PDA

View Full Version : Etapa 22: Gloria Bistrita- Universitatea Craiova 2-1



Cristina
13th March 2010, 23:19
data:17.03.2010
ora:16.30
gsp tv

discutii inainte si dupa meci

P1ka
15th March 2010, 16:23
Batem iara! Forza CRAIOVA

riva
15th March 2010, 19:58
bistrita a jucat la Vaslui ca Urziceniul in zilele bune! Forzaaa Gloriaaaa

Liv52
15th March 2010, 20:24
Vad un mare X la acest meci.

delaoltenia
15th March 2010, 20:38
2-1 pentru Craiova.

Leo
15th March 2010, 20:46
Craiova e in revenire de forma.
0-1

Ferko
16th March 2010, 10:17
Doua echipe in forma. In plus ambele au acelasi obiectiv : ramanerea in primul esalon fotbalistic. Sa vedem care pe care.

Sezione
16th March 2010, 17:42
Nici Craiova nici Bistrita nu au ce cauta in liga a 2-a... La Vaslui Gloria a jucat excelent si cred ca un punct ar fi bun pentru noi. Acum ramine sa mai cinfimram si prin constanta...altfel un 3-0 cu Brasovul nu are nici o valoare..

riva
16th March 2010, 17:52
ni ma pe sezione.... sport legend :sneaky:

Sezione
16th March 2010, 17:57
ni ma pe sezione.... sport legend :sneaky:

Ti-era dor de mine mai THE ONE AND LONELY ??:drak:

Mario375
17th March 2010, 06:31
Meci de X2

Scor final: 1-2 sau 1-1

riva
17th March 2010, 09:16
Ti-era dor de mine mai THE ONE AND LONELY ??:drak:

adevarul e ca doar atunci cand jucam cu universitatea mai postez pe siteul asta din doua motive.... ultimii ani v-am cam batut si imi place agitatia din sangele oltenilor! :)

respecte sezione

purpleheart
17th March 2010, 09:41
Bistrita a inceput f.bine, sa vedem daca-i tine in continuare ! dupa jocul echipelor de pina acuma : 1 !

*Coco*
17th March 2010, 11:42
adevarul e ca doar atunci cand jucam cu universitatea mai postez pe siteul asta din doua motive.... ultimii ani v-am cam batut si imi place agitatia din sangele oltenilor! :)

respecte sezione

Cum ne-ati cam batut?
Uiti de 5-0 ala in TUR?:evil:

riva
17th March 2010, 12:46
Cum ne-ati cam batut?
Uiti de 5-0 ala in TUR?:evil:

a fost 5-1 in tur, dar inainte de asta in ultimele 12 meciuri ne-ati batut o data sau de doua ori, iar in oltenia niciodata in ultimii sase ani in afar` de meciul tur

*Coco*
17th March 2010, 12:57
Da 5-1 scuze:D
Oricum sirul vostru de invincibilitate trebuie sa se termine odata si odata.
Daca nu astazi ( sper sa fie azi:D) in meciul viitor cu siguranta.

Sezione
17th March 2010, 14:57
adevarul e ca doar atunci cand jucam cu universitatea mai postez pe siteul asta din doua motive.... ultimii ani v-am cam batut si imi place agitatia din sangele oltenilor! :)

respecte sezione

Adevarul ca pina la acel 5-1 din tur ne-ati cam batut...bravo voua ! :D relativ la singe....asta e ..e FIERBINTE ce sa facem ???

