PDA

View Full Version : Etapa 14: Steaua - FC Brasov



ADelPiero
7th November 2004, 20:39
Sambata, 20 noiembrie: Steaua - FC Brasov (20.15, Antena 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Mariusmadmax
7th November 2004, 20:42
2-0 !

Catalanul
7th November 2004, 21:11
brasovul este in criza asa ca merg pe o victorie a stelistilor :D 1 solist

tchibos
7th November 2004, 22:47
Ar fi timpul sa mai piarda si Steaua dar nu cred ca Brasovul e in stare sa faca lucru asta mai ales in momentul asta. Sper totusi la o minune. Eu zic x2.

uti2102
8th November 2004, 01:01
Sper ca 2 meciuri sub orice critica sunt de ajuns pentru ca Zenga, dar mai ales jucatorii, sa realizeze ca trebuie sa se mobilizeze la maxim pentru a obtzine rezultate.
Dupa meciul cu Standard am ramas placut surprins de atitudinea jucatorilor din meciurile urmatoare, cu CFR shi Natzional. Am crezut ca au intzeles ca un meci nu se cashtiga cu numele ci prin munca. M-am inshelat. La Parma shi la Bacau am vazut jucatori fara motivatzie, fara vlaga, fara tupeu shi fara determinare. Nu-mi imaginez ca putem cashtiga toate meciurile, insa ashtept ziua in care sa nu am ce sa le reproshez jucatorilor la o infrangere.
Sper ca ziua aia sa nu fie pe 14, la meciul cu Brashovul. :D Shi mai sper ca jucatorii sa arate determinare shi sa munceasca 90 de minute impotriva stegarilor. Pentru ca atunci, cu sigurantza, vom cashtiga.

Adrian 23
8th November 2004, 02:37
Nu se iau in calcul decat o victorie la scor cu "lanterna" si cele 3 puncte vitale in lupta pt titlu.Sper ca baietii sa treaca de pasa proasta si sa convinga

Pacala
8th November 2004, 03:16
si la apus de soare
mare se vorbira si se sfatuira
cei dpoi ciobanasi
sa manance cas
sa joace cinstit
ca la PNG, cel partid pitit
la stana din vale
pe a ghencii cale
unde este jale
meme are bale
sa nu zici de parma
ca incepe larma
rezervele parmalat
n-o pusera de-un blat

Florentin
8th November 2004, 04:06
Sper ca Steaua sa-si revina si sa-i ancoreze bine pe brasoveni in zona fierbinte. Dar cum prazilienii au toate sansele sa o incaseze (din nou) de la haita, exista sanse ca Brasovul sa ramina deasupra zonei minate.
Cind fotbalul este in suferinta spre inexistent, te apuci de orice, inclusiv arta, fie ea si naiva. Ma intreb daca poetul po****r a auzit de " Si sa-nsiri la vorbe goale/Ce din coada au sa sune", iar daca da, pentru 1 punct acordat Praziliei, cine este cel care chiar si peste ani taxeaza incercarile disperate ale unora de a capta atentia?

Pacala
8th November 2004, 04:35
iete na...... ce-ai vrea acum sa fiu vreun Eminescu si sa stau de vorba despre fotbal cu ...evreii? (kressmanii) ;) :D

Florentin
8th November 2004, 05:20
Hey, din partea mea poti sa impletesti si ciorapi, mai ales ca latitudinea si sezonul o cer. Si ca un plus, Dinel nu a mai dat nici un comunicat (cred ca s-a saturat si el), iar cu fotbalul sunteti certati rau de tot. Ochii pe ciini ca iar va calca in picioare, dar nici asta nu mai este un eveniment, asa ca inapoi la poezele.
BTW, presupun ca la meciul asta tii cu Steaua, ca daca face Brasovul vreo surpriza va treziti acolo unde eu personal va doresc si dupa etapa 30.

Pacala
8th November 2004, 05:35
mai amerigo, ia si tu o harta si priveste unde e Montrealul si apoi gandeste-te cam cate grade diferenta sint intre Montreal si periferia Chicagoului :D ...pe urma imi vorbesti de clima si geografie

gigi becali este la fel de infractor ca staicu , doar ca a blatuit mai multe meciuri si a atins niste arbitri la buzunar...ca din punct de vedere al jocului sinteti vai de mama voastra ...ca toate echipele romanesti.
ia uite ce smecher te-oi crede tu ca ti-ai ales sa tii cu steaua si ce rau esti tu de ne doresti ce ne doresti dupa et. 30 :D
ilinoisul ..... :D grait-a din buricul civilizatiei si culturii despre ....... pozitia astrelor si echipelor de rand, despre clima, poezie si transhumanta ..... suporterilor stelutei iudeo-sovietice :D
vezi cu clima aia.... sa-ti iei ciorapi de..... lana :D

Florentin
8th November 2004, 06:06
Mestere, m-ai lamurit. Am crezut ca chestia cu asa-zisele incercari poetice era doar o incercare de a te insela singur. Dar abia acum vad ca ai carente la geografie, habar nu ai cum este cu Illinois (atentie la spell), cit despre perifieria Chicago-ului apreciez ca stii ca statul mai sus mentionat are un oras numit Chicago, dar mai departe niu te avinta inainte de a studia o harta.
Eu personal nu l-am numit pe Staicu hot, dar daca o spui te cred pe cuvint, nu trebuie sa te juri.
Iar daca te deranjeaza indemnul meu sincer de a trece la impletit ciorapi, poate macrameurile nu iti trezesc o asa stare de angoasa, plus ca poate mai faci un ban cu puternica comunitate de romani din Montreal.
BTW, ai ceva de comentat si despre meciul din thread?

