PDA

View Full Version : Etapa 14: FC Arges - FC Unirea



ADelPiero
7th November 2004, 21:19
Duminica, 21 noiembrie: FC Arges - FC Unirea (14.00, Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

bill
8th November 2004, 08:54
Anul trecut am luat un punct la Pitesti. Dar anul asta toate meciurile au fost diferite fata de cele de anul trecut cu aceleasi echipe. Sper sa aducem 3 puncte:D

ADelPiero
9th November 2004, 17:51
1 e destul ;) sa nu cerem prea multe :p ... poate nu aducem nici 1 :D

ultra_alba
10th November 2004, 12:03
1-1

spmihai
11th November 2004, 21:07
eu zic ca scoatem cel putin un egal de la Pitesti. Cel mai probabil (dupa mine) e un 0-0, sau 2-1 pentru noi. A doua varianta mi-ar conveni mult mai mult, dar e buna si prima. oricum, sa nu pierdem.

ADelPiero
12th November 2004, 20:53
avem vreme pana cand incepe meciu`, sa ne adunam fortele :D

spmihai
13th November 2004, 12:23
mai este o saptamana asa ca trebuie sa ne adunam klumea. Ati vazut ieri la TVR cluj emisiunea cu Pelici si Moldovan. Pelici l-o propus pe Cioby in nationala, dar o zis ca Iuri si Moldovan erau sigur in lot pentru Armenia daca nu erau accidentati. Pacat, aveam si noi jucatori in nationala

bill
13th November 2004, 13:01
Nu stiu daca ar avea Iordanescu ochi pentru ei. Poate daca nu mai are ce alege de la "marile echipe"

HaoTic
16th November 2004, 09:49
E cazul sa scoatem si noi ceva din deplasare. La Pitesti e de mancat o pita. Sa vedem daca au chef de joc baietii sau trateaza deplasarea tot ca pe o excursie. Ce credeti....Maier se da iarasi lovit?
Din cate am vazut la meciul cu Craiova, Paleacu si Maier nu au agreat revenirea lui Tibi Moldovan. Asta si prin faptul ca nu au venit sa salute publicul.
Nu-mi vine sa cred ce prost poate sa joace Galdean. Pur si simplu parca a uitat sa faca o preluare sau sa dea o pasa.

bill
16th November 2004, 11:06
De ce nu l-ar agrea Paleacu si Maier pe Moldovan?
Poate nu au venit a salute publicul pt ca i-a mai si huiduit la cate o faza.
Galdean intradevar nu stiu ce face. Sper totusi sa-si revina.
Ar trebui sa fi econstienti ca e si interesul lor sa aduca puncte si sa nu retrogradam. Macar sa impresioneze pe cineva prin jocul lor daca spera intr-un transfer.

ADelPiero
16th November 2004, 16:23
acesta este adevaratul test :D ... de la revenirea celor 2 jucatori de baza ;)

spmihai
16th November 2004, 21:30
Trebuie sa scoatem ceva din deplasarea asta. Nu stiu nici eu ce e cu Galdean, dar poate isi va revenii daca lustruieste cateva etape banca de rezerve.

ADelPiero
17th November 2004, 20:12
dupa "varza" care s`a facut din nou la echipa .... nu cred ca o sa scoatem nici 1 punct :(:(

spmihai
20th November 2004, 16:12
Cand nimeni nu mai crede, se intampla minuni. Unirea a scos un 1-1 la Pitesti, prin golul lui Galdean si era sa scoatem mai mult, ne-or egalat in minutul 86. Pacat, ar fi fost trei puncte extrem de importante, dar e bun si punctul asta, daca batem pe Farul. Poate facem surpriza si in Ghencea. :drak:

ADelPiero
20th November 2004, 19:29
da... acuma putem spune k am pierdut 2 puncte.... nu am castigat 1 :(

bill
21st November 2004, 17:04
Tot e bine si atat desi mi-e ciuda pt golul ala primit pe final. Partea buna e ca jucatorii care au intrat in teren au avut ambitie si au luptat si se poate pune baza pe ei si in continuare.

spmihai
21st November 2004, 22:24
Pacat intradevar despre golul primit pe final. Daca bateam Argesul si Rapidul, aveam 19 puncte si eram pe locul 10, mult mai linistiti, asa trebuie neaparat sa batem pe Farul si va fi foarte greu.

ADelPiero
21st November 2004, 22:57
Unirea is the best :lol:
ce ciuda le este la "bolnavi" :evil: