PDA

View Full Version : Etapa 14: U Craiova - Dinamo



Pages : [1] 2 3 4 5

ADelPiero
7th November 2004, 20:48
Duminica, 21 noiembrie: U Craiova - Dinamo (20.15, TVR1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
7th November 2004, 21:10
dinamo e varza la ora actuala (mai ales ca nu-i mai ajuta arbitrii :drak: ) iar craiova acasa joaca mai bine :) asa ca sper intr-o victorie a oltenilor :ok:

Pacala
8th November 2004, 03:29
:D interesant meci

P.S. : poli, valencia nu este in catalonia ...in fine,ti-o place tie de barca
si apropo, nici nu joaca poli cu dinamo etapa asta....

gicu
8th November 2004, 09:52
chiar ca "interesant meci". La cum joaca in ultimul timp amandoua sunt "varza". Cu un plus pt. Craiova :D (dupa situatia in clasament).

Asa ca, le-as recomanda celor doi antrenori sa foloseasca rezervele, iar alde Niculescu, Semeghin, Iordache (de la noi) cu Lutu (de la ei) sa se intalneasca pe teren neutru (e o carciuma la intrare pe autostrada), sa-i cheme pe De Vito & co. si sa ne scuteasca dracu' de evolutiile lor jenante. Hac, parerea mea :)

OwenSkeet
8th November 2004, 09:55
craiova-dinamo.:D .. mereu a fost un meci foarte aprins cu multe scantei..O sa fie un meci f interesant si este deschis oricarui rezultat.. eu cred ca o sa se termine egal sau o sa bata dinamo.

vasile314tzurka
8th November 2004, 10:00
am votat craiova, si din interes, recunosc, dar nu mai bag mina in foc pentru nimeni. aici nu mai e vorba de valoare, ci de cum o da domnul.

ieppy
8th November 2004, 10:14
Distractie Maxima contra Cainii Beti si Rosii. Hmmm. Sper sa bata aia rosii si beti. Nu prea conteaza oricum pentru ca in acest campionat ambele echipe se bat pentru locurile 4-9.

RstInPc
8th November 2004, 10:25
Meci mare intre pocnitorile campionatului. Orgoliul im spune ca trebuie sa bata Dinamo dar eu cred ca o sa bata Dinamovinul. Are Netoiu de unde sa-l apovizioneze. Puscariasi si betivi ordinari. Sa-i bata Craiova, imi bag picioarele :mad:
Mai sper la cupa, dar la cum joaca..... :jerk:

gicu
8th November 2004, 10:29
in week-end am citit in gsp (parca) un articol cu D.N. Nicusor in care, printre altele, le recomanda jucatorilor dinamovisti sa "lase spriturile". Daca-i adevarat, cu fotbalul am inteles...dar nici sa bea nu se pricep? Sprit...auzi :headbang:

inter
8th November 2004, 10:34
pai de alea usoare gicule :D:D:D mai de vara:p

ieppy
8th November 2004, 10:36
Adica iar se pregatesc de CL? :D

gicu
8th November 2004, 10:42
si ce vara nu merge o tarie (cu gheata, fie :p)? Era si Dinu bun la ceva...ii mai invata ceva :)

vasile314tzurka
8th November 2004, 10:47
da. dex-ul sau cuvinte prost folosite cu superioritate agademica:)

gicu
8th November 2004, 11:30
vasile, ma refeream la necesitatea gradelor din pahare :D

vasile314tzurka
8th November 2004, 11:33
in concordanta cu alea de pe umar:)

Vietnam
8th November 2004, 11:57
Mama ce meci ..orgolii, chestii, socoteli.... oare?? :headbang: Care orgolii fratilor? La cine? La noi , la dinamovisti? Ca le lipseste cu desavarsire! Ambelor echipe! Badita ca si Andone "ii incurajeaza" pe baietii cu cuvinte de genul : sunteti fara valoare, petarde, trebuie sa schimbam toata echipa etc etc si dupa aceea se asteapta la minuni.... Eu am impresia ca in meciul asta jucatorii ambelor echipe o sa se invite unul pe celalalt sa dea gol. Unul Dinamo , unul Craiova pina obosesc spectatorii de numarat golurile.
La cum au jucat ai nostrii la Apulum .... ma astept la orice. Chiar si la o gramada de autogoluri ale ambelor echipe!
Vroiam sa vin la meci ...cred ca o sa stau acasa ... deja sunt disperat de lipsa de concentrare si de imaginatie a jucatorilor nostrii. Eu nici nu mai stiu ce naiba sa cred . Dinel face si el declaratii "linistitoare" ca ne e frica sa nu cadem in B ( bate saua ca sa priceapa Primaria!!). MUICA CU CE AM GRESIT????

Batem .... ca trebuie sa mai manince si Dinamo bataie. :evil: Iar noua ne place sa mai saltam citeva locuri dupa care iar sa venim inapoi ... :headbang:

dragos_popa17
8th November 2004, 14:39
Am votat cu Craiova. Nu de alta, da' n-am vrut sa votez cu Dinamo.

inter
8th November 2004, 15:58
in concordanta cu alea de pe umar:)


:o: :o: , vasile, nu mai au stele pe umar au "linii" , la asta te refereai ? :rolleyes:

vasile314tzurka
8th November 2004, 16:03
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
acu il inteleg pe mutu, tot linii tot linii mai nene:))

vlad1607
8th November 2004, 16:03
Ei da...meci mult asteptat de intreaga suflare din Banie...avand in vedere ca ambele echipe joaca absolut "sublim"--raportat mai ales la ce pot fiecare- o sa fie un meci interesant care,din fericire,o sa se termine in cel mai rau caz la egalitate..asta daca nu castigam iarasi...:D
Si sa vezi ce sar acuma baietii pe mine..ca ne bat :happy :happy ca :happy ne :happy omoara :D mama de cand nu am mai ras asa de bine :yeah:

FORZA CAINII !! SA PLANGA TOATA OLTENIA ! :degete:

ady_azzuro
8th November 2004, 16:03
Ii batem pe catei cu 2-1 sa ne mai alinam suferinta pt esecturile din acest tur...

Mariusmadmax
8th November 2004, 16:26
in mod normal meci de 1 solist !
Vor bate pe Dinamo , daca joaca cu convingere ( ex meciul cu rapizii ) . De ce nu este Dinamo sub Craiova , in conditiile in care joaca mult mai prost :
1 Pentru ca (,) Craiova n-are datornici ( Poli Iasi , Gloria B-ta etc) ...
2 Pentru ca la Dinamo a ramas acelasi antrenor - chiar si fara rezultate - , si aceasi conducere Ministeriala , pe cand la Craiova ... NEBUNIE !

vlad1607
8th November 2004, 16:34
Ce reactie timida pe forum....exact inversul evolutie cainilor ca Craiova!
MUSCAM ADANC IN BANIE! :D

Florentin
8th November 2004, 17:09
Desi ma lasa rece cine joaca si cine invinge, mi-as dori o victorie a Craiovei. Pe de alta parte nici un nou episod din soap opera "Dinel la Universitate" n-ar fi de lepadat in cazul unei victorii canine. Ar fi interesant de vazut daca Dinel scade din pretul de 1 euro pina la 1 leu.
Ca sa nu se supere nimeni insa am sa merg pe un meci nul.

Pacala
8th November 2004, 17:49
vladutule, tu itifaci singur curaj? :D
vezi ca te cate ori ai facut curent pe aici inaintea unui meci, de atatea ori a luat bataie dinamu :D ca sa vezi coincidenta.......

vasile314tzurka
8th November 2004, 17:55
Ce reactie timida pe forum....exact inversul evolutie cainilor ca Craiova!
MUSCAM ADANC IN BANIE! :D

ca craiova, mai sa fie. vezi ca uneori prazul e iute.

vlad1607
8th November 2004, 18:01
LA nu Ca....my mistake :D
Asa cum la GL o comitem de ani buni...la Craiova rupem tot de ani buni( si dupa era Netoiu asta asa ca sa nu mai fie loc de comentarii :D )...

Ayrton
8th November 2004, 18:02
hm... dificil de zis cine invinge... traditia ultimilor ani spune ca Dinamo e favorita... la cum joaca cele 2 echipe cred ca se termina egal... totusi sper sa castige cainii mei, sa moara in continuare de oftica oltenii (precum timisorenii) ca iar au mancat bataie.

vasile314tzurka
8th November 2004, 18:03
nu zi hop pina nu sari pirleazu sau prazu. tu o dai ca sigura si-n campionatul asta e mai rau ca la 6 din 49.

vlad1607
8th November 2004, 18:05
ei nenea...nu o dau ca sigura....faceam o paralela cu traditia din meciurile de la GL...si sa fim seriosi..nu joaca DINAMO mare lucru acuma..da ne-stiinta e si mai varza!

inter
8th November 2004, 18:26
hm... dificil de zis cine invinge... traditia ultimilor ani spune ca Dinamo e favorita... la cum joaca cele 2 echipe cred ca se termina egal... totusi sper sa castige cainii mei, sa moara in continuare de oftica oltenii (precum timisorenii) ca iar au mancat bataie.

asta sa o crezi tu !
hai ca si asa nu-mi aduc aminte nr. berilor pe care tre sa le bem ... asa ca una in plus sau in minus nu conteaza :drak:

vasile314tzurka
8th November 2004, 18:31
da de ce sa moara mai ayrtoane? pai daca mor cu cine mai cistigati si voi sa fiti pe la jumatea clasamentului?:)

vlad1607
8th November 2004, 18:38
cu fascinanta Timisoara :) cum cu cine...?

iulian
8th November 2004, 18:38
Meci egal ...sa nu se supere nici vaca nici catelu ...pace ,pace intre 2 dobitoace :D

ieppy
8th November 2004, 18:40
Spirutualule. :D Si oaia ce face in cazul unui egal?

vasile314tzurka
8th November 2004, 18:40
da de ce iuliane? mai bine bate craiova ca dupa aia or sa-ti sparga amindoi capul:) prefer praz ca masline avem slava domnului:)

ieppy, oaia in caz de egal behaie... tu ce-ai vrea? sa cinte arii din opera?

