PDA

View Full Version : Etapa 14: FC National - Otelul



ADelPiero
7th November 2004, 20:35
Sambata, 20 noiembrie: FC National - Otelul (15.00, TVR2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
7th November 2004, 21:20
bate nationalul ca nu au mai castigat de 2 etape si a venit vremea sa mai stranga si ei puncte :D deci... National 2-1 Otelul ;)

Bancaru
7th November 2004, 22:11
Cred ca nu. Ma refer la ce a zis Poli. Daca joaca la fel cum au jucat cu Steaua sau Cluj... slabe sanse. Mai ales in fata unei echipe care joaca urat dar eficient.

Denis
7th November 2004, 22:14
daca am batut cu dinamo acasa cu 2-0, sper sa scoatem un egal cu nationalul.
Pronostic: 1-1 (primu egal a lu otzelul)

tchibos
7th November 2004, 22:43
Cred ca National joaca din ce in ce mai prost. Merg pe mana Otelului. Ponostic 0 - 1.

miril
7th November 2004, 23:37
Am pierdut la Steaua, am facut egal cu Clijul, va urma, deci, logic nu, sa-i batem pe galateni, a caror echipa a fost incomoda, dintotdeauna, pentru noi. A venit vremea sa ne dezmeticim. Hai Progresu!

Bancaru
8th November 2004, 13:26
Miril, statistica nu ne da dreptul sa credem. Poate doar sa speram. Otelul mi-a devenit antipatica de cate ori ne-a batut... Un lucru este cert, o sa fie un meci urat. Fac pariu.

dragos_popa17
8th November 2004, 14:31
Meci greu pentru National, dar cred ca vor castiga. Nu au castigat de mult si stiu asta. Personal, as vrea sa scoata Otelul puncte, sa se departeze Steaua, dar nu ma incred prea mult in ei. Cel putin in acest meci. Daca s-ar fi jucat la Galati alta ar fi fost treaba.

Gothika
8th November 2004, 14:53
Eu zic 3 - 1... poate e doar optimism, poate pentru ca stiu ca o pot face. Mai ramane doar sa se vrea...

Dansan
9th November 2004, 11:51
Orice se poate intampla..2 echipe robuste...un usor avantaj pt. National...Meci de 1x...

Pacala
9th November 2004, 17:36
bancare, se apropie meciul cu Otelul si ti-e cam frica de Sorin.....
si uite asa ai incepurt sa inventezi povesti cu tine..."sofer" :D

Forza Otelul! Hai Sorine, fa-i sa planga !..... de fapt pe cine, pe aia doi bunicuti :D
Oricum, sper sa bata otelul

Bancaru
9th November 2004, 18:00
bancare, se apropie meciul cu Otelul si ti-e cam frica de Sorin.....
si uite asa ai incepurt sa inventezi povesti cu tine..."sofer" :D

Forza Otelul! Hai Sorine, fa-i sa planga !..... de fapt pe cine, pe aia doi bunicuti :D
Oricum, sper sa bata otelul
Hahahahaha... te roade...
Ma si gandeam ca a invatat Cartu sa citeasca si o sa vina sa vada ce mai zic eu despre el.
Iar tu credeai ca nu o sa vin la topicul cu Bursucul si ce ti-ai zis "ia sa- l atac la el in barlog".

ADelPiero
9th November 2004, 18:05
sper sa bata otelul :evil:

miril
9th November 2004, 21:34
Repet si eu motto-ul lui ADelPiero. Ajuta la conservarea bunului simt.

Mariusmadmax
10th November 2004, 00:53
National cred ca va invinge ... eu sper la un egal !

vlad1607
10th November 2004, 14:45
Sper ca bancarii sa invinga echipa cu cel mai urat fotbal practicat din primul esalon fotbalistic

Bancaru
11th November 2004, 09:41
Vlade, bine ca ai facut precizarea, cine vrei tu sa invinga, pentru ca nu stiam altfel la cine te referi: la noi sau la Otelul. In ultimele 3 meciuri eu nu am vazut ceva frumos la National. Poate vreo cateva gagici frumusele pe stadion.

sotostone
11th November 2004, 12:21
shtii tu ceva Bancare...;)!
eu cred ca va bate Natzional dar mi se pare unul dintre meciurile de 1x2 ale etapei....
amandoua echipele sunt imprevizibile!
zic 1 asha ca nostalgie ca am votat la inceput ca National ia titlul.!!!!!

Bancaru
11th November 2004, 15:33
Asa sa fie!

STEELMAN
14th November 2004, 14:54
singurul lucru cert e ca v-or fi mai multi suporteri galateni decat cei bancari.va trebui sa imi pun antifoane sa nu pot auzi pe catastrofele alea de los prostanos
un atac bun cu o defensiva la fel de buna. otelul nu va juca urat x2

Bancaru
14th November 2004, 21:56
Adevarul este ca in loc sa va mai duceti la teatru, sau poate chiar sa ascultati o muzica, fie ea si catastrofala, cum ii zici tu, marea distractie pentru voi e sa mergeti la stadion (sau ce o fi acolo). Sau sa furati din combinat. Normal, cireasa de pe tort o reprezinta premierele voastre, adica meciurile cu Steaua si Dinamo. Numai BIS si BRAVO se aude din loje. Astea amestecate, normal, cu coji de seminte. Ptiu!
Daca platiti biletul puteti sa umpleti stadionul. Noi, cei cativa pensionari, o sa iesim daca e nevoie sa mai intre cativa otelari. Ce nu facem de dragul clubului.

