PDA

View Full Version : Reclame la psd-ei



Darkslowstar
5th November 2004, 16:12
Cu regret am descoperit un banner cat toate zilele pe onlinesport. Sper ca macar va platesc bine nenorocitii astia. E secret cat?
Stiu ca trebuie sa produca si situl ceva ca proiectul sa fie viabil, dar parca reclama cu Geonica mi-a lasat un gust amar.

Vadim
5th November 2004, 16:28
Campania este pe majoritatea siteurilor importate din Romania. Asa cum a fost si cea cu "o ai peste 18". Agentia de publicitate alege campaniile, nu noi. Atita timp cit agentia afiseaza reclame care nu contravin legii, nu poate fi impiedicata sa le puna...

Darkslowstar
5th November 2004, 16:32
Dar sper ca va platesc pt. asta, nu? Banuiesc ca e confidential cat, nu?
Desi stiu ca fara reclama nu se poate, ma irita mutra lui geaona.
Sper sa nu o iei ca un repros Vadim.


PS timp de raspuns 16 minute, de la postarea thread-ului pana la raspunsul tau. Bunicel :D

vasile314tzurka
5th November 2004, 16:43
preferi pe nastase?:)

intrebarea e de ce doar nastase? psd e plin de figuri importante, inclusiv parizerul de barca transferat la hunedoara:)

oricum nu stiam de situl lui geana. sa vedem daca spune cine e mama si cine e tata si de ce a stat cu colegi si la psd si la cdr... :ciocan:

Vadim
5th November 2004, 16:44
Personal nu agreez politica, fie ca e Geoana sau Basescu. Nici mie nu imi place... dar asta este. Normal ca acele bannere sint platite, dar lunar. Agentia are libertate sa puna sus acolo ce vrea, platind o taxa lunara. De aia spun ca nu se poate refuza. Daca onlinesport era un site solid financiar si fiecare campanie era platita in parte, atunci se puteau refuza unele campanii, dar nu e cazul in nici una dintre aceste situatii.

vasile314tzurka
5th November 2004, 16:47
cica in 2000 a fost decorat de milica in rand de comandor:) haios:) ca romanul impartial:)

Maximus
5th November 2004, 16:54
Si eu lucrez in firma de media. Si noi avem campanie electorala, ca ne place ca nu ne place. Oricum, conform Codului Comercial, daca ai pus ceva la vinzare, in acest caz spatiu publicitar, si vine cineva si-ti da pretul cerut NU ai voie sa refuzi. E lege. Si astia nu incalca momentan legile

Vadim
5th November 2004, 17:01
Acum, totusi ca iti pune PSD reclama pe site, cel mai mare partid in Romania, nu o fi o rusine... S-or uita si ei pe unde pun bannere, poate se mai afla de Onlinesport prin sfere mai inalte. Si vorba aia, PSD are reclama cam in toate ziarele mari. Cred ca la capitolul imagine, este un plus, daca onlinesport este luat in seama de nume importante din Romania din diverse domenii de activitate. Pe site am avut acum citeva luni si recmala cu campania DA pentru primarie. Pentru firmele de media e parfum, mai ales pe net. Dau la siteuri citeva sute de dolari, iar ei isi iau cu miile. Asta e, bine ca e ceva...

ps: oricum, nu strica in general sa dati click pe bannere, se mareste ratingul de impact al siteului.

vasile314tzurka
5th November 2004, 17:09
am dat si ma distrez:)

"Tinerii defavorizaţi vor continua să fie sprijiniţi în procesul de achiziţionare a unui calculator pesonal prin acordarea unei subvenţii de 200 Euro şi 10 ore gratuite de acces la Internet. Până la sfârşitul anului 2005, guvernul Geoana va crea un nou program care să pregătească anual cel puţin 500.000 de adulţi din România în utilizarea calculatorului."

500.000 a mai promis bombonel si pe 11 septembrei anul cu pricina si niet.
de aia 200 de euro e misto la greu. spaga electorala garantata pe banii boborului:)

votati "guvernul geoana", tzeapa garantata :ciocan:

”Liderii locali sunt la fel de importanţi ca si liderii naţionali”

asta ca bucurestiul nu e asa de important ca sa-l cistige:)

are si decalogul principiilor:)
"În 2001 am facut un pas important pentru cariera mea si pentru echipa politica din care fac parte. Am decis sa ma angajez şi în politică."

deci facea parte si pe vremea cdr-ului:)

Darkslowstar
5th November 2004, 17:14
Nu prefer pe Nastase, Vasile, daca stam sa ne gandim parca Geoana e u pic mai spalat decat restul de la pesedei. Daca ar fi sa aleg as prefera ardeiul :).
Oricum e bine ca Onlinesport e bagata in seama pentru reclama, insemna ca a depasit varsta copilariei.

Am dat si eu click pe banner (mi-am calcat pe suflet:D) si m-am amuzat teribil.

vasile314tzurka
5th November 2004, 17:16
nu e mai spalat, e doart ipocrit si fara nimic in cap. executant umil fara orizont. functionar carierist cind cu unii cind cu altii:(

sotostone
5th November 2004, 17:27
Am dat si eu click pe banner cu o pofta incredibila sa savurez informatzia :evil:
de fapt am dat click doar la sugestia lu' Vadim...daca creste impactu' site-ului atunci fie shi de la mine...
Am o intrebare? cum adika testul TEOFL gratuit ... costa 130$ si va fi subventzionat de guv?
adika da guvu' cate 130 de coco pt. fiecare roman care vrea sa-shi faca testu'?
sa vezi coada la teste ca pe vremuri la lapte sau ca acum cand se da ceva mocca:D
bafta!

vasile314tzurka
5th November 2004, 17:31
continuii luni analiza sitului
e de basm de vis de petre ispirescu:)

dlgicu
5th November 2004, 17:32
si retroactiv nu se plateste pt TOEFL? ca as avea si eu ceva de decontat ;)

Vadim
5th November 2004, 17:33
Oricum, siteul e bine facut. Are o gramada de informatie.

vasile314tzurka
5th November 2004, 17:38
o sa vezi luni...

Utilizator
5th November 2004, 17:49
Pana la urma se vede treaba ca va place site-ul :)

Vadim
5th November 2004, 17:55
Azi siteul, maine partidul... :D

Utilizator
5th November 2004, 17:57
Inceputul e greu :), deja vad ca multi au citit platforma program.
Aia cu TOEFL e buna, in virtutea relatiilor cordiale cu SUA pregatim tineri pentru export pe banii statului. Poate ca asta e sansa noastra.

Darkslowstar
5th November 2004, 18:09
Sa-i lasam dracului cu situl lor si sa ne carabanim prin tarile calde. Mda, nu-i chiar asa de rea ideea.
Da Vasile e asa cum ai zis, dar prin comparatie cu Nastase, Iliescu, Hrebenciuc, Mitrea, etc e parca mai manierat. Sa nu se inteleaga ca-l simpatizez cumva. Dar daca ii vedem mutra lui Bombonel cred ca ma enervam mai tare si nu mai calcam pe aici.
Sper sa nu dereze mult reclama asta si sa vina alta.

Vadim, ai idee cat dureaza reclama asta cu geoana? Sau depinde numai de agentie?

Utilizator
5th November 2004, 18:18
Uite asta chiar mi se pare bonjurism; toata lumea simte nevoia imediata sa se delimiteze apriori de psd. Ia mai da-i dracu' pe toti, chiar nu vad nici unul mai bun decat altul.
Trebuie tratat capitalist problema; reclama asta (impreuna cu altele) inseamna bani pentru site si implicit siguranta existentei. Din punctul meu de vedere poa sa fie si cu Ceashca, voi vota tot cu cine cred eu.

Darkslowstar
5th November 2004, 18:24
Uite asta chiar mi se pare bonjurism; toata lumea simte nevoia imediata sa se delimiteze apriori de psd. Ia mai da-i dracu' pe toti, chiar nu vad nici unul mai bun decat altul.
Trebuie tratat capitalist problema; reclama asta (impreuna cu altele) inseamna bani pentru site si implicit siguranta existentei. Din punctul meu de vedere poa sa fie si cu Ceashca, voi vota tot cu cine cred eu.

Ce naiba insemna bonjurism?
Eu vad unii mai buni, chiar daca nu muult mai buni, dar asta e problema fiecaruia.
Daca nu ai observat nu a criticat nimeni pe cei de la OLS pt. reclama, chiar daca nu ne cade bine sa-i vedem mutra lui geoana in fiecare moment. E bine ca OLS poate avea o stabilitate finaciara.

Vadim
5th November 2004, 18:25
Vadim, ai idee cat dureaza reclama asta cu geoana? Sau depinde numai de agentie?
Depinde de agentie, insa totusi eu cred ca nu trebuie exagerat. Geoana nu este un criminal in serie, desi face parte dintr-un guvern care nu se bucura de mare po****ritate acum din cauza conditiilor economice precare. Insa, cum spuneam, reclama e reclama. Nu te mai uit la ProTV daca au reclame la PSD? Nu cred. Ideea este sa votezi cu cine crezi ca merita, nu ce iti este servit in reclama.

Habar nu am cit va dura.

Apropo, nu vi se pare Geoana mai simpatic de cind e pe Onlinesport? :D

Utilizator
5th November 2004, 18:30
Corect, e opinia fiecaruia, dar e ca o moda sa ne facem cruci si sa ne delimitam rapid de orice e legat de psd. Personal nu-i simpatizez, dar Geoana de ex. nu mi se pare mai rau decat Basescu sa zicem. Nu vad de ce trebuie sa ne agitam atat ca e reclama respectiva aici. E vreunul care se va lasa influentat de ea? E chiar bine, iata poti citi si critica programul lui electoral. Il injuri cu temei daca asta vrei sau il simpatizezi si mai tare convins de maretia ideilor de acolo.

Vadim
5th November 2004, 20:11
Oricum, ideea e ca daca puteti arunca zilnic un click de mouse pe bannerele mari de sus, oricare ar fi ele, nu ar fi deloc rau.

Ma uitam la siteul lui Geoana, Onlinesport se afla in top 10 la adus vizitatori, ceea ce nu e deloc rau avand in vedere ca aceasta campanie este pe multe siteuri importante din Romania!

Asta inseamna ca in viitor Onlinesport sa fie luat in vizor si pentru alte campanii pentru ca are o eficienta reala.

inter
5th November 2004, 20:21
NICIODATA ! nu dau click pe cei trei trandafiri !

Vadim
5th November 2004, 20:38
Nu da pe ei, da-i sub ei. Acolo unde scrie PSD+PUR. ;)

gicu
5th November 2004, 21:20
Inceputul e greu :), deja vad ca multi au citit platforma program.
Aia cu TOEFL e buna, in virtutea relatiilor cordiale cu SUA pregatim tineri pentru export pe banii statului.
Evident, si apoi se pregateste nota de plata sa-si deconteze "cheltuiala pt. educatie" :o:

pompieru
7th November 2004, 16:27
auzi vadime, si daca faceau reclama la case de toleranta le dadeai voie sa-ti puna reclama aici pe site?


avea unchiu-meu o vorba despre politica... o curva care se crede fata mare...

cu regret iti spun ca forumu' asta a scazut mult in ochii mei cand am vazut banner-u' ala. ceva penal, ceva gen ce face nea Puiu' la nationala.

consider ca puteatzi refuza oferta pt o integritate morala a site-ului. io zic ca daunea mult la imagine chestia asta, cel putin din punctul meu de vedere.

pompieru
7th November 2004, 16:35
Depinde de agentie, insa totusi eu cred ca nu trebuie exagerat. Geoana nu este un criminal in serie, desi face parte dintr-un guvern care nu se bucura de mare po****ritate acum din cauza conditiilor economice precare. Insa, cum spuneam, reclama e reclama. Nu te mai uit la ProTV daca au reclame la PSD? Nu cred. Ideea este sa votezi cu cine crezi ca merita, nu ce iti este servit in reclama.

Habar nu am cit va dura.

Apropo, nu vi se pare Geoana mai simpatic de cind e pe Onlinesport? :D


da da da... sa stii de ca de acuma cand vazui reclama asta la site aici pe online deja ma simt mai bine... imi crescu' nivelu' de self esteem si deja ma simt mult mai bine cand ma gandesc la ce persoane importante ne guverneaza si ne duc inspre UE cu buzunarele lor pline si noi, restul, plini de UE.

dezgustat. din partea mea aici e ultimu' loc unde ar trebui sa-si incerce norocu' pt ca eu consider ca pe net circula oameni destui de inteligenti sa-si dea seama de unde sunt gaurile la noi in tara si unde sunt toate uscaturile.