Papagilus
8th November 2004, 18:42
Bey, hai ca-i buna. Pana acum ne bateam pe forum si acum ne plangem unii la altii pe umar. :o: Asta e. Ambele grupari sunt varza. :headbang: Daca mergeau mai bine, mai puneam si noi un pariu... mai o bere.... mai o semnatura. :ok: Dar asa parca nu mai are nici un farmec.
Pronostic: mai conteaza oare??? :p

Pacala
8th November 2004, 18:43
ayrtonule, daca bateti corect fara blaturile lui netoiu nu ma supar dar cand o fi asta?
nu cred ca ti-ar conveni ca patronul vostru sa fie actionar la noi in ultimii doi ani, o data am invins noi cu 3-1 o data voi cu 1-0 stiti bine cum.... perdelele, singurul vostru sut la poarta. Acum poate va batem noi cu 3-1 , sa alternam.
despre cei doi ani cu netoiu nu cred ca ar trebui sa-i amintesti ca sa vorbesti de palmares.
In rest, ati luat-o de multe ori pe coaja , unele dintre infrangeri v-au cam usturat la...titlu de-a lungul anilor...stie lucescu :)
anul asta aveti tot 6 infrangeri dar ati mai luat cateva puncte pentru ca ati jucat cum ati jucat cu iasul , alba si bistrita
sa am pardon. si nu v-a scos nimeni mingea din poarta cum a facut-o cu noi la meciul cu iasi
voi ati jucat cel putin la fel de prost ca noi dar ati mai pus-o de-un blat de doua ori si de aici diferenta de puncte care nu e mare

vasile314tzurka
8th November 2004, 18:43
cunosti cumva vreo grupare care merge? cit de cit asa nu ca ar merge drept si constant:)

Maximus
8th November 2004, 18:44
Ia uite-te ce de stelisti pe aici. N-aveti unde scrie? Pe forumul de png ati incercat?

vlad1607
8th November 2004, 18:45
Bate DINAMO cu 2-0 .E bine ? e multumita si vaca si purcelul si stiaua si catelu'?:D
Daca nu asta e..ghinion....:D

Pacala
8th November 2004, 18:45
iulica, noi avem leul ...voi oaia ....vaca cam tot de voi apartine...intreaba-l pe gigi sa vezi ca nu te mint :D

iulian
8th November 2004, 18:46
Bey, hai ca-i buna. Pana acum ne bateam pe forum si acum ne plangem unii la altii pe umar. :o: Asta e. Ambele grupari sunt varza. :headbang: Daca mergeau mai bine, mai puneam si noi un pariu... mai o bere.... mai o semnatura. :ok: Dar asa parca nu mai are nici un farmec.
Pronostic: mai conteaza oare??? :p

Gresit ...total gresit...nu stii fotbal deloc....

TOATE echipele romanesti sunt VARZA ...nu numai astea 2 ...aia e grav!


Pacala ...vezi ca a postat vasile cum e cu vaca aia a voastra...poze,comentarii...tot tacamul

vasile314tzurka
8th November 2004, 18:50
care vaca iuliane? nu sunt varza ci altceva
varza e folositoare:)
p.s. nu vii? ca e sf gheorghe...

ieppy
8th November 2004, 18:51
Daca oaia behaie atunci e bine vasile. Ea sa fie sanatoasa. :)

Papagilus
8th November 2004, 18:51
De acord Iulica. Dar threadul asta e pentru astea doua.
Pai mai Iuliane, intra si steluta in acelasi butoi??? :evil:

Ieppy, daca behaie prea tare o mananca lupul.

iulian
8th November 2004, 18:52
Cum care vaca? ai postat tu o poza cu o vaca...sau era Plesan ?? eu parca asa am observat totusi in poza aia ...o vaca...ma rog...vitel.

papagilus...Steaua...la cum joaca...si la ce pretentii avem de la ea...este prima pupalas.

vasile314tzurka
8th November 2004, 18:52
toate papagilus, fara exceptie

p.s. iuliane asteapa gheorghe

marcel
8th November 2004, 19:07
una calda ,una rece ............cu dinamo sper sa fie una calda ,sa se mobilizeze si sa castigam,ca prea am ajuns de rasu' lumii !!!!!!!

Papagilus
8th November 2004, 19:08
Fair enough Vasile.
Problema e ca ne-am cam obisnuit cu situatia asta. Si incet, incet incepe sa ne lase indiferenti ce fac , sau mai bine zis nu fac, "meseriasii" astia pe teren.
Cand aveau rezultate si cand mai jucau si ceva fotbal, ne dadeau si noua motive sa ne mai "certam" in tribune sau pe forum. Dar acum cand toti sunt o apa si un pamant parca nu mai are nici un farmec.

Da Marcel si se rade cu pofta. Dar e cam haz de necaz.

vasile314tzurka
8th November 2004, 19:09
pai va fi bine cind ne va durea fix in... si nu ne vom mai uita la meciuri si nu vvom mai cumpara gunoaie precum prosport si gazeta.

vlad1607
8th November 2004, 19:10
pai se pare ca nu ne ramane decat sa spunem : AMIN !

vasile314tzurka
8th November 2004, 19:12
amin inseamna "eu cred" deci e usor nepotrivit:)

Papagilus
8th November 2004, 19:13
Nici chiar asa Vlad. Speranta moare ultima. Chestia e ca momentan sperantele astea sunt cam desarte.

Buna... Vasile. Asta cam asa e. Ce naiba sa mai credem despre fotbalul asta de cacao?

vlad1607
8th November 2004, 19:14
nu cu sensu asta nea vasile :)
Desarte rau tare sperantele.... :headbang:

vasile314tzurka
8th November 2004, 19:16
pai asta e sensul asa ca mai bine spune adio si n-am cuvinte

vlad1607
8th November 2004, 19:21
mai incercam o tura :)
Ei domnilor va las....seara buna tuturor :) si nu uitati special de la mine pt olteni : VENIM DOMNILOR IAR VA ARDEM !! Pacat ca nu pot sa ajung la Craiova anu asta!
Numai bine stimabililor :)
FORZA CAINII ! :D :degete:

vasile314tzurka
8th November 2004, 19:22
asta e. adevarul e ca nici eu nu ma las desi ar fi trebuit. din cind in cind incep sa cred si ma pleostesc dupa:)

Papagilus
8th November 2004, 19:28
Vasile, totusi noi mai avem posibilitatea sa stam la o bere sau pe forum si sa discutam despre vremurile bune ale fotbalului romanesc: Craiova, Dinamo, Steaua.
Problema e ca cei mai "juniori" nu prea au ce cand jucatorii astia isi dau cu stangul in dreptul, dupa jumatate de ora cad morti pe teren si "recupereaza" noaptea prin baruri.
Dar, stii cum e: pana la urma mama natura tinde spre echilibru, si sper ca se va schimba ceva in viitor (mai apropiat sau mai indepartat).

Corect. In ultima vreme mai mult ne pleostim decat credem.

vasile314tzurka
8th November 2004, 19:30
putem de ce nu? si asa eu miine poimiine ies la pensie asa ca ma duc in parc si depan amintiri. despre juniori numai bine. ne ramine sa le spunem ca fuse dacia, tracia si alte asemenea legende:)

Papagilus
8th November 2004, 19:34
Da. Fuse si se duse. Ce va fi vom vedea. De ceea ce este acum nu prea avem ce discuta.

Pustoai-k
8th November 2004, 21:49
Bate Craiova?Doamne ajuta! :ok:

Mariusmadmax
8th November 2004, 21:59
Ia uite-te ce de stelisti pe aici. N-aveti unde scrie? Pe forumul de png ati incercat?
ihi ,
da nu putem sa ratam prileju' sa va mai vizitam ...
Vi se cam face "blana de gaina" cand ne vedeti !!! :evil:
basescuuuuu
Hai Craiova , a venit si vremea voastra !

ady_azzuro
8th November 2004, 22:06
Pustoai-k, bate Craiova ca alta varianta nu avem, suntem obligati sa invingem.

marcel
8th November 2004, 22:28
vom castiga
:yeah: :yeah:

Papagilus
8th November 2004, 22:33
Depinde ce. :evil:

Catalanul
8th November 2004, 22:35
sa speram ca le veti baga mintile in cap cainilor si le veti demonstrati ca fara arbitri nu pot sa faca nimic in campionat :drak:
2-0(1) bate craiova :cool:

RstInPc
9th November 2004, 09:07
Hai ma Poli nu fi asa dracos, cum fara arbitri? Pai hai sa jucam fara, chemam "castile albastre" sa ne arbitreze, punem niste mine si sa vezi ce or sa joace, vor fi pe tot terenul :yeah:

Ayrton
9th November 2004, 11:45
Pacalici, aveti o singura victorie in ultimile vreo 12 meciuri, si aia atunci cand am trimis noi echipa a doua, acum 2 ani (ce coincidenta, asa ati mai castigat si voi un meci anul asta, de jucati in continuare in cupa)... ai uitat de "era" Ilinca cand la fel scheunati dupa o victorie? Sau de meciurile din Cupa Romaniei cand plecati mereu cu prazu-n *** de umilinta ai uitat?

