PDA

View Full Version : Etapa 14: Farul - Rapid



ADelPiero
7th November 2004, 21:37
Sambata, 20 noiembrie: Farul - Rapid (17.00, National TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Al Dracu
7th November 2004, 22:10
E un meci de 1X2 dar sper sa iasa 1. Hai ai mei! :yeah:

Catalanul
7th November 2004, 22:16
bate Farul :) pentru ca Rapid se pare ca nu mai stie sa aduca puncte din deplasare :drak:
pronostic Farul 2-0 Rapid

tchibos
7th November 2004, 23:23
Victorie FARUL cu 2 - 0 si asa ii ia locul Rapidului. Farul e pe val.
Lu' Rapid ii dam :degete: la infinit ... si la Constanta.
/hello Hai alb - albastrii. /hello

andreiush
8th November 2004, 00:21
Castiga Rapidu cu 2-1 :D
A castigat in prima deplasare si va castiga si in ultima deplasare din turul acesta :D

Pancone
8th November 2004, 10:39
Sa vedem cati jucatori vom putea recupera pana la meci :rolleyes:

Quartz@nu
8th November 2004, 14:43
la cum joaca Rapidul si cum joaca Farul cred ca se va termina 3-0 pentru rechini.....!!!

Pancone
8th November 2004, 14:48
Aha.. nimic nu va mai poate opri din drumul spre titlu.

dragos_popa17
8th November 2004, 15:12
Bate Farul. Probabil ca Rapid isi va mentine recordul negativ in deplasare. E greu de grezut ca prima victorie in deplasare dupa cea obtinuta la Iasi va fi la Constanta.

Mastahh
8th November 2004, 16:14
:))
Bate Farutzul nostru..ca are sufletu` curat..nu ca rapidu` spurcat..
Ii mancam de vi!
2-0 faru`.


:degete: Anti-Bucuresti :degete:

Papagilus
8th November 2004, 19:27
Rapidul deraiaza la Constanta. :ciocan:
Ii bagam si pe astia la apa. :happy
Farul - Rapid: 2-1. :yeah:

Pustoai-k
8th November 2004, 22:26
haha.......cand mai castigam si noi un meci in deplasare????poate ca acum......e timpul sa incepem sa castigam!!!!!!!!!! :ok:

Papagilus
8th November 2004, 23:39
......e timpul sa incepem sa castigam!!!!!!!!!! :ok:

Incercati sa jucati la loto (s-ar putea sa castigati ceva). :evil:

RstInPc
9th November 2004, 08:39
E un meci de 1X2 dar sper sa iasa 1. Hai ai mei! :yeah:
Ba e un meci de 1 solist. Nu-i vad eu pe rapizi facand prea multe valuri pe la Constanta. Interesant ca pana acum nimeni nu a pronosticat x.

Pustoai-k
9th November 2004, 14:29
Incercati sa jucati la loto (s-ar putea sa castigati ceva). :evil:


mai bine incearca tu sa scrii corect! :no:

Papagilus
9th November 2004, 15:46
S-au cam "incurcat" tastele. :D Incercarea moarte nu are.
Oricum victorie a Farului. /hello

ADelPiero
9th November 2004, 19:09
bate farul 2-0 :evil:

the_big
9th November 2004, 21:00
2-0 Rapid ,Nico si Badoi

vlad1607
9th November 2004, 21:11
meci egal.....cel mai probabil :)

Mariusmadmax
10th November 2004, 05:12
Rapid scartiie si acasa ... in deplasari gafaie rau de tot !

Bombardierul
10th November 2004, 10:48
Bate Rapidul fara probleme. Farul nu stie decat sa-si bata jucatorii sau sa isi dea probele de urina de la unul la altul.

Mare echipa ce o fi si Farul asta!

La noi vor reveni majoritatea titularilor si vom rupe. Eu zic 3-0 pentru Rapid. Acum conteaza si cine va arbitra!

fia
10th November 2004, 11:09
Nu sunt asa sigur cu revenirile... Ilyes si Constantin sigur nu ca doar au luat :rosu: de la arbitrul ala cretin

le fada marseillais
10th November 2004, 11:47
Singurul lucru de temut din punctul de vedere al Farului e mentalitatea super-balcanica a proprilor jucatori. Dupa o serie de citeva victorii,nu-i chip sa le mai scoti din cap aerele de vedeta locala. La meciul cu Steaua de pe Ghencea ,dupa o prima repriza f.buna in care scorul era 0-0 ,au iesit de la cabine cu niste figuri de jucatori super-consacrati, de parca ar fi avut deja 2-3 semifinale de cupa UEFA in spate si-i puteau aborda cu condescendenta pe Steaua. Rezultatul? Incaseaza 3 goluri in mai putin de 10 minute,tot atitea cite primisera in primele 6 etape.
E imposibil sa-i mai pastrezi cu picioarele pe pamint dupa 2-3 victorii la rind,asa ca din perspectiva victoriilor cu CRF Cluj din cupa si cu Poli Timisoara si Gloria din campionat ,chiar vad meciul cu Rapidul ca un prag psihologic f.greu de trecut pt. jucatorii Farului. Chiar daca nu vor juca Ilyes si Constantin la Rapid. Sper sa ma surprinda echipa noastra de suflet,dar ar fi socul anul anului pt.mine sa descopar ca la Farul se poate mentine concentrarea si motivatia mai mult de 3-4 etape.

sotostone
10th November 2004, 12:39
cred ca o sa bata Rapidul fara probleme....!

Kooler
10th November 2004, 14:17
Farul bate pentru ca e cea mai buna echipa din divizia A Rapidul nu castiga in deplasare asa cum nici o alta echipa nu castiga la constanta

sotostone
10th November 2004, 14:56
sper sa bata faru' da' nu cred!

tchibos
10th November 2004, 23:13
Bate Rapidul fara probleme. Farul nu stie decat sa-si bata jucatorii sau sa isi dea probele de urina de la unul la altul.

Mare echipa ce o fi si Farul asta!

La noi vor reveni majoritatea titularilor si vom rupe. Eu zic 3-0 pentru Rapid. Acum conteaza si cine va arbitra!
La Constanta Rapid bate ... campii ... asa ca tine, si inca ceva Farul ESTE echipa mare, deschide ochii, mai vezi meciuri mai citeste ziare si dupa etapa 14 uita-te pe clasament, scartaietoare pe sina ce sunteti. Si apropo de urina daca vrei va dam si voua o doza doua ca vorba aia pe Rapid ne "urinam" la infinit

------------------------------------------------------------------------
CU FARUL PANA LA MOARTE !!! /hello /hello /hello

Pancone
11th November 2004, 12:38
din mintea unui stelist e logic :drak:

iulian
11th November 2004, 12:59
Daca Rapid nu va mai fi sustinuta artificial de arbitraje si-o fura elegant de tot la C-ta.

sotostone
11th November 2004, 13:13
M-am gandit mai bine....
Dinamo nu prea mai are decat sperantza in lupta pt. titlu....
Natzional.... continua sa ma dezamageasca....
Deci numai Rapid mai are sanse sa ia titlul (in afara de Steaua)... asa ca decat :
1.Steaua
2.Dinamo
3.Rapid

prefer:
1.Rapid
2.Steaua
3.Dinamo.....(aici sa se adauge cupa bineinteles...)
si astfel devine inevitabil... necesara victoria Rapidului la Constantza.... asa ca nu numai pronosticul e 2 ci shi .... dorintza !

RstInPc
11th November 2004, 13:28
Io cred ca Farul are mari sanse la titlu, cu conditia sa nu se "blegeasca" in retur, cum fac mare parte din echipele din privincie.

sotostone
11th November 2004, 13:39
Oare de la Faru' sa vina "salvarea" campionatului nostru!
Ma indoiesc!....
Dar ce frumos ar fi .....!

RstInPc
11th November 2004, 13:56
De ce nu? Daca au ambitie si liniste, se poate. Vad ca Grigoras pune biciul pe ei la propriu, nu ca as fi de acord cu astfel de practici dar nu cred ca sufla vre-un jucator in fata lui sau sa incerce sa-i submineze autoritatea. Asta poate fi un avantaj dar poate sa se intoarca impotriva antrenorului.

sotostone
11th November 2004, 14:09
o sa se intoarca impotriva lui... si sa vezi ca ... o sa i-o coaca lu' Grigorash...
Nu cred ca o sa-l prinda finalul campionatului pe banca tehnica a Farului... o sa se traga sfori !

Bombardierul
11th November 2004, 15:47
La Constanta Rapid bate ... campii ... asa ca tine, si inca ceva Farul ESTE echipa mare, deschide ochii, mai vezi meciuri mai citeste ziare si dupa etapa 14 uita-te pe clasament, scartaietoare pe sina ce sunteti. Si apropo de urina daca vrei va dam si voua o doza doua ca vorba aia pe Rapid ne "urinam" la infinit



Farul este echipa mare? Nu stiu. Insa la suporteri e clar ca sta prost de tot daca sunt toti ca tine. (imi cer scuze fata de alti suporteri ai farului daca nu intra in categoria asta).

Zi-mi si mie ce meciuri mari a facu Farul? A batut pe Dinamo, cine nu a batut pe Dinamo sezonul asta?

Iti spun eu ... Farul este sclava lui Steaua. In Ghencea la pauza cred s-au impartit primele ..... :cool:

Cat despre meciurile cu Rapid, sa amintesc meciul in care s-a jucat cu portile inchise si faceati galerie la scara blocului? Sau erai din aia care au dat 100k sa stea la balcon? Torte si bannere la scara blocului, scandari pe care nu le auzea nimeni .... intr-un cuvant PENIBILI! :no:

Pe de alta parte vad ca nu esti in stare sa recunosti fapte reale cum ar fi cea cu probele de urina. Si ma mai trimiti pe mine sa citesc ziare ... :rosu:

In rest aveti grija sa primiti niste firmituri de la Steaua in retur ca poate va mai scoateti si voi cu alea.....

fia
11th November 2004, 15:50
Daca Rapid nu va mai fi sustinuta artificial de arbitraje si-o fura elegant de tot la C-ta.Mi se pare ca e a doua oara cand zici de arbitrajele cu care e sustinuta Rapid: lamureste-ma si pe mine la acer meciuri te referi? La Craiova? Cu Argesul?

cosmin_10mar
11th November 2004, 16:47
alo! domnul bomabardierul, mai usor ca te iei de FARUTUL SI DE SUPORTERII FARULUI!!! si nu faci bine tata! nu uita ca pana sa vina mircea lucescu la rapid, nu aiti mai castigat macar un punct la cta de 27 de ani!!!!!!! si nu uita FARUTUL va ba-gat de 2 ori in "B" , nu uita : 1990 cosmarul rapidului la constanta!!! sunteti asa de cumintei la constanta cand veniti de ceva vreme! ce batai va luati pe aici inca de la basarabi va lua lumea la bataie ! dar nu ai de unde stii ca nu faci parte din ceea ce inseamna galerie!!! tot respectul pt ultrasii rapidisti care au luat bataie rau de tot l;a cta!!! FORZA FARUL! haide farutule , m..e rapidule, FARUL CONSTANTA, va trage clantza!!! anti -bUCURESTI!

cosmin_10mar
11th November 2004, 16:53
:ciocan: iar treaba cu farul sclava stelei!!!??? alo, uiti cate puncte a luat farul stelei anul trecut??? 4 puncte, singura echipa !!! niciodata sclavii nimanui!!! si recunoastem ca nu avem performante in divizia !! asta e cat se poate de corect! dar de ce ne interzici tu sa speram anul asta!!?? si inca ceva! asta primavara: rapid - farul 2-3!!! asta e, in constanta nu va suportam!!!
si ca un domn ce sunt asta va zic : sper sa va calificati intr-o cupa europeana, dar in spatele FARUTULUI!!!

cosmin_10mar
11th November 2004, 16:57
de cand au fost suspendati cei trei:senin, apostol si baicu poate ca au fost corect suspendati! si nu ca altora carora li s-a redus suspendare la 3 luni desi, au fost depistati cu nandronolon i, iar cei trei doar cu un simplu ceai: furosemid, ca sa nu mai spun ca neaga nici macar o secunda nu a stat, farul joaca foarte bine pt ca asta i-a unit mai mult!!! tot raul spre bine!

OwenSkeet
11th November 2004, 23:03
Ii manaca marinari pe rapidisti...2-0 pt farul pt ca rapid nu joca nimik in deplasare..

fane_englezu'
12th November 2004, 10:55
Chiar si in anul cind jucau in Uefa si-i aveau in echipa pe Lupu,Vladoiu,Chirita,Rapidul a furat-o cu 4-2 la Constanta. La un moment era 4-0 pt.Farul,dupa care Chirita a inscris de 2 ori. In returul editiei trecute, Farul a cistigat si-n Giulesti...
Daca reuseste sa mentina echipa concentrata Grigoras,ar trebui sa le-o dam elegant la rapizi.

rasheedkpenny
12th November 2004, 11:07
Vom vedea ce se intampla... ar fi bine ca Rapid sa se impuna...

mahalagiu'
12th November 2004, 11:43
Victorie clara cu "exoticii", care si-o fura in mod traditional la Constanta. In plus, rapizii nu-s chiar una din "slabiciunile" publicului constantean.Dinamo,ce-i drept, "ii intrece".
Ii devansam pe rapizi pe locul 3!!!

Mariusmadmax
12th November 2004, 17:55
fiti mai modesti , si mai concentrati , si Steaua a crezut ca joaca cu Poli Iasi , asa ca sa bifeze inca un succes ...
Farul nu este Steaua si Poli Iasi nu este Rapid ...
Si daca invingeti , va fi o victorie grea ... muncita !
Totusi eu cred ca veti invinge !

tchibos
12th November 2004, 22:18
o sa se intoarca impotriva lui... si sa vezi ca ... o sa i-o coaca lu' Grigorash...
Nu cred ca o sa-l prinda finalul campionatului pe banca tehnica a Farului... o sa se traga sfori !
cunosti expresia "O DATA VEDE NASU' PUTA" ... se aplica si in cazul asta
--------------------------------------------------------------------
/hello /hello /hello Grigoras cel mai tare din oras!!! /hello /hello /hello

Rechinul Ucigas
14th November 2004, 19:41
/hello Forza Farul !!! Farul 3-1 Rapid ! Rapid Nu A Mai Batut Pe Farul De Mult... , Oricum Eu Va Asigur Ca : Farul Isi Doreste Mult Victoria ! Au Un Moral Bun ! Staddionul Va Fi Plin , Toata Lumea Va Canta ! Farul Va Castiga :yeah: !!! Rapidul Nu Are Cum Sa Castige La Noi , Poate Sa Castige Doar O Bataie Pe Cinste !!! Pe Suporteri Rapidului Ii Asteptam , Si Ii Vom Primi Cum Se Cuvine ( Pietre , Bate , Injuraturi ) Ca Sa Se Simta Ca " Acasa" !!! :degete: :jerk:

rechin_galactic
14th November 2004, 23:30
Bate Rapidul fara probleme. Farul nu stie decat sa-si bata jucatorii sau sa isi dea probele de urina de la unul la altul.

Mare echipa ce o fi si Farul asta!

La noi vor reveni majoritatea titularilor si vom rupe. Eu zic 3-0 pentru Rapid. Acum conteaza si cine va arbitra!


Aloooo baiatu ... Buna dimineata !

In 1996 ati venit la Constanta cantand "campionii" ... si in minutul 52 era 4-0 pentru Farul. Singurele lucruri "bune" facute la Constanta sunt 2 retrogradari rapidiste semnate de Farul ... 1978 si 30.04.1989.

