PDA

View Full Version : Etapa 14: Sportul - Gloria



ADelPiero
7th November 2004, 20:44
Duminica, 21 noiembrie: Sportul - Gloria (14.00, National TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
7th November 2004, 21:12
sper sa-i bata Sportul pe blatuitori :mda: pronostic Sportul 2-0 Gloria ;)

vasile314tzurka
8th November 2004, 19:35
bate tot sportu':)

DD-Viola
8th November 2004, 20:18
...No va revenira-ti ?...atunci pt convalescenti , un blat usor ( dupa recomandarile doctorului ) sa nu va stricati iar la stomac , ...un 2-1 "muncit" .

vasile314tzurka
8th November 2004, 20:21
adica sp[ortul face blaturi? corect:) noroc ca timisoara nu are acaces la blaturi, niic macar muncite:)

gigel_bucur
8th November 2004, 20:33
chiar daca unii sunt stricatzi la cap, cred ca bate Sportul :evil:
va fi un meci greu, oricum:)

marcel
8th November 2004, 21:04
sa bata sportul si sa cada gloria
:)

gigel_bucur
8th November 2004, 21:56
Gloria n-o sa cada niciodata, din pacate, va ramane acelasi club maro, joaca cand vor, vand cand au nevoie (vezi FC GINO).
meci greu, cine e cretin sa creada ca Siman cumpara un meci (adica sa dea bani:) )se inseala amarnic.

ADelPiero
9th November 2004, 18:54
bate sportul lejer ;)

vlad1607
9th November 2004, 19:14
Sper sa castige studentii...si gloria sa ajunga in curand acolo unde ii este locul..in Divizia B!!!!!!!!!!!!!!!!

ultras_sportul
15th November 2004, 16:54
Terenul desfundat o avantajeaza pe Gloria Bistrita care joaca mai pe forta :( :ciocan:

Quartz@nu
20th November 2004, 10:25
la fotbalul care il presteaza echipa sportul ...2-0 in jocul cu echipa lui nea jean :rosu:

don_denver
20th November 2004, 14:54
sportul are cele mai mari sanse...dar cred ca si gloria isi va arata adevarata fata..nu aia..de c---a a fotbalului romanesc...un meci interesant...de vazut

himi
21st November 2004, 16:59
Gigel, Gigel sa dai tu 11m peste poarta... Bine ca am batut! /hello /hello /hello puncte

vlad1607
21st November 2004, 17:16
Bineee Sportul...Hai Gloria..hai in B :D

OwenSkeet
21st November 2004, 17:56
Un meci castigat iar de Sportu cu emoti...bravo lor au merittat acesta victorie..

Ultras
21st November 2004, 18:22
Asa cum m-am asteptat Gloria a incercat sa obtina macar un punct pe care sa il valorifice ulterior. Blatisti pana la capat... Un ziar de mare tiraj se intreaba usor retoric, usor parsiv de ce strigau suporterii Sportului: "Blatistii!" Nu cred ca mai trebuie sa mai raspund eu la aceasta intrebare, asa cum nici Dan Petrescu nu a facut-o... D-aia, uite asa!

ultras_sportul
21st November 2004, 18:51
Gloria a tras cu dintii in acest meci dar nu a reusit sa obtina un punct. De la Sportul au iesit in evidenta Balan si Stanciou iar lipsa lui Lazar s-a simtit foarte mult mai ales in faza de constructie!

ADelPiero
21st November 2004, 23:40
:cool: ... cred ca o sa tin cu Sportul de azi incolo :p:evil:

himi
22nd November 2004, 01:22
N-ar fi rau Del Piero! Esti binevenit!
A 2-a mea echipa e Unirea! Normal... sunt albanez la origini!
Mai am si-un var ce-a jucat acolo...

ultras_sportul
22nd November 2004, 09:52
"Trei puncte contestate de fanii Sportului
Sportul a invins pe Gloria cu 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat de Gigel Bucur. Elevii lui Dan Petrescu obtin trei puncte in centrul acuzelor propriilor fani, care ii acuza de blat."

Asta scrie pe pagina Onlinesport !!!

Citesc si ma crucesc!!! Noi am strigat blatistii spre jucatorii Gloriei (apropo de meciurile gloroase din Ghenea, Stefan cel Mare si din Giulesti) nu catre jucatorii Sportului! Dar ziaristii de second tertiar hand au interpretat totul in asa fel incat sa-l enerveze pe Dan Petrescu (Ce spuneti domnule Petrescu ca suporterii Sportului au strigat blatistii?)desi orice om normal putea intelege ca noi injuram pe Gloria Bistrita!!!

Gigel Sportul
22nd November 2004, 21:41
Vadime, ce-ti veni frate sa postezi asa mizerii? te credeam om serios, nu asa... stai sa vezi distractie la urmatorul meeting de la Shorley :). Pai cum sa postezi ca am acuzat noi echipa de blat fara sa ne intrebi? chiar nu ti-e rusine obrazului? Nu mai repet ceea ce a spus deja ultras, desi ai merita-o: "blatistii" erau Burebista et. co., nu jucatorii nostri. Sau il vezi pe Siman sa bage mana-n buzunar ca sa cumpere puncte de la Blatureanu, cand el nu are bani sa plateasca salariile jucatorilor :drak:?

M-ai dezamagit si m-ai enervat crunt: rusinica!!!!!

vasile314tzurka
22nd November 2004, 21:44
gigele, tu inca nu intelegi chemariel presei de mare rating:) mai invata si dupa aia gindeste-te ca e mai usor sa o iei dupa ureche decit sa scrii ce a fost:)

Gigel Sportul
23rd November 2004, 00:02
vasile3.14, chiar crezi ca nu stiu. Daca as sta sa interpretez tot ce apare in presa, as da-o in paranoia :D ori ai uitat ca am in familie un jurnalist de formatie?