PDA

View Full Version : Etapa 23: Astra Ploiesti - FC Timisoara 1-3



Denis
18th March 2010, 20:39
Luni 22 Martie
Ora: 20:30
Digi Sport

Leo
18th March 2010, 21:01
egal.2-2

Lordul
18th March 2010, 23:10
meci egal 1-1

relansat
18th March 2010, 23:12
4-5

Elphax
18th March 2010, 23:16
foarte interesant meci va fi

astra vine dupa un rezultat remarcabil la rapid, noi trebuie sa castigam ca sa ne mentinem pe locul 1 ...

Rossi
19th March 2010, 00:15
1x

Denis
19th March 2010, 07:52
foarte interesant meci va fi

astra vine dupa un rezultat remarcabil la rapid, noi trebuie sa castigam ca sa ne mentinem pe locul 1 ...

Sa urcati pe locul 1 vrei sa zici. Momentan sunteti pe 2 la egalitate cu Steaua.:D

2 solist.

Pauza: 0-1
Final: 0-2

Gabri3l
19th March 2010, 10:05
1x... astra nu a mai pierdut acasa de prin vara anului trecut.

Leo
19th March 2010, 10:05
Lasa, vor zbura spre primul loc cand vin punctele de la Rapid.

Sherlock
19th March 2010, 10:10
Deciziile de la TAS de obicei apar la final de campionat, nu? :D

Leo
19th March 2010, 11:14
da.

TeBat
19th March 2010, 14:11
1x

six
19th March 2010, 18:27
ramanem pe primu' :yeah:

malexoid
20th March 2010, 02:42
0-3

THE HUN
20th March 2010, 03:25
0-1 f.disputat

delaoltenia
20th March 2010, 09:42
1-0 pentru Astra

ichigo
20th March 2010, 21:31
eu as zice 2-0 pentru astra. apropo, la noi in oras, vine saptamana viitoare un circ acvactic, insa la care lipseste balena. ni-l puteti imprrumuta pentru trei zile? sau acum balena voastra, se stie despre cine e vorba, are show la timisoara?

six
20th March 2010, 22:55
eu as zice 2-0 pentru astra. apropo, la noi in oras, vine saptamana viitoare un circ acvactic, insa la care lipseste balena. ni-l puteti imprrumuta pentru trei zile? sau acum balena voastra, se stie despre cine e vorba, are show la timisoara? bah,tu esti frate cu energizantu' :D
balena sta in bukale ;) doar $$$ varsa la Timisoara :D:yes:

Ess
21st March 2010, 01:09
nu prea vad aici probleme pt cimisorenii mei, numa' astia is in stare sa faca o gherla cand le e lumea mai draga :D

totusi: 2

le: kkt, am votat x din cauza "viteze'mi" fenomenale. :D
puneti fratior 1x2, nu 12X. :cry:

valitudor
21st March 2010, 09:20
Am pus un X de mila lui 006, ca e baiat sufletist si-mi pare rau sa-l vad cum se consuma, insa minte ma duce catre un 1 clar, avand in vedere echipele

Denis
21st March 2010, 11:24
nu prea vad aici probleme pt cimisorenii mei, numa' astia is in stare sa faca o gherla cand le e lumea mai draga :D

totusi: 2

le: kkt, am votat x din cauza "viteze'mi" fenomenale. :D
puneti fratior 1x2, nu 12X. :cry:

Scuze.:D:D Din greseala am pus 12x la primul thd deschis, iar apoi am zis sa le fac pe toate asa daca tot am inceput.

Elphax
21st March 2010, 12:04
Am pus un X de mila lui 006, ca e baiat sufletist si-mi pare rau sa-l vad cum se consuma, insa minte ma duce catre un 1 clar, avand in vedere echipele

mda, mare echipa are Astra ... :sleep:

valitudor
21st March 2010, 22:09
Mi-e teama ca n-ai inteles bine
Problema e la echipa voastra

UCV
21st March 2010, 22:23
Meci greu pentru Poli ... pronostic : x

Astra joaca destul de bine acasa , nu au pierdut multe meciuri acasa + ca vin dupa un meci in care au luat cele 3 puncte la rapid...