La revedere! :cya:

Mariusmadmax
14th November 2004, 23:33
cata rivalitate si cata incrancenare !!!!!!!!!
pietre , bate si injuraturi ...
Cred ca va fi un meci greu , dar nici chiar asa !!!

Pancone
15th November 2004, 09:35
Rivalitate din partea copiilor de pe forum ? sa fim seriosi. Sper la un meci frumos si la un rezultat pe masura.

Al Dracu
15th November 2004, 13:04
Incercati sa jucati la loto (s-ar putea sa castigati ceva). :evil:

mai bine incearca tu sa scrii corect! :no:
Am stat 3 zile cu cartile si dictionarele in fata dar n-am reusit sa inteleg de ce faci pe profesoara de romana? :o: :D
Poate in Giulesti se scrie: "Incerc-ati sa juc-ati la loto!" sau "sa-r putea s-a castiga-ti ceva". :drak:

the_big
15th November 2004, 14:55
vorbim dupa victoria Rapidului !
2-0 Nico si Sabin

Mariusmadmax
15th November 2004, 17:18
Nicoleta nu joaca ...
:happy

tchibos
15th November 2004, 19:06
pentru CAP DE BOMBA - "BOMBARDIERUL"


Iti repet poate o sa intelegi: Farul ESTE echipa mare. Te iei de Farul, apoi de suporteri dupa care iti ceri scuze de la o parte dintre ei. Cred ca ar trebui sa iti ceri scuze pamantului ca te suporta. De ce e Farul echipa mare? ... Pentru ca in meciurile cu Dacia Unirea Braila cu care Farul a jucat amicale inainte de inceperea campionatului tot timpul Farul le administra cel putin doua - trei boabe brailenilor. Ce a facut "super Rapid"?... si in B "marea echipa Rapid" are concurenti de temut. Uite ce scria onlinesport de supoterii Rapidului: "La finalul jocului, fanii Rapidului au inconjurat autocarul echipei, blocandu-l pentru cateva minute. "Rusine sa va fie!" si "Sunteti niste desculti!", au strigat oamenii din "Legione Granata". AI FOST ACOLO? Si mai indraznesti sa arunci bombe de genul "Ce mare echipa e Farul".

Ti-am zis sa mai vezi meciuri si sa mai citesti ziare pentru ca Farul merge bine anul asta si in cupa (are cele mai mari sanse sa ajunga in semifinala unde poate ii intalneste pe Dinamo si ii mai arde o data) si in campionat, pe cand Rapid a zis pa pa la cupa, iar la titlul de campioana nu cred ca poate emite pretentii in fata Stelei, de altfel singura echipa din Bucuresti care a fost, este si va ramane MARE cel putin prin ce a facut pentru noi romanii in fotbal. Dinamo si Rapid se dau in spectacol care e mai mare si mai tare, iar cand iau cupa sau campionatul si ies in Europa, ba cade nocturna (apropo la Constanta nu ai sa vezi asa ceva - stati bine si la capitolul organizare ), ba dupa ce conduceti cu 2 - 0 va muiati ca niste babe anemice. Atat noroc ati avut cu Mircea Lucescu ca va mai scos la lumina altfel erati varza, asa ca tine.

Iti mai zic ceva - apropo de urina - se intampla si la case mai mari (vezi cazul Mutu). Nu e nici o tragedie. O echipa nu sta in 2 - 3 jucatori. O echipa mare asa ca Farul are forta colectiva, valoare. Dar ce stii tu? :headbang: . Intr-o discutie unul la unul despre fotbal zob te fac. La sfarsit nici nu ai mai cunoaste echipa aia mare cu care te lauzi. Esti vraiste, varza, second hand, asta esti. Asa echipa, asa suporteri. Si mai indraznesti sa imi dai tu mie :rosu: . Pai daca eu iau rosu tu ar trebui sa fii suspendat pe doi ani. :ciocan:

Cam atat am avut sa iti zic. Te salut cu respect. Multa :degete:
Sper ca ai inteles cate ceva desi am indoieli in ceea ce te priveste. Oricum daca nu ai inteles pana aici nu-i nimic , insa un lucru sa-l intelegi foarte clar: LA CONSTANTA RAMAN PUNCTELE IN ETAPA ASTA.

----------------------------------------------------------------------------------
Avem echipa, avem valoare si de Rapid in p..a ne doare!!!
HAI ALB - ALBASTRII !!! /hello /hello /hello /hello

Rechinul Ucigas
15th November 2004, 20:47
FORZA FARUL !!! BRAVO TCHIBOS l-ai pus la punct pe nea de la rapid ! Trebuie sa inteleaga ca farul e echipa cu valuare !!! si sa ii aduc aminte ca in campionatul 2002-2003 in ultima etapa i-am batut : farul 2-1 rapid ;;; in 2003-2004 tur : farul 1-1 rapid iar in retur rapid 2-3 farul !!! Sa ii vedem acum!! Si zice ca rapidul e echipa mare , dar pe farul nu prea pot sa ii bata , aduceti-va aminte cine v-a bagat in b si dupa aia mai vorbiti !!

Papagilus
15th November 2004, 22:13
Am stat 3 zile cu cartile si dictionarele in fata dar n-am reusit sa inteleg de ce faci pe profesoara de romana? :o: :D
Poate in Giulesti se scrie: "Incerc-ati sa juc-ati la loto!" sau "sa-r putea s-a castiga-ti ceva". :drak:

Thanks man!. :ok: Mi-am cerut oricum scuze in fata domnisoarei (credeam ca am cam uitat limba romana).
De fapt, nu vad "un capat de tara" la greselile de ortografie pe forum. Se poate intampla oricui. La "viteza" unerori se mai incurca tastele. Sunt insa unii carora "le sare mustarul" (in lipsa de alte argumente poate).

Pancone
16th November 2004, 11:14
galactic mesajele tale denota o copilarie nefericta prin care inca nu ai reusit sa treci. E interesant cum de relatezi cu atata ardoare si fericire intamplarile din copilaria ta ca apoi sa inchei in linia celor 2 mesaje ale tale cu un scurt " nu ne intereseaza Rapid " esti cam indecis nu crezi ?
Cum aceasta o sa fie ultima mea replica adresa tie si probabil ultimul tau mesaj pe acest forum iti urez sa ai parte de bucurii asa cum ai avut si pana acuma cu Farul . Uneori nu ar fi rau sa pui si mana pe o carte in loc sa-l asculti pe tataran venind dinspre diguri.

Bombardierul
16th November 2004, 11:23
pentru CAP DE BOMBA - "BOMBARDIERUL"


Iti repet poate o sa intelegi: Farul ESTE echipa mare. Te iei de Farul, apoi de suporteri dupa care iti ceri scuze de la o parte dintre ei. Cred ca ar trebui sa iti ceri scuze pamantului ca te suporta. De ce e Farul echipa mare? ... Pentru ca in meciurile cu Dacia Unirea Braila cu care Farul a jucat amicale inainte de inceperea campionatului tot timpul Farul le administra cel putin doua - trei boabe brailenilor. Ce a facut "super Rapid"?... si in B "marea echipa Rapid" are concurenti de temut. Uite ce scria onlinesport de supoterii Rapidului: "La finalul jocului, fanii Rapidului au inconjurat autocarul echipei, blocandu-l pentru cateva minute. "Rusine sa va fie!" si "Sunteti niste desculti!", au strigat oamenii din "Legione Granata". AI FOST ACOLO? Si mai indraznesti sa arunci bombe de genul "Ce mare echipa e Farul".