Las' ca v-aduceti voi aminte pe 19 noiembrie pe la ora 10 seara cum e sa va umileasca Dinamo din nou...

EDMOND_
9th November 2004, 11:55
ayrton , nu te-am mai vazut de mult ! Asa ca nu pot sa nu te salut! Tot spiritual ai ramas ! Poate vii la Craiova la meci , bem o bere , te duc sa vizitezi orasul , teatrul , muzeeul , parcul ... PELUZA SUD ( trebuie sa te decizi unde vrei sa stam , in grupul ULTRAS sau in SEZIONE ULTRA ). Sacrific o zi , dar ce nu fac eu pentru prieteni!!

Dansan
9th November 2004, 11:58
Daca pierde pe teren propriu si acum Craiova intra iar in "galeata". Pronostic : x

Vietnam
9th November 2004, 12:43
SUNTEM IN GALEATA!!! Daca pierdem sau facem egal se pune capacul !!!
Vreau gol de la Njock , Lutu si BORBELY!!! Vreau sa lupte mai ales ultimii doi ! Daca vor sa avem in continuare incredere in ei , baietii trebuie sa lupte si sa invinga!!!
Pacat ca a venit vremea asta ... "ciineasca" :D !
Oricum trecem peste vreme, peste dinamovisti, peste arbitrii si VOM INVINGE!!!! :ok:

:yeah: FORZA CRAIOVA!!! LUPTA STIINTA!!! :yeah:

fia
9th November 2004, 12:46
Va fi un meci asa de frumos :evil: Chiar ca orice rezulat ca multumeste :evil: Voi urmari meciul cu mare placere.

gicu
9th November 2004, 13:50
...Vreau gol de la Lutu...
Ok, platesti tu lautarii? :happy

ieppy
9th November 2004, 15:09
bauturile le plateste el, eu dau bacsisul si poate poate da gol Lutu. :D

Pacala
9th November 2004, 17:18
alo, domnu expilot, cand a fost ilinca v-am tras-o in doi ani de 2 ori, o data chiar in bucale cu 1-0 a dat prunea pe langa minge..... asa ca las-o mai moale cu palmaresul.
atunci , la 3-1 ala ati venit fara jucatorii pe care tocmai ii furaserati.....ce, aia va erau titularii si fostii jucatori cu care luaserati titlul erau rezervele? ca sa vezi ce surpriza valorica, asta spune tot despre valaorea jucatorilor vostri si cat de cinstit ati luat voi atunci titlul cu...simona marinescu

si mai scuteste-ma cu meciurile cat timp vine serea si recunoaste ca trebuia sa-l eliminea pe barcauna la faultul la Plesan si ca trebuia sa dea 11 pentru Universitatea si tot asa.... daca doar asa invingeti, fa mai putine valuri cu scorurile cand stii cum si in ce conditii le-ati obtinut....i daca iti lipsesc doi ani, intreaba-l pe netoiu cum se jucau meciurile inclusiv acel meci din semifinale cupei de la Pitesti cand tot netoiu era .....
macar ar trebui sa ai minima decenta sa nu aduci aminte de aceste intalniri.
sa te lauzi cand castigati corect pe teren nu cand toata lumea stie ca netoiu este trimis de voi in misiune sau cand serea recunoaste la tv ca n-a dat 11m clar, n-a eliminat caine dupa faulturi criminale....

DD-Viola
9th November 2004, 17:27
...Sper sa castige Craiova cu 3-0.. sa fie ca si cum nu s-ar fi prezentat ,... oricum dinamo este inexistenta la capitolul fotbal . Haide Stiinta !

Vietnam
9th November 2004, 17:39
Ieppy :"bauturile le plateste el, eu dau bacsisul si poate poate da gol Lutu."


Pot sa platesc bauturile dar pentru asta trebuie ca Dinamo sa manince bataie in urmatoarele doua meciuri si doar asa voi ajunge bogat si o sa am hoteluri si miliarde de dolari .. cel putin asa mi-a "promis" Vlad1607 :rolleyes: . Altfel achit o apa plata si cint eu ....cu toate ca la lautarie ma pricep ca magarul la muls oile :p dar voi compensa evidentele carente muzicale prin patosul pe care-l voi pune in interpretarea diferitelor melodii. O sa-l disper cu vocea mea pe Lutu care de nervi si ca sa scape de mine, o sa bage goluri dinamovistilor pina tac dracului din gura!!! :D

Asa ca tot noi vom invinge! :yeah:

ieppy
9th November 2004, 17:51
Logica ta ma omoara. :D Mai e putin pana la meci, imi place insa ca sau gasit activa sa anunte distrugerea lui Dinamo in Banie. E un semn bun. De fiecare data cand va umflati in pene pierdeti urat de tot. :D

ADelPiero
9th November 2004, 18:08
2-2 :evil: ... sa nu se supere nimeni :p

vlad1607
9th November 2004, 19:05
Ei Del Piero..eu ma supar....

paranghele
10th November 2004, 00:46
ambele echipe au nevoie de puncte ca de aer, dar din motive foarte diferite. Se prea poate ca Dinamo sa cistige, echipa e mai omogena.

Mariusmadmax
10th November 2004, 00:51
pentru Craiova un egal sau o infrangere este sinonim cu dezastrul ...
pentru Dinamo nu conteaza , ca si asa navigheaza prin div A fara nici un rost !

Ayrton
10th November 2004, 09:48
ayrton , nu te-am mai vazut de mult ! Asa ca nu pot sa nu te salut! Tot spiritual ai ramas ! Poate vii la Craiova la meci , bem o bere , te duc sa vizitezi orasul , teatrul , muzeeul , parcul ... PELUZA SUD ( trebuie sa te decizi unde vrei sa stam , in grupul ULTRAS sau in SEZIONE ULTRA ). Sacrific o zi , dar ce nu fac eu pentru prieteni!!

Salutari EDMOND_!

Daca tot ma inviti la meci speram sa stam la "Girls", ca am auzit ca oltencele sunt frumoase rau, asa-i?

inter
10th November 2004, 09:50
n-ai cum ... ca ieppy sa inscris primul .... :D:D

desi sperante ar fi tinand cont de ultimele lui afinitati cu gruparea din parcul cu platani :rolleyes:

ieppy
10th November 2004, 09:51
Ce sa spun. Daca sunt rapid. :D

sotostone
10th November 2004, 12:32
meci greu si tare... o sa se lase cu spectacol...
Dinamo a pierdut la Galatzi si e disperata dupa puncte.... insa nu shi jucatorii shi din pacate ei joaca... ashtia sunt cu ashtia defilam...
Craiova... are "boala" pe Dinamo.... si cred ca ar fi randul lor sa cashtige.... dupa palmares :evil: insa cred ca nici Dinoamo nu se va lasa prea ushor....
asha ca eu cred ca vor cadea la pace la un egal ... sa zicem 2-2 ... cu multe goluri si rasturnari de sitautzie...
Norocu' lu' Dinamo e ca a pierdut la Galatzi .... ca altfel pierdea fara drept de apel in Banie.... asa poate o sa se mobilizeze mai bine... shi de ce nu ... poate vor shi cashtiga.... dar e greu .... insa poa' sa profite de victoria Craiovei cu Rapid.... si astfel cu setea de razbunare pe bucureshteni.. mai satisfacuta.. sa se blazeze shi tushti Danciulescu (0-1- ce marfa ar fi ....)
deci sper intr-un 0-1 dar cred ca va fi 2-2
x

Ayrton
10th November 2004, 13:57
n-ai cum ... ca ieppy sa inscris primul .... :D:D


Da de ce nu se poate amandoi? Ce, doar una aveti??? Ca atunci era "Girl", nu?

vlad1607
10th November 2004, 14:40
pentru Dinamo nu conteaza , ca si asa navigheaza prin div A fara nici un rost !