si ca sa nu mai postez inca un reply, raspund si unu' urmator in care vad ca spui cu ardoare ca site-u' online a adus nr de utilizatori la site-u' lu' nea geoana cat sa fie in top 10. no... jos palaria ce sa zic... capcana a functionat perfect pt cei 90% care au intrat din pur interes si pt cei 10% care au avut o curiozitate mai mult sau mai putin satisfacuta in momentul in care au dat un click.


nu-mi place politica, nu simpatizez decat pe cel care-mi aduce promisiuni realizabile si pe cei care se lauda cu ce au facut...


asta nu include sloganuri gen "am facut 400 de sali de sport" care e praf in ochii pt fraierii care n-au ochelari sa se protojeze.


a da... si inca o data vad ca banu' justifica tot. :jerk: :jerk: :jerk:

Vadim
7th November 2004, 18:17
auzi vadime, si daca faceau reclama la case de toleranta le dadeai voie sa-ti puna reclama aici pe site?
Citeste mai sus, am scris ca reclamele trebuie sa respecte legea. Casele de tolerenta nu sint legale, asa ca nu pot aparea pe site. Campania astea, la fel ca si altele, sint pe toate siteurile importante din Romania.

pompieru
7th November 2004, 18:37
Citeste mai sus, am scris ca reclamele trebuie sa respecte legea. Casele de tolerenta nu sint legale, asa ca nu pot aparea pe site. Campania astea, la fel ca si altele, sint pe toate siteurile importante din Romania.


ideea era alta, da' tu vad ca nu te prinzi ori nu vrei sa o vezi...

Vadim
7th November 2004, 19:10
Ideea este ca sint legi si contracte. Fie ca unii nu agreeaza bannere, publicitatea este publicitate.

pompieru
7th November 2004, 23:05
Ideea este ca sint legi si contracte. Fie ca unii nu agreeaza bannere, publicitatea este publicitate.


yeah right... and the shit goes on forever...


again you don't have any ideea of what i'm saying here...

Vadim
8th November 2004, 02:25
Bine, atunci hai sa o luam asa:


da da da... sa stii de ca de acuma cand vazui reclama asta la site aici pe online deja ma simt mai bine... imi crescu' nivelu' de self esteem si deja ma simt mult mai bine cand ma gandesc la ce persoane importante ne guverneaza si ne duc inspre UE cu buzunarele lor pline si noi, restul, plini de UE.
Ai dreptate, este o opinie.


dezgustat. din partea mea aici e ultimu' loc unde ar trebui sa-si incerce norocu' pt ca eu consider ca pe net circula oameni destui de inteligenti sa-si dea seama de unde sunt gaurile la noi in tara si unde sunt toate uscaturile.
E treaba lor. Ma depaseste.



si ca sa nu mai postez inca un reply, raspund si unu' urmator in care vad ca spui cu ardoare ca site-u' online a adus nr de utilizatori la site-u' lu' nea geoana cat sa fie in top 10. no... jos palaria ce sa zic... capcana a functionat perfect pt cei 90% care au intrat din pur interes si pt cei 10% care au avut o curiozitate mai mult sau mai putin satisfacuta in momentul in care au dat un click.
Nu spun cu ardoare, ci numai obervand ca daca o campanie are succes poate vor veni si altele, iar eu, tu si altii vom mai putea scrie in viitor la adresa asta de internet. Poate pe tine nu te intereseaza aspectul asta, dar pe mine chir ma intereseaza.



nu-mi place politica, nu simpatizez decat pe cel care-mi aduce promisiuni realizabile si pe cei care se lauda cu ce au facut...

asta nu include sloganuri gen "am facut 400 de sali de sport" care e praf in ochii pt fraierii care n-au ochelari sa se protojeze.
Ok, este o opinie.



a da... si inca o data vad ca banu' justifica tot. :jerk: :jerk: :jerk:
Din pacate asa este. Uite, iti propun ceva. Plateste tu hostingul la forum si oameni care sa scrie pentru un site si iti promit ca scot reclamele, oricare ar fi ele... Si inca un lucru, nu face confuzie intre campanii media de publicitate si bani negri indesati in buzunare pentru unele interese.

E bun raspunsul asta?