Ti-am zis sa mai vezi meciuri si sa mai citesti ziare pentru ca Farul merge bine anul asta si in cupa (are cele mai mari sanse sa ajunga in semifinala unde poate ii intalneste pe Dinamo si ii mai arde o data) si in campionat, pe cand Rapid a zis pa pa la cupa, iar la titlul de campioana nu cred ca poate emite pretentii in fata Stelei, de altfel singura echipa din Bucuresti care a fost, este si va ramane MARE cel putin prin ce a facut pentru noi romanii in fotbal. Dinamo si Rapid se dau in spectacol care e mai mare si mai tare, iar cand iau cupa sau campionatul si ies in Europa, ba cade nocturna (apropo la Constanta nu ai sa vezi asa ceva - stati bine si la capitolul organizare ), ba dupa ce conduceti cu 2 - 0 va muiati ca niste babe anemice. Atat noroc ati avut cu Mircea Lucescu ca va mai scos la lumina altfel erati varza, asa ca tine.

Iti mai zic ceva - apropo de urina - se intampla si la case mai mari (vezi cazul Mutu). Nu e nici o tragedie. O echipa nu sta in 2 - 3 jucatori. O echipa mare asa ca Farul are forta colectiva, valoare. Dar ce stii tu? :headbang: . Intr-o discutie unul la unul despre fotbal zob te fac. La sfarsit nici nu ai mai cunoaste echipa aia mare cu care te lauzi. Esti vraiste, varza, second hand, asta esti. Asa echipa, asa suporteri. Si mai indraznesti sa imi dai tu mie :rosu: . Pai daca eu iau rosu tu ar trebui sa fii suspendat pe doi ani. :ciocan:

Cam atat am avut sa iti zic. Te salut cu respect. Multa :degete:
Sper ca ai inteles cate ceva desi am indoieli in ceea ce te priveste. Oricum daca nu ai inteles pana aici nu-i nimic , insa un lucru sa-l intelegi foarte clar: LA CONSTANTA RAMAN PUNCTELE IN ETAPA ASTA.

----------------------------------------------------------------------------------
Avem echipa, avem valoare si de Rapid in p..a ne doare!!!
HAI ALB - ALBASTRII !!! /hello /hello /hello /hello

OK, desi nivelul tau de inteligenta e discutabil o sa imi fac putin timp sa iti raspund, doar asa sa nu te simti defavorizat....


De ce e Farul echipa mare? ... Pentru ca in meciurile cu Dacia Unirea Braila cu care Farul a jucat amicale inainte de inceperea campionatului tot timpul Farul le administra cel putin doua - trei boabe brailenilor.

Da acum m-am lamurit de ce e Farul echipa mare pentru ca bate o echipa de Divizia B in amicale. Sa imi arati si mie palmaresul farului din meciurile cu Hondorul Agigea si Building Vanju Mare (in amicale bineinteles). Atunci voi fi sigur 100% ca farul e echipa mare.


Uite ce scria onlinesport de supoterii Rapidului: "La finalul jocului, fanii Rapidului au inconjurat autocarul echipei, blocandu-l pentru cateva minute. "Rusine sa va fie!" si "Sunteti niste desculti!", au strigat oamenii din "Legione Granata". AI FOST ACOLO? Si mai indraznesti sa arunci bombe de genul "Ce mare echipa e Farul".

Faptul ca ne admonestam favoritii atunci cand joaca slab nu are nici o legatura cu farul. Sau tu chiar faci vreo legatura? Daca da, esti penibil.

Cat despre faptul ca steaua ar fi singura echipa mare, nu puteam sa ma astept la altceva de la tine. Din cate observ nu numai ca tii cu farul dar mai esti si stelist. De aceea nici nu ai reactionat cand am zis ca farul e sclava lui steaua, stii si tu ca e adevarat. Da si steaua si farul au ceva in comun, ambele au in lot jucatori dopati cu care fac de rusine Romania. La asta nu te-ai gandit pana acum, nu?

Da intr-adevar la Constanta nu se va stinge lumina... De ce? Pentru ca daca ar fi intuneric nu ar mai vedea fundasii farului cum sa-l faulteze pe Danciulescu in ultimul minut al meciului. Si daca tot ai adus aminte de meciul respectiv cu nocturna zi-mi si mie te rog cand a jucat farul in cupele europene ultima data? Nu mai comentati de altii daca voi nici macar nu ati mirosit cupele europene.

Faptul ca dopajul e un fenomen care se intampla si in tarile civilizate face ca jucatorii farului sa nu aiba nici o vina, nu? ei saracii ce sa faca? sunt niste tarani care au dat de televizor si au vazut in filme ca unii se drogheaza/dopeaza si nu au stiut ca e rau, nu? ma lasi cu incercarile astea penibile de a eluda adevarul.

Daca nu reusesti sa iti infranezi pornirile si mai arunci cu vorbe aiurea despre mine te-as ruga sa nu ma mai bagi in seama. Nu am ce sa discut cu unul care spune numai tampenii si injura la fiecare cuvant. Pe oricare alt forum ti-ai fi luat ban demult pentru injuraturi, poate ca nici aici nu o sa mai postezi mult. NU te gandi ca este o amenintare, departe de mine gandul asta, dar probabil ca adminii si moderatorii vor citi ce ai scris pe aici si vor lua decizia corecta.

rasheedkpenny
16th November 2004, 11:26
Rechinule... hai sa nu scormonim in "fecale"... mentine discutia in prezent, motivele pentru care Rapid a cazut in B sunt arhi-cunoscute! Nu stiu daca este "meritul" vostru...

Pe de alta parte eu zic sa ramanem la subiect: meciul de saptamana viitoare!

fia
16th November 2004, 11:33
Vorbesti cu stafiile, nu ii mai dau mai mult de cateva ore pe forum dupa mesajul asta (cel putin asa ar fi normal :D )

Revenind la meci... te tenteaza o excursie la mare :D? Pe mine ma bate gandul... dar nu garantez nimic :D

rasheedkpenny
16th November 2004, 11:41
Mda... nu stiu ce sa spun! Inca... Ramane de vazut daca e realizabila excursia la Constanta! :)

tchibos
16th November 2004, 17:27
pentru Bombardierul

1. o sa iti vorbesc despre palmaresul Farului cu Hondorul Agigea si Building Vanju Mare cand va lua Rapid bataie de la ele

2. nu sunt stelist, dar recunosc valoarea, iar faptul ca ai tu o fixatie cum ca ar fi ceva intre Farul si Steaua e problema ta, dar sunt convins ca nu o sa recunosti asta niciodata

3. esti atat de destept incat nu faci distinctia intre o injuratura si o jignire, eu am bagat beep la prostii sau am folosit un semn de buna credinta pentru tine si Rapid (emoticons); daca vrei sa vezi injuraturi iti arat eu daca ma mai stresezi mult cu super echipa aia a ta chiar cu riscul de a nu mai scrie nimic; oricum greu nu imi e sa intru sub alt nick sa te mai stresez si o s-o fac atata timp cat o sa te mai legi de Farul. De la primul post pe care l-ai scris am stiut ce iti poate capul.

4. daca farul e echipa de tarani pentru ca joaca mai dur atunci aia din campionatul Angliei ce mai sunt

5. Cu farul pana la moarte :yeah:
--------------------------
6. persisti in greseala !!! :jerk:
--------------------------
7. "faptul ca ne admonestam favoritii atunci cand joaca slab". Care favoriti? Nu te simti bine? ... dupa tot ce ti-am scris :headbang:

8. ...si cel mai important... nu o sa te mai bag in seama doar atunci cand nu te vei mai lega de Farul sau suporterii Farului. Clar?

9. Deviza "...:: e mai bine sa te certi cu 10 oameni inteligenti decat cu 1 prost ::... iti spune ceva? Vezi shi tu cu cati te certi tu pe aici, in timp ce eu ma cert doar cu tine :rolleyes:
-------------------------------------------------
10. HAI ALB - ALBASTRII !!! /hello /hello /hello /hello

cosmin_10mar
16th November 2004, 19:44
"bombardierul" lasa-ne tata!!! 1990 constanta - cosmarul ciorilor! afara cu tiganii din tara, daca nu stiti sa respectati!!! FARUL este echipa !!! care nu vrea sa insele in cupele europene( vezi cu stinsul luminii in meciul cu psg!!!) o mare rusine suntetzi! iar faptul ca noi bateam pe braila arata acel farist ca noi totusi ii bateam, voi nu stiu daca veti putea vreodata!! si cine v-a invins de la braila???
cristi dicu de la FC FARUL !!! HA HA HA . nu uitatzi cum ati vrut sa luati cupa cu petrolul!! cum ati furat pe FARUTUL atunci cand am promovat si s-a jucat fara spectatori , o mare hotzie a fost atunci, cand arbitrul balaj bea cot la cot cu dinu vama la clubul la cucaracha!!!! jegosilor ne-am saturat de voi!!! cu FARUL pana la moarte!

cris_ti
16th November 2004, 21:21
Pacat de Constanta ca e un oras frumos , dar din pacate are mai multi papagali decat pescarusi .Nu-i mai numesc ca se stiu ei.Au postat pana acum umflandu-se in pene .Spre insatisfactia lor ,"echipa ciorilor " va va da putina m***ta de -o sa va scoata fotbalul din cap.O sa faceti spume la ciocuriele voastre de papagali , dupa meci
N-ati mai fost pe locul 4 din prima etapa , dar de sambata o sa fiti la O ! Si asa e mult pentru voi !

Angelina Jolie
16th November 2004, 22:29
Se aude prin targ ca tata Jean le-ar fi dat 3 puncte la Farul pt ca in final ele sa ajunga la Rapid. Sa fie oare adevarat?

Al Dracu
16th November 2004, 22:32
Sambata, 20 noiembrie: Farul - Rapid (17.00, National TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
Ca sa va amintiti ca e totusi vorba despre un meci!

Bombardierul
16th November 2004, 23:16
pentru Bombardierul

1. o sa iti vorbesc despre palmaresul Farului cu Hondorul Agigea si Building Vanju Mare cand va lua Rapid bataie de la ele

2. nu sunt stelist, dar recunosc valoarea, iar faptul ca ai tu o fixatie cum ca ar fi ceva intre Farul si Steaua e problema ta, dar sunt convins ca nu o sa recunosti asta niciodata

3. esti atat de destept incat nu faci distinctia intre o injuratura si o jignire, eu am bagat beep la prostii sau am folosit un semn de buna credinta pentru tine si Rapid (emoticons); daca vrei sa vezi injuraturi iti arat eu daca ma mai stresezi mult cu super echipa aia a ta chiar cu riscul de a nu mai scrie nimic; oricum greu nu imi e sa intru sub alt nick sa te mai stresez si o s-o fac atata timp cat o sa te mai legi de Farul. De la primul post pe care l-ai scris am stiut ce iti poate capul.

4. daca farul e echipa de tarani pentru ca joaca mai dur atunci aia din campionatul Angliei ce mai sunt

5. Cu farul pana la moarte :yeah:
--------------------------
6. persisti in greseala !!! :jerk:
--------------------------
7. "faptul ca ne admonestam favoritii atunci cand joaca slab". Care favoriti? Nu te simti bine? ... dupa tot ce ti-am scris :headbang:

8. ...si cel mai important... nu o sa te mai bag in seama doar atunci cand nu te vei mai lega de Farul sau suporterii Farului. Clar?

9. Deviza "...:: e mai bine sa te certi cu 10 oameni inteligenti decat cu 1 prost ::... iti spune ceva? Vezi shi tu cu cati te certi tu pe aici, in timp ce eu ma cert doar cu tine :rolleyes:
-------------------------------------------------
10. HAI ALB - ALBASTRII !!! /hello /hello /hello /hello

Vad ca insisti in penibilul tau. OK sa continuam:

1. Adica niciodata. Oricum chestia nu trebuia luata asa cum ai luat-o tu. Sincer am crezut ca o sa intelegi subtilitatea. M-am inselat ....

2. Da, e problema mea. E parerea mea. Sa stii ca eu aici vorbesc numai in numele meu. E posibil sa am o parere gresita despre acest subiect insa pana acum nu m-a convins nimeni ca nu am dreptate.

3. LOL. Asta ai spus-o intr-un moment de meditatie maxima?

4. Iar nu ai inteles dar incep sa ma obisnuiesc. Vrei sa scriu cu majuscule data viitoare? Hai sa iti mai dau o sansa! Eu am scis asta:
Faptul ca dopajul e un fenomen care se intampla si in tarile civilizate face ca jucatorii farului sa nu aiba nici o vina, nu? ei saracii ce sa faca? sunt niste tarani care au dat de televizor si au vazut in filme ca unii se drogheaza/dopeaza si nu au stiut ca e rau, nu? ma lasi cu incercarile astea penibile de a eluda adevarul. iar tu ai raspuns asta:
daca farul e echipa de tarani pentru ca joaca mai dur atunci aia din campionatul Angliei ce mai sunt . Vede cineva vreo legatura?

5. Bravo tie. Nu e nici o rusine sa tii cu Farul! Dar fa-o intr-un mod frumos si obiectiv! Daca vrei ....

6. Nu cred.

7. Deja esti sacaitor. Trebuie sa iti explic totul ca unui copil de 3 ani. Era vorba de favoritii nostri, ai rapidistilor!

8. Eu imi spun doar parerea. Daca te deranjaza spune-mi-o dar intr-un mod civilizat. Si adu argumente decente la vorbele tale. Atunci am avea despre ce sa discutam!

9. Eu nu ma cert cu tine. Eu te invat! ;)

Bun, acum ca ai mai invatat cate ceva iti propun o treaba care sper sa nu fie prea complicata pentru tine: haide sa incetam cu aceasta discutie in care nu o sa ajungem la nici un rezultat. Cineva avea dreptate pe aici, am cam deviat de la subiect.

Seahawk
17th November 2004, 04:21
ce atata balacareala (specific noua..romanilor)
E doar un meci de fotbal oameni buni..si nu joaca nici o echipa a "ciorilor" contra nimanui..
Joaca Farul contra Rapid...si speram intr'un meci cat mai bun..
Cel mai bun sa castige..(in cazul acesta..eu sper Farul)

Atata zic..bafta rapidistilor...o sa aibe sigur nevoie de asta in meci..

pronostic: 3-2 pentru Farul (clarr)

Mariusmadmax
17th November 2004, 05:47
Rechinule... hai sa nu scormonim in "fecale"... mentine discutia in prezent ...
vrusai sa ma bag la datu' cu parerea ... da' cred ca aici e fosa septica , nu Thread - ul meciului Farul - Rapid 2-1
:mda:

Saber Rider
17th November 2004, 07:13
Statistic, Rapidul sta prost de tot in turul asta la meciurile in deplasare. Asa ca mai ales acum cand se duce pe terenul ocupantei locului 4 in campionat cred ca nu va reusi un rezultat prea bun. A patit-o Rapidul si cu CFR Cluj cand era pe locul 4.

fia
17th November 2004, 11:07
Bai dar de cate ori jucam noi cu locu' 4 :D?

cris_ti
17th November 2004, 11:51
ce atata balacareala (specific noua..romanilor)
E doar un meci de fotbal oameni buni..si nu joaca nici o echipa a "ciorilor" contra nimanui..
Joaca Farul contra Rapid...si speram intr'un meci cat mai bun..
Cel mai bun sa castige..(in cazul acesta..eu sper Farul)

Atata zic..bafta rapidistilor...o sa aibe sigur nevoie de asta in meci..

pronostic: 3-2 pentru Farul (clarr)

Stimabile , nu stiu cine esti dar mi-a placut punctul tau de vedere .Chiar daca iti doresti sa bata Farul ti-ai exprimat cu mult bun simt parerea , in comparatie cu "rechinii" aia din Constanta care nu sunt decat niste bieti guvizi care nu au simtul realitatii.
Asa cum vrei tu sa bata Farul ,asa imi doresc si eu sa castige Rapidul ,asta spre regretul stelistilor , dinamovistilor si restul ........ !!!

rasheedkpenny
17th November 2004, 11:55
Asa cum vrei tu sa bata Farul ,asa imi doresc si eu sa castige Rapidul ,asta spre regretul stelistilor , dinamovistilor si restul muistilor !!!

cris_ti, te rog mentine nivelul aprecierilor despre fanii altor echipe la un nivel cat mai decent.

