PDA

View Full Version : Bilantul lui Stoichita dupa sase luni la Steaua



Cristina
19th March 2010, 11:53
In urma cu exact sase luni, Mihai Stoichita isi incepea aventura pe banca Stelei. Chiar daca venirea sa a fost ironizata, multi considerand ca nu-l va prinde paltonul, Stoichita a rezistat, cu o atitudine umila fata de patron si de suporteri. Stoichita are in continuare sabia deasupra capului, existand pericolul ca el sa fie demis in orice moment. Onlinesport.ro va prezinta o analiza a primelor sase luni ale lui Stoichita la Steaua.

"Voua va place ce joaca Steaua?" - Cu aceasta intrebare si-a inceput Mihai Stoichita munca la Steaua, devenita oficiala in miez de noapte, dupa o sedinta furtunoasa la palatul lui Gigi Becali.

Stoichita a promis, in primul rand, ca va readuce fotbalul spectacol in Ghencea, insa cifrele nu ii dau dreptate decat dintr-un punct de vedere. Fiecare meci al Stelei a devenit o adevarata durere de cap, in special din cauza problemelor din defensiva.

Cu Stoichita antrenor, Steaua are o medie de 1.3 goluri pe meci in Liga I, in timp ce media golurilor primite este de 1 pe meci.

CE A ADUS STOICHITA

Fata de primele meciuri sub comanda lui Cristiano Bergodi, Stoichita a adus un joc de posesie mai bun si un pressing mult mai agresiv.
Jucatori precum Szekely sau Plesan evolueaza mai bine decat in mandatul lui Bergodi. Plesan a revenit de la echipa a doua si si-a castigat locul de titular in echipa lui Stoichita.
Apropierea unor foste glorii, in baza relatiei de prietenie pe care le are cu acestea.
Echipa are sanse reale la castigarea titlului. In momentul in care a preluat Steaua, echipa se afla la 6 puncte de primul loc, acum se afla la 1 punct
CE A STRICAT STOICHITA

In mandatul lui Bergodi, Steaua avea o medie de 1.8 goluri marcate pe meci si o medie de 0.6 goluri primite pe meci.
Relatia cu o parte dintre suporteri s-a deteriorat, dupa gesturile facute spre tribune in momente critice
A pierdut marele derby al Romaniei, contra lui Dinamo, dupa o prestatie jalnica
Jucatorii tineri ai fost izolati, acestia plangandu-se ca Stoichita nu le ofera suficienta incredere

CIFRELE LUI STOICHITA

Liga 1: 8 victorii, 5 remize, 3 infrangeri

Liga Europa: 0 victorii, 3 remize, 2 infrangeri

Cupa Romaniei: 1 victorie + eliminare in optimi in fata Gloriei Bistrita

Golaverajul Stelei cu Mihai Stoichita in campionat: 21-16

-sursa Onlinesport.ro-

Voua va place ce joaca Steaua?(asta ca sa il citez pe Stoichita:D)Credeti ca un alt antrenor ar fi mai indicat in locul lui sau echipa are nevoie de o revigorare a intregului lot?

Denis
19th March 2010, 12:07
Threadul acesta se incadra mai bine in sectiunea "Suporter Steaua".

Lordliv
19th March 2010, 14:20
JJ-ule ce spuneai de un anume moderator?!:rolleyes:

problemele echipei steaua nu sunt de interes national,threadul trebuie teleportat pe " steaua "!

Nightwish
19th March 2010, 15:16
Threadul acesta se incadra mai bine in sectiunea "Suporter Steaua".

Perfect de acord... Suntem inundati cu Steaua, Stoichita, gripa porcina, Becali, Udrea, Gutza si alte asemenea chestii.. Ar fi preferabil ca topicurile sa se gaseasca pe sectiunea potrivita si sa citeasca doar cei interesati...

m8k
19th March 2010, 15:46
Destinatia treadului eronata! Total neinteresant!

Ulysses
19th March 2010, 15:51
Ma adica de ce sunteti rai acuma? :angry:deschide proaspata moderatoare un thread pe intern si-n loc sa o incurajati, ca niste gentlemani ce sunteti, veniti cu reprosuri?/??