Pacala
14th November 2004, 22:28
bancare, pana una alta, nationalul ramane o echipa fara suporteri sau aproape. A fost obligat gino sa-si plateasca dublu lautarii ca sa cante si la meciuri
national...echipa devenita o unealta in mana mafiei impresarilor, nimic mai mult.

Mariusmadmax
14th November 2004, 22:44
Posibil orice rezultat ... dupa infangerea din Ghencea am crezut ca si-au revenit cu Dinamo , dar Farul ne-a confirmat ca Otelul este in pierdere de viteza ...
De National pot zice ca dupa "lectia 5-1" nu si-au mai revenit ...
1x2 !

Bancaru
15th November 2004, 14:08
Pacala, asa e. Cat despre mafie (m-ai convins ca esti cu Romania Mare) vezi de militianul vostru. Sarac si cinstit, nu? Ce mafie? Ce impresari? Daca era asa aveau niste jucatori adusi pe filiera impresarilor care par a fi mafioti. Sau sunt, dar asta nu e treaba mea.
Fii baiat destept Pacala (!) si nu mai face acuzatii care te pot afecta si pe tine (indirect). Daca manager si investitor la Craiova ar fi fost Sfantul Francisc mai ziceam. Dar asa... DINEL. Numai numele spune tot. Nu trebuie sa mai zici nimic.

Marius, eu cred ca Otelul se poate pune oricand cu curu-n poarta si adio! Joaca urat dar eficient, dupa cum am mai spus-o. Iar Nationalul e lipsita de vointa in ultima vreme. Si nu numai vointa..

Mariusmadmax
15th November 2004, 16:16
Ce s-a intamplat cu voi dupa meciul cu Steaua ?
Daca ne uitam doar la meciul cu CFR Cluj-Napoca ... atunci eu zic ca se mai intampla ... clujenii sunt "pe val" , dar dupa "episodu' Sportul" , e clar ca aveti frana de mana trasa .
Pacat , Olaroiu era asa de sigur pe el ... Mitrovici , Chihaia , Abiodun , Caramarin , Coman , Popa , Pancu etc erau in vana ... 8 victorii 0 egaluri 1 infrangere - linie de clasament de pus in rama !

Bancaru
15th November 2004, 17:22
Marius, care episod Sportul? Este deja episodul 2. :headbang: Eu zic ca au tras frana la meciul cu Farul din Cotroceni. Nu imi pot explica ce se intampla. Am zis ca a schimbat Oli echipa si nu erau obisnuiti. Am crezut ca din cauza accidentarilor. Apoi au revenit la formula de baza. Nu am nici cel mai mic habar ce naiba e cu atitudinea asta. Care o fi adevarata echipa? Cea care a castigat la inceput tot ce a vrut sau asta care pierde lametabil? Or fi fost dopati...
Totusi eu ii las pe altii sa-si dea cu parerea pentru ca e mai distractiv. Asa cum se stie toata lumea se pricepe la fotbal si politica.

SVensson
19th November 2004, 09:27
Ba Bancarule parca o terminasem de mult cu furatul din combinat. Vorbeste despre meci omule. Nici nu stiu de la ce sa ma astept de la acest meci. As miza X2 pentru ca asa imi spune inima si pentru ca National nu prea a luat puncte in fata Otelului in ultimii ani, si as miza 1 pentru ca Otelul nu are nici un punct luat din deplasare in aceasta editie de campionat. Sper sa scoatem cel putin un punct din acest meci. Si adevarul caci Los Platanos aia sunt enervanti.

Saber Rider
20th November 2004, 03:35
Pentru ca sunt stelist bineinteles ca voi tine cu Otelul la acest meci. Totusi Otelul a pus multe probleme tuturor echipelor cu care a jucat prin stilul sau inconfundabil impus de Sorin Cartu, unde apararea nu ca este la loc de cinste, ci este venerata, nu alta !!

Nationalul este in criza, prea multi spectatori pentru intimidarea adversarului nu vor strange, asa ca galatenii pot sta linistiti in privinta asta. Si asa au luat un punct norocos etapa trecuta (ca si Steaua de altfel), dar meciul asta este incomparabil mai greu decat cel al Stelei din Ghencea cu Brasovul.

Asa ca ... x2.