Sherlock
22nd March 2010, 08:12
Iar timisorenii numai ce-au inceput sa-si tureze motoarele, problema e daca vor reusi s-o bage in ate. De cand a plecat Bucur, raportul de goluri/suturi pe poarta cred ca a scazut la 1/15.
Meci deschis oricarui rezultat as zice, e posibil sa fie unul dintre meciurile cele mai frumoase ale etapei.

laurdog
22nd March 2010, 12:15
Hai Liviule continua bombardamentul.

ics
22nd March 2010, 17:04
A inceput bine :)

delaoltenia
22nd March 2010, 17:39
ce ratare...blat :D

Elphax
22nd March 2010, 17:51
ce bine am inceput si ce prost am continuat

am emotii

iulian_1976
22nd March 2010, 17:59
Cel mai bun jucator al lui Dinamo joaca la Astra.:happy

Poli posibil sa castige meciul nu stiu,insa Napoli tactic multtt peste Sabau.
Imi place ce joaca Astra chiar in conditiile in care poate pierde.:ok:

Leo
22nd March 2010, 18:20
O prima repriza cu de toate. Goluri, penalty ratat, eliminare. Mai putin scorul, care nu prea este pe placul meu. Un egal merge mai bine. :D

Lordul
22nd March 2010, 18:24
@leo stai ca nu s-a terminat meciul

Datenshi
22nd March 2010, 18:31
Ce iertator e Tudor cateodata.

iulian_1976
22nd March 2010, 18:49
Goga marcheaza si sperantele unor fani stelisti si dinamovisti se naruie :happy
...cati fani au mai ramas desigur:D

delaoltenia
22nd March 2010, 18:50
Ce bulan are Timisoara. :D

Poli Timisoara
22nd March 2010, 18:51
daca se termina 1-2 ,victoria era nemeritata...la 1-3 ,victoria e muncita...oricum,cateodata ne batem joc de fotbal ! punct

delaoltenia
22nd March 2010, 18:55
Ati meritat victoria? :happy

Black_Mamba
22nd March 2010, 18:59
VICIERE DE REZULTAT !

-penalty neacordat pentru Astra la duelul Bonfim-Silva in min 62 !
-galben neacordat pentru Nibombe, la duelul cu L.GANEA (talpă din spate pe piciorul de sprijin) ; cum Nibomba mai avea un galben...cartonașul rosu era clar - in 9 oameni timișoara posibil victimă !

Urmează scandalul din presă, bla-bla ! :sleep:


PS Presiunea pusă pe FRF de iancu isi spune cuvântul !

Leo
22nd March 2010, 18:59
Daca se termina 2-2 era si mai bine.

Sherlock
22nd March 2010, 19:09
Black Mamba, presiunea ce-o pun conducătorii asupra elementelor organizatorice face parte din "marele Circ" - se întâmplă peste tot, deși intensitatea variază.
Cât despre arbitraj, a fost destul de "soft", în maniera lui A. Tudor, care eu cred că este un arbitru bun, dar cu prestații parcă prea oscilante, lucru ce poate ridica suspiciuni în funcție de subiectivitatea auditoriului. Posibil ca în logica decizională a arbitrului să fi intrat și nivelul de dificultate al terenului, după cum a menționat și I. Crăciunescu la intervenția de pe GSPTV. La urma urmei, dacă ești arbitru la un meci, îți asumi responsabilitatea pentru deciziile luate. Definiția termenului "responsabilitate" o cunoaștem cu toții, faptul că ea nu mai reprezintă nimic e cu totul altceva.
În fine - rezultatul strânge șurubul în continuare la vârful clasamentului. Să vedem ce se întâmplă în continuare.

six
22nd March 2010, 19:09
Am pus un X de mila lui 006, ca e baiat sufletist si-mi pare rau sa-l vad cum se consuma, insa minte ma duce catre un 1 clar, avand in vedere echipele


:happy:happy:happy keep walking,men ;)

iulian_1976
22nd March 2010, 19:09
VICIERE DE REZULTAT !