Despre meciul cu Farul - fie ca echipa cea mai buna sa castige...

tchibos
17th November 2004, 18:48
PUNCT FINAL - pentru bombardierul

de cand invata oul pe gaina? ( mai ai multe de invatat tu ca sa ajungi sa ma inveti pe mine)

apropo de parerea aia pe care o ai si despre care incepi sa iti pui semne de intrebare daca e gresita sau nu, iti zic ca nu trebuie sa iti demonstreze nimeni nimic. Trebuie doar sa pui evenimentele cap la cap si poate vei intelege, lucru valabil si la celelalte pareri exprimate de tine, ca un monstru sacru al fotbalului ce te vrei

cand ti-ai admonestat tu ultima data favoritii atunci cand joaca slab? suporterii Farului au o deviza ... o poti citi mai jos sub linia punctata!

ai spus ca jucatorii Farului nu stiu altceva decat sa faulteze la asta faceam trimitere. Asta e. De ce oare nu ma mira ca nu ai facut tu legatura?

cand iti spui parerea o spui cu bun simt si nu doar arunci bombe, bombardierule

in caz ca te intrebai de ti-am dat zece pareri la ultimul meu mesaj iti zic ca e numarul magic de ani "petrecuti de Rapid in B" (asta apropo de palmares)

si ca un punct final aici asa e: cineva are dreptate am cam deviat de la subiect

mai mult ca oricand imi doresc ca Farul sa castige ... poate daca esti fair play, din respect pentru fotbal vei recunoaste ca macar acum ( dupa ce Farul va castiga ) Farul ESTE echipa mai buna... sa te vad ... mai vorbim dupa meci
----------------------------------------------------------------------------------
CU FARUL PANA LA MOARTE !!! /hello /hello /hello /hello

Al Dracu
17th November 2004, 19:41
Bai dar de cate ori jucam noi cu locu' 4 :D?
:D Pina va invatati minte si va instalati voi pe 4! Partea proasta e cu dupa aceea incepeti sa jucati cu toti aia de pe 5, 6, etc... :drak:

adi_cta
17th November 2004, 20:08
sper si cred ca Farul o sa faca rocada cu Rapidul.Jucatorii Farului sunt foarte motivati.Haide Farul.

Bombardierul
18th November 2004, 00:19
@Tchibos - daca Farul va fi mai buna in meciul de sambata va castiga! Eu va urez succes in meciurile cu Dinamo si Steaua. Dar cu noi sper sa aveti ghinion!

Mihai
18th November 2004, 23:29
Bate Rapidu'! E cazu' sa mai bata si Rapid in deplasare.

F117stealth
18th November 2004, 23:50
Sunt stelist so Hai Steaua si Faru

Al Dracu
19th November 2004, 00:42
Bate Rapidu'! E cazu' sa mai bata si Rapid in deplasare.
Ar fi cazul sa sara peste deplasarea asta si sa bata incepind de la urmatoarea... :D

P.S. Anul asta la Constanta mai bat ori Jandarmii, ori gindul de a juca in Cupa Uefa... :drak:

onci66
19th November 2004, 14:51
ba astia alu BRASOV baaaaaa,ce vreti ba, sa bateti STEAUA? al vostru este binladen daca numai prin gand va trece.nea jiji ia zile una daia oiereasca bre....

Edgar
19th November 2004, 15:04
Sper sa bata Farul.


Voi pentru cupe si campionate, noi din pasiune pentru aceste culori!

Aceste culori este doar una din cate observ :p

Mariusmadmax
19th November 2004, 15:37
Nicoleta inscrie toate golurile Rapidului ... ca e marfa de export ! :D

gianni
20th November 2004, 19:03
E deja 1-0 !!! La mai multe Farule !!!

:yeah: Ba este chiar 2-0 :))))))) /hello

Pancujunior
20th November 2004, 19:08
cine pm greseste in aparare in halul asta????
junior?..bagamias p in el de african prost :jerk: :jerk:

gianni
20th November 2004, 19:08
Panconeeeeeeeeeee !!!! Pustoaikaaaaaaaaaaaa !!!! Mai traiti ???? :evil: :yeah:

gianni
20th November 2004, 19:09
Este brazilian !!! daca nu ati gasit niste "brazilieni" din aia de giulesti, iaca, suferiti :)

don_denver
20th November 2004, 19:11
heheheh...e 2-0 pt farul..bv lor...meritate goluri...si joc frumos...tot asa....

gianni
20th November 2004, 19:13
Si la ora asta sunt peste rapid in clasament !!!! Bine Farul !!!

Mariusmadmax
20th November 2004, 19:24
cand va spuneam ca :
"Coptilu' lu Luce ...
E MUCE !"
nu m-ati crezut !
Farul conduce cu 2-0 , si zburda pe teren :
online Farul - Rapid 2-0
64' reluare aproape de 3-0 a lui Farmache, mingea trece putin pe langa poarta lui Dolha

63' interventie salvatoare a lui Cristian Ionescu in fata lui Gurita, scorul ramane neschimbat

Papagilus
20th November 2004, 19:30
Perfect. Avem 2-0 si atacam in valuri. :happy
Tine-o tot asa Farule. /hello /hello /hello

Pancujunior
20th November 2004, 19:34
cea facut ma..a ratat nico din 4 metri?
cum pana mea?:(((

gianni
20th November 2004, 19:35
Rapidul a cam facut o baie la Constanta :) si asa in giulesti apa este ceva ce se vede cam rar :)

OwenSkeet
20th November 2004, 19:35
Felicitaru Farul...un meci SUPERB..dar ati fost sub atacantul Daniel Niculae :drak: care cica valoreaza 40 mil de $.hahahahahaha.....Slab rau rapidistiii astia.

Mariusmadmax
20th November 2004, 19:38
min 80 Liviu Mihai :rosu:
sa vedem daca sunt mai multi ce c... vor face !!! :D

Papagilus
20th November 2004, 19:39
Hai ca le mai dam o boaba si in zece oameni. :ok:
3-0 suna tare frumos. :yeah:

Al Dracu
20th November 2004, 19:40
Eu nu pot sa vad meciul dar am o curiozitate: cu cine joaca Farul azi? Cu Hondorul Agigea sau cu Building Vanju Mare? :D
Bombardierule! Baga-te pe fir sa ne mai povestesti despre echipa aia care o sa sperie Constanta pina o sa deraieze... :yeah: :drak: /hello :D

Papagilus
20th November 2004, 19:50
D. Niculae, D. Niculae, :degete: :degete: :degete: (stiti refrenul - sper sa nu fiu banat)
Min. 88 si pot sa spun ca le-am dat clasa. :yeah:
Meritam sa fim pe locul 3. :happy
Pacat de meciul cu C.F.R. Cluj. :headbang:
Hai Farul. /hello /hello

Al Dracu, rapidistii sunt dupa ca dupa bombardament (le-au cazut doua bombe in cap). Lasa-i sa-si inece amarul.
Bravo baietii, bravo Grigoras. /hello

Mariusmadmax
20th November 2004, 19:56
evolutie jenanta a rapizilor ...
40 milioane de seminte de floarea soarelui cred ca ar putea gasi inimosul primar al localitatii Lehliu Gara pentru transferul super - vedetei Nicoleta ...
Fotbalul este frumos si pentru declaratiile astea sforaitoare ale unor "paraleli cu fenomenul" !

gianni
20th November 2004, 19:57
Unde e rapidul ???? Pe 4 ? Ce loc e ala ? De Intertoto ?:) Bun si ala :)

Daca cineva crede ca ala valoreaza 40 de milioane inseamna ca are minte cat...Claudiu Raducanu...:):):)

Papagilus
20th November 2004, 20:05
Da, Marius o fi ala scump... dar la vedere poate. :evil:

ADelPiero
20th November 2004, 20:40
ale farule aleeeeeeeeeeee :p
/OLE/

Saber Rider
20th November 2004, 22:06
Stai ca inca nu au venit rapidistii de la meci. In caz ca au fost forumistii rapidisti la Constanta. Sa aflam "misterul" din ce au vazut ei. Oricum, goluri hilare ale Farului, dar tot goluri se cheama si tot 3 puncte inseamna.