Quartz@nu
20th November 2004, 10:17
daca nationalul reuseste sa sparga defensiva lui cartu, vor castiga ,galatenii nefiind in stare cred de a marca la bucuresti

Bancaru
20th November 2004, 10:20
Mda... Svenson, stii ce nu inteleg eu? De ce la noi trebuie sa rada ciob de oala sparta. Nu m-am luat niciodata de galeriile "consacrate" ca sa zic asa din tara: Timisoara, Craiova, Steaua, Rapid si Dinamo. Dar restul echipelor au galerii de 2 bani. Cele din A. Deja numarul nu mai conteaza. Incearca sa intelegi ca intr-un oras de provincie este mai usor sa aduni oameni la stadion. In Bucuresti, si nu ca sunt eu bucurestean, tentatiile sunt mai mari si mai diversificate. Nu e nevoie sa ii jignesti pe Los Paltanos. Afla ca sunt foarte talentati si asta este o parte a felului de a castiga un ban in plus. Nu vad nimic rau in asta. Nu mananca rahat, nu fura, nu omoara. Canta. Vara e chiar placut. Bei un suc, fumezi o tigare, asculti putina muzica. Mai ramane sa vedem si fotbal...
Daca te uiti mai sus o sa vezi ca si eu am dat mai multe sanse Otelelului din aceleasi motive - de ani buni ii cam bat pe progresisti. Dar de votat am votat cu inima.

M|tea
20th November 2004, 12:22
Un meci foarte dificil.Otelul are perioade si perioade.Dupa 1-0 cu Rapid ne-am facut de ras la Cluj :mda: ,a urmat victorie 2-0 cu Dinamo si iar ne-am facut de ras cu Faru :mda: ,....deci lojic ar fi sa urmeze o victorie nu? :) eu asa sper.Nu stiu daca Danciu va juca,el fiind o piessa grea in angrenajul echipei.Se aud zvonuri ca nea Sorin a luat deaja legatura cu Stiinta si ca pleaca la Craiova :( si nu stiu care e starea de spirit a baietilor in urma acestor zvonuri.Totusi sper sa nu primim gol pentru ca Otelul revine foarte rar atunci cand este condusa.Daca nu primim gol sper sa reusim sa marcam indiferent cum[chiar si din pozitii neregulamentare :drak: ],si sa luam primele puncte in deplasare .In rest SUCCES si FORZA SIDEXPLOZIA!

/hello /hello /hello

Pacala
20th November 2004, 17:42
scor final: o-o


Los Paltanos. Afla ca sunt foarte talentati si asta este o parte a felului de a castiga un ban in plus. Nu vad nimic rau in asta. Nu mananca rahat, nu fura, nu omoara. Canta. Vara e chiar placut. Bei un suc, fumezi o tigare, asculti putina muzica.
Ai dreptate bancare
o intrebare, cand nationalul pierde sau face egal acasa de exemplu,isi mai schimba ceva din repertoriu sa fie in ton cu suporterii?
sa bage ceva mai melanconic
:D


P.S. : cred ca Sorin si-a pus ambitia, zise :ia sa-l intristez putin pe ala care baga minciunile alea despre mine :) si sa-i fac sa piarda puncte ...

miril
20th November 2004, 17:59
Per total n-avem de ce sa fim melancolici, bila neagra potrivindu-se altora.

gianni
20th November 2004, 18:04
Bine baietii mei !!! Hai Galatiul !!!

Pustoai-k
20th November 2004, 22:18
eram sigura ca o sa se stinga de tot Nationalul...pacat :(

Bancaru
21st November 2004, 09:21
Pacala, acelasi sentimental....
Nu am vazut meciul, dar din cate am auzit in cele 5 minute de la final cat am mai prins spunea comentatorul ca au dominat si ca au avut si o bara!!! Am ajuns sa ne bucuram sau sa ne punem sperantele intr-o singura ocazie. Ma intreb daca au dominat o echipa a Otelului care a jucat nimic sau i-au calarit cu toata opozitia puternica a Otelului? Din pacate se pare ca Gabi Caramarin e iesit din forma iar echipa parca sta pe umerii lui. Asta este. In ritmul asta ne luam adio de la orice obiectiv. Inafara locului 7. Parca scrie NATIONAL pe el...

vasile314tzurka
21st November 2004, 09:25
se cam stinge festila... urmeaza sezonul de recoltari si trebuie sa fie veridic.

miril
21st November 2004, 10:03
Nu avem alternativele altora. Alta era situatia daca revolutia ar fi avut loc cu adevarat si aveam suporterii de pe vremea lui Mateianu si Ozon. Dar asa e-n viata, nu poti trai cu daca si cu parca, iar in Romania nici macar cu speranta. Cele de mai sus sunt valabile pentru cei putini care sustin Nationalul. O spun ca sa nu se creada ca umblu cu festila.

ADelPiero
21st November 2004, 15:36
plictisitor meci :mda:
deja National se pregateste de retur :evil:

Mihai
21st November 2004, 17:10
Doamne era sa adorm la meciul asta!!!!

Doctor_Satan
22nd November 2004, 11:30
plictisitor meci :mda:
deja National se pregateste de retur :evil:
Nu stiu de ce toti zic de meciurile in care o echipa se apara prea mult ca e plictisitor. Probabil asa sunt ei! Eu unul, ador defensivele! Si unde altundeva o poti gasi pe cea mai buna decat la GALATI! :yeah:
HAI OTELUL! /hello

Bancaru
22nd November 2004, 12:07
Gusturile nu se pot discuta...