Pacala
8th November 2004, 09:03
amerigo, ia spune-mi cati km sint intre Chicago si periferia aia a ta? :D ...sau incepi sa-mi explici acum ca e localitate independenta? ...
te intrebasem pentru ca ma iei cu iarna canadiana si tu stai de partea cealalta a lacului fata de Canada.... apropo, am vizitat locurile alea :D

despre impletit vad ca esti pasionat ...macrameuri etc.....:D ..... lana....oite barsane.....
amerigo, toata lumea stie ca dinel staicu este un hot ,la fel cum stie si despre gigi becali al tau.... bine ai venit in lumea reala, felicitari ....... ai descoperit America....ai aflat si ca ai aproximativ clima din Montreal si ca stai aproape de granita canadiana .... :D
dintr-o data esti un...invingator.... ai mai aflat ceva :rolleyes:

P.S.: relax amerigo.... ati facut egal, luati bataie sau invingeati... nu se schimba clima si nu devii mai...invingator din asta.
Rimele alea erau in gluma , nu te incrunta ca faci riduri de pe acum si nu mai dori raul Craiovei pentru asta , cu brasovul sper totusi sa pierdeti....chiar daca trec momentan in fata noastra.Craiova isi revine si termina in primele 4-5
dar m-ar distra sa vad reactiile unor dintre stelisti daca ati pierde iar titlul mai ales ca anul asta pareti foarte siguri pe el. Nu ma refer la tine... m-ar distra reactiile lui meme scoica si gigi becali

vasile314tzurka
8th November 2004, 09:11
ce mai conteaza pronosticul daca avem un asemenea fotbal. crezusem ca dupa meciul cu national steaua incepe sa semene cu echipa multvisata. m-am inselat si sunt aceleasi oi blegi. nici nu mei merita sa ma framint de rezultat.

RstInPc
8th November 2004, 09:28
Am mai scris de evolutia fluctuanta (mai mult slaba) a jucatorilor din campionatul nostru. Acesta este un meci in care se pot intampla multe. Brasovul a avut si evolutii bune si se poate intampla sa joace bine in Ghencea. Nu cred sa aiba probleme Steaua dar nu se stie niciodata.
Vasile, esti suparat rau!

vasile314tzurka
8th November 2004, 09:37
foarte rau, nu rau. sa pierd timpul uitindu-ma la meciuri de doi lei nu-mi vine la socoteala:(

dragos_popa17
8th November 2004, 09:39
Nici eu nu cred sa aiba probleme Steaua. Mai ales ca joaca in Ghencea. Parca sunt alti oameni pe teren propriu.

OwenSkeet
8th November 2004, 09:47
Dupa cele 2 meciuri mai putin reustite al stelistilor: cel cu parma si cu bacu..sper sa-si revina si sa castige categoric in Ghencea cu brasovule. au nevoie de au victorie de morla!!

Florentin
8th November 2004, 16:55
Pacala, in primul rind este ultimul post in care iti mai raspund pentru ca dialogul cu tine este asemanator cu vorbitul la pereti, ce vine inapoi este in cel mai bun caz deformat. Nu stiu de unde ai scos ca as fi admis ca Chicago are "aproximativ" aceiasi clima ca si orasul in care domiciliezi si ca as locui aproape de granita canadiana. Si ar fi interesant ce numesti tu "aproximativ" in clima, un grad, doua, noua, dar si notiunea de aproape ca distanta. Bineinteles ca sunt mai aproape de granita canadiana decit de granita mexicana, daca asta te face fericit. In fine, poate nu iti este strain, desi evident esti confuzat, ca distantele in SUA se masoara in mile. Eu ti-am recomandat inante de a te repezi la periferii si km sa pui mina pe o harta si sa te documentezi, dar se pare ca si acest lucru iti este strain.
Apoi ar fi interesant de lamurit conceptul de localitate independenta. Daca adaugi si suzerana poate facem ce voi nu ati reusit in Quebec. Cine stie. Se pare ca pentru tine intre Chicago si New York de exemplu sunt numai periferii ale celor doua mari orase.
Sa revenim insa la fotbal, sunt intru totul de acord ca terminati pe 4-5 cu conditia esentiala sa intoarcem clasamentul pe dos, caz in care asa cum am mentionat si mai inainte, va urez din toata inima sa fiti chiar intre primele trei.
Si ca sa inchei intr-o nota care s-ar putea sa o intelegi am sa spun doar ca "Ramii cu bine ... Pacala/Imi iau tastatura si plec".
Nu te mai chinui sa raspunzi ca stiu ce va fi: civilizatie, clima si periferii, oi, transhumanta si lina. Te-am citit, nu?

Pacala
8th November 2004, 18:24
of.... new york, granita cu mexicul, distante in mile,clima,geografie :D ...... tu nici nu stii pe ce lume traiesti

daca vrei iti pun aici si o harta pentru orientare ..... eu am fost pe acolo,
n-am nevoie.

hai sa-ti explic si mai simplu ca poate pricepi :
-relativ aproape de Chicago, inseamna ca daca te sui in masina lui taica-tu nu-ti trebuie mai mult de un sfert de ora, adica exact cat iti trebuie sa-ti amintesti unde vroiai sa te duci si de ...ce :D
-clima asemanatoare inseamna diferente medii anuale de maxim 4-5 grade. Daca ninge aici, tu nu faci plaja, iti scoti saniuta si-l rogi pe tati sa te traga :D
poti sa faci si plaja dar nu e ...indicat :D

Florentin
8th November 2004, 19:12
Deci, ca sa inteleg si mai bine, dupa umila ta parere de om umblat de la Chicago pina la granita canadiana ar fi cam 15 minute daca conduci?

Pacala
8th November 2004, 19:29
florentine, lasa..... vorbeam de distanta intre tine si chicago si multe altele
obosesti :D tatal tau lucreaza in Chicago, corect? ;)

P.S.: apropo, ca o informatie , din Montreal pana la grantia cu americanii faci 25 pe autostrada
clima....

Florentin
8th November 2004, 19:31
Eu ti-am pus o intrebare clara: de la Chicago pina la granita canadiana faci 15 minute pe autostrada, nu?

Pacala
8th November 2004, 19:33
citeste mai atent sa vezi ce-am scris, n-am umblat cu aiureli ca tine
informeaza-te inainte a spune ceva ...

Papagilus
8th November 2004, 19:38
P.S.: apropo, ca o informatie , din Montreal pana la grantia cu americanii faci 25 pe autostrada
clima....

Si cum la Montreal cam bate vantul, poti ajunge in 10, 45 sau deloc.