Pustoai-k
20th November 2004, 22:59
Penibil. :rosu:

Pustoai-k
20th November 2004, 23:02
bine ca sunteti voi buni..... :no:

FatFrumos
20th November 2004, 23:53
lasa vrajeala pustoaico ati pierdut asta e nu stiu la ce sperati voi ca de 3 sezoane nu ati cistigat la Constanta.......

tchibos
21st November 2004, 00:44
bombardierule :ciocan:

tot ce ti-am zis a fast adevarat ... ce am incercat eu sa iti zic timp de o saptamana ti-a demonstrat Farul in 90 minute. :ok:

ti-am zis sa mai vezi meciuri, sa mai citesti ziare, si dupa etapa 14 sa te mai uiti pe clasament, UITA-TE!!! HA HA HA. Plangi alaturi de niste jucatori patetici. Si ne mai intrebam de ce nu merge nationala. :headbang:

ti-am zis ca Farul ESTE echipa mare , ca punctele raman la Constanta si ca meciul se va termina 2 - 0, iar Farul ii va lua locul Rapidului in clasament.si asa a fost. MI-ai zis ca vrei sa avem ghinion cu voi, Rapidul, eu iti zic ca asa ghinion am avut si pana acum si sper sa avem si de acum inainte. :yeah:

... si celelalte lucruri pe care le-am spus de Rapid,de Farul, si de tine au fost adevarate :mda:

... RECUNOSTI ? ? ? ? ? ? ? ?

UITE INCA UN PRONOSTIC: FARUL VA CASTIGA CUPA ROMANIEI. :)

eu acum beau :bere: de bucurie. Tu? :shock:
--------------------------------------------------------------------------
va veni si ziua in care
in UEFA vom juca
si atunci o tara intreaga
FORTZA FARUL va stiga!
/OLE/

Papagilus
21st November 2004, 03:19
Asa sa fie: castigam CUPA ROMANIEI. :great:
Si atunci bem impreuna de bucurie. :bere:
Hai Farul. /hello

Quartz@nu
21st November 2004, 03:27
cei mai tari din tara ....Farul Constanta ....s-a demonstrat si in seara asta ...sper sa fim campioana provinciei si poate mai mult ...nu cum a zis mesterul Stoichita :rosu:
bv. farul , bv grigoras

iulian
21st November 2004, 03:38
Felicitari Farul :ok

Papagilus
21st November 2004, 03:52
Multam Iuliane. :ok:
Exceptie Pustioa-ka rapidistii "s-au dat la fund" dupa meci. :evil: Si ce se mai umflau in argumente inainte. :rosu: Se pare ca nu prea stiu sa piarda, desi la cum joaca echipa lor ar cam trebui sa se obisnuiasca cu asta.
Oricum, Farul a demonstrat ca are valoare si a avut un parcurs bun in acest tur. /hello Poate cu unele simcope: repriza a doua cu Steaua, meciul cu Clujul si la Craiova puteam obtine victoria. Daca "nu-si baga dracul coada" atunci vom juca intr-o cupa europeana. :happy

dragos_popa17
21st November 2004, 10:16
Eu am spus inca de la inceputul campionatului ca Farul poate face lucruri mai sezonul acesta. Au catica jucatori foarte buni care si-au regasit in sfarsit constanta. Mie mi-ar place sa termine Farul pe 3 sau si mai mult, sa castige cupa, sa mai termine odata dominatia asta bucurestena. Despre rapidisti n-am ce spune, ii las cu jucatorii lor de zeci de milioane de euro.

Klax
21st November 2004, 11:26
Despre meci . Atunci cand primesti 2 goluri comice cum le-am primit si ratezi ocazii comice , cum am ratat , nu poti spera la mai mult. Farul e o echipa buna sunt sigur ca anul asta va termina in primele 5-6. La Rapid se vede acuma lipsa transferurillor care trebuiau facute in vara , jucatorii de rezerva nu ii pot substitui pe cei accidentati/suspendati , in iarna ne trebuie cel putin 2-3 jucatori foarte buni , Buga e o solutie /hello . Felicitari Farul si felicitari Grigoras pe care-l consider un antrenor excelent , 90% e meritul lui.

Pentru stelisti : mai bine va uitati cum joaca steaua voastra acuma in apropiera meciului de joi cu Besiktas . Ieri v-ati chinuit acasa cu Brasov ( eh zic acasa cu toate ca au fost doar 1000 de spectatori ) :happy cat despre atacanti Nicolae e tanar se stie ca are momente cand poate rata exasperant sau cand prinde o zi buna si inscrie 3 goluri ,insa nu ar trebui sa vorbiti voi cand aveti in dopat cel mai bun atacant al vostru care nu reuseste nici macar un dribling cu Armenia :rosu:

Mihai
21st November 2004, 15:35
Am jucat prost de tot!!! Golurile s-au luat ca in filmele cu Stan si Bran! Si Nico a dezamagit meciul asta si probabil ca din cauza asta nu s-a marcat la noi! Pentru ca daca nu da gol el nici ca se lipeste golu' de altcineva! Farul a meritat pe deplin victoria, si mai mult decat atat noi am meritat sa luam bataie la cat de jalic am jucat (mai ales in aparare)

cosmin_10mar
21st November 2004, 18:20
/hello /hello /hello /hello FARUTUL iti multumim!!! s-a dovedit ca farul e o echipa foarte puternica . Asteptam cupa la Constanta!!! acum tre sa luam 3 puncte la Alba-Iulia. Liviu mihai cel mai tare! Rapid il vrea pe Pascovici???? scrie cumva prost pe fruuntea lui??? sa fim seriosi, nu are rapid fata de Pascovici!!! faerul si sincer sportul si cfr cluj cerle mai bune si serioase echipe!!!!
cu FARUL pana la moarte!

Pustoai-k
21st November 2004, 20:25
de ce a castigat Faru??ca nu am jucat noi nimic... :)

Pustoai-k
21st November 2004, 20:27
Multam Iuliane. :ok:
Exceptie Pustioa-ka rapidistii "s-au dat la fund" dupa meci. :evil: Si ce se mai umflau in argumente inainte. :rosu: Se pare ca nu prea stiu sa piarda, desi la cum joaca echipa lor ar cam trebui sa se obisnuiasca cu asta.
Oricum, Farul a demonstrat ca are valoare si a avut un parcurs bun in acest tur. /hello Poate cu unele simcope: repriza a doua cu Steaua, meciul cu Clujul si la Craiova puteam obtine victoria. Daca "nu-si baga dracul coada" atunci vom juca intr-o cupa europeana. :happy



Multi dintre rapidisti intra de la servici pe net....multi dintre rapidisti de pe acest forum au fost la Constantza si nu au avut timp....o sa vezi tu luni ;)

apropo nick-ul meu nu se scrie Pustoai-ka ci Pustoai-k

Mihai
21st November 2004, 21:51
Papagalus e foarte adevarat ce a zis pustoai-k nu ne-am dat la fund, asteapta tu ziua de maine si o sa vezi ca nu suntem atat de lasi!!!

