PDA

View Full Version : un ajutor pls



cesiu
6th March 2010, 11:34
as dorii sa aflu cum pot sa slabesc la coapse(la pulpe),pentru ca sunt cam gras in pulpe. gambele sunt ok... dar cu pulpele am eu probleme,vreau sa slabesc la pulpe si nu reusesc.si la solduri,la fund..la fel sunt.. cam plinut.. de la solduri in sus sunt ok,nu am probleme ,dar cu soldurile si cu pulpele am eu probleme,vreau sa scap de surplusu de grasime de pe pulpe si fund,si solduri. am alergat vara trecuta timp de 2 luni ,cam de 3 ori pe saptamana ,timp de o ora.. dar nu prea a dat rezultate alergatu,am slabit mai mult la burta.. si prin alte parti,dar la pulpe nu am dat nimic jos.. vreau sa aflu ce pot sa fac.niste exercitii ceva.. va rog.mi`a zis un baiat ca as putea sa iau crema anticelulitica.. si ca voi scapa de surplusu de grasime de pe pulpe.este adevarat ,pot sa iau asa ceva?

daniel_O7
27th July 2010, 17:18
Nu știu dacă există vreo metodă sigură pentru ceea ce vrei tu, poate crema anticelulitică de care vorbești, sau vreun masaj specia. În principiu, depinde de constituția fiecăruia iar dacă faci ceva care să te ajute să slăbești (în general o combinație între antrenament și dietă sănătoasă), în timp ar trebui să obții rezultate inclusiv în zonele care "se lasă mai greu".

anka_miki21
31st January 2011, 14:35
dute la sala ca ai putea...sa slabesti

Lordul
23rd February 2011, 23:01
bea apa calda ...cam 1L pe zi

Sifodias
27th February 2011, 15:07
In primul rand sa mananci mai putin si mai bine!Apoi genoflexiunile ajuta foarte mult,ca si alergatul sau pedalatul la bicicleta.

florinake2012
25th December 2012, 16:24
Cel mai bun lucru pentru slabit este sala de fitness cu exercitii zilnice intense pentru picioare si celelalte grupe de muschi pe care tu vrei sa le modelezi.Pentru piicioare recomand multa banda,presa si aparatele pentru picioare.Desigur poti face multa bicicleta pentru tonifiere

Loup de Mer
7th January 2013, 16:19
as dorii sa aflu cum pot sa slabesc la coapse(la pulpe),pentru ca sunt cam gras in pulpe. gambele sunt ok... dar cu pulpele am eu probleme,vreau sa slabesc la pulpe si nu reusesc.si la solduri,la fund..

Cred ca e chestie de Constitutie. Poate e vorba de un mic "surplus de grasime", dar cred ca pur si simplu asa esti. E grav daca incalci Constitutia.