Exacxt mariusica..ca si stiaua pe tapsanu de la stana lui jijii beeecali :happy

Mariusmadmax
10th November 2004, 15:24
"Ezact- extract-exx..." regleaza-ti limba stimate coleg :D
Craiova - Maxima a sosit ziua socotelilor :
Pay-day , puteti zdrobi cateii !

vlad1607
10th November 2004, 16:26
Sau o sa-i zdrobeasca ei pe craioveni :D

inter
10th November 2004, 19:03
Da de ce nu se poate amandoi? Ce, doar una aveti??? Ca atunci era "Girl", nu?

se pare ca cititi cu nesta anunturile cu "oltence fierbinti" :D:D
de e ceva normal la voi care sunteti baieti "cu(de)" baieti :evil:

viorel 31
11th November 2004, 15:00
Sunt sigur ca oltenii vor castiga acest meci, deci 1 solist :ok:

Ayrton
11th November 2004, 15:14
se pare ca cititi cu nesta anunturile cu "oltence fierbinti"

Dar de unde stii tu de anunturile astea? Ca esti om serios, insurat... Sau e doar o acoperire pt un mare pevers :D ?

vlad1607
11th November 2004, 20:09
Acuma pe bune de cati ani nu a mai pierdut Dinamo in fata Craiovei? :D

Maximus
11th November 2004, 20:14
De fix ... 1 an. 3-1 in mai 2003. Te pup vladutz...

vialli
11th November 2004, 20:18
dinamo 2 acum cateva zile
dinamo de un an si ceva 3-1 la Craiova in vara lui 2003
intre timp a batut dinamo cu 1-0 la singurul sut pe poarta si cu 2-1 la bucuresti un meci in care serea nu l-a eliminat pe barcauan la un fault criminal la Plesan si nu a dat un 11 m clar pentru Craiova , pe urma a recunoscut ca a gresit si a fost iertat si felicitat .
Au mai fost doi ani cand era netoiu si se stie cum se jucau meciurile. Nu vad nici un motiv ca dinamovistii sa se laude cu palmaresul cand se stie ca fiecare victorie dinamovista a fost o pata pe obrazul spiritului sportiv
daca meciul se disputa corect, faa ca dinamo sa fie ajutata de arbitri si fara blaturi, dinamo are sanse minime sa evite infrangerea.

vlad1607
11th November 2004, 20:38
Hai oltenii...hai in B :D

vialli
11th November 2004, 20:52
taci ca fara blaturi erati pe ultimul loc, ia priveste clasamentul si scade punctele din blaturi

EDMOND_
11th November 2004, 21:01
Salutari EDMOND_!

Daca tot ma inviti la meci speram sa stam la "Girls", ca am auzit ca oltencele sunt frumoase rau, asa-i?

Nu prea le ai cu geografia de pe Ion Oblemenco. Daca vrei sa stai la Girls este cea mai mare gresala a ta , pentru ca acolo sta si cea mai rea brigada , Ultras! Sa nu zici ca nu ti-am spus. :drak:

vlad1607
11th November 2004, 21:15
Vialli scad ce vrei tu oricand vrei tu..si tot suntem la ani lumina inaintea voastra...:D

inter
11th November 2004, 22:21
Dar de unde stii tu de anunturile astea? Ca esti om serios, insurat... Sau e doar o acoperire pt un mare pevers :D ?

las ca ma intalnesc eu cu tine :drak: , in seara asta considera ca ti-a trecut glontul pe la ureche :rolleyes:
fata de vladut care tine cu tarie sa devina "tinta piept Nr.1" :rosu:

Adrian
11th November 2004, 22:42
Acuma pe bune de cati ani nu a mai pierdut Dinamo in fata Craiovei? :D


De fix ... 1 an. 3-1 in mai 2003. Te pup vladutz...


Hai oltenii...hai in B :D

Uite aici dialog tipic: dinamovistul face pe viteazul, este corectat pe loc (5 minute) dupa care in loc sa ia si el (din decenta) o pauza ca a luat o asa mare plasa, continua sa cante..
Sa ii vedem ce or sa mai cante si dupa meciul din Banie
:degete: :degete: :degete:

ady_azzuro
11th November 2004, 22:52
Ce sa cante ma Adriane, o sa inceapa sa jeleasca in frunte cu elias. :D

IlMILAN
11th November 2004, 23:24
Dar de unde stii tu de anunturile astea? Ca esti om serios, insurat... Sau e doar o acoperire pt un mare pevers :D ?
:happy :happy
Asa e verisoare? esti si pervers..eu te stiam "masochist"....ca tii cu Inter....mare echipa de altfel :D
Sper sa bateti pe catzei....ca Inter mai mult de un egal nu scoate:D


P.S Se pare ca pierzi incet dar sigur pariul ala /hello

vlad1607
12th November 2004, 00:43
Nr cel mai mare de vise de marire se inregistreaza in Oltenia...de ce oare? :D

Ayrton
12th November 2004, 09:23
Nu prea le ai cu geografia de pe Ion Oblemenco. Daca vrei sa stai la Girls este cea mai mare gresala a ta , pentru ca acolo sta si cea mai rea brigada , Ultras! Sa nu zici ca nu ti-am spus. :drak:

Pai nu la Ultras astia ma invitai tu in primul post??? Adica imi intinzi capcane... Frumos, n-am ce zice...
Uite, iti fac si eu de pe acum o invitatie: la retur, esti invitatul meu special pe Dinamo... Te bag gratis... Si nu la peluza, ci la Tribuna 0.

Pacala
12th November 2004, 09:26
n-ai inteles ayrton,
"Girls" se aseaza langa "Ultras...asa sint fetele... trag la baietii rai :D

Ayrton
12th November 2004, 12:29
Sa inteleg ca si eu sunt un baiat rau din moment ce acolo mi s-a propus sa vin... Hm... Io credeam ca m-am vindecat, ca au trecut 7 ani si ceva de la ultimul drum cu duba jandarmeriei de la stadion la sectie pe care l-am facut...

Mariusmadmax
12th November 2004, 16:50
Nr cel mai mare de vise de marire se inregistreaza in Oltenia...de ce oare? :D
eu credeam ca la "Tablagii" de la Ministerul de Interne ... da daca tu spui ... :D
Cred ca (,) Craiova cu (,) curaj ca (,) credinta , casapeste cateii :evil:

vlad1607
12th November 2004, 19:17
Credeai prost marius mad min...ca de obicei :D....:D
Din pacate Petre si Danciu sunt accidentati si e putin probabil sa joace in Banie..asta e....oricum nu pierdem! :D

Maximus
12th November 2004, 19:26
Vladut, fara Petre si Danciu sunteti haliti! De-abia va asteptam!

ieppy
12th November 2004, 19:28
Adevarul este ca mergem la craiova fara cei mai buni jucatori ai nostrii si cu oralul la pamant. Si la ei moralul e ca la noi insa macar au jucatorii cheie apti de joc. O sa fie greu si cred ca sansele ca Dinamo sa bata au scazut simtitor. Doamne ajuta cu un egal.


Uite si tu in ce situatie am ajuns. Sa ma rog la un egal cu oltenii. Doamne, de ce ma urasti tu asa de mult? :D

iulian
12th November 2004, 19:33
Adevarul este ca mergem la craiova fara cei mai buni jucatori ai nostrii si cu oralul la pamant. :D
lasa ieppy ca oralul vostru e mai tare totusi decat al lor. :D

inter
12th November 2004, 19:35
lasa-l iuliene ca e stresat de urarea de pe restricted :D:D:D

ieppy
12th November 2004, 19:35
:happy :happy :happy asa o fi! :happy :happy :happy

Ce urare intere? :D

Hoffa
12th November 2004, 19:38
iar fara petre si danciu dinamovsitii vor spune ca au luat bataie pentru ca au venit cu echipa doua

ady_azzuro
12th November 2004, 19:38
:lol: ce faci ieppy, incerci sa gasesti circumstante atenuante? :D Va bateam cu toti petrii si dancii vostri, nu-ti fa probleme. :D

ieppy
12th November 2004, 19:41
ady, dragul meu, ia stai tu cuminte ca poate va batem si asa si pe urma te cad pe aici cu prazul intre picioare. Vezi tu, de aia e misto cu oltenii, ca isi pun asa de multe sperante si cand sunt la retrogradare. Vedem duminca care castiga, daca va fi Craiova va insemna ca Craiova a ost mai buna, daca va fi dinamo va insemna ca Dinamo a fost mai buna(bine ca voi o sa spuneti ca au fost arbitrii si curentii de aer de vina).

vlad1607
12th November 2004, 19:42
aditza viseaza non stop :D
maximus... a dori e una ..a reusi e altceva :D

Ieppy..si productia scazuta de praz...:D

Maximus
12th November 2004, 20:09
Vlad, te prindem noi in Banie. Pe tine si pe ieppy :evil:

vlad1607
12th November 2004, 20:10
Asa si? :happy :happy :happy Abia astept.... :happy :drak:

ieppy
12th November 2004, 20:12
vali, ai avut ocazia sa ma prinzi, e drept nu in banie, dar totusi... nu erai foarte fioros asa ca nu stiu de ce in Banie ai fi altfel. :D

vlad1607
12th November 2004, 20:20
Dinel Staicu vinde echipa si face penitenciar privat :happy o afacere mult mai profitabila se pare :happy :D :happy

inter
12th November 2004, 21:54
vladute vad ca gazul lui borcica iti prieste...., ce ai dori de la unul din neam cu tine ?

poate iti faci rost de vreun post de bucatar pe acolo ...

Pustoai-k
12th November 2004, 22:54
e intrarea libera la meci....nu?

