PDA

View Full Version : Etapa 14: CFR Cluj - FCM Bacau



ADelPiero
7th November 2004, 20:32
Sambata, 20 noiembrie: CFR Cluj - FCM Bacau (14.00, netelevizat)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
7th November 2004, 21:22
bate clujul cu 3-0 :yeah: Forza Ardealul :ok: s-o tineti tot asa pana al sfarsitul campionatului ;)

baden
8th November 2004, 13:46
sunt mult mai buni clujenii ca bacauanii ... dar nu cred ca vor reusi sa castige ... o componenta a jocului de fotbal e "norocul"

dragos_popa17
8th November 2004, 14:20
Prevad o victorie a CFR-ului. 1-0. Pe final. Daca nu, asta e. Viata merge inainte.

Forza CFR!!!
8th November 2004, 14:35
avem nevoie de 3 puncte ca sa ne mentinem in primele 6 echipe din campionat , o sa fie greu dar avem aportul publicului, norocul e cu cei mai buni!!! si sper sambata aceeia sa fim noi FOrza CFR!!!

llcosmin
8th November 2004, 14:53
Egal 0-0 sau 1-1. Daca joaca in felul in care a facut-o cu Steaua Bacaul nu are cum sa piarda!
Hai Bacaul!

Angelina Jolie
8th November 2004, 15:34
E momentul sa invatam sa jucam si acasa nu numai in deplasare. FORZA CFR! Batem ca e musai.

simpson
8th November 2004, 17:54
Cursaru is back, deci 0-2!!!

Forza CFR!!!
8th November 2004, 22:37
daca Oncica,Marginean si Turcu prind o zi buna nu avem cum sa pierdem , Anca si Bruno v-or indeplini simple formalitati in fata portii:)

bill
9th November 2004, 11:33
Castiga CFR. Bacaul cred ca se simt cumva puternici dupa egalul cu Steaua dar o sa fie treziti la realitate.

sotostone
9th November 2004, 11:36
bate Cluj!

Forza CFR!!!
10th November 2004, 12:19
am vazut azi inregistrarea evolutiei Bacaului in meciu cu Steaua, si trebuie sa recunosc ca o sa avem un meci greu ,cu toate astea imi parmit sa raman optimist si sa cred in victoria CFR-ul , Forza CFR!!!

RstInPc
10th November 2004, 14:05
Nu se compara un meci cu altul. Bacaul nu straluceste "afara" iar Clujul pierde greu acasa. In consecinta cred ca va bate CFR-ul.

sotostone
10th November 2004, 14:15
si eu cred la fel...
justific prin faptul ca bacauanii inca nu vor termina de sarbatorit ca au facut egal cu Steaua iar Cluj shtie ca putea sa bata pe Natzional shi n-a facut-o.... tre' sa o faca acum sa bata Bacaul... ca poate!

llcosmin
10th November 2004, 15:43
si eu cred la fel...
justific prin faptul ca bacauanii inca nu vor termina de sarbatorit ca au facut egal cu Steaua iar Cluj shtie ca putea sa bata pe Natzional shi n-a facut-o.... tre' sa o faca acum sa bata Bacaul... ca poate!
Ce sa sarbatoreasca...ca au pierdut 3 puncte nemeritat :no:
Eu sper sa isi revina din suparare si sa obtina macar un punct...ca poate :D

simpson
10th November 2004, 15:57
Doar 2 puncte ... da' sper sa le recuperam (si chiar mai mult) la Cluj, adica sa batem.

sotostone
10th November 2004, 16:00
:)) incep sa cred ca va fi un meci frumos

Forza CFR!!!
10th November 2004, 20:14
sunt de acord ca ati pierdut 3 puncte nemeritat , dar personal sper ca de la Cluj sa mergeti fara puncte , hai sa ne impartim punctele ca intre frati ultimele 2 etape, lasati 3 puncte la CLuj si luati 3 de la NAtional ultima etapa te teren propriu si cred ca toata lumea e multumita :)), facem targu?
Forza CFR!!!

simpson
11th November 2004, 13:32
Eu am vazut si meciul amical precompetitional cu voi si nu am ramas impresionat de jocul vostru... daca are grija Apostol de Oncica, nu-mi fac griji. Anca nu e de speriat, atat timp cat il avem in aparare pe "il capitano" Goian. Parerea mea... fara suparare... vedem la meci daca m-am inselat.

TZEFERU
12th November 2004, 01:41
Meciul nu e cistigat de la bun inceput e clar, echipele trag acum la sfirsit sa mai ingrasa porkul cit se poate pentru un Kreciun Fericit.

Avind in vedere ca echipa e OK si jucatorii se pot odihni in perioada asta sper sa stringa destul suflu si sa mai puna 3 puncte in clasament. Ar fi chiar dragut.
Nu? Sau gresesc? :ok:

Hai CFR!!!

baden
12th November 2004, 13:18
sunt de acord ca ati pierdut 3 puncte nemeritat , dar personal sper ca de la Cluj sa mergeti fara puncte , hai sa ne impartim punctele ca intre frati ultimele 2 etape, lasati 3 puncte la CLuj si luati 3 de la NAtional ultima etapa te teren propriu si cred ca toata lumea e multumita :)), facem targu?
Forza CFR!!!