JJ
19th March 2010, 16:46
lordliv-ule, chiar ma gandeam sa incerc sa analizez si eu jocul Rapidului cu Manea antrenor, doar ca n-am ce analiza, jucam mai prost si decat Steaua. :D

Datenshi
19th March 2010, 17:00
Zicea cineva, si tind sa-l cred, ca in ultimele doua zile Manea a exersat la antrenament numai pase scurte de maxim 10 metri.

PS: Eu zic ca merge threadul pe intern, e o incercare de analiza, cu cifre, nu e un thread de scandal gen "Jiji a declarat...".

Nightwish
19th March 2010, 17:19
Datenshi, nimeni nu a contestat continutul postului initial, atata ca nu ne intereseaza o analiza si diverse cifre despre Steaua :D... Poate ne-ar fi interesat o comparatie cu cifre intre mai multe echipe din Liga 1, inclusiv Steaua... Insa, atata timp cat priveste doar o anumita echipa, consider ca locul thread-ului este pe Suporter...

Aurel.D
19th March 2010, 17:22
Este un thread de sectiunea suporter....

Cristina
19th March 2010, 17:57
mutat pe sectiunea suporter,la cererea voastra...
@lordliv,scuza-ma ca nu m-am dovedit eficienta :rolleyes:
oricum parerea mea e ca topicul asta putea fi situat la granita dintre intern si suporter...

Datenshi
19th March 2010, 18:00
Datenshi, nimeni nu a contestat continutul postului initial, atata ca nu ne intereseaza o analiza si diverse cifre despre Steaua :D... Poate ne-ar fi interesat o comparatie cu cifre intre mai multe echipe din Liga 1, inclusiv Steaua... Insa, atata timp cat priveste doar o anumita echipa, consider ca locul thread-ului este pe Suporter...

V-ar fi interesat o duda, e unul pe la jumatatea primei pagini de pe intern cu toate echipele. Recunoasteti ca preferati cancanul. :D

Vladek
19th March 2010, 18:27
Nu recunoastem nimic :D

Lordliv
19th March 2010, 18:42
mutat pe sectiunea suporter,la cererea voastra...
@lordliv,scuza-ma ca nu m-am dovedit eficienta :rolleyes:
oricum parerea mea e ca topicul asta putea fi situat la granita dintre intern si suporter...

teoretic,traim intr-o tara libera!
cineva poate sa produca ceva,inclusiv prostie,iar altii sa comenteze in lipsa de altceva! ( chiar daca devin ridicoli;))

ps. nu-i nimic stimata moderatoare,chiar poti sa perseverezi sugerandu-i moderatorului vadim de pe ' craiova ' sa participe la viata forumului chiar cu topice situate la "granita dintre intern si suporter" legate si de universitatea craiova...

succesuri!:D

Hingherul
19th March 2010, 19:05
prind si eu un caine pe aici sa-l ard? :D
Cristina, buna! :D

Storchita trebuie sa se duca dracului. nu e deajuns sa-l pupe in slitz pe cioban ca sa stie sa aseze si echipa in teren. si eu am zis sa-i dau credit ca poate sunt cei ce-l contesta nebuni dar e evident ca e antrenor de...Kuweit!

Cristina
19th March 2010, 19:07
@Lordliv:in loc sa dai atatea sfaturi si din moment ce te consideri competent in ale fotbalului,de ce nu participi chiar tu mai intens la viata forumului?

@Hinghi:buna:D

JJ
19th March 2010, 19:16
Storchita trebuie sa se duca dracului. nu e deajuns sa-l pupe in slitz pe cioban ca sa stie sa aseze si echipa in teren. si eu am zis sa-i dau credit ca poate sunt cei ce-l contesta nebuni dar e evident ca e antrenor de...Kuweit!
Bre, vorbesti de Lippi, ala care acum vreo 15 ani va ducea in liga campionilor, sa-ti fie rusine. :angry:
Asa l-ai spurca si pe Jenei daca ar reveni antrenor si n-ar avea rezultate?

Hingherul
19th March 2010, 19:20
asa as spurca pe oricine care sta mai mult cu buzele pe bucile calde ale oierului in loc sa-si vada de treaba cu antrenoratul.
pana acum e de apreciat Oli. il mai pacalea, il mai tempera pe cioban si tot ce voia el facea.:ok:

la vreun antrenor strain nici nu indraznesc sa ma gandesc cat timp e ciobanila la club.