Edgar
8th November 2004, 08:47
pompieru, trebuie sa vezi bannerul asta asa cum este: o sursa legala de bani pentru site. Nu cred ca cineva isi va schimba votul influentat de bannerul cu trandafiri. Iar daca si-l va schimba, e problema individului in cauza.

pompieru
8th November 2004, 15:34
vadime, ce ti se pare tie ciudat? faptul ca au bani si ca platesc orice sau cum au facut banii din care platesc orice campanie de publicitate oricat ar fi ea de agresiva si de bine gandita?


umila mea parere e ca aici n-ar trebui sa bata nici un vant politic de nici o culoare pt ca dauneaza la imagine site-ului. aici se discuta sport, nu-i asa? reclama poa' sa fie la orice mai putin la politica.


si nu... nu ma multumeste raspunsul pt ca doar unu singur spune ceva, ultima parte cea cu plata de hosting si ce alte cheltuieli mai sunt... de fapt aia mi se pare mie justificarea ta in fata tuturor care sunt ca mine si nu concep chestii de genu' asta. oare justifica tot timpu' scopul mijloacele folosite? mie mi se pare ca nu.


aaa... si inca ceva ce am uitat sa te intreb la ultimu' post... presupunand ca totusi prostitutia ar fi legala, i-ai face publicitate aici pe site?

grig_jr
8th November 2004, 16:37
ma bag si eu in treaba. nu am nici o problema cu reclama care apare pe site,.. chiar ma enervau mai mult altele. este plina campanie electorala si trebuie sa te obisnuiesti cu din astea peste tot. in timisoara nu mai este copac care sa nu aiba legat o funditza portocalie in jurul lui. jur ca ma enerveaza mai mult decat bannerul asta.

dar daca tot se vorbea de bani, singura chestie care ma enerveaza cu adevarat este ca pana la urma bannerul ala este pus acolo din banii mei si ai tai si ai vostri ca ***lele astea fac campanie pe bani publci, **tui in gura sa ***.

oricum inteligenta treaba. pe un site de sport (unde cei mai mult sunt tineri) nu ii fac reclama lu bombonel, ci lui geoana,... ca cica ar avea priza si de fapt geoana e de treaba, dar si-a ales gresit gasca (ma rog, probabil ca el s-a calculat si asta e trupa in care are cele mai mari sanse sa se scoata). iar dupa cata prostie e in tara asta au sanse mari (din pacate) sa reuseasca !!!! SA NU CUMVA SA NU MERGETI LA VOT - cred ca sunt multi care zic: "nu mai are rost sa mergem, ca oricum ies aia". eu zic:" daca toti care zic asta ar merge s-ar putea sa avem o sansa"

pompieru
8th November 2004, 16:52
dar daca tot se vorbea de bani, singura chestie care ma enerveaza cu adevarat este ca pana la urma bannerul ala este pus acolo din banii mei si ai tai si ai vostri ca ***lele astea fac campanie pe bani publci, **tui in gura sa ***.




cam asta era si ideea...

Vadim
8th November 2004, 16:58
Asa e, si pe banii mei... Dar sunati pe la ziare sau televiziuni, ca acolo chir sint sume foarte mari, tot banii nostri. Sa nu mai dea reclame de astea pe banii nostri. :D De asemenea intrati pe siteuri ca mediafax, fanclub, gsp, prosport, libertatea, adevarul etc si dati-le mail sa nu mai puna astfel de reclame... Pe banii nostri.

bapsy
8th November 2004, 17:09
in timisoara nu mai este copac care sa nu aiba legat o funditza portocalie in jurul lui. jur ca ma enerveaza mai mult decat bannerul asta.
Lasa, ca sunt rezolvati si aia ... sa vezi cum statea duba de politie in fata sediului PNL sa-i prinda pe cei cu fundite portocalii ... daca n-aveau buletinul la ei. Dupa principiul "iepurashule, de ce n-ai sapca" :D (offtopic: eu am :D)

Cat despre banner ... daca si-asa e din banii nostrii, mai bine pe OLS ... plus ca oricum mai mult enerveaza decat atrage, deci se poate numi antireclama :p.