Maximus
12th November 2004, 23:12
vali, ai avut ocazia sa ma prinzi, e drept nu in banie, dar totusi... nu erai foarte fioros asa ca nu stiu de ce in Banie ai fi altfel. :D

Sa te dau leilor din arena. Si sa fiu sus sa fac semnul :no:

vlad1607
13th November 2004, 00:55
Inter am auzit ca"prazul dauneaza grav sanatatii" in cazul tau se confirma cu brio :D

Pacala
13th November 2004, 10:17
e intrarea libera la meci....nu?
dupa toate probabilitatile nu va fi intrarea libera. La meciul cu Argesul chiar a scumpit dinel biletele

P.S.: pt vlad, prazul e sanatos...nesanatos este sa fi militian si sa stai cu fluiericiul in intersectie ...sau sa fii caine pe timpul lui basescu :D

vlad1607
13th November 2004, 10:37
E sanatos? Nu se vede...vad ca te-ai trezit si esti in forma...uita-te peste clasament ca iti trece repejor :D

Pacala
13th November 2004, 10:41
voi fara 9 puncte luate din blaturile cu alba iulia, iasi si bistrita erati pe locul 16 ....
ce tot o dai cu clasamentul? :D ..... dragule, dinamo este deasupra oricaror clasamente....... :D

vlad1607
13th November 2004, 10:49
Vad ca tu ai un clasamnet al tau virtual,paralel....asa se explica frazele tale..trancaneala ieftina...:D

Pustoai-k
13th November 2004, 11:04
Asa se zvonea....ca e intrarea libera la Craiova-Dinamo :mda:

Pacala
13th November 2004, 11:12
cu Rapid a fost intrarea libera, cu Argesul a scumpit pretul biletelor fata de meciurile de campionat..... dinel zice una azi si alta maine....
cu el, Craiova e o continua surpriza ......... :)

Azi de exemplu, se lauda printr-un ziar local(gazeta de sud) ca vrea sa stranga nu stiu cat ....din biletele de la meciul cu Dinamo ....
maine zice altceva ....iar peste o saptamana.....

ieppy
13th November 2004, 13:08
Sa te dau leilor din arena. Si sa fiu sus sa fac semnul :no:

Vise, vise... :)

Maximus
13th November 2004, 17:31
Nu te mai salveaza nici bapsy...

ieppy
13th November 2004, 18:12
Asta ce ar trebuii sa insemne?

vlad1607
13th November 2004, 18:17
Ca ei "e" rai ....:D

ady_azzuro
13th November 2004, 18:24
Vladutz, voi de fiecare data cand ati venit cu fanii in Banie ati luat-o pe cocoasa, de aia in fiecare an suporterii dinamovisti care fac deplasarea la Craiova scade considerabil. Aveti frica in sange...

ieppy
13th November 2004, 18:36
Ady, tu cate meciuri Craiova-Dinamo ai vazut?

ady_azzuro
13th November 2004, 18:40
Din 94 pana in 2002 nu am lipsit la vreunul la Craiova. Pe celelalte le-am vazut la tv.

Hoffa
13th November 2004, 18:42
dar tu ieppy,ai fost vreodata la un meci Universitatea-Dinamo in tribunele Centralului ?

ieppy
13th November 2004, 18:43
Aha, si tu de la 5 la 13 ani ai vazut cum dinamovistii si-o luau pe cocoasa? Sau le dadeai si tu pe cocoasa?

Hoffa, nu si nici nu imi dau cu parerea. Daca nu cunosc nu comentez. :)

ady_azzuro
13th November 2004, 18:45
:) le dadeam si eu ieppy cum apucam, mai ales cand veneau de la gara :). Dar nu de la 5 ani, mai de la 12 incoace, sa sa invete minte sa nu mai calce pe pamant Oltean. :ciocan:

ieppy
13th November 2004, 18:47
OK ady, m-ai convins.

ady_azzuro
13th November 2004, 18:54
Din 2002 incoace nu mai stiu cum e situatia, dar cred ca nu s-a schimbat. :)

ieppy
13th November 2004, 18:57
Sunt convins ca e in continuare la fel. Copii de 12 ani se duc si bat oameni in gara. Nu vad de ce ar fi altfel.

ady_azzuro
13th November 2004, 19:01
:lol: eu ti-am dat doar un exemplu. In majoritatea cazurilor dinamovistii i-au bataie dupa terminarea meciului. Asa cum au luat-o si stelistii la Bals. :)

vlad1607
13th November 2004, 19:41
Adi pun pariu ca tu esti genul care da(dadea) cu piatra si fuge(fugea).ma insel? :)

ady_azzuro
13th November 2004, 19:59
Te inseli vladel, probabil ca asa faceai tu, deh, frica de caine nu lipseste nici la tine.

vlad1607
13th November 2004, 20:04
Ai vrea tu sa fac eu asa....sunt baiat pasnic calm civilizat...da nu cu toata lumea :D

ady_azzuro
13th November 2004, 20:07
Se vede cat de civilizat esti, la limbajul care il ai si curcile rad de tine...

Gonzo
13th November 2004, 20:08
Vlade, tu din care gen faci parte? ala care lua piatra in cap si fugea dupa ady? :)

inter
13th November 2004, 20:09
:D:D:D cred ca la faza cu "aport" se referea Adriano :p

ieppy
13th November 2004, 20:09
ady, am zis eu ceva? Iti dadeam dreptate. DSiscutia cu cine sau ce arunca nu cred ca are un sens anume. Sau ma insel?

ady_azzuro
13th November 2004, 20:15
Nu te inseli.

vlad1607
13th November 2004, 20:24
mai baieti=fani ai nestiintei va rog mult sa-mi explicati si mie cum sta treaba cu mesajul din poza :D :happy sunteti baieti inteligenti nu va suparati voi din atata lucru :happy

Gonzo
13th November 2004, 20:37
mai Vlade hai ca iti explic eu... noi ne-am luat blugi si geaca si lasam pe altii sa dea apa la vaca :happy

inter
13th November 2004, 20:39
vladute tu ai fost la meciul ala, de unde ai pus poza?
cand au pus "ng" bannerul ala?

iti spun eu ca nu ...tu esti suporter de sufragerie (semintar) ... asa ca stai flexat si nu te mai lauda cu performantele altora....

dar daca continuam sa vb. cu tine... vad ca-ti dai prea multa importanta ... cu tine e bine sa folosim comenzi scurte ... cu alea esti obisnuit!

vlad1607
13th November 2004, 20:39
Bai Gonzo ia uite:


Seara buna domnilor :)

Maximus
13th November 2004, 20:40
Asta ce ar trebuii sa insemne?

N-ai vazut filmul...

Gonzo
13th November 2004, 20:50
mai vlade, cu asta m-ai dezamagit tocmai cand vroiam sa spun ca zace o amintire de inteligenta in tine...
pai tu ai vazut ce coregrafie am facut la meciul ala? /hello /hello /hello /hello si tu vii acum si te lauzi cu un amarat de banner :headbang:
bine zisa inter ca esti doar un "semintar". Mai iesi si tu in lume, nu mai sta legat, rupe si tu lantul ala odata. :rosu:

ady_azzuro
13th November 2004, 21:17
Vladel, uite aici o mica lectie:

http://www.geocities.com/universitateacraiova/Fanzone/Charlie2.jpg

http://www.geocities.com/universitateacraiova/Fanzone/blulion3.jpg

http://www.geocities.com/universitateacraiova/Fanzone/blulion1.jpg

http://www.geocities.com/universitateacraiova/Fanzone/Albastru.jpg

inter
13th November 2004, 21:36
si cand Ghionea a fost trimis acasa.. pt. ca luase subsatante interzise... ce sa mai zici de steaua? :rosu:

iar era sa ne facem de kkt prin lume din cauza unui ...linior!

Minunea Blonda
13th November 2004, 21:42
La galerie o să-i bătem sigur pe dinamovişti, tot stadionul o să fie implicat în coregrafie.
Sper ca vremea să ţină cu noi şi să vină lume multă la stadion.....

Pacala
13th November 2004, 21:51
alo dinamovistii, vorbiti si voi de echipe ca la galerii n-aveti ce cauta :D
aia raii de tot de la voi si-au luat maciuci la Pitesti si au plecat dezbracati acasa, fara tricouri..... fara banere si steaguri...dar si dezbracati de tricouri?....:D
voi veniti 50-60 la Craiova aparati de sute de jandarmi, va aduc si va duc aia in pas alergator si tot o mai furati, in anul cand a plecat netoiu v-au adus cu taburile , unde ati mai vazut voi galerie atat de lasa sa accepte sa vina si sa plece de la meci in taburile militiei si unde
s-a mai pomenit galerie sa fie redusa la tacere de 4 batausi ai lui gheara cand il injurati pe Danciulescu care acum a devenit idolul vostru dupa ce va facea semnele alea.
ce galerie cand aveti medie de spectatori sub 3000 iar la meciul cu Braila erau 600 de braileni si voi 200 in groapa. Mai lasati-o cu galeriile ca sinteti in B la galerii.