JJ
19th March 2010, 19:22
Uite ce zice Jiji:
Ăsta e fotbalul, a trecut supărarea. Sunt lucruri de învățat, eu trebuie să mă schimb, trufia... M-am bazat că am echipă mai bună ca ei și am fost trufaș două săptămâni că îi ciuruiesc. Dumnezeu a spus «Stai să vezi tu, chiar dacă ai echipă mai bună, nu o să joace nimic, ca să vezi cum te ciuruiesc ei pe tine ca sa nu mai fi trufaș, să fi smerit». Asta trebuia să fac. Altfel, nu-mi explic cum a dormit echipa pe teren, a fost ceva supranatural. Nu s-a mai întâmplat așa ceva, nicio echipă n-am văzut așa, nu doar pe Steaua, să stea pe teren și să doarmă. N-am nicio problemă cu Stoichiță, eu sunt vinovatul. Dumnezeu mie mi-a dat palma, nu lui Stoichiță.

Lordliv
19th March 2010, 19:22
@ domnisoara moderator cristina
competent?! de unde ai scos-o?:cool:
poate doar respect pentru cei care intr-adevar se pricep la fotbal!

activitate? sa nu zici ca nu ai aruncat o privire pe ...politic!;)
am si victime pe acolo...:drak:

dar din pacate nu intotdeauna duc " lipsa de altceva ":)

ps. ca sa-mi satisfaci si mie ka-ul de ce nu propui un thread legat de activitatea de antrenorat a lui becali & mititelu."tactici folosite pentru intimidarea adversarului;asemanari si deosebiri."

Cristina
19th March 2010, 19:36
uite,nu sunt un "cornel dinu", in varianta feminina,dar nu sunt nici pe dinafara cu fotbalul pt ca am crescut de mica cu el,iar faptul ca pana acum nu prea am postat prea mult pe intern nu inseamna ca nu l-am supravegheat atent si ca sunt in pom si pomul in aer cu tot ceea ce inseamna fotbal
citesc foarte des si ce scrieti pe politica si stiu ca ai victime si pe acolo,iar scopul meu nu este sa iti devin o alta victima

Hingherul
19th March 2010, 19:39
vedeti c-o dati in pasiuni off topic si sunteti pe teritoriul meu :D

deci pleaca sau nu storchita?

Cristina
19th March 2010, 19:41
gata hinghi ma cumintesc:D
parerea mea este ca soarta lui storchita e oarecum decisa,acum gigi asteapta doar sa luati o infrangere mai dura ca sa ii dea cu piciorul

Snake_21
19th March 2010, 19:42
Mai bine ar pleca ciobanu :D

Lordliv
19th March 2010, 19:45
nicio grija cristina,cat timp nu merge universitatea craiova,nu prea calc pe sectiunea fotbal...
asa ca o sa ne intersectam cam rar.:D

ot?! cine este stoichita?

Hingherul
19th March 2010, 19:46
gata hinghi ma cumintesc:D
parerea mea este ca soarta lui storchita e oarecum decisa,acum gigi asteapta doar sa luati o infrangere mai dura ca sa ii dea cu piciorul

ma zbarlesc tot cand te vad asa supusa :D

n-o sa dea cu piciorul nimanui. o sa bage mai mult ca sigur placa aia cum ca pleaca singur bla bla....
problema e ca treaba e imputita rau :(
in afara de plecarea ciobanului chiar nu vad ce e de facut.

Cristina
19th March 2010, 19:49
n-aveti voi norocul asta...cum nici dinamo n-are norocul sa scape de borcea&co si rapidul de coposel

Hingherul
19th March 2010, 19:50
vad ca dna-ul se misca binisor. am ceva sperante.

cristy1110
19th March 2010, 21:39
Bre, vorbesti de Lippi, ala care acum vreo 15 ani va ducea in liga campionilor, sa-ti fie rusine. :angry:
Asa l-ai spurca si pe Jenei daca ar reveni antrenor si n-ar avea rezultate?

daca imi amintesc bine Dumitriu a fost antrenor principal iar Stoichita secund in cele trei sezoane de liga....