Pacala
8th November 2004, 19:42
pai de asta e diferenta de temperatura de cateva grade fata de Chicago, bate vantul si e umiditate,salinitate.... datorita fluviului Saint Laurent....si influentelor oceanice pe care le aduce

Florentin
8th November 2004, 19:45
ha, ha , ha o dai la intors. Ai spus ca stau aproape de granita canadiana, dupa care mi-ai explicat ca aproape inseamna bla, bla, bla ceva de masina lui tata, care ar lucra in Chicago, in fine, 15 minute.
Cred ca ai dreptate, ramii cu saniuta ca la altceva ... iar in materie de poezele ia-o de la Ienachita Vacarescu, poate asa mai evoluezi, sau si mai bine, ramii la fotbal atit cit poti.
Pa tu.

vasile314tzurka
8th November 2004, 19:49
cu saniuta? ati ramas in urma. consumati skandic.

Pacala
8th November 2004, 19:58
florentin, unde vezi ca o dau la intors?
credeam ca am fost foarte clar ..... :D
mi se pare ciudat sa vad un american care sta in jurul marilor lacuri sa vorbesca despre clima canadienilor care stau pe partea cealalta :D
ca si cand brailenii si galatenii ar avea discutii de felul asta...probabil numai unul din USA putea sa scoate perlele astea...prietenii stiu de ce :D
stii ca pe aici lumea a inceput sa va zica ..legumele din tufis :D ...asta la tv nu asa...oriunde :D

Vasile, noi vorbeam de sporturi omologate , nu de marci inregistrate :)
lasa tinerii sa faca sport,miscare.....
ai vazut la Mutu ca i-a venit mintea la cap si nu mai vorbeste cu aia de l-au invata la prostii...gheara, becali ....

Pustoai-k
8th November 2004, 21:58
bate Steaua :degete:

ADelPiero
9th November 2004, 18:55
3-1 pt cei mai buni :p

vlad1607
9th November 2004, 19:11
Ei poate se intampla "miracolul" si castiga Brasovul care e o echipa avida de puncte acum....

vasile314tzurka
9th November 2004, 19:16
si daca miracolul e sa cistige steaua?

vlad1607
9th November 2004, 19:23
pai mi-ar place sa vad o reeditare a meciuluil stiaua-bacau:1-5 in variannta ardeleneascca.

ADelPiero
9th November 2004, 22:51
nu se va intampla :evil: .... ii baga Gigi in priza si la pauza au 3-0 :D:D

alex36
9th November 2004, 23:41
2-0 !
0-2!! :D

uti2102
9th November 2004, 23:43
Se poate. Dar numai la pauza ! :D

Mariusmadmax
10th November 2004, 00:46
am zis 2-0 , bey ... ala ... :happy

Saber Rider
10th November 2004, 03:52
Steaua nu poate rata castigarea celor 3 puncte ale acestui meci. Cum-necum n-are cum sa se impiedice Steaua de Brasov. E diferenta prea mare.

Mariusmadmax
10th November 2004, 04:11
logic :ok: saber ryder

DIXX
10th November 2004, 16:24
Diferenta mare a fost si cu Iasul si uite ca s-a intimplat.

sotostone
10th November 2004, 16:33
1 solist fara comentarii
sper sa nu se intample :evil: sa vezi dupa aia comentarii !
Hai Brashov!

Saber Rider
10th November 2004, 17:31
Diferenta mare a fost si cu Iasul si uite ca s-a intimplat.

Stii tu treaba cu ulciorul.

iulian
11th November 2004, 12:01
Claudiule...unde esti frate ? ce zici ? va bagam in B de data asta ?

sotostone
11th November 2004, 12:08
cred ca intra singuri :evil:

viorel 31
11th November 2004, 14:44
1 solist!
4-0 :ok: ca doar se pregatesc pt finala anului pt Steaua, meciul cu Besiktas!
Trebuie sa mearga cu un moral beton la intalnirea din Cupa UEFA.

fia
11th November 2004, 14:45
Steaua nu va avea probleme

armin
12th November 2004, 08:12
Nu ma intereseaza scorul, ci jocul. Dar sper sa ii intereseze si pe cei implicati direct, adica pe fotbalisti.

Darkslowstar
12th November 2004, 10:37
Sunt cam pesimist, pt. nu-mi aduc aminte sa fi avut, in ultimul timp, o aparare atat de slaba ca acum. Mai ales ca vor avea in fata atacul Stelei.
Sau mai stii, poate se retrage ciobanul si atunci Steaua pica direct in B :D.
Pana un alta suntem noi mai aproape :mda:

Mariusmadmax
12th November 2004, 16:52
Sunt cam pesimist, pt. nu-mi aduc aminte sa fi avut, in ultimul timp, o aparare atat de slaba ca acum. Mai ales ca vor avea in fata atacul Stelei.
Sau mai stii, poate se retrage ciobanul si atunci Steaua pica direct in B :D.
Pana un alta suntem noi mai aproape :mda:
... cine se retrage ?
minim 2-0 pentru Steaua

vlad1607
12th November 2004, 20:24
FORZA BRASOVUL !!! Hai ca se poate ....Iasiul stie ! :D

Mariusmadmax
14th November 2004, 22:48
cica si gazonul este excelent acolo ...

Darkslowstar
15th November 2004, 12:04
Gazonul e excelent? Ultima data cand am fost acolo parca se juca pe plaja, stiti voi cand :mda: :mda: :mda: .
Parca vad ca va fi o mocirla imensa :(.

the_big
15th November 2004, 13:58
prevad un 0-0 in mocirla ! avantaj noi :)

Mariusmadmax
15th November 2004, 16:07
eu parca am vazut un gazon bunicel pe la finala Cupei ... nu mai zic nimic , poate apare cineva sa ne spuna cum arata gazonul acum .

Darkslowstar
15th November 2004, 16:44
O fi el bun gazonul, dar din cate stiu eu stau prost cu drenajul si se pare ca va ploua inca ceva timp, asa ca probabil se va putea culege orezul la ora jocului.
Sper ca prelata aia din Ghencea isi merita banii si terenul e (cat de cat) uscat pe dedesupt. Altfel va fi jale pe 25 cu turcaletzii, mai ales ca prognoza e proasta pt. toata luna :(.

uti2102
15th November 2004, 16:48
La noi trebuie facute stadione cu suprafatza artificiala, din moment ce nu sunt in stare sa faca nishte sisteme de drenaj k lumea...