Sezione
17th March 2010, 15:04
adevarul e ca doar atunci cand jucam cu universitatea mai postez pe siteul asta din doua motive.... ultimii ani v-am cam batut si imi place agitatia din sangele oltenilor! :)

respecte sezione

Adevarul e ca ne-ati cam batut..bravo voua... Sa vedem daca acel 5-1 din tur o sa se confrime acum sau nu... Mi-a placut jocul vostru la Vaslui ...dar parca si noi am inceputs a jucam ceva... IL astept pe Costea sa faca in sfarsit un meci MARE:ok:

P1ka
17th March 2010, 15:06
IL astept pe Costea sa faca in sfarsit un meci MARE:ok:

Cred ca va face o tripla cu Rapid..! :)

Sezione
17th March 2010, 15:10
Cred ca va face o tripla cu Rapid..! :)

De ce sa asteptam pina atunci ??:evil:

relansat
17th March 2010, 16:38
0-1 craiova. florin costea.
am dat televizorul pe MUTE, comentatorul ma innebuneste cu moraes de la bistrita. :no:

Sezione
17th March 2010, 16:56
Avem 1-0 dar mai e mult pina la final si Bistrita joaca foarte bine...Se pare insa ca e ziua fratilor Costea ...

Hingherul
17th March 2010, 16:57
asa sa fie:ok:

atdi
17th March 2010, 17:01
Joaca bine Bistrita si Craiova mi se pare putin nesigura in aparare, dar se pare ca Silviu Lung Junior e in forma.

atdi
17th March 2010, 17:02
Daca intram la pauza cu avantaj o sa cistigam.

Hingherul
17th March 2010, 17:04
nea jean e pe val :rosu:
ai dracu de hoti scarbosi

relansat
17th March 2010, 17:04
arbitrul ar trebui sa isi faca meseria prin liga a 3-a.

Sezione
17th March 2010, 17:04
Trebuia data indirecta..nu penalty...Craciunescu ...mare bou....

Sezione
17th March 2010, 17:05
pacat...o mizerie de arbitru...da sintem obisnuiti...acum o sa-i batem...RAU

relansat
17th March 2010, 17:15
slab de tot nedvedu vostru, sezione ... nici nush de ce-l mai tineti la echipa

Sezione
17th March 2010, 17:17
Echitabil pina la urma 1-1/// balace si badoi = zero barati!!

Sezione
17th March 2010, 17:17
slab de tot nedvedu vostru, sezione ... nici nush de ce-l mai tineti la echipa

eU IL TIN ?? idiotul asta de mititelu... ne baga in mormint asta...

P1ka
17th March 2010, 17:55
Albitru de Ra*** doamne tocmai pesta ni lau pus:|

Hingherul
17th March 2010, 17:56
ce faceti ma, va "bat" hotii astia? :(

Sezione
17th March 2010, 18:00
Badoi si Balace n-au lok nici in liga a 2-a...

Sezione
17th March 2010, 18:01
2-1 e un scor normal la cum s-a jucat pina acum...

Sezione
17th March 2010, 18:04
ce faceti ma, va "bat" hotii astia? :(

"Hotii" astia joaca la naibii de bine... Nimeni nu o sa castige usor la Bistrita...

Duba
17th March 2010, 18:09
Parca sustiuneai ca au beneficiat de un penalty care n-a fost. Pai ori sunt hoti, ori nu sunt.

Sezione
17th March 2010, 18:14
Parca sustiuneai ca au beneficiat de un penalty care n-a fost. Pai ori sunt hoti, ori nu sunt.

Uita-te la faza si spune singur...:no:

stiintacv
17th March 2010, 18:17
fmm craciunescu si badoi e handicapat ma lamurii acum.

Sezione
17th March 2010, 18:18
fmm craciunescu si badoi e handicapat ma lamurii acum.

Balace la fel... pe partile laterale sintem varza in aparare...

stiintacv
17th March 2010, 18:21
si taranii astia de la bistrita mai au si tupeu sa strige hotii...