Papagilus
21st November 2004, 22:00
O.K. Am adaugat un "a" sa para mai feminin.
Dar si Mihai "m-a botezat", asa ca scorul este 1-1.
Imi pare rau ca saptamana urmatoare sunt cam ocupat. Oricum se pare ca voua va trebuie ceva timp sa va reveniti.

Mihai
21st November 2004, 22:08
Scuze chiar n-am citit atent numele tau! Eu nu vreau ca noi (suporterii sa nu revenim) si sa isi revina jucatorii de la Rapid, sa nu mai am impresia ca ma uit la Stan si Bran cand ma uit la noi in aparare!!!

Al Dracu
21st November 2004, 22:13
....o sa vezi tu luni ;)
Ce a fost de vazut s-a vazut simbata seara pe teren! O echipa care tace si le face, un oras care s-a saturat de omnipotenta bucurestenilor, un club care vrea sa faca performanta fara sa aiba in echipa balerine de zeci de milioane de dolari.

P.S. Apropo de Nicoleta asta sau cum o mai chema. Petarde de-astea fisiite am mai vazut destule la viata mea! Ultima vedeta care a spart mapamondul in doua se chema Sinmartean! Pe unde mai joaca acest Pile D'Oro? Ca poate miine cistiga o Liga, un Balon de Aur si sa fiu pregatit sa-i fac un fan club... :D

Pustoai-k
21st November 2004, 22:55
O.K. Am adaugat un "a" sa para mai feminin.
Dar si Mihai "m-a botezat", asa ca scorul este 1-1.
Imi pare rau ca saptamana urmatoare sunt cam ocupat. Oricum se pare ca voua va trebuie ceva timp sa va reveniti.



nu e 1-1 pt ca ti`a zis Mihai nu eu :) cand o sa`ti spun si eu altfel atunci e egalitate :p

Pustoai-k
21st November 2004, 22:56
Ce a fost de vazut s-a vazut simbata seara pe teren! O echipa care tace si le face, un oras care s-a saturat de omnipotenta bucurestenilor, un club care vrea sa faca performanta fara sa aiba in echipa balerine de zeci de milioane de dolari.

P.S. Apropo de Nicoleta asta sau cum o mai chema. Petarde de-astea fisiite am mai vazut destule la viata mea! Ultima vedeta care a spart mapamondul in doua se chema Sinmartean! Pe unde mai joaca acest Pile D'Oro? Ca poate miine cistiga o Liga, un Balon de Aur si sa fiu pregatit sa-i fac un fan club... :D


ma refeream la suporteri nu la jucatori....ca la in acest moment suntem 0 la fotbal :headbang:

Papagilus
21st November 2004, 23:10
Bine, mai rautate mica, raman dator. :ok:
In rest, si tu si Mihai aveti drepate. "Fotbaliatorii" astia au numai aere de vedete si nu joaca mai nimic (si asta e valabil la toate echipele, nu numai la Rapid). Nu sunt nici profesionisti, nici nu joaca din pasiune si nici nu respecta suporterii. :rosu: Astia sunt cu astia defilam.
Poate cu o mica exceptie pentru Farul, C.F.R. Cluj si chiar Sportul si Otelul.
Oricum, v-am batut si de data asta asa ca "ciocul mic". :evil:

Mihai
21st November 2004, 23:15
Mda ai dreptate cu jucatorii astia de carton! Dar ce putem sa facem??? Noi suporterii? Dupa cum ai vazut am tinut "ciocu mic" pt ca nu am ce sa zic la adresa farului!!! Eu doar luam apararea la suporteri nu la lichelele alea care se numesc jucatori....

Papagilus
21st November 2004, 23:24
Dati-le cateva suturi in partea dorsala, :ciocan: ca altfel astia tot cu capul in nori raman.

Mihai
21st November 2004, 23:26
Lasa ca vad ei la meciul cu sportul! Personal ii alerg pe sinele de tren! Mai vine cineva cu mine???

Papagilus
21st November 2004, 23:44
Pune-le si o garnitura de tren in spatele lor sa-o traga :evil: . Poate asa vor juca si ei un cum trebuie meci intreg (nu numai o jumatate de ora).

Pancone
21st November 2004, 23:51
Felicitari Farul pentru victorie si pentru joc :ok:

Din pacate in tur nu am jucat nimic in deplasari si pe langa faptul ca avem un lot redus numeric am avut parte si de foarte multe accidentari. :mda:

Red Heat
22nd November 2004, 11:19
Imi place din ce in ce mai mult Farul. Anul asta cred ca putine echipe vor reusi sa castige la Constanta.

Bombardierul
22nd November 2004, 17:54
Mda. Farul a fost mult peste Rapid sambata. Din pacate degeaba ma cert eu cu lumea pe aici daca pe teren cei care trebuie sa-mi probeze cuvintele sunt penibili. Iar la Constanta daca zicem ca Rapid a jucat penibil cred ca e un compliment.

Din pacate, pe langa jucatori, s-a vazut ca si Razvan are multe de invatat. De cand au intrat Aliuta si Sabin jocul s-a mai schimbat. Nu inteleg de ce au intrat asa tarziu.

Felicitari Farului!

TheCV
22nd November 2004, 18:06
:p Nu stiu cum poti sa ai un asemenea buget si sa faci cele mai proaste decizii referitor la achizitii de jucatori si chiar de antrenori. Razvan Lucescu ar trebui sa mai antreneze prin divizia B pina prinde ceva experienta.

Mihai
22nd November 2004, 19:31
Cred ca Razvan are de invatat sa-si motiveze jucatorii! Nu ai vazut ca dormeau pe teren! Nu trebuie sa-l ducem in divizia B si trebuie sa il trezim la realitate ca trebuie sa recunoastem ca e material de A nu de B!

Papagilus
23rd November 2004, 03:02
Aveti si voi dreptate in privinta lui Lucescu jr.. Nu vreau sa pun sare pe rana, dar uitati-va la Grigoras (cel mai tare din oras). Cu un lot subtire, cu un buget de doi lei, a obtinut rezultate frumoase.

fratii_porcu'
23rd November 2004, 04:14
Lotul nu e f.numeros,dar sint destui jucatori f.buni si care au fost selectionati pe la loturile nationale la juniori si la tineret.Si exista un nucleu care joaca si impreuna din anul cind au promovat in A".

Farul e pe locul al 7-lea,in ceea ce priveste bugetul,insa resursele lui Bosinceanu poti fi sigur ca nu sint de "2 lei".Iar tigania cu "restante","prime neachitate" ,"greve" n-au existat la Farul in era Bosinceanu.

fratii_porcu'
23rd November 2004, 04:15
n-a existat,scuze.

Mihai
23rd November 2004, 17:21
Da mai papagilius da poate Grigoras ii motiveaza pe jucatori! Poate ii bate, poate ii tortureaza (glumesc) da ei joaca cu dorinta!!! La noi cred ca jucatorii se gandesc in timpul meciului la ce manele au mai aparut noi, in ce discoteca sa mai se duca dupa meci, ca altfel nu-mi explic gafele lor!

Papagilus
24th November 2004, 02:56
Lotul nu e f.numeros,dar sint destui jucatori f.buni si care au fost selectionati pe la loturile nationale la juniori si la tineret.Si exista un nucleu care joaca si impreuna din anul cind au promovat in A".

Farul e pe locul al 7-lea,in ceea ce priveste bugetul,insa resursele lui Bosinceanu poti fi sigur ca nu sint de "2 lei".Iar tigania cu "restante","prime neachitate" ,"greve" n-au existat la Farul in era Bosinceanu.

Lotul este destul de bine sudat, dar nu se compara cu "valorile" Rapidului.
La fel si bugetele.
Sper ca anul asta sa fie si anul Farului. Astept de mult timp asta.