Darkslowstar
15th November 2004, 16:58
Pai, nu vreau sa te dezamagesc, dar cred fara un drenaj bun poti sa ai tu gazonul artificial al lu' peste, ca tot joci in apa pana la glezne, asa cum se intampla pe Ghencea cand ploua. Degeaba iarba e buna, daca e sumersiblila cateva luni pe an. Apa aia trebuie sa aiba un loc sa se scurga pe undeva, altfel mai bine va reprofilati participati la campionatul mondial de crap :).
Poate ii explica careva lui Becali ca la fotbal nu e la fel ca la pascut, iarba aia nu creste singura.

IlMILAN
15th November 2004, 23:56
Referitor la meciul asta incep sa-i dau dreptate lui Claudiu sper sa bata Brasovul......
anti clone....bolsevice:evil:

Mariusmadmax
16th November 2004, 04:55
ce te inflamasi bre in halu asta ?
clone cum ?
sa avem pardon !
Ziceam ca esti biat Gigea' ... da' uite ca se mai insala omu' ...
Sa fii sanatos !

vlad1607
17th November 2004, 16:08
EI Brasovul cum merg pregatirile? Am inteles ca ,castigatzi in GHENA ! :D

cip_81
17th November 2004, 16:19
Am inteles ca meciul nu se va mai juca in orezarie...se va juca pe magaoaia aia de "Lia Manoliu".O sansa in plus pentru brasoveni.

ADelPiero
17th November 2004, 20:51
nu conteaza unde se joaca :D tot STEAUA bate ;)

Mariusmadmax
17th November 2004, 21:02
cu 2-0 ...

vlad1607
17th November 2004, 21:06
..cu 0-2 :D

Mariusmadmax
18th November 2004, 03:42
baiete , vezi mai degraba de tocanita canina ce vi se pregateste de "Stiinta" pe Ion Oblemenco ...

Saber Rider
18th November 2004, 03:53
Doar cu ... ... ... şi o ciorbiţă, şi o tocăniţă. :happy

Mariusmadmax
18th November 2004, 18:02
Paraschiv a jucat binisor cu Armenia
Neaga slabut ...
Dica confirma forma slaba din ultimul timp ...
Ogararu n-a jucat

Dumitru - operat nu va mai juca nici un meci pana in retur

reintra Radoi si Ghionea !

Darkslowstar
18th November 2004, 18:16
Arbitreaza Serea, hm... .

Paraschiv a jucat bine? Mie nu mi-a placut nici unul dintre jucatori si mai ales stelistii m-au dezamagit. Dica nu are ce cauta la nationala (lipsa de valoare). Neaga la fel.
Ghionea, daca cumva va fi tras la sorti pt. controlul antidoping s-ar putea sa aveti o surpriza urata.

uti2102
18th November 2004, 20:48
:happy Dica shi Neaga lipsa de valoare ?! :happy Mai bine spuneai ca au primit indicatzii de la Gigi sa nu joace, erai mai credibil.
Iar Ghionea n-are nici o problema. Timpul de injumatatzire al "oropivalone" e de 72 de ore, deci nu i se poate detecta nimic in sange.

Mihai
18th November 2004, 22:28
La cat de religios e Jiji nu cred ca ar fi putut sa le spun celor doi sa nu joace! Ura e ura, da tot roman e si Jiji!

Darkslowstar
19th November 2004, 11:31
:happy Dica shi Neaga lipsa de valoare ?! :happy Mai bine spuneai ca au primit indicatzii de la Gigi sa nu joace, erai mai credibil.
Iar Ghionea n-are nici o problema. Timpul de injumatatzire al "oropivalone" e de 72 de ore, deci nu i se poate detecta nimic in sange.

Pai daca au facut asta, Dica si Neaga chiar nu au nici un fel de valoare. Ma indoiesc pt. ca n-au jucat numai ei asa. Oricum Dica e la al nu stiu catelea meci slab la nationala in toamna asta (3,4?) si nu stiu de ce il cheama Jigordanescu. Sau poate stiu. Baiatul asta a facut si el cateva meciuri bune si voi ati scos mare vedeta din el. Nu are ce cauta la nationala.

Abia dupa cateva saptamani dispare orice urma din sange/urina, asa cum ai spus si tu timp de injumatatire . Deci probabil nu vor risca. Depinde si de cand a facut tampenia Ghionea.
Ca tot veni vorba, ce ******* e si Ghionea asta. Esti international, joci in grupele cupei UEFA si te duci la 3 noaptea sa-ti iei ceva de gat si iei ca prostul fara sa intrebi pe nimeni sau sa te uiti pe eticheta (in cazul in care stii sa citesti, normal). Toate astea pt. o durere in gat!!! :headbang:
Cat profesionism :o: !!!
Astfel de jucatori n-ar trebui convocati la lotul national pt. ca risti sa te faci de cacao. Esti inaintea unui meci important, il scapi o secunda din ochi si el ia un pumn de steroizi/what ever crezand ca sunt bomboane.
Face o pereche buna cu Ogararu, alt redus (poate va mai amintit de episodul cu prietena si calatoria in Spania)

PS faptul ca jucatorii mentionati sunt stelisti este numai intamplare, si nu vreau sa insinuez nimic. Discut aici de caracterul si profesionismul lor si nu de culorile pe care le apara. Asta ca sa fiu bine inteles. Si alte cluburi au uscaturile lor, Dorin Goian, Bratu, etc

onci66
19th November 2004, 14:09
asa de rau imi pare ca o sa ia "STELA" bataita la fundul lui jiji incat imi vine sa-l votez pe PI.EN.GI. de vreo zece ori.vai tu jiji ce te-ai face fara slugoii banilor tai? si ce bine dai pe sticla...nebunaticule!

Mariusmadmax
19th November 2004, 15:00
Pai daca au facut asta, Dica si Neaga chiar nu au nici un fel de valoare. Ma indoiesc pt. ca n-au jucat numai ei asa. Oricum Dica e la al nu stiu catelea meci slab la nationala in toamna asta (3,4?) si nu stiu de ce il cheama Jigordanescu. Sau poate stiu. Baiatul asta a facut si el cateva meciuri bune si voi ati scos mare vedeta din el. Nu are ce cauta la nationala.