purpleheart
17th March 2010, 18:24
slab Craciunelu asta , a distrus farmecul unui meci frumos ! :rosu:

whiteLion
17th March 2010, 18:40
este clar.......
o concluzie asa k de inceput de retur, Pandurii si Craiova au suparat prea rau pe infectii care conduc fotbalul romanesc .......
nu am vazut jocul Pandurilor dar l-am vazut pe asta, asa ceva mai rar arbitraj, ........ nu mai pot sa comentez nimic, ma doare sufletul rau, imi vine sa plang ..... dar suntem pe faras, e clar ..... fac pariu pe o lada de bere k Pandurii si Craiova sunt 2 din cele 4 retrogradate? si ca rapiduletu scapa? ...... mai vorbim ..... asta e pentru mine s-a terminat cu fotbalul din tara asta, nu poti sa joci in conditiile astea, poate o miutza cu prietenii la sala, nu se merita, in cazuri similare s-a murit si nu cred ca niste oameni de 2 lei gen nea mirciulica sandu sau nea mitica sa merite un astfel de sacrificiu...... Doamne, si noi ne plangeam de perioada de dinainte de '89!!!!!!

blixa
17th March 2010, 18:43
nu am incredere ca wotte poate remedia situatia. nu pricep schimbarile. facute tarziu, n-a mutat pentru a remedia situatii dezechilibrate din teren, ci pentru a da cumva, un gol pe final.
un lucru bun facut de olandez este ca il joaca mai mult pe Dina.
nu exista o disciplina in joc. fundasii laterali nu sunt ajutati.
nu inteleg de ce l-am usuit pe rose, daca nu-l jucam pe gangioveanu. rose era foarte bun daca era jucat ofensiv, nu fundas. ajuta mult si defensiva si atacul.
badoi e depasit.
din pacate am vazut ca defensiva a suferit dupa ce-a iesit Dina. De-atunci au venit astai peste noi si am luat si golul.
Nu avem mijlocas la inchidere, Dilewski nu e nici pe departe ce avem nevoie. daca recupereaza, pierde la constructie.
mititelu e pe cale sa distruga lucrurile bune pe care le incepuse cu echipa asta.
De cand l-a gonit pe Napoli a inceput declinul. Parca a orbit Mititelu, si in acelasi timp a si saracit.
Ma gandesc unde sunt banii de la Steaua si Vaslui, daca am vandut participareain UEFA...?
Teo a gresit din prostie.

whiteLion
17th March 2010, 18:57
pentru toti cei care vor intra pe aici ca sa ne rada in nas, sa stiti ca noi stim ca ne-am pishat contra vantului si suntem prea mici ca sa ne luam la tranta cu maharii care shmenuiesc acest sport in tara noastra(oare mai e tara noastra? sau e tara lor!!!!!!) asa k daca voi vreti sa ne spuneti ceea ce noi stim deja sa stiti ca pe noi nu ne mai afecteaza ..... " cum nu vii tu Tepeš Doamne, ........"

Lordul
17th March 2010, 19:00
B-ta le-a bagat morcovu-n fund la olteni si ce sa vezi oltenii striga hotii dar uita ca Albut de la B-ta a fost eliminat...B-tritenii au castigat in 10 oameni

stiintacv
17th March 2010, 19:06
B-ta le-a bagat morcovu-n fund la olteni si ce sa vezi oltenii striga hotii dar uita ca Albut de la B-ta a fost eliminat...B-tritenii au castigat in 10 oameni

Ba moldovene ce te bagi ca prezervativu pe aici?:headbang:

blixa
17th March 2010, 19:09
Duarte face colectie de posturi si de abtibilduri cu cele doispe echipe favorite. Are 12000 de posturi, cum ai vrea sa le faca?

El Pistolero
17th March 2010, 19:09
va duceti in B...

Lordul
17th March 2010, 19:10
sa se duca

blixa
17th March 2010, 19:17
problema nu e ca ne ducem in B. am mai fost. care e treaba? si ,pe langa asta, in campionatul in care sa iesi pe primul loc inseamna sa furi mai mult, nu e o tragedie sa retrogradezi.
problema e ca nu avem o conducere capabila. echipa e folosita si condusa smechereste.

whiteLion
17th March 2010, 19:43
va duceti in B...