-penalty neacordat pentru Astra la duelul Bonfim-Silva in min 62 !
-galben neacordat pentru Nibombe, la duelul cu L.GANEA (talpă din spate pe piciorul de sprijin) ; cum Nibomba mai avea un galben...cartonașul rosu era clar - in 9 oameni timișoara posibil victimă !

Urmează scandalul din presă, bla-bla ! :sleep:


PS Presiunea pusă pe FRF de iancu isi spune cuvântul !

Sa speram ca Astra va juca asemanator si cu Dinamo :D
...sa speram ca nu este un Inter sau Otelu Galati.:happy

six
22nd March 2010, 19:12
Ce iertator e Tudor cateodata.ce zici ...trecem pe primu' loc ;)

corello
22nd March 2010, 19:18
Iar rezolva Goga meciul?

Sherlock
22nd March 2010, 19:19
la 1-3 ,victoria e muncita...oricum,cateodata ne batem joc de fotbal ! punct

Sau norocoasă - de ce să nu admiți și acest lucru?
Să fim realiști, mulți și-ar dori ca D. Goga să fie la nivelul lui G. Bucur, însă mai are nevoie de experiență adunată, nu se poate realiza această transformare la comandă. Plus că evoluțiile sale par a fi oscilante - să vedem dacă e similar ca și G. Bucur: o dată dezlănțuit, să nu se mai oprească - îi doresc succes aici.

Astra mi-a plăcut cum a jucat - organizat și determinat, dar știm cu toții că asta nu e suficient. Iar Napoli a greșit cu organizarea jocului la un singur punct: a ignorat parcă prea tare flexibilitatea liniei defensive a timișorenilor, cu acele schimbări de parte în atac, unde multe din acțiuni pierdeau brusc din intensitate. Sper să rămână în prima ligă și să continue să ridice nivelul de joc al echipei.

PS: ca o întrebare de newbie: mă uit la emisiunea lui Ivanovici - nu pot să zic că nu e inteligent personajul sau altceva rău, dar să fie doar părerea mea că emisiunea lui e construită pe principiul "stimați invitați și interlocutori telefonici, vă aștept cu drag la mine în emisiune, nu uitați să aduceți paiele vă rog, benzină și chibrituri avem aici"?

_Razvi_
22nd March 2010, 19:29
Sabau a cam gresit ca nu la scos pe Nibombe din minutu 20...

valitudor
22nd March 2010, 19:48
off topic


Sa speram ca Astra va juca asemanator si cu Dinamo :D
...sa speram ca nu este un Inter sau Otelu Galati.:happy

Iulian nu rateaza nici o ocazie de a deveni cel mai penibil suporter stelist. Doar Duba ii mai poate opune ceva rezistenta in a deveni cel mai ridicol. Hinghi l-a lasat demult in urma, macar el e amuzant si uneori inspirat

Dinamo- International 0-1
Steaua - International 3-2
Dinamo - Otelul 0-1
Otelul - Steaua 0-1
Steaua - Otelul 1-0
Astra - Dinamo 1-1
Astra - Steaua 2-1

Sa nu uitam nici
Steaua - Dinamo 0-1
Dinamo - Steaua 2-0

Un subiect de topic nou: ce nick trebuie sa ai pentru a deschide o discutie patetica despre noncombatul echipelor mai sus amintite in meciurile cu Dinamo. Raspunsurile le cunoestem cu totii, sunt doar doi... Unul dintre ei cica este un apropiat al fotbalului. Bleah.

OFTICOSULE!

*Coco*
22nd March 2010, 19:51
Se vede ca Sabau nu mai juca in centru cu Bourceanu - Alexa :) Castiga si timisoara asa, daca juca si alexa era clar ca pierd.