Abia dupa cateva saptamani dispare orice urma din sange/urina, asa cum ai spus si tu timp de injumatatire . Deci probabil nu vor risca. Depinde si de cand a facut tampenia Ghionea.
Ca tot veni vorba, ce ******* e si Ghionea asta. Esti international, joci in grupele cupei UEFA si te duci la 3 noaptea sa-ti iei ceva de gat si iei ca prostul fara sa intrebi pe nimeni sau sa te uiti pe eticheta (in cazul in care stii sa citesti, normal). Toate astea pt. o durere in gat!!! :headbang:
Cat profesionism :o: !!!
Astfel de jucatori n-ar trebui convocati la lotul national pt. ca risti sa te faci de cacao. Esti inaintea unui meci important, il scapi o secunda din ochi si el ia un pumn de steroizi/what ever crezand ca sunt bomboane.
Face o pereche buna cu Ogararu, alt redus (poate va mai amintit de episodul cu prietena si calatoria in Spania)

PS faptul ca jucatorii mentionati sunt stelisti este numai intamplare, si nu vreau sa insinuez nimic. Discut aici de caracterul si profesionismul lor si nu de culorile pe care le apara. Asta ca sa fiu bine inteles. Si alte cluburi au uscaturile lor, Dorin Goian, Bratu, etc
- din Dica nu am scos noi mare valoare , el era cel mai dorit nr 10 din div A . A fost mare batalie pe el ... l-a vrut si Dinamo si Rapid etc . L-am luat noi pentru ca Gigi a putut ...
- Vorbind de Ghionea , pot sa spun ca nici pentru mine nu este f clar ce l-a determinat pe Dr Pompiliu Popescu sa spuna ca nu este apt dpdv medical ...
Oropivalone sau entorsa ?
- Ogararu redus ?
Jignesti un om despre care nu poti sa spui nimic ... pentru ca nu-l cunosti .
- "Si alte cluburi au uscaturile lor Goian , Bratu" etc ...
te referi la clubul francez unde activeaza ... sau inca (,) crezi ca joaca la Rapid ?

Steaua - FCM Brasov 2-0
Dica 2
:evil:

Darkslowstar
19th November 2004, 17:14
Poate sa dea Dica si 10 goluri cu Brasovul si tot nu va demonstra ca e un mare jucator. Doar ca fotbalul romanesc are un nivel foarte scazut, atat.
E un fapt notoriu ca Dica a fost dorit de toate cluburile importante din Romania.. El avea ocazia sa demonstreze intr-un meci international ca are valoare si pana acum a esuat de fiecare data.

Cat despre Ghionea, toata lumea a recunoscut treaba cu Oropivalone, deci e clar ca accidentarea a fost numai o scuza pt. a nu risca o suspendare.

Cat despre Ogararu, e foarte cunoscuta povestea cu prietena lui si cu plecarea lui in Spania cu o zi/doua inainte de prima lui convocare la lot. Si ca nu a venit la convocare din motive ce i se pot imputa. QOD.

Stiu unde joaca Bratu si pe unde a mai jucat anterior. Daca citeai Gazeta Sporturilor de azi ai fi stiud de ce am zis Goian si Bratu. Nu pt. ca au jucat/joaca la Dinamo si Rapid.

Ma asteptam ca stelistii o sa-mi sara in cap, doar as fi pariat ca Saber Rider va fi primul la beregata mea :D, dar sunt sigur ca nu va rata prilejul :)

Mariusmadmax
19th November 2004, 18:39
n-are treaba nimeni cu beregata ta ...

Saber Rider
20th November 2004, 03:23
Bravo mai Darkslowstar ... :) Iti multumex de increderea acordata, dar din pacate internetul mi-a facut iarasi figuri zilele astea. Ce, credeai ca ai scapat ?!? :evil:

De subiectul comentat de voi (tu si cu Mariusmadmax si Alpopa) ce pot sa zic !?

Decat ca Dica e cam de multisor intr-o lipsa de forma. Da, eu zic ca e vorba DOAR de o lipsa de forma, si nu de valoare, pentru ca valoarea certa (pe care o avea campionatul trecut) nu se pierde cu una cu doua, in doar cateva meciuri nereusite. Si asa nereusite si tot a reusit cateva goluri utile echipei, deci tot e ceva, si nu este vorba de lipsa de valoare.

Despre Ogararu pot sa zic chiar ca a fost in forma in ultimele meciuri ale Stelei. Despre intamplarea aceea din Spania cu pierderea convocarii la Nationala n-avem noi de unde sa stim adevarul adevarat :), noi stim doar ce au scris ziarele, care de multe ori, mai ales cand e vorba de cazuri d-astea (gen Mutu na !!) sunt ultra-mediatizate si hiperbolizate incat se poate pierde farama de adevar de la care s-a pornit.

Despre Neaga pot spune ca nici el nu se simte prea bine in ultima vreme (fotbalistic vorbind, nu fizic). Aici chiar nu stiu cauza, sper totusi sa nu fie din cauza ca i s-a urcat la cap ca el este noua vedeta si cel mai in forma atacant al returului trecut, precum si imensa onoare de a fi capitanul Stelei. Totusi el a jucat binisor in acest tur de campionat, e adevarat el fiind mai mult servant decat finalizator. Oricum, se poate si mai bine (returul campionatului trecut), dar se poate si mai rau (turul campionatului trecut). Asa ca ... un pic cam mediocru turul asta :mda: .

Eh ... la Ghionea situatia e mai complicata. In sensul ca sunt valabile vreo 3 variante. Accidentare - medicament aiurea - ordine de "sus". Oricare din ele poate fi adevarata, precum si combinatii intre ele, poate chiar toate trei. Hai ca am zis-o. :D

Paraschiv in schimb s-a miscat chiar binisor in meciul cu Armenia (parere personala ... check my post title :p), si a facut-o destul de bine in mai toate meciurile in care a jucat sezonul asta, depasindu-si chiar conditia de mijlocas la inchidere si marcand chiar cateva goluri extrem de importante pentru Steaua. As zice ca se vede mana lui Dorinel Munteanu asupra lui, colegul de echipa si de post in asezarea tactica a Stelei /hello.