revenim unde am fost ... dar poate ca atunci cand vom reveni in "A" , nea mirciulica nu va mai fi presedinte la FRmaFia pentru k a decedat pe un pat murdar de spital parasit de rude si de cunostinte pentru k "prieteni" nu a avut niciodata, nea mitica isi va manca pensia linistit si eventual va organiza un campionat de table in fata blocului, rapiduletu va fi fost retrogradata in liga a2a pentru k a folosit 2 jucatori intr-un meci de liga 1 impotriva regulamentelor, dinamo va avea probleme cu uefa pentru k a angajat un posibil puscarias in functie de conducere, peluza sud de la steaua va avea oameni in conducerea nou formatei societati pe actiuni steaua fc iar andreea marin se va fi impacat cu mihaela radulescu dupa ce a divortat de stefi banica jr pentru ca l-a prins in pat cu zavoranca care sarbatorea impacarea cu mama ei ......
LIFE IS A BITCH SO DON'T TAKE IT IN SERIOUS!!!

bob
18th March 2010, 01:29
sa pice emblema olteniei in b, sa se vada care e valoarea olteniei ! in rest, sper la multe lacrimi si sinucideri in momentul retrogradarii ! luati exemplul japonezilor!

Ferko
18th March 2010, 10:09
Victorie pe deplin meritata a Bistritei. Felicitari. Si Craiova are jucatori buni, dar unii sunt cam ... vedete si asta strica la eficienta.

Sezione
18th March 2010, 12:11
Ce de latraturi, grohaituri de ciori si de behaituri pe aici.... Nu cadem in B..sint cel putin 5 echipe mult mai slabe ca noi in liga 1 .. Nu jucam rau, dar avem gauri pe flancuri cit casa...repet Balace si Badoi sint expirati !! La cum joaca acum Bistrita o sa faca instructie cu multe echipe cu pretentii prea mari pentru ce reprezinta de fapt ..asa..model steaua...

Sezione
18th March 2010, 12:13
B-ta le-a bagat morcovu-n fund la olteni si ce sa vezi oltenii striga hotii dar uita ca Albut de la B-ta a fost eliminat...B-tritenii au castigat in 10 oameni

Potaie esti cam pe linga subiect... Bistrita a jucat mai bine si a meritat sa castige. Totusi cum ar fi fosta daca primeam noi un penalty inventat la 1-0 ??

Sezione
18th March 2010, 12:15
sa pice emblema olteniei in b, sa se vada care e valoarea olteniei ! in rest, sper la multe lacrimi si sinucideri in momentul retrogradarii ! luati exemplul japonezilor!

Valoarea olteniei in fotbal nu tine cont de frustarile unora din virful moldovei s...pe unde apar fotbalisti odata la 1000 de ani...mai sint 900 de ani de asteptare. :drak:

rober7
18th March 2010, 12:24
ce penalty a putut sa dea mortul ala de craciunescu..sa tot ai cadouri din astea....astia de la bisnita parca se lepadase de astfel de practici sau o fi prea prost craciunescu

ichigo
18th March 2010, 14:44
ce curios e faptul ca ala cu numele de mititelu nu a strigat ca e furat de arbitrii. numai cand joaca cu dinamo, atuncea urla. sau nu a vrut sa-l supere pe taticul lui teo. de fapt, bine i-a zis dinu, ca acel "extraterestru" de teo craciunescu nu are ce cauta in arbitraj. am auzit ca si la gaz metan - inter curtea de arges a facut praf meciul, unde a eliminat un jucator al gazdelor. saracu de el, se crede mai important decat taica-sau sau alexandru tudor. :happy

riva
18th March 2010, 17:48
Potaie esti cam pe linga subiect... Bistrita a jucat mai bine si a meritat sa castige. Totusi cum ar fi fosta daca primeam noi un penalty inventat la 1-0 ??

ca sa primiti penalty trebuie sa si duceti mingea in careul advers, ceea ce voi nu ati facut deloc. am fost la meci, nu a fost penalty, se putea da indirecta. dar asta e, oricum la cat de `nervosi` in sensul bun al cuvantului erau bistritenii oricum bateau. ciuca a fost supeeeer, nu stiu cum de l-ati dat voi.... haide gloria!