Optimistul
20th March 2010, 00:14
Atata timp cat autoritatea unui antrenor este subminata de patron nu se pot vedea rezultate remarcabile - Becali este cel mai vinovat de ce se intampla la Steaua .
@lordliv, cat timp crezi ca ar fi putut Jiji patrona Craiova ? Un schimb de experienta n-ar strica celor doi "maestri ai sportului " ...

iulian_1976
20th March 2010, 01:12
Bre, vorbesti de Lippi, ala care acum vreo 15 ani va ducea in liga campionilor, sa-ti fie rusine. :angry:
Asa l-ai spurca si pe Jenei daca ar reveni antrenor si n-ar avea rezultate?

Nu vreau sa l denigrez pe Stoichita insa aduc aminte celor mai tineri.
Stoichita sa remarcat prin faptul ca a fost antrenorul secund al lui Titi Dumitriu.
Ca principal are un 3:2 cu PSG,la masa verde a fost dat 3:0 pentru Steaua.
Ca apoi in retur sa o luam cu 0:5.

Este un antrenor mediu sau cel putin asta era;pentru Steaua insa slab.Acum nu stiu ce mai poate cu adevarat
nu stiu de exemplu daca ar putea salva e la retrogradare o Gloria Bistrita de exemplu.:rolleyes:

Marius
20th March 2010, 09:11
http://www.ziare.com/sport/fotbal-intern/03-20-2010/cine-e-antrenorul-stelei-1003784

delaoltenia
20th March 2010, 09:52
Bilantul lui Stoichita la Steaua depinde de materialul clientului.Clientul este varza dupa cum bine stiti,asa ca...a reusit totusi sa duca pe primele locuri o echipa mediocra sa nu zic slaba,vreti mai mult?

Marius
20th March 2010, 09:54
pai stai ma, io i-am adus pe jegurile de karamyeni? io am zis ca parpas si tall sunt cei mai buni fundasi din istoria fotbalului? io i-am dat pe ionescu si onicas la iasi si am ales sa joc cu titirezul toha si cu eterna speranta plesan?

degeaba ii cautati voi scuze, pippi si-a facut-o cu mana lui, inca din momentul in care l-a criticat public pe bergodi... uite ca el e cu 3 clase sub italian.

eventHorizon
20th March 2010, 13:55
Materialul clientului? Otelul si Gloria is cele mai in forma echipe acum si au unii jucatori de care de abia s-a auzit. Ia zi tu, Sumudica la Gloria sau Dorinel la Otelul au jucatori mai bine cotati ca ai Stelei?
Hai sa fim seriosi, e o panarama de antrenor. Sa antrenezi in Kuweit, Panama, Cipru si Armenia pentru niste amarati de dolarei, spune totul despre valoarea ta. :rolleyes:

cristy1110
20th March 2010, 14:14
Bergodi a jucat cu tineri si a avut si multi accidentati...
cand a venit Pippi au reaparut Rada,Plesan,Dayro,Ov.Petre,Kapetanos si mai stiu cine ca nu imi vine in minte,dar astia erau toti jucatori experimentati care au adus doar un echilibru in echipa si o oarecare crestere de valoare,fiindca erau jucatori cu selectii in nationala...

cristy1110
20th March 2010, 14:17
Nu vreau sa l denigrez pe Stoichita insa aduc aminte celor mai tineri.
Stoichita sa remarcat prin faptul ca a fost antrenorul secund al lui Titi Dumitriu.
Ca principal are un 3:2 cu PSG,la masa verde a fost dat 3:0 pentru Steaua.
Ca apoi in retur sa o luam cu 0:5.

Este un antrenor mediu sau cel putin asta era;pentru Steaua insa slab.Acum nu stiu ce mai poate cu adevarat
nu stiu de exemplu daca ar putea salva e la retrogradare o Gloria Bistrita de exemplu.:rolleyes:

meciul cu PSG este cea mai mare realizare a lui Stoichita ca antrenor,iar cel cu Flora Tallin(sper sa nu ma insel)cand dupa 4-1 acasa era 3-0 pentru estonieni in deplasare si ai nostri aveau ceva tare in fund a fost cea mai mare deceptie din cariera lui...