Quartz@nu
20th November 2004, 10:15
la cum joaca brasovul....adica scuze nu joaca nimic sigur va fi victorie a stelei :2-0 :ok:

don_denver
20th November 2004, 14:50
tot ce pot sa zic..:::: FORZA STEAUAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

Mariusmadmax
20th November 2004, 18:44
Neaga a jucat f bine in ultimele jocuri ale Stelei ... a dat si goluri :
FCM Bacau 1
National 2
Otelul 1

Papagilus
20th November 2004, 19:08
Da, dar poate acum da .... de pomana. :evil:

Saber Rider
20th November 2004, 20:40
Gol Dinita, min.25, cu capul din centrul careului advers.

Squad04
20th November 2004, 20:50
Asta da etapa!Nationalu` a luato...tiganii au fost pur si simplu macelariti,Steluta invinge si e camioana de toamna iar javrele presimt ca si-o voi lua maine si sunt "PAAAAA" !!!! Asa da ..... Cred ca incepe dominatia ros - albastra iar 6 - 7 ani hahahahahaha

Saber Rider
20th November 2004, 21:03
Fie-ti postul aurit !!!
/hello

don_denver
20th November 2004, 21:39
era prea frumos...trebuia sa o facem noi de oaie...1-1....mai sunt 25 de minute...hai steaua!!

Squad04
20th November 2004, 21:40
INCREDIBIL
INCREDIBIL ....a egalat Brasovu....nu se poate :ciocan:

don_denver
20th November 2004, 21:47
2-1....ce vorbeati de dica??:)))..nu mai conteaza...prost neprost..da goluri...mai ales cand trebuie...ca acum...hai steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Squad04
20th November 2004, 21:47
Golllllllllllllllllllllllll Min 75 Gollllllllllllllllllll Dica

don_denver
20th November 2004, 21:49
apropo...e 3-1...:))))))))))))))..asa ca ...forza steaua...!!!!!!!!!!!!!

Squad04
20th November 2004, 21:51
Asa mai da...ma speriasem.Suntem campioni de toamna in proportie de 80% !

don_denver
20th November 2004, 21:51
nu mai trebuiesc comentarii pe ziua de azi...chair daca mai sunt 14 minute...eu sper sa nu mai fie comentarii...poate doar goluri ale stelistilor....so...o seara placuta tuturor...si maine...sunt oltean...:P

ady_azzuro
20th November 2004, 21:52
3 centrari Munteanu 3 goluri...ce bun era acolo cu Cehia si Armenia...

OwenSkeet
20th November 2004, 22:08
Bine ca s-a terminat !! bravo STEAUA..au avut nevoie de acesta victorie..este o victorie de morla inatintea marelui meci cu Besiktasi sa speram si atunci intr-un rezultat bun.. Meci fara mari probleme .. Dominat de STEAUA categoric!!

Pustoai-k
20th November 2004, 22:17
daca mai tzinea putin va egalau aia! :degete:

OwenSkeet
20th November 2004, 22:32
Pustoi-k sa vorbesti cand o sa bata rapid...ca saracii au jucatori de 40 de mil de $ si nu joca nimik...hahahahahah!!

Saber Rider
20th November 2004, 22:52
2-1....ce vorbeati de dica??:)))..nu mai conteaza...prost neprost..da goluri...mai ales cand trebuie...ca acum...hai steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Exact asta ziceam si eu mai devreme. Asta inseamna valoarea la Dica. Chiar daca a jucat ca o cizma, totusi a dat un gol decisiv pentru Steaua la scorul de 1 - 1. Si uite ca se facusera vreo 5 goluri in acest campionat pentru el, plus cele in Cupa UEFA. Asa ca ... Bravo Dica !!!

Bineinteles ca nu sunt de acord cu scandarile de repros - putin zis - ale unor suporteri stelisti la acest meci la adresa lui Dica. Imi pare rau ca nu vad totusi valoarea acolo unde exista. Abia astept sa vad cum o sa scandeze cand si-o reveni din pasa mai putin buna in care se afla.

WereWolf
21st November 2004, 01:00
Da' pana la urma ce au avut cu el ? Ca d la TV nu prea am inteles .

Saber Rider
21st November 2004, 01:23
E vorba ca, intr-adevar, Dica a jucat prost per ansamblu. Si pana sa dea gol a fost fluierat ... moderat. Si dupa ce a dat gol s-a dus la galerie si le-a spus ceva vorbe de "duh", dandu-le peste nas cu acest gol totusi foarte important in economia jocului pentru Steaua. De aici reactia ulterioara a suporterilor, care nu l-au iertat pentru asta. O atitudine pur copilareasca, nicidecum concreta la ce a facut Dica in acest meci, dupa parerea mea. Totusi acel gol al lui Dica a anulat jocul lui prost de pana atunci (si de dupa el) ... parerea mea. Totusi nu si parerea galeriei.



P.S.
Si uite ca OnlineSport a gresit locatia in comentariul pentru acest meci :

"Steaua nu parea sa aiba probleme in partida de sambata cu FC Brasov dupa ce Dinita a deschis scorul in minutul 24. Numai ca oaspetii au egalat si au adus linistea pe Ghencea."

Meciul s-a desfasurat totusi pe Lia Manoliu, fostul 23.

iulian
21st November 2004, 01:41
Sper ca jocul prestat asta seara sa fie numai urmare a faptului ca echipa se pastreaza pentru joi...Felicitari singurului profesionist din echipa de asta seara a Stelei ..Dorinel Munteanu !

daca mai tzinea putin va egalau aia! :degete:

la voi daca mai tinea putin faceau marinari scorul campionatului....

dragos_popa17
21st November 2004, 09:10
Exact asta ziceam si eu mai devreme. Asta inseamna valoarea la Dica. Chiar daca a jucat ca o cizma, totusi a dat un gol decisiv pentru Steaua la scorul de 1 - 1. Si uite ca se facusera vreo 5 goluri in acest campionat pentru el, plus cele in Cupa UEFA. Asa ca ... Bravo Dica !!!

Bineinteles ca nu sunt de acord cu scandarile de repros - putin zis - ale unor suporteri stelisti la acest meci la adresa lui Dica. Imi pare rau ca nu vad totusi valoarea acolo unde exista. Abia astept sa vad cum o sa scandeze cand si-o reveni din pasa mai putin buna in care se afla.