Bacaul n-a pierdut punctele ... le-a dat pe punctele care le va lua de la Cluj.
Clujul e favorita , joaca mai bine si are sanse reale sa castige.
Asta ramane valabil si daca CFR-ul pierde meciul :D.

An_DR_eI
17th November 2004, 21:01
CFR - bacau :rosu: 3-0 (oncica ,anca ,turcu)
FORZA CFR !!! /hello
COMMANDO GRUIA !!! :evil:

radus
19th November 2004, 13:15
CFR-ul va castiga cu 2-0 . Vor marca Anca si Vasaie. Sa vedeti ce echipa va fi CFR-ul dupa ce intra Roszel !

EL Marius
19th November 2004, 20:09
Sper sa castige bacaul!!! cu toate ca clujul joaca foarte bine Bacaul va pleca cu un rezultat bun de la cluj ( 1-2 :) ) Viva Bacau....jos clujul ( doar pt sambata)

Hai Bacau :ciocan:

TZEFERU
19th November 2004, 22:31
CFR tre sa cistige asta e clar ca lumina zilei. Nui loc de bagat zua'noapte.
Nu ma intereseaza scorul ....un 1-0 si sintem la cota 23. Sper sa trateze baietii foarte serios aceste 2 meciuri pe final mai ales ca a fost si pauza asta de 2 saptamini.

HAI CFR!!!

yo
20th November 2004, 15:19
Jos palaria petru jucatori si echipa....Hai CFR.... /hello

TZEFERU
20th November 2004, 15:59
2-0 .. si cu Turcu in echipa nici de Ajax nu ni frica. :yeah: :yeah:
Mai tre sa merem la Brasov sa ne tomnim on pic adevaru.

HAI CFR!!!

Forza CFR!!!
20th November 2004, 17:16
felicitari CFR!!! suntem mai mult decat multumitori pentru ce ne-ati oferit in acest tur de campionat , bravo baieti Forza CFR!!!

Angelina Jolie
21st November 2004, 15:23
Una dintre cele mai lejere victorii din campionatul asta. Cel putin din cate meciuri am vazut eu. Un joc destul de bun. Pacat de frigul de afara. Daca era mai cald poate se umplea si stadionul. Dar si asa a fost frumos. Bacaul? O echipa care a venit sa joace fotbal nu sa faca anti-joc ca altii. Poate de aceea i-am batut asa lejer.
FORZA CFR!

deko
21st November 2004, 16:59
este pacat ca am pierdut si din cate am inteles eu am facut-o jucand slab, dupa jocul prestat in meciul cu steaua ar fi trebuit ca macar acum norocul sa fie de partea noastra,cine stie?
poate meciul urmator.Forza F.C.M!!!!!!!!!!!!!

vlad1607
21st November 2004, 17:17
Felicitari Clujului :)

TZEFERU
22nd November 2004, 01:40
Se pare ca Jula a vrut sa distruga poarta cind a transformat "palitura de osinda"

Poze de la meciul CFR Cluj - FCM Bacau (http://cfrcluj.itgo.com/photo4.html)

HAI CFR!!!

llcosmin
22nd November 2004, 11:16
Pacat... Am jucat bine dar am ratat nepermis de mult :headbang:
Iar penalty-ul...numai penalty nu a fost. Acum o sa sara toti sa spuna ca acuz arbitrul,dar citez din GSP: "Florin Dan a pătruns īn careu, a căzut spre Apostol, iar arbitrul vīlcean Augustus Constantin a indicat, mărinimos, punctul cu var".
La 1-0 puteam egala, dar cum nu am reusit sa marcam nici macar un gol am pierdut pe mana noastra.

g_1k
23rd November 2004, 07:36
Pacat... Am jucat bine dar am ratat nepermis de mult :headbang:
Iar penalty-ul...numai penalty nu a fost. Acum o sa sara toti sa spuna ca acuz arbitrul,dar citez din GSP: "Florin Dan a pătruns īn careu, a căzut spre Apostol, iar arbitrul vīlcean Augustus Constantin a indicat, mărinimos, punctul cu var".
La 1-0 puteam egala, dar cum nu am reusit sa marcam nici macar un gol am pierdut pe mana noastra.

ati pierdut ca nu ati jucat nimic. nu stiu daca ai fost la meci, dar nu ati jucat nimic. cel mai usor meci castigat de cfr anul acesta. iar arbitrajul, penalty-ul si acel "poate" sunt expresii ce tin de Recursul Etapei, vin dintr-o alta era. Parerea mea ca astea sunt scuzele celor care nu joaca fotbal sau nu stiu sa piarda. No Offence.