aduni puterile. O sa ai nevoie.
In arena ai voie sa postezi atat mesaje lungi cat si scurte, depinde de fiecare, dar cei implicati in lupta ar trebui sa citeasca orice rand de pe acest topic. Intr-adevar este o sabie cu 2 taisuri, iar tu ai reusit sa te tai fiindca nu am fost ajutat de prietenii din Canada.

EDMOND_
17th November 2004, 22:35
Am postat despre banarile, avertismentele si vorbele urate pentru a observa si tu ce tip "cumsecade"ai fost in aceste opt luni si sa te ajut astfel sa devii " alt om" .
Am renuntat insa la ceea ce pregatisem pentru finalul confruntarii noastre , deoarece nu vreau sa-ti stric ziua ( presupun ca sarbatoresti! )
Vreau doar sa-ti atrag atentia ca tot ce ai pus rau despre mine vine in general din partea celor din grupul lui Pacala ( cam toate citatele pe care le-ai adus pe Arena.)
Nici unul din cei pe care i-ai amintit nu au plecat din cauza mea. Citeste ultimile lor postari pe Online si ai sa vezi motivele reale.
In ceea ce priveste eventuala mea clona , dupa cum ai vazut , Ip-urile nu spun prea multe. Probabil singura dovada clara este atunci cand il prinzi pe individ in fata calculatorului , logat.
Despre Brimi nu mai spun nimic. Il las sa pledeze singur, nu are nevoie de avocat.
Altadata , intr-o astfel de situatie, iti recomand sa nu te mai grabesti cu provocarea in Arena si sa incerci o discutie sincera, fara ocolisuri. In primul rand puteai discuta cu mine , pe privat. Asa era corect, suntem amandoi suporterii aceleasi echipe, ce naiba!?
Inca odata La Multi Ani , si sa te vad insurat si cu trei copii cat mai repede!

PS. Imi rezerv dreptul de a discuta toate problemele abordate, mai ales subiectul "clone" dupa incheierea razboaielor din Arena.

ady_azzuro
17th November 2004, 22:41
:D:D:D edmond, edmond, brimi tocmai a fost online, dupa ce a iesit, ai venit tu...cum se face ca nu ati fost online amandoi in acelasi timp? :D Uita-te la stilul mesajului lui de la lupta cealalta, nu este la fel ca al tau? :D

Iti multumesc inca o data pt urari, si sper sa ma insor dar mai incolo ca acum sunt prea tanar :D, cat despre copii, mai vedem, nu-mi fac planuri de acum. :D

EDMOND_
17th November 2004, 22:47
. Nici tu nu esti online cu mine in acelasi timp mereu.
Sunt doar presupuneri. Ok , mai vorbim

ady_azzuro
17th November 2004, 22:54
:D se pare ca acum suntem....FORZA STIINTA!!! :yeah:

Vadim
17th November 2004, 22:56
Lupta este inchisa dupa 10 zile.