A fost odata un episod in Seinfeld in care zicea ca suporterii nu incurajeaza jucatorii, ci tricourile. Treaba asta e adevarata, cel putin cu unii, care nu inteleg si jucatorii sunt oameni si trec prin momente mai proaste. Multi din ei uita ca Dica ne-a salvat de multe ori desi e de mai putin de un an la Steaua. Il injura si il fluiera iar cand el le raspunde la fel se enerveaza ca cine e Dica sa-i injure. Cine sunt ei sa-l injure pe Dica? Eu unul cred ca forma slaba a acestuia se datoreaza lui Zenga. De cand a venit italianul, Dica a inceput sa joace tot mai prost, parca nu isi mai gaseste locul in teren. Cu fiecare meci imi place tot mai putin de Zenga. De multe ori face schimbari tactice aiurea in prima echipa si nu are nici un fel de autoritate in fata lui Gigi. Asta s-a intamplat si ieri cand a schimbat registrul tactic doar pentru a-l introduce pe Dinita, dorit de patron. Asa s-a intamplat ca Steaua sa faca un meci prost din punct de vedere tactic. Doar valoarea jucatorilor a castigat meciul ieri.

Squad04
21st November 2004, 09:50
Ce tot ii luati apararea lu` Dica asta? Cine e Dica? Pentru Dica s-au facut eforturi imense sa ajunga la Steaua, are ditamai contractu, suporterii au avut rabdare cu el iar el??? El se pisa pe toata lumea...asa sa ajuns...sa vina dica, marele dica si sa iti arate degetul mijlociu.hmmmm

gianni
21st November 2004, 09:55
Pustoai-k, iti revenisi ? Unde fusei ieri la ora meciului cu Farul ? Si uita-te mai bine in clasament ! Suntem acolo pentru ca suntem mai buni decat voi, nu crezi ? Asa ca, ura si la gara !!! Mai vorbim la anu' :)) FORZA STEAUA !

ieppy
21st November 2004, 13:02
Sper ca jocul prestat asta seara sa fie numai urmare a faptului ca echipa se pastreaza pentru joi...Felicitari singurului profesionist din echipa de asta seara a Stelei ..Dorinel Munteanu !


la voi daca mai tinea putin faceau marinari scorul campionatului....
N-ai scapat ocazia. :D Nu o mai supara ca nu o sa mai vrea nici chip si nici dale.


Cat despre meci am vazut si eu pana in min70 cred dupa care am plecat. stelutza a jucat cat de cat bine insa daca joaca asa cu turcii o iau la greu(si acum sa nu inteleaga ilustrii steisti, nu ma refer la tine iulian, ca as vrea sa piarda). Cand primesti 2 goluri de la Brasov e nasol. Turcii vin si Zenga ar trebuii sa faca echipa dupa cum crede el si nu dupa cum i se scoala lui jiji.

P.S: cam golut Stadionul, era sedinta de partid in acelasi timp? :D

calu
21st November 2004, 14:30
mai ramine ca Dica sa sara sa bata spectatorii,ca aia din NBA vineri seara...

uti2102
21st November 2004, 15:23
Dica shi FC Steaua au dat un comunicat oficial in care jucatorul ishi cere scuze pentru atitudinea de aseara. E de condamnat, poate chiar merita shi o amenda din partea clubului.....Pana la urma, asha cum zicea cineva pe-aici, e shi el om, are perioade mai bune shi perioade mai slabe. Suporterii n-au fost fair-play cand l-au huiduit. Sa nu uite ca :
"Mijlocasul stelist are un procentaj remarcabil, in 26 de meciuri disputate in campionat pentru Steaua, el reusind 15 goluri. In cupele europene, din 6 jocuri, Dica a marcat 2 goluri, el fiind selectionat de 8 ori in nationala Romaniei, in ultimele 6 intalniri ale tricolorilor Dica fiind o prezenta constanta in teren." (steauafc.com)
Tzin sa amintesc ca cei din galerie ii pupau talipile lui Aliutza, care n-a facut nimic la Steaua timp de vreo 30-40 de meciuri (a dat vreo 2 goluri shi gata). Iar galeria i se inchina. :o: Celui care a injurat apoi toata suflarea Stelista live la televizor.
Rushine Dica, dar mai ales rushine galeriei ! :rosu:

ADelPiero
21st November 2004, 15:28
Steaua /OLE/
bv Steaua ! ;)

don_denver
21st November 2004, 15:33
ce mai..avem echipa...:))

Nexus
21st November 2004, 15:42
daca mai tzinea putin va egalau aia! :degete:

daca mai tinea putin la Constanta (asa vreo 5...ore) egalati si voi

BlueEnergy
21st November 2004, 16:36
Bv Steaua!

Mihai
21st November 2004, 17:07
Din pacate Steaua joaca prost da se departeaza in clasament de restul! Asta e nu totul e corect in viata...

Saber Rider
21st November 2004, 22:43
Ca Dinamo tare bine juca anul trecut cand dadea aproape meci de meci golul victoriei in ultimele minute de joc, si uite ca a castigat campionatul. A fost corect ? Corpodean si Serea (cu Craiova si cu Timisoara, precum si cu Farul, plus ca Serea a mai furat-o si pe Steaua la Galati) au pus si ei un umar serios la acel titlu luat de Dinamo. Deocamdata nici un arbitru nu a pus vreun umar la nici un meci al Stelei pana acum. Deci e pe meritul strict al ei. Atunci de ce sa nu fie corect sa fie in fata ?!?

Pustoai-k
21st November 2004, 23:14
Pustoi-k sa vorbesti cand o sa bata rapid...ca saracii au jucatori de 40 de mil de $ si nu joca nimik...hahahahahah!!


eu vorbesc cand vreau :evil: si nu mi`e rusine sa vb cand ia bataie Rapid...pt ca nu mi`e rusine cu echipa mea! :degete:


Pustoai-k, iti revenisi ? Unde fusei ieri la ora meciului cu Farul ? Si uita-te mai bine in clasament ! Suntem acolo pentru ca suntem mai buni decat voi, nu crezi ? Asa ca, ura si la gara !!! Mai vorbim la anu' :)) FORZA STEAUA !