Mai bine spuneti cum au fost meciurile voastre cu bistrita, alba iulia si iasul?
ce a zis presa de acele meciuri si care este parerea voastra despre ce a scris presa atunci?Asta ca vorbeam de alea 9 puncte castigate pe blat si fara de care erati acum pe locul 16.
dinamo inseamna blat si arbitri corupti...cand il aud pe borcea ala ca luptati la titlu si voi sinteti mai slabi ca astia de la Craiova unde au tinut-o din scandal in scandal dar la voi a fost liniste si tot 6 infrangeti ati avut ..dinamo.. :no:

ieppy
13th November 2004, 22:10
Maximus, de 3 ori :d insa ce treaba are bapsy cu toate astea? Ca daca tu esti Maximus si eu sunt Cezarul atunci ar trebuii sa imi fie sora, right? :D Oricum, preupun ca m-ai pierdut undeva pe drum. Vino si recupereaza-ma. :)

Pacala, devii obositor, sau ca sa iti dai seama ca Mariusmadmax. Mai schimba si tu placa, ca te repeti de vreo 2 ani. Am notat parerea ta si sincer iti spun acum, sunt de acord cu tot ce spui. Acum mai vorbeste si de altceva ca devii obositor. :)

P.S nu sunt sincer cand spun sincer insa poate asa mai spui si tu ceva nou. :)

Pacala
13th November 2004, 22:13
pai la voi asta este un obicei.... nimic nou.
Nu mai zic nimic daca imi spui parerea ta sincera despre cele trei meciuri ....... :D
eu vreau sa vad cum explici tu reactiile din presa dupa acele trei meciuri
Detaliaza...cum a fost la Iasi, cu Bistrita, cu Alba...... ;)

ieppy
13th November 2004, 22:43
Pacala, eu nu mai citesc ziarele de 4 luni. M-am lasat cand am realizat ca nu am nevoie de minciuni, cancanuri si mizerii. daca ma intrebi daca au fost blaturi atunci raspunsul meu este nu. am vazut 2 din cele 3 meciuri. daca ma intrebi daca au jucat slab echipele cu care a jucat Dinamo atunci raspunsul meu e da. Craiova joaca si ea slab, nu? ea face blaturi sau asta e valoare ei? Sincer acum, in afara de steaua, care si ea mai are sincope, nici o echia din romania nu joaca constant. Totusi trebuie sa intelegi un lucru, Alba si cu Iasi sunt la retrogradare si cred ca au castigat impreuna 4 meciuri pana acum iar Gloria nu castiga aproape niciodata un meci un Bucuresti. Vrei sa stii care e ultimul rezultat pozitiv al Gloriei in Capitala? 3-0 cu Dinamo. Go figure! :)

Asa ca daca tu vrei sa crezi ce scrie in presa atunci da au fost blaturi. daca vrei sa crezi ce ai vazut, atunci poti sa ai dubii tinand cont de valoarea campionatului. Daca vrei sa crezi ceea ce oricum crezi atunci orice as spune nu te va influenta catusi de putin. :)

vlad1607
13th November 2004, 23:02
ADitza repet pt tine ca vad ca ai pus niste imagini "glorioase" : vezi imaginea de mai sus si INTELEGE :"35000 de lei..atata VALORATZI" ! :D Restul e vrajeala..ca si nestiintza :D

Pacala
13th November 2004, 23:10
:D deci daca bistrita face cu toti din bucuresti asa inseamna ca la voi n-a fost blat
cu alba ai vazut cum s-a jucat meciul si cum s-au jucat si alea de nul trecut ...la Alba si in retur la voi.....
eu nu zic ca presa e corecta, sint o gramada care n-au ce cauta pe acolo
dar chiar toti sa se insele? evolutia scorului, fazele alea penibile de la Iasi .... faptul ca dinamo a dat mai multi jucatori la iasi si Ad.Cristea a semnat cu dinamo deja... felul cum s-a jucat nu ti-a dat nici o banuiala?
oricum, sa stii ca te-am intrebat ca mie imi place sa vad dinamovistii cum nu recunosc :D
mai tii minte la meciul cu noi de anul trecut ce a zis borcea dupa ce toata lumea a zis ca serea a gresit foarte grav in cel putin doua randuri si dupa ce si-a cerut serea scuze? ..... mai tii minte ce a zis borcea ? :D

ieppy
13th November 2004, 23:18
NU mai tin minte pentru ca nu asculot ceea ce spune Borcea. Ideea e ca mie imi place sa vad cum acuza oltenii blaturile lui Dinamo. :)

Apopo, la meciul de la Iasi din cate stiu ziarele de sport nu au acuzat Blat ci numai ols. Sar putea sa ma insel tinand cont ca nu mai citesc ziarele insa nu am vzut nici la Tv si nici nu am vazut articole postate pe forum de stelisti sau olteni care sa acuze pe Dinamo de blat. OLS a acuzat dar asta tine de Vadim. Intreabal tu de ce a scris ca e blat.

NU ma scuz, nu acuz, insa vreau sa mai schimbi placa ca ai avea atatea subiecte si tu te axesezi numai pe Dinamo. esti mai inteleginet ca madmax si de aia am crezut ca poti sa vorbesti si de altceva. Nu cred ca ma insel. Poate imi spui tu cum sat treaba. Ma duc la film acum, ins ain pauza vin si iti mai raspund. :)

Pacala
13th November 2004, 23:25
Sar putea sa ma insel :)
sari, sari :D


Intreabal tu de ce a scris ca e blat.....NU ma scuz, :)
nu te scuza :) .... intreaba-l tu ,ca tot lucreaza in presa, ce au scris celelalte ziare? .... ca tu nu le mai citesti de 4 luni ;)


esti mai inteleginet ca madmax si de aia am crezut ca poti sa vorbesti si de altceva. si madmax ce e dupa tine, un fel de borna?
despre ce vrei sa vorbim la subiectul Craiova cu Dinamo?
vrei sa schimbam subiectul?
hai sa vorbim despre altceva, despre ce vrei sa vorbim?

vlad1607
13th November 2004, 23:34
Despre penitenciarul privat a lui Dinel ? :D :D

ieppy
13th November 2004, 23:39
M-am inselat. :)

Nu e nici o borna insa incepi sa semeni cu el, atata tot. :)

NU ma scuz, nu il intreb nimic(oricum sincer, nu ma intereseaza), si daca vrei tu eu nu mai spun nimic. :)

Baga mare cu blatul si arbitrii. :) Vezi sa nu te plictisesti insa. :)

Pacala
14th November 2004, 00:03
Despre penitenciarul privat a lui Dinel ? :D :D
stie unde va ajunge .... mai vrea un apartament proprietate privata
sper sa incapa si sefii de la dinamo .....

bine ieppy, vorbim despre ce vrei tu... flori, filme, muzica,fete.....
mie nu mi-a placut gladiatorul pe cat i-a placut lui Valimarine, doar faza aia cand se organizeaza ei in arena ..hoarda barbara, ca niste legionari romani
in schimb mi-a placut mult muzica filmului .......
iti place mirosul florilor de cactus? :D stii ce miros au? ....
fete..... gasesc sexy accentul hispanicelor mai ales in anumite momente...

Forza Stiinta!

ieppy
14th November 2004, 00:14
:happy :happy :happy :happy :happy

Mie mi-a placut Gladiatorul. Crowe e un actor demential, chiar acum ma uit la Insider cu el si Pacino.

Zic sa ne oprim aici ca suntem way off-base. :) asta inseamna ca tu poti sa urlii blat si sa pui ca ce echipa puternica si valoroasa are e Craiova si cum Dinamo o opreste in fiecare an sa castige titlul, iar eu voi raspunde alora care nu vorbesc de blaturi. Have a nice day. please come again some other time. :D

ady_azzuro
14th November 2004, 00:24
ADitza repet pt tine ca vad ca ai pus niste imagini "glorioase" : vezi imaginea de mai sus si INTELEGE :"35000 de lei..atata VALORATZI" ! :D Restul e vrajeala..ca si nestiintza :D
Daca noi valoram 35000 de lei inseamna ca voi nici 2 bani nu valorati. :happy

vlad1607
14th November 2004, 00:47
Cam asa :rosu: sunt oltenii...stiu ca probabil o sa fiu banat..asta e! asta e adevarul..trancaneala..vise....iarasi trancaneala.....frustrari si amintiri de acum 15-20 de ani..iarasi trancaneala si aberatzii iar in final(in fiecare vara!) aceeasi DEZILUZIE TOTALA! asa ca nu are rost sa continui o polemica....Noapte Buna nesTiinta :degete: .....sa avetzi parte de o noapte cat mai lungaaaa ! :D :happy :degete:
SEMPRE FORZA DINAMO ! :D

inter
14th November 2004, 00:51
prezicatorule .. ce gura de aur ai :D

ieppy
14th November 2004, 00:52
Adica ii dai dreptate? :D

vlad1607
14th November 2004, 00:52
hahaha.....:D stiam eu ca imi dai dreptate oltenasule :D :ok: :happy
Noapte buna tuturor :)

inter
14th November 2004, 00:58
Adica ii dai dreptate? :D

banul e prea sofisticat ... tre sa-i explice "mister" ... mai simplu e traseul : zgarda-lant-botnita :rolleyes:

ady_azzuro
14th November 2004, 00:59
hahaha.....:D stiam eu ca imi dai dreptate oltenasule :D :ok: :happy
Noapte buna tuturor :)
Ce faci vladuletz? Ti-a expirat timpul alocat in fata calculatorului? :D Te-a chemat mamik in pat sa te culci ca se facu tarziu? :D

ieppy
14th November 2004, 01:37
interesanta teorie. Chiar cezi ca functioneaza? :D