Vadim
8th November 2004, 17:15
Pentru unii. Totusi sondajele arata ca sufragiile sint in favoarea PSD. Dar nu asta conteaza. Cum ziceam, nici mie nu imi place politica, dar de aici si pana a avea unele reactii exagerate e cale lunga. Vorba aia, Vasile care e anti-PSD convins nu s-a comportat asa, desi pun pariu ca are argumente mult mai solide decit ale lui Pompieru...

pompieru
8th November 2004, 18:27
Pentru unii. Totusi sondajele arata ca sufragiile sint in favoarea PSD. Dar nu asta conteaza. Cum ziceam, nici mie nu imi place politica, dar de aici si pana a avea unele reactii exagerate e cale lunga. Vorba aia, Vasile care e anti-PSD convins nu s-a comportat asa, desi pun pariu ca are argumente mult mai solide decit ale lui Pompieru...

adica acuma-mi jignesti inteligenta... n-am argumente solide? prefer sa nu le expun ca dup-aia zici ca-tzi fac teoria chibritului in 3 acte si nu-tzi place, de fapt, teatrul...

reactii exagerate? imi spuneam parerea si o sustin cu argumente cand vrei tu.

si in al trilea rand nu dau nici o ceapa degerata pe sondajele care arata de fapt ce vrei tu sa arate, mesaje subminale transmise de fapt prin intermediul celor care fac culegere de informatii din popor, ca sa zic asa.

sa asteptam de maine si un thread in care sa discutam pe linie de partid cu ce se mai ocupa prealuminatele mintzi care ne conduc din dud? sau ce goluri la buget au mai dat din lovituri libere inventate?....


:no: :no: :no:

ps: nu-mi place sa vb aiurea asa ca te rog sa nu mai faci afirmatii nefondate.

vasile314tzurka
8th November 2004, 18:36
e adevarat ca e pa banii nostri si putin probabil ca unul mai sarac poate refuza.

Vadim
8th November 2004, 21:57
Hai ca ati scapat de psd. Mircea Toma si Cotidianul va plac? :D Alti baieti valabili de la US Aid. :D Poate ne explica Pompieru cine e US Aid si ai cui sint banii? :drak: E mai bine US Aid ca PSD? Uite o intrebare dificila.

bog_tom
17th November 2004, 18:20
acum ce mai ziceti de banner ? :ok:

Darkslowstar
17th November 2004, 18:28
E mai bine, zic eu.

ilenuta
17th November 2004, 18:35
E mai bine. O "evolutie", zic eu :)

inter
17th November 2004, 18:47
acum ce mai ziceti de banner ? :ok:

puneti unu cu generalu ...! :jerk:

Sergio
17th November 2004, 21:48
Cu caşchetă sau fără? :thinkso:

Catalanul
17th November 2004, 21:54
ii punem si un puisor... :mda:
:degete:--> iordanescu

Vadim
17th November 2004, 21:54
Nici de Nea Ardei nu va place?

ultras_sportul
18th November 2004, 00:35
O evolutie de la protozoare la retrovirusi, parea mea :)

Daca voi vedeti o evolutie reala inseamna ca evolutia omului s-a oprit la momentul in care matrozul a hotarat sa calce pe urmele lui Ceausescu! Ce functie mai vrea banditul numarul doi al tarii sa ocupe? Am auzit ca vrea sa fie si patriarh? Cica asa o sa poata in sfarsit sa asfalteze groapa din asfalt de la intersectia Orhideelor/Plevnei/Giulesti!

miril
19th November 2004, 21:51
De acord cu Pompieru. Vadime, nu se face sa compari forumistii intre ei. Sau pe aici, unii sunt mai forumisti decat altii? In ceea ce priveste US Aid si PSD, PSD este un partid pentru injosirea zilnica a majoritatii romanilor, indiferent daca reclama este publicata pe temeiuri legale si din motive materiale. "Hai ca ati scapat de PSD"..., o scapare freudiana.

vasile314tzurka
22nd November 2004, 22:32
nici nu se face comparatie intre doua lucruri unul legal si altul sentimental. ca tu spui e una, dar e alta cind faci comparatioe intre votanti. aia ce vina au? ca sunt "prosti".

miril
24th November 2004, 18:16
Nu fac nici o comparatie intre votanti. Nu stiu de unde ai inteles asta. Mi ar fi placut sa nu vad reclame politice pe acest forum si nimic altceva, desi "rational" inteleg...temeiurile. Observ, totusi, ca nu ai avut puncte de vedere cand, in viziunea unui moderator si nu numai (Vadim), un forumist (3,14) ar avea puncte de vedere mai intemeiate decat un altul (Pompieru). Calific atitudinea cel putin subiectiva, ca sa nu zic altfel. Nu consider ca este normal.