Ma uitam la meci draga gianni...ce vreai sa stau pe forum si sa comentez meciul???Daca erati mai buni ca noi trebuia sa demonstratzi in meciul direct cu noi nu crezi?????apropo de ce trebuia sa`mi revin?sau din ce?


daca mai tinea putin la Constanta (asa vreo 5...ore) egalati si voi


daca taceai filozof ramaneai :) valabil si pt Iulian :p

Darkslowstar
22nd November 2004, 14:14
Iar am pierdut niste puncte aiurea pe greseli de marcaj elementare. Steaua a jucat ce-i drept mai bine, dar m-am saturat de ratari imbecile (Giuchici, singur cu portarul, iarasi) urmate de gafe la marcaj. Unde e aparare de pana anul trecut? Am luat in 14 etape mai multe goluri ca pana de curand in tot campionatul :headbang: . Mai bine aduce Gabi Stan 2-3 fundasi de la juniorii care ies in fiecare an, aproape, campioni nationali.
Superb golul lui Buga (golul etapei).

Ca sa vezi: Ghionea nu a jucat, probabil mai are injumatatit cate ceva :D

Bafta Steaua cu Besiktas (sper sa ajung si eu la meci daca gasesc bilete).


PS Marius, Saber, o completare, Dica nu are (inca?)valoare de nationala/la extern si nu asa cum s-a inteles ca nu are valoare deloc. In campionat a demonstrat multe, asta nu i le poate lua nimeni.

Mihai
22nd November 2004, 14:45
Ca Dinamo tare bine juca anul trecut cand dadea aproape meci de meci golul victoriei in ultimele minute de joc, si uite ca a castigat campionatul. A fost corect ? Corpodean si Serea (cu Craiova si cu Timisoara, precum si cu Farul, plus ca Serea a mai furat-o si pe Steaua la Galati) au pus si ei un umar serios la acel titlu luat de Dinamo. Deocamdata nici un arbitru nu a pus vreun umar la nici un meci al Stelei pana acum. Deci e pe meritul strict al ei. Atunci de ce sa nu fie corect sa fie in fata ?!?

DINAMO a fost dusa in carca anu trecut de toata suflarea fotbalistica, nu pot sa te contrazic deloc! Eu zic totusi ca adevarata fata a Stelei s-a vazut in meciul cu Parma, si te rog sa nu-mi zic ca Steaua a avut un adversar de valoare, ca sincer nu te cred /hello

gianni
22nd November 2004, 15:37
Suntem campioni !!!

Darkslowstar
22nd November 2004, 15:43
Nu inca. Mai ai cateva luni rabdare. Oricum mai important e primavara europeana. Daca Steaua se califica pot Dinamo si Rapid sa castige cate titluri vor ca tot Steaua va fi liderul fotbalului romanesc. Afara se vede valoarea fotbalului romanesc.

gianni
22nd November 2004, 16:09
Mai vorbim in retur pustoai-k !!! Si in campionat se aduna puncte, nu meciuri directe , ok ?

Pustoai-k
22nd November 2004, 18:12
Mai vorbim in retur pustoai-k !!! Si in campionat se aduna puncte, nu meciuri directe , ok ?


da in campionat....dar nu ati demonstrat ca sunteti mai buni ca noi pt ca nu ati castigat meciul cu noi....... :)

Mihai
22nd November 2004, 18:46
Nu inca. Mai ai cateva luni rabdare. Oricum mai important e primavara europeana. Daca Steaua se califica pot Dinamo si Rapid sa castige cate titluri vor ca tot Steaua va fi liderul fotbalului romanesc. Afara se vede valoarea fotbalului romanesc.

Chiar ca afara se vede valoarea fotbalului romanesc! Sper ca ai vazut valoarea "liderului campionatului romanesc" la parma? :sleep:

don_denver
22nd November 2004, 19:55
mai vedem noi..zicea chiorul...:))..de joi incolo...

adamache
23rd November 2004, 18:06
Dossey nu a prins nici o minge in tot turul campionatului.Tot ce este pe poarta e gol. In timp e el incaseaza mai rau decat Doroftei in ultimul lui meci , pe banca de rezerve sta portarul nationalei de tineret.Tineti-l acolo pana va implini vreo 30 de ani , poate va deveni antrenorul portarilor!

Darkslowstar
23rd November 2004, 19:06
Adamache: totusi sa nu uitam ca Dossey a facut cate ceva la Brasov. E drept ca acum nu-i in cea mai buna forma, dar aici e vina antrenorilor care nu-i dau si lui Marc o sansa. De cat a frecat banca noastra, Marc a pierdut si locul din poarta nationalei de tineret.

ADelPiero
23rd November 2004, 21:04
da in campionat....dar nu ati demonstrat ca sunteti mai buni ca noi pt ca nu ati castigat meciul cu noi....... :)

ce gandire si ce tactica interesanta ai :shock:

Saber Rider
23rd November 2004, 23:44
DINAMO a fost dusa in carca anu trecut de toata suflarea fotbalistica, nu pot sa te contrazic deloc! Eu zic totusi ca adevarata fata a Stelei s-a vazut in meciul cu Parma, si te rog sa nu-mi zic ca Steaua a avut un adversar de valoare, ca sincer nu te cred /hello

Pai oricum Parma cu rezervele e valoare. Ca si Manchester cu rezervele. Nu cred ca a fost intamplatoare declaratia lui Zenga despre orice echipa din Serie A cu rezervele ar putea avea pretentii la titlul din Romania.

Dar nu asta a fost problema Stelei in acel meci. Problema a fost de mentalitate. Pentru ca au auzit si ei ca pe Parma nu o intereseaza Cupa UEFA si ca va intra cu echipa a doua, plus faptul ca sunt pe un loc nu tocmai caldut in Serie A - si ce si-au zis ei, stelistii, in barba : ca e de ajuns sa intram noi, pe teren, in formatie completa, noi, astia de pe locul 1 din Romania, nu fraierii aia de pe locul cu 2 cifre.

Asta a fost greseala Stelei in acel meci, nu ca Steaua (sau vreunul din jucatorii ei) nu ar avea valoare pe plan european, doar ca mai au multe de invatat in plan mental, sa scape naibii odata de complexul asta de superioritate falsa, fara o acoperire solida, adica un joc bun de fiecare data, nu conteaza cu ce ocazie.