Ady, slab de tot. Ai mai folosit chestia asta. Plus ai 15 ani asa ca bancuri relativ de varsta nu cred ca poti sa faci. :)

vlad1607
14th November 2004, 08:24
Vorba lui Ieppy la varsta ta......vb cam mult aiurea avand in cedere faptul ca dormi si la pranz...:D Da lasa ca dc dormi poate mai cresti macar un pic :happy si vezi realitatea :D

Gerson
14th November 2004, 15:59
nu inteleg pentru ce stam sa vorbim cu astia doi, vlad si ieppy parca ar fi facut academia de militie impreuna, priviti-le mesajele scurte,lipsite de continut dar pline de greseli de ortografie
Copiaza unul de la altul 3-4 replici,la atat se reduce capacitatea lor de dialog: vise, dinamo nu face blaturi, ady esti copil, praz.
Ce sa discuti cu astia? dinamovistii tot dinamovisti :drak:

ady_azzuro
14th November 2004, 16:19
Vorba lui Ieppy la varsta ta......vb cam mult aiurea avand in cedere faptul ca dormi si la pranz...:D Da lasa ca dc dormi poate mai cresti macar un pic :happy si vezi realitatea :D
Cine doarme vladel la pranz? :D Am deja 188 cm, daca vrei tu sa mai cresc, dar mie si acum suficient sa-ti bag un cap in gura vorba lui Vadim. http://www.smiliearchiv.com/smilies/ugly/ugly_4.gif

cip_81
14th November 2004, 17:04
Oho,deci,cresc oamenii in desert...cresc,cresc.Pacat ca nu prea gandesc.

ady_azzuro
14th November 2004, 17:13
Au crescut deja in Romania, pacat ca exista oameni ca tine care dau cu bata in balta si vorbeste gura fara ei...

P.S.
Si ca sa stie toata lumea acest personaj cip_81 este clona lui krakatau, un utilizator consacrat pe gsp...te-au dat aia afara de acolo si te-ai ratacit pe aici? :jerk:

cip_81
14th November 2004, 17:38
Ai cam dat tu cu bata-n balta.Ala e ip server...suntem mai multi care scriem de pe acelasi ip.Sunt hunter de pe gsp,care n-am mai scris acolo de mult.Asta ti-o pot garanta.

ady_azzuro
14th November 2004, 17:49
Esti depasit de situatie...se vede de la o posta ca lipsa de idei si faptul ca esti in disperare de cauza iti umbresc mesajele, te pregatesti pt umilinta de duminica viitoare? http://www.smiliearchiv.com/smilies/brutale/brutale_4.gif

cip_81
14th November 2004, 17:53
Am lasat eu senzatia ca as fi dinamovist?

ieppy
14th November 2004, 18:00
Gersoane, noroc cu tine ca vii si ne mai arati cum arata trebuie sa se comporte un om inteligent. sa stii ca fara tine am muri toti prosti. Si nu ma refer numai la dinamovisti. Ma refer la omenire in general. Iti multumim ca existi, domnule Gerson. :D

ady_azzuro
14th November 2004, 18:03
Hunter mai vb dupa meci...sa vedem daca te lasa rusinea sa intri... :degete:

cip_81
14th November 2004, 18:05
Cine dracului a sters restul mesajului?Mai ales ca nu era nici macar o jignire.Sau cuvantul "imberb" vi se pare o jignire?Se pare ca asa se practica pe aici.

ieppy
14th November 2004, 18:06
Cip 81 si ady. Va rog sa terminati.

cip_81
14th November 2004, 18:08
Eu am terminat discutia cu el.Desteptul cedeaza primul....el poate sa ramana sa dea din plisc pana nu mai poate.

ieppy
14th November 2004, 18:09
Foarte bine.

inter
14th November 2004, 18:21
Ai cam dat tu cu bata-n balta.Ala e ip server...suntem mai multi care scriem de pe acelasi ip.Sunt hunter de pe gsp,care n-am mai scris acolo de mult.Asta ti-o pot garanta.


ip de server ? pai a reusit basescu sa va bage-n cusca? :drak:

cip_81
14th November 2004, 18:30
Tu esti purtatorul de cuvant al lui aditza?

Vezi sa nu va bage Dinel pe toti la puscarie.Sa-si ia ramas bun asa cum se cuvine de la voi.

inter
14th November 2004, 18:39
ia stai tu flexat cu purtatorii tai de cuvant ... iar ceea ce face un militian iti este probabil cunoscut (ca esti provenit din mijlocul lor)
iar cu bagatul la pusvcarie, mai bine aveti grija de "jucatorii" si "antrenorii" vosrti ... ucigasi la drumul mare carora le scandati numele ... sunteti penibili!

cip_81
14th November 2004, 18:43
Opa,cine s-a gasit sa vorbeasca.Vedeti ca aveti si voi un Iordache prin echipa,ucigas la drumul mare.

inter
14th November 2004, 18:46
ne dati clasa la capitolul asta ....si la multe altele, dar din respect pt. dinamovistii pe care i-am cunoscut, nu vreau sa dezvolt subiectul... mai bine reflecteaza decat sa vii cu gura mare aici si sa te dai rotund...

Gonzo
14th November 2004, 18:53
unde ai cunoscut inter, dinamovisti? :degete: si cum arata unu? ca eu nu am intalnit inca pe nimeni in tara asta care sa tina cu Dinamo :degete: nu vezi ca au doar 6 voturi? si alea din greseala. :evil:

Pacala
14th November 2004, 18:55
mai cip, ce semnifica 81 ala ? inaltimea ta in cm, iq-ul, varsta in ani sau...saptamani ? :D sau merge chiar la toate criteriile ?

P.S. : cip81, voi sinteti putini , dar ...stralucitori :D

ady_azzuro
14th November 2004, 18:59
Tu esti purtatorul de cuvant al lui aditza?

Vezi sa nu va bage Dinel pe toti la puscarie.Sa-si ia ramas bun asa cum se cuvine de la voi.
Parca zisasi ca desteptu de tine ceda primu in discutie, iar aduci in vorba numele meu?
Habar n-ai sa te abti, mai invata baiatu, se pare ca pt tine scoala e o institutie nevizitata inca...mai ai timp, esti tanar...dar cam trebuie sa te grabesti. :jerk:

cip_81
14th November 2004, 19:05
mai cip, ce semnifica 81 ala ? inaltimea ta in cm, iq-ul, varsta in ani sau...saptamani ? :D sau merge chiar la toate criteriile ?

P.S. : cip81, voi sinteti putini , dar ...stralucitori :D

Ce sa cer de la unul ca tine care se incalta cu fesu'?Nu degeaba ti-ai ales nick-ul ala.Ti se potriveste ca o manusa.

Pt inter:
E ceva la care nimeni nu va poate da clasa...

ady_azzuro
14th November 2004, 19:10
Cipilica, :D vezi cum vorbesti ca nu esti in jungla de pe gsp aici. :D

Pacala
14th November 2004, 19:10
cip,
descrie personajul Pacala din literatura po****ra.
Hai, uimeste-ma! ....altfel te cred chiar copil de militain

P.S.: acum daca descoperisi ce se face cu fesul, chiar crezi ca trebuie sa te lauzi pe forum? :D

inter
14th November 2004, 19:12
cipi ia treci tu si editeaza-ti mesajul anterior ... nu avem nevoie de "profesori" pe aici!

cip_81
14th November 2004, 19:12
Cipilica, :D vezi cum vorbesti ca nu esti in jungla de pe gsp aici. :D

Bai,dar tu chiar esti batut in cap?Nu auzi ca faci o mare confuzie?

ieppy
14th November 2004, 19:17
Cip, te rog frumos sa ai grija cum postezi pe aici. faze de genul la prostie nu va intrece nimeni nu au ce cauta aici. Te rog sa iti editezi singur mesajul.

In rest vad ca au venit oltenii veseli si au gasit un user nou pe care sa il "faca".