Farmecul Vietii
22nd March 2010, 19:59
Tudor e bandit,are scoala de facut la comanda,greselile astea nu-s aleatorii.Timisoara a jucat primele minute,Astra a dominat dupa,a ratat si penalty-ul ala,insa in 10 ma asteptam mai mult de la ploiesteni.Tactic Sabau s-a inchis bine,asta stie s-o faca cel mai bine.
Se vede treaba ca Iancu s-a prins cum sta treaba cu arbitrii,si stie unde sa cotizeze.

purpleheart
22nd March 2010, 20:10
Se vede ca Sabau nu mai juca in centru cu Bourceanu - Alexa :) Castiga si timisoara asa, daca juca si alexa era clar ca pierd.
uitasi majuscula, pastele masii , dar daca-i anulezi tu galbenele lui Alexa sigur joaca ! :ok:

Datenshi
22nd March 2010, 20:17
lasa ca si tu gresisi cratimele... :D

purpleheart
22nd March 2010, 20:18
vorbeste berea de dupa VICTORIE ! ;)

iulian_1976
22nd March 2010, 20:29
off topic
Iulian nu rateaza nici o ocazie de a deveni cel mai penibil suporter stelist. Doar Duba ii mai poate opune ceva rezistenta in a deveni cel mai ridicol. Hinghi l-a lasat demult in urma, macar el e amuzant si uneori inspirat
OFTICOSULE!

Eu privesc meciurile si ma exprim.
Am vazut un Otelul jucand la sacrificiu contra Urziceniului si CFR ului.
Apoi altfel contra Stelei si lui Dinamo.
Astra are multe relatii cu filiera Dinamo,nu cred ca spun o noutate.:D


Pe topicul asta se plang de Tudor Stelistii&dinamovistii ..mai nou rapidistii.:D

valitudor
22nd March 2010, 20:38
Tu suferi si te exprimi in consecinta. Inca nu m-am lamurit daca esti constient sau nu de ideile debitate.
Ce este evident pentru toata lumea este suferinta care te apasa odata cu fiecare meci. Din pacate nimeni nu te poate ajuta, trebuie sa treci singur mai departe

iulian_1976
22nd March 2010, 20:54
Valica nu stiu care dintre noi va suferi daca Borcica rateaza inca o data Ch.Leag.:D

Eu privesc fotbalul si atat,atrag atentia cand observ ceva ciudat.
Asa cum am atras atentia la Steaua:Otelul in prima repriza;acelasi lucru l am facut din pacate si la Otelu:Dinamo.

delaoltenia
22nd March 2010, 21:11
Supar pe cineva daca spun ca Timisoara a fost ajutata de arbitraj?..si inca cum?
Daca era echipa militienilor sunt curios ce atitudine aveati domnilor si doamnelor,cunoscatori ai fotbalului mioritic.:mda:

Black_Mamba
22nd March 2010, 21:53
Supar pe cineva daca spun ca Timisoara a fost ajutata de arbitraj?..si inca cum?
Daca era echipa militienilor sunt curios ce atitudine aveati domnilor si doamnelor,cunoscatori ai fotbalului mioritic.:mda:

Sau dacă era echipa ciobanilor...la fel, toată lumea sărea de dos in sus :D Acum nu văd niciun timișorean moralist :sleep: să guițe aici.

Gabri3l
22nd March 2010, 21:54
yo cred ca Timisoara a fost ajutata mai mult de astra....... aproape toti spectatorii din tribune au 'mirosit' ceva necurat...liviu ganea penibil, probabil ca iancu l-a amanetat deja pentru campionatul viitor.

oricum e mai bine ca a castigat Timisoara 3 puncte aici(asa sper sa castige si CFR sau Vaslui cand o juca la astra acasa).... si poate ca va castiga si campionatul daca o tine tot asa, in detrimentul unor alte echipe de prin bucale.

Black_Mamba
22nd March 2010, 22:01
...adică insinuiezi un mic blat ? Sincer când am văzut cum stă in teren Oprsal, m-a bântuit si pe mine acest gând ! 99 % din mingile jucate, le-a pierdut ! Totuși, nu vreau să marșez pe direcția asta.