Ady, daca omul spune ca il confunzi cred ca ar trebuii sa il crezi. Ce dracu, ca doar nu o fi lutu ca sa fie clona. :D

Pacala, se pare ca te-ai lasat de fotbal si intrii in literatura acum. frumos. :)

Pacala
14th November 2004, 19:18
cipilica, ia spune tata, cum e cu Pacala ca spui ca mi se potriveste :D ...merci
dar cred ca mi-ai facut involuntar complimentul asta :D

ady_azzuro
14th November 2004, 19:21
Ady, daca omul spune ca il confunzi cred ca ar trebuii sa il crezi.
Hai ma ieppy, chiar omu scrisa ca e hunter de pe gsp, ce naiba nu pay attention. :D
El zisa ca nu e krakatu, dar de hunter recunoscu...mai intreaba-l o data. :D

cip_81
14th November 2004, 19:21
Cred ca ai dreptate...nu ti se potriveste.Daca ti s-ar potrivi ar insemna sa-l jignesc pe adevaratul Pacala.Multumit de raspuns?Altceva?

ieppy
14th November 2004, 19:23
ady, asa o fi, dar omul posteaza aici cu un alt nick asa ca lasa-l in pace cu amintirile din gsp. :)

cip_81
14th November 2004, 19:23
Hai ma ieppy, chiar omu scrisa ca e hunter de pe gsp, ce naiba nu pay attention. :D
El zisa ca nu e krakatu, dar de hunter recunoscu...mai intreaba-l o data. :D

Da,mai..si n-am mai scris pe acolo de vreo 9 luni.

ady_azzuro
14th November 2004, 19:30
Da, dar limbajul de acolo l-au mostenit. :D Aici e putin diferit. :)

Pacala
14th November 2004, 19:33
Cred ca ai dreptate...nu ti se potriveste.Daca ti s-ar potrivi ar insemna sa-l jignesc pe adevaratul Pacala.Multumit de raspuns?Altceva?
si despre adevaratull Pacala ce stii?

cip_81
14th November 2004, 19:35
Poate ca am sarit si eu calu',dar mi-ati sarit vreo 3-4 in cap.Dar nu cred ca am folosit un limbaj neadecvat.

Pacala
14th November 2004, 19:38
tocmai in cap ? :D

cip_81
14th November 2004, 19:40
Tu nu te potolesti?Ai fi vrut sa zic in alta parte?Fie si asa.

ady_azzuro
14th November 2004, 19:41
Cipilica, tu nu ai folosit un limbaj inadecvat, ci mizerabil. :D
Cati aveti curajul sa faceti deplasarea in Banie? 15-20? Si aia bodyguarzii lui borcica? :D

cip_81
14th November 2004, 19:44
Pai,ce ma intrebi pe mine?Dar tu la cate meciuri al Stiintei ai fost?La mai multe decat varsta pe care o ai?

ady_azzuro
14th November 2004, 19:48
Bineinteles ma cipilica, chiar la mai multe decat varsta pe care o ai tu, mosule. :D

cip_81
14th November 2004, 19:53
Foarte bine.Te-ai dus si atunci cand biletul a fost 1 mil?Te vei duce si la viitoarele meciuri din divizia B?

P.S. Daca mai imi zici cipilica,iti promit ca o sa te strig intr-un mod in care nu o sa-ti convina.

Gonzo
14th November 2004, 19:59
de ce te agiti asa tare cipilica?

ady_azzuro
14th November 2004, 20:00
In divizia B nu am de ce ma duc fiindca Stiinta nu a retrogradat niciodata si nici nu o va face in viitor asa ca sunt linistit, in schimb tu ii ai pe fratii tai dinamoII, nu-i asa cip-cirip? :D

JUVENTUS_1
14th November 2004, 20:01
Bate Craiova cu 2-1!

cip_81
14th November 2004, 20:08
In divizia B nu am de ce ma duc fiindca Stiinta nu a retrogradat niciodata si nici nu o va face in viitor asa ca sunt linistit, in schimb tu ii ai pe fratii tai dinamoII, nu-i asa cip-cirip? :D

Daca nu a retrogradat niciodata nu o poate face acum?O sa te duci de la anul,prazuro (ti-as zice altfel,dar sunt sigur ca va fi sters).


de ce te agiti asa tare cipilica?

Uite-asa,ca sa intrebi tu,bai, gon(o)zo(m)-ule.

Pacala
14th November 2004, 20:40
cip, ce semnificatie are 81 in nickul tau?

Gonzo
14th November 2004, 20:47
Mai cipilica, terminasi de dat apa la vaci si venisi sa ne obosesti pe noi aici? tu nu vezi ca mesajele tale nu au legatura cu subiectul?

cip_81
14th November 2004, 20:48
cip, ce semnificatie are 81 in nickul tau?

Tu ce crezi?


Mai cipilica, terminasi de dat apa la vaci si venisi sa ne obosesti pe noi aici? tu nu vezi ca mesajele tale nu au legatura cu subiectul?

Opa,ia uite cine s-a gasit sa dea din plisc.Unul care numai sa ragaie stie.Tie ti se potriveste bancul ala cu 1 MAI...oricat ai fi de destept (tu doar incerci sa faci) intotdeauna e 1 MAI destept decat tine.Pentru tine e valabila si cealalta versiune.

ady_azzuro
14th November 2004, 20:52
Pacala, 81 vine de la 1981, anul lui de nastere, dar mai mult de 12 ani nu-i dau la ce tip de mesaje posteaza. :D
Fii cuminte cipilica, n-o sa ai tu placerea sa ne vezi in B...de 40 de ani am stat in coasta voastra, asa o sa facem si de acum incolo, nu scapati de noi. :drak:

cip_81
14th November 2004, 20:55
Iar tu,Prazuro,esti sigur ca 15 nu are si un minus in fata?Sau macar un radical?

Asa e,de voi nu scapam...sunteti ca ciuma.

ady_azzuro
14th November 2004, 20:58
Nu cip-cirip :D o sa am un plus peste cateva zile. :degete:
Vezi ca incalcasi regulamentu de 2 ori, postasi 2 mesaje consecutive de 2 ori. Ai citit regulamentu inainte sa te inregistrezi sau te crezi pe gsp? :D

cip_81
14th November 2004, 21:11
Atunci,o sa-ti La multi ani!!! inca de acum.Poate o sa ai mai multa minte.

Regulamentul nu l-am citit,imi lipsesc cateva pagini.

ady_azzuro
14th November 2004, 21:13
Pai si cui ii lipseste mintea in cazul asta? :drak: Citeste regulamentul si dupa aia sa ai pretentia sa dialoghezi pe un forum ca onlinesport.

Gonzo
14th November 2004, 21:15
Tie ti se potriveste bancul ala cu 1 MAI...oricat ai fi de destept (tu doar incerci sa faci) intotdeauna e 1 MAI destept decat tine.Pentru tine e valabila si cealalta versiune.

Vai de capul tau, bai caine :ciocan: daca la varsta asta asa discutii poti duce. :headbang:
Dca nu stiai topicul asta are si un subiect de disctutii si acela e meciul Craiova-Dinamo... daca nu esti in stare sa duci o discutie pe tema acestui subiect, inchide fereastra si joaca solitaire :rosu:

cip_81
14th November 2004, 21:21
Tu vorbesti,bai?Dar tu ce discutii academice ai purtat?Tu care vorbesti de "apa la vaci"...s-a gasit lupu' moralist.

Gonzo
14th November 2004, 21:35
aia cu "apa la vaci", are legatura cu meciul.. dar te las pe tine sa gasesti legatura.
Din pacate pt tine, trebuie sa-ti spun ca esti cazut din luna.

cip_81
14th November 2004, 22:01
Tre' sa-ti spun ca pamantul face mari eforturi ca sa te suporte.
Si ca sa-ti fac pe plac,uite cum vor sta treburile la meci.Venim,jucam,castigam,va stigem lumina (ia-o ca pe o figura de stil) si plecam.

Pacala
14th November 2004, 22:16
Asa e,de voi nu scapam...sunteti ca ciuma.
:D ca sa vezi, ma gandeam la exact acelasi lucru in ceea ce priveste dinamo si ...dinamovistii...ciuma...rosie :D

P.S.: a scazut periculos nivelul discutiei de cand ai venit tu.... mesajele au devenit fara sens ....
daca ai mai mult de 13 ani , atunci te compatimesc.

Gonzo
14th November 2004, 22:20
iti spun eu cum va fi : veniti :degete: , o luati cu 3-0 in teren :happy , noi 30.000 :cool: , voi 100-200 :rosu: :ciocan: si cand plecati o luati si in freza la gara

ady_azzuro
14th November 2004, 22:20
Pacala, el se da mare ca are cu 10 ani mai mult decat varsta precizata de tine si posibil reala...las ca o sa ajunga el la varsta cand o sa concluzioneze ca e mai bine sa fi copil decat batran. :D

Pacala
14th November 2004, 22:23
daca are sub 13 nu e nici o problema, nasol ar fi daca ar avea 23 de ani sau peste.....
atunci singura sansa este sa se duca la academia de militie .... poate ajunge ofiter :D

cip_81
14th November 2004, 22:24
Nici o deosebire intre efectul de turma de la oi si efectul de turma de la voi.Numa' ca oile sunt mai dezghetate la minte decat voi.

Pacala
14th November 2004, 22:32
Ady, Gonzo, pe asta iertati-l si lasati-l in pace..... :D pe bune,
e pacat ...... merita sa-i zicem ceva cand o dovedi un licar de inteligenta
Zau e pacat ce facem acum cu el ..... serios vorbesc
voi chiar n-aveti nici un pic de mila? :D

P.S.: cipule, ai dreptate draga, tu esti baiat destept iar dinamo nu este regina blaturilor :D

Mariusmadmax
14th November 2004, 22:40
Nici o deosebire intre efectul de turma de la oi si efectul de turma de la voi.Numa' ca oile sunt mai dezghetate la minte decat voi.
bey ,
vrei sa ne convingi ca uzezi tastatura de pomana , si ca arzi gazul din acelasi motiv ?
Bravo ! Esti foarte convingator !
ca esti "caine pana la ..." reiese , da' ce culoare ? :D