Rămâne vicierea de rezultat !

Rossi
22nd March 2010, 22:05
Ion Crăciunescu consideră că greșelile lui Tudor nu pot fi trecute cu vederea:

"Tudor a avut un penalty clar neacordat la Diego Silva. Am văzut un atac din spate bun de "galben", Nibombe la Ganea
(Nibombe mai avea un galben și ar fi fost eliminat ). Taborda trebuia eliminat la faultul asupra lui Seto."


hai mah ca nu au fost ajutati de Tudor ... au fost doar impinsi :happy

Black_Mamba
22nd March 2010, 22:20
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/tudor-a-facut-niste-greseli-mari-la-astra-fc-timisoara-5768273

Am impresia că tipu' a intrat pe OLS si m-a citit, apoi a făcut declarația :D Totuși...unde-s moraliștii :sleep: lu' pește prăjit ? timisorenii, craiovenii...

Poli Timisoara
22nd March 2010, 22:38
Sau dacă era echipa ciobanilor...la fel, toată lumea sărea de dos in sus :D Acum nu văd niciun timișorean moralist :sleep: să guițe aici.

penalty pentru astra neacordat si eliminare pentru nibombe...acum esti satisfacut? viciere de rezultat poti spune la golurile anulate...poate mai rata liviu al tau inca un penalty...sau poate jucam mai bine fara nibombe (si asa numai ne-a incurcat) chiar si in 8+1...

Mai incet cu "guitatul" pana nu incepi sa LATRI singur la luna

Poli Timisoara
22nd March 2010, 22:41
Sau dacă era echipa ciobanilor...la fel, toată lumea sărea de dos in sus

dupa numai o etapa de la "marele derby" incepeti sa va pupati in c_r

six
22nd March 2010, 23:07
@kidoane,o fost blat ;) daca iti face placere.....:D la o tabla jabba cu m.sandu au pus tara la cale....cine-i oprsal??:P

Black_Mamba
22nd March 2010, 23:12
06, eu imi satisfac plăcerile cu femei !
Aici e vorba de hotie da' nu văd moraliștii(hai fie , a apărut danny :D).

Oprsal e un nimeni :D după meciul de azi.

six
22nd March 2010, 23:15
Oprsal e un nimeni :D după meciul de azi.pai si atunci te miri cum castiga lumea.....cati o triblat goganu la golu trei??? ahhh....;)

Black_Mamba
22nd March 2010, 23:25
ca caracter 06, ca caracter :D !

ichigo
23rd March 2010, 15:56
incredibil ce face CCA-ul. tudor face praf trei meciuri si este delegat in continuare la meciurile din liga I. cred ca o sa-i dau dreptate lui mititelu, ca igna saracu e un om "senil". apropo, nici nu ma mira prezenta lui chivorchian la timisoara. se stie si el cu manariile, deci nici poli timisoara nu e usa de biserica, cand are un asemenea om pe banca.

Gabri3l
23rd March 2010, 17:32
yo nu ma refeream neaparat la Oprsal ... ci la L. Ganea care a jucat mai mult decat penibil in meciul asta(spre deosebire de altele).

http://s2.postimage.org/o5Dpr-3fb333c1e785970fa116116d412f96d6.jpg

Black_Mamba
23rd March 2010, 22:05
Dar eu...da ! Urmărește-l in alte meciuri.

Rossi
24th March 2010, 00:30
ce bine decarteaza nenea Iancu la astia din presa ... de ei nu mai zice nimeni ca au castigat cu ajutorul arbitrului ....


Ion Crăciunescu consideră că greșelile lui Tudor nu pot fi trecute cu vederea:

"Tudor a avut un penalty clar neacordat la Diego Silva. Am văzut un atac din spate bun de "galben", Nibombe la Ganea
(Nibombe mai avea un galben și ar fi fost eliminat ). Taborda trebuia eliminat la faultul